PDA

View Full Version : Най-добрата агенция за недвижими имоти в България

Kalcheva
27.09.2004, 15:28
Имам малък парцел, с който искам да се разделя, че за това въпроса ми е Коя е най-добрата агенция за недвижими имоти у нас /за да мога да използвам услугите й разбира се/. Моля за малко мнения.

Агенцията
27.09.2004, 15:39
Къде е парцела? Ако е готин, защо да ходиш при агенция и плащаш комисиона /поне 3% от стойността/? Дай подробности и може да си намериш купувача тук, без пари.
Успех!

4у4ко
27.09.2004, 15:41
всички са добри.
на думи;-)

изчакай догодина може аз да ти купя парцела с 30% по евтино от сега

съвет
27.09.2004, 15:43
Съветвам те първо редовно да си купуваш "Софийски имоти". Второ, обърни се към някоя от големите агенции.
Не забравяй и друго - оттук нататък хубавите парцели тепърва ще поскъпват, така че ако не ти се налага, изчакай малко с продажбата.

Kalcheva
27.09.2004, 15:53
Парцела е 3,3 дка в с. Раковски /Добричко/ в центъра на селото е има ток, вода и телефон. Пътя е асфалтов и като бонус към него има къща /която е пред разпадане/. За тези, които не знаят каде се намира 10 километра от Каварна и от морето

ribata
27.09.2004, 15:55
eto tova se naricha hubav parcel

xxx
27.09.2004, 16:03
остава да кажеш и каква цена му искаш

Kalcheva
27.09.2004, 16:06
Мисля си за едни 6 евро квадрата

Kalcheva
27.09.2004, 16:13
Ако някои се интересува или може да ми предложи агенция да пиши на посочения e-mail

mehurko
27.09.2004, 17:19
Mnogo sa! az si mislja za edni 3-4 EUR

azito
27.09.2004, 17:21
3-4 eurо наистина е по-разумна цена за нещо на 10 км от морето
щото все пак проверете, че в Каварна, Крапец, Кранево и прочие цената е такава. А те все пак са на самия бряг...

Kalcheva
27.09.2004, 17:24
Тази цена е просто за опипване на почвата. Ако има интерес може да се договори междинен вариант. Всичко е търсене и предлагане.

plajen
27.09.2004, 17:26
Otdelen e vuprosa, che tova e na 50 km ot Varna i naokolo koj znae kakvi plajni ivizi njama .... T.e. tova si e edin selki imot ..... 1000 lv /dka ne poveche!

+-+-+-
27.09.2004, 17:51
Mislja che tova mjasto e super investicia. Njamam predstava kak varvjat cenite v raiona, no pomislete za sledniat variant:

Kupuvate mjastoto. Delite go na tri po-1100 kv m. Taka imate veche tri mesta v centara na seloto. Postrojavate tri kashti - 2 prodavate na anglichanite i v edna ostavate vie. Mjastoto e perfektno - 10 km ot moreto, toest na polovin chas s kolelo, a imate i selskijat turizam. Dobrudjanskiat Chernozem e mnogo plodoroden, taka che i gradinka moje da si gledate. Ima li predpriemchivi?

бивш служител
27.09.2004, 18:05
"капитал пи -ес", бул "Мария Луиза " 41 тел:9836509, 9836293 - Нина Данаилова или Даниела Николчова

mnogo predpriemchiv
27.09.2004, 18:26
ako si e struvalo tova s trite kustichki, i plodorodnia chernozem, gospojata da go e napravila 10 puti ;)
Ama na selo nestata ne sa taka kakto izglejdat ot Sf. Zenite sa strashno niski i 1000 lv si e super predlojenie

смехурко
27.09.2004, 18:29
Обади ли се на ЯВЛЕНА?

Kalcheva
28.09.2004, 09:24
Само едно уточнение - до момента имам 3 предложения за по 10 000 лева едното - това е преди да го пусна във форума. За това се замислих щом ми идват на крака и ми дават 10 000 това означава, че реалната цена е поне 2-3 пъти повече. В резултат, на което създадох този форум. Мерси на този който ми даде тел. в София. Ще им се обадя скоро.

стоянова
28.09.2004, 10:42
Би било добре да се обадиш на тел 0888845229 Симеонова от Варна. Има опит в продажбата на такива имоти на чужденци (предимно англичани). Ако имота си заслужава, можеш да му вземеш добра цена.

GenCho
28.09.2004, 12:28
Тая симеонава младо врабче ли е, да й звънна?

GenCho
28.09.2004, 12:29
Ей това е реклама - на Явлена от НИК- смехурко. Точно!

смехурко
28.09.2004, 12:36
Генчо, а ти какво очакваше в тая тема? Човекът пита за имена.
ЯВЛЕНА е една от най-големите агенции, може би най-голямата в БГ, затова я препоръчвам. Имат офиси из страната. Ако с нещо си разочарован от тях, или знаеш по-добри, моля обясни.

opiten
28.09.2004, 13:01
te biaha sred niakolkoto po-golemi agencii koito naduha balona, puskaha fitili i rp. durgite, da ne se "obidiat", osven Yavlena, sa takiva kato Mirela i pr.
ako ste kupuvach, dobra agencia e Hiron, imat edna super brokerka

Kalcheva
28.09.2004, 14:01
Извинете ме, но този форум е стартиран с единствена цел да бъде полезен /в случая на мен/ на тези които биха изкали да продадат имотите си. За това не ми е приятно да се карате тук. Благодаря на всички, които ми предложиха такива агенции.

ради
28.09.2004, 16:52
Не знам в какво състояние е къщата, т.е. какво точно ще се събаря. Тръгни от това, че изчистен терена ще е към 18-20х.лв.
За колегите с велосипедите - до морето е към 15-тина километра - при това иде реч за плажа на Каварна, който аз лично не харесвам. Виж, ако парцела е в Българево.
Успех!

