PDA

View Full Version : Албена АД (6AB / ALB)

Страници : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12

metala
08.08.2007, 13:13
Днес голямо мъртвило тука бе другари.Що така?

да бе 0 акции разменени........това син чип ли е,или...?

B.Graham
08.08.2007, 13:16

Днес е блеееедо син.

metala
08.08.2007, 13:17

Днес е блеееедо син.

дано да не изгуби цвета си!

B.Graham
08.08.2007, 13:19

Днес е блеееедо син.

дано да не изгуби цвета си!
Ако не шитнат Лагуната и сезона наистина се окаже слаб......кой знае.

metala
08.08.2007, 13:20
Ако не шитнат Лагуната и сезона наистина се окаже слаб......кой знае.

мани,не думай......лош сценарий!

KOSTJUMAR
17.08.2007, 15:33
Abe spokoino be hora,
tsenata shte darpa nazad, nali taka prognoziraha stratezite tuka.
Ako ne, kakto mislia az, zdrave da e.:)

Здраве да е.
ПП В дългосрочен план е нагоре.

PeterNK
17.08.2007, 15:59
Оле, оле, оле :)
БФБ-София пуска два нови индекса от 3 септември тази година
17.08.2007 14:17
От 3 септември тази година Българска фондова борса – София стартира изчислението на два нови индекса – BG-REIT и BG Total Return 30, съобщиха от борсата.
BG-REIT ще е базиран на пазарната каптиализация, коригирана с free-float-а, и ще включва акции на на дружества със специална инвестициона цел за секюритизация на недвижими имоти или земя. В индекса ще влизат компании, търгувани на пазар, организиран от борсата, не по-малко от 3 месеца преди включването им, с пазарна капитализация, не по-малка от 5 млн. лв., изтъргуван оборот по позицията за последната година не по-малко от 1,5 млн. лв., минимум 750 сключени сделки и поне 15% free-float.

Първоначално в индекса ще бъдат включени 11 дружества - Актив Пропъртис АДСИЦ, Фонд за земеделска земя Мел инвест АДСИЦ, Адванс Терафонд АДСИЦ, БенчМарк фонд имоти АДСИЦ, Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ, Елана Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ, ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ, Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ, Булленд инвестмънтс АДСИЦ, Парк АДСИЦ и Прайм Пропърти БГ АДСИЦ.

Вторият индекс, BG TR30, ще бъде базиран на промяната на цените на акциите на включените компании, като всяка от тях ще бъде с равно тегло. Индикаторът има за цел да отчита общата доходност на акциите, включително и раздадените дивиденти.

В BG TR30 ще бъдат включени първите 30 компании, класирани по четири критерия - пазарна капитализация, free-float, брой сделки и оборот за последната година. Всеки от тези критерии ще е с еднаква тежест.

Минимумът за пазарна капитализация на компаниите от BG TR30 е 10 млн. лв., а за free-float – 10%. Всяка от включените емисии ще трябва да е поне от 250 000 акции.

Първоначалната стойност на индекса ще е 1 000 пункта. В началото в BG TR30 ще влизат следните компании - Адванс Терафонд АДСИЦ, Албена АД, Албена Инвест Холдинг АД, Българска телекомуникационна компания АД, Доверие Обединен Холдинг АД, Еврохолд България АД, Елана Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ, ЗД Евро инс АД, Стара Планина Холд АД, Индустриален Капитал Холдинг АД, Индустриален Холдинг България АД, Каолин АД, Кораборем. завод Одесос АД, М+С хидравлик АД, Монбат АД, Неохим АД, Оргахим АД, Петрол АД, Пловдив-Юрий Гагарин БТ АД, Полимери АД, Синергон Холдинг АД, Софарма АД, ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АД, ТБ Корпоративна търговска банка АД, ТБ Първа Инвестиционна Банка АД, ТБ Централна кооперативна банка АД, Топливо АД, Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ, Химимпорт АД и Холдинг Варна A АД.
И двата индекса ще актуализират два пъти годишно.

INSIDER-A
17.08.2007, 17:13
Оле, оле, оле :)
БФБ-София пуска два нови индекса от 3 септември тази година
17.08.2007 14:17
От 3 септември тази година Българска фондова борса – София стартира изчислението на два нови индекса – BG-REIT и BG Total Return 30, съобщиха от борсата.
BG-REIT ще е базиран на пазарната каптиализация, коригирана с free-float-а, и ще включва акции на на дружества със специална инвестициона цел за секюритизация на недвижими имоти или земя. В индекса ще влизат компании, търгувани на пазар, организиран от борсата, не по-малко от 3 месеца преди включването им, с пазарна капитализация, не по-малка от 5 млн. лв., изтъргуван оборот по позицията за последната година не по-малко от 1,5 млн. лв., минимум 750 сключени сделки и поне 15% free-float.

Първоначално в индекса ще бъдат включени 11 дружества - Актив Пропъртис АДСИЦ, Фонд за земеделска земя Мел инвест АДСИЦ, Адванс Терафонд АДСИЦ, БенчМарк фонд имоти АДСИЦ, Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ, Елана Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ, ФеърПлей Пропъртис АДСИЦ, Интеркапитал Пропърти Дивелопмънт АДСИЦ, Булленд инвестмънтс АДСИЦ, Парк АДСИЦ и Прайм Пропърти БГ АДСИЦ.

Вторият индекс, BG TR30, ще бъде базиран на промяната на цените на акциите на включените компании, като всяка от тях ще бъде с равно тегло. Индикаторът има за цел да отчита общата доходност на акциите, включително и раздадените дивиденти.

В BG TR30 ще бъдат включени първите 30 компании, класирани по четири критерия - пазарна капитализация, free-float, брой сделки и оборот за последната година. Всеки от тези критерии ще е с еднаква тежест.

Минимумът за пазарна капитализация на компаниите от BG TR30 е 10 млн. лв., а за free-float – 10%. Всяка от включените емисии ще трябва да е поне от 250 000 акции.

Първоначалната стойност на индекса ще е 1 000 пункта. В началото в BG TR30 ще влизат следните компании - Адванс Терафонд АДСИЦ, Албена АД, Албена Инвест Холдинг АД, Българска телекомуникационна компания АД, Доверие Обединен Холдинг АД, Еврохолд България АД, Елана Фонд за Земеделска Земя АДСИЦ, ЗД Евро инс АД, Стара Планина Холд АД, Индустриален Капитал Холдинг АД, Индустриален Холдинг България АД, Каолин АД, Кораборем. завод Одесос АД, М+С хидравлик АД, Монбат АД, Неохим АД, Оргахим АД, Петрол АД, Пловдив-Юрий Гагарин БТ АД, Полимери АД, Синергон Холдинг АД, Софарма АД, ТБ Българо-Американска Кредитна Банка АД, ТБ Корпоративна търговска банка АД, ТБ Първа Инвестиционна Банка АД, ТБ Централна кооперативна банка АД, Топливо АД, Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ, Химимпорт АД и Холдинг Варна A АД.
И двата индекса ще актуализират два пъти годишно.

Петре, моля те престани да спамиш по темите с тази доста дълга новинка. Поне я посъкрати малко.

Chernoborsadjiata
18.08.2007, 08:29
Странно как падна цената тук по време на най-силното тримесечие за печалбата на Albena?

KOSTJUMAR
18.08.2007, 08:39
Странно как падна цената тук по време на най-силното тримесечие за печалбата на Albena?
Най-силното тримесечие може и да се окаже най-слабото съпоставено със същите за последните няколко години. Не е препоръка.

zaho
18.08.2007, 09:52
Най-силното тримесечие може и да се окаже най-слабото съпоставено със същите за последните няколко години. Не е препоръка.

o6te ne jasno dali e bilo tolkova pulno kolkoto predi ili ne.
osven tova, po pamet, za sdelka s Lagunata se govore6e za Aug
a toi ne e svur6il.

BGTR30
18.08.2007, 20:51
Don't worry about Albena ... Albena will prevail ! :)

Малкия
20.08.2007, 09:48
МММмммддддааааа.......
Край на промоциите

Morski
20.08.2007, 16:57
2 000dka = 2 000 000kv.m. X min. 300EUR/kv.m. 600 mil. euro
Otchetite mnogo mnogo ne me interesuvat sled tova tyk., a kolko e pazarnata kapitalizatsia v momenta?

Morski
20.08.2007, 16:58
МММмммддддааааа.......
Край на промоциите

Abe bratche,
kakva promotsia, shte vidish kade shte otide tsenata.
Samo gledai.
Slushai dartia insider.

Малкия
21.08.2007, 15:00
Морски, ще слушам. Пък и нали казваш, че си стар .... /опитен навярно/.
Аз си играя с дребни кинти и си изкарвом по някоя стотинка за джобни, но Албенките, колкото и да са ми малко - ще си ги стискам още и като чукнат 250 - ще ти свирна за по биричка. /дано не се наложи да чакам до пенсия/ ;-)

Morski
21.08.2007, 17:18
Аз си играя с дребни кинти и си изкарвом по някоя стотинка за джобни, но Албенките, колкото и да са ми малко - ще си ги стискам още и като чукнат 250 - ще ти свирна за по биричка. /дано не се наложи да чакам до пенсия/ ;-)

Niama da chakash do pensia pich, vervai mi.:):)

mvr0306
21.08.2007, 19:07

Niama da chakash do pensia pich, vervai mi.:):)

а до кога че и аз съм нещо нетърпелив?

netware5
28.08.2007, 10:02
Баси кобоса!!!!!!!

kork
28.08.2007, 10:02
Баси кобоса!!!!!!!

това беше Капман

B.Graham
28.08.2007, 10:09
Явно 120 е добра цена за тях.Като се насъберат акции и те пускат акциосмукачката.

tedi79
28.08.2007, 10:12
Сигурно са научили нещо повече за Лагуната. И от холдинга си купуват от известно време...

lawyer
28.08.2007, 10:21
Няма какво да се научава, на всички е ясно че Лагуната се продава в началото на септември.

metala
28.08.2007, 10:42
Няма какво да се научава, на всички е ясно че Лагуната се продава в началото на септември.

тази сделка не се ли отлага вече няколко пъти?сигурно ли е за началото на септември?

lawyer
28.08.2007, 10:50
Не се е отлагала сделката, от Албана АД официално обявиха че ще стане в края на сезона. Освен това, няма как да стане по средата на активния туристически сезон.

Valuator
28.08.2007, 10:54
Туристите от Лагуната ги прехвърлиха в к-с Албена в началото на август поради липса на вода. Така че на практика в Лагуната не е имало активен сезон тази година.

Не се е отлагала сделката, от Албана АД официално обявиха че ще стане в края на сезона. Освен това, няма как да стане по средата на активния туристически сезон.

todorov 74
28.08.2007, 10:56
Туристите от Лагуната ги прехвърлиха в к-с Албена в началото на август поради липса на вода. Така че на практика в Лагуната не е имало активен сезон тази година.

Не се е отлагала сделката, от Албана АД официално обявиха че ще стане в края на сезона. Освен това, няма как да стане по средата на активния туристически сезон.Не е вярно това.Без вода е около месец, а преди това беше фул и то на цени доста високи.

Малкия
30.08.2007, 20:05
Я, и тук отчетче с интересно съдържание

Утре пазарът ще го изкоментира навярно

metala
04.09.2007, 12:15

а бе,какво стана с тази прословута сделка?има ли някаква яснота,или....

zaho
04.09.2007, 12:42
i mene me hva6tat nervite ve4e, no raz4itam
4e paketite koito minaha predi njakolko sesii sa
po-insaiderski ;-)

small
05.09.2007, 13:11
някой ще даде ли малко инфо какво е станало със сделката за ЛАгуната.
мерси предварително и успех на тези които устискахме,засега де)))))

netware5
05.09.2007, 13:21
Май някой е разбрал нещо. Интересно чий беше този кобос в края на сесията?

Hakkinen
05.09.2007, 13:22
Май някой е разбрал нещо. Интересно чий беше този кобос в края на сесията?

Е как чий? На Пощенска много ясно :)

B.Graham
05.09.2007, 13:31
Tук два дни е интересно.Дали няма да ни сервират нещо по време на празниците?Ей така да не скучаеме.

zaho
05.09.2007, 13:33
Tук два дни е интересно.Дали няма да ни сервират нещо по време на празниците?Ей така да не скучаеме.

ha dano..

Morski
05.09.2007, 15:52
Abe ostavete ia tazi laguna na mira malko, drazte ia za desert, gvozdeiat kakto vi kazah sa terenite okolo dambata = balchik,
predobite sa ot Tihia Kat, proverete kakvo e uchastieto na Albena AD tam,
Za informatsia kvadratnia na realna sdelka tam e 2 000 Euro.
Eto vi malko insaidersa informatsia za razmisal a astavam na vas da pretsenite kolko stotin miliona euro struvat terenite.\
Ne preporachvam nishto. Uspeh na vsichki traideri.

BGTR30
11.09.2007, 18:03
Днес се върнах от Албена и реших да споделя малко информация за посещаемостта на Албена. Посетих два от хотелите в Албена - Калиопа и Магнолия. 3 звезди лукс са. Първия беше почти 100% зает 1ви до 5ти. Когато аз резервирах имаше 6 стай свободни, а хотела не е малък. Във втория няма стай до 15ти (проверих като пойсках на рецепцията стая след край на престоя ми). Има доста ромънци, ужасно много руснаци и доста германци. Видях и англичани, но не са в концентрации като руснаците. Имаше и доста българи. За 10 дни предполагам не може да се извади представителна информация за целия сезон, но все пак като се има предвид, че е края на лятото има доста хора.

Имам акции. Не е препоръка за търговия.

ПС: Покрай добрите проноции пратих вчера агенти и на Приморско ММЦ "Магнолиите" 4*. Като получа информация ще споделя пак

zaho
14.09.2007, 09:59
novina li ima?

Императорът
14.09.2007, 10:00
Има - Яхо-о-о-о-о-о-о-о !!!

Ей - това не новина - просто кефене.... ;-)

B.Graham
14.09.2007, 10:01
Явно има.Някой явно вече знае за сделката.Чак ме е яд че продадох.

vikitoria
14.09.2007, 10:09
Дали е сделка или просто си му идва време на дружеството да влезне в релсите на БФБ!!това е едно от най-добрите дружества на борсата според мен :)но за съжаление с малък основен капитал:(
разбира се че авторът има акции:)

Малкия
14.09.2007, 10:13

Ти си стара лисица и не продаваш хубави акции - не се крий

Morski
14.09.2007, 10:15
Az se chudia tuka diletanti li shte, chetete li kakvo pisha? Az tuka vi podhvarliam vatreshno info a Vie lapate mohite, ot polovin godina vi razpraviam che albena pridobi okolo 2 000dka zemia s pazarna tsena po-goliama ot kapitalizatsia na druzestvoto v momenta ama tuka spite.

B.Graham
14.09.2007, 10:16

Ти си стара лисица и не продаваш хубави акции - не се крий
:) Продадох.Август беше за други акции и АЛбена беше разлюбена.:)

zaho
14.09.2007, 10:24
Az se chudia tuka diletanti li shte, chetete li kakvo pisha? Az tuka vi podhvarliam vatreshno info a Vie lapate mohite, ot polovin godina vi razpraviam che albena pridobi okolo 2 000dka zemia s pazarna tsena po-goliama ot kapitalizatsia na druzestvoto v momenta ama tuka spite.

4eteme be Morski.
prosto sdelkata 6te vleze direktno v pe4albata,
a drujestvoto ima nujda ot po-dobri pokazateli.
zemite - sled preocenka na aktivi ili preprodajba

metala
14.09.2007, 11:30

албена ми е голяма любов!отвреме на време се разделяме,но е рядкост да не е в пртфейла.....

B.Graham
14.09.2007, 11:31

албена ми е голяма любов!отвреме на време се разделяме,но е рядкост да не е в пртфейла.....
И аз бях така до края на юли.

mashina
14.09.2007, 12:27
eh tia smeshnici s tva umrialo 108 kvo si misliat che praviat? Da hodiat da si pompat izbushenia holding i da ne se praviat na igrachi. Sega kato prodadat ALB shte imat parichki da pompat izbusheniaka eubg. pulni smeshnici. Ot vsichki posrednici tia sa nai-smotanite i smeshni ama naistina. ROFLMAOOO

Императорът
14.09.2007, 23:53
Албена е просто секси. Дори тая цена не може да покрие стойността на земята, дето държи Албена.

mashina
15.09.2007, 09:31
xaxaxaxaaxaxaxa izbusheniacite ot 108 kak se naigraha ot mnogo hitrini. Niakoi im gi vze 500 broiki i im go sloji. Spored men te iskaha da stresirat pazara a ne da prodavat ama se naigraha. Abe ebati smeshnata firma 108. Sega pone imat kinti da si pompat izbushenia holding

Малкия
15.09.2007, 09:40
xaxaxaxaaxaxaxa izbusheniacite ot 108 kak se naigraha ot mnogo hitrini. Niakoi im gi vze 500 broiki i im go sloji. Spored men te iskaha da stresirat pazara a ne da prodavat ama se naigraha. Abe ebati smeshnata firma 108. Sega pone imat kinti da si pompat izbushenia holding

Колега, заеби ги 108 да си харчат кинтите. На пролет като се сплитне 1/100 на 2,50 - ще си купуват после на 5 лв. / Имам малко и не продавам - ще си ги държа до пенсия - не препоръчвам нищо/

Императорът
15.09.2007, 09:51
Какво е "108" - номер на брокер ли? Ми това е моят... ама аз не съм избягал...

B.Graham
15.09.2007, 09:55
Не е толкова важно кой продаде а кой купи ;)

BGTR30
15.09.2007, 12:15
Споменах, че като имам информация от агентите в Магнолиите ММЦ Приморско ще пиша: Пълен е хотела - вчера са се разменили 2 големи френски групи.

Имам акции. Не е препоръка. Вярвам, че отчета за 3то тримесечие ще е добър :)

metala
20.09.2007, 00:25
албена стигна 150 и без дългоочакваната сделка за бялата лагуна!когато тя стане факт,къде ли ще отидем?това не е препоръка за покупки или продажби на тази акция!

zaho
20.09.2007, 08:05
албена стигна 150 и без дългоочакваната сделка за бялата лагуна!когато тя стане факт,къде ли ще отидем?

Oh, i na mene ne mi se misli :-)

ravnovesie
20.09.2007, 08:23
Цената на квардратен метър на Лагуна*квадратните метри на останалата земя на Албена + стойността на бизнеса

Morski
20.09.2007, 09:41
Samo gledaite kade shte otide tsenata.

съни(тя)
20.09.2007, 09:43
Имате ли идея за пазарна оценка на "Магнолиите"?

Императорът
20.09.2007, 10:06
Какво - да не би да има сделка за Лагуна?

B.Graham
20.09.2007, 10:12
Ако има ще се чуе.Два дни преди сделката цените ще се изстрелят.

franky4fingers
20.09.2007, 10:14
Ami tq cenata ne se li e izstrelqla veche :) ?

zaho
20.09.2007, 10:15
Ami tq cenata ne se li e izstrelqla veche :) ?

o6te ima nakude :-)

franky4fingers
20.09.2007, 10:16
Tuka e skuchno! :)

zaho
20.09.2007, 10:30
Tuka e skuchno! :)

da poka4vaneto e garantirano, njama opasnost :-)
ne e preporuka :-)

franky4fingers
20.09.2007, 10:36
da poka4vaneto e garantirano, njama opasnost
ne e preporuka

Ama toi rasteza veche se poizcherpa :) Ima oste, no ne me privlicha

zaho
20.09.2007, 10:57
da poka4vaneto e garantirano, njama opasnost
ne e preporuka

Ama toi rasteza veche se poizcherpa :) Ima oste, no ne me privlicha

mnogo si e hubavo momi4eto :-)
uspeh

zaho
24.09.2007, 20:41
Три хотела в Албена ще бъдат изцяло обновени за новия туристически сезон, заяви изпълнителният директор на дружеството Красимир Станев. Това са хотелите "Компас", "Магнолия" и "Панорама". По предварителен план вложенията ще са 25 млн.лв. Ще бъде освежена инфраструктурата в комплекса, ще завърши и изграждането на второто тяло на най-новия хотел в курорта "Фламинго".

Предвижда се да бъдат направени и някои паркове, но към момента Станев ги запази в тайна, като заяви, че това ще е изненада за гостите на курорта догодина. Албена има едни от най-големите и модерни слънчеви колектори в Европа, разположени в хотелите "Фламинго", "Калиакра" и "Арабела Бийч". Соларните съоръжения на "Калиакра" и "Фламинго" са с площ от 310 кв. м всеки. Те затоплят водата в откритите басейни към хотелите.

BankOfLame
25.09.2007, 09:12
"Некерман" спира да води туристи в Албена
в. Дневник

Германският туроператор "Некерман", който е част от групата "Томас Кук", се отказва да води туристи през следващия летен сезон в Албена и не е подновил договора си с морския курорт. Информацията потвърди както представителят на "Томас Кук" за България Христо Колев, така и изпълнителният директор на Албена Красимир Станев. Това е третият туроператор, който се отказва от някоя от дестинациите около Варна.
Представителите на туристическия бранш обясняват решението на международните туроператори, от една страна, с отслабналия интерес на чуждите туристи към курортите в Северното Черноморие. Другата причина е поддържането на места на по-високи цени на туристическите пакети в сравнение с Южното Черноморие, където и предлагането на легла е значително по-голямо и конкурентно. Няколко са мотивите ни да не продължим работата си с курорта, но основната е завишаването на цените, обясни Колев.

PeterNK
25.09.2007, 09:44
Някой знае ли кога официално приключва сезона?

todorov 74
25.09.2007, 09:54
Мисля че официалности при края на сезона няма.Освен това сезона в Албена тази година незнам дали е започвал.

BankOfLame
25.09.2007, 10:43
Краят на сезона зависи изключително и само от румънците и техните ваканционни нагласи, но мисля че и те се изчерпаха

zaho
25.09.2007, 11:51
Мисля че официалности при края на сезона няма.Освен това сезона в Албена тази година незнам дали е започвал.

kakvo ima6 predvid?

todorov 74
25.09.2007, 11:59

kakvo ima6 predvid?Имам в предвид че Албена изкара един от най-слабите си сезони.Освен това посетих един от обновените им хотели и един час не можах да си харесам стая.Пълна пародия в сравнение с това което се строи в други курорти.За обслужване не ми се говори.Нищо очудващо за слабия сезон и предстоящите такива.

zaho
25.09.2007, 12:06
ami da prodavame togava :-)
az utre se narejdam na 130lv puk dano njakoi mi gi kupi. :-)
bazikam se- ne se zajajdam.
ne sum hodil tam tova ljato, no puk ima hora koito sa dovolni.
vse pak izmeritel e ot4eta i fakta 4e pravjat investicii.
uspeh ako investira6 na BFB.

man_united
27.09.2007, 12:11
Интересно (http://www.investor.bg/?id=55320)

metala
27.09.2007, 12:13

какво интересно видя?

pinko-rp
27.09.2007, 15:59
http://news.expert.bg/?id=125349

Лоши новини за Албенката :( !!!

man_united
27.09.2007, 16:01

какво интересно видя?

Интересното е дали това ще влезе в сила!

Връзката с ALB е участието и в ALBHL, респективно участието на ALBHL в ALB !!!

foxy73
27.09.2007, 23:03

kakvo ima6 predvid?Имам в предвид че Албена изкара един от най-слабите си сезони.Освен това посетих един от обновените им хотели и един час не можах да си харесам стая.Пълна пародия в сравнение с това което се строи в други курорти.За обслужване не ми се говори.Нищо очудващо за слабия сезон и предстоящите такива.

...........относно обслужването в Албена,ами вижте им заплатите и ....ще разберете качеството на обслужване,и докато при работниците "капе".......,то при Краси Станев ще "вали",а кадърните им кадри отдавна са в чужбина или в най лошия случай на Златните или Слънчев бряг....

zaho
28.09.2007, 05:56
abe foxi i todoroff
vie ste ot 2 sena tuka i ve4e vsi4ko razbirate.
drujte si poru4kite na 120lv-njama problem.

