Българите са били посочени като номер едно служители за американските работодатели на срещата на спонсориращите американски организации през октомври. Компаниите имат желание по-голям брой български студенти да заминат за овакантените летни позиции. На второ място са филипинските студенти, но те са далеч назад.
Тази тенденция продължава вече четири пет години. Това каза образователният консултант Светлан Данев в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria.
Има тенденции за въвеждане на квотен принцип и е добре студентите да не отлагат кандидатстването си, все пак е препоръката на специалистите.
"Въпреки че Доналд Тръмп декларираше, че ще се разправи с всички емигранти и нелегално пребиваващи, това по никакъв начин не касае легално пребиваващите студенти, защото това не е работна програма, а програма за културен обмен, въпреки че студентите се връщат в България с една не лоша сума", каза още Данев.
Неведнъж се е спекулирало от страна на различни американски политици да бъдат прекратени или променени студентските програми, но има много добри аргументи защо тези програми трябва да останат, каза от своя страна Румяна Сотирова от usitcolours.bg.
"Мен малко ме изненадва позицията на Тръмп, защото не много отдавна, преди 6-7 години, той самият наемаше български студенти по тези програми. Имали сме студенти, които са работили в негови курорти в Атлантик сити".
Още може да видите в Bloomberg TV Bulgaria


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Размяна на "любезности" между Мъск и ЕС заради глоба от 120 млн. евро
Франция представи мощна нова система за борба с дронове
Откриха нови доказателства за селективен канибализъм сред неандерталците в Европа
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас