PDA

View Full Version : Булгартабак (57B / BTH)

Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14

bayhuydaduy
02.10.2011, 12:10
Здравейте имам една молба към тези които ще ходят на ИОСА на дружеството. Понеже ще съм командировка бих се радвал някой да зададе следните въпроси към новият СД:
1. Вярно ли е, че има опция в договора за продажбата на държавният пакет акции за разпределяне на пропорционален дивидент за времето през което държавата е била собственик на пакета си ? Наясно ли са, че това представлява нарушаение на ЗППЦК понеже акциите на дружеството са от един тип и с едни права и задължения на всички акционери и може да последва сезиране на КФН за нарушение на ЗППЦК?
2. Какво е виждането на СД ( като представители на новият мажоритар ) за публичността на компанията на БФБ и имат ли идеи за отписването и?
3. Какво е виждането на СД ( като представители на новият мажоритар ) за развитието на компанията или те са я закупили само като финасова инвестиция с цел бъдеща препродажба ?
Би трябвало да се зададат тези въпроси преди гласуването на новият СД, защото няма т. от дневния ред "Други".
Благодаря предварително на колегите съакционери които зададат въпросите ми и близки такива, за да сме наясно с бъдещото развитие на компанията.
Поздрави за успешни инвестиции: А. Иванов

Kiro
02.10.2011, 14:06
„Булгартабак” е фактор

Последна редакция: 30.09.2011, 17:51

Публикуване: 30.09.2011, 17:49

Автор: Money.bg

Размер на шрифта: a a a

Цигарената индустрия на Европейския съюз преработва годишно около 500 000 тона тютюн от трите сортови групи, а производството на тютюн в 12 страни на Съюза, е около 200 000 – 250 000 тона. Така съществува значителен пазарен недостиг, който се запълва с внос от трети страни – от Китай, Индия, едролистни тютюни от Зимбабве и др. Това е казал пред Агенция „Фокус” директорът на Институт по тютюна и тютюневите изделия доц. Христо Бозуков.

Почти във всяка европейска страна има фабрика за производство на цигари. Дори в Швейцария, където тютюн не се произвежда, са разположени най-големите фабрики за „Филип Морис” за производство на цигари. Според Бозуков „Булгартабак” не може да се подценява като производител в Европа.

В момента двете фабрики в Благоевград и в София работят на три смени, като произвеждат по около 1000 тона цигари на месец. Това означава 24 000 тона цигари годишно, което не е никак малко, смята Бозуков.

„Булгартабак” е фактор и досега е бил „златна кокошка” за България, коментира Бозуков.

MILOM
02.10.2011, 22:51
Въобще не ме успокоява това ,че може да са брокерите около ндсв,дори обратното-могат да използват всички законни врътки да няма търгово.Аз си мисля,че зад всичко стои мустака.Друг е въпроса ,пък кой стои зад него.:cool::cool:

bayhuydaduy
05.10.2011, 12:26
Здравейте бих се радвал някой съфорумец да ми отговори на молбата. Благодаря

Здравейте имам една молба към тези които ще ходят на ИОСА на дружеството. Понеже ще съм командировка бих се радвал някой да зададе следните въпроси към новият СД:
1. Вярно ли е, че има опция в договора за продажбата на държавният пакет акции за разпределяне на пропорционален дивидент за времето през което държавата е била собственик на пакета си ? Наясно ли са, че това представлява нарушение на ЗППЦК понеже акциите на дружеството са от един тип и с едни права и задължения на всички акционери и може да последва сезиране на КФН за нарушение на ЗППЦК?
2. Какво е виждането на СД ( като представители на новият мажоритар ) за публичността на компанията на БФБ и имат ли идеи за отписването и?
3. Какво е виждането на СД ( като представители на новият мажоритар ) за развитието на компанията или те са я закупили само като финансова инвестиция с цел бъдеща препродажба ?
Би трябвало да се зададат тези въпроси преди гласуването на новият СД, защото няма т. от дневния ред "Други".
Благодаря предварително на колегите съакционери които зададат въпросите ми и близки такива, за да сме наясно с бъдещото развитие на компанията.
Поздрави за успешни инвестиции: А. Иванов

SubZero
05.10.2011, 12:30
Здравейте бих се радвал някой съфорумец да ми отговори на молбата. Благодаря

С този ник едва ли някой ще те вземе на сериозно. :cool:

Jekata
05.10.2011, 12:56
С този ник едва ли някой ще те вземе на сериозно. :cool:

Ника гради човека!

bayhuydaduy
05.10.2011, 13:50
Прав е колегата съфорумец :D Хората които ме познават, има и от този форум знаят колко съм сериозен, дори може да прочете няколко мои "умопрозрения" в решенията на ОСА на BTH в ТР ;)
Ника гради човека!

2012
05.10.2011, 13:55
Прав е колегата съфорумец :D Хората които ме познават, има и от този форум знаят колко съм сериозен, дори може да прочете няколко мои "умопрозрения" в решенията на ОСА на BTH в ТР ;)

пусни ги тука тези твои "умопрозрения"

................. може ли сега всичките десетина човека следящи тази тема да тръгнем да ти търсим "умопрозрения" в решенията на ОСА на BTH в ТР ;)

Монти
05.10.2011, 15:29
В позицията има два варианта или вече акциите на БТН са прехвърлени и се пази мълчание или има забавяне и до края на другата седмица ще има официално съобщение и при двата случая. Защото идва ОСА и не може да се проведе ако новият собственик не притежава акциите.
От известно време се продават акции на голям купувач при цена 25 лв.
Днешният продавач е ясен по интересно е купувача...:confused:
Ако няма търгово защо ги купува...:confused:
Не става въпрос за дъщерните там е друга бира.

2012
05.10.2011, 15:38

ЕВАЛА , МИСИРКО -> НЕ СПИРАШ ДА ВЕСЕЛИШ ФОРУМА :D:D:D

znae6t
05.10.2011, 16:21
В позицията има два варианта или вече акциите на БТН са прехвърлени и се пази мълчание или има забавяне и до края на другата седмица ще има официално съобщение и при двата случая. Защото идва ОСА и не може да се проведе ако новият собственик не притежава акциите.

И кой е днешния продавач? Аз по-скоро си мислех, че са някакви прехвърляния.

2012
05.10.2011, 16:29
И кой е днешния продавач? Аз по-скоро си мислех, че са някакви прехвърляния.

и аз така си мисля още от времето когато започнаха да ги прехвърлях от 22 лв. до сега

Батя
05.10.2011, 23:05
....

Според мен пакетите тук ги купува мустак-гай :)
Все пак ЗППЦК си дава добри права на акционер с над 5% в публично дружество... пък и който си е информиран си е информиран ;)

А я кажи каква друга бира мислиш че е при дъщерните. Аз вече писах какво мисля в темата на СофБТ.

onakilev
05.10.2011, 23:26
Все пак ЗППЦК си дава добри права на акционер с над 5% в публично дружество... пък и който си е информиран си е информиран ;)

...

На колко най-скъпо е купувал този бай? Може и на лични. Мерси!

Монти
05.10.2011, 23:28

А я кажи каква друга бира мислиш че е при дъщерните. Аз вече писах какво мисля в темата на СофБТ.

Здравей ,
купих от СИС и аз предполагам че е КОРП, купувача защото се върти около 25 и обира до 27 ....
При руснаци
Не ми се вижда реална продажба на дъщерни по отделно и холдинга да обира калая за глупостите на Борисов. По скоро търгово на БТН и през него да стават игрите на тъмно а от дъщерните да спестят някой леф за търгово и да ги източват в полза на холдинга а него по нагоре . Ако не е замесен ,КОРП с 8 % ще им мъти водата ако са публични и затова е напълно вероятно търгово да им преберат акциите .
Ако са мустака и сие те крепят цената и смятам че няма да съжаляваме защото свободният обем ще е малко и с няколко десетки акции ще си правят свойто даже и да не направят търгово..

При Благоевград има щатска банка и това ще натежи в цената ако се прави търгово . Защото тя няма да го приеме на сегашните цени а те няма да го направят на действителните .За София БТ е същото.
Ти би ли приел търгово Блабт на 35 и София БТ на 33...На какво основание ще предложат по високи...:confused:

Батя
05.10.2011, 23:29
На колко най-скъпо е купувал този бай? Може и на лични. Мерси!

Еми прегледай търговията, пакетните сделки по позицията. Не знам нищо със сигурност, само идеи и догатки.
Нали знаеш, сигурни са само смъртта и данъците :)

Батя
05.10.2011, 23:35
...
Ти би ли приел търгово Блабт на 35 и София БТ на 33...На какво основание ще предложат по високи...:confused:

1-во основание - КФН, оценъчни методи, нетна стойност на активите и пр.
2-ро - едри миноритари инати :)
3-то - сега е сравнително евтино. Дори на 50 лв. Щото доста големи си купуваха лудо на 120-140 като невидели ;)

onakilev
05.10.2011, 23:51
Интересна е цена 24.50 лв. , май ще продължи да мирише...

inta53
06.10.2011, 14:42
OСТАВА САМО ДА СЕ ДОКАЖЕ, че колко му е ако кешираш един транш:D

http://www.bnews.bg/article-36128

Roko2
07.10.2011, 11:01
Да покажат документите чакаме! :confused:

"Странната нервност, граничеща с истерия, която демонстрира депутатът от БСП Румен Овчаров покрай приватизацията на “Булгартабак”, намери своето логично обяснение".
http://www.blitz.bg/news/article/119705

MILOM
07.10.2011, 11:35

"Странната нервност, граничеща с истерия, която демонстрира депутатът от БСП Румен Овчаров покрай приватизацията на “Булгартабак”, намери своето логично обяснение".
много милиционерски сглобено,не че Овч. е вода ненапита,но има акъл в главата си и срещу такъв опонент не можеш с левашки статии да му затвориш устата.
Виж за дебилите с една мозъчна гънка и то от удар,може и да мине,ама тук сме инвестиционен форум все пак-вижте отчетите на Булгартабак и ми кажете как ще се скрие сума от 200000 долара и то ежемесечно-3.5 млн лв годишно

Грую Груев
07.10.2011, 12:10

хехе, на официоза на герб, вестник Уикенд ли взе да вярваш:D:D:D:D:D Ами то е по-добре да четеш в. Дума за достоверно мнение за Костов или да чакаш от евреин нещо положително за нацизма:cool::cool::cool::cool:

Споделям мнението, че колкото и да е ултра противен Р. Овч. не чак толкова тъп, да не говорим, че няма и никакви доказателства. изобщо журналистиката в Бг се срина до кенефна такава (дори не е жълта, а е изцяло кафява и мирише) и това е една от много прични за опростачването на народа ни. От друга страна, дори и да излезе някой милион за Овчия, къв е проблема да каже, че му е даден от тъщата, а:D:D:D:D:D

Монти
09.10.2011, 11:05
много милиционерски сглобено,не че Овч. е вода ненапита,но има акъл в главата си и срещу такъв опонент не можеш с левашки статии да му затвориш устата.
Виж за дебилите с една мозъчна гънка и то от удар,може и да мине,ама тук сме инвестиционен форум все пак-вижте отчетите на Булгартабак и ми кажете как ще се скрие сума от 200000 долара и то ежемесечно-3.5 млн лв годишно
Здравей,
Нещо се забави работата тук......
как беше на ОСА има право да гласува този който Х дни предварително има акции през борсата .Да не се затрудниха юристите с този казус че може да прехвърлят акции на новия собственик през депозитара ама за ОСА дали важи ...
:confused:
Голямо бързане а сега голямо мълчане...:confused:

Монти
09.10.2011, 11:38
Затова въпросът ми е коя е последната дата на която трябва да се сключи сделка за да има право да участва на ОСА и най големият акционер и най дребният...:confused:
Дали не е другата седмица....:D

znae6t
09.10.2011, 12:03
Предвид на това, че сделката едва ли ще мине през борсата и въобще чрез сделка с Т+2 срокът за прехвърляне е 18 октомври. Ако прехвърлянето стане през Т+2 14 октомври е последен ден. Най-вероятно другата седмица и дефакто ще имаме нов мажоритар

Монти
09.10.2011, 12:52
Предвид на това, че сделката едва ли ще мине през борсата и въобще чрез сделка с Т+2 срокът за прехвърляне е 18 октомври. Ако прехвърлянето стане през Т+2 14 октомври е последен ден. Най-вероятно другата седмица и дефакто ще имаме нов мажоритар

Може да е глупаво..... но винаги в последните дни когато се чака важно решение за съдбата на дадена фирма , стойностите на акциите стигат долни ценови граници....
Вече съм купувал няколоко пъти на цени под 18- 25 лева от две години
След това даже да сме разочаровани от новините следват вербални ноти поръсени с мноооого добри новини и обещания за дивиденти и развитие ..:D
Не възможно да се купува фирма за 34 лева пък акцията да върви 24 и най недалновидният собственик ще вземе мерки. Това да не е автомобил , след продажба да му падне цената с 30 %.... а тук и преди и в момента на плащането...
Още повече ако се препродава табака каквато заявка има..:D
Не е препоръка....

onakilev
09.10.2011, 15:56
Може и да е глупаво... но "Чл. 149. (1) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2002 г.) Лице, което придобие пряко или чрез свързани лица повече от 50 на сто от гласовете в общото събрание на публично дружество, е длъжно в срок 14 дни от придобиването"

Интересно ми е как ще придобиеш нещо непряко (т.е. чрез подставено лице напр. и тази сделка - между теб и подставеното лице ще я направите през борсата, каквито изисквания някой твърди, че има.
Законът не казва ли просто - който сдобие над 50% - да прави търгово, а целта не е ли просто - да могат акционерите да решат искат ли да са "в играта" все още с новия мажоритар, без да губят пари на борсата, ако някой (напр. държавата) е решил да продава на мажоритар, който не се харесва на пазара?

Аз така ги тълкувам нещата, а може и да питам и съда!

Имам акции и не е препоръка!

onakilev
09.10.2011, 18:39
Чл. 148ж. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2007 г., сила от 03.07.2007 г.) По смисъла на този раздел "свързани лица" са лицата, които въз основа на изрично или мълчаливо, писмено или устно споразумение с предложителя или дружеството - обект на търгово предложение, целят придобиване на контрол върху публичното дружество или възпрепятстване на успешното приключване на търгово предлагане. Лицата, контролирани от друго лице по смисъла на § 1, т. 44 от допълнителните разпоредби, се смятат за свързани лица с това лице и помежду си, както и с лицата по § 1, т. 12, букви "в" и "г" от допълнителните разпоредби...

За придобиване на контрол въобще не е нужно наличие на сделка, достатъчно е да има фактически контрол - 2-3 лица, притежатели на акции да се сговорят.
С оглед горното не ми е ясно каква сделка и през какъв пазар се търси, за да се оправдае евентуална липса на търгово??. Моето мнение е различно, но приемам аргументирано оборване и не е препоръка!:)

znae6t
09.10.2011, 19:53
онаклиев, не се ли разбрахме вече по темата за търговото - не са длъжни, защото сделката е приватизационна, има изричен текст в закона

onakilev
09.10.2011, 20:16
Амии, не съм много съгласен, защото:
ЗППЦК не се прилага относно продажби на акции, а чл. 149 говори за контрол върху публично дружество и за права на миноритери...
И да не се прилага ЗППЦК - за коя сделка не се прилага - за тази м/у държавата и БТ инвест или за всеки, който придобие контрол върху пакета в бъдеще???
Ами ако новия собственик на дружеството БТ инвест е "свързано лице" с някой досегашен акционер... абе не ми се занимава, по-добре администрацията да ги нищи тези проблеми, евентуално - съдът.

Монти
13.10.2011, 13:21

Ето ни краят на другата седмица. Имаме ли или нямаме нов мажоритар. Тези 405 бройки минали днес нищо не говорят....:confused:

2012
13.10.2011, 22:03
малко ми бяга инфото и за това да попитам ---> БТ инвест разплатиха ли се на 100% и внесаха ли цялата сума от 100 млн. и 100 хил. евро за Булгартабак холдинг????

Монти
13.10.2011, 22:09
На първи ноември има ОСА ,за да гласуват новите промени ,трябва да им прехвърлят акциите 15 дни предварително през борсата или през депозитара,което значи че трябва да платят до вторник...:confused: .

Монти
14.10.2011, 12:40
Нещата не са розови засега, 15 К на около 27 продава :confused:

marcy
14.10.2011, 12:51
Монти тези близо 15000 са за плашене на заиците според мен.
Пак някой знае нещо но ние не знаем подробностите. Новината ще е скоро. :mad:

Монти
14.10.2011, 13:13
Монти тези близо 15000 са за плашене на заиците според мен.
Пак някой знае нещо но ние не знаем подробностите. Новината ще е скоро. :mad:

Мислех че е уговорена сделка на горно ценово ниво където изкупува нашият човек ама почва да ме притеснява......момента е тъкъв.:mad:

onakilev
14.10.2011, 18:29
Амии, ще ви понатиснат цената, след като никой не натиска за търгово...

Най-важния фундамент на 1 акция, на 1 борса и на 1 държава са Ората.

А тук някой пак ще ме пита " Ама нали се разбрахме, че търгово не трябва да правят..."

Е, значи, оттук нататък всеки, който иска да купи пакета ще си купи БТ инвест или офшорката -собственик в Кипър, дори Цар Киро да ви купи според вас няма да е длъжен да ви прави търгово, защото е придобил при приватизация, а това заобикаляне на закона ли е???!!!

frei1974
17.10.2011, 13:36
АПСК прехвърли акциите на Булгартабак на БТ Инвест
17 Октомври 2011 | 13:33
Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол (АПСК) в качеството си на продавач прехвърли на австрийското дружество БТ Инвест 5 881 380 акции, представляващи 79.83% от капитала на Булгартабак-Холдинг, съобщиха от агенцията.

Прехвърлянето на акциите се извърши, след като купувача преведе остатъка от 80% от покупната цена по сметка на АПСК. Това беше последното условие, предхождащо окончателното приключване на сделката.

Цената по договора е 100.1 млн.евро и бе дължима по следния начин – 20% в деня на подписване на приватизационния договор, а останалата част от 80% - преди приключването.

Финансовите постъпления от приватизацията на Булгартабах-Холдинг ще влязат в централния бюджет, където по закон ще бъдат разпределени изцяло в полза на Сребърния фонд, уточняват от АПСК.

Акциите на цигарения холдинг поскъпват на борсата днес с близо 2%, до 26 лв. за лот.

Kiro
17.10.2011, 13:59
Държавата получи окончателно 100-те милиона евро от сделката за Булгартабак

Последна редакция: 17.10.2011, 13:55

Публикуване: 17.10.2011, 13:43

Автор: Емил Брандийски, АПСК

Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол(АПСК) е получила по сметката си остатъка от парите за продажбата на Булгартабак холдинг АД, става ясно от прессъобщение на Институцията.

С това сделката е финализирана и АПСК е прехвърлила 5 881 380 броя акции на купувача БТ Инвест ГмбХ, Австрия. Акциите представляват 79.83% от капитала на “Булгартабак Холдинг” АД.

Припомняме, че сделката по договора бе 100.1 млн. евро., като 20% от тази сума трябва да е прехвърлена веднага след подписването на договора. След плащането на останалите 80% купувачът реално придобива самите акции, което вече е факт.

Финансовите постъпления от приватизацията на "Булгартабах Холдинг" АД ще влязат в централния бюджет, където по закон ще бъдат разпределени изцяло в полза на Сребърния фонд.

mpy_yordanov
17.10.2011, 14:04
И малко детайлна информация от извора

Сделката не е регистрирана на "БФБ-София". Сключена е в петък без участието на инвестиционен посредник, каквато е обичайната практика, а прехвърлянето е станало чрез нареждане от агенцията към Централния депозитар, научи Investor.bg.

Извънборсовото прехвърляне при приватизационна сделка не води до задължение от страна на купувача да отправи търгово предложение към останалите акционери.

http://www.investor.bg/news/article/124582/339.html

BOBAN1
17.10.2011, 14:15
Нямам акции тук,но се надявах да има търгово.Все пак тези пари сигурно пак щяха да влезнат на борсата...или част от тях.

Баси .........То бива ,бива...ама .........

Kiro
17.10.2011, 14:16
БРАВО МАРИЯНЕ:)
СЕГА ДА ВИДИМ ЗА ТЪРГОВОТО:rolleyes:

Монти
17.10.2011, 14:17

здравей,
Вече като медия може да им зададете няколко въпроса на навият купувач....
Защото БТН е публично дружество.
Най вече за търговото...
Поздрави!

Монти
17.10.2011, 14:19
Нямам акции тук,но се надявах да има търгово.Все пак тези пари сигурно пак щяха да влезнат на борсата...или част от тях.

Баси .........То бива ,бива...ама .........

Зависи кой е купувача ако е кръг покрай КОРП или продължат да държат 8 % те ще крепят тютюните....

onakilev
17.10.2011, 17:21

Г-н Йорданов, въросът ми е: Има ли задължение за търгово при прехвърляне на контрола върху пакета от Веншторгбанк на друго лице, защото, доколкото си споням БТ инвест (като създадено специално за случая и нямащо друга дейност) не отговаряше на условията в приватизационната процедура и и май имаше изявления от държавата, че ще се гледат показатели не на офшорки, а на Веншторгбанк, а, както повечето предполагат, Веншторгбанк ще прехвърли контрола върху придобития пакет??!!!
Е, евентуалният нов с-к няма ли задължение за търгово, след като и държавата приема, че контрола е реално в последното лице по веригата??
Г-н Йорданов, не е ли грешно тълкуването на закона да акцентирате върху липсата на продажба чрез посредник, след като обосновката е ясна още от началото на тръжната процедура - тя не е през борсата или чрез търгово:
§ 10. (1) Разпоредбите на закона относно публичното предлагане и търговия с ценни книжа не се прилагат спрямо:

1. (изм. - ДВ, бр. 28 от 2002 г., бр. 61 от 2002 г.) продажба на акции в случаите на приватизация

mpy_yordanov
18.10.2011, 10:23
Г-н Йорданов, въросът ми е: Има ли задължение за търгово при прехвърляне на контрола върху пакета от Веншторгбанк на друго лице, защото, доколкото си споням БТ инвест (като създадено специално за случая и нямащо друга дейност) не отговаряше на условията в приватизационната процедура и и май имаше изявления от държавата, че ще се гледат показатели не на офшорки, а на Веншторгбанк, а, както повечето предполагат, Веншторгбанк ще прехвърли контрола върху придобития пакет??!!!
Е, евентуалният нов с-к няма ли задължение за търгово, след като и държавата приема, че контрола е реално в последното лице по веригата??
Г-н Йорданов, не е ли грешно тълкуването на закона да акцентирате върху липсата на продажба чрез посредник, след като обосновката е ясна още от началото на тръжната процедура - тя не е през борсата или чрез търгово:
§ 10. (1) Разпоредбите на закона относно публичното предлагане и търговия с ценни книжа не се прилагат спрямо:

1. (изм. - ДВ, бр. 28 от 2002 г., бр. 61 от 2002 г.) продажба на акции в случаите на приватизация

Здравейте, аз не съм юрист и мнението ми не е препоръка за покупка и продажба.

Ето материала по темата за има ли задължение за търгово.
http://www.investor.bg/news/article/122297/339.html
В материала от вчера се пише за липсата на сделка на БФБ и дори на участието на посредник, защото това е единственото ново. Че няма задължение за търгово си е законова истина откакто е приет закона. Разбира се нищо не пречи на купувача да отправи търгово, АКО иска.

При продажба на самото БТ Инвест Гмбх според мен не трябва да има търговото, не само защото никога не се е случвал такъв филм на БФБ-София, а и защото е нелогично.

Да обясня защо е нелогично. Всеки се е фокусирал върху това Внешторгбанк да продаде БТ Инвест ГмбХ, а минете малко по-напред и нека самата Внешторгбанк я купи някой. Например Ситибанк. Пак ли трябва да има търгово?

А ако Ситибанк купи Внешторгбанк, а после правителството на САЩ национализира Ситибанк, пак ли трябва да има търгово?

Освен това е нелогично поради т.нар. попечителство. В повечето публични дружества акционери са не самите акционери, а банките попечители, основно Bank of New York Mellon. У нас често виждам попечителите Unicredit, Erste, Eurobank.

Може Внешторгбанк да е играла като попечител+банкер и да представлява друг, като е дала своите финансови показатели, за да бъдат покрити критериите в конкурса. Дори това вече си е почти напълно ясно, не е ясно кой колко участва в резултата и т.н. Съответно този "друг" е дал доста самоучастие, за да не носи банката риск. Тоест не може аз да отида във Внешторгбанк и да кажа "купете Булгартабак, ако стане печалба, делим, ако загубите губите само себе си".

Няма как да стане търгово при смяна на собствеността над БТ инвест ГмбХ, Внешторгбанк или при смяна на властта в Кремъл, защото доколкото знам Внешторгбанк е държавна. По вашата логика ако сменят Медведев, трябва да има търгово предложение.....

Гаранциите на държавата не са нито Бт Инвест, нито Внешторгбанк, а

http://www.investor.bg/news/article/123045/339.html
Обезпеченията на държавата върху активите на Булгартабак са за 450 млн. евро

Поздрави

Tradera
18.10.2011, 10:37
Ако са умни ще направят търгово сега, защото цената е безумно евтина и психически всички за настроени за продажба заради кризата.

Монти
18.10.2011, 10:46
Здравейте, аз не съм юрист и мнението ми не е препоръка за покупка и продажба.

Ето материала по темата за има ли задължение за търгово.
http://www.investor.bg/news/article/122297/339.html
В материала от вчера се пише за липсата на сделка на БФБ и дори на участието на посредник, защото това е единственото ново. Че няма задължение за търгово си е законова истина откакто е приет закона. Разбира се нищо не пречи на купувача да отправи търгово, АКО иска.

При продажба на самото БТ Инвест Гмбх според мен не трябва да има търговото, не само защото никога не се е случвал такъв филм на БФБ-София, а и защото е нелогично.

Да обясня защо е нелогично. Всеки се е фокусирал върху това Внешторгбанк да продаде БТ Инвест ГмбХ, а минете малко по-напред и нека самата Внешторгбанк я купи някой. Например Ситибанк. Пак ли трябва да има търгово?

А ако Ситибанк купи Внешторгбанк, а после правителството на САЩ национализира Ситибанк, пак ли трябва да има търгово?

Освен това е нелогично поради т.нар. попечителство. В повечето публични дружества акционери са не самите акционери, а банките попечители, основно Bank of New York Mellon. У нас често виждам попечителите Unicredit, Erste, Eurobank.

Може Внешторгбанк да е играла като попечител+банкер и да представлява друг, като е дала своите финансови показатели, за да бъдат покрити критериите в конкурса. Дори това вече си е почти напълно ясно, не е ясно кой колко участва в резултата и т.н. Съответно този "друг" е дал доста самоучастие, за да не носи банката риск. Тоест не може аз да отида във Внешторгбанк и да кажа "купете Булгартабак, ако стане печалба, делим, ако загубите губите само себе си".

Няма как да стане търгово при смяна на собствеността над БТ инвест ГмбХ, Внешторгбанк или при смяна на властта в Кремъл, защото доколкото знам Внешторгбанк е държавна. По вашата логика ако сменят Медведев, трябва да има търгово предложение.....

Гаранциите на държавата не са нито Бт Инвест, нито Внешторгбанк, а

http://www.investor.bg/news/article/123045/339.html
Обезпеченията на държавата върху активите на Булгартабак са за 450 млн. евро
Поздрави

Здравей,
Държавата се мъчи да ни прецака но ние също можем да и подложим крак....
Не може да слагат гаранция или залог над имуществото без да мине на ОСА...
Можем да влезем във връзка с мажоритара да му отпадне залога а той да направи търгово на добра цена....:confused: Защото за залога той няма да гласува

mpy_yordanov
18.10.2011, 10:50
Ако са умни ще направят търгово сега, защото цената е безумно евтина и психически всички за настроени за продажба заради кризата.

всички за настроени за продажба

Всички може да са настроени за продажба, но в БТХ, София-БТ и Благоевград-БТ има блокиращи отписване пакети от 5 и повече %, които може и да не са настроени за продажба.

Първо трябва да вземат тях и то и 3-те едновременно и после да вземат от дребните инвеститори.
Иначе попадат в ситуацията на БТК, където все още акционер с 5% блокира отписването на компанията.

Ако държателите на големи пакети не искат да продават, БТХ може да започне да публикува лоши отчети, за да ги обезсърчи.

Бог знае и дали им е нужен контрол над целия холдинг. Сега те имат 80% в майката, но преизчислено през това че има и други акционери в София-БТ и Благоевград-БТ те имат едва около 70%, дори по-малко, реално около 2/3.

Вероятно всичко е въпрос на цена.
Като стана дума за цена, отново да напомня, че държавата продава правото да няма търгово предложение и вероятно го калукулира в цената, няма как да не се калкулира.

Тоест казва на купувача. Даваме ви нещо което общо струва 125 млн. евро (капитализация по приватизационната цена) за 100 млн. евро, но няма да имате задължение за търгово и ще се държите като чели си е 100% ваше.
Другият вариант е да имате задължение да отправите търгово, да платите не 125 млн. евро общо, а например 115 млн. евро общо, така на нас ще дадате не 100 млн. евро,а 90 млн. евро.

Хайде да прецакем дребните акционери, като ги лишим от правото на търгово, пък вие ще ни дадете още едни 10 млн. евро и ще станат 100 млн. евро.

Държавата отново даде много лош пример на ограбване на капиталовия пазар.

Не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа.

mpy_yordanov
18.10.2011, 10:57
Здравей,
Държавата се мъчи да ни прецака но ние също можем да и подложим крак....
Не може да слагат гаранция или залог над имуществото без да мине на ОСА...
Можем да влезем във връзка с мажоритара да му отпадне залога а той да направи търгово на добра цена....:confused: Защото за залога той няма да гласува

Да наистина как ли мажоритаря е направил залог на всички машини сгради и т.н., без решение на ОСА. Държавата си е мислила че е в ЕООД или ЕАД. Явно лъже, за да успокои противниците на сделката.

znae6t
18.10.2011, 11:03

Всички може да са настроени за продажба, но в БТХ, София-БТ и Благоевград-БТ има блокиращи отписване пакети от 5 и повече %, които може и да не са настроени за продажба.

Първо трябва да вземат тях и то и 3-те едновременно и после да вземат от дребните инвеститори.
Иначе попадат в ситуацията на БТК, където все още акционер с 5% блокира отписването на компанията.

Ако държателите на големи пакети не искат да продават, БТХ може да започне да публикува лоши отчети, за да ги обезсърчи.

Бог знае и дали им е нужен контрол над целия холдинг. Сега те имат 80% в майката, но преизчислено през това че има и други акционери в София-БТ и Благоевград-БТ те имат едва около 70%, дори по-малко, реално около 2/3.

Като стана дума за цена, отново да напомня, че държавата продава правото да няма търгово предложение и вероятно го калукулира в цената, няма как да не се калкулира.

Тоест казва на купувача. Даваме ви нещо което общо струва 125 млн. евро (капитализация по приватизационната цена) за 100 млн. евро, но няма да имате задължение за търгово и ще се държите като чели си е 100% ваше.
Другият вариант е да имате задължение да отправите търгово, да платите не 125 млн. евро общо, а например 115 млн. евро общо, така на нас ще дадате не 100 млн. евро,а 90 млн. евро.

Хайде да прецакем дребните акционери, като ги лишим от правото на търгово, пък вие ще ни дадете още едни 10 млн. евро и ще станат 100 млн. евро.

Държавата отново даде много лош пример на ограбване на капиталовия пазар.

Марияне, знаеш ли нещо или просто спекулираш? Малко манипулативни са заключенията по-горе

mpy_yordanov
18.10.2011, 11:09
Марияне, знаеш ли нещо или просто спекулираш? Малко манипулативни са заключенията по-горе

Естествено че нищо не знам, освен написаното че има блокиращи квоти и че БТК още не могат да я отпишат заради акционер с 5%, който не иска. Това си е публична информация.

Къде видя нещо манипулативно, а с акции не спекулирам.
Просто съм писал какво според мен е разковничето. Големите пакети.
Както и съм уточнил че не е препоръка.

Има си публична информация, че има блокиращи пакети.

Нека те попитам. Ако има 10 гълъба, от които 1 златен и 9 обикновени и можеш да хванеш само един преди другите да се изплашат и излетят, обикновен или златен гълъб ще искаш да хванеш?

Не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.
Както и за хващане на големия златен гълъб. Хванете някой малък гълъб, после големия ще ви изцеди силите (по-скоро парите), докато го хванете, просто вече ще знае, че е златен и че го искате.

Аз бих се правил на умряла лисица.

Не е препоръка да се правите на умряла или жива лисица.

Чудя се защо ли се захванах да пиша личното си мнение.

Каквото е решил мажоритаря това ще стане.

Да му пожелаем успешно управление и щедрост към малките братя.

Пепи
18.10.2011, 11:18
Г-н Йорданов не е ли по-добре да направите едно интервю с Милен Велчев,

сделката е вече факт!

А търгово не търгово, годината ще е много успешна за тутуните, а и за слдващата 2012г очакванията са добри

и аз си чакам дивидента !! ;)

znae6t
18.10.2011, 11:23
За спекулирането имах предвид с информацията, защото спокойно от минали събития можеш да извадиш и позитивен вариант, а не непременно БТК, ДЗИ и подобни.
Не съм искал да те засегна, а ти го приемаш така явно. Всичките ти писания по темата досега като че ли имат негативен отенък, затова те питам дали имаш информация или просто е нормално вече всички да сме черногледи.

Метафорите ти съжалявам, но не ги разбрах.
Иначе си прав, че ще стане това, което е решил мажоритарят, само че официално не се знае, кой е той и в какви отношения е с Цецо Василев, което е ключът към бараката, според мен

BOBAN1
18.10.2011, 11:26

Хайде да прецакем дребните акционери, като ги лишим от правото на търгово, пък вие ще ни дадете още едни 10 млн. евро и ще станат 100 млн. евро.Държавата отново даде много лош пример на ограбване на капиталовия пазар.

Колкото и да не искам............трябва да се съглася с теб Мариане........Пак ни изиграха и то собствената ни държава.Просто дребните като нас сме тези ,които обират пишкира.

А си мислех,че това може да е някакакъв...поне малък катализатор за борсата ни.Не само парите от евентуалното търгово,а и самото доверие което поражда това.

Отвратен съм

znae6t
18.10.2011, 11:33
Колкото и да не искам............трябва да се съглася с теб Мариане........Пак ни изиграха и то собствената ни държава.Просто дребните като нас сме тези ,които обират пишкира.

А си мислех,че това може да е някакакъв...поне малък катализатор за борсата ни.Не само парите от евентуалното търгово,а и самото доверие което поражда това.

Отвратен съм

Ти пък от какво си отвратен, като този текст в закона е откакто се помня и няма нищо общо с конкретната приватизационна процедура. Въпреки че не е задължен, нищо не пречи на новия собственик да отправи търгово, защото не му се занимава с публичност и защото ще вземете акциите на дребните евтино. Имаме и такива примери в миналото, така че ще видим какво ще стане. Може да няма търгово, но пък да се управлява перфектно и пак да сме доволни, така че много неща са възможни. Другото хубаво е, че покрай дребните и в трите дружества има сериозен миноритар, който трудно ще си остави магарето в реката

BOBAN1
18.10.2011, 11:38
Ти пък от какво си отвратен, като този текст в закона е откакто се помня и няма нищо общо с конкретната приватизационна процедура. Въпреки че не е задължен, нищо не пречи на новия собственик да отправи търгово, защото не му се занимава с публичност и защото ще вземете акциите на дребните евтино. Имаме и такива примери в миналото, така че ще видим какво ще стане. Може да няма търгово, но пък да се управлява перфектно и пак да сме доволни, така че много неща са възможни. Другото хубаво е, че покрай дребните и в трите дружества има сериозен миноритар, който трудно ще си остави магарето в реката

Ами отвратен съм от целенасочените действия на определен кръг хора,които първо заловиха такива абсурдни условия на търга, прогониха големите ,инвеститори,направиха така,че да продадат пакета на определени хора,които със сигурност ще препродадат фирмата с печалба..........и всичко така се действа да се прецакат дребните .....

nikon
18.10.2011, 13:43
Да наистина как ли мажоритаря е направил залог на всички машини сгради и т.н., без решение на ОСА. Държавата си е мислила че е в ЕООД или ЕАД. Явно лъже, за да успокои противниците на сделката.

Това би трябвало да може да се провери.Ако има такъв залог то той би трябвало да е вписан в ЦРОЗ http://www.mjeli.government.bg/croz/ ,в ТР по партидата на БТХ няма воисано нищо.Някой от София може да се разходи до Регистъра и да поиска информация за вписасни залози върху недвижими и движими имоти на БТХ.(За издаване на удостоверения за липсата или за наличието на вписани обстоятелства се събира такса по 10 лв. за първия лист и по 5 лв. за всяка следваща страница на удостоверението.)
Така ще се види на какво основание и кой е вписал залога.
Между другото страницата на прес центъра им е хакната от турски хакери :)

kaputov
18.10.2011, 15:16
“Сега предстои плащане на цената. След което ще има запориране от страна на българската държава на имуществото на "Булгартабак" , за да може да гарантираме изпълнението на договора”, поясни още тя(Председателят на Надзорния съвет на Агенцията за приватизация Юлияна Ненкова)
"Купувачът "БТ инвест" ще обезпечи с активи на "Булгартабак" ангажимента да изкупува тютюн, предвижда договорът с него. За целта е даден срок, в който да предостави обезпечението. Агенцията за приватизация ще поиска залог на имуществото на холдинга, обясни шефът й Емил Караниколов."

Явно запора ще се вписва в последствие,ама кога,как след като в дневния ред на ОСА няма такава точка?

Tradera
18.10.2011, 17:41
Само,че при толкова голям залог акциите на мажоритаря няма да участват в гласуването и корпоративна ще командва мача :) :confused:

onakilev
18.10.2011, 20:28
http://www.google.bg/#q=%D0%B8%D0%BC%D1%83%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B 2%D0%BE+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D1%83%D0%BB%D0%B3%D0%B 0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BA&hl=bg&tbo=1&output=search&source=lnt&tbs=qdr:d&sa=X&ei=y7WdTv3nOM3Mswbj_v2ZCQ&ved=0CAoQpwUoAg&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=306d6ab12294dc97&biw=1366&bih=667
Резултатите от търсенето на "откритието на деня" - "залог на имущество на Булгартабак" за последните 24 часа в гугъл . . .

НО КОМЕНТ!

Монти
19.10.2011, 09:41
Бях се притеснил по позицията но май всичко е било да се измъчи собственика на големият пакет от 15 К ,който стоеше на 27 лв...
Надолу под 25 лв. според мен път няма ...
Не е препоръка......

noko6
19.10.2011, 11:19
вероятно на тази цена продавачът се е договорил,ама едва ли с руснаците.Не виждам нищо добро за нас,щом на купувачът му се досвидяха някави 30К.

Монти
19.10.2011, 11:25
вероятно на тази цена продавачът се е договорил,ама едва ли с руснаците.Не виждам нищо добро за нас,щом на купувачът му се досвидяха някави 30К.

Ама аз не пиша че са руснаците.....
Казвам само че е нашият голям миноритар който купува големите пакети около 25 и обира до 27 дребните бройки...
Не е препоръка....

Монти
19.10.2011, 11:31
Имам заложби за гадателство.....само трябва да ошлайфам детайлите...:D

mechka uteshitelka
19.10.2011, 11:51
Ама аз не пиша че са руснаците.....
Казвам само че е нашият голям миноритар който купува големите пакети около 25 и обира до 27 дребните бройки...
Не е препоръка....
Като има марамунгели, нека им обират хакциЙте :D

Монти
19.10.2011, 11:55

И мойте малко....:D

onakilev
19.10.2011, 15:34

Тъпаци със стотици хиляди акции :D :D
:rolleyes:
Не е препоръка!

mpy_yordanov
20.10.2011, 13:10
http://www.investor.bg/news/article/124754/339.html
Възможни ли са обещаните от АПСК обезпечения върху активи на Булгартабак?

Темата за обезпеченията бе повдигната във форума на Investor.bg, след като сделката за продажба на 79,83% от холдинга вече е факт, но обещанието за обезпеченост на държавните интереси с 450 млн. евро вероятно никога няма да се реализира защото просто няма как държавата или БТ Инвест ГмбХ да направят залог на сгради, машини, имоти и каквото и да е друго.

SubZero
20.10.2011, 15:11
http://www.investor.bg/news/article/124754/339.html
Възможни ли са обещаните от АПСК обезпечения върху активи на Булгартабак?

Темата за обезпеченията бе повдигната във форума на Investor.bg, след като сделката за продажба на 79,83% от холдинга вече е факт, но обещанието за обезпеченост на държавните интереси с 450 млн. евро вероятно никога няма да се реализира защото просто няма как държавата или БТ Инвест ГмбХ да направят залог на сгради, машини, имоти и каквото и да е друго.

Браво, Марияне! Добре, че още не сте забравили как се мисли.

Сега остава да развенчаем мита за обещания на държавата дивидент за тази част от 2011 година, през която е била акционер в холдинга.
Ако не беше толкова абсурдно, щеше да е смешно.... :cool:

Монти
20.10.2011, 15:22
Смятам че държавата има достатъчно лостове да си осигури обезпеченията при неизпълнение на приватизационния договор от купувача на Булгартабак, заяви Светозар Абрашев от София Интернешънъл Секюритиз.."

ами да каже какви са тия лостове и защо такива ги върши държавата а не да продава като невиждал на 24 ,5 лв акциите на холдинга при цена от 33 ,5 лв......

Монти
25.10.2011, 14:41
Винаги съм се чудил защо и кьораво и сакато участва на БФБ...
От няколко дни има купувач който си купува акции на холдинга на 25 , 26 лв. , подозирайки че стават повечето за уговорени сделки....
Та днес си сложи 200 бр. купува на 26 лв. и продавача му ги даде но един наш участник реши да прекара уговорената сделка и да си продаде свойте акции ...
Въпросът е че беше преварен със секунда и още повече че беше на пазарна продава и резултата 60 леФчета назад...:D.
Целта е да прекараш другият и винаги съм се ядосвал на номера когато на аукциона някой ти купува 20 акции а един такъв хитрец пуснал 19 продава на пазарана и на теб ти купуват 1 акция ....

