PDA

View Full Version : Пирамиди

Страници : 1 [2] 3

gi-gio
17.07.2002, 20:35
...Нещо като шоу нещо като филм и главни деистващи лица FSC&сътрудници, НСБОП,г-н Б.Борисов&сътрудници.Част от действащите лица са все още зад кадър.Ние сме от масовката.

Link
18.07.2002, 23:45
Някой прочете ли това??
http://www.dnevnik.bg/show/Default.asp?storyid=52448

ако всичко е вярно, то за какво говорим изобщо!

trader1
19.07.2002, 00:36
ha-ha-haaaaa, a ako samo polovinata e vjarno - pak stiga. Aman ot moshenici, eiiiii....

Geko
19.07.2002, 01:48
Unbelievable...Nykoy ot tazi companiya chuval li e sluchayno,che spored svetovnite pravila na igrata vsyakakva documentatzia - orders,trading tickets,statements ,balance sheets etc. tyabva da se suhranyava do 6 godini i da e dostuna za vsyakakuv vid proverka.Nadyavam se dosta ot investitorite i traderite v Bg. da chetat investor.bg -tova bi gi predpazilo ot burning out.

hmhm
19.07.2002, 09:59
Filma, za koito govorite e izdaden na balgarski pod imeto "Brokeri"
Naistina stava duma za ne6to podobno:)))
Priatno gledane

annoyed investor
19.07.2002, 11:14
Не забелязвате ли че пирамидалния холандски ...... никакав не се появи повече тук въпреки, че минаха две седмици. Нека да се получи заслуженото мошеникa!!!! Ще ми се обяснява тук за някакви 2 лева!!!!, след като е оръсил хората със хиляди и си е живял като бей.
Наистина е време вече BG да стане нормална държава с нормални финансови пазари, където няма място за такива "отворковци"!!!

Заядливец
19.07.2002, 11:15
До Комисията - Решението да спрете дейността на тази компания или не ще е много показателно.
Ако не намерите воля да се справите с една класическа измама, която вече е очевидна за всички които следят случая, как можем да разчитаме на Вас да бъдете пазител на интересите на инвеститорите при други случаи.
А този случай се пределно прост - взимат се пари на управление и харчат като свои или казано на чист български - ТЕ КРАДАТ!

Наивник
19.07.2002, 11:37
:)))))))
От ДКЦК обаче все още преценяват доколко
дейността на компанията нарушава Закона за публичното предлагане на ценните книжа и какви мерки може да
предприеме комисията при неправомерна дейност. "Комисията все още обсъжда казуса и най-вероятно ще се
произнесе по него следващата сряда", заяви за "Дневник" Валентин Недев, член на комисията.
:)))))))

Geko
19.07.2002, 18:02
Obiknovenno, v normalniyat svyat, kogato dadena izpulnitelna institutzia ne mozhe da se spravi s daden problem , se zavezhda ne criminal ,a civil lawsuit.S dve dumi, postradalite se subitat, naemat advocat i pravyat class action(grupovo delo) sreshtu izvurshitelya.Ne sum zapoznat sus sudebnata systema v Bg v momenta,no ako nyama zakon,koyto da go zabranyava,tova bi moglo da se napravi.Tuk,v US tova e edin ot nachinite da se zashtitavat pravata na individual investor.

lawyer
19.07.2002, 18:18
a gladni advokati - mnogo :))))

Istinata
19.07.2002, 19:05
Ot vsichko pisano do tuk bih iskal da obobshtia:

Американец и българин умират и попадат в Ада. Дявола им предлага да избират едно от двете: български ад или американски ад. Естественно грешниците се интересуват каква е разликата...
Дявола:
- В българския ад ще ядете по две кофи лайна на ден, а в американския само една кофа.
Съответно българина плюе на всичко и избра българския ад. Американеца иска по-доброто и избира американския ад.
След една година се срещат. Американеца:
- Ти, приятелю направи много лош избор! Аз сутринта изяждам една кофа лайна и цял ден съм свободен.
Българина:
- Нищо подобно. В нашия ад е българска работа - ту лайната не са докарали, ту кофите не стигат за всички...

umnik
19.07.2002, 19:10
Някой има ли идеи какви глупости е вършила ДКЦК? Каква им е работата да проверяват дали дейността на Въвеждащ Брокер (Introducing Broker) отговаря на Закона за публично предлагане на ЦК? Тази дейност няма нищо общо с този закон. FSC са мошеници, но това не е работа на ДКЦК. И едните и другите са се изложили сериозно. Работата на въвеждащия брокер, по принцип, е само да набира клиенти за Futures Commision Merchant (FCM). Много трудно някой може да отвори сметка на американска борса, тъй като мястото там струва стотици хиляди $. ДКЦК пак показа, че няма никаква идея каква й е работата.

Заядливец
19.07.2002, 22:01
Умник точно това е работата на Комисията - да контролира фирмите които се занимават с инвестиции или предлагат акции публично. Хубаво е да прочетеш и българските закони преди да си толкова катероричен, защото въвеждащ брокер или не фирмата, която публично привлича инвестиции или управлява такива подлежи на лицензиране.
А те са в нарушение на закона за извършване на дейност като инвестиционен посредник без разрешение - Чл.54 ал. 1 т. 3 "Само ИП могат да извършват по занятие следните сделки - управление на индивидуални портфейли от ценни книжа и/или ПАРИ, ..." /глоба от 20000 до 50000 лв/

bean
19.07.2002, 22:40
da de, ama tova upravlenie na portfeil li e realno ili samo izpalnenie na trading order?

umnik
20.07.2002, 10:49
заядливец, първо ти виж какво е въвеждащ брокер (IB) и какво е FCM и имат ли изобщо те почва у нас. IB-то само набира клиенти за FCM-а. Даже няма и собствена сметка. Парите на клиентите с по сметка на FCM-а. Клиентите търгуват с платформа на FCM-а и т.н. Докато в тази държава всеки се меси където му падне, изобщо не чакайте пазарна икономика.

umnik
20.07.2002, 11:22
ако пак който си иска ще проверява каквото му скимне, по-добре е да си построим пак социализъма и да се знае, че всичко подлежи на проверка от всеки. забрянаваме всички форми на пазарна икономика и т.н.

Заядливец
20.07.2002, 12:21
Умник в България има почва за всичко, което "никне" по целия финансов свят и хубаво и лошо. Работата е там, че е поникнало нещо лошо. Те може да ти изглеждат като въвеждащ брокер, но всъщност са група хора, които ще приберат парите на изкушените от големите възможностти на този пазар в момента в които усетят, че не могат да удържат повече положението.
И за да върна добрия тон на диалога ще ти задам няколко въпроса за въвеждащите брокери (ВБ) / защото правно регулиране на тези брокери тук действително няма, но най - близкото приближение до него е инвестиционния посредник, а те се контролират от Комисията по ЦК/
1. Подлежи ли на регистриране и лицензиране дейността на ВБ ?
2. Има ли изискване за минимален капитал на ВБ?
3. Има ли изискване за минимална квалификация и регистрация на лицата които физически ще се занимават с въвеждането на поръчки?
4. Трябва ли средствата на клиентите да са отделени от средствата на фирмата и за тях да се води строга и персонална отчетност?
5. Има ли държавна организация която контролира дейността на ВБ?
6. Възможно ли е ВБ да изтрива информацията за всички свои сделки след края на деня? / прочети в новините, тези просто са уникални /:-)

На всички тези изисквания и на доста други отговаря дейността на ИП в България, докато ФСК не отговаря на нито едно от тях. И не е необходимо да измамят повече хора, към момента потенциалните жертви са около 50 човека, за да се разбере че това е измама. Защото независимо от това, че твърдят че въвеждат поръчки за стокови контракти, всичко започва с отправяне на предложение до неограничен брой инвеститори да предоставят паричните си средства на управление, а за това трябва да имат разрешение. Това първо и второ част от тези средства вече ги няма!

umnik
20.07.2002, 19:31
Заядливец, съгласен съм само с това, че мошеници за пореден път излъгаха група наивници. Трябва да призная, че не съм запознат в детайли с регулирането на търговията с фючърси и опции в САЩ. Искам обаче да ти кажа, че ти не задаваш въпроси за ВБ, а по-скоро за FCM (Futures Commission Merchant). Те са членове на големите борси и изпълняват поръчките на клиентите. Само ще ти кажа, че едно място на CBOT или CME струва стотици хиляди $. За регулиранетo са отговорни CFTC (www.cftc.gov) и NFA (www.nfa.futures.org). На втория сайт можеш да си попълниш и оплакване от някой брокер. Това е определение за FCM-An individual or organization which solicits or accepts orders to buy or sell futures or options contracts and accepts money or other assets from customers in connection with such orders. Must be registered with the Commodity Futures Trading Commission. А това е определение за ВБ (Introducing broker) - A firm or individual that solicits and accepts futures orders from customers but does not accept money, securities or property from the customer. An IB must be registered with the Commodity Futures Trading Commission and must carry all of its accounts through a futures commission merchant on a fully disclosed basis. Както можеш да забележиш ВБ няма право да приема пари от клиентите. Тези които са давали на FSC да бяха прочели първо какво правят. Този случай е за прокуратурата, а не за ДКЦК. Фючърсите и опциите не се прадлагат като акции.

petsold
21.07.2002, 19:56
Oshte January mesec, mojah da se ubedia lichno v ofisa im na Vitosha 61 i ot ustata na slujitelkata ot FSB Tania Zarinova, che sa PULNI MOSHENICI.
Hora, kak moje da davate parite si na neizvestni lica(na po 20 godini)tvurdiashti che predlagat uslugi na vuvejdasht broker i pri tova v celia im ofis da ne vidite edin rabotesht terminal ili edin oficialen dokument, dokazvasht,che imat kakvoto i da e vruzka s niakoi izvesten broker.
Otgore na vsichko, ne se li pointeresuvahte ot kakvo shte doide "ogromnata" pechalba ot Kafe, petrol i srebro...?Dori i niakoi Hobyst kato men moje da otkrie neshto gnilo v dogovor za Brokarage za operirane v Chicago mejdu Panamska kompania i Bulgarska takava...Nai-loshoto e, che ot sega natatuk, dori i da ima normalna firma turguvashta s derivati, nikoi niama da otide i da si vloji parite...Izliza, che ako reshi chovek da investira v commodities e po-dobre da go pravi s bradcheda ot Svilengrad i niakolko tira s turski davidoff.(poslednoto e provereno i raboti 110%)

Analizator NP
22.07.2002, 09:46
Mnogo e lesno za edin malko po naiasno s PC da otkrie che tazi diskusia se vodi ot 4-5 choveka-proverete IP-tata. Jalkoto e che obiknovenia chitatel si misli che ste tolkova mnogo i tolkova naiasno!
Neznam gospoda kakvo bihte postignali smeniaiki psevdonimite si i suzdavaiki vpechatlenie za mnozinstvo. Za vsichki e iasno ili puk ako ne to : Trima ot vas se nujdaiat ot tozi forum zaradi ideiata vi v zarodish da suzdadete takava kompania! Ami haide da se razberem:

Ostavete estestvenia hod na konkurenciata da izhvurli tazi kompania ot pazara! Zashto vsichko pak e pobulgareno ot vas!?
Za vasha info ima bulgari koito rabotiat na CBOT - Brat mi!
Ot tuk napisanoto stava iasno 4e nikoi ot vas niama i poniatie za Commodity Futures!
Masova praktika v USA sa takiva kompanii s drug statut razbira se.
No az pitam za6to sled kato BG Low go pozvoliava da ne si s imenno takava registracia v BG?????
Otnosno mladocite v kompaniite. Ami tova e absolutna praktika!!!! Daje opredeleno e za predpochitane. Ne znam tazi dama na kakva dlujnost e , no edva li tia e 4oveka koito izvurshva sdelkite.
Za razlika ot BG koiato az mnogo obi4am i mi lipsva v USA ima osnovno pravilo :
Procheti , proveri i togava si 4eshi ezika kolkoto iskash!
Krieiki se zad psevdonimi v USA nikoi niama da vi obarne vnimanie.
Za sujalenie pri vas iavno vse oshte si e starata praktika!
Neka da kajat 4e sestrati e leka jena a varvi dokazvai 4e niamash sestra.
Tova li e principa na rabota v BG? i kak horata da imat doverie ???
Ne iskam da obijdam nikoi , no mojete da pomislite malko.

Наивник
22.07.2002, 10:43
Аз лично съм на път да се откажа от идеята си за такава фирма в БГ. Просто не виждам по какъв начин мога да минимизирам разходите си до нива по ниски от комисионните на брокерите в US. И не виждам смисъл да го правя, както в момента не виждам абсолютно никакъв смисъл да търгувам акции през БГ посредник, защото в общи линии в момента ми е много по евтино и имам поне 100 пъти по-малко формалности. А иначе никой още не ме е убедил, че FSC не са мошенници. Колкото до брат ти, може да е на CBOT, но какво от това, ти знаеш ли сестра ми колко добра пианистка е? Питай ме дали аз мога да свиря на пиано.

Analizator NP
22.07.2002, 11:02
Ne iskam da se zaiajdam. Samo tova shte kaja:
Da brat mi raboti na CBOT i az makar i ne mnogo dulgo /6g/ se zanimavam s finansi i nai veche Commodity futures. Ako ne drugo Naivnik siguren sum che imam mnogo pove4e info za tova ot teb!
Haide sega sestra ti kato e pianistka izsviri mi Rahmaninov!
Sam znaesh 4e dvete sravnenia sa nesupostavimi,taka 4e ne vijdam smisala za tvoeto vklu4vane.

petsold
22.07.2002, 11:11
Analizator, ti zashto polzvash psevdonim? I na men mi lipsva Bulgaria, no vseki put kogato se vurna i vidia, che ima neshto novo, koeto na pruv pogled e kato v celia sviat i posle se ustanovi, che e strashno pobulgareno i nishto ne stava ot nego, ne me pitai kak se chustvam. Imah vuzmojnost da proveria, procheta i to na mesto - posle reshih da spodelia kakvo mislia i to za pruv put na tozi site.Az lichno ne razbiram tolkova mnogo ot commodities, no ne mi i triabva. Az iskam da sum obiknoven investor i da si vlagam parite nasam-natam iz golemia sviat. Ne sum imal namerenie da go pravia prez FSC, prosto beshe interesno kakvo predstavliava takava kompania na Bulgarskia pazar.No ostanah vpechatlen, naprotiv - mislia che sa moshenici.

Наивник
22.07.2002, 11:14
Извинявай, малко ми е напрегнато в момента, защото не сестра ми или брат ми, а аз съм с отворени дълги позиции в US акции, цените падат много здраво, а аз нямам достъп до INSTINET. А всъщност твоето включване за какво беше? Да обясниш че разбираш от IP адреси ли? E и аз разбирам до толкова, че да се появявам с фалшив IP-адрес, както и до толкова, че въпреки че съм с фалшив IP адрес, знам че който си постави за задача може да ме открие. Хайде приятен ден!

Analizator NP
22.07.2002, 11:38
Da pak kazvam nishto novo!
Filosofiata e na po4it v ikonomikata!
Susipvaite koito si pojelaete - na men mi e vse taia!
Dokato kompaniite v BG potuvat v laina i durjavata shte potuva!
Vidiah kakvo napravihte s Michael 4orni, a ot nego mojehte da imate samo polza.
Tuk ot moia strana stavashe vapros samo za mantalitet. Kupete si shnorheli gospoda i dishaite dulboko.
Niama da mi lipsvate opredeleno.
Sbogom

petsold
22.07.2002, 11:41
Analizator ne iskah da se zaiajdam s teb.

N
22.07.2002, 11:57
Mnogo sam blagodaren na tezi ot vas ,koito razoblichiha tezi moshennici.V sashnost imah namerenie da hedgiram realen vnos no kato mi kazaha posokata v kojato igrajat mi stana jasno che ili sa palni diletanti ili moshennici ili igrajat srestu klientite si - samo sedmica sled tova se sluchiha sabitija koito napraviha ofertata im totalno i beznadezhno gubesta ,a sega razbiram che rabotata i ponamirisvala.Naivnik e prav skoro tuk njama da se pojavi seriozen posrednik - nai malkoto zashtoto zakonodatelstvoto pozvoljava takiva dalaveri.
Blagodarja

Стоян
22.07.2002, 15:54
Какъв беше този анализатор, от САЩ, действително нямая представа момчето от Българската действителност. Направо се чудя може ли пък да има такива българи, толкова да се се откъснали и заживяли добре в един друг свят.
Той не може да си представи че в България законите не работят и все още подобни мошеници и крадци са безнаказани.Че магистратите са подкупни и не могат да осъдят сериозните далавери.
Защото в Америка на едни такива като FSC ще ги намерят и ще им скъсат задника докато успеят да се обърнат.

Действително липсата на терминали, на връзка с авторитетни брокери, на документи доказващи сделките са сериозен признак по който човек може да познае тези лица.

Що се отнася до посредничеството мисля че съвсем скоро редица банки ще предложат посредничество при инвестиране в различни инструменти, вероятно вече го предлагат. Сега например има много финансови къщи коиот го правят - например Еврофинанс, ЕЛана и др.

izmamenijat
22.07.2002, 21:20
Сънародниците живеещи в USA май не са чували за пирамидите. Простено им е. Сигурно отдавна са извън България.
Аз всъщност ще проверя нещо и всички вие ще рзберете резултата, пък и истинското ми име.
Един ми писа на мейла, че зад FSC (според негово проучане) стои някакъв български холдинг, който отдавна търгува с ценни книжа.

Наивник
22.07.2002, 21:39
Това е доста интересно, и то не заради това, че някой седял зад някого си, а заради това, че някой български холдинг, търгува с акции. Това нещо не го вярвам, а ми се струва че доста добре познавам холдингите в БГ.

Geko
22.07.2002, 21:54
Za Analizatora-ot 11 godini sum v Chicago,poznavam povecheto ot BG professionals tuk,edinstveniat bulgarin,koyto raboti na CBOT raboti kato Janitor tam.Da ne bi tova da e brat ti?
Otnosno temata,yavno poznaniata ti abot the "low" in the financial area are not thorough enough,otherwise you would"ve known better how to recognize a crooked company from the real one.The real topic actually is about the damage made by companies like this one within the investors community of Bulgaria.

izmamenijat
22.07.2002, 21:54
И аз не вярвам. Още повече, че сумата, която твърди, че им е дал и са му върнали с печалба е доста сериозна, почти 20% от общите им приходи. Доста невероятно звучи, нали. Пък и му "върнаха" парите само около 10 дена след като си ги "поиска" (по мой съвет).

Glupav Analizator
22.07.2002, 23:14
Bravo Analizator! Ti naistina znaesh kakvo ste se sluchi. Pozdravlenia. Naistina kompaniata ste izchezne. Problema e che ste duhne sas vse parite na horata. Kakto mejdu drugoto veche stana na niakolko pati...

GlupavAnalysator
29.07.2002, 10:16
Hora niakoi razbra li sas kakvo reshenie e izleznala ДКЦК. Triabvashe minalata sedmica vav sriada mai da izlezne s reshenie.

аналитик
29.07.2002, 10:24
какъв е адреса на тази "финансова компания". искам да я посетя лично?

GlupavAnalysator
29.07.2002, 10:26
http://www.fsc-bg.com/ - Tam pishe i 3-te im addressa.

izmamenijat
29.07.2002, 10:28
Те са, доколкото разбрах, в новата офис-сграда на ъгъла на "Мария Луиза" и "Дондуков" срещу ЦУМ.

Peter
29.07.2002, 15:03
Комисията за пореден път свърши това, което може - тоест НИЩО. Въпросът остана за доизясняване:-))))))))0

Незнайко
29.07.2002, 21:20
Някой спомня ли си предложението ми за "форуърдна" сделка от началото на тази тема? Еееех, и други "ъндърлаинг ассетс" да бяха така предсказуеми...

PW
07.08.2002, 09:11
Абе нищо интересно ли не се случва около ФСЦ ...

Наивник
07.08.2002, 11:58
Случва се. До колкото разбирам от познати - продължават да действат. Ами да са живи и здрави. Да ни е жива и здрава и комисията за блестящите резултати от нейното разследване. Не се блъскайте, супа ще има за всички.

случаен
07.08.2002, 12:51
И защо ли комисията мълчи? Носят се слухове за някоя си членка К... Май регулаторите бяха длъжни по Закона за ценните книжа да оповестяват публично за незаконна дейност, когато интересите на инвеститорите са застрашени. Явно нито дейността на тази пирамидка е незаконна, нито някой е застрашен. Пак "подплатено" безсилие на тъповатата държава, дано разходят все пак някого до прокурорите.

Незнайко
07.08.2002, 22:10
И преди съм подозирал, че непукизма ни е национална, тоест обединяваща, особеност на индивидуалните ни характери, ама някой комисар да е чувал словосъчетания като "безотговорно бездействие по време на служба". Сигурно не е точно така записано там където трябва, ама след толкова изнесени факти какво друго да си мисли човек. Или има друго...

sega
09.08.2002, 10:31
Комисията по ценни книжа откри нарушения при сделки с фючърси

Погнаха холандска фирма, събрала поне по $ 5 хил. от 50 българи

Мераклиите били набирани с обяви по вестници и по телефона

Екатерина Стоилова

"Фърст София Комодитис" ЕООД (ФСК) с управител холандския гражданин Карел Кос Хиранджерт Миси Параг трябва да закрие дейността си. Това обявиха вчера от Държавната комисия по ценни книжа (ДКЦК) след едномесечна проверка в дружеството.
Инспекцията беше предизвикана в края на юни, след като с платени обяви във вестниците дружеството започнало да привлича клиенти, поясни Наталия Кумпикова от ДКЦК. Фирмата не е представила проспект в комисията и по закона за ценните книжа е извършила нарушение, поясни юристката.
С талони в "Труд", "24 часа" и "Банкер" от ФСК предлагали да инвестират парите на потенциалните си клиенти във фючърсни контракти. Клиенти били набирани още чрез обяви по електронната поща на фирмата в Интернет, както и по телефона. Координатите били издирвани в "жълтите страници". Служителите обяснявали подробно как се движи фючърсната търговия на някои стоки, с брошури онагледявали перспективата от подобно вложение. Така от септември 2001 г. до юни 2002 г. над 50 нашенци се доверили на фирмата и предоставили за управление минимум по $ 5 хил.
Фючърсни договори със стоки у нас почти не се сключват, затова брокерите предлагали да управляват вложените средства на клиентите си от свое име и за тяхна сметка, използвайки чуждестранните си контакти.
При проверката обаче експертите не открили нито един договор на "Фърст София Комодитис" с чуждестранен контрагент. Документите показали, че не е осчетоводена нито една подобна сделка. "Възможно е такива договори да съществуват, но досега не са ни представени", поясни още Кумпикова.
Преди 2 дни комисията е връчила акта с констатациите си от проверката. До понеделник шефът на компанията може да обжалва и да представи необходимите доказателства в своя защита. Ако това не стане, актът отива в съда. Според закона за ценните книжа санкциите при подобни нарушения са от 5 хил. до 20 хил. лв.
От комисията отказаха да съобщят дали холандският гражданин е в страната, както и дали други контролни органи проверяват дейността на фирмата.

izmamenijat
09.08.2002, 17:49
Леле-е-е, отиде ми и остатъка от парите. Сега тоя "холандец" ще изчезне с парите дето ги има на каса. Дано имаме държавата се намеси навреме и да го спрат ако се3 опита да излезе от страната.

izmamenijat
Леле-е-е, отиде ми и остатъка от парите. Сега тоя "холандец" ще изчезне с парите дето ги има на каса. Дано държавата се намеси навреме и да го спрат ако се3 опита да излезе от страната.

izmamenijat
Леле-е-е, отиде ми и остатъка от парите. Сега тоя "холандец" ще изчезне с парите дето ги има на каса. Дано държавата се намеси навреме и да го спрат ако се опита да излезе от страната.

Jijo
09.08.2002, 22:17
Abe izmamen :)) kolko vreme tegli6 be friend iavno si mnogo tupo par4e ili prosto povtaria6 edno ne6to 3 pati da poddurja6 diskusiata.
M/u drugoto si goliama mijiturka ako mojeha da te vidiat i drugite 6tiaha da se ubediat v tova. Garantiram ti kupon! mmmmmmm

umnik
09.08.2002, 23:47
За пореден път казвам, че търговитяа с фючърси и опции няма нищо общо с публичното предлагане на ценни книжа и ДКЦК да не се меси, където не и е работата. Например КГБ, ЦРУ или ДС имат същите основания като Комисията да се намесят. Могат дори ако искат да се намесят на пазарите на зарзават, защото там даже има въпиющаужда от намеса.

nikoi
10.08.2002, 15:32
Umnik ne znam koi si no iskam da te pozdravia. Nai nakraia niakoi koito naistina da znae za kakvo stava vupros tuk!

Nikolaj
10.08.2002, 18:55
Ami koj da se namesi polizijata? Vsistnost zasto ne?!
Abe Jojo ili kakto tam se kazvash, maj ti si tupo narche. Ti kuv si be, da ne si ot "onija"? Da ne ti zapari na teb pod krakata!

izmamenijat
10.08.2002, 20:17
Абе Jijo, к"во да пра"я кат ми е скапана връзката. Пък и не съм сигурен колко ти си остро парче, нещо не ти разбрах мисълта: "M/u drugoto si goliama mijiturka ako mojeha da te vidiat i drugite 6tiaha da se ubediat v tova. Garantiram ti kupon! mmmmmmm". Ти да не би да ме познаваш, че извади такива заключения? Или пък ме бъркаш с някого щото всъщност нещата дето съм ги писал се случиха на други хора. Те, горките, може и да не знаят, че им описвам премеждията. На мен ми е интересно какво ще стане.
А иначе дискусията е интересна и си струва да се поддържа.

gi-gio
10.08.2002, 21:31
Jilo и Nikoi са едно и също лице.Или са двама но седят г.. до г..или до г... на холандезето-вижте стила.Но едва ли е важно.По-важното е че холандеца ще изчезне, а те ще гриснат дървото,защото са си партия и заплатката от 300 лв.едва ли е нещо заради което си струва да му пазят г...Тогава ще видим кой е по тъпото парче.

gi-gio
10.08.2002, 22:26
А сега сериозно.!ФСК-шеф-Карел Кос Хиранджарб Мисие Параг-англо-холандо-индо-българин-гражданин на света-няма доказателства за извършени престъпления.
Персонал-40 души.Оборот-прогноза-1.000.000.00 BGN.Съмишленици/съучасници или доверени лица/вероятно около 4-ма души.Впечатления за морал на плащане все още няма.КРЕДИТЕН ЛИМИТ ВСЕ ОЩЕ НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ФИКСИРАН.Финасов отчет-нанай си.Финансово състояние-ПРЕД ИЗДЪХВАНЕ!-Парите са извън страната.Е И... Колкото до темата-НЕКА ПРОДЪЛЖИ!Терените за измамници и строеж на пирамиди в страната ни все още не са изкупени.

N
11.08.2002, 00:07
Ako moje njakoi da razjasni na prost chovek kato men na kakva regulacija v Balgarija se podcinjavat options and futures - dokolkoto sam zapoznat tova sa dogovori i bi sledvalo da se regulirat ot zakona za zadalzhenijata i dogovorite ,a spornite vaprosi da se reshavat v sada i dokato DKCK ne bade zakonodatelno natovarena s deinostta da regilira targovijata s tezi instrumenti formalno FSK ne e narushil nikoi ot zakonite ,koeto ne prechi razbira se finansova policija i danachni da izvarshat pregled na deinostta mu no ot formalna gledna tochka i az ne vizhdam pricina DKCK da se zanimava s tjah ,a ne da remontira novata si sgrada naprimer.

Ponege temata e piramidi ako ima njakoi po najasno s zakonodatelstvoto molja da razjasni ima li i kakvi sa zakonodatelnite prechki da vazniknat novi piramidi i da imame novo pokolenie faraoni- to mai na balgarina samo taja nadejda mu ostana da spretne njakoja piramida da grabne parite i da hvane parvija polet nezavisimo za kade.
Pone az ne znam da ima takiva prechki a gledam che v ruskija net se vihri shtur kupon.

umnik
11.08.2002, 19:37
В българското законодателство няма нищо по въпроса, защото няама кой да го създаде. А и каква далавера ще имат депутатите от това.
Ако някой наистина иска да стане Introducing Broker (IB) може да се свърже с някой FCM и да се пробва. Не си мислете, че е толкова лесно. Засега в България иам само една такава фирма - Митев и синове ООД. Те са IB на Аларон. Аларон беше създадена от бивш шеф на Chicago Mercantile Exchange и претърпя бурно развитие за отрицателно време в положителна посока. Ако някой иска да си открие сметка, просто когато се свъже с дадения IB да му поиска договора. Много е елементарно. Ако искате да сте по-сигурни можете да се свържете и с FCM-a и да ги питате имат ли такъв IB. Какво сложно и опасно има, не мога да проумея. Аз питам ФСК на кого са IB те ми казаха д аотида в офиса им. Да не съм луд. Погледнете повечето сайтове на български фирми, които се занимават с форекс. На колко от тях пише на кого са IB? Отидете и на www.finance-ms.com. Горе вдясно си пише, че са IB на Аларон. Така трябва да бъде на всеки сайт на български брокер. И пак искам да отбележа, че IB само набира клиенти за FCM-ма. Така че няма нужда от кой знае какво регулиране. Освен ако не искаме да създадем още малко предпоставки за корупция. Докато се чудим само какви режими и схеми за регулиране и регистриране да си създаваме, все ще си седим там където сме.

umnik
12.08.2002, 10:29
Прегледах сайта на Бул Тренд Брокеридж и забелязах, че отговора на въпроса къде се превеждат парите е: След подписване на договора, всички инструкции относно превода ще ви бъдат изпратени по електронна поща. Не е ли нормално преди това да знам къде ще си пращам моите пари. А на кого са брокер и сами лисизакриват позициите изобщо не става ясно. Едва ли имат ресурсите да търгуват сами.

Заядливец
12.08.2002, 10:31
Умник най-накрая изплю камъчето!

Колкото до тези, които имат да теглят пари единственият и то доста малък шанс да си видят парите, е да застанат вътре в офиса на фирмата и настояват категорично и непрекъснато и да не се занимават с нищо друго.

неверващ
12.08.2002, 10:34
Най-сетне ДКЦК изрази ясно становище по отношение на ФСК. Между другото в петък и на мен се обади някакъв Асен Гешев от ФСК да ме зарибява за фючърсна търговия. Нещо повече: каза ми, че те са единствения въвеждащ брокер в България и ако ми се обаждали и от други фирми с такива оферти (защото има други "майстори") да не им вярвам.
Оказа се също, че същия господин има огромният опит от 10 (ДЕСЕТ)!!!! сделки на фючърсните пазари, поради което аз трябваше да му доверя парите си и да бъда спокоен:))) Аз не съм търгувал на фючърсни пазари и не знам дали 10 сделки са достатъчни някой да стане познавач дотолкова, че да ми дава съвети по телефона в какво да инвестирам.
Мисля, че ако изобщо е имал някакви сделки, с тях просто е потренирал как работи системата.
От една друга фирма, която пък искала да прави фючърсна борса на Балканите ("защото не е изгодно зърнопроизводителите да хеджират в Чикаго", както ми казаха те) ме уверяваха, че максималната загуба, която може да претърпя била около 5% и то ако брокера ми спи - иначе 2-3 %. Е, може и да си загубя марджина, но "само" толкова. Въобще весело е на финансовите пазари в България.

umnik
12.08.2002, 11:13
Заядливец, за какви камъчета ми говориш. Аз като отида на сайт на IB искам веднага да разбера на кого са брокер,къде и колко пари да преведа и какво ще плащам на R/T.

BTB
12.08.2002, 18:08
За umnik
Парите се превеждат по банкова сметка в България. Посочена е в договора. За справка: Форекс сметки -> Откриване и -> Документи.
Наистина в отговора на въпроса не беше даден ясен отговор. Благодарим за забележката!

?
19.08.2002, 15:17
Kakvo stava? Ima li ia oste taia firma, niama li ia. Raboti li si ili ne. Niakoi znae li kak se razvivat nestata?

greedy
19.08.2002, 16:22
За тази фирма не знам,но миналата седмица за пореден път получих mail от нигерийски роднина на принц,с молба за помощ при изнасянето на огромна сума USD.Срещу комисион само 25% от 28 милиона USD.

bobs
19.08.2002, 16:30
Стига бе! Мислех че само на запад от Пеща пробутват тези номера?!!! пък знае ли човек там много хора изгърмяха и те може да са хвърлили око на изтока :)

piramidcho
20.08.2002, 01:13
Абе някой ще ме светне ли точно каква им е играта на тези с Нигерийските истории?

greedy
20.08.2002, 02:24
Виж http://www.crimes-of-persuasion.com/

?
21.08.2002, 09:37
Kajete bre hora bachkat li tia ost ili ne?

Наблюдател
21.08.2002, 13:18
В момента "холандеца" обжалва решението на ДКЦК и обвинява, че се гонят " чужди почетни инвеститори"...а дали рабори?

petsold
21.08.2002, 15:34
Dnes pak, za 8 put v ramkite na 4 meseca, mi se obadiha ot FSC...pak da me zaribiavat. Predi da i teglia edna dulga i sochna na slujitelkata popitah kak shte komentira statiite v presata... Komentara beshe: "Tova sa pulni gluposti. Fakta e che shefa na komisiata za ceni knija beshe uvolnen, a nie pak sme tuk i rabotim"....Tia kopeleta si go tursiat... i shte si go nameriat.

Ranger
21.08.2002, 15:44
Bezsilieto te kara da se iznerviash PETSOLD! Be cool baby! :)))))))

Tux
21.08.2002, 16:19
"За тази фирма не знам,но миналата седмица за пореден път получих mail от нигерийски роднина на принц,с молба за помощ при изнасянето на огромна сума USD.Срещу комисион само 25% от 28 милиона USD. "

Колко трябва ди си ... за да четеш толкова очевиден спам... Даже трябва да се срамуваш че си го отворил.

petsold
21.08.2002, 18:09
Ranger, az sum cool, no se chudia ne svurshiha li balucite, che oshte ima takiva kato FSC....

Стоян
22.08.2002, 11:00
Petsold, защо не я покани тая служителка от FSC, да хапнете, да пийнете ......

greedy
22.08.2002, 12:15
Ami ne se sramuvam.Dori se pozabavliavah da si pokorespondiram s tiah predi da pozdravia majkite i ostanalite im rodnini.

Tux
22.08.2002, 12:59
За gredy: не знаех че тези адреси били истински ;-) И аз съм получавал същия спам, мисля, и то около пет пъти. Накрая блокирах адреса.

xopxe
22.08.2002, 13:21
Не само че са истински, но някои от заиграванията с тях са завършили летално :(. На http://www.crimes-of-persuasion.com/ има цял раздел за този тип frauds, доста интересно четиво.

petsold
22.08.2002, 15:27
Stoian, k"vo da ia kania da piinem i da hapnem. Predstaviam si k"vi idioti bachkat v taia firma...A za Nigeriiskite rodnini na mestnia diktator -Tova e star nomer... Oshte nachaloto na 90te v Anglia imashe baia izlugani.

Наивник
22.08.2002, 15:47
Не смятам, че във фирмата работят идиоти, както се изразяваш, макар че имаше доста нецензурни нападки преди време в този сайт от тях. Те просто са неопитни млади момчета и момичета, на които набързо е обяснено какво е фючърс и става ли за ядене. От там нататък тяхна грешка е че не са се позаинтересували, аджаба тези фючърси наистина ли са златна мина. Единственото което може да се каже, че нещо наистина сериозно и доходоносно, за всички които биха желали да се занимават с него, отново започва с издънка у нас. Проблемът е в това че срещу неуките хора от фирмата застават също толкова неуки хора и се хващат на въдицата. В крайна сметка единствената цел на тази тема, когато я открих, беше по някакъв начин да се обясни, че не всичко което хвърчи става за хапване.

umnik
22.08.2002, 17:03
Bravo Naivnik. Mnogo pravilno go kaza. Ot futures and options naistina se pe4eli i az vi prepory4vam, vmesto da se vajkate koj kogo izlygal, da se zahvashtate za rabota. Ot prazni prikazki njama smisyl.

Алекси Андонов
25.08.2002, 21:59
Наивник, не ми си струваш прекалено последователен! Искаш да се забрани ФСК, а протестираш срещу забраната на мошенническите чейндж бюра! Не мислиш ли, че случаите много си приличат и държавата не трябва да става разграден двор за всякакви хитри мошенници, само защото липсва добра регулация?

Tux
27.08.2002, 16:55
Аз не съм Наивник, но ми се ще да отговоря на Алекси от негово име. ФСК трябва да се забрани, защото са явни измамници - месля че няма спор по този въпрос. От друга страна не всички чейндж бюра мамят клиентите и затова забраната им е пресилена мярка на едно правителство което показва че е безсилно да реши проблема по нормален начин.

Vapros
28.08.2002, 16:11
Niakoy beshe pisal tuk, che takiva piramidi e imalo i v Polsha i Ungaria. Pitam, ako znae, kolko vreme sa mogli da deystvat predi da izcheznat?

sagitarius_d
29.08.2002, 17:47
Мисля че тази тема не е само за ФСЦ ,така че погледнете тази страница
www.financialpicks.com
Enjoy!

izmamenijat
09.09.2002, 20:47
Ии..и, тия още съществуват. Колко ли време им остава? Някой дали знае има ли още нови балъци като мен да се хванат на въдицата? Май че има щом още не са изчезнали.

Стоян
10.09.2002, 12:42
Съществуват (FSC), дори са сложили голяма месингова табела показваща къде е офиса (на бул.Витоша, близо до Ловно-рибарския съюз).

izmamenijat
19.09.2002, 19:51
Ей, само аз ли ще пиша по темата? На никой май не му е интересно.
Пък аз си мисля дали не е добре да се обадя на някое национално радио, или пък на национален всекидневник. А сетих се, май е най-добре направо в прокуратурата да се обадя. Може да им е интерсно да научат нещо от клиент на FSC.

Наивник
19.09.2002, 19:57
Ами, Измаменият, какво да ти кажа, нали знаеш - битият - бит, е***ят - е**н. За мен работата е ясна и все още никой не ме е убедил, че имаме работа с почтена фирма. От време на време във в-к "Пари" излиза по някой вопъл на измамени от тях. Дай своя принос и ти ако искаш.

Тошо
19.09.2002, 22:37
Аааа
и аз винаги гледам темата да не изпада от първите 20 - може да спести на някого паричките
Поздрави

Петър
20.09.2002, 11:55
Az съм първият който писа по темата в Дневник
Знам, че прокуратурата прави разследване по темата и търси клиенти, които да свидетелстват
Ако искаш мога да те свържа със следователя

Geko
20.09.2002, 18:13
Predi dosta vreme dadoh edno predlozhenie i may e vreme da go povtorya.Ot dosta godini sum izvun Bg i sveta me e nauchil,che zhivota e kakto market-a -pri vsyaka nenormalna situatzia se poyavyavat arbitrage players i ne samo che pravyat situatziata normalna,no i take-vat izvesten profit ot praveyki ya normalna.Kakto kazah i predi,tova e idealna situatzia za edin class action law suit,kudeto edin ambitziozen mlad advocat bi mogul da napravi ime i pari,kakto za sebe si ,taka i za izmamenite clienti.Ako takova zhivotno vse oshte nyama v Bg- vreme e da se poyavi.Ako v Bg nyma zakon po koyto tazi compania da se hvane(v koeto dulboko se sumnyavam-tova che nyama regulations za trading s futures,ne oznacheva che nyama zakoni,koito da zashtitavat individual investors),ne e li vreme takuv zakon da se suzdade?Suveta mi kum izmamenite e da se suberat i da naemat attorney,chieto vuznagrazhdenie bi bilo 30% from the future proceeds.Tuk mnogo mladi attorneys biha go vzeli tozi case pro bono i biha go izpolzvali samo da napravyat ime.Good Luck!

umnik
20.09.2002, 18:47
Maj prekaleno dylgo si zhivjal abroad. Tuk law enforcement authorities zashtitavat samo loshite. Dobrite sami si znaem kak se opravjame. V povecheto sluchai nikak. Horata sa go izmilsili predi okolo 1 vek. Pripomnete si sluchaite s Lucky Luciano i podobni na nego. Sega se pravi neshto po vyprosa i tuk, no da vidim kakvo shte izleze.

izmamenijat
23.09.2002, 23:00
Петре, ако е вярно за прокуратурата, "холандецът" ще изчезне много бързо, заедно с парите които е събрал. Той и без това май не е вече в България. Пък и служителите му са с доста умрял вид, май не са много щастливи вече.

OL
26.09.2002, 19:54
dnes razbrah, che FSC e stanalo niakavo Plaza Investments, niama spirane, niama!!!!
Eh, taia prokuratura - razsledva edno, puk to kervanut si vurvi, holandetsut pribira zeleno, a Prokuraturata neka si razsledva - vreme ima, nali i te sa hora, triabva sa iadat, zadhto im e da burzat...
Slujitelkata ot FSC me zaribiavashe sus zlato - mnogo bilo izgodno, zashtoto ne mojelo da mu padne cenata nikoga, s drugi dumi: jeliazna investitzia!
A predi sa mi raziasniavali nashiroko, che v Bulgaria samo BNB imala litsenz za turgovia sus zlato...

Petre, zemi napishi nedhto pak po sluchaia, shto li...Neka nashite 5-10 ministri na IKONOMIKATA nay-nakraia si otpushat ushichkite, che samo za investitzii govoriat, i to za riskovi, ama bulgarskiat biznesmen urtikarii poluchava veche kato gi chue tia frazi!

Pursie
27.09.2002, 15:05
Не само си сменила името, но отново бомбардира, потенциални клиенти с факсове пълни с анализи, реклами и т.н.
Вчера при мен беше един мой клиент, който се оплакваше от тормоза им.

Наивник
27.09.2002, 15:33
Обаче, аз мисля че са прави. Днес ще купя малко злато.:)))

j
15.10.2002, 11:01
Kakvo stana sus zlatoto?

Наивник
15.10.2002, 11:53
Ами, когато си ги говорехме тези неща, декемврийския фючърс беше 320, стигна до 325. Вчера затвори на 318,60, днес предполагам, че ще бъде още надолу, защото пазарът на акции, пак се гласи да отваря нагоре.

Philip Totju
15.10.2002, 13:33
Dokato na pechkata ne i otupat kojuha, ima da vi prashtat zlatni analizi za sreburni mini. Spravka: O"Henry

xaxa
21.10.2002, 14:08
xaxa xa

muhaha
21.10.2002, 14:29
Ataka Moi chovek, taka se izkarva tema na parvite mesta.:P

forexboy
24.10.2002, 10:25
Mai imame nova zvezda na horizonta? Vijte tova http://www.top.bg/obiava.php

JR
25.10.2002, 15:17
Servera bellnet.ca, na koyto e poso4en e-maila na zvezdata ne se otvaria:)

petsold
28.10.2002, 01:24
Forex Boy, ti pisa li im da vidish za kakvo stava duma?

forexboy
28.10.2002, 11:19
petsold, kade da im pisha? Na nesashtestvuvashtia mail server li??!!

Tiiinnnaa
31.10.2002, 19:12
zdravei?v koi broi na dnevnik si pisal za tiah?

Working
01.11.2002, 14:03
Zdraveite imam blizuk chovek koito raboti v Placa Investmans.
S kakvo moga da vi pomogna da izoblichim tazi firma ?

NeZnaesht
05.11.2002, 09:05
Neznam dali ste zabeliazali no liubimata na vsichki ni First Sofia Commodities veche si niama web site. Otrupaniat im sas podrobna i polezna informacia site www.fsc-bg.com veche go niama. :)

Chetiasht
06.11.2002, 13:41
Working, tvoiat blizak 4ovek ste se saglasi li da sadeystva? I po-vazhniat vapros e: na kakvo nivo v ierarhiata raboti? Zastoto slujitelite na nay-niskite niva ne mogat nisto da napraviat po vaprosa. Te ne razpolagat, vizhda se, s informacia, koiato bi donesla polza. Po postoiannite obiavi v neta razbiram, 4e v FSC imat goliamo tekuchestvo. I ako zaviseshe ot "peshkite", dosega da se e svurshilo s tazi piramida.

Vse pak, ako tvoiat blizak ima budna syvest, neka se oburne kum saotvetnite organi. Tuk vav foruma se izrediha dosta spriagani institucii, a i, mislia, che Izgorial turseshe vutreshen chovek za konkretni deystvia.

izmameniq II
14.11.2002, 12:30
Уважаеми господа , от едно писмо по електронната поща научих за този форум и ако това беше станало преди 4 месеца , сега щях да съм напред с 3180 долара .Затова давайте в същия дух , че дано спестите на някого някоя хилядарка в зелено .

Дрън
14.11.2002, 15:47
Izmameniq II, теб кой, кога и как те измами ?

izmameniq II
15.11.2002, 13:18
Участвах в фючерсна сделка със сребро и котировката му падна под нивото на " стоп лоста ".Сега като се замисля , може да ми са вързали тенекия и изобщо да не са закупувани фючерси , като за целта са ме посъветвали да заемем позиция при високо ниво от което със сигурност ще се загуби депозита и всичко ще изглежда в реда на нещата .

Наивник
15.11.2002, 13:36
Измамен Втори номер, кажи на каква цена влезе, Кога, какъв фючърс и какъв STOP LOSS имаше. Ще ти кажа дали са те минали. Всъщност, аз и сега мога да ти кажа, че са те минали, ама друго е да го обвържа с цифри:))

Наивник
15.11.2002, 13:40
Ето ти един линк, да си провериш сам.
http://www.prophetfinance.com/charts/sc.asp?template=f&Symbol=SIX2

Наивник
15.11.2002, 13:47
А, това за "стоп лоста" ми звучи много готино, като "стоп при който се лапа дръвчето"

izmameniq II
15.11.2002, 19:31
Не са ме минали като котировки на сребро ( следях ги на www.kitco.com ).Замислям се дали изобщо са купувани фючерси . Възможна
е следната далавера : при почти сигурно движение на долу на котировките на среброто ти обявяват , че сте заели дълга позиция и след преминаване на котировките под стоп лоста ти обявяват , че сте загубили депозита си , без изобщо да сте участвали на борсата . Как човек ще може да провери дали наистина е закупен въпросния фючерсен пакет ?

Thora
15.11.2002, 23:03
E pri tova polojenie kakvo prakti4esko zna4enie ima dali e kupuvan fu4ers ili ne? Vij, ako be6e spe4elil i ne sa ti izplatili dqljimoto ... I men taka me izmamiha ot toto-to, pusnah fi6 i 4islata ne izlqzoha ;)

Da ama Ne
20.11.2002, 16:48
Kakvo stava tuka samo se obsujdat varianti i sluchki?Ako az biah zagubil tolkova pari ei Bogu, namase nisto da me spre da raznista tazi firma, no vece 1 godina tia si deistva beznakazano i si peceli kato krade bezogledno!Ne moga da povarvam ce nito 1 ot spomenatite institucii ne moje nisto da predprieme po vuprosa, neverojatno e!- jasno e ce se davat pari za da se mulci i pokriva cialata istoria.Dokolkoto znam deinostta rukovodat 4 dushi, drugite slujiteli sa mulchalivi suuchasnici \vseki znae po nesto i predpolaga, no si trael, zastoto nama dokazatelstva i vseki moment moje da izhvurchi ot"rabota" \ mnogo striktno se sledalo koi, kak, zasto ,s kogo, kude govori. Taka ce doriniakoi da raboti tam sigurno nisto nama da moje da kaje kato dokazatelstva!Ubeden sum!Stei tazi broker-bomba nomkolko osteteni hora ste ima- niakolko vliatelni hora da resta i moje ako ne vsichko pone chast to izmamata da se razkrie \da se pokazat dokumenti za kupuvane na futures, bankovi fakturi i dr.\ trabva povece da serazshumi!Trabva da ima nacin da budat razoblicheni tezi moshennici!

umnik
21.11.2002, 09:46
Za izmameniq II. Ako naistina imashe account za tyrgovija s futures, brokera ti shteshe da te zasipe s daily statements i drugi podobni. Za razlika ot Bulgaria, v US ima mnogo strogi zakoni i te se spazvat. V momenta tuk ima samo edin Introducing Broker, za kojto az znam i klientite mi poluchavat pisma ot amerikanskija broker. Taka che ako si imal pozicija v srebro shteshe da razberesh. I ne e stop lost, a stop loss.

уволнен
21.11.2002, 23:56
За измамен 1 и 2.Вие не сте измамени.Вие сте жертва на собственият си наивизъм.С достатъ

уволнен
22.11.2002, 00:03
За измамен 1 и 2.Вие не сте измамени.Вие сте жертва на собственият си наивизъм.С достатъчно дребни суми участвате за да ви мамят.Истинските измами предстоят.За тези които са заинтересовани- имам сериозни доказателства.

уволнен
22.11.2002, 00:07
Извинете ме за повторението.

forexboy
22.11.2002, 09:24
http://www.top.bg/obiava.php

Цецко
22.11.2002, 11:58
Е, добре де Уволнен, да не би само за това че си уволнен от някъде и вече светът ти се струва измамен. Ако знаеш нещо истинско сподели тука. Тали затовае тази тема да се предпазваме взаймно.

уволнен
22.11.2002, 23:34
Цецко аз сьм точно толкова Уволнен колкото Наивника- наивен,светът е точно толкова измамен колкото е в същност а ти си достатъчно предпазен след като съм те предупредил че ако си дадеш парите на FSC няма да ги видиш повече.С твоите пари ще бъдат изплатени част от парите на балъците доверили се на ПИРАМИДАТА преди теб.

уволнен
22.11.2002, 23:46
Пропуснах нещо важно!Побързаи да им дадещ парите си защото много други чакат да им върнат нещичко поне.

gi-gio
23.11.2002, 00:16
Започваме темата отново.

Наивник
14.01.2003, 15:53
По желание на Kiki.

???
08.02.2003, 01:22
Niakoi znaeli dali tia prodaljavat, ili veche sa si zaminali. Ako sa tuk, kakvi sa im novite metodi na deistvie? ili moje bi niakoi znae za novi podobni

!!!
09.02.2003, 23:49
Тук са.Новите условия са;Влизаш с 25000$.6 месеца неможеш да теглиш пари от акаунта си.Комисионните за тях са % /някакъв/ от евентуалната печалба.След 6 месеца ..... супата.

???
10.02.2003, 00:27
Аре бе, ти пък направо се оля с твоите измишльотини! Да не ти дават по 5 лева да поддържаш темата?

!!!
10.02.2003, 08:35
Питаш и ти отговарям.Офертата е за тези които са вече клиенти на ФСК./вече са с друго име/Предполагам, че за нови клиенти важи старият принцип на работа.Иначе би се вдигнал много шум.Имам познат бивш техен клиент които вече е агитиран да внесе 25000%.В същност сам би могъл да провериш истиността на горното и ако искаш после ми се извини за 5-те лв. и за ,,измишльотините,,защото звучи абсурдно но това е истината.Все пак които иска може да ги потърси.

!!!
10.02.2003, 08:39
Пропуснах-ти върна темата ...

+++
12.02.2003, 21:40
i k`vo se poluchi ot cialata dalavera?

sysadmin
13.02.2003, 07:58
Да кажа по повод forexboy и изказването му за несъществуващия съвър bellnet.ca : На един сървър не е нужно да има http service на порт 80 за да е съществуващ. На този специално smtp & pop си работят и има и някои други неща. Ако беше се поръчкал из нета малко щеше да се запознаеш със силно рестриктивните условия за регистрация на .ca домейн (като за начало е достъпен само за canadian residence).Ако се беше замислил върху името bellnet щеше да ти навее някакви асоциации с Bell ??? Ето малко whois инфо (http://whois.ca source) :Domain Name: bellnet.ca ; Registrant: Bell Canada;Van Tu Duong trademarks@bell.ca; TEL 1 514 7869356 FAX 1 514 8704833.
Толкова по въпроса - някой ползващ услугите на Bell Канада за ISP просто си има e-mail box при интернет доставчика си (като повечето от нас)- звучи просто и смислено, нали.
А поводо пирамидата - ами ето ви съвсем прост пример, ако някой се беше разтърсил за инфо малко повече (както в случая аз - ама съм скромен,а?) преди да си даде паричките ... То приказката за зелника и лудия си е съвсем на място. Има две положения - или това, което правят FSC/Plaza или както им е текущото име е законно или не е.А за тази цел си има изградени механизми и институции, като прокуратура, следсвие, полиция и СЪД - те за всеобщо очудване работят от време на време дори и тук.А пък сменяли си името хората - ами то и ариела на всеки два месеца е новият ариел, ама никой не се оплаква че е измамен от това (поне засега - луди колко щещ!!!).
Аре Чао

forexboy
17.02.2003, 11:57
Uvajaemi sysadmin s neizvesten proizhod i visiash pred emnaiset kompa v nekoia adminska dupka. Kak moje da se prieme na seriozno obiava za rabota v oblasta na finansovite pazari, pri uslovie che firmata e ostavila edin e-mail , koito dori ne e na nein server i absulutno nikakva druga informacia? Drugoto koeto iskam da ti kaja e che ne e moia rabota, pak i nemam interes da prochvam koi kade po sveta kakav server poddarja i kakvo ima na nego.
Az kato srednostatisticheki user piskam tracert kum dadenoto url i kato vidia che ne go trasira znachi neshtata ne stoiat po obichainia nachin. Ottuk natatuk podrobnoto razuchavane i t.n. e rabota na vashego brata admina. Tai che rovi se na volia, no ne barzai da zashtitavash svetovno neizvestni companiiki,(eh razbirta se ako nemash finansov interes ot tova) :))
Aide ostani si sus zdrave!

ВАС е глупак
04.03.2003, 22:35
ВАС реши, че ""Фърст София Комодитис" не нарушава закона
"ДНЕВНИК" 19:08 ч.

Дейността на компанията "Фърст София Комодитис", прочула се с активното набиране на средства с обещания за лесна печалба чрез търговия със стокови фючърси, не нарушава Закона за публично предлагане на ценни книжа (ЗППЦК). Решение за това бе взето от тричленен състав на Върховния административен съд, който отхвърли наложената от Държавната комисия по ценните книжа принудителна мярка, която задължаваше компанията да спре публичното привличане на парични средства, както и да прекрати всички сключени досега договори и да възстанови получените суми. Мотивите за решението са, че комисията неправилно е решила, че сключените с клиентите договори отговарят на определението за "инвестиционен договор". Според ВАС, за да бъде инвестиционен, договорът трябва да предвижда инвеститорът да внесе средства срещу обещание за доход, без той да участва реално в управлението на тези средства. Съдът приема, че клиентите на "Фърст София Комодитис" са имали възможност да участват в управлението на вложените средства, което не позволява договорите да се приемат за ценни книжа по смисъла на ЗППЦК. Самите фючърсни договори не са ценни книжа по смисъла на този закон. Решението може да бъде обжалвано пред петчленен състав, но в момента няма орган, който да го направи, тъй като Комисията по финансов надзор, която пое функциите на ДКЦК, все още не е конституирана.

"Фърст София Комодитис" стана популярна в медиите в средата на миналата година със използването на агресивен директен маркетинг и реклами в пресата за привличане на клиенти, обещавайки им бързи печалби от търговия със стокови фючърси. За целта кандидатите за славата на борсови спекуланти трябва да внесат поне няколко хиляди долара, с които дружеството обещава да им открие т.нар. маржин-сметка на някоя от големите американски борси. Извършената от ДКЦК проверка установи, че има основателни съмнения, че "Фърст София Комодитис" използват неправомерно средствата на клиентите за покриване на лични и фирмени разходи, като заблуждават клиентите за действителното им използване и наложи отменените вчера от съда принудителни мерки.

Служителите на комисията не били открили никакви доказателства, че "Фърст София Комодитис" инвестира във фючърсни контракти. Дружеството е представило договор за брокерски услуги с регистрираното в Панама "Корвус асетс". Освен този договор, във фирмата не са намерени каквито и да е други документи, включително и кореспонденция с чуждестранните брокери. Служителите на ФСК са обяснили, че всички уведомления и потвържденията за сделките, които се получават по електронен път, се изтриват в деня на получаването им.

След като името "Фърст София Комодитис" обаче стана прекалено "популярно" сред потенциалните клиенти, компанията смени името си на Plaza Investments и се насочи предимно към по-големите градове в провинцията. След решението на ВАС най-вероятно компанията ще засили още повече дейността си по привличане на потенциални клиенти, още повече че в момента няма и регулативен орган, който да контролира по какъвто и да било начин дейността й.

stentor
05.03.2003, 14:56
Za tezi li stava vapros/iztochnik: Jobtiger/

Фирма "Плаца Инвестментс"ЕООД
Лице за контакт г-жа Иванова
Телефон 9818187
e-mail info@plaza-investments.com

Валидна до 19/3/2003

Длъжност: информатор-консултант
Описание на длъжността (задължения и отговорности) Да информира и консултира клиента за най-добрите условия за инвестиране на пазара, в следствие на направения анализ от страна на търговския отдел.
Бизнес сектор банки/финанси/инвестиционна дейност

Местоположение София

Ниво в йерархията Експертен персонал без ръководни функции

Тип заетост длъжност на пълно работно време

Трудов договор Да
Заплата 300 лв. месечно след облагане
Компанията предлага - базисна заплата+%
- професионално вътрешно обучение
- интересна перспектива
- динамичен международен екип

Изисквания към кандидата Търсим силно мотивирани и ентусиазирани млади хора,възраст 18-28 години, с търговски усет, добър английски,представителна външност и добра комуникативност.

Език Английски

Ниво на владеене добро владеене

Наивник
05.03.2003, 15:00
Аз вече не се меся. Щом и съдът е решил, че всичко е ОК - Да живее!!! Какво предлагат те в момента за купуване???

Неук
05.03.2003, 16:05
"Да информира и консултира клиента за най-добрите условия за инвестиране на пазара, в следствие на направения анализ от страна на търговския отдел. "
А закакво много уважемата ДКЦК дава лицензи за инв.консултант?...

trader1
05.03.2003, 16:36
Moze da ne sam prav, no adski me drazni da ima uslovija za vazrast kato kandidatstvash za rabota... kakvo, gledaiki dolnata objava, kato si na 29 ne mozesh veche da si varshish rabotata li ili ne si dostatachno krasiv za klientite si? pravi sa horata kato kazvat "sbarkana darzava", ama sami si go pravime...

FT
05.03.2003, 17:22
Няма какво да се чудиш... тези си търсят млади и неопитни хора за да могат да им плащат жълти стотинки и да им замазват очите по-лесно... от ясно по ясно е!

Наивник
05.03.2003, 17:26
Trader-eeeee, стари сме вече, старииииии...

greedy
05.03.2003, 19:08
Уморените коне ги убиват нали?

@@@
05.03.2003, 19:28
Хайде, хайде, престарели сте и вие!

dimit
05.03.2003, 20:06
Hei mom4eta 6tom vsi4ko e OK da si prodadem apartamentite i da si dadem parite na uvajavanata i napulno zakonna firma.Poburzaite da ne vi izprevari nqkoi.

imported_Rogue Trader
05.03.2003, 20:07
Брех, така исках да отида на работа там, но едва покривам възрастовия параметър. Явно няма да ме вземат. Ужас!

trader1
05.03.2003, 21:10
Rogue, osven tova trjabva i da si krasiv, predstavitelen, i t.n.... taka che - ne se nadjavai...

A to nie starite, makar da ne sme krasivi, pone sme pecheni :)))

Tazz
05.03.2003, 21:28
Дайте някой печен гримьор и фалшификатор на документи. Обявата ме заинтригува.

FSC
30.03.2003, 17:59
Аз се чудя защо FSC - пирамидката оттърваха кожата, а те явно са се договорили нещо за името на сайта с комисията. Техния сайт беше www.fsc-bg.com - ирония...

Репортер
30.03.2003, 18:04
Онзи ден един приятел ме питаше дали е добре да инвестирам в Плаца Инвестментс. Негова позната започнала да работи там като seller и приятеля се интересуваше дали съм чувал за тази фирма..... Пак 5 хил. долара и пак фючърси....
Съответното момиче трябвало да намери един клиент на месец, за да остане на работа. Още от самото начало ом плащали по 300 лв. заплата.

Където е текло пак ще тече, където е имало пирамиди пак ще има.

Стоян
31.03.2003, 18:03
Plaza Investment с адрес Бул.Витоша 39, доколкото разбирам е преименувана First Sofia Commodity (FSC). Нещо като преоблякъл се Илия- огледал се, пак в тия. Не можах да намеря търговската регистрация на Plaza investment в Софийския градски съд. Някой знае ли нещо повече .... ???

bobs
31.03.2003, 20:39
Те са се завърнали!
Разговори по телефона, писма, брошури… like pain in the ass...
Съдържанието на брошурата на “Плаца Инвестментс” е едно към едно с това на FSC.

Борси, фючърсни контракти, ограничени отговорности, въвеждащи брокери, задушни борсови зали, "жънене" на печалби, работници с червени потници…

Изглежда са променили единствено стратегията за набиране, като понастоящем не рекламират чрез медии, а действат директно и са таргетирали фирми с минимална вероятност за каквато и да било обвързаност с финансови пазари.

Plaza Investments:

Централен офис:
Бул. “Витоша” 61
980 06 81

Клон:
Бул. “Витоша” 39
981 29 21

Търговски отдел:
Бул. “Мария Луиза” 9-11
987 10 83

Недейте да спите репортери!

фен
02.04.2003, 14:34
холандците ще ги търсим с Интерпол. секретарките обаче ще осъдим
те не там

Осъдиха Соломон Анжел на 7 години затвор
DNEVNIK.BG 12:38 ч.

Състав на Софийски градски съд /СГС/ осъди в сряда строителния предприемач Соломон Анжел на 7 години затвор за присвояване на 5 197 нови лв. Неговият съучастник Чавдар Райчев бе осъден на 6 месеца условно за присвояване на 25 нови лв.

Анжел беше оправдан, че в съучастие с Райчев е присвоил над 169 хил. стари лв. Присъдата може да бъде обжалвана в 30-дневен срок пред апелативен съд.

СГС остави мярката за неотклонение парична гаранция от 10 хил. лв. на Анжел и намали паричната гаранция на Райчев от 10 хил. на 2 хил. лв. Според съда престъплението на Анжел е извършено в качеството му на длъжностно лице и присвояването е в особено големи размери.

Делото срещу президента на строителната фирма "Анжел" АД Соломон Анжел и вицепрезидента на фирмата Андрей Райчев бе внесено в СГС на 26 ноември 2000 г. по обвинение в присвояване в особено големи размери.

През 1993 г. "Анжел" АД започна мащабна рекламна кампания в медиите за строителството на т.н. "Град на мечтите" в местността "Камбаните" край София. Анжел и Райчев успяха да привлекат 309 купувачи, като за непостроените жилища прибраха над 169 млн. стари лв.

izmamen
03.04.2003, 23:44
днес видях Иво Недялков да се разхожда спокойно. Няма ли кой да го постави на място?

zlatev
07.04.2003, 11:19
Abe tova s byrzoto zabogatjavane si e balkanski sindrom ot kraj vreme. Imashe edin rozov roman... ne mu pomnja kak beshe imeto, ama shte proverja i shte go postna - ta toj izleze oshte predi Varnenskite piramidi, ama da imalo koj da go pro4ete ot "investitorite" v tjah :)))
E, az njamah - i ne investirah (i po-hubavo). Kakto e kazal njakoj - Finansist e 4ovek deto znae za parata poveche otkolkoto ja ima :)

Az pyk sym mlaad-zelen :-P i nishto ne sym vidjal oshte...

stunka
07.04.2003, 14:54
ej.....hora, i az hodih pri tezi za rabota....
pitah gi za rabotnoto vreme, nali vse pak se targuva i v usa, a temi kazaha ce zatvarat v 17h. ...i smesno anketira me nakavo mace...
koeto edva li znaese kakvo znaci dumata badeste....na angliiski....a i oste nesto .....po druga rabota bah v komisiata po ceni kniza...i gi pitah za tezi...sastite..
te ucudeno mi otgovoriha ce v balgaria vsicko e vazmozno....i ce ne e tahna rabota.....URA....

izgorial
18.04.2003, 14:57
Не мога да повярвам че тези мошеници от FSC/сега мимикрирали в Plaza Investments/ отново са се активирали и безогледно атакуват фирми и лица(даже и такива, които вече са им яли попарата) с наглите си аванси за бързи и големи печалби!
За тези, които все още не са наясно със схемата на действие на FSK/сега Plaza Investments/, си позволявам да я съобщя отново:
1.Предлагат участие в силно прогнозируеми договори - купува или продава
2.Реализира се някаква печалба по документи
3.Агитират за увеличаване на участието, допълнително инвестиране
4.При инвестиране на достатъчни средства предлагат закупуване на силно прогнозируеми договори/но обратно на очакваната тенденция/
5.След като проагитират съответния участник, обявяват закупуване на контракти/което всъщност не правят в действителност/.След като започне обратното движение, те си присвояват марджин депозита, като започват атака за ново инвестиране, за увеличаване на "стопа", предвид очакваното обръщане на движението. След като убедят участника, те прибират и новия марджин.
6.На въпросите"защо така неправилно прогнозират" брокерите отговарят,че те са само служители и изпълнители, а всички решения се вземат от мениджърите
7.Бъдете сигурни, че схемата е замислена да ви приберат парите при всички случаи, ако им вярвате, а ако решите че няма да им вярвате и ще играете по собствени преценки, накрая ще се окаже,че те все едно са ви манипулирали, защото са много опитни мошеници.
Всъщност, ако не им вярвате, защо изобщо ще им доверявате парите си??

petsy
23.05.2003, 19:23
neznam za Plaza Investment, no neshto se motae niakakvo novo imence v tia sredi i to s mnogo interesen adres: Vitosha 21.
Niakoi da e chuvak neshto za Private Finance Union ili PFU.com?

palladium
24.05.2003, 12:26
na pfu.com mi otvarq nqkakva tursa4ka.ne6to si oburkal adresa

nqkoi si
24.05.2003, 19:38
ami 4e te tiq deistvat to4no kato po knigata pokeryt na lyjcite pyrvo ti kazvat kak 6te te izgyrbqt posle te gyrbqt kolko lesno i naglo....

edintam1
25.05.2003, 09:55
Когато няма КФН, всичко е възможно. Когато котката спи, мишките крадат ...

petsy
26.05.2003, 18:51
Paladium, viarno e che sum oburkal adresa: ne e .com ami .bg... PFU.bg

vytre6en
09.06.2003, 13:13
Az sum 4ovek rabotil v Plaza Investments. SUVETA mi e NIKOI da ne vqrva na dumite na turgovcite (ako nqkoi si misli 4e sa brokeri luje se) ot firmata.
Povqrvaite mi, mnoogo sme (sa) dobri! Ako trqbva da sum 4esten zapo4vaiki rabota tam ne znaeh kolko e "gnila" firmata
i ne vqrvah 4e "magiqta" se polu4ava-po telefon da izmukne6 na 4ovek nqkolko hilqdi USD!?
Polu4ava se! Ot opit go znam, az li4no sum "zatvarql" klienti. Pri4inata da se polu4ava e 4e turgovcite vuv firmata, kakto i marketingoviq model sa mnoooogo dobri!
Imaite predvid oba4e 4e da si polu4ite parite obratno e ni6tojna da ne kaja nikakva.
Tova go pi6a ot edin vid moralni podbudi i go 4uvstvam kato nqkakuv vid "izkuplenie na moite grehove" v tova otno6enie.
Dulja go na horata koito sum "nabutal", tova mi be6e rabotata i za tova mi se pla6ta6e - drug e vuprosa 4e qvno nqma zakoni v BG koito da pre4at na firmi kato Plaza Investments
Blagodarq za vnimanieto.

vytre6en
09.06.2003, 13:37
P.S. ... za "izgorelite": hora, ne se surdete na tyrgovcite, koito sa vi vkarali vyv "igrata"
te prosto sa profesionalisti i si vyr6at rabotata dobre. Kato igra e! Igra ot koqto rabote6tite
vyv firmata polu4avat mnogo pari. Te sa strahotni hora, povqrvaite! Prosto ne prevejdaite pari na
Plaza Investments i ne podpisvaite dogovor s tqh.

razbran
09.06.2003, 20:47
ne te li e sram taka da pishesh za firmata ,koiato te e hranila,moeto momche???takiva kato teb nikoi ne gi vzima
na rabota.Kak si popadnal sred tozi neveroiaten ekip e zagadka za men.tupanar-nishto ne razbirash-shte si ostanesh ot kategoriya-
ta "blajeni sa vyarvashtite".plazmodiy siti...

divident
09.06.2003, 21:59
Vatreshen - tova znachi che ti si OK da lazesh horata i ne se chustvash zle zastoto si dobar lazec, taka li?? egasi mu, savest njamate li??

vytre6en
11.06.2003, 08:54
Purvo: firmata ne me e "hranila" az sam sam si zaslujil hranata. Plaza Investments ne e blagotvoritelno drujestvo
i ne "hrani" nikogo ot kogoto tq samata nqma polza.
Vtoro: Az ne sum lugal nikogo! Nito po telefon, nito v sre6ta ne sum govoril luji, nito na nqkogo sum OBE6TAVAL kakvato i da bilo
pe4alba. Vseki edin 4ovek koito e zapo4nal da "raboti" s PI blagodarenie na men e bil naqsno, 4e moje da izgubi vsi4ko.

izrod
12.06.2003, 10:52
Yavno plaza oshte ne sa vzeli parichkite na niakoi nepodhodiasht...shtoto inache ofisa da im se namira na lunata s
niakolko kila trotil.

chaobambini
12.06.2003, 13:32
ot vchera temata e prikljuchena

vytre6en
12.06.2003, 16:50
Plaza sa mnogo vnimatelni. Ima strog kontrol vurhu tova na koi firmi da se zvani
i na koi ne. Tova e pri4inata do sega da ne e "nastypeno koteto"

^^^^
12.06.2003, 16:56
Ей вътрешен, стига писа глупости. Звъните наред включително и на лицензирани инвестиционни посредници. Нищо чудно и в Комисията да сте звънели.

vytre6en
13.06.2003, 08:54
Ima razlika mejdu tova da zvunnem vednuj i da sme agresivno nastoqtelni...
Nov 4ovek vyv firmata, koito o6te nqma opita i ne e dostaty4no obu4en moje da zvunne
i v banka, tova ne zna4i 4e zvuneneto 6te produlji s agresiqta s koqto to e fakt sprqmo
"obiknovenite" firmi...

ЛУД ПРЪЧ
13.06.2003, 10:28
А на мен може ли да ми звъннете?

Незнайко
17.06.2003, 16:04
Hasta la vista, baby!

http://www.mediapool.bg/site/bulgaria/2003/06/17/05_170603bg.shtml

НСБОП и столичното следствие разкриха измами за над 2 млн. лева
17 юни 2003

Схема за финансови измами бе разкрита при съвместна специализирана операция на НСБОП и Столичната следствена служба, съобщиха от МВР.

Чрез две еднолични дружества с ограничена отговорност холандец и трима българи предлагали договори за посредничество при бъдещи покупко-продажби на различни стоки.

По телефона служители на двете дружества набирали клиентите и подробно им обяснявали възможностите за печалба при подобни фючърсни инвестиции. В предлаганите договори имало клауза, даваща право на съответното дружество да залага, ипотекира, инвестира или отдава в заем на себе си, в качеството на брокер, или на други лица всички ценни книжа и имущество на клиента.

При сключване на договора за посредничество клиентите се задължавали да преведат по сметката на фирмата най-малко 5 000 долара, за да се даде старт на търговската дейност. Така дружествата успели да усвоят над 2 милиона лева от 150 български юридически и физически лица. По-голяма част от средствата най-вероятно са прехвърлени по сметки на банки в офшорни зони, смятат експерти. Друга е използвана за лични нужди от собствениците на ЕООД.

Проверка на фирмите показала, че те не са легитимни по Закона за публично предлагане на ценни книжа. Дружеството, което трябва да извършва сделките и към което са превеждани сумите от България, също не е било регистрирано на американските фондови борси.

При обиски в офисите на фирмите в София са били открити и иззети документи, доказващи престъпната дейност на групата. По случая е образувано следствено дело.

Икономически експерти съветват, че преди сключване на подобни сделки е необходимо да се търси компетентно мнение от специалисти и да се проверява легитимността на контрагентите.

© Copyright Mediapool

Възмутен
17.06.2003, 16:34
Ами освен да се чете по-често Investora. Като гледам първия постинг на Наивник-а по темата е с дата от преди една година.

vytre6en
18.06.2003, 10:00
E, sega spokoini li ste!?:)... Plaza Investments ne raboti ve4e! Nadqvam se da NE ste spokoini!
Ne budete spokoini za6toto marketingoviq model po koito raboteha First Sofia Commodities i
Plaza Investments e sy6tiq po koito po princip rabotqt pove4eto brokeri po sveta.
NE e redno pri eventualno poqvqvane na pazara na "istinska" firma koqto predlaga podobni borsovi
spekulacii Vie da si kajete "oooo znam vi az Vas ... ima6e predi vreme eda firma....
zvu4ite mi kato neq .." Prosto budete RAZUMNI i mislete. Proverete vnimatelno ne6tata i
na4ina po koito se reglamentirat dogovornite otno6eniq sys syotvetnata firma. Podobni
borsovi spekulacii ako naistina sa 4estni, mogat da vi donesat seriozni pe4albi poemaiki
razbira se riska koito nosqt tezi pazari, 4ovek ne moje da poeme edinstveno riska ot
izmamata t.e. fakta 4e parite mu nikoga ne sa otivali do borsite v NY ili Chicago.\
Zatova budete vnimatelni, no ne "kone s kapaci".
Lo6oto e 4e v rezultat su6testvuvaneto na firmi kato Plaza.. i Commodities, pazara v Bulgariq se uslojnqva
za eventualni bude6ti korektni brokeri, koito kakto ve4e kazah mogat da Vi predlojat su6tata usluga, no
tq da e ISTINSKA.
Budete al4ni (tova e 4ove6ka 4erta, ako q nqma6e nqma6e da ima borsi i borsovi spekulacii)
no MISLETE i budete razumni. Proverqvaite vsi4ko koeto Vi predlagat brokerite detailno
V zaklu4enie: ako nqkoi koito 4ete tova i vse o6te ne mu e stanalo qsno kak to4no
PI i FSC uspqha neobezpokoqvani da izmuknat milioni ot horata, neka gledat vilma
"BROKERI" ili v original zaglavieto e "BOILER ROOM" ima go po videotekite, ot 2000 g. e!
PI i FSC raboteha to4no kato "brokerite" vyv filma. Razlikata e 4e vyv filma
"brokerite" prodavaha akcii na fondovite borsi, a PI i FSC prodavaha stokovi fiu4ursi
(commodity futures) na stokovi borsi. Kakto mislq stana qsno, az sum rabotel vuv firmata
i kato "profesionalist" tvurdq 4e filma e mnogo dobur po otno6enie obektivnost v
na4ina na rabota na takiva "brokerski" firmi.
Mai s tova se dokazva 4e ne6tata opirat po-skoro do stihiina 4ove6ka al4nost a ne tolkova
i do zakonova uredba za6toto "piramidi" qvno ima i v USA...
Blagodarq za vnimanieto i turpenieto.

NeZnaesht
18.06.2003, 11:34
Ako vse pak na niakoi mu se gleda filma, a ne mu se davat pari za star film vav videotekata, ima go na:
http://rack2.free.evro.net/server10/topsi/Films/Boiler%20Room/
Ne e nai dobroto kachestvo, no shte dobiete predstava za shemata:))

vytre6en
18.06.2003, 15:45
Neznae6t, sega sa na promociq videotekite brat4e :)) lev4e za kaseta! Ama az li4no bih si go drupnal film4eto

otvorko
19.06.2003, 15:30
abe, v balgaria nikoi li ne razbira razlikata mejdu fondovi i stokovi borsi??????????? ni6to 4udno, 4e i vie se 4udite kakvo smisleno da napi6ete. vsemete popro4etete malko za futursi i togava se proiznasiaite. istinata e 4e v balgaria vseki si goni interesa i vinagi se namirat "hilqdi kompetenti". Mom4eta gola voda ste. bez loshi 4uvstva to qvno vi e v kruvta.

vytre6en
20.06.2003, 12:13
otvorko, prav si 4e v BG mnogo hora ne razbirat razlikata mejdu STOKOVI i FONDOVI borsi
Dopulnitelno oburkvane vnasq fakta 4e na English "STOCK EXCHANGE" = "FONDOVA BORSA" i
horata dumata "STOCK" q asociirat sys "stoka" !?!?!? :)) i si mislqt 4e stock ezchange zna4i
stokova borsa ... e, razberete 4e "STOKOVA BORSA" e "COMMODITY EXCHANGE" na English
v slu4ai 4e nqkoi re6i da pro4ete i da se poobrazova. Nqma da obqsnqvam tuk kakva e razlikata
vuv funkcioniraneto na dvata tipa borsi.
Edva li ima su6testveno zna4enie oba4e dali govorim za STOCK ili COMMODITY exchange
kato se ima predvid kakva e temata na tozi "debat"... i dvata tipa borsi davat
vuzmojnost za izmami i spekulacii v dobriq i lo6iq smisul na dumata "spekulacii".

вътрешен
20.06.2003, 14:25
вътрешен, ти си бил наистина много вътрешен в тая работа. шапка ти свалям.

O6te edin vytre6en
20.06.2003, 20:24
Vytre6en, imay malko SRAM! Prestani da se vee6 v prostranstvoto sys zakusneli i glupavi syveti.Vsi4ki 4etem tazi tema, nikoy ne podava glas. Istinata e, 4e sme poeli 4ast ot vinata, MAMILI sme! Syvestta....ne e e na mqstoto si... izkuplenie? Mi ne e tova na4ina. Mlukni! Ostavi si go kato obica na uxoto i drug pyt ne bydi takyv NAIVNIK. I to za jylti cent4eta. 4ao! 6te se sre6tnem nqkoy pyt:0)

O6te edin vytre6en
20.06.2003, 20:33
A! Ne se obizhday, no ako TI se ima6 ve4e za profesionalist, sipni si kofa led na glavata. Taq rabota, 4e sme "mnogo dobri profesionalisti" si be6e 4ista manipulaciq, ne se li se6ta6? Vseki na na6e mqsto, pritezhava6t su6toto golqmo koli4estvo naglost i doza nepukizym, bi bil "stra6en profesionalist". A za tezi na6i kolegi, koito vypreki vsi4ko se radvat na sebe si, a si tyrsqt rabota " po specialnostta", prepory4vam rabota v rumynskata piramida v Interpred.

gi-gio
21.06.2003, 00:12
Поздравления за теб Наивник! Наслаждавам се на финала на създадената от теб тема!

sagitarius_d
21.06.2003, 12:47
za sajalenie naivnika otdavna ne se e viasval v tozi forum..

vytre6en
24.06.2003, 16:31
na nqkoi im e domu4nqlo za men? :)) eto me! Mnogo dobre znam 4e temata q ima v tozi forum ot mnogo vreme
az ne zapo4nah da pi6a tuka tolkova za da predotvrata ne6to , kolkoto za moe li4no
"udovletvorenie" i "udovosltvie" !!! Qsno mi e 4e al4nostta 4ove6ka nqma ganici i tozi forum ne moje da spre
horata ot "investirane" v piramidi! Az li4no imam klient, koito znae za foruma i vupreki tova "se vklu4i" !?
...otnosno "profsionalizma" ...vseki koito e vyr6el tazi rabota mnogo dobre znae 4e mnogo malko hora mogat da
q vur6at...nqma kakvo da obqsnqvam. Vqrno e 4e stotinkite bqha "julti" na fona na tova kakvo pribira6e firmata, no
gospoda, koi rabotodatel ne pla6ta "julti" stotinki na pod4inenite si sravneno s negovata pe4alba!? .. Molq Vi se! :)
Za BG standarta parite si bqha dosta dobri!

gi-gio
24.06.2003, 17:46
Здравей,г-н началник на търговският отдел.На вас по-високо стоящите по длъжност и по- изпечени измамници плащаха 350-400$,на останалите значително по-малко.След 2-3-4месеца ви изхвърляха от работа без особена причина.Сега боли нали?Съзнанието проработи-е малко късно...Та кой ще ви вземе на работа като брокери?-та вие не сте такива!Единственият ви отдушник сега е този форум срещу, който плюехте до,, изпадане в несвяст".
Подпис;По-добър лъжец от вас/измъкнах се с 40%печалба/

НАЙ-ПОСЛЕ
24.06.2003, 18:14
Някой може ли да ми каже откъде да изтегля субтитри на български език.

DivX
24.06.2003, 18:23
Dobre li si????

НАЙ-ПОСЛЕ
25.06.2003, 00:25
Става въпрос за филма "Брокери" или както е на английски--"Boiler room".

O6te edin vytre6en
27.06.2003, 18:23
Gi-Gio, mili ni brokeryu-podizpylnitelyu, koy ti e zavyrtql glavata, 4e si na 40%? Eeee, pa ti se predstavi za dqsnata ryka na Karel ! I taka da e, dano ne si v BG v momenta, za6toto " edin xolandski grajdanin i trima bulgarski " 6te syrbat supata may...Da ne se prekyr6i buynata ti mladost...

gi-gio
27.06.2003, 20:15
Сарказмът ти е ама съвсем неуместен!За буйната ми младост не бери грижа-за годините си се справям доста добре!В България съм и няма скоро да излизам.Не съм бил нито брокер, нито подизпълнител, нито дясна ръка на Парах.Мисли с главата си!Като такъв не мога да се измъкна с 40%.Срам ме е да си призная ,но бях клиент на проклетата ви пирамида и се кефя ,че ви/или ги/ надхитрих.Направи си труда и се върни назад във форума. Чрез участието си тук се измъкнах с печалба и дано съм предпазил някого от загуби.Не съобщих само за печалбата ,защото можех да подведа някой.

what?
29.06.2003, 13:06
Da ti imam informaciyata,moeto momche:-)
Ti si nyamash i nai-begla predstava za rabotata na firmata,nali?Ne e nujno da otgovaryash-ritorichen vupros.
NIKOI ot zlojelatelite nyama.No kakto znaete, v BG vsichki sa specialisti po...vsichko.

Miyamoto
29.06.2003, 13:23
A otnosno zaplashtaneto-ne gledai v chujdata panica-ne e kulturno.Az sushto rabotih v "Plaza"...nishto,ama
nishtichko ne razbirash...KAK TOCHNO RAZBRAHTE,CHE FIRMATA E PIRAMIDA?KAK???Pokazatelno e BG otno-
shenieto kum nepoznatoto.Tryabva li da bude taka?Kude mislite BG stock exchange brokerite ,che otivate?
Da ne govorim za KFN-statiyata na jenata v 24 chasa-da se smeya li,da placha li???Sled vsichko do tozi moment-
spored neya nie vse-pak sme turguvali s CENNI KNIJA???Kakvi sa tezi gluposti,gospojo KFN???Ne vi li e SRAM
OT FAKTA,CHE STE NEVEJA I NE STE ZA TOZI POST,SLED KATO NE RAZBIRATE RAZLIKATA MEJDU "CENNI
KNIJA" I "STOKOVI FYUCHURSI"???KAK TOCHNO STANA TAKA,CHE VIE ZAEMATE TOZI POST???NYAKOI
IMA LI KAKVOTO I DA BILO NORMALNO OBYASNENIE???WHAT?WHAT?WHAT?

Yossarian
29.06.2003, 13:33
А вие от Плаца да не би пък много да разбирате от стокови фючърси бре? Единственото от което разбирате е да лъжите хората. Само че някой са светнати и не ви се вързаха. Затова ли се дразните? Айде да чуем щом сте такива професианалисти, къде ще бяхте инвестирали? На кои борси? В какви фючърси? Чакам отговор.

:)
30.06.2003, 14:15
Бруклинският съд призна за виновни четирима служители на фиктивна брокерска компания в Ню Йорк, основана от руския гражданин Андрей Кудашев - бивш сътрудник в администрацията на губернатора на Московска област Борис Громов. Tе са измамили почти 1 500 американци, а общата сума на измамите е 100 млн. долара, предаде АП. Четиримата служители са признати за виновни по обвинение за пране на пари и използване на федералната поща с измамна цел. В момента обвиняемите, очакват присъдата си, която ще бъде обявена на 26 септември. Твърде е вероятно служителите да бъдат осъдени на 30 години затвор.По данните на съда измамите са започнали още през 1997 г. В схемата са участвали две компании- брокерската фирма Evergreen International Spot Trading и одиторската компания First Equity Enterprises. Сътрудниците от Evergreen намирали в телефонния указател потенциални клиенти и чрез компанията First Equity им предлагали да вложат средства във валутни операции, предлагайки им 25-30% годишен доход.

Като почне и това да става у нас, теми като ПИРАМИДИ ще станат вече безсмислени :) за съжаление, скоро няма да е факт това.

30.06.2003, 14:19
Обърнете особено внимание на "...Твърде е вероятно служителите да бъдат осъдени на 30 години затвор..." Те, затова ми е приказката, г-н Вътрешен.

gi-gio
30.06.2003, 16:22
10.08 22:26 2002 gi-gio

gi-gio
30.06.2003, 16:23
10.08 2002 21:31 gi-gio ПИРАМИДИ

отговор Jilo и Nikoi са едно и също лице.Или са двама но седят г.. до г..или до г... на холандезето-вижте стила.Но едва ли е важно.По-важното е че холандеца ще изчезне, а те ще гриснат дървото,защото са си партия и заплатката от 300 лв.едва ли е нещо заради което си струва да му пазят г...Тогава ще видим кой е по тъпото парче.

Miyamoto
01.07.2003, 12:46
Ne,draznya se ot takiva kato teb-neveji,no s golemi usti.Iskash da znaesh kakvo kude se turguva li???Ami,ti yavno
naistina si nevej-tova sa stotici produkti-ZLATO-NA "COMX",KAKTO NAPRIMER I SREBROTO.ARABICA COFFEE-
NA "CSCE"-37500 LIBRI.AKO ISKASH OSHTE INFO-SHTE TRYABVA DA SI PLATISH-ne razdavam informaciya
bezplatno pone,ne na haplyovci kato teb.Ti li beshe golemiyat profesionalist???Ot kolko faktora se opredelya
cenoviya trend na kakaoto?Zashto pamuk-at predi mesec-dva padna taka drastichno na "NYBT",ili-kakvo oznachava
"DIRECTIONAL MOVEMENT INDEX"?"FIBONACCI ARC"?PREPODAVAM I UROCI PO PARVICHEN TEHNICHESKI
ANALIZ-TI YAVNO I HABER SI NYAMASH,DA NE GOVORIM,CHE I NA BG NE MOJESH DA PISHESH-GRESHKITE TI
SA NA TRETOKLASNIK...DUSHICA SI MI TI,NEVEJA...

Miyamoto
01.07.2003, 12:53
Ta,ne razbrah,mojesh li da si pozvolish tova obuchenie?drug ne bi se nagurbil da te prosveshtava predi da se
nauchish da se izrazyavash pravilno,no az sum toleranten chovek...malko ot klasicite?"Your mind is an abyss of ignorance."

Miyamoto
01.07.2003, 12:55
SO?WHAT?

Yossarian
01.07.2003, 15:14
miyamoto, достатъчно имам познания и опит, за да ходя при такива като теб да ме обучават. Очевидно имаш някакви познания. Поне борсите ги знаеш и някой термини от техническия анализ. Само че не забравяй, че при стоките повече от който и да е друг пазар играят и фундаментални и сентимент фактори. Примерно виж нефта. Но да оставим това настрана. Имам един друг въпрос. Добре де, щом сте такива специалисти, гении и така танататък, които обещават фантастична възвръщаемост, защо тогава позволихте така да ви затворят, като последните кифладжии? :)))) Очевидно сте турбозле. Това е възможния отговор. Остани си със здраве.

the fan
01.07.2003, 16:35
za kvo e tzelija spor? a ako ne sa piramida znachi sa amatjori /edinija daje iska pari za informacija?!?!?!??!?!?!?!?/

znachi ne e prost choveka ........ e .... ochevidno e piramidalna struktura

the fan
01.07.2003, 16:39
kupuvam si ARABICA ot pazara v Slatina ... kyde go prashtash choveka ?????

Miyamoto
01.07.2003, 18:03
Shte ti otgovorya,Yossarian.Tuy kato poznavam rabotata vuv vsichki otdeli na firmata,cheti vnimatelno:
1.ABSOLYUTNO NIKOI NE E OBESHTAVAL PECHALBI NA KLIENTITE-GARANTIRAM TI.Stavalo e vupros vinagi i
EDINSTVENO za OCHAKVANI pechalbi spored data ot REDICA iztochnici.
2.VSEKI EDIN be zapoznat s riskovete,koito naistina sa ogromni.
3.Nikoi ne e kazval,che sme genii.Dori i da byahme-ne mojem da kontrolirame pazara,nali?
4.Predstavi si-zatvaryat firmata,zashtoto tya turguvala s CENNI KNIJA bez da ima pravo.KOI NA TOZI SVYAT
SHTE SE SUGLASI,che "commodity futures" sa cenni knija??????????????TOVA E PRICHINATA,CYALATA!!!!!!!!
IMA ,OBACHE KRUGOVE,KOITO ISKAT PARI ZA BIZNES TUK-NO NE SA POLUCHILI!
I TAKA:STOKOV FYUTCHURS=CENNA KNIGA???TAKA LI???NE ZNAM DALI SME TURBOZLE,ZASHTOTO VINAGI SME
BILI KOREKTNI-OK!
BLAGODARYA.

Miyamoto
01.07.2003, 18:08
the fan:V Slatina turguvat s fyutchursi,takali?ki-ki-ki-ki!!!!Arabica!!??
Smeshko si ti i az te sujalyavam iskreno i dulboko,zabludeno chedence."Ni sram,ni ochi"!!!!!!!!!!!!!!!

Yossarian
01.07.2003, 19:03
Не мога да коментирам това, което казваш за фирмата, защото всичката ми информация е втора ръка. Що се касае до commodity futures: това е финансов инструмент, дериват, който дава определени права и фиксира опредени задължения и наистина може да бъде отнесен към ценните книги. Проблемът според мен идва от несъвършенното българско законодателство. Така че според мен ако трябваше наистина да сте точни трябваше да се допитате до регулативния орган, но поради липса на конкретен, до КФН (ДКЦ). И тогава щеше да ви е чиста работата. Това е моето мнение.

gi-gio
01.07.2003, 21:26
Miyamoto;Посланието ти към тhe fan e меко казано неетично.Точно с тези думи бих искал да се обърна към всички вас от FSC, но каква е ползата от това да се обиждаме...?!Заблудени сте вие,екипа и до тук- нищо нищо лошо ,лошото е,че не желаете да прогледнете. Събуждате се едва, когато ви изритат от пирамидката ви.Колкото до;ABSOLYUTNO NIKOI NE E OBESHTAVAL PECHALBI NA KLIENTITE- ЛЪЖА!!!-гарантирам ви! Споменавате някакси между другото, че съществува риск,но при вашите възможности, вашата информация,познанията на вашите брокери в САЩ,това е почти изключено!

ЧУК И ГЕК.
01.07.2003, 23:09
poznawam te be miyamoto, znaem se dobre,mlykni ne se izlagaj!

the fan
02.07.2003, 10:21
M...moto ili kakto tam se narichash .............ja mi dai edna cena za edno PRASE dec03 i da prikluchvame

Vatreshen 2
03.07.2003, 12:24
OK vseznajkovci deto si njamate druga rabota i po cjal den se drankate tuka za neshta deto hem ne razbirate, hem se chudite kak stavat. Estestveno zavistta e goljama rabota i e parva priroda na balgarina.
Ta znachi da vi objasnja kak stavat neshtata v tozi biznes i da prekratite s glupostite.
Parvo PI ili FSC e parvata firma v BGT kojato pokaza kak se pravi borsova targovia, taka kakto se pravi v cjal sviat.
Za metodite na marketing, prouchvane na pazara i t.n. njama da go komentiram, zashtoto veshe ste zapoznati dostatachno dobre - do kolkoto e neobhodimo.
Za tova koi e specialist, koi e broker ili ne si ima zakonodatelstvo (koeto v sluchaja njamame), zatova rabotata si e chisto brokerska. Iskam da kaja, che srogo opredeleni hora vav firmata se
zanimavaha s prouchvane na pazara i reshavaha kakav produkt da se predlaga i kakav ne. I tova naistina sa hora, koito znajat kak se pravi.
Neka mnogoznajkovcite ot foruma da kajat kolko pati nashite prognozi ne sa se sbadnali za cjalata istorija na firmata.
Ako ste cheli malko poveche i za golemite brokerski kompanii po sveta njakoi trjabva da sa zabeljazali, che i tam se poluchavat taj-narechenite "izmami" na klienti kakto gi narichate vie.
Hahaha, ami tova izobshto ne sa izmami, zashtoto ako ste rabotili njakoga v podobna kompania, trjabva da vi e jasno, che interesite na kompaniata sa na parvo mjasto.
Na vtoro mjasto sa interesite na golemite investitori - klienti, ot kadeto idvat tlastite komisionni, i sled tova eventualno na drebnite, koito taka ili inache obiknoveno gubjat na pazara.
Te sa za brojka - dopalnitelni komisionni, no te sa i naj-alchni, taka che ne sa za podcenjavane. Onja hitrec deto se radva, che bil izljazal s 40% pechalba - ami da ne mislish che si edinstvenia? Osven tova si "grabnal" mnogo malko zashtoto
normalno po tova vreme (ako si tozi za koito si mislja) drugite klienti realiziraha pone x2 v poveche. Ama ti javno si bazlio i ne sa ti izdarjali nervite. E ima go i tozi moment.
Sega osnovnoto, koeto iskam da vi kava - NE KLIENTA, A BROKERA RESHAVA KAKVO DA STAVA NA BORSATA. TOVA E SPORED STRATEGIATA NA FIRMATA. TAKA E NA VSJAKADE PO SVETA I AKO NJAKOI SI MISLI, CHE BROKERA GONI OSNOVNO INTERESA NA KLIENTA E GLUPAK.

:))))
03.07.2003, 13:12
с тоя юнак излизане на глава няма :) накъде отиде тая тема.... :)

боже, колко мъка има по този свят...

-))))))
03.07.2003, 13:33
Взеха, че ми писнаха тия ... не стига че са измамници, ами и с претенции. КФН им виновна, че нямат отчети ... КФН им виновна, че не разделили собствени пари от клиентски ...а парите на клиентите - нанайси някъде ... документи - извадки от нета ... а всъщност къде са парите ?

gi-gio
03.07.2003, 14:14
Sega osnovnoto, koeto iskam da vi kava - NE KLIENTA, A BROKERA RESHAVA KAKVO DA STAVA NA BORSATA. TOVA E SPORED STRATEGIATA NA FIRMATA. TAKA E NA VSJAKADE PO SVETA I AKO NJAKOI SI MISLI, CHE BROKERA GONI OSNO-VNO INTERESA NA KLIENTA E GLUPAK.- Е ТОВА ПРОЗВУЧА МНОГО ИСКРЕНО за служител на фирма ,чиято основна цел е измамата.

Vatreshen 2
03.07.2003, 17:00
GIO ti na mjastoto na brokera kakvo bi napravil? KAto si tolkova goljam zashtitnik?!! A i ako mi posochish edna oblast v tyrgovijata
kadeto njama nadlagvane az shte bada parvia koito shte se probva. Vsichko koeto si mislim za targoviata izvan interesa na stranite v neja e
gluposti. A v sluchaja govorim tochno za targovia i to na nai-golemia pazar v sveta. Taka che ako si mislish che tam e romantika - jestoko se lajesh.
Imash kasmet che ne si vijdal ekrana s kotirovkite on-line za da govorish.
IMA I OSHTE EDIN ASPEKT!!! HORATA KOITO INVESTIRAT NA TEZI PAZARI GO PRAVJAT SAS SAVSEM JASNOTO SAZNANIE CHE MOGAT DA ZAGUBJAT.
VAPREKI TOVA TE GO PRAVJAT. TE SI GO POZVOLJAVAT. ESTESTVENO TOVA NE SA IM POSLEDNITE PARI.
PO KAKAV NACHIN SA GI SPECHELILI? AKO SA TARGOVCI KAKVI SA PRIOMITE IM? NIMA NE SE "NADLAGVAT" PO CJAL DEN S KLIENTITE?
TOVA E ZAKONA NA BIZNESA IZOBSHTO. DA OCELEESH. TAKA CHE NISHTO NOVO...
DA VIDIM KOMENTARA SEGA :)
Mojata savest e tolkova guzna, kolkoto i na klientite... Vseki goni interesa si v biznesa. Vajnoto e toj da varvi i vsichki da sa dovolni.
E ne vinagi e vazmojno tova da e taka, no primeri bezbroi...

imported_Rogue Trader
03.07.2003, 17:05
Естествено, че има надлъгване на борсите, както и в търговията. Но при вас става дума за криминални прояви. Правиш ли разлика? Май не. Ето затова ви затварят шибаната фирма за втори път. Айде със здраве!

Vatreshen 2
03.07.2003, 17:21
I koe e kriminalnoto po-tochno? Che njama zakon za regulacia na podoben biznes ili che KFN se opitva da izpalni politicheska porachka?
Da ne zabravjame che pri pradishnia skandal predsedatelja na komisijata vednaga si podade ostavkata.
Da ne zabravjame, che FSC osadi sashtata komisia do trichlenen sastav na VAS. Ostava samo edna instancia
i komisiata shte padne na kolene. KOi shte spre togava FSC da zaraboti otnovo??? KOi shte coca pari ot neja - nikoi!!! :)
KOi shte ostane s prast v ... darjavata. E kato si krastosame shpagite s konkurenciata dokraj shte stane jasno koi e po-dobar o kak se pravjat neshtata.
Taka che do sega sada v BG kazva che vsichko e zakonno a tova zna chi che se spazva osnovnoto pravilo - nevinen do dokazvane na protivnoto.
KOja e KFN che shte tvardi obratnoto? SHte se vidi v naj skoro vreme... :)

imported_Rogue Trader
03.07.2003, 17:29
Ето ги въпросите от един друг постинг:

"Взеха, че ми писнаха тия ... не стига че са измамници, ами и с претенции. КФН им виновна, че нямат отчети ... КФН им виновна, че не разделили собствени пари от клиентски ...а парите на клиентите - нанайси някъде ... документи - извадки от нета ... а всъщност къде са парите ?"

Само не ми говори за съда в БГ и за изпълненията на поръчки, че ми става смешно.

аман
03.07.2003, 17:49
Ей, вътрешен, би ли ме светнал колко е в момента августувския фючърс на златцето???

gi-gio
03.07.2003, 19:08
Вътрешен 1, 2 и там колкото и да сте;Какво общо има обикновенното пазарно надлъгване с вашият измамнически пирамидален стил.Реално участие вие нямате на какъвто и да било пазар.Инсценировки,постано вки...Влизахте ,,наушким"в някаква позиция,но никога със съгласие или по поръчка на клиента и ако същият пожелае да затвори или да отвори нова, по свое желание ,вие изчезвахте на някакви таинствени ,,срещи"за по 10 дни.Егати брокера, с когото неможе да се свържеш 5-10 дни.Този форум ви свари неподготвени и когато клиентите ви започнаха да си искат парите, бяхте толкова смешни и жалки, позеленели от злоба и омраза към Наивника.Чакахте с нетърпение всеки нов клиент,за да върнете по някой лев на тези,които ви плашеха с полиция.Парах започна да ви уволнява,защото парите нестигаха за 40 души персонал...Смешно,тъжно и жалко...

-)))))
04.07.2003, 09:40
На всички вътрешн,1,2,3,......n - кой ви излъга, че няма закон ??? И кой ви каза, че можете да се изживявате като небанкова финансова институция без лиценз и без надзорни органи ? Вие не сте брокери, а измамници.

imported_Rogue Trader
04.07.2003, 12:05
Вътрешни, искам да хеджирам със соеви фючърси. Ще имам добра реколта след няколко месеца и искам да се застраховам срещу спад в цената. Може да не правя реална доставк, а само офсет сделка когато му дойде времето. Какво ще ме посъветвате?

-)))))
04.07.2003, 12:20
Що ги бъзикаш тия измамници ? Те затова няма да имаме пазар, щото някакви като тях са се писали за брокери и са излъгали един куп народ ... да ги изпозатворят за по няколко години всички, дето са работили в тая фирма.И да им сложат имената на табло в КФН, за да не ги взема никой на работа .

imported_Rogue Trader
04.07.2003, 12:28
Бъзикам ги, за да разбера дали знаят нещо въобще за фючърсите или само знаят да маркетират. Ако искат да се занимават с фючърси, то поне да бяха направили продукт, който да пласират на нашите фермери. Хората се чудят как да се застраховат срещу колебании в цените и с удоволствие биха взели някои друг лев от продажна на фючърси, а пък после да решават дали ще правят реална доставка или офсет сделка. Потенциалът е много голям, но явно целта на тези пичове е съвсем друга. Въобще не се интересуват от това що е фючърс и за какво служи, а гледат как да приберат парите на клиентите си...

04.07.2003, 12:49
според цялата пледоария на вътрешните N на брой, излиза че всички останали посредници, които си имат лиценз, напъват дупе и гащи да спазват всички закони и наредби, оцеляват в трудна и силно конкурентна среда, борят се за клиенти и с недоумието на определени политически лица и т.н. са си чиста проба ТЪПАНАРИ... ами да, защо ви е бе братя.. мачкайте наред, мажете, лъжете, плюйте и подминавайте.. ето тука, вътрешния ще ви напише подробна инструкция за този стил на работа (ако това може да се нарече работа)....

борса, загуби, печалби, фючърси... ала бала.. рисковано е, било е и ще бъде .. но е рисковано поради фундаментални и психологически характеристики на механизма на този тип пазари, а НЕ трябва да е рисковано, защото брокерът (я брокер, я не) може да духне нанякъде с парите....

това е разликата, вътрешен..

Това ме интересува мен най-вече, ако искам да си дам парите някъде.. не толкова какви ми са пазарните рискове, това го знам достатъчно добре.. а какви ми са рисковете свързани с възможна измама от такива специалисти като теб...

като ти чета постингите, ме обзема една такава силна носталгия по Крумовите закони...

otvorko
05.07.2003, 21:48
hubavoto na tozi forum e, 4e moje6 da sre6ne6 vsiakakvi izmekiari i dolni tvari. ne se obijdaite gospoda "mnogoznaikovtzi po
stokovi borsi". Izvinete "po futursi", no vie edva li prodaljavate da pravite razlika mejdu poniatiata. 4udia se samo
sa6to kato razbirate tolkova i ste "tolkova 4estni" gi-gio, :),))) & co. ne se hvanete za ra4i4ki, ne se pregurnete i ne
si napravite edna kompaniika. Mnogo 6te vi otiva. A vsa6nost dnes ste mnogo tihi, ne znam kakvo e porodilo tova
mal4anie, sigurno ne ste v ofisa, za da si 4e6ete ezitzite bezplatno. Kakvo li biha kazali 6EFOVETE vi ako vi vidiat. Tam e
rabotata, 4e mai zaplatkata vi, koiata e sigurno po niska ot 300 lv, ne vi pozvoliava da razvihrite fantaziite si na
poleto za borsova targovia. Da ne govorim za futursite, zashtoto niakoi be6e kazal v tozi forum, 4e sled tezi pomii,
osnovata za podoben biznes 6te iz4ezne. E, no s balgarskia mantalitet : " NE SAKAM AZ DA SAM DOBRE, A VUTE
DA E ZLE".

NYSE&NASDAQ fan
06.07.2003, 19:59
Драги ми Отворко, благодаря ти за идеята. Не е никак лоша. Това обаче не означава, че вашата фирмичка, която надявам се вече да не се клонира в трета по ред не са пълни измамници. Ако някой е следил темата още в самото начало, ще си спомня как няколко от истинските играчи на борсите си биеха дузпи със служители във фирмата, включително и вашето шефче. Победиха, поне с 12:0. Между другото, летящия холандец в БГ ли е??

-)))))
07.07.2003, 10:02
Отворко, отворко ... колко си ми жалък само ... съжалявам те. Но като се сетя, че си убеждавали съзнателно клиенти да си дадат парите при вас с ясната идея, че те няма да ги видят вече ... нещастници, продали се за няколко долара . И те питам - къде са парите ? Крадци .... И как, след като си / сте / толкова големи специалисти, парите на клиентите ви ги няма ? Как става така, бе отворен ? Как ?

otvorko
07.07.2003, 15:44
za6to si mislite 4e ne sledia foruma, nali to4no, az podhvarlih ideiki za niakolkoto statiki, koito nadiavam se ste pro4eli
v na6ata presa. tova, koeto iskam da kaja, bez da mi govorite "na vapreki" e, 4e edva li v BG ima niakoi koito da
dokaje kakvo vsa6nost e stanalo. Ako pomislite malko po trezvo nad ne6tata bez da se penite kato puberi, moje i
da dostignete do varhovnata ideia 4e normalen biznes v BG niama, ako ne si plati6 kadeto i na kogoto triabva.
A tova koeto vi kazah da si napravite firmi4ka ne go priemaite tolkova vatre6no. po reaktziata vi li4i za kakvo stava
vapros. Radvaite se na jivota i ne se yadosvaite tolkova 4e 6te vi izliznat bra4ki.

-)))))
07.07.2003, 16:47
Къде са парите на клиентите Ви ? Един въпрос, на който отворената ти глава може сама да си отговори. Няма ги ... а ?Ало, брокера ? И на фона на това всякакви бъртвежи за фючърси и какво ли още не бледне с страшна сила. Събуди се, ей ... полей се с студена вода, ощипи се сам и виж истината - ти си нищо повече от един нещастен лъжец и крадец.Едно голямо нищоооооо ... забрави, писна ми от теб.

Pandora
07.07.2003, 17:00
So,what"s the situation...As I gather,most of you think the company is a fraud?A deceit?Yes?
There will be no translation for the ignorant ones.The people who have to receive this message will do so.
Obviously in our country still there is justice,in a way,that is.All you shouldn"t think that the case is closed.No.
It is not.And will not be.Rivalry will continue it"s due course.For what i know,toy will still hear from this
Company and it,s BRILLIANT employees.
WHO LAUGHS LAST...D"YOU KNOW THAT ONE???
GOOD LUCK TO THEM ALL!!!
I ADMIRE YOU!

NYSE&NASDAQ fan
07.07.2003, 18:24
Tashaaaaak! Как ли се пише пък това на английски:)))

ANUBIS
08.07.2003, 14:45
Abe kaputi stiga ste pisali Grozni laji i insinuacii !!!

Jo
08.07.2003, 15:43
Единствените глупости тук са написани от разни отворковци, вътрешни и темподобни плазмодии, с чиято активна помощ са лъгани и окрадени хора.

vytre6en
10.07.2003, 17:25
:))) lelee tuka e golqma veselba!!!
A be hora, vie pove4eto glupavi li ste ili vi kostva ogromni usliq da izglejdate takiva?
Dostatu4no vreme sum rabotel vuv firmata 4e da sum na qsno 4e na nikoi parite ne sa
OTKRADNATI!!! Klientite sami gi davaha!!!! Pri tova s qsnoto syznanie 4e moje nikoga
pove4e da ne gi vidqt ( ili pone si mislq 4e suznanieto im e bilo "qsno" - rabotili sme
samo s pulnoletni hora bez vidimi psihi4eski otkloneniq) Nito az, nito nqkoi ot
strahotnite mi kolegi s koito sum rabotel ne e OBE6TAWAL na nikogo kakvato i da e pe4alba
Wseki edin klient sobstwenory4no e podpisal DOGOVOR koito ni e daval pravo da operirame
na borsite ot negovo ime, vklu4itelno OGRANI4ENO PULNOMO6TNO, koeto dava pravo eventualnata
pe4alba da se reinvestira v druga poziciq bez da sme dlujni da uvedomim klienta!!!
GOSPODA BULGARSKI BIZNESMENI kakvo stava?? .. mmmm??:))) kakvo stava gospoda biznesmeni?
kolko DOGOVORI ste podpisali prez jivota si? Mojete li da 4etete kakvo podpisvate?
Znaete li kakvo pravite? ...Az znam otgovora - ogromna 4ast ot klientite ni NE
znaeha kakvo pravqt prevejdaiki ni nqkolko hilqdi USD i podpisvaiki nqkolko
lista hartiq!!!! AZ LI SUM VINOWEN ZA TOVA GOSPODA BIZNESMENI??? :))) Az i kolegite
li sme vinowni za tova 4e wie ste preveli na firmata nqkolko hilqdi dolara bez da znaete za6to?
Izvinqvaite ama.... nqkak si mi e trudno da proumeq kak hora koito mogat da si pozvolqt
finansoviq luks da prevedat hilqdi USD na firma za koqto ni6to ne znaqt, nqmat po4ti
nikakva predstava za DETAILITE otnosno borsovata operaciq, podpisali sa DOGOVOR s
koito te izcqlo se doverqwat na brokera, ..... i posle HLEN4ITE...:))) xaxaxa
SME6NI STE GOSPODA BIZNESMENI!!! ..... Glupavi ste i ot tova az i moite kolegi spe4elihme!
Al4ni ste po vazmojno nai-detinsliq i stihien na4in i ot tova az i moite kolegi spe4elihme!
Qvno nqma granici samoprinizqvaneto wi i sega produljavate da se izlagate i REVETE
kato deca za tova 4e vi bili izmamili!!?!? ..xaxa sami ste se izmamili GOSPODA BIZNESMENI!
...edno ne6to mi e mnogo 4udno.... kak ste uspeli da spe4elite 5000 USD (naprimer :))) )
koito v posledstvie da dadete na PI ili FSC, kato ste tolkova glupavi?
Izvinete me GOSPODA BIZNESMENI.... moje bi gorniq tekst na mesta e malko razpokusan, no
tova e za6toto e tvurde emocionalen! :))) ....

ЧУК И ГЕК
10.07.2003, 17:50
Жалка отрепка!

procuror
10.07.2003, 18:12
Вътрешен, на това му се казва измама. Чети и изучавай Наказателния кодекс, както е казал Остап Бендер, може да ти потрябва. Само боклуци като тебе му трябваха на хилавия ни пазарец. Аз бих те подпукал за съучастничество. Ако те знам кой си - с тояга.

vytre6en
11.07.2003, 09:25
Ei, prokurore ... :)) (dano ne si verno prokuror za6toto ako si werno mnogo sme go
zagazili sys sydebnata sistema:)))...) ti "moj 4owek" ako si kupuwa6 ku6ta, za koqto
tyrgoweca koito ti q prodawa ne spira da q hvali..... ot vsqkude!!! I ti verno vivda6
4e ku6tata e strahotna, ama naistina e edno ot nai-dobrite ne6ta za koito move6 da si
dade6 parite...
Oba4e ima edin nedostatuk (vse pak idealni ne6ta nqma) - pokriva i moje vseki
moment da padne, pri tova weroqtnostta tova da se slu4i e naistina seriozna. I vsi4ko
tova e kazano t.e. turgoveca ne go e premul4al, ne6to powe4e toi go e opisal mnoooogo
podrobno v dogovora s koito si kupuva6 ku6tata i koito ti podpisva6.
Posle pokriva vzema 4e pada ...xaxa ... iznenada??? Taka li gospodin prokuror??
Iznenadan li 6te budete ako tova se slu4i pri tozi nakratko na4ertan scenarij?
I ako naistina si prokuror, tuk e momenta TI da mi kave6 kupuva4a ima li kakvoto i da
bilo pravo da se oplakva 4e pokriva mu e padnal!?!? Toi s qsno syznanie e podpisal
dogovor s koito kazva "az kupuvam tazi prekrasna i absolutno vurhovna ku6ta kato si
poemam riska pokriva mi da padne". Do tuk 4udesno, nelepoto e 4e posle, gospodin
prokuror, ne znaino za6to ti po4va6 da se jalva6!?!?...:))
Pak kazvam ako ne e stanalo qsno - SME6NI STE gospoda biznesmeni, koito se vaikate
za izgubenite si pari, kakto i Vie gospodin prokuror!!!! Zapazete malko dostoinstvo
v kraina smetka!!!!...

vidi se
11.07.2003, 09:44
mnogo sa aktivni vutreshnite poslednite dni...edno vreme ne beshe taka..da ne ostanahte bez rabota be momcheta:)) S vashiq staj i opit kak ne ste poluchili predlojeniq za rabota ot Merrill ili JPM. Nespravedlivo mi se vijda. Ili prosto ste si prokarali internet na pazara na sergiqta, kudeto prodavate futures-i na chorapi:)

Jo
11.07.2003, 09:54
боклук.

vytre6en
11.07.2003, 10:02
Aktiven sum, da:)) Aktivno se zabavlqvam na glupostta na golqma 4ast ot u4astnicite
v tozi forum! Da - firmata ni q zatvoriha, no bydete na 6trek ;)) ... mojem pak da
izko4im otnqkude (imate li ko6mari? xaxaxa)! Bydete sigurno 4e ako tova se slu4i pak 6te imame dostaty4no
klienti! :)))
Otnosno rabota v JPM ... az ne sym broker, az sym tyrgovec!!! ;)))
Take Care!!!...

otvorko
11.07.2003, 11:45
vatre6en, napravo ne moga da poviarvam kak im go zakova. rabotata e tam, 4e "mnogoznaikovtzite" savsem
sagubiha entusiasm da si meriat prikazkite. i poneje ne mogat da kajat ni6to konkretno se 4udiat koi ot koi da
kaje po goliama glupost. imam use6taneto, 4e v tozi forum e kato da otide6 na nialoia detska plo6adka i da
poslu6a6 detzata kak si govoriat netzenzurni dumi. Az prodaljavam da se naslajdavam na jelanieto i uverenostta s
koiato sa6titavate PI i FSC, sigurno mnogo darjite na firmite. Vazhi6tavam se na loyalnite hora, ostanalite
prodajnitzi si znaiat kakvo be6e kazal Liubo Penev........xaxaxa

vytre6en
11.07.2003, 13:06
ami taka si e otvorko!:) Istinata e 4e az dori ne se opitvam da za6titavam firmite
PI i FSC, no se draznq ot teq hlen4e6ti hora vyv foruma.
Znae6 ne po-zle ot men 4e prosto rabotihme dobre, bqhme dobri i ni se pla6ta6e za tova
..are ... moje da se vidim nqkoi den pak!;))..

Jo
11.07.2003, 13:14
Да работиш измамник ... страхотни сте.

prokuror
11.07.2003, 13:19
Ще се видите някой ден, със сигурност ... в раирани костюми .

vytre6en
11.07.2003, 13:29
prokuror, Jo, ... ne se li 4uvstvate iz4erpani?:)))...
6to ne probvate (ei taka za raznoobrazie, ako ne namirate druga pri4ina) da kajete
ne6to smisleno? Ako ne mojete samo da si go izmislite, ami platete na nqkoi da vi
izmisli ne6to logi4eski svurzano kato otgovor na na6ite komentari?
Ami dosku4ava mi s vas ve4e!!! :)))...Az sum 4ovek koito obi4a da se zabavlqva!!!:)))

познах те...
11.07.2003, 13:52
Познах те г-н Янков, началнико на търговският отдел,само не мога да включа Отворкото, дали е твоят заместник или самата Биляна Сеизова. Както и да е,,,по-важно е,че вие тримата бяхте главните измамници в пирамидата. Знаеш ли Янков по какво се различавате от измамниците от улицата?Те имат свое си разбиране за достойнство,те работят/мамят/за сабе си,а вие сте жалки, смешни,нещастни дребни инсекти ,без човешки образ и достойнство и не само, защото мамехте за холандеца и се задоволявахте от трохите му...

vidi se
11.07.2003, 14:16
opaa vide li kvo stana sa. Mi tiq imena ako sa verni, to az nai-otkroveno moga da pojelaq na vuprosniq Qnkov uspeshno tursene na rabota izvun G.Kirkov :)))

познах те...
11.07.2003, 14:22
...ЗА ВЕРНОСТА МУ СЕ ПОДПИСВАМ...