Европейските борсови индекси записаха леки понижения в сряда на фона на нови рекорди на борсите отвъд Океана и понижаването на прогнозите за британската икономика, предаде CNBC.
Общоевропейският индекс Euro Stoxx 600 се понижи с 0,07%, заличавайки повишенията, които постигна след публикуването на данните за нарастване на широкия индекс в сектора на промишлеността и услугите в еврозоната до 54,1 пункта през ноември - най-високата стойност от декември миналата година и над очакванията на анализаторите.
Банковият, застрахователният и телекомуникационният сектор приключиха сесията на отрицателна територия. Италианските банки бяха сред най-губещите в очакване на референдума за конституционна реформа в страната на 4 декември, като книжата на Banca Pop Milano, Ubi Banca и Banco Popolare поевтиняха с по над 3%, преди да компенсират голяма част от загубата при затварянето на сесията. Повечето европейски банки записаха поевтиняване на акциите си на фона на съобщението на Европейската комисия, че планира да затегне капиталовите изисквания.
Същевременно в САЩ индексите се движат разнопосочно, като индексът на сините чипове Dow Jones Industrial Average достигна нов рекорд по време на сесията.
Петролът се търгува с понижения в резултат на растящите съмнения, че 14-те членки на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) ще успеят да постигнат съгласие за ограничаване на добива.
Европейският сорт Брент се възстанови от по-ранните загуби и цената му е около 49 долара за барел, което е понижение от 0,24 на сто при затварянето на търговията в Европа, докато американският лек суров петрол WTI се търгува за около 48,01 долара за барел, или понижение от 0,06%.


Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Левски с убедителна победа като гост на Спартак Варна
Трима души са евакуирани от танкера “Кайрос”
Наводнение в Лувъра е нанесло щети на документи и архиви
Зеленски призова съюзниците да увеличат подкрепата си за Украйна