GenCho
28.09.2004, 17:53
На колегата за да му е полезен форума му предлагам да
си пусне обява в Софийски имоти, в-к- Позвънете и безплатните
сайтове в нета - imoti.com, imoti.net и пр. Гарантиран успех, има място и за снимки.
Възлага на местен адвокат да представя копие от скица, данъчна оценка и нот. акт.
Ще има 30-40 обаждания за месец, от които - 4-5 по-сериозни.
Дано спести 1000 евро комисиони и да почерпи колегата!
Хич да не си къса нервите с агенции! Ще му публикуват офертата на същите места,
ще го главоболят със същия брой клиенти, защото нищо не е сигурно, докато не тури
парите джоба. Никакво главоболие няма да си спести, пък и купувача ще е по-доволен,
че няма да дава комисиони също. Ако имота е непродаваем, тежък - и пет агенции няма да му
намерят клиент.
Явлена са най-обикновена агенция, нищо, че бият тъпана и опъват плакати тук-таме,
от това не стават по-големи професионалисти. Ако дам доказателства, ще бъда
разкрит, а пък обичам домашното спокойствие. Вервайте ми!

Kalcheva
29.09.2004, 09:16
Мерси на Gencho за идеите.

gm_imoti
17.06.2006, 16:28
Според мен на колкото повече агенции го предоставиш, толкова е по голям шанса да го продадеш по-бързо, няма да ти казвам имена, големите агениции може да ги откриеш по центара или по централните улици където живееш или най - близкият по-голям град. Айде успех.

никой
18.06.2006, 13:39
пазете се от явлена.
аз съм купувал имот, като явлена ми оправяха документите и поради недоглеждането им се оказах с големи проблеми. оказа се че явлена въобще не са проучили цялата документация. една година загубих да оправям кашите, в които явлена ме насади.
зарежи агенциите, по добре сам. поне да не се ядосваш после на агенция

vesi97
18.06.2006, 15:41
Отклонявам се от темата но за мен наи лошата агенция е ОЛИМП.просто преди време се опитаха да ми продадат несъществуващ парцел
Горепосоченото го пиша единствено с цел да предпазя бъдещи кандидати за измамване

Stan_Jones
12.07.2006, 19:21
Abe mnjogo protivnici na agenciite ima po celia sviat ama ia se zamislete - vie ne rabotite li neshto?? - ako niakoi pochne da pazpravia " ia gi zareji , napravi si go sam - pone niama da se syrdish na tiah a na sebe si" nali shte ostanete bez rabota.
Za da syshtestvuvat agenciite ima prichina - kakva e ne moga da kaja? Znam obache che edna uvajavashta sebe si agencia niama da dopusne edna sdelka da se razvali poradi nedoglejdane ili pyk da prodava imot koito ne syshtestvuva.

Kolkoto poveche agencii predlagat edin imot tolkova po-goliam e shansa za klient - tova e fakt. Apyk i agenciite kontaktuvat s investitori koito ne biha rovili po sitove (pone na bylgarski ezik).

A shto se otnasia do komisionnata - da, plashtaite za prikluchena sdelka!!

инж
10.09.2006, 02:05
Според мен агенциите са само за намиране на клиенти. Ако разчиташ да ти покрият гърба и да се оправят с документите на една сделка, значи не гледаш сериозно на нещата! За тази цел си наемаш личен адвокат, който души и те защитава като танкова батарея. Човак, на когото имаш доверие. Иначе наистина можеш да попаднеш в бакиите! Българските агенции все още нямат качествена юридическа поддръжка! Да не говорим, че понякога нещата не са само в документите, а трябва и опит за да надушиш че дадена сделка вони! Дори и при изрядни /външно/ документи може да е така!

greeen
10.09.2006, 04:30
Всичко е индивидуално.Дали ще наемеш адвокат или брокер каква е разликата? Даже адвоката така може да извърти нещата че да излезе без никакви отговорности. Сериозните посредници на пазара, които искат да останат дълго на него, са повече от банка за информация.Такива юридически лица отговарят на определени условия, и вътрешните им правила са такива че покриват изискванията на клиентите.С тях можеш да сключиш договор в който да имаш не само задължения но и права, и отговорностите им са гарантирани от санкции.Проблема и при тях, както навсякъде са кадрите.Хората които търсят имоти правят няколко сериозни грешки.Вместо да потърсят подходящ посредник те търсят сами желания имот във вестниците и в интернет.Така разчитат на случайноста.Обикновенно един имот се рекламира от много посредници.От къде сте сигурни че няма да попаднете на най недобросъвестния.Вместо да търсите хаотично имота, потърсете внимателно посредника.Добрия професионалист ще намери имота който вие желаете да закупите.Стига да знаете какво искате.Ще ви посъветва, ще направи необходимите проверки за да ви спести бъдещи разочарования и проблеми.И така ще изпълни задълженията си, които един сериозен договор му вменява.А иначе посредниците се надпреварват кой ще представи нещата в по розови краски за да получи възнаграждение.Договорите са формални, едностранични.И ви спестяват важни подробности.Обикновенно клиентите на агенциите за недвижими имоти са много мнителни, но наивни и неподготвени за начинанието.Нали забелязвате че 90% от брокерите са жени, повечето млади и добре изглеждащи.При това блондинките преобладават.Собственицит на агенции отдавна са забелязали че болшинството от търсещите имоти са мъже, пък и от едно младо и русо девойче какво може да очакваш?
Така че ако искате да си купите изгодно добър имот, потърсете посредник.Съберете отзиви за него.Ако са добри поискайте договор за възлагане.Потърсете адвокат да го персонифицира според вашия случай и изисквания.Заложете задължения, санкции и неустойки и ако договора бъде приет от посредника, значи или договора е калпав, или посредника е добронамерен.Възложете му поръчката да ви търси имота, а вие си гледайте работата.Избраният от вас измежду всички предложени ви имоти проверете при кой да е нотариус за тежести, а в ТСУ на районното кметство за перспективи и тенденции за развитие.И ако и банка ви даде поне 80 % от стойноста на имота, значи нещата са ОК и няма проблеми.Всичко това е обаче при положение че знаете какво търсите.Иначе на калпавата ракета космоса и е крив.