съни(тя)
28.09.2007, 09:55
Не ме интересуват особено туристическите дружества и се извинявам, че взимам отношение, но ако има такова на борсата, което заслужава внимание, според мен това е само Албената.
Единственият курорт, в който не забравиха, че пространството и зеленината има значение.Предполагам и инвестициите, които сега ще правят от 25млн.лв за модернизиране и строеж/на мястото на стари/ на съвременни хотели ще повиши интереса към тях.Това, че Некерман не е подновил договора си е нормално, като се има предвид, че си имат бази на Южното черноморие/осн.Царево/ и трябва да ги запълват там:))

netware5
28.09.2007, 10:04
Много ми е интересно кой идиот изсипа така селски днес ALB, за радост на Капман и ОББ? Ако пък го е направил за да влезе после в HDPAT е двоен идиот :):):)

Krank
28.09.2007, 10:09
Пукнатините с некерман с появиха още преди 1-2 години. И причината е че некерман изпраща само бедни туристи и Алб няма кяр от тази работа, особенно откакто се появиха румънците.

PeterNK
28.09.2007, 10:13
Много ми е интересно кой идиот изсипа така селски днес ALB, за радост на Капман и ОББ? Ако пък го е направил за да влезе после в HDPAT е двоен идиот :):):)
Добре, че има и такива идиоти иначе човек трябва винаги да купува скъпо : ) ... а друго си е ако си пропуснал влака в такива моменти да се качваш в движение : )
... Лично аз очаквам добър отчет като се има предвид, че това беше най-силното като печалба тримесечие ... и не е препоръка : )

Боримечката
28.09.2007, 10:13

много такива виреят тук, кво да правиш :):):):)

B.Graham
28.09.2007, 10:14
Райфа изсипа.И купи Орга.Ама дали е продал Албена за да влезе в Оргахим не знам :):):)

man_united
28.09.2007, 10:16
Аз си мисля че е била договорена сделка с ОББ ... ама знае ли човек!?!

Диагностик
28.09.2007, 10:17
Напълно подкрепям Съни. Комплекс със стил, който при вкарване на повече лукс ще се пренасочи към семейни туристи с по-високи доходи. Чуждите туроператори сериозно рекетират комплексите и при свръхпредлагането на туристически услуги предпочитат по-ниските цени. Така, че страхотни перспективи в бъдеще.

Но към момента, ако не стане сделката с Лагуната? Финансовия резултат лесно би могъл да се предвиди след отчета на второто тримесечие и общата оценка за сезона. До края на годината със сигурност по позицията ще бъде интересно.

Нямам акции но съм привърженик на комплекса и позицията.

B.Graham
28.09.2007, 10:19
Тука позицията е мнооооого дълга и е за спокойни хора.

metala
28.09.2007, 11:57

значи за млади,дето имат мноооого време до пенсия?

B.Graham
28.09.2007, 11:58

Горе-долу.

metala
28.09.2007, 11:59

Горе-долу.

какъв конкретен отговор......:)

Императорът
29.09.2007, 00:04

Така е. Днес някакви зайци си избягаха кирливите акциики, но Албена могъща е и те ще циврят и щипят пухкавите си малки опашчички.

B.Graham
29.09.2007, 09:11

Горе-долу.

какъв конкретен отговор......:)
Ами така де.Вместо да внасяш в пенсионен фонд си купуваш по 1-2 акции на Албена всеки месец.Или кой колкото може.

metala
29.09.2007, 23:35
браво,b.graham,идеята ти ми допада!много си добър!:)

zaho
01.10.2007, 11:42
njakoi 6te pla4kat posle 4e se vruzvat na manipulaciite
4e sezona bil slab
no to si e tehen problem.
uspeh na serioznite po poziciata.

PeterNK
02.10.2007, 12:12
Кога ще излезе отчета?

netware5
02.10.2007, 12:15
Въз основа на стойностите на търговията за последните шест месеца, на основание чл. 156а, ал. 2 от Правилника на БФБ-София АД, публикуваме списък на дружествата по ал. 1, които след изтичането на срока по параграф 15 от Преходните и заключителни разпоредби биха били преместени на Неофициален пазар, сегмент В, както следва:
...............
LAGUNA Бялата лагуна АД-с. Топола ........................

Това какво означава? Кога ще я преместят Лагунката и дали това преместване значи, че излиза от регулирания пазар, респективно няма да има данъчни облекчения при евентуална бъдеща сделка?

Малкия
30.10.2007, 17:52
[quote="PeterNK"]Кога ще излезе отчета?

Имаш го вече Отчета - нидей рива

DAN_
30.10.2007, 18:28
Добра печалба показват за деветмесечието.

Кафеджиев
30.10.2007, 19:39
Аз лично съм разочарован.

Печалбата е почити същата като миналата година, само че тогава акцията струваше 80лв.

ATILA
30.10.2007, 19:50
Стопили са загубата от 12 милиона към 6-те месеца....миналата година тази загуба беше 6 милиона. (по памет цитирам)

Longin
30.10.2007, 21:02
Стопили са загубата от 12 милиона към 6-те месеца....миналата година тази загуба беше 6 милиона. (по памет цитирам)

слабо начало на сезона (+ Юли) -> по-голяма загуба Q2, (-12М спрямо -8М за Q2 2006)
по-силен Август -> в Q3

така ми изглежда, без много факти да мога да посоча

като цяло годината изглежда отива към:

...
Печалбата е почти същата като миналата година, само че тогава акцията струваше 80лв.

Valuator
30.10.2007, 21:44
Като бивш инвеститор-спекулант бих могъл да вметна, че една голяма част от от ръста в цените на акциите на ALB се дължи на спекулации относно продажбата на Бялата лагуна и сериозното включване на Капман тук и в ALBHL в последните два месеца :) :)

Иначе всички новини през Q3 даваха сериозна индикация, че тази година ще е проблемна - особено тази за отказа на някои сериозни западни туроператори (макар и водещи предимно all inclusive евтини клиенти ) :) :)

Курортът прави опит да се препозиционира в по-висок ценови сегмент, но това винаги е свързано с проблемни периоди. Не съм много убеден, че румънците и руснаците са лоялна и устойчива група :) :)

FREEBORN
30.10.2007, 23:47
АБЕ ВИЕ НЕ СТЕ В ЧАС ИЗОБЩО БЕ ХОРА !!!
На фона на шестмесечието и на супер песимистичните очаквания, тоя отчет е направо изненадващо добър. Даже меко казано добър. Чак да се чуди човек от де се пръкнаха всичките тея успехи.
А на "разбирача" дето казва че е същия като миналогодишния, когато цената е била 80 лв., ше му кажа само да си сметне дори някои най елементарни малтипълс като П/Е < 25.
То миналата година и "великото" Топливо беше 10 лв. (и то с по голяма печалба от сегашната :) ) но вече е 35 лв. ......... че даже и сиренето и то беше 3 лв. ма ся е 6 лв.
Та на фона на един билюк напомпани компании при които тва съотношение П/Е вече е 40 и нагоре. И повечето от тях с някви незнайни по стойност активи, а както пословично вече за Албена се казва, по добре да не седаме да смятаме колко и струват активите ......
И да не забравим да споменем, че тея активи постоянно се умножават. Тая година, заедно с въпросните 24 млн. печалба, компанията спретна нов новиничък 4 звезден хотел - Фламинго; и така измежду другото за смешната сума от 5 млн. лв компанията се сдоби със земята на ММЦ-то ............. кво толкова некви 730 декара "крайбрежна гора" в Приморско !!!
Много АДСИЦи само прахта има да и дишат :):):)

Айде стига съм обеснявал......... то хората дето разбират виждат за кво става въпрос.

Abritus
31.10.2007, 00:26
Нямам акции тук и следя тази акция покрай инвестициите си в Златните и аз смятам отчета за добър особенно на база негативните прогнози за курорта и приходите от туризъм. Обаче тук както и преди година се набива едно нещо, курорта има нужда от пари. Тази година е направил значителни инвестиции, но има нужда от поне няколко нови хотела, цялостна ремонт на останалите и така ще има наистина база да дига цените, иначе ще става както през тази година да има напускащи туроператори. При все че има толкова свободен ресурс на борсата в момента, дружествата според мен също има нужда от значителни средства в момента, а мениджмънта нищо не прави и не използва този момент. Пък и таз Бяла лагуна съвсем се закучи, тези приказки за листване, продажби, само отблъснаха сериозните инвеститори. Иначе пак да повторя отчета е добър, но преспективите за значителен ръст на приходи и печалби в бъдеще: съмнителни. Поне докато не се вкарат сто-двеста милиона в курорта.

Aladdin
31.10.2007, 20:24
Колеги акционери :)
По изгубих доста време в анализи на миналогодишното състояние и сегашното, положението ми е пределно ясно прираст има е малък е но го има :) аз лично съм ги купил по-скъпо но такъв е живота.

По същество по моя преценка ще се въртим около 130, тъй като това дружество е от дружествата с значителни вариации в цената бих казал, че ограничението на цената ще е в диапазона 120-145.

Може и да падне може и да се качи днешния ден беше показателен до толкова, че се очакваше повече но уви толкоз :)

Тъй, че нито е съвет за продажба нито е съвет за покупка :)
Успех

Императорът
31.10.2007, 22:04
Що не пробват тогава да продават терени на парче, щом не могат да шитнат цялата Лагуна?
Да нарежат част от огромните терени, които стискат на парчето от по 600 метра, декар, 2-3 декара и така...
Всички знаем че всяка стока се продава по-съпо на малки разфасовки...

Aladdin
03.11.2007, 13:43
Колеги акционери и любители на Албена АД,
поради стеклите се обстоятелства а именно: Създаването на паника за балони; породеното информационно затъмнение от сайта на BSE-Sofia с изчезването на цена продава и купува на заявките (това ще проверя що е тъй от понеделник ) и да не забравим бонуса политическата учебна криза като се събраха на едно място, май си дадоха своето отражение през изминалата седмица.

За мен АЛБЕНА АД беше нападната но по тази позиция имам изгода да съм ликвиден в момента затова ще извадя някой друг коз от ръкава та поне албената да устой на удара ;)

Преди да започна мисля, че мога да спася още едно дружество от SOFIX но засега ще си трая все пак и аз да смукна нещо от таз криза щото таз седмица направо бях на ръба то си беше шоу излизане от тук влизане там уравнения компенсации тамън продам то се срине мале мале ;)

Преди да започна ще ви кажа, че нямаше да публикувам статията ако не се бях погрижил първо за себе си с две думи, аз моя портфейл си го уравних поне да нямам загуби.

------------------------------------------------------------------------

Сега по същество балансът беше доста нужна информация от която се затвърди миналогодишната печалба следователно май пак ще сме на 15,000,000 печалба с одитирания годишен.

Другото важно нещо е Бялата Лагуна АД
За нея си припомнете статията:

http://www.investor.bg/?cat=5&id=51146

От там се чакат 90,000,000.

А сега да вметна и още една статия:)

вестник Нова добруджанска трибуна
Безводие изпраща гостите на Бялата лагуна в Албена 25 Юли 2007

Дружеството ще продължи стопанисването на плажа, където се намира авариралото съоръжение. Ремонтът е отложен за есента

От началото на август туристите, които са заявили почивка в "Бялата лагуна", ще бъдат пренасочени към хотели в курорта Албена, съобщи за НДТ управителят на дъщерното на "Албена" АД дружество Димитър Митев. Предстои хотелската база да затвори. Причината е липсата на вода. Досега "Бялата лагуна" се е захранвала с живителна течност от собствен сондаж. Той е изграден преди около 30 години. Намира се точно на плажа, който "Бялата лагуна" стопанисва. Напоследък вода за туристическата база е доставяна с водоноски. Според натоварването на легловата база, дневно се зареждат 4-6 водоноски. Сега ситуацията се утежнява заради забраните за движение на тежкотоварни автомобили през деня. Затова "Бялата лагуна" се снабдява с вода само рано сутрин или късно вечер. Решение на проблема е намерено, като записалите ваканция в "Бялата лагуна" за август и септември ще бъдат насочени към хотели в Албена от същата категория. Туроператорите вече са предупредени. Услугата за клиентите няма да се промени като цена, увери г-н Митев. Той обясни, че се изчаква да завърши ваканцията на летовниците, които сега са настанени в "Бялата лагуна". Всички новопристигащи от 1 август ще бъдат пренасочени. Те са основно туристи от България и Румъния.
Решението е взето, тъй като евентуален ремонт на сондажа би бил много шумен и би нарушил комфорта на почиващите в "Бялата лагуна" и на тези, които ползват плажната ивица там. Още повече, че специалистите от "Басейнова дирекция", които са правили проверка на място, не са дали 100-процентова гаранция за лесно разрешаване на проблема. Затова ремонтът на сондажа е отложен за есента. От "Бялата лагуна" уверяват, че ще продължат да стопанисват плажа, за който имат сключен договор с областна управа, за да може той спокойно да бъде използван от летовници

------------------------------------------------------------------------

С две думи за мен таз работа беше спряла временно предстоящата продажба.
Колкото до това кога ще бъде фактически осъществена за мен до края на тази година е без значение по важното май беше да има нужния баланс за да се определи цената на дружеството.

Извода е, че ако има сделка до края на годината има и 105 милиона печалба при което Албената изхвърча нагоре а и да няма сделка текущата капитализация на дружеството е с 90 милиона плюс с цената на която е бил към годишния отчет 100 лева правете си сметката на колко трябва да е.

С две думи за мен дружеството по два различни начина на оценяване направо се е бетонирало на цена 129 купува и 135 лева продава.

За мен продаването под 129 лева е чиста загуба и ако не бързате поне си търсете 135 а и имайте предвид, че ако не беше тоз момент в момента вероятно щяхме да сме на 140 поне.

Не е препоръка и всеки да си решава на кого и как се доверява.
Успех

33 degree
09.11.2007, 11:43
Тук май са най-коравите играчи на БФБ!!! Нема криза, нема нищо!!!

Малкия
19.11.2007, 15:20
"Защоооо няма радост, за теб и за мен ....."

Тук май сделкат с "Бялата лагуна" замря - мммдддаааа

Някой нещо да сподели?

Императорът
19.11.2007, 15:42
Както мисля рекох и преди време - аз бих разпродал Лагуната на парче. Ще я нарежа на парцели между 400 метра и 2500 метра - и да.

B.Graham
19.11.2007, 15:55
Както мисля рекох и преди време - аз бих разпродал Лагуната на парче. Ще я нарежа на парцели между 400 метра и 2500 метра - и да.
Може да се постори и вилно селище и да продават апартаменти и къщи.Хем после може да се печели от пропърти мениджмънта.

SEBULBA
19.11.2007, 15:59
Импе, чел ли си "Закона за защита черноморското крайбрежие". Да, същия който влиза в сила след месец и половина. Прочети и ще разбереш защо СДЕЛКА ЗА ЛАГУНАТА НЯМА ДА ИМА, НЕ И ЗА ТИЯ ПАРИ! По същите причини не можеш и да я разпарчетосаш на малки парцели, просто вече Е ТВЪРДЕ КЪСНО! А лично аз смятам, че при тези обстоятелства реално цената на Лагуната е с около 60% по-ниска... ... както и да е...

Помниш ли когато ти казах - за мацето Бени почакай до края на 2008/началото на 2009

netware5
19.11.2007, 16:18
Импе, чел ли си "Закона за защита черноморското крайбрежие". Да, същия който влиза в сила след месец и половина. Прочети и ще разбереш защо СДЕЛКА ЗА ЛАГУНАТА НЯМА ДА ИМА, НЕ И ЗА ТИЯ ПАРИ! По същите причини не можеш и да я разпарчетосаш на малки парцели, просто вече Е ТВЪРДЕ КЪСНО! А лично аз смятам, че при тези обстоятелства реално цената на Лагуната е с около 60% по-ниска... ... както и да е...

Помниш ли когато ти казах - за мацето Бени почакай до края на 2008/началото на 2009

Първо, законът се казва "ЗАКОН за устройството на Черноморското крайбрежие". Неточното ти цитиране ми загуби 5 (пет) допълнителни минути в търсене. Второ, прочетох закона и не видях нищо обезпокоително...... Напротив, след влизането му в сила ще има по-голяма сигурност за една такава инвестиция...... Шнасът след като построиш ваканционно селище, някой идиот по-отгоре да си заусти фекалните води в твоя залив става равен на нула....

zaho
19.11.2007, 17:25

a kakvo o4akva6 da stane do togava?

Императорът
19.11.2007, 21:51

a kakvo o4akva6 da stane do togava?

Сигур дотогава цялото останало крайбрежие ще бъде дотолкоз презастроено, че никой няма да иска да ходи другаде, освен в Албена.

SEBULBA
20.11.2007, 10:03

Първо, законът се казва "ЗАКОН за устройството на Черноморското крайбрежие". Неточното ти цитиране ми загуби 5 (пет) допълнителни минути в търсене. Второ, прочетох закона и не видях нищо обезпокоително...... Напротив, след влизането му в сила ще има по-голяма сигурност за една такава инвестиция...... Шнасът след като построиш ваканционно селище, някой идиот по-отгоре да си заусти фекалните води в твоя залив става равен на нула....

Да, но въпросния закон определя параметрите на застрояване. Освен ако нямаш одобрен проект, тогава си заварено положение. Защо според вас куцо и сакато се надпреварваше да взема строителни разрешения? А цената на тази компания е функция от цената на земята и (няма нищо друго ценно). А цената на земята е функция от това какво можеш да построиш и колко струва реално това което си построил. А знаем накъде отива пазара на ваканционни имоти в България...

zaho
28.11.2007, 11:11
132 si zaformiha edno dobro paket4e 5-10K akcii
v poslednite dni.
kraino vreme e za dobri novini.
SEBULBA- za dobro ili lo6o vinagi se namirat vrati4ki v zakona
osobenno pri BSP-pravitelstvo.

zaho
28.11.2007, 11:11
v poslednite dni.

zaho
28.11.2007, 11:12
v poslednite dni.

Morski
29.11.2007, 17:46
Dali shte e pravitelstvo na BSP ili na koito i da e drug, albena e tvarde goliano druzestvo i moze da si pozvoli luksa da nameri lobi do koito i da e ministar ili da bade promenen koito i da e zakon. Samo ne vizdam zashto tuk se valnuvat drugarite za Laguna, istinata e che g/n Stanev ne prodava Lagunata ne poradi lipsa na interes a tsenata vinagi mu se vizda niska, koeto e dobre i za nas investitorite. Moite ushi dochuvat v posledno vreme neshto za uvelichavane na kapitala i za split, no kakto e izvestno pri Albena nikoi ne barza i neshtata stavat bavno. Niama prichini za bezpokoistvo. Horata znaiat zashto pazariat.

FREEBORN
03.12.2007, 12:52
;) Никой май не забелязва тук отчета!!!
Така така, те тихите води ...... изнендани все ни заварват, и се чудим ка така язовирни стени събарят :)

metala
07.12.2007, 13:58
тук си стоим закотвени на тези нива.....не е лошо,особено на фона на други позиции....

Kosto
07.12.2007, 15:10
Koe e hubava novina za Albena AD? Hubav otchet skoro njama da widite, prihodite na staja ot tourisma namaljawat, krisata s personala se zadylbochava. Firmata e kuha, no ima mnogo zemja, izwestna marka i dyshterni druzhestwa. Bazata e mnogo stara. Dobra nowina shte e smjanata na chefa ili prodazhbata na goljam paket akcii na neswyrzan s firmata investitor. Togawa ochakwam chudesa, no koga...?
Lagunata nikoga ne e bila na plus kato samostojatelen obekt njama i skoro da byde, wsichko e spekula s eventualno, predstojashto stroitelstwo, ama ot turisti towa neshto ne moj se izdyrzha skoro. Tazi godina redica hoteli w Albena rabotiha po 2 meseca samo !!! I kak si ja predstawjate taja rabota s vakancionnite imoti ??? Beshe to predi 10 god, kogato wseki hotel se pylneshe lesno... No ima i drugi idei, a nakyde shte trygne akcijata...estestweno che ne znaja :)

33 degree
07.12.2007, 15:16
Само ти не виждаш, че лъва ще рипа?

Kosto
07.12.2007, 16:12
Само ти не виждаш, че лъва ще рипа?

Da. Shte ripa ama, ne wjarwam da hape..

zaho
10.12.2007, 14:17
dnes dobur obem :-)
za Bjalata Lag. vinagi 6te se namerjat
kupuva4i. rusnacite vse o6te si kupuvat ku6ti4ki.

djorkaef
15.12.2007, 08:52
Moeto mnenie za Albena AD e che naistina kriza ima bilo to kato obem turisti i lipsa na kvalificirana rabotna ryka. No tozi problem e za celiq turisticheski branch i do 5-7 godini ochakvam golqm spad dori krax na bylgarskiq turizym. Kolkoto do cenata na albenskata akciq -chte raste. Sluhovete za pechatane na akcii i kupuvane ot drugi investitori sa samo spekula. Investiciite na sobstvenicite na Albena AD shte rastat v razlichni biznes nasoki. Investiciite v zemi chte bydat mnogo pechalivchi kogato sled 3-5 godini cenata na zemedelskata zemq stane 2000-3000 EUR.
Ochakvam bum na selskostopanskiq bransh, a dokolkoto znaete Albena AD ima nqkolko investicii v tazi oblast.

Kosto
15.12.2007, 10:58
[quote="djorkaef"]Moeto mnenie za Albena AD e
В Албена АД нещата са малко по-сложни от останалите тур. дружества. ...Но и аз мисля че акцията ще расте най-вече заради актуалната оценка на недвижимите имоти на дружеството и известната марка. Кой знае какви чудеса в агро- бизнесът им няма да има. На фона на сегашната паз.капитализация този им ангажимент не е значим. А и там има много по-големи играчи на този пазар, които не са служители а СОБСТВЕНИЦИ.

djorkaef
17.12.2007, 08:26
Dokolkoto ocenkatra na 100 negramotni mladi bylgari dobili golqmo samochuvstvie zaradi tova che sa rabotili v k.k. Albena, a predi dori i ne sa si pomislqli che chte im se usmihne tova chtastie ne mojem da sydim koj e dovolen i koj e nedovolen na fona na 3000 - 3500 rabotnici i slujiteli. Syglasen sym che zaplachtaneto e nisko, ne e dostatychno za normalen jivot v BG, no ne mislq che tova e taka samo v Albena. Imam chirok pogled v predpriqtiqta v Dobrich, vyv vytrechnostta na stranata i v selskoto stopanstvo. Pone v 40- 50 % ot firmite v bylgariq polojenieto e takova ne e po- razlichno kato zaplachtane. Inache za selskoto stopanstvo shte vidim max do 8 godini. Sigurno nqma da mojem togava da komentirame tova za koeto govorihme sega ...

Kosto
17.12.2007, 10:20
[quote="djorkaef"] ..., но не бързай да съдиш. Проблемите не са само в Албена и не значи че няма да бъдат решени някога. Към момента съществуват.

zaho
17.12.2007, 10:24
[quote=djorkaef] Нека да приемем факта, че познавам лично повечето от директорите на Албена, имам детайлна информация за приходи, разходи, проблеми, перспективи, мнения на ръководния състав и на всичко отгоре и в момента съм на ръководна длъжност в туристическа фирма. Ако искаш можем да навлезем в детайли. Не ми е в стила да се заяждам, но не бързай да съдиш. Проблемите не са само в Албена и не значи че няма да бъдат решени някога. Към момента съществуват.

su6to bez da se zaiajdam-
ne si li tvurde "pristrasten" togava?

