PDA

View Full Version : За кредитните карти

потребител
04.07.2004, 19:22
Предлагам тук да обсъдим развитието на пазара на кредитни карти у нас.
Лично аз мисля, че Транскарт, предлагат доста добри възможности за финансиране.

creditcards.start.bg или просто cc.start.bg

petrolka
05.07.2004, 15:17
Съгласна съм. В много отношения Транскарт има своите предимства. За сега лично аз като притежател на такава карта бих предпочела включването в системата на големите вериги магазини. Струва ми се, че Евробанк действа малко предпазливо при увеличаване на кредитния лимит на картите.

eeddi
05.07.2004, 18:40
Abe neznam kolko sa dobri Transcard, no doskoro v izvlechenieto koeto poluchavah vseki mesec vmesto lihvata,
koiato mi e nachislena, da ia vodiat prosto lihva pisheshe "korekcia plashtane" . Obadih se niakolko puti v clientskia
im ofis i mi beshe obiasneno, che sistemata taka vodi lihvite - "korekcia plashtane" Chudia se zashto e taka.
Obzalagam se che i pred danuchnite pishe "korekcia plashtane" a ne "lihva", shtoto danucite sa im visoki, a lihvata
si e chista pechalba. Viarno, ot druga strana, che Transcard sa dosta po-dobri ot onia vizantiici Euroline,
nai-malkoto Transcard imat web site na koito chovek moje da si proveri saldoto. VISA na UBB sushto ne sa loshi,
kato izkluchim lihvite, a Bulbank iskat chovek da ima dohod na koito da se osiguriava minimum 500 Euro, taka che
tam klienti mogat da sa samo razni mamini prucliovci ot Mtel i podobni komunozamazani kompaniiki. Ot izvestno
vreme sum i klient na FIB, no tam e takava skrub, che gorkite oshte neznaiata kakvo e tova kreditna karta, a i
kartovite im produkti sa mnogo zle. No tam iavno targeta sa im klientite, koito obichat da naduvat real estate balo-
na na Bansko i Slunchev briag.

koko
05.07.2004, 18:49
опитайте и кредитните карти мастер карт на инвестбанк... аз имам такава и съм много доволен.

KAT
05.07.2004, 18:52
А някой да каже нещо за револвиращите на Булбанк?

X
05.07.2004, 19:36
az li4no imam Istinska Credit Card na Bulbank i sam dovolen (bez depositi i garancii).
Sa6to polzvam i revolvira6t ot sa6tata banka. Pri tqh ne6tata leka poleka se opravqt i predlagat dobri usloviq

Y
16.08.2004, 12:37
какво мислите за широко рекламираната кредитна карта на ПИБ, без депозит?
лимит от 10 000 лв. при каква заплата дават?

Geeks
16.08.2004, 20:56
Имам стандартна Visa в ПИБ и съм много доволен. Нямам никакви отказани плащания в чужбина. Няма никакви комисинни при редовно плащане, за разлика от Булбанк.
Кагато бях в Булбанк бе пълна скръб. 3-4 търговеца ми отказваха оторизации. 3 дена служителите в картовия център на Булбанк се криеха и ме прехвърляха един на друг без да могат да ми дадат обяснение. Един търговец може да ти откаже, два както и да е, ама 2-3 седмици да не може да ти мине нито едно плащане!!! Ликвидирах си картата и си закрих сметката там. И ПИБ и Булбанк са през Борика, но обслужването в ПИБ е много по гъвкаво. Дори хората са ми разрешавали малък технически овърдрафт само с едно телефонно обаждане. Абе всички банки ще се научат да ухажват клиентите си, но много от тях ще загубят огромна част от пазарния си дял преди това, както става с Булбанк.

фенът
16.08.2004, 22:56
днес бях в ПИБ и новите им кредитни карти без депозит не са толкова атрактивни
кредитен лимит до 10 пъти работната заплата
без такси при пазаруване
при теглене кеш 10 лв. + 3% - ехо 3% как се изкарват!!!

дсс
17.08.2004, 08:00
Exo - tegleneto na cash s kreditni karti vinagi e darvo

Uchuden
17.08.2004, 11:27
Не мога да ги разбера българските банки!Миналата година докато живях в Щатите си извадих Check card!Картата беше дебитна, защото с моя статут нямаше как да ми дадат пари на кредит, но в същото време имаше лого на VISA и можех да си пазарувам с нея като кредитна карта навсякаде без никаква такса!Ако ми трябваше кеш, можех да си тегля от банкомат на банката без отново никаква такса!!!!!Не ми удържаха дори и месечни такси, а тук тези кръвопийци ще ти одерат кожата с тези условия!!!!
Недоумявам какво им пречи да въведат американския опит, най-много да имат годишна такса и толкова!!!!!! МИСТЕРИЯ..........................

фенът
17.08.2004, 11:55
50 лв. годишна за картата на ПИБ, след първата година, когато е гратис

Ala Bala
17.08.2004, 12:37
Kakvo da kazha prosto az sum vuzmuten ot bulgarskata bankova sistema shto se otnasq do karti ot kakuvo i da bilo vid kavo govorim za kreditinite poglednete debitnite:
1. Ne mozehsh da si zahranish debitnata karta direktno ot mashinata t.e. da ti izkara plik4e i da si vkarsh parite nezavisimo ot 4asa. I kakvo zna4i 4e trqbva da si vkarvam parite na kaza za da gi teglq ot kartata koeto e super nedomislica. V angliq ne bqh vlizal v banka 2 godini raboteh smao prez bankomat i to s 0% komisionna nezavisimo dali teglq ili vlagam ili plashtam mobilniq telefon ili kakvoto mozhe 4ovek da si pomisli.
Tuka sme v tretiq svqt plahtame si dazhe plastmasata na kartata, plashtame kogato teglim, plashtame kogato si proverqvame saldoto i pulni gluposti. Prosto sum vuzmuten kakvo da kazha poveche.

neznajko
17.08.2004, 21:30
Нямам думи. Като сте били навън и знаете как е, защо не ги питате от кога е така. И при нас ще стане само малко време трябва. Сега е жътва: такси и комисионни се събират леко. Конкуренцията не е така жестока /за справка виж как се движат нещата при ипотечните кредити и лихвите по депозити и депозитни "продукти"/. Като му дойде времето ще махнат и таксите, и комисионните ще намалят. За справка: още веднъж към спомените по опашките за М-тел 'промоционални', 'студентски' и всякакъв друг тип СИМ карти, които струваха над 200 лв. А сега? Промоции, подаръци etc.

Anonimus
07.09.2004, 02:53
Какво да ви кажа, това е ненормална история. При ПИБ безплатните им кредитни карти MasterCard имат една малка подробност - за втората година се плаща 50 лв. такса поддъжка. Какво толкова ще и се поддържа на тази карта? Какво толкова особено има в нея. Гражданите на USA, като "по-бедни" не само, че пазаруват по евтино от нас /напр. 2% ДДС при храните и 8% при другите стоки/, но нямат и такси и комисионни за ползване на кредитните си карти??? Защо там няма такса поддръжка.
А пък за GSM-ите, в развития свят все още тези с договор са или много по-евтини, или пък модели на средно ниво с договор струват 0,00 EUR???????? Какви промоции ни спретват тук, когато някой SIEMENS там струва 0,00 EUR, а тук същият модел в "промоция" струва 160 лв.?????
Явно българинът е най-балък от всички, а с такъв народ няма да прокопсаме скоро !!!!!!

Vicho1
07.09.2004, 09:33
Колеги, я всички марш обратно в училище да повторите основи на маркетинга, и то най-вече в часта жизнен цикъл на продукта.

Vicho1
07.09.2004, 09:34
Колеги, я всички марш обратно в училище да повторите основи на маркетинга, и то най-вече в часта жизнен цикъл на продукта. Това е пазар, ако не ти е изгодно, не купуваш.

Radoslav Petrov
08.09.2004, 05:21
Vicho1 e prav! kogato doide tretata 4ast otg jizneniq cikul na produkta (v koqto btw sega da primite) nqma da ima taksi komisionni i etc. Samo 2-3 god trqbva da minat a moje bi i po-malko. A i dokato ima baluci det si zemat karti za guzariq prosto bannkite 6te skagat komisionni ako nikoj ne si vzema mngoo qsno 4e pone 6te namalqt ako ne i da gi premahnat taksite

Ala Bala
08.09.2004, 10:01
A znaete li kolko e taksa poddruzhka v Bulbank ...........50 evro mladezhi koeto si e po4ti 100 leva kak vi se struva az kato vidqh i mi povbelqha pone 2 kosuma na glavata. V momenta imam debitna karta sus statut na kreditna Master Card s dve dumi polzva se v internet i v magazini kato kreditna no ako ne si vkaral pari nema nikoj (az q polzvam osnovno za internet pokupki na knigi). Ta onzi den mi kazvat gospodine bihte li iskali da vi izdadem naistina kreditna karta eto vi usloviqta ni i kakvo da vi kazha:
1. Ekspresno izdavane 40 evro - ALOOOOOOOO kakva e tazi cifra be hora da ne ste se poburkali za 1 formulqr i plastmasa na cena 2.50 leva vie iskate 80 leva
2. Godishna taksa za obsluzhvane - 50 evro ( s dve dumi samo za da si izkaram kartata bez da sum q polzval nito edin put olekvash ne s 5 ili 10 a s 90 evro koeto e 180 leva - smqtam 4e s edna karta sa izbili zaplatata na tazi deto gi izdava)
Sega idva naj-interesnoto:
1. Blokirane na karta 40 evro - abe tezi nared li s
2. Informaciq za izgubena karta 35 evro - bez komentar
3. Promqna na dannite na kartata - 20 evro (imajte kusmet da si promenite adresa)
I SEGA GVOZDQT NA PROGRAMATA
Taksa za neobosnovana reklamaciq na tranzakciq - 20 evro
E izvinqvam se no tova ne otgovarq na nikakuv zhiznen cikul nie ne iskame luksozna stoka a sredstvo za razplashtane - abe xora vie da ne ni mislite za aborigeni kakvi sa tezi prostotii v italia danebi da e taka

petrov
08.09.2004, 10:18
malko ne to4no po temata za kreditnite karti, no otnovo za cenite na bankovite uslugi v BG. Ziveq v momenta v germaniq i v4era prevedoh edna suma pari ot Germaniq kym Bg po smetka v OBB na ba6ta mi. Dnes poglednah v internet bankiraneto na moqta banka kolko mi e bila taksata za tozi mezdunaroden prevod- 1.50 evro! V systoto vreme polu4atelq na parite v Bg plashta 8 evro za vhodqsht prevod??? Kakvo da govorim pove4e? Ot interes sym razglezdal taksite na OBB w tehniq web-site, ami da te zaboli glavata - prevod v leva w Bg - 1 lev! Za sravnenie - moqta banka w Germanie e Postbank, i tam wseki kojto polu4awqa nad 1000 evro mese4no po smetkata si, naprimer zaplata ( a tova za Ger ne sa mnogo pari) nqma nikakwi taksi za obsluzvane, vsi4ki prevodi v Ger i EU sa bezplatni , ot sobstvenite bankomati se tegli pari cash syshto bez taksa. Ej na tova mu kazvam az bankova konkurenciq.... otdelno 4e kato zabelezat 4e nqkoj klient ima postoqnni dohodi po4vat da go oblychvat s reklami po poshtata za drugi produkti - kreditni karti, zastrahovki , razni fondove i t.n.

Vicho1
08.09.2004, 14:55
Правите сравнение между два тотално различни пазара. множество фактори играят върху цената, включително и риска. За сравнение, възвръщаемостта върху капитала на една банка в Германия е в пъти по-нисък от този в България. Така че престанете да давате примери с Германия и Щатите, стойте си там, плюскайте си вурстовете и не давайте акъл.

Geeks
08.09.2004, 15:14
petrov, защо си избрал банката на лакомите гръцки г.зове с големите лъжици?
Избери си друга - например ПИБ - и те имат виртуален клон и Интернет банкиране.
А Vicho1 говори пълни глупости... Какъв риск има една банка в БГ при входящите преводи???

petrov
08.09.2004, 15:53
az dokato ziveeh v Bg imah debitna karta na OBB, o6te ot vremeto kogato ne beshe grycka sobstvenost, i togava mislq OBB beshe edna ot naj-dobrite banki, no otkak q wzeha gyrcirte stana mnogo obirdzijska. Az li4no v OBB imam valuten sro4en depozit, i usloviqta sa takiva 4e moga da si izteglq parite bez taksa to4no na datata na padeza, ako e drug den - 0.5% taksa, pone taka mi kaza sluzitelkata! 0.5% taksa samo za tova da mi dadat na kasata moite si pari?? Otdelno ba6ta mi ima bezro4en evro vlog tam, v toq slu4aj pyk pri teglene sumi nad 500 evro pak se oblagat s 0.5% taksa? Opredeleno 6te q smenqm tazi OBB.

Geeks
08.09.2004, 16:02
ОББ са единствената банка в България, които не искат да плащат такси на единствената фирма -процесор на кредитни карти - Борика. До такава степен искат всичко да минава през Гърция??!! Сега ако се случи да си с карта на ОББ и теглиш от банкомат, който не е на ОББ се сещаш каква е комисионната, но тя е малка в сравнение с комисионната при обратния случай - с карта на друга българска банка и с банкомат на ОББ...
Само като го чуеш това нещо знаеш за какво става въпрос! :)

Vicho1
08.09.2004, 16:37
Geeks, случайно да си наясно за разликата между бенчмарковете в БГ и Германия? Я прочети долния ми постинг - учебник по маркетинг и не купувай, като не искаш. Като има търсене има и предлагане на съответните цени. Петров, едно време сигурно ОББ ти е взела пари да ти издаде дебитната карта. Сега е безплатно, че и с куриер ти я носят. Това ще стане и с кредитните карти. Нов продукт, нов пазар, високи цени. Нали трябва да си избиеш бързо първоначалните разходи. Азбучна истина, ама няма кой да чете.

Geeks
08.09.2004, 17:02
Vicho1, случайно да си наясно, какво означава бенчмарк?
Май не си, щом го употребяваш в този контекст!
Имало голямо търсене на този нов продукт и затова цените били високи... носили я с куриер и затова ти свалят кожата... дрън дрън... или бла бла...
Истината е една, като усетиш че те дерат, бягай другаде...
С тази политика в ОББ ще им останат като клиенти само онези, на които са дали кредити...
Тогава ще се сетят, каква е разликата между "бенчмарка" в България и Германия...

TIM-adjiqta
08.09.2004, 17:11
извинявайте за невежеството ама колко комисионна взимат за теглене на пари от банкомат на ОББ
при условие, че картата ти е издадена от друга банка?

Geeks
08.09.2004, 17:24
Не ми се е случвала такава ситуация, но преди около половин година гледах едно уведомление на Булбанк до картовите им клиенти, че ако теглят с техните карти от банкомат на ОББ да знаят, че таксата е 0,25 лева + 2,5% върху теглената сумата... за точния процент не съм сигурен, но съм сигурен че имаше процент, което е уникално за БГ.
Сега не зная как е... но и не съм чул да са намалили комисионните си.