Kiro
25.10.2011, 16:19
София - БТ АД с една от най-ниските си печалби към третото тримесечие от 10 години насам

Последна редакция: 25.10.2011, 15:49

Публикуване: 25.10.2011, 15:43

Автор: Емил Брандийски

Дружеството София - БТ АД е реализирало печалба към 30 септември 2011г. в размер на 3 655 хил. лв. Това е една от най-ниските печалби за това тримесечие, показвани от софийската компания за последните 10 години. Единствената по-ниска печалба е била през 2006г., показват данните в сайта ни.

Общите приходи на дружеството са 121 719 хил. лв., което е с 20.73 % повече спрямо предходния период. Общите разходи отчитат ръст от 30.16 % спрямо предходния период до 117658 хил.лв.

Нетните приходи от продажби към 30 септември 2011г. са в размер на 118 940 хил.лв. и представляват 97.72 % от общите приходи. Спрямо третото тримесечие на 2010 година те се увеличават с 21.00 %.

Към 30 септември 2011г. дружеството показва печалба на акция (на осреднена годишна база) в размер на 3.02лв. Данните са от Баланс/Отчет на дружеството за III-то трим. на 2010г.

Собственият капитал на дружеството към края на септември е 78 526 хил. лв. , като спрямо същия период на 2010г. е намалял с 2.78 %.

Обобщена информация за търговията с акции на дружеството на БФБ – София през третото тримесечие на 2011г.:
Общ брой изтъргувани акции: ( 2 633 бр. акции )
Общ брой сделки: ( 107 бр. )
Минимална цена: ( 30.000 лв. )
Максимална цена: ( 42.600 лв. )
Среднопретеглена цена: ( 33.731 лв. за акция.

4f4
26.10.2011, 09:21
София - БТ АД с една от най-ниските си печалби към третото тримесечие от 10 години насам

Последна редакция: 25.10.2011, 15:49

Публикуване: 25.10.2011, 15:43

Автор: Емил Брандийски

Дружеството София - БТ АД е реализирало печалба към 30 септември 2011г. в размер на 3 655 хил. лв. Това е една от най-ниските печалби за това тримесечие, показвани от софийската компания за последните 10 години. Единствената по-ниска печалба е била през 2006г., показват данните в сайта ни.

Общите приходи на дружеството са 121 719 хил. лв., което е с 20.73 % повече спрямо предходния период. Общите разходи отчитат ръст от 30.16 % спрямо предходния период до 117658 хил.лв.

Нетните приходи от продажби към 30 септември 2011г. са в размер на 118 940 хил.лв. и представляват 97.72 % от общите приходи. Спрямо третото тримесечие на 2010 година те се увеличават с 21.00 %.

Към 30 септември 2011г. дружеството показва печалба на акция (на осреднена годишна база) в размер на 3.02лв. Данните са от Баланс/Отчет на дружеството за III-то трим. на 2010г.

Собственият капитал на дружеството към края на септември е 78 526 хил. лв. , като спрямо същия период на 2010г. е намалял с 2.78 %.

Обобщена информация за търговията с акции на дружеството на БФБ – София през третото тримесечие на 2011г.:
Общ брой изтъргувани акции: ( 2 633 бр. акции )
Общ брой сделки: ( 107 бр. )
Минимална цена: ( 30.000 лв. )
Максимална цена: ( 42.600 лв. )
Среднопретеглена цена: ( 33.731 лв. за акция.

изключителни анализаторски умения

http://img249.imageshack.us/img249/7430/applauseo.jpg

Монти
28.10.2011, 11:16
Днес си имаме отчет......а на първи ноември ОСА. Щях да написа по случай деня на народните будители -театър....:D

Itrade
28.10.2011, 16:35
Kакво стана с въпросите от Инвестора към АПСК ?
Явно май, чакат да минат изборите да не дразнят "електората" !

mpy_yordanov
28.10.2011, 16:50
Kакво стана с въпросите от Инвестора към АПСК ?
Явно май, чакат да минат изборите да не дразнят "електората" !

Явно не са длъжни да отговярят. Демокрация

inta53
31.10.2011, 11:52
Eто Ви отговора за търгово;- тука има тука ама нема....

Прехвърлиха акции на Булгартабак за 8.2 млн. лв. в договорени сделки

znae6t
31.10.2011, 12:10
4 големи миноритаря са продавачи - два фонда на файърбърд + две кипърски офшорки - лео овърсийс и клеърмонт. по-интересно е кой е купувача

Монти
31.10.2011, 12:42
4 големи миноритаря са продавачи - два фонда на файърбърд + две кипърски офшорки - лео овърсийс и клеърмонт. по-интересно е кой е купувача

купувача може да е КОРП защото той купува на тези цени ...по скоро е интересно защо ги прекараха през ОТС ....
само такси ще плащат.:confused:
Не е препоръка.

Батя
31.10.2011, 12:53

Хм, интересно раздвижване... и тайминг. Дали не се пече нещо...!?

Монти
31.10.2011, 13:16
Предполагам че някой иска да вземе някой функции в холдинга утре и това е довод за възможностите му и количеството на акциите....

2012
31.10.2011, 22:18
Предполагам че някой иска да вземе някой функции в холдинга утре и това е довод за възможностите му и количеството на акциите....

мисирко, по принцип днес като се прехвърлят акциите трябва едно технологично време от 2 дни за да може да ги представят пред ОСА, а за утре мисля, че няма да "втасат" ;)

щях да забравя, че за мисирките отпадна сетълмента Т+2

какво да помисля..... акциите на БФБ и не само на там от две години официално отпадна срок за сетълментза придобиване и продажба...ако не знаеш не пиши а чети правилници......

Монти
01.11.2011, 11:34
http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/11/01/1192511_sobstvenikut_na_bulgartabak_slaga_novi_hor a_v/

Та постнах старата новина от днес за да е по темата и .за да мога да си искам да ми прати бутилката уиски от литър Джони Уокър -черноо от разбирача отдолу по баса за Булгартабак отпреди време.... ....:confused:..

2012
01.11.2011, 16:06
http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/11/01/1192511_sobstvenikut_na_bulgartabak_slaga_novi_hor a_v/

Та постнах старата новина от днес за да е по темата и .за да мога да си искам да ми прати бутилката уиски от литър Джони Уокър -черноо от разбирача отдолу по баса за Булгартабак отпреди време.... ....:confused:..

мисирко, поне 100 пъти вече ти написах, че нищо няма да пращам на никой

мисирко, ти сама поиска черното джони в столипиново -> така, че там те чака

мисирко, не цапай темата с глупостите си

Монти
01.11.2011, 16:53
мисирко, поне 100 пъти вече ти написах, че нищо няма да пращам на никой

мисирко, ти сама поиска черното джони в столипиново -> така, че там те чака

мисирко, не цапай темата с глупостите си

http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2011/11/01/1193592_novite_akcioneri_na_bulgartabak_sa_odobril i_smianata/

къде си дошъл е станало мазало......ако само цапаше темите е добре а и каръка идва с теб....
Та и купувачите са като теб ..МЪГЛИ!

2012
01.11.2011, 18:09
Та и купувачите са като теб ..МЪГЛИ!

то на тебе всичко ти е в мъгла :D:D:D;)

кажи сега какво стана с предположенията ти

с днешната новина за която си мислеше, че са свързани покупките като оставям настрани, че още не си разбрала, че в България сетълмента е Т+2

http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2011/11/01/1193592_novite_akcioneri_na_bulgartabak_sa_odobril i_smianata/

Tradera
02.11.2011, 11:15
Дано новото ръководсто спре порочните практики, заради които холдинга дава най-малките отстъпки за търговците на дребно, които съотвено нямат интерес да продават техните цигари.

Пепи
02.11.2011, 11:42
Тук на фокус са руските пазари!!

Другото е шменти-капели!!:)

А бе не случайно се работи на 3-сменен режим!!

2012
13.11.2011, 21:08
Банкерът Василев: В „Булгартабак“ се правеха безобразия (http://www.livebiz.bg/kompanii/s/1238392902)

Настоявам новият мажоритарен собственик на „Булгартабак холдинг“ да направи пълна ревизия на дружеството, за да излязат наяве безобразията, които са вършени вътре. Това казва в интервю за „Медиапул“, публикувано днес, собственикът на Корпоративна търговска банка (КТБ) Цветан Василев.

Продължавайки да отрича, че има нещо общо с дружеството купувач на 79% от акциите на тютюневия холдинг, Василев казва, че не му е безразлично злоупотребите да излязат наяве. „Важно е да се знае, че в "Булгартабак" са се вършили безчинства в буквалния смисъл на думата. Сто милиона лева са отклонявани средногодишно от държавното дружество за периода от 2004 до 2011 г. Сметнете за какви пари става дума. За същия период пазарният дял на компанията на вътрешния пазар пада от 92% на 32%, оттук може да се пресметнат загубите за нея и бюджета", казва Василев в интервюто.

В момента Цветан Василев притежава 8% от акциите на тютюневия холдинг и се явява втори по големина акционер. В средата на октомври мажоритарен собственик стана регистрираното в Австрия дружество „БТ Инвест“, което се води 100-процентова собственост на руската държавна „Внешторгбанк“. Въпреки че новият собственик вече е платил парите на сделката и наскоро смени управата на холдинга, нито той, нито новите мениджъри са се показвали досега на публично място

Подозренията в публичното пространство са, че именно КТБ и подкрепяният от Василев депутат от ДПС Делян Пеевски заедно със собствениците на „Винпром Пещера“ стоят зад купувача. В интервюто Василев не казва в прав текст, че това не е така, но заявява, че тази сделка не го интересува, защото така или иначе е собственик на 8% от акциите на тютюневия холдинг.

Itrade
22.11.2011, 14:40
Вижте Герберите какви са ги приказвали само преди две години !

София. В момента г-жа Корнелия Нинова е човекът, който подготвя документи и подготвя процедурата за приватизацията на „Булгартабак”. Това, което искат да разработят като схема за приватизация на „Булгартабак”, забележете, отново в предизборната кампания на всеки един мандат, когато „Булгартабак” става най-апетитната хапка. Това каза председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов, в интервю за предаването на Нова телевизия „На четири очи”. Прогнозната цена, която г-жа Корнелия Нинова с екипа, с който иска да реализират подобно действие, ще бъде на цена около 100 или под 100 милиона евро или лева, което ще бъде един сериозен проблем, защото цената, реалната, е над 100 милиона, обясни още Цветанов. По думите му това, което искат да направят в момента е да бъде на конкурс, а не да бъде на борса, защото на борсата могат да се явят сериозни играчи. „Това е схемата, която реализира това правителство в доста други сфери и области”, посочи още Цветан Цветанов

Цитата е от темата за ХД Дунав

коки
23.11.2011, 10:15
Собственикът на „Булгартабак“ се ръководи от хора със заплати $15-25 млн. http://www.livebiz.bg/leaders/s/177382404

TRAPPER
23.11.2011, 10:21
Стадния инстикт надделява над разума :)

Tradera
29.11.2011, 18:23
Дружеството Булгартабак - холдинг АД регистрира печалба в размер на 7 244 хил. лв. в консолидирания си отчет за третото тримесечие на 2011г. C 4 354 хил. лв. е по-висока тя, спрямо показаната в края на юни. сочат данните от финансовите отчети в money.bg.

noko6
02.12.2011, 11:25
Относн Булгартабак холдинг АД, Цветан Василев коментира, че вече са направени няколко срещи с новите собственици от Внешторгбанк и вече има разбиране как ще се работи. Булгартабак ще играе доста по-важна роля в икономиката на страната, защото досега играеше важна роля за джобовете на определен кръг от хора, уточнява Василев.

Цветан Василев е на мнение, че много тежка ревизия чака Булгартабак. Той очаква да се види как работи Булгартабак след приватизацията и дали допринася повече или по-малко за бюджета. По думите му в последните години износът спасява дружеството. Но точно през износа са отклонявани между 40 и 50 млн. долара годишно, заключава бакерът.

Сеага като спрат изтичането на тези милиони цената на акцията ще се удвои :)

marinbg
02.12.2011, 11:36
Сеага като спрат изтичането на тези милиони цената на акцията ще се удвои :)

ха ха

marcy
09.12.2011, 10:44
Я тук взе да става интересно, скатавам се на горе. ;)

Kiro
09.12.2011, 10:48
Да не отправят търгово:) или се чакат високи резултати;)

marcy
09.12.2011, 11:01
Кире ходих до мазата вземах боба, хвърлям в една тава и ми се види че някои знае повече от мен (инф. де ) ама пусти му боб на мен не обажда.;)
Та викам на жената в тенжерата като прави така. :D

Kiro
09.12.2011, 11:02
Ами търгуват се очаквания;)

Penko
09.12.2011, 11:03
300 000 на 29.681 на извън регулиран пазар

Kiro
09.12.2011, 11:06
В договора има ли забрана за препродажба:)

2012
09.12.2011, 13:27
какви са новините тука и на какво се дължи това повишение???

Майната
09.12.2011, 13:46
моята версия е че ги обира Цецо :)) за да ги прехвърли на рашъните :)) ама поне на цената големия извънборсов пакет :))

Пепи
09.12.2011, 16:55
А не допускаш ли, че ако Цецо обира , това е,

за да направи по-голям пакета си и

де е фактор в табаците!!!:confused:

Kiro
09.12.2011, 17:00
Пепииии голям си:)- и да ни направи търгово на 50 лева нали;)

invland
09.12.2011, 17:54
какви са новините тука и на какво се дължи това повишение???
И на мен ми е интересно.

Kiro
09.12.2011, 18:26
Да не се потвърди приказката- където е М. Велчев има пари:)

Fiscalist
09.12.2011, 18:38
Едно ТВ интервю имаше наскоро на М.В., ако сте гледали... Беше интересно, за който слуша внимателно. Няма да подсказвам повече. Не е препоръка.

inta53
09.12.2011, 20:00
А де е Н.В. бегай и не питай:D:D:D:D

Kiro
10.12.2011, 18:41
А дано:)

Lemon's
12.12.2011, 11:20
Отново изкупуване по позицията, какви ли са новините там, и кой изкупува все още не се знае?

noko6
12.12.2011, 12:18
Ако е този който купи в петък,вече е минал 5% и трябва да го видим кой е,

Kiro
12.12.2011, 13:16
Да видим какъв заек ще изкочи от тази трънка:)

2012
14.12.2011, 12:18
Отново изкупуване по позицията, какви ли са новините там, и кой изкупува все още не се знае?

смятам, че вместо да си играят с търгово, постепенно ще закарат цената до нивата при които държавата се раздели със своя дял и всеки ще може да се раздели с акциите си на същата цена

за продалата мисирка под 25 лв. и посестримите й много съжалявам ;)

след това очаквам да се обърне внимание на дъщерните, защото не може холдинга да се търгува на 33 лв. и на същите нива да са софия и благоевград

не е препоръка - имам акции

Kiro
14.12.2011, 12:22
Може и така да стане, а може и препродажбата да стане по скоро от очакваното:)

2012
14.12.2011, 12:44
Може и така да стане, а може и препродажбата да стане по скоро от очакваното:)

е нас какво ни касае евентуална препродажба?

Батя
14.12.2011, 13:21
Голям екшън днеска тук.
Дано и някой спекуланти са понаправили парички и да ги позавъртят пак из БФБ-то ;)
Жалко че не се пренася и при дъщерните, че аз там имам :)

Q35
14.12.2011, 13:22
Дето се вика "те това чукане чаках"-де го чукаш - де се пука

Q35
14.12.2011, 13:24
А сега - по пързалката надолу !!!Бързо ,че няма време!!!!

Tradera
14.12.2011, 13:24
Кой имаше 300 000 бр

Доби
14.12.2011, 13:30
Споко не се знае какво ще стане при дъщерните. От известно време някой обира Слънце Стара Загора

Tradera
14.12.2011, 13:38
Май

YORK EUROPEAN MASTER FUND 4.06%

или

YORK CREDIT OPPORTUNITIES FUND 4.06%

са напуснали кораба.

2012
14.12.2011, 13:40
Споко не се знае какво ще стане при дъщерните. От известно време някой обира Слънце Стара Загора

хехеххее

там са химимпорт

тук не вярвам да са пак те ;)

Kiro
14.12.2011, 13:56
Става интересно:)

retro_69
14.12.2011, 14:16
Става интересно:)

Интересното, бих казал,че свърши:);)

Kiro
14.12.2011, 14:20
Защо мислиш така- да не си продал:)

retro_69
14.12.2011, 14:24
Защо мислиш така- да не си продал:)

Аха,според мен тук е постигната пределна цена поне за година -две напред.
Мнението ми не е препоръка!:);)

Kiro
14.12.2011, 14:27
Ами то няма инфо за да се твърди това- още не е ясен истинския купувач, а може да последва и това е логично и препродажба;)

retro_69
14.12.2011, 14:30
Ами то няма инфо за да се твърди това- още не е ясен истинския купувач, а може да последва и това е логично и препродажба;)

Мнението,което съм дал по-долу е просто интуитивно,без да лежи на каквито и да било анализи:p;):)

Kiro
14.12.2011, 14:31
Е добре:), но и две години за инвестициите са страшно много;)

retro_69
14.12.2011, 14:44
Е добре:), но и две години за инвестициите са страшно много;)

Така си е,ама като гледам си от доста време във форума,а пък предполагам и на БФБ,така че ,със сигурност си забелязал,че някои позиции награждават след дълго чакане,или греша.Просто изразявам съвсем интуитивно мнение,че потенцила на тази позиция за година-две е изчерпан.
И пак повтарям мнението ми не е препоръка;)

Kiro
14.12.2011, 14:47
Да така е и затова не съм съгласен;). Нещата ще станат ясни когато се разбере кои са истинските собственици- това е подготовката:)

Майната
14.12.2011, 14:54
Ретро кажи кой посредник ти ги купи :) изкупи днес :)) ако не е тайна ? :))

retro_69
14.12.2011, 15:25
Ретро кажи кой посредник ти ги купи :) изкупи днес :)) ако не е тайна ? :))
Нямам ни най-малко идея кой направи "обирането" до 33,00.Пък честно казано и не ме интересува чак толкова.Просто в деня ,в който обявиха цената ,на която е продаден Булгартабак,бях убеден почти 100-процентово,че както и да се движи цената в следващите месеци,в даден един момент ще се появи купувач,който ще "обере"всичко изпречило се на пътя му,с крайна цел по-големичък пакет на цена близка до тази ,на която бяха продадени 79-те%.Убедеността ми беше пак интуитивна:p Но от друга гледна точка,интересувам се,а пък и се;) занимавам с акции(по-скоро като хоби) още от първия ден на масовата приватизация,така че със сигурност в интуицията ми има замесен и малко опит.Е,нищо не пречи и да греша,няма да ми е за първи път:D

vatla
14.12.2011, 18:26
Корпоративна търговска банка АД, по силата на договор за репо-сделка с финансови инструменти, е прехвърлила акции от капитала на Булгартабак - холдинг АД, в резултат на което участието на банката в капитала на Булгартабак - холдинг АД е паднало под 5 %, инфорират от КТБ.

znae6t
15.12.2011, 12:16
Сега научих, че КТБе купувала за собствена сметка вчера.

precakanoto
15.12.2011, 13:04
Сега научих, че КТБе купувала за собствена сметка вчера.

И аз имах същите съмнения. Няма да се изненадам, ако се окаже че набалончват и дъщерните. (да се радва Пепи !!)
Не е препоръка

kaputov
16.12.2011, 12:46
Ако са били КТБ днес трябва да има съобщение,че са минали над 5%.

Dr.Tren4eff
17.12.2011, 08:47
Ако са били КТБ днес трябва да има съобщение,че са минали над 5%.

ТБ Корпоративна търговска банка АД-София
Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти 16-12-2011 17:36

На основание чл.27, ал.1, т.2 от Наредба № 2 на КФН, Ви уведомяваме относно следните обстоятелства, касаещи “Корпоративна търговска банка” АД (КТБ АД), които представляват „вътрешна информация” по смисъла на чл.4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти и Наредба № 2 на КФН, а именно: “Корпоративна търговска банка” АД, с дата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД 16.12.2011г., e закупила 308 000 броя безналични акции от капитала на „Булгартабак - холдинг” АД, ЕИК 831636680 (ISIN: BG11BUSOGT14), в резултат на което дяловото участие на “Корпоративна търговска банка” АД в „Булгартабак - холдинг” АД става 8.21% или 605 177 броя акции.

znae6t
19.12.2011, 11:30
Поправете ме, ако греша, но според мен около Корпоративна е концентриран вече около 3/4 от фрий флоута тук. Дали днешните пакети отидоха пак при Цецо Василев?

Батя
19.12.2011, 13:12
Поправете ме, ако греша, но според мен около Корпоративна е концентриран вече около 3/4 от фрий флоута тук. Дали днешните пакети отидоха пак при Цецо Василев?

Мустака със сигурност е свързан с новите собственици на БТХ.
Не може така на сляпо да се купуват акции на цена по-висока дори от приватизационната.
Защо обаче няма никакво раздвижване при дъщерните. Ако при БТХ се обират пакети с цел бъдещо отписване или пък добро управление и в следствие поскъпване на актива, това засяга в същата степен и дъщерните. Но въпреки доста по-ниските им оценки там не се пипа...!?

onakilev
19.12.2011, 13:16
Мустака със сигурност е свързан с новите собственици на БТХ.
Не може така на сляпо да се купуват акции на цена по-висока дори от приватизационната......!?

1. При БТХ няма ли и сосни дивиденти за разпределяне за разлика от дъщерните?
2. Защо да е на по-високи цени от приватизацията???

Kiro
19.12.2011, 14:26
Концетрира акциите- да не го отписва:)

Dr.Tren4eff
19.12.2011, 18:28
Тука да не стане гледай КТБ сещай се за БТХ ;). Май май ще се окаже, че цецко е от добрите мажоритари (опссс... от добрите големи миноритари).

kaputov
20.12.2011, 11:58
ТБ Корпоративна търговска банка АД-София
Вътрешна информация по чл. 4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти 16-12-2011 17:36

На основание чл.27, ал.1, т.2 от Наредба № 2 на КФН, Ви уведомяваме относно следните обстоятелства, касаещи “Корпоративна търговска банка” АД (КТБ АД), които представляват „вътрешна информация” по смисъла на чл.4 от Закона срещу пазарните злоупотреби с финансови инструменти и Наредба № 2 на КФН, а именно: “Корпоративна търговска банка” АД, с дата на регистрация на сделката в Централен депозитар АД 16.12.2011г., e закупила 308 000 броя безналични акции от капитала на „Булгартабак - холдинг” АД, ЕИК 831636680 (ISIN: BG11BUSOGT14), в резултат на което дяловото участие на “Корпоративна търговска банка” АД в „Булгартабак - холдинг” АД става 8.21% или 605 177 броя акции.

Това съобщение го има в Х3,но по партидата на КТБ,а би трябвало да е и по партидата на БТХ,както това от 14.12.Много трудно стана търсенето на информация за емитентите :(

TRAPPER
23.02.2012, 11:46
Мирише на сделка.

dex
23.02.2012, 12:26
1 март 2012 г.
14 ч.
Шератон София Хотел Балкан, зала „Средец“

VTB Capital започва бизнес на Балканите

Участници:
Юри Соловьов, първи заместник-президент и председател на Управителния съвет на
VTB Bank, председател на Борда на директорите на холдингови дружества VTB Capital
Алексей Яковицки, глобален ръководител на VTB Capital
Атанас Бостанджиев, главен изпълнителен директор на VTB Capital plc

Jekata
23.02.2012, 12:30
1 март 2012 г.
14 ч.
Шератон София Хотел Балкан, зала „Средец“

VTB Capital започва бизнес на Балканите

Участници:
Юри Соловьов, първи заместник-президент и председател на Управителния съвет на
VTB Bank, председател на Борда на директорите на холдингови дружества VTB Capital
Алексей Яковицки, глобален ръководител на VTB Capital
Атанас Бостанджиев, главен изпълнителен директор на VTB Capital plc

В допълнение и спонсорство на ФК Левски.

polki
23.02.2012, 20:30
Фактическият купувач на мажоритарния дял от от 78% на "Булгартабак холдинг" е търговецът на захар "Сигма консултинг" ООД според бюлетина на Централния депозитар.
Според информационните регистри - ДАКСИ, АПИС и Търговския регистър, дружеството купувач е собственост с равни дялове на Светослав Захариев и Николай Янев. Плетеница от връзки в регистрите показва, че Захариев е доверен на пловдивския бизнесмен Георги Гергов, включително и с туристическата му дейност. Янев пък се свързва с кръга на "Винпром Пещера".
"Сигма консултинг" е регистрирано на адрес в Пловдив, "Ген. Данаил Николаев" 75. На същия адрес е регистрирана и свързаната с "Винпром Пещера" "Галакси пропърти груп",

B.Graham
23.02.2012, 21:31
Добро утро.

хръм
24.02.2012, 09:30
Фактическият купувач на мажоритарния дял от от 78% на "Булгартабак холдинг" е търговецът на захар "Сигма консултинг" ООД според бюлетина на Централния депозитар.

Има се предвид купувача на Пловдив БТ, не на Булгартабак холдинг

2012
24.02.2012, 21:03
Има се предвид купувача на Пловдив БТ, не на Булгартабак холдинг

вие в качеството си на автор на тази статия от преди 2 дни (http://www.dnes.bg/sport/2012/02/22/bulgartabak-stava-sponsor-na-levski.152068) ли се изказвате и ако е така, то е добре направо да я поправите в сайта защото половината сайтове са я преписали със грешката ;)

http://prikachi.com/images/532/4443532h.jpg

аз чета за холдинг, а не за пловдивБТ

а вие какво виждате...

equal
24.02.2012, 21:14
Фактическият купувач на мажоритарния дял на "Булгартабак холдинг" от 78% във фабриката е търговецът на захар "Сигма консултинг" ООД според бюлетина на Централния депозитар.

Това в червеното си го пропуснал в първия си пост по-долу, но именно то промена смисъла на целия израз. Демек, "Сигма консултинг" ООД е купувач на мажоритарния дял на БТХ във "Цигарена фабрика Пловдив". Стара история !

2012
25.02.2012, 00:20
[=equal;1059222724]Това в червеното си го пропуснал в първия си пост по-долу, но именно то промена смисъла на целия израз. Демек, "Сигма консултинг" ООД е купувач на мажоритарния дял на БТХ във "Цигарена фабрика Пловдив". Стара история ![/QUOTE]

Браво, Холмс

Да беше прочел цялата статия за да видиш от къде се почва и как се стига до връзката, а не от една дума да вадиш генерални заключения...

Пречи ли нещо зад купувача на БТХ да седи пещерска чрез фирмата с която купиха пловдивБТ ....................... а на по-късен етап в БТХ може ли да влезне и пловдивБТ за да се размие участието на миноритарите ;)

нямам акции на БТХ защото наскоро ги продадох - вече само в щерките съм инвестирал ;)

padre Bonaventura
25.02.2012, 06:55
Добро утро.

Учтивия лос да ги поздрави и с добър ден ! :D

Борис
28.02.2012, 10:28
Тук от няколко дни някво каролче се базика с по 10 бр.
Не е веднъж или два пъти, а редовно. Това си е манипулация по силата на ЗПФИ.
Мисля скоро да пусна един сигнал до КФН, да го одрусат с едини 20-50 000 лв. глоба!:mad:

dddd
28.02.2012, 11:17
Тук от няколко дни някво каролче се базика с по 10 бр.
Не е веднъж или два пъти, а редовно. Това си е манипулация по силата на ЗПФИ.
Мисля скоро да пусна един сигнал до КФН, да го одрусат с едини 20-50 000 лв. глоба!:mad:

Трябва да се влиза в софикс. Друг начин няма. ;) Дали е манипулация е спорно и трудно доказуемо.

BSEtrader
28.02.2012, 11:22
Трябва да се влиза в софикс. Друг начин няма. ;) Дали е манипулация е спорно и трудно доказуемо.

Е все пак като ще влиза на мястото на Корпоративна банка, аз нямам против ;)

onakilev
29.02.2012, 09:22
Цитат от статия в Дира относно покупката на БТК: "...Василев бе консултиран по сделката от инвестиционното звено на руската банка VTB - VTB Capital, което купи "Булгартабак" и потвърди интереса си, припомня вестникът."

onakilev
29.02.2012, 11:22
Търговията на пазара на акции на БФБ възлиза на 175 хил. лв., благодарение почти изцяло на сделка с Плевен-Булгартабак за 161 хил. лв. при повишение в цената от 6,3%...
Мирише наистина..

siko13
29.02.2012, 14:33
Не знам дали мирише но тук голямо чакане падна.Дали си е заслужавало?:)

nikon
12.03.2012, 14:06
Не знам дали мирише но тук голямо чакане падна.Дали си е заслужавало?:)

Явно си заслужаваше чакането :)Дали ще докараме до 40?Време е и дъщерните да дръпнат

siko13
16.03.2012, 14:35
350 хил. дневен оборот на нива близо 40лв. и никакъв коментар.:) Киро, Мечето, къде сте? Някой не знае ли нещо?
Не е препоръка!

Монти
16.03.2012, 14:40
350 хил. дневен оборот на нива близо 40лв. и никакъв коментар.:) Киро, Мечето, къде сте? Някой не знае ли нещо?
Не е препоръка!

Здравей,
влезнахме в индекса Софикс и индексният фонд на Амро си купиха акциите за фонда. Понеже нямаше достатъчно предлагагане цената стигна 40 и ние си счупихме пръстите да продаваме . Дано си направил същото...:D
Успех!

siko13
16.03.2012, 14:49
Тази сутрин мислех да пусна една оферта продава на нива 38 лв. но нещо се отплеснах и чак сега видях какво е ставало.
Не е препоръка!

Батя
17.03.2012, 10:56
Тази сутрин мислех да пусна една оферта продава на нива 38 лв. но нещо се отплеснах и чак сега видях какво е ставало.
Не е препоръка!

Еми активната игра на БФБ си има и положителни и отрицателни моменти. Това беше един от малкото положителни напоследък.
От понеделник, според мен, цената ще е пак по пързалката към 33-34 лв.

onakilev
17.03.2012, 11:13
Еми активната игра на БФБ си има и положителни и отрицателни моменти. Това беше един от малкото положителни напоследък.
От понеделник, според мен, цената ще е пак по пързалката към 33-34 лв.

Защо, да не се е отказала държавата от дивидента?:D:D:D
Или купувачът ще разпродаде, каквото насъбра? :D:D:D
Или брокерчето пак ще Убърка поръчката?:)
Не е препоръка за никакви цигари

Батя
20.03.2012, 11:54
Мдаа, 34 лв.
Стана по-бързо отколкото очаквах.
За съжаление обаче оставаме само с очакванията си, като няма къси на пустото му БФБ ... :(

msimov
20.03.2012, 11:59
Мдаа, 34 лв.
Стана по-бързо отколкото очаквах.
За съжаление обаче оставаме само с очакванията си, като няма къси на пустото му БФБ ... :(

Защо да няма къси нали Карол предлагат къси. Не съм ги пробвал още.

msimov
20.03.2012, 12:01
Погледнете само какъв остър връх се заформи. :p

http://www.investor.bg/companies/static_chart/monthly/15/2011-12-20.html

http://www.investor.bg/companies/BTH/view/

desinvest
10.04.2012, 10:22
Тук май нещата отиват към търгово, което няма да е повече от 33 - 34 лева.

znae6t
10.04.2012, 10:32
Тук май нещата отиват към търгово, което няма да е повече от 33 - 34 лева.

Има и такава възможност за съжаление, пак ли Корпоративна продава?

siko13
10.04.2012, 14:51
Тук май нещата отиват към търгово, което няма да е повече от 33 - 34 лева. Тия които купуваха преди около месец на нива 40лв. големи балъци ще са тогава.:)

onakilev
10.04.2012, 15:22
Балъци с мноо пари!

obafeme
10.04.2012, 15:23
Балъци с мноо пари!

хаха, и аз искам да съм такъв балък, ама не съм, т.е. балък с малко пари:p

znae6t
19.04.2012, 10:45
Кой продължава да ръси акции тук всеки ден?

Lubo70
23.04.2012, 12:23
Тук някой напуска кораба. Аз излязох на 37,50 и вече изкарах левче на парите си. Късмет!!!

znae6t
25.04.2012, 12:31
Вече започвам да си мисля, че умишлено ни се подготвя почвата за евтино търгово с тези фиктивни сделки

msimov
11.05.2012, 20:28
Булгартабак холдинг е изкупувал акции на Плевен БТ и вече има над 90%
http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/bulgartabak-holding-e-izkupuval-akcii-na-pleven-bt-i-veche-ima-nad-90,134284/

Дъщерни дружества
(55B / BLABT) Благоевград-БТ Ад
(4PQ / PLEBT) Плевен-Булгартабак Ад
(3JU / SOFBT) София-Бт Ад
(3JZ/SHUBT) Шумен-Табак АД

Всички останали дъщерни тютюневи или тютюно преработвателни дружества на Булгартабак холдинг са в ликвидация доколкото помня щото съм ги проверявал преди години.
----------------------------

И тоя мажоритар е играч обира ги от борсата после той си ги шитва на двойно и тройно редом като тръгне да продава дела си. :)

Гледайте собствения капитал на дружествата явно е склонен да взима поне на 50%. Примерно ако нещо струва 5 лева по собствен капитал той вероятно би дал половината.

Ще подчертая, че това което е направил при Плевен Бт може да е било случайно и до тук само.

msimov
11.05.2012, 20:55
Цени на акциите по собствен капитал или това значи Собствения капитал се дели на броя акции на дружеството.

Булгартабак 37 лева за брой. Отдавна е над.
София-БТ 64.44лв а в момента е на 43. Може се качи може да не се качи.
Благоевград-бт 65.76 а в момента е на 42.50лв. Може се качи може да не се качи.
Плевен-бт 24.71лв а в момента е на 21 лева. Качило се е вече може и да не се качи повече.
Шумен-табак Ад 4.47лв в момента показва, че цената е на 30ст. Ама не се лъжете там няма сделки от години. Последната сделка е била на 1.30лв и от дружеството са дали 1 лев дивидент преди години при което от борсата са извадили дивидента от последната сключена сделка и така се е получила цена 30ст.

Извода е някой в Плевен Бт пак намаза.

p0lki
12.05.2012, 00:34
Вече започвам да си мисля, че умишлено ни се подготвя почвата за евтино търгово с тези фиктивни сделки

какви фиктивни сделки? ................. какво фиктивно търгово???

цената вече е с 30% над приватизационата и пазарната капитализация е почти 310 млн.лв.

струва ми, че нещата са почти готови за препродажба, но според капитал няма да бързат да продават

Нова търговия за "Булгартабак"
Цигареният холдинг стъпва и в дистрибуцията, докато се подготвя за продажба на нов инвеститор http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/05/11/1825438_nova_turgoviia_za_bulgartabak/

p0lki
15.05.2012, 21:23
"Булгартабак" с намерение да придобие изцяло “Плевен-БТ”

На 14 май 2012 год. в “Плевен-Булгартабак” АД е получено уведомление за регистрирано търгово предложение от мажоритарния акционер в дружеството “Булгартабак - Холдинг” АД, придружено от търговото предложение по чл. 149а ЗППЦК за закупуване акциите на останалите акционери на “Плевен-Булгартабак” АД.

Предложената цена от “Булгартабак - Холдинг” АД по търговото предложение е 22.36 лева за една акция на дружеството.

В търговото е посочено, че след изтичане на срока за неговото приемане “Плевен-Булгартабак” АД може да престане да бъде публично дружество и без да е изпълнено условието по чл. 119, ал.1, т.1 ЗППЦК. Търговият предложител е заявил в протежението си, че възнамерява да поиска отписване на “Плевен-Булгартабак” АД от регистъра на публичните дружества, воден от Комисията за финансов надзор, т.е. да свали акциите на “Плевен-Булгартабак” АД от БФБ." -> http://money.bg/news/id_1937215071

msimov
15.05.2012, 22:23
"Булгартабак" с намерение да придобие изцяло “Плевен-БТ”

На 14 май 2012 год. в “Плевен-Булгартабак” АД е получено уведомление за регистрирано търгово предложение от мажоритарния акционер в дружеството “Булгартабак - Холдинг” АД, придружено от търговото предложение по чл. 149а ЗППЦК за закупуване акциите на останалите акционери на “Плевен-Булгартабак” АД.

Предложената цена от “Булгартабак - Холдинг” АД по търговото предложение е 22.36 лева за една акция на дружеството.

В търговото е посочено, че след изтичане на срока за неговото приемане “Плевен-Булгартабак” АД може да престане да бъде публично дружество и без да е изпълнено условието по чл. 119, ал.1, т.1 ЗППЦК. Търговият предложител е заявил в протежението си, че възнамерява да поиска отписване на “Плевен-Булгартабак” АД от регистъра на публичните дружества, воден от Комисията за финансов надзор, т.е. да свали акциите на “Плевен-Булгартабак” АД от БФБ." -> http://money.bg/news/id_1937215071

Те могат да искат но само ако имат повече от 95% могат да го отпишат така мисля, че е по закон.

Itrade
15.05.2012, 22:38
Възможно е и да са решили източват печалбата на дъщерните за сметка на плебт и трейдинга .

msimov
15.05.2012, 22:42
В Плевен-Булгартабак продавачите бяха пълни некадърници. Ако имаш повече акции и виждаш, че към една полу умрела търговия се увеличава интереса значително и то при загуба на дружеството, разпределяш акциите пропорционално и така няма да вземет да ти купят всичко на 8 лева.

Некадърници нищо не разбирате вие от борсова търговия. :p

msimov
15.05.2012, 23:49
Положението при Плевен-Булгартабак Ад е много сериозно.

Булгартабак холдинг е достигнал дял от 90,07% в Плевен-Булгартабак Ад

Ако Булгартабак Холдинг успее да купи още 5% с което придобие повече от 95% от Плевен-Булгартабак Ад то ще може да го отпише от борсата.

С две думи ако Булгартабак Холдинг отпише Плевен-Булгартабак Ад от фондовата борсата останалите акционери от по-малко от 5% ще държат хартиики които може да не могат да продадат никога и на никой.

Монти
15.05.2012, 23:51

Ако Булгартабак Холдинг успее да купи още 5% с което придобие повече от 95% от Плевен-Булгартабак Ад то ще може да го отпише от борсата.

С две думи ако Булгартабак Холдинг отпише Плевен-Булгартабак Ад от фондовата борсата останалите акционери от по-малко от 5% ще държат хартиики които може да не могат да продадат никога и на никой.

Цената е добра за тази келава фабрика....

bate Goiko
15.05.2012, 23:56

Нали ако искат да го отпишат трябва първо да направят търгово. :)

Монти
15.05.2012, 23:58
Нали ако искат да го отпишат трябва първо да направят търгово. :)

Па то има....:mad:

bate Goiko
16.05.2012, 00:01
Ми какво тогава сте се превъзбудили по нощите? :eek::D

p0lki
16.05.2012, 00:13
Ми какво тогава сте се превъзбудили по нощите? :eek::D

ами нали знаеш, че по това време мисирката има сърбежи ;)

msimov
16.05.2012, 00:17
http://alfa.kachi-snimka.info/images/klz1337115484o.JPG

Както е видно от справката на Булгартабак то има само 2 цигарени и 2 тютюно преработвателни дружества.

Като махнем Плевен-БТ остават още 3 дъщерни.

София-БТ АД (3JU/SOFBT)
http://www.investor.bg/companies/SOFBT/view/

Благоевград-БТ АД (55B/BLABT)
http://www.investor.bg/companies/BLABT/view/

Шумен-Табак АД (3JZ/SHUBT)
http://www.investor.bg/companies/SHUBT/view/

Важно е да се спомене, че Булгартабак имат като пари само около 20 милиона това показва баланса им.

Придобиването на 15% от Плевен-БТ и на 21 лева е за 1 милион и 300 хиляви лева което не е никакъв проблем.

От София-БТ имат 78% и за да придобият 22% по сегашната борсова цена ще им трябват 12 милиона лева. А при по-висока цена няма да е само 12 милиона

От Благоевград-БТ имат 85% и за да придобият 15% по сегашната борсова цена ще им трябват 18 милиона.

От Шумен-Табак Ад имат 85% и за да придобият 15% по борсова цена от 4 лева ще им трябват 250 хиляди лева.

p0lki
16.05.2012, 00:45
Както е видно от справката на Булгартабак то има само 2 цигарени и 2 тютюно преработвателни дружества.

Като махнем Плевен-БТ остават още 3 дъщерни.

София-БТ АД (3JU/SOFBT)
http://www.investor.bg/companies/SOFBT/view/

Благоевград-БТ АД (55B/BLABT)
http://www.investor.bg/companies/BLABT/view/

Важно е да се спомене, че Булгартабак имат като пари само около 20 милиона това показва баланса им.

Придобиването на 15% от Плевен-БТ и на 21 лева е за 1 милион и 300 хиляви лева което не е никакъв проблем.

От София-БТ имат 78% и за да придобият 22% по сегашната борсова цена ще им трябват 12 милиона лева. А при по-висока цена няма да е само 12 милиона

От Благоевград-БТ имат 85% и за да придобият 15% по сегашната борсова цена ще им трябват 18 милиона.

От Шумен-Табак Ад имат 85% и за да придобият 15% по борсова цена от 4 лева ще им трябват 250 хиляди лева.

Защо си мислиш, че ще придобият акциите в БлатБТ и в СофияБТ по сегашните цени и колко мислиш, че е реалната цена на двете фабрики при сегашната капитализация на холдинга?

msimov
16.05.2012, 01:38
Защо си мислиш, че ще придобият акциите в БлатБТ и в СофияБТ по сегашните цени и колко мислиш, че е реалната цена на двете фабрики при сегашната капитализация на холдинга?

Давам пример колко ще им струва по сегашните цени.

Какви са намеренияна на Булгартабак и дали изобщо ще проявят интерес съм другите си дъщерни изобщо не може да се каже.

За са са проявили интерес към Плевен-БТ поне аз не знам да е обявено някъде, че купуват от другите си дъщерни.

Не се наемам да правя оценки колко струват дъщерните.

p0lki
16.05.2012, 01:53
За са са проявили интерес към Плевен-БТ поне аз не знам да е обявено някъде, че купуват от другите си дъщерни.

преди няколко дни изкупиха 19 000 акции по 21 лв.

Булгартабак холдинг е изкупувал акции на Плевен БТ и вече има над 90%
http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/bulgartabak-holding-e-izkupuval-akcii-na-pleven-bt-i-veche-ima-nad-90,134284/

Акциите на дружеството поскъпват със 110% за последните 12 месеца до 21 лв. за акция и 9 млн. лв. пазарна капитализация.

В последните седмици има повишена активност и по позициите на София-БТ АД (ръст в цената с 28% за 3 месеца) и Благоевград-БТ АД (ръст в цената с 37% за 3 месеца), като може би купувач, отново е холдингът, ако прилага същата политика, както спрямо Плевен - Булгартабак АД.

сега обявяват търгово и за останалите акции в плевенБТ ........................... какво повече искаш да обявяват?!?!??!?!?!?

може същото да става и при двете фабрики ------------ виж статията която си постнал ;)

msimov
16.05.2012, 02:29
може същото да става и при двете фабрики ------------ виж статията която си постнал ;)

може но думата може не значи сигурно. :)

p0lki
16.05.2012, 02:42
може но думата може не значи сигурно. :)

чувал съм, че сигурни били само смъртта и данъците

Tradera
16.05.2012, 09:00
Ако ще възраждат фабриките добре, но интересно защо започват с Плевен БТ ? :) , а не например с Хасково БТ, което е обслужвало СССР .

msimov
16.05.2012, 09:50
чувал съм, че сигурни били само смъртта и данъците

10X

msimov
16.05.2012, 09:52
Ако ще възраждат фабриките добре, но интересно защо започват с Плевен БТ ? :) , а не например с Хасково БТ, което е обслужвало СССР .

Чадо не виждаш ли какво пише долу в таблицата. Хасково БТ в ликвидация което значи , си е заминало отдавна.

Tradera
16.05.2012, 10:05
Да но завода предполагам си е там :), въпрос на желание е да заработи, защото ако превземат нови пазара сегашния капцитет е недостатъчен.

msimov
17.05.2012, 15:24
Окончателно бе приета забраната за пушене на закрито от 1 юни*

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/okonchatelno-be-prieta-zabranata-za-pushene-na-zakrito-ot-1-iuni,134615/

onakilev
19.05.2012, 11:57
Окончателно бе приета забраната за пушене на закрито от 1 юни*

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/okonchatelno-be-prieta-zabranata-za-pushene-na-zakrito-ot-1-iuni,134615/

Леле, ще покъпнат цигарите като наркотици (ниска е цената :)))))

msimov
19.05.2012, 12:02
Леле, ще покъпнат цигарите като наркотици (ниска е цената :)))))

Принципно беше публикувано с цел негативна новина но довода ти е много добър спор няма.

Tradera
21.05.2012, 10:36
Както се казва мина кюфте :)
А не е ли време вече и за гарнитурата !

msimov
21.05.2012, 10:43
Сегашната цена само показва, че дружеството е било продадено под масата на занижена цена от страна на нашия честен и непорочен управник.

Запознатият
21.05.2012, 11:28
Сегашната цена само показва, че дружеството е било продадено под масата на занижена цена от страна на нашия честен и непорочен управник.

Не, това показва за кой ли път че държавата не може да управлява бизнес и трябва целият бизнес да се прави от частен интерес. За справка: БДЖ, НЕК и останалите смазани от некадърност и кражби държавни предприятия.

Tradera
21.05.2012, 14:13
Не, това показва за кой ли път че държавата не може да управлява бизнес и трябва целият бизнес да се прави от частен интерес. За справка: БДЖ, НЕК и останалите смазани от некадърност и кражби държавни предприятия.

+1

msimov
21.05.2012, 14:34

Само допълваш това което казах. :)

iv_cho
22.05.2012, 12:05
Само допълваш това което казах. :)

КОРП май си продадоха акцийките...12М горница не е лошо за една година...

msimov
22.05.2012, 22:01
Акционерите на Шумен-Табак АД ще гласуват за ликвидация на дружеството.

Последна редакция: 22.05.2012, 17:27Публикуване: 22.05.2012, 17:26
Автор: Money.bg Размер на шрифта: a a a
Шумен-Табак АД свиква Редовно общо събрание на акционерите на 26.06.2012г. от 13:00 часа в ШУМЕН, БУЛ."МАДАРА" №38, при следния дневен ред:

1) Доклад на Съвета на директорите за дейността на дружеството през 2011 г.
2) Доклад на регистрирания одитор за резултатите от извършената проверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2011 г.
3) Отчет за дейността на Одитния комитет на дружеството през 2011 г.
4) Одобряване на заверения годишен финансов отчет на дружеството за 2011 г.
5) Отчет на директора за връзки с инвеститорите за дейността му през 2011 г.
6) Изменения и допълнения в устава на дружеството.
7) Освобождаване от отговорност на членовете на Съвета на директорите на дружеството за дейността им през 2011 г.
8) Назначаване на регистриран одитор за проверка и заверка на годишния финансов отчет за 2012 г.
9) Прекратяване и обявяване в ликвидация на „Шумен-Табак”АД.
10) Прекратяване на правомощията на Съвета на директорите на „Шумен-Табак” АД.
11) Определяне на срок за завършване на ликвидацията на „Шумен-Табак” АД
12) Назначаване на ликвидатор на „Шумен-Табак” АД.
13) Определяне на възнаграждение на ликвидатора на „Шумен-Табак” АД.
14) Освобождаване на председателя на органа, осъществяващ функциите на одитен комитет на „Шумен-Табак” АД.
15) Избор на Одитен комитет на дружеството, определяне на членовете на Одитния комитет, определяне мандата и възнаграждение на всеки от членовете на Одитния комитет.
16) Вземане на решение за покриване на загуби във връзка с чл.222, ал.3 от ТЗ. (Проект за решение: Общото събрание приема направеното от Съвета на директорите предложение за покриване на загуби във връзка с чл.222, ал.3 от ТЗ както следва:
Загубата за 2011 г. в размер на 354 614,38 лв. да бъде покрита за сметка на фонд „Резервен“. След покриване на загубата, остатъкът по фонд „Резервен“ ще бъде повече от изискуемия минимум от 1/10 от основния акционерен капитал на „Шумен-Табак“АД, което не създава опасност за бъдещата дейност на дружеството.)

При липса на кворум събранието ще се проведе на 11.07.2012 год. от 13 часа на същото място и при същия дневен ред.

Изключително добро управление. Вместо търгово ще се продадат активите, защото дружеството работи на загуба.

Дълготрайни аквити:
1. Земи (терени ) 1 036 000 лв
2. Сгради и конструкции 3 664 000 лева
3. Машини и оборудване 85 000 лева

Собствен капитал към 31.03.2012г е в размер на 1 771 000 лв
Дружеството притежава 429 992 броя акции.

Ликвидационния дял към собствения капитал към момента е в размер на 4 лева и 11 стотинки за акция.

Всичко зависи на каква цена ще се продадат земята и сградите може цената и много да се качи защото през годините е начислявано много амортизация на тези обекти от което собствения капитал пада с по 200 хиляди лева на година а реално сградите може да си струват далеч повече. Освен това се водят на занижени цени в баланса по принцип.

Може разбира се да не се намери купувач за земята и сградите.

Извода ако знаете, че сградите и земята ще се продадат поне на тази си цена купувайте.

TRAPPER
23.05.2012, 13:10
Става рисково

Kiro
23.05.2012, 13:38
Да става рисково и цените са отлични;)- затова и разтварих и се прехвърлих на сигурни високодивидентни акции:)

msimov
23.05.2012, 14:27
Да става рисково и цените са отлични;)- затова и разтварих и се прехвърлих на сигурни високодивидентни акции:)

На някоя чужда борса щото тук тея дето дават висок дивидент е много трудно да се каже, че са сигурни. :D

Kiro
23.05.2012, 22:17
Симов, а Патките сигурни ли са след като никога не са давали дивидент;)

p0lki
27.05.2012, 20:40
Общо събрание на акционерите

1. Доклад на Съвета на директорите за дейността на дружеството през 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема доклада на Съвета на директорите за дейността на дружеството през 2011 г.
2. Доклад на регистрирания одитор за резултатите от извършената проверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема доклада на регистрирания одитор за резултатите от извършената проверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2011 г.
3. Отчет за дейността на Одитния комитет на дружеството през 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема отчета за дейността на Одитния комитет на дружеството през 2011 г.
4. Одобряване на заверения годишен финансов отчет на дружеството за 2011 г. Проект за решение: Общото събрание одобрява заверения годишен финансов отчет на дружеството за 2011 г.
5. Приемане на решение за разпределяне на печалбата на дружеството за 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема предложението на Съвета на директорите за разпределяне на печалбата на дружеството за 2011 г.
6. Доклад на Съвета на директорите за дейността на Група „Булгартабак” през 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема доклада на Съвета на директорите за дейността на Група „Булгартабак” през 2011 г.
7. Доклад на регистрирания одитор за резултатите от извършената проверка на консолидирания годишен финансов отчет на Група „Булгартабак” за 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема доклада на регистрирания одитор за резултатите от извършената проверка на консолидирания годишен финансов отчет на Група „Булгартабак” за 2011 г.
8. Одобряване на заверения консолидиран годишен финансов отчет на Група „Булгартабак” за 2011 г. Проект за решение: Общото събрание одобрява заверения консолидиран годишен финансов отчет на Група „Булгартабак” за 2011 г.
9. Отчет на директора за връзки с инвеститорите за дейността му през 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема отчета на директора за връзки с инвеститорите за дейността му през 2011 г.
10. Изменения и допълнения в устава на дружеството. Проект за решение: Общото събрание приема предложените на събранието изменения и допълнения в устава на дружеството.
11. Освобождаване от отговорност на членовете на Съвета на директорите на дружеството за дейността им през 2011 г. Проект за решение: Общото събрание приема направеното на събранието предложение за освобождаване от отговорност на членовете на Съвета на директорите на дружеството за дейността им през 2011 г.
12. Назначаване на регистриран одитор за проверка и заверка на индивидуалния и консолидирания годишен финансов отчет за 2012 г. на „Булгартабак-холдинг“АД. Проект за решение: Общото събрание назначава предложения на събранието одитор за проверка и заверка на индивидуалния и консолидирания годишен финансов отчет за 2012 г. на „Булгартабак-холдинг“АД.
13. Определяне на възнаграждението на членовете на Съвета на директорите на дружеството. Проект за решение: Общото събрание приема направеното на събранието предложение за определяне на възнаграждение на членовете на Съвета на директорите на дружеството.
14. Промени в състава, мандата и възнаграждението на членовете на Одитния комитет на дружеството. Проект за решение: Общото събрание приема направените на събранието предложения за състав на Одитния комитет, мандат и възнаграждение на всеки от членовете. 15. Одобряване на сделки по чл.114, ал.4 от ЗППЦК, описани в мотивиран доклад – приложение към материалите за общото събрание. Проект за решение: Общото събрание одобрява сделките, извършени при условията на чл.114, ал.4 от ЗППЦК, които са подробно описани в мотивирания доклад

msimov
27.05.2012, 22:06
Общо събрание на акционерите

Хубаво си го постнал ма къде пише на коя дата ще се проведе събранието.

msimov
28.05.2012, 16:18
Булгартабак холдинг предлага да няма дивидент за 2011 г.

Надеждите, че държавата ще получи дивидент и за 2011 г., се оказаха напразни

Препоръчай (4) (55B / BLABT) (57B / BTH)
Съветът на директорите на Булгартабак холдинг АД предлага да няма дивидент за 2011 г. и печалбата да бъде отнесена във фонд Резервен, показва поканата за общо събрание на акционерите, свикано за 27 юни 2012 г. Поканата е публикувана чрез БФБ-София.

Надеждите, че действията на Агенцията за приватизация от края на 2011 г. ще доведат до дивидент за държавата и за 2011 г., се оказаха напразни.

На 14 септември 2011 г. бе обявено, че „АПСК е изпратила писмо за блокиране на 3,5 млн. лева финансови обезпечения, като очакванията са за дивидент за държавата в края на годината от около 5,5 млн. лева.“

Печалбата на Булгартабак холдинг за 2011 г. е 31,3 млн. лв. след солидни дивидентни приходи от Благоевград-БТ АД и София-БТ АД.

Ръководството на София-БТ АД също предлага да няма дивидент за 2011 г.

При Благоевград-БТ АД има загуба за 2011 г. и предложението на ръководството е тя да бъде покрита от неразпределаната печалба от минали години.

Цената на акциите на Булгартабак холдинг АД е на рекордно висока стойност за всички времена от 48,8 лв./акция.

По статията работиха: Мариян Йорданов, автор Мариян Йорданов, редактор Петър Нейков

Kiro
28.05.2012, 16:45
Отново сбъдната прогноза:)- добре , че разпродадох на добрите цени;)

JackDaniels
29.05.2012, 02:35
Хубаво си го постнал ма къде пише на коя дата ще се проведе събранието.

който има акции и смята да ходи на ОСА знае къде да погледне за деня, часа и мястото на събранието...

отдавна всички те разбраха, че тебе не те интересува нищо друго .......................... освен да пишеш безмислени постове с надеждата да направиш повече постове --->>> не случайно понякога модито ти трие мненията като изтъква такъв мотив

msimov
29.05.2012, 11:03
който има акции и смята да ходи на ОСА знае къде да погледне за деня, часа и мястото на събранието...

отдавна всички те разбраха, че тебе не те интересува нищо друго .......................... освен да пишеш безмислени постове с надеждата да направиш повече постове --->>> не случайно понякога модито ти трие мненията като изтъква такъв мотив

И с 5 ника да пишеш един и същ начин на изразяване.

