PDA

View Full Version : Интернет банкиране - коя банка да избера ?

BigBoss
01.11.2005, 17:47
Решил съм да мина на интернет банкиране, а нямам опит и наблюдения към тази услуга на отделните банки. Споделете и ми препоръчайте банка която сте ползвали за тази услуга . Аз в момента за фирмата си използвам услугите на Пощенска банка.

Георги Гошев
01.11.2005, 18:21
Аз съм в СЖ.Разплащателна и картова сметка на едно.1 лв. на месец обслужване.

tup, no uporit
01.11.2005, 18:52
Ama ima li internet bankirane v BG??? Moga li ot kompjutura si da upravljavam smetkite si v bankata, da izvurshvam plastania, prevodi i t.n., kakto e po zjal svjat?

50-stotinki
01.11.2005, 19:03
Опитай с Пощенка Банка, няма такси!! Комисионните са по- ниски(0.50лв на платежно ) когато банкираш по интернет, влиза се през страницата им , не ти е необходима програма. За валутни преводи са 6+

Han Krum
01.11.2005, 19:27
Има разбира се. Аз съм към ОББ. Превода е 0.30 лв при нормален 0.50 лв т.н......

Смърфиета
01.11.2005, 23:00
Ако мислиш да пускаш Интернет банкиране за лични нужди, ти препоръчвам да се запознаеш със системата за онлайн разплащания ePay.bg.

Аз от две години и полувина ползвам ePay и съм много доволна. Около 70 търговци приемат плащания чрез ePay. Ако все пак искаш да извършиш плащане към търговец, който не е регистриран в ePay, винаги може да попълниш вносна бележка и да преведеш парите по банковата му сметка (ще ти струва 0.80лв.).

Има възможност и за плащане на периодични сметки. Регистрираш се еднократно че искаш да плащаш някакви сметки - ток, вода, телефон, GSM... След това от теб се иска само от време на време да си влизаш в акаунта в ePay.bg, да проверяваш дали няма чакащи сметки и евентуално да ги потвърждаваш. Регистрацията и плащането на перидични сметки е освободено от такси за клиента.

tup, no uporit
01.11.2005, 23:26
Merci Smarfieta, tova se kazva udobstvo. Az po prinzip ne sum v BG, beshe mi interesnod a vidja do kude sa stignali nestata, ima znachitelen napreduk otkkakto az sum zaminal. Pozdravi

BigBoss
01.11.2005, 23:41
За бизнес нужди ми трябват, но ще го имам предвид това за ePay. не знаех че не взимат такси за плащането на сметките.

Burov
02.11.2005, 03:27
napredak 6te ima kogato napravqt tranzakziite bezplatni,kakto e navsqkade.na men 6te mi e mn interesno koq banka parva 6te go vavede.no 6te mine vreme na svalqne na zenite dokato pazara kaje-DOTUK!!!

118500ml
02.11.2005, 05:00
internet bankirane na postbank za sega e mnogo dobro ostanalite banki izostavat. kolkoto do epay bih kazal 4e e izpolzvaemo donqkade za sega no e mnogo sme6en variant na paypal. mnogo po dobre e e-bankink v sravnenie s epay. epay sa6testvuva za6toto sistemata v BG e nerazvita. bankovata i kreditna sistema napravi taka 4e horata vmesto da kupuvat i pla6tat avtomati4no hodqt po bankite i se redqt da izpla6tat krediti i bankite stanaha kato gi6e za toka ili telefona. dnes ne vijda6 hora koito otivat za bankova usluga a vijda6 hora koito sa si kupili pe4ka ili televizor i vseki mesec se redqt da vnesat po 13.57lv za euroline ili transcard. NQMA BANKI V NORMALNITE DARJAVI KOITO VZIMAT KOMISIONNI ZA PREVOD VNASQNE TEGLENE I T. N. ONLY BG

Смърфиета
02.11.2005, 07:49
internet bankirane na postbank za sega e mnogo dobro ostanalite banki izostavat. kolkoto do epay bih kazal 4e e izpolzvaemo donqkade za sega no e mnogo sme6en variant na paypal. mnogo po dobre e e-bankink v sravnenie s epay. epay sa6testvuva za6toto sistemata v BG e nerazvita. bankovata i kreditna sistema napravi taka 4e horata vmesto da kupuvat i pla6tat avtomati4no hodqt po bankite i se redqt da izpla6tat krediti i bankite stanaha kato gi6e za toka ili telefona. dnes ne vijda6 hora koito otivat za bankova usluga a vijda6 hora koito sa si kupili pe4ka ili televizor i vseki mesec se redqt da vnesat po 13.57lv za euroline ili transcard. NQMA BANKI V NORMALNITE DARJAVI KOITO VZIMAT KOMISIONNI ZA PREVOD VNASQNE TEGLENE I T. N. ONLY BG

118500ml, изказването ти ме кара да си мисля че нещо не си в час или си се изказал неподготвен ;-)

Колкото до PayPal, има доста по-евтини алтернативи. Хвърли едно око на Moneybookers.com и сам ще се убедиш.

А за Транскард и Еуролайн - те не са нито дебитни, нито кредитни карти и въобще не мога да разбера защо ги намесваш - какво общо имат те с банкирането? Ако те дразнят хората, които се редят на опашки за вноските, позамисли си защо това е така. Има и жокер - позаинтересувай се кой отпуска парите за кредитите и ще разбереш защо използва чужди мрежи. И освен това, тези хора могат да си спестят висенето по опашките в банките и да внесат парите чрез ePay с няколко щракания с мишката :-)

driverf1
02.11.2005, 07:55
Решил съм да мина на интернет банкиране, а нямам опит и наблюдения към тази услуга на отделните банки. Споделете и ми препоръчайте банка която сте ползвали за тази услуга . Аз в момента за фирмата си използвам услугите на Пощенска банка.

BigBoss,здравей,
от две години използвам виртуалния клон на Първа Инвестиционна Банка(fibank.bg).Засега съм доволен,събират такса един лев на месец и 0.30 лева на транзакция в същата банка.Превода го извършват между 5 и 10 минути.Има възможност за преводи за държавния бюджет и т.н.
Също можеш да правиш преводи и в чужбина.

Правят реклама,че работят денонощно,но след 19 часа оставят преводите за следващия ден.

Hristu
02.11.2005, 11:36
FIBank sa mi favoriti - polzwam gi ot 2003-ta godina. PostBank syschto sa OK - na tiah sa im mnogo izgodni usloviata za mejdunarodni prevodi. Na FIBank menuto e po-lesno, dokato na PostBank maj e malko izlischno pretrupano. FIBank polzwat personalni elektronni sertifikati, koeto e edna idea po-sigurno ot towa na postbank, koito polzwat publichni sertifikati. Da obesnia - razlikata e che kogato si s personalen sertifikat, moje da polzwasch elektronnoto bankirane samo ot kompyutar na kojiot si go slojil .. abe ako se plashtali DDS po internet - principa e saschtia.

Paypal e zabranen za bylgari. Moje da si naprawite akaunt, no po smetka w niakoia ot `razreschenite` darjavi. Ne moje da se otreche che i dalech po-poliarno i po-sugurno ot MOneyBrokers. Wyobschte Moneybookers.com e w druga kategoria (nared s e-gold, e-bullion i t.n.)

Elektronno bankirane i kreditni karti - FIBank e idealno za towa. Az imam kreditna karta, koiato polzwam glavno za online razplaschtania (izwan BG) i poprincip ia darja s ne poweche ot 100$. Kogato mi triabwa po-solidno plaschtane, wlizam w elektronnoto bankirane i si pehwarliam nujnata suma na kartovata smetka. Hem Lesno Hem Sigurno :)

ePay e boza :) No e dobre che go ima.

radost
12.01.2006, 14:57
Здравейте.
Тъй като много ме интересува разплащане в чужбина и пазаруване в интернет, направих доста голямо проучване на възможностите които предлагат нашите банки. И най-вече - ниски комисионни.
Тъй като във този форум на няколко места видях, че има доволни от ПИБ, съсредоточих усилията си там. Но информацията, която ми дадоха от банката беше:
При ползване на кредитна карта /напр. виза/ превода на суми ще се таксува по следния начин: до 5000 евро - таксата е 12 евро.
Господинът от интернет банкиране ми каза същото - не спестявам нищо чрез интернет банкирането. И за 200 евро, комисионната, която банката ще удържи е 12 евро + 6 евро комисионната на отсрещната страна, ако искам да я поемам.
Бихте ли ми дали съвет - по какъв начин мога да превеждам суми извън България, по чуждестранни сметки, с ниски комисионни.
Това което споделя г-н Христу е чудесно, но нещо ударих на камък.
Благодаря.

Цар Симеон Велики
12.01.2006, 15:22
ПИБ

radost
12.01.2006, 15:30
Това което описах по-долу е за ПИБ. Ако нещо пропускам, моля да ми кажете.

zhivik
12.01.2006, 16:14
Радост, мисля че изпускаш нещо много съществено - темата всъщност е за online banking, а не за пазаруване по Интернет. С други думи, тук се обсъждат условията, които банките предлагат, за да може да си извършваш стандартните банкови операции (преводи, откриване на сметки, обмен на валута, плащания към бюджета) от твоя компютър, без да висиш по гишетата. Условията, които банките предлагат по международните си карти са съвсем друг въпрос. Все пак, явно човекът от ПИБ не ти е обяснил точно, или не те е разбрал точно какво искаш, защото на сайта на ПИБ си пише съвсем ясно че разплащания чрез Visa или Mastercard към търговци в България или чужбина (включва и Интернет пазаруване) е без такса. Файлът с таксите и комисионните можеш да го изтеглиш от тук:

http://www.fibank.bg/data/files/Tariff_14-6.pdf

radost
12.01.2006, 17:22
zhivik, изпратих ти лично съобщение

gencho original
12.01.2006, 17:26
Общинска банка АД - съвсем нов софтуер, прости и ясни условия,
0.60 лв. на платежно, 10 лв. на месец, висока сигурност.

Борса
12.01.2006, 18:02
В никакъв случай Булбанк. Имат лични сертификати, но е цяла наука инсталирането им. Също са и доста скъпи - 0.85 лв. на платежно към други банки, 2 евро на месец поддръжка и от тоя род дървета. За ПИБ съм чувал добри думи.

looser
12.01.2006, 18:15
Имаше някаква подобна тема. Аз лично ползвам електроннотао банкиране на ПИБ и Пощенска Банка. Много съм доволен.
Споменаха за Epay. Не го ползвам защото не ми е било необходимо досега но знам, че има много предимства. Всякакви битови сметка плащам от банкомат на този етап.
За кредитни карти и всякакви други банкови услуги видях на изложението в НДК някакъв сайт дето ги сравнява помежду им. Не е платено защото се спонсорира от самите банки.
Ако някой се сеща да го напише. Мисля, че ще бъде от полза за всички.

Успех!

TerryNikolov
12.01.2006, 18:30
Ползвал съм на СИБ и Корпоративна .
Стават горе долу и двете програмки . В Корпоративна няма нужда от инсталиране на сертификат. И в двете банки няма такси за услугата, а СИбанк за момента нямат такси за физ. лица и за самия превод, във Корпоративна май беше 1лв.
За битовите сметки e-pay e доста удобно заради известията чрез e-mail и справките за платени суми.

DIDO-
12.01.2006, 18:46
Kakvi sa predimstvata i vazmojnostite na elekronnoto bankirane?
osven pestene na vreme

TI BA II PLUS
12.01.2006, 19:12
........
За кредитни карти и всякакви други банкови услуги видях на изложението в НДК някакъв сайт дето ги сравнява помежду им. Не е платено защото се спонсорира от самите банки.
Ако някой се сеща да го напише. Мисля, че ще бъде от полза за всички.

Успех!

Привет, мисля че това е въпросния сайт:

http://www.moitepari.bg/ или

http://www.moitepari.com/

Полезен в доста отношения.

looser
12.01.2006, 19:36
Точно този е :)

Поздрави!

ПИЧ
12.01.2006, 19:46
Най добри в интернет банкирането (по моите наблюдения) са в Обединената българска банка. Тяхното U-Home line дава възможност директно през интернет с един сертификат (които се взима от клона) да се извършват доста операции по сметката. Много големи фирми от ранга на ШЕЛ България, МЕТРО и други , които пускат стотици преводи го ползуват също.
таксите са ниски за интернет преводи 0.30 лв в ОББ и 0.60 лв, ако е извън ОББ

Проблема при ОББ е че са въвели такса за всяко теглене от сметка. Отиваш на каса в ОББ и теглиш 100 лв, веднага ти вземат 1 лев. (таксата е 0.1%, мин.1 лев), т.е ако вкараш пари в ОББ няма как да ги изкараш безплатно.

slepiya
14.01.2006, 23:59
Postbank - free and very good

$tambeto
15.01.2006, 05:03
Абе аз съм в Първа Инвестиционна Банка и за нищо не бих похвалил друга.Няма да казвам нищо посетете ги и ще разберете.Никакви комисионни,бързо обслужване и опростено.Нямам думи.:)

BOBAN1
15.01.2006, 08:59
Здравейте.
Тъй като много ме интересува разплащане в чужбина и пазаруване в интернет, направих доста голямо проучване на възможностите които предлагат нашите банки. И най-вече - ниски комисионни.
Тъй като във този форум на няколко места видях, че има доволни от ПИБ, съсредоточих усилията си там. Но информацията, която ми дадоха от банката беше:
При ползване на кредитна карта /напр. виза/ превода на суми ще се таксува по следния начин: до 5000 евро - таксата е 12 евро.
Господинът от интернет банкиране ми каза същото - не спестявам нищо чрез интернет банкирането. И за 200 евро, комисионната, която банката ще удържи е 12 евро + 6 евро комисионната на отсрещната страна, ако искам да я поемам.
Бихте ли ми дали съвет - по какъв начин мога да превеждам суми извън България, по чуждестранни сметки, с ниски комисионни.
Това което споделя г-н Христу е чудесно, но нещо ударих на камък.
Благодаря.

Разгледай www.moneybookers.com

Начина за разплащане е много прост от email към email
Естествено лицето или фирмата насреща също трябва да има отворена сметка там.Самото разплащане в системата е безплатно независимо каде ппращаш парите .Ако искаш да теглиш в брой трябва да наредиш да ти ги приведат кам сметката в банката.А..забравих да спомена...работят само със СИ БАНК(ГОВОРЯ за БГ)

adviser
15.01.2006, 16:44
Ползвам Multycash в ДСК и не съм доволен. Обратната информация от движенията по сметка идват понякога с 1 - 3 часа закъснение. Въведоха колцентър, но това не спасява положението. Въобще там имат слабо програмно осигуряване.

munika
15.01.2006, 20:34
Това е интересна тема. Аз съм изключително доволен от Procredit bank! Таксата е само 0.5 лв. на превод. Бързи са. Имаш достъп до всички свои сметки в тази банка online, а освен това и лихвените им нива са добри. За младежи и пенсионери картовите им услуги са безплатни. Обменяш си валута. Правиш преводи във валута. В комбинация с е-pay няма нужда да мърдаш от вкъщи. трупаш килца на воля и се радваш на интерактивния си животец. Каквото и да кажем E-banking-a нещо, което пести много време. Ползвам услугите на Procredit bank от около 1 година.

voodooHunter
15.01.2006, 21:58
Poneje stana duma za PayPal. Teya sa golemi smeshnici, ne moga po nikakaw nachin da si obyasnya zashto ne priemat BG creditni karti oswen s marzela im ili neoswedomenostta im. Ako nyakoy iska da gi polzwa s BG creditna karta VISA ili Mastercard, prosto da hodi da se registrira, da pishe che e ot Turcia/provincia Bulgaria/grad Sofia, da si dade telefona i e w biznesa. Nikoy ne me potarsi, registraciata mi mina uspeshno i si pazarya nay-spokoyno plashtayki ot tam.

E naloji se da si zawra nyakade patriotizma ama wse pak nawremeto sme bili prowincia na Turcia...

Cro
16.01.2006, 11:33
Аз си плащам част от битовите сметки през epay.bg и съм много доволен.

Tony
16.01.2006, 22:55
Mislia, 4e UBB sa po-dobri ot FIB! imam i dvete!
taksata vav FIB e 1lv na mesec

Цар Симеон Велики
06.02.2006, 11:59
Разбира се ПИБ.По отношение на интернетбанкиране Първа инвестиционна е най-добра.

bs
06.02.2006, 12:55
здравейте,
когато става дума за пари, най-доброто е най-евтиното, но всеки си има различни приоритети.
аз ползвам интернет банкиране на ОББ, няма такси за поддръжка, преводи - вътр.банк. - 0,30лв; м/убанк. - 0,60лв. отскоро има такса мин. 1лв при теглене на каса. дават дебитна карта, с която плащаш безплатно, а теглиш от АТМ за 0,20лв, която обаче не работи с epay.bg. Попълваш бележки при внасяне/теглене, много клонове навсякъде в Републиката.
Също много са изгодни условията на Пощенска.
Иначе за фирмата - Прокредит.

petrov
06.02.2006, 13:51
bs, дебитната карта ли е факти4ески сметката с която имаш и интернет банкиране , или са две отделни сметки, една zа дебитна карта, една "нормална" раzплащателна?

bs
06.02.2006, 15:07
petrov, сметката е една - разплащателна, а към нея ако искаш ти вадят 1 или 2 карти - Maestro и/или Visa Electron. Операциите с картата се отразяват в извлечението от Интеренет банкирането.

JFKenedy
06.02.2006, 17:00
Аз съм изключително доволен от ЦКБ!За мен те предлагат най-добрите условия - 0,20лв. вътрешен превод; 0,70лв. междубанков! Нямат никакви месечни такси, нито пък ти взимат пари при внасяне или теглене! Повече от перфектни са!

YNM
23.02.2006, 15:35
По тази тема тема е писано но аз от вчера реших да бия дуспата на Пощенска след като за поредет път някой ме ядосва.Един съвет къде да се преместя ???

Bobi75
23.02.2006, 15:47
само не ПИБ. След голямото им насиране стана ясно какви са

Kamen Nikolov
23.03.2006, 11:17
За интернет банкиране препоръчвам ЦКБ. По мое мнение е достатъчно сигурно, лесно за употреба и безплатно. Могат малко да поработят върху дизайна и да го направят по-шарено ама не е това най-важното. Аз просто се изумих от факта, че в някои банки банкирането се плаща.

cmexypko
23.03.2006, 12:39
Въпросът не е коя банка да избера, въпросът е коя да обера, ама в България май нито една не става за обиране.

Ползвам интернет банкиране от ОББ и съм доволен .

TZVETKOV
23.03.2006, 14:36
Използвам пощенска и нямям забележки.

delcho
01.09.2006, 13:56
Аз да ви кажа използвам ЦКБ, ПИБ и SG към момента мога да кажа че SG НЕ ми харесва.
А на ЦКБ и ПИБ са почти еднакви като услуги WEB банкирането с тази разлика че при ЦКБ е безплатно, а в ПИБ не.
аааа и друга важна разлика support-a в ЦКБ е по-добър от този в ПИБ, ако имате някакви грижи със сертификати или права - в ПИБ ми заявиха че трябвало да им занеса PC-то при тях.
А ЦКБ се изненадах просто колко лесно стана не очаквах че толкова може да се промени една "кооперативна банка" (ПРЕПОРЪЧВАМ Я за момента) :)

stelko
16.09.2006, 21:55
Първо ПИБ да прочетат стандартите на БНБ за вида на платежните документи и тогава да претендират за каквото и да е било по отношение на интернет банкиранетозащото да пуснеш от там превод ти коства доста време и усилия да разбереш идеята на програмистите, същоти важи и за Райфайзен - шаблони и незнам какво си. Второ колегата е прав за банкирането на ОББ, че е добро, бих казал много добро, защото си правя валутните преводи, обмяната на валутата без да ходя до който и да е офис, като за над определени нива курса е по-добър. Трето ако се регистрираш за SMS известяване, което е безплатно, при транзакция веднага ти съобщава, по същия начин стои въпроса ако имаш кредитна карта, или си плащаш битовите сметки. От скоро гледам че имат по банкоматите т бутон В-pay, но не съм го използвал. На ЦКБ също е понятно.

stelko
16.09.2006, 21:59
Забравих да кажа, че имаш една разплащателна сметка, към която ти е вързано всичко - карти ток, телефон, кредитни карти

uruk_hai
17.09.2006, 15:04
Не знам какви са ви отзивите за Булбанк и за Алианц, но моето лично мнение е, че от гледна точка на сигурността при влизане и подписване на платежни, Булбанк е по-защитена от Пощенска (бързичко изтичат сесиите), а Алианц има втори отделен сертификат за подпис, което я прави предпочитана според мен.....

YNM
18.09.2006, 09:26
От банкирането в Пощенска съм доволен .

CSKAREV
11.11.2006, 18:26
ПроКредит Банк твърдо-системата е абсолютно безплатна като регистрация и обслужване. Междубанкови преводи в лева 50 СТОТИНКИ, вътрешнобанков превод- БЕЗ ПАРИ!

НЕСТОР
11.11.2006, 20:23
И аз ползвам Прокредит и за лични и за служебни нужди. Разгледах доста други банки за тази услуга, но тук е най-удобно направено, най ефтино и е с тан кодове , за разлика от другите банки където е небходимо сертификат.Сметката ти е и картова с добра лихва, можеш да плащаш комунални услуги безплатно, фиксирани плащанив за по 0.50 лв.
Мнението ми е пристрасно, но препоръчвам на търсещите е-банкиране да се насочат там. Удобствата са повече от неудобствата.

fut
11.11.2006, 20:43
ЦКБ е банката !!!

mm4444
12.11.2006, 11:09
Аз ползвам ЦКБ за лични нужди и Булбанк за служебни преводи.Според мен ЦКБ са по - добри и като тарифи и като отношение,когато имаш проблем.Булбанк го дават много тежко и тарифите са им високи,/неоправдано според мен/.

cmexypko
13.11.2006, 23:14
Пиша в тая позабравена тема (явно вече всички имаме интернет банкиране :-) ), защото ми е малко неудобно, че може би съм подвел някого. Бях писал едно време, че ползвам услугите на ОББ и съм доволен.
Обаче не съм!
От доста време насам, системата им повече време е офлайн отколкото онлайн. Не зная дали е само при мен или и при другите потрабители, но определено в най-скоро време ще се лиша с най-голямо удоволствие от услугите на тая банка. Язък за дългите години, уж взаимоизгодно "сътрудничество".

Caessar
13.11.2006, 23:18
Колега смехурко,аз съм allways offline за такива "услуги" от банки и други подобни институции - накрая ти излизат по-скъпо,отколкото да си наемеш скъпа проститутка да ти свърши тази работа плюс онази работа...:):)

just a trader
14.11.2006, 04:09
RAIFFEISEN BANK!!!

PS: on-line banking a navsqkude po sveta bezplatna usluga kum vseki abonamenten paket. prevodite kum drugi strani sa otdelno tarifirani.

PPS: dano po-skoro da priemat EU standartite i u nas v bankovata sfera, taka 4e i mejdubankovite prevodi mejdua razli4ni EU strani da stanat bezplatni, kakto e sega deistvashto tova ot May,2004 v EU.