messerschmidt
13.09.2006, 16:19
Mislja che tova mjasto e super investicia. Njamam predstava kak varvjat cenite v raiona, no pomislete za sledniat variant:

Kupuvate mjastoto. Delite go na tri po-1100 kv m. Taka imate veche tri mesta v centara na seloto. Postrojavate tri kashti - 2 prodavate na anglichanite i v edna ostavate vie. Mjastoto e perfektno - 10 km ot moreto, toest na polovin chas s kolelo, a imate i selskijat turizam. Dobrudjanskiat Chernozem e mnogo plodoroden, taka che i gradinka moje da si gledate. Ima li predpriemchivi?

като намериш такива англичани тогава прави планове "предприемчиви" Англичаните отдавна ги няма по нашите краища

Netisan
14.09.2006, 06:51
Хич да не си къса нервите с агенции! Ще му публикуват офертата на същите места,
ще го главоболят със същия брой клиенти, защото нищо не е сигурно, докато не тури
парите джоба. Никакво главоболие няма да си спести, пък и купувача ще е по-доволен,
че няма да дава комисиони също.
Така е, ама не е баш така! Изкарваш агенциите много наивни и пасивни.
Пускаш обявата като собственик, но като купувач ти се обаждат... пак агенции. Естествено, не за да ти броят парите, а за да започнат да пускат имота от свое име. Ако ти си решил да не ползваш агенция, не можеш да забраниш това на купувача, нали така? Освен този механизъм има и друг: адвокати по имотите, нотариуси, банкови чиновници по ипотеките - всеки от тях може да играе заедно със свои агенции и да те рикошира пак към някоя от тях с цел "качествено управение на имота".
Не е толкова лесно да се разминеш с тази мафия!

the punisher
14.09.2006, 15:36
Явлена са далеч от добра агенция.Някой беше написал,че те са едни от агенциите,които постоянно пускат платени статии по вестниците за да манипулират пазара,с което съм напълно съгласен.В същото време,що за агенция е Явлена при положение,че няма покритие и офиси в почти половин България?Къде е Явлена във Варна,Пловдив,Русе,Враца и мн.други градове?!?

netware5
14.09.2006, 17:07
Като се заприказва за агенции, нека и аз да кажа нещо:

Най ме дразни, когато брокера на продавача иска да му станеш клиент.

През лятото на 2002 трябваше спешно да купя апартамент в София. Тъй като щях да го правя с ипотечен кредит, реших, че нямам нужда от брокер. Нали разбирате - банката и без това щеше да свърши основната работа на брокера - оценка на имота, проверка за тежести, проверка на всички документи, изготвяне на нотариалния акт, въобще всичко. За брокера остава само да помага при търсенето на имота. Освен това аз съм с достатъчно юридически познания, за да контролирам целия процес. По мои си причини бъдещият апартамент трябваше да бъде в точно определен квартал, който познавах много добре. Повече от ясно е, че ако имаш време да звъниш по обяви, в моя случай просто не ти е нужен брокер.

И какво се получи? Звъня на телефон на обява "продава". В 99 % от случаите телефона е на агенция. Като разберяха, че съм "частно лице" купувач, а не "агенция" веднага ми заявяваха, че трябва да платя комисионна на тях. Всякакви разумни доводи, че те са посредник на продавача, че аз сам съм си посредник, че не се нуждая от техните услуги, удряха на камък. Отказваха да проумеят, че не е редно да си посредник и на двете страни, защото няма как да защитаваш противоположните интереси на продавача и купувача. Някакви малоумни брокерки ме убеждаваха, че без тях съм загубен и че ще ме предпазят от измами по-добре от адвокатите и кредитните инспектори на банката. Като им кажех, че няма да стане директно заявяваха "Ами тогава не може. Като сте частно лице трябва да имате агенция и ако нямате, то ние сме ви агенцията". На въпроса "Ами ако си имах брокер, тогава?" Отговарят - а-а-а, тогава може, вие ще си платите на вашата си агенция!

Пълно малоумие! Една кокошка се опита да ме накара да подпиша договор, че им ставам клиент след като ходихме на оглед (друг въпрос, че исках тристаен без преход, а тя ме заведе в преходен). Когато отказах да подпиша тая щеше да получи удар и почна да звъни на шефката си. Накрая я ожалих, че щяха да я уволнят и се навих да подпиша измислен от мен текст, че съм извършил оглед, но нищо повече.

Накрая хванах един приятел, който се занимава от време на време с имоти, почнах да го водя със себе си и да казвам, че това е моят брокер.

Да не говорим пък за тези агенции, които пускат обяви "само за частни лица" и ако се обади агенция въобще не разговарят. Тяхната идея е да обслужат задължително и двете страни! И ти казват "да имаме продавач, да обявата е реална, за да купите трябва да ни станете клиент".

Пълна идиотщина! Добре, че за мен всичко вече отмина. Според мен трябва със закон да се забрани една и съща агенция да обслужва двете страни. Това е все едно двама да се съдят за нещо и да имат общ адвокат!

Caessar
14.09.2006, 18:52
Все едно описваш моите патила,netware5,същите безумици съм преживял и аз и отдавна съм на мнение,че тази дейност - посредничеството при покупко-продажба на недвижими имоти - трябва да се урегулира със специален закон!Направо не ми се мисли какви капани залагат на тези,които не разбират нищо от юридическата страна на въпроса - направо им таковат майките!
Именно затова досега не бях написал нищо в тази тема,защото заглавието и е един адски уродлив оксиморон - "добра агенция за едвижими имоти" - пълна глупост!

