PDA

View Full Version : Златни монети

Страници : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

valentin milkov
06.04.2008, 20:26
Събчо, грифона без годината продаваш ли го? Проявявам интерес. В аукциона тази монета седи вече месец на цена 500 кинта и естествено, че никой няма да я купи. Сашо Колев даже беше я пуснал в началото на 550, баси!?!? Тази монета продаваш ли я и на кви пари? Пиши на лични. Ако желаеш, разбира се.

Sabcho
06.04.2008, 20:39
ЕДНА МИ Е И СИ Я КУПИХ ПРЕДИ 10 ДНИ ЗА (НЯМА КАКВО ДА КРИЯ) ПРИБЛИЗИТЕЛНО 300ЛВ. НЕ Я ПРОДАВАМ ЗАЩОТО МИ Е ЕДНИЧКА, НО СПОМЕНАТИТЕ МОНЕТИ ЩЕ Я ЖЕРТВАМ БЕЗ ДА СЕ ЗАМИСЛЯ. ВСЕ ПАК МОНЕТИТЕ СИ ГИ РАЗДЕЛЯМ ПО ПРИОРИТЕТ НА КЛАСОВЕ, А СЕРИЯТА '79
И ЛА СА КЛАС ААА+. ЩЕ ПРАТЯ МЕЙЛ НА ЧОВЕКА ОТ КОЙТО СИ Я ВЗЕХ, ДА ПИТАМ ДАЛИ НЯМА ЗАКЪТАНИ ОЩЕ ГРИФОНИ.

valentin milkov
06.04.2008, 20:48
ДО СЪБЧО
Ще съм ти задължен, ако ме уредиш с един такъв грифон. Ще оценя услугата.

Императорът
06.04.2008, 20:55
Вальо - разменяш сосна златна монета за някакви жълти стинки? Е, ти вярно си колекционер, а не инвеститор... :-)

Посетете моят нов професионален сайт

Sabcho
06.04.2008, 20:56
Пратих, мейл преди минута. Току виж ми отговорил, че новата партида са пристигнали и са топлички още. Още ли прояваваш интерес към пиефорта, защото миналия път в клуба(незнам колко насериозно) ме питаха дали все още имам интерес.

Sabcho
06.04.2008, 21:15
А този Александър Колев, не го познавам, ама е .бати пича. Има не лоши монети, но цените които е изпердашил особено в ибей са просто уникални. Хайде някой по осведомен да драсне 2 реда по темата. Интересува ме най-вече дали има магазин, където на място клиентите могат да разгледат целия асортимент и да обсъдят евентуално някоя сделка - демек да се пазарят:)

valentin milkov
06.04.2008, 21:43
Събчо, ще ти пиша на лични, че някои въпроси и теми ги превърнахме в чат-форум, за срамотите.

GALBA
06.04.2008, 23:07
Стига с приказки, да преминем по същество. Разменям свети Георги за серията стинки 1979г. или за 2 стинки 1981 г. с аверс "НРБ" с доплащане. Търся и 1 стинка от 1981г. - НРБ.

Bi li mi pratil edni hubavi snimki na maila na vuprosnite moneti za da ogledam pri men kakvo ima, maj ste izkochi nesto. Pozdravi

За какво са ти тези снимки? Ако имаш случайно тези монети, снимки не са ти необходими.Аз имам от 1979 г. 3(три ) комплекта .Лице ,гръб и една свободна.Е,оферти?! Чух за цени 1700-1800, но монети няма.

Sabcho
07.04.2008, 22:07
Малко инфо:
1 стотинка 1981 с аверс: Народна Република - отпечатани са 137броя
2 стотинки 1981 с аверс: Народна Република - около 20бр
1та стотинка я има в два варианта - на втория последните 2 буквички от надписа са по плитки(като захабени) в резултат на матричен дефект!!!

justpassingby
08.04.2008, 17:16
Merci Sabcho, mnogo polezno info. ste gledam da vidim dali ste izko4i nesto ..

V momenta predlagam slednite moneti:

10lv 1984 g, zlatna, v mnogo dobro sustojanie (v momenta se oferira na 680 lv)
10 lv. 2000 g. s dupkite , chisto nova sus sertifikat (njama ja v momenta v nikoj auktion)

Ochakvam oferti na lichna

viktoria1
08.04.2008, 20:53
Момчета предлагат ми Десетилетие на ООН за жените от 1984 г. златната монета - 8,44 гр. за 380 лв. Струва ли си? Продава ли се още в БНБ, някой знае ли? Благодаря и целувки на този, който компетентно ми прошепне отговора :)

valentin milkov
08.04.2008, 21:11
Е, не мога да се сдържа. Това е вече прекалено. В аукциона предлагат монета "Монголия 500 тогрог говореща монета с Джон Кенеди". Значи натискаш някво копче върху монетата и чуваш гласа на дядо Кенеди (опааа, без малко да го объркам с дядо Коледа:)) от някаква негова реч !?!? Баси, утре сигурно ще измислят и монета, която прави свирки, но тогава може и да се включа в надцакването особено, ако каката на монетата е секси :)

Pitagor
08.04.2008, 21:22
Момчета предлагат ми Десетилетие на ООН за жените от 1984 г. златната монета - 8,44 гр. за 380 лв. Струва ли си? Продава ли се още в БНБ, някой знае ли? Благодаря и целувки на този, който компетентно ми прошепне отговора :)

Продава се. Има я. 376лв.

GALBA
08.04.2008, 22:19

Продава се. Има я. 376лв.

Препечатена е ! Има разлика в цвета .Оригинала е с около 50-100лв. по скъпа.По-надолу разисквахме разликата в цвета !

GALBA
08.04.2008, 22:22
Е, не мога да се сдържа. Това е вече прекалено. В аукциона предлагат монета "Монголия 500 тогрог говореща монета с Джон Кенеди". Значи натискаш някво копче върху монетата и чуваш гласа на дядо Кенеди (опааа, без малко да го объркам с дядо Коледа:)) от някаква негова реч !?!? Баси, утре сигурно ще измислят и монета, която прави свирки, но тогава може и да се включа в надцакването особено, ако каката на монетата е секси :)

Кич ,Вальо ! Кич!

justpassingby
08.04.2008, 23:10
Uspjah da nabavja i edna 20 lv ot 1894g. Bukvalno predi sedmiza tazi moneta be prodadena za 1115 lv. Ochakvam oferti

Sabcho
09.04.2008, 01:05
Ne iskam da spqmq, no:Tuka(ot foruma) nqma koi da ti dade poveche ot 900, zashtoto perfectna moga utre da si q kupq za pod 900lv(pak kazvam - shtempel)

Sabcho
09.04.2008, 11:38
ZDRAVEI, PIEFORTA E OT ORIGINALNITE I E PERFECTEN, SAMO CHE NE SA MI POTVARDILI DALI OSHTE SE PRODAVA.NADQVAM SE DO NAKOLKO DNI DA MI OTGOVORQT S OFERTA.
CHAO!

al64ad
09.04.2008, 12:29
sab4o уточни годината за 20 лева-ако е стемпел 1894г то цената е с нули в повече.Друг е въпроса за 1912 година и официалният рестрайк.

franky4fingers
09.04.2008, 12:33
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Ivan_Asen_2-coin-gold.JPG

Edin priqtel ima absoliutno sustata moneta s razlikata, che probata na zlatoto ne e 16 karata, a 24 karata ????

Nqkoi ot po-zapoznatite moze li da kaze priblizitelna pazarna cena za tazi moneta?

Mersi predvaritelno.

franky4fingers
09.04.2008, 12:34
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/6c/Ivan_Asen_2-coin-gold.JPG

Tova e vuprosnata moneta /Vizantiika/ ...

franky4fingers
09.04.2008, 16:09
Nikoi li nqma info za monetata ...

sariev
09.04.2008, 16:49
Nikoi li nqma info za monetata ...

Монетата е на Йоан Асен II. Единственият известен екземпляр е този на снимката и се намира в Националния Археологически Музей. Открита е през 30-те години на 20-ти век на територията на Македония. Поради несъответствие на иконографията на монетата с христянските канони и други причини (вкл. и това че 75 години по-късно няма открит друг екземпляр), в нумизматичните среди съществува спор дали е автентична.

franky4fingers
09.04.2008, 17:00
Монетата е на Йоан Асен II. Единственият известен екземпляр е този на снимката и се намира в Националния Археологически Музей. Открита е през 30-те години на 20-ти век на територията на Македония. Поради несъответствие на иконографията на монетата с христянските канони и други причини (вкл. и това че 75 години по-късно няма открит друг екземпляр), в нумизматичните среди съществува спор дали е автентична.

Tova i az go prochetoh v wickipediata, no me interesuva pazarnata cena za takava moneta ... :)

PS
Monetata ne e edinstvenata otkrita takava, izvestni sa okolo 100 broiki ...

franky4fingers
09.04.2008, 17:13
GALBA, ostanul sum s vpechatlenie, che razbirash ot moneti, ako imash info otnosno cenata na tazi moneta mi pishi.

Sustoto vazi i za vseki edin, koito ima pone begla predstava za pazarnata cena na tazi moneta.

Императорът
09.04.2008, 17:27
Стига писали на котешки, бе хора !!!

GALBA
09.04.2008, 17:52
GALBA, ostanul sum s vpechatlenie, che razbirash ot moneti, ako imash info otnosno cenata na tazi moneta mi pishi.

Sustoto vazi i za vseki edin, koito ima pone begla predstava za pazarnata cena na tazi moneta.

Не познавам тази монета.Ще се опитам да разбера нещо. Аз също моля да пишете на кирилица .Смятам ,че е неуважение към съфорумците, и обикновенно не чета постовете на латиница.
Извинете за забележката!

П.С. От снимката се вижда ,че монетата е коруба ,така ли е?

justpassingby
09.04.2008, 18:14
[quote="Sabcho"]Ne iskam da spqmq, no:Tuka(ot foruma) nqma koi da ti dade poveche ot 900, zashtoto perfectna moga utre da si q kupq za pod 900lv(pak kazvam - shtempel)[/quo

Schцn fьr dich :)

justpassingby
09.04.2008, 19:21
Poradi silnia interes objavjam za vsichki. Sustojanieto na monetata s dupkite (2000g, 10lv. e MINT ot kasata na BNB sus zertifikat, nepokutnata)
Sustokanieto na 20 lv ot 1894g e otlichno, pochti nezirkulirala, potenzialnite kupuvachi mogat da se uverjat sami pri eventulano posestenie na monetata.

Sabcho
10.04.2008, 01:42
Определено имах в предвид 20лв. от 1894 година за малко под 900лв.
Странното е, че и щемпел от 1912 е на почти същата цена.

al64ad
10.04.2008, 11:52
сабчо провери в КРАУЗЕ колко е проофа от 1894г

al64ad
10.04.2008, 11:57
И съответно си направи извод какво ти се предлага на тази цена

valentin milkov
10.04.2008, 22:05
Някой да иска да ми продаде 50 стинки БГ в НАТО - мат-гланцовия вариант? Купувам и разни дефектни монети.
ДО al64ad
Колега, да не се ровим в КРАУЗЕ би ли ни осветлил по въпроса колко е пруфа от 1894 г.? Ще ти бъдем благодарни за спечеленото време.

al64ad
11.04.2008, 08:40
Пусти немски !
събчо за stempelglanc ли става въпрос -20 лв 1894? -тоест unc с други думи? -тогава цена от 900 е добра а камо ли надолу.

viktoria1
11.04.2008, 18:47
Момчета, аз пак ще питам, нали още се уча. Моля, обяснете ми като на 3-годишно дете какви са разликите между оригиналните 20 и 100 лв. 1912 г. и препечатките, по какво да ги различавам? 10, 20 и 100 лв от 1894 г. имат ли препечатки или не? Благодаря на всеки, който ми отговори, Галба, къде сиииии? Искам твоето мнение, както и на Събчо и Вальо Милков. Ако искате пишете ми на лични, ще ми бъде приятно. Моля и другите форумци да се включат и да ми пишат на личните. Много и весели усмивки :) :) :)

Grigorius
11.04.2008, 18:57
Момчета, аз пак ще питам, нали още се уча.

Това момиче (а може и момче да е ) Викито как ви врътка да й помагате и снасяте инфо. Ей така успяват някои жени:)

monopola
11.04.2008, 19:46
АБе нали всичките сме джентълмени :)
Валю ходи ли на сбирката в Търново, я разкажи как е било там. Да не си го срещнел там този тайнствен познат :)

Абе интересува ме има ли някой идея за сделка със сантим и на каква цена е била/

ПОздрави

viktoria1
11.04.2008, 20:55
ДО Grigorius
Слушай, бе, , съвсем любезно и учтиво помолих, който желае и иска да ми помогне с инфо. Жена съм, не момче или гей , и съм модел и доста красива жена с прекрасна фигура. Имаме по корици, списания и прочие и момичета като мене струват по 100 ЕВРО на час. Т И още - познавам богати и влиятелни мъже, но още не съм решила с кого да се изчукам, за да си намеря Златния лев. И ще си го платя на пазарни цени, просто не искам да го намеря, когато стана на 80 г-ни. Аз винаги успявам и по всякакъв начин, защото мога да бъда и гадна кучка. Не се ебавай с красива жена, защото може да ти се случат неприятности, които да ги помниш и след смъртта си. От много време си задавам въпроса защо малоумни, страхливи и комплексирани мъже се заяждат с млади и красиви жени? Може би, защото нямат смелостта дори да ни заговорят. А иначе се правите на важни и велики. Егати, тази планета се напълни с гейове и меки женоподобни мъже.........

al64ad
11.04.2008, 22:35
през февруари тази година на аукцион на бауер се продаде колекция от есаи и патерни сред тях и 2 лота от България единия беше есаи-10 сантима 1887 за 1850 долара / Bronze Pattern Essai 10 Santim. 1887-AB.
Final Bid $1,840.0

плюс 20процента byer premium.
Моя милост скромно се отказа на 850.

al64ad
11.04.2008, 22:40
грешка- март месец бе аукциона.

GALBA
11.04.2008, 22:48
Поздрави Вики,салютарти независимо дали си красавица или 'дупевлачеста се трътла '! Със сигурност езичето ти е страхотно!:-)
1894 все още не е препечатана,ако не го правят в момента.12-та година препечатка е като калайдисан ибрик.За да видиш разликата пред себе си трябва да имаш и двете. Ако наистина те интересува мнението ми,то е:Аз препечатки колекционирам само като плакет (материал).Дори оригиналът ,след препечатка, вече не ме впечатлява!
Обезценява се ,понякога двойно.
Колкото до изчукването ,вземай бързо решение,че животът е обидно кратък! И дано разбираш от шега ,че колкото и страхотно да е езичето ти ,никак ,ама никак, не искам да опитвам остротата му!
От сърце успех! Разчитай на скромните ми познания!

