Руският премиер Дмитрий Медведев нарече разпространението на тероризма предизвикателство пред целия цивилизован свят, което се нуждае от съвместен отговор, предаде ТАСС.
В реч пред останалите участници в среща на върха на 21-те държави членки на организацията за Азиатско-тихоокеанското икономическо сътрудничество Медведев посочи, че терористичните атаки, които току-що са преживяли и Русия и Франция, са засегнали целия свят.
Разпространението на тероризма е глобално предизвикателство за целия свят и това предизвикателство се нуждае от съвместен и координиран отговор, както и от сплотени действия, посочи Медведев.
„Взривът в руския самолет над Синайския полуостров, отнел живота на 224 души и масовото убийство на хора в Париж - това не са престъпления против една страна, това са престъпления срещу целия свят и ние всички трябва заедно да се противопоставяме на терористите“, подчерта Медведев.
По-рано днес при пристигането си за срещата на върха в Манила Медведев каза, че страната му може да се бори с тероризма сама, но най-доброто решение ще бъде Москва и Западът да загърбят разногласията си и да се борят заедно, съобщиха Ройтерс и ТАСС, цитирани от БТА.
По-рано във вторник руският президент Владимир Путин обвини терористите за катастрофата на руския самолет на 31 октомври, която причини смъртта на 224 души, и обеща да засили военните удари в Сирия, за да накаже тези, които са извършили „едно от най-кървавите престъпления" срещу руснаците.
Руският самолет с 224 души на борда - 217 туристи и 7-членен екипаж, изпълняващ чартърен полет от египетския курорт на Червено море Шарм ел Шейх за Санкт Петербург, се разби над Синай, след като изчезна от радарите малко след излитане. Всички намиращи се на борда пътници и членове на екипажа загинаха. Преди дни нови доказателства, цитирани от американски и европейски представители от сектора по сигурността, както и от британското правителство, показаха, че именно бомба на радикалната групировка „Ислямска държава“ най-вероятно е довела до катастрофата с руския самолет.


Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
“ДПС-Ново Начало" организира митинг "НЕ на манипулациите!"
27-годишен е загинал при челен сблъсък между кола и бус край Велинград
Левски с убедителна победа като гост на Спартак Варна
Трима души са евакуирани от танкера “Кайрос”
Наводнение в Лувъра е нанесло щети на документи и архиви
преди 10 години Какво е тероризъм? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Да, Медведев, напълно сте прав! Но вашите действия в Украйна, анексирането на Крим, Зелените човечета, сепаратистите, сваления самолет над Украйна помрачават вашия справедлив гняв срещу тероризма. Това повлия и на отношението на хората относно вашия свален самолет със стотиците невинни жертви. Мир на праха им! Мир на праха и на всички жертви на тероризма! Между другото, прочетете вчерашната статия на проф. Б. Димитров. отговор Сигнализирай за неуместен коментар