Brain
15.09.2006, 09:08
В последно време имах възможност да разбера как точно работят агенциите за НИ и чак сега разбрах всички проблеми, които те създават. Ако рекламирате някой недвижим имот в агенция, без значение дали става въпрос за наем или продажба, автоматично попадате в един затворен кръг от евентуални крайни клиенти, който може да се обърнат директно към агенцията. Ако имотът се рекламира вече от някой брокер и обявата е пусната от името на агенцията, друга агенция няма да се свърже с тях, ако имат краен клиент. Всяка една агенция предпочита имотът да стои ненает/непродаден пред това да раздели комисионната с техен колега.
А после брокерите се оплакват, че клиентите обикалят от агенция в агенция и си рекламират имотите.

melon
15.09.2006, 09:42
Трябва да се внимава и много с това , че често се опитват и го правят доста успешно: Вдигат цената и се пробват да продадат над това , което иска продавача.Така че 3% са бял кахър. Може да се окаже , че припрения , притеснен или неориентиран клиент финансира яко брокера си без да има смисъл.

инж
27.09.2006, 19:23
Доста време не бях влизал тук и затова едва сега отговарям на green. Би ли ми казал за агенция, която подписва договор при посредничество за покупко-продажба, и в този договор има клауза, че при проблеми има санкции за нея? Би ли ми показал такъв договор, ако обичаш? Не можеш, нали! Просто няма такава агенция и такъв договор. Поне в нормалната практика!
Адвокатът също може да обърка нещо, така е! Затова казвам - на доверен адвокат се доверяваш. Човек с познания и опит. Според теб може ли да се сравни едно брокерче, което не се знае има ли изобщо и средно образование, с човек, изготвил хиляди договори с най-различни казуси и усложнения в тях?
Категоричния ми съвет е: когато сключваш сделка за 30 - 50 000Е, дай 0.5 - 1 % от сумата за грамотно лице, което да ти защитава интереса! Ако не искаш да се жалваш при Миглена Ангелова, разбира се! Но тя си прави предаването от твоя сеир и така си изкарва парички, а ти си оставаш със жаленето и съжалението в очите на околните! Какво означава проверка от брокер - проверка за тежести ли?! Нея всеки среднограмотен човек може да си я направи! Въпросът е кога да ти светне червената лампа че, въпреки изрядните документи, нещо мирише и трябва да си по-внимателен и да провериш имота по-подробно! По какъв начин става това, е, не казвам! За без пари - толкоз! :):):)
Успех на всички купувачи! И умната!
:):):)
П.с.: И брокерите, поне засега, вършат работа само за да ти намерят жилището. Е, то и това не е сигурно, всички сме попадали на случаи, когато по телефона ти дават една информация, потвърждават ти я след настояване, а после реално се оказва съвсем друго при огледа. Затова има един вълшебен въпрос: "Вие лично виждали ли сте жилището?" Ако отговора е "не", да знаете че отивате на огледа на своя отговорност. Изненадите предстоят на място!

GO6EV
27.09.2006, 21:27
Дали ще наемеш адвокат или брокер каква е разликата?
...проверете при кой да е нотариус за тежести

Мамин сладък!
Разликата между брокер и адвокат е като разликата между тебе и юридически грамотния човек - всеки, който поне мъ-ъ-ъничко се интересува, знае, че нотариусите не са бюро справки. Така че, друг път се изказвай, само ако знаеш какво пишеш, а не "по принцип".
Справките за тежести се правят в Агенцията по вписванията(!не при кой да е нотариус!), но това не е достатъчно, за да си спокоен. То си е цяла наука. За това се плаща, драги!
А твоите безплатни съвети са като безплатната супа - ядеш, ама не се нахранваш, щото вътре няма почти нищо.
Колкото до нотариусите, техните правомощия са в областта на удостоверяванията, а не на справките. При "кой да е нотариус", се ходи, едва когато си сигурен, че имотът "няма проблеми", за да удостовери сключването на сделката. Даже и тогава, мой съвет е, не ходете при "кой да е", особено ако ви го препоръчва продавачът - винаги имайте "едно на ум", когато продавачът държи на нотариус - и те са хора, и те се поддават на блясъка на парите. Изберете някой на когото вярвате, или помолете близки, познати да ви препоръчат някой, на когото те имат доверие.

инж
22.10.2006, 07:50
тук доста хора пишат "по принцип"! :):):):):):):)

Iva
22.10.2006, 18:36
Da, netware5, taka e; no e mnogo trudno da se zaobikoljat, vuprosut ne e v komissionata, a v tova, 4e sa prekaleno mnogo i si pre4at.
Sorry za lat.

prodigal
22.10.2006, 18:49
И аз да напиша нещо по принцип :)
Трябва да си доста смотан и стиснат за да не ползваш и адвокат и агенция когато сключваш сделка за доста пари ! А да разчиташ, че единия ще свърши работата и на двамата (най-често могат) за мен е несериозно. Ама пуста немотия ;)

greeen
23.10.2006, 16:17
Доста време не бях влизал тук и затова едва сега отговарям на green. Би ли ми казал за агенция, която подписва договор при посредничество за покупко-продажба, и в този договор има клауза, че при проблеми има санкции за нея? Би ли ми показал такъв договор, ако обичаш? Не можеш, нали! Просто няма такава агенция и такъв договор. Поне в нормалната практика!........

И аз не бях влизал доста време и едва сега прочетох отговора ти.
Ако договора е за посредничество при покупко -продажба на недвижим имот, то в него има две страни, и всяка е със своя представа за неговото съдържание.Ако те постигнат съгласие и се споразумеят ще има договор, ако не няма да има.Щом искаш да има санкции за посредника при негово неизпълнение на този договор, ще си го отстояваш, аз ли да го направя вместо тебе.А иначе мога да ти изготвя такъв договор но трябва да ми изпратиш конкретни данни.Всеки договор е индивидуален и има малко задължителни атрибути.Естествено е всяка агенция да търси по добри условия за себе си в договорите които предлага на клиентите си.Също така е естествено тези агенции които не предлагат добри условия на клиентите си да имат по малко работа. Това е нормалната практика, когато, както е по закон договарящите се страни са равнопоставени.

greeen
23.10.2006, 16:36
Дали ще наемеш адвокат или брокер каква е разликата?
...проверете при кой да е нотариус за тежести

Мамин сладък!
Разликата между брокер и адвокат е като разликата между тебе и юридически грамотния човек - всеки, който поне мъ-ъ-ъничко се интересува, знае, че нотариусите не са бюро справки. Така че, друг път се изказвай, само ако знаеш какво пишеш, а не "по принцип".
Справките за тежести се правят в Агенцията по вписванията(!не при кой да е нотариус!), но това не е достатъчно, за да си спокоен. То си е цяла наука. За това се плаща, драги!
А твоите безплатни съвети са като безплатната супа - ядеш, ама не се нахранваш, щото вътре няма почти нищо.
Колкото до нотариусите, техните правомощия са в областта на удостоверяванията, а не на справките. При "кой да е нотариус", се ходи, едва когато си сигурен, че имотът "няма проблеми", за да удостовери сключването на сделката. Даже и тогава, мой съвет е, не ходете при "кой да е", особено ако ви го препоръчва продавачът - винаги имайте "едно на ум", когато продавачът държи на нотариус - и те са хора, и те се поддават на блясъка на парите. Изберете някой на когото вярвате, или помолете близки, познати да ви препоръчат някой, на когото те имат доверие.
GO6EV ако се заинтересуваш малко повече от мъ-ъ-ничко, ще разбереш че нотариусите имат модемна връзка с агенцията по вписванията и могат да направят справка по ЕГН на собственика, за вписванията по отношение на неговите имоти, вкл. ипотеки, възбрани и др. тежести.Те са длъжни да го правят преди всяка сделка за себе си, като прилагат писменната справка в архива на сделката.Иначе за да ти бъде издадено удостоверение за липса на тежести от съответната агенция по вписванията ти трябват оригинални документи на имота, а обикновенно собствениците не ги дават.Такова удостоверение се подготвя за сделката с имота, защото актуалноста му е кратка-по разбираеми причини.За това честа практика на мошенниците е да сключват предварителни договори и да прибират капарото, след което потъват в дън земя.Но докато има глупаци ще има тарикати, изчезнат ли глупаците тарикатите ще умрат от глад!И още нещо забелязвам в тези форуми.Анонимноста дава възможност на хората да бъдат арогантни и зли без последствия за тях самите.Така си избиват комплексите, и няма опасност някой да им потърси сметка.А комплексарите не са най добрите съветници. Ти как мислиш GO6EV?Чакам отговора ти и се надявам да е изчерпателен, конкретен и не по принцип.

just a trader
23.10.2006, 18:21
Da, netware5, taka e; no e mnogo trudno da se zaobikoljat, vuprosut ne e v komissionata, a v tova, 4e sa prekaleno mnogo i si pre4at.
Sorry za lat.

Iva, zaobikalqt se i to kak. nai-interesnoto e,4e samite izpulniteli nqmat nishto naprotiv, t.e. lipsva kollegialnost vuv vzaimootnosheniata.
na mene mi se slu4i naskoro da zaobikolq taka edna agencia(neumishleno), no bukvalno za 1 dena neshtata taka se oburnaha,4e sled purvona4alnia ogled na stroeja s posrednika, ve4e bqh v direkten kontakt s izpulnitelq i si spestih ne malka suma pari.
No moga da kaja,4e nqmah nikakvi ugrizenia sled tova, t.k. za 15-20min nekompetentnost na posrednika, shtah da kihna 2.75K eu za ABSOLUTNO NIKAKVA POMOSHT i NIKAKVA RABOTA. sega imota mi e s 2.75K po-lek na djoba :)

spravkata pri notar za tova,4e apartamenta ne e preprodaden na oshte nqkoi drug, moje da se napravi pri absolutno vseki notar sreshtu okolo 100-120lv. razlikata mojesh sama da vidish kakva e.

Na zapad neshtata sa izklu4itelno izpipani i podobno neshto ne moje da se slu4i nikoga. Vseki si znae mqstoto po verigata i nikoi ne precakva suseda! Zashto li??? ami mnogo prosto - ZASHTOTO imat uredena sudebna sistema, koqto predrazpolaga momentalno podvejdane pod sudebna otgovornost i plashtane na neustoiki(JESTOKI pri tova) za propusnati sdelki.

pozdravi i dano vi provurvi s ka4estven posrednik, koito si razbira ot rabotata

just a trader
23.10.2006, 18:31
И аз да напиша нещо по принцип :)
Трябва да си доста смотан и стиснат за да не ползваш и адвокат и агенция когато сключваш сделка за доста пари ! А да разчиташ, че единия ще свърши работата и на двамата (най-често могат) за мен е несериозно. Ама пуста немотия ;)

prodigal, pove4eto seriozni izpulniteli si imat i advokati s koito mojesh da vleznesh v delovi vzaimootnoshenia.

ot li4en opit znam slednoto: agenciata-posrednik za kupuvaneto(v slu4aq) na NI edinstvenoto neshto,koeto pravi e da ti pokaje obekta, eventualno plan-proekt da predostavi,da te zavede i svurje s izpulnitelq(t.k. ti s nego izvurshvash vsi4ki pari4ni sdelki) i poslednoto e da ti predostavi notarialna spravka,4e imotut ne e preprodaden na 3-4-5 lica.
I samo za tazi rabota,koqto obhvashta n epove4e ot 3-4 4asa da kihnesh 2-3-4K euro???

neeeeeeeeeeeee, blagodarq, balucite neka si gi plashtat.

Vseki moje sam da vlezne v kontakt sus stroitelq izpulnitel i da plashta samo za tova,koeto kupuva. a durdoreshti "laterni" koito da ti pulnqt glavata s gluposti kato v magazin za obleklo sa za tezi pari prosto nenujni.

no,koito iska da plashta,ok! samo 4e sled 3-4 NI kato suberesh komisionnite i shte vidish, 4e si se prostil s edna po4ti nova kola

terazini
24.10.2006, 14:00
just a trader недей да дававаш такива идеи на хората. Трябва да ви кажа, че да влезеш в контакт сам със строителя или със обикновен продавач хич не е толкова лесно и безопасно. АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да имаш зад гърба си или добър адвокат или фирма посредник с добър адвокат. В противен случай сам си носиш отговорността. Имайте предвид, че измамите с недвижимите имоти процъвтяват все още с пълна сила. Ако слушате съветите на хората от този форум дето сами си правят всичко и разбират от всичко не се сърдете, че са ви излъгали и са взели паричките. Такива рибета дето си мислят, че сами могат да си направят и операция на мозъка са добре дошли за големите и малки хиени в бизнеса с НИ. Ако пък ви се струва разумно да рискуваш / при това риска е доста сериозен/ 50000 евро за да спестиш 1000 тогава ок, но не обвинявайте после нотариуса, съдията, адвокатите, агенциите, парламента или папата - те не са виновни.

22
24.10.2006, 14:06
Подкрепям Just. Ако ще купувате, ако ще е ново строителство, спестете си излишни и скъпи посредници и влезте в контакт директно със строителя.
Което разбира се не изключва да си се консултирате с юрист - професионално или просто с познат.

just a trader
24.10.2006, 14:22
just a trader недей да дававаш такива идеи на хората. Трябва да ви кажа, че да влезеш в контакт сам със строителя или със обикновен продавач хич не е толкова лесно и безопасно. АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да имаш зад гърба си или добър адвокат или фирма посредник с добър адвокат. В противен случай сам си носиш отговорността. Имайте предвид, че измамите с недвижимите имоти процъвтяват все още с пълна сила. Ако слушате съветите на хората от този форум дето сами си правят всичко и разбират от всичко не се сърдете, че са ви излъгали и са взели паричките. Такива рибета дето си мислят, че сами могат да си направят и операция на мозъка са добре дошли за големите и малки хиени в бизнеса с НИ. Ако пък ви се струва разумно да рискуваш / при това риска е доста сериозен/ 50000 евро за да спестиш 1000 тогава ок, но не обвинявайте после нотариуса, съдията, адвокатите, агенциите, парламента или папата - те не са виновни.

ne davam nikomu akul, no za 2g imam 3 sdelki s NI i nito edin put ne sum minal prez posrednik. vsi4ko si reshavam sam s izpulnitelq i vsi4ko e minato po zakonen red.
vseki izpulnitel razpolaga s kontakti kum dovereni notariusi i advokati. mojesh da polzvash tehnite uslugi, ii da si izberesh sam.
NO NIKOI NE TE ZADULJAVA DA MINESH PREZ POSREDNIK!

na izpulnitelite nne im puka dali ti/az/drugi shte polzvat posrednik ili ne.
parite za NI taka ili ina4e otivat pri tqh.
a dogovora za tova, kak i na koko vnoski shte zaplatish NI se sklu4va i dogovarq mejdu tebe i izplnitelq. Posrednika e vrzkata do sklu4vaneto na predvaritelnia dogovor za pokupkata.

taka 4e risk nqma nikakuv. tova e v slu4ai, 4e kupuvash NI s nali4ni pari.
kak se procedira v BG pri polzvane na kredit ot banka za NI, ne moga da ti kaja. tova ne go znam i neme vulnuva tolkova. no v EU neshtata/vzaimootnosheniata pri pokupka na NI s kredit ot banka sa striktno podredeni.

mejdu drugoto: v EU stranite(A,D,CH) mojesh sam da si izberesh dali shte polzvash uslugite na agencia ili shte vleznesh v kontakt s izpulnitelq li4no. tova go znam sus sigurnost,4e raboti ine sum edinstveniat koito go e pravil.

vseki sam izbira po koi put da trugne. na mene pari za praznodumci i zanishtopravene ne mi se davat. koito iska da si dava parite, ok...
nqma mqsto za opasenia ili pritesnenia, t.k. pokupkata na NI e neshto suvsem elementarno. samo struva mnogo.

uspeh s pokupkite

just a trader
24.10.2006, 14:32

ABSOLUTNO NE E ZADULJITELNO da imash posrednik zad gurba.

povtarqm NNNEEE EEE

trqbva da imash edinstveno dobur advokat,notarius i parite za pokupkata!
nikoi nikomu NE E dlujen bez podpisan dogovor.
sled dogovora ve4e si poel angajiment i SI DLUJEN da go spazvash.

PS: ne iskam da se zaqjdam, no mi se struva 4e zashtitavash nekompetentnostta na mnojestvo nesposobni i nishtonepraveshti "brokeri" na NI.

az tqh gi zaobikalqm poradi pri4inata, 4e znam kak si izkarvam parite i na bezdarnici djobove ne pulnq

Morski
24.10.2006, 15:44
Nai dobrata agentsia e Address Group, ne sluchaino uchastva vav venture gruzestvo listvano na London Stock Exchange. - Bulgarian Land Development Plc /BDL/, osven vodeshti menageri ot europe tam figurira i imeto na edin bivsh premier ministar - Dimitar Popov. Izvodite sa za uchastnitsite vav foruma.

TrustNo1
24.10.2006, 15:55
Извинявам се ако не съм по темата, ама прегледах мненията тук и сте по в час от мен та се реших да Ви питам за съвет. Търся си жилище в София (тристайно) за около 70-75 хил евро.
ще се радвам на всякакви препоръки на хора, които са минали по този път.
благодаря

terazini
24.10.2006, 16:51
just a trader нещо май не си ме разбрал. Това, което написах е следното "АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да имаш зад гърба си или добър адвокат или фирма посредник с добър адвокат"
Не защитавам никого просто съм в бранша от много много години и с мнението си се опитвам да предпазя хората които четат форума. Не се заяждам и не искам да си налагам мнението насила, но ако два или три пъти си се справил сам браво,значи си попаднал на коректни хора от другата страна. Само че четвъртия път може да нямаш този късмет, а грешките в този бизнес струват много скъпо. Мога да ти кажа, че със сигурност и ти си бил подхлъзнат лекичко от изпълнителите и си платил повече пари от колкото е трябвало защото им знам номерата. А номерата са им много и са малко адвокатите, които могат да се усетят още по - малко са брокерите, които в повечето случаи гледат само да си вземат процента, а какво да говорим за обикновенните хора. Но избора си е твой. Що се отнася до агенциите за НИ мога да кажа, че голям процент от тях не стават за нищо - прости, ограничени хора с голямо самочувствие и никакво покритие, тотална липса на познания в областта, лошо отношение към клиентите и т.н. Обаче има и такива, които заслужават всеки лев от комисионната си. То общо взето е така във всяка една област. Има си клиенти за всички. Ако си си избрал кофти агенция тя ще ти свърши и кофти работата. Но избора си е твой нали.

Z4
24.10.2006, 18:21
just a trader нещо май не си ме разбрал. Това, което написах е следното "АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да имаш зад гърба си или добър адвокат или фирма посредник с добър адвокат"
Не защитавам никого просто съм в бранша от много много години и с мнението си се опитвам да предпазя хората които четат форума. Не се заяждам и не искам да си налагам мнението насила, но ако два или три пъти си се справил сам браво,значи си попаднал на коректни хора от другата страна. Само че четвъртия път може да нямаш този късмет, а грешките в този бизнес струват много скъпо. Мога да ти кажа, че със сигурност и ти си бил подхлъзнат лекичко от изпълнителите и си платил повече пари от колкото е трябвало защото им знам номерата. А номерата са им много и са малко адвокатите, които могат да се усетят още по - малко са брокерите, които в повечето случаи гледат само да си вземат процента, а какво да говорим за обикновенните хора. Но избора си е твой. Що се отнася до агенциите за НИ мога да кажа, че голям процент от тях не стават за нищо - прости, ограничени хора с голямо самочувствие и никакво покритие, тотална липса на познания в областта, лошо отношение към клиентите и т.н. Обаче има и такива, които заслужават всеки лев от комисионната си. То общо взето е така във всяка една област. Има си клиенти за всички. Ако си си избрал кофти агенция тя ще ти свърши и кофти работата. Но избора си е твой нали.

ne reshavam neshta za mnogo pari ei taka na kusmet.sustavil si si greshno mnenie.
ne mislq, 4e e neobhodimo da se polzvat bezuslovno uslugite na posrednicite. kakto ti kaza, z avsqko neshto si ima hora i hora.
az ne mislq i da gi polzvam i za v budeshte. kogato vednuj imash kontakti s nqkolko dobri izpulnitelq, neshtata natauk sa po-lesni.
ve4e moje da se pregovarq i za otstupki! no.... tova i malkite deca sigurno go znaqt.
sumnqvam se 4e sum bil podhluznat, t.k. pove4eto izpulniteli, kakto i tezi,koito polzvam imat obqveni ceni/m2 v tehnite site-ove i cenata ot tam ne se promenq. samo ako si klient na 2-3-4 NI zakupen ot tqh.
moje da ne sum v tozi business, no gi useshtam neshtata, kogata stava duma za pove4e pari :)

PS: ne sum iskal da prozvu4a zaqdlivo.
PPS: a, mai sum s drugia nick. ami za da ne se 4udish Z4=just a trader

greeen
25.10.2006, 11:36
Извинявам се ако не съм по темата, ама прегледах мненията тук и сте по в час от мен та се реших да Ви питам за съвет. Търся си жилище в София (тристайно) за около 70-75 хил евро.
ще се радвам на всякакви препоръки на хора, които са минали по този път.
благодаря
Моето предложение е следното:
-Намери си едно актуално рекламно издание за имоти в София
-Избери 5 агенции с най много оферти близко до твоето търсене
-Посети ги и им обясни че си търсиш агенция която да намери имота който искаш, и поискай договор с който ще се ангажирате взаимно за това.
-Прочети внимателно договорите и ако е необходимо с помоща на адвокат изготви твое предложение за такъв договор като непременно визирай срок на договора не по дълъг от 1месец, за да провериш що за стока са.Ако не ти харесат първия месец- адио.
-Изпрати така изготвения договор на агенциите които си избрал и виж дали някой ще приеме да работи при твоите условия.Ако е нужно направи компромиси в рамките на допустимото според тебе.
-Ако никой не приеме да работи за тебе повтори цялата процедура.
Големите фирми обикновенно не приемат клиентите им да диктуват условията, но имат най-добрите оферти.Малките са по скромни но не винаги достатъчно компетентни.Търси специалисти, те си личат.
Ако не успееш ще трябва да търсиш самостоятелно, но внимавай че тарикатите са повече от китайците.По евтино е, но евтиното винаги излиза по скъпо.
Успех и като си купиш жилището ще почерпиш форума със мнението си по въпроса който се дискутира.

инж
25.10.2006, 12:38
Доста време не бях влизал тук и затова едва сега отговарям на green. Би ли ми казал за агенция, която подписва договор при посредничество за покупко-продажба, и в този договор има клауза, че при проблеми има санкции за нея? Би ли ми показал такъв договор, ако обичаш? Не можеш, нали! Просто няма такава агенция и такъв договор. Поне в нормалната практика!........

