PDA

View Full Version : Как смятате колеги осигуровките на самоосигуряващите на 420

konan12
01.01.2010, 19:27
минимално осигутяване нормално ли е ?!

Пухче
01.01.2010, 19:59
Ако питаш мен хич не е нормално-но ето ти
След 01.01.2010 дължиш върху 420 лв.първо 11 % ДОО, второ
5% ЗДПО /УПФ/ и 8% здравно...Смятай.Туй е САМО за пенсиониране, а ако искаш и за болнични то написаното по-горе 11% става 14,5%
ако решиш да излизаш по майчинство,въпреки,че си се осигурявал върху 420 лв,майчинството ще ти се изплаща върху 240лв.
Ами-Честита Нова година!
Дано да съм ти била полезна

Пухче
01.01.2010, 20:12
http://www.account-bg.info/n2010/paragrafi.pdf
http://www.account-bg.info/e107/page.php?690
http://www.account-bg.info/n2010/MOD2010.pdf
http://www.account-bg.info/e107/page.php?692

konan12
01.01.2010, 20:39
как ще ти плащат на 240 лв за майчинство не е ли 90% от 420=378лв

Пухче
01.01.2010, 20:41
как ще ти плащат на 240 лв за майчинство не е ли 90% от 420=378лв
не

konan12
01.01.2010, 20:42
ами,не разбирам!.

Пухче
01.01.2010, 20:44
http://www.odit.info/?s=3&c=3
ето тук дискутирахме
трябва да намериш темата
ами дано да съм ти била полезна

konan12
01.01.2010, 21:58
няма логика да се осигуряваш на по голям доход и да вземаш минималния!

Jekata
01.01.2010, 22:48
няма логика да се осигуряваш на по голям доход и да вземаш минималния!

Да не говорим какво излиза от линка. 7.20 ли беше допреди година - две вноската за здравно на безработен. От януари се получава 16.8, в добавка с таксата за превода и си стана една двайсетунка или тройно за година-две. И то от безработен...еле па ако е някой без ден стаж, респективно без никакво обезщетение.

Императорът
02.01.2010, 09:47
Това е, като си сложихме за министър-председател тъпа мутра.

Предлагам на всички, които имат възможност, да не плащат данък докато могат - подайте данъчни декларации, но данъкът не плащайте - вървят ви само лихви, ама ако си инвестирате паричките разумно или дори ги турите на влог, ще печелите от цялата работа. Аз така ще сторя - мастурбанта мухобойко и гейчето дянков данък от мене скоро няма да видят !!! Щото тяхната наглост минава всякакви граници - едно обещаваха пред изборите, правят точно обратното.

Аз не им искам пенсионното осигуряване - само някой напълно луд може да вярва, че някой ден ще получава нормална пенсия в тая държава. Кой ще работи след 25-30 години, за да му я плаща - трите милиона мангала ли?

rover
02.01.2010, 12:29
За всеки болничен вече работодателят плаща 20,16 лв. Ако имаш и няколко бременни.... А аз имам. То да беше само това...

Затова си реших въпроса по соломоновски. Дадох едномесечно предизвестие на половината си служители, ще им изплатя и компенсацията за съкращение. Замразих и една фирма, закрих и един търговски обект.......

Така че, ако някой си е правил бюджета и сметките как да ме изтръска докрай, хич, ама хич не е познал. Свил съм нещата почти максимално, може и още хора да съкратя. Излиза, че ако бяха запазили нещата от по-миналата година, щях да внасям повече данъци. Вярно е, че ще печеля по-малко, но ще се приведа като бай Тошо, докато попремине бурята.

Ако имате някой познат в Бюрото по труда, обадете му се да ви разкаже какво става там. Хванали са се за главата.

Пухче
02.01.2010, 12:44
И аз така направих-прекратих дейност,та има една поговорка "Лакомо дупе кръв сере" с извинение за цинизма ,но явно това е начинът бизнесът да покаже несъгласието си
Да са живи и здрави

Пухче
02.01.2010, 12:47
И какво излиза-че в тази държава е по-добре да не работиш

Императорът
02.01.2010, 14:12
Пухчето - за злочестина е така - дотук ни докараха комунисти и посткомунисти !!! Ако работиш, ако печелиш, ако искаш да просперираш, тая държава за тебе е не даже мащеха, а мечка стръвница - която те дере жив и ти дъвче задникът и пие кръвчицата ти от твоето беззащитно гърло !!! Обратно - ако си някаква безполезна отрепка, например чиновниче или мангасар, същата държава за тебе е като любяща майка кърмилница - плаща ти, за да не работиш, плаща ти и всякакви харчове, с парите на работещите, разбира се.

Затова предлагам - догодина има преброяване - да се организираме - по Интернет, от човек на човек, както можем и ВСИЧКИ да се пишем мангали, да спрем да работим и да плащаме каквото и да е - нека политиците да ни хранят - пък и те за 20 години откраднаха толкова, от нас, че спокойно могат да си го позволят !!!!

Впрочем покрай спорът за новините по турски и лайнарското измъкване отстрана на Ниското челце, аз бях намислил и друго - на преброяването да се пиша като етническо самоопределение гого* и после да искам само за мене новини по гоговски, ако не ми ги излъчат, да съдя държавата за етническа дискриминация (как така турците ще имат новини, а гоговецът не - какво като е един само - това го прави малоценен ли - аммма-ха !!!) и да и поискам 8 милиона (напримерно) после с Мухобойко да се споразумеем извънсъдебно за 5 800 000 обезщетение.

* гого - второто по многобройност племе в Танзания.

Пухче
02.01.2010, 15:09
а да...и обърнете внимание вече имаме и новата Декларация 7 за която срокът е до 14.02.Включително трябва да се подаде и от безработните.Като са предвидени и съответните санкции
ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗДРАВНОТО ОСИГУРЯВАНЕ

§ 27. (В сила от 01.01.2013 г.) В чл. 40 се правят следните изменения и допълнения:

4. (В сила от 01.01.2010 г.) Алинея 5 се изменя така:

"(5) Лицата, които не подлежат на осигуряване по ал. 1, 2 и 3, са длъжни да:

1. внасят осигурителни вноски върху осигурителен доход не по-малък от половината от минималния размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване - до 10-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят, и извършват годишно изравняване на осигурителния доход съгласно данните от данъчната декларация;

2. подават декларация в срок до края на месеца, следващ месеца на възникване на това обстоятелство, по ред, определен с наредба на министъра на финансите, в която посочват, че ще се осигуряват по реда на т. 1."

Avalaon
02.01.2010, 15:12
Напълно съм съгласен !
Защо след като има новини на турски, да няма на руски, арменски, сръбски, македонски и румънски ? Защо да се плямпа само на езика на едната диаспора в тая срамна държавица ? Да остане само лека нощ на български, щото те децата и без това гледат само картинки !

Между другото, незнам дали някой се е замислял, но като сте правили или ходили на банкет сега по празниците в някоя кръчма или ресторант , не ви ли е направило впечатление, че като се пусне цигания стават всички, а като се пусне българско хоро - не ?

Тази година , като правихме банкетче, се случи така че в заведението имаше още една фирма с преобладаващо тъмно присъствие, та................като се пуснеше някоя цигания или чалга ставаха всички, па циганора кви ги вършеше............, но когато пуснаха хоро, станаха само българите, ...нито един циганин не стана !

Какво ви говори това ? А трябва да Ви говори, че българите се асоциират с циганите, но обратното не става !

Jay Gould
02.01.2010, 21:01
Това си директна гавра с българската нация. Един вид - "Духайте го, нали ме избрахте тъпаци!"

http://www.bnews.bg/pictures/borisov-parvanov-s-99cb4f88.jpg

Целта е да няма средна класа - Човек който сам се осигурява е независим, а целта е всички да се кланяме на този или онзи партиен бос, да се молим всеки ден за хлебец.
Сега ще дадат парите на мангалите и на изборите ще пуснат Дон Цеци да ги строи да гласуват за БСП, ДПС и ГЕРБ.

luckyboy
02.01.2010, 21:16
и още:

Промени в Закона за ДДС всила от 01.01.2010 г.:
12. стоки в рамките на разрешения безмитен внос, когато се:
а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) внасят стоки на обща стойност не повече от 30 лева;
б) (отм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г., нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) получават малки пратки на стоки с нетърговски характер, изпратени от трета страна или територия от физическо лице на друго физическо лице в страната, без последното да е заплащало за тях, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.

от вчера г-н Дянков удари и всички пратки извън ЕС след като намали лимита от 150 Euro на 30 лв.
Бибитко усилено си рита трудовата книжка!

Пухче
02.01.2010, 21:30
та се позамислих за Хосе дето му писа-дали не даде добра идея на отличника и следващата стъпка да бъде облагането на доходите от сделки с ценни книжа?

Jay Gould
02.01.2010, 21:48
та се позамислих за Хосе дето му писа-дали не даде добра идея на отличника и следващата стъпка да бъде облагането на доходите от сделки с ценни книжа?

Няма да се учудя

joda
02.01.2010, 22:31
...ми докато не бъде брейкната трендлинията на ненаказуемата полит престъпност, добро нема да има за народа!Те ще си крадат и ще си се менкат през 4 годинки, ще си бършат задниците с предишните, като разбира се нема да има ни един осъден, ще си вдигат данъците за да могат след това още повече да крадат...Няма оправия!Политик като професия в Бг трябва да бъде забранена и да се премине към директно управление от ЕС...

patricia
02.01.2010, 22:34
Как би трябвало да функционира държавата - да разпределя част от дохода на едните, за да финансира другите - само че в нашата държава досега другите бяха група определени фамилии, за съжаление. Затова сме последни на опашката. Приемете че теоретично, давате едно рамо на потенциялните си клиенти - светът е пазар.
А как става вдигането на доходите - чрез осветляването им, през данъците. Кризата не е приятна на никого, но това е пътя.
Ако това се правеше по-често, а не излишъка да заминава във съмнителни проекти, доходите ни щяха да се движат близо до инфлацията и балансите ни да са по-цветущи.
Просто мнение, никой не обича да му бъркат в джоба :)

freeman1
03.01.2010, 15:09

Предлагам на всички, които имат възможност, да не плащат данък докато могат - подайте данъчни декларации, но данъкът не плащайте - вървят ви само лихви, ама ако си инвестирате паричките разумно или дори ги турите на влог, ще печелите от цялата работа. Аз така ще сторя - мастурбанта мухобойко и гейчето дянков данък от мене скоро няма да видят !!! Щото тяхната наглост минава всякакви граници - едно обещаваха пред изборите, правят точно обратното.

Аз не им искам пенсионното осигуряване - само някой напълно луд може да вярва, че някой ден ще получава нормална пенсия в тая държава. Кой ще работи след 25-30 години, за да му я плаща - трите милиона мангала ли?

За такива като теб, дето не си плащат данъците лихвата трябва да е поне 100% плюс една тлъста ефективна присъда и глоба! В повечето държави неплащането на данъци е криминално деяние и се наказва много жестоко! А за това, че в условията на криза прошлязи като теб се мучат да укриват данъци и по този начин ощетяват парите за майките, сиразите и пенсиите един затвор си е съвсем на място

ip_investor
03.01.2010, 15:27

За такива като теб, дето не си плащат данъците лихвата трябва да е поне 100% плюс една тлъста ефективна присъда и глоба! В повечето държави неплащането на данъци е криминално деяние и се наказва много жестоко! А за това, че в условията на криза прошлязи като теб се мучат да укриват данъци и по този начин ощетяват парите за майките, сиразите и пенсиите един затвор си е съвсем на място
!

Да не би парите, които са заработили хората с честен и понякога денонощен труд да ти се полагат по някакво рожденно право?! Тези блага (левчета, долари, евро и т.н.) не растат по дърветата и не са някакъв природен ресурс, а се създават с труд, акъл и упоритост от все по-малка част от хората. Колкото повече пари се отнемат от работещите и се дават на търтеите, толкова повече затъва държавата (включително и търтеите).

markov
03.01.2010, 16:15
Ако питаш мен хич не е нормално-но ето ти
След 01.01.2010 дължиш върху 420 лв.първо 11 % ДОО, второ
5% ЗДПО /УПФ/ и 8% здравно...Смятай.Туй е САМО за пенсиониране, а ако искаш и за болнични то написаното по-горе 11% става 14,5%
ако решиш да излизаш по майчинство,въпреки,че си се осигурявал върху 420 лв,майчинството ще ти се изплаща върху 240лв.
Ами-Честита Нова година!
Дано да съм ти била полезна

да майчинството ще е на 240 лева , на бълничните за първите 9 месеца би трябвало да са 90% от осигурителния доход .....

Императорът
03.01.2010, 16:17

Тия, които виждам АЗ, че ощетявам, са Доганоглу, дето задигна 2 000 000 000 кинта и Мухобойко мастурбанта, който иска за един мандат да открадне повече, отколкото турчинът, дето уж щеше да го гони, е гепил за 20 години !!!! Кои майки ощетявам, бе - социално слабите с доход под еди си колко - тоест МАНГАЛКИТЕ !!! Вчера в Отечествен фронт показаха една такава гнусна хъхрячка, дето изпонасрала 22 чавета !!! Тя неграмотна, мъжът и неграмотен, чаветата до едно неграмотни !!! И какво - според тебе трябва да вляза в затвора, а защо не и да ме разстрелят, защото не желая да храня накаква мръсна мангалска свиня, дето не може да си затвори кирливите баджаци и вярва, че ако направи аборт или си сложи спирала, щяла да умре ?!? Бих дал доброволно пари само за КАСТРАЦИЯТА на такива "майки" !!! Като си толкова хуманен и човечен, що не си вземеш един катун циганори у вас, да си ги храниш?
Кого друг ощетявам - държавните чиновничета, които се дръгнат по цял ден и ме гледат на кръв, защото съм отишъл при тях, за да свършат нещо, което им влиза в задълженията? Или ушевите боклуци ощетявам, чийто крилат лаф при оплакване от престъпление е "Ми те са цигани, нищо не можем да направим", които седят мирно пред мангалите с брадвите, но си размърдват дебелите шкембета, за да бият тийнейджъри и пенсионери пред Парламента или за да отвличат насила Български деца от баща им?

Ай, сиктир....

al64ad
03.01.2010, 16:18

А на тези ,които крадат от наште данъци и то с милиарди, и ощетяват " парите за майките, сиразите и пенсиите" къде им е мястото ? и каква лихва да им търсим ?
Къде е Мургина ?
Определено ,не разбираш ,защо неплащащите се увеличават .....

След ,като държавата не изпълнява своята основна функция ,трябва ли да виним гражданите и, за неизпълнението на нормите ,които тя им налага?

Императорът
03.01.2010, 16:31
Да ви обясня примерно какво е за мен социална справедливост:

Това е все едно състезание по търчане на 10 километра да речем. За мен е справедливо единствено да се даде на всички шансът да се наредят на стартовата линия и нищо повече. Оттам нататък е естествено всеки да търчи различно, защото хората са различни - един дава всичко от себе си, дрег подтичва колкото да се каже, един е роден атлет, друг е туткав шкембелия. Това което прави идиотската държава (а и не само нашата) е да вземе едни дълги ластици и да върже за всеки добър атлет по двама-трима мотлювци и да го принуди да полага двойни и тройни усилия да ги влачи... че да иска от него и рекорди да чупи - е няма как да стане !!!!!

Имал ли е например някой мангал от малък правото на образование, както белите деца? - Имал е. Има ли право на труд? - Има. Е, тогава аз ли съм виновен, че гнусотникът е ровил по кофите, вместо в букварите и че даже да му предложат работа, той отказва да я върши? Длъжен ли съм да храня него, че и чаветата, дето е нацвъкал, без да може да се грижи за тях? Длъжен ли съм да му плащам тока и водата? Длъжен ли съм да му плащам търкалянето в болницата, защото се е осакатил докато краде? Длъжен ли съм най-после да му търпя наглостта и престъпленията?

Длъжен ни съм (по темата) да издържам на стари години някого, който, наистина е работил, но и е вземал добра заплата, а всичко е изял и изпил? Разбира се, сегашните пенсионери са учени, че държавата ще се погрижи за тях, удържали са им пари за пенсии, без да ги питат, и сега се подиграват с тях - вие не правете тая грешка и не се доверявайте на крадливата държава, защото тя ще ви експлоатира докато издъхнете !!!

markov
03.01.2010, 16:37
Всеки народ си заслужава управляващите и управлението!
Ние си ги избираме и те са проекция на народопсихологията ни !

Като гледам болшинството какви бисери са натворили тук, какви анархистични идеи сте написали се чудя как още е оцеляла и я има бедната ни държава.

Тук 90 % смятат че не трябва да плащат данъци и осигуровки, не трябва да мислят за ближния си, а само за себе си но за сметка на това имат големииии претенции към държавата. Ако може да получават Швеицарски заплати и да живеят в супер среда но за сметка на това да плащат Кувейтски данъци и осигуровки / тоест никакви / .

Няма как да стане това , разумните хора вероятно го разбират .....

rover
03.01.2010, 16:39
Фрийман 1, ама ние ще си плащаме съвестно данъците. С една особеност - съкращаваме обема на бизнеса си. По този начин хем ще работим по-малко, ерго, ще ни е по-лесно, хем в бюджета ще влязат по-малко пари.
По този начин бизнесът показва, че с него не могат да се правят безкрайни експерименти. Ще видим какво ще се получи само след два месеца. Срещу съкратените стои непроизведена продукция, липса на вноски в НОИ и липса на внесени данъци.
Бяхме откачили да работим, да произвеждаме. Абе я си питай капата. Работи там с 5-10 човека от 8 до 5 и това е.

rover
03.01.2010, 16:43
Да ви обясня примерно какво е за мен социална справедливост:

Това е все едно състезание по търчане на 10 километра да речем. За мен е справедливо единствено да се даде на всички шансът да се наредят на стартовата линия и нищо повече. Оттам нататък е естествено всеки да търчи различно, защото хората са различни - един дава всичко от себе си, дрег подтичва колкото да се каже, един е роден атлет, друг е туткав шкембелия. Това което прави идиотската държава (а и не само нашата) е да вземе едни дълги ластици и да върже за всеки добър атлет по двама-трима мотлювци и да го принуди да полага двойни и тройни усилия да ги влачи... че да иска от него и рекорди да чупи - е няма как да стане !!!!!

Имал ли е например някой мангал от малък правото на образование, както белите деца? - Имал е. Има ли право на труд? - Има. Е, тогава аз ли съм виновен, че гнусотникът е ровил по кофите, вместо в букварите и че даже да му предложат работа, той отказва да я върши? Длъжен ли съм да храня него, че и чаветата, дето е нацвъкал, без да може да се грижи за тях? Длъжен ли съм да му плащам тока и водата? Длъжен ли съм да му плащам търкалянето в болницата, защото се е осакатил докато краде? Длъжен ли съм най-после да му търпя наглостта и престъпленията?

Длъжен ни съм (по темата) да издържам на стари години някого, който, наистина е работил, но и е вземал добра заплата, а всичко е изял и изпил? Разбира се, сегашните пенсионери са учени, че държавата ще се погрижи за тях, удържали са им пари за пенсии, без да ги питат, и сега се подиграват с тях - вие не правете тая грешка и не се доверявайте на крадливата държава, защото тя ще ви експлоатира докато издъхнете !!!

Императоре, вече не става дума за това, длъжен ли си ли не. Вече става дума за това, че ние, тези които дърпаме другите напред, вече нямаме сили да ги дърпаме и няма какво да им дадем, защото и за самите нас вече няма. Това е, който разбрал - разбрал.

al64ad
03.01.2010, 16:58
Всеки народ си заслужава управляващите и управлението!
Ние си ги избираме и те са проекция на народопсихологията ни !

Като гледам болшинството какви бисери са натворили тук, какви анархистични идеи сте написали се чудя как още е оцеляла и я има бедната ни държава.

Тук 90 % смятат че не трябва да плащат данъци и осигуровки, не трябва да мислят за ближния си, а само за себе си но за сметка на това имат големииии претенции към държавата. Ако може да получават Швеицарски заплати и да живеят в супер среда но за сметка на това да плащат Кувейтски данъци и осигуровки / тоест никакви / .

Няма как да стане това , разумните хора вероятно го разбират .....

"Разумните" хора разумяват ,че платените данъци НЕ отиват по-предназначение,че осигурителната система е неработеща.Та оттам им идват анархистичните идеи-щото излиза ,че за изкарващите си с честен труд насъщния държавата е мащеха,а за търтеите и крадците повече от майка.

ip_investor
03.01.2010, 17:05
Тук 90 % смятат че не трябва да плащат данъци и осигуровки, не трябва да мислят за ближния си, а само за себе си но за сметка на това имат големииии претенции към държавата. Ако може да получават Швеицарски заплати и да живеят в супер среда но за сметка на това да плащат Кувейтски данъци и осигуровки / тоест никакви /.

Ще ме извиняваш колега, но тук говориш глупости. Каква връзка имат заплатите ни с държавата? Тя може само да ни ги намалява чрез различните начини да ни прибира парите, но в никакъв случай не може да ни ги увеличи. Ние искаме от държавата следните неща:

1. Услугите, които осигурява да са опционални, ако могат да се разделят по някакъв честен начин.
2. Разходите за отбрана и полиция да са задължителни за всички, защото не може някой да каже: А на мен армия не ми трябва!
3. Разходите за пътна инфраструктура да се обвържат с притежаването на МПС и начина на употребата му. Някои хора си карат колите 90% в дадено населено място - парите от данъците им трябва да отиват за пътната мрежа на това място.
4. Разходите за здраве да се извършват чрез частна осигурителна система, с избираема държавна опция (ниско качество - ниски цени).
5. Пенсионната система също да не е задължителна. Да има държавна опция с ниски вноски и ниска пенсия, всичко останало да е частно и незадължително.
6. Сериозен държавен контрол за почтеността на частните здравноосигурителни и пенсионни дружества.
7. Заварените пенсионни разходи да не се увеличават - да се приеме закон, забраняващ увеличаването на солидарните пенсии от страна на държавата.
8. Социалните разходи драстично да се намлалят, като се спрат безплатните услуги за неосигурени цигани и множеството разходи, свързани с тях.
9. Драстично намаляване на държавните служители (администрацията), като се премине основно към електронно правителство. Компютърно неграмотните хора да се ръчкат на малкото останали гишета докато им дойде акъла и се научат на компютърна грамотност.

Ей тези нещица ако ги свърши нашата държава, ще може да намалим двойно данъчната тежест и ще рипнем като икономически тигър.

Императоре, вече не става дума за това, длъжен ли си ли не. Вече става дума за това, че ние, тези които дърпаме другите напред, вече нямаме сили да ги дърпаме и няма какво да им дадем, защото и за самите нас вече няма. Това е, който разбрал - разбрал.

Абсолютно си прав. Не виждам как може да стане революция, но рано или късно ще демотивират всички свестни хора и ще видим кой ще издържи по-дълго - ние да си ядем спестяванията няколко години и да не си мърдаме пръста, или търтеите да стоят гладни няколко години.

psycoholic
03.01.2010, 17:09
ПК беше писал, че ПФтата са затрили към 60% за 2 години - там е работата, че парите не са се изпарили, а просто са се преляли другаде! Излиза, че дефицита ще се допълва от брашнения чувал!
Джей пък беше пуснал в блога си пост от сорта как държавните монополи (ВиК, Топлофикация) скубят плащащите с необоснованите си увеличения...
А историята ни учи, че най-много се скубе от средната класа - държана постоянно в напрежение да не изпадне при боклука и хранена с постоянната надежда да се изкатери до аристокрацията!
Базирано на казаното, можем ли да направим извода, че скубането от тази класа, ще доведе до увеличението на търтейската клаСА (с изпадането на част от средната, било поради свиване на покупателната способност, било поради емиграция, било поради демографски причини) и евентуален нов 9ти септември!? :-)
Подозирам, че и на Запад яко скубят въпросната класа, но познавам австрийски колеги, с подобна на моята длъжност, които имат по 3-4 грамотни и добре гледани деца! Ерго, системата ТАМ се грижи за балансирането на основният си кръводарител, тук е обратното!

Scrooge McDuck
03.01.2010, 17:37
Всички колеги дотука са прави, ама никой не ни пита! Станишев например пък и всеки преди и след него върти лафа за "европейския" принцип на "солидарност" на социалните системи. Няма политик, който да пипне с пръст този принцип, защото в новата ни Коституция е заложен количествения принцип на избори за влстта. Т.е. - ако приложат принципа на справедливост а не на солидарност губят изборите!
Трябва ни евтина отбрана - добре, да си купим модерна техника, ама да влизаме в коалиции на "желаещите" - айде няма нужда.
Трябва ни сигурност - променете НК.
Искаме високи пенсии - разкарайте частните фондове.
Искаме високи заплати - обложете 3 пъти повече наемите, за да покажем, че от хайлазлък не се живее а от работа.
Искаме успешен бизнес - махнете 3/4 от чиновниците.
Бай Тошо управляваше страната със 7-8 министерства, сега са 16 и то при уж частна икономика, която 20 години догонва БВП от 1989 г.

psycoholic
03.01.2010, 17:45
Всички колеги дотука са прави, ама никой не ни пита! Станишев например пък и всеки преди и след него върти лафа за "европейския" принцип на "солидарност" на социалните системи. Няма политик, който да пипне с пръст този принцип, защото в новата ни Коституция е заложен количествения принцип на избори за влстта. Т.е. - ако приложат принципа на справедливост а не на солидарност губят изборите!
Трябва ни евтина отбрана - добре, да си купим модерна техника, ама да влизаме в коалиции на "желаещите" - айде няма нужда.
Трябва ни сигурност - променете НК.
Искаме високи пенсии - разкарайте частните фондове.
Искаме високи заплати - обложете 3 пъти повече наемите, за да покажем, че от хайлазлък не се живее а от работа.
Искаме успешен бизнес - махнете 3/4 от чиновниците.
Бай Тошо управляваше страната със 7-8 министерства, сега са 16 и то при уж частна икономика, която 20 години догонва БВП от 1989 г.

Адски си прав - системата ми прилича на раздаването на безплатно жито в Рим на бедните - веднъж почнали да раздават управляващите никога не посмели да пипнат системата поради опасност от размирици от страна на тълпата - крепителят на власта! Така и тук - никой политик няма да посмее да барне социалните помощи на 1/3та от населението, още повече, че това е най-редовно гласуващата трета...
За съжаление спиралата е надолу - намаляващо продуктивно население , но увеличаващо се застаряващо население и увеличаващо се неграмотно население!

