Бившият председател на долната камара на бразилския парламент Едуардо Куня, който инициира отстраняването на президента Дилма Русеф, е осъден на 15 години и 4 месеца затвор за корупция, предава БТА.
Присъдата е разгласена днес от съда в южния град Куритиба. Куня е признат за виновен по обвинения във връзка с колосалния корупционен скандал с бразилката държавна петролна компания Petrobras.
Присъдата може да бъде обжалвана.
Куня, десноцентрист, е инициатор на спорното отстраняване на левия президент на Бразилия Дилма Русеф през миналата година заради предполагаеми финансови нарушения.
Самият той беше отстранен от своя пост на председател на Камарата на депутатите през юли и арестуван през октомври за корупция.
Според разследващите органи Куня е излъгал, отричайки да е титуляр на банкови сметки в Швейцария, в които са постъпили милиони реали от подкупи, получени по договори на Petrobras в чужбина.


Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
НОИ одобри Бюджет 2026
Опозицията не хареса и обновения проект на Бюджет 2026
Тръмп иска Европа да поеме основната тежест в НАТО
„Ангели на пътя“ със скандален сигнал за КАТ - Варна (СНИМКИ)
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Възраждането на бойните кораби в Европа връща на мода британските корабостроители
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
В понеделник се очаква да започне евакуация на кораба "Кайрос" край Ахтопол
Проблемът със Закона за доброволчеството продължава да е голям
Симеонов: Тайничко и Борисов стиска палци на протеста
Защо Швеция може да построи модерна подводница, а Европа няма силен морски флот?
Рецептата Dnes: Запържени скариди със зеленчуци
преди 8 години Боко всичко знае , нали навсякъде има участие ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Пиша много красиви и смислени посвоте - слагайте ми ПЛЮСОВЕ за УЖАСТ на инвесторската модерация отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Дилма е почтенна революционерка....а какво се е крало в Петробрас....откъде тя да знае?!? Бойко, Станишев т.н. знаят ли кой краде в еди кое си заводче за ракети и дали ги продава на ИДържава?!? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Куня, десноцентрист, е инициатор на спорното отстраняване на левия президент на Бразилия Дилма Русеф през миналата година заради предполагаеми финансови нарушения.На Дилма "предполагаеми" , а на човека на ЦРУ напрао яки нарушения . Е той си свърши работата , сега панделата ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар