PDA

View Full Version : Розово масло

Kiril
11.10.2005, 20:10
Проучих цените в България и чужбина и смятам че може да се изкарват добри пари от разликата в цените. Моля всеки който има опит в търговията с розово масло да сподели какво мисли.

Anton Chigurh
11.10.2005, 20:14
Кире това е един невероятно перспективен бизнес. Аз все още търся розов масив, 100-150 декара обаче никой не продава. Информацията която имам е че розовото масло в България е най-доброто в Европа, и реколтите за няколко години на пред са продадени в определени области. Освен розово масло доходоносна е и Лавандулата.

Kanzlera
11.10.2005, 21:33
V tozi bisnes obaze sa onia momzeta s zernite kozeni jaketa i niskite zela!
Taka ze umnata!!!

Императорът
12.10.2005, 00:20
Че как - нали туй масълце символ на Родината ни е... нали си спомняте за Ганю...

ditora
12.10.2005, 00:28
кириле нашите производители на розово масло изнасят продукцията си чрез договори деректно с потребителите, така че малко трудно ще стане да ги прекупиш от тях, но пък ако опиташ не виждам какво ще загубиш !!!
Сега се сещам за наколко интервюта с БГ производители и да ти кажа хората са достадоста добре запознати със ситуацията в бранша, и преобладаващо са млади интелигентни хора, а не борчета.

kif
12.10.2005, 00:28
Кире това е един невероятно перспективен бизнес. Аз все още търся розов масив, 100-150 декара обаче никой не продава. Информацията която имам е че розовото масло в България е най-доброто в Европа, и реколтите за няколко години на пред са продадени в определени области. Освен розово масло доходоносна е и Лавандулата.

за това трябва да търсиш на правилното място - в района на Казанлък нищо няма да направиш - търси малко по-надолу в района на Гурково особено за Лавандулата.
а розовото масло е скъпо, защото е много малко общо в България скоро даваха филм точно за розовото масло и за да се направи един литър масло отиваха незнам си колко тона розов цвят

neoset
12.10.2005, 09:51
Отиват над 3 тона розов цвят. Уникалното на нашето розово масло е че има много микро компоненти които немогат да будат получени изкуствен начин. Имайте на предвид ,че видът рози от който се добива това масло вирее и в Турция което я прави основен конкурент.

Родопчанин
12.10.2005, 10:13
Преди да започнете да се занимавате с каквото и да е било защо не направите по-подробно проучване. Не ви знам какво сте чували и гледали,но нещата въобще не изглеждат така.Даже напротив.Попитайте производителите по колко години чакат цена за да си продадат маслото.Попитайте ги от колко декара има нужда страната ни и колко има в момента.От две години вече който посее нов масив или пере пари(най-често)или е търсач на силни усещания.
С лавандулата е още по-зле.Как успяхте да комбинирате точно тези две култури!

Bango
12.10.2005, 10:34
Същинският проблем при отглеждащите маслодайни рози е преработката на цвета в розово масло. За да можеш да изкараш добра печалба трябва да имаш розоварна, защото от продажбата на цвят на изкупвачи, за отглеждащия розите не остава почти нищо. Компромисен вариант, защото за рентабилна лична розоварна трябват поне 500-1000 декара собствени насаждения, е да се даде цвета за преработка на ишлеме в нечия розоварна. Но и това е трудна задача, поради високия комисион на розоварните и стремежът им да изкупуват и сами да преработват цвета и да нямат конкуренти с готова крайна продукция. Ако намериш доверен/близък/ човек с розоварна, то тогава ще изкараш добри пари. Труден момент е и самият розобер. Бере се само сутрин около съмване и в рамките на не повече от месец/между Май и Юни/. Трябва доста жива сила, а местните сезонни берачи - главно цигани, са хем мързеливи, хем нагли в сезона за розобер. Както си се договорил, така на сутринта са те изментили и са на съседната нива. Трябва и селскостопанска техника- модерен трактор с много функции, и добър агроном и яко торене. Трудно могат да се купят площи с готови насаждения, а саденето на разсад дава реколта най-рано на втората, а качествена след третата година. Има риск през ноща да ти изкоренят и задигнат разсада, докато е скоро насаден и не е пуснал корени. Значи трябва и охрана. Иначе цената на маслото се е вдигнала повече от два пъти за 2-3 години, но всичко зависи от пазаренето с купувачите. Има голям интерес от чужди купувачи, като може да се договаря и предварително. Те знаят качеството на нашето масло и глада на световните пазари.
Лично не се занимавам. Споделеното го знам от моя кумец, който има насаждения, купени готови стари и новонасадени и бая зор видя за 2,5г. откакто се захвана, но вече премина "билото " и нещата му се нареждат.

проба
12.10.2005, 10:36
Това е типично за 70-80% от "предприемачите" чул -недочул и ще печели много пари :))) само успех им желая на такива въпреки че нямат шанс да го постигнат.

Tony Wolf
12.10.2005, 11:51
@Bango Дай ако обичаш координати на твоя кумец. Интересувам се от разл. видове масла - розово, лаванд, кориандър, мащерка, лайка, кантарион и т. н.
на е-майла моля.

Bango
12.10.2005, 12:29
Tony Wolf, изпратих ти лично съобщение, защото не ти излиза мейла. Не знам дали си го получил, защото при изпращането, страницата на Инвестора нещо зацикли и не съм сигурен дали е заминало успешно.

Claviceps
24.10.2005, 16:56
Ако някои го интересуват разли4ни етери4ни масла да се обади.Мога да намеря по4ти вси4ки

nikas
13.04.2006, 18:20
Имате ли идея каква сума е необходима за създаването на ново лавандулово насаждение ? И бихте ли го споделили с мен. Благодария ви предварително

Fibi
03.11.2006, 15:18
Имате ли идея каква сума е необходима за създаването на ново лавандулово насаждение ? И бихте ли го споделили с мен. Благодария ви предварително

Pishi mi ili ostavi vasmojnost za vrazka s teb!
Pozdravi!

Fibi
03.11.2006, 15:21
Същинският проблем при отглеждащите маслодайни рози е преработката на цвета в розово масло. За да можеш да изкараш добра печалба трябва да имаш розоварна, защото от продажбата на цвят на изкупвачи, за отглеждащия розите не остава почти нищо. Компромисен вариант, защото за рентабилна лична розоварна трябват поне 500-1000 декара собствени насаждения, е да се даде цвета за преработка на ишлеме в нечия розоварна. Но и това е трудна задача, поради високия комисион на розоварните и стремежът им да изкупуват и сами да преработват цвета и да нямат конкуренти с готова крайна продукция. Ако намериш доверен/близък/ човек с розоварна, то тогава ще изкараш добри пари. Труден момент е и самият розобер. Бере се само сутрин около съмване и в рамките на не повече от месец/между Май и Юни/. Трябва доста жива сила, а местните сезонни берачи - главно цигани, са хем мързеливи, хем нагли в сезона за розобер. Както си се договорил, така на сутринта са те изментили и са на съседната нива. Трябва и селскостопанска техника- модерен трактор с много функции, и добър агроном и яко торене. Трудно могат да се купят площи с готови насаждения, а саденето на разсад дава реколта най-рано на втората, а качествена след третата година. Има риск през ноща да ти изкоренят и задигнат разсада, докато е скоро насаден и не е пуснал корени. Значи трябва и охрана. Иначе цената на маслото се е вдигнала повече от два пъти за 2-3 години, но всичко зависи от пазаренето с купувачите. Има голям интерес от чужди купувачи, като може да се договаря и предварително. Те знаят качеството на нашето масло и глада на световните пазари.
Лично не се занимавам. Споделеното го знам от моя кумец, който има насаждения, купени готови стари и новонасадени и бая зор видя за 2,5г. откакто се захвана, но вече премина "билото " и нещата му се нареждат.

Zdravei , Bango!
Pishi mi ili ostavi vasmojnost za vrazka s teb!
Pozdravi!
Fibi

Bango
03.11.2006, 15:34
Fibi, имаш лично съобщение.
Поздрави!

pitankata
06.11.2006, 13:16
Абе я само си ги души разичките

Claviceps
19.03.2007, 10:37
Здравейте дами и господа,интересува ме дали някой от вас може да ми осигури етерично масло от липа.

predpriemach
29.03.2007, 10:45
Да дам своя вот... Значи аз съм един от баламите които отглеждат рози.И така искам да кажа на тия които искат да копуват такива масиви-"За Бога братя не копувайте'-Защо???
Ами защото в цялата работа няма пари.
Проблемите около отглеждането на розови насаждения са много.
1 Ако насаждате нов масив моля консултираите се задължително с Агроном. Друг голям проблем е качеството на посадъчния материал, възножно е той да не е качествен (най-чести случаи от 30-40% брак) демек заровили сте парите си в земята и те са изгнили.
2 Ако нямата собствна техника ваобще не се захващаите-ще во дйоде соленичко обработката на масива.
3-тия голям проблем е работната ръка- за сезон 2006 имаше липса на работноци в разграра на розобера-тоба доведе го големи загуби на големите производители които притежават дестилационните.
4 Голям проблем са и парите- пари за работници; пари за торове и препарати; пари за обработка на почвата;
5 Пробле им и в транспорта на продукцията;
Лично аз не съветва никои от вас да си купи розов масив или да насажда нов.Но има едно голямо НО за тези кото са тргнали да печелят милиони с дистрибуция на Розово масло в световната мрежа пожелавам Успех!!! Само ще допълня че 1 литър се прави от оклко 3.4 тона розов цвят. А розовия цвят се изкопува по 1,30лв(сезон 2006)
а мога да птвярдя че един литяр БГ розово масло на Китаиския пазар върви по 5600$(консултирах се със един Sales manager от НАНДЖИНГ.
Но уви този пазар вече е окупиран от големите акули така че успех в начинанието-дано станете милиардери. И междувременно искам да уведомя за на1инаниена на една група от 4 човека коя се застъпва за дтебните производители на розов цвят. Тзи които искат да се присаединят към нас нека ми пишат на :predpriemach@abv.bg
От един дребен земедески производител

predpriemach
29.03.2007, 11:16
Иска да допълня че ние сме кооператив от 4 човека и цв мъчим да извоюваме правото розоварните да обработват стоката ни на ишлеме.
А що се тнася до пазара-в монета се пави website, но вече имам установен контакт с 4 Китаиски компании и 2 корейски които проявяват голям интерес към нашата продукция. за тзи които не са запознати ще кажа че при дестилирането на розовия цят се поучва и розовата есенция и розовата вода коя е в големи количества. Така че дребни земеделски производители съюзявайте се и ударете по джоба собствениците на розоварните защото те ви експлоатират.

europe.bg
20.03.2009, 13:06
Продавам розово масло 2 кг.останало от баба ми.

denismild
13.05.2009, 10:09
Здравейте,
Имам молба по запознатите с изкупните цени на розовият цвят на какви нива ще са тази година защото сезона започва . Имали заинтересовани от покупка на розово масло от производител.

denismild
13.05.2009, 10:38
За всички които се интересуват от изкупуване на розово масло.
Аз съм производител и тази година очаквам готова продукция около 10 кг.
За всички заинтересувани ви давам моят е-маил mladen.medarov@email.bg.

be_google
13.05.2009, 10:44
Здравейте дами и господа,интересува ме дали някой от вас може да ми осигури етерично масло от липа.

веригата "Ушан" продава сушен липов цвят , на цени от които ти се иска да си посадиш липова гора... ;)

прекупваческия "бизнес" заслужава данъчни равизии - и у нас и в ЕС!

бахти и експоалатацията...

Amigdaline
30.07.2009, 14:52
Здравейте, моята регистрация в сайта е от скоро. Привлече вниманието ми тематиката свързана с въпросите и отговори за етерични масла. Поставен е въпрос в началото на дискусията за етерично масло от липов цвят. Някой знае ли цената на килограм етерично масло от липов цвят на каква цена възлиза? Благодаря ви предварително.

be_google
30.07.2009, 15:04

Никола,
за 4 години не намери ли нещичко? :-)

Amigdaline
30.07.2009, 15:32
Не разбрах риториката? Аз си мисля, че въпросът ми е конкретен.

Kiro
31.07.2009, 11:45
Щом сте фенове на маслото по добре си купете акции на ROZA- цените не са ли добри в момента..

Amigdaline
01.08.2009, 09:09
Аз вече не разбирам. Поставеният от мен вапрос, кам всички вас беше: Някой знае ли цената на килограм масло от липа? Акции се купуват, а маслот се продава - вярно, но цената на първите се покачва, след добра фирмена политика и пазар. Моят вапрос е свързан именно с пазара, цените и регламента. Поздрави на всички заинтересувани , Илиян.

Императорът
01.08.2009, 09:34
Банго добре рече - и аз поназнайвам туй-онуй от друг източник - нещата точно тъй. Кило масълце струва бая сухо, ама докато се стигне до мъсълцето бая зор е...

Amigdaline
01.08.2009, 13:03
Немога да разбера ! Аз ли не задавам конкретно въпросите си или ......? Пак : Някой, знае ли цената на килограм етерично масло от липов цвят?

be_google
01.08.2009, 13:35
Немога да разбера ! Аз ли не задавам конкретно въпросите си или ......? Пак : Някой, знае ли цената на килограм етерично масло от липов цвят?

имам снимка на цената на 1 кг на сух липов цвят и тя е 149 евро, а дори не знам да има етерично масло от липа - ако има ще е към и над1000-1500 евро, дори повече, предполагам и гугъл не дава инфо!

:-)

anon6706
01.08.2009, 14:26
Цените са на дребно, но можеш да си сметнеш колко би струвало на едро.
http://www.naturesgift.com/essential/descriptionh-l.htm#LINDEN

Amigdaline
01.08.2009, 15:57
Да, мога да смятам. Аритметиката показва, че етеричното масло от лавандула и по-точно "LAVENDER BULGARIAN" от този сайт - за около 1 кг. и нещо от горе е кам 1500 долара. Тоест : От един декар лавандула, коже да се получи печалба, колкото от един килограм етерично масло от Роза (получавана : виж форума по-долу)? - предвид по-големиятдобив от декар масло от лавандула.

Amigdaline
01.08.2009, 16:02
Въпросът ми остава актуален.

Prodan
01.08.2009, 18:52
За първи път чувам за етерично масло от липов цвят. Ако финансираш процеса може да опитаме /на ишлеме/При интерес пиши на личния.

silistra
01.08.2009, 19:17
Цени в Германия

БГ лавандула 1л. около 200 до 250 евро
а липата около 5000 до 6000 евро 1л.

Amigdaline
01.08.2009, 19:35
Ето, нещо конкретно. Цената е изкупна предполагам. А знаеш ли, дали в Германия има някакво тарсене за този вид масло или други? Аз съм запланувал да се занимавам в бъдеще с получаването на етерични масла. В момента съм малко объркан, накъде да се насоча. Инвестицията е важен момент. Доколкото изискванията за Био са ясни (следят за фосфор и сяра), но от важно значение е и отсъствието на тежки метали. Напръв поглед лесно, но трудни за осъществяване. Разбира се с отговарянето на тези изисквания се качва и рязко цената. Аз съм искрено благодарен за отговара. Нядявам се и за напред да си помагаме с информация. Илиян

silistra
01.08.2009, 19:43
Предполагам изкупните цени са с около 30 до 35 % по малки от споменатите, цената на лавандулата е за био лавандула

be_google
01.08.2009, 19:47
Ето, нещо конкретно. Цената е изкупна предполагам. А знаеш ли, дали в Германия има някакво тарсене за този вид масло или други? Аз съм запланувал да се занимавам в бъдеще с получаването на етерични масла. В момента съм малко объркан, накъде да се насоча. Инвестицията е важен момент. Доколкото изискванията за Био са ясни (следят за фосфор и сяра), но от важно значение е и отсъствието на тежки метали. Напръв поглед лесно, но трудни за осъществяване. Разбира се с отговарянето на тези изисквания се качва и рязко цената. Аз съм искрено благодарен за отговара. Нядявам се и за напред да си помагаме с информация. Илиян

www.bulgarianrose-bg.com
виж и тук за цени, но не и на липа

Amigdaline
02.08.2009, 10:56
Благодаря ви, за бързата отзивчивост. Всичката тази еуфория е продиктувана от това , че в различните краища на България има различни , така да се каже тясни ендемитни условия за едни или други култури - тяхното отглеждане, култивиране или наличност в свободен вид в природата. Розата е наистина добра култура, но за съжаление се развива благоприятно само в централна южна България. Липа, лавандула, културните - кимион, чубрица, копър и др. са ценни растения, от които могат да се извличат етерични масла. Последните са и с добра цена. Растенията могат да виреят из цялата територия на България. Надявам се форума да придобие характер на една наистина информативна страница в интернет, в която всеки предприемчив Българин , може да намери полезна информация са себе си. Благодаря ви . Илиян

Olya01
23.09.2009, 21:48
Здравейте! Имам във Видинско 2000 кв.м парцел. Много ви моля, кажете, мога ли да произвеждам маслодайни рози с цел печалба на тази квадратура земя?

be_google
24.09.2009, 12:27
Здравейте! Имам във Видинско 2000 кв.м парцел. Много ви моля, кажете, мога ли да произвеждам маслодайни рози с цел печалба на тази квадратура земя?

не! защо?
защото първите 3 години само гледаш розите и копаш ... после на 5-та, 6-та година стигаш до 300-500 кг добив от декар, който във Видин няма кой да ти го изкупи... и то по 1,50-2 лв./ кг и то максимум! е та за 1000 лева ще бъхтиш 6 месеца???? Засаждането на декар ще ти струва около 1500-2000 лева...

ПИЧ, ако това не те е отказало, евалла значи си навит - Видин не е район за маслодайна роза, която звучи романтично, нооо си я яко блъскане...
За да има файда - трябва розата да мине на субсиди и на ЦЕНИ ПОНЕ като ТЮТЮНА... ей това ще е защита на националните интереси... ама едва ли ще стане!!!

ако имаш казан, може да си извадиш разрешително и да вариш розова вода, от която всъщност може да изкараш нещо в България,защото розовото малсо си е почти монопол.... но с много, много канкси труд, хиляди кубици вода, по-голям парцел и т.н.

Olya01
24.09.2009, 14:55
Благодаря за честен отговор! А сега, моля, кажете, за какво друго освен канабис, разбира се, мога да използвам 2000 кв.м земя във Видинско. И още един въпрос: защо точно централната част на България е най добра за отглеждане на маслодайната роза?

be_google
24.09.2009, 17:18
Благодаря за честен отговор! А сега, моля, кажете, за какво друго освен канабис, разбира се, мога да използвам 2000 кв.м земя във Видинско. И още един въпрос: защо точно централната част на България е най добра за отглеждане на маслодайната роза?

Проучи си от местната служба по земеделие и участвай в Програмата за млади фермери - преди време искаха да си под 40 години и да си рагистриран като земеделски проиводител повече от 14 месеца, плащат се минимални сума за ЗО и правиш бизнеспланче, с което си кандидатстваш, имаше и нещо за 5 или 10 декара твоя земя... питай хората на които държавата плаща за да те информират!!! Ето хората вече стартират - някои от тях ще станат средно богати за 5-6 години... с много и честен труд разбира се :-)

Общо 400 фермери ще получат по 25 000 лева за старт в бизнеса след като днес подписаха договори със земеделското министерство. Първите 10 от тях поставиха подписа си под документите в присъствието на премира Бойко Борисов и министъра на земеделието д-р Мирослав Найденов. Договорите са одобрени по мярка "Създаване на стопанства на млади фермери" по Програма за развитие на селските райони 2007-2013 година.

До три години ще получите още средства, ако спазвате правилата, обеща премиерът. Бойко Борисов припомни, че България се е издържала от земеделие. Той подчерта, че до 2013 година фермери имат реален шанс да усвоят общо 3 млрд. евро.

Днес за първи път от две години насам имате възможност да почувствате пълноценно членството ни в ЕС, заяви земеделският министърът д-р Мирослав Найденов.

Източник: БТА

Amigdaline
24.09.2009, 21:10
За отглеждане на роза, са необходими по-специални климатични условия. Във Видин, такива няма да намериш. Защо? - Защото средните зимни температури са по-ниски от тези от тези в южна България (Розата не е студоустойчива). По-отношение вапроса свързан със субсидиите - Аз мисля, че е добър вариант, а времето ще открива и нови такива. Вапросът е, да не се изпускаме шансовете си. В България, все още няма квоти за вноса на "зелена" готова продукция от страни съседки на нас. Това прави бизнеса в страната ни осъкатен и хората решили да се занимават с това - нерешителни. ЕС разбира и осъзнава, че варианта със субсидирането е доър за развитие на БГ-членката. Въпросът е, да не оскверним и това начинание. Доколко, това е положително и реално (хода на ЕУ) - аз не зная, но парите са малко и човек трябва да внимава с поставените си цели и задачи.

Amigdaline
24.09.2009, 21:14
Извинявам се за допуснатите от мен грешки (правописни), но почти изцяло пиша на фонетик.

atanascho
17.11.2009, 00:48
Голям смях... печелбари!

kana5
17.11.2009, 10:25
Първата търговска марка регистрирана в сраната е точно за ГЮЛ и е - сХс
Някой знае ли какво означава?

saiga
19.03.2010, 20:54
Някой знае ли каква ще бъде цената за изкупуване на розовият цвятпрез 2010година?

Amigdaline
20.04.2012, 13:29
Не виждам никакъв интерес за етерични масла през последните месеци и дори години ! На какво се дължи това ?

bulgar
04.05.2012, 12:06
Не виждам никакъв интерес за етерични масла през последните месеци и дори години ! На какво се дължи това ?

тук във форума ли имаш предвид ? :)

Amigdaline
04.05.2012, 16:43
Не само тук !

Jay Gould
04.05.2012, 17:13
Не виждам никакъв интерес за етерични масла през последните месеци и дори години ! На какво се дължи това ?Американски частен инвеститор купи още по време на предната криза в 2002 г. заводите в Германия за синтетични такива, закри повечето и измести производството на едно място пак в Германия, като повиши качеството неимоверно (привлече способни химици от източната част) и свали цените силно и много, въпреки, че е почти монополист в Европа. Качеството на това което предлага заводът му наистина е много добро като има асортименти за почти всичко за което се сети човек. Цените пък са съвсем ниски. Синтетичното му розово масло не е от най-добрите, но някой от асортиментите му (жасмин, люляк и т.н.) направо къртят като качество. Предполагам, че точно те изместват и оригинални масла, като синтетични с други аромати изместват и розата. Турция май също вече е силен конкурент и бълва производства на оригинално розово масло, което може и да не е с качество като нашето, но е на доста по-ниска цена.

ПС: Кризата удря и луксозните стоки, така, че на скъпите масла, наистина истински, просто още не им е времето. Повечето хора въпреки, че много приказват за истински стоки, реално не могат да си позволят да си ги купят, а от друга страна, за разлика от храните, темата с ароматите просто не е позната и съм убеден, че огромната част от пилешките глави все още мислят че парфюмът с който се пръскат, или сапунът който ползват е естествен продукт, а не синтетичен и създаден от химиците в някоя лаборатория. Темата с истинските аромати, просто още не е на дневен ред и това разделение което има вече при дрехите и част от храните, на изкуствено и на истинско, още не е обхванало и други промишлени отрасли.

В дозировките предписано от производителя, вероятно не се съдържа нищо вредно, както и всеки от ароматите си има предназначение (не съм сигурен дали тези за храни са пак негови - виждал съм да имат аромат на пушен бекон, френско мухлясало сирене и т.н.) и се прилага за гама от продукти, но например един от тях, който ухае жестоко на цвят от цъфнало цитрусово дърво, разяжда блажна боя, ако капка от чистия концентрат капне на нея. Едва ли обаче жените които се пръскат с маркови парфюми са наясно какво точно има в тях, същата е ситуацията и със сапуни, дезодоранти и т.н. и едва ли рецептите за парфюмерията от 1950 г. са като тези днес, по причина, че технологиите са много по-напред, а както казах, за разлика от дрехи и храни това още не е на дневен ред.

bulgar
07.05.2012, 14:43
Не само тук !

колега, ти какво продаваш?

поздрави!

bulgar
07.05.2012, 15:02
[QUOTE=Jay Gould;1059254045]....Предполагам, че точно те изместват и оригинални масла, като синтетични с други аромати изместват и розата. Турция май също вече е силен конкурент и бълва производства на оригинално розово масло, което може и да не е с качество като нашето, но е на доста по-ниска цена.

за 'чистите натурални масла' винаги има опасност да бъдат заменени, дали поради висока цена, дали поради несигурност при доставчиците, слаби или дори липсващи реколти в някои години и т.н.
Турция отдавна е водещия производител и маслото им НЕ Е по-лошо от БГ в никакъв случай ! Другото са легенди от медиите и разни медийни герои, дето се появяват всяка година през Май и говорят едни и същи глупости.......

ПС: Кризата удря и луксозните стоки, така, че на скъпите масла, наистина истински, просто още не им е времето. Повечето хора въпреки, че много приказват за истински стоки, реално не могат да си позволят да си ги купят"

ВЯРНО е и затова има периоди с по-бавни продажби!

"от друга страна, за разлика от храните, темата с ароматите просто не е позната и съм убеден, че огромната част от пилешките глави все още мислят че парфюмът с който се пръскат, или сапунът който ползват е естествен продукт, а не синтетичен и създаден от химиците в някоя лаборатория. Темата с истинските аромати, просто още не е на дневен ред и това разделение което има вече при дрехите и част от храните, на изкуствено и на истинско, още не е обхванало и други промишлени отрасли.

Не съвсем - истинските масла си се употребяват, просто има козметика и козметика. Така или иначе и най-истинското масло не се излива в шишето на витрината в магазина, а преминава през следващ етап на създаване на аромата на крайния продукт.

iv7771950
07.05.2012, 16:02
Само да напомня, че Китай също произвежда "розово масло"....

bulgar
07.05.2012, 16:20
Само да напомня, че Китай също произвежда "розово масло"....

....или поне те така си мислят :) ..... и Индия, и Иран също... разгеле, за сега не го докарват на това качество, което да ни притеснява и само те си го ползват за необятния си пазар, а на нас ни е странно какви миризми се носят от техните козметични продукти....

bondinio
15.05.2012, 10:50
Човека дава приблизителна представа за добива(300-600кг на декар) и изкупната цена на килограм(около 2лв)
http://sinoptik.bg/video/po-dobra-rekolta-i-po-visoki-ceni-na-rozite-ochakvat-v-kazanlyk-142

bulgar
15.05.2012, 13:48
абе той човека бай Недко всяка година се изтипосва по всякакви медии по това време и си говори едни и същи идиотщини......

намерили кого да питат за ПАЗАРА - абе тоя човек може да коментира разни сортове, семена и т.н. ботанически въпроси, а той се изказва все едно е баш търговец на републиката :D.. ама те журналистите и те гледат колко да отметнат некое репортажче, колко да мине време.....