Kosto
17.12.2007, 10:28
Не, защото ми е жал дори за хората. И се надявам скоро да се вземат адекватни мерки. Но е трудно при сегашния начин на работа и не може с това голямо текучество при ръководен персонал от средно и малко по-високо ниво да се сложи ред в нещата. А и аз имам някакви "акцийки" от холдинга. Искам нещата да се подобрят

Morski
17.12.2007, 12:46
Moze da zvichi otvratitelno,
no na men problemite na plebeite ne me interesuvat,
che imalo 3 500 dushi koito iskali po-visoko zaplashtane - OK, ama i az si iskam aktsiata na ALB da e 300. Biuroto po truda ne e v tsentralata na Albena, i ALB, ne e sotsialni grizi. Sled kato tolkova dobre poznavate druzestvoto, a ne samo druzestvoto i managementa, triabva da vi e iasno kolko mnogo se ograbva albena ot sashtite sobstveni sluziteli koito sa nedovolni, kolko lipsi ima, i zashto tocho stanev sazdade vatreshna ohrana. TYuk gospoda, ima predimno spekulanti i Investitori, a poslednite ne im puka da sotsialnite problemi shtoto iskat da generirat pechalbi a ne niakoi da im hlenchi. Ako niakoi se misli za mnogo kadaren neka da otide pri Stanev, i beztova tarsi spetsialist v uptravlenieto na imushtestvoto na Albena. Tova e ot men, saita na sotrialnite grizi ne e tozi.

Kosto
17.12.2007, 12:53
:)

Kosto
17.12.2007, 15:22
Проблемите за нас (спекулантите) не са социални а КАДРОВИ и с хотелската база.

Morski
17.12.2007, 16:22
Kolega,
az vi se vazhishtavam,
predlagam vi da zaemete shefskia post na KNSB moze i na Podkrepa,
sashto taka na sotsialnoto ministerstvo, kakto i na ikonomikata, moze i mezduvremenno mezdu zasedaniata da preskachate do blagoustroistvoto.
Vazhishtavam se, che ima spekulanti s problemi kato vashia, poviarvaite mi, parite dali shte sa v ALB ili koeto i da e drugo druzestvo ili koiato i da e druga sdelka, edinstvenia problem na povecheto ot nas e koga i kolko pati te shte se kapitalizirat. Vsichko ostanalo e periferia za koiato si ima koi da misli - Mazoritarite, no iavno vie razmishliavate po problemite na Albena poveche ot G-n Stanev, kolega, pod slantseto ima miasto za vsichki, za vas sashto.")

Kosto
17.12.2007, 17:00
Kolega,
az vi se vazhishtavam,
predlagam vi da zaemete shefskia post na KNSB moze i na Podkrepa,
sashto taka na sotsialnoto ministerstvo, kakto i na ikonomikata, moze i mezduvremenno mezdu zasedaniata da preskachate do blagoustroistvoto.
Vazhishtavam se, che ima spekulanti s problemi kato vashia, poviarvaite mi, parite dali shte sa v ALB ili koeto i da e drugo druzestvo ili koiato i da e druga sdelka, edinstvenia problem na povecheto ot nas e koga i kolko pati te shte se kapitalizirat. Vsichko ostanalo e periferia za koiato si ima koi da misli - Mazoritarite, no iavno vie razmishliavate po problemite na Albena poveche ot G-n Stanev, kolega, pod slantseto ima miasto za vsichki, za vas sashto.")

Прав си за целта на спекуланта 100%; приемам и предложените постове. Имам много информация и ми се налага служебно така или иначе да разсъждавам и по-техните проблеми. Но тук въпроса е колко може да задържи още така? Как реагира една акция когато има стачка или се вдигнат заплатите за сметка на печалбата? Затова бях обяснителен. Със здраве :)

metalist
18.12.2007, 14:39
някои заблажиха днеска.
Да им е честито:)

zaho
18.12.2007, 14:48
vuprosut e koi prodade taka selski.

Императорът
18.12.2007, 23:08
това вече е прекалено... тия дето са продали Албена на 100 и М+С на 12.10, би трябвало да ги затворят в някоя стая с меки стени.

Kosto
18.12.2007, 23:13
това вече е прекалено... тия дето са продали Албена на 100 и М+С на 12.10, би трябвало да ги затворят в някоя стая с меки стени.

Ако слезе до 90,- даже и аз ще напазаря малко! :)

B.Graham
18.12.2007, 23:19
това вече е прекалено... тия дето са продали Албена на 100 .....
Нек'ъф Каролец Импе.

djorkaef
19.12.2007, 11:50
Kato predloja 1000 akcii na cena 150.00 chte vidite kak chte hvrykne na gore s 5 lv.. Koj taka zverski spekulira s Albena AD ne znaete li?
Ochakvate li tradicionnoto pokachvane na akciite v nachaloto na godinata-2008. Maj nechto tazi godina mytna mi se vijda.

модератор
11.01.2008, 13:33
Ne moga da razbera zashto cenite na Albencheto sa tolkova niski !? Spored men ceni pod 130 lv. na akciq sa nerealistichni i mislq da ponapazaruvam malko! Ne e preporyka, ta koi sam az da preporachvam :)
Uspeh na vsichki fenove na Albena i na Albena invest holding! Rano ili kysno shte oglavim bikovete !!! Nadqvam se da e po-rano :)

zaho
18.01.2008, 12:39
gledam 4e 132 si pazaruvat tuka poslednite sedmici.

zaho
21.01.2008, 12:52
javno sam si prikazvam :-),
no da sa jivi i zdravi Capman.

ALBHL
27.01.2008, 13:55
kajete mi! da investiram tuk ili v ALBHL ?
za syjalenie nqmam pari da investiram i na dvete mesta! molq za preporyka, moje i 4rez li4no syobshtenie

metala
27.01.2008, 14:14
za syjalenie nqmam pari da investiram i na dvete mesta! molq za preporyka, moje i 4rez li4no syobshtenie

трябва сам да си решиш,но като се има предвид ника ти....

Императорът
27.01.2008, 14:18
Ми те двете са вързани, така или иначе... пазаруваш едното, пазаруваш автоматически и другото...

INSIDER-A
27.01.2008, 15:10

Ако имаш поне 120 лв. ще успееш да инвестираш и на двете места - балансирано и диверсифицирано :-)

SEBULBA
28.01.2008, 12:38

Ако имаш поне 120 лв. ще успееш да инвестираш и на двете места - балансирано и диверсифицирано :-)

Както е тръгнало, утре и 100 лева ще ти стигнат.

---------------------------------------
Оптимист!

zaho
28.01.2008, 12:51

kakto Impa ti kaza.
ALB pritejava 4ast ot ALBHL taka 4e ne moje6 mnogo da sburka6 :-)

wannarock
30.01.2008, 09:18

kakto Impa ti kaza.
ALB pritejava 4ast ot ALBHL taka 4e ne moje6 mnogo da sburka6 :-)

nekoi hora se vrazvat:)

Малкия
31.01.2008, 10:01
Ще бъда благодарен ако някой компетентен се опита да коментира сексапила на отчета.
Предварително благодаря !

Имам малко акции /скъпички и не продавам/, а другото си го знаете ...

tandem
04.02.2008, 12:45
Искам да попитам нещо -Намерих из документите на родителите ми деп.разписка за албена автотранс.Каква е съдбата на тази акция към момента.Благодаря

pinko-rp
04.02.2008, 12:51
Искам да попитам нещо -Намерих из документите на родителите ми деп.разписка за албена автотранс.Каква е съдбата на тази акция към момента.Благодаря

Намери в сайта на Албена АД телефони и звънни там!
В отчета на Албена АД е посочен участие в капитала на Албена Автотранс 29% - много вероятно е да са заинтересувани да изкупят акциите, които имате!!!

tandem
04.02.2008, 12:55

Намери в сайта на Албена АД телефони и звънни там!
В отчета на Албена АД е посочен участие в капитала на Албена Автотранс 29% - много вероятно е да са заинтересувани да изкупят акциите, които имате!!!

Благодаря Ви много.

pinko-rp
04.02.2008, 12:59
Другите проценти били в Албена Инвест Холдинг ... ама те са едно общо взето!!!

djorkaef
05.02.2008, 08:38
Dobre chte komentirame finansoviq otchet na Albena AD no kyde e publikuvan ?

Малкия
05.02.2008, 11:38
Dobre chte komentirame finansoviq otchet na Albena AD no kyde e publikuvan ?

http://download.bse-sofia.bg/finance/2007/4%20-%2031.12.2007/

Kosto
05.02.2008, 14:23
Тук му е мястото, да продължа коментара си от тази страница:

http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=9883&r=68
...
Албена се предпази от презастрояване - така и трябва. А на другите места се презастрои от перачи, но и от хора уцелили момента на висока рентабилност от тая дейност и понеже плиткоумието тогава гласеше: двор пари не носи, а само стаята - принизиха нещата много. Сега гледаме резултатите.

Но една градивна критика към Албена е полезна (не че мениджмънта не го знае отлично):

- трябват спешно повече 4-звездни хотели (на мястото на старите 3-звездни), особено на първа линия, които са вече стандарт по света дори и за семплия турист. Това ще помогне да се искат по-високи цени за стая. Големите туроператори чакат на опашка за контингент в нов хотел в Албена, ако и да е по-скъпо от други курорти. По високите цени ще покрият нарастващите разходи за труд, горива и др. Албена все още знае най-добре как се прави туризъм и има добра инфраструктура, която другите вече и да искат не могат да имат...
- с построяването на 1-2 хотела на година няма да стане, защо докато му дойде реда на последния той сам ще падне...
- в този смисъл, аз бих продал земи които си поскъпваха досега, но пари не носят. Това поскъпване също няма да е веччно, а марката Албена запада поради липса на нови хотели. Това е все едно в Мерцедес да се радват, че имали някъде земи...Приземяване, приземяване ;)

Императорът
06.02.2008, 00:03
Добър анализ, аферим.

Valuator
06.02.2008, 00:06
Аз бих допълнил - повече инвестиции и мениджмънт, мениджмънт :)

...Приземяване, приземяване ;)

Alan Greenspan
06.02.2008, 16:24
Айде, честито "ММЦ Приморско ЕАД" по тройна съдебно техническа експертиза 44млн.
Придобито 2001г. за 9млн.

afterd
06.02.2008, 17:11
Почнаха...
Откъде е долната информация?

p.s. аха, видях откъде е.

mvr0306
06.02.2008, 17:26
какво почнаха?

Диагностик
06.02.2008, 17:34
В БФБ-София АД е постъпила следната информация от
Съветът на директорите на Албена АД-к.к. Албена взе решение Албена АД-к.к. Албена да учреди еднолично акционерно дружество с наименование Ваканционен клуб Приморско ЕАД, седалище гр. Приморско, общ. Приморско, адрес на управление – ММЦ Приморско, Административна сграда и предмет на дейност – хотелиерство и ресторантьорство, туроператорска дейност в съответствие с действащото законодателство и след получаване на необходимите разрешения и други. Капиталът е в размер на 44 006 326 лева, разпределен на 44 006 326 броя поименни акции с право на глас с номинална стойност по 1 лев всяка една и ще бъде внесен под формата на непарична вноска, направена от Албена АД-к.к. Албена, описана в Приложение 1,2,3,4,5,6 и 7 на Заключение на тройна съдебно техническа експертиза и Доклад на експертната оценка, приета от Бургаски окръжен съд. Дружеството ще се управлява по едностепенна система от Съвет на директорите.

B.Graham
06.02.2008, 18:04
Операция "Бялата лагуна-2".

Valuator
06.02.2008, 18:34
Миналата година хитовете на БФБ бяха IPO-та и увеличението на капитала на база на оптимистични прогнози за ръстове на продажби и печалби :) Тази година при очакваните проблемни резултати май се очертава новите хитове да са преоценките и продажбите на активи :)

mvr0306
07.02.2008, 08:38
а тя Бялата лагуна -1 как завърши в крайна сметка?

B.Graham
07.02.2008, 09:25
а тя Бялата лагуна -1 как завърши в крайна сметка?
Няма сделка.Но никога не е късно.

zaho
07.02.2008, 09:28
Миналата година хитовете на БФБ бяха IPO-та и увеличението на капитала на база на оптимистични прогнози за ръстове на продажби и печалби :) Тази година при очакваните проблемни резултати май се очертава новите хитове да са преоценките и продажбите на активи :)

ami sus sigurnost zemjata kojato ima ALB e
po-skupa ot tazi na ATERA (naprimer) :-)
imam akcii.

Диагностик
07.02.2008, 09:40
Разликата с Бялата Лагуна за мен е огромна. Там просто нещата не бяха подготвени и направени професионално.

Някой купувач явно е поставил като условие да купи терена, но под формата на публично дружество, с цел евентуално бъдещо листване и на Лондонската борса и в последствие по всяка вероятност се е отказал.
Грешката на ръководството беше, че не си направиха труда да изготвят професионално проспект, в който да представят перспективите пред дружеството, при условие, че се развие пълноценно като съчетание от туристически и ваканционен комплекс, с използване на застроителните възможности на терените.

Ако го бяха направили, тогава можеше да има много английски фондове-купувачи. Тъй като техния проспект беше форма на отбиване на номера (дружеството ще крета по същия начин, но ние го оценяваме на 22 лева цена на акция), затова се постигна този негативен обществен ефект.

Към момента, за мен вече се прави много удачен ход с преоценка на активите по справедлива стойност и отразяване в балансите на коректни стойности, включително и реалната счетоводна стойност на дружествата и акциите. Ако това се направи и в другите дружества, особено в самия комплекс Албена, не може да не повлияе и на оценката на дружеството от пазара.
Настоящото изразява лично мнение и не представлява препоръка. Притежавам акции на ALB и ALBHL.

stiff_bg
13.02.2008, 10:19
13 Февруари 2008 08:43
Албена АД планира да вложи 100 млн. евро в клуб Приморско

Албена АД съобщи, че планира да вложи 100 млн. евро в модернизиране на базата на ваканционен клуб Приморско. За целта обектът в Приморско се отделя в едноличното акционерно дружество Ваканционно селище Приморско, с капитал малко над 44 млн. лв. През тази или следващата година то ще бъде листвано на борсата.
Според плановете на Албена АД , на мястото на ваканционен клуб Приморско ще бъде построен хотелски комплекс с 5-6 хил. легла, с категория четирите звезди, включващ както хотели, така и обществени и обслужващи сгради.
За следващия летен сезон Албена АД ще инвестира и около 40 млн. евро в модернизирането на базата в едноименния курорт, обявиха още от компанията.

Диагностик
13.02.2008, 11:11
Разликата с Бялата Лагуна за мен е огромна. Там просто нещата не бяха подготвени и направени професионално.

Тук явно, че нещата се правят значително по-добре. Обявяват се инвестиционните намерения и цели. При това положение допускам, че проспектът ще бъде много добре направен, защото ще се отчетат реалните перспективи пред бизнеса. Убеден съм, че тук при листването на новото дружество, ситуацията ще бъде доста по-различно от Бялата лагуна.

За Лагуната също не всичко е загубено. Просто трябва да си направят труда да го разработят като инвестиционен проект, да актуализират отново проспекта и шансовете за успех ще нарастнат.

Настоящото не е препоръка. Притежавам акции на ALB и ALBHL.

B.Graham
13.02.2008, 11:16
Тук явно, че нещата се правят значително по-добре. Обявяват се инвестиционните намерения и цели.
Правят се по различен начин защото имат различна цел.При Лагуната беше продажба а тук инвестиции в Приморско.

zaho
13.02.2008, 11:19
abe pri vsi4ki slu4ai trjabva da se napunat da prodadat Lagunata
za da vleznat sveji pari.
samo ot listvaneto na Primorsko njama da vzemat koi znae kolko,
za da obnovjat kompleksa.

Диагностик
13.02.2008, 11:22
Тук явно, че нещата се правят значително по-добре. Обявяват се инвестиционните намерения и цели.
Правят се по различен начин защото имат различна цел.При Лагуната беше продажба а тук инвестиции в Приморско.

Прав си. Само че, не можеш да искаш да си продадеш акциите на 22 лева и да не покажеш, какви са перспективите за развитие на комплекса и да направиш проспект, в който да преписваш "кокошкарските" (извинявам се за израза) си приходи към момента. Основният подход за оценяване и на Лагуната е на базата на приходите (доходите), чрез дисконтираните парични потоци, а това предполага ти да аргументираш пред продавача колко може да спечели от дружеството и че цената е повече от разумна.

B.Graham
13.02.2008, 11:24

Прав си. Само че, не можеш да искаш да си продадеш акциите на 22 лева и да не покажеш, какви са перспективите за развитие на комплекса и да направиш проспект, в който да преписваш "кокошкарските" (извинявам се за израза) си приходи към момента. Основният подход за оценяване и на Лагуната е на базата на приходите (доходите), чрез дисконтираните парични потоци, а това предполага ти да аргументираш пред продавача колко може да спечели от дружеството и че цената е повече от разумна.
Абе те Лагуната я продаваха като земя.Който я купи той ще си прави каквото иска.Проспекта беше написан само защото е задължителен.

ALBHL
13.02.2008, 19:01
Рекламират Албена в най-големите румънски градове

Курортът Албена ще бъде представен в 18 от най-големите румънски градове, съобщи по Дарик радио зам.-директорът "Продажби" в комплекса Соня Стойчева. На презентациите ще се дегустират родни вина и ястия. Северните съседи масово почиват в курорта. През 2008 г. се чака ръст от 20-30% на румънските туристи. Само за Великден съседите вече са резервирали 1800 стаи в Албена.

anakonda
14.02.2008, 14:35
Имам един прост въпрос, но не и за прости хора:
Имам закупени бонове от масовата приватизация на Албена...
Разполагам с депозитарна разписка, която изкам да изтъргувам.
Каква е процедурата, трябва ли ми инвестиционен посредник?

stiff_bg
14.02.2008, 14:38

Трябва ти. Отиваш при инвестиционния посредник и там ще ти кажат какво трябва да направиш.

SveIG
14.02.2008, 14:38

Имаш закупени АКЦИИ, а не бонове на Албена и уточни на Албена Инвест Холдинг АД или на Албена АД, всъщност което и да е задължително ти трябва инвестиционен посредник....! ;-)

djorkaef
15.02.2008, 08:51
Ako si investicionen posrednik - profesionalist ne moje da zadavach takiva typi vyprosi za takova golqmo drujestvo kato Albena AD.
Ot masovata privatizaciq chrez bonovi mnijki se zakupuvaha akcii samo na Albena invest holding, a na Albena AD nqma nichto obchto s knijkite

ОК
15.02.2008, 08:54
Джоркаеф, явно не си следил масовата приватизация внимателно. За твоя информация можеха да се купуват акции и от фондове, и от дружества.

SveIG
15.02.2008, 10:13
Ako si investicionen posrednik - profesionalist ne moje da zadavach takiva typi vyprosi za takova golqmo drujestvo kato Albena AD.
Ot masovata privatizaciq chrez bonovi mnijki se zakupuvaha akcii samo na Albena invest holding, a na Albena AD nqma nichto obchto s knijkite
За твое сведение от масовата приватизация можеше да се купят акции на Албена АД но само 10 броя с 25000 инвестиционни бона, а на Албена Инвест Холдинг АД - 25 броя с 25000 инвестиционни бона! Лично сум виждал закупени акции и на двете от масовата приватизация! Аиде Успех на всички! ;-)

Императорът
15.02.2008, 10:19

Юрий - в грешка си. Аз моите първи Албенини акции купих си ги именно от Масовата...

duke
18.02.2008, 17:10
Как би се отразило на цената на акциите на едно дружество ,примерно Албена АД,ако бъдат разпродадени голяма част или всичките хотели и други обекти.Имам предвид по отделно, на различни инвеститори?

BSEtrader
19.02.2008, 10:44
Ами то е ясно - ще се спечели няколко пъти настоящата капитализация, която на база Активи е смешна според мен. Въпросът е че силно се надявам това никога да не се случи, защото Албена е единствения все още човешки курорт в България (от големите курорти) и точно в това се крият добрите перспективи пред дружеството :)
Защо са ни още едни Златни пясъци или Слънчев бряг ... опазил господ - хиляда инвеститори, един от друг по-незапознати с тънкостите на туристическиа бранш, мислещи единствено за бързи печалби или пране на пари и ориентиращи се към ликвидиране на хотелите и превръщането им в апартаменти комплекси. Не благодаря!!!

duke
19.02.2008, 10:59
Аз имам други наблюдения защото от доста години работя в к.к Албена, но не и за АД Албена.Базата е доста остаряла, сезона е все по кратък, заплатите и съответно качеството на обслужване са доста ниски.Предпочитам да си спестя други свои наблюдения.Искам само да кажа че има и много положителни страни.

BSEtrader
19.02.2008, 11:02
Не, duke, сподели повече неща относно комплекса!
Аз двете неща, които казваш ги приемам като перспективи. Настоящите резултати са при наличната както казваш остаряла база и ниско качество на обслужване, макар че съм съгласен на 50% :)

duke
19.02.2008, 11:09
Не знам каво те интересува.Мога да напиша тук единствено това, което знам със сигурност от собствени наблюдения.

Малкия
19.02.2008, 18:54
Не знам каво те интересува.Мога да напиша тук единствено това, което знам със сигурност от собствени наблюдения.

duke, есента щяха да бутат едни хотели и да строят изцяло нови и с по-вече звездички - до къде я докараха там. Мерси предварително

duke
19.02.2008, 20:46
В момента се достроява втората половина на 4 звездния хотел Фламинго.Трябва да бъде пуснат в експлоатация до лятото.В горна зона се реновират Компас и Панорама.Малки ремонти на ресторантите на Калиакра и Магнолия.
Има доста хотели, които изглеждат по зле и от общежитие!Особенно Кардам, много е зле, а се намира на централната улица.
Надявам се съм бил изчерпателен.Бих написал и още, ако имаше какво))))))

BSEtrader
20.02.2008, 07:35
duke,
втората част от Фламинго няма да е 4*, а ще бъде първия 5* хотел в комплекса, който се планира да работи целогодишно. Работи се по модернизиране на Гергана и Албена Бийч (и двата хотела ще се обединят под името Гергана).
За Кардам - прав си че изглежда повече от трагично, но се радвам че не се влага и 1 лев в него. До колкото знам се планира и неговото събаряне и строеж на хубав висококатегориен хотел, но и този сезон ще изкара в стария си вид. Виж аз определено не бих отишъл да почивам там, но явно имаме и такива туристи.

duke
20.02.2008, 10:13
BSEtrader,
възможно е да си прав за Фламинго че може да бъде 5 звезди, само не вярвам да бъде разделен на две.Между другото, до миналата година дори нямаше ресторант, а това отговаря на 2 звезди.
Аз съм туроператор и изобщо не ми е приятно да настанявам туристи в хотели като Кардам.Управителката миналата година ми каза, че Кардам през зимата ще бъде разрушен, но си е там, в цялата си слава))))

mvr0306
20.02.2008, 10:35
Колко е според вас справедливата цена на АЛБ към днешна дата? Мисля дали да не вляза сега, с надежда да отиде скоро пак към цените от 130-140.

vhk
20.02.2008, 10:48
Колко е според вас справедливата цена на АЛБ към днешна дата? Мисля дали да не вляза сега, с надежда да отиде скоро пак към цените от 130-140. Според мен добро ниво за влизане ще е в интрвала 50-60 лв.

LUBIMEC 13
20.02.2008, 10:52
Според мен добро ниво за влизане ще е в интрвала 50-60 лв.

Пак избиваш рибата бе, пич!
А още по-доброто ниво за влизане ще е в интервала 5-6 лв.

Не е препоръка!

vhk
20.02.2008, 10:56

Не е препоръка! Вярваш ли че съм я купувал на 7.80лв и 8.05 лв. . ?

B.Graham
20.02.2008, 11:06

Не е препоръка! Вярваш ли че съм я купувал на 7.80лв и 8.05 лв. . ?
Аз ти вярвам.Но не вярвам да ги купуваш отново някога на 50-60.

dramon
20.02.2008, 11:07
kolegi, ima si splitove za tazi rabota :)

B.Graham
20.02.2008, 11:14
Ако Албена изобщо направи сплит цената ще е значително под 50-60 лева :)

zaho
20.02.2008, 11:18
ami pri nastoja6tite ceni na akciite- 200mln EU kapitalizacia.
Interesno mi e ako na njakoi 4ujdestranen investitor
mu kajat 4e moje da kupi kurort s razmerite na ALB
na tazi cena sigurno 6te se izsmee.

zabravih Lagunata i Primorsko :-) kato bonus

metala
20.02.2008, 11:30
Не е препоръка! Вярваш ли че съм я купувал на 7.80лв и 8.05 лв. . ?[/quote]

аз пък съм купувал на 6.70!но това беше отдааааавна.....ех защо не си ги запазих оттогава.....после пак влязох на 14 лева.това не беше толкова отдавна-през 2004 г.!сега нещата са други,за радост!

vhk
20.02.2008, 11:39
Колеги ,не ме разбрахте правилно .Когато аз купувам акции го правя при дискаунт 30-50% под реалната цена ,за да мога да реализирам съответна печалба при продажбата когато пазара я оцени правилно.Какъв е смисъла да купиш на реална цена и да гледаш след това месеци наред същата или по-ниска цена .Такава ми е философията .

BSEtrader
20.02.2008, 11:48
Колеги ,не ме разбрахте правилно .Когато аз купувам акции го правя при дискаунт 30-50% под реалната цена ,за да мога да реализирам съответна печалба при продажбата когато пазара я оцени правилно.Какъв е смисъла да купиш на реална цена и да гледаш след това месеци наред същата или по-ниска цена .Такава ми е философията .

vhk, именно и ние така правим :) Ако смяташ че кк Албена, ММЦ, Лагуната и близо 50% от ALBHL струват 200М евро ... :) И ние чакаме пазарът да я оцени правилно ;)

vhk
20.02.2008, 12:07

vhk, именно и ние така правим :) Ако смяташ че кк Албена, ММЦ, Лагуната и близо 50% от ALBHL струват 200М евро ... :) И ние чакаме пазарът да я оцени правилно ;)Tи си прав, но не вземаш в предвид че сме в корекция която не е приключила ,затова предпочитам по-ниската цена ,за да ми е сигурна печалбата.

Императорът
20.02.2008, 12:29
Хе-хе - то кой не би влязъл на Некадърник - ама няма-а-а...

BSEtrader
22.02.2008, 11:07
duke,
ето статия за новия 5* хотел в Албена :)

Първият 5-звезден хотел в „Албена” ще отвори врати за сезон 2008

Първият 5-звезден хотел в „Албена” ще отвори врати за сезон 2008, съобщават от курорта. Това е най-новото крило на хотелски комплекс „Фламинго”-„Фламинго Гранд”.

5 звездното крило ще предлага 58 елегантни студия, 38 луксозни апартамента, 4 пентхауса, и 5 ъглови апартамента. Хотелът ще разполага с модерен ресторант, бутиков СПА център, закрит бсейн, амхфитеатрална конферентна зала с 320 места и 4 семинарни зали с различен капацитет.

Диагностик
22.02.2008, 11:15
Реновирането на хотелите лесно ще стане, както и постепенното събаряне и построяване на новите хотели. Важното е, че Албена към момента се запазва от престояването и от превръщането и в жилищни квартали. Това е тих, спокоен, семеен курорт, който постепенно ще си намери по-платежоспособните туристи. Наличие на други бази , позволява развитието им като ваканционни клубове, някои от които могат и да се насочат към по-ниско платежоспособни клиенти.

Притежавам акции. Настоящото не е препоръка.

duke
22.02.2008, 11:53
Аз съм сигурен, че ще бъде точно като го описват.То крлилото си беше построено почти и преди година, така че успях да го разгледам.Единственото, което ме учудва, е че само едното крило ще е 5 звезди.Разликата между 4 и 5 звезди е в предлаганите услуги.Влизал съм във всички видове стаи и апартаменти на Фламинго и мога да кажа, че съответстват на най-високата категория.
За разлика от Добруджа, който, въпреки че е 4 звезди е доста зле.50% от стаите са за ремонт, мебелите са от отварянето на хотеле през 60те, 70% от стаите нямат тераси.
Аз съм акционер в Албена от още от масовата приватизация и много бих желал реновирането и модернизацията на курорта да продължат, ако ве възможно и с по бързи темпове.
От опита си на туроператор мога да кажа, че модерните хотели като Фламинго и Калиакра се продават много бързо, като дори в Калиакра често ми отказват туристи , заетоста му е 100%.Докато хотели като Кардам , Доростор и половината горна зона работят по месец или не отварят изобщо.

BSEtrader
22.02.2008, 12:39
duke,
на Добруджа вече са му свалили категорията на 3*, явно не искат да подвеждат туристите с нивото на услугата, която предлага дадения хотел.
Интересно ми е това, което пишеш - Калиакра си е стар хотел, който наскоро реновираха (а казваш че интересът е висок). Тази година както вече беше обявено Калиакра минава на Ultra All Inclusive, нещо което обикновено се предлага от най-класните хотели. Сега реновират Гергана и Албена Бийч и се надявам и при тях да нарастне интереса през 2008-а, пък и са на супер място - на самия плаж до природния резерват. :)
Вие с български туристи ли работите или с чужденци? Как вървят записванията до момента и имаш ли наблюдения как са цените в сравнение с миналата година?

Поздрави!

duke
22.02.2008, 13:16
BSEtrader,
Калиакра има построено ново крило-Калиакра Супериор.То е , мисля, 9 етажа но е на равнището на старото крило, въпреки, че то е 10 етажа.Кубатурата на старите в новото е по-голяма и са по-високи.Двете крила се продават на различна цена, но туристите се настаняват където има място)))))).
Работя с рускоговорящи и румънци.Увеличавам броя на руснаците, но се забелязва загба на интерес у румънците.Поне за ранните записвания.

BSEtrader
22.02.2008, 14:12
Хехе, мерси за тази информация, това не съм го разбрал :) Хем миналата пролет го видях още празен и си мислих че са го изтърбушили за реновиране. После през сезона видях че работи и изобщо не ми е минало през ума че едното е ново, а другото старо крило.
И аз се притеснявах за румънците през тази година, ама като гледам наплива за Великден се поуспокоих. Дано няма неприятни изненади.

SveIG
26.02.2008, 09:56
Ето и малко информация от извора! ;-)

Албена АД: Авторитетът на БФБ е пораснал
ALB
Гергана Михайлова, 25 февруари 2008 16:19

Красимир Станев е изпълнителен директор на Албена АД. През 2007 година ръководеното от него дружество отчете нетна печалба в размер на 17.9 млн. лева, с приходи от дейността надхвърлящи 96.5 млн. лева. В интервю Станев коментира постигнатия добър резултат и ситуацията, в която се намира компанията на фондовата борса.

-Повече от 15% ръст на печалбата постигна Албена АД за 2007 година. С какво се обяснява този резултат?

-Основната причина, на която се дължи постижението, е фактът, че в голяма степен реорганизирахме структурата на нашия туристопоток. Истината е, че се завишиха доста чувствително цените към чуждестранните туроператори. Това доведе естествено до намаляване броя на туристите. Поскъпването надвиши 15% и нямаше възможност да се работи на ниски цени с много туристи. Вече печелившата формула е с по-малко туристи, но на по-висока цена.

В същото време обаче притокът на българи компенсира в голяма степен по-малкия приток на туристи от Германия

-Какви са целите ви за новия сезон по отношение на общия брой на туристите, които ще посетят хотелите на Албена?

-Всички наши усилия в маркетинговата сфера са свързани с увеличаване броя на гостите с 10%. Работим усилено за развиване на потенциала на Румъния. Той е огромен не само за Албена, но и за цялото Черноморие. Това е голяма държава с относително по-малки възможности за летни ваканции на собственото й крайбрежие, при това с по-високи цени от нашите. Това са все неща, които са в наша полза.

Направихме вече няколко road show- та във вътрешността и в северната част на Румъния, като интересът към българските курорти е много голям.

Тук е местото да кажа, че като перспектива нещата не стоят много добре за българския туризъм и по-специално на западноевропейския пазар. Това малко ни плаши. Бих желал да се обърна към нашите държавни органи, да обърнат малко повече внимание върху рекламата на родния туризъм, за да неутрализираме едно голямо задържане на ръста на туристи от Западна Европа.

Ние лежим от дълго време на една пазарна ниша, която е известна на Европа като изключително евтина дестинация. И когато започнеш да посрещаш гости с по-високи цени, отливът е неизбежен. Това, което е необходимо да се случи, е промяна в мнението на западноевропееца, че в България единственото хубаво нещо не е това, да почиваш евтино.

-Западноевропейският турист знае, че българското Черноморие е презастроено...

-Не на всякъде е застроено. А там където е застроено пък става удобно за истински масов младежки туризъм.

-Какви са инвестициите, които Албена АД прави през новия сезон?

-Общият размер на инвестициите е около 40 млн. лева. Съсредоточаваме усилията си главно в пускането на хотел „Фламинго”, който ще е съвременен 4 или 5- звезден комплекс с много модерна СПА- зона. Разбира се реконструираме хотелите „Гергана”, „Лагуна”, „Панорама”, „Компас” и „Звезда” и разширяваме хотел „Калиакра”. Тази година хотелският комплекс „Калиакра” в „Албена” ще бъде първият ultra all inclusive хотел на България. Ще предложи една изключително широка гама от услуги, които са предварително платени- 24 часа осигуряване на ресторанти, заведения за развлечения и западни напитки.

Инвестицията не е малка и планираме до 1 юни всичко да е готово.

-Напредват ли плановете ви за ваканционното селище в Приморско?

-Започваме да разработваме актуализирания план на селището. Смятаме да го завършим до края на годината, да бъде приет в министерство на регионалното развитие до средата на следващата година, след което ще започне една крупна инвестиционна програма в рамките на минимум 100 млн. лева за 2 до 4 години.

Ще се оформи като публично акционерно дружество, като в един момент ще се стигне до вдигане на капитала. По този начин планираме да съберем минимум две трети от необходимия паричен ресурс. Това ще се случи през 2009- 2010 година, но първо трябва да направим проектиране, с което да спечелим потенциалните инвеститори и да им докажем, че с техните пари ще бъде направено нещо печелившо.

-Как анализирате положението, в което се намира Албена АД на капиталовия пазар през последните месеци?

-То е както и при всички останали дружества. Позицията не лошо, макар, че имахме акция 150 лева, сега цената е някъде 95 лева. Дружеството има стойност, случилото се е логично на фона на всеобщия спад. Намалението на цената на акциите го свързвам с отлива на гости, който за миналата година бе в рамките на 10% и в крайна сметка би смутило всеки инвеститор. Но както казах, времената са трудни за туризма.

Това, което се случва тук, тези покачвания и спадове, ги има по целия свят. Българската борса е наравно с всички останали борси при създалата се ситуация и ми се струва, че авторитетът й е пораснал.

-Мислите ли листване на Албена АД на чужда борса?

-Не мисля, че това би се случило в следващите години. Може би по-нататък.

-Дружеството ще разпредели ли дивиденти за тази година?

-Ние имаме твърда политика в това отношение. Предполагам, че общото събрание, което ще се проведе след няколко месеца, ще гласува за изплащане на дивиденти за 2007 година.

* Материалът не е препоръка за вземането на инвестиционно решение!

BSEtrader
05.03.2008, 09:58
Това е безспорно добра новина! Този път браво на министерството! :)

"Въвеждат онлайн визи за руснаците
година 2008, брой 45, от 05.03.2008 г.

Консулската служба на българското посолство в Москва ще е първата, която ще разполага от 10 март с техника за онлайн издаване на визи. Това съобщи Милен Керемедчиев, зам.-министър на външните работи, пред представители на Съюза на инвеститорите в туризма. От 1 април българските консулства в Руската федерация ще издават от едногодишни до 5-годишни многократни визи за България. Тези нововъведения ще доведат до ръст на туристите от Русия поне с 20% още в началото на летния сезон."

http://pari.bg/article.aspx?article_id=350605

BSEtrader
11.03.2008, 08:25
duke, първите сигнали и за немския пазар са добри, дано няма неприятни изненади на по-късен етап :)

България си възстановява позициите на германския туристически пазар

от Зорница Маркова | zornitsam@dnevnik.bg [64 прочитания]
10 март, 21:12

Позитивни са сигналите от германския пазар на фона на последните две години, когато записванията на туристите оттам бележеха спад. Така обобщиха предстоящия летен сезон представители на големите туроператори, които участваха в проведената през миналата седмица професионална туристическа борса ИТБ (ITB) в Берлин.

