Китайските пазари записаха повишения след по-добрите от очакваното данни за бизнес активността, съобщи CNBC.
Основният индекс Shanghai Composite се повиши с 0,69%, а по-малкият Shenzhen Composite записа ръст от 1,1 на сто.
Официалният Индекс на мениджърите по поръчките (PMI), както и частният на компанията „Цайсин“ (Caixin) в сферата на производството се повишиха над очакванията през октомври.
Австралийският основен индекс ASX 200 отчете спад от 0,51%, като най-много натежаха секторите на енергията и на финансите. Австралийската централна банка обяви, че оставя основния лихвен процент на ниво 1,5%.
В Хонконг индексът Hang Seng се повиши с 0,93 на сто.
В Япония Nikkei 225 се повиши с 0,1%, след като Японската централна банка също остави паричната си политика без промяна. Регулаторът обаче понижи прогнозите си за инфлацията.
Южнокорейският Kospi записа спад от 0,04%.
В корпоративната сфера акциите на Honda Motor поевтиняха с над 2%. Предишния ден компанията отчете 38% ръст на годишна база на оперативната печалба през второто фискално тримесечие (юли-септември). Освен това японският автомобилен производител повиши прогнозите си за печалбата с 6% до 415 млрд. йени (3,95 млрд. долара) заради силното търсене от Китай.
Акциите на Panasonic бяха под натиск и се понижиха с 6,47% до 1 026 йени (9,80 долара). В понеделник японският производител на електроника понижи годишните си прогнози за приходите и печалбата.
Акциите на Sony поевтиняха с 0,71% заради загуби, свързани с продажбата на бизнеса с батерии. Компанията провежда преструктуриране и се фокусира върху основния си бизнес с игри и забавления.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
6 начина да отслабнете до Нова година
Размяна на "любезности" между Мъск и ЕС заради глоба от 120 млн. евро
Франция представи мощна нова система за борба с дронове
Откриха нови доказателства за селективен канибализъм сред неандерталците в Европа
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас