PDA

View Full Version : Политика (Архив до 19.06.2013 г.)

Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44

anon6706
14.06.2013, 12:38
Кръгът се затваря: (Цацаров - Пеевски - Йовчев)

Министър-председателят Пламен Орешарски ще предложи промяна в структурата на Министерския съвет, като възложи координиращи, респективно вицепремиерски функции, на министъра на вътрешните работи. Това стана ясно от изказване на министър-председателя в парламента след представянето на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, съобщава Dnes.bg.

Предложението на премиера е коренно различно от първоначалната му визия за структурата на кабинета, която представи преди две седмици. При обявяването на кабинета беше съобщено, че това правителство няма да има силов вицепремиер, за да се разграничи от стила на управление на ГЕРБ.

http://www.investor.bg/na-fokus/441/a/oresharski-shte-predloji-cvetlin-iovchev-za-vicepremier,152688/

индианеца
14.06.2013, 12:41
Съболезнования на редовия симпатизант на БСП...
Тия хора ви се се подиграха.

индианеца
14.06.2013, 12:43
Ти какво правиш още тук, тичай на площада пред МС, под знамената на мутрата Боко, и неговия авер Пашата, или под ръководството някакви си там протестиращите, които тръгнали да свалят Правителството чрез микрофоните на журналистите.

Вие още не можете да осъзнаете, че буквално с един ход, за 15 мин реабилитирахте и Цецо и Боко и Герб. В момента авторитета на партията е НУЛА.

kat123
14.06.2013, 12:44
Гигов може да е шапкар и да съм го обиждал много пъти, но днес единствен той се показа като мъж на честта и написа "Отвратен съм".

Какво им пречеше на БСП да сложат Червеняков за шеф на ДАНС?
Аз имах това очакване.

Защо им беше Пеевски?!?!?!?

Ами Атака - те пак ни лук яли, ни лук мирисали. Не гласуваха против, защото така нямаше да мине избора на Пеевски при прегласуването.

БСП и Атака все повече замирисват на политически трупове.

Защото не ги разбираш работите..., за това Червеняков не е сложен за шеф на ДАНС!!!!

kat123
14.06.2013, 12:46
Вие още не можете да осъзнаете, че буквално с един ход, за 15 мин реабилитирахте и Цецо и Боко и Герб. В момента авторитета на партията е НУЛА.

Не бързай!!! Цецо и Боко, до вчера играеха заедно с Пеевски, а днес те са извън властта, а властта е в ръцете на Пеевски. Те да му мислят....

kubrat
14.06.2013, 12:48

Ами очевидно "партията" се опитва ди излезе от властта преди зимните сметки да озверят окончателно "електората"..

OMG
14.06.2013, 12:49
Всяко зло, за добро! Сега изборите няма да дочакат есента.:D:D:D

Бързоходко
14.06.2013, 12:49
Цяла сутрин се чудя на какво точно ми прилича това дето го гледаме и слушаме и току що се сетих. Казва се 'ЧАЛАМБА" - традиционен мурафет. За по-любопитните пуснете си сърч из google! Има доста подробности.

gigow
14.06.2013, 12:50
Знам че политиката е изкуство на възможното. Знам че в политиката е необходимо ежеминутно да се правят компромиси. Знам че трябва да се лавира между политическите интереси за да постигнеш политическите си цели.

Но все пак има граница, която не може , която не бива да се преминава. Такава граница е назначаването на Пеевски за шеф на ДАНС.
Пеевски, който е придобил образованието си "право" в Югозападния университет по съмнителен начин. Назначен за следовател без всякакъв юридически стаж. Назначен за зам.министър и после уволнен. Разследван за корупция, подведен под отговорност и оправдан. Притежател на медии, за които думата обективност и морал е чужда.

Потресен съм. Нямам думи.

Това е компромис, който не бих направил, независимо дали ще падне правителството или не. Ако бях депутат от БСП, преди гласуването щях да изляза на трибуната и да призова здравомислещите си съпартийци да гласуват против. Без да ме интересува какво иска Станишев и дали ще падне Орешарски.

Макс
14.06.2013, 12:50
Не бързай!!! Цецо и Боко, до вчера играеха заедно с Пеевски, а днес те са извън властта, а властта е в ръцете на Пеевски. Те да му мислят....

Даде, ама къде са БСП, че ми е трудно да се сетя..... А обещанията към избирателя, кой ще ги изпълнява

Дали бсп няма да се разцепи преди герп, кадиев явно е против, а добрев гълта напрежение и ще има изригване

Колчо Слепеца
14.06.2013, 12:56
Причината е че няма граници за човешкото /хипопотамското/ его.Монопол върху медиите, следва монопол върху службите /затова сляха ГДБОП с ДАНС/ и после ..... император.

Не не ...
другаде е ключа от палатката ...

Kiro
14.06.2013, 12:58
Ицо и аз съм за електронно гласуване, но твоето е много опростено..:)С тези карти мутрите ще ги изкупят от някои слоеве- както сега им ги вземат за кредитите и пак...:D
Това е мехснизма, а основното е, че няма за кого да се гласува- няма дясно- само комунисти, олигарси и мутри..
МНОГО СЕ РАДВАМ , ЧЕ НЕ МЕ ЧЕТЕШ:)
ЧЕТИ СИ БУДА И ЦВЕТАНОВ:D

Макс
14.06.2013, 13:00
Знам че политиката е изкуство на възможното. Знам че в политиката е необходимо ежеминутно да се правят компромиси. Знам че трябва да се лавира между политическите интереси за да постигнеш политическите си цели.

Но все пак има граница, която не може , която не бива да се преминава. Такава граница е назначаването на Пеевски за шеф на ДАНС.
Пеевски, който е придобил образованието си "право" в Югозападния университет по съмнителен начин. Назначен за следовател без всякакъв юридически стаж. Назначен за зам.министър и после уволнен. Разследван за корупция, подведен под отговорност и оправдан. Притежател на медии, за които думата обективност и морал е чужда.

Потресен съм. Нямам думи.

Това е компромис, който не бих направил, независимо дали ще падне правителството или не. Ако бях депутат от БСП, преди гласуването щях да изляза на трибуната и да призова здравомислещите си съпартийци да гласуват против. Без да ме интересува какво иска Станишев и дали ще падне Орешарски.

Е ако това се окаже правилен ход на Станишев ще си ударя капата от земята и ще призная СерГейчо за гений

Иначе катедрата на проф Воденичаров е излюпило бая кадри, мисля че тим-аджиите също са кадри на ЮЗУ

itso78
14.06.2013, 13:02
Даде, ама къде са БСП, че ми е трудно да се сетя..... А обещанията към избирателя, кой ще ги изпълнява

Дали бсп няма да се разцепи преди герп, кадиев явно е против, а добрев гълта напрежение и ще има изригване

Забряваш Първанката и Румен Петков - човекът имащ отскоро американска виза, както и статия във фейсбук профила на посолтството, че бил най-забавният български политик :D:D:D

itso78
14.06.2013, 13:08
Ицо и аз съм за електронно гласуване, но твоето е много опростено..:)С тези карти мутрите ще ги изкупят от някои слоеве- както сега им ги вземат за кредитите и пак...:D
Това е мехснизма, а основното е, че няма за кого да се гласува- няма дясно- само комунисти, олигарси и мутри..
МНОГО СЕ РАДВАМ , ЧЕ НЕ МЕ ЧЕТЕШ:)
ЧЕТИ СИ БУДА И ЦВЕТАНОВ:D

'Щото сега не им ги изкупват гласовете? Опростено , осложнено - със сигурност , ще гласуват много повече хора, съответно продадените гласове и тези на етническа основа , ще имат доста по-малко влияние.
И точно защото няма за кого да се гласува и всички са еднакви (леви, десни, централни....) - това е начина за някаква промяна.

kondosko
14.06.2013, 13:16
Аз пък съм изумен от олигофренията на такива като тебе

Явно олигофрените като "МЕНЕ" са много, след като не гласуваха за въпросната малоумна партия!
Чата от много време този форум и не си спомням,ти да си коментирал малуомните решения и назначения на въпросната партия! Аз като един обикновен човек или олигфрен според теб, коментирам с отвращение решенията на хората, за които гласувах, само и единствено, шайката некадърници от ГРЕБ да бъдат изметени и съм безкрайно разочарован тяхното решение да предложат лицето Пеевски за шеф на ДАНС!

P.S. За разлика от вас малуомниците, ние олигофрените сме на ясно, че думичките " МЕН и ТЕБ",може да звучат като "МЕНЕ и ТЕБЕ", но се пишат "МЕН и ТЕБ"

Макс
14.06.2013, 13:20
Забряваш Първанката и Румен Петков - човекът имащ отскоро американска виза, както и статия във фейсбук профила на посолтството, че бил най-забавният български политик :D:D:D

Първанката го виждам, като ментор на Добрев, преплетени им са съдбите... А иначе очакваме с интерес скорошните изяви на румбата, дейстително е много забавен, даже и трезвен

Монти
14.06.2013, 13:23
Първанката го виждам, като ментор на Добрев, преплетени им са съдбите... А иначе очакваме с интерес скорошните изяви на румбата, дейстително е много забавен, даже и трезвен

Тези тримата играят ролята на недоволните .... вътрешна опозиция...:D

Стамболов
14.06.2013, 13:28
Бойко Борисов: Ако премиерът Орешарски има малко чест и доблест, трябва да си хвърли оставката

http://www.focus-news.net/?id=n1794251

Ако премиерът Орешарски има малко чест и доблест, трябва да си хвърли оставката. Това каза пред журналисти лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, предаде репортер на Агенция „Фокус. „Виждате в какво нещастно положение се намира премиерът Орешарски и ако той има малко чест и доблест, трябва да си хвърли оставката. Не трябва да стои там, да му се маскари името, защото той е човек, който мисля, че заслужава уважение”, заяви лидерът на ГЕРБ.

ДПС, начело с Ахмед Доган, демонстрира как се упражнява власт - безскрупулно, безпардонно, в интерес само на една партия - каза Борисов. „Те заслужават поздравления за това, че завзеха абсолютно всичко, цялата власт – медийна, икономическа, финансова, банкерска, служби – всичко, и могат да управляват 20 години”, каза той.

По негови думи, неслучайно цялото им ръководство е от бивши агенти на Държавна сигурност.

„Те знаят как се прави. Проведоха предизборна кампания, изцяло с компромати, през целия ден на размисъл направиха така, че да има внушения срещу ГЕРБ. Първо, махнаха тези полицейски директори, които бяха задържали хора за купуване на гласове, от БСП и ДПС”, каза Борисов.

„Направиха си едно съвременно Гестапо, с всичките му функции, безконтролно. Казва Местан, че щял да го контролира парламентът. Кой парламент? Депутати от БСП и ДПС – това ли е контролът? Имам сантимент към БСП – столетница – те я убиха. Вътре, техните хора”, заяви той.

Не ги ли видяхте (БСП) как изглеждат по коридорите - каза Борисов. Те са омачкани, сутринта ги извикаха, казаха им какво ще гласуват, Миков направи поредните си трикове с последния момент, вкара името, обнародване в Държавен вестник през нощта... - каза Борисов.

И ЕТО АДЕКВАТНИЯТ ОТГОВОР НА ПРЕМИЕРА::rolleyes::p:p:p

Пламен Орешарски: Фактът, че има протести, означава, че обществото се демократизира; последните четири години нямаше протести :):):):D:D:D
http://www.focus-news.net/?id=n1794253
:cool:

B.Graham
14.06.2013, 13:30
Не не ...
другаде е ключа от палатката ...
Абе не знам ... Такава нагла хипопотамщина не съм очаквал дори от Турската национал-социалистическа партия ....:mad:

Бързоходко
14.06.2013, 13:32
Бойко Борисов: Ако премиерът Орешарски има малко чест и доблест, трябва да си хвърли оставката
Що да хвърля оставка може да е фен на ЧАЛАМБАТА. http://iffi.cc/blog/2009/02/chalamba/

rogers
14.06.2013, 13:40
Такива като теб ни докараха това, което се случва днес - и да за да гласуваш за БСП или АТАКА трябва да се ментално увреден - освен ГЕРБ има един куп други партии, за които дебилите можеха да гласуват ама не - те избраха да ни закопаят

Явно олигофрените като "МЕНЕ" са много, след като не гласуваха за въпросната малоумна партия!
Чата от много време този форум и не си спомням,ти да си коментирал малуомните решения и назначения на въпросната партия! Аз като един обикновен човек или олигфрен според теб, коментирам с отвращение решенията на хората, за които гласувах, само и единствено, шайката некадърници от ГРЕБ да бъдат изметени и съм безкрайно разочарован тяхното решение да предложат лицето Пеевски за шеф на ДАНС!

P.S. За разлика от вас малуомниците, ние олигофрените сме на ясно, че думичките " МЕН и ТЕБ",може да звучат като "МЕНЕ и ТЕБЕ", но се пишат "МЕН и ТЕБ"

Колчо Слепеца
14.06.2013, 13:54
Абе не знам ... Такава нагла хипопотамщина не съм очаквал дори от Турската национал-социалистическа партия ....:mad:

Бенжи, тука СВЕТИ (ярко) цял куп интереси ...
На такъв пост не се слага някой за да работи... А да защитава(предпазва, прокарва, налага, засилва) нечии интереси...
На последно място са интересите на държавата...
За жалос разбира се ... :mad:

anon6706
14.06.2013, 13:54
Що да хвърля оставка може да е фен на ЧАЛАМБАТА. http://iffi.cc/blog/2009/02/chalamba/

Бързоходко, гледаш в грешната посока. Турция не са ни проблема. Погледни на североизток. Оттам идват злините за България в лицето на ДПС.

Малкия
14.06.2013, 14:02
http://www.youtube.com/watch?v=FPhuRdWjHoc

Бързоходко
14.06.2013, 14:05
Бързоходко, гледаш в грешната посока. Турция не са ни проблема. Погледни на североизток. Оттам идват злините за България в лицето на ДПС.
Е шибането с хвойнови метлички просто в случея не е достатъчно изразително сравнение. А иначе съм съгласен че корена на всичкос таващо в държавата от началотот на годината е на североизток. Такава безогледна намеса не е имало от Септемврийското въстание насам. Всички го занеха и виждаха но си мълчаха с надеждата че все ще има някакъв край това безобразие. Днес се видя че може да е безкрайно.:mad:

Jimmy
14.06.2013, 14:08
Местан , Станишев и Олигарски подготвяли нови назначения:

Митьо Очите - Главен секретар на МВР
Николай Бареков - Шеф на СЕМ
Максим Стависки - Шеф на "Пътна полиция"
Алексей Петров - Шеф на Агенция за борба с порока и проституцията
Брендо - Шеф на Агенция "Митници"
Таки - Шеф на Изпълнителната агенция по лекарствата
Митьо Пищова - Шеф на БАН
Сашка Васева - Шеф на Филхармонията
Владо Кузов - Шеф на Агенцията за закрила на децата

anon6706
14.06.2013, 14:09
Гледам реакциите на Червеняков и Стефан Данаилов. Отвратени са. Не желаят да коментират. :(

БСП вкараха и една доста нормална ИНТЕЛИГЕНТНА личност в парламента - Мартин Захариев. Макар и леко да съм резервиран към него.
Та той какво казва:

Мартин Захариев: Фрустриран съм!

Нямам обяснение за това решение, заяви в кулоарите на парламента народният представител на Коалиция за България – известният издател и журналист Мартин Захариев. „Никога не съм бил по-фрустриран в обществената си роля“, коментира той избора на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.

Паднахме с 20 места в класацията според свободата на словото - от 60-о до 80-о, но сега ще паднем до стотно и ще се родеем в това отношение с някои африкански държави, коментира Захариев.

http://fakti.bg/mnenia/69200-martin-zahariev-frustriran-sam

Монти
14.06.2013, 14:15
Такива като теб ни докараха това, което се случва днес - и да за да гласуваш за БСП или АТАКА трябва да се ментално увреден - освен ГЕРБ има един куп други партии, за които дебилите можеха да гласуват ама не - те избраха да ни закопаят
Зайченцото бяло ,то още вярва в Дядо Коледа.....:D
Писах го сто пъти .... интереса на управляващите да бъде и твой интерес...

Никой на мен и мойте близки интереса на БорисоФ ,не беше и наш интерес....
Така ,че от Мажо Мустака засега само хубави работи съм видял на борсата.....

4ubaka
14.06.2013, 14:21
ритуално сепуко :D си направи "столетницата",
може би щот резаците я изнасилиха :D
или са мн прости, или не искат властта, или я искат
за малко, колкото да напълнят партийната каса и
собствените си джобове след "кипърския крах"
на офшорните им сметки :mad:

Стамболов
14.06.2013, 14:21
Кои депутати избраха Делян Пеевски за шеф на ДАНС
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081617_koi_deputati_izbraha_delian_peevski_za_she f_na_dans/

"Дневник" поиска от Народното събрание разпечатка за двете гласувания по избора на Делян Пеевски за председател на Държавната агенция "Национална сигурност" (ДАНС). Одобряването на кандидатурата му мина като извънредна точка в програмата на парламента тази сутрин и завари неподготвена групата на ГЕРБ. След обявяването на първия резултат, от партията настояха за повторно гласуване

Ето какво сочи разпечатката:

На първото гласуване "за" са 114 депутати - 78 от БСП и 36 от ДПС. "Против" гласуват 10 народни представители - 6 от ГЕРБ, 1 от БСП и трима от "Атака". Един натиска бутона "въздържал се".

При прегласуването има 116 гласа "за" - 80 от БСП и 36 от ДПС. "Против" са 87 - от ГЕРБ, и един е "въздържал се".

И в двете гласувания "въздържал се" е Емил Костадинов от БСП. Минчо Минчев от "Атака" е гласувал първия път против, а при прегласуването - "за".

Петър Курумбашев от левицата не е участвал в първото гласуване, а във второ е бил "за".

И в двете гласувания не са участвали Георги Кадиев, Младен Червеняков и Янаки Стоилов от БСП.

Първият път от "Атака" са били против Паверл Шопов, Десислав Чуколов и Станислав Станилов.

Монти
14.06.2013, 14:23
На такъв пост не се слага някой за да работи... А да защитава(предпазва, прокарва, налага, засилва) нечии интереси...

Не само свети а вие като линейка....
Мустака ,може да се е съгласил държавата да изтегли част от парите си от банката на ,но да гушне бизнеса на някой гербаджия като Пеевски муго поднесе на тепсия без пари.......
Плевналиев на първо време а после и Борисоф да му мислят......

Дебнем на замаушка
14.06.2013, 14:26
Довечера с чукове към гнусния слугинажки паметник в центъра, докато не стане на прах!

netware5
14.06.2013, 14:31
Гледам реакциите на Червеняков и Стефан Данаилов. Отвратени са. Не желаят да коментират. :(

БСП вкараха и една доста нормална ИНТЕЛИГЕНТНА личност в парламента - Мартин Захариев. Макар и леко да съм резервиран към него.
Та той какво казва:

Мартин Захариев: Фрустриран съм!

Нямам обяснение за това решение, заяви в кулоарите на парламента народният представител на Коалиция за България – известният издател и журналист Мартин Захариев. „Никога не съм бил по-фрустриран в обществената си роля“, коментира той избора на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.

Паднахме с 20 места в класацията според свободата на словото - от 60-о до 80-о, но сега ще паднем до стотно и ще се родеем в това отношение с някои африкански държави, коментира Захариев.

http://fakti.bg/mnenia/69200-martin-zahariev-frustriran-sam

Всеки нормален човек е отвратен. По-важно е обаче да разберем ЗАЩО са решили да го изберат. Нямам достатъчно въображение да си представя някаква смислена причина. Нека да забравим всичко, което знаем за Пеевски, всичко, с изключение на едно - лошият му публичен образ. Сигурен съм, че могат да се намерят няколко десетки хора, които да отговарят на всички професионални изисквания за поста, съчетавяйки това с всички най-необходими и отвратителни качества за политическо одобрение. Всеки един от тези щеше да слушка и да служи, но без да е натоварен с лошия публичен образ на Пеевски. ЗАЩО, ЗАЩО, ЗАЩО ...?

Бързоходко
14.06.2013, 14:32
Изглежда БСП хвърли пешкира на ринга и сега е наред Конституциония съд с едно елегантно решение за касиране на изборите.

Монти
14.06.2013, 14:35
ритуално сепуко :D си направи "столетницата",
може би щот резаците я изнасилиха :D
или са мн прости, или не искат властта, или я искат
за малко, колкото да напълнят партийната каса и
собствените си джобове след "кипърския крах"
на офшорните им сметки :mad:

:D
колкото повече го асимилирам толкова става ясно ,че хода е супер ....
Нали затова Пеевски се държеше като гамен с ГЕРБ последните дни....доказваше какво ще стане с Зветанов....скоро...:D
Пеевски ще поднесе на тепсия главата на Цветанов и куп герберски величия а негативите ще обират турците ако не се справят с престъпността .....Освен това ДАНС ще отреже финансирането на ГЕРБ и контрабандата с цигари ще има решение....Е ще има преразпределение на нашите хора....:mad:

aladinzmeq
14.06.2013, 14:39
Тоя като говори и грухти. Просто физиономията, абе ядосаха народа знае се какво лекенце е.

По форумите цъфнаха големи бисери

ДЗП - Да заколим Пеевски :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Стамболов
14.06.2013, 14:40
Христо Иванов, БИПИ: Назначаването на Пеевски е преврат
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081655_hristo_ivanov_bipi_naznachavaneto_na_peevs ki_e_prevrat/

Това е преврат чрез ескалираща банализация на мафиотизирането - нито ни уведомяват за встъпването във власт на новия режим, нито ги е еня да се прикриват от нас".

Това е част от коментара на програмния директор на Българския институт по правни инициативи (БИПИ) пред "Дневник" по повод избирането на депутата от ДПС Делян Пеевски.

По думите му "общественото известната биография на господин Пеевски символизира кръвосмешението между политическа, икономическа, съдебна и медийна власт, масонски и непотистки кръгове". "Днес този процес на преяждане с власт го извежда начело на ДАНС: хипетрофиралия разузнавателен мастодонт, специално подсилен с ГДБОП и недокоснат от промените в режима за ползване на СРС".

"Днес е моментът на истината за нас като демократична общност от морални индивиди. Точно една година след автентичния Орлов мост, ние получаваме от съдбата си този момент на великолепна ясност. Няма и не може да има никакви съмнения за състоянието на държавата ни, няма и не може да има никакво двоумение за пътя ни", заяви още Иванов.

"Остраняването на господин Пеевси от ДАНС е само началото. Трябва да наложим управление, което има за основна задача пълното разкриване и ликвидация на олигархичния модел на узурпиране на държавната власт и публичния живот в политическата система, икономика и банковата система, силовите структури, институциите на съдебната , медиите, професионалните общности. Започваме с протеста тази вечер!"

tnm
14.06.2013, 14:41

Коле, зад всички политически интереси, стоят едни големиии икономически такива.
В този форум пишат хора, които най-добре знаят какъв ще бъде резултата при дадени финансови операции, ако народът пак излезе на протест. А аз оставам с убеждението, че точно това се търси.

Стамболов
14.06.2013, 14:43
Хелзинкският комитет призова за оставка на Орешарски заради номинирането на Пеевски
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081661_helzinkskiiat_komitet_prizova_za_ostavka_n a_oresharski/

Решението на Народното събрание да избере за председател на ДАНС депутата от ДПС Делян Пеевски издава тежък срив в държавното управление и държавното устройство, е становището на Българския хелзинкски комитет.

Според правозащитниците при избора е проличало, че решенията не се взимат по воля на избраните народни представители, т.е. с мандат от народа, а се налагат от икономически могъщи частни субекти, които управляват бизнес- и пропагандна машина в личен интерес без оглед на закона.

Организацията призовава премиера Пламен Орешарски, предложил на Народното събрание скандалния, според нея, избор да подаде оставка. "Политиците, които стават проводник на тази мутация, дължат отговорност пред гражданите на републиката", мотивират се защитниците на гражданските права.

netware5
14.06.2013, 14:43
Нали затова Пеевски се държеше като гамен с ГЕРБ последните дни....доказваше какво ще стане с Зветанов....скоро...:D
Пеевски ще поднесе на тепсия главата на Цветанов и куп герберски величия а негативите ще обират турците ако не се справят с престъпността .....Освен това ДАНС ще отреже финансирането на ГЕРБ и контрабандата с цигари ще има решение....Е ще има преразпределение на нашите хора....:mad:

Монти, знаеш ли още колко хора щяха да свършат същата работа, но без да предизвикват обществено възмущение? Няма никаква логика да е точно Пеевски. Ето това не ми дава мира - че нямам логично обяснение за това решение.

Макс
14.06.2013, 14:44

Да Монти, така е, не знам дали хода е супер, но бих изчакал действията на Пеевски и разбира се Цветлин Йовчев, преди да имам мнение по въпроса...... Пеевски и Мустака може да са всякакви но не са крадци на Акциз и ДДС, трафиканти на амфети и кока.....

В друг план, Боко и Цоко бяха вредни за БФБ-пример ЕРП-та, Фарма, завряха Софикса в г*за на кучето, докато Мустака е интересен играч

ПС. Цъки, пардон Цура ша срещне по-скоро, отколкото му се иска Кире Жарта в Пазарджишкия....

anon6706
14.06.2013, 14:45
Всеки нормален човек е отвратен. По-важно е обаче да разберем ЗАЩО са решили да го изберат. Нямам достатъчно въображение да си представя някаква смислена причина. Нека да забравим всичко, което знаем за Пеевски, всичко, с изключение на едно - лошият му публичен образ. Сигурен съм, че могат да се намерят няколко десетки хора, които да отговарят на всички професионални изисквания за поста, съчетавяйки това с всички най-необходими и отвратителни качества за политическо одобрение. Всеки един от тези щеше да слушка и да служи, но без да е натоварен с лошия публичен образ на Пеевски. ЗАЩО, ЗАЩО, ЗАЩО ...?

Проблемът не е само публичния му образ. Физическият му също не съответства с прокламациите на БСП за нов вид управление на Държавата, т.е. да няма мутроуправление.

Освен това, стратегическа грешка на БСП е да настрои всички, повтарям - ВСИЧКИ (извън медийната група на Пеевски), медии срещу себе си. Причините за това ще бъдат не политически, а икономически. А икономическите интереси са най-трайни.

kubrat
14.06.2013, 14:47
Монти, знаеш ли още колко хора щяха да свършат същата работа, но без да предизвикват обществено възмущение? Няма никаква логика да е точно Пеевски. Ето това не ми дава мира - че нямам логично обяснение за това решение.

Целят именно общественото възмущение, това е демонстрация за пред собствените избиратели, че не управляват и не са отговорни за това, което става...

val2
14.06.2013, 14:50
За всяка свиня идва коледата !

Май ще трябват калъчки :cool:

Стамболов
14.06.2013, 14:50
Брюксел ни критикува за непрозрачните назначения в сектора за сигурност
http://www.mediapool.bg/брюксел-ни-критикува-за-непрозрачните-назначения-в-сектора-за-сигурност-news207636.html

El Guapo
14.06.2013, 14:51
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Толкова съм шашнат, че ми трябваше известно време да се опитам да осмисля ситуацията. Мъча се да намеря смислено обяснение на случващото се .... и не мога. Нека се абстрахираме от това кой е Делян Пеевски, каква компетентност има или няма, как ДПС изнудва и изнасилва столетницата и т.н. Важни са следните три неща:

1. Неговото избиране шокира всички.
2. Неговата персона е очевидно неприета от обществото.
3. Който е решил да го назначи на този пост е бил абсолютно наясно с точки 1 и 2.

Е, питам аз тогава, ЗА ЧИЙ Х.Й ИМ ТРЯБВА НА ДПС ИЛИ НА БСП НА БАИР ЛОЗЕ? Трябва да има някакви супер важни причини, нещо супер извънредно, нещо направо извън всякакви представи, за да избереш ТОЧНО ТОЗИ човек. Дори и да са верни най-апокалиптичните писания на мутромилиционерите относно това какви злини ще последват, пак няма обяснение ЗАЩО ТОЧНО ДЕЛЯН? Дори ДПС (и БСП) да са решили да надминат Сатаната по злини, за това не им е необходимо да слагат Пеевски. Има достатъчно на брой и неизвестни никому марионетки, които с радост ще изпълнят поръчката. Въобще нямаше нужда да разлайват кучетата с избора на Пеевски.

Такива ми ти работи ..... Та затова се чудя ЗАЩО ТОЧНО ПЕЕВСКИ? КАКВА Е ПОЛЗАТА, КОЯТО БИ НАДДЕЛЯЛА НАД ОЧЕВИДНИТЕ ВРЕДИ ЗА РЕПУТАЦИЯТА И НА ДВЕТЕ ПАРТИИ?

Няма страшно . Нали съвеста ти е чиста . Това автоматично тебе и семейството ти те застрахова срещу гадостите сътворени от тая клика.

anon6706
14.06.2013, 14:55
Коле, зад всички политически интереси, стоят едни големиии икономически такива.
В този форум пишат хора, които най-добре знаят какъв ще бъде резултата при дадени финансови операции, ако народът пак излезе на протест. А аз оставам с убеждението, че точно това се търси.

Ей, я недей да клатиш борда! :D:D

anon6706
14.06.2013, 14:57

Има един жаргон на пазарите: "сядам си на ръцете".
Днес и утре ще е добре да си седнеш на ръцете и да спреш да се излагаш в темата пред свои и чужди.

OMG
State capture или Game over?

14 Юни 2013
Радан Кънев,

... или честито на всички, които гласуваха за БСП, за да падне ГЕРБ.

State Capture (завземане на Държавата) е политологичен термин. Той описва феномени, които в България отдавна са факт. Днес не се състои State capture. Днес ни обявяват успешния край на операцията, започнала някъде в средата на 2000-та година. Или ... в началото на 80-те...

Оглавяването на ДАНС от Делян Пеевски не е същината. То е демонстрацията.

Не се обединихме в политически блок срещу операцията, когато беше в ход. Не я спряхме. Не излязохме на простест, когато вече се виждаше, че е успешна (например, когато групата на Пеевски смени позиции за една нощ и започна да подкрепя ГЕРБ - това беше ясен знак, че олигархията вече има пълната власт и се гаври с нас).

Не разбрахме навреме, че интересът ни е общ, че срещу нас стои политическо-икономическа шайка с напълно безскрупулни намерения и без ограничение в стремежа си да заграбва - пари, бизнес, институции - цялата Държава. Да контролира цялото общество по начин, по който го контролираше диктатурата. Но по-вулгарно.

Поддадохме се на ситуационни игри. Направихме се на шахматисти, когато спортът беше MMA.

Сигурно всички носим вина. Днес чувствам това - вина, че за 6-7 години в политиката съм си чесал езика, докато Пеевски е тътрил туловището си, заедно с всичко, което то олицетворява, към ДАНС.

Сигурно е късно. Времето не се връща назад.

Но по-сигурно е, че ако и днес спим или се правим на шахматисти, никой няма да ни прости и няма да ни забрави. Всички, които твърдим, че представляваме честните, почтените, непредставените граждани... Днес няма леви, няма десни, либерали, зелени, консерватори.

Има последен опит за съпротива срещу превземането на Държавата ни от мафията. Или поне срещу безнаказната демонстрация на успеха му.

Днес 18.30 часа пред МС някой организира протестен митинг. Не ми пука кой го организира, аз съм там.

siko13
Във връзка с днешното решение на Народното събрание за избор на председател на Държавната агенция „Национална сигурност" президентът Росен Плевнелиев ще направи изявление за медиите днес в 15.00 часа на „Дондуков" 2. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

anon6706
14.06.2013, 15:02
Днес чух едно интересно изказване от протестиращия Янко.
Говори се, че под пълна секретност, правителството на Орешарски било взело 2 млрд. лева заем от някаква банка, за да изпълни обещанията си по социалната програма.
Дали пък вече и България си има частен Федерален резерв в лицето на една небезизвестна банка?!

Това би обяснило днешния избор на Пеевски.

Монти
14.06.2013, 15:02

Нямат вяра на никого......
Много са прекарвани тези четири години....
Герберите какви неща им обещаваха....С Фиб също е интересно положението .... къде играят и дали не са от другата страна ..:confused:
На кръга Плевналиев имат много да си връщат ......
Иначе като човек ,го таксувам като отвратително предложение ,но ако беше за преподавател на мойта щерка или за министър на образованието или културата........:mad:

Стамболов
14.06.2013, 15:03
Британският посланик: Избирането на Пеевски се случи без възможност за дебат. Защо?
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081516_britanskiiat_poslanik_izbiraneto_na_peevsk i_se_sluchi/

Избирането за ръководител на Държавната агенция за национална сигурност се случи бързо без изслушвания, дебат или възможност да се разбере повече за кандидата. Защо? С това питане британският посланик в България Джонатан Алън отговори на въпрос в Twitter за днешния изненадващ избор на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.

"Председателят на ДАНС е изключително чувствителна позиция за България и международните партньори. Тази позиция изисква човек с най-висока степен на почтеност, доверие и честност", заяви в профила си в Twitter Алън.

Jimmy
14.06.2013, 15:05
Кои депутати избраха Делян Пеевски за шеф на ДАНС
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081617_koi_deputati_izbraha_delian_peevski_za_she f_na_dans/

Все си мислех, че от БСП все пак може и да има хора с поне малко достойнство, с мъжество ...
Уви - робска психика и обикновена жажда за власт!

Ето го списъкът на позора на националните предатели от БСП:

Кой гласува "за":

Коалиция за България

Александър Димитров Паунов
Антон Константинов Кутев
Атанас Зафиров Зафиров
Атанас Стойнов Пъдев
Атанас Тодоров Мерджанов
Борис Цветков Цветков
Борислав Гуцанов Гуцанов
Валентина Василева Богданова
Валери Мирчев Жаблянов
Ваня Чавдарова Добрева
Васил Миланов Антонов
Георги Димитров Андреев
Георги Николов Мърков
Георги Христов Борисов
Георги Страхилов Свиленски
Георги Чавдаров Анастасов
Георги Янчев Гьоков
Деница Златкова Златева
Деян Цанков Дечев
Димитър Ангелов Горов
Димитър Стоянов Дъбов
Димчо Димитров Михалевски
Добрин Ненов Данев
Дора Илиева Янкова
Евдокия Славчова Асенова
Екатерина Василева Заякова
Емил Димитров Райнов
Жара Веселинова Пенева - Георгиева
Жельо Иванов Бойчев
Захари Димитров Георгиев
Иван Валентинов Иванов
Иван Тодоров Ибришимов
Илия Атанасов Баташки
Йордан Георгиев Стойков
Йордан Стоянов Младенов
Йорданка Колева Йорданова
Калин Иванов Милчев
Кирил Николаев Добрев
Корнелия Петрова Нинова
Красимир Атанасов Мурджев
Красимир Христов Янков
Лазар Огнянов Попов
Любомир Ангелов Петков
Маргарита Асенова Стоилова
Мариана Господинова Тотева
Мариана Радева Бояджиева
Мартин Георгиев Захариев
Мая Божидарова Манолова
Методи Теохаров Костадинов
Милка Дончева Христова
Милко Петров Багдасаров
Минчо Мънчев Минчев
Михаил Райков Миков
Николай Василев Петев
Николай Симеонов Малинов
Павел Маринов Маринов
Петър Атанасов Курумбашев
Петър Василев Мутафчиев
Петър Георгиев Кънев
Петър Илиев Дулев
Пламен Василев Славов
Росен Малинов Малинов
Румен Василев Гечев
Румен Маринов Йончев
Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова
Сергей Дмитриевич Станишев
Сияна Атанасова Фудулова
Смиляна Николова Нитова-Кръстева
Спас Янев Панчев
Станислав Иванов Владимиров
Стефан Иванов Танев
Стефан Ламбов Данаилов
Страхил Чавдаров Ангелов
Таню Христов Киряков
Татяна Иванова Буруджиева-Ваниотис
Тодор Борисов Радулов
Филип Стефанов Попов
Христо Цветанов Монов
Явор Бориславов Куюмджиев
Явор Илиев Гечев

Макс
14.06.2013, 15:08
Британският посланик: Избирането на Пеевски се случи без възможност за дебат. Защо?
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081516_britanskiiat_poslanik_izbiraneto_na_peevsk i_se_sluchi/

Избирането за ръководител на Държавната агенция за национална сигурност се случи бързо без изслушвания, дебат или възможност да се разбере повече за кандидата. Защо? С това питане британският посланик в България Джонатан Алън отговори на въпрос в Twitter за днешния изненадващ избор на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.

"Председателят на ДАНС е изключително чувствителна позиция за България и международните партньори. Тази позиция изисква човек с най-висока степен на почтеност, доверие и честност", заяви в профила си в Twitter Алън.

Ми много ясно че е неудобен на англичаните и на ДЕА, предишните трафиканти бяха "правилните" хора.......

Монти
14.06.2013, 15:11
Има един жаргон на пазарите: "сядам си на ръцете".
Днес и утре ще е добре да си седнеш на ръцете и да спреш да се излагаш в темата пред свои и чужди.
Хода е супер....за който може да извлече полза....
В момента съм сложил поръчки купува в КОРП и БТН....
Спомена се за силни групировки който подготвят масови безредици с водачи от ГЕРБ...
Та в момента се търси олигарха ,който да бъде фалиран и смазан ...ти като вътре в ГЕРБ ,кой са те...та да им разгледам акциите .....:D

gigow
14.06.2013, 15:12

Никой разумен човек не може да си обясни защо е Пеевски.
Това е някакво ритуално самоубийство на Станишев и БСП.

Как да приема такова мръсно ла'но като него???

Сега е моментът хората да излязат на улицата и да им покажат, че тая няма да я бъде!

Колчо Слепеца
14.06.2013, 15:12
Но по-сигурно е, че ако и днес спим или се правим на шахматисти, никой няма да ни прости и няма да ни забрави. Всички, които твърдим, че представляваме честните, почтените, непредставените граждани... Днес няма леви, няма десни, либерали, зелени, консерватори.

Има последен опит за съпротива срещу превземането на Държавата ни от мафията. Или поне срещу безнаказната демонстрация на успеха му.

Днес 18.30 часа пред МС се организира протестен митинг. Не ми пука кой го организира, аз съм там.

Стамболов
14.06.2013, 15:13
Ми много ясно че е неудобен на англичаните и на ДЕА, предишните трафиканти бяха "правилните" хора.......

БСП ЩЕ НОСИ ОТГОВОРНОСТТА ЧЕ ПРЕВЪРНА ДАНС В ОБСЛУЖВАЩА ЕДНА ИКНОМИЧЕСКА ГРУПИРОВКА...:rolleyes::p:p:p

Иван Кръстев: Изборът на Пеевски има смисъл само, ако правителството е решило България да напусне ЕС
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081488_ivan_krustev_izborut_na_peevski_ima_smisul _samo_ako/

Колчо Слепеца
14.06.2013, 15:13
Никой разумен човек не може да си обясни защо е Пеевски.
Това е някакво ритуално самоубийство на Станишев и БСП.

Как да приема такова мръсно ла'но като него???

Сега е моментът хората да излязат на улицата и да им покажат, че тая няма да я бъде!

Че кой те кара да го приемеш ???
18:30

Стамболов
14.06.2013, 15:16
Росен Плевнелиев: Председателят на ДАНС няма нищо общо с поетия пред мен и пред българския народ ангажимент за прозрачност
14 юни 2013 | 15:04 | Агенция "Фокус"
http://www.focus-news.net/?id=n1794327

Моят кредит на доверие е изчерпан, каза Плевнелиев.

Настоявам Народното събрание незабавно да преразгледа това свое решение - това каза президентът Росен Плевнелиев в изявление по повод избора на председател на ДАНС, предаде репортер на Агенция “Фокус

shpono
14.06.2013, 15:18
Росен Плевнелиев: Председателят на ДАНС няма нищо общо с поетия пред мен и пред българския народ ангажимент за прозрачност

Настоявам Народното събрание незабавно да преразгледа това свое решение - това каза президентът Росен Плевнелиев в изявление по повод избора на председател на ДАНС, предаде репортер на Агенция “Фокус

Росенчо напълни гащите. Лично подписа без много да му мисли промените около ДАНС и резултата го виждаме.
Националната сигурност на БЪЛГАРИЯ се дава на турска етническа партия благодарение на предателите на България комунистите. Сега срс ще разпорежда министър председателя под зоркия поглед на ДПС ахаха
Прост народ слаба държава, а ние сме ужасно слаба държава.

Макс
14.06.2013, 15:20

Мда, Рошко носи във вътрешния си джоб интервюто на Мустака пред адстрийската медия... И го е яд че така го врътнаха, с промените в закона за ДАНС и назначението... Мръсна работа е политиката!

anon6706
14.06.2013, 15:22
Росенчо напълни гащите. Лично подписа без много да му мисли промените около ДАНС и резултата го виждаме.
Националната сигурност на БЪЛГАРИЯ се дава на турска етническа партия благодарение на предателите на България комунистите. Сега срс ще разпорежда министър председателя под зоркия поглед на ДПС ахаха
Прост народ слаба държава, а ние сме ужасно слаба държава.

Стига си вадил етническата карта.
Турците и Турция нямат НИЩО ОБЩО с избора на Пеевски.

ВСИЧКО ИДВА ОТ РУСИЯ!!!!!!!

shpono
14.06.2013, 15:25
Турците и Турция нямат НИЩО ОБЩО с избора на Пеевски.

Ма ти сериозно ли ??!!
Още малко, ще кажеш, че и доган няма нищо общо.
Орешарски предлага кабинет, а не знае имената на министрите и ги бърка пред медиите аха.
Станишев твърди, че архитект на правителството бил народа ахах.
Пич това което днес се случи е СЪВРЕМЕННО турско робство.

anon6706
14.06.2013, 15:28
Ма ти сериозно ли ??!!
Още малко, ще кажеш, че и доган няма нищо общо.
Орешарски предлага кабинет, а не знае имената на министрите и ги бърка пред медиите аха.
Станишев твърди, че архитект на правителството бил народа ахах.
Пич това което днес се случи е СЪВРЕМЕННО турско робство.

Доган има общо, но вече той не слугува на Турция, а на Русия.
Това ви се губи в цялата схема.
Ставаме втори Кипър, както ви намекнах преди няколко дни.

Руският фонд “ВТБ Капитал”, инвестиционно поделение на "ВТБ Груп" - втората по големина банка в Русия, е придобил близо 10% от Корпоративна търговска банка (КТБ)
http://www.mediapool.bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%82%D0%B1-%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B5-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D 0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B2-%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B1%D0%B0%D 0%BD%D0%BA-news205486.html

Jimmy
14.06.2013, 15:30
Всъщност, голяма изненада няма, стига да не ни е къса паметта - ами нали прединя път при Тройната коалиция тия същите бяха сложили (де факто) за шеф на ДАНС Алексей Петров - Трактора, оня смешник Петко Сертов беше само изкуствена фасада

kondosko
14.06.2013, 15:31
Брюксел ни критикува за непрозрачните назначения в сектора за сигурност
http://www.mediapool.bg/брюксел-ни-критикува-за-непрозрачните-назначения-в-сектора-за-сигурност-news207636.html

Ти тази статия май я четеш, като Дяволът, Евангелието!
На всички ни е ясно,че назначението на лицето Пеевски за шеф на ДАНС е меко казано безочливо,но основния акцент в коментара на Грей е, цитирам " за съжаление, през последните години очакваните от България резултати за борбата с организираната престъпност идват много бавно"
Така като гледам изобщо не четете, това което копирате!:D

Jimmy
14.06.2013, 15:32
Руският фонд “ВТБ Капитал”, инвестиционно поделение на "ВТБ Груп" - втората по големина банка в Русия, е придобил близо 10% от Корпоративна търговска банка (КТБ)
http://www.mediapool.bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%82%D0%B1-%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B5-%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D 0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%83%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B2-%D0%B8%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B1%D0%B0%D 0%BD%D0%BA-news205486.html

Това вече обяснява много неща!

shpono
14.06.2013, 15:33
Д оган има общо, но вече той не слугува на Турция, а на Русия.

Турски новини в БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА телевизия, майчин турски език в училищата, вадене на термина турско робство от учебниците, строят се нови джамии....ква Русия бе пич ..

anon6706
14.06.2013, 15:37
Турски новини в БЪЛГАРСКА НАЦИОНАЛНА телевизия, майчин турски език в училищата, вадене на термина турско робство от учебниците, строят се нови джамии....ква Русия бе пич ..

Приятелю, това са тънките номера на бившите от ДС.
Настройват ни на изборите едни срещу други - българи срещу турци и така печелят гласове ДПС и Атака, а те двете обслужват руски интереси. РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ.

Хитро, нали?

Стамболов
14.06.2013, 15:41
Огнян Минчев: Мафията триумфално пое държавата
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081708_ognian_minchev_mafiiata_triumfalno_poe_dur javata/

Публикуваме коментара на политолога Огнян Минчев пред "Дневник" във връзка с назначението на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.

Това е акт на безпрецедентна наглост от страна лично на лидера на БСП Сергей Станишев. Не мога да квалифицирам поведението на скрития и явния лидер на ДПС, тъй като от тях мога да очаквам всичко. Председателят на една партия като БСП мога да очаквам всичко, но не и подобно поведение, което води до триумфално влизане на мафията открито и законно в ръководството на институциите на държавата, в ръководните институции на държавата.

Това е безпрецедентно и е на практика държавен преврат. Ако българската общественост не се организира да бъде отменено категорично това назначение, това ще означава само едно - край на българската държава, дори в нейния орязан и доста безпомощен вид, какъвто я познаваме. Това е пряка стъпка към ливанизация на българската държава, не защото Пеевски е от етническа партия, всички етноси в България имат право на представителство и да участват в управлението, а защото е представител на корпоративни структури, на медийни структури и на техните политически лобита, които са пряко ангажирани с прокарването на чужди, агресивни интереси в българското общество и българската държава.

Той е човек, свързан с ярки подозрения в корупция по времето на тройната коалиция, човек, чието име се свързва с олигополизацията и отмяната на свободата на българските медии и човек, чието име е свързано с нелегитимен контрол на задкулисната корпоративна олигархия по инстититуциите на властта. Това, което се правеше с дърпане на конци зад кулисите на властта, днес премина в арогантен парад по сцената на властта. Ако не бъде предотвратено случването на това, това ще бъде краят на демократичната система в България, дори и на фасадната демокрация и по същество на българската държава като национална държава.

Не виждам друг шанс за промяна, освен чрез протеста.

Jimmy
14.06.2013, 15:52
А междувременно зловонната смрад откъм кабинета Олигарски продължава да трови обществената атмосфера с още назначения, в сравнение с които "калинките" на Миро Найденов са като божи кравички:

Чавдар Георгиев, който доведе България до наказателна процедура, пак е зам.-министър

Новият-стар зам.-министър на околната среда, назначен днес от премиера Пламен Орешарски, има значителен принос за една от наказателните процедури срещу държавата, заведени от Брюксел.

Става дума за процедурата, открита заради Общия устройствен план на община Царево, който предвиждаше ново застрояване на хиляди декари по цялото Южно Черноморие, в границите на природен парк „Странджа“. Този план бе дело на арх. Калин Тихолов, който бе номиниран от премиера Пламен Орешарски за министър на инвестиционното проектиране, и ден по-късно заменен от колегата му Иван Данов, с когото делят кабинет в архитектурния университет в София (УАСГ).

В крайна сметка този план бе отменен от българския съд (Върховния административен съд), след като предният екоминистър Нона Караджова отмени решението, с което министерството й бе съгласувало устройствения план.

А въпросното съгласувателно решение бе взето именно от Чавдар Георгиев през 2008 г. в качеството му на зам.-министър в правителството на тройната коалиция. Тогава Георгиев, който е юрист, обясняваше, че съгласувателното решение на министерството е междинен акт и по тази причина не може да се обжалва. Така той опита да бетонира плана, тъй като финалното решение за одобряването му, подписано от тогавашния зам.-министър Савин Ковачев, по закон не подлежеше на обжалване. Поради това и жалбите срещу двете решения до Върховния административен съд, подадени от Асоциацията на парковете в България, първоначално бяха отхвърлени.

В крайна сметка съдът обаче прие, че и двата акта са обжалваеми, защото България е ратифицирала международната конвенция за достъпа до информация и правосъдие в областта на околната среда (Орхуската конвенция) и тя е по-висшестоящ нормативен акт от националния закон и следва директно да се прилага – въпреки уредбата на закона.

Зам.-министърът е запален голфър и досега е в ръководството на „Българска голф фондация” и „Парти и голф клуб”. Това даде повод на природозащитните организации да го обвинят в конфликт на интереси при приемането на ОУП-а на Царево, тъй като той предвиждаше зона за голф игрище, при това на територията на парк „Странджа“.

В края на управлението на тройната коалиция лично премиерът Сергей Станишев опита да лансира голф-проектите сред инвестициите, подкрепяни от държавата. Това обаче предизвика вълна от негативни коментари и Станишев остави идеята във фризера.

Из официалната биография на Чавдар Георгиев

В периода септември 2005 – юли 2009 г. заема длъжността на заместник-министър на околната среда и водите. От юли 2009 г. е секретар на Правния съвет към Президента на Република България, като от 2011 г. до февруари 2012 г. – негов председател. В периода май 1995 – юни 1997 г. заема длъжността заместник-главен секретар на Народното събрание, а през 1995 г. на главен секретар на Министерството на околната среда.

http://offnews.bg/index.php/206063/chavdar-georgiev-zam-ministarat-dovel-balgariya-do-nakazatelna-protsedura

Стамболов
14.06.2013, 15:54
Плевнелиев: Незабавно отменете избора на Пеевски!
Моят кредит на доверие към това правителство е изчерпан, заяви президентът в извънредно обръщение
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5849631

След назначението на Делян Пеевски за председател на Държавната агенция "Национална сигурност" (ДАНС) моят кредит на доверие към това правителство е изчерпан, заяви в извънредно обръщение днес президентът Росен Плевнелиев.

Пет часа след скандалното гласуване държавният глава настоя Народното събрание незабавно да преразгледа това свое решение.

"Въпросите, които най-често ми бяха зададени днес, бяха - защо не върнах промените в Закона за ДАНС и дали съм знаел кой ще бъде предложен за председател на агенцията.

Не, не знаех кой ще бъде назначен на този пост.

Не върнах в парламента закона с промените в Закона за Държавната агенция "Национална сигурност", защото силно вярвам, че демокрацията повелява на всяко ново управление да се дава шанс.

Не желая да кадрувам, но ще настоявам всеки да аргументира публично решенията си", заяви Плевнелиев.

И декларира: "Моят кредит на доверие е изчерпан. Не мога да се съглася, че е нормално ръководителят на една от най-важните служби в държавата да бъде номиниран, обсъден и избран за 15 минути, без никакъв дебат, без концепция, без обосновка, без нищо. Това е недопустимо".

Той напомни: "Дължим на българското общество откритост и мотивираност във всяко действие. Това не се състоя днес!"

"Не възразих председателят на ДАНС да бъде избиран от парламента и очаквах това да предизвика повече публичност, да осветли личността на кандидата, да се чуе неговата конепция, да има дебат.

Процедурата, по която беше избран Пеевски, няма нищо общо с поетия пред българския народ ангажимент за прозрачност.

Жалко!" - заяви Росен Плевнелиев.

"Той подчерта, че днешното назначение на Пеевски е с трайни негативни последици за България.

"Свиквам заседание на Консултативния съвет за национална сигурност на 20 юни с единствена тема - Реформата в сектор "Сигурност", на което очаквам министър-председателят да обоснове решението си", така президентът завърши краткото си обръщение.

Във връзка с днешното решение на 116 депутати от БСП и ДПС събрание за избор на председател на Държавната агенция "Национална сигурност" президентът Плевнелиев отмени участието си в церемонията по откриването на Дунав мост 2.

Както стана известно часове след гласуването в Народното събрание, трима депутати от БСП - Янаки Стоилов (въздържал се), Георги Кадиев (не участвал в гласуването) и Емил Костадинов (гласувал "против") не са били съгласни с избирането на Пеевски.

Бойко Борисов: БСП вече не съществува като партия
14-06-2013

Това е краят на столетницата днес. Това заяви пред журналисти в парламента председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов относно избирането на Делян Пеевски за председател на ДАНС. „Толкова съм сащисан от това, което чух, че дори не мога да повярвам, че това предложиха. БСП вече не съществува като партия. Честитя им края на тази партия. Тя днес приключи. Днес България има една партия, която управлява, това е ДПС. БСП не съществува като партия вече”, категоричен бе Борисов. По думите му след като Станишев е разбрал, че не може по демократичен път да победи ПП ГЕРБ като партия, е решил да играе „ва банк” чрез арести и тормоз. „Виждате в какво нещастно положение се намира премиерът Орешарски и ако той има малко чест и доблест, трябва да си хвърли оставката. Не трябва да стои там, да му се маскари името, защото той е човек, който мисля, че заслужава уважение”, посочи председателят на ПП ГЕРБ. Според него изборът на Делян Пеевски за председател на ДАНС е триумф за ДПС. „Вчера казах, че ДПС брутално изнасилват Столетницата. Днес те я умориха. Нямам обяснение за това назначение. То е същото все едно да сложат за директор на Агенцията за закрила на детето бившия депутат от Атака Кузов“, посочи Борисов.

Бойко Борисов подчерта, че ДПС, начело с Ахмед Доган, демонстрира как се упражнява власт - безскрупулно, безпардонно, в интерес само на една партия. „Те заслужават поздравления за това, че завзеха абсолютно всичко, цялата власт - медийна, икономическа, финансова, банкерска, служби, всичко, и могат да управляват 20 години. Неслучайно цялото им ръководство е от бивши агенти на Държавна сигурност. Те знаят как се прави. Проведоха предизборна кампания, изцяло с компромати, през целия ден на размисъл направиха така, че да има внушения срещу ГЕРБ“, обясни Борисов. Той припомни, че управляващите махнаха първо тези полицейски директори, които бяха задържали хора от БСП и ДПС за купуване на гласове. „Направиха си едно съвременно Гестапо, с всичките му функции, безконтролно. Казва Местан, че щял да го контролира парламентът. Кой парламент? Депутати от БСП и ДПС, това ли е контролът? БСП я убиха вътре, техните хора. Не ги ли видяхте как изглеждат по коридорите. Те са омачкани, сутринта ги извикаха, казаха им какво ще гласуват. Миков направи поредните си трикове с кворума и в последния момент през нощта вкара името на Закона за ДАНС за обнародване“, каза Борисов.

Председателят на ПП ГЕРБ посочи, че за първи път в 20 години история, идва някакво управление на власт и отнема правомощия на президента. „Вие помните, дори съм бил упрекван за това, че докато беше президентът Първанов, ние дори не внесохме законите за службите, за да не се приемат, че са срещу президента, че му се отнемат правомощия. Сега те, с първото си решение, с първия си закон за ДАНС, отнеха правомощията на президента да се произнася. Отказът на Плевнелиев да присъства на откриването на Дунав мост 2 е абсолютно правилен жест според мен. Това ще е много ясен сигнал и за Брюксел и за всички, какви процеси текат в България“, обясни Бойко Борисов. Той съобщи, че е забранил на апарата на партия ГЕРБ да участват в протест. „За нас са гласували над 1 100 000 души. Над тези хора нямам власт. Разпознаваемите лица на ГЕРБ съм казал да не се явяват на протести“, заяви Борисов. По думите му една нация, за да върви напред, изисква политическите мъже и жени да могат да говорят, да взимат най-правилните решения за държавата, независимо дали има политически ущърб за тях. „Една държава, в която всяко управление ще се посреща с протест, ще има напрежение, върху което и да е правителство. Това не е добро. Учудвам се днес, с това решение, което взеха, те взривиха нета, взривиха хората. Сега никой не може да го оправдае”, категоричен бе Бойко Борисов.

„Ние по никакъв начин не пречим на парламента. Точно обратното, влизаме, регистрираме се, и всеки ден Миков прави трикове. Първия ден бяхме наивни и неопитни. Миков натиска копчето и на 15 - 20 секунда, само следи кворума да има малко хора, и спира регистрацията. Пълна зала, над 215 души има в залата, а излиза, че са 140. Хората най-много ги дразни това, че гласуват с чужди карти и не ходят депутатите на работа”, заяви Борисов. Той отново посочи, че ДПС, БСП и Атака се държат като спечелили изборите. „Не мога да си обясня това нахалство, това самодоволство. И това ще им изиграе лоша шега. От нашите грешки съм си извел поуки. Техните ще бъдат много по-горчиви. Ние сме демократична партия. Има инакомислещи, има различни мнения. Аз се срещам с тях, изслушвам ги. Сега ще имам повече време, ще се срещам с хората. ”, подчерта Бойко Борисов.

tony1975
14.06.2013, 15:58
http://offnews.bg/files/uploads/2013/03/1.png?325412

kotara22
14.06.2013, 16:05
А Борисов бил мутра.....а сега да ви е честито новото мешере ......е сега вече маика ви жална ....Цветанов ще висе види цвете.Кире е от такива Малуумници сме на това дереже,

Jimmy
14.06.2013, 16:08
Честито, Станишко току що роди,
големият въпрос е:
Кой е бащата?
Дали Доган, или Местан? :D

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1010944_486071128138277_326185581_n.jpg

Комара както винаги е много добър :D

shpono
14.06.2013, 16:15
А националиста болен сайдеров който днес отново подпря турците и предателите червени боклуци къде се покри ?!?!
Май замина да си харчи на някъде комисионната.

kat123
14.06.2013, 16:15
МРАЗЯТ ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ ЗАЩОТО ПАЗИ ЗАДНИКА НА БОРИСОВ, ЦВЕТАНОВ, ПЛЕВНЕЛИЕВ И ГЕРБ. ЕДИНСТВЕНИЯТ МУ ШАНС Е ДА РАЗЧИСТИ АМФЕТАМИНОВИЯ ДАНС И ДА ПОСЛЕДВА ПРИМЕРА НА ЧЕХИТЕ!

Делян Пеевски съсредоточи омразата в последните години с това, че неговите медии слугуваха за зулумите на Цветан Цветанов, Бойко Борисов и кохортата на ГЕРБ. Делян Пеевски изнесе на гърба си медийното покриване на Бойко-Цветановата дружина, барабар изнесе и изборите за гербаджийския президен Росен Плевнелиев. Тоталната цензура в цялата медийна среда за аферите и безобразията на Бойковото упрлавление и МВР-то на Цветанов, съсредоточи гнева на омерзените от нея и от прислужливостта на медийната империя на Пеевски и Ирена Кръстева.

Сега Делян Пеевски от първия ден на смяната на властта мачка Цветан Цветанов. Стана и шеф на ДАНС.