PPPS: no mai nqma da ni ogree skoro.... nali sme bogatashi i mojem da si pozvolim da plashtame za vsi4ko

VNM
14.11.2006, 10:12
just a trader : Най-лошия вариант е Райфайзен. Ама наистина най-лошия.
Минимум възможности , максимум затруднения .
Примр - за Всяка сметка която искаш да добавиш към "електронното" им банкиране трябва да се разтъпчеш до техен клон да им подпишеш документ. Контрапункт - в ЦКБ си откриваш НОВА сметка от бюрото си !

ДСК имат едно интересно предложение - виртуална Виза карта, вършеща работа за много интернет разплащания ( все -пак говорим за електронно банкиране) свързана с виртуална сметка салдото по която (след плащането де :) )можеш да нулираш и така нулираш и риска на да ти хакнат картата.

Това е единственото което липсва при моя фаворит - ЦКБ!

А това пък изобщо не го разбрах - даже ме развесели :
PS: on-line banking a navsqkude po sveta ....

the mag
14.11.2006, 10:19
Абе аз не мога да сравня банките практически защото съм ползвал само една- Пощенска. От около 10 месеца. И ми върши съвсем добра работа- 1 лв месечна такса ама 50% по ниски такси за превод. Иначе се сещам че примерно Булбанк ми казаха че мога да извършвам преводи само от един компютър, докато сега си експортвам сертификата и си джиткам от две места.

pitankata
14.11.2006, 11:43
Зависи от лихвените условия

Tradera
14.11.2006, 11:59
Лихвата е ключов момент.
Най-добра лихва дава ...........Корпоративна банка, следвана от Пощенсака, въпреки това на втората е под 50% от първата. :)

VNM
14.11.2006, 12:19
Колко е тази най-добра лихва и за какъв вид сметки става дума?

YNM
14.11.2006, 12:24
Абе аз не мога да сравня банките практически защото съм ползвал само една- Пощенска. От около 10 месеца. И ми върши съвсем добра работа- 1 лв месечна такса ама 50% по ниски такси за превод. Иначе се сещам че примерно Булбанк ми казаха че мога да извършвам преводи само от един компютър, докато сега си експортвам сертификата и си джиткам от две места.

И аз ползвам Пощенска но няма месечна такса за превод взима 50 ст ако е вътрешно банков без такса

Human
14.11.2006, 12:36

За Булбанк са те излъгали. Точно както си посочил, може да си експортнеш сертификата и да си джитакш откъдето пожелаеш. Но има един голям недостатък - не можеш да купуваш/продаваш валута online. Тъпаци.

the mag
14.11.2006, 12:43
VNN е прав, моя грешка, вече няма месечни такси в пощенска.

Lihvarov
14.11.2006, 14:21
8.5% lihva za vlog s internet bankirane !
Bez konkurencia !
http://www.corpbank.bg/?act=individualservices&sid=12

pitankata
14.11.2006, 17:02
Като става въпрос за корпоративна банка трябва да се има предвид и сигурността

VNM
14.11.2006, 17:28
8.5% lihva za vlog s internet bankirane !
Bez konkurencia !
http://www.corpbank.bg/?act=individualservices&sid=12

мдаа, твоя линк показва че сметката е всщност разплащателна макар и да я водят депозит. Наистина изгодно . Чак да съжаля дето не държа пари по банки :)

doctor5 (aka AL)
14.11.2006, 22:39
И аз съм доволен от Пощенска. Имат и добра оферта за разплащателна сметка с лихва 4%. Е, по-малко от КТБ, но ми се струва по-сигурно (макар че са гърци).

Иначе и интернет банкирането на Райфайзен не е лошо, а и сигурността е добра. Може да са досадни в някои отношения, но ако търсиш сигурност - може да се разчита на скучните австрийци, според мен поне.

Lihvarov
15.11.2006, 09:49
V Balgariq vlogovete do 40 000 lv sa zashtiteni ot darjavata, taka che spokoino moje normalem chovek da se vazpolzva ot lihvata 8.5% .

stelko
15.11.2006, 23:59
just a trader : Най-лошия вариант е Райфайзен. Ама наистина най-лошия.
Минимум възможности , максимум затруднения .
Примр - за Всяка сметка която искаш да добавиш към "електронното" им банкиране трябва да се разтъпчеш до техен клон да им подпишеш документ. Контрапункт - в ЦКБ си откриваш НОВА сметка от бюрото си !

ДСК имат едно интересно предложение - виртуална Виза карта, вършеща работа за много интернет разплащания ( все -пак говорим за електронно банкиране) свързана с виртуална сметка салдото по която (след плащането де :) )можеш да нулираш и така нулираш и риска на да ти хакнат картата.

Това е единственото което липсва при моя фаворит - ЦКБ!

А това пък изобщо не го разбрах - даже ме развесели :
PS: on-line banking a navsqkude po sveta ....
На ОББ е много добро, покупко продажба на валута, завка за покупко продажба на ценни книжа на фондовата борса, и стандартните валутни и левови преводи. Не се налага досадното теглене на билетчета и да чакаш на опашки. Единствено не може да се откриват сметки

mvr0306
06.01.2007, 12:27
Тъкмо извърших първото си плащане по интернет от разплащателната сметка в ДСК. Малко ме притеснява как стои въпроса със сигурността! Значи цялата защита се крепи на една парола за вход. Плащане за ток и др. може да се прави без да е необходимо нещо повече. Понеже съм живял доста години в Германия и съм ползвал интернет банкиране там мога да ви кажа че немската система е като че ли по-добре измислена, а именно с ТАН-ове. А това със сертификатите, четох в хелпа, свалях допълнителни файлове за интернет експлорера, регистрирах разни dll - файлове, голяма играчка.....поръчах си сертификат, някакъв код трябваше да дойде по мобилния ми телефон, а нищо не получих, абе не останах очарован. Не разбирам защо всичко е толкова сложно? Толкова ли не може ако не могат да дават ТАН номера на хартия, което за мен е най-сигурния и прост начин за гарантиране на сигурността, поне да пращат ТАН номера като смс?

Пък и друго ми направи впечатление, малко настрани от интернет банкирането. Не можах да разбера ако си платя тока чрез интернет банкиране как ще получа информация колко ток съм изгорил, дневна, нощна, това го пише на квитанциите които то дават на касата...Енергото дали пращат по пощата разпечатка?

YNM
06.01.2007, 12:37
Аз ползвам Пощенска банка доволен съм сертификата се поставя много лесно .За тези сметки като ток вода телефон плащам през ePay там ти излиза както го искаш /като фактурата ти /и по евтино разбира се .По тези сметки не държа големи суми .

mvr0306
06.01.2007, 13:15
е аз не съм голям компютърен спец, но все пак тия сертификати надеждни ли са? Ако имам напр. троянец на компа, или друг човек има достъп до компа? А ТАН-а е един лист хартия, който стои вкъщи на сигурно място!

Newby
06.01.2007, 13:26
е аз не съм голям компютърен спец, но все пак тия сертификати надеждни ли са? Ако имам напр. троянец на компа, или друг човек има достъп до компа? А ТАН-а е един лист хартия, който стои вкъщи на сигурно място!

С ТАН-ове работи ПРОкредит банк. Но, вероятно защото собствениците им са немски инвестиционни фондове и прилагат техните стандарти. Аз ги ползвам и засега съм много доволен, за разлика от ПИБ. За другите нямам наблюдения.

YNM
06.01.2007, 13:27
За мен ДА .Но по принцип ако има друг достъп до твоя комп . научи ти паролата , копирати сертификата може .На днешно време всичко е възможно .

съни(тя)
06.01.2007, 14:18
И аз ползвам Прокредит, но не мисля че е удобно разнасянето на листчето с ТАН кодове:)
А при ПИБ, удобството приключва с компютъра, на който е инсталиран сертификата.

Знаете ли някоя банка в Б-я с по-удобни/мобилни/ начини за електронно банкиране?Нещо от рода на идентификаторите на ABN Amro,например.

mvr0306
06.01.2007, 14:25
е то все пак си има парола за да влезеш в сметката си, пък и ако ходиш на бар не ти трябва листа с тановете да е у теб.

HuKu
07.01.2007, 23:54
Добро банкиване има ДСК аз съм доста довелен от него ауторизацията е парола и сертификат като сертификата може да е и на повече пс=та поне моят е на 2 инсталиран и няма проблем.Наред със всичко това има възможности за плащане на доста неща мобилни телефони , интернет, кабелна телевизия, ток, вода и др Също така получаваш цялата информация за използваните банкови услуги като кредити спестявания (това последното е може би излишно ;)) и др такива! Банкирания на др банки почити не съм използвал знам че на ПИБ е доста добро също!
ТОВА НЕ Е РЕКЛАМА а просто мнение!

donkov
13.01.2007, 23:20
Мoneybookers е добре за превод в чужбина.
Иска се account да има човека на които 6те пра6та6 прехварлиа6 парите коства 0,90 еуро после тои ги тегли на банковата си сметка за около 3 еуро и до 2 дена са на разположение/ за бг банка е 3,50 лева бачкат с всички банки техните сметки са в Reiffesenbank i SI bank/.

Lotus
14.01.2007, 11:17
Съвсем естествено е, че всеки ще спомене своето банкиране. Аз съм в ОББ и съм много доволен. Предполагам, че и другите банки предлагат транзакции и извлечение от кредитна карта, но се съмнявам другите банкирания да съдържат платформа за търговия на БФБ. Условията са изгодни за по големи сумички.

rururu
14.01.2007, 11:19
платформа за търговия на БФБ. Условията са изгодни за по големи сумички.

Какви по-точно са комисионните за посредника?

Lotus
14.01.2007, 11:31
платформа за търговия на БФБ. Условията са изгодни за по големи сумички.

Какви по-точно са комисионните за посредника?

За сделки с корпоративни ценни книжа, компенсаторни инструменти, права и дялове осъществени чрез “U - Брокер”
0.5%, min. BGN 2

За сделки с корпоративни облигации осъществени чрез “U – Брокер”
0.1%, min. BGN 4

Предполагам, че не са включени комисионните на БФБ. Освен това 2 лв. са 0,5% от 400 лв. Но е изгодно, защото нямаш годишна такса. Аз лично искам всичките ми финансови активи да достъпни от едно място. Щеше да е супер.

YNM
18.05.2007, 12:57
Имам проблем с интернет банкирането .С Mozilla Firefox съм и не може да се подпише !С Internet Explorer си беше добре добре но взе че се скапа и аз го изтрих !Някой може ли да ми помогне !

Novaka_Bull
18.05.2007, 13:02
ОББ естествено много съм доволен

а относно мозилата ти трябва последна версия и става номера

YNM
18.05.2007, 13:07
С последната съм но не става

has
19.05.2007, 19:50
az polzvam na DSK i OBB,ZA SEGA SAM PO DOVOLEN OT DSK,NO sam otskoro na OBB,ZATova moje bi mi e po-lesno na DSK(spravkite na prevodite sa po-yasni,prevoda sa6to i po-barzo vdihat help telefona).
No edno e sigurno-el.bankirane ti spestyava mnogo nervi,na6ite banki sa izvestni s umenieto da te karat da 4aka6 na opa6ka i nakraya da te prepra6tat na 1 -2 gi6eta sled tova.

odissei
19.05.2007, 22:32
Пробвах U-broker в ОББ. Избираш си само интересуващите те в момента позиции и за тях се дърпат борсовите сделки и оферти, страницата се опреснява с бутон, не автоматично.

Брокерките ми сключиха сделка дори на доста по-изгодни условия от поръчката.

Освен това кешът може да седи на отворен депозит с 4.3.0+0.5% лихва, като гледам, има поне един фонд с по-ниска лихва на годишна база.

Само салдото в интерфейса при отказани или невалидни поръчки се показва грешно, но тъй като бек офисът го вижда вярно, няма проблем. Като особеност, интерфейсът не поддържа десети от стотинката.

Като цяло, ако човек не търгува много активно, е много удобно.

stelko
19.05.2007, 23:00
За банкиране само ОББ, за банкирането на ПИБ първо нищо не е като стандартните платежни/сини/ като в другите банки, зареждането на контрагенти им е бавно. за Райфаизен е под всякаква критика, първо трябва да създадеш шаблпн и тогава да превеждаш. За ОББ няма такива работи, можеш и международни пртеводи от левова сметка да правиш, за страната и бюджетни организации без проблем, превалутираш също

esma
22.06.2007, 11:54
Добро банкиване има ДСК аз съм доста довелен от него ауторизацията е парола и сертификат като сертификата може да е и на повече пс=та поне моят е на 2 инсталиран и няма проблем.Наред със всичко това има възможности за плащане на доста неща мобилни телефони , интернет, кабелна телевизия, ток, вода и др Също така получаваш цялата информация за използваните банкови услуги като кредити спестявания (това последното е може би излишно ;)) и др такива! Банкирания на др банки почити не съм използвал знам че на ПИБ е доста добро също!
ТОВА НЕ Е РЕКЛАМА а просто мнение!здравей...какъв акаунт трябва да има майка ми и къде се прави,защото тя е пенсионерка,и трябва подробно да и се обясни какво да прави...моля за отговор...

mvr0306
03.07.2007, 07:57
по отношение на сайта на ДСК банкирането имам проблем - вече няколко пъти компа ми забива като се опитам да вляза или да работя с него. Някой има ли подобен проблем - компа увисва и само спиране от копчето помага. Интересно след преинсталация на Уиндоус проблема остана, a нямам гадинки по компа. Предполагам че проблема проилиза от някои от двете програми които имам - Avira Antivirus и Kerio Personal firewall, а пък не смея да ги спра и така да сърфирам. Този проблем става само със сайта на ДСК и никой друг сайт!

YNM
03.07.2007, 09:41
ТОВА НЕ Е РЕКЛАМА а просто мнение!здравей...какъв акаунт трябва да има майка ми и къде се прави,защото тя е пенсионерка,и трябва подробно да и се обясни какво да прави...моля за отговор...

Да си открие сметка/може и повече от една/ и да пусне една молба за интернет банкиране .Преди това прегледай тарифите на банките при мен например е 50 ст на превод и нямам други такси ,за плащания които са възможни в Епей ползвам тях ,тук е 20ст

investor4fun
03.07.2007, 12:11
Само ОББ.

YNM
03.07.2007, 12:45
Само ОББ.
Ако обичаш да те мотаят ,да ти дават номерца да ти губят времето може и ОББ не искам и да ги чувам само като си спомня и ме хваща яд

just a trader
03.07.2007, 12:50
RBB - bezotkazen support, burzina, pulna informiranost i 1000% angajiment kum seriozen klient

Butch
05.07.2007, 10:24
Досега (повече от 6 години!) използвах интернет банкирането на ПИБ!
Едни от пионерите в областа,въобще банката беше в тази област иновативна. За съжаление от половин година насам нещата само се ВЛОШАВАТ. И във виртуалния клон и в реалният такъв (ползвам този на Драган Цанков).

До преди седмица можеше да си правя преводи (валутни/бгн) от виртуалният клон към други банки,да си откривам сметки и прочие,но вчера бях максимално затруднен и прецакан заради 'новите правила на сигурност' - за да на направя превод трябва да отида до някой клон...да напиша платежно на ръка и така...лично аз не мога да проумея - е за какво ми е тогава този виртуален клон щом трябва да ходя на крака за всеки превод!?!? Освен паролата,има си и цифров сертификат...както е при всички други банки по света,какъв е проблема със сигурността не мога да разбера?! Да не говорим че откакто почнаха да назначават някакви бутафорно изглеждащи 'служителки' работата съвсем се спъна.
Питам там една засукана мома,как ще се процедира оттук нататък за виртуалния клон-след като съм дошъл на място,направил съм превод - казва ми след дълго мигане - еми следващият път ще може да си го направите превода от виртуалния клон..да,ама не - днес пак съм прецакан - пак не може!!! Е какво е това - никой в голям клон си няма представа въобще! Да не говорим, че тази бутафорна служителка с курвенски вид се опитваше да въведе многократно ИБАН номера на бенефециента с буквата "О" вместо "0" и ми се кара че съм сбъркал номера!!! Представям си по какви критерии вече назначват там...Ужас.
Лично аз следващата седмица си изтегям и малкото ми останали там пари...ползвах ПИБ най-вече заради удобството на виртуалния клон, и сравнително доброто обслужване..ама не става само с курвенски вид - трябва и акъъъъл!!!

stella23
07.08.2007, 19:06
Аз съм много доволна от ОББ.Имаше период когато сайтът не им работеше добре ,но от една година всичко е ок .
Всичко е идеално и много добре подредено.
Транзакциите стават бързо и няма никакъв проблем.

petarpan
08.08.2007, 05:41
Едни от пионерите в областа,въобще банката беше в тази област иновативна. За съжаление от половин година насам нещата само се ВЛОШАВАТ. И във виртуалния клон и в реалният такъв (ползвам този на Драган Цанков).

До преди седмица можеше да си правя преводи (валутни/бгн) от виртуалният клон към други банки,да си откривам сметки и прочие,но вчера бях максимално затруднен и прецакан заради 'новите правила на сигурност' - за да на направя превод трябва да отида до някой клон...да напиша платежно на ръка и така...лично аз не мога да проумея - е за какво ми е тогава този виртуален клон щом трябва да ходя на крака за всеки превод!?!? Освен паролата,има си и цифров сертификат...както е при всички други банки по света,какъв е проблема със сигурността не мога да разбера?! Да не говорим че откакто почнаха да назначават някакви бутафорно изглеждащи 'служителки' работата съвсем се спъна.
Питам там една засукана мома,как ще се процедира оттук нататък за виртуалния клон-след като съм дошъл на място,направил съм превод - казва ми след дълго мигане - еми следващият път ще може да си го направите превода от виртуалния клон..да,ама не - днес пак съм прецакан - пак не може!!! Е какво е това - никой в голям клон си няма представа въобще! Да не говорим, че тази бутафорна служителка с курвенски вид се опитваше да въведе многократно ИБАН номера на бенефециента с буквата "О" вместо "0" и ми се кара че съм сбъркал номера!!! Представям си по какви критерии вече назначват там...Ужас.
Лично аз следващата седмица си изтегям и малкото ми останали там пари...ползвах ПИБ най-вече заради удобството на виртуалния клон, и сравнително доброто обслужване..ама не става само с курвенски вид - трябва и акъъъъл!!!

Напълно съм съгласен
защо трябва да ни се натриса хипер сигурност само защото някой тъпанар е изгорял ? Сертификат и парола са пре достатъчни, а ако не можеш сам да се опазиш значи не си за нет банкиране. Това е все едно като оберат някого в трамвая да ми наложат да си нося портмонето в куфарче закачено с белезници за ръката.
Нали банкирането е с цел удобство - още малко и ще мечтая да си напиша платежно пред банкирането. Всеки трябва да се грижи за сигурността си, а ако не иска - си носи последствията.
За мен най- доброто банкиране е където са най ниски таксите и сайта винаги работи.

Bobi75
08.08.2007, 08:35

това е така, защото хакери са намерили дупка в системата им и са преточили сметките на 5 техни клиента. научих го от писмо дето ни разпратиха дето пише, че уж тези клиенти си били дали паролите. ха ха ха
аз не ги ползвам от години, защото там програмистите управляват, не са бизнес ориентирани и ако имаш проблем не ти го решават. от тогава ми стана ясно, че ще закъса това он-лайн банкиране и верно така стана.

Bobi75
08.08.2007, 08:38
Напълно съм съгласен
защо трябва да ни се натриса хипер сигурност само защото някой тъпанар е изгорял ?

това се натриса, не защото някой е изгорял (много банки по света имат клиенти, които горят), а защото имат дупка/бъг в системата и се опитват да я оправят.

иначе ако има сертификат и парола, то тези 5 изгорели клиенти трябва да са дали не само паролата на хакерите, но да са им връчили и личните си компютри, тъй като на тях се инсталира частния ключ на сертификата. как ти се вижда да стане това нещо 5 пъти. явно скапаната им система е зле

индианец
08.08.2007, 08:48
Butch,
на сайта им пише, че трябва да си изкараш универсален цифров подпис (сертикат на смарт карта с други думи) за да може да добавяш нови кореспонденти.

Lust
08.08.2007, 10:03
Преди време ползвах ПИБ, но след последните нововъведения, мисля да се насоча към Пощенска.

---
www.luximoti.bg - Луксозни имоти в България и чужбина.

n_penkov_bg
08.08.2007, 10:19
Според мен, никакво преточване не е имало. Нали е-банкирането на ПИБ работи по HTTPS. По-скоро причината е друга. Не съм много наясно, но в БГ фирмите дето издават е-подписи са много малко и просто на тях им трябва клиентела. В началото имаше някакви статистики, как ще расте потреблението на е-подписи, с ръст от над 100% годишно, обаче електронното правителство се забави и на практика на хората не им трябват никакви такива подписи.

BankOfLame
08.08.2007, 11:30
Butch,
на сайта им пише, че трябва да си изкараш универсален цифров подпис (сертикат на смарт карта с други думи) за да може да добавяш нови кореспонденти.

ПИБ ви предоставя възможност да получите във всички клонове на банката универсален електронен подпис, издаден от Инфонотари, като ползването му първата година е безплатно.

Можете да заявите универсален подпис от Инфонотари ЕАД и офис, в който да го получите, на следния линк https://gate.infonotary.com/reg/fibank/.

==> Т.е. ползването на подписа е безплатно, но не и самата смарт карта и четец, които струват 42лв. Доколкото рабирам Инфонотари са направили много хитра схема за увеличаване на продажбите, като са сключили договори с ЦКБ, Алианц, ПИБ и Общинска банка. Това обаче не е изгодно за крайните клиенти, защото транзакционните разходи скачат доста.

Butch
08.08.2007, 12:00
Напълно съм съгласен
защо трябва да ни се натриса хипер сигурност само защото някой тъпанар е изгорял ?

това се натриса, не защото някой е изгорял (много банки по света имат клиенти, които горят), а защото имат дупка/бъг в системата и се опитват да я оправят.

иначе ако има сертификат и парола, то тези 5 изгорели клиенти трябва да са дали не само паролата на хакерите, но да са им връчили и личните си компютри, тъй като на тях се инсталира частния ключ на сертификата. как ти се вижда да стане това нещо 5 пъти. явно скапаната им система е зле

Здравейте колеги!
Още не мога да проумея защо така ПИБ се прецакват?!?!?
Вчера докато си изтеглях и последните пари имаше още 3 души, които мислеха да приключат с онлайн банкирането на ПИБ, а както са я подкарали от банката - съвсем ще се осер.т с извинение...

Всички тези приказки за сигурност и прочие, при съществуващите досега условия,а именно - парола+цифров сертификат (инсталиран на твоят личен компютър или където и да е) са ала-бала за наивници...

Както и да е, от мненията дотук съм се спрял на ОББ и Райфайзен...Сега преглеждам тарифите и отивам да подам молба...

Успех на всички и лек ден!

cmexypko
08.08.2007, 12:16
Аз съм много доволна от ОББ.Имаше период когато сайтът не им работеше добре ,но от една година всичко е ок .
Всичко е идеално и много добре подредено.
Транзакциите стават бързо и няма никакъв проблем.

Да, само че са им хакнали сървъра и има много откраднати сертификати. Лично на мен ми спряха сертификата и ме накараха да си изкарам нов. Естествено, наложи се да си платя за новия сертификат. Обяснението им бе, че са откраднали сертификата ми от моя компютър. Само че, аз се питам: След като имам сертификати на две фирми, как е станало така, че са ми откраднали само единия сертификат, та те си седят на едно място. И освен това, защо това се е случило и на много други клиенти.
Така отговорът излиза наяве: Хакнатите са те и не смеят да си го признаят!
Успех с банкирането през ОББ, аз се махам оттам!

BankOfLame
08.08.2007, 12:54
Излиза че няма една свястна банка за е-банкиране в България, супер!

seafoam
08.08.2007, 14:59
Излиза че няма една свястна банка за е-банкиране в България, супер!

Тогава предлагам дайте мнение:
- Коя банка в света предлага добро интернет банкиране ?
- Как да си отворим там сметка ?
Още по-добре би било ако може за отворим сметката дистанционно без да посещаваме банката.
Предварително благодаря на всеки, който помогне с надеждна информация.

pkbg
08.08.2007, 15:57
Преди време писах за това колко е зле обслужването в ПИБ. Клиент съм на банката от 99 година и в началото всичко беше ОК.После обаче решиха да стават велика банка и нещата тръгнаха на зле....

Само като идея за търсещите. Виртуалния клон на ПИБ и ЦКБ за еднакви.

Проблемите са в хора на ръководни постове който не знаят какво да направят.

ПС:На мен техните проблеми ми изглеждат като вътрешна работа.

YNM
08.08.2007, 18:42
Аз ползвам пощенска това значи че съм доволен от тях

boshko
08.08.2007, 18:46
Ползвам интернет банкирането на ПИБ и ОББ.
При ПИБ нямам никакви забележки, много съм доволен.
При ОББ ме дразни че извън работно време почти нищо не можеш да направиш, което е доста глупаво.

Чичо Уорън
08.08.2007, 21:37
Ползвайте това на ДСК - така със сигурност ще си скъсите живота с поне 10 години :)

investor4fun
08.08.2007, 21:44
Открай време ползвам само ОББ. Засега няма да го сменям защото съм доволен. Ползвал съм и на ЦКБ - не е лошо, но просто това не е моята банка. Имам и ДСК, но все още са твърде далеч от ОББ. Например още не предлагат за корпоративни клиенти, пък и функционалността е в пъти по-малка от тази на ОББ.

nasco_3
08.08.2007, 22:04
Ползвам Райфайзен,ДСК,Прокредит и Алинац-няколко мнения от мен по ред на предпочитане
1.Райфайзен-много добра система ,ползват сертификат който е техен,ако нямаш пари по сметката ордера те чака и тогава минава
2.Прокредит -много удобна и лесна система ,няма сертификат ама има тан кодове които са писмени и само ти ги знаеш,неудобства при 50 транзакции трябва да идеш до клон да си вземеш тановете и ако пуснеш нареждане трябва трябва да имаш пари по сметка иначе ордера не се пази при тях
3.Алианц -нещо като Райфайзен ,ама сървара им работи като моят компютър преди 10г
4.ДСК те са на Мултикеш -система дето Райфайзен я бяха вкарали преди години и се отказаха от нея -неудобна систма искаща сложна инсталация,освен това май само те имат още и такса за подръжка на месец а ако си на друг комп на някой забравен от господ остров не знам как ще си исталиращ Мултикеша да си видиш парите
това са лични наблюдения и не представляват абсолютно нищо като препоръка

stelko
08.08.2007, 22:07
Аз ползвам на ОББ, ДСК, Юнионбанк и ПИБ. Съгласен съм, ОББ за сега нямат конкуренция, а за колегите от ПИБ, не разбирам какво му харесвате, че се ходи на сто места докато набереш и потвърдиш превода, платежното даже не е и по стандарта, докато на ОББ всичко е ясно и прост, и не се различава от това на хартия

НЕСТОР
14.08.2007, 21:30
ОББ - страхотия! Използвам го не по свое желание. Такова чудо не съм виждал, изпълних всички няколко десетки видове инструкции и сертификата си импортирах и накрая не мога да разбера колко ми е салдото по сметката , просто не се отваря. Може би системата е в августовска отпуска.
Ползвам и на ДСК и на Прокредит банк , последното е най-удобно, просто несравнимо с всичко останало, няма сертификати и тем подобни, само тан кодове, с които можеш да плащаш от където си искаш.

Abritus
14.08.2007, 22:59
Аз също използвам Прокредит банк. Това с тановете е малко досадно, но ми се вижда много по сигурно от сертификатите.

CSKAREV
20.08.2007, 16:42
nasco_3 само 2 отметки за банкирането на ПроКредит:
1 - списъка ти е с 50 тан кода, всеки е уникален, но с един ТАН можеш да пуснеш до 100 платежни,т.е. ако днес имаш 10 транзакции спокойно можеш да си ги пуснеш с един код
2 - документите се съхраняват, дори и да нямаш пари по сметката, а когато има средства нареждането се изпълнява

PRAKTIKA
27.08.2007, 18:50
Ползвам вече от 6 месеца ПИБ и съм много доволен от нейния виртуален клон. Откакто съм клиент на виртуалният клон често ползвам WEB-сайта за влизане в моята сметка. Прави ми впечатление, че сайта се развива много динамично в добра за клиентите посока.
С настоящето мнение изказвам само мнение по темата. Нека моята оценка да не се приема за реклама на ПИБ, а за една обективна оценка от лице, което от 35 години се занимава с компютърни технологии.

kurta007
27.08.2007, 18:54
което от 35 години се занимава с компютърни технологии.
като почнете такива булшити и неам думи ,експерта ,супер професионалиста хаха
Бай Ганьо,преди 35 г е нямало никви компютри

spase
27.08.2007, 19:10
saxo bank

PRAKTIKA
27.08.2007, 19:10
Млади Бай Ганьо (kurta007) компютърти технологии има много от преди 35 години. Тогава само че "компютрите" бяха доста голями, работеха на електронни лампи и бяха наричани ЕИМ. Тази информация е доста сложна за кухата ти глава и за това преставам да те образовам. Когато искаш да изкажеш мнение в ИНТЕЛИГЕНТНИЯ ФОРУМ, опитвай се да не ставаш смешен. Некомпетентността, която демострираш във ФОРУМА не е качество, а твоя лична даденост "kurta007" !!!

netware5
27.08.2007, 19:18
Млади Бай Ганьо (kurta007) компютърти технологии има много от преди 35 години. Тогава само че "компютрите" бяха доста голями, работеха на електронни лампи и бяха наричани ЕИМ. Тази информация е доста сложна за кухата ти глава и за това преставам да те образовам. Когато искаш да изкажеш мнение в ИНТЕЛИГЕНТНИЯ ФОРУМ, опитвай се да не ставаш смешен. Некомпетентността, която демострираш във ФОРУМА не е качество, а твоя лична даденост "kurta007" !!!