Jay Gould
03.01.2010, 17:58
Ще цитирам нещо което не е казано от мен:

"Докато чиновниците определят кой да е беден и кой да е богат - така ще бъде

Или по-скоро, докато прагът на търпимостта на българина е в рамките на около 3-10 долара месечна заплата /какъвто случай имахме в началото на 1997г./ ситуацията в тази страна няма да се промени драстично в положителна посока. Цветът на нацията постоянно ще си търси признание в други държави, а ние ще си четем взаимно постингите и ще констатираме все едни и същи факти.

За последните 20 години ни управляваха, първо адвокати, после професори, след това лингвисти, после икономисти, след това аристократи и накрая плутократи. Сега са на власт полицаи.

Държавата на практика осигурява комфорт на всички, които са на държавна заплата * - чиновници по министерства и ведомства, в държавни стопански субекти и т.н. Да сте чули за масови уволнения на такива служители. Икономиката се срива, но хората на държавна заплата не се променят съществено като количествени параметри;

Какво стана след същественото повишение на заплатите на магистратите през последното десетилетие? Нима българското правораздаване стана по-ефективно? Не тъкмо обратното. Да сте чули чиновниците да работят за държавата в събота или неделя, така както много от собствениците с дребен бизнес работят за своите фирми и през почивните дни?

Когато платец на заплата е държавата, НЯМА ИСТИНСКА КОНКУРЕНЦИЯ И СЪСТЕЗАТЕЛНО НАЧАЛО, НЯМА ИСТИНСКИ КАПИТАЛИЗЪМ. ИМА СОЦИАЛИЗЪМ В УРОДЛИВАТА МУ ФОРМА. Няма как да плащаш заплати на стотици хиляди служители, на фона на малката ни и неконкурентноспособна икономика и това да не повлияе негативно на общия икономически климат в страната. Наред с това НЕ ПОСТАВЯШ УСЛОВИЯ НА СЪЩИТЕ ТЕЗИ ХОРА, НА КОИТО ПЛАЩАШ ЗАПЛАТИ - ТОЕСТ ДАВАШ ПАРИ, БЕЗ ДА ИСКАШ РЕЗУЛТАТИ. ДЪРЖАВАТА СЕ ДЪРЖИ ТАКА, ВСЕ ЕДНО ИЗОБЩО НЕ Й ПУКА НА КОГО И ЗА КАКВО ДАВА ПАРИ. „ЧУЖДОТО ЛЕСНО СЕ ДАВА” - http://kolevdobri.blog.bg/

................

* markov - като общински съветник, човек свързан с политиката, много ме съмнява да работи "безплатно" за "общото благо" и да се напъва в събота и неделя ;), но много обича да дава съвети на нас, които сами си вадим парите, или по-скоро обича да ни обяснява как сме длъжни в "наш интерес" да, му даваме доходите си :)

Егоизъм от най-чист вид - Както е казано в началото - Докато чиновници определят кой да е беден и кой да е богат - така ще бъде.

markov
03.01.2010, 18:18
Уважаеми Jay Gould
никои не те кара да даваш данъци на мен, но е редно да плащаш на държавата за услугите които тя ти оказва/ разбираи пътища, образование, здравеопазване, сигурност и т.н. / ! И докато се държиш и мислиш като Андрешко услугите които получаваш от нея ще са на сегашното ниво. За това ти е виновна само собствената простития и нищо друго.

Ти лично си от ония вечно недоволни хора дето друг им е виновен за всичко и постоянон мрънкат за щяло и нещяло че държавата ни не била добра.
Само дето помня как в една друга тема разправяше как си плащал подкупи в Варна да си опазиш бизнесчето и накрая въпреки всичко ти го взели.
Най- интересното е че не протестираш докато си давал подкупите, тоест приемал си го за нормално а започваш да страдаш след като вече и подкупите не помагат.
Е това е БГ манталитет в пълния смисъл на думата !

ip_investor
03.01.2010, 18:28
Уважаеми Jay Gould
никои не те кара да даваш данъци на мен, но е редно да плащаш на държавата за услугите които тя ти оказва/ разбираи пътища, образование, здравеопазване, сигурност и т.н. / ! И докато се държиш и мислиш като Андрешко услугите които получаваш от нея ще са на сегашното ниво. За това ти е виновна само собствената простития и нищо друго.

Уважаеми г-н Марков, организациите, които ти натрават скъпите си, ненужни и некачествени услуги без право избор са по същество мафиотски организации. Аз бих искал срещу данъците коита давам, да получавам по-други услуги: вместо бебета циганчета - нова магистрала. Вместо 60000 корумпирани полицая - работеща съдебна система. Вместо 100000 мрънкаща, некадърна, мързелива и корумпирана държавна администрация - безлично електронно правителство, което работи 24/7 и не ми губи времето и парите.

Ако имаше някаква положителна връзка между парите, които държавата насилствено прибира (в момента около 44% от всички пари, които изкарват работещите хора) и услугите, които тя осигурява на хората, то тази връзка вече щеше да се е забелязала. За съжаление виждам обратна връзка - колкото по-скъпи и добре финансирани са държавните "услуги", толкова по-нагли, безполезни и насочени срещу обикновенния гражданин са те. Пример - закона за следенето на трафичните данни. Подобна система в Англия ще струва към 40 паунда на всеки абонат. Значи в БГ ако е 2 пъти по-евтино, всеки човек ще плаща 50 лв на година, за да го следят нон-стоп. Да ви таковам услугите. Без никакво извинение.

Jay Gould
03.01.2010, 18:29
Уважаеми Jay Gould

Ти лично си от ония вечно недоволни хора дето друг им е виновен за всичко и постоянон мрънкат за щяло и нещяло че държавата ни не била добра.
Само дето помня как в една друга тема разправяше как си плащал подкупи в Варна да си опазиш бизнесчето и накрая въпреки всичко ти го взели.
Най- интересното е че не протестираш докато си давал подкупите, тоест приемл си го за нормално а започваш да страдаш след като вече и подкупите не помагат.

Като си имал уж проспериращ бизнес за какво смучеш от държавата и данъците, че и малко ти се вижда което ти плащаме? :)

Реално поне аз виждам конфликт на интереси - Имаш частен бизнес, а си и на държавна заплата - а как виждате вие нещата във вашия край вече ще се види.
Бих ти задал въпроса, след като си достатъчно нагъл, да ни учи как да живеем, дали самия ти в качеството си на държавен служител работиш като "швейцарски" чиновник?
Нали искаш да ти плащаме "швейцарски данъци"? :)
Какво предлагаш на жителите на своята община срещу тях?
Има и една много голяма разлика между ТЕБ и МЕН - Аз, откак съм напуснал работа в 92 година, сам се изхранвам, а ти не знам какъв бизнес въртиш, но с 90% сигурност ще си умрял от глад на втората година, като ти отнемат държавната хранилка като общинар, до която си се докопал кой знае как като знаем кои хора влизат в политиката и на сладка държавна дажбица, от джоба на данъкоплатеца ;)

За това - нямам нищо лично против теб, но когато говорят хора като мен и обсъждат проблемите си и данъците си - които плащат, а не ги консумират за разлика от теб, ако обичаш стой си в кьошенцето при обслужващия персонал, чакай си бакшиша и мълчи.
До тук за манталитета.

markov
03.01.2010, 18:35
Jay Gould
С последното си писание издаваш доста агресивно невежество.
Вземи прочети Закона за местната власт и местното самоуправление и поне разбери що е общински съветник , получава ли заплата за това, как се става такъв и дали е " Държавен служител " щото с тезата която развиваш се излагаш, тотално е невярна. :)

Jay Gould
03.01.2010, 18:39
Jay Gould
Вземи прочети Закона за местната власт и местното самоуправление и поне разбери що е общински съветник , получава ли заплата за това, как се става такъв и дали е " Държавен служител " щото с тезата която развиваш се излагаш, тотално е невярна. :)
Да бе - не врат ами шия :) Получвате не заплати, а пари за всяко "заседание" ;)

markov
03.01.2010, 18:45
Тук 90 % смятат че не трябва да плащат данъци и осигуровки, не трябва да мислят за ближния си, а само за себе си но за сметка на това имат големииии претенции към държавата. Ако може да получават Швеицарски заплати и да живеят в супер среда но за сметка на това да плащат Кувейтски данъци и осигуровки / тоест никакви /.

Ще ме извиняваш колега, но тук говориш глупости. Каква връзка имат заплатите ни с държавата? Тя може само да ни ги намалява чрез различните начини да ни прибира парите, но в никакъв случай не може да ни ги увеличи.

Колега смятам че доходите от предприемачество и заплати зависят сериозно от средата в която живеем. Средата се създава от държавата. Под среда разбирам инфраструктура, функционираща съдебна и правоохранителна система, наличие на частни инвестиции, ефективни публични разходи, ефективно функциониращи социални системи и т.н.

Мрънкалото
03.01.2010, 18:52
Jay Gould, Вие напрова искате да заграбите безцеремонно МРЪНКАНЕТО само за себе си! :)
Независимо, че сте серегистрирали доста отдавна, уважавайте и нашето прево да МРЪНКАМЕ!
В скоро време няма да има за какво да се МРЪНКА, понеже Вие и хора като Вас сте ОМРЪНКАЛИ целия интернет.
Ако правилно сте забелязал правителството се смени и понеже тук споменавата КОРУПЦИЯ в постовете от която сте пострадали Вие самия и Ваши блезки, моля Ви да ни осведомите АКО сте се оплакал в Прокуратурата, или в Европейския съд как се движат делата Ви. Смирено благодаря и Ви желая успехи през 2010г. :)

Ваш, Мрънкалчо Мрънкалов - Мрънкалото на БГ-форумите

markov
03.01.2010, 18:53
Jay Gould
Да бе - не врат ами шия :) Получвате не заплати, а пари за всяко "заседание" ;)

Пак не си наясно, докато е на заседание общинския съветник по закон трябва да е в неплатен оптуск от местоработата си и получава възнаграждение-компенсация за загубеното време от общината коeто е мизерно. Закона го е огрланичил и в общия случаи месечния и размер е под минималната работна заплата за страната. Та тая мизерна сума под минималната заплата ли те яде вътрешно и те кара да ми завиждаш :)

Jay Gould
03.01.2010, 19:02
..
Чудя ти се тогава за какво работиш като си бил такъв алтруист. :)
И не ти завиждам на сервитьорската професия, а ти казвам да млъкнеш когато клиентите говорят, а още по малко да им четеш морал, че като политик си им сервирал л..... срещу данъците им ;)
Във Варна общинските получаваха минимални заплати на заседание, та им се събираха по няколко бона на месец - понеже няма само по едно заседание, а колкото си напишат. Докато се "трудиха" да разпределят кой да получи парите по тая или оная общинска поръчка и да се записват взаимно с компромати за всеки случай :) Може обаче по вашия край да е изключение. Така и не каза обаче дали работиш като швейцарски общинар или като български, че си седнал да ни учиш на морал ;)

С това приключвам разговора.

markov
03.01.2010, 19:06
..
Чудя ти се тогава за какво работиш като си бил такъв алтруист. :) И не ти завиждам на сервитьорската професия, а ти казвам да млъкнеш когато клиентите говорят, а още по малко да им четеш морал, че като политик си им сервирал л..... срешу данъВъв Варна общинските получаваха и по няколко минимални заплати на заседание, та им се събираха по няколко бона на месец, докато се трудиха да разпределят кой да получи парите по тая или оная общинска поръчка.
Може обаче ти по вашия край да си изключение
С това приключвам разговора.

Да време е да го приключиш защото издаваш пълно невежество по въпроса.
Именно заради вашия случаи които стана нарицателно, в закона за местната власт през 2007г. беше сложен таван на тия възнаграждения-компенсации с което възнаграждението им беше свалено драстично.
Под достоинството ми е даже да се опитвам да те обиждам както правиш ти...не мисля да ти падам на нивото.
Аи със здраве :)

Jay Gould
03.01.2010, 19:23
... Нямам нищо против мрънкането, ама хайде нека някой даскал, военен, полицай, лекар се изкаже тука, или някой от ония чиновници дето опъват каиша всеки ден с някой тъп шеф спуснат от горе политически. Не.
Най-големи усти отварят точно тия дето най е добре да се спотайват. Политическите парашутисти и паразити.
Обаче пък си мисля, ако комисията кушлев още не гони, някой ден ще се рови, няма начин, щом сме в ЕС, или пък ще се мине линията на търпимост. До тогава ние си плащаме и си мрънкаме ;)

Scrooge McDuck
03.01.2010, 19:36
Абе днеска чета туй-онуй, та във връзка с тукашните ни болки, възможно ли е наистина Дянков да е нарекъл Перянов "дървен философ"? Поне феодален да беше ... На ти обществените услуги на г-н марков! Ти му пълниш бюджета, то ти вика дървен философ! Туй ако е услуга, нищо не струва.

Scrooge McDuck
03.01.2010, 19:38
http://dnes.dir.bg/2010/01/02/news5631051.html Хм.

markov
03.01.2010, 19:44
Абе днеска чета туй-онуй, та във връзка с тукашните ни болки, възможно ли е наистина Дянков да е нарекъл Перянов "дървен философ"? Поне феодален да беше ... На ти обществените услуги на г-н марков! Ти му пълниш бюджета, то ти вика дървен философ! Туй ако е услуга, нищо не струва.

Тоя министър и аз не го харесвам но това не значи че заради него трябва да спрем да плащаме данъци и осигуровки и да досъсипем държавата ....
Разбира се всеки има право да си ги оптимизира както му е най-изгодно , ама съвсем да спрем не върви :)

Jay Gould
03.01.2010, 19:54
Пак ще се намеся, но тук става дума за обратното - Дянков не е платил парите които дължи. Виж линка на колегата: http://dnes.dir.bg/2010/01/02/news5631051.html "Компании като нашата все пак поддържат ниво в условия на криза, но се задъхваме от недостиг на средства. Задържането на ДДС от около 800 000 лева ни поставя в деликатна ситуация" - Перянов

Scrooge McDuck
03.01.2010, 20:03
марков, Кой е казал за спиране? Напротив! Лукса да живееш в комфортна държава струва пари. Ама как един политик не каза: - Дайте сега първо да оправим нещата, поне които не струват пари - по долу съм ги изброил, тогава - искаме качествени магистрали - струва ни толкоз, дайте парите. Точно наопъки - парите - днес, столовете - утре, както казва О.Бендер /истинстия, не нашия ч*кундур тука/.
Една общесвена "ослуга" не се е подобрила за 20 години. Напротив - повече идиотски нормативи - повече администрация - повече корупция - 0 отговорност.
За щастие Андрешко живее у всеки българин! И всеки следващ ден от тия проклети 20 години народа си вика "На зла круша - зъл прът" за държавата. Трудно е да се установи, но ако се вярва на данъчните за 5 години /срока на изискуемост/ се укривало ДДС в размер на 12 млрд. лева! Повечето заплати и пенсии са единствен доход на хората и стях те купуват само жизнено необходими стоки - храна, ток, вода, парно. Всички те са обложени с 20%; т.е. държавата след като оскубе данъци и осигуровки, накрая от мизерията си прибира директно още 20%! Защо??? За вноски в Евросъюза? За мерцедеси? Военни самолети и фрегати без оборудване? Чиновннически заплати на хора дето половината година празнуват и почиват? И това - на гърба на "дървените философи".

SStoilov
03.01.2010, 21:31
Първо ЧНГ на всички и успешна и доходна 2010 г.

Марков - едни бързи сметки. Всеки месец плащам около :

250 лв акциз.
300-400 лв ДДС
150 лв данък печалба.
50 ДОД
200 и кусур осигуровки
6 лв винетка

Грубо се получава над 1000 лв месечно данъци и осигуровки, срещу които години наред получавам:

1. разбити и непочистени пътища
2. ужасна "инфраструкура - там където изобщо я има
3. никакво здравеопазване ( просто късмет, че от 30 г не съм ходил на лекар)
4. никакви болнични
5. някакво правосъдие , хехе , верно има някакво, но за него се плаща отделно, чрез съдебните такси
6. никаква защита на имуществото - ограбиха апартамента на жена ми , преди това магазина и - познай дали хванаха извършителите.

Е, извинявай едни допълнителни още 100 лв за самоосигуряващ се (длъжен съм) ще м дойдат в повече. При условия, че я доживея възраст за пенсиониране , я не - пак благодарение на "услугите" получавани от държавата.

Ай сиктир вече :)

Уважаеми Jay Gould

Най- интересното е че не протестираш докато си давал подкупите, тоест приемал си го за нормално а започваш да страдаш след като вече и подкупите не помагат.

badgoiko
03.01.2010, 22:14
Пухчето - за злочестина е така - дотук ни докараха комунисти и посткомунисти !!! Ако работиш, ако печелиш, ако искаш да просперираш, тая държава за тебе е не даже мащеха, а мечка стръвница - която те дере жив и ти дъвче задникът и пие кръвчицата ти от твоето беззащитно гърло !!! Обратно - ако си някаква безполезна отрепка, например чиновниче или мангасар, същата държава за тебе е като любяща майка кърмилница - плаща ти, за да не работиш, плаща ти и всякакви харчове, с парите на работещите, разбира се.

Затова предлагам - догодина има преброяване - да се организираме - по Интернет, от човек на човек, както можем и ВСИЧКИ да се пишем мангали, да спрем да работим и да плащаме каквото и да е - нека политиците да ни хранят - пък и те за 20 години откраднаха толкова, от нас, че спокойно могат да си го позволят !!!!

Впрочем покрай спорът за новините по турски и лайнарското измъкване отстрана на Ниското челце, аз бях намислил и друго - на преброяването да се пиша като етническо самоопределение гого* и после да искам само за мене новини по гоговски, ако не ми ги излъчат, да съдя държавата за етническа дискриминация (как така турците ще имат новини, а гоговецът не - какво като е един само - това го прави малоценен ли - аммма-ха !!!) и да и поискам 8 милиона (напримерно) после с Мухобойко да се споразумеем извънсъдебно за 5 800 000 обезщетение.

* гого - второто по многобройност племе в Танзания.
И аз съм Гого ще те подкрепя! ;)

Императорът
03.01.2010, 22:42
Направете една справчица каква е числеността на държавната администрация в нормалният свят, колко са у нас сега и колко бяха по Тошово време, когато нямаше компютри, принтери и всичко се пишеше и преписваше на ръка.
Потърсете тоже данни колко беше като численост милицията преди 30 години (когато престъпността бе сведена до минимум) и колко е сега. Факт е, че нашата "бедна" държава харчи на година по 3.5 МИЛИАРДА за издръжка на почти нищо не вършещи чиновници, откровено нищо не вършещи куки и отказващи да вършат каквото и да е (освен кражби и фабрикуване на чавета) мангали !!! Да не говорим как Топлофикация, ВиК и Енергото принуждават платците да плащат сметките и на неплащащите.

Не сме искали да плащаме данъци и осигуровки - ами щом държавата ни лъже и краде, как да плащаме с готовност?

Ако държавната администрация бъде сведена до 20-30 000 броя, ако ушевите останат също толкова, ако бъде спряна доживотната издръжка на гнъсните и зловредни нечовеци, всяка година бюджетът ще спестява толкова пари, че за 3-4 години ще се събере сума за построяването на АЕЦ Белене напримерно !!! Всички виждаме, че администрацията е само прибежище за анални дръглювци, че ушевите не си мърдат пръста да обуздаят престъпността, че садиите се продават като проститутки, че гнусотниците НИКОГА няма да станат хора !!! Защо тогава да издържаме тая измет?

Извън политическата ни тъпота и овчето търпение, ние сме нормален народ - нито сме по-глупави нито сме по-мързеливи от хората по светът - познавам мнозина, дето са интелигентни, образовани и работят на 2, че и на по 3 места и защо? Та като седнат вечер на масата със семейството им, до тях да се настаняват един чиновник, един ушев и един мангал с чаветата и, макар невидими, да лапат с голямата лъжица от чинията на децата им? Ясно е, че без полиция и администрация не може, ясно е, че във всяко общество има хора, които, тъй като са неспособни да се грижат сами за себе си, по принуда са паразити, но така ли е тук?

160 000 чиновници по цял ден са във форумите, в Букчето и в Скайпът или играят игрички или клюкарстват, а държавата е хаос - защо са ни те?
60 000 ушеви, а РПУ-тата са като кръчми - влизаш и излизаш както и когато си искаш, а като се оплачеш от престъпление, получаваш отговорът "Ми кво да направим, те са цигаяни..." - защо са ни тогава тия ушеви?
1 000 000 мангала - 13-14% от населението, но лапат 90% от социалните помощи и извършват 90% от престъпленията - здрави и прави, но ОТКАЗВАТ да работят - каква ни е ползата от тая гнус? Да ги "интегрираме"? Да ги очовечаваме? - Излишно - и д.р Моро дори би се отказал да прави хора от тия дегенерати !!!

Ей- това е проблемът на държавата - че за всеки работещ наистина като пиявици са се залепили по двама търтея !!!!!

Императорът
03.01.2010, 22:45
Станахме двама гоговци.

Все повече си мисля, че на тая държава и трябва или кървава революция, която да натъркаля по жълтите павета кратуните на 240 дупетата и 20-тина министри, или диктатура на някой като Волен Сидеров или дори Боян Расате... особено на Боян !!!

Мрънкалото
03.01.2010, 23:17
ти наистина ли се смяташ за император?!
г-н Императоре, би ли ни осведомил колко осигуровки си внесъл от 1997 до сега?
не в частния фонд, за който бачкаш, а в ДОО-то!
Защото по претенции си върха, нека да ти видим и приноса. :)

Станахме двама гоговци.

Все повече си мисля, че на тая държава и трябва или кървава революция, която да натъркаля по жълтите павета кратуните на 240 дупетата и 20-тина министри, или диктатура на някой като Волен Сидеров или дори Боян Расате... особено на Боян !!!

мечо присъствие
03.01.2010, 23:23
И какво излиза-че в тази държава е по-добре да не работиш
А час-мака ??

joda
03.01.2010, 23:27
...мрънчо, понеже много ги разбираш нещата, я кажи като се осигуряваш на по-висока заплата, га влезеш в болница получаваш ли по-добри грижи? :shock:

pana_bg
03.01.2010, 23:29
Направете една справчица каква е числеността на държавната администрация в нормалният свят, колко са у нас сега и колко бяха по Тошово време, когато нямаше компютри, принтери и всичко се пишеше и преписваше на ръка.
Потърсете тоже данни колко беше като численост милицията преди 30 години (когато престъпността бе сведена до минимум) и колко е сега. Факт е, че нашата "бедна" държава харчи на година по 3.5 МИЛИАРДА за издръжка на почти нищо не вършещи чиновници, откровено нищо не вършещи куки и отказващи да вършат каквото и да е (освен кражби и фабрикуване на чавета) мангали !!! Да не говорим как Топлофикация, ВиК и Енергото принуждават платците да плащат сметките и на неплащащите.

Не сме искали да плащаме данъци и осигуровки - ами щом държавата ни лъже и краде, как да плащаме с готовност?

Ако държавната администрация бъде сведена до 20-30 000 броя, ако ушевите останат също толкова, ако бъде спряна доживотната издръжка на гнъсните и зловредни нечовеци, всяка година бюджетът ще спестява толкова пари, че за 3-4 години ще се събере сума за построяването на АЕЦ Белене напримерно !!! Всички виждаме, че администрацията е само прибежище за анални дръглювци, че ушевите не си мърдат пръста да обуздаят престъпността, че садиите се продават като проститутки, че гнусотниците НИКОГА няма да станат хора !!! Защо тогава да издържаме тая измет?

Извън политическата ни тъпота и овчето търпение, ние сме нормален народ - нито сме по-глупави нито сме по-мързеливи от хората по светът - познавам мнозина, дето са интелигентни, образовани и работят на 2, че и на по 3 места и защо? Та като седнат вечер на масата със семейството им, до тях да се настаняват един чиновник, един ушев и един мангал с чаветата и, макар невидими, да лапат с голямата лъжица от чинията на децата им? Ясно е, че без полиция и администрация не може, ясно е, че във всяко общество има хора, които, тъй като са неспособни да се грижат сами за себе си, по принуда са паразити, но така ли е тук?

160 000 чиновници по цял ден са във форумите, в Букчето и в Скайпът или играят игрички или клюкарстват, а държавата е хаос - защо са ни те?
60 000 ушеви, а РПУ-тата са като кръчми - влизаш и излизаш както и когато си искаш, а като се оплачеш от престъпление, получаваш отговорът "Ми кво да направим, те са цигаяни..." - защо са ни тогава тия ушеви?
1 000 000 мангала - 13-14% от населението, но лапат 90% от социалните помощи и извършват 90% от престъпленията - здрави и прави, но ОТКАЗВАТ да работят - каква ни е ползата от тая гнус? Да ги "интегрираме"? Да ги очовечаваме? - Излишно - и д.р Моро дори би се отказал да прави хора от тия дегенерати !!!

Ей- това е проблемът на държавата - че за всеки работещ наистина като пиявици са се залепили по двама търтея !!!!!Импе, пропусна още няколко категории гнусни лешоядски гниди: адвокати, фармацевти, доктори, преподаватели в УНСС и др., таксиметрови шофьори, автомонтьори, зъболекари и ... застрахователни агенти. :)

Jay Gould
03.01.2010, 23:49
Първо ЧНГ на всички и успешна и доходна 2010 г.

Eдни бързи сметки. Всеки месец плащам около :

250 лв акциз.
300-400 лв ДДС
150 лв данък печалба.
50 ДОД
200 и кусур осигуровки
6 лв винетка

Грубо се получава над 1000 лв месечно данъци и осигуровки, срещу които години наред получавам:

1. разбити и непочистени пътища
2. ужасна "инфраструкура - там където изобщо я има
3. никакво здравеопазване ( просто късмет, че от 30 г не съм ходил на лекар)
4. никакви болнични
5. някакво правосъдие , хехе , верно има някакво, но за него се плаща отделно, чрез съдебните такси
6. никаква защита на имуществото - ограбиха апартамента на жена ми , преди това магазина и - познай дали хванаха извършителите.

Е, извинявай едни допълнителни още 100 лв за самоосигуряващ се (длъжен съм) ще м дойдат в повече. При условия, че я доживея възраст за пенсиониране , я не - пак благодарение на "услугите" получавани от държавата.

Ай сиктир вече :)

+ 1 за мнението

И ми се ще да питам, какво стана с Мургина и паричките? Га са ядат кифтета, нас ни няма, га искат сметката викат ни! Малко нагло, а? ;)

„Източваните от бюджета суми от ДДС варират от порядъка на около 1 млрд.[/b]. И това е в условията на криза. Щетите са по-големи от годишната вноска в ЕС" - Димитър Абаджиев.

Няколкй от регионалните директори на данъчните дирекции и техни заместници само за тримесечие са получавали суми от порядъка на над 90 000 лева. БГНЕС припомня, че средната заплата в НАП е между 600-700 лева. А средният размер на премията за около 9000-те хиляди служители на НАП е средно 237 лева.

http://bulgaria.actualno.com/news_221459.html

Мрънкалото
04.01.2010, 00:03
...мрънчо, понеже много ги разбираш нещата, я кажи като се осигуряваш на по-висока заплата, га влезеш в болница получаваш ли по-добри грижи? :shock:

не би трябвало да има разлика в грижите, но има Токуда - иди там ако те притесняват обществените болници!
много отдавна не съм бил в болница. радвам се!

Императорът
04.01.2010, 00:06
Панов - изброил си професии без които не може. Относно намеците ти за моята работа - объркал си рейсът, пич - АЗ давам реално на хората това, което държавата, воглаве с нискочелото леке само им обещава, но не им дава - финансова сигурност на тях, ако заболеят, осакатят си или одъртеят, или на семействата им, ако пукнат !!! И се гордея с това.

Фриймънов - ако искаш да ти отговоря, пиши по Български в Българският форум, а не на циганска шльокавица. Модератор, моля изтрийте поста на тоя.

Мрънкалов - отначалото почнах да внасям с ентусиазъм (имах дребен бизнес) викам си - нека има пари да вдигнат заплати на лекари и сестрички, да модернизират болниците, да имаме нормално здравеопазване - и какво стана? За няколко месеца НЗОК си изпонаправиха лъскави офиси и купиха скъпи лимузини, а зимата травматологията на ІІІ градска затвори поради липса на ... ГИПС !!! Оттогава се заклех да прецаквам тия крадливи боклуци колкото мога, а вляза ли някой ден в политиката и взема ли властта всички бивши и настоящи шефове на НЗОК живи да ги одера за геноцидът срещу Българският народ !!!

Jay Gould
04.01.2010, 00:13
..Токуда - иди там.. Мрънкалов, недей за Токуда, че там са по-зле от другите. Да чукаме на дърво да не се влиза ни там ни другаде.

Проблема е, че цялата система така се е вмирисала, че е треснала дори корпоративния сектор който е правен с цуцани държавни или общински капитали, или е принуден да назначи на работа хора с покровителство от държавата (М-тел, Глобул, енергийните, банките и много други където се дават заплати, а не джобни), а не по качество и някакви критерии за способности. Щото и болницата уж е частна, ама не е нито съвсем японска, нито на гусин Tокуда съвсем, нищо, че му се ползва името ;) На едни познати майка им скоро почина, защото дежурният лекар в Токуда им поиска освен парите за такса и пари на ръка (в първия миг моите хора не могат да го разберат какво ще тоя), а докато се разберат за какво всъщност говорил той - около 30 мин. жената умря ( можело е да се спаси ако се е действало светкавично - това мнението от друга болница където на края женицата е откарана). Сега май се води дело, но начален етап.

Пък ако го пращаш в Токуда (при частник), защо му искаш пари тогава, щом няма да ползва услугите на държавата? :)

Мрънкалото
04.01.2010, 00:22
...
Мрънкалов - отначалото почнах да внасям с ентусиазъм (имах дребен бизнес) викам си - нека има пари да вдигнат заплати на лекари и сестрички, да модернизират болниците, да имаме нормално здравеопазване - и какво стана? За няколко месеца НЗОК си изпонаправиха лъскави офиси и купиха скъпи лимузини, а зимата травматологията на ІІІ градска затвори поради липса на ... ГИПС !!! Оттогава се заклех да прецаквам тия крадливи боклуци колкото мога, а вляза ли някой ден в политиката и взема ли властта всички бивши и настоящи шефове на НЗОК живи да ги одера за геноцидът срещу Българският народ !!!

Значи все пак познах, че се страхуваш да внасяш пари в държавата и чакаш тя да си вземе своето. Определено грабваш с национализма си по-примитивната аудитория, както навремето и Хитлер е направил, НО ако погледнем по-напред дали например след 10 години ромите няма да са над 1 милион избиратели, а ще има и още милион емигранти, предимно от Африка, тъй като кризата ще е преминала и аутсорсинга ще е некацал бг-икиномиката и ще се търсят нископлатени работници.
Само със сила не става Импе - виж света и кажи къде освен в Азия и някои африкански страни е ставало. Тоягата, ако не върви с моркова става като в Дивия запад - борба до кръв и като се изпотрепем ще останат мирните хора от разните етноси и те ще разберат, но такива като теб няма да са оцелели...
Стига с този твой радикализъм бе човек - света е минал толкова пъти по този път и все е един и същ е резултата. Ако го правиш с цел самореклама е друга работа?! Виж Волен какви интриги и простотии прави в името на властта и се засрамете всички атакисти или се запишете доброволци в Ирак, Афганистан и се бийте за идеите на чистите раси.

joda
04.01.2010, 00:37

не би трябвало да има разлика в грижите, но има Токуда - иди там ако те притесняват обществените болници!

...е ти сам си отговаряш на въпроса:"... след като всичко ще е еднакво що пък аз да се набутвам с по-високи вноски, след като за мангала- който не внася нищо и за мене-който внасям пр 300лв здро грижите ще са еднакви ?"

пп Приятел, много далеч си от истината и от реалността...спри да се излагаш!

Мрънкалото
04.01.2010, 00:45

...е ти сам си отговаряш на въпроса:"... след като всичко ще е еднакво що пък аз да се набутвам с по-високи вноски, след като за мангала- който не внася нищо и за мене-който внасям пр 300лв здро грижите ще са еднакви ?"

дългоухи г-не, не разбирам какъв Ви е проблема?

формулирайте някакъв въпрос и ще се опитам да Ви отговоря - а колкото да гражданите с малко по тъмен цвят на кожата не сте прав! Който не се осигурява си плаща грижите ВЕЧЕ, а мен не ме интересува как е било дори миналата година. Живея заради бъдещето, а такива като Вас с Императора ми го застрашават, понеже сте готови да набутате по 50-100К в някоя лъскава лимунизина отколкото да платите 100 кинта здравно осигуряване повече. Вие неплащащите бели якички сте опасност за мен и моята страна!!! Вие схе мутрите, които ГЕРБ детронира и преди да си купите поредния лъскав боклук ще си платите данъците за поне 5 години назад, а богатството си ще доказвате за 10 години назад!

SStoilov
04.01.2010, 01:15
Хахаха , малей какъв промит мозък.

Да - съгласен съм да си купя кола за 50К (всъщност това е глупаво) , но не искам да плащам 100 лв повече осигуровки, за да могат такива като теб , да ползват "услуги" за моя сметка.

Аз мога да се погрижа сам и за здравното си осигуряване и за пенсионното си такова, а ти чакаш и разиташ на държавата ( т.е. на моите данъци и на данъците на такива като мен) .

Е позволи ми поне правото да имам нещо против това да те издържам.

И се надавам такива като мене, императора и т.н. наистина не само да застрашат твоето бъдеще , но и да се наложи в бъдещето сам да изкарваш прехраната си, а не да лежиш на чуждите данъци.

формулирайте някакъв въпрос и ще се опитам да Ви отговоря - а колкото да гражданите с малко по тъмен цвят на кожата не сте прав! Който не се осигурява си плаща грижите ВЕЧЕ, а мен не ме интересува как е било дори миналата година. Живея заради бъдещето, а такива като Вас с Императора ми го застрашават, понеже сте готови да набутате по 50-100К в някоя лъскава лимунизина отколкото да платите 100 кинта здравно осигуряване повече. Вие неплащащите бели якички сте опасност за мен и моята страна!!! Вие схе мутрите, които ГЕРБ детронира и преди да си купите поредния лъскав боклук ще си платите данъците за поне 5 години назад, а богатството си ще доказвате за 10 години назад!

ip_investor
04.01.2010, 08:00
Абе с такива няма смисъл да се спори. Просто ценностните ни системи са абсолютно различни.

Търтеите никога не мислят за себе си, че са търтеи.

Те си мислят, че просто е най-справедливото нещо на света парите да се вземат от тези, които ги изкарват и да се дават на тези, които си барат оная работа по цял ден.

Те си мислят, че тези пари не се вадят с труд, ум и упоритост, а просто сме намерили някакъв извор за пари и не е честно само ние да го ползваме, ами трябва да се разпредели този природен ресурс между всички хора.

Императорът
04.01.2010, 09:37
Мрънкалов - ти си някакъв комунист - личи си и по разбиранията ти и по нападките ти - щом някой не ти харесва, веднага го изкарваш расист, фашист и какво ли не. За"гражданите с по-тъмен цвят на кожата" - не знам от каква друга позиция можеш да наричаш "гражданин" същество, което няма и грам принос за обществото и което дори не може да говори членоразделно, но само лапа от трудът на другите? За "чистата раса" - аз нямам нищо против никой турчин, евреин, арапин, нигър, азиатец, дори циганин, стига да спазва законите и да си изкарва прехраната (а ако може и да забогатява) по почтен начин.

Разбира се, твое право е да си комунист, но си объркал сайтът и форумът.

MILOM
04.01.2010, 11:40
минимално осигутяване нормално ли е ?!
Още по- ненормално е,че осигуровките на самоосигуряващите не се признават за разход .Понеже знам,че управляващите четат този форум ги призовавам ,да изравнят статута на самоосигуряващия се с този на ЕООД,ЗАЩОТО СЕГА ЩЕ ЗАПОЧНЕ МАСОВО ОТКРИВАНЕ НА ООД И ЕООД и закриване на ЕТ.
Пак ще напомня данъчната система в Англия за самоосигуряващите се-удържа се 20% при източника на дохода му-това е данък и осигуровка,здравното е със застраховки.Подава се веднъж в годината данъчна декларация,в която се описват и декларират всички разходи,които са направени като транспорт,облекло,инструме нти и т.н.Коригира се внесената сума с направените разходи и дефакто внесените данъци и осигуровки през годината стават 12-15%. Мисля,че няма смисъл да обяснявам какви са осигуровките тук,ДОО,А за декларациите да не говорим.
Един пример как действа НАП -подавам си декларациите с електронен подпис и ми се наложи да отида на лекар -веднага ми правят проверка и се оказва,че съм с прекъснати здравноосигурителни права.Тръгвам да се разправям-оказва се ,че няма постъпили декларации/някакъв образец-6 или 1/-аз им показвам отговорите от НАП с входящите номера -отсреща вдигане на рамена ,една седмица нерви,плащане за лекар-специалист и ръчно подаване на тези декларации за да се изчисти проблема.
П.С.-Ако някой колега знае дали са правили НАП И НЗОК някакви модификации в програмите си март ,април 2009г ще бъда благодарен да сподели,тъй като тогава възникна проблема.

martsiano
04.01.2010, 12:11
милом върху каква цифра(месечно) се осигурява управител на еоод

neokastro
04.01.2010, 12:29
Минимум 240,00 лв. Но управителя има РЗ зависи каква е тя тогава минималния осигурителен доход не е от значение още по вече че за управител има минимален осигурителен доход , има и таван на осигурителния доход.

martsiano
04.01.2010, 12:33
тогава милом е прав масово ет ще се пререгистрират в еоод само заради личните си осигуровки

MILOM
04.01.2010, 12:35
Мисля,че е 450 лв,но осигуровките са разход за фирмата,а при самоосигуряващете не сякаш не идват от работата им ,а от небето даром.
А и сега намалиха капитала на 2лв за ЕООД и ООД-още една пречка я няма.

Пухче
04.01.2010, 12:41
Само за ООД капитала е намален

vigilant
04.01.2010, 17:07
Сериозна част от пишештите тук самоопределящи се като средна + класа показват странни разбирания. Недоволставате за някакво смешно увеличение. Факт - има ред неща в държавата, които не са в ред, но това не може да е основание за призиви за неспазване на кодекси и закони. Споделените възгледи на мнозинството са нещо като рецепта за лекуване на болен със спиране на храната и лекарствата.

YNM
04.01.2010, 17:36
ред неща ли ???????
а какво е в ред ??????????

puf paf
04.01.2010, 17:48
Сериозна част от пишештите тук самоопределящи се като средна + класа показват странни разбирания. Недоволставате за някакво смешно увеличение. Факт - има ред неща в държавата, които не са в ред, но това не може да е основание за призиви за неспазване на кодекси и закони. Споделените възгледи на мнозинството са нещо като рецепта за лекуване на болен със спиране на храната и лекарствата.

Смешно увеличение ?
От 72.20 лв на 105.30 лв
Сега сметни колко % е увеличението.
Като сума не е нищо , НО като % !

rover
04.01.2010, 17:51

Абе не че на някой сериозно му пука за това увеличение. Но хората се дразнят от това, че държавата гледа да вземе още пари от частника, а не намалява заплатите на държавния чиновник например. Нищо, че частникът вече не може да плаща заплати. И не е зле мнения тук да дават плащачи на заплати и на осигуровки, а не получатели.
Държавата не спазва обществения договор. Аз давам пари, а по пътищата има дупки, обират ме безнаказано, обслужват ме зле административно. След като съм дал няколко хиляди лева за ремонт на окачване тази година хич не ми се дават още пари незнайно за какво. Днес счетоводителката ми отива в данъчното да свърши някои работи и о, чудо! Както всяка година софтуерът не работи в първите дни. Всичко се оставя на гише и после ходи се оправяй. После в Инспекцията по труда да подаде данни за закриване на търговски обект. И там греда - нямали такъв формуляр, от осем месеца го чакали, ама още не бил направен. Е добре де,как ще знаете работи ли там някой, не работи ли? Ами като ходим по проверки ще видим това. Абсолютна анархия. На две места отидохме и на двете - никакъв резултат днес. Ама я се опитай да не си си направил касовите книги още днес - аааа, нямаш право да работиш. Или случайно да си пропуснал мерене на земно, или да е паднала някоя аварийна лепенка от стената - акт...10 000, 20 000, абе скоро и по 100 000 лева ще искат.
Данъците ще си плащаме. Но пак повтарям. Ще свием обема на бизнеса така, че за нас да има за преживяване, а за държавата - не. И не ми дреме за никаква солидарност с търтеите, които чакат някой да им даде.
Диалог в мой цех, влиза някаква:
- Добър ден ( и за това благодарско).
-Добър ден, какво желаете?
-Изпращат ме от бюрото по труда, да ми се подпишете, че не съм годна за работата, за която са ме изпратили.
-????????!!!!!????
- Ами имам си мои проблеми, не мога да си губя времето с работа, та искам да напишете, че не ставам за нищо при вас.
Отначало кипнах и мислех да звънна в Бюрото по труда, пък после ме напуши на смях, заедно с няколко от работниците се захилихме и й положихме подпис.

И това не е само мое мнение. Аз имам свой бизнес от 1991 година и познавам много хора в различни браншове. Почти всички мислят така. Няма да бъде зле тези наши постове да бъдат видяни от повече хора. И да не се опитват да режат главата на кокошката, която им снася яйца. Пък били те обикновени, а не златни.

А относно онова, че нямало как да не дават на циганите, лумпените и разните лузери, защото били избиратели и то повече от нас....Ами да им дават, ама от нас повече няма как да вземат. Да вземат от онези, които съчувстват на държавата и я разбират в този толкова труден за нея, ама два пъти по труден за нас момент.

Между другото, на първи януари в 9,30 сутринта отидох на работа. Работих и на 2, и на 3. Днес посрещнах клиентите си и всичко ми работеше. Защо държавната администрация идва на работа на 4, а не си подготви нещата на 2 и 3 да кажем?

markov
04.01.2010, 17:54

Намален е за всички ООД , в това число и ЕООД.
Декември регистрирах едно ЕООД на клиент с капитал 20 лева....

markov
04.01.2010, 17:59

Управителя на ООД или ЕООД ако е и съдружник има право на избор как да се осигурява.
Първия вариант е като самоосигуряващ се с минимален осигурителен доход за 2010 г. в размер на 420 лева. В тоя случаи разхода е личен и не се признава за разход на дружеството.

Втория вариант е да се осигурява по договор за управление , тук минималния осигурителен доход се определя в зависимост от вида на дейността на база одобрена таблица от държавата. В тоя случаи са разход дела от осигоровките за сметка на работодател.

markov
04.01.2010, 18:07

Смешно увеличение ?
От 72.20 лв на 105.30 лв

Мисля че тук държавата сбърка с прекаленото увеличение на осигурителния праг за самоосигуряващи се. Това са хора които главно се самонаемат и не тежат на осигурителната система. По тоя рижим се осигуряват главно занаятчии и хора с дребен бизнес за които 40 лева горница са от значение.
Според мен резултата от непремереното действие ще е намаляване на броя на самоусигуряващите се през 2010г.

ip_investor
04.01.2010, 18:22
Мисля че тук държавата сбърка с прекаленото увеличение на осигурителния праг за самоосигуряващи се. Това са хора които главно се самонаемат и не тежат на осигурителната система.

Мислиш ли, че държавата и пука за най-елементарна справедливост? Вдигат осигурителния праг, защото така е най-лесно. Самонаетите лица не са организирани, няма да се вдигнат на стачки и протести и да злепоставят Бойко, за разлика от циганите, пенсионерите, държавните служители, тютюнопроизводителите или която и да е друга по-организирана маса лапачи от бюджета.

Абе не че на някой сериозно му пука за това увеличение. Но хората се дразнят от това, че държавата гледа да вземе още пари от частника, а не намалява заплатите на държавния чиновник например. Нищо, че частникът вече не може да плаща заплати. И не е зле мнения тук да дават плащачи на заплати и на осигуровки, а не получатели.

Нъплно подкрепям. Аз имам бизнес от 2002 и най-големите простотии не съм ги заварил, но определено се усеща враждебно отношение от държавата към бизнеса. Е*ахти и дясното правителство аз - то накрая ще стане по-ляво от Станишевото. Хубаво, че искат да стабилизират бюджета ама да го стабилизират на по-ниски нива на лапане от търтеите.

Scrooge McDuck
04.01.2010, 18:59
ровър, и аз бях така по празниците. Но, понеже има млади ентусиасти тука, дето се пенят на комунузъм и пр., да ги оставим, щом им е мил хер флик те да пълнят касичката му, а ние да пускаме кепенците, да му връчим трудовата класа, аз така направих, и заедно да си дочакат светлите бъднини под формата на еврофондове,
чужди инвеститори /щото нашите са "дървени философи"/ и други екстри.
Адио Рио! 20 години експерименти стигат! Мишките избягаха от клетката.
Прочие, вчера се говореше по улиците, че срещу 15% по-чевръсто разплащали
обществени поръчки? Някой пострадал?

Пухче
04.01.2010, 20:24

Намален е за всички ООД , в това число и ЕООД.
Декември регистрирах едно ЕООД на клиент с капитал 20 лева....
изказала съм се неподготвена-уставния капитал и за ЕООД е 2лв,прието е на 16.10.2009г в ДВ

Императорът
04.01.2010, 21:31
Роувъров рече:

Диалог в мой цех, влиза някаква:
- Добър ден ( и за това благодарско).
-Добър ден, какво желаете?
-Изпращат ме от бюрото по труда, да ми се подпишете, че не съм годна за работата, за която са ме изпратили.
-????????!!!!!????
- Ами имам си мои проблеми, не мога да си губя времето с работа, та искам да напишете, че не ставам за нищо при вас.

Приятелю, с твоите работници е трябвало не да се хилите и да и давате подписи, а да я наритате като куче - защото ей-такива късат от залъка на децата ви... НЕ МОЖЕЛА ДА СИ ГУБИ ВРЕМЕТО С РАБОТА.... а ако ти се разтреперят мартинките от глад, дали няма да си губиш времето с работа, ма ?!?

Императорът
04.01.2010, 21:35
Те хората са го казали, комунист дето стъпи и трева не никне - Швеция 20 години бе най-бързо прогресиращата като БВП страна в Европа, дойдоха на власт социалистите, дадоха привилегии на неработещите търтеи пред работещите, които обложиха с непосилни данъци и съсипаха държавата, която сега е затънала в дългове...

prodigal
04.01.2010, 21:42
На мен ми ги смятат, но аз си ги плащам. :(
Все пак анти кризисно внасях на 500 и ще изравня до горницата, както много, така че все тази. То не случайно се обърка министъра с онзи журналист от Дарик.

Парите не са много – 1/4 от макса - 2000, по-важно е какво получаваме срещу тях.

Повечето мънкала очевидно не се осигуряват на макса . Добре е че не вдигнаха прага и това се оценява от тези с по-сериозните доходи. Не че не могат да се измъкнат, ако им дойде в повече!

За тези дето насила ги правят данакоплатци не е приятно разбира се, но щом Обама реши че 36 мил. търтеи са много и трябва нещо да внасят, явно никъде не се кефят на "болен здрав носи" ;)

vigilant
04.01.2010, 22:02
Това, което се получава е доста спорно. Примерно УПФ е логично да дават свобода на избора за боравене със средствата по индивидуалните партиди. Независимо от съществуващите негативи за най - важна считам политиката за намаляване на общата осигурителна тежест - заради свиването на ножицата между коректни и некоректни платци.

prodigal
04.01.2010, 22:30
Това, което се получава е доста спорно. Примерно УПФ е логично да дават свобода на избора за боравене със средствата по индивидуалните партиди. Независимо от съществуващите негативи за най - важна считам политиката за намаляване на общата осигурителна тежест - заради свиването на ножицата между коректни и некоректни платци.

Да, на теория, на практика имаме невероятно ниско ниво на финансова култура в България, което по случайност ни спаси в поредната криза, но не помага за бъдещи решения за пенсия. Добре е да се види кое колко е струвало като стоки и услуги преди 20 години в развитите страни, колко е официалната инфлация и колко реалната, предвид реалното профилирано потребление сега, чисто като дял от доходите.

Трябва да носят профит и добре се справят според мен, що касае бай някой си.. предвид че не им се налага да изплащат пенсии в скоро време не беше и трудна задача, де.

Опазиха и изтичането на капитали, явно винаги е по-сложно отколкото изглежда.

Аз лично смятам за най-важно увеличаването на личните партиди като процент, всеки да си избира фонда и сега го има, но не е зле да си избира и профила човек.

Отделно има и стимул да си искаш повече пари на светло ако са лични.

Мрънкалото
04.01.2010, 23:00
Драги г-н Императоре на комунистите,
голям смях ме обзе като прочетох подлото твърдение, че аз съм бил червена кратуна?! Като имате впредвид, ме кога се е вихрил комунизЪма съм пикал прав под масата... :)
Вие от Атака се самозабравихте и сте плъпнали и нацвъкали всички електронни и хартиени медии с глупостта си!

Къде Ви е отношението драги Димитре-Императоре към фондовата борса? Няма такова, а сте изписал 13000 мнения? Бога ми, това е някъв вид бъзик с четящите.
Полвината Ви мнения са закани на расова основа - ми тук да не Ви е битака на перловска река? Селянин, при това без колело сте Вие.

Как този стар форум Ви е търпял? Не мога да повярвам, но в поне 10 теми, които следя с нескрито удоволствие срещам само простотиите Ви за циганите.

п.п. между другото неслучайно изказах мнение, че такива като Мейси или "be-google"(определено критични личности към нас - партия ГЕРБ) са по-ценни от такива Императори като Вас - например чета, че сте баннали социалиста гугълчо, АМА в класацията за декември в инфостока той е познал СОФИКС с точност до стотните. Искам да чета мнения на хора, които знаят и са добри анализатори. Чета и пиша в този форум, за да видя различната от моята позиция, ами това е ценното на форумите приятелю Императоров. А по ромския въпрос да ти припомня, ме когато ти ще си на 80 години и си с памперсите, то те ще са повече от нас!!! Умната - всичко написано в нета ...завинаги! :)

Успехи Императоров :)

Те хората са го казали, комунист дето стъпи и трева не никне - Швеция 20 години бе най-бързо прогресиращата като БВП страна в Европа, дойдоха на власт социалистите, дадоха привилегии на неработещите търтеи пред работещите, които обложиха с непосилни данъци и съсипаха държавата, която сега е затънала в дългове...

Императорът
04.01.2010, 23:12
Мрънкалов - ти си пикал прав под масата не само когато се е вихрил комунизъма, но и когато аз съм започнал да инвестирам на тази борса. Вземи потърси малко и ще видиш че някои от най-дългите и обемисти теми за борсови анализи са пуснати лично от мене. Когато аз станах легенда в този форум, ти сигурно не си и знаел що е то фондова борса и има ли почва у нас.

По ромският въпрос - да - като стана на 80, нечовеците може и да са повече от нас, но това ще е благодарение на вас ГЕРБ и подобните ви комунистчета, които плащат на маймуните да се плодят с парите на нормалните хора.
А за обвиненията ми в расизъм, това е най-голямата глупост, която съм чувал за себе си и тия, които ме познават, ще го потвърдят. Много се дразня от хора, които наричат "расист" всеки, който не желае да храни мангалите и да им търпи престъпленията при това, който не иска някой да има противоконституционни привилегии пред него в собствената му страна, само защото бил "ром".

Императорът
04.01.2010, 23:17
Помежду другото в Германия намаляват данъците, за да облекчат "бедният си народ" в кризата.

Мрънкалото
04.01.2010, 23:23
Надявам се при една данъчна проверка ще се види какъв Император си - честен или не-честен, човек плащал данъци, или не-човек не-плащал същите и ревял по форумите.

да не си и модератор, че с такав скорост ми отговаряш?
Как искаш от нас ГЕРБ да спасиме държава и икономика като криете данъци?
Ами Вие ни проваляте - затова и щом трябва можем и с дебелия край! :)
Наистина ще пратя сигнал при мвинистъра г-н Дянков да се види къде и какво сте скрили такива като теб? Това е идея и жалко, че не се дават 30% стимул като в САЩ примерно за информация за укрити финанси.
Краденето и криенето съсипа тази страна, как не те е срам хем да РЕВЕШ, хем да КРИЕШ пари? ИНтересен си , определено.

Мрънкалов - ти си пикал прав под масата не само когато се е вихрил комунизъма, но и когато аз съм започнал да инвестирам на тази борса. Вземи потърси малко и ще видиш че някои от най-дългите и обемисти теми за борсови анализи са пуснати лично от мене. Когато аз станах легенда в този форум, ти сигурно не си и знаел що е то фондова борса и има ли почва у нас.