ЕДИНСТВЕНИЯТ ШАНС НА ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ЦАЦАРОВ, КОЙТО ОБРА ОВАЦИИТЕ НА ВСИЧКИ, ВЪПРЕКИ ЧЕ БЕ СПРЯГАН ЗА ЧОВЕК НА ЦВЕТАНОВ, Е ДА ПОСЛЕДВА ПРИМЕРА НА ЧЕШКИТЕ СЛУЖБИ.

http://afera.bg/pozitsia/44962.html

kat123
14.06.2013, 16:18
Огнян Минчев[/COLOR]: [COLOR="Red"]Мафията триумфално пое държавата
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081708_ognian_minchev_mafiiata_triumfalno_poe_dur javata/.

Мафията пое държавата през 2001 г., когато Бойко Борисов стана главен секретар на МВР.
Сега стана смяна на управлението на държавната машина, от едни клан на мафията на друг клан на мафията.

Jimmy
14.06.2013, 16:19
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/7272_10151639726037593_1790028180_n.jpg

Който не може да се сети сам, уточнявам - това е 17-годишният Делян Пеевски в компанията на все още живият по онова време Илия Павлов. Снимката е на bulphoto.

kat123
14.06.2013, 16:20

Човекът на Иво Прокопиев какво друго каже....

kat123
14.06.2013, 16:21
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/7272_10151639726037593_1790028180_n.jpg

Който не може да се сети сам, уточнявам - това е 17-годишният Делян Пеевски в компанията на все още живият по онова време Илия Павлов. Снимката е на bulphoto.

Ами значи бързо трябва да живее Делянчо...

shpono
14.06.2013, 16:22
kat 123 какви са тия глупости ?!?
Най нареждания премиер в историята на България по медиите е Бойко Борисов.
Сам от ТВ7 която е на майката на пеевски що пумия се лее не е истина.
Мразим пеевски щото е мафиот и престъпник който от днес оглавява националната сигурност на държавата. Мразим го защото прилича на обрязана свиня.
Мюсолманите уж не обичат свинско, а него го обичат :)))

B.Graham
14.06.2013, 16:23

На снимката мисля, че е на 21 и както се вижда е като фиданка в сравнение с днес :)

4ubaka
:D:D:D
Орешарски към депутатите от БСП: Или гласувате за Пеевски, или кабинетът пада
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDoQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.dnevnik.bg%2Fbulgaria%2F2013% 2F06%2F14%2F2081444_stanishev_i_oresharski_kum_svo ite_ili_glasuvame%2F&ei=nxi7UfnnF4iiO9rKgIAE&usg=AFQjCNFTVyQsCKOAucG6qGfOOYqTzhLsSg&sig2=Uvp7-aMonWFCbvCDXfh42g

kat123

И кога се дебатира избора на шефа на ДАНС по времето на управлението на ГЕРБ :
Цветлин Йовчев
Константин Казаков
или по времето на управлението на Тройната коалиция
Петко Сертов
Да не би да питат българския посланик в Лондон, кой ще оглави техните служби.

kat123
14.06.2013, 16:24
Орешарски към депутатите от БСП: Или гласувате за Пеевски, или кабинетът пада
https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDoQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.dnevnik.bg%2Fbulgaria%2F2013% 2F06%2F14%2F2081444_stanishev_i_oresharski_kum_svo ite_ili_glasuvame%2F&ei=nxi7UfnnF4iiO9rKgIAE&usg=AFQjCNFTVyQsCKOAucG6qGfOOYqTzhLsSg&sig2=Uvp7-aMonWFCbvCDXfh42g

След, което идват военните!!!

anon6706
14.06.2013, 16:25
И кога се дебатира избора на шефа на ДАНС по времето на управлението на ГЕРБ :
Цветлин Йовчев
Константин Казаков
или по времето на управлението на Тройната коалиция
Петко Сертов
Да не би да питат българския посланик в Лондон, кой ще оглави техните служби.

Кат123, започваш да тъпееш.

Сега шефът на ДАНС се избира от Парламента и затова се очакват ДЕБАТИ. Това беше целта на новоприетия закон.
Нали знаеш етимологията на думата ПАРЛАМЕНТ.

4ubaka
14.06.2013, 16:30
Е добре де, налЕ не забравяш кой е
върховен главнокомандващ :cool:
След, което идват военните!!!

Стамболов
14.06.2013, 16:32
МРАЗЯТ ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ ЗАЩОТО ПАЗИ ЗАДНИКА НА БОРИСОВ, ЦВЕТАНОВ, ПЛЕВНЕЛИЕВ И ГЕРБ. ЕДИНСТВЕНИЯТ МУ ШАНС Е ДА РАЗЧИСТИ АМФЕТАМИНОВИЯ ДАНС И ДА ПОСЛЕДВА ПРИМЕРА НА ЧЕХИТЕ!

Делян Пеевски съсредоточи омразата в последните години с това, че неговите медии слугуваха за зулумите на Цветан Цветанов, Бойко Борисов и кохортата на ГЕРБ. Делян Пеевски изнесе на гърба си медийното покриване на Бойко-Цветановата дружина, барабар изнесе и изборите за гербаджийския президен Росен Плевнелиев. Тоталната цензура в цялата медийна среда за аферите и безобразията на Бойковото упрлавление и МВР-то на Цветанов, съсредоточи гнева на омерзените от нея и от прислужливостта на медийната империя на Пеевски и Ирена Кръстева.

Сега Делян Пеевски от първия ден на смяната на властта мачка Цветан Цветанов. Стана и шеф на ДАНС.

ЕДИНСТВЕНИЯТ ШАНС НА ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В ЦАЦАРОВ, КОЙТО ОБРА ОВАЦИИТЕ НА ВСИЧКИ, ВЪПРЕКИ ЧЕ БЕ СПРЯГАН ЗА ЧОВЕК НА ЦВЕТАНОВ, Е ДА ПОСЛЕДВА ПРИМЕРА НА ЧЕШКИТЕ СЛУЖБИ.

http://afera.bg/pozitsia/44962.html

МЪРТЪВ СИ!:rolleyes::p:p:p

Калфин: Не може начело на ДАНС да е човек от политиката и бизнеса

http://www.dnevnik.bg/evropa/evropeiski_parlament/novini_za_ep/2013/06/14/2081785_kalfin_ne_moje_nachelo_na_dans_da_e_chovek _ot/

С решението на правителството и на парламентарното мнозинство да изберат Пеевски начело на ДАНС, те бързо изчерпват крехкия кредит на доверие на обществото към себе си. Това написа в профила си във Facebook българският евродепутат, избран от листата на БСП, Ивайло Калфин по повод днешното изненадващо избиране на депутата от ДПС Делян Пеевски за ръководител на Държавна агенция "Национална сигурност"

"Хората очакват промяна. Вместо това им се предлага решение, което е неразибаемо и неприемливо даже и само от принципни съображения", написа още Калфин.

"Не може начело на служба като ДАНС да се назначи човек от политиката и бизнеса. На страната са необходими обединяващи действия. Това не е такова", каза още евродепутатът от групата на социалистите.

Това е второто несъгласие в редиците на БСП с решението на партията да подкрепи Пеевски за поста, което беше изразено публично.

По-рано днес депутатът от левицата Георги Кадиев написа в профила си в социалната мрежа "Фейсбук": "Искам съвсем ясно да заявя, че не съм подкрепил кандидатурата на Делян Пеевски за председател на ДАНС. На заседание на парламентарна група гласувах "против", а в зала не гласувах". По-късно съобщението беше разпратено и до медиите.

Стана ясно още, че групата на БСП далеч не е била единна за това да подкрепи депутата на ДПС за ДАНС. Освен това и в двете гласувания "въздържал се" гласува Емил Костадинов от БСП.

Jimmy
14.06.2013, 16:32
МРАЗЯТ ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ ЗАЩОТО ПАЗИ ЗАДНИКА НА БОРИСОВ, ЦВЕТАНОВ

Нещо си се объркал, не го мразят, много си го обичкат даже! :D:D:D
Ето - Орешарски и Станишко го предложиха и цялата парламентарна група на БСП гласува за Него!
Барабар с Ламбовци, Курумбашевци и всичките там дупедавци!

индианеца
14.06.2013, 16:33
Котката ...
Делянчо - доброто и кадърно момче ... направо морален стожер на нацията.
До края на деня падението ви ще е пълно, спрете да се излагате.

Jimmy
14.06.2013, 16:34
Калфин: Не може начело на ДАНС да е човек от политиката и бизнеса

Тоя па смешник Калфин - откога на грабенето на държавата и на мафиотския рекет му викат бизнес ????????????

kat123
14.06.2013, 16:34
А националиста болен сайдеров който днес отново подпря турците и предателите червени боклуци къде се покри ?!?!
Май замина да си харчи на някъде комисионната.

Сидеров обвини Борисов за назначаването на Пеевски

„Атака” нападна ГЕРБ за назначението на Делян Пеевски за шеф на ДАНС. Националистите не гласуваха на пленарното заседание, а след това пуснаха прессъобщение от центъра на партията.

Ако всички 23-ма депутати от „Атака” бяха в залата и бяха гласували с бившите управляващи против кандидатурата на Пеевски, тя нямаше да бъде одобрена.

„В началото на заседанието на парламента партия ГЕРБ осигури кворума с 27 души, които след това излязоха от залата. Без тези действия на доскоро управлявалата партия, избирането на Пеевски щеше да бъде невъзможно. С несериозното си поведение, излизайки и влизайки неколкократно в пленарна зала, те осигуриха избора на Пеевски.
Очевидно задкулисните договорки между БСП, ДПС и ГЕРБ действат с пълна сила. Ако са били наясно и против предстоящите действия на БСП и ДПС, то смятаме, че трябваше да го оповестят преди това и да потърсят съдействието на партия „Атака”, се казва в прессъобщението.

http://alarmanews.com/?p=3135

Стамболов
14.06.2013, 16:37
Какво разбрахме покрай случая ''Пеевски''

Има нещо положително в това, че избраха Пеевски за шеф на ДАНС. Добрата новина е, че покрай този случай узнахме няколко истини. Неприятни, но истини. Коментар на Татяна Ваксберг.

Дойче Веле

Покрай случая „Пеевски” окончателно разбрахме, че вече не можем да вярваме на никого. Разбрахме, че не можем да подкрепяме готови партии, ще се наложи тепърва да ги създаваме и развиваме. Разбрахме, че не можем да наблюдаваме отстрани, ще се наложи да действаме.

За да бъдат преоткрити тези прастари основи на демокрацията, си заслужаваше абсолютно всичко. Включително и това мафиот да оглави държавната служба за борба срещу мафията.

Вторият плюс е в това, че покрай случая „Пеевски” зависимостта на БСП от мафията стана неопровержимо видима. Само допреди месец все още беше възможно да повярваме на заблудата, че БСП се бори срещу мафията, олицетворявана от ГЕРБ. Сега става ясно, че БСП действително се бори срещу мафията, но само защото мафията е олицетворявана от ГЕРБ.

БСП може да е всякаква, но не е глупава. За да си причини назначение, което ще й коства протестни реакции от страна на Брюксел и Вашингтон, стотина медийни и институционални разследвания, както и бунтове още преди да е започнала да управлява, значи трябва да е била наистина с вързани ръце.

Според тълковния речник мафиотизацията е налице тогава, когато взаимоизгодното сдружаване на политици и престъпници прерасне в смъртоносна зависимост. Това е предпоследният етап от един процес, в който подземният свят вече е извършил толкова много услуги на надземния, че няма как да му се откаже, ако поиска нещо. Последният етап е, когато подземният свят вече няма нужда от услуги, защото е на място, от което сам може да си ги прави.

Горната хипотеза е благосклонна спрямо БСП. Тя изхожда от презумпцията, че БСП е съучастник, а не организатор.

Най-силният съюзник на гражданското общество в момента са телевизиите. Те са тези, които нагледно показват как мафията се бори с парламентарни средства за мястото на другата мафия. Само по телевизията можем да видим как в парламентарната фамилия Цветанов се бори срещу доскорошния си довереник Пеевски. Само по телевизията можем да чуем тона на повишения в семеен ранг Лютви Местан, който брани новото назначение начело на ДАНС със следните думи: „Тази партия [ГЕРБ] ще бъде разградена по същите механизми, по които беше създадена”.

От контекста става ясно, че механизмите са престъпни. Тоест: вие престъпно си създадохте ГЕРБ, сега ще ви разградим престъпно. Затова избираме Пеевски. Аз така го разбрах.

Всъщност Делян Пеевски не получава за пръв път политическо прикритие. Той го има още от 2001-ва, когато въпреки че беше само на 21 години и въпреки липсата на диплома за завършено висше образование стана парламентарен секретар в министерството на транспорта в правителството на Сакскобургготски. По-нататъшната му биография я знаем.
Пеевски е стратегически проект, и то на новото време - онова, което дойде през 2001-ва с обещанието да смени политическата система. Той е един от малкото успешни проекти в България.

Реакцията на избирането на Пеевски за шеф на ДАНС е може би първата проява на някакъв априорен консенсус в градските общества на България - в рамките на три часа хората се организираха за протест, малко по-свободните медии събраха остри реакции на политолози, социолози и активисти, президентът насрочи Съвета за национална сигурност.

Щом това е възможно в разединената общност на така наречения елит, значи назначението на Пеевски не е само лоша новина. А ако искат България да стане още по-единна, ДПС и БСП биха могли да предприемат и други, още по-креативни действия - да назначат шефа на ГАЗПРОМ за министър на енергетиката например.

Хайърсъзоff
14.06.2013, 16:51
http://infoobzor.net/index.php?option=com_content&view=article&id=5807%3A2013-06-14-12-06-23&catid=37%3A2011-02-07-21-47-09&Itemid=59

Стамболов
14.06.2013, 16:55
Финализиране на схемата
Изборът на Делян Пеевски е резултат от добре обмислен заговор между БСП и ДПС

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/06/14/2081669_finalizirane_na_shemata/?ref=embed&source=www.dnevnik.bg

Изборът на депутата от ДПС и медиен магнат Делян Пеевски е резултат от добре обмислена схема от управляващите, която започна още в първия ден на новия парламент. Най-важните стъпки в нея бяха безпрецедентно бързо приетите промени в Закона за ДАНС, които превърнаха агенцията в свръхинституция, която има разузнавателни, контраразузнавателни, разследващи и полицейски функции. В нея беше прехвърлен ГДБОП с всичките му правомощия. Важен момент в промените беше преразглеждане на статута на председателя, като изискванията бяха нагласени по мярка на Пеевски, както и решението той да се избира от парламента. Въпреки изразените притеснения от различни експерти по сигурността, че промените не са добре обмислени и ще предизвикат хаос, както и острата реакция на партньорските служби, че ще бъде влошено взаимодействието, промените бяха приети. Изненадата дойде тази седмица, когато президентът Росен Плевнелиев подписа указ за обнародването им в Държавен вестник въпреки изразените преди това притеснения. Източници на "Капитал" от Дондуков 2 коментираха, че държавният глава е подкрепил по принцип идеята председателят на агенцията да се избира от парламента, защото това гарантира... прозрачна процедура. С Росен Плевнелиев обаче никога не е била обсъждана кандидатурата на Делян Пеевски.

Как се случи изборът

Изборът на Делян Пеевски хвърли в шок повечето депутати от БСП в петък сутринта. В дневния ред на парламента, гласуван в сряда, както е по правилник, нямаше точка за избор на председател на ДАНС. Тя се появи извънредно в петък. Според чл.43, ал.5 в изключителни случаи председателят на Народното събрание може да предложи промяна на дневния ред. По всичко личи, че изборът на Пеевски е бил извънреден.

Народните представители на БСП са били информирани на заседание на групата в осем сутринта и повечето от тях до обед още не бяха осъзнали какво се случва. "Трябва ми време, за да осъзная ситуацията", каза един от тях. Изненадани бяха и в ГЕРБ, които сутринта не бяха в пленарната зала. Затова кандидатурата на Пеевски не беше изобщо подложена на дискусия. За близо 15 минути тя мина през гласуване, като събра 114 "за", 10 против и един въздържал се. Депутатите от най-голямата група се втурнаха обратно в залата и от името на ГЕРБ Димитър Главчев поиска прегласуване. Този път Пеевски беше избран със 116 гласа "за", 84 против и един въздържал се. Според неофициална информация един от БСП е гласувал въздържал се, а друг против, най-вероятно Янаки Стоилов. Имало и такива, които не участвали в гласуването, като Георги Кадиев.

Депутатите от БСП били притиснати на заседанието в групата с няколко заплахи - че се готвят протести и дестабилизация на страната, финансирани от ГЕРБ и криминалните среди, и че ако кандидатурата на Пеевски не мине, Орешарски до обед ще подаде оставка като премиер, защото правителството ще е бламирано. На въпрос на Кирил Добрев дали номинацията е съгласувана с партньорските служби министър-председателят отвърнал, че кандидатурата идва лично от министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев и има одобрението на партньорите. По предложение на Орешарски министърът на вътрешните работи пък ще стане и вицепремиер с ресор "Сигурност", но това трябва да бъде гласувано допълнително.

Станишев не е подкрепил с някакви факти тезата си за подготвяната дестабилизация на страната, но много от народните представители на БСП бяха наплашени от такава перспектива. Заради намеците в представите на част от тях се появиха страшни сценарии. "Знаем, че една банда срещу друга банда, но нямаме представа какво стои зад тази на ГЕРБ", обясни един от тях. Според друг огромният финансов ресурс, който акумулирали бившите управляващи, щял да бъде хвърлен за заплащане на затворници и криминален контингент, които се готвели наесен да започнат дестабилизация в страната. "Ще пострадат невинни хора", уплашил ги Станишев. "Някой трябва да свърши тази битка срещу ГЕРБ", казал председателят.

Други депутати намекнаха, че до седмица-две се очакват масови арести и скандални информации от службите за случаи, в които са замесени бившите управляващи. Най-крайният сценарий, за който се говори в кулоарите на Народното събрание, е, че Пеевски обещал да арестува Цветанов и след това да подаде оставката си.

Първата реакция дойде от президента Росен Плевнелиев, който отмени участието си в откриването на Дунав мост 2, за което беше поканен. Той свика и заседание на Консултативния съвет за национална сигурност следващата седмица. Темата е реформата в сектор "Сигурност". По-късно в петък зам.-председателят на ГЕРБ и бивш министър на вътрешните работи Цветан Цветанов поиска от парламентарната трибуна предсрочни парламентарни избори и свикване на Велико народно събрание.

Експертите: Терминално

"Назначението на Пеевски е евтаназията на това правителство", коментира изпълнителния директор на фондация "РискМонитор", която наблюдава дейността на ДАНС, Стефан Попов. И допълни: "Негов преждевременен край. Дори то да се задържи следващите месеци, това е неговият символичен финал. Още преди да е заработило." Според Попов след подобни събития продължава да тече някакво техническо-процедурно време, в което правителството извършва някакви кухи механични телодвижения. Но политическото време вече е приключило - мандатът за големи, сериозни политики, който разчита на подкрепата на избирателя и съгласието на гражданите, е в миналото. Всичко това само показва колко дълбоко под дъното е слязла страната.

Политологът Иван Кръстев е още по-категоричен: "Решението Делян Пеевски да бъде избран за председател на ДАНС има смисъл само ако правителството е решило, че иска България да напусне Европейския съюз. Ако не е това случаят, парламентът е длъжен да прегласува това решение."

Изборът на Пеевски е изненадал дипломатически корпус, който се очаква да излезе с официална позиция за случващото се. Дипломати от държави от ЕС коментираха, че изборът е скандален и ще се отрази пагубно на отношенията и полицейското сътрудничество.

Американското посолство в София: Назначението за шеф на ДАНС не е било консултирано с нас
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081822_amerikanskoto_posolstvo_v_sofiia_naznachen ieto_za_shef/

"Председател на ДАНС е важна длъжност от чувствителен характер, изискваща обществено доверие. В идеалния случай подобни назначения са резултат от прозрачен процес, който представя информация за квалификацията на кандидата. Бяхме попитани дали това назначение е било консултирано с нас и отговорът е, че не е било."

kat123
14.06.2013, 16:58
ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ СПЕЦИАЛНО ЗА „АФЕРА”: ЩЕ РАЗЧИСТЯ КОРУМПИРАНИТЕ В ИМЕТО НА ДЪРЖАВНИТЕ ИНТЕРЕСИ!

Специално за АФЕРА новият шеф на ДАНС Делян Пеевски категорично заяви, че ще работи единствено за държавата и интересите и. На репликата на АФЕРА: „Ако Ви позволят!”, Делян Пеевски отговори още по-категорично: „Ще видите какво предстои, ако се опитат да „не ми позволят”, напускам и си отивам…”.

http://afera.bg/reporter/44973.html

Jimmy
14.06.2013, 17:01
Правителството на Олигарски се подготвя да посрещне народната любов :eek:

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1000174_10201049395224580_1862075982_n.jpg

OMG
14.06.2013, 17:01
Иконата на тройната коалиция

Назначението на Делян Пеевски за шеф на ДАНС е изстрел право в десетката. Браво Местан, браво, Станишев, браво, Орешарски, браво, послушнико Сидеров! (Казвам го спонтанно – а иначе се питам защо – на марионетките не се вика “браво”.)

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11601&rid=20

Jimmy
14.06.2013, 17:03
ДЕЛЯН ПЕЕВСКИ СПЕЦИАЛНО ЗА „АФЕРА”:

Кат123 , само то ли остана на амбразурата да браниш другаря Пеевски? :D:D:D
Днес в суматохата да не ти изгубят надницата на Позитано? ;)

LANDLORD 31
14.06.2013, 17:05
Тази вечер аз и моята вярна съпруга ще присъстваме за първи път на митинг срещу скандалното назначение на шефа на ДАНС.

OMG
Правителството на Олигарски се подготвя да посрещне народната любов :eek:

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1000174_10201049395224580_1862075982_n.jpg

BTW, за който не е ходил по протести наскоро:
не си забравяйте личните документи,
възможно е да срещнете и полицейски отпор при опита си да се присъедините към протестиращите.

Jimmy
И мама Ирен сигурно е много щастлива за новия пост на отрочето ...

http://www.svobodata.com/images/others/image/Irena-Krastewa1.jpg

kat123
14.06.2013, 17:10
Фидосова подвела прокуратурата за “Титан”

Прословутите 150 хиляди лева били върнати едва през 2010 г.

http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2013/cqs1371218931z.jpg (http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=cqs1371218931z.jpg)

Искра Фидосова е манипулирала прокуратурата с неверни данни за скандала с “Титан”, обяви Григор Здравков от легия "Антимафия". По думите му тя е превела на каса 150 хиляди лева от прословутия заем едва през 2010 г.“Говорим за онези 150 хиляди лева заем, които според нея не били заем, а капаро за неосъществена сделка. Заради това магистратите отказаха да се образува предварително производство. Добрах се до едни ведомости, в които пише следното: Още към 2010 г. в счетоводните документи на фирма “Титан” фигурира името на Искра Фидосова. Този заем е възстановен на каса. . Проблемът е, че тя е била длъжна да декларира този заем според закона. И “Титан” и Искра Фидосова са излъгали прокуратурата, че парите са взети през 2007 г. и върнати след пет дни”, коментира Григор Здравков пред tv7.

http://www.blitz.bg/news/article/205449

robert
14.06.2013, 17:10
Плевнелиев: Незабавно отменете избора на Пеевски!
Моят кредит на доверие към това правителство е изчерпан, заяви президентът в извънредно обръщение
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5849631

След назначението на Делян Пеевски за председател на Държавната агенция "Национална сигурност" (ДАНС) моят кредит на доверие към това правителство е изчерпан, заяви в извънредно обръщение днес президентът Росен Плевнелиев.

Споко Плевня, като понапълни малко панделата, Пеевски сам ще напусне.
Стамби много си уплашен нещо ?
Какво друго може да се очаква след управлението на Боко?
И някой имал ли е илюзията, че на Боко и Цецко ще им се размине?

kat123
14.06.2013, 17:12
Кат123 , само то ли остана на амбразурата да браниш другаря Пеевски? :D:D:D
Днес в суматохата да не ти изгубят надницата на Позитано? ;)

Ако вкара Борисов, Цветанов и цялата греберска пасман в затвора съм ЗА, ако не ги вкара да си ходи.

kat123
14.06.2013, 17:13
Споко Плевня, като понапълни малко панделата, Пеевски сам сам ще напусне.
Стамби много си уплашен нещо ?
Какво друго може да се очаква след управлението на Боко?
И някой имал ли е илюзията, че на Боко и Цецко ще им се размине?

Иво Прокопиев треска го за тресе, и пусна говорителя си пред обществото.

Стамболов
14.06.2013, 17:15
Докато полицията поставя заграждения пред Министерския съвет

Хиляди се организират на протести срещу "повишението" на Пеевски
http://www.mediapool.bg/хиляди-се-организират-на-протести-срещу-повишението-на-пеевски-news207623.html

Само в рамките на час след изненадващото избиране на медийния магнат и депутат от ДПС Делян Пеевски за председател на ДАНС, хиляди потребители на социалната мрежа Фейсбук започнаха да се организират на протести в цялата страна.

Към 16.30 часа в петък участие в демонстрацията в София пред Министерския съвет бяха потвърдили над 32 000 души. Тя е насрочена за 18.30 часа.

Освен в столицата протести се организират в Благоевград, Бургас, Варна, Димитровград, Казанлък, Ловеч, Перник, Плевен, Пловдив и Сливен.

Няколко часа, след като медиите започнаха да съобщават за готвените демонстрации, Министерският съвет се оказа обграден от два реда метални заграждения, поставени спешно от полицията.

Към спонтанните планове за граждански протести своевременно се присъедини и ДСБ, като от партията оповестиха официален призив към масово недоволство.

"Изборът на Делян Пеевски за председател на ДАНС е арогантен знак за овладяването на България от мафията. Днес управляващите успешно завършиха дългогодишните опити на сенчестата власт да подчини държавните институции. Целта на всяка демократична държава е да пази своите граждани и техните права и свободи от домогванията на нелегитимни интереси. Точно на тях ни предадоха днес управляващите. През тяхната воля и гласовете им в парламента, криминалните интереси днес официално овладяха държавните институции. Днес е време да разберем, че не се делим на либерали и консерватори, на леви и десни, на управляващи и опозиция. Делим се само на граждани и мафия", обявиха от дясната партия, останала извън парламента.

Междувременно знакови лица от февруарските протести срещу правителството на ГЕРБ като Дончо Дудев, Янко Петров и др. напуснаха предвидената за 10 ч. среща с премиера Пламен Орешарски заради несъгласието си с избирането на Пеевски. Те трябваше да обсъдят с министър-председателя как да се облекчи бизнес средата в България.

"Казахме му абсолютно категорично, в крайна сметка хората излязоха по улиците и площадите заради монополите. А те в момента затвърждават най-големия монопол, а именно политическия. Ние няма да седим на тази среща и да го легитимираме, категорично се противопоставяме. Дори "седянката", както го каза, ще продължи днес в шест и половина пред Народното събрание", каза Дончо Дудев.

"Кой управлява тази държава, медиите? На кой е енергетиката, на кой е вече ДАНС? За какво говорим? Къде са ДПС? Знаем всички коя група медийна се притежава от тази партия, в коя банка държат своите пари. И за какво говорим вече? Ние какво сме? Акционерно дружество? Поредната гавра с българските граждани е това! Абсурдно! Няма как ние да присъстваме на такова нещо. И да попитам дали имаме министър-председател или какво имаме? Kой управлява нашата държава. За мен това е едно предателство", допълни Янко Петров.

Jimmy
14.06.2013, 17:15
Тази вечер аз и моята вярна съпруга ще присъстваме за първи път на митинг срещу скандалното назначение на шефа на ДАНС.
И аз отдавна не бях ходил на митинг, но комунистическата наглост мина всякакви граници.

Впрочем, след малко на протеста - пазете се от провокации!!!
Тези мръсници имат в арсенала си множество отвратителни мръсни номера, които не биха се поколебали да използват.
Изолирайте провокаторите, които ще изпратят!
Изолирайте хора, които проявяват агресивност, които се крият с качулки и пр.
По възможност постоянно снимайте с мобилните си телефони!

4i40
14.06.2013, 17:17
ДПС прасна Орешарски през ръцете с най-дебелата си тояга - Цветан Василев...
Мустака демонстрира сила и наглост за да сложи на такъв пост , такъв тупан......
Предупреждението е да не се пипат държавните поръчки и държавните пари в КОРП.....

Стамболов
14.06.2013, 17:19
Жозеф Дол: Липсата на дебат за избора на Пеевски повдига въпроси за целта на назначението
http://www.dnevnik.bg/evropa/evropeiski_parlament/novini_za_ep/2013/06/14/2081842_jozef_dol_lipsata_na_debat_za_izbora_na_pe evski/

Групата на Европейската народна партия в Европейския парламент призовава Европейската комисия да следи отблизо последните събития в България, стана ясно от изявление на председателя ѝ Жозеф Дол, разпространено от пресслужбата на ГЕРБ.

В коментар за избора от тази сутрин на новия директор на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) Жозеф Дол, заяви, че "групата на ЕНП в Европейския парламент е учудена от избора тази сутрин на Делян Пеевски за нов директор на ДАНС, чиито правомощия бяха значително разширени".

"Липсата на демократичен дебат и изключителната бързина на процедурата повдигат въпроси относно целите на назначението", подчерта той.

"Групата на ЕНП в Европейския парламент призовава Европейската комисия да следи отблизо последните развития в България и да гарантира спазването на европейските стандарти на Правовата държава", коментира още председателят на най-голямата група в Европарламента.

Европейската комисия да разследва действията на българското правителство и да помисли за активиране на Член 7 на Лисабонския договор, призова и германският християн-демократ Маркус Фербер, който е член на бюрото на Европейската народна партия.

Фербер заяви за БНР, че това се налага, защото действията на българското правителство вече са преминали отвъд границите на неспазване на европейските принципи. Член 7 предвижда санкции като ограничаване на правото на глас за страни - членки, които сериозно и трайно нарушават свободата, демокрацията, човешките права и други основни европейски стандарти и ценности.

Маркус Фербер съобщи, че очаква още на следващата си сесия – през юли, Европейският парламент също да обсъди ситуацията в България.

robert
14.06.2013, 17:23
Докато полицията поставя заграждения пред Министерския съвет

Хиляди се организират на протести срещу "повишението" на Пеевски

Стамбито брой и прасетата, затова ги изкарва хиляди.Че то Цецо учил ли е да брои до хиляда?

aprilzi
14.06.2013, 17:26
назначението на пеевски :D

това е очевидно послание на руснаците и на турците срещу сащ. щото досегашния господар цветанов като шеф на мвр и агент на цру сега се замества с шефа пеевски като агент на мит и на кгб. тази показност е нужна за да покажат ердоган и путин тяхното обявяване на война срещу сащ и част от ес, демек срещу британци и французи .

всичко много просто.

Jimmy
14.06.2013, 17:28
Ето я и цялата гнусна медийна кохорта от продажни мръсници:

http://e-vestnik.bg/imgs/bulgaria/Izdat_Toshev_Blus_Peevski-1a.jpg

Отляво надясно: Тошо Тошев (”Преса”), Тодор Батков (”Стандарт”), Светлана Шаренкова (”Земя”), Петьо Блъсков (тогава ”Република”, сега “Репортер”) и Делян Пеевски (”Телеграф”, “Монитор” и др.). Снимка: Булфото

OMG
14.06.2013, 17:32
Хе, "без да искам" попаднах на ТВ7, Бареков се сгърчи на площада в Благоевград. Три реда охранители го пазят, като нищо ще му дръпнат заслужен кютек.

Jimmy
14.06.2013, 17:36
Чудя ся комунистите и ДПС докъде ще стигнат с наглостта си!?!?!?!?!?

Помните ли една жена която каза, че Левски е престъпник ?
Точно така - Мукаддес Налбант !
Вече е назначена в новото правителство на Олигарски - за зам.-министър на образованието и науката.

Стамболов
14.06.2013, 17:42
Делян Пеевски - Иконата на тройната коалиция
Петък, 14 Юни 2013 16:37
Написана от Едвин Сугарев,
svobodata.com

Назначението на Делян Пеевски за шеф на ДАНС е изстрел право в десетката. Браво Местан, браво, Станишев, браво, Орешарски, браво, послушнико Сидеров! (Казвам го спонтанно – а иначе се питам защо – на марионетките не се вика “браво”.)
И е такова, защото от днес нататък новата тройна коалиция си има олицетворение. Придобила е плът и кръв, ум и морда. Морда впрочем е груба и обидна дума. Не съм прав и не съм справедлив. По-праведливо би било да кажа, че това е тотемът на управляващата ни етно-национал-социалистическа шайка. Дори по-скоро иконата. Богоподобният Пеевски заслужава да бъде такава. И съвсем по тертипа на Новия Завет съветва: по делата ми ще ме познаете.

Да си ги спомним какви бяха те. Не е зле впрочем да си ги спомни и Сергей Дмитриевич Станишев, който единствен защити това назначение. Чуйте го само: “За мен е абсолютно ясно, и съм убеден, че Делян Пеевски има волята, решимостта да работи за държавата и за хората, да се противопостави на всякакви икономически интереси, източване на държавата, корупция, независимо към коя политическа сила принадлежат.” Убедително, нали?

Само че не съвсем. Първо, защото пред ПГ на БСП аргументацията е била малко по-различна. Там той е заявил ултимативно: “Или гласуваме Пеевски, или кабинетът пада”. И са избрали да гласуват за Пеевски. Нищо, че политологът Иван Кръстев с право отбелязва, че “Решението Делян Пеевски да бъде избран за председател на ДАНС, има смисъл само, ако правителството е решило, че иска България да напусне Европейския съюз.” Защо не пък – може и това да е в сценария.

Да, очевидно не му е леко на Сергей Дмитриевич. Няма как да не забележим, че мнението на Бойко Борисов за това, че ДПС “изнасилва” столетницата, съдържа известна истина.

Плюс всичко такова изнасилване не му се случва за пръв път. Нали той уволни Пеевски от позицията му като зам. министър на бедствията и авариите – един пей-сърце пост, дето под крилото на Емел Етем можеше твърде успешно да се опосква Държавния резерв. Уволни го, защото срещу него се водеше дело за изнудване – и защото, както самият Сергей Дмитриевич посочи, заради “липса на морал”. Поводът за тази кратка формулировка беше свързан с обвинението, че Пеевски е изнудвал директора на “Булгартабак” Христо Лачев да сключва договори с посочени от него фирми.

След което обаче беше пренуден да го назначи отново. Със скърцане със зъби и с обяснението, че прави това поради изричното настояване на ДПС.

Имало е за какво да настояват. Междувременно Делян Пеевски се оказа мениджърът в сянка на една грамадна медийна империя, изкупена с парите на банкера Цветан Василев и включваща вестниците "Политика", "Монитор" и "Телеграф", печатница “Родина”, а напоследък и 50% от “Уикенд”, плюс TV-7 и – както усилено се говори – BTV.

Тази медийна империя атакуваше до изборите през 2009 г. Бойко Борисов, за да мине веднага след това на негова страна – като осигури медиен уют за неговото правителство – срещу задържане на държавните пари в Корпоративна Търговска Банка на Цветан Василев – а вероятно и срещу договорката ГЕРБ да щади ДПС в търсенето на отговорност от правителството на тройната коалиция. След като кабинета на Бойко Борисов падна, същата медийна империя се обърна буквално на секундата срещу него и заработи в полза на БСП – като сега примерно TV-7 е реалния официоз на властта, а под управлението на фамозния Николай Бареков е и абсолютен шампион по нечистоплътност сред българските медии.

Какво да добавим към всичко това? Преди всичко, че вероятно става дума не за морда и не за икона, а за емблема. Емблемата на новата тройна коалиция. И най-сетне да си спомним добрите стари стихове на националния ни герой Христо Ботев, на чиито чествания видния националист Волен Сидеров, който ни докара тази напаст и който сам по себе си е лика-прилика с въпросната икона, пристигна, яхнал врана коня. Стиховете прочее са: “какви е деца раждала, /раждала, ражда и сега/ българска майка юнашка”.

Впрочем, като става дума за майки, ето я тази на иконата ни – нявгашна скромна коректорка от печатницата на БАН, а сега – супер-гранд-бизнес дама.Смея се, но това вече не се търпи. Днес от 18.30 има протест пред Министерския съвет срещу това безобразие – не! – срещу тази гавра с достойнството ни на граждани. Не знам кой го организира – а и изобщо не ме интересува. Ще бъда там – и призовавам всички, които не изповядват убогото верую на преклонената главица, да отидат. Важно е да бъдем там и да не отстъпваме, докато цялата тази вампирясала сган си отиде!

4ubaka
14.06.2013, 17:43
+1

назначението на пеевски :D

това е очевидно послание на руснаците и на турците срещу сащ. щото досегашния господар цветанов като шеф на мвр и агент на цру сега се замества с шефа пеевски като агент на мит и на кгб. тази показност е нужна за да покажат ердоган и путин тяхното обявяване на война срещу сащ и част от ес, демек срещу британци и французи .

всичко много просто.

Дон Карлос
14.06.2013, 17:43
Дон Карлос,
това сериозно ли го пишеш .....

Не ти отговорих преди 10 дни, което може би прозвуча невъзпитано. За което моля да ме извиниш.
Но исках да изчакам развитието на събитията, за да получиш ясен и недвусмислен отговор от самите тях. След днешните събития, можеш и сам да си отговориш на въпроса. А аз избягвам да говоря несериозно, както и да говоря празни приказки.
Ако следиш внимателно медиите и новините, надявам се, че не ти е минал покрай очите и ушите фактът, че вестниците и книгите на издателството на лицето Пеевски са отпечатвани сравнително доскоро именно в печатница Мултипринт.
Ето ти я и "топлата" връзка.

4ubaka
14.06.2013, 17:54
:eek::eek::eek::eek::eek:
Делян Пеевски, Цветлин Йовчев и Сотир Цацаров се срещнаха за "координация"
заверата е за твърд отпор на протеста тази вечер
:mad::mad::mad::mad::mad:

shpono
14.06.2013, 18:10
Работните срещи за прецакване на народа започнаха моментално :)
Днес бяхме свидетели как за 15 минути цялата демокрация в страната бе срината, благодарение на червените боклуци и бизнес партньорите им.

Абе това kat 123 да не е някоя нова версия на другаря Черкезов.

val/she
14.06.2013, 18:14
4I40, Съни, затова ли сграбчихте властта- "вундеркиндът" Пеевски да оглави ДАНС?
Как хората с опит, в тези структури, преглъщат личността му?:confused:
Очевидно се цели пълно отвращение от политиката, до степен, в която да могат и свиня да сложат за премиер. На път са да го постигнат.:(

Bones57
14.06.2013, 18:29
И аз отдавна не бях ходил на митинг, но комунистическата наглост мина всякакви граници.

Впрочем, след малко на протеста - пазете се от провокации!!!
Тези мръсници имат в арсенала си множество отвратителни мръсни номера, които не биха се поколебали да използват.
Изолирайте провокаторите, които ще изпратят!
Изолирайте хора, които проявяват агресивност, които се крият с качулки и пр.
По възможност постоянно снимайте с мобилните си телефони!

Вари я, печи я, овцата си е оФца. Преди дни, снимка на някаква турска баба с маска и прашка на протестите обиколи цял свят. Тук обаче, оФцете надушват провокация, агресия, душевен смут и конфронтация.

Тъй е било и така ще бъде. Амин!

4i40
14.06.2013, 18:33
4I40, Съни, затова ли сграбчихте властта- "вундеркиндът" Пеевски да оглави ДАНС?
Как хората с опит, в тези структури, преглъщат личността му?:confused:
Очевидно се цели пълно отвращение от политиката, до степен, в която да могат и свиня да сложат за премиер. На път са да го постигнат.:(

:confused:
С две ръце я гепихме тази власт....Като си напълних ръцете, съм я захапал за врата, та да ми е пълна и устата....А за контра, съм се законтрил и с .... ( да ти пиша ли или ще се сетиш...)

Валче, нещо си се объркала......Бях срещу една свинска мутра, която ни бе премиер....
Още към 10ч си писах мнението - раздразнение и учудване.....

Ще поживеем, ще видим.....

пп Малко злобничко ме нападаш.....:rolleyes:

val/she
14.06.2013, 18:46
:confused:
..
пп Малко злобничко ме нападаш.....:rolleyes:

Toва чувство ми е чуждо.:)
А да се правиш на изненадан от избора на Пеевски- неуместно.:rolleyes:
Един Орешарски- с ореол на "експерт", не е в състояние да отвлече вниманието от останалата гмеж.

energetik
14.06.2013, 18:53
Все съм си мислил, че Станишев и Доган са по-печени, обаче сега се набутаха между шамарите по най-идиотски начин. Възможно е всичко да оттече след два три дни, макар че най-вероятно ще оттеглят Пеевски но това е невероятен автогол, и за какво е цялата работа? Какъв беше проблема да сложат някой удобен послушко в ДАНС? Защо трябваше да е свинята-син?
Станишев в момента звучи като абсолютен камикадзе по БТВ. Според мен абсолютно си дава сметка, че го чакат черни дни, и не само в Бг. Няма начин да не е знаел какво ще стане, но явно от ДПС са запънали като за последно - интересно защо ли? Нови избори ли искат, Станишев ли искат да катурнат или има нещо трето?

shpono
14.06.2013, 18:56
energetik
Не бързай с изводите, все пак да не забравяме, че Българския народ е прост, а прост народ слаба държава, като нашата е от най слабите в Света и определено най слабата в Европа.

val/she
14.06.2013, 19:02
Все съм си мислил, че Станишев и Доган са по-печени, обаче сега се набутаха между шамарите по най-идиотски начин. Възможно е всичко да оттече след два три дни, макар че най-вероятно ще оттеглят Пеевски но това е невероятен автогол, и за какво е цялата работа? Какъв беше проблема да сложат някой удобен послушко в ДАНС? Защо трябваше да е свинята-син?
Станишев в момента звучи като абсолютен камикадзе по БТВ. Според мен абсолютно си дава сметка, че го чакат черни дни, и не само в Бг. Няма начин да не е знаел какво ще стане, но явно от ДПС са запънали като за последно - интересно защо ли? Нови избори ли искат, Станишев ли искат да катурнат или има нещо трето?

Май не искат властта официално.:confused:

Макс
14.06.2013, 19:04
Реакцията срещу Пеевски ме кара да мисля че избора е правилен... Боко и Цоко са заплаха за националната сигурност, а Пеевски е достатъчно мотивиран

energetik
14.06.2013, 19:13
Макс, ти майтап ли си правиш? Подходящ бил!?!?!

Ми дай тогава да сложим Цеко Минев за шеф на екологията, Черепа да оглави пътното строителство, а енергетиката да я вземе примерно Божо Манчев или Ковачки (в зависимост кое лоби надделее)!

Mr_crash
14.06.2013, 19:14
Реакцията срещу Пеевски ме кара да мисля че избора е правилен... Боко и Цоко са заплаха за националната сигурност, а Пеевски е достатъчно мотивиран

Глупаков,
чети тука: http://www.segabg.com/article.php?id=653106
ДОЛУ ТУРЦИТЕ, ДОЛУ БСП, ДОЛУ ПРЕДАТЕЛЯ СИДЕРОВ!

Макс
14.06.2013, 19:27
Глупаков,
чети тука: http://www.segabg.com/article.php?id=653106
ДОЛУ ТУРЦИТЕ, ДОЛУ БСП, СМЪРТ ЗА ПРЕДАТЕЛЯ СИДЕРОВ!

Ами сегашните протести....., трябва да сме наивни да си мислим че 100% са автентични са хубав тест за новия шеф на ДАНС.... Ако протестите утихнат в срок до седмица слагам ръка на сърцето си и казвам: Пълното момче си го бива!

ПС. И малко по-полека долу турците, човека на Ердоган не е Доган, а Боко!

pipbel
14.06.2013, 19:28
Макс, ти майтап ли си правиш? Подходящ бил!?!?!

Ми дай тогава да сложим Цеко Минев за шеф на екологията, Черепа да оглави пътното строителство, а енергетиката да я вземе примерно Божо Манчев или Ковачки (в зависимост кое лоби надделее)!

Що бе, човека си изказа мнението. Оставете го на мира.
Таман да преброим кои са топ иди....хубавците на форума.
Това че са платени не е индулгенция.

snaky
14.06.2013, 19:43
Що бе, човека си изказа мнението. Оставете го на мира.
Таман да преброим кои са топ иди....хубавците на форума.
Това че са платени не е индулгенция.

За сега са само 2-ма... хубавци, той и Монти. Дори Гигов и нетуеър5 си посипаха главата с пепел.

robert
14.06.2013, 19:51
Ако правителството издържи 1 месец ще издържи още дълго време.
След 1 месец с това правителство Боко И Цвък ще изпаднат в безтегловност.
От там нататък парламентарната група на ГЕРБ ще стане по сговорчива.
Това е само мнение.
Нямам акции в никоя партия.

kat123
14.06.2013, 19:57
Изненада: Бойко Борисов и Делян Добрев не са гласували "против" избора на Пеевски

http://www.mediapool.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BD-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D 0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-news207656.html

Mr_crash
14.06.2013, 20:11
Ами сегашните протести....., трябва да сме наивни да си мислим че 100% са автентични са хубав тест за новия шеф на ДАНС.... Ако протестите утихнат в срок до седмица слагам ръка на сърцето си и казвам: Пълното момче си го бива!

ПС. И малко по-полека долу турците, човека на Ердоган не е Доган, а Боко!

Глупаков,
щом соц. медията Сега публикува статии СРЕЩУ тоя плужек, това означава
че това е капката която преля чашата!
Това означава разцепление в БСП!
СтаниШеф се прееба сам. Като Предателя Сидеров!
Ще има нови избори, до месец----------
-------
А за Ердоан не си прав,
много е направил човека за Турция, лошото е че забрави за заветите на Ататюрк,
който е най-великия човек който се е раждал в Турция след Сюлейман Великолепни!

noker
14.06.2013, 20:30
Няма такова безочие от страна на Орешарски.

Вижте само!!!

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/oresharski-delian-peevski-triabva-da-se-spravi-s-kontrabandata,152725/

Kiro
14.06.2013, 20:40
Plamen Darakchiev
Ха-ха! Цветанов взе, че обяви в парламента обяви банкрута на политическата система. ГЕРБ иска Велико народно събрание. Няма лошо. Но и фалитите не са безплатни. А и те имат натрупани три години и половина необслужен кредит.

Монти
14.06.2013, 20:41
За сега са само 2-ма... хубавци, той и Монти. Дори Гигов и нетуеър5 си посипаха главата с пепел.

Аз съм лесен ...
БТН и Корп излизам за минути,останалото съм на кеш ,но тези пълни като вас с хартиики на ТИМ ,Бедо и ловченският разбоиник ще мислят за изборите и насън...
Защото следващите избори могат да бъдат най рано през октомври...ако има ...
Аман от специалисти....
За какво да си посипя главата с пепел....:cool:
Да не съм от ДАНС...

Стамболов
14.06.2013, 20:43
19 неправителствени организации: Да се повтори изборът за шеф на ДАНС

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081946_blizo_20_nepravitelstveni_organizacii_da_s e_povtori/

noker
14.06.2013, 20:44
19 неправителствени организации: Да се повтори изборът за шеф на ДАНС

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/06/14/2081946_blizo_20_nepravitelstveni_organizacii_da_s e_povtori/

Да се анулира, не да се ревизира.

Монти
14.06.2013, 20:45
Няма такова безочие от страна на Орешарски.

Вижте само!!!

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/oresharski-delian-peevski-triabva-da-se-spravi-s-kontrabandata,152725/

Разбира се че Пеевски има интерес да се справи с контрабандата ,щом държи БТН...
И къде е безочието в интервюто....:mad:целта му е да пълни бюджета...

Стамболов
14.06.2013, 20:46
Няколко хиляди пред МС на протест срещу Пеевски

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5850351

Около 10 хил. са се събрали пред Министерски съвет на протест срещу избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС от Народното събрание, предаде репортер на Агенция "Фокус", позовавайки се на информация от полицията.

Броят им като цяло се увеличава непрестанно, макар дъжда.

Репортери на Vesti.bg от мястото на събитието разказаха, че са се събрали всякакви хора - млади и по-възрастни, бременни жени и майки с малки деца, хора с домашните си любимци, дори азиатски туристи.

По последни данни голяма част от хората се отправят към Народното събрание и Орлов мост.

Протестиращите пред Министерски съвет скандират "Довиждане", "Оставка", "БСП е мафия", "Орешарски вън", "Всеки ден ще е така, до победата".

Те носят и развяват български знамена, метла и плакати с надписи: "Те погребаха България!".

На друг плакат се вижда снимката на Делян Пеевски, която е задраскана, а под нея има надпис "Без теб в ДАНС!".

На други плакати е изписано: "Мафията си има правителство, дали ще има народ зависи от нас” и "Дали ще има народ, избираш ти”.

Протестиращите пред Министерски съвет са хвърляли и пиратки, пели са и българския химн.

В района има много засилено полицейско присъствие.

Чуват се мощни освирквания, викове "уууу", както и призиви за оставка.

Протестиращите са се събрали пред Министерски съвет, движението в района е блокирано.

Към протеста непрекъснато се присъединяват хора от бул. "Ал. Дондуков" и бул. "Мария Луиза".

Движението на автомобили по бул. "Цар Освободител" между бул. "Мария Луиза" и ул. "Раковски" е спряно от протестиращи граждани.

Около 10 000 души има на протеста пред Министерски съвет, по данни на полицията
14 юни 2013 | 20:11 | Агенция "Фокус"

София. Около 10 000 души са се събрали на протеста пред Министерски съвет. Това съобщиха за Агенция „Фокус” от пресцентъра на МВР. Към момента в МВР няма постъпили сигнали за инциденти, свързани с протеста срещу избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС.

anon6706
14.06.2013, 20:46
Мдаааа, в София само за 1 ден се организираха и излязоха 15-на хиляди човека.

Комуноиди, треперят ли ви вече червените задни бузки?
Виждате ли каква е силата на десния избирател?

Защо "свободната" ТВ и "свободния" журналист не предават кадри?
Май само Канал3 излъчва на живо.

Стамболов
14.06.2013, 20:48
Михаел Галер: Демокрация е в опасност - България е застрашена от румънски и украински сценарий

14-06-2013

По повод актуалната политическа ситуация след гласуваните промени в Закона за ДАНС и относно изненадващия избор на нейния нов шеф, говорителят на групата на ЕНП по въпросите за сигурността заяви следното:

„Аз съм много притеснен за демокрацията в България. Категорично осъждам прибързаните изменения и приложение на закона за тайните служби от страна на българския парламент през изминалите дни! Трябва да се види връзката между закриването на ГДБОП и прехвърлянето на нейните правомощия към разузнавателната служба ДАНС. От тази сутрин тези задачи се намират в ръцете на противоречивия медиен магнат Делян Пеевски. За него се твърди, че има близки взаимоотношения с български олигарси. Преди време той беше заместник-министър, когото тогавашния социалистически министър-председател Станишев уволни. Такива значими промени на държавните органи за сигурност изискват задълбочени консултации в парламента и обществото, както и с международните партньори. Пробутването на тези изменения в закона и възцаряването на Пеевски са лош сигнал. Българските социалисти и турската партия ДПС предизвикват остра политическа конфронтация и отслабват именно борбата срещу тежката престъпност. България е заплашена да изпадне в сценарий подобен на този в Румъния и Украйна. Европейската комисия и правителствата от ЕС трябва веднага да разследват случващото се в България!"

noker
14.06.2013, 20:51
Разбира се че Пеевски има интерес да се справи с контрабандата ,щом държи БТН...
И къде е безочието в интервюто....:mad:целта му е да пълни бюджета...

Как къде е? Не виждаш ли, че толкова са му спуснати нещата, че неможе да ги прикриие и се прави на ударен от бързия влак.

Монти
14.06.2013, 20:52
Мдаааа, в София само за 1 ден се организираха и излязоха 15-на хиляди човека.
Комуноиди, треперят ли ви вече червените задни бузки?
Виждате ли каква е силата на десния избирател?

Защо "свободната" ТВ и "свободния" журналист не предават кадри?
Май само Канал3 излъчва на живо.
:D:D:D:D
Спри се манго...
Едно време , през 1997 г. ги смятахме по 4 човека на квадратен метър и повече от 5 К не ги докарваха а комунистите като теб по 20 К ги даваха...
Защото там се правеха митингите на БСП а СДС ги правеше на Александър Невски...:cool:
Харесва ми езика.....
Всички районни организации на ГЕРБ са митинга...:cool:
Ама като Станишев е глупак....

Макс
14.06.2013, 20:55
Глупаков,
щом соц. медията Сега публикува статии СРЕЩУ тоя плужек, това означава
че това е капката която преля чашата!
Това означава разцепление в БСП!
СтаниШеф се прееба сам. Като Предателя Сидеров!
Ще има нови избори, до месец----------
-------
А за Ердоан не си прав,
много е направил човека за Турция, лошото е че забрави за заветите на Ататюрк,
който е най-великия човек който се е раждал в Турция след Сюлейман Великолепни!

И защо така бе Агънце, жално милно блееш, А.... Като за начало си отговори на този въпрос.......... Недей да виеш на трупа на БСП, ами вий на трупа на Герп... Колко повече слушам герперския вой, толкова повече съм убеден в правилността на назначението

Държавата е в кома и за да се изправи се нуждае от шок...... При тая омраза на улицата, Делянчо има пълния комфорт да работи............ Аз съм го писал, преди няколко месеца, КАКВО е решението на проблема....... Държавата се намира в прегръдката на Мафията, Мафията е ГЕРП, Решението е единствено, Събиране на приходите от контрабандата или около 1,5 млрд., ТОВА Е НАЙ-СИЛНАТА СПЕШНА МЯРКА, за целта....... 1. Назначават се млади, смели и мотивирани момчета, които да си сложат главата в торбата на ръководни позиции в ДАНС, НАП, МИТНИЦИ 2. Назначава им се безкомпромисна охрана, в това число и на роднините по права и съребрена линия 3. Ако това са правилните хора, то ще видим политици в затвора и ще може държавата да ОЦЕЛЕЕ

noker
14.06.2013, 21:01
Незнам как могат да си аргументират избора за човек с такава биография
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%BD_%D0%9F%D0%B5%D0%B5% D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8

Мажоритаря
14.06.2013, 21:03
Това правителство си направи харакири по-бързо отколкото предполагах... :mad:

anon6706
14.06.2013, 21:10
:D:D:D:D
Спри се манго...
Едно време , през 1997 г. ги смятахме по 4 човека на квадратен метър и повече от 5 К не ги докарваха а комунистите като теб по 20 К ги даваха...
Защото там се правеха митингите на БСП а СДС ги правеше на Александър Невски...:cool:
Харесва ми езика.....
Всички районни организации на ГЕРБ са митинга...:cool:
Ама като Станишев е глупак....

Само така си мислиш. През 97-ма може и да сте нямали в доносническата си служба Гугъл мапс. Да те светна - вече има.

Та там можеш да видиш, че площта пред Народното събрание е полукръг с радиус 50 метра.
Малко математика: Площта на този полукръг е 3,14*50*50/2=3925 кв.м.
Средно на кв.м. стоят около 3-ма човека. Или общо 11 775 души. Махаме 500 заради паметника и остават 11 000. Това е само в този полукръг. А по протежението на Царя? Колко според теб са още?

Комуноиден доносник нещастен.

noker
14.06.2013, 21:11
Това правителство си направи харакири по-бързо отколкото предполагах... :mad:

Явно бяха толкова зажаднели за власт, че са се опиянили като я получиха.

Стамболов
14.06.2013, 21:11
И защо така бе Агънце, жално милно блееш, А.... Като за начало си отговори на този въпрос.......... Недей да виеш на трупа на БСП, ами вий на трупа на Герп... Колко повече слушам герперския вой, толкова повече съм убеден в правилността на назначението

Държавата е в кома и за да се изправи се нуждае от шок...... При тая омраза на улицата, Делянчо има пълния комфорт да работи............ Аз съм го писал, преди няколко месеца, КАКВО е решението на проблема....... Държавата се намира в прегръдката на Мафията, Мафията е ГЕРП, Решението е единствено, Събиране на приходите от контрабандата или около 1,5 млрд., ТОВА Е НАЙ-СИЛНАТА СПЕШНА МЯРКА, за целта....... 1. Назначават се млади, смели и мотивирани момчета, които да си сложат главата в торбата на ръководни позиции в ДАНС, НАП, МИТНИЦИ 2. Назначава им се безкомпромисна охрана, в това число и на роднините по права и съребрена линия 3. Ако това са правилните хора, то ще видим политици в затвора и ще може държавата да ОЦЕЛЕЕ

Вас червените явно природата ви е създала да забавлявате нормалните хора.

При тая омраза на улицата, Делянчо има пълния комфорт да работи Това изречение е тежък оксиморон....:rolleyes::p:p:p

Аз не съм толкова луд като вас, за да помисле дори за секунда, че Пеевски може да свърши каквато и да било работа в ДАНС. Единственото което може да свърши този 32 годишен индивид с наднормено тегло е да затрие агенцията веднъж завинаги и да омаскари България пред Европа.:(

Но според мен това е целта за която е назначен. Какво друго може да очакваме от ПЕС, ФЕС и SS:confused: ГЕЯ, БЕЯ и ЗЛОДЕЯ съществуват единствено с цел да унищожат държавата и да докарат народа до просешка тояга:mad:

Но вие вече изпитвате гнева на народа. 10 000 бяха пред МС с лозунги Червени боклуци, Мафия Оставка Станишев к..ва и т.н. И това е само началото...:rolleyes::p:p:p

СЛЕДВАЩИЯТ ПРОТЕСТ Е В НЕДЕЛЯ ОТ 18:00 часа на пл. Народно събрание и общините на всички градове.

ДА ИЗМЕТЕМ НАЙ-НАГЛОТО И АНТИ-БЪЛГАРСКО ПРАВИТЕЛСТВО НА ПРЕХОДА!!!

ПРОТЕСТ против правителството на МАФИЯТА и ОЛИГАРХИЯТА!
НЕ на ДПС да управлява ПЛОВДИВ!
НЕ на Делян Пеевски в ДАНС!
НЕ на АЕЦ Белене и останалите далавери на комунистите!

Национален протест – събитие във Фейсбук

СОФИЯ – пред Народно събрание
ВАРНА – Осми приморски полк 43 – централен площад
РУСЕ – пл. Свобода 6 – централен площад
ПЛОВДИВ – площад Ст. Стамболов 1 – централен площад

15%
14.06.2013, 21:12
Изключително съм разочарован от ситуацията!
Не виня нито избирателите на БСП, ДПС, Атака, ГЕРБ и т.н., те всички си имат своя мотив за глас, аз обвинявам всички, които НЕ гласуват! Вярвам в нацията и съм сигурен, че ако гласуването е задължително, нещата не биха изглеждали по този начин!

anon6706
14.06.2013, 21:13
Новият ДАНС започна да действа:

Люба Кулезич, нападната и пребита в София

По първоначални данни тя е била съборена от нападателя си на земята, който започнал да я рита по тялото и лицето.

http://www.dnes.bg/crime/2013/06/14/liuba-kulezich-napadnata-i-prebita-v-sofiia.190876

kotara22
14.06.2013, 21:27
Волен наркоман смотан ....защо сега не излезеш с народът на Орлов мост

anon6706
14.06.2013, 21:29
Голям цирк.

Питат Станишев: Защо Пеевски стана шеф на ДАНС?
Отговор: Това е предложение на Орешарски.

Питат Орешарски: Защо Пеевски стана шеф на ДАНС?
Отговор: Това е решение на Парламента.

:)

Макс
14.06.2013, 21:30
Цитат:
При тая омраза на улицата, Делянчо има пълния комфорт да работи
.................................................. .................................................. .........................
Стамба кога по-лесно се работи, когато се опитваш всички да те харесват или когато всички те мразят и не ти и пука и ПРАВИШ, каквото трябва

anon6706
14.06.2013, 21:34
Цитат:
При тая омраза на улицата, Делянчо има пълния комфорт да работи
.................................................. .................................................. .........................
Стамба кога по-лесно се работи, когато се опитваш всички да те харесват или когато всички те мразят и не ти и пука и ПРАВИШ, каквото трябва

На вас и Жоро павето да ви сложат за шеф на МВР, пак ще донесете от девет кладенеца вода и ще намерите аргументи защо трябва да бъде точно той.

Не виждаш ли, че икони на БСП са изпаднали в потрес. Не само депутати. Днес слушах Нешка Робева. Жената вече се готви да тръгва към Бузлуджа, за да прави ново БСП.

4ubaka
14.06.2013, 21:36
всички имаха проблем с мобилните комуникации :mad:
странна работа, имаш обхват, а не можеш да избираш :mad::mad:

Новият ДАНС започна да действа:

Люба Кулезич, нападната и пребита в София

По първоначални данни тя е била съборена от нападателя си на земята, който започнал да я рита по тялото и лицето.

http://www.dnes.bg/crime/2013/06/14/liuba-kulezich-napadnata-i-prebita-v-sofiia.190876

tony1975
14.06.2013, 21:41
Продължавам да държа на тезата си че Пеевски и Василев са предния отряд на една варненска група, която притежава и НАШИЯ сайт!
Няма как да си бил в пристанище Варна и да не си се докоснал до тим
Няма как да си работил в ЦКБ без да си се докоснал до тим
Няма как да купиш половин България(БТК, Булгартабак, Техномаркет, НУРТС и т.н.) без съгласието на тим!

"Те" показаха че са много по-умни с политическите си игрички от Боко Тиквата, като го направиха смешен в парламента. И не вярвам че днес са свалили картите, има нещо друго което още не виждаме.... твърде е рано за да играят Ва Банк!!!

индианеца
14.06.2013, 21:42

Хо-Хо...
Падение :D

Макс
14.06.2013, 21:42
Голям цирк.

Да са живи лудите!!! Аноне знаеш ли тая приказка........ Трябва спешно да се отвоюва около 1,5 млрд. лв приход за държавата от контрабанда... Контрабандата, това е ГЕРП, Цоко и Боко.... Със сигурност Делян е мотивиран, би могъл да бъде полезен

След първоначалния шок за мен от назначението му, откривам логика... Ако Пеевски успее да укроти протестите, ТОВА е човека!

itso78
14.06.2013, 21:45
Киро,
забелязвам, че забележката ми към теб е била неуместна, тъй като явно стила на писане в тази тема е с цитиране на километрични чужди статии. Бях останал с впечатление, че си само ти, но виждам, че и други са така - явно така ви учат или така е модерно :D:D:D

Мажоритаря
14.06.2013, 21:46
Голям цирк.

Това е за Бисери и вицове.... :mad:

Макс
14.06.2013, 21:46
Продължавам да държа на тезата си че Пеевски и Василев са предния отряд на една варненска група, която притежава и НАШИЯ сайт!
Няма как да купиш половин България(БТК, Булгартабак, Техномаркет, НУРТС и т.н.) без съгласието на тим!

"Те" показаха че са много по-умни с политическите си игрички от Боко Тиквата, като го направиха смешен в парламента. И не вярвам че днес са свалили картите, има нещо друго което още не виждаме.... твърде е рано за да играят Ва Банк!!!

Някой нещо лошо да каже за БТХ, ами справят се хората!

anon6706
14.06.2013, 21:51
Да са живи лудите!!! Аноне знаеш ли тая приказка........ Трябва спешно да се отвоюва около 1,5 млрд. лв приход за държавата от контрабанда... Контрабандата, това е ГЕРП, Цоко и Боко.... Със сигурност Делян е мотивиран, би могъл да бъде полезен

След първоначалния шок за мен от назначението му, откривам логика... Ако Пеевски успее да укроти протестите, ТОВА е човека!

Ти даваш ли си сметка, че Пеевски от утре ще има най-висшия достъп до класифицирана информация в България? Повече дори от Президента и Главния прокурор.
Даваш ли си сметка какво е това за партньорските ни служби? За еврофондовете ни?

Дори да съществуват тези митични милиарди от контрабанда, смяташ ли, че Пеевски ще ги вкара в държавния бюджет или само ще ги пренасочи към други партийни каси?

Смяташ ли, че поставянето му на това място и предизвикателството към крехкия социален мир в държавата си струва заради тези митични контрабандни пари?

OMG
14.06.2013, 21:56

Знае се, че от протестите само ви е страх. И? Танкове ли ще викате пак?

А с Конституционния съд как възнамерявате да се справите? С Трактори?:rolleyes:

Мажоритаря
14.06.2013, 22:00
http://imageshack.us/a/img703/343/6m5f.png

Толкова със свободата на мнение в tv7.... :D:D

Макс
14.06.2013, 22:06
Ти даваш ли си сметка, че Пеевски от утре ще има най-висшия достъп до класифицирана информация в България? Повече дори от Президента и Главния прокурор.
Даваш ли си сметка какво е това за партньорските ни служби? За еврофондовете ни?

Дори да съществуват тези митични милиарди от контрабанда, смяташ ли, че Пеевски ще ги вкара в държавния бюджет или само ще ги пренасочи към други партийни каси?

Смяташ ли, че поставянето му на това място и предизвикателството към крехкия социален мир в държавата си струва заради тези митични контрабандни пари?

Ти какво предлагаш, да сравним УикиЛийксовете на Боко и на Пейчо ли...... Всеки в сравнение с Боко е морална девственица

Ако Пейчо до седмица не задуши протестите да си ходи, Става ли така

anon6706
14.06.2013, 22:10
Ти какво предлагаш, да сравним УикиЛийксовете на Боко и на Пейчо ли...... Всеки в сравнение с Боко е морална девственица

Ако Пейчо до седмица не задуши протестите да си ходи, Става ли така

Абе кой ти говори за ГЕРБ.
Вие не можете ли едно изречение или мисъл да родите, които да не съдържат Боко, Цоко или ГЕРБ.

Говоря ти шеф на ДАНС да беше станал Младен Червеняков. Дори и ГЕРБ щяха да гласуват за него.

Макс
14.06.2013, 22:14
Вие не можете ли едно изречение или мисъл да родите, които да не съдържат Боко, Цоко или ГЕРБ.

Говоря ти шеф на ДАНС да беше станал Младен Червеняков. Дори и ГЕРБ щяха да гласуват за него.

Не моята логика е че трябва да бъде млад и луд човек, който да си сложи главата в торбата!!! По скоро става Кирил Добрев става, но Сергея го е страх от него

anon6706
14.06.2013, 22:26
Не моята логика е че трябва да бъде млад и луд човек, който да си сложи главата в торбата!!! По скоро става Кирил Добрев става, но Сергея го е страх от него

Той врат няма, ти глава търсиш.....

Несериозни неща пишеш, но щом така ти харесва, така и да бъде.

netware5
14.06.2013, 22:27

+1

netware5
14.06.2013, 22:33

Какво искаш да кажеш с това? :mad:

val/she
14.06.2013, 22:34
Какви са тези "капиталисти", които само из държавни служби се търкалят?! Парадокс.

netware5
14.06.2013, 22:35

+1

индианеца
14.06.2013, 22:41
Може да е демонстрация на задкулисна сила. Показват, че могат да назначат на всеки идиот, включително и такъв, който населението не подкрепя на 99.9%, на който и да е пост в държавата, включително и толкова отговорен. Това голяма демонстрация на сила.

Chav
14.06.2013, 22:52
"В няколко града в страната имаше малобройни протести срещу избора на Делян Пеевски за председател на ДАНС."

http://tv7.bg/news/politics/9768798.html

Телевизията на народа tv7 обективна :D:D

Мажоритаря
14.06.2013, 22:54
Всичко, което се случва в нашата мила родина е подигравка... :mad::mad::mad:

anon6706
14.06.2013, 22:56
Всичко, което се случва в нашата мила родина е подигравка... :mad::mad::mad:

Засега ми харесва адекватната реакция на Плевнелиев.
Гледах го по Панорама.

Chav
14.06.2013, 22:57
Засега ми харесва адекватната реакция на Плевнелиев.
Гледах го по Панорама.

Мен пък повече ми хареса на жена му, без майтап :)

supertrader
14.06.2013, 23:02
Всички служби, които са ни натрапени отвън аут ! Ще си правим гаргара с тях до 101 и обратно, може и конкурси на селските идиоти да организирамеи най отявления ще го сложим да ги отглави.Толкова ли не ви е ясно, че отвън се подават глупави разпореждания и включително за изграждане на структури, които дублират наши добре работещи, които не можем да сложим под светлината на прожекторите и да участват в представленията им.

Chav
14.06.2013, 23:06
Мен пък повече ми хареса на жена му, без майтап :)

За това говорех:

http://prikachi.com/images/351/6222351t.png

Mr_crash
14.06.2013, 23:08

Ти си тъпо КОПЕЛЕ и такова ще умреш!
Щото няма да има кой да те погребе.
АМИН!

iezuita
14.06.2013, 23:10
Абе хора, един месец мина от изборите ! Само месец!!! На маймуни ни ли ни правят пак! А вие как виждате тази турско-червена пасмина да ни управлява цели 4 години?! Абсурд !

Макс
14.06.2013, 23:10
Ти си тъпо КОПЕЛЕ и такова ще умреш!
Щото няма да има кой да те погребе.
АМИН!

Искаш ли на ЛС да си разменим координатите

15%
14.06.2013, 23:14
Първоначално изпратено от energetik

плюс едно

noker
14.06.2013, 23:14
Сега всички мутри, дето се бяха изпокрили ще се появят преродени.

Mr_crash
14.06.2013, 23:16
Искаш ли на ЛС да си разменим координатите
mr_crash@iname.com

4ubaka
14.06.2013, 23:33
"Младежката организация на структурата на БСП в Берлин напуска партията в знак на протест срещу днешния избор на Делян Пеевски за председател на ДАНС.":cool:

al4en
14.06.2013, 23:53

Тони, мойте уважения към теб, обаче тук си в голяма грешка.

OMG
14.06.2013, 23:56
"Младежката организация на структурата на БСП в Берлин напуска партията в знак на протест срещу днешния избор на Делян Пеевски за председател на ДАНС.":cool:

Гоце няма ли да надникне отнякъде най-после ... ще му се наложи да обединява рано или късно ...

bertram
14.06.2013, 23:57
Пичове,

седя и си мисля... постановката за избора на Пеевски е меко казано провокация. Нормалният изход от ситуацията са предсрочни избори.. и като се замисли човек - кой има изгода изборите да са максимално скоро и бързо... единствено ДПС защо ли ... ами защото :

1) ГЕРБ ги разбутаха и ще им прекъснат пъпната връв с МВР = трудни манипулации в тяхна полза.
2. Десницата е в нокдаун и няма да се свести в следващите няколко месеца.
3. БСП губят не само 'случайни' гласоподаватели, но и свои заклети 'фенове' ... със страшна сила в последните часове.
4. Хората масово са отвратени от политическата система и на следващи избори като нищо избирателната активност ще е още по-слаба.
5. Волен се продаде за няколко милиона (може и десетки да са) и вече не е фактор...мисля, че неговите 'фенове' намалята с 30-50% в последните часове.

и какво остава - добре капитализираните структури на ДПС, които имат канали за купуване на роми. Турците и купените гласове не се влиаят от това, че синчагата на свинята майка станал шеф на ДАНС - за тях е важно да им купят тютюна и да имат по 50лв за кебапчета, ракия и торти.

накрая ще излезе, че ДПС целят да са втора политическа сила в най-лошия случай...

за мен пътя е един - БЪРЗО НОВА ДЕСНИЦА!

друг път няма!

4ubaka
15.06.2013, 00:09
дърта лисица е той, и след резила
който следва за столетницата,
ще предпочете да започне на чисто
/да излезе сух от водата/, така че нищо
чудно да поведе недоволните към нова формация ,
мейби "абеве" :cool::D
Гоце няма ли да надникне отнякъде най-после ... ще му се наложи да обединява рано или късно ...

Chav
15.06.2013, 00:20

друг път няма!

АМИН.

П.П няма нужда да е нова, просто да е единна.

SoHo
15.06.2013, 00:26
Как виждате БФБ другата седмица? Ако махнат Пеевски до Понеделник сме ок но иначе ще поемем на юг. Спад от 5%- 10%?

15%
15.06.2013, 01:04
Как виждате БФБ другата седмица? Ако махнат Пеевски до Понеделник сме ок но иначе ще поемем на юг. Спад от 5%- 10%?

Сохо, прави впечатление, че явно си накупил акции и си доста притеснен. Според мен ще има спад и той би бил повече от 10%, а за някои акции не изключвам и 30-40%. Паниката обаче е лош съветник, а и вярвам, че всяко чудо за 3 дни. Ако се окажа прав и наистина има спад, за мен това би била възможност за покупки на изгодни нива. След днешното гласуване се постарах да продам акции на разумни нива /къде успешно, къде не/ и в момента кеша е около 35%. При рязък спад просто ще допълвам и се надявам да ми стигнат. Грубо казано, на нива -20% от сегашните не бих продавал, та ако ще "Турско да стане" ;)

2012
15.06.2013, 01:13
Грубо казано, на нива -20% от сегашните не бих продавал, та ако ще "Турско да стане" ;)

ами то "турско" вече стана .................. от това повече какво очакваш?

Спете още, българи, спете и мърморете под носа си, че все нещо не ви е наред... 500 000 турци вече управляват 5 500 000 българи и са поставили свои хора на всички възлови места в държавата... а вие продължавайте да спите...

15%
15.06.2013, 01:15
ами то "турско" вече стана .................. от това повече какво очакваш?

Спете още, българи, спете и мърморете под носа си, че все нещо не ви е наред... 500 000 турци вече управляват 5 500 000 българи и са поставили свои хора на всички възлови места в държавата... а вие продължавайте да спите...

Корпоративно стана, иначе си прав!
Какво да правим?

2012
15.06.2013, 01:19
всички имаха проблем с мобилните комуникации ::
странна работа, имаш обхват, а не можеш да избираш :mad::mad:

не виждам нищо странно .......................... турци и комунисти в действие...

хак да ви е ..................... нали за тях гласувахте...

15%
15.06.2013, 01:21
не виждам нищо странно .......................... турци и комунисти в действие...

хак да ви е ..................... нали за тях гласувахте...

За тях гласуваха само реципиентите! Донорите НЕ гласуваха и аз лично вярвам, че трябва в БГ гласуването да бъде задължително!

SoHo
15.06.2013, 01:25
Сохо, прави впечатление, че явно си накупил акции и си доста притеснен. Според мен ще има спад и той би бил повече от 10%, а за някои акции не изключвам и 30-40%. Паниката обаче е лош съветник, а и вярвам, че всяко чудо за 3 дни. Ако се окажа прав и наистина има спад, за мен това би била възможност за покупки на изгодни нива. След днешното гласуване се постарах да продам акции на разумни нива /къде успешно, къде не/ и в момента кеша е около 35%. При рязък спад просто ще допълвам и се надявам да ми стигнат. Грубо казано, на нива -20% от сегашните не бих продавал, та ако ще "Турско да стане" ;)

Имам акции на БФБ това е ясно, за какво да пиша в този форум ако нямам :) И аз съм с добър кеш, търгувам активно но в някой позиции съм по дългосрочен. И аз мисля да купувам при такива корекции, оставам си позитивно настроен въпреки сегашните драми :) Мисля че при акциите със слаб мажо може и да има по големи спадове.

2012
15.06.2013, 01:46

мисирко, ти продължаваш да доказваш, че си най-тъпото парче в този посредствен форум

Факушкa
15.06.2013, 01:49
мисирко, ти продължаваш да доказваш, че си най-тъпото парче в този посредствен форум

Aма кое е това тъпо коле, би ли разказал? :)
И за сеоската кюстендилска слива ако може?

robert
15.06.2013, 04:15
Цецко ползваше държавния репресивен апарат, като бащения.Изнудваше бизнеса яко, включително и Пеевски.Много народ му е набрал, за Пеевски да не говорим.Той е силно мотивиран за реванш.От понеделник започва шоуто и това се знае много добре.
Боко и Цвък ще бъдат главни герои.Завалиите правят отчаяни опити да се спре предстоящия филм на ужасите.Май няма да успеят.Настанете се удобно пред екраните .От понеделник започва филма.Всичко друго ще избледнее и всякакви дълбокомислени анализи и прогнози няма да имат никакво значение.
Дали в предстоящия филм, няма да има серия и за президента и неговия избор?
Навсякъде в Европа се убиват да вкарват корумпирани политици в панделата,
Последният пример е от Чехия.Дошло е време и за наши юнаци.

tony1975
15.06.2013, 06:10
Мисля си дали Цветан Василев е приел да остане забраната за до 25% от държавните пари в КТБ/което ще гали ухото на избралите Олигарски/, а назначението на Хипопотамчо да е това което е поискал в замяна? Все пак г-жа Станишева е ПР експерт мисли се в тази насока!!!

noker
15.06.2013, 08:24
Цецко ползваше държавния репресивен апарат, като бащения.Изнудваше бизнеса яко, включително и Пеевски.Много народ му е набрал, за Пеевски да не говорим.Той е силно мотивиран за реванш.От понеделник започва шоуто и това се знае много добре.
Боко и Цвък ще бъдат главни герои.Завалиите правят отчаяни опити да се спре предстоящия филм на ужасите.Май няма да успеят.Настанете се удобно пред екраните .От понеделник започва филма.Всичко друго ще избледнее и всякакви дълбокомислени анализи и прогнози няма да имат никакво значение.
Дали в предстоящия филм, няма да има серия и за президента и неговия избор?
Навсякъде в Европа се убиват да вкарват корумпирани политици в панделата,
Последният пример е от Чехия.Дошло е време и за наши юнаци.

Така говориш ама тука говориме по скоро за реваншизъм. С това хипопотамче на поста БСП се опитва да удари с един куршум 2 заека. Първо да угоди на коалиционния си партньор ДПС и второ да сложат на поста човек, който е набрал много на Цветанов, така че да го унищожи. Сценария е ясен, само, че не са взели улицата предвид.

Vampircho
15.06.2013, 08:43
Пичове,

седя и си мисля... постановката за избора на Пеевски е меко казано провокация. Нормалният изход от ситуацията са предсрочни избори.. и като се замисли човек - кой има изгода изборите да са максимално скоро и бързо... единствено ДПС защо ли ... ами защото :

1) ГЕРБ ги разбутаха и ще им прекъснат пъпната връв с МВР = трудни манипулации в тяхна полза.
2. Десницата е в нокдаун и няма да се свести в следващите няколко месеца.
3. БСП губят не само 'случайни' гласоподаватели, но и свои заклети 'фенове' ... със страшна сила в последните часове.
4. Хората масово са отвратени от политическата система и на следващи избори като нищо избирателната активност ще е още по-слаба.
5. Волен се продаде за няколко милиона (може и десетки да са) и вече не е фактор...мисля, че неговите 'фенове' намалята с 30-50% в последните часове.

и какво остава - добре капитализираните структури на ДПС, които имат канали за купуване на роми. Турците и купените гласове не се влиаят от това, че синчагата на свинята майка станал шеф на ДАНС - за тях е важно да им купят тютюна и да имат по 50лв за кебапчета, ракия и торти.

накрая ще излезе, че ДПС целят да са втора политическа сила в най-лошия случай...

друг път няма!

Divide et impera!
Но ние сме си виновни....

noker
15.06.2013, 09:09
Divide et impera!
Но ние сме си виновни....

Чудех се кога ли БСП ще изчезне от политическата сцена. Това е началото на края.

OMG
15.06.2013, 09:31
Чудя се какво има предвид Цветанов като казва, че ще бъдат изслушани с Цацаров от ЕК и там много неща ще се изяснят. Защо точно там трябва да се изясняват и какви правомощия има ЕК по отношение на главния ни прокурор, за да се очаква някакво решение от нея ... Нямам друго обяснение, освен да се държи настрана от "моята дума срещу неговата" и че след изборите не очаква чуваемост от новоназначените фигури, които трябва да приложат върховенството на закона.

OMG
15.06.2013, 09:38
http://www.svobodata.com/page.php?pid=11607&rid=6

4ubaka
15.06.2013, 09:51
най-хубавото на вчерашният ден-
СЪБУЖДАНЕТО НА "ДЕСНИЯ" ЧОВЕК
пп сега вече червенушковците трябва да треперят,
защото техния край идва :mad::mad::mad:

gigow
15.06.2013, 09:52
Единственото обяснение за назначаването на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, което ми изглежда приемливо, е че той има сигурни доказателства против Борисов и Цветанов като организатори на контрабандата на цигари и други работи. Както и ще има воля и мотивация да извади тези доказателства, които да вкарат Бойко в затвора.
Това не е невъзможно, ако е вярно че Пеевски седи зад приватизацията на БТХ. Щото се говори че фирмата, която охранява камионите с цигари за износ от завода до митницата се казва "Ипон". Нали знаете на кого. И че на полицията е забранено да проверява тези камиони.
Ако е така, то ще знам защо съм ручал жабетата живи. И може дори да ми се сторят вкусни.
Ако обаче не е така, то Станишев се е самоубил ритуално.
И не се казва харакири, ами сепуку. Това за онези, които не са чели "Шогун". ;)
Виждате ли? Днес дори мога да се усмихвам, макар и трудно. Вчера и това не можех.

robert
15.06.2013, 09:56
Чудех се кога ли БСП ще изчезне от политическата сцена. Това е началото на края.

Пилците се броят на есен.
Ако има резултати, ако има политици в затвора, ако бизнеса се освободи Пеевски не е проблем.Пък и той сам ще си отиде.

Макс
15.06.2013, 10:00
Единственото обяснение за назначаването на Делян Пеевски за шеф на ДАНС, което ми изглежда приемливо, е че той има сигурни доказателства против Борисов и Цветанов като организатори на контрабандата на цигари и други работи. Както и ще има воля и мотивация да извади тези доказателства, които да вкарат Бойко в затвора.
Това не е невъзможно, ако е вярно че Пеевски седи зад приватизацията на БТХ. Щото се говори че фирмата, която охранява камионите с цигари за износ от завода до митницата се казва "Ипон". Нали знаете на кого. И че на полицията е забранено да проверява тези камиони.
Ако е така, то ще знам защо съм ручал жабетата живи. И може дори да ми се сторят вкусни.
Виждате ли? Днес дори мога да се усмихвам, макар и трудно. Вчера и това не можех.

Гигов важно е котката да лови мишки, дали е черна или бяла, няма Значка... Става въпрос за СПЕШНО отвоюване на 1,5 млрд от контрабанда, освен това се вижда че това е част от логиката от началото на създаване на правителството досега.......

Разбира се че човека, който трябва да го направи, трябва да бъде луд...... Аз го приемам този избор, обичам да коментирам не хората, а ДЕЙСТВИЯТА на хората....

OMG
15.06.2013, 10:07

И какво разбираш еднолично точно Пеевски да има доказателства, бре Гигов ... Доказателствата са си доказателства, ако изобщо ги има, то те са на разположение на прокуратурата, на ДАНС, по-скоро точно Пеевски би ги употребил неправомерно ...

Макс
15.06.2013, 10:08
най-хубавото на вчерашният ден-
СЪБУЖДАНЕТО НА "ДЕСНИЯ" ЧОВЕК
пп сега вече червенушковците трябва да треперят,
защото техния край идва :mad::mad::mad:

Къв десен човек, кви 5 лева... Това е едно клише за хората, който имат нужда да знаят Кое е правилно без да е нужно да мислят, без да е нужно да се напрягат, за да стигнат до тоя извод...... Кажи му на недостатъчно интелигентния че Дясното е правилно, кажи му че Комунистите са лоши и го прати да Зяе по площадите......

Света се е Запалил върви към Фискална пропаст или плува към Фискалната скала, в момента Политиката е Правилна или Неправилна, а не дясна или лява.... Престанете да живеете в миналия век!

rookie trader
15.06.2013, 10:11
Пичове, фесовете са знаели какъв скандал ще предизвика назначението на тоя глиган. Затова са предвидили още по скандални действия, които да го реабилитират още в първите часове на мандата му. Очаквам медийно раздухани арести от понеделник, а може и довечера.

robert
15.06.2013, 10:13
Мощна медийна кампания е в ход срещу правителството на Орешарски.
Пускам телевизора навсякъде Герберски калинки ронят сълзи.
Президента и той е активиран и той се прави на мъж.Бойко му е разрешил явно.
Оредяващите герберски организиции и те са вдигнати на крак.
На оръжие братя.
Всички на барикадите.
Да спасим Цецо И Боко от затвора.
Да спасим парите на Боко.
Да спасим 6 те апартамента на Цецко.

Макс
15.06.2013, 10:15
Пичове, фесовете са знаели какъв скандал ще предизвика назначението на тоя глиган. Затова са предвидили още по скандални действия, които да го реабилитират още в първите часове на мандата му. Очаквам медийно раздухани арести от понеделник, а може и довечера.

Да трябва да свикваме, ще използвам твоя израз, ще имаме и Фес за премиер, Както и Циганин за президент.....

Очакваме сеира още от понеделник!

tony1975
15.06.2013, 10:17
Съгласен съм!
Нека не забравяме че това са хората които разбиха Скайпа на чичо О
-това са хората които издадоха книга срещу него,
-това са хората, които обиколиха света за да заснемат някой имот,
-това са хората които за 50стинки разлика в цената на един сироп събориха министър

СИГУРЕН съм че хипопотама не излиза ей така на светло, 100% има подслушани разговори и факти които да уличават ББ и Цв.Цв. в много неща и те със сигурност са много по-лоши от контрабанда със цигари!!!
За да си го вкара така станишев му е показано нещо неоспоримо, което накрая ще ги направи герои. Още преди 3 седмици ДП бил казал на мадам В да изчака по късно за интервю защото предстояли събития - всичко е планирано така че тези момчета да излязат герои!!!

Макс
15.06.2013, 10:27
Съгласен съм!
Нека не забравяме че това са хората които разбиха Скайпа на чичо О
-това са хората които издадоха книга срещу него,
-това са хората, които обиколиха света за да заснемат някой имот,
-това са хората които за 50стинки разлика в цената на един сироп събориха министър

СИГУРЕН съм че хипопотама не излиза ей така на светло, 100% има подслушани разговори и факти които да уличават ББ и Цв.Цв. в много неща и те със сигурност са много по-лоши от контрабанда със цигари!!!
За да си го вкара така станишев му е показано нещо неоспоримо, което накрая ще ги направи герои. Още преди 3 седмици ДП бил казал на мадам В да изчака по късно за интервю защото предстояли събития - всичко е планирано така че тези момчета да излязат герои!!!

Да те подсетя преди няколко месеца медийния флагман, Уикенд какво пишеше за Станишев, КАКВО ли му е коствало да го преглътне.... Може Пеевски да е всякакъв, но не е крадец на Акциз и ДДС, както и не е трафикант на Амфети и кока.....

Битката с ОД беше брутална и жестока, през цялото време съм симпатизирал на Донев, Та пичове виждаме какъв жесток Боец ще се изправи срещу Боко и Цоко

Chav
15.06.2013, 10:41
Кадиев по Нова: В понеделник ще падне правителството.

Монти
15.06.2013, 11:21
Кадиев по Нова: В понеделник ще падне правителството.

Ако падне правителството ,следват избори есента и тогава ще има голяма колиция между БСП и ГЕРБ....пред зимата....
Това е ход Б с премиер различен от БорисоФ и Цветанов...
Това следва......
Или политическия протевник в затвора....за контрабанда ,анфетамини , парични каси....черна...
А за манипулатора Анон ,нека да застанат 3 човека с три чадъра на квадратин метър.... :D ,да не му влизам в глупостите на метража ,градинки ,храсти , мантинела и огради на полицията от двете страни...
:mad:

4ubaka
15.06.2013, 11:25
Тъпаци в защита на прасчо
Нооо всяко стадо си има мърша

B.Graham
15.06.2013, 11:26
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1001793_4261867603822_1537178421_n.jpg

pipbel
15.06.2013, 11:34
Ако падне правителството ,следват избори есента и тогава ще има голяма колиция между БСП и ГЕРБ....пред зимата....
Това следва......
Или политическия протевник в затвора....за контрабанда ,анфетамини , парични каси....черна...
А за манипулатора Анон ,нека да застанат 3 човека с три чадъра на квадратин метър.... :D ,да не му влизам в глупостите на метража ,градинки ,храсти , мантинела и огради на полицията от двете страни...

Ти верно ли както спомена някой подкрепяш назначението на Пеевски ?
Да или не ?

4ubaka
15.06.2013, 11:37
:D:D:D
"Бизнесменът Младен Михалев – Маджо изненадващо се появи на последния прием в руското посолство. Основателят на силовата групировка СИК, който от години живее в Швейцария, е бил сред официалните гости на приема миналия вторник.На приема са били забелязани още членове на Конституционния съд, бизнесмени (сред които собственикът на АКБ "Форес" Николай Банев), лидерът на "Евророма" Цветелин Кънчев, председателят на "Атака" Волен Сидеров, експрезидент Георги Първанов, бившите НДСВ кадри Милен Велчев и Красимир Катев и др.
Присъствието на приема е първата светска проява, на която Маджо се появява от години насам. Бизнесменът предпочита да живее в Швейцария и дори наскоро обяви, че може да разпродаде имуществото си в България. Независимо от намеренията му огромното имение край “Симеоновско шосе” се поддържа винаги в готовност, в случай, че “шефът” реши да се прибере."

Chav
15.06.2013, 11:41
Това следва......

Нещо си прекалил с холивудската продукция ми се струва :D:D

Монти
15.06.2013, 11:45
Ти верно ли както спомена някой подкрепяш назначението на Пеевски ?
Да или не ?

Не го подкрепям ,но не мисля първосигнално....
Ако се справят с протестите ,тези дни ще управляват дълги години....:mad:

Първо решиха проблемите си с Атака ... ще държат парламента докато могат...
нямат полза от избори наесен от Трите партии...
Сега ще видим Атака как ще изкарат техните бригади....:mad: ,вчера е имало опити за конфронтации но са били много ...:cool:
Второ взеха властта в силовите структури без армията и ако се стигне до прилагане на сила има кой да заповяда това....
Трето решават икономически интереси не само на Банкера ,но и на Чичо ОГИ и т.н....
Четвърто- ще борят контрабандата на цигари на всяка цена...
Пето ще борят политическия противник до затвора....:cool:

Монти
15.06.2013, 11:48
Нещо си прекалил с холивудската продукция ми се струва :D:D

Толкова съм гледал холивудските премиели ,колкото случайте в Белите Брези и Стрелбище ,когато се избиха 30 човека за да се преразпредели пазара на наркотици....
А живите имат показания....:cool:

pipbel
15.06.2013, 12:02
Не го подкрепям ,но не мисля първосигнално....
Ако се справят с протестите ,тези дни ще управляват дълги години....:mad:
:

Наистина си май от холивуд.
Ако все пак успеят да се справят сега (което силно ме съмнява) - най късно зимата ги очаква такова цунами, каквото и в кошмарите си не са сънували.
Вече са пътници.

Монти
15.06.2013, 12:12
:mad:Наистина си май от холивуд.
Ако все пак успеят да се справят сега (което силно ме съмнява) - най късно зимата ги очаква такова цунами, каквото и в кошмарите си не са сънували.
Вече са пътници.

Хайде ,малко от кухнята....
Рукадите в МВР в София бяха , Шефа на СДВР и Комисаря на Трето ... Симеонов.
Помислих ,че са са гербери и за това...
Причините бяха за кантрабандата на цигари на Женският пазар...
От 10 дни там са полицай от друго РПУ...
За това време и те успяха да влезат в схемите на циганите.... :D

Орешарски може да уцелее от митинги, но без пари ....не!
Така ,че защо Пеевскщи или Правителството....

Бюджета му разчита на милиард и половина от акциза на цигари и другата контрабанда на стоки и горива......
Единственият човек който ще има интерес да убие цигарената мафия е Пеевски защото е свързан с Булгартабак ,всички други ще влязат в договорка ,защото парите са много....
Разбира се е поел и политически задачи....
Така ,че затова според мен е Пеевски...
Митниците са корумпирани до безобразие...
Ето един сценарии......на 70 % е истина...

anon6706
15.06.2013, 12:15
Ако ГЕРБ са умни, още следващата седмица трябва да поискат вот на недоверие на правителството.
Атака ще бъдат притиснати в ъгъла, както и свестните хора от БСП (тези 5-6 човека :))

anon6706
15.06.2013, 12:19

Гигов, и ти като Макс търсиш оправдания.
Дори Пеевски да има информация, доказателства и т.н., не се правят така нещата. Каквото и да направи Пеевски, ще се смята за реваншизъм и ще създава от Борисов и Цветанов мъченици в лицето на избирателя. (едната мутра си връща на другата мутра)

Ако тези хора са вършели престъпления, трябва да бъдат вкарани в затвора от доказан експерт с кристална автобиография.

Толкова ли не са чели книжки другарите и депесарите.... :(

pipbel
15.06.2013, 12:22

Хайде ,малко от кухнята....
,..

Принизяваш нещата до битово ниво, което е неадакватно.
Спокойно могат да се справят с това ако желаят и без да слагат Пеевски в Данс.
Играта е на много по високо ниво.
Както каза Кадиев заранта по ТВ - въпрос на цивилизационен избор.
Западните служби няма да оставят нещата така...вече дипломатично бе опровергана лъжата на Орешарски че избора на ДП е съгласуван с тях.
Съгласувано май само с Путин...абе пут...и номера.

OMG
15.06.2013, 12:45
Ако ГЕРБ са умни, още следващата седмица трябва да поискат вот на недоверие на правителството.
Атака ще бъдат притиснати в ъгъла, както и свестните хора от БСП (тези 5-6 човека :))

Това би било отново шанс за депутатите от Атака да одрусат крушата. Ще си уредят заменка с тези 5-6 т.нар. свестни от БСП.
Много хора разчитат на протестите, но те не бива да спират с една оставка на Пеевски, самата конструкция вече е компрометирана.
Единствено нови избори могат да бъдат решение.

val2
15.06.2013, 12:53
" Усмивки " от старите ленти

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/05/05/897347_delian_peevski_se_sreshta_sus_zam-ministur_na/

http://www.capital.bg/blogove/za_medii/2010/05/05/897324_opaa_-_zam_ministur_goranov_zasechen_da_se_vijda_s/

anon6706
15.06.2013, 13:01
" Усмивки " от старите ленти

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/05/05/897347_delian_peevski_se_sreshta_sus_zam-ministur_na/

http://www.capital.bg/blogove/za_medii/2010/05/05/897324_opaa_-_zam_ministur_goranov_zasechen_da_se_vijda_s/

Комуноиди, оставете за няколко дни ГЕРБ.
Вашата къща гори. Не берете гайлето на опонентите си.

val2
15.06.2013, 13:07
Комуноиди, оставете за няколко дни ГЕРБ.
Вашата къща гори. Не берете гайлето на опонентите си.

Мен ли визираш ?!

Точно с мен си в грешка .

"Дежурен " по форум ли си ?

tony1975
15.06.2013, 13:30
„Това което виждате е само сянката на това което се задава” –Конфуций
Днес след, като се отърсих от вчерашния шок се опитвам да разсъждавам трезво върху случващото се в България!
Безгранична власт бе дадена на „тъмната страна” досущ като в класиката Междузвездни войни. Но защо този Ситски лорд излезе на светло и защо Станишев му даде тази власт? Ами какво ли мрази повече от вестниците, които 4-ри години го наричат педер@ст, как какво - вечно хулещия го и оправдаващия се с него Борисов.
За мен Пеевски е показал неуспорими аргументи че може да компрометира Цветанов и Борисов. Едва ли това е смешна контрабанда със цигари, по скоро това са множество доказателства за търговия с наркотици или защо не опит за убийство. Или защо не се окаже че „Наглите” са творение на ББ, който спечели народната любов със залавянето им?
Но как тези доказателства могат да хванат декиш, като са придобити точно като всички други до сега – незаконно, с частния ДАНС на Пеевски или Трактора или който и да е там. Ами естествено чрез ДАНС те изведнъж ще станат придобити законно. ДАНС ще бъде параван за Пеевски да облече в законност това , което вече има и е показал на Орешарски и Станишев.
Не ме разбирайте погрешно Борисов беше същия и той отгледа тази змия в пазвата си. Все още има хора, които помним как миналата година депутатите на ГЕРБ промениха нормативната уредба, така че печелившото пловдивско предприятие Юрий Гагарин да не може да произвежда основната си продукция и да бъде придобито от Булгартабак(собственост на Цветан Василев). Всички помним как ГЕРБ си мълчеше, когато КАОЛИН „замърсяваше” почвата и водата – точно когато Цветан Василев искаше да го лапне, а сега изведнъж когато Иво го продаде на западноевропейска фирма изведнъж „замърсяването” спря! Всички помним как ГЕРБ си мълчаха, когато заради това, че искаше да има ТРУД и 24 часа, Цветан Василев обвини българската компания СОФАРМА в какво ли не и сега, когато вестниците вече са негови – изведнъж лекарствата на СОФАРМА се оказаха пак са едни от най-евтините в България!
Просто сменихме един ситски лорд със друг - жалко!!!

anon6706
15.06.2013, 13:45
Мен ли визираш ?!

Точно с мен си в грешка .

"Дежурен " по форум ли си ?
Върша си разни неща на компютъра и се забавлявам с вашата агония. :)

П.П. Я, ме светни по някой правен въпрос. :)

Chav
15.06.2013, 14:02
Защо се затвори темата за Деян Пеевски?

Не е подал оставка още, имал намерение, ако парламента си отменил решението да приеме. Какво става, ако пък парламента не го поиска това??

Protokol
15.06.2013, 14:10
Защо се затвори темата за Деян Пеевски?

Не е подал оставка още, имал намерение, ако парламента си отменил решението да приеме. Какво става, ако пък парламента не го поиска това??
Kat123 пожела и веднага стана - така се случват нещата ако не знаеш :confused:
"Със своята честност и неподкупност, а може би и заради нечовешката си жестокост, си печели прозвището Железния Феликс."

val2
15.06.2013, 14:13
Върша си разни неща на компютъра и се забавлявам с вашата агония. :)

П.П. Я, ме светни по някой правен въпрос. :)

Веднага те светкам , стига да кажеш какво те интересува :)