ApuCToKpaT
11.04.2008, 23:30
Здравейте колекционери,бихте ли дали идеи за монета подходяща за малко дете.Тоест икам да купя на дъщеря ми инвестиционна монета за подарък и като порасне да си я прави каквото иска.Не че всяка монета не става за целта,но преди бях гледал и монети на детска тематика та затова питам за идеи какво да търся ако знаете.Мерси за отговорите!

marin1
12.04.2008, 00:32
Момчета, аз пак ще питам, нали още се уча.

Това момиче (а може и момче да е ) Викито как ви врътка да й помагате и снасяте инфо. Ей така успяват някои жени:)

+1

Императорът
12.04.2008, 00:40
Вики, дръж се на положение, а вий, колеги, бъдете джентълмени. Защо обиждате момичето? Тя просто пита, държи се възпитано и не заслужава обиди.
Аристократов - отвори заедно с детенцето (ако не е хептен мъничко) сайтът на БНБ - нека то само си избере по картинките.

valentin milkov
12.04.2008, 12:44
Вики, и в профил, и в анфас, и отвътре, и отвън си 24-каратова брутална жена, кефиш ме отвсякъде, така трябва. Една жена къде с интелест, къде с усмивка и чар или със секс може да научи и получи всичко! А Григориус явно не го е разбрал. Слушай, Григориус, не се дръж като неандерталец, а бъди учтив и любезен като момичето. Всички ти правим забележки. Не се намираш в някое сомалийско село да говориш така с козите. С право пяната в устата на Вики е разбираема. Мацка, жалко че от ИНВЕСТОР.БГ ти цензурираха оригиналното изказване, демек това, което сега е по-долу е нещо като "препечатка" :) Ама аз си копирах оригинала, защото си е куул отвсякъде.

Grigorius
12.04.2008, 20:41
ДО Grigorius
Слушай, бе, , съвсем любезно и учтиво помолих, който желае и иска да ми помогне с инфо. Жена съм, не момче или гей , и съм модел и доста красива жена с прекрасна фигура. Имаме по корици, списания и прочие и момичета като мене струват по 100 ЕВРО на час. Т И още - познавам богати и влиятелни мъже, но още не съм решила с кого да се изчукам, за да си намеря Златния лев. И ще си го платя на пазарни цени, просто не искам да го намеря, когато стана на 80 г-ни. Аз винаги успявам и по всякакъв начин, защото мога да бъда и гадна кучка. Не се ебавай с красива жена, защото може да ти се случат неприятности, които да ги помниш и след смъртта си. От много време си задавам въпроса защо малоумни, страхливи и комплексирани мъже се заяждат с млади и красиви жени? Може би, защото нямат смелостта дори да ни заговорят. А иначе се правите на важни и велики. Егати, тази планета се напълни с гейове и меки женоподобни мъже.........

ами значи съм те разбрал каква точно млада и красива жена си :)
а това, че струваш 100 евро на час ще го имам предвид, ако случайно опра до теб!

valentin milkov
12.04.2008, 21:32
Абе, Григориус стига си се заяждал с момичето бе, що за човек си ти. Дай да говорим за пари, монети, злато, сделки, ако имаш нещо да продаваш - предложи или кажи кво купуваш, или питай, ама кво се ядеш с Вики. Ми струва 100 евро има и такива дето струват повече. И кво? Като нямаш пари не дразни хората и не се заяждай. Чети темата и си мълчи. Въпросът не е дали ти, а дали Вики ще опре до теб!! Мнооого се съмнявам, ама много. Вики е S-класа и не се занимава с такива като теб.

justpassingby
12.04.2008, 22:13
ДО Grigorius

ами значи съм те разбрал каква точно млада и красива жена си :)
а това, че струваш 100 евро на час ще го имам предвид, ако случайно опра до теб!

Viki, padna mi v ochite. Ti dori i skupa ne si bila - 100 euro sa djobni, ako vseki zurvul sus 100 euro te prepira togava prosto ne si struva da govorim. Za monetata zabravi.

GALBA
12.04.2008, 22:55
Вики, и в профил, и в анфас, и отвътре, и отвън си 24-каратова брутална жена, кефиш ме отвсякъде, така трябва. Една жена къде с интелест, къде с усмивка и чар или със секс може да научи и получи всичко! А Григориус явно не го е разбрал. Слушай, Григориус, не се дръж като неандерталец, а бъди учтив и любезен като момичето. Всички ти правим забележки. Не се намираш в някое сомалийско село да говориш така с козите. С право пяната в устата на Вики е разбираема. Мацка, жалко че от ИНВЕСТОР.БГ ти цензурираха оригиналното изказване, демек това, което сега е по-долу е нещо като "препечатка" :) Ама аз си копирах оригинала, защото си е куул отвсякъде.

Вальо,прати ми моля, нецензурираният оригинал! Кефи ме стилът на Вики и ме забавлява профанията на цензурата!:-)

kalbureti
12.04.2008, 22:55
Има една дама във форума и я взехте за подигравка,все пак дама е.

GALBA
12.04.2008, 23:09
Има една дама във форума и я взехте за подигравка,все пак дама е.

Малко ботаника ; Колкото повече късаш бурена,толкова повече избуява! Няма забранена градина! Малко медицина:Всяко дупе е застрашено от хемероид,всяка тема застрашена от простотия!

Snipe
13.04.2008, 12:36
Здравейте колекционери,бихте ли дали идеи за монета подходяща за малко дете.Тоест икам да купя на дъщеря ми инвестиционна монета за подарък и като порасне да си я прави каквото иска.Не че всяка монета не става за целта,но преди бях гледал и монети на детска тематика та затова питам за идеи какво да търся ако знаете.Мерси за отговорите!
Ако случайно се казва Гергана, според мен изборът е суверен (310лв. в ПИБ).
Алтернатива на монетата биха могли да бъдат т.нар. кюлчета -медальони. Има различни видове и грамажи, с различни форми и картинки (роза, св. Георги, ...). Струват ми се подходящи за дете. Освен това, стават и за украшение. По последни данни (отпреди около месец) Пиреос предлагаха такива от 2,7г. за 110лв., което си е почти борсовата цена. Има ги и в ПИБ, цените са по-високи. Предлагат се и други разфасовки, но тази е най-изгодната.

Sabcho
14.04.2008, 02:48
Grigorius, въобще не разбирам какво лошо има в това Виктория да иска да да се информира относно хобито си. Нали затова сме тука, да обменяме знания по темата и да научаваме по нещо ново от останалите. В края на краищата, това не е някаква строго секретна информация и предполагам "снасяйки" това което знам, няма да застраша държавната ни сигурност, нито пък нечии живот.
Пък освен това, по принцип аз обичам да се оставям хубави жени да ме използват:)Няма нищо по-хубаво от това и даже бих казал всеки мъж за това се бори:)

valentin milkov
16.04.2008, 19:14
Колеги, някои да знае от СП по футбол Испания 82 дали има отсечени и издадени медни-никелови монети с номинал 1 и 2 лв.? От същата серия 5 лв. и тя ли е медно-никелова или е сребърна? Защо според вас не са включени в Булфила, случаен пропуск или по друга причина?

Sabcho
16.04.2008, 21:43
Колега има ги, но са отсечени 1980г, така че върни няколко странички назад.Всичките за медно-никелови. 5-те лева по принцип е с гладък гурт, но има неизвестен тираж отсечени такива и със назъбен гурт - предполагам някоя от партидите за износ.

Императорът
17.04.2008, 22:08
Най-после !!! - В понеделник "олимпийската" монета !!! :-)

naughty
18.04.2008, 10:39
Най-после !!! - В понеделник "олимпийската" монета !!! :-)

1 Олимпийска ЛОИ Пекин - 2008 Спортна стрелба сребро 925/1000 23.33 38.61 10 лева 8,000 януари'2008*

Императорът
18.04.2008, 11:18
Да, в Инвесторът вчера писаха, че понеделник ще излезе, в сайтът на БНБ не пише нищо - не знам отде имат информацията.

iv
18.04.2008, 12:46
Цената и ще е 48..

Императорът
18.04.2008, 14:12
Сравнително секси е, ама що не пише, че на Олимпиадата посветена е? Баси простаците !!! Иначе 5 000 броя - добре е...

valentin milkov
18.04.2008, 19:25
Колеги, имате ли някакви усещания и предчувствия за олимпийската монета? Готина ли ще е, "секси" ли ще е и най-вече ще се търси ли?

Snipe
18.04.2008, 19:54
Моето усещане е, че няма да се търси кой знае колко. Спортната стрелба не е особено популярен спорт, тиражът (8000) не е чак толкова малък, а цената (ако наистина е 48лв.) е неподходяща за инвеститори в метала. Мисля, че ще попадне в групата на планината, морето и театъра, а не на евреите и дупките. Но пък може да е красива. Поне така се надявам.
От друга страна, в светлината на последните събития в Тибет току-виж това се оказала единствената монета по темата в света, а китайците може да решат, че притежанието й е хиперутвърждаващ пример за национална гордост...
ПП Крайно време е някой да се сети да добави ударено И към печатните букви.

GALBA
18.04.2008, 21:07
Ако тиражът е 8000 ,то той е огромен,ако е 5000 е само голям за нашата нумизматична общност. Имайте в предвид ,че Китай ,Канада ,Русия и Австралия пускат огромни и красиви олимпийски серии. Един жокер-редовните олимпийски монети от 1984 е вярно че са с 15000 тираж, но по- голямата част е изнесена навън и сега повече от 20 години се намира за около 40-45лв.

Императорът
18.04.2008, 23:03
5000 е добър тираж - ще се изчерпи - само не знам колко бърже. Само жалко, че не пише, че е посветена на олимпиадата.

Snipe
19.04.2008, 10:25
Мдааа, верно била 5000 бройки.
http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vWebPagesByADDateBG/93CBC3E7831C013BC22573F4002E8326?OpenDocument&BG

justpassingby
19.04.2008, 11:48
Tiraja e normalen, no zenata ot 48 lv. kakto pisa njakoj e prekomerno zavishena. Javno ot BNB chetat foruma ni i sa razbrali, che ima izvestno razdvijvane :)))
Sled 1-2 godini ste si ja kupja na zenata na metala ili maaalko otgore.
V momenta prodavam 20 zlatni leva, Ferdi I, 1894 g. v OTLICHNO SUSTOJANIE! zena: 950 lv. , kakto i 10 lv. 2000 g. (s dupkite, chisto nova ot BNB neotvarjana, v kapsula i sertifkat - zena 325 lv - v momenta monetata ne se predlaga nikude dokolkoto znam i e bezvuzvratno iz4erpana v BNB..
Molja tezi koito imat interes i vuprosi da pishat na lichna
Ako njakoj ima sv. Georgi golajma i malka ili zlatnia lev ili nesto drugo interesno sa vuzmojni zameni, dopalstane i t.n.

GALBA
19.04.2008, 12:05
http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vWebPagesByADDateBG/93CBC3E7831C013BC22573F4002E8326?OpenDocument&BG

Точно за тази на снимката бих дал добри пари!

Snipe
19.04.2008, 12:21
GALBA, би ли споделил кое е особеното?

justpassingby
19.04.2008, 12:25

Точно за тази на снимката бих дал добри пари!

Sto ima li razlichni ot snimkata? Da ne sekat dva vida? :)))

valentin milkov
19.04.2008, 13:03
ДО justpassingby
Ами аз имам излишен 1 брой Св. Георги - голямата, имах клиент, който очевидно се е отказъл и монетата не ми се задържа, защото имам няколко. Пиши на лични да се разберем.

justpassingby
19.04.2008, 13:05
imash suobstenie na lichna

GALBA
19.04.2008, 13:15
GALBA, би ли споделил кое е особеното?

Това е образец! Има си щемпел.Обикновенно между 5 и 20-30бр. тираж! Ако са 20-30 сигурно ще я имам и аз!

valentin milkov
19.04.2008, 21:37
Някой наддава ли от вас в аукциона само за платинената Деси. Вече закова на 1200 кинта, а стартира от 1000. Доколко ли ще стигне тавана ми е интересно.

Императорът
19.04.2008, 23:37
Десенцеееееее !!!!!

Императорът
20.04.2008, 11:06
Вижте какви опашати лъжи се разтягат в аукционът за "Десетилетието на жените" !!! Някой взема хората за последни будали - регистрирах се специално за да го разоблича, сръпският негодяй.

valentin milkov
20.04.2008, 17:14
Императоре, относно аукциона за монетата "Десетилетието на жените", казвам аз: Балъците са повече от китайците! Остави ги да се надцакват. Мен лично ме кефи как се давят един друг, честно. Виж само как яко наддават за една елементарна монета и то препечатка, а си представи кво ще стане, ако им пуснеш някоя оригинална и то рядка монета. Ама за съжаление няма да се избият щото въобще и изобщо няма да направят разликата. Я ми кажи какъв е проблема и защо не мога да ти влеза в сайта да го разгледам, и кога ще оправиш проблема.

Императорът
20.04.2008, 18:12
Драги Валю, самата цена на монетата е съмнителна, щото в бамката струва стотина кинта повече.
А сайтът ми си работи - няма проблем - току-що го отворих оттук, на ден го посещават по 50-60 души... :-)

GALBA
20.04.2008, 19:12
В кой аукцион е декадата ?

господ
20.04.2008, 20:29
ДО ВСИЧКИ КОЛЕКЦИОНЕРИ И ТЪРГОВЦИ НА МОНЕТИ:Изкупувам свети Георги Победоносец, 8,64 гр., номинал 100 лв. До 5 броя - цена от 1500 лв. Между 5 и 10 броя - цена 1450 лв. Над 10 броя - цена 1400 лв. Количества неограничени. Само на лични.

господ
20.04.2008, 20:43
ДО ВСИЧКИ КОЛЕКЦИОНЕРИ И ТЪРГОВЦИ НА МОНЕТИ: Изкупувам Златният български лев. Цена - 2100 лв. Количества неограничени. Само на лични.

Императорът
20.04.2008, 22:44
Дедо Боже, развесели ме !!! :-)
Отде ще ги вземеш тия "неограничени количества", бе?

Специално моят Кинт и моят Свети Георги няма да ги получиш - даже ти нямаш толкова пари... щото ти може да си господ, ама аз съм Императорът...

(Императорът съжалява и се ядосва, че не знае как се рисува оплезено човече)

Sabcho
21.04.2008, 00:52
Az zalagam che sportnata strelba shte se izcherpi v ramkite na sedmica pone v bnb:), i do esenta shte se prodava na dvoina cena.Osuznaite se be hora tva e 5000br tiraj - pochti kato shortreka, a tematikata e sportna.

Императорът
21.04.2008, 08:46
И аз мисля тъй и затова ще си купя 3-4, да.

Fossil
21.04.2008, 09:07
Какъв аукцион за Десенцето, купете си я от БНБ!

kuzmanin
21.04.2008, 09:45
От неорганизираните хора :)

Императорът
21.04.2008, 11:11
Купих си Стрелбата, не е лоша като визия... :-)

valentin milkov
21.04.2008, 11:25
Честито колега, има ли опашки виещи се до НДК за Стрелбата? Сподели каква е хавата и какво си видял в търбуха на любимата ни банка :)

Императорът
21.04.2008, 11:39
Странно - в Монетният двор имало записване даже за монетата, а пък в Бамката нямаше хора ?!?

iv
21.04.2008, 12:06
Хубава е като визия монетата...Но можеше да има един надпис XXIX летни олимпийски игри ..нали е посветена на олимпиадата..

Snipe
21.04.2008, 12:55
Какъв аукцион за Десенцето, купете си я от БНБ!
БНБ иска майка си и баща си, а освен това я продава в комплект. А в аукциона е по-тънко с няколкостотин лв. и е само Десенцето.
Но дори и комплектите в аукциона са по-евтини от БНБ. Според мен последните просто се оляха с цената и сега някои хора използват момента да кешират инвестицията в платина.

Sabcho
21.04.2008, 13:42
Az posuvetvah edni priqteli da si zemat po nqkolko broiki ot strelbata shtoto e dobra investiciq, puk te si kupili 3ma choveka obshto 50 broiki:)

Императорът
21.04.2008, 13:50
Аферим - това 1% от тиражът !!! Така скоро ще свършат и цената им ще стане сосна !!!

valentin milkov
21.04.2008, 14:22
Колеги всичко е ОК, даже ОК на квадрат само дето Вики ни напусна заради простотиите на двама персонажи от форума. Едно младо девойче си имахме във форума и то моделка, а ония на морал го обърнаха, момичето как си изкарвало парите, де е.а! Ся, ония, другите, ще ни замазват очите с някаква монета Стрелба, де е.а! Кви стрелби, бе, момичето ни разстреля всичките с острото си пиперливо езиче и ся ще ни разнася из морето: "Абе, ония от форума на инвестор, ако знаиш кви задръстеняци са..." и т.н. в тоз ред на мисли. Направо ми става криво.

Императорът
21.04.2008, 14:38
И мене ми стана суперкриво, още повече, че имах приказка с Викенце... :-(:-(:-(:-(:-(

franky4fingers
21.04.2008, 16:11
Tova purvata moneta li e za olimpiadata 2008 ... ?

Императорът
21.04.2008, 16:16
никъде не пише, че за Олимпиадата е.

Яско
21.04.2008, 18:03
Каде го Таласъмчо:)))

ТАЛАСЪМ 666
21.04.2008, 18:43
Тука съм брате Яско, ето ме, най-големият ТАЛАСЪМ :)

iv
21.04.2008, 19:41
никъде не пише, че за Олимпиадата е.

В сайта на БНБ пише за монетата ,че тематика и е олимпийска ,а името на серията и е ЛОИ Пекин 2008 г.

monopola
21.04.2008, 20:03
Абе да питам аз като по изостанал. Вики що си е тръгнала и как решихте че е модел и т.н. Не че нещо против ама споделете, моделите са добра инвестиция при падащите акций и евтините монети. Смисъл инвестиция за духа, нали

valentin milkov
21.04.2008, 20:16
Ми що Вики си вдигнала гълъбите, щото двама отворковци се направиха на супер големи морализатори и ядосаха девойката, баси спечените задръстеняци. Като се сетя за тия двамата направо ми се обажда язвата от гняв :(( :(( Морал ще ми проповядват, пък единия на търговец се пише, разни монети предлага и продава. Като говори за морал да не си слага комисионна тогава, ами да продава в името на някаква кауза или идея, баси, комплексарите се нароиха. И ДА СЕ НАУЧИ ДА ПИШЕ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!!! Монопол, прочети някъде по-надолу да разбереш що за дивотии и простотии наговориха тия двамцата. ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ :((

valentin milkov
21.04.2008, 21:24
Колеги, някой да има излишен един Шорт трек? Ама да не ми го продава като арменеца за 250 кинта в аукциона. На тази цена ще го продава и след Второто пришествие.

Яско
21.04.2008, 21:47
И тъй с нашата любима банка ама нещо взе да прави ментета:):)

ТАЛАСЪМ 666
21.04.2008, 22:05
Ми нали охранените труженици на банката ни световно неизвестна и те деца има да хранят, я...

Императорът
21.04.2008, 23:06
Тужно че Вики се обиди от някакви простаци...

Sabcho
22.04.2008, 00:59
Valka, vqrvai mi shortreka shte struva 250lv dosta po skoro otkolkoto predpolagash.Az lichno si kupih oshte 2 za po 150 predi 2 sedmici.

ТАЛАСЪМ 666
22.04.2008, 07:44
Знаете ли на какви пари може да се намери 2 лв. 1976 г. Априлско въстание с надписите на гурта "Батак,Копривщица, Панагюрище и т.н." И колко бройки има от тиража с надписите.

Яско
22.04.2008, 08:21
Лично мое мнение е че не е много рентабилно човек да инвестира в Български редки редки монети!Защото както са редки,правят препечатки и после какво?Например аз имам много отдавна 20 лв 1912 златна в мн.добро качество.Сега направиха препечатки които са мат гланц.Така е и с много други монети!

kucara
22.04.2008, 10:27
zdraveite, interesuvam se ot monetata na4aloto na novoto hilqdoletie, kak da napravim vrazka postata mi e kucarov77@mail.bg

Bobi75
22.04.2008, 10:33
Valka, vqrvai mi shortreka shte struva 250lv dosta po skoro otkolkoto predpolagash.Az lichno si kupih oshte 2 za po 150 predi 2 sedmici.

+1

Bobi75
22.04.2008, 10:55
...

valentin milkov
22.04.2008, 17:48
Колеги търся всякакви монети с ФАБРИЧЕН дефект - княжески, царски, от соц. периода и след 1989 г. Някой ако има някакви да ми пише на лични.

Императорът
23.04.2008, 00:28
Че що искаш дефектни? И щом те кефят, защо сам не си направиш такива - с помощта на един боен чук или дори на едно паве?

kucara
23.04.2008, 10:41
interesva se ot monetata, na4aloto na novoto hilqdoletie, koito q predlaga molq da mi pi6e, blagodarq predvaritelno.

valentin milkov
23.04.2008, 10:50
Че що искаш дефектни? И щом те кефят, защо сам не си направиш такива - с помощта на един боен чук или дори на едно паве?

Импе, изрично обястих, че търся монети с ФАБРИЧЕН ДЕФЕКТ при отсичането им, а не умишлено наранени например с боен чук или паве :)

GALBA
23.04.2008, 10:50
Поинтересувай се първо кой предлага кирилица!

Писна ми от идиотската маймуница .Извинете ме останалите !

Императорът
23.04.2008, 11:16

Импе, изрично обястих, че търся монети с ФАБРИЧЕН ДЕФЕКТ при отсичането им, а не умишлено наранени например с боен чук или паве :)

А-а-а-а - тъй ли било... :-(
Щото аз мислех да ти направя кефът и да ти спретна няколко...

valentin milkov
23.04.2008, 11:29

А-а-а-а - тъй ли било... :-(
Щото аз мислех да ти направя кефът и да ти спретна няколко...

Ми ти пак можеш да ми направиш кефа, ама по друг начин :) :) :) Шега бе Императоре, да не се натовариш и разсърдиш като Вики и да ни напуснеш, че форума съвсем ще осиротее и без теб :)

Императорът
23.04.2008, 11:35
Някой знай ли координатите на Викенце? :-( Искам да я помоля да ни ощастливи отново со свежото си и сексапилно присъствие туканка...

kucara
23.04.2008, 16:42
и кой предлага кирилица? много сте остроумни!

valentin milkov
23.04.2008, 19:22
Някой знай ли координатите на Викенце? :-( Искам да я помоля да ни ощастливи отново со свежото си и сексапилно присъствие туканка...

Еееее, Импе, номерът на GSM-а на Вики струва колкото един Златен кинт :) Че дори и повече, щото Левове много ама колко хора знаят номера й, а?

GALBA
23.04.2008, 20:05
и кой предлага кирилица? много сте остроумни!

След като я имаш бе пич ,защо трябва да ни повреждаш зрението
с тази маймуница? Задаваш въпрос ,направи да прочетем поне!

господ
23.04.2008, 20:38
ДО ВСИЧКИ КОЛЕКЦИОНЕРИ И ТЪРГОВЦИ НА МОНЕТИ:

Изкупувам свети Георги Победоносец, 8,64 гр., номинал 100 лв. До 5 броя - цена от 1500 лв. Между 5 и 10 броя - цена 1450 лв. Над 10 броя - цена 1400 лв. Количества неограничени. Само на лични.

Императорът
23.04.2008, 21:47
Ми, Валю, ако и имаш номерът на мобата на Вики, кажи и да се върне във форумът... иначе как да знам че само не се пърчиш?

ТАЛАСЪМ 666
24.04.2008, 13:03
В аукцион.бг Женската монета удари 480 кинта!!!! А в БНБ е 454 лв.!!

Императорът
24.04.2008, 13:15
И то при тия съмнителни обстоятелства? Има всякакви луди, драги Таласъмов.

valentin milkov
24.04.2008, 14:55
Колеги, не е истина направо! Вече предлагат Спортната стрелба на 58 лв. в auction.bg. Ами тя още се продава в БНБ и в клоновете на ПИБ! Чини ми се, че доста раничко спекулантите да й надуват цената. Монетата едва от 3 дни е на бял свят, а вече акциите й растат! Добре, че понаграбих повечко :)

Jimmy
24.04.2008, 15:12
Колеги, не е истина направо! Вече предлагат Спортната стрелба на 58 лв. в auction.bg. Ами тя още се продава в БНБ и в клоновете на ПИБ! Чини ми се, че доста раничко спекулантите да й надуват цената. Монетата едва от 3 дни е на бял свят, а вече акциите й растат! Добре, че понаграбих повечко :)

E тоя явно разчита на някой заблуден :-).

Впрочем, вчера и аз си взех 2бр. от тази монетка ;-)

Императорът
24.04.2008, 15:14
Да - и аз видях и много кикотих !!! :-)

ТАЛАСЪМ 666
24.04.2008, 15:17
Женската монета закова аукциона на 497 кинта!!! Кой да ти повярва! Остана сега и да я купят.

vesuvio
24.04.2008, 18:38
Цената на монетата 1984 100 лв е 376 лв без ДДС, което ДДС не се плаща - защото се счита, че е инвестиционно злато и който си е купил нещо за 500 лв, а същото банката го продава за 376 - "леко" се е минал.

ТАЛАСЪМ 666
24.04.2008, 18:43
Ми това казвам и аз, ама я скивай кво става - в аукциона се появи ОЩЕ ЕДНА Женска монета на стартова цена от.... 430 кинта и ибей на цели 480 кинта!!! Тази монета тези дни е на особена почит и се радва на неистов интерес. Нещо луднаха хората по нея, да ги питаш де са били цели 25 г-ни, че не са я купували. Което само потвърждава сентенцията, че българина за кво да купува евтино като може да го купи скъпо и прескъпо. И после нямал пари....

vesuvio
24.04.2008, 18:49
Каква е цената на 1993 сета Екю? В БНБ е над 2 хил.

monopola
24.04.2008, 19:10
Весо,

аз мога да ти продам сета на 1900 лева. Даже и на 1850 ще се навия, ама я кажи ти колко монети си си купил досега, че разправяш че не плаща ДДС? Не се обиждай ама не разбирам защо хората коментират неща, за който само са чували. Да не си счетовдител нещо ?

valentin milkov
24.04.2008, 19:27
ДДС-то си го плащаш като поп, че и горница отгоре даже добавяш, че и последно 10 даваш от себе си :) Банката никога не е капо и никога не се минава. Ако си си купил нещо като си мислил, че не си платил ДДС-то, то просто ти е било калкулирано в крайната цена.

Snipe
24.04.2008, 19:38
Според това, което ми каза момата от монетната каса, за монетите с определен бр. звездички (преди бяха 2 и 3, в последната ценова листа 1) са обявени с крайна цена. Т.е. ако пише 100лв. си я вземаш за 100лв. Тези, на които няма звездички, се облагат с ДДС и ако в брошурата пише 100, ги купуваш за 120.
За всеки случай преведох едни пари на един приятел да ми напазарува това-онова, сметнах цените по горното правило (имаше една освободена от ДДС монета) и сметката ми съвпадна до стотинка с тази на кръчмаря.
Всичко това стана преди последните безумия с цените, така че Вальо е прав в известен смисъл. Ама чак пък БНБ никога да не се минава, не съм съгласен. Все пак известно време продаваха доста монетки под борсовата цена на металите.
А който се вълнува от ДДС-то може просто да се обади по телефона, или направо да отиде на място. Ако си поиска и фактура, окончателно ще лъсне истината.

Ina1
24.04.2008, 19:46
Привет на всички,
тъй като се изказаха различни мнения за пустото ДДС, ще ви разкажа как купих оня ден от касата на БНБ серията Атина за 670 лева крайна цена, тоест десет монетки по 67 лв всяка, както бяха обявени и на сайта на банката БЕЗ ДДС, въпреки че нямат никакви звездички след обявената цена. И на мен много не ми се вярваше да са без ДДС затова изрично питах жената на касата и тя потвърди.
Колкото до фактурите, винаги ми пишат фактура, въпреки че не съм фирма а гражданка :-)

valentin milkov
24.04.2008, 20:06
а върви ги разбери, един път има ДДС, друг път няма ДДС, тука има, тука - нема, ама това не е най-важното. Най-важното е банката ни любима да спре да прави препечатки, допечатки и всякакви други -чатки, щото ш стане лошо, тоягата има и дебел край...

TNN
24.04.2008, 20:06
Върху продажба на златни монети в БНБ няма ДДС, защото се води инвестиционно злато.

TNN
24.04.2008, 20:08
Друг въпрос е, че засега сертификатът се отбелязва във фактурите на БНБ, но не се начислява цена.

Pitagor
24.04.2008, 20:14
Съвсем проста е работата. Златните монети се продават без ДДС. Наскоро купувах и специално попитах. Това е. За сребърни и платинени, ДДС бецален зи бите.

Може би се убърквате, защото ако златната монета е в комплект с други, както в комплекта с платинената Деси, тогава ДДС-то се плаща.

Може да ви се вижда тъпо, но е факт...

monopola
24.04.2008, 20:43
Колеги аз мога да ви сканирам и постна тук фактура от БНБ за златния комплект Атина на цена 670 плюс ДДС. Мога да направя същото и за други монети. Айде кажете сега да съдя лли банката. Че и без това трябва да се упражнявам :)

vesuvio
24.04.2008, 21:24
другарката нещо бърка щото на Атината и се начислява данък, аз си я купих за 610 без ДДС = или 732 лв с ДДС. И всичко това с кутията, книжка от Батето, лупа, сертификати. Вижте ценоразписа - там няма звездички на Атината, комплекта е аут и сега ги дават без кутия по 67 лв без ДДС - с ДДС не ми се смята.

vesuvio
24.04.2008, 21:26
Питагор Снайп и ТНН са прави

vesuvio
24.04.2008, 21:41
Ако Монопол пита мен, ето: Драги монопол - само златни монети = инвестиционно злато, ако има дървени кутии, лупи, книги - както е с Атината, а при комбинация с монети от друг метал - сребро и платина - както е при серията Екю - значи кихаш 20% данък на държавата. Беше добре преди време щото нямаше ДДС и на другите, ама БНБ е вече като търговска банка - удря го на печалби и ни продава сребърно-златни търкалца с емблемата си. Скоро някой да е видял монета с държавния герб?

vesuvio
24.04.2008, 22:05
хайде коментатори ----от Перник дават 1 лев от 1916 !!!!! за скромните 5000 лева.малко снимките и са кофти

GALBA
24.04.2008, 22:35
хайде коментатори ----от Перник дават 1 лев от 1916 !!!!! за скромните 5000 лева.малко снимките и са кофти

Да залагаме! Ще се купи ,няма да се купи! Залагам за 'няма да се купи', освен ако този пернишки убиец не купи сам своята монетка.
Има много луди,ама има ли толкова луди?!

vesuvio
25.04.2008, 11:35
Сигурно скоро ще я пусне на по-ниска цена - както 100 лв 1912 на друг колега омекна от 4000 на 3300.[/quote]

ТАЛАСЪМ 666
25.04.2008, 11:44
Надолу, и надолу, и надолу, и още много надолу..... кво като е 1 лв емисия 16 година... тоя пък се е олял отвсякъде... само 5 бона му иска, ми що не е обявил 7 бона например ей тъй за по-сладко.. бреййй майка му мечка .... :)

vesuvio
25.04.2008, 16:31
Привет на всички,
тъй като се изказаха различни мнения за пустото ДДС, ще ви разкажа как купих оня ден от касата на БНБ серията Атина за 670 лева крайна цена, тоест десет монетки по 67 лв всяка, както бяха обявени и на сайта на банката БЕЗ ДДС, въпреки че нямат никакви звездички след обявената цена. И на мен много не ми се вярваше да са без ДДС затова изрично питах жената на касата и тя потвърди.
Колкото до фактурите, винаги ми пишат фактура, въпреки че не съм фирма а гражданка :-)ще да са купени без кутия нали?

Ina1
25.04.2008, 16:54
Да, купих ги без кутия и лупа, не като комплект, а десетте поотделно, на 670 лева крайна цена.Ако някой не вярва, да се хванем на бас:-)

valentin milkov
25.04.2008, 17:06
Ние май си имаме нови колеги във форума - vesuvio и Ina1 ? Е, добре дошли, както се казва :) Откъде сте, колеги, ако не е "класифицирана" информация?

vesuvio
26.04.2008, 09:37
Ние май си имаме нови колеги във форума - vesuvio и Ina1 ? Е, добре дошли, както се казва :) Откъде сте, колеги, ако не е "класифицирана" информация?Аз съм точно от центъра на България.

vesuvio
26.04.2008, 09:39
Да, купих ги без кутия и лупа, не като комплект, а десетте поотделно, на 670 лева крайна цена.Ако някой не вярва, да се хванем на бас:-) Най-вероятно това е достатъчно основание да се третитат като инвестиционно злато. И монопола като мене си е купил със сумата на ДДС-то кутия, лупа и т,н,

Mesoiadess
26.04.2008, 11:08
И аз инвестирах в монетка сребърна и хоп 20% ДДС
добре че е по маломерна.
Ама като не мога да ги копая трябва да си ги купувам.

justpassingby
26.04.2008, 12:48

Daa, ogledaj pokraj zntralna gara :)))))))))

justpassingby
26.04.2008, 13:03
Prodavat se slednite dve moneti: 10 leva milenium 2000g srebro , v originalno sustojanie sus zertifikat i 20 lv. 1894g. zlato, Ferdinand I
Zeni: zakrit auktion, puskajte oferti na lichna :)
Tova sa mi poslednite dve i posle njama! :))
Ste vi dam joker za startovi zeni, za da njama zabludili se: 1000lv. za zlatnata moneta, kojato e naistina v otlichno sustojanie i 320 lv za monetata s dupkite, tova sa startovite zeni, kojto dade naj-mnogo gi vzema! Pishete na lichna

ТАЛАСЪМ 666
26.04.2008, 13:23
Prodavat se slednite dve moneti: 10 leva milenium 2000g srebro , v originalno sustojanie sus zertifikat i 20 lv. 1894g. zlato, Ferdinand I
Ste vi dam joker za startovi zeni, za da njama zabludili se: 1000lv. za zlatnata moneta, kojato e naistina v otlichno sustojanie i 320 lv za monetata s dupkite, tova sa startovite zeni, kojto dade naj-mnogo gi vzema! Pishete na lichna

Момче слушай сега. Почваш да дразниш с поведението си всички във форума. Първо, златната 20 лв на Фердинанд изобщо не е рядкост, всеки втори търговец може да я намери в отлично качество и на по-ниска цена. Второ, Пробитата монета, която знаем, че е сребърна, също се намира, остана да я предлагаш и без сертификат. Трето, прочетох ти постовете досега и виждам, че имаш доста негативно отношение към онова девойче. Ако имаш да й казваш нещо, пиши й на лични и се разберете, не се излагай пред всички форумци със селянското си и инфантилно поведение. Явно си още малкък, сигурно си на 27-28 год и нямаш още много опит с жените. Четвърто, след като дразниш и обиждаш по безобразен начин човек от форума - в случая Виктория - без тя дори да се е обръщала към теб и да има нещо общо с теб, как искаш другите да ти купуват смешните монети, които предлагаш? Пето, пиши на КИРИЛИЦА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

valentin milkov
26.04.2008, 13:36
ДО justpassingby

Колега, излагаш се! Обиждаш по доста тъп, груб и просташки начин жените. От Космоса се вижда, че наистина нямаш опит с жените. Този форум се посещава от доста дами. Виктория по никакъв начин не те е засегнала или обидила, за да се държиш така. Преди време доста форумци ти направиха забележка. Засрами се от думите си, сам се компрометираш. По този начин никой няма да ти купува монетите. И наистина пиши на кирилица.

GALBA
26.04.2008, 14:13
Подкрепям колегите, които се противопоставят на простотията във форума. Обикновенно прескачам написаното на латиница,защото смятам, че е демонстрация на неуважение към пишещите на кирилица.
Надявам се ,че едно извинение на чист български ще заличи неприятното впечатление от просташката шега. Ако колегата благововоли да чете ,разбира се.

justpassingby
26.04.2008, 16:37
ДО Grigorius

justpassingby
26.04.2008, 16:41

Момче слушай сега. Почваш да дразниш с поведението си всички във форума. Първо, златната 20 лв на Фердинанд изобщо не е рядкост, всеки втори търговец може да я намери в отлично качество и на по-ниска цена. Второ, Пробитата монета, която знаем, че е сребърна, също се намира, остана да я предлагаш и без сертификат. Трето, прочетох ти постовете досега и виждам, че имаш доста негативно отношение към онова девойче. Ако имаш да й казваш нещо, пиши й на лични и се разберете, не се излагай пред всички форумци със селянското си и инфантилно поведение. Явно си още малкък, сигурно си на 27-28 год и нямаш още много опит с жените. Четвърто, след като дразниш и обиждаш по безобразен начин човек от форума - в случая Виктория - без тя дори да се е обръщала към теб и да има нещо общо с теб, как искаш другите да ти купуват смешните монети, които предлагаш? Пето, пиши на КИРИЛИЦА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Talasum4e, slushaj me ti sega mnogo vnimatelno, moeto mom4e! Nachina po kojto pishesh i se durjish drazni mnogo i trjabva da ti kaja, che po tozi nachin daleko njama da stignesh, naj-mnogo belja da si dokarash! Dali monetata e rjadka ili ne, ostavi na klientite da prezenjat, tvoeto mnenie nikoj ne go e iskal, taka che si naljagaj parzala i ne se obajdaj kato ne te pitat!
Otnosno jenite, ti da ne si mi svetil be, kelesh s keleshite?! I oste nesto, ti tvoja opit s jenite sled 27-28 godishna vuzrast li si go subiral, osnovno s momicheta kato Viki? :))))))))

justpassingby
26.04.2008, 16:53
ДО justpassingby

Колега, излагаш се! Обиждаш по доста тъп, груб и просташки начин жените. От Космоса се вижда, че наистина нямаш опит с жените. Този форум се посещава от доста дами. Виктория по никакъв начин не те е засегнала или обидила, за да се държиш така. Преди време доста форумци ти направиха забележка. Засрами се от думите си, сам се компрометираш. По този начин никой няма да ти купува монетите. И наистина пиши на кирилица.

Valjo, po dolu sum pusnal postinga na Viki i sum pod4ertal s bold njakoj vajni momenti ot izkazvaneto na devojkata. Ti javno ne si prochel dobre i ne si razbral, momicheto si pishe konkretno, che oste ne e reshila s koj da se izchuka (tova sa si nejni dumi) za da poluchi monetata i che momiche kato neja struva 100 euro. Vij Valjo, v tova njama nisto obidno, tja si e pusnala objava i si chaka klienti, tova e susto vid business i momicheto otkrovenno si e pusnalo objava, kojato ne ja pravi s nisto po razlichna ot tezi koito stojat na zentralna gara. Sega dali ste sa 20 ili 100 euro e vupros na marketing, puk i na kachestvo na uslugata :)))
Sorry, obache tova momiche njakaksi ne moje da spe4li uvajenieto mi s tazi objava, po skoro e za sujalenie, che e tolkova evtina. Za povecheto ot vas predpolagam, che ideala za jena suvpada s vunshnostta i intelekta na folk peviza, sorry moite iziskvania i ochavania sa dosta po-visoki. Nisto de za vseki vlak trjabva da ima putnizi, stom teb momiche za 100 euro te ustrojva dobre :)))
Ajde sus zdrave i se vzemete v ruze kakto se kazva :)))

Mejdu drugoto, monetata sus dupkite zamina za 335 lv

valentin milkov
26.04.2008, 19:43
ДО justpassingby

Valjo, po dolu sum pusnal postinga na Viki i sum pod4ertal s bold njakoj vajni momenti ot izkazvaneto na devojkata. Ti javno ne si prochel dobre i ne si razbral, momicheto si pishe konkretno, che oste ne e reshila s koj da se izchuka (tova sa si nejni dumi) za da poluchi monetata i che momiche kato neja struva 100 euro. Vij Valjo, v tova njama nisto obidno, tja si e pusnala objava i si chaka klienti, tova e susto vid business i momicheto otkrovenno si e pusnalo objava, kojato ne ja pravi s nisto po razlichna ot tezi koito stojat na zentralna gara. Sega dali ste sa 20 ili 100 euro e vupros na marketing, puk i na kachestvo na uslugata :)))
Sorry, obache tova momiche njakaksi ne moje da spe4li uvajenieto mi s tazi objava, po skoro e za sujalenie, che e tolkova evtina. Za povecheto ot vas predpolagam, che ideala za jena suvpada s vunshnostta i intelekta na folk peviza, sorry moite iziskvania i ochavania sa dosta po-visoki. Nisto de za vseki vlak trjabva da ima putnizi, stom teb momiche za 100 euro te ustrojva dobre :)))
Ajde sus zdrave i se vzemete v ruze kakto se kazva :)))

Mejdu drugoto, monetata sus dupkite zamina za 335 lv

ДО justpassingby
Момче, настройваш всички против себе си в този форум. Не е необходимо човек да е психолог, за да разбере, че имаш някакви проблеми и комплекси с жените. Това е ясно, поне не го показвай. И не се хвали, че си продал някаква монета за някакви си 335 кинта, просто е смешно. Тези, които правят сделки с монети за хиляди левове, те просто си мълчат. Я ми кажи ти бе, теб кво те засяга Виктория ква е и как си печели парите?? А, кво те е.е? Точно заради теб и онзи ГРИГОРИУС девойката напусна форума. Обърнахте го на морал, направихте се на много морални, а в същото време ти къв си, а? Спекулантче дето си продава разни елементарни монетки за по 335 лева. Като си толкова морален що си слагаш надценка? Ревизирай отношението си към колегите във форума, момче.

justpassingby
26.04.2008, 20:06
Valjo, daj da ne si govorim na "momche" i da ne se pravim na mnogo otvoreni i na golemi razbira4i, za da ne se izlojim, ako se vidim na jivo! Ako tolkova si go zakusul za jeni, daj na Viki 100 euro (ako gi imash) i si reshi problema, ne sme se subrali vuv foruma da obsujame jeni kato Viki i hora kato teb, kojto imat nujda ot takiva. Ne se chuvstvaj dlujen da pishesh poveche po temata za da ne svaljame nivoto izlishno!
Pozdravi i veseli praznizi na vsichki!

valentin milkov
26.04.2008, 20:23
Нивото на тази тема във форума отдавна е свалено от такива типове като теб. Но считам, че е проява на лош вкус от моя страна да ти отговарям на поста. Ти достатъчно се изложи и издъни пред всички. В личните, които си разменяме с колегите, всички са на това мнение. Въобще не искам да се срещам с теб. Няма какво да си кажа с теб. Както Галба и останалите членове на форума и аз преставам да чета постове писани на латиница и с маймунски знаци.

justpassingby
26.04.2008, 20:30
no comment :)

Императорът
26.04.2008, 20:43
justpassingby, и аз много възмутен от държанието ти към Вики, също така и от упоритото ти писане на котешки. Вземи си бележка. Ето и днес - нея вече я няма, а ти продължаваш да я обиждаш публично. Защо по дяволите го правиш?

justpassingby
26.04.2008, 20:57
Ey za tazi Viki ste me izjadete! :) Kakvo ste se vljubili tolkova v neja ne moga da razbera, Claudia Shiffer da beshe, njamashe da ima tolkova advokati. Толкова ли сте изпаднали, че да се занимавате с фолк певици, ужким всеки тука за инвеститор се смята :).... Долу съм подчертал някои нейни думи, които никоя, ама никоя, себеуважаваща се жена не би казала! И това ме кара да мисля, че 'вики' може да е и от мъжки пол и само да ни гледа сеира сега. Честно ви казвам никоя себеуважаваща се жена не би говорила такива простотий.
..... Всъщност я не ме занимавайте с глупости! Всеки според акъла му, айдеее, край по тази тема, че е срамота!

GALBA
26.04.2008, 21:27
Ей, не вярвах,че ще пропишеш нормално!

Думите и бяха съвсем нормална защитна реакция . Едва ли някой
се слага за неин адвокат. Колкото до спорът ,наистина е срамен! Друга е темата тук !...и е тъпо да се елиминират жени в която и да било тема !

alex2511
26.04.2008, 22:05
justpassingby Ти си бахти и глупавия пич !!! Страшно много комплекси и много падания като бебе , дано по Великден дядо Господ ти даде малко мозък !!!

justpassingby
26.04.2008, 23:02
щом и алекс се включи, нивото съвсем падна ....

Дебнем на замаушка
27.04.2008, 13:03
Тва момиче кърти просто. Невиждано ниво, невероятен интелект.

Версиите са три и са с намаляваща вероятност.

1) Гей
2) Грозна, комплексирана - държаща да се покаже коренно различна тук
3) Красива, фотомодел, богата, но тъпа като кирпич

Айде сега - цялото мъжко съсловие във форума да дойде и да се изпикае срещу промишления ми вентилатор. То гладна кокошка... Напуснала форума - и какво? Дайте да и вдигнем паметник и да я обожествим - предлагам да е до разкапания бик пред БФБ.

justpassingby
27.04.2008, 13:33

1) Гей

Айде сега - цялото мъжко съсловие във форума да дойде и да се изпикае срещу промишления ми вентилатор. То гладна кокошка... Напуснала форума - и какво? Дайте да и вдигнем паметник и да я обожествим - предлагам да е до разкапания бик пред БФБ.

:)) Тази е подредбата и за мен, но из форума има много закъсали "бикове" с малко опит както на борсатата, така и в други житейски сфери, та като видят женски ник и наострят уши, пък то както можем да посъдим от постинга и "гнила ябълка" било :))))) Шоу да става :)))

Императорът
27.04.2008, 17:50

1) Гей

Типично мислене на Бг "мачо", син на Бай Ганю, за когото думите "мъжкар" и "псуващ простак" са неразривни синоними. Помня много такива още от юношеска възраст - за тях най-готиният начин да свалят едно момиче е да и говорят нецензурно, използвайки начесто обръщението "ма", а защо не и да покажат мъжка сила с някое умерено силно шамарче?

vesuvio
27.04.2008, 23:58
нещо за монети някой ще пише ли? Какво ще кажете за "ЛОИ Пекин 2008"? Прогнози за развитие на петте хиляди бройки?[/b]

valentin milkov
28.04.2008, 08:59
Колега vesuvio, Стрелбата само на теория е посветена на "ЛОИ Пекин 2008". Нашата любима БНБ явно много е закъсала и е обедняла и затова е решила да спести някой лев като не е платила лицензните такси на МОК - Межд. олимпийски комитет - и затова както виждаш на монетата е записано само СПОРТНА СТРЕЛБА 2008. Толкоз. Някъде да се вижда, че е посветена на "ЛОИ Пекин 2008"? Никъде. Такива ги върши световно неизвестната ни банка. То не е Банка, а банчица, ама айде, нейсе :) Тиражът според мен ще се изкупи, но монетата никога няма да стане рядка, търсена и ценна. Винаги ще се намира по сбирки и аукциони. До края на годината ще закове на 70-80 кинта и най-вероятно ще спре до там. Така я усещам тази монета.

vesuvio
28.04.2008, 09:59
Колега vesuvio, Стрелбата само на теория е посветена на "ЛОИ Пекин 2008". Нашата любима БНБ явно много е закъсала и е обедняла и затова е решила да спести някой лев като не е платила лицензните такси на МОК - Межд. олимпийски комитет - и затова както виждаш на монетата е записано само СПОРТНА СТРЕЛБА 2008. Толкоз. Някъде да се вижда, че е посветена на "ЛОИ Пекин 2008"? Никъде. Такива ги върши световно неизвестната ни банка. То не е Банка, а банчица, ама айде, нейсе :) Тиражът според мен ще се изкупи, но монетата никога няма да стане рядка, търсена и ценна. Винаги ще се намира по сбирки и аукциони. До края на годината ще закове на 70-80 кинта и най-вероятно ще спре до там. Така я усещам тази монета.
Значи не я очаква заветната съдба на Торино, ами ако и от нея са пуснали част, а останалите за износ? Кой може да знае?

justpassingby
28.04.2008, 13:18
Значи не я очаква заветната съдба на Торино, ами ако и от нея са пуснали част, а останалите за износ? Кой може да знае?

Dulboko me sumnjava, monetata njama po4ti nikakva numismati4na stojnost....

ТАЛАСЪМ 666
28.04.2008, 17:24
Аукцион.бг се напълни със златни двайсетолевки на Фердинанд от 1894 год. Трима човека предлагат - един на 900 кинта; вторият на 970 лв., а третият предлага 1, 2, 5 сребърни и 10 и 20 лева златни от Фердинанд I за 1900 кинта комплекта. И всеки си хвали стоката - отлично качество, уникално запазени :) :) Богат избор, сериозна конкуренция, това е то пазарната икономика :)

justpassingby
29.04.2008, 14:31
Talasum4e, ka4estvoto e dosta razlichno, kato gledam snimkite :)

ТАЛАСЪМ 666
29.04.2008, 16:25
Talasum4e, ka4estvoto e dosta razlichno, kato gledam snimkite :)

Пак прописа на маймуница, таман те похвалихме, а ти... а бе пич, пиши на български. Относно качеството, тази от 970 лв. сякаш най-хваща окото, но въпреки това 970 кинта... По принцип се намират със същото качество и на по-ниска цена. По сбирките доста търговци предлагат не по-лоши монети. Но историята и статистиката показват, че по аукциони такива монети трудно се продават и дълго време залежават и се въртят с месеци. Комерсиалните монети по вървят, но нумизматичните нещо зациклят.

Jekata
30.04.2008, 22:03
Преди време бях запитал за предполагам медна монета. Не е в контекста на темата, имайки предвид материала, но все пак :)

http://prikachi.com/files/157614h.jpg

http://prikachi.com/files/157613d.jpg

GALBA
30.04.2008, 22:28
Това не е монета,плакет или жетон някакъв!

Jekata
30.04.2008, 22:55
Това не е монета,плакет или жетон някакъв!

ОК, ако ще и тоалетна хартия да е ме интересува повече инфо за тоя тип тоалетна хартия !

Мерси предварително !

GALBA
30.04.2008, 23:07
Не съм срещал такава "тоалетна хартия"в нито един каталог или аукцион!

Jekata
30.04.2008, 23:18
Не съм срещал такава "тоалетна хартия"в нито един каталог или аукцион!

Имайки предвид, че не съм си я съставил аз, горенаписаното и взимайки под внимание, че се предполага че ги поразбираш то следва, че е малко по-рядък сорт "тоалетна хартия" .
Ще съм благодарен на всеки който ме осветли за "марката" . Чисто любопитство.

Отново се извинявам за "лиричното отклонение" с материала, но излишно е да флудя :)

GALBA
30.04.2008, 23:30
Според мен са два, възможните варианти;"че е малко по-рядък сорт "тоалетна хартия" ." или ,че не заслужава внимание .;-) Все пак ,някой може да има инфо . И за мен е любопитно. Според мен е по- възможен вторият вариант!

Jekata
01.05.2008, 00:47
Според мен са два, възможните варианти;"че е малко по-рядък сорт "тоалетна хартия" ." или ,че не заслужава внимание .;-) Все пак ,някой може да има инфо . И за мен е любопитно. Според мен е по- възможен вторият вариант!

Както предположи се "тоалетната хартия" се оказа от типа медал, сръбски в случая :) . Бая е изгубил от вида си :( . Или просто самия метал бая е потъмнял. Сподели с какво може да се поизлъска :)

http://www.medal-medaille.com/product_info.php?cPath=24&products_id=744

justpassingby
01.05.2008, 00:56
Da kajem, che sum sklonen da prodam zlatnia lev, 2002 v sustojanie MINT sus certifikat direktno ot BNB i t.n i t.n koj kakvi zeni predlaga, molja pak na PRINZIPA NA ZAKRITIA AUKTION, OFERTITE NA LICHNA. Merci

Mitko BG
01.05.2008, 01:34
Попаднах на тази тема и силно се запалих да инвестирам в златни монети:). През изминалата седмица изчетох всички мнения от темата през годините и възникнаха доста въпроси на които ще се радвам да получа отговор. Реших да напиша какви изводи си направих и се надявам да ми кажете ако бъркам някъде.

Първоначално имах намерение да инвестирам в чисто инвестициони монети като Krugerrand и Australian Kangaroo, но май не е много добра идеята, защото прочетох, че трудно се продават после. Гледах офертите на ПИБанка и не мисля, че са добра инвестиция. При вчерашната цена на златото 874.20 USD за унция, което е 35.09 лева за проба 999 излиза, че ПИБанка продава с близо 34% по-скъпо от метала - монета от 1 унция Australian Kangaroo. Не знам защо, но Australian Kangaroo Ѕ унция излиза с 22% ( а не пак 34%) по-скъпо от цената на метала. Най-изгодно излиза да се закупи Krugerran, където надценката е само 9%.

После започнах да търся в интернет и открих една страница onlygold.com, където Australian Kangaroo се продава с 5.30% над цената на златото, Krugerran с 2.80% а златни кюлчета с 2.60%. Само не става ясно дали мога да купя монети от този сайт или е само за USA. Също не ми е ясно защо монети с проба 999 (Australian Kangaroo) се продават с по-голяма надценка върху цената на златото отколкото тези с 916.7 (Krugerran), при положение, че и двете съдържат 1 унциа злато, но Krugerran тежи 1.0909 унциии за да компенсира по-ниската проба.

После започнах да сматам колко са изгодни монетите от БНБ.От тези все още в продажба сметнах, че най-изгодни са:
125 лева – 125 години БНБ (2004) с цена 37% над цената на златото;
100 лева – Деситилетие на жената (1984) с цена 27% над цената на златото;
1000 лева – Майка с дете (1981) с цена 23% над цената на златото;

Излиза, че покупката на тези монети е по-изгодна от покупката на инвестиционни монети от ПИБанка (от метална гледна точка), като предполагам, че имат и някаква колекционерска стойност.

От мненията по темата разбирам, че тези монети имат препечатки, което обяснава и по-ниската им цена, но има ли гаранция, че и по-редките монети няма да бъдат препечатани. Истериата по Златния лев, за която чета ми прилича малко на IPOто на Трейс груп:). Затова съм по склонен да инвестирам в монети които още се продават от БНБ, защото си мисля че при тях риска е по-малък. Не вярвам цената им да стане по-ниска (да кажем само с 15% над цената на метала) а потенциала за печалба предполагам е добър (все някога и препечатките ще свършат:)). Докато при редки монети като Свети Георги ако пуснат препечатки инвестициата меко казано се обезмисля.

Освен това нямам някаква колекционерска страст да притежавам дадена монета или да събирам определена серия. Имам желанието да инвестирам николко хиляди лева, като може да са няколко броя от един вид. С цел да имам по-ликвидна инвестиция, която да има потенцял за растеж (не само от златото, но и колекционерски) реших да се откажа от идеята за инвестиционни монети (Krugerran) а за да намаля риска от препечатки реших да се откажа и от редки монети които се търгуват на цени много над метала.

Сребърните монети не ги коментирам, защото по мои изчисления инвестиционните се търгуват с 130% над цената на среброто а тези налични в БНБ (примерно Пегас от Вазово) с 280%. Сигурно аз правя някаква грешка в изчисленията, но не ми се виждат изгодна инвестиция.

Така пак се връщам на трите златни монети от БНБ:
1. 125 лева – 125 години БНБ (2004) с цена 37% над цената на златото;
2. 100 лева – Деситилетие на жената (1984) с цена 27% над цената на златото;
3. 1000 лева – Майка с дете (1981) с цена 23% над цената на златото;

Въпроса е коя да избера. Има ли значение, че първата е с проба 999 а дугите две с 900. Между другото в БНБ предполагам не е както при инвестиционните монети и обявения грамаж в каталога е за цялата монета а не само за златото в нея.

Другия ми въпрос е дали има ограничние за бройката, която мога да закупя и дали се прави предварителна заявка.
Понеже не живея в България, знаете ли за ограничения при износ на монети и какво количество трябва да декларирам.
Ако не мога да ги изнасям, кой трезор в България бихте ми препоръчали за съхранение на монетите.

ТАЛАСЪМ 666
01.05.2008, 07:50
Пич, май нищо не си разбрал от всичките страници на форума, които си прочел. Вземи ги прочети още веднъж. Ясно е, че ти не си нумизмат, нито дори колекционер, а нещо като "инвеститор". Тогава за какъв дявол си се насочил къв тези 3 златни монети, които си изброил. Те ще се продават в БНБ още 100 год. Щом искаш да инвестираш, а после да продаваш с печалба, тогава купувай от комерсиалните монети, повечето от които са сребърни. Забрави за това злато, за кво ти е. С изключение на 2-3 златни монети всички останали нямат никаква стойност. И няма и да имат. Търси и купувай юбилейни комерсиални и актуални монети. Такива монети например купуваш за 160, продаваш на 200-220, или купуваш на 300, продаваш на 400. Винаги имаш печалба, каквато изобщо не може да се сравнява с тази, ако продаваш повечето от златните монети на БНБ. Пак казвам, има само 2-3 златни юбилейни, които си заслужават усилията, времето и нервите. Но все пак много правилно си се отказал от така наречените инвестиционни монети.

GALBA
01.05.2008, 09:11
Jekata,интересен е този медал,но не в състояние в което е
попаднал при теб(попитах приятел,аз от медали не се интересувам).
Не си струва да си купуваш препарат за почистване.Ако го почистиш
с сода или оцет ще се получи отвратителен цвят.Старите неща си носят заедно с патината и историята и времето.

Mitko BG,ТАЛАСЪМа е прав.Металите(не само златото) са добра инвестиция,но по-важни са тиражът и темата,което е нумизматика.монетите които споменаваш са само метал.
Само пример;Л.Живкова1982г.проба 500 тираж-10000 =10лв.същата с някаква си емблемкатираж-??=2000лв.и продаваш без усилия.Примери много!Имай в предвид и това,че много често БНБ реагира много бавно при промяна на цените на металите.Когато цените падат,монетите купуваш скъпо и обратно има случаи,когато можеш да купиш монета под стойността или равна на стоиността на метала.
Златното левче,си седя кротко на сергията на БНБ година две.Когато цената на златотосе вдигна 3-4ма търговци за седмица изкупиха всички монети.Поне такива са легендите.

GALBA
01.05.2008, 09:29
Da kajem, che sum sklonen da prodam zlatnia lev, 2002 v sustojanie MINT sus certifikat direktno ot BNB i t.n i t.n koj kakvi zeni predlaga, molja pak na PRINZIPA NA ZAKRITIA AUKTION, OFERTITE NA LICHNA. Merci

Спам!! Спамиш пич! Сигурно вече разбра ,че на никого в темата не е приятна маймуницата ти. Освен това,почти сигурно е ,че нямаш това левче.Ако го имаш ще го обявиш в някой аукцион и ако се притесняваш ,че няма да получиш желаната цена,ще се регистрираш с втори ник и ще си го купиш сам.
Спамиш и не само това,демонстрираш съвсем пуберско неуважение към останалите участници в темата!
PRINZIPA NA ZAKRITIA AUKTION-Мноооооого смешно! За леваци ли ни броиш?

ТАЛАСЪМ 666
01.05.2008, 12:11

Спам!! Спамиш пич! Сигурно вече разбра ,че на никого в темата не е приятна маймуницата ти. Освен това,почти сигурно е ,че нямаш това левче.Ако го имаш ще го обявиш в някой аукцион и ако се притесняваш ,че няма да получиш желаната цена,ще се регистрираш с втори ник и ще си го купиш сам.
Спамиш и не само това,демонстрираш съвсем пуберско неуважение към останалите участници в темата!

Човеко, GALBA е прав, като имаш Златния лев, пусни го в аукциона и ще се продаде за няколко часа. Ти кво, притесняваш се да не се минеш в цената ли? Споко пич, няма да се минеш с 50 кинта. Ако си отдавна в бизнеса с монети и ако си от средите на колекционерите трябва да знаеш Закона, че цената се определя от ПРОДАВАЧА. Ти да не продаваш строго секретна информация относно националната сигурност на USA, че искаш всеки да ти се обажда тайно и да ти казва "аз давам толкоз", а друг "аз пък те цакам и давам толкоз". Баси балканската простотия. В края на краищата не продаваш картофи, а една от редките и най-скъпата златна БГ монета. И не знам колко пъти ще трябва да ти се казва да пишеш на кирилица. Или си глупав, или го правиш нарочно да дразниш всички. Може би всеки един форумец трябва да ти изпрати на ЛИЧНИ забележка да пишеш на разбираем български език.

justpassingby
01.05.2008, 12:27

Човеко, GALBA е прав, като имаш Златния лев, пусни го в аукциона и ще се продаде за няколко часа. Ти кво, притесняваш се да не се минеш в цената ли? Споко пич, няма да се минеш с 50 кинта. Ако си отдавна в бизнеса с монети и ако си от средите на колекционерите трябва да знаеш Закона, че цената се определя от ПРОДАВАЧА. Ти да не продаваш строго секретна информация относно националната сигурност на USA, че искаш всеки да ти се обажда тайно и да ти казва "аз давам толкоз", а друг "аз пък те цакам и давам толкоз". Баси балканската простотия. В края на краищата не продаваш картофи, а една от редките и най-скъпата златна БГ монета. И не знам колко пъти ще трябва да ти се казва да пишеш на кирилица. Или си глупав, или го правиш нарочно да дразниш всички. Може би всеки един форумец трябва да ти изпрати на ЛИЧНИ забележка да пишеш на разбираем български език.

Pozdravi na postojannoto prisustvie, prijatno mi e da vidja vashi postingi!
Pishete mom4eta zabavljavate ni!

Sega po sustestvo, kojto ima oferta za ZLATNIA LEV 2002g. neka pishe na lichna! STAVA VUPROS SA ZAKRIT AUKTION!

Mitko BG
01.05.2008, 18:28
Щом искаш да инвестираш, а после да продаваш с печалба, тогава купувай от комерсиалните монети, повечето от които са сребърни. Забрави за това злато, за кво ти е. С изключение на 2-3 златни монети всички останали нямат никаква стойност. И няма и да имат. Търси и купувай юбилейни комерсиални и актуални монети. Такива монети например купуваш за 160, продаваш на 200-220, или купуваш на 300, продаваш на 400. Винаги имаш печалба, каквато изобщо не може да се сравнява с тази, ако продаваш повечето от златните монети на БНБ.

OK, но това означава ли, че на сребърните монети не се правят препечатки?

Предполагам си прав, че печалбата като процент е по-голяма при сребърните юбилейни монети, но като абсолютна стойност трябва да продам 20 сребърни монети, вместо една златна за да има смисъл въобще от инвестиция. Има ли наистина такова търсене на сребърни монети?

ТАЛАСЪМ 666
01.05.2008, 19:13
Щом искаш да инвестираш, а после да продаваш с печалба, тогава купувай от комерсиалните монети, повечето от които са сребърни. Забрави за това злато, за кво ти е. С изключение на 2-3 златни монети всички останали нямат никаква стойност. И няма и да имат. Търси и купувай юбилейни комерсиални и актуални монети. Такива монети например купуваш за 160, продаваш на 200-220, или купуваш на 300, продаваш на 400. Винаги имаш печалба, каквато изобщо не може да се сравнява с тази, ако продаваш повечето от златните монети на БНБ.

Предполагам си прав, че печалбата като процент е по-голяма при сребърните юбилейни монети, но като абсолютна стойност трябва да продам 20 сребърни монети, вместо една златна за да има смисъл въобще от инвестиция. Има ли наистина такова търсене на сребърни монети?

Абе, Mitko BG, ти от друга галактика ли идваш???? Що задавш такива тъпи и малоумни въпроси, че да ти се смеят всички? Би ли ми казал от коя съвременна златна БГ монета можеш да изкараш повече от 100 кинта? Освен ако не намериш абсолютния балък, който да одрусаш яко. Ама това ще ти се случи веднъж на 5 год. А има сребърни монетки, от които спокойно си прибираш печалба от по 30-40 кинта. Печалбата от 20 монети е нормално да е 400-600 лв. колкото и некадърен търговец да си. Все пак зависи разбира се кви монети продаваш!!!

Mitko BG
01.05.2008, 19:30
Би ли ми казал от коя съвременна златна БГ монета можеш да изкараш повече от 100 кинта? Освен ако не намериш абсолютния балък, който да одрусаш яко. Ама това ще ти се случи веднъж на 5 год. А има сребърни монетки, от които спокойно си прибираш печалба от по 30-40 кинта. Печалбата от 20 монети е нормално да е 400-600 лв. колкото и некадърен търговец да си. Все пак зависи разбира се кви монети продаваш!!!

Aйде малко по-спокойно с квалификациите. Ще ми обясниш ли защо в каталога на БНБ е дадена цена на монета 100 лева Свети Георги от 2007 за 517 лева, а сега има клиенти за 1400 лева. Вярно, че монетата отдавна е изчерпана, но предполагам, че все някой си я е купил за 517 лева. Разликата май е повече от 100 лева.

ТАЛАСЪМ 666
01.05.2008, 19:47
Би ли ми казал от коя съвременна златна БГ монета можеш да изкараш повече от 100 кинта? Освен ако не намериш абсолютния балък, който да одрусаш яко. Ама това ще ти се случи веднъж на 5 год. А има сребърни монетки, от които спокойно си прибираш печалба от по 30-40 кинта. Печалбата от 20 монети е нормално да е 400-600 лв. колкото и некадърен търговец да си. Все пак зависи разбира се кви монети продаваш!!!

Aйде малко по-спокойно с квалификациите. Ще ми обясниш ли защо в каталога на БНБ е дадена цена на монета 100 лева Свети Георги от 2007 за 517 лева, а сега има клиенти за 1400 лева. Вярно, че монетата отдавна е изчерпана, но предполагам, че все някой си я е купил за 517 лева. Разликата май е повече от 100 лева.

В каталога на Булфила от 2007 г. цената на голямата светия е 1200 кинта. Къде ги видя тия 517 лв??? И после, това са цени от миналата година, т.е. от времето но динозаврите :) Цените на комерсиалните монети се качват всеки божи месец или през месец. Каталогът не е достоверна база за сравнение, а относителна. То и серията стотинки от 1979 г. в каталога е 1050 лв., ама в момента се продават на цена от 2 бона и нагоре, ако изобщо ги намериш. А са бронзови и медно-никелови монетки. Кво ще кажеш, а? Забрави това злато, Митко. Личи си, че си зелен в тоя бизнес, нищо, всеки е почнал от нулата, не се коси.

Mitko BG
01.05.2008, 20:26
Аз никога не съм казвал, че съм голям разбирач относно монетите. Даже в първия ми постинг по темата писах, че започнах да се интересувам едва от седмица:). Нали затова и питам, няма смисал да се нервиш толкова ако нещо не съм разбрал.

Mitko BG
01.05.2008, 20:29
Mitko BG,ТАЛАСЪМа е прав.Металите(не само златото) са добра инвестиция,но по-важни са тиражът и темата,което е нумизматика.монетите които споменаваш са само метал.
Само пример;Л.Живкова1982г.проба 500 тираж-10000 =10лв.същата с някаква си емблемкатираж-??=2000лв.и продаваш без усилия.Примери много!Имай в предвид и това,че много често БНБ реагира много бавно при промяна на цените на металите.Когато цените падат,монетите купуваш скъпо и обратно има случаи,когато можеш да купиш монета под стойността или равна на стоиността на метала.
Златното левче,си седя кротко на сергията на БНБ година две.Когато цената на златотосе вдигна 3-4ма търговци за седмица изкупиха всички монети.Поне такива са легендите.

Galba, а на какъв период БНБ си сменя цените - месец, година?

GALBA
01.05.2008, 22:31

Galba, а на какъв период БНБ си сменя цените - месец, година?

Няма ,някакъв установен график,мислех си ,че в цитираният пост
се изразих ясно;" много често БНБ реагира много бавно при промяна на цените на металите.Когато цените падат,монетите купуваш скъпо и обратно има случаи,когато можеш да купиш монета под стойността или равна на стоиността на метала."

justpassingby
02.05.2008, 14:27

Абе, Mitko BG, ти от друга галактика ли идваш???? Що задавш такива тъпи и малоумни въпроси, че да ти се смеят всички? Би ли ми казал от коя съвременна златна БГ монета можеш да изкараш повече от 100 кинта? Освен ако не намериш абсолютния балък, който да одрусаш яко. Ама това ще ти се случи веднъж на 5 год. А има сребърни монетки, от които спокойно си прибираш печалба от по 30-40 кинта. Печалбата от 20 монети е нормално да е 400-600 лв. колкото и некадърен търговец да си. Все пак зависи разбира се кви монети продаваш!!!

Mom4e draznish strashno s postingite si i s maloumnoto si teenager-sko povedenie, ne vjarvam na jivo da si taka otvoren, a i si lichi, che nisto ne razbirash. Spri da spamvash ako obi4ash i da prikazvash gluposti! Koj te znae koj neuspjal amatjor si s 14 postinga i si trugnal da se podigravash na choveka. Smeshnik!

ТАЛАСЪМ 666
02.05.2008, 18:17
ДО justpassingby

ОК. И аз напускам този форум. Причината отново е колегата justpassingby. Втори човек след Виктория напуска форума заради теб. Няма да ти търпим поведението. Аз може и да съм по-рязък в думите, но не съм обиждал колега по този груб начин като теб. Само на теб казах по-остри думи и то в защита на онова девойче Виктория. Скоро време ще си пишеш сам на себе си. Всички участници във форума разбраха що за човек си. Като гледам много-много никой не ти пише. Стари участници също не се появяват заради теб, такива като Императора, Монопола, Вальо Милков, Събчо. Галба също вече почти не се включва. Като си пишем на лични, всички посочват една причина - това си ти, колега. Не може само ти да си прав, а две дузини колеги да грешат в преценките си за теб. Много скоро в този форум ще останеш само ти, съвсем сам. Както може би си и сам в живота. Всичко добро.

TNN
02.05.2008, 18:18
Какво представляват златни пендари с големина към 1 тр. унция, надпис за украса и с лика на Цар Фердинад, явно не са монети по скоро към раздел "медали, ордени", но с какъв ли тираж са и колко е пробата?

Палечка - Малечка
02.05.2008, 19:44
Какво представляват златни пендари с големина към 1 тр. унция, надпис за украса и с лика на Цар Фердинад, явно не са монети по скоро към раздел "медали, ордени", но с какъв ли тираж са и колко е пробата?

Пендара е за украшение, мисля, че беше 22 карата. Трудно е да се каже какъв му е тиража.:)

GALBA
02.05.2008, 22:05
ДО justpassingby

ОК. И аз напускам този форум. Причината отново е колегата justpassingby. Втори човек след Виктория напуска форума заради теб. Няма да ти търпим поведението. Аз може и да съм по-рязък в думите, но не съм обиждал колега по този груб начин като теб. Само на теб казах по-остри думи и то в защита на онова девойче Виктория. Скоро време ще си пишеш сам на себе си. Всички участници във форума разбраха що за човек си. Като гледам много-много никой не ти пише. Стари участници също не се появяват заради теб, такива като Императора, Монопола, Вальо Милков, Събчо. Галба също вече почти не се включва. Като си пишем на лични, всички посочват една причина - това си ти, колега. Не може само ти да си прав, а две дузини колеги да грешат в преценките си за теб. Много скоро в този форум ще останеш само ти, съвсем сам. Както може би си и сам в живота. Всичко добро.

Не си струва да напускаш форум заради един човек ,та дори той да е
неумеещ да пише български .Разменяме мнения и форумът, затова има смисъл.Не ме кефи нито латиницата, нито стилът му и затова прескачам постовете му както в тази, така и в останалита теми.
Дори и да ме обиди ми е все през защото така и няма да го прочета.
Виж ,ако започне да пише на китайски,е, тогава мойте уважения!

GALBA
02.05.2008, 22:35

Пендара е за украшение, мисля, че беше 22 карата. Трудно е да се каже какъв му е тиража.:)

На него си пише пендар за накит и затова не е задължително да бъде обявен тираж. 13,96 г. проба 986,малко по-висока от монетите 894 и 12г.и понякога са служили като разменна монета.Обект са за колекциониране но рядко се срещат непробити .Сечени са 1010,1911,1912,1914,1917,1918 както и 1926 г която се различава от останалите по това ,че царят се е обърнал на дясно.По-редки,по-ценни и по-скъпи са ;14,17 и 26г.Пробитите трудно се продават, като нумизматика.

TNN
02.05.2008, 22:55
Благодаря за изчерпателната информация за пендарите!

justpassingby
03.05.2008, 14:47
Auktiona za leva prilkju4i, MONETATA E PRODADENA, po molba na kupuva4a zenata ostava tajna! Molja ne zadavajte poveche vuprosi i oferti za neja! Merci na vsichki u4astvali! Pozdravi

господ
03.05.2008, 16:38
Auktiona za leva prilkju4i, MONETATA E PRODADENA, po molba na kupuva4a zenata ostava tajna! Molja ne zadavajte poveche vuprosi i oferti za neja! Merci na vsichki u4astvali! Pozdravi

Няма да ти задаваме повече въпроси. Обещаваме тържествено :) Чудя се само като имаш(е) Златния лев защо не го пусна в аукцион.бг, където няколко хиляди човека влизат всеки ден по 2 пъти да проверяват какво ново се е появило, а го "пусна" на "закрит аукцион" в този форум, където има 5 човека на кръст, двама от които напуснаха форума заради теб. Не че ме интересува, твоя си воля, но просто е странно. Още по-странно е, че аз тук, в тази тема, 2-ти пусках оферти, че изкупувам Златния лев за 2100 лв. и Свети Георги за 1500 лв., а ти не се обади. Много, много странно е всичко около теб, което ме навежда на мисли относно твоята коректност, искреност и честност. Ако някой от този форум ти е продал Златния лев рано или късно ще се разбере. Повечето от участниците тук се познават един друг. Всички ти направиха многократно забележка да пишеш на кирилица, а ти НАРОЧНО продължаваш да си пишеш на грозната маймуница. Не уважаваш участниците във форума. Направи си ревизия на поведението и отношението към форумците. С най-добри чувства. Един форумец.

justpassingby
03.05.2008, 17:24
Omruzna mi da vijdam vse edin i sus 4ovek da pishe s 5 nika - to ne be Galba, to ne be Gospod, to ne be Talasum, tva mom4e ima jaaaaaako raztroenie na li4nostta. A sto se otnasja do tvojte smeshni 2100 lv. nali se sestash kakvo moje da napravish s tjah. Pozdravi i stiga spamva foruma momko, che stana za smjah veche, taka kato gledam imash speshna nujda ot jensko vnimanie i tuj kato sum siguren, che animazionen geroj kato teb prjatelka po normalen put e nevuzmojno da si hvane, zasto ne zvunnesh na Viki i ne i kajesh, 4e imash leva, moje da se smili nad teb.... :))) Ako e jena razbira se, koeto e mnogo malko verojatno! :)))))))

giorgio
03.05.2008, 18:37
justpassingby или kosjo1979

Вижте му простотията в AUKCION!!!!!!!!

vrshop(15) ( 28/04/2008 за аукцион № 101891)
НЕСЕРИОЗЕН,НЕСЪВЕСТЕН,НЕКО РЕКТЕН,НЕЧЕСТЕН.КУПУВА,СЛЕ ТОВА КАЗВА"НАМЕРИХ СИ ГО ПО-ЕВТИНО"
29/04/2008 - kosjo1979 е отговорил : pulni gluposti
29/04/2008 - VRshop е отговорил : АКО ПРОБЛЕМА ВИ Е ЧЕ НЯМАТЕ ПАРИ,ТУК НЕ Е МЯСТОТО ДА СИ ИЗБИВАТЕ КОМПЛЕКСИТЕ!

Потребител: giorgio_m Дата: 03 Май 2008 - 17:36

Изключително некоректен,прекъсна аукциона за новото хилядолетие и ме излъга че монетата е продадена след като съм начело на аукциона.Изключително грозно поведение по форумите.Изживей си по-бързо бубертета хлапе! За смях си станал в Инвестор

Потребител: giorgio_m Дата: 03 Май 2008 - 00:00
Въпрос:

Местоположение (област): София-това така ли е?

Потребител: kosjo1979 Дата: 03 Май 2008 - 15:49
Отговор:
da taka, no monetata veche e prodadena.

Потребител: giorgio_m Дата: 03 Май 2008 - 17:42

Лъжливо пуберче !Научи се да пишеш на български!С какъвто и ник да излезеш по-умен няма да изглеждаш.

kosjo1979 (0)
Коментари - 2
Коментари - отрицателни 1 (50%)
Коментари - положителни 1 (50%)

Рейтинг
giorgio_m(12) ( 03/05/2008 за аукцион № 109179)
изключително некоректен,липса на възпитание,лъже че притежава монети,прекъсва аукцион

justpassingby
03.05.2008, 21:32
justpassingby или kosjo1979

Вижте му простотията в AUKCION!!!!!!!!

vrshop(15) ( 28/04/2008 за аукцион № 101891)
НЕСЕРИОЗЕН,НЕСЪВЕСТЕН,НЕКО РЕКТЕН,НЕЧЕСТЕН.КУПУВА,СЛЕ ТОВА КАЗВА"НАМЕРИХ СИ ГО ПО-ЕВТИНО"
29/04/2008 - kosjo1979 е отговорил : pulni gluposti
29/04/2008 - VRshop е отговорил : АКО ПРОБЛЕМА ВИ Е ЧЕ НЯМАТЕ ПАРИ,ТУК НЕ Е МЯСТОТО ДА СИ ИЗБИВАТЕ КОМПЛЕКСИТЕ!

Изключително некоректен,прекъсна аукциона за новото хилядолетие и ме излъга че монетата е продадена след като съм начело на аукциона.Изключително грозно поведение по форумите.Изживей си по-бързо бубертета хлапе! За смях си станал в Инвестор

Потребител: giorgio_m Дата: 03 Май 2008 - 00:00
Въпрос:

Местоположение (област): София-това така ли е?

Потребител: kosjo1979 Дата: 03 Май 2008 - 15:49
Отговор:
da taka, no monetata veche e prodadena.

Потребител: giorgio_m Дата: 03 Май 2008 - 17:42

Лъжливо пуберче !Научи се да пишеш на български!С какъвто и ник да излезеш по-умен няма да изглеждаш.

kosjo1979 (0)
Коментари - 2
Коментари - отрицателни 1 (50%)
Коментари - положителни 1 (50%)

Рейтинг
giorgio_m(12) ( 03/05/2008 за аукцион № 109179)
изключително некоректен,липса на възпитание,лъже че притежава монети,прекъсва аукцион

Giogio, ne znam kakuv ti e problema i kakvo obsto imam az s tova? Chestno, tuka po praznizite samo lumpeni li se razhojdat????

justpassingby
03.05.2008, 22:16
Naprawih malka sprawka za giorgio ili giorgio_m(12), okazwa se, che ne poznawa prawilata na aukziona i nqma spukan lew, qwno nqkoj seriozen kupuwa4 go e nadka4il i nashia e orewal sveta stoto njama pari da podobri ofertata:

Въпрос:

Потребител: саргон Дата: 03 Май 2008 - 19:48
Въпрос:
ааа, такъв ли бил този продавач: kosjo1979 !!! Благодаря ти, giorgio_m, че предупреждаваш навреме участниците в аукциона за некоректните типове.

Потребител: kosjo1979 Дата: 03 Май 2008 - 21:41
Отговор:
Много странен потребител, личи си, че не е запознат с правилата и бърза да говори без да е запознат! Всеки аукцион може да бъде прекъснат предсрочно, в това няма нищо нередно. Монетата беше продадена на купувач извън аукциона в което няма нищо нередно!

Потребител: kosjo1979 Дата: 03 Май 2008 - 21:44
Отговор:
За момента 20 лв. са налични и се продават! Естествено е възможно и споразумение за цената извън аукциона! Най-добрата оферта печели! Такива са правилата навсякъде, това е аукцион, а не място за ощипани госпожици giorgio_m.

Потребител: kosjo1979 Дата: 03 Май 2008 - 21:46
Отговор:
Въпрос на договорка между купувача и продавача!

justpassingby
03.05.2008, 22:18
Daj Boje, po-malko takiwa u4astnizi vuv foruma i aukzionite!

justpassingby
03.05.2008, 22:47
NO COMMENT!

jikev
04.05.2008, 01:05
Моля те, ще те нарека НЕЩАСТНИК(че не мога да ти разчета ченгелите ти), спри да спамиш!
И с малки и с големи ченгели да пишеш, все тая - не ги чета!
А поне като си разкрит, си налягай парцалите и се изнеси за известно време!
Пфуууу, то бива нагло, но ти не се търпиш...

justpassingby
04.05.2008, 12:22
Oste edin kloning :)))))) Kolko li trjabva da se sramuvash ot postingite si za da se javjavash vseki put pod novo ime :)))) To biva nisko novo, no tvoeto grani4i sus selstina!

valentin milkov
04.05.2008, 13:02
И аз съм си патил от тоя justpassingby или Косьо, сега вече разбрах кой си. И от мен щеше уж да купува една монета на свети Георги. 20 дни обещаваше, че ще я купува, обяснявах ме се като гаджета и накрая пича се отказа щото бил я намерил по-евтино. И няма да предупреди както се прави между интелигентни хора и бъдещи бизнес-партньори. Обявих му една цена, нашият не се пазареше, беше съгласен, 20 дена си пишем и се обясняваме, чакам го да се прибере от Германия, отказвам на други хора, които проявяват интерес, накрая намерил същата монета по-тънко и айде, адиос. Да беше поискал да ти отбия от цената, щях да го направя, аз не съм за 50 кинта. Ще отречеш ли, че така постъпи? Явно на това 29-годишно момче това му е конвенционалния модел на поведение - да прави поръчки и накрая да отказва да плаща. И между другото пич, познавам и Галба, и Талъсъма, и Виктория, и други от форума, и колкото и твоята глава да не може да го побере, това са отделни човеци. Отделно съм говорил с "Господа" по телефона. А Галба е от старата генерация колекционери и го познава цяла София.
justpassingby яко се компрометира и издъни и в аукцион.бг и тук, в този форум. И продължаваш да се държиш арогантно. Доста хора настрои против себе си. Не можеш да вървиш против всички. По естествения ход на нещата ще бъдеш изолиран. Много трудно ще си продаваш монетите. Айде, остани си със здраве.

justpassingby
04.05.2008, 13:08
objasnih 1000 puti, che njamam nisto obsto s vuprosnoto lize ot auktion.bg, no javno tova ne moje da vi se nabie v glavite! Kakto kazva edin drug kolega, produljavajte da urinirate srestu promishlenia mi ventilator .......

justpassingby
04.05.2008, 13:12
Az ne znam tam za da kupuvate i prodavate moneti li ste se subrali ili za da se ubijdate:

Потребител: kosjo1979 Дата: 04 Май 2008 - 12:33
Отговор:
Уважаеми kosjo1979,

giorgio_m (giorgio_m@abv.bg) има въпрос относно ваш аукцион.

------------------------------------------------------

Заглавие: 20 златни лева 1894 г. Ferdinand ОТЛИЧНО ЗАПАЗЕНИ, 20 leva .

Аукцион URL: http://auction.bg/item.php?id=109176

Въпрос:

Ти си капут!

Потребител: kosjo1979 Дата: 04 Май 2008 - 12:34
Отговор:
Уважаеми kosjo1979,

giorgio_m (giorgio_m@abv.bg) има въпрос относно ваш аукцион.

Заглавие: 20 златни лева 1894 г. Ferdinand ОТЛИЧНО ЗАПАЗЕНИ, 20 leva .

Аукцион URL: http://auction.bg/item.php?id=109176

Въпрос:

Научи се да пишеш български педал нещастен и да бъдеш коректен пубер нещастен

justpassingby
04.05.2008, 13:14
Smjatam, che nivoto na giorgio ili georgio_m e meko kazano prostashko i prosto se chudja kak prodava4a go turpi, a ne mu e spretnal edin hubav boj!

janus
04.05.2008, 21:52
objasnih 1000 puti, che njamam nisto obsto s vuprosnoto lize ot auktion.bg, no javno tova ne moje da vi se nabie v glavite! Kakto kazva edin drug kolega, produljavajte da urinirate srestu promishlenia mi ventilator .......
Абе пич, май само ти си вярваш че нямаш нищо общо с въпросния Косьо. Дали е случайно че докато предлагаш 20-те лева на Фердинанд и новото хилядолетие, Косьо пуска същите монети на същите цени в аукциона, все пак хората който влизат в този форум не са олигофрени ..... като теб. Ако наистина не можеш да осъзнаеш че Косьо и justpassingby са един и същи човек, ще трябва до потърсиш помоща на някой лекар:)

А относно другите форумци защо се принизявате до нивото на някакъв идиот който се е вживял в ролята на велик колекционер и търговец на монети? Не четете и не отговаряйте на постовете му така той сам ще се разкара от тук!!!

GALBA
04.05.2008, 21:59
Абе пич, май само ти си вярваш че нямаш нищо общо с въпросния Косьо. Дали е случайно че докато предлагаш 20-те лева на Фердинанд и новото хилядолетие, Косьо пуска същите монети на същите цени в аукциона, все пак хората който влизат в този форум не са олигофрени ..... като теб. Ако наистина не можеш да осъзнаеш че Косьо и justpassingby са един и същи човек, ще трябва до потърсиш помоща на някой лекар:)

А относно другите форумци защо се принизявате до нивото на някакъв идиот който се е вживял в ролята на велик колекционер и търговец на монети? Не четете и не отговаряйте на постовете му така той сам ще се разкара от тук!!!

Прав си!

Стига с тази комплексарска простотия!

Ето ви нещо по-различно за разведряване !

http://www.bg-papermoney.com/html/bg/pobzso.html

justpassingby
05.05.2008, 01:03

Janus, mnogo mi e interesno kak amatjor kato teb, sus julto po ustata i v gastite i 4 postinga, si pozvoljava da govori taka s edin ot naj-starite uchastnizi v tozi forum... Pital si me za vuprosnata moneta i sum ti kazval i zenata okolo 1000 lv, prosta taka vurvjat, sega che i njakoj drug ima tezi moneti, men tova kakvo me zasjaga?! Omruznalo mi e ot amtjori i kloningi s po 4 postinga da davat akul i obijdat po takuv selski nachin! Ako imash pari kupuvash monetata, ako njamash pari,prosto si porednia zurvul, naljagash si parzala i tova e!

valentin milkov
05.05.2008, 08:15

А относно другите форумци защо се принизявате до нивото на някакъв идиот който се е вживял в ролята на велик кол justpassingby екционер и търговец на монети? Не четете и не отговаряйте на постовете му така той сам ще се разкара от тук!!!