Виза Електро
08.09.2004, 23:24
Такива тесли като таксите по картите в БГ едва ли някъде има

Vicho1
10.09.2004, 09:15
Geek, не се заяждай, имам предвид, че ако бенчмарка ти е бунда и БГ бонд, най-малкото безрисковата доходност която търсиш е по-висока. Оттам премия за капитал, премия за риск, и т.н. Ти би ли се съгласил на една и съща доходност в БГ и Германия за еквивалентни инвестиции?

Vicho1
10.09.2004, 09:17
Geek, ти някога почвал ли си нов бизнес в нова индустрия? Е, аз съм почвал и мога да ти кажа, че винаги се позиционираш в премиум сегмента. В момента кредитните карти са премиум продукт, ако който иска да е гъзар, си плаща. Е тва е. Сега ясно ли ти е, или да ти го обясня като на студент първи курс?

Ala Bala
10.09.2004, 10:03
Prav si no tova 4e nehto koeto e absoliutna neobhodimost i ezhednevie v centralna evropa i v uznite ni sasedki( za da ne kazha zapadna e vropa i odvud okenan tuj kato central europe sa na edin hvurlej razstojanie) tuk e premium segment - koeto dokazva 4e oshte sme majmuni ot tretiq svqt. Kakvo e gazarskoto da imash karta, tova ne e gazaria a neobhodimost kakto za nas taka i za ikonomikata - nqma da kazvam kakvo e vuzdejstvieto na "plashtaneto s plastmasa" vsi4ki ste 4eli knigki i znaete za psihologi4eskiq faktor (potreblenieto se vdiga zashtoto virtualni apari se har4at mnogo mnogo po-lesno otkolkoto cash-a).

lili
02.02.2005, 21:59
Po-dobre se podgotvete s dostoverna informaciq otnosno taksite na opredelena banka predi da gi obsajdate. OBB vzima komisionni za teglene ot bezsro4ni vlogove za sumi nad 1000lv levova ravnostoinost za valuti i za nad 2000 lv za levovi depoziti- 0.2%, pod tezi sumi nqma komisionni. A otnosno taksata ot 0.5% e samo za tegleniq nad 5000 lv., kato ot neq moje da se osvobodite, ako napravite zaqvka 3 dni predvaritelno. Vsqka banka ima svoite taksi-zavisi koga i kak si gi vzima. Nqkoi imat taksi za obslujvane na smetkite-tova po-bezbolezneno, no po-skapo "udovolstvie" na klienta. V OBB lipsva tazi taksa :)))

Unknown
03.02.2005, 11:44
lili говориш за теглене на каса, хората тук говорят за теглене от банкомати - какво 2 000 и5 000 лева?

future card holder
03.02.2005, 11:46
ще ми се наложи да си извадя карта с която да плащам в чужбина от тук - така като гледам най-евтино в ПИБ -ще споделя впечатления

Steve
19.02.2005, 16:20
За КИРИЛИЦАТА!!!
Хора, аз мненията написани с латиница просто не ги чета - ужасно ме изнервят!

Моля Ви уважавайте България!

Колкото до кредитните карти... и на мен ще ми трябва такава, за плащания в чужбина и ще се радва да прочета нещо по въпроса, защото така и не остава време сам да си събереш всичката информация.
А както е казал Мърфи (или ако не го е казал аз го казвам): Като вземеш решение без да си се подготвил е 100% сигурно, че на следващия ден ще се окаже, че пак си се прецакал.
Последния ми пример е регистрацията на .com при доставчика ми на интернет и няколко дни по-късно посетих host.bg (ама съвсем случайно) и: "О, чудо!" - цената не била такава, като във фактурата :)

Терминаторът
19.02.2005, 16:59
Преди нова година си направих кредитна карта без депозит на ПИБ /Mastercard/. Вече я ползвам 2 месеца и съм направил доста плащания в чужбина. Досега не съм имал никакви проблеми. Никъде не са ми отказвали плащане. Единствения минус който виждам дотук е леко завишения курс при плащания в евро. Не знам как стои въпроса при плащания в щатски долари.

UB40
19.03.2005, 03:35
Исках да кажа че не всички пишещи тук имат възможност да си инсталират кирилица - дали заради това че не са в Бг, дали защото са извън Бг и са на служебен компютър...,

Ок... ще сложа и думата "кредитна карта" в поста си да не кажете че не съм по темата :))

KANELLY
19.04.2005, 09:47
БЕЗУСЛОВНО ТРАНСКАРТ СА НАЙ-ДОБРИТЕ. ПОЛЗВАМ Я ОТ СЕПТЕМВРИ 2003 Г. И СЪМ БЕЗКРАЙНО ДОВОЛНА. ГОВОРИЛА СЪМ НА СТРАШНО МНОГО ХОРА ОТ ЗА ТАЗИ КАРТА И КОИТО СА СЕ ЗАИНТЕРЕСУВАЛИ СА СЕ ВЪЗПОЛЗВАЛИ. ХОРА НА КОИТО СЪМ СПОМЕНАЛ И НЕ СА ПРОЯВИЛИ ИНТЕРЕС ПО-КЪСНО СА ЧУЛИ ОТ ДРУГ ПРИЯТЕЛ И ИДВАТ И ОТНОВО МЕ ПИТАТ И СЕ ОБРЪЩАТ КЪМ МЕН С ДУМИТЕ
"ТОВА БИЛО МНОГО ТАРИКАТСКА РАБОТА". НЕ СЪМ АГЕНТ НА БАНКАТА, НО АКО МЕ ЧУЯТ МОЖЕ И ДА МЕ НАЕМАТ, А (:, може да ме одумвате , но това е мое мнение. ИМАМ И ОББ MASTERCARD КРЕДИТНА КАРТА, имам я от няколко месеца и вече се интересувам как да я закрия. при тази вид карта единственото и предимство е , че можеш да теглиш в брой 100% от лимита си и всичко друго е МНОГО МНОГО зле.
Непременно трябва да внесеш 5% от ползвания си лимит в рамките на 14 дни в клоновете на ООБ . и тук става затруднението, защото не във всеки град има клон на банката. Тук сигурно ще се изсмеете, че и не във всеки град няма клон на Евробанк. Да но тук никой не ви притиска да си внесете парите в рамките на срок., а и на всяка БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ПЕТРОЛ , който са около 440 в страната, можете да изтеглите или внесете по сметката си . Става МНОГО, МНОГО БЪРЗО И ПО-ВСЯКО ВРЕМЕ НА ДЕНОНОЩИЕТО СЕДЕМ ДНИ В СЕДМИЦАТА, така че не е нужно да излизате от работа за да посетите клон на ОББ , да се редите на опашика за да си внесете ниякаква малка сума , за да не ви притесняват и притискат със заплахи от банката. Да заплахи, на мен ми се случи. При ТРАНСКАРТ ИМА МНОГО ГОЛЯМО ПРЕДИМСТВО ВИНАГИ МОЖЕШ ДА ВЛЕЗЕШ В ИНТЕРНЕТ И ДА ПРОВЕРИШ КОГА И КЪДЕ СИ ИЗРАЗХОДВАЛ ПЪРИТЕ СИ. КОГА СИ ВНЕСЯЛ КАКЪВ Е НАТРУПАНИЯ БОНУС , ЛИХВА ВСИЧКО.
ЩЕ ВИ РАЗКАЖА ОЩЕ КАКВО МИ СЕ СЛУЧИ. По една небрежност от наша страна с баща ми сме пробуснали да си покрием задълженията към мобилия ни оператор и в събота след обяд ( това се случи преди доста месеци) ни спряха изходящите обаждания. И аз изчаках до понеделник за да внеса парите по банков път, защото също нямаме каса на оператора ,за да си платя сметката. Баща ми тръгваше на дълаг път и бе много важно да може да избира. Преведох парите още щом отвори банката, но те ми кажаха, че парите се превеждат в 13 часа и може би към 15 часа щеше да ми се пусне телефона. По късно се сетих, че май имаше такава услуга ТРАНСКАРТ , влязох в интернет и проверих, ДА МОЖЕХ ДА СИ ПЛАТЯ ЗАДЪЛЖЕНИЯТА НЕ САМО КЪМ GloBul M-tel ,ВИК, БТК И НЕК. Аз мога да ползвам само три от тях, НО В ПО-ГОЛЯМИТЕ ГРАДОВЕ МОЖЕТЕ ДА СИ ПЛАТИТЕ И ЗАДЪЛЖЕНИЯТА КАМ НЕК И ВИК. И така да се върна кам историята веднага чрез интернет приведох 20 лева авансов частично плащане , за да покрия част от задължението си , а по-късно банката щеше да преведе задължението ми по фактурата, това става към 11:05 и след по-малко от 10 мин. по-късно вече можех да избирам.
Има още много предимства, също и за превеждане на пари от чужбина,.
ИМА НЯКОЛКО ВИДА КРЕДИТНИ КАРТИ НА ТРАНСКАРТ. ПРЕДЛАГАТ СЕ ОТ ЕВРОБАНК. ИМА ЗЛАТНА С ЛИМИТ ДО 8 000 ЛВ., КЛАСИК С ЛИМИТ ДО 1 500, А ЗА ФИРМИТЕ ИМА И БЛАГОПРИЯТНИ ФИРМЕНИ КАРТИ.
веригата от обекти където може да се пазарува е много голяма и постояно се работи за нейното разрастване.
ВСИЧКО ТОВА МОЖЕ ДА ПРОВЕРИТЕ НА АДРЕС : http://www.transcard.bg/
ВСИЧКИТЕ ПР

n.dimov
23.04.2005, 01:03
В общи линни съм съгласен с изложеното, но бих желал да допълня някои неща, които не са особено полложителни - на първо място таксата от 0.50 стотинки за погсяване на ззадълженията - дори и ДСК от два месеца махнаха таксата при превод в рамките на банката си - все пак като се направят няколко транзакции и човек няма много големи отстъпки се губи смисъла от това - относно плащането на сметки към Мтел за мен то е прекалено усложнено - един път се иска номер на задължението, абонатен номер и номер на фактурата - тъй като аз плащам няколко телефона на двама приятели и на брат ми, който работи в чужбина всеки път трябва да им искам номера на фактурата и сумата на задължението - във всеки бизнесцентър ми се казва че това било лични данни и ми отказват такава информация - добре че от три месеца в epay се изписва номера на фактурата и сумата на задължението - но това предполага към грешки - аз един път без да искам въведох моя номер, който е прима карта и в момента съм на състояние депозит и си възвръщам около 90 лева от каса на Мтел - за сравнение при плащане на Globul се въвежда абонатен номер и след това автоматично ти излиза задължението. Освен това плащанията към Мтел се изпълняват на следващия работен ден и един път след като в последния възможен ден наредих едно плащане го бяха спрели.
Относно отстъпките - забелязам съм, че почти никога това което е обявено не се спазва например - обявена е отстъпка 5 % а е 4 - конкретно в Техномаркет не е 2 % а 1.6, в парфюмерия Карина не е 6, а 5 % и т.н. - също забелязвам, че напоследък се включват по-скъпи магазини за средния българин - обувки за по 300 лв. дрехи от 200 нагоре и т.н.
Другият проблем - апаратите по моя преценка са усложнени и доста време отнема докато разплащането стане факт - мога да напиша една страница още затова какви перипетии съм имал на някои места - в един магазин за ключалки бях първият клиен с искане за такава транззакция и като почна едно четене и обаждане се оправислужителката за около 20 минути - на други места са ми казвали, че сумата била малка 15 лв. и шефа не давал, на трети места ми е казвано, че апаратът не работел, но въпросната консултант-продавачка просто не знаеше как да работи с него и т.н - но това са проблеми със самите търговци

MVR
24.04.2005, 16:57
Аз пък смятам да си извадя AMEX. Поне знам, че ще е истинска кредитна карта. Цената е поносима, но знам, че няма да имам проблеми в чужбина. Ще си ползвам отстъпките за билети и ще си плащам годишната такса като поп.
За местно ползване - ползвайте си местните карти. По-евтино ще ви излезе, но за навън - гледайте да е истинска.

123
24.04.2005, 21:18
Пощенска банка пуска кредитни карти Американ експрес.Някои да знае повече подробности?На пръв поглед ми звучи многообещаващо.

пипи
18.08.2005, 15:31
Да, и аз се интересувам... Не че нещо ми пречи да иа до банката де...
Но ако някой знае да каже

rossen
18.08.2005, 15:38
Аз си взех златна AMEX от Пощенска и в общи линии съм доволен. Веднъж само се издъниха, имали били технически проблем, та не ми мина плащането. Но се извиниха, даже подарък ми пратиха. А AMEX си е AMEX, на повечето места в Европа само дето не стават прави и не козируват, като плащаш с такава.

Борса
18.08.2005, 16:38
Регистрацията в Транскарт за плащане към МТел е еднократна и вече става само с GSM номера и личния код от ф-рата (той не се променя). А такса от 0.50 лв. ви взимат само ако не погасявате с вносна бележка на каса в Евробанк, а през терминал на Транкарт (независимо дали е в Евробанк, Петрол или OfficeOne Superstore) и плащането от там е в реално време - парите си ги виждаш веднага по сметката. А относно размерът на отстъпките и аз имах този проблем и попитах в Транскарт защо се различават от обявените. Отговориха ми, че на бележките от покупката отстъпката се показвала без ДДС, а след това я връщали с ДДС.

XX
18.08.2005, 19:36
Проблема с Амекс е като с другите карти: на много малко места можеш да използваш карта, а още по-малко Амекс или примерно Дайнърс.

А пък и каквото и да си говорим в Европа основно се ползва Mastercard.

n.dimov
21.08.2005, 23:43
Относно Транскарт - да наистина вече оправиха проблема с Мтел - относно таксата не си прав - единственото място, където няма такса за превод 0,50 ст. е ако го правиш в Централния клон на Евробанк - бул. "Черни връх" 43 - навсякъде другаде с каквато и вносто бележка да попълниш пак ти удържат такса. За промоционалните карти с Мтел би могло да бъде безплатно и в ОББ - като го пробвам мога да кажа със сигурност. Аз имах разправия с пин кодове две седмици и прз това време не можех да я ползвам - обяснението за ДДС и на мен ми го разправяха, само че като не мога да си го върна това ДДС след като с обикновена карта то си остава занижено - казаха ми, че МЕТРО и Практикер изобщо не се очаква да бъдат включени, тъй като нещата зависят от централата в Германия и там нещата се определяли централизирано и нашия пазар бил много малък и били определени Visa картите и Борика. С Енергото било въпрос на преговори и можело да стане до Нова година.

HH
22.08.2005, 08:36
:)

Fin
24.08.2005, 15:35
На мен тези дни ми предложиха международна VISA от Пиреосбанк. Промоцията била за лоялни клиенти на Евробанк и Пиреосбанк. Оказа се, че дори са изпратили съобщение по пощата, но не съм го получил...
Зарибяването за VISA обаче паралелно се прави с телемаркетинг.
Никъде обаче не са публикувани Общите условия за издаването на картата и тарифата на банката за картови разплащания. Нещо повече - Пиреос - клон София дори няма официален сайт.

Дали някой би могъл да ми каже откъде да получа повече информация VISA на Пиреосбанк без да разговярм със служители на банката.
А и дали някой вече използва такава карта.

n.dimov
24.08.2005, 20:11
Да, аз си издадох такава по същия начин - ако си имаш транскарт класик ти отпускат кредитен лимит в размер на 400 лв., ако имаш транскарт голд лимита е 800 лв. - тук все пак става дума за отпускане на лимит без доказаване на дохода - тъй като ме съкратиха от 01 юли и в момента имам малко финансови проблеми реших да я взема - иначе тарифата можеш да я вземеш от клоновете на Евробанк - неприятното е че за справка от банкомат ти удържат 60 стотинки на мен още не са го направили, 0,5 процента за плащане при търговец в чужбина, такса за теглене 1,5 процента, но минимул 3 лв. без значение дали на банкомат на Пиреос или на друга банка - плащания в рамките на кредитния лимит за седмица - до 45 дни безлихвен период - ако теглиш или плащаш на 29 число от месеца периода ти е 16 дни - годишна лихва от 16 процента - иначе за промоцията има кешбек от 1.5 процента, който се начислява в края на годината без такса за издаване и половин такса за подръжка, коята се събира в края на годината - таксата е 50 лв. Аз като изтеглих на другия ден от любопитство решиф да си проверя салдото и си стоеше 400 лв. - в банката есетствено казаха, че не било възможно и веднага се отразявала промяната - иначе за увеличаване на лимита трябва да се кандидатства с доказване на дохода - трябва да се представи бележка със заплатата за последните 12 месеца - отпускания лимит казват, че е 40 процента от годишното трудово възнаграждение - ако имаш кола или недвижимо имущество, доходи от наем също е плюс. тарифата в момента не е пред мен, защото съм в клуб - ако имаш други въпроси питай - за момента не мисля, че е идеалното решение - за мен основния проблем с българските кредитни карти е друг, но сега нямам време - ще го споделя друг път.

Fin
25.08.2005, 12:05
Благодаря за информацията.
Казваш, че за справка от банкомат ти удържат 60 стотинки. Това е хубаво да се знае, защото ме увериха (в зарибяването наречено телемаркетиг), че справките от банкомат са безплатни. Дори след като ги уверих, че за проверка на сметка по дебинта карта се дължат такси, отново получих отговор, че в случая с VISA не е така. Продължавам да се съмнявам по въпроса.
Останалите условия ги знам - казаха ми ги по телефона, но се надявах да ги получа и черно на бяло. По-редно е преди да сключа договор с някоя банка да си го прочета. Още повече, че от мое име попълниха заявление, в което пише, че съм запознат с общите условия за издаване на картата и с тарифата на банка (само дето не съм). Би било нормално тези документи да са публикувани някъде в интернет. Така ще е по-лесно за всички.
Както и да е.
Между другото с оператора по телефона говорхме и за увеличаване на лимита. Мисля, че той спомена като възможност увеличаване на лимита без доказване на доходи след изтичане на 3 или 6-месечен период. Не беше много убедителен по темата и това може да не отговаря на истината, защото целта му е да ми набута картата сега! ;) Обаче си струва това да се провери.

nikimramora
29.09.2005, 09:17
кредитните карти са изнудване на хората но въпреки това се набутваме с тях. Но като виждаме и държавата също ни набутва на
дъното така като чесни и претиснати от заеми непислим друго.
Така че банките лихви а държавата данаци и ниски доходи не е лие
едно и също тана че одговора е един. Човек без пари и дългове по
лесно се комадва.

Бай Колчо.

nikimramora
29.09.2005, 09:26
кредитните карти са изнудване на хората но въпреки това се набутваме с тях. Но като виждаме и държавата също ни набутва на
дъното така като чесни и претиснати от заеми немислим друго.
Така че банките лихви а държавата данаци и ниски доходи не е лие
едно и също тана че одговора е един. Човек без пари и дългове по
лесно се командва.

Бай Колчо.

Bango
14.10.2005, 11:59
????

vasilevich
14.10.2005, 19:04
...

Burov
14.10.2005, 21:42
...

отегчен
15.10.2005, 11:31
Защо ли не се учудвам , че тук (из форумите) се подвизават толкова много хора с ниска финансова култура, но с големи претенции !

Bango
15.10.2005, 20:39
....

Bango
16.10.2005, 18:39
http://www.monitor.bg/bussiness/article?sid=&aid=57108&eid=507

mr.j
16.05.2006, 14:38
Хей, здравейте всички, искам да публикувам неприятният опит, който имам с невероятната Транскарт. Всичко е описано в договора с малки букви, но човек дори и не може да си представи откъде може да дойде излезе теслата. Теглих 500 лева, върнах ги в срок, платих си лихвата и таксите, само не бях преценил, че има транзакция превод 0,50 лв. (естествено на бензиностанцията нямаше кой да ме светне за тия неща). След това се оказа, че "вися" с 10 ст. Получих уведомление, че ги дължа и на следващия месец получих уведомително писмо, което струва 5 лв.. След като получих още едно отидох да се разправям и да си прекратя договора, оказа се, че при прекратяване си плащам годишната такса от 24 лв, така че и това не свърших ами ще чакам май другата година за да не ми се наложи пак да тегля. Така че обръщам внимание на всички да внимават с това, за да не хлъцнат като ме. Не стига високите лихви и всички такси, ами и това са предвидили гадовете. Аз си знам че тези неща са направени за печалба, но това си беше жива доза пладнешки обир. Питах служителките, защо не ми звъннаха, те казаха, че това е много скъпо удоволствие (все едно уведомително писмо за 5 лв. е евтино).

vesi97
16.05.2006, 18:23
Ами мр джи малките шрифтове също се четат,в тази бандитска държава всичко се чете по три пъти преди да го подпишеш в противен случаи го хапваш от към наи дебелият краи.Аз лично преди по малко от 24часа получих супер оферта от пиреосбанк за такава карта по телефона/награда като дългогодишен и коректен клиент на банката/но когато поисках да ми изпратят договора на факса,вече не бях клиента хубавец.Можеш ли да познаеш защо?Така,че виновният си само ти.Ако искаш пиши ми на имеила и ще ти посоча три банки с които никога не съм имал подобни проблеми

billi
17.05.2006, 09:47
iskam da popitam, ako nqkoi e naqsno s euroline, kogato ne polu4i6 izvle4enieto po po6tata te davat li ti go otnovo kogato otide6 da si vnese6 vnoskata

Борса
17.05.2006, 10:40
Mr. J, не искам да ставам адвокат на Транскарт, но ако си обърнал внимание, в сайта им е публикувана пълната ценова листа за кредитните им карти, в която черно на бяло си е написано "Такса за внасяне пари в брой на ПОС терминал на ТРАНСКАРТ 0,50 лв. 0,50 лв. ". Тази такса съществува откакто съществува Транскарт и не е променяна. Все пак, когато човек сключва някаква сделка е хубаво да се запознае ПРЕДВАРИТЕЛНО с условията по нея.

Iveto
17.05.2006, 12:51
Някой опита ли да си извади кр. карта от Пиреос, тази, промоционалната?
Обадиха ми се да ми кажат че е готова. Отивам развълнувана да си я взема и ! дават ми да подпиша запис на заповед, че им дължа сума, съответстваща на кр лимит, който са ми отпуснали!
Мислите ли, че това е коректно? Как е при другите банки?

n.dimov
17.05.2006, 18:24
И мен ме дразни, но навсякъде е така, с изключение на тези с блокирана сума - имам карта на ОББ с кредитен лимит 2000 лв. също е със запис на заповед, прителката ми от Първа инвестиционна банка също, Транскарт също - специално аз съм най-доволен от картата на Пиреос, защото не съм обвързан в рамките на кредитния лимит - т.е. ако внесе свои средства извън този лимит мога да извърша плащане, докато в ОББ и ПИБ това не може да стане - в ПИБ не може да се тегли повече от 20 % от кредитния лимит - това при издаване на картата преди 20 месеца не го пишеше - значи аз може да съм получил отнякъде 5000 лв. но при лимит 1000 лв. мога да тегля максимум по 200 лв. на седмица. Другото при Visa на Пиреос е че има cashback в размер на 1.5 % върху всяко плащане - махнаха таксата за плащане преди беше 0.5 % в чужбина - има такса за справка от банкомат за наличност 0.6 лв. - годишната такса беше 50 лв. може и тя да е намалена, удържа се в края на годината и такса за извлечение 0.5 лв. и в картовия център са изключително любезни и компетентни - извлеченията са подробни и от тях се разбира всичко - при внасяне на пари транзакцията се осчетоводява на другия ден, тъй като всичко минавало през сървъра в Гърция - може да се издаде допълнителна карта за която също се начислява годишна такса и с нея досега съм имал саамо една отказана транзакция, но беше в страница, където не се приемаха кредитни карти, издадени извън САЩ - по линия на транскарт миналото лято условието беше, че се издава без кредитно проучване за тези които имат Clasic с лимит до 400 лв., а тези които са с Transcard Gold до 1000 лв. - иначе за увеличаване на кредитния лимит се иска удостоверение за доход за последните 12 месеца, деклариране на притежавани недвижими имоти, МПС, а и на база данъчна декларация
Относно Транскарт и мен ме изнандаха по този начин, но прецених, че вината си е моя и не съм се жалвал - имам тяхна карта още от началото по която правя големи обороти и обслужвам редовно - преди 8 месеци обаче ми трябваха пари и извадих на името на една моя позната от тези които са съвместен продукт с Мтел - при тях може да се тегли срещу съотвтната такса 2 % до 50 % от кредитния лимит, а не до 20 %, както е при стандартните -използвах лимита да си платя мобилния телефон и парното и тъй като знам, че трябва да се обслужва лихвата внесох 40 лв. през януари - лихвата е около 8 лв. - гледам през март "напомнителна такса" в размер на 5 лв. - ожалих се по телефона и ми казаха, че го има в правилата, н.е всеки месец трябва да се внася съотвената сума, която съответства на лихвата - преди го нямаше - прежалих ги тези 5 лв. и всеки месец си внасям по 20 лв. и тъй като сега се закрепих финансово не я използвам, за да не ми начислят годишна такса - а иначе няма такса, ако се внася в централния клон на Пиреос на бул. "Черни връх" №43 -аз ги внасям през е-pay с карта на Райфайзен т. нар. "райкарт", защото има 1 % cashback върху всяко плащане включително консумативи - неприятното е че при "райкарт" няма гратисен период и cashback е в рамките на кредитния лимит и досега са ми казвали, че не може да се увеличи

voodooHunter
18.05.2006, 07:31
Изобщо не е задължително това със записите на заповед. Аз имам ВИЗА от ОББ и АмЕкс от Пощенска и на двете места нямам запис на заповед нито блокирана сума.

billi
18.05.2006, 09:15
molq nqkoi da mi otgovori otnosno EUROLINE

Hristu
18.05.2006, 10:41
molq nqkoi da mi otgovori otnosno EUROLINE

Едва ли... досега не съм видял някой да е доволен от Euroline. Чел ли си тази тема за тях:

http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=3604&highlight=euroline

slepiya
18.05.2006, 23:22
Billi,
Ako iska6 i sto pyti 6te ti go izdadat. Tryabva samo da si go poiska6 tova izvle4enie. Ako prosto 4aka6 nyama da stane ni6to. Taka e i s drugite kreditni karti. Bankite davat vsi4ko samo da si poiska6.

Human
23.05.2006, 16:31
.... Другото при Visa на Пиреос е че има cashback в размер на 1.5 % върху всяко плащане - махнаха таксата за плащане преди беше 0.5 % в чужбина - има такса за справка от банкомат за наличност 0.6 лв. - годишната такса беше 50 лв. може и тя да е намалена, удържа се в края на годината и такса за извлечение 0.5 лв. и в картовия център са изключително любезни и компетентни - извлеченията са подробни и от тях се разбира всичко - при внасяне на пари транзакцията се осчетоводява на другия ден, тъй като всичко минавало през сървъра в Гърция - може да се издаде допълнителна карта за която също се начислява годишна такса и с нея досега съм имал саамо една отказана транзакция, но беше в страница, където не се приемаха кредитни карти, издадени извън САЩ ....

Каква Visa от Пиреос имаш? Аз си взех Visa Classic днес, но никъде не пише за cashback. В тарифата която ми дадоха пише такса за плащане 0.5 %. Можеш ли да ми дадеш линк към друга тяхна тарифа?

n.dimov
31.05.2006, 05:33
Visa Classic е моята - от миналата година по линия на програма лоялни клиенти на банката - който има транскарта класик му издават виза Класик с лимит 400 лв, а тези с Транскарт голд му даваха лимит 1000 лв. и тези 1.5 % са част от промоцията - тези 0.5 % бяха махнати преди месец - за актуална информация се обади в картовия им център 9690565, защото в офисите служителите са много заспали - тези дни пуснаха нова промоция само за нови клиенти - едната е тези 1.5 cashback, а другата до НОВА година възможност да не се плаща лихва, а само минималната вноска от 5 %, но съотвотно трябва да се избере една от двене оферти - има възможност и за излизане на червено до 20 % от лимита на картата - аз понякога използвам тази опция, защото я ползвам в интернет основно в събота и неделя и се случва понякога да нямам достатъчно пари в нея и ги възстановявам в първия работен ден след това

Human
31.05.2006, 17:54
Благодаря n.dimov! Говорих с картовият им център - наистина са махнали таксата от 0,5% при покупки. Просто в офисът им са ми дали старите тарифи!? Относно промоциите в Пиреос - те са две - 1,5 % cashback за 2 години или 0% лихва за една година. Можеш да си избереш само една от двете промоции. Между другото имат може би най-добрите условия за теглене от банкомат - 1,5 % такса. При повечето банки са сума + процент (например 5 лева + 1%). Най-голямо дърво май е Първа Инвестиционна Банка - 10 лева и плюс 3%! В ОББ взимат 3%, в Булбанк 2,5 евро плюс 1%. То кредитната карта не е за теглене, но ако спешно ти потрябва кеш или искаш да обмениш в местна валута без големи маржове и комисионни (например в Турция, Унгария, Чехия и т.н.) е удобно. Например ако си в Инстанбул и искаш да купи лири за 100 лева просто теглиш от банкомата. Пиреос ще ти вземат такса 1,50лв, Булбанк около 6 лв, ОББ 3лв, а ПИБ "само" 13лв!

Human
31.05.2006, 18:08
Всъщност примера не е точен - има минимални суми, които се удържат от банките. Така при изтеглена равностостойност на 100лв таксите са: Пиреос 3лв, Булбанк 6лв., ОББ 10 лв, ПИБ 13лв, Пощенска 10лв плюс такса 2% за "превалутиране на транзакции в чужбина" т.е. 12 лв.

n.dimov
02.06.2006, 01:23
Хубавото при тези промоции е че мож да се преминава от една в друга след края на периода - иначе съм съгласен, че в момента условията име за теглене са добри - информацията ти за Първа инвестиционна е относно тегленето в чужбина, в ОББ за България е 3 %, за булбанк не ми се говори- това ми беше втората карта с блокирани 200 валутни единици - трябваше ие за по-висок лимит на плащания- и се оказа, че това което го пишеше в условията не е така - пробвах да извърша плащане за 550 евро - то беше отхвърлено и сумата беше задържана 45 дни- а освен това по тарифа има комисионна от 0.5 %, а в действителност на всеки 10 евро имаше средно 1.5 такса за 6 месеца ми бяха прибрали като такси около 60 евро- естествено смислено обуснение не ми дадоха откъде идват тези такси, а за закриването, когато поисках да ми преведат въпросните 200 евро в сметка в друга банка ми казаха, че за това удоволствие има такса 40 долара. Основното поради което харесвам картата на Пиреос е че когато имам собствени пари извън лимита мога да се извърша плащане с тях- дневният лимит е 3000 лв. и самото извлечение е изключително подробно и от него се вижда всяка транзакция кога е осъществена, докато в ОББ и Пръва инвестиционна само в рамките на кредитния лимит на седмична база - другото недоразумение на Първа инвестиционна, което никъде не го пишеше при даването и, а отделен е въпроса, че при отпускането на кредита на приятлеката ми изобщо не я питаха дали иска такава карта, че може да се тегли само 20 % от кредитния лимит - значи може да съм получил отнякъде 5000 лв., но тъй като общия лимит е 1500 на седмица могат да се изтеглят 300 лв.- в горния пост мисля, че имаш предвид при теглене от ПОС устройство от чужбина - при ОББ Е РАЗЛИЧНО за различните им карти при тази на база кредитен лимит е 3 % дори и в чужбина, а другата с блокираните единици е 6 лв. + 1.5 %

TZVETKOV
02.06.2006, 09:45
Основното поради което харесвам картата на Пиреос е че когато имам собствени пари извън лимита мога да се извърша плащане с тях- дневният лимит е 3000 лв.

Искаш да кажеш,че ако имаш лимит 1000 и вкараш твои още 1000 и излезеш в чужбина ще разполагаш с 2000.Правилно ли съм те разбрал.Получава се нещо като комбинация от кредитна плюс дебитна карта-2 в 1

n.dimov
02.06.2006, 11:31
Да, като се съобразявашединствено със системния дневен лимит - при всички други кредитни карти изадавни от български банки на база кредитен лимит ОББ, Първа инвестиционна банка дори и да имаш повече пари от кредитния лимит ти с тях не можеш да разполагаш свободно - примерно при кредитен лимит 1000 лв. в рамките на една седмица могат да се извършват плащания само в рамките на тази сума, независимо от товоа, че може да има общо 4000 лв. например в картата - така би се получила неприятна ситуация, ако човек не знае това нещо и е в чужбина и се опитва да плати всичките си разходи и излезне съобщение транзакцията отказана - а дневния лимит за теглене на праи в брой е 2000 лв.

Human
02.06.2006, 14:02
Можеш ли да ми дадеш повече инфо за ПИБ? Жена ми си получава парите там и няма проблем да си извади карта, но не знам дали си струва. Гледам че има такса "получаване на суми по кредитна карта" от 0,5%. Това какво значи- че като си погасяваш задължението ти взимат комисионна?

n.dimov
02.06.2006, 17:37
Зависи за какво се използва - аз лично държа освен от параметрите на картата и на обслужването, а за мен има те не са на нужното ниво - аз използвам основно картата си в за разплащане в букмейкърски къщи и пазаруване в интерент магазини в чужбина и думата лимит просто не мога да я понасям, особено когато не е упомената изрично - имах такав случка с теглене на една печалба за 1300 евро и се оказа, че трябваше за близо 3 месеца да чакам докато ги изтегля от карта, а отделно един път като искаф извлечение ме ядоса служителката с въпроса "вие Еврофутбол ли играете" - считам че не е работа да се коментира за какво изплзвам картата- нямам нищо против това условие - нека бъде написано със ситни букви на 15 ред на 7 страница, но да са го написали, както е при транскарт - също досега при Първа инвестиционна извлечение не съм видял за близо 15 месеца - условията за cashback са много обтекаеми - пише за шестмесечен период, но откога почва да тече този период не става мнотго ясно, ваправил съм значителен по обем оборот, но досегаcashback не съм пхолучил - има такса за справка от банкомат 0,15, която мисля, че не е записана - под получаване на сума по карта се разбира, когато някой ти преведе пари по картата, като в моя случай при теглене на печалби - при погасяване не се начислява тази такса - иначе предимството е че няма такса за първата година, годишната такса е 39 лв., няма такса при плащане - иначе лимит няма при картите с блокирана сума, а както беше написано в предишен пост при теглен в чужбина таксата е не малка 10 лв и 3 % -. в България е 1 лв и 1 % - иначе за покупки в България не би трябвало да има проблеми - иначе рекламата, по улиците на големите билбордове е изцяло подвеждаща - 0.75 % лихва - но само за първите 6 месеца, и отстъпки до 10 % - но само в някои от изброени магазини, които са за скъпа бижутерия, часовници и няколоко ресторанта - аз лично съм имал разправии в български магазини при опит за пазаруване с транскарт, че 60 лв. е малка сума за плащкане с карта, терминала не работи и т.н - това при плащане с транскарт - иначе аз за погасяване на задължения и всякакви плащания ползвам raicard - при всяко плащане дори и на консумативи начисляват 1 % cashback - в рамките на кредитния лимит - т.е. при лимит 2000 - максималния cashback е 20 лв. т.е плащания до 2000 лв. - това не се отнася за периода, когато има промоции, като е сега до края на юни - неприятнотото е че засега не е възможно да се увеличва кредтнния лимит и няма гратисен период - начислява се лихва за периода в който си изпълзвал парите от предоставения кредит - това се сещам в момента - не съветвам никой да се занимава с продуктите на ДСК - там сякаш времето е спрало преди 30 години и независимо от приватизацията компетентността на служителките е същата, а и въведоха един продукт, който не знам кой гениален "мозък" го е измислил - аз съм се спрял на Пиреос заради ясните условия - наличието на cashback - правя немалки обороти с които покриивам лихвата по някои други карти по които съм на минус ивъзможността за издаване на допълнителна карта - иначе имам и Visa на ОББ - това ми беше първата кредитна карта - там обаче при теглене има такса 3 %- ползвам в някои спешни случай, но има такса 0,5 % при плащане в чужбина

FinGuru
02.06.2006, 19:59
Za tezi koito se interesuvat ne samo ot tova dali komisionnata e 0.20% ili 0.25% po dadena tranzakcia a i ot korporativnoto ime i reputacia iskam da dam slednata informacia:

FIB(Purva Investicionna Banka) ima 2 akcioneri fizicheski lica(osnovatelite na bankata koito prodadoha majoritarnia dial sled tova) koito sa oshte tam i sa rodnini na prestupnika, nacionalen-predatel i psevdo-partizanin Todor Jivkov i oiadeni nomenklaturi.

Az ne smiatam che koi da e chesten i Bulgarin kotio pomni godinite na prehoda i durji na spravedlivostta triabva da dava bizness na tazi banka!

Mersi za vnimanieto! Izkazvam se po povod lichni ubejdenia niamam interesi v kartovia ili bankovia bizness!

Raipotrebitel
16.11.2007, 11:05
Голям недостатък е, че не могат да се плащат битови сметки с банкомат с кредитна карта Visa.

n.dimov
16.11.2007, 11:11
Затова си има epay, където можеш да регистирираш и кредитна карта срещу комисионна от около 3 % можеш да плащаш и Транскарт, където поне за мен е по-удобно и прегледно менюто за плащане и историята на всяка сметка. С Виза класик на ОББ можеш да плащаш на банкомат сметки към Глобул и Мтел без комисионна - с кредитна карта на Първа Инвестиционна банка към всички комунални монополисти с такса в размер на 0.15 лв

abo
16.11.2007, 12:10
Може ли някой да сподели впечатления от American express на Пощенска банка?

AfterDark
16.11.2007, 12:15
Може ли някой да сподели впечатления от American express на Пощенска банка?

Работи само на ПОС терминали и АТМи на Пощенска Банка ... (абе ще гледаш за емблемата Amex)

Има добри отстъпки/кешбек при някои търговци ... ще си погледнеш каталога ...

Няма стандартен кешбек при всички покупки ...

n.dimov
16.11.2007, 12:28
Висока годишна такса 45 лв и 120 лв за златна - такса превалутиране - 2 % при плащане на сума различна от евро - ограничено използване в интернет - в момента не се сещам места, където да се приема - такса за теглене 3 % - само в Обб също е толкова - не виждам особен смисъл от притежаването и в сравнение с Виза - друг въпрос е, че сигурно Пощенска банка се опитват да я пробутат при взимане на кредит

YNM
16.11.2007, 12:33
бе тя пощенска на преводите ми изписва вече - ЮРОБАНК И Еф Джи България

n.dimov
16.11.2007, 12:42
Така се нарича банката им в Гърция и тези дни обявиха, че тук името ще бъде сменено - първоначално от Пиреос също имаха претенции върху това име, но не ги огря

модератор
16.11.2007, 16:58
Здравейте!
Общо взето искам съвет.Искам да си взема лаптоп,но не мога да дам толкова пари наведнъж.А ми казаха че с кредитна карта ще ми излезе наи евтино-имали най малки лихви.Така ли е?Във всяка банка ли мога да си изкарам кредитна карта-каква е разлиакта между картите от различните банки,какви документи искат,изобщо каква е процедурата?Проверяват ли те до 5 коляно и т.н.?
Малко съм на ВИЕ с тези неща и сега тепърва започвам да чета и да се информирам.Не искам нещо мн яко да се набутам,щото съм чувала за тия бързите кредити че доста големи лихви имат.
Тааа можете ли да ме посъветвате за кредитна карта дали е изгодно или може би кое е най изгодно в случая?

НЕСТОР
16.11.2007, 17:06
Здравейте!
Общо взето искам съвет.Искам да си взема лаптоп,но не мога да дам толкова пари наведнъж.А ми казаха че с кредитна карта ще ми излезе наи евтино-имали най малки лихви.Така ли е?Във всяка банка ли мога да си изкарам кредитна карта-каква е разлиакта между картите от различните банки,какви документи искат,изобщо каква е процедурата?Проверяват ли те до 5 коляно и т.н.?
Малко съм на ВИЕ с тези неща и сега тепърва започвам да чета и да се информирам.Не искам нещо мн яко да се набутам,щото съм чувала за тия бързите кредити че доста големи лихви имат.
Тааа можете ли да ме посъветвате за кредитна карта дали е изгодно или може би кое е най изгодно в случая?

http://www.dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/Individuals/cards/Clasic/

Raipotrebitel
19.11.2007, 16:35
Имах предвид карта от райфайзенбанк. От банката ми обясниха, че защитите на картата не позволяват. Излиза, че е толкова защитена, че даже и собственикът и не може да я ползва. Идеята с epay не ми харесва заради комисионната 3%, пък и не смея да се доверя все още на интернет банкирането.
Иначе съм доволен от картата, голямо удобство е и спестява пари от cash back и от по-изгодния обменен курс от чеиндж бюрата, понеже е в евро.
Затова си има epay, където можеш да регистирираш и кредитна карта срещу комисионна от около 3 % можеш да плащаш и Транскарт, където поне за мен е по-удобно и прегледно менюто за плащане и историята на всяка сметка. С Виза класик на ОББ можеш да плащаш на банкомат сметки към Глобул и Мтел без комисионна - с кредитна карта на Първа Инвестиционна банка към всички комунални монополисти с такса в размер на 0.15 лв

НЕСТОР
19.11.2007, 16:46
Имах предвид карта от райфайзенбанк. От банката ми обясниха, че защитите на картата не позволяват. Излиза, че е толкова защитена, че даже и собственикът и не може да я ползва. Идеята с epay не ми харесва заради комисионната 3%, пък и не смея да се доверя все още на интернет банкирането.
Иначе съм доволен от картата, голямо удобство е и спестява пари от cash back и от по-изгодния обменен курс от чеиндж бюрата, понеже е в евро.

Пълни глупости!

Плащанията през ePay не са чак толкова скъпи.
Струва си обаче само ако имате кредитна карта, защото това е най - евтиният начин да си изкарате парите от там.
Комисионни - 0.65 % от стойността на транзакцията / захранване на микро-сметка / 0.80 лв. за преводно нареждане или вносна бележка по сметка. За регистрация на кредитната ви карта също има такса от 1.00 лев - еднократно.

Това са ви разходите, друго няма.

whiteriver
19.11.2007, 17:08
Аз ползвам Райкарт през Epay.bg. С тази карта няма комисионни - само .20 лв за транзакция и .40 или .80 лв за превод в зависимост до коя банка се прави преводът. Кредитният й лимит е по-голям от този на Виза, но няма гратисен период и не важи в чужбина, т.е. за България е изгодна, стига човек да не се връзва на тези 5% МПВ, а да погасява с по-голяма сума, защото лихвата е 1.5% месечно.
Успех!

n.dimov
19.11.2007, 17:56
Сума Такса Получател Пояснение Кратко описание Последно състояние
68.41 1.98 М-Тел r.d. 0150236234 Очаква плащане

12.67 0.37 Софийска вода АД n.p 4059617 12.67 Очаква плащане

27.82 0.81 ЧЕЗ Електро България АД, регион София 11 august Очаква плащане

Ще платите с : Pireus Парола :

Ето това е комисионната при плащане с Виза на Пиреос - вторите цифри са дължимата такса точно 3 % с изключение на плащане към Мтел, където е 2.9 %- имам друга карта от ОББ, но тя не се приема в системата на Борикаспоменатите суми за такси не са на Райфайзен, а са при межудбанков превод - Първа инвестиционна банка взима 1 лв, а ЦКБ 0.80 лв. - при плащане на комунални услугит Raicard, както и с почти всяка национална карта - не се удържат други такси

НЕСТОР
19.11.2007, 18:05
n.dimov, направи си разплащателна сметка в коя да е банка, там тези плащания са безплатни, плащаш само месечна такса от 1.00 - 1.50 лв. Това, което си пейстнал си е живо дърво. Дори и да си състоятелен човек, не е давай повод на подобни финансови институции да ни скубят. Разваляш дисциплината , в края на крайщата.

n.dimov
19.11.2007, 18:12
Дадох пример, че плащания с кредитна карта Visa през epay не са оправдани - между другото отскоро ги въведоха - иначе проблем съм го решил, като почти всички плащания за комунални услуги минавам през Транскарт, а ток и въвеждане на банкови преводи през е-pay с Райкарт - може някоя друга банка да има по-ниски суми за плащане с Visa през e-pay, но ако е за изкарване на пари от картата специално при Пиреос ми е по-удобно или теглене от банкомат или през moneybookers - таксата на moneybookers e 1.9 - cashback на Пиреос е 1.5 - получава се такса от 0.4 % - на 1000 лв. това са 4 лв., а не 30 при 3 % такса за теглене

tomusa
19.11.2007, 22:45
Do n.dimov по удачно е да заредиш своята микросметка в epay чрез кредитна карта - тогава таксата е 0.65% само при зареждането вместо да плащаш директно чрез кредитната карта.

tomusa
19.11.2007, 22:58
Несторе знаеш ли колко може максимално да се изтегли от кредитна карта на една транзакция - да заредиш микросметка?

n.dimov
20.11.2007, 08:55
Същата е таксата и при зареждане на микросметка 2.9 % -

Данни за превода
Дата и час 20.11.2007 08:39:30
Карта Pireus
Микросметка Микросметка
Сума на превода 100.00
Такса за превода 2.90
Обща сума 102.90
Въведете парола:

Въпросът ти е малко неясен - сумата, която може да се изтегли от кредитна карта зависи от банката издател - при Първа инвестиционна банка е 20 % от кредитния лимит на седмица независимо колко пари има в картата, в ОББ е 100 % от кредитния лимит - при други е фиксирана сума - в Пиреос е 2000 лв. на ден - при други банки има и лимит на седмица при - относно зареждането на микросметка има 3 вида лимити в зависимост от статута на потребителя - първото се получава при регистриране в системата и лимитите са 50 лв. седмичен и дневен и 200 лв. месечен; следващото ниво - ниво 2 е с лимити 100 лв. дневен и седмичен и 400 лв. месечен - за да се придобие това ниво е нужно потребителят да е платил поне 5 сметки през системата и за последната ниво е нужно да се заяви и получи персонален електронен сертификат в офисите на еasypay или в epay - като за това най-високо ниво няма лимит - може и да се получават суми, тъй като се предоставя IBAN

Tuo
20.11.2007, 17:47
n.dimov, нещо те цакат с тея такси. Виж при мене как излиза:

Дата и час 20.11.2007 17:47:53
Карта ПИБ Visa Classic
Микросметка Микросметка
Сума на превода 100.00
Такса за превода 0.65
Обща сума 100.65
Въведете парола:

tomusa
20.11.2007, 18:45
Захранване на Mикросметка

От ePay.bg с банкова карта:
- С дебитна карта БЕЗПЛАТНО
- С кредитна карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от българска банка 0.65 % от сумата
- С кредитна карта Visa/Visa Electron/MasterCard, издадена от чужда банка 2.9 % от сумата

n.dimov
21.11.2007, 09:02
Явно Първа инвестиционна банка се възприема за българска банка и за това им е такава таксата, но аз съм имал тяхна карта, и другите им условия не ми допадат - като българска банка сигурно биха минали и ЦКБ, Инвестбанк и Юнионбанк - както и да е - всеки сам си преценява за кои услуги да ползва дадена карта и за кои друга - мен не ме бърка тази такса, защото в е-pay използвам Raicard

Dimcho
21.11.2007, 09:20
Явно Първа инвестиционна банка се възприема за българска банка и за това им е такава таксата, но аз съм имал тяхна карта, и другите им условия не ми допадат - като българска банка сигурно биха минали и ЦКБ, Инвестбанк и Юнионбанк - както и да е - всеки сам си преценява за кои услуги да ползва дадена карта и за кои друга - мен не ме бърка тази такса, защото в е-pay използвам Raicard

Юнионбанк няма как да мине за българска. Такава беше, но вече не е.

НЕСТОР
21.11.2007, 09:33
Несторе знаеш ли колко може максимално да се изтегли от кредитна карта на една транзакция - да заредиш микросметка?

До 4000.00 на ден, събота и неделя също се броят за дни. Първо зареждаш микросметката и след това си ги превеждаш на твоя си разплащателна сметка и правиш каквото желаеш. Зареждането се таксува 0.65 % , попълваш нещо като вносна бележка, превеждаш, таксуват те с 0.80 лв. и парите ти пристигат както обичайните преводи.

Raipotrebitel
28.12.2007, 23:19
можеш ли да внесеш пари и да теглиш повече от кредитния си лимит?

До 4000.00 на ден, събота и неделя също се броят за дни. Първо зареждаш микросметката и след това си ги превеждаш на твоя си разплащателна сметка и правиш каквото желаеш. Зареждането се таксува 0.65 % , попълваш нещо като вносна бележка, превеждаш, таксуват те с 0.80 лв. и парите ти пристигат както обичайните преводи.

НЕСТОР
28.12.2007, 23:26
Мисля, че не. Лимита е 5000.00 на ден, сгрешил съм.

AfterDark
30.12.2007, 17:15
Я да ви питам ...

По принцип в www.epay.bg използвам дебитна карта Маестро, която си зареждам през електронното банкиране ... вкл. съм си и SMS потвърждението ...

Досега не съм имал никакви проблеми със системата ...

Днес се опитах да си регистрирам 2 от кредитните карти VISA PIRAEUS с 1,5% кешбек и ОББ-Глобул MasterCard ...

При визата ми написа, че "този тип карта не може да бъде регистрирана в системата" ...

При мастеркарда ми написа, че "банката отказва/не потвърждава операцията" ...

Аз ли не правя нещо като хората или какво?

НЕСТОР
30.12.2007, 22:53
Най-напред се обади в централата на ePay и попитай дали тези карти са регистрирани при тях.
Пример Visa Golg не е. Ако са регистрирани и пак имаш някакъв проблем , питай пак или ми пиши лично съобщение. Придобих доста " опит " , не желаейки такъв разбира се , но какво да се прави наложи ми се да ползвам тези услуги.

n.dimov
31.12.2007, 01:02
Няма логика Виза Голд да не може да се регистрира, а с Виза Класик да няма проблеми - аз преди няколко месеца регистрирах успешно Виза Класик на Пиреос - има код от банковото извлечение, който се въвежда, но както стана дума по долу в тази тема Виза от Пиреос не изгодно да се използва в е-pay - средната такса е около 3 % - при положение, че дебитната карата "Маестро" ти върши работа не виждам смисъл да регистрираш карта при която имаш такса 3 % за всяко плащане - за Мастрекард няма как да стане, защото ОББ имат своя собствена система и техните карти не могат да бъдат регистрирани в Борика

НЕСТОР
31.12.2007, 15:55
Вярно е колега, вярно е че Visa Golg не е регистрирана, не защото не може , а защото не искат от издаващата я банка.
Освен ОББ има и други банки, които няма да споменавам, със собствени авторизационни системи, чиито карти нормално и безпроблемно се регистрират в ePay . И не знам къде си ги видял тези 3 % , това е когато теглиш на пост терминал в брой, има банки които е 1 %. Такста за плащане през ePay е 0.65 % от транзакцията, това е такса за зареждането на микросметката, при самия превод те таксуват с 0.80 лв.
Системата е доста тромава за трансфер на по-големи суми, но е направено заради сигурността.

rezachka
31.12.2007, 17:11
пост терминал... Браво бе :)

AfterDark
31.12.2007, 18:33
Не знам дали този списък е актуален:

https://www.epay.bg/?page=front&p=front_bank

Но ... ОББ я няма в него ... и доколкото разбрах ОББ не желае да работи с www.epay.bg ...

Така ... току що говорих с www.epay.bg:

1) ОББ категорично отказва да работи със системата ... не се опитвайте да регистрирате каквито и да било карти на ОББ

2) VISA на Piraeus се издава като международна и се интерпретира като такава ... т.е. дори и да я регистрирате ... ще бъде таксувана с 2.9% ...

3) Всички други кредитни карти на БГ банки ще ви бъдат таксувани с 0.65%, а не с 2.9% ...

Надявам се, че това ще ви е от полза ...

n.dimov
31.12.2007, 19:44
По-надолу преди един месец изяснихме този въпрос, че банки, които минават за български имат тази такса 0.65 - като ПИБ, вероятно ЦКБ - Пиреос не са го обявили в условията си, но като дам преглед на плащането сумата, която биха удържали е около 3 % - пак ще копирам линк преди извършването на плащането - тези банки с 1 % на мен не са ми изгодни откъм другите им условия и затова в e-pay ползвам Райкард на Райфайзен

Дата и час 31.12.2007 19:40:45
Карта Pireus
Микросметка Микросметка
Сума на превода 100.00
Такса за превода 2.90
Обща сума 102.90

Сума Такса Получател Пояснение Кратко описание Последно състояние
25.33 0.73 КейбълТЕЛ drujba Задължения към: 31-12-2007 Очаква плащане

134.45 3.90 М-Тел n.d 0151539675 Очаква плащане

Ще платите с : Pireus Парола :

Втората сума съответно 0.73 и 3.90 е евентуално събраната сума от банката при извършване на плащането
Тази такса от 3 % е само при теглене от Пос устройство в банков клон при минимум 8 лв. - при теглене от банкомат таксата е 1.5, но най-малко 3 лв.

karpuz
01.01.2008, 21:44
Да ни е честита новата година! С пожелания за много успехи, както финансови така и в личен план.

AfterDark
02.01.2008, 10:07
Не знам дали този списък е актуален:

https://www.epay.bg/?page=front&p=front_bank

Но ... ОББ я няма в него ... и доколкото разбрах ОББ не желае да работи с www.epay.bg ...

Така ... току що говорих с www.epay.bg:

1) ОББ категорично отказва да работи със системата ... не се опитвайте да регистрирате каквито и да било карти на ОББ

2) VISA на Piraeus се издава като международна и се интерпретира като такава ... т.е. дори и да я регистрирате ... ще бъде таксувана с 2.9% ...

3) Всички други кредитни карти на БГ банки ще ви бъдат таксувани с 0.65%, а не с 2.9% ...

Надявам се, че това ще ви е от полза ...

8)

stelko
04.01.2008, 23:58
Аз плащам през е pay с дебитна карта на Алфа банк и не ми взема никакви комисионни, а когато правя преводи посредниците ПИБ ми вземат 1 левче , а ЦКБ 0.80 стотинки за превод. За ОББ те бяха направили конкурентен сайт на e pay, но нещо не потръгна работата и преди внедряването на новата им картова система го затвориха.

AfterDark
05.01.2008, 08:16
n.dimov, имаш ЛС ...

8)

voodooHunter
05.01.2008, 09:03
Да ОББ определено правят сечено на всичко свързано с ePay. Иначе техническа възможности има, просто се мразят и това е. Освен това сега въвеждат използването и на електронен подпис и естествено приемат всички останали с изключение на ИнфоНотари. Голяма война, голямо нещо нищо, че от това страдат клиентите им.

Sisqou
05.01.2008, 09:04
Аз плащам през е pay с дебитна карта на Алфа банк и не ми взема никакви комисионни, а когато правя преводи посредниците ПИБ ми вземат 1 левче , а ЦКБ 0.80 стотинки за превод. За ОББ те бяха направили конкурентен сайт на e pay, но нещо не потръгна работата и преди внедряването на новата им картова система го затвориха.
Не е ли странно че ЦКБ взимат комисионна при положение че epay е техен? Но има и вариант да не се плаща комисионна при плащане,независимо от коя банка имате регистрирана карта в epay. Просто трябва да си заредите микросметката с пари от регистрираната карта и няма никаки комисионни.

YNM
05.01.2008, 11:00
----------------

netware5
05.01.2008, 11:54
Не е ли странно че ЦКБ взимат комисионна при положение че epay е техен? .....................................

Това пък откъде го реши?

НЕСТОР
05.01.2008, 12:11
интересува ме инт. банкиране и деб карта

Направи си интернет банкиране в Прокредит банк, в/у една сметка можеш да имаш дебитна карта и разпл.сметка за преводи. Няма сетификати и електронни подписи, преводите стават с тан кодове, 0.50 лв. за превод към друга банка, вътрешните са безплатни , месечна такса 2.00 лв.

П.П.Моля да не се смята за реклама, споделям просто лична информация.

YNM
05.01.2008, 12:20
Мерси Нестор ,
това с едната сметка е добро точно това ме интересуваше дали го няма в ЦКБ аз по принцип ползвам Пощенска /това го няма там/но не ми харесва разположението и в този сняг ми се наложи да отида и никак не ми беше приятно

Sisqou
06.01.2008, 11:32
Не е ли странно че ЦКБ взимат комисионна при положение че epay е техен? .....................................

Това пък откъде го реши?
Вервай ми :)

Georgi
06.01.2008, 23:46
Ползувам три кредитни и две дебитни карти. Кредитните ги ползувам инцидентно, и ги нулирам по възможно най-бързия начин. Едната банка ми удвоява кредитния лимит всяка година, като надежден длъжник. И все пак си е една степен на свобода, дето винаги можеш да разчиташ в критична ситуация.

netware5
07.01.2008, 13:48

Това пък откъде го реши?

Нема как да ти вервам. Щото си имам АПИС. :)

Raipotrebitel
16.01.2008, 14:29
Какво става с Транскард? Много магазини се оттеглят от системата им. Ще ги бъде ли??

Negramoten
16.01.2008, 14:33
Чакаме общите правила за кредитиране в ЕС (http://www.ipo.bg/Default2.aspx?ArticleID=3920fbc7-d94d-461f-ae83-5bfb74bf3498&ref=rss)

Sisqou
16.01.2008, 18:39

Това пък откъде го реши?

Нема как да ти вервам. Щото си имам АПИС. :)
Ти може да си имаш, ама ми вервай ;)

voodooHunter
19.04.2008, 23:38
Някой има ли информация защо Райфайзен спряха да предлагат златни кредитни карти?

stdmv
20.04.2008, 09:07
Обикновено стандартното обяснение за нещо такова е - свършили са пластиките :-)
Някой има ли информация защо Райфайзен спряха да предлагат златни кредитни карти?

Грую Груев
20.04.2008, 12:45
това пък откъде го имаш като инфо - на един приятел му извадиха миналата седмица, ама не знам де, може тази седмица да е имало някакъв проблем. Най-добре се обърни към картовия им център - мисля, че телефона и го има на сайта на банката.

voodooHunter
20.04.2008, 18:52
ами просто на уеб сайта им хиперлинката за златните карти изчезна.

IVO_
21.04.2008, 22:29
Законна ли е таксата от 10 Евро при закъсняло плащане на мин.вноска
при Мастеркарт на Булбанк ? Има го в тарифата на банката , но дали
е законно ?

YNM
21.07.2008, 13:40
Дойде момента и аз да ползвам кредитна карта .

След като 11 дни чаках от ПИБ да ми се обадят днес им звъня а те в неведение чаках ги 5-10 мин на тел след като служителката ме помоли да изчакам и затворих .Добре че им ползвам интернет банкирането и не се налага да попадам на некадърни служители .

Та молбата ми е коя банка е с добри уславия за кредитна карта .Не че съм мързелив но толкова много банки има и би ми отнеме много врееме .
Мерси

psycoholic
21.07.2008, 13:46
Дойде момента и аз да ползвам кредитна карта .

След като 11 дни чаках от ПИБ да ми се обадят днес им звъня а те в неведение чаках ги 5-10 мин на тел след като служителката ме помоли да изчакам и затворих .Добре че им ползвам интернет банкирането и не се налага да попадам на некадърни служители .

Та молбата ми е коя банка е с добри уславия за кредитна карта .Не че съм мързелив но толкова много банки има и би ми отнеме много врееме .
Мерси

Аз съм към ПИБ-овци и не съм имал проблеми! Може би си се натъкнал на зла служителка! Мене мацките от МОЛа ме обслужиха и за 1 седмица задоволиха всичките ми изисквания!

SEBULBA
21.07.2008, 15:44
И аз съм много доволен от ПИБ. Не съм имал никакви проблеми.

fant0mas
21.07.2008, 17:44
Понеже си плащах сметките вкъщи почти по всички възможни начини, освен на каса ще ви разкажа впечатленията си:

Първо бях в ДСК с разплащателна сметка, но се махнах щото реших аз си го правя през epay.bg (изобщо не е собсвеност на ЦКБ, вервай ми! Гаджето ми бачкаше там преди време:) ) , после понеже ми се налагаше да пътувам често, минах на еpayvoice – по телефона си шарех, а регистрацията си направих в ПИБ, сега понеже мързелът надделява си плащам автоматично през картата ми Маестро отново в ПИБ, Оптима сметка го водят, но си минава през картата.

Като сравня ДСК и ПИБ и забелязвам огромна разлика, в ПИБ ми е по-приятно, повече ми обръщат внимание и на всичкото отгоре е по-евтино откъм такси и „малки буквички отдолу” :)
Предпочитам млада кака да ме обслужва като си банкирам, отколкото червевна бабичка хахах :)
Някак си не съм фен да наливам кинти от кредитната карта в Микросметката и да плащам.

IVO , таксата е незаконна!
Хайде, като имам време, ще ви разкажа какъв смях беше като си закривах кредитна карта в ОББ :)

Ех, ако ПИБ си върнат стария виртуален клон – цена няма да имат!
YNM, тормози ги по телефона редовно и винаги всичко си е на мястото и в кратки срокове, личен опит :)

Buku
21.07.2008, 17:57
И аз съм вече само към ПИБ-ата. Преди имах и на други банки карти, но ми излиза доста дебело да ги поддържам и сега си оставих само една кредитна VISA, Маестро и един Electron в ПИБ. Кредитната като я вадех стана за седмица, а когато си поднових Маестрото стана за 3 дена, ходя на Драган Цанков над КАТ – там ми e най-удобно и паркингът е широк. Девойката, ми каза и че там по принцип ставали най-бързо картите. Най-много се радвам на това, че имам 3 месеца безлихвен период за кредитната карта, а като фенка на Бербатов си се радвам и на картичката с негов автограф:).

YNM
21.07.2008, 18:04
душата ще им изкарам задето не си спазват рекламираните срокове от 3-4 дни .Хората трябва да се научат да си държат на думата .
Една друга банка ще ми носи карта на крака в петък като дори и не се иска да ходя до тях ще се смея и с тях ама я да видим .
Като сме в отпускарски сезон аз какво да направя ........

YNM
21.07.2008, 18:07
Buku,
ти си виновна ,че ме бавят сигурно си взела последния автограф и сега не могат да издирят Бербатов

fant0mas
22.07.2008, 15:05
Сега се регистрирах в Пейпал с ПИБската карта и нямам проблеми да си
пазарувам от цял свят!! :-) ще видят нашите търговци дето ми слагат
300 % на всичко! Аз и до сега си пазарувах с Пибската Виза онлайн и нямам никакви проблеми - получавам СМС на секундата в която си въведа данните от картата. За съжаление някои онлайн търговци искат да минаваш през пейпал - воала - сега мога да си пазарувам и от тях! Само какви намаления имат...да живее онлайн търговията! :-)

Веско
22.07.2008, 15:09
А как си плащаш митата за стоки извън ЕС? Щото далаверата е в долара сега.

fant0mas
22.07.2008, 16:30

ами на митницата - горе долу излиза - 20 - 23 % отгоре, ако плащаш за
доставка над 50 долара. Пак излиза много по-ефтино от тукашните обиржии. По-добре е да използваш UPS, защото ги доставят на гарата и там е по-спокойно и са по-любезни, DHL - доставят на летището и там е страшна лудница - плащането е в Булбанк на летището, а както знаеш не са от най-любезните - особено там... Абе голяма врътня са тия данъци, но въпреки това пак е по на сметка. Има някой сайтове които имат free shipping, някой път нещата ми идват в къщи - директно. Някои сайтове се навиват да ти пишат отгоре - gift и да ти пратят фактурата отделно, тогава нищо не плащаш. Иначе от Европейския съюз си ги получавам вкъщи винаги :-)

stdmv
22.07.2008, 20:33
Имаш ебей Великобритания. Поинтересувай се и се регистрирай там

stdmv
22.07.2008, 20:56
Пази си данните и много внимавай. Често разни пращат фалшиви мейли, за да те подмамят да си въведеш user и парола.

И винаги викай сайта с https://

Ако слушайно пейпал са измислили нова, по-сигурна система от user и парола, може да ми кажеш, че да си обновя информацията.

Докато се рових, установих че има нещо, подобно на пейпал, moneybookers, чрез което можеш да правиш преводи за 0.50 евро. Все може да потрябва

Сега се регистрирах в Пейпал с ПИБската карта и нямам проблеми да си
пазарувам от цял свят!! :-) ще видят нашите търговци дето ми слагат
300 % на всичко! Аз и до сега си пазарувах с Пибската Виза онлайн и нямам никакви проблеми - получавам СМС на секундата в която си въведа данните от картата. За съжаление някои онлайн търговци искат да минаваш през пейпал - воала - сега мога да си пазарувам и от тях! Само какви намаления имат...да живее онлайн търговията! :-)

fant0mas
23.07.2008, 14:51
Пази си данните и много внимавай. Често разни пращат фалшиви мейли, за да те подмамят да си въведеш user и парола.

И винаги викай сайта с https://

Ако слушайно пейпал са измислили нова, по-сигурна система от user и парола, може да ми кажеш, че да си обновя информацията.

Докато се рових, установих че има нещо, подобно на пейпал, moneybookers, чрез което можеш да правиш преводи за 0.50 евро. Все може да потрябва

няма страшно - мерси за съвета все пак, пайпал дърпат от картата ми, а
ПИБа ми изпраща смс на секундата - ако някой ми дръпне пари - ще им се обадя и ще спрат веднага плащането. Питах ги изрично. Говорих там с една дама - директорка и тя ми каза, че тя самата използва пайпал и е доста сeйф, но те си имат начини да реагират. На един познат някой му беше дръпнал 10000 евра от златната карта от Хонк Конг - а той тук в София - получил си смс и направо се втрещил, обадил се в Пиба и те го оправили веднага - спрели плащането и му издали нова карта.

жорко
23.07.2008, 15:20
Аз по принцип съм си фен на ПИБ.
Но кредитната ми карта е в Пощенска банка. Като цяло съм доста доволен. Нямало е некви грешки, картата си приема навсякъде по света и в нета /ВИЗА/;
Лошото на Пощенска е, че нямат връзка м/у отделите и, че едните не зная кво правят другите,

ПРИМЕР: КРЕДИТНАТА МИ КАРТА Я ПРАЩАТ НА АДРЕС В СОФИЯ, А ПЛИКА С ПИН-КОДА - НА АДРЕСА МИ ВЪВ ВАРНА,

margen
23.07.2008, 15:24
Като цяло съм доста доволен. Нямало е некви грешки, картата си приема навсякъде по света и в нета /ВИЗА/;
Лошото на Пощенска е, че нямат връзка м/у отделите и, че едните не зная кво правят другите.

А за таксата "превалутиране" в кредитните на Пощенска, която е 2%, какво ще кажеш? Няма по измислена такса и не съм я срещал никъде другаде.

жорко
23.07.2008, 15:30
Като цяло съм доста доволен. Нямало е некви грешки, картата си приема навсякъде по света и в нета /ВИЗА/;
Лошото на Пощенска е, че нямат връзка м/у отделите и, че едните не зная кво правят другите.

А за таксата "превалутиране" в кредитните на Пощенска, която е 2%, какво ще кажеш? Няма по измислена такса и не съм я срещал никъде другаде.

ами...по принцип банките имат 1001 начина да те "таковат през панталона"...така, че няма на 100% идеална карта. Лично за мене, тази е най-доброто от всичко което съм виждал. Други банк имат още по абсурдни такси.

Освен това, като си одобрен и получиш картата, от там Пощенска гледат дали си плащаш всичко редовно, и това е единственото, което ги интересува, кофато искаш увеличение на кредитния лимит: няма тр. договори да носиш, няма да ти се ровят в осигуровките и т.н.

Веско
23.07.2008, 17:31

ами на митницата - горе долу излиза - 20 - 23 % отгоре, ако плащаш за
доставка над 50 долара. Пак излиза много по-ефтино от тукашните обиржии.

Благодаря Фантомас, това ме интересуваше. Аз съм получавал много работи, но книгите и колекционерските вещи ми идват направо по пощата. За електроника не съм пробвал макар да ме зарибяват редовно със супер изгодни оферти.

fant0mas
28.07.2008, 14:59

ами...по принцип банките имат 1001 начина да те "таковат през панталона"...така, че няма на 100% идеална карта. Лично за мене, тази е най-доброто от всичко което съм виждал. Други банк имат още по абсурдни такси.

Освен това, като си одобрен и получиш картата, от там Пощенска гледат дали си плащаш всичко редовно, и това е единственото, което ги интересува, кофато искаш увеличение на кредитния лимит: няма тр. договори да носиш, няма да ти се ровят в осигуровките и т.н.

Според мен ПИБ не "те таковат през панталона", защото няма такава такса за превалутиране...;) Абе глупости - в кой свят живеят тези от Пощенска..? Бях в Германия и спокойно си плащах с картата, която ми е с левова сметка - ПИБа автоматично превалутира еврата по курса си за деня... и понеже много се чудех за кой ден става дума, като се обадих една дама ми каза, че Виза и Мастер превалутират по техен курс валиден за деня на сетълмент, а банката използва курса си в деня на осчетоводяване, с вальор датата на транзакцията. До колкото разбрах, за карти Виза - сетълмент в евро - ако транзакцията е различна от евро, Виза превалутира в евро, а ПИБа във валутата на сметката. А пък за карти Мастер - сетълмен в долари - ако транзакцията е различна от долари, Мастер превалутира в долари, а ПИБа във валутата на сметката. Вече като пътувам в ЕС ще си ползвам Визата, а ако стигна до Щатите, живот и здраве - Мастъра. При пътуване обаче, няма как да не се набуташ в курсови разлики - може и да си на далавера, но никой не може да ги избегне.

YNM
29.07.2008, 13:48
ПИБ са лъжливи овчарчета на 22 ми се обаждат да си получа картата която била готова съобщаваики ми лимитът като че ли на мен ми трябва кредит едва ли не , отивам аз днес на 29 но лош късмет казват ми да не се надявам преди петък никакъв шанс това прави минимум 3 седмици чакане от 10
То и ние клиентите сме си виновни че се хващаме -утре утре готово хубави приказки ...........
Сега същалявам че не им бих дуспата веднага но като им имам банкирането и е на удобно за мен място се примирявам
Един съвет от мен не ходете в ПИБ .
В Пиреус е по изгодно и едва ли ще ви мотаят

n.dimov
29.07.2008, 14:12
Явно имат много заявки - мен ми се е случвало да ме карат да ходя в друг клон - стандартния срок на повечето банки е 10 работни дни от одобрението на кредитния лимит - към картата на ПИБ имам недобро мнение, но явно рекламата им с Бербатова продава добре или пък са коригирали малко условията си спрямо преди две години - за Пощенска тези 2 % са ми казвали, че е при плащане само в долари - пак си е набутващо - наскоро в един материал за кредитните карти в САЩ пишеше, че на места се събира и 3 % такава такса

индианеца
29.07.2008, 14:22
Явно имат много заявки - мен ми се е случвало да ме карат да ходя в друг клон - стандартния срок на повечето банки е 10 работни дни от одобрението на кредитния лимит - към картата на ПИБ имам недобро мнение, но явно рекламата им с Бербатова продава добре или пък са коригирали малко условията си спрямо преди две години - за Пощенска тези 2 % са ми казвали, че е при плащане само в долари - пак си е набутващо - наскоро в един материал за кредитните карти в САЩ пишеше, че на места се събира и 3 % такава такса
Рекламата с Бербатов въобще не ми влияе добре !
Пробутват ни тоя фалшивия лайфстайл - гламурни първи дами, футболисти мангизлии в ресторанти с лека и неангажираща музика, младо семейство с ипотека в комплекс за милионери. Червената банка обаче ми е любима - само там смятат, че хората ще си трансформират жилищата в 12000 ноктопластики или 1000 тона сладолед.

pastir
29.07.2008, 14:39
Червената банка и на мене ми е любима. Аз на тях им вися с ипотека :D.

Barky
29.07.2008, 16:46
Пиреус в България са още мноого мънички, ще имат да драпат докато стигнат нивото на ПИБ. Аз съм доволен от обслужването на ПИБ, а и съм от ЦСКА!
Освен това - какво ще ми разправяте за карти от други банки, като ПИБ са царе в тая област - всякакви видове, коя друга банка може да се похвали с такова разнообразие? Нищо лошо не мога да кажа по темата!
Сори, ако ви развалям седянката...

n.dimov
29.07.2008, 17:05
Такива като са идеалния образец на клиенти на голяма част от банките - те и Уникредит са най-голямата и виж дали някой във форума е казал добра дума за тях - голяма фирма да има добро отношение към клиентите си не съм видял - за мен е без значение - какъв е произхода на банката стига да ми предлага добри условия - ПИБ ги ползвам за получаване и изпращане на банкови преводи - за получаване е без такса, а кредитните карти със всевъзможните такси и търсете я в другия клон, "Вие при такива търговци ли я използвате", "това не се признава за оборот за отстъпка" и т.н. да я предлагат на други такива фенове - нпо нелюбезен персонал от този на пл. "Народно събрание" не съм срещал - имат такса и за отказана транзакция - може да се тегли до 20 % от лимита - това го махнаха и Транскарт

YNM
29.07.2008, 17:06
и какво им е доброто банкирането отврат ползвам ПИБ и Пощенска не може и да има сравнение .
3 седмици минават след 2 дни а една кредитна карта за която искам нищожен лимит сравнен с авоарите ми не могат все още да ми извадят .
Обясни ми какво им е доброто

Боримечката
29.07.2008, 17:10
аз съм бивш клиент на ПИБ по отношение на кредитни карти и мога а кажа, че във всяко отношение са номер едно ...

бързина на одобрение, лимит, такси ...

лично на мен ми се наложи да се онкажа от кредитната им карта, защото се вързах за друга банка с кредит, заради който ме накараха да си извадя кредитна при тях ... а от две кредитни карти нямам нужда, но иначе са супер!

и какво им е доброто банкирането отврат ползвам ПИБ и Пощенска не може и да има сравнение .
3 седмици минават след 2 дни а една кредитна карта за която искам нищожен лимит сравнен с авоарите ми не могат все още да ми извадят .
Обясни ми какво им е доброто

YNM
29.07.2008, 18:58
Боримечка,
продавай акциите ,почвам да кълна ;):D

fant0mas
30.07.2008, 11:00
3 седмици минават след 2 дни

YNM, моята ВИЗА по промоцията с Бербатов стана точно за 4 дни!
Ако интереса е голям, може би има значение и в кой клон искаш да си я получиш.
А за таксите, погледни това, от вчера е:

http://www.fibank.bg/blog/zaklientite/niski taksi teglene bankoma/

Кредити за ноктопластики и сладоледи :)))) Това ми вдигна настроението!!

Buku
30.07.2008, 11:30
Много са ми интересни такива коментари, в които се говори не за истинското качество на услугите, които една банка предлага – ами за това как някой е решил да се направи на баш-рекламист. Ами тогава нека да си поговорим за онази „гениална” реклама, която Пиреос пуснаха и свалиха за норматив – с Виолета Здравкова от първия сезон на VIP Brother, с финалните й жалки молби, отправени към целокупния БГ народ, да гласуват за нея, за да си купела апартамент! И това им беше лицето на кампанията за ипотечни кредити – тази жена, която се представи като някакъв пълен провал, а беше влязла и с детето си!
На мен пък ми харесва рекламата на ПИБ с девойкатa. Трябва да си поне средно интелигентен, за да можеш да намираш естетиката в живота – дори в рекламата!

индианеца
30.07.2008, 11:42
За кое качество на услугите да говорим ? Рекламите на кредитни карти са точно каквито трябва да бъдат. Клиентът иска да живее извън възможностите си и банките любезно му предоставят тази възможност. Всичко подплътено с подходящата куха "лайфстайл" реклама. Това е смисъла. Щом търсиш естетика, намирай си я и в рекламите за превръзки и прах за пране.

metala
30.07.2008, 12:06
.....
На мен пък ми харесва рекламата на ПИБ с девойкатa. Трябва да си поне средно интелигентен, за да можеш да намираш естетиката в живота – дори в рекламата!

така е- пиб са силни в рекламата!понякога рекламата им е по-силна от качеството на продуктите!

Barky
30.07.2008, 12:19
Червената банка и на мене ми е любима. Аз на тях им вися с ипотека :D.

Ха, червената банка ми е фаворит и на мен - само те се рекламират с рейтинга си от Стандартс енд Пурс - все едно хората знаят какво значи това - и за да не им кажат, че лихвата, която ще получат е мизерно малка в сравнение с други банки например!

YNM
30.07.2008, 12:31
след като поразгледах условията в другите банки разбирам че единствено доброто разположение на ПИБ/клона/ е преимуществото им .
Ще си търся нова банка с малко клиенти и точни служители които няма да ме размотават и лъжат .Много мразим лъжата и хора които не си държат на думата .

Боримечката
30.07.2008, 12:40
Боримечка,

акции на ПИБ нямам и няма да имам :):):):):)

жорко
30.07.2008, 15:10
Ами колеги... значи от дискусията според мен изведохме следните изводи:"
- 2 банки за карти : ПИБ и Пощата
- за чужбина ПИБ с оглед таксата за превалутиране
- за БГ - Пощенска

Така ли излиза ? ;-)

жорко
30.07.2008, 15:13
Ще си търся нова банка с малко клиенти и точни служители които няма да ме размотават и лъжат .Много мразим лъжата и хора които не си държат на думата .

Ми успех...
Като ги откриеш драсни два реда и ние да дойдем там. ;-)

Barky
30.07.2008, 15:34
Боримечка,

Too bad! може и да съжаляваш след някой друг месец! :)[/img]

Боримечката
30.07.2008, 15:40
сигурно, Барки, сигурно ... ПИБ е нелоша банка ...

нека да не го обръщаме на диспут за акциите, аз това имах предвид.
Защото YNM нещо подобно намекна ...

исках само да дажа, че съм много доволен от кредитната карта на ПИБ, без да съм предубеден акционер ...

Боримечка,

Too bad! може и да съжаляваш след някой друг месец! :)[/img]

fant0mas
30.07.2008, 15:45
За кое качество на услугите да говорим ? Рекламите на кредитни карти са точно каквито трябва да бъдат. Клиентът иска да живее извън възможностите си и банките любезно му предоставят тази възможност. Всичко подплътено с подходящата куха "лайфстайл" реклама. Това е смисъла. Щом търсиш естетика, намирай си я и в рекламите за превръзки и прах за пране.

Извинявай, но изобщо не съм съгласeн. Кредитните карти са комплексна банкова услуга с много, ама много възможности. Аз лично моята карта я ползвам за да не нося бали с пари в мен и да си плащам сметките през интернет. А не, за да живея над възможностите си.
Ако хората по принцип имат нагласата да живеят над възможностите си (а теповечето имат), хайде да не обвиняваме банките за това. Как ще ползват кредитната карта е отговорност на клиента, не на банката.
Ми то все едно да обвиняваш учител по английски, че подпомага световния тероризъм. Защото той те учи на езика, ама как ще го ползваш си е твой избор. Дали ще станеш Джоузеф Конрад (той е поляк и му се е наложило да учи английски) и ще спечелиш нобелова награда или ще станеш Осама бин Ладен и ще направиш знаеш какво - това зависи изцяло от теб и е твой избор и отговорност, а не на учителя ти по английски.
Та и с банките е така. Хайде най-накрая да поемем отговорност (малко) за собствените си действия и да престанем да мрънкаме. Знам, че сме българи и това ни се удава, ама все пак...
И накрая: какво ти бърка в здравето тоя "Лайфстайл"? Ти хубаво си се писал индианец. Да не живееш в прерията? Какво си се захванал с рекламите на ПИБ. Ми може пък просто да не си таргет. Клиентите на ПИБ са успели млади професионалисти, хубавия квартал и ресторант за тях не са само реклама. Доказателството: влез в който искаш офис на ПИБ и виж сам клиентите. Разбира се, ако не живееш в прерията. Тогава ще ти е трудно да видиш каквото и да било.

Barky
30.07.2008, 16:31
сигурно, Барки, сигурно ... ПИБ е нелоша банка ...

нека да не го обръщаме на диспут за акциите, аз това имах предвид.
Защото YNM нещо подобно намекна ...

исках само да дажа, че съм много доволен от кредитната карта на ПИБ, без да съм предубеден акционер ...

Напълно съгласен с теб, Боримечка. Извинявай за острия тон, но някои хора тук адски дразнят с отношението си...

YNM
30.07.2008, 17:13
Карта като карта за Виза условията на всички са близки за едно кафе сега няма да издребняваме .
Вместо да ходят да палят свещ клиентите да са им като мен ;)те не си спазват уговорката.
За мен е важно например да ми е на удобно място да не ме бавят .Не ми се налага да ходя да теля или внасям пари кеш но тази година ми се наложи в ПИБ да внеса и си припомних социализма как се ходеше по бюра и лелки , накрая отиваш да ги внесеш на каса .Това разбира се не ми е проблем защото ми се налага не повече от 2-3 пъти в годината .
Колкото до това че клиентите им били все умни ,богати красиви и пр. ... аз съм ходил 4 пъти в тази банка но такива не видях .Когато отидох да си отворя сметка се бе извила опашка от сиромаси които сега разбирам вече са покривали суми по кр. карти ползвани за някои уреди .
Ако гледаме клона в Златните положението няма да е такова но .......изключения има
Онлайн откриването на сметка с дебитна карта е добре но защо не са го направили и за кредитните както е в някои банки .

индианеца
30.07.2008, 17:26
Извинявай, но изобщо не съм съгласeн. Кредитните карти са комплексна банкова услуга с много, ама много възможности. Аз лично моята карта я ползвам за да не нося бали с пари в мен и да си плащам сметките през интернет. А не, за да живея над възможностите си.
Ако хората по принцип имат нагласата да живеят над възможностите си (а теповечето имат), хайде да не обвиняваме банките за това. Как ще ползват кредитната карта е отговорност на клиента, не на банката.
Ми то все едно да обвиняваш учител по английски, че подпомага световния тероризъм. Защото той те учи на езика, ама как ще го ползваш си е твой избор. Дали ще станеш Джоузеф Конрад (той е поляк и му се е наложило да учи английски) и ще спечелиш нобелова награда или ще станеш Осама бин Ладен и ще направиш знаеш какво - това зависи изцяло от теб и е твой избор и отговорност, а не на учителя ти по английски.
Та и с банките е така. Хайде най-накрая да поемем отговорност (малко) за собствените си действия и да престанем да мрънкаме. Знам, че сме българи и това ни се удава, ама все пак...
И накрая: какво ти бърка в здравето тоя "Лайфстайл"? Ти хубаво си се писал индианец. Да не живееш в прерията? Какво си се захванал с рекламите на ПИБ. Ми може пък просто да не си таргет. Клиентите на ПИБ са успели млади професионалисти, хубавия квартал и ресторант за тях не са само реклама. Доказателството: влез в който искаш офис на ПИБ и виж сам клиентите. Разбира се, ако не живееш в прерията. Тогава ще ти е трудно да видиш каквото и да било.

Fantomas,
ти като си се писал Фантомас, в царството на приказките ли живееш ?

Кредитни карти си имам бол, повече от колкото ми трябват, включително и 2 на ПИБ. Загрижеността ти за милите банки е направо трогателна - иде ми да отроня една сълза. Не съм таргет на въпросните реклами понеже не поощтрявам трошенето на пари на всяка цена. Пазарът добре си оценява финасовите дружества и ги продава при всяка възможност, точно заради беузмното и безхаберното им поведение в последните години. Продължавай с разсъжденията в тоя дух и не само Бербо, но и целия национален отбор ще почне да се вози в самолетите на мажоритари за сметка на акционери и вложители. Колкото до кредитните карти на ПИБ - е доволен съм - купувам си зоб за мустанга с нея.

fant0mas
30.07.2008, 18:24
Индианец, да живеех в приказките, не бих се занимавал с прерийката ти :)
Четейки разсъжденията ти, ми се ще да беше прав, ама не би... И на мен ми се иска да "защитавам банки" и да се разхождам с 10 кредитни карти в джоба... Но явно тази идея е само в твоята глава... Банките си имат защита и едва ли съм им нужен аз. Но благодаря все пак ;-) Колкото до возенето в самолет - ПИБ работи вече 15 години... едва ли е защото мажоритарите са возили всичките си рекламни лица в самолети и са разхождали национални отбори да видят гледка от птичи поглед.

p.s. май си станал жертва на жълтата преса!

turandot
04.08.2008, 12:58
Да ви откъсна за малко от рекламите – предлагат ми 1st lady карта. Някой ползва ли? Заслужава ли си?

жорко
04.08.2008, 14:27
Аз също мисля,че кредитните карти са необходими. Не се знае, какво ще се случи. Много ми харесва, определението на Р.Кийосаки, че "просто в ръцете на някои хора, кредитната карта е като пистолет в ръцете на дете"...
Но съгласете, се дами и господа, че банките нямат вина за това. Кредитната карта е за сигурност, а не за харчелък.

жорко
04.08.2008, 14:29
Да ви откъсна за малко от рекламите – предлагат ми 1st lady карта. Някой ползва ли? Заслужава ли си?

Ми зависи,
Онова нещастно гейче от рекламата, ще трябва ли да го ограмотяваш , ако я вземеш ?

Buku
04.08.2008, 14:33
Турандот, на мен ми я предложиха като на дългогодишен клиент на банката. Ами, готино е – 2 месеца е гратисният период, отстъпките са ... мега яки. От седене пред компютъра станах фен на СПА и масажите и се оказа, че точно в моя салон има отстъпки с розовата карта. Така че... ползвам я почти всяка седмица и съм на плюс.
Аз си падам по глезотийки – маркови дрехи, салони за красота. За мен определено има смисъл.

boogie
04.08.2008, 14:42
:-))))))
За каква сигурност?:-)

Аз също мисля,че кредитните карти са необходими. Не се знае, какво ще се случи. Много ми харесва, определението на Р.Кийосаки, че "просто в ръцете на някои хора, кредитната карта е като пистолет в ръцете на дете"...
Но съгласете, се дами и господа, че банките нямат вина за това. Кредитната карта е за сигурност, а не за харчелък.

жорко
04.08.2008, 14:58

Що за малоумен въпрос бе Буги....
За националната сигурност е важна кредитната карта....Ми ей така за сигурност, в случай, че излезе нещо непредвидено, счупи се колата и т.н.

boogie
04.08.2008, 15:09
Хм.
Ами не мисля, че ми е малоумен въпроса.
Аз лично винаги съм имал бели пари за черни дни, дето се вика. Едно 5к са ми винаги "под дюшека".
Ноо - разни хора, разни идеали.

За националната сигурност е важна кредитната карта....Ми ей така за сигурност, в случай, че излезе нещо непредвидено, счупи се колата и т.н.

Buku
04.08.2008, 15:17
Boogie, Жорко е прав. Няма как постоянно да са ти под ръка тези 5к. Аз толкова съм свикнала вече с кредитните карти, че не мога да си се представя без тях.

turandot
04.08.2008, 15:17
Онова нещастно гейче от рекламата, ще трябва ли да го ограмотяваш , ако я вземеш ?

Ха-ха, за щастие нямам такъв. Ще глезя само себе си.

Благодаря, Вики! И по този повод - планирам да се разходя малко из чужбината - купувала ли си си самолетни билети с картата?

жорко
04.08.2008, 15:18
Хм.
Аз лично винаги съм имал бели пари за черни дни, дето се вика. Едно 5к са ми винаги "под дюшека".

ами просто е за обяснение - не всички имат 5к под дюшека като теб.

жорко
04.08.2008, 15:46
Колеги и най-вече КОЛЕЖКИ ;-)...
Имайте в предвид, че някой си дават лихвата на месец../примерно тарикатите от Пощенска така правят/ за да получите реалната за година / за да сравнявате/ събирате с 1 и качавате на 12 степен, а НЕ да умножавате по 12....После съответно вадите единицата....

Щото, повярвайте ИМА разлика :-) :-):-):-):-):-):-):-)

Buku
04.08.2008, 16:09
Благодаря, Вики! И по този повод - планирам да се разходя малко из чужбината - купувала ли си си самолетни билети с картата?

За пътувания картата е идеална. Аз лично много й се радвам, заради
възможностите за ползване на VIP-лобитата по летищата. Преди няколко
седмици летях до Москва. Купих си билета с отстъпка през картата. А на връщане към България реших да тествам FL на Шереметьево - беше наистина супер. Така че, ако имаш намерение да пътуваш, това е правилната карта. Може да я ползваш и за бук-ване на хотели.

Buku
04.08.2008, 16:27
Имайте в предвид, че някой си дават лихвата на месец../примерно тарикатите от Пощенска така правят/ за да получите реалната за година / за да сравнявате/ събирате с 1 и качавате на 12 степен, а НЕ да умножавате по 12....После съответно вадите единицата....

Може, но моите карти са Diners и са тип charge – гратисният период е 60 дни. Вярно е, че връщаш всички изтеглени пари накуп, но за сметка на това няма лихва.

жорко
04.08.2008, 16:29

Може, но моите карти са Diners и са тип charge – гратисният период е 60 дни. Вярно е, че връщаш всички изтеглени пари накуп, но за сметка на това няма лихва.

Мноо хубоу...и ако не ги върнеш ?
И тогава ли няма ? Щото ако има -картата ти е свъсем обикновено, и моята е така, не плащам лихва, само че за 45 дни период :-)

Barky
04.08.2008, 16:52
Хм.

Брей, чудя се как намери интернет, а не ползваш пощата? Хората са го измислили отдавна - цял свят има кредитни карти, а ние под дюшека още пазим пари!

boogie
04.08.2008, 16:57
:-)
Мисълта ми беше, че кредитната карта не ми издадена заради "в случай, че ми дотрябват пари".

Хм.

Брей, чудя се как намери интернет, а не ползваш пощата? Хората са го измислили отдавна - цял свят има кредитни карти, а ние под дюшека още пазим пари!

Buku
04.08.2008, 17:09
И тогава ли няма ? Щото ако има -картата ти е свъсем обикновено, и моята е така, не плащам лихва, само че за 45 дни период :-)

Aз имам и Виза от ПИБ - там мога да си отсроча плащане в рамките на една година. Мин. вноска ми е само 3% ОТ СУМАТА. Смятам да я ползвам, ако ми се наложи за нещо, за което ми трябва кредит. Чакам на една плазма да й падне цената още малко. Дайнърсите са за хора с по-добър доход по принцип. Получавам заплатата си в ПИб и съм си направила автоматично погасяване от заплатата - на 60-тия ден ми дръпват парите. Така че нямам проблем с тях - да ги следя и т.н.
Използвам я заради остъпките по магазините - все пак 5% - кой ти ги дава? И като просто разплащателно средство - не обичам да ходя с много пари - много съм разсеяна ... не искам да ми гепят парите. Картата може ;-) - банката ми е на спийд дайъл и веднага ще я блокират.

индианеца
04.08.2008, 20:06
Aз имам и Виза от ПИБ - там мога да си отсроча плащане в рамките на една година. Мин. вноска ми е само 3% ОТ СУМАТА. Смятам да я ползвам, ако ми се наложи за нещо, за което ми трябва кредит. Чакам на една плазма да й падне цената още малко. Дайнърсите са за хора с по-добър доход по принцип. Получавам заплатата си в ПИб и съм си направила автоматично погасяване от заплатата - на 60-тия ден ми дръпват парите. Така че нямам проблем с тях - да ги следя и т.н.
Използвам я заради остъпките по магазините - все пак 5% - кой ти ги дава? И като просто разплащателно средство - не обичам да ходя с много пари - много съм разсеяна ... не искам да ми гепят парите. Картата може ;-) - банката ми е на спийд дайъл и веднага ще я блокират.
Не знам за ВИЗА на ПИБ, която да има 5% отстъпка при ВСИЧКИ търговци. Има 5% и може би повече при някои магазини, предимно за дрехи. Разбирам защо ти харесва. Е имат и положителна страна - кешбек 1%, за целия период, вече при ВСИЧКИ тъговци в БГ и навън при известни условия. А на минимална вноска не е препоръчително да погасява каквото и било.

Buku
05.08.2008, 14:24
Индианец, 5-те процента са за картата на Дайнърс. Мисля, че с изказването си съм те подвела, че става въпрос за Виза. Отстъпката е за First Lady.
Да, за Виза наистина кеш-бекът е добра опция, но ще трябва доста да пазарувам, за да натрупам точки ;-)

temida
05.08.2008, 14:30
Говорите за преференции за пътувания. Някой може ли да даде повече инфо по този повод – аз пътувам често и може да ми е от полза. И само за международни полети ли важи или и за вътрешни – в страната?

id2
05.08.2008, 14:39

razlika ima, no tova ne e li kapitalizirane na lihva?

na bankite e zabraneno da go praviat, lihavata se ot4ita po smetka razli4na ot tazi za glavnicata. nebankovite kreditni institucii kapitalizirat.

n.dimov
05.08.2008, 14:53
Т.нар големи отстъпки при розовата карта доколкото съм чел са при пазаруване в някои бутици и избрани магазини, които са изброени на страницата на ПИБ - те са за по-луксозни стоки от рода на бижута, часовници и т.н. - регулярният им кешбек е за период от 6 месеца и при натрупан оборот 2000 лв - т.е средно по 330 лв - мен са ми отказвали да ми признаят, като определени търговци ми казват, че не се зачитат - много лесно като сумата е около границата се отказва - този номер го прави и по друг повод козметичната компания Аvon - заради тези и други тарикатски номера съм закрил картата на ПИБ - понястоящем ползвам Виза на Пиреос с регулярна отстъпка от всички магазини 1.5 % без допълнителни условия - други които имат отстпъка е Райфайзен 1% в България и 2% за покупки в Била - там обаче в рамките на месец не може да се изхарчи повече от кредитния лимит дори и да внесете свои пари по картата

жорко
05.08.2008, 15:02

razlika ima, no tova ne e li kapitalizirane na lihva?

na bankite e zabraneno da go praviat, lihavata se ot4ita po smetka razli4na ot tazi za glavnicata. nebankovite kreditni institucii kapitalizirat.

Разбира се, че го правят. И това е нормално.
На Вас кредитния Ви период е месец, а не година. И при положение, че не върнете веднага взетата сума /след 40-60 дневен безлихвен период/, вие дължите и лихва в/у лихвата. И естествено влизате в процес на капитализация.
Повтарям : Теглите ли чрез кред. карта - кредитния Ви период е месец. Именно затова Пощата си показва лихв. процент за месеца.
И ако искате за година : събирате с 1, после на 12 степен, после си вадите единичката и умножавате по 100;
;-)

жорко
05.08.2008, 15:10

Евала кака, ти си типичната свободомислеща българка-инвеститорка...Бас хващам, че носииш Прада, и гледаш "Секса и града" всяка вечер...Признай без бой;-)

Buku
05.08.2008, 16:00
Евала кака, ти си типичната свободомислеща българка-инвеститорка...Бас хващам, че носииш Прада, и гледаш "Секса и града" всяка вечер...Признай без бой;-)

Ами ДА! Какво ми е? Печеля си - харча си! ;-)

Т.нар големи отстъпки при розовата карта доколкото съм чел са при пазаруване в някои бутици и избрани магазини, които са изброени на страницата на ПИБ - те са за по-луксозни стоки от рода на бижута, часовници и т.н. - регулярният им кешбек е за период от 6 месеца и при натрупан оборот 2000 лв - т.е средно по 330 лв - мен са ми отказвали да ми признаят, като определени търговци ми казват, че не се зачитат - много лесно като сумата е около границата се отказва - този номер го прави и по друг повод козметичната компания Аvon - заради тези и други тарикатски номера съм закрил картата на ПИБ - понястоящем ползвам Виза на Пиреос с регулярна отстъпка от всички магазини 1.5 % без допълнителни условия - други които имат отстпъка е Райфайзен 1% в България и 2% за покупки в Била - там обаче в рамките на месец не може да се изхарчи повече от кредитния лимит дори и да внесете свои пари по картата

За отстъпките не си прав. За Розовата Фърст Лейди от Дайнърс си имам каталог с над 300 търговски обекта, в които мога да ползвам отстъпка, варираща от 3 до 5%. Да, наистина има много луксозни стоки в този каталог, но има и по-ниска категория марки, застраховки, пътувания, хотели, аптеки т.н. Надявам се да ме поканят някой ден за Червената дайнърс - там отстъпките са все пак 10% - дано ме приемат! ;-)

Колкото до кеш-бека, както казах, не си ползвам картата прекалено често, така че още не съм натрупала такава сума и няма как да дам точна обратна информация. Но моя приятел ми каза, че е получавал кеш-бек от Визата си от ПИБ!

Buku
05.08.2008, 16:05
Говорите за преференции за пътувания. Някой може ли да даде повече инфо по този повод – аз пътувам често и може да ми е от полза. И само за международни полети ли важи или и за вътрешни – в страната?

Аз лично съм тествала преференциите само за чужбина. Ползваш ВИП-зоната безплатно, както и намаления в цените на билетите. Но за полети в България не съм чула да има префенции. Може да питаш в блога им.

id2
06.08.2008, 09:34
жорко, molia da poglednete li4noto saob6tenie, koeto Vi izpratih toku-6to .

OBO
06.08.2008, 13:53
А видяхте ли новите карти на ICARD. Мисля че условията по тях са доста добри. Лимитите и са двойни... Имат и безлихвено разсрочване, някой знае ли повече?

n.dimov
06.08.2008, 14:17
Явно това ще е следващият сегмент, който ще се предлага - разсрочване на вноски през годината - вече и ДСК го пусна по новата си карта Maxicard, ама е само в определени обекти- нищо друго освен това което на страницата няма - на мен Мастеркард, като карта не ми е придпочитания избор - иначе компанията е собственост на бивш изп. директор на Транскарт - Хр. Георгиев, срещу когото има обвинения за кражба на дружеството - за мен всеки трябва да намери баланс в ползваните продукти и да не взима безогледно карти, колкото да каже, че ги има - все пак има и годишни такси и различни такси- на мен три са ми достатъчни - Райкарт за плащания през Борика e-pay - 1% кешбек на всяко плащане, Транскарт и Виза Класик на Пиреос - и трите са с добро интрент банкиране и до момента не съм имал проблем с неосчетоводени транзакции, неполучаване на извлечения и др

OBO
06.08.2008, 14:33
Атаките към Христо Георгиев ми се струват малко изкуствени. Да не забравяме, че той създаде Транскарт и когато се отегли започнаха обвинения от бившите му съдружници, които естествено се страхуват, че Георгиев ще създаде по-добър продукт. Затова насочих интереса си към ICARD. Мисля, че ще сме свидетели на процеса по създаване на една наистина добра карта, но времето ще покаже...

id2
06.08.2008, 14:58
"Наистина добра кредитна карта" сама по себе си няма :-)) Винаги кредитора "кълве" клиента отнякъде :-)) Зависи какви са ти нуждите, затова има различно кредитни карти.

Единственото предимство на АйКарт е, че не дават данни в ЦКР, понеже са небанкова кредитна институция. Съответно, не виждат в ЦКР при отпускането на кредита дали клиента има нередовни експозиции.
Кешбекът се плаща веднъж годишно като до момента на плащането компанията използва този ресурс за свои цели.
Минимална погасителна вноска от 10 % не е минимална :-))) имало е карти при които месечната вноска се е състояла само от лихвите и таксите, без главница.
Има и още минуси, но сега не ми се мисли.
АйКарт не са нещо ново под слънцето, но определено са по добър вариант от TBI Credit, Jet Credit другите небанкови. Последните са МАРОДЕРИ. Ефективният им лихвен марж е над 20%.
Транскарт са уникални по-скоро с мрежата си от ПОС терминали (единствената небанкова институция по рода си) , а не с кредитните условия по картите си.

n.dimov
06.08.2008, 15:07
Личното ми мнение, е потребител, който не върне ползваната сума в рамките на гратисния период трудно би се справил и в рамките на 3 месеца - другото е стандартната лихва по всяка кредитна карта, за мен малко е несериозно да се стратира бизнес с два офиса - двата МОЛа в София и Варна - кой крив и прав както се казва ще решат компетентните органи, обвиненията бяха няколко месеца преди да бъде сменени не беше освободен от отговорност - кога и как това е друг въпрос - относно Транскарт точно ПОС терминалите при някои търговци са проблем - на места не работят, бавно ги поправят, по-тромави са като обработка на транзакцията, но страницата им вече работи добре и за мен е с най-добрия софтуер в сравнение с другите - има много какво да се желае от информационния им център - при тях също отстъпките се плащат един път годишно - както се казва всеки сам прави избора си

OBO
06.08.2008, 15:20
Все пак е интересно когато небанкова институция стартира кредитна карта от семайството на MASTERCARD. Знаете, че няма много подобни примери у нас. А и да стартираш нов продукт на нашия преситен пазар се иска доста кураж. Не ми се вярва да това да не е добре премислен ход от страна на Георгиев. Две локации са нищожно малко, интересно...

id2
06.08.2008, 15:23
за ПОС си прав, не че не работят, просто търговците лъжат, че не работят, понеже трябва за транзакцията да платят комисиона на Транскарт и кеш-бек за клиента, а и ако е ресторант-няма да има и бакшиш за персонала :-)))

А терминалите са на Булнекс- фирма на Христо Георгиев, може би затова не вървят добре траназакциите :-))

Иначе доколкото знам сървъра вече работи добре.

OBO
06.08.2008, 16:42
Част от персонала на тези обекти директно обръща кешови плащания през няколко карти и трупат кешбек. Да не говорим пък за възможността за злоупотреби с карти на бензиностанции. Накрая всички се гледат подозрително само персонала е доволен - мишки.

n.dimov
06.08.2008, 17:15
Възможно е да е така - сигурно за това част от търговците намалиха процента кешбек -имах предвид по-скоро за некомпетентност на персонала - вижда се че последния път операцията е била неуспешна и никой не е реагирал ли не знае как да работи- друг път са взели терминала за ремонт и не са оставили друг - по конкретно в заведенията на Джимис, някой аптеки, магазин Фамилия - по-скоро проблема е в бавното оторизиране - при положение, че са част от Борика не би трябвало да има проблем - иначе сървъра го оправиха - преди е имало случай няколко дни да не може да се влезне в менюто за плащания "отказан достъп опитайте по-късно" и ми се е случвало да пропусна плащане затова - бил съм свидетел при плащане с Виза да посягат към терминал на Еuroline или на Борика или да ми казват "ама то е на Пощенска - терминала" а пък картата била на друга банка

OBO
06.08.2008, 18:30
За некопетентния персонал си напълно прав. От там идват и голяма част от проблемите при обслужване на кредитните карти. При транскарт има възможност да се извърши бързо офлайн транзакция, когато им забият връзките и касите, но на много малко места го правят, после се почва: то картата е смотана и т.н.

forex_trader
19.04.2010, 01:16
" На заседание на Комисията, документирано в протокол...../.......2010 г., е взето решение, че информацията в рекламната брошура е представено по неясен начин, и е в състояние да въведе в заблуждение средния потребител.
Обещанието, че картодържателите ще получат " отстъпка до 1% при всяка покупка в страната и чужбина" и липсата на обяснения относно причините за прекратяването на бонуса по инициатива на "Интеркарт Файнанс" АД, показват намерението на дружеството да използва предлагането на кредитни карти като способ за привличане на клиенти, без да е налице действително намерение услугата да бъде реално поддържана и представянето й представлява нелоялна търговска практика, по смисъл на чл. 68в.....от ЗЗП.

За устаниовените нарушения са предриети законоустановени действия...( глоба от 50 000 лева).

Tsvetomir_Angelov-Tsuki
14.01.2011, 09:28
Здравейте на всички! Имам една питанка!
Преди 2-3 год. баща ми си направи кредитна карта Райкард но се случи така, че го съкратиха от работата му. Въпросът ми е, знае ли някой, дали има някакви облекчения при така настапилите промени при него при възстановяване на цялата сума!??? Благодаря предварително!!!

vesi97
14.01.2011, 12:39
Здравейте на всички! Имам една питанка!
Преди 2-3 год. баща ми си направи кредитна карта Райкард но се случи така, че го съкратиха от работата му. Въпросът ми е, знае ли някой, дали има някакви облекчения при така настапилите промени при него при възстановяване на цялата сума!??? Благодаря предварително!!!Засега няма но всеки момент се очаква да започнат да се опрощават сумите .Нещо като ипотечните жилищни кредити