някой земеделци ще берат ядове скоро и ше ходят при бай Недко да им купува 'продукцията с най-уникалното качество на света'.... ма да видим.....

bondinio
29.05.2012, 10:05
http://www.capital.bg/biznes/stoki_i_prodajbi/2012/05/28/1835473_rozovo_izkljuchenie/

polina
05.06.2012, 10:30
розоберът е труд, който действително има нужда от това да се повиши цената на труда, не е никак лесно да ставаш сутрин рано и в росата да усещащ не само аромата, но и бодлите на розите...

marin1
20.09.2012, 11:00
Мой длъжник ми предлага да погаси дълга си с Розово масло ......
Има сертификати и анализни свидетелства
Та въпроса ми е - някой има ли представа каква е цената на този продукт???
Досега не сме коментирали цена - отделен е въпроса после как ще го продавам и т.н.
Ще бъда благодарен ако има запознати и споделят

Вълчо-34
20.09.2012, 15:23
Та въпроса ми е - някой има ли представа каква е цената на този продукт???
Досега не сме коментирали цена - отделен е въпроса после как ще го продавам и т.н.
Ще бъда благодарен ако има запознати и споделят

С риск да те заблудя, нещо като 5 - 5,5К лева за изкупуване от фирма износител. Ама като че ли беше за миналата година...
Но според мен е добър вариант - не иска вода и храна, една относително постоянна температура, съдовете май също могат да са обикновени, сконтирай на 50 % ;) и приемай!

marin1
20.09.2012, 20:06
С риск да те заблудя, нещо като 5 - 5,5К лева за изкупуване от фирма износител. Ама като че ли беше за миналата година...
Но според мен е добър вариант - не иска вода и храна, една относително постоянна температура, съдовете май също могат да са обикновени, сконтирай на 50 % ;) и приемай!
Благодаря Вълчо
и мен ме блазни че го водят вечно (Розовото масло) но май няма да стане тази работа - да затворя пари в нещо дето не разбирам.:D
Все пак интересно ми е какава е цената??? Аз намерих нещо от порядъка на 4.500 - 5.000 ЕВРО/кг. за миналата година.
Моля ако някой има по-точно инфо - нека сподели :confused:

bulgar
18.12.2012, 15:28
Този сертификат на твоя длъжник НЕ ти гарантира, че маслото е с добро качество и някой ще го купи. Ако маслото е наистина добро и представлява интерес за някой играч на пазара - имаш шанс да го продадеш, но на доста по-ниска цена от пазарната, за има 'далавера' и за купувача.. Какво е количеството на това масло? Къде е произведено (коя Розоварна?) Мостра може ли да се вземе?

Моля ако някой има по-точно инфо - нека сподели :confused:

Forex Master
18.12.2012, 15:39
Какъв е проблема щом има сертификати и анализни свидетелства? Продава го и с получените пари си погасява дълга към теб!

Belcho
21.12.2012, 10:54
Хубаво е розовото масло да се сертифицира ...защото това е гордостта на България :)

bulgar
09.01.2013, 13:05
Какъв е проблема щом има сертификати и анализни свидетелства? Продава го и с получените пари си погасява дълга към теб!

..... е, точно това е, че сертификата не гарантира нищо. то всеки може да даде мостричка 1 грам и да получи анализно свидетелство срещу 130 или 150 лева. какво пише обаче в него, е друг въпрос. а дори да е ОК, това пак не прави маслото директно продадено. ако беше така - темата нямаше да я има в тази и част:cool:

polina
22.01.2013, 14:20
скъпо удоволствие.

bulgar
25.01.2013, 12:07
извършването на анализ ли?

скъпо удоволствие.

gopal
30.01.2013, 15:22
Нещо актуално по темата" Разово масло "
http://dnes.dir.bg/news/evropeyska-komisia-miroslav-naidenov-rozovo-maslo-tonio-borg-12960481?nt=4

fant0mas
04.03.2013, 18:11
скъпо удоволствие.

Не е точно така.