По ромският въпрос - да - като стана на 80, нечовеците може и да са повече от нас, но това ще е благодарение на вас ГЕРБ и подобните ви комунистчета, които плащат на маймуните да се плодят с парите на нормалните хора.
А за обвиненията ми в расизъм, това е най-голямата глупост, която съм чувал за себе си и тия, които ме познават, ще го потвърдят. Много се дразня от хора, които наричат "расист" всеки, който не желае да храни мангалите и да им търпи престъпленията при това, който не иска някой да има противоконституционни привилегии пред него в собствената му страна, само защото бил "ром".

Императорът
04.01.2010, 23:32
С какво ви проваляме, като не ви даваме да ни крадете ли ?!? Как ще спасите икономиката и държавата бе, като хвърляте милиарди за да храните мангалите и чаватата им ли? Вашия нискочелия тапир вече наруши всичките си предизборни обещания - какво стана със съдебното преследване срещу Доган и Мургина, какво стана с обещанието държавата да поеме лечението на болните деца, какво стана с обещанието за борба с престъпността... да изброявам ли повече?

Извинявай за бързите отговори, вече ще пиша по-бавно, щом не можеш да четеш бързо. :-)
Обвиняваш мен и другите честни хора тук в КРАЖБА, задето не желаем да ни отнемате парите, които НИЕ сме си изкарали и да ги пилеете за глупости и да си пълните гушите ли?

Не те знам кой набор си, изкарваш се млад, но мисленето ти е на дърт комунист, който вярва, че чуждото е общо и че трябва да се взема от работещите, за да се хрантутят мързеливите.

Императорът
04.01.2010, 23:35
И не ме плаши с твоя г-н Дянков, не се интересувам от нежни мъжленца с тънки гласченца... да не говорим, че аз, за разлика от тоя чекиджия, инвестирам парите си в икономиката на Родината ми, а не зад океанът.

Императорът
04.01.2010, 23:39
...и гледам, писал си, че си без дом - да не си нещо мургавичък, а? ;-) Това би обяснило много неща относно злобата която лееш - те тия, дето нямат нищо винаги ламтят да вземат от имащите или поне да паразитират на гърбът им.

Мрънкалото
04.01.2010, 23:45
И не ме плаши с твоя г-н Дянков, не се интересувам от нежни мъжленца с тънки гласченца... да не говорим, че аз, за разлика от тоя чекиджия, инвестирам парите си в икономиката на Родината ми, а не зад океанът.

ти за министъра не се притеснявай - ами кажи още ли носишоная кичозна лилава вратовързка! Пази , с нея ще посрещнеш гости за данъчна проверка парвеню такова!
Всяка мутра в тая държава смята, че си е изкарала парите с труд?
Ей за това подкерпих ГЕРБ - да Ви скъсат трътките от данъци. :)
Ревете и се радвам значи Ви идва реда да си платите за 20 годишната данъчна амнистия. Сиренето ВЕЧЕ е С ПАРИ Императоров.

Абе чичка Вие сте много НАГЪЛ!!!

Императорът
05.01.2010, 00:01
Направо кръвчицата ми смрази.... ;-) Разбира се, за такива като тебе, всеки който носи вратовръзка е "парвеню", "мутра" и не знам какъв още - а мутра е оня гибон, на който се кланяте.

Както и да е - не смятам повече да си губя времето с тебе.

Извинявам се, колеги, че допуснах това момченце да ме въвлече в недостойните си словоблудства.

Мрънкалото
05.01.2010, 00:16
Направо кръвчицата ми смрази.... ;-) Разбира се, за такива като тебе, всеки който носи вратовръзка е "парвеню", "мутра" и не знам какъв още - а мутра е оня гибон, на който се кланяте.

Извинявам се, колеги, че допуснах това момченце да ме въвлече в недостойните си словоблудства.

Надявам се скоро да гледаме филма "Императорите също плачат"!
или "Императори на всеки километър... плащат данъци".
Мнозинството от народа подкрепя събирането на данъци и това е важното.
И Вие Императоре явно сте неосведомен и не знаете, че бюджета е 20 и кусур милиарда лева и от него за социални помощи са отделени около 1 милиард лева, та какво излиза, че 5% от бюджета ЕВЕНТУАЛНО ОТИВА за 12-14% от населението, или УСЛОВНО 10 милиарда лева отиват за 2 500 000 български пенсионери, а 1 милиард лева за 1 000 000 роми или както Вие Императоре ги наричате ЦИНАГИ-мангали!!! Все ми изглежда, че ни носим никой на гръб. А престъпниците ще препълват затворите.

Така че според мен плоскочел и прост и то манипулатор сте Вие парвенюто-Император,с лилавата вратовръзка, а не господата Дянков и Борисов! Вие сте прост комунист и е страшно жалко, че не сме Ви изритали все още от властта! Комплексари.

и аз се извинямам на колегите за обемната дискусия по ракиено време, но мисля, че такива са важни и полезни.

badgoiko
05.01.2010, 00:25

Само да споделя 1 историйка. Преди 4 г. ми се наложи да извикам бърза помощ (язва с перитонит) отказаха ми, линейка не дойде. Добрах се до спешния, операция,интензивно и ме сложиха в 1 стая с манго(опериран от същото). Всеки ден минаваше по някоя сестра или лекар да обяснява на манго как ако не си плати осигуровките за някакъв период назад(6 мес. или година не се сещам но сумата не беше голяма) ще трябва да си плати операцията и престоя в болницата около 2200 лв. Манго отговаряше че няма пари.
А познайте манго дали го е взела линейка и дали е платил?

SStoilov
ей - милиционерско чедо , съратника ти - гугъла поне не беше глупав и с него можеше да се спори (не че не се правеше на две и половина, когато не му изнася),

ама ти си с отрицателен IQ . Хората , които имат пари , имат и адвокати.

И понеже на идолите ти - милицонер-пожарникара и хер флик им е доста трудно да вземат пари от тях, те ги взимат от средната и понадолу класи. Чрез ДДС , осигуровки и ДОД.

Аз ако реша, още утре може да намаля плащаните данъци от 1000 лв на около 200 лв . ЗАКОННО . Просто ще огранича потреблението до минимум и ще започна да спестявам.

А ако 1 милион направят като мен, КЪДЕ ОТИВА БЪДЖЕТА на хер флик. Ми къде - под леда.

Ай не дърпайте дявола за опашката.

Надявам се скоро да гледаме филма "Императорите също плачат"!
или "Императори на всеки километър... плащат данъци".
Мнозинството от народа подкрепя събирането на данъци и това е важното.
И Вие Императоре явно сте неосведомен и не знаете, че бюджета е 20 и кусур милиарда лева и от него за социални помощи са отделени около 1 милиард лева, та какво излиза, че 5% от бюджета ЕВЕНТУАЛНО ОТИВА за 12-14% от населението, или УСЛОВНО 10 милиарда лева отиват за 2 500 000 български пенсионери, а 1 милиард рева за 1 000 000 роми или както Вие Императоре ги наричате ЦИНАГИ-мангали!!!

Така че според мен плоскочел и прост и то манипулатор сте Вие парвенюто-Император,с лилавата вратовръзка, а не господата Дянков и Борисов! Вие сте прост комунист и е страшно жалко, че не сме Ви изритали все още от властта! Комплексари.

и аз се извинямам на колегите за обемната дискукия по ракиено време, но мисля, че такива дискусии са важни и полезни

Императорът
Само където, момченцето ми, тия пенсионери са заслужили пенсиите си, че и много по-големи, защото те са построили тази страна, в която живееш и мрънкаш, докато мангалите са напълно безполезни, зловредни дори и ОТПКАЗВАТ да работят !!! Възрастните хора имат право да получават пари, какво право имат мангалите да искат каквото и да е? А ако добавим към тях разходите за издръжка на други две безполезни касти - държавните чиновници и ушевите шкембелии, сумата нараства на 3.5 милиарда кинта, което хич не е малко.

Това, че ме наричаш комунист е най-смешното - то хората тука виждат кой от двама ни разсъждава като комунист - и това определено не съм аз !!!

За другото - на бас че мнозинството от народът НЕ подкрепя държавният грабеж, срещу който не получава нищо !!! Подкрепят го само паразитите - чинновници и мангали, които живеят на гърбът на работещите.

За финал ще ти кажа, че дори да ми пратиш данъчни (съмнявам се силно, че това е във възможностите ти), те ще могат да ме хванат само за самолетът, защото съм си платил и данъци и осигуровки, а ако толкова ми завиждаш за вратовръзката, мога да ти подаря една... Червена е, ще ти отива, ще мязаш на пионерченце.

markov
05.01.2010, 01:12
Както винаги българите сме разделени на двата полюса. А истината е някъде по средата.....

Едните смятат че държавата трябва да ни съдере кожите с данъци , а другите са на мнение че нито лев не трябва да и дадат.
И двете тези според са много крайни и на практика са деструктивни, и в двата случая държавата ще фалира.

Според мен трябва да се търси широка данъчна уснова при ниски данъчни ставки и да се спрат течовете в системата......
Призиви да не си плащаме данъци или как трябвало да плащаме на всеки километър са еднакво вредни според мен .....

SStoilov
05.01.2010, 04:45
Един цитат баш по-темата. На принципа "дайте да дадем" , ама ако може другите да дават. Аз дори бих разширил цитата . Не малцина - нито един не се среща.

Всякакви прилики с мрънкащи личности не са случайни.

Не съм забелязала защитниците на свободния пазар да се обявяват против състраданието и помагането. Всъщност голяма част от тях са активно ангажирани да помагат, често без да огласяват действията си.

Забелязала съм обаче, че сред тези, които демонизират капитализма и настояват за преразпределяне на благата, се срещат малцина, които лично да се ангажират да помагат. Предполагам, че това изобщо не ги безпокои – имат си оправданието, че за тях самите трябва някой да се погрижи.

На мен ми е трудно да изисквам от други това, което аз самата не съм готова да дам.

http://lydpublic.wordpress.com/2010/01/03/tr/

ip_investor
05.01.2010, 06:35
Както винаги българите сме разделени на двата полюса. А истината е някъде по средата.....

По принцип социалната държава е измислена, за да се разреди социалното напрежение сред най-бедните слоеве на населението. Уж за да не се стига до престъпност и размирици. Идеята обаче е тези хора да имат точно колкото да на умрат от глад. Не трябва да им се осигурява нищо повече. Трябва да им е изключително гадно, че са бедни, за да имат някакъв стимул да излязат от това положение.

В момента баланс изобщо не е постигнат и не виждам как ще бъде постигнат. Данъкоплатците хем плащат на полицията да ги пази от престъпността, хем плащат един вид рекет на мързеливците, за да не стават престъпници "от немотия". Крайния резултат е, че престъпността си се качва, полицията не си върши работата и ние си плащаме за тоя дето духа. Така е с почти всички публични разходи - лицемерно ни се заявава, че ако дадем още пари, изведнъж качеството на услугите ще се повиши.

stdmv
05.01.2010, 09:11
Считам че увеличението на 420 лв не е проблем. Но от 1 януари има нов режим на облагане на самоосигуряващи се собственици на дружества. Всеки договор с фирмата, която притежават се свежда до трудов. Съответно мацаницата е пълна и не е ясно какви и колко декларации и регистрации се подават за целта, вкл по ЗДДФЛ и КТ.

Поредната недоклатена законова недомислица, инициирана от МФ...

Бате Пешо
05.01.2010, 09:17
Бачо Емил най после е уцелил.За съжаление огромната част от хората си размърдват задниците едва след като се сблъскат с глада и студа.Е точно заради мързела природата е измислила тези две оръжия за да ни вкара в правия път.Затова има и не кради не лъжи не пожелавай нищо което е на ближния ти.......................Ето ви линка.
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=4680&sectionid=5&id=0000902

ip_investor
05.01.2010, 09:39
Хм, всъщност сега като прегледах бюджета, установих някои много интересни факти. Основното перо е издръжката на огромната държавна аминистрация. Пред тази издръжка бледнеят всички други разходи. Тя надвишава и капиталните разходи и социалните разходи, да не говорим за полицията и армията. Спокойно може да се ореже държавната администрация към 2 пъти, да се увеличат заплатите на останалите хора с 30 процента и пак да се намали данъчната тежест с цели 10%!

Излиза, че социалните функции на държавата са просто извинение да се прибират парите на хората и да се раздават на държавните търтеи. Просто държвата се е превърнала в раков тумор, който расте и се самоподхранва, унищожавайки зравата тъкан заради самото си съществуване. Трябва сериозно да се реже и май без кръв трудно ще стане.

Това разбира се, отново е следствие от криворазбраната социална политика. В администрацията работят предимно хора, които са толкова некадърни и мързеливи, че никъде другаде не биха могли да заработват някакви пари. Един вид раздутата държавна администрация е скрита социална помощ в особено големи размери, с фалшивия предтекст, че нещо се получава срещу тези пари (освен наглост и безочие от страна на държавните служители).

Пухче
05.01.2010, 09:41
Считам че увеличението на 420 лв не е проблем. Но от 1 януари има нов режим на облагане на самоосигуряващи се собственици на дружества. Всеки договор с фирмата, която притежават се свежда до трудов. Съответно мацаницата е пълна и не е ясно какви и колко декларации и регистрации се подават за целта, вкл по ЗДДФЛ и КТ.