Някои от туроператорите отчитат ръст от около 15-20 на сто на записванията в сравнение с миналата година. При други записванията в общия случай се движат на нивата от миналото лято.

...

"Германският пазар се съживява", каза Калин Сутев, който е представител на един от най-големите туроператори - ИТС за България, част от групата "Реве". Компанията очаква тази година да доведе около 140 хил. германски туристи при 120 за миналата година. Ръст очаква и друг туроператор - "Алтурс". Представителят му за България Венцислав Танчев предвижда в България да пристигнат 32-33 хил. германски туристи с тази компания, което е над 15 на сто увеличение спрямо миналата година. Около 30 на сто има увеличение при записванията за курортите около Варна, а летище Бургас ще посрещне с 6 на сто повече туристи от миналата година, каза Танчев, базирайки твърденията си на записванията до момента.

http://pazari.dnevnik.bg/show/469029/

duke
11.03.2008, 09:49
Да, това е отлична новина!ITS са с традиции в Албена.Аз, като по компетентен в руския и отчасти румънския пазар мога да кажа, че Албена се стреми да привлече или по-скоро върне тези туристи.След няколко дни започват борсите и може, предполагам, да се очакват и положителни новини и от Русия.Цените за туроператори тази година са супер и много от колегите дават приоритет на Албена, за разлика от други години, когато на първо място в каталозите бяха Златни пясъци или Слънчев бряг.

BSEtrader
11.03.2008, 10:11
Хммм, какво означава това ... че като прекратиха взаимоотношенията си с Некерман (които сигурно са получавали много ниски цени) - са намалили частично цените за другите туроператори ли?
Той Станев беше казвал някъде че Некерман решили че новите цени са им високи.

BSEtrader
11.03.2008, 13:36
Ето вече и информация от източника :)

Повече немски туристи в Албена
автор Даниела Русева
вторник, 11 март 2008 12:23

По-голям брой немски туристи, клиенти на туристическите фирми “ITS” и “Alturs”, ще почиват тази година в комплекс “Албена”. “Отчитаме ръст на немския пазар за сезон 2008 в сравнение с миналата година”, каза Соня Стойчева зам. търговски директор на комплекса. Албена се представи на международната туристическа борса ITB Берлин. Голям интерес към комплекса са проявили и френски туроператори, привлечени от природата и спокойствието които предлага комплекса, коментира още Соня Стойчева.

http://www.dobrudja-news.net/index.php?option=com_content&task=view&id=9521&Itemid=14

foxy73
19.03.2008, 16:00
Aйде честито.....сезона започна http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-03-18&article=225848

Цар Симеон Велики
22.03.2008, 14:57
Мисля, че няма да е далече времето когато ще напазарувам много Албенки.

prolet
22.03.2008, 15:02

аз вече го направих в петак

Spec
22.03.2008, 15:10

2000-та година купувах Албенки по 4 лева :-) Искам пак :-)))

Цар Симеон Велики
22.03.2008, 15:41
Албенка е много хубаво момиче. Няма да стане 4лева.

Цар Симеон Велики
23.03.2008, 08:36
Ще изчакам още малко и ще купувам албенки и аз. Не на 4лв. разбира се.

ghettoff
23.03.2008, 15:47
Монито има Албенки за продаване...

Цар Симеон Велики
23.03.2008, 17:11

не, нямам албенки. По всяка вероятност скоро ще имам. Но не за продаване...

ghettoff
23.03.2008, 17:27

не, нямам албенки. По всяка вероятност скоро ще имам. Но не за продаване...

Откога даваш информация какво ще купуваш и кога ще купуваш, Мони..Мислех, че това струва пари. Много пари..

Цар Симеон Велики
23.03.2008, 17:31
Откога даваш информация какво ще купуваш и кога ще купуваш, Мони..Мислех, че това струва пари. Много пари..

Информацията /особено моята/ струва много пари. За това нито ще ви кажа на какви нива ще купя, нито колко, нито пък дали въобще съм купил.:)

ghettoff
23.03.2008, 17:41

Информацията /особено моята/ струва много пари. За това нито ще ви кажа на какви нива ще купя, нито колко, нипък дали въобще съм купил.:)

Та ти вече пусна ужасно много безплатна информация по форумите...За тези, които могат да боравят с нея..

zaho
01.04.2008, 13:06
ne 4e ne ste go vidjali nai-verojatno, no vse pak......

http://kompanii.investor.bg/?cat=10&id=61943

BSEtrader
01.04.2008, 13:22
А бе добри новини ... не е като да няма, ама едва ли ще има движения на цената при този пазар.

Албена строи професионално голф игрище

"Албена" АД започва проектирането на свое голф игрище, съобщи изпълнителният директор на курорта Красимир Станев.
То ще бъде изградено в района на село Рогачево, в местността Долината, предаде Дарик. Голф игрището ще бъде разположено върху 500 декара, собствен терен. Предвижда се строителството да протече на три етапа. До две години ще бъде изградена голф академия за обучение на голфъри. В следващия етап ще се изгради голф терен с 9 дупки, а накрая ще се оформят 18 дупки. Целта е да се изгради професионално голф игрище, обясни Красимир Станев. Идейният проект е поверен на френски архитект. Инвестицията по първоначални изчисления ще достигне 6-7 милиона евро.

Албена очаква 30 % ръст на румънските туристи

Мария Добрева

Ръстът на румънските туристи в курорта „Албена” през това лято се очаква да достигне 30 % спрямо предходната, заяви Соня Стойчева, заместник- търговски директор в комплекса.

Над 5000 гости от северната ни съседка ще пристигнат в „Албена” за Великден и 1 май. Около 500 души още ще посетят курорта през май, когато ще се проведе конгрес на румънските стоматолози. Освен това над 250 румънски абитуренти ще отпразнуват бала си на 24 май в хотел „Добруджа”. За последните 3 години броят на румънските туристи в Албена се е удвоил, отчитат от ръководството на комплекса.

През сезон 2008 се очаква и ръст на руските туристи с около 10 % в сравнение с миналата година. От ръководството на курорта прогнозират, че немските туристи ще се задържат на същото ниво от предните години. Спад през настоящия туристически сезон се очаква от английски, холандски и белгийски туристи.

zaho
01.04.2008, 15:03
tova za golf igri6teto e super.
abe dulgosro4no tuka ne6tata sa na 6.

zaho
02.04.2008, 13:01
132 i edin COBOS tuka sa zakovali cenata
i ne puskat nadolu i pile da prehvrukne :-)
haresva mi taka

MILOM
02.04.2008, 15:02
Албена"-АД ще разполага с близо 1000 легла в петзвездни хотелски бази до няколко години, съобщи изпълнителният директор на дружеството Красимир Станев, цитиран от БТА.

На 1 юни отваря врати първият висококатегориен хотел в едноименния курорт - "Фламинго", който ще предложи на туристите луксозни апартаменти и студия. Обзавеждането на стаите и фоайетата е решено от дизайнерската фирма "Фоглауър", която е работила за хотелските вериги "Hilton", "Accor" и др.

Още през тази година ще започне реконструкцията на хотел "Арабела бийч", чийто стандарт ще бъде повишен до пет звезди. Ще бъдат инвестирани около 60 млн. лв., за да стане базата най-модерният таласо-център в България, каза Станев.

Курортът ще вложи 40 млн. лв. и за модернизацията на хотел "Добруджа", който също ще придобие категория пет звезди. Двата хотела трябва да бъдат открити през 2010 г., информираха от ваканционното селище

plus
02.04.2008, 16:25
Албена има шансове да стане най-добрия комплекс в Бг.

Докато останалите се превърнаха в строителни площадки,то в Албена мениджмента макар и тромав се насочва в правилната посока.

Storm
02.04.2008, 16:27

Абена е най добрия комплекс в БГ !

Цар Симеон Велики
02.04.2008, 17:12

Албена наистина е най добрият комплекс в БГ. А пък в сравнение с бетонната спалня Слънчев бряг е направо прекрасен.

Цар Симеон Велики
02.04.2008, 17:22

Аз пък напазарувах доста Албенки в понеделник /на 25.03/ и сега се изкушавам дали да не ги шитна с добра печалба. НО по всяка вероятност ще се въздържа защото фундамента на тази акция е много добър, новините също пък и сезонът започва и очаквам сериозен ръст в цената. Утре ще купя още по всяка вероятност. Това е мнение а не препоръка.:)

B.Graham
02.04.2008, 17:29
Еййййй Симо купил акции !!!!!!!!!! Това не го вЕрвам.

todorov 74
02.04.2008, 17:30
Албена"-АД ще разполага с близо 1000 легла в петзвездни хотелски бази до няколко години, съобщи изпълнителният директор на дружеството Красимир Станев, цитиран от БТА.

На 1 юни отваря врати първият висококатегориен хотел в едноименния курорт - "Фламинго", който ще предложи на туристите луксозни апартаменти и студия. Обзавеждането на стаите и фоайетата е решено от дизайнерската фирма "Фоглауър", която е работила за хотелските вериги "Hilton", "Accor" и др.

Още през тази година ще започне реконструкцията на хотел "Арабела бийч", чийто стандарт ще бъде повишен до пет звезди. Ще бъдат инвестирани около 60 млн. лв., за да стане базата най-модерният таласо-център в България, каза Станев.

Курортът ще вложи 40 млн. лв. и за модернизацията на хотел "Добруджа", който също ще придобие категория пет звезди. Двата хотела трябва да бъдат открити през 2010 г., информираха от ваканционното селищеИзвадката е добра но като цяло интервюто с Красимир Станев не е много оптимистично за предстоящият сезон.Въпреки че аз също имам акции тук на мен не ми прозвуча оптимистично/поне краткосрочно/.

съни(тя)
02.04.2008, 17:43
Албена наистина е най добрият комплекс в БГ. А пък в сравнение с бетонната спалня Слънчев бряг е направо прекрасен.
е, как да не се съгласи човек:))
А сега ти кажи, как става номерът със засиленият интерес към класния туризъм без ... Добра Инфраструктура?
(Туристите очакват и търсят вече повече от пържене на плажа и обиколка на кръчмите:)) )

Например, "Магнолиите" - хубаво комплексче, зелено, ползва прекрасният плаж на ММЦ - но до него само леко пресичаш едно шосе, по което си мерят мощностите ергените от Приморско и Китен.... направо с кеф да си оставиш децата сами да прецапат 100-те метра от плажа до хотела...
А и каква е цялостната инфраструктура наоколо - приказка, ама с далечен край...И какви са алтернативите за разнообразието на почиващите..:))

Та, Инфраструктура, добър мениджмънт и цялостна визия И за този отрасъл са необходимите условия за растеж.

Не става с ..."Тия фондове спират - голям кеф, ама Албена ще цъфти" :))

plus
02.04.2008, 20:21

Може и така да се каже,зависи от гледната точка.
От големите безспорно стана най-добрия, защото другите вече са жилищни комплекси.
Но има по-малки затворени, които са си по класни.
Надявам се,че Албена наистина ще стане място за по-заможни туристи, бедните да си ходят на юг.

zaho
02.04.2008, 20:44
to i MMCto ima mnogo potencial.
leka-poleka 6te stane vsi4ko.

trola
02.04.2008, 20:47

Аз пък напазарувах доста Албенки в понеделник /на 25.03/ и сега се изкушавам дали да не ги шитна с добра печалба. НО по всяка вероятност ще се въздържа защото фундамента на тази акция е много добър, новините също пък и сезонът започва и очаквам сериозен ръст в цената. Утре ще купя още по всяка вероятност. Това е мнение а не препоръка.:)
Купи си Симеончо , ама няма нужда да разгласяваш на целия свят :)
и да си жив и здрав и дано ти дадат членска карта за новото голф игрищв което щв строят там :)