И аз не бях влизал доста време и едва сега прочетох отговора ти.
Ако договора е за посредничество при покупко -продажба на недвижим имот, то в него има две страни, и всяка е със своя представа за неговото съдържание.Ако те постигнат съгласие и се споразумеят ще има договор, ако не няма да има.Щом искаш да има санкции за посредника при негово неизпълнение на този договор, ще си го отстояваш, аз ли да го направя вместо тебе.А иначе мога да ти изготвя такъв договор но трябва да ми изпратиш конкретни данни.Всеки договор е индивидуален и има малко задължителни атрибути.Естествено е всяка агенция да търси по добри условия за себе си в договорите които предлага на клиентите си.Също така е естествено тези агенции които не предлагат добри условия на клиентите си да имат по малко работа. Това е нормалната практика, когато, както е по закон договарящите се страни са равнопоставени.
Зелени човече, пак пишеш по принцип!
Всъщност ти се обръщаш към агенциите, т.е. ако не искаш, не ги търсиш. За клаузите - моите адвокати могат да ми ги изготвят, благодаря за предложението все пак! Аз те питах нещо конкретно. Ако имаш опит с подобни договори и си държал такива в ръцете си, би ли ми показал някой, който да включва подобна клауза ... ? е?

инж
26.10.2006, 11:21
Всъщност ако искате да намерите това, което ви удовлетворява, обаждането на една или 5 агенции не върши работа. Защо е така мога да говоря надълго и нашироко. Но е факт. Искате ли да намерите супер изгодна оферта, нужна ви е дисекция на пазара в момента на търсенето. И това няма да ви го направи някое брокерче. Трябва да си го направите самите вие. Струва скъпо - време и нерви. Но другата алтернатива е да ви мъкнат и разкарват, докато и на вашите брокери им писне и пак да не свършите работа. излизат интересни оферти, да, но те се задържат минимално време като оферти и стават бързо сделки. И тук е мястото на човека, който трябва да ви защити гърба. Много примамливите оферти често са опити за измама. Обикновения човек трудно ще я разпознае. Затова има нужда от някого, на когото да има доверие и да е юридически /и не само/ грамотен. Иначе трябва просто да бяга от изгодните оферти. Въпреки че някои от тях са истински оферти, а не опити за измама. Или да недоволства от "ситуацията в страната", "тъпите брокери", "гадните продавачи" и разни подобни.

goto
26.10.2006, 12:12
На същото мнение съм. Брокерите изобщо нямат това време, за да се "посвещават" на клиентите си и човек е най-добре сам да си търси жилището, ако има тази възможност. Преди време имаше статия на този сайт "Ловци на апартаменти" и там се разправяше за такива агенции, в които брокерът се заема изцяло и само с една поръчка докато не я изпълни. При условие че непрекъснато сме заливани от новини какво явление била Б-я на пазара на НИ, мисля че е време този стил на работа да намери почва и тук.

neli.traikova3
02.07.2013, 14:08
Най-добрата агенция в България е АДРЕС!! Всички брокери в канторите(който са в цялата страна) са невероятно компетентни, могат да ви кажат най-добрата пазарна цена за имота който търсите или предлагате,съдействие от всички банки,тежести върху имота,наследници абослутно всичко което ви е необходимо като документация за покупко-продажба ще направят.Невероятно отнощение към клиента имат(специални адмирации към офиса във Велико Търново) Изберете ги няма да сгрешите!!!:

Bango
02.07.2013, 14:12
Най-добрата агенция в България е АДРЕС!! Всички брокери в канторите(който са в цялата страна) са невероятно компетентни, могат да ви кажат най-добрата пазарна цена за имота който търсите или предлагате,съдействие от всички банки,тежести върху имота,наследници абослутно всичко което ви е необходимо като документация за покупко-продажба ще направят.Невероятно отнощение към клиента имат(специални адмирации към офиса във Велико Търново) Изберете ги няма да сгрешите!!!:);):);):);):);)

Забрави да кажеш, че сме в "Рекламна пауза".:D

neli.traikova3
02.07.2013, 14:15
Забрави да кажеш, че сме в "Рекламна пауза".:D

Не се шегувам..наистина могат да ви свършат страхотна работа и винаги винаги защитават страната на своя клиент.И да аз бях част от този екип, но препоручвам на хората за тяхно спокойствие е да се обурнат към агенция

equal
02.07.2013, 14:18
Не се шегувам..наистина могат да ви свършат страхотна работа и винаги винаги защитават страната на своя клиент.И да аз бях част от този екип, но препоручвам на хората за тяхно спокойствие е да се обурнат към агенция

http://mindia.imoti.info/pcgi/info.cgi?act=3&adv=1j131279918767802

Брокер: Нели Трайкова
Агенция: АДРЕС НЕДВИЖИМИ ИМОТИ - КАНТОРА ВЕЛИКО ТЪРНОВО

вЕрваме ти ! :D:D:D

neli.traikova3
02.07.2013, 14:21
Аз не мога да разбера защо се плашите толкова от агенциите,всеки работи и иска да получава пари за това, не е толкова лесно да си брокер.Ние не сме мошеници и нямаме намерение да ви лъжем.Просто си вършим работата и иска ме тя да бъде платена.Все пак нито една агенция не е благотворително дружество.

neli.traikova3
02.07.2013, 14:26
http://mindia.imoti.info/pcgi/info.cgi?act=3&adv=1j131279918767802

Брокер: Нели Трайкова
Агенция: АДРЕС НЕДВИЖИМИ ИМОТИ - КАНТОРА ВЕЛИКО ТЪРНОВО

вЕрваме ти ! :D:D:D

да аз съм брокер но вече не в тази агенция за жалост за това мога да направя съпоставка на тези който наистина си разбират от работата...и на тези който използават клиента!!!