Janus, mnogo mi e interesno kak amatjor kato teb, sus julto po ustata i v gastite i 4 postinga, si pozvoljava da govori taka s edin ot naj-starite uchastnizi v tozi forum... Pital si me za vuprosnata moneta i sum ti kazval i zenata okolo 1000 lv, prosta taka vurvjat, sega che i njakoj drug ima tezi moneti, men tova kakvo me zasjaga?! Omruznalo mi e ot amtjori i kloningi s po 4 postinga da davat akul i obijdat po takuv selski nachin! Ako imash pari kupuvash monetata, ako njamash pari,prosto si porednia zurvul, naljagash si parzala i tova e!

Косьо, наистина има много още да се учиш. Ами ти като имаш 1100 постинга и си уж най-стария участник в темата нещо СМИСЛЕНО и УМНО да си казал досега?? Само храчиш, плюеш, псуваш и се подиграваш на форумци, имаш свръх високо мнение за себе си, заблудил си се, че си супер професионалист, държиш се арогантно, издъни се и тук и в аукциона, а си просто едно момче на 29 год., което работи в Германия за има-няма 2000 евро. Ако беше толкова умен тези пари щеше да ги изкарваш и в БГ. Има много хора, които посещават този форум, четат постинги, но не се включват или много рядко. Аз преди да се включа 6 месеца съм следил какво се говори и какви теми се засягат във форума. Прочети всичките 50 налични страници на темата от 3 години насам и ми кажи има ли друг като тебе, който да се държи така просташки и арогнтно. Преди да се заядеш с онова девойче и да осереш темата, тук се водиха спорове, дебати, интересни разговори, коментираха се интересни новини, слухове относно различни монети и прочие. Само ти се караш и заяждаш с форумци, всички ние доста добре се разбираме помежду си. Тъй като не познаваш участниците тук си мислиш, че 1 човек се представя с различни ника. Ама не е тъй, всички тези хора са реални и истински. Лично аз познавам 5 от тях. Така че не знам кой е смешника тук. И още - прикалено МНОГО случайности има между Косьо и justpassingby , за да не е един и същ човек. Много странни, направо абсурдни случайности. Ама хайде, да не ги казвам и изброявам, че ще ти стане гадно. Айде, остани си със здраве и приятен и спорен ден ти желая.

GALBA
06.05.2008, 00:16
В Aukcion са снимани две абсолютно еднакви монети 20 златни лева 1894 г на kosjo1979 и zezkosivia с еднаква начална цена от 970 лв.:-)

janus
06.05.2008, 09:43
В Aukcion са снимани две абсолютно еднакви монети 20 златни лева 1894 г на kosjo1979 и zezkosivia с еднаква начална цена от 970 лв.:-)
Момчета докога ще се занимавате с тоз олигофрен. за вас няма ли по-интересни теми. снощи за 5 секунди ме надцакаха в ebay за милениума е това е наистина гадно. Дано поне я е взел някой колекционер и ценител а не някой псевдо-търговец.

valentin milkov
06.05.2008, 11:05
Честит празник на всички, които носят името Георги. Да са живи и здрави. Да честитим празника и на монетата свети Георги Победоносец, да стане още по-рядка и скъпа :) Днес тази монета има рожден ден - става на цяла 1 годинка :), а вече е толкова скъпа - гони 1500 кинта.

justpassingby
06.05.2008, 14:32
Ajde ajde, chak puk 1500lv. ti maj se napulni s takiva monetki i se chudish kak da gi razkarash sega. Monetata se namira i za 1200-1300 bez problem. Pozdravi i chestito na imennizite.
P.S. Sponehame li, che Janus e s obratni naklonnosti :)

justpassingby
06.05.2008, 14:39
Момчета докога ще се занимавате с тоз олигофрен. за вас няма ли по-интересни теми. снощи за 5 секунди ме надцакаха в ebay за милениума е това е наистина гадно. Дано поне я е взел някой колекционер и ценител а не някой псевдо-търговец.

Gey-4o, ti verno li si naddaval do 163 euro za tazi moneta be :)))))))))
To biva da si amtjor, ama tvojto minava vsichki granizi :))))))
Ajde da te zardvam, moga da ti ja dam za 170 euro, ako imash parite razbira se hahahahah

Sega vidjah, gorkoto, taman si e otvorilo account i dalo 150 euro za monetta :))))) HAHAHAHA i starite akuli go nadka4ili :)))))))

valentin milkov
06.05.2008, 15:01
Косьо, ти, момко, първо се научи да бъдеш коректен и честен продавач и купувач. Като си смени ника от kosjo1979 на zezkosivia в аукцион.бг кого си мислиш, че ще заблудиш? Я обясни тук на невежите като мене ти 2 еднакви монети ли имаш 20 лв. на Фердинанд от 1894 г. или тези двамата продавачи не са един и същ човек - клонинг? Щото снимките са абсолютно еднакви и текста е еднакъв, и стартовата цена, и всичко. Май ти успешно се клонираш в аукциона, а не участниците в този форум, щото ние тук повечето се познаваме един друг. Почна да ти се разнася славата в аукциона и тук във форума на некоректен "търговец", на човек, който лъже, мами и е крайно невъзпитан и груб. Сам си го направи. Пак ти казвам - не можеш да вървиш против всички. Затова тази монета в аукциона ще си я продаваш и след Второто пришествие. Хората разбраха какъв си, пък ти пак можеш да имаш супер високо мнение за себе си и нас да ни смяташ за цървули и педали. Боли ме х.я някъв си Косьо кво мисли за мен. Пия си ракийката и ми е гот на душата :)

monopola
06.05.2008, 15:26
Не съм писал от скоро, предполагам ви е ясно защо.
Все пак ще обясня - учтиво моля justpasingby да спре да пише тук. Обръщамсе също и към модераторите на форума, в крайна сметка форумът е място за нас пишещите и предполагам че трябва да се взима под внимание и нашето мнение. Споменатия участник се държи по начин който не се харесва на другите и моля да му бъде забранено писаненето поне в тази тема.

Пич честно да ти кажа ми писна от теб. Не ме е.е за Виктория и кой бил спрял да пише, съвсем егоистично ти казвам чеме дразниш мен и не искам повече да те виждам, бъди така добър и се махни.

justpassingby
06.05.2008, 15:43
Valjo, i az taka momko, sum sednal pija si whisky-to, naslajdavam se na hubavoto vreme i jeni i voobste ne mi dreme koj kakvo i za kogo milsi i dali voobste moje da misli :)
Veche mi omruzna da objasnjavam edno i susto otnosno auction.bg , vijdam, 4e na njakoj hora i 100 puti edno i susto da povtrish ne vdjavat, taka che who cares :)))))
Tuka ako ima hora s pari da sa kupili suotvetnite moneti otdavna i da sme zabravili za zjalata gluposti i pomoja kojto se izpisa, no za sujalenie serioznite hora s pari sa javno malzinstvo tuk puk i na drugi mesta kakto stava jasno. Taka che pls don't waste my time! Otivam da praznuvam :) Aaaajde!

valentin milkov
06.05.2008, 16:17
Монопол, ти се появи бе човек, е крайно време беше. То ясно що се покри, ама ние що се връзвахме на акъла в мозъка на главата на Косьо, т.е. justpassingby? Пък Монопол и друго, то тук преди да се появи тоя Косьо виждаш ква скука беше, ква апатия. Рядко интересен спор или дебат, още по-рядко интересни новини, клюки и пикантерийки разни. Господ здраве да му дава на тоя justpassingby, че се пръкна от нищото и ни заля с говната. Поне ни вдигна адреналина и ни създаде емоции пък било то и негативни, поне ни прави театрото. В началото и аз му се връзвах на простотиите, ама сега искрено ме забавлява с глупостите, дето пише. Даже някои ги копирах и препратих на мои авери и те да се покефят. Честно, супер се кефя и ми е гот. Вече свикнах със схемата му на мислене и със стила му на говорене и ако вдигне чуковете не знам направо кво ще правя без него. Ама географията на мозъка на бай ти justpassingby е плоско евклидово пространство. Вече нямам нищо против да ръси простотии и да обижда наред, ама да измисли някакви по-сквернословни обиди и псувни, щото тия дето ги пише са много банални, шаблонни и конвенционални, тривиални едни такива. Айде, Косьо, бъди мъж, прояви творчество, напъни се малко и измисли обиди по-яки, по-хард, които така да ни провокират, че да ни окапят пломбите, когато ти четем постовете. Не ни разочаровай, бъди мъж и покажи на нас, бедните цървули, кво значи геният на Косьо да се развихри за интелектуална работа.

janus
06.05.2008, 16:25

Gey-4o, ti verno li si naddaval do 163 euro za tazi moneta be :)))))))))
To biva da si amtjor, ama tvojto minava vsichki granizi :))))))
Ajde da te zardvam, moga da ti ja dam za 170 euro, ako imash parite razbira se hahahahah

Sega vidjah, gorkoto, taman si e otvorilo account i dalo 150 euro za monetta :))))) HAHAHAHA i starite akuli go nadka4ili :)))))))

Много ще съм ти благодарен, ако наистина ми намериш милениума, че съм го обещал на дин приятел. Пиши ми на лични да се доразберем.

Императорът
06.05.2008, 16:29
Ама вий продължавате ли да четете изказванията на този злощастен субект? Аз отдавна не му ги - което е твърде лесно, понеже са написани на ненавижданият от мен котешки диалект.

valentin milkov
06.05.2008, 16:39
Императоре и ти се появи бе, е най-после :) Вие двамцата с Монопола да не сте се наговорили едновременно днес в рамките на няколко минути да се появите тук, на арената на бойните действия. Кво става с теб, човече, кво ново-вехто? Виждаш туканка кво става, кви емоции, кви чудесии, кви панаири, ама входа е безплатен и купона си тече. Да е жив и здрав бай ти Косьо, че ги ръси едни и нарежда като стара мома, и ни забавлява, от сърце му се кефя на постовете :)

Императорът
06.05.2008, 16:43
Ми почивни дни... не през цялото време бил в София и не през цялото време пред компютърът... борсата не бачка и т.н.

Исках само да кажа, игнорирайте тотално този сърбин и той сам ще се скрие. Ако някой знай координати на Викенце - да я помоли да ни зарадва отново со свежото си и сексапилното си присъствие туканка.

monopola
06.05.2008, 16:57
Аз така си починах, че даже смятам че от утре борсата тръгванагоре :). Отидох си на вилата, тучни поляни, бистри потоци и дъжд, дъжд :) Ама вътре пред камината не вали хехе ...

valentin milkov
06.05.2008, 17:47
Ееее, то тъй пред камината с една хубава кака и едно руйно червено вино и тънко свежо мезенце 100 години се живее Монопол :) А колкото до бай ти Косьо нека си плещи квото се сети и квото му е на сърцето. Нека да продължава да ни развеселява, поне аз вече съм му фен :) Предлагам оперативен и стратегически план - все едно тоя пич бай ти Косьо го няма във форума, не съществува, невидим и безплътен като призрак. Пишем си нашите работи, ако се включи, който иска да му чете афоризмите, забавлява ме се и това е. Въпросът е да не му се връзваме на акъла и да му отговаряме на постовете. Нищо че от устата на бай ти Косьо корави мъдрости се леят - все пак е стар библейски патриарх - най-стария пич във всички теми, оцелял в битки митични, достоен за уважение :)

monopola
06.05.2008, 18:03
Валю я кажи намери ли Людмила живкова с емблемите и на кви пари,интересно ми е? Дядо ми ме се обади днес че намерил някви монети в тях и едната била такава. Не ми се вярва, честно казано че е възрастен вече човека, ама ако все пак е прав да разбера кво съм ударил от въздуха. А и първия пиерфорт твърди че имало там, да се ненадява човек :)

valentin milkov
06.05.2008, 18:25
Ми още не съм намерил пустата му Людмила. Покри се нещо тази девойка, мома ненапита :) Ама вятъра като духа, носи слухове и те казват, че вървяла около 1000 евро, брате. Иначе се сдобих с пиефорта от 79-та. И със серията от 79-та се сдобих благодарение на един колега от форума, да е жив и здрав и все така да ни радва. Ся друго да питам аз всички ви. Тука нещо ми предлагат един комплект от 12 монети на БГ в ЕС, биколорни (!) + сребро, с 12 сертификата, с лупа и в куфарче. Всяка монета е посветена на една от държавите в ЕС и има национални символи от съответната държава. Гурта на всяка е гладък с номерация. Били само 500 бройки, всеки куфар с номер. Пратиха ми снимки. Питах 100 човека, никой нищо не е чувал или виждал такива. Не са сечени в БГ тия монети. Много странна работа. Някой нещичко да знае?

alex2511
06.05.2008, 18:28
Ми още не съм намерил пустата му Людмила. Покри се нещо тази девойка, мома ненапита :) Ама вятъра като духа, носи слухове и те казват, че вървяла около 1000 евро, брате. Иначе се сдобих с пиефорта от 79-та. И със серията от 79-та се сдобих благодарение на един колега от форума, да е жив и здрав и все така да ни радва. Ся друго да питам аз всички ви. Тука нещо ми предлагат един комплект от 12 монети на БГ в ЕС, биколорни (!) + сребро, с 12 сертификата, с лупа и в куфарче. Всяка монета е посветена на една от държавите в ЕС и има национални символи от съответната държава. Гурта на всяка е гладък с номерация. Били само 500 бройки, всеки куфар с номер. Пратиха ми снимки. Питах 100 човека, никой нищо не е чувал или виждал такива. Не са сечени в БГ тия монети. Много странна работа. Някой нещичко да знае?

На сертификатите какво пише ?

monopola
06.05.2008, 18:39
Я прати по една снимка да ги видим, че и аз не съм чувал.

valentin milkov
06.05.2008, 19:18
Пишете на лични мейлите си да пратя снимки, на който иска. Малко са размазани, ама така ми ги пратиха. Обещаха по-качествени в близките дни.

monopola
06.05.2008, 21:48
Валю ако дадеш един златен лев ще ти отговоря на въпроса за тия монети в куфара :) Шегувам се - като се появиш пиши лично да ти кажа кво разбрах.

valentin milkov
07.05.2008, 11:30
Валю ако дадеш един златен лев ще ти отговоря на въпроса за тия монети в куфара :) Шегувам се - като се появиш пиши лично да ти кажа кво разбрах.

Много интересна информация ми предостави, Монопол. Откъде изкопа такива връзки да научиш чак такива подробности и детайли??? Брейййййй ...... Евала :)