А иначе ползата от теб никаква ма ти си го знаеш. :)

Penko
29.05.2012, 11:19
Корпоративна търговска банка АД, с дата на сетълмент на сделките в Централен депозитар АД съответно на 23.05.2012 г. и на 28.05.2012 г., e продала общо 605 177 броя безналични акции от капитала на Булгартабак - холдинг АД, ЕИК 831636680 (ISIN: BG11BUSOGT14), представляващи 8.21% от капитала на дружеството, в резултат на което Корпоративна търговска банка АД вече не притежава акции от капитала на Булгартабак - холдинг АД и дяловото й участие е 0%.

iv_cho
29.05.2012, 11:23
КОРП май си продадоха акцийките...12М горница не е лошо за една година...

офффф,малко съм се объркал...Горницата не е 12М, а 12,7М:)

msimov
29.05.2012, 11:27
Корпоративна търговска банка АД, с дата на сетълмент на сделките в Централен депозитар АД съответно на 23.05.2012 г. и на 28.05.2012 г., e продала общо 605 177 броя безналични акции от капитала на Булгартабак - холдинг АД, ЕИК 831636680 (ISIN: BG11BUSOGT14), представляващи 8.21% от капитала на дружеството, в резултат на което Корпоративна търговска банка АД вече не притежава акции от капитала на Булгартабак - холдинг АД и дяловото й участие е 0%.

Интересното е кой ги е купил.

Гари
29.05.2012, 12:45
Интересното е кой ги е купил.

Някой, който сега си скубе косите. :D
Още една акция кротко се отправя към забвение. Уви.

onakilev
29.05.2012, 12:57
Някой, който сега си скубе косите. :D
Още една акция кротко се отправя към забвение. Уви.

Будала с МНОО КИНТИ! Поредния! А тарикатите глеедат отстрани...

mpy_yordanov
29.05.2012, 13:01
Реализираха 18,8 млн. лв. печалба от спекулация с 8% от акциите на Булгартабак
за година и половина
http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/realiziraha-188-mln-lv-pechalba-ot-spekulaciia-s-8-ot-akciite-na-bulgartabak,135134/

Както се казва, на печелившия/ите честито

msimov
29.05.2012, 13:13
Реализираха 18,8 млн. лв. печалба от спекулация с 8% от акциите на Булгартабак
за година и половина
http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/realiziraha-188-mln-lv-pechalba-ot-spekulaciia-s-8-ot-akciite-na-bulgartabak,135134/

Както се казва, на печелившия/ите честито

Ми браво ама се съмнявам, че е минало без да са знаели, че Бойко ще го шитне Булгартабак.

И при Еларгата се прибраха дялове щото пак някой знаеше повече от другите.

Така печалба всеки може да прави. :)

melon
29.05.2012, 14:13
Ми браво ама се съмнявам, че е минало без да са знаели, че Бойко ще го шитне Булгартабак.

И при Еларгата се прибраха дялове щото пак някой знаеше повече от другите.

Така печалба всеки може да прави. :)

Да така си е...Всеки, който знае;(

msimov
29.05.2012, 14:18
Да така си е...Всеки, който знае;(

Лошото е, че не майтап.

Ясно се вижда, че когато са ги купили сделката е била уредена. Това значи, че са имали интерес и са се свързали със собственика за да му ги купят.

Какво стана при кака Дани от Довериe и Еларг. Някой се е свързал с тях и им е поискал акциите на 1.50лв :) И само след седмица се обявява информация, че ревизирали очакванията си на незнам си колко си. :D

Така се правят пари научаваш нещо от кухнята и готово.

А не ние да си скъсваме трътките от мислене и очаквания къде точно можем да изкараме някой лев.

NINJA1
31.05.2012, 15:38
EBITDA 40 milki само за първото тримесечие !
Като го препродат за по минимум 100лв артията ,много офци ще се чудат кво става :D

msimov
21.06.2012, 12:55
Търговото предложение за Плевет БТ все още не е в сила.

По закон според член 151 алинея 3 от ЗППЦК едно търгово предложение когато се подаде за одобрение до КФН задължително се подава уведомление и до управителния съвет на съответното дружество.

Дружеството от своя страна е длъжно да обяви публично, че е подадено заявление за търгово предложение.

В средата на май само се е обявило, че е подадено заявление за търгово предложение от съвета на директорите на Плевен БТ но срока от 28 дни в който започва да тече търговото е чак след като то бъде одобрено от КФН.

Несъм сигурен но до колкото го чета май още не е одобрено от КФН за да почне да тече срока от 28 дни на търговото.

Целта на съобщението ми е да се ограмотяваме как протича едно търгово.

Батя
26.06.2012, 08:57
Благоевград-БТ очаква задължения към Булгартабак за 18 млн. лв. до края на 2012 (http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/blagoevgrad-bt-ochakva-zadyljeniia-kym-bulgartabak-za-18-mln-lv-do-kraia-na-2012,136495/)

Моля автора - Петър Нейков да уточни:

Това новина ли е?
В смисъл - нови такси и задължения на БЛАБТ към БТХ? Или е стандартна практика между дружествата от години? Миналата година на каква стойност са били тези роялти?
Моля бъдете по-конкретни когато пускате подобни "взривоопасни" новини!!!

Батя
26.06.2012, 09:45
От в-к Капитал са написали значително по-професионално статията по въпроса.
Има взето мнение и на човек от пазара - Владо Панев:

"Благоевград БТ" може да плати до 18 млн. лв. възнаграждения на "Булгартабак" (http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/06/25/1853601_blagoevgrad_bt_moje_da_plati_do_18_mln_lv/)

msimov
26.06.2012, 09:51
От в-к Капитал са написали значително по-професионално статията по въпроса.
Има взето мнение и на човек от пазара - Владо Панев:

"Благоевград БТ" може да плати до 18 млн. лв. възнаграждения на "Булгартабак" (http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2012/06/25/1853601_blagoevgrad_bt_moje_da_plati_do_18_mln_lv/)

Сега да видим какво ще се обяви и от общото събрание на София БТ. :)

znae6t
26.06.2012, 10:13
Да не откриваме топлата вода, моля ви. Това си е стандартна практика във взаимоотношенията холдинг-дъщерни дружества от години.

Батя
26.06.2012, 11:10
Да не откриваме топлата вода, моля ви. Това си е стандартна практика във взаимоотношенията холдинг-дъщерни дружества от години.

Ок, ако е така защо инвестора го обявява като новина?
А коментара на Владо Панев? Според него дъщерните се натоварват с допълнителни разходи. Владо е заблуден, некомпетентен или прав?

NINJA1
26.06.2012, 18:31
Тея джурналисти изглежда преписват един от друг :D
Има си мотивиран доклад към поканата и всичко си е описано ,аз поне невиждам разлика между това което са вземали първо тримесечие и гласуваното сега.
Какъв смисълът да си играят на дребно, като след година ще препродадат холдинга за над 1млрд лв :eek: (по мои сметки).

Батя
27.06.2012, 09:19
....
Има си мотивиран доклад към поканата и всичко си е описано ,аз поне невиждам разлика между това което са вземали първо тримесечие и гласуваното сега.
.....

Не си прав!
Гледай по-добре. Таблицата на стр. 4 от доклада. Качили са роялтите двойно като процент.
Има и друг канал на преточване след приватизацията. Погледни счетоводнната политика за Q1 2012. Освен надутите такси за роялти с около 150%, в разходите за дистрибуция и реализация изниква "посредническо възнаграждение" за 4 млн. лв., само за тримесечието, което го е нямало предходния период. (това за София БТ).
Или само за Q1 2012 са пренасочени от София БТ към холдинга едни 5 млн. лв.
Каква е целта - не знам. Мога само да предполагам - обезсърчаване на миноритарите в дъщерните, вкл. Ротманс, да клекнат по-лесно.

И още нещо от отчетите и протокола от ОСА - ПФ Доверие явно са се продали. Сделките са на 10 Април на 41 лв.

NINJA1
27.06.2012, 11:29
Не си прав!
Гледай по-добре. Таблицата на стр. 4 от доклада. Качили са роялтите двойно като процент.
Има и друг канал на преточване след приватизацията. Погледни счетоводнната политика за Q1 2012. Освен надутите такси за роялти с около 150%, в разходите за дистрибуция и реализация изниква "посредническо възнаграждение" за 4 млн. лв., само за тримесечието, което го е нямало предходния период. (това за София БТ).

Не е баш така ,това възнграждение за посредничество го е имало и миналата година
(стр 6) ,първо е било 3,5% до август 2011 след тва е намалено на 1,5% ,
сега пак е 3,5 %.
Има увеличение на роялтите от 1,5% на 2,5% ,но пък пише че са намалили доставните цени на някой материали.

Кисимов
27.06.2012, 11:31
И коригираното търгово предложение за Плевен-Булгартабак май не е прието: Комисията за финансов надзор не издава окончателна забрана за публикуване на търгово предложение от „Булгартабак-Холдинг” АД, за закупуване чрез инвестиционен посредник на акции на „
Плевен-Булгартабак” АД, с. Ясен, общ. Плевен, от останалите акционери на дружеството. http://www.fsc.bg/search/Плевен-

msimov
27.06.2012, 11:37
26-06-2012 - Протокол от Общо събрание на акционерите
Емитент: София-БТ АД-София (3JU)
На проведено ОСА от 25.06.2012 год. на София-БТ АД-София (3JU) са взети следните решения:
- Приема доклада на управителните органи за дейността на дружеството през 2011 год.;
- Приема годишния финансов отчет на дружеството за 2011 год.;
- Приема доклада на специализираното одиторско предприятие за извършената проверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2011 год.;
- Избор на регистриран одитор;
- Приема доклада на Одитния комитет;
- Избор на Одитен комитет;
- Приема доклада на Директора за връзки с инвеститорите;
- Освобождава от отговорност членовете на управителните органи за дейността им през 2011 год.;
- Промени в устава на дружеството;
- Не разпределя дивидент за 2011 год.
- Заделя печалбата за 2011 г. за фонд "Резервен";
- Приема нови правила за формиране възнаграждението на членовете на СД;
- Одобряване действията на СД и на изпълнителния директор по силата на чл.114, ал.4 от ЗППЦК, в следствие на които са възникнали задължения към Булгартабак - Холдинг АД и Плевен-БТ АД, описани в приложена в Протокола таблица;
- Овластява при условията на чл. 114 ал. 1 от ЗППЦК Съвета на директорите и изпълнителния директор на Дружеството да изпълнят сключените договори, по силата на които ще възникнат прогнозни задължения към Булгартабак Холдинг АД за периода 01.05.2012-31.12.2012 година.

msimov
27.06.2012, 11:41
София БТ уж беше на печалба ма нема нема дивидент. :)

------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.investor.bg/obshti-sybraniia/67/a/bulgartabak-holding-ad,135285/

Булгартабак-холдинг АД-София (57B) свиква ОСА на 27.06.2012 год. от 11.00 ч. в гр. София, ул. Граф Игнатиев 62, при следния дневен ред:

-----------------------------------------------------------------------------------------

Да видим дали ще има дивидент и тук. :)

msimov
27.06.2012, 20:16
27-06-2012 - Протокол от Общо събрание на акционерите

Емитент: Шумен-Табак АД-Шумен (3JZ)
На проведено ОСА от 26.06.2012 год. на Шумен-Табак АД-Шумен (3JZ) са взети следните решения:
- Приема доклада на управителните органи за дейността на дружеството през 2011 год.;
- Приема годишния финансов отчет на дружеството за 2011 год.;
- Приема доклада на специализираното одиторско предприятие за извършената проверка на годишния финансов отчет на дружеството за 2011 год.;
- Избор на регистриран одитор;
- Приема доклада на Одитния комитет;
- Избор на Одитен комитет;
- Приема доклада на Директора за връзки с инвеститорите;
- Освобождава от отговорност членовете на управителните органи за дейността им през 2011 год.;
- Прекратява и обявява в ликвидация Шумен-Табак АД;
- Прекратява правомощията на СД на дружеството;
- Определя срок ът за завършване на ликвидацията на Дружеството да бъде една година, считано от датата на обявяване на поканата към кредиторите за предявяване на вземанията им;
- Назначава за ликвидатор Боривой Миланов;
- Не приема промени в устава на дружеството;
- Покрива загубата в размер на 354 614.38 лв. за фонд "Резервен";
Протоколът от ОСА на дружеството може да бъде намерен на уеб страницата на Борсата
Пълният текст на новината можете да намерите публикуван на финансовата електронна страница X3News

msimov
27.06.2012, 20:24

Булгартабак Ад са гласували ликвидация и съответно продажбата на всичките му активи на дъщерното си дружество Шумен-Табак АД.

Ако активите бъдат продадени по цената която се водят в момента в баланса ще се получи ликвидационен дял на акция от около 4 лева.

При това дружество нищо може да не се случи нито сега нито след месеци. Ако ликвидатора или от Булгартабак или някой който си е наумил да купи активите по сегашните им цени или по друга цена по-ниска или по-висока но по изгодна от борсовата им то ще си проличи и там ще се появят сделки и търсене. С две думи който има вътрешна информация той ще спечели там. :)

msimov
28.06.2012, 11:36
Булгартабак отнесе печалбата за 2011 г. към резервите
http://www.investor.bg/novini-i-analizi/339/a/bulgartabak-otnese-pechalbata-za-2011-g-kym-rezervite-,136644/

Надаха се ората ама нъцки. :)

Учудваща е борсовата цена на дружеството поне за мен при условие, че се съмнявам управата да купи и 1 акция над 40 лева.

Пепи
28.06.2012, 12:51
Нема , к'во да се чудиш,

хората го купиха , за да го продадат на мноооооого

по-висока цена, ама първо ще вдигнат активите!!!:rolleyes:

msimov
28.06.2012, 12:57
Нема , к'во да се чудиш,

хората го купиха , за да го продадат на мноооооого

по-висока цена, ама първо ще вдигнат активите!!!:rolleyes:

О те, че ще го продадат ще го продадат ама ще продадат дружеството което е купило Булгартабак Ад а не самото Булгартабак Ад.

Пепи
28.06.2012, 13:09
Така де, такаааа.....,

ама нали за тази цел трябва да вдигнат активите на табаците,

за да има сделка!!!!!;)