ГД когато се продължи и през следващата година автоматично се превръща в ТД и тогава става...мацаница с извинение

MILOM
05.01.2010, 10:12

Смешно увеличение ?
От 72.20 лв на 105.30 лв

Мисля че тук държавата сбърка с прекаленото увеличение на осигурителния праг за самоосигуряващи се. Това са хора които главно се самонаемат и не тежат на осигурителната система. По тоя рижим се осигуряват главно занаятчии и хора с дребен бизнес за които 40 лева горница са от значение.
Според мен резултата от непремереното действие ще е намаляване на броя на самоусигуряващите се през 2010г.
Затова дадох примера с Англия по-долу-когато сам се грижиш за себе си ти не тежиш на никого-трябва просто да те оставят да си изкарваш хляба .А там за цяла година подаваш само ЕДНА/1/ ДЕКЛАРАЦИЯ-а тук да ти се завие свят от декларации и простотии-толкова трудно ли беше вноските за осигуровки и здраве да са с едно платежно,а те/нап/ да се оправят и разпределят.Най ме е яд за едни платежни за фондове-фгрвс-фтзпб-някакви смешни суми,за които таксата за превод е съпоставима със вноската.Но пък сигурно има хора назначени да се занимават точно с тях.От 17г. имам фирма и всяка година процедури,декларации,такси ,комисии постоянно растат,не се издържа вече.

kod123
05.01.2010, 10:17

Смешно увеличение ?
От 72.20 лв на 105.30 лв

Затова дадох примера с Англия по-долу-когато сам се грижиш за себе си ти не тежиш на никого-трябва просто да те оставят да си изкарваш хляба .А там за цяла година подаваш само ЕДНА/1/ ДЕКЛАРАЦИЯ-а тук да ти се завие свят от декларации и простотии-толкова трудно ли беше вноските за осигуровки и здраве да са с едно платежно,а те/нап/ да се оправят и разпределят.Най ме е яд за едни платежни за фондове-фгрвс-фтзпб-някакви смешни суми,за които таксата за превод е съпоставима със вноската.Но пък сигурно има хора назначени да се занимават точно с тях.От 17г. имам фирма и всяка година процедури,декларации,такси ,комисии постоянно растат,не се издържа вече.

+1
И аз това се чудя , защо всичко е толкова сложно...... и още повече през тази година са го усложнили. ...........

Императорът
05.01.2010, 10:20
Инвесторов - точно така е. Докато издръжката на хъхряците ни излиза към милиард, издръжката на чиновничетата ни струва около 2.5 милиарда по груби сметки, и това само за заплати. Плюсът им е единствено, че не размахват брадви и няма да те заколят за два лева. Право рече - държавата и нейните хрантутници са като раков тумор на вратът ни - това ми напомня финалът на филмчето по "Фермата" на Оруел, където няколко изнемощели жувотни работеха с последни сили на полето, а в канцелариите десетки угоени свинки си плуеха сланините и симулираха дейност.

Марков - въобще не съм против данъците, не си ме разбрал. Против съм данъците ни да потъват в гушите на политиците и в джобовете на хора, които не са заработили и една честна надница през целият си излишен живот. Какво ни е наред, че да плащам с готовност данъци? Полицията ли си върши работата, садиите ли, чиновниците ли? Знаете ли, че имаме най-много ушеви и държавни чиновници на глава от населението в Европа? И каква видима полза от тях?

Пухче
05.01.2010, 10:21
Най-новото е ,че всички безработни трябва да подадат в НАП Декларация №7

stdmv
05.01.2010, 10:24
Абе тия превръщания, дето данъчните си ги тълкуват - ще ме прощават...
А и ние не ги пишем така че да продължават.

Но не става ясно как ще се чисти тая мазня...

ГД когато се продължи и през следващата година автоматично се превръща в ТД и тогава става...мацаница с извинение

2B<>-2B
05.01.2010, 10:29
Здравейте, с пожелания за успешна година за всички.
Считам, че увеличението е в правилна посока, но за да няма недоволни следва прагът и за трудовите догоеори също да е на това ниво. Или има увеличение за всички или не. Защото в противен случай се получава сегрегация на едни за сметка на други.
Успешен ден.

stdmv
05.01.2010, 10:31
Икономиката е в колапс. Не е логично да се бутат праговете нагоре.

Здравейте, с пожелания за успешна година за всички.
Считам, че увеличението е в правилна посока, но за да няма недоволни следва прагът и за трудовите догоеори също да е на това ниво. Или има увеличение за всички или не. Защото в противен случай се получава сегрегация на едни за сметка на други.
Успешен ден.

Императорът
05.01.2010, 10:31
Мазня, я... то от държавната администрация какво може да се очаква?

puf paf
05.01.2010, 10:33
Най-новото е ,че всички безработни трябва да подадат в НАП Декларация №7

Тук целта е ясна - допълнителни постъпления за държавата от глоби за не подалите в срок , и то не малка глоба от 500 до 1000 лв. на БЕЗРАБОТЕН.
Интерестно от къде ли ще ги извади един безработен ?

Пухче
05.01.2010, 10:35
точно-използват незнанието и невежеството
ромите дали ще хукнат да подават Д7 и за тях дали ще има глоби?

vigilant
05.01.2010, 10:37

Да, на теория, на практика имаме невероятно ниско ниво на финансова култура в България, което по случайност ни спаси в поредната криза, но не помага за бъдещи решения за пенсия. Добре е да се види кое колко е струвало като стоки и услуги преди 20 години в развитите страни, колко е официалната инфлация и колко реалната, предвид реалното профилирано потребление сега, чисто като дял от доходите.

Трябва да носят профит и добре се справят според мен, що касае бай някой си.. предвид че не им се налага да изплащат пенсии в скоро време не беше и трудна задача, де.

Опазиха и изтичането на капитали, явно винаги е по-сложно отколкото изглежда.

Аз лично смятам за най-важно увеличаването на личните партиди като процент, всеки да си избира фонда и сега го има, но не е зле да си избира и профила човек.

Отделно има и стимул да си искаш повече пари на светло ако са лични.

Аз не мисля , че са се справили толкова добре особено последните години - може би от позицията на общата икономическа ситуация О.к.(можеше и да е доста по- зле) , но погледнато реално 2008г. -25% ; 2009 +12.3% - това са числата при мен. За това управление ми начисляват и 5% такса.

Струва ми се логично да са малко по- гъвкави - примерно избор на агресивен или консервативен портфейл ; защо не и схеми , комбинирани със застраховетелни продукти като опция в зависимост от остатъка на периода за пенсия - в настоящата ситуация имаш индивидуална партида + такса управление , а средствата са в общия кюп и 30г. не разполагаш с тях. Иначе за нарастване дела на индивидуалните партиди да, но за предпочитане още надолу общата тежест и колкото може по - прозрачни доходи.

2B<>-2B
05.01.2010, 10:37
След като е в колапс тогава защо се вдигат праговете.
Или вдигаш за всички или не. По принцип не следва ли дясно ориентирано правителство да намаля, а не да увеличава ставки. И какво мислите за това ДДС плащано от потребителите физичиски лица да им бъде възстановено всеки месец на база предоставени касови бончета за каквато и да е покупка. Не е ли това начина да излезе всичко на светло?

stdmv
05.01.2010, 11:05
Много по страшни от тия +40 лв е скапаната бюрокрация. На практика повечето самоосигурпващи се лица не могат да се осигуряват и плащат данъци при сегашните промени. Ако са собственици на фирми и отношението им Е трудово, не приравнено, има поне 6-7 неясни момента: подават ли регистация по КТ за трудов договор; подават ли декл 6 всеки месец; ако не получават доход всеки месец а на други интервали, какво се спада като осигуровки; какъв документ се издава -дали бележка по трудов договор или разписка от лицето; по кой код се осигуряват в декл 1; по кой код/параграф вкарват парите за осигуровка (има и още и още.....)

Мазнята наистина е пълна....

Императорът
05.01.2010, 11:07
От час следя по мобата мъчителната одисея на една приятелка и колежка, тръгнала към НАП да се регистрира като самоосигуряваща се и да си внесе данъкът, който вчера и изчислихме... В моментът се прибира безрезултатно, замръзнала от студ към къщи, след като 45 минути напразно е чакала автобусът във виелицата. Ха познайте, ако се разболее кой ще и купи лекарства - отговор А/ Фъндъкова, отговор Б/ Мухобойко и хер Флик, отговор В/ Императорът.

Лятото, когато отиваше да си плати данъкът за шестмесечието пък я ОБРАХА някакви мангалки джебчийки и като отидохме при ушевите, познайте какъв отговор получихме "Ми какво да направим - циганки..."

Не долавяте ли в нейните злощастия някаква дива ирония?

kod123
05.01.2010, 11:15
И аз вчера ходих до НАП, обаче ме върнаха още от вратата, защото системата не работила и не приемаха документи. Всички лежаха по бюрата на сладки праказки и дремки и никой не знаеше, кога ще тръгне системата. А дали днес работи - въпрос с повишена трудност? После искат хората да са точни към държавата, а държавата в най- елементарното не е точна към данъкоплатците си. Българска работа, бюрокрация , чиновници и това е.

stdmv
05.01.2010, 11:17
The Matrix is currently under repair. For help call Ники Василев и Мария Мургина

И аз вчера ходих до НАП, обаче ме върнаха още от вратата, защото системата не работила и не приемаха документи. Всички лежаха по бюрата на сладки праказки и дремки и никой не знаеше, кога ще тръгне системата. А дали днес работи - въпрос с повишена трудност? После искат хората да са точни към държавата, а държавата в най- елементарното не е точна към данъкоплатците си. Българска работа, бюрокрация , чиновници и това е.

Jay Gould
05.01.2010, 11:36
Най-тъпата идея е, в криза да се качват данъци и цени! - Това само ще я задълбочи още повече. Няма случай в световната история от 5000 години, качването на данъците и цените да е довеждало до решение на един или друг проблем. Напротив - става точно обратното.

stdmv
05.01.2010, 11:38
Има още по тъпа идея: да се бюракратизира още повече системата.
Разходите за преодоляване на бюрокрацията са в десетки пъти повече.

Най-тъпата идея е, в криза да се качват данъци и цени! - Това само ще я задълбочи още повече.

Jay Gould
05.01.2010, 11:40

Най-тъпата идея е, в криза да се качват данъци и цени! - Това само ще я задълбочи още повече.

Точно

stdmv
05.01.2010, 11:45
Как за 2 данъка и 5 осигуровки (за самоосигуряващите се - 3) измислиха 10 на декларации, 2 софтуера, 5-6 вида класификация на доходите и 15 пъти деклариране........

Две институции - НАП и НОИ. Не знам колко поделения.... Вечно поне едната глобална софтуерна система не им работи. Имам два електронни подписа и от два месеца не мога да сверя осигуровките на фирмата на сайта на НОИ. Никой не вдига телефоните....

Да еб... и електронното правителство и тъпите им глави...

Не е истина.

Веднъж пробвах да им платя тъпите осигуровки на един път напред. Още една декларация извадиха (обр 5). Объркаха сумите... Нямам думи.... Аз все пак вдявам леко. Обаче човек без опит се е отказал от раз.

Точно

Мрънкалото
05.01.2010, 15:54
От час следя по мобата мъчителната одисея на една приятелка и колежка, тръгнала към НАП да се регистрира като самоосигуряваща се и да си внесе данъкът, който вчера и изчислихме... В моментът се прибира безрезултатно, замръзнала от студ към къщи, след като 45 минути напразно е чакала автобусът във виелицата. Ха познайте, ако се разболее кой ще и купи лекарства - отговор А/ Фъндъкова, отговор Б/ Мухобойко и хер Флик, отговор В/ Императорът.

Лятото, когато отиваше да си плати данъкът за шестмесечието пък я ОБРАХА някакви мангалки джебчийки и като отидохме при ушевите, познайте какъв отговор получихме "Ми какво да направим - циганки..."

Не долавяте ли в нейните злощастия някаква дива ирония?

Ама Вие продължавате да обиждате хора, които са постигнали и направили много повече от Вас!
Наистина има дива ирония да си се крил като мишка от 1996 г. приходи и сега да искаш държавата да ти плати лекарствата - ами Вие сте същия "мангал", който иска друг да му плаща и това Ви е политиката на цялата малоумна партия Атака.
Връх на наглостта е да си развавявате малоумните идеи тук все едно сте Айнщайн.
Много ще се зарадвам, ако Ви нулират брояча драги Императоре.

Дори мисля да предложа да се скрият датите на регистрация и броя мнения - така няма да имате силата да манипулирате - ще сте просто един болен от мания за величие.

Кой е казал, че ние студентите не можем да даваме добри идеи?! :)

Пухче
05.01.2010, 15:56
НАП са без интернет в момента...имат си вирус и нямат възможност да обслужват клиентите си

4i40
05.01.2010, 16:04
Друго като си нямат , поне вирус имат....

evren
05.01.2010, 16:31

Как договор за управление и контрол се свежда до трудов- можеш ли да посочиш нормативен документ ?

stdmv
05.01.2010, 20:09
ЗДДФЛ, Допълнителни разпоредби, пара 1, т. 26, (и)
(нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.):

["Трудови правоотношения" са:]
и) правоотношенията, независимо от основанието за възникването им, със съдружници и член-кооператори, както и с акционери, притежаващи повече от 5 на сто от капитала на акционерното дружество, за полагане на личен труд в дружествата и кооперациите, в които те са съдружници, член-кооператори или акционери.

Императорът
05.02.2010, 11:44
http://www.investor.bg/?cat=85&id=93530

ДЪРЖАВАТА ВЪН ОТ ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО !!!!

kefala
05.02.2010, 11:51
http://www.investor.bg/?cat=85&id=93530

ДЪРЖАВАТА ВЪН ОТ ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО !!!!

+11111+детски градини + и др...