Присъединявам се към теб. Написах първата си програма през 1975 г., т.е. преди 33 години! Тогава бях на 14 години, в 9-ти клас на НМГ (сега НПМГ). Програмата беше на ФОРТРАН и работеше на Минск-32 в мазето на Института по математика. Така че нищо чудно да имаш 35 години стаж, ако си малко по-възрастен от мен. Но разни Курти-евци не са дорасли за да знаят такива факти, Може би си мислят, че компютъра е открит от чичко им Бил Гейтс заедно с операционната система MS-DOS :):):)

Bobi75
27.08.2007, 19:22

още една рожбичка на компютърните игри

netware5
27.08.2007, 19:35

още една рожбичка на компютърните игри

Мда-а-а, и защото съм в добро настроение, ето на детето два линка, да вземе да се образова относно компютрите и интернет. Че нищо чудно да си мисли, че и Интернет съществува от началото на 90-те, когато вероятно се е родил :):):)

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Internet
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer

Georgi
27.08.2007, 20:54

Присъединявам се към теб. Написах първата си програма през 1975 г., т.е. преди 33 години! Тогава бях на 14 години, в 9-ти клас на НМГ (сега НПМГ). Програмата беше на ФОРТРАН и работеше на Минск-32 в мазето на Института по математика. Така че нищо чудно да имаш 35 години стаж, ако си малко по-възрастен от мен. Но разни Курти-евци не са дорасли за да знаят такива факти, Може би си мислят, че компютъра е открит от чичко им Бил Гейтс заедно с операционната система MS-DOS :):):)Аз също съм работил на ФОРТРАН, - 1972-75та. След туй излезе КОБОЛ, PL 1, и т.н. Но имахме една IBM, с перфокарти. Мам си джейс!! След туй излязоха и "Правец"ите. Но за едно трябва да се гордеем без задръжки. Първият цифров калкулатор в света си е Български!! "Елка - 61", произведена през 1961 год. е първият в света!! Жалко че не сме имали пазарна икономика, и НИЕ да направим пазарния бум на този продукт. Партиините величия решаваха кое е приоритетно и кое не. Но както и да е. Ще си поемем въздух, и пак ще изплуваме.
PS. Завиждахме на един колега че имаше 15 аудио касети с видео игри. Обикновен касетофон подвключвахме към "Правец"а за информационен носител!!! Ебати мизерията! От днешна гледна точка. А тогава си бе лукс!!

BGN
27.08.2007, 21:19
Ползвам вече от 6 месеца ПИБ и съм много доволен от нейния виртуален клон. Откакто съм клиент на виртуалният клон често ползвам WEB-сайта за влизане в моята сметка. Прави ми впечатление, че сайта се развива много динамично в добра за клиентите посока.
С настоящето мнение изказвам само мнение по темата. Нека моята оценка да не се приема за реклама на ПИБ, а за една обективна оценка от лице, което от 35 години се занимава с компютърни технологии.

А като ползваш е-пиб, би ли ми казал дали има някакво изискване за минимален остатък по сметката. Защото преди седмица-две си сложих техен сертификат за електронно банкиране, ако правилно се изразявам, но днес поглеждам в "справки" и виждам, че са блокирани 150 лв.....

П.С Знам, че ще ми кажеш да си погледна в договора, но временно нямам достъп до него.

Мерси предварително!!!

nasco_3
27.08.2007, 21:29
saxo bank
това не е по темата не обърквай хората това е брокер не е банка,а иначе са си доста добри като платформа ,лично аз съм им клиент от 3-4години

netware5
27.08.2007, 21:36

А като ползваш е-пиб, би ли ми казал дали има някакво изискване за минимален остатък по сметката. Защото преди седмица-две си сложих техен сертификат за електронно банкиране, ако правилно се изразявам, но днес поглеждам в "справки" и виждам, че са блокирани 150 лв.....

П.С Знам, че ще ми кажеш да си погледна в договора, но временно нямам достъп до него.

Мерси предварително!!!

Сметката ти картова ли е или разплащателна? Щото ако е разплащателна минималния неснижаем остатък е нещо малко от сорта на 2-10 лева (съжалявам но не помня колко е точно, ако искаш иди на www.fibank.bg и си го провери).

Ако е картова - нещата са малко по-сложни. Там се дефинира т.нар. "сума, блокирана за ползване само с картата". Това е сума, която е блокирана само за операции с картата, т.е. през банкомат или ПОС терминал. Колко да бъде тази сума зависи само от теб и можеш да я променяш със заявление в офис на банката когато си поискаш. Има два варианта - блокирана цялата сума по сметката или блокирана определена сума (например 150 лв.). Ако например имаш (1000) хиляда лева по сметката, в първи случай ще виждаш в електронното банкиране 1000 лева блокирани и 0 (нула) лева достъпни за банкови операции. Във втория случай ще виждаш 150 лева блокирани и 850 лева достъпни за банкови операции.

При избиране на размера на блокираната сума за ползване само с картата трябва много да внимаваш, защото може да си създадеш проблеми в уикендите и особено когато се съберат 3-4 дни празници. Работата е там, че банката подава в Борика информация само за "блокираната" част от сметката. Т.е. ако имаш 1000 лева и си блокирал 150 за ползване само с картата, в Борика ще се виждат само 150 лв, т.е. всеки банкомат ще си мисли, че само това са ти парите. Когато ги изтеглиш, салдото ти в Борика остава нула до следващото обновяване на информацията, което се случва 2 или 3 пъти на ден в работни дни и не се случва в почивни дни. Тогава Борика се обръща към банката и си обновява картовото салдо, т.е ще ти дойдат нови 150 лева в картата. Ако теглиш в петък след 16:00 150 лева, може да се окаже, че не можеш да теглиш от картата до понеделник, въпреки че в сметката имаш 1000 лева. Затова трябва да си направиш добре сметката. Обикновено препоръчват да блокираш за ползване с картата 2 пъти дневния лимит на банкоматите - т.е. 2х400=800 лева. При това положение ще ти е гарантирано, че поне за събота и неделя ще си обезпечен. Не че на мен не ми се е случвало да изтегля 300 в петък от банкомат в 18:00 и после да не мога да платя в Метро на касата 600 лева в събота - явно става повече от 800. От друга страна, колкото по-голяма ти е блокраната сума, толкова повече ти пречи да извършваш банкови преводи. Представи си, че имаш 2000 лева в сметката и си блокирал 1800 от тях за ползване с картата. Тогава излиза, че не можеш да извършиш превод за повече от 200 лева.

Надявам се, че съм бил полезен.

BGN
27.08.2007, 21:53

Мерси предварително!!!

Сметката ти картова ли е или разплащателна? Щото ако е разплащателна минималния неснижаем остатък е нещо малко от сорта на 2-10 лева (съжалявам но не помня колко е точно, ако искаш иди на www.fibank.bg и си го провери).

Ако е картова - нещата са малко по-сложни. Там се дефинира т.нар. "сума, блокирана за ползване само с картата". Това е сума, която е блокирана само за операции с картата, т.е. през банкомат или ПОС терминал. Колко да бъде тази сума зависи само от теб и можеш да я променяш със заявление в офис на банката когато си поискаш. Има два варианта - блокирана цялата сума по сметката или блокирана определена сума (например 150 лв.). Ако например имаш (1000) хиляда лева по сметката, в първи случай ще виждаш в електронното банкиране 1000 лева блокирани и 0 (нула) лева достъпни за банкови операции. Във втория случай ще виждаш 150 лева блокирани и 850 лева достъпни за банкови операции.

Надявам се, че съм бил полезен.

Ооо, определено...,
Благодаря ти много!!!
Картова ми е сметката
А ти ползваш ли електронен подпис и съветваш ли ме да използвам и аз?

netware5
27.08.2007, 22:03
BGN,

Прочети още веднъж предишния ми постинг, защото добавих някои работи :)

Иначе за електронния подпис:

Ползвам електронното банкиране на ПИБ откакто съществува. Ползвам универсалем електронен подпис (УЕП) откакто те го направиха на практика задължителен от съображения за сигурност. Преди това ползвах техен сертификат. Ако правиш банкови преводи си заслужава. Ако ще ползваш виртуалния клон само за да си следиш състоянието на картовата сметка, може би е по-добре да ползваш съответната услуга на e-pay - струва само 15 стотинки на операция и със сигурност е по-евтино от годишната такса за електронни подпис.

BGN
27.08.2007, 22:28
BGN,

Прочетох и още как...
Добре че ми ги казваш тия неща... Щото някой ден със сигурност щях да остана без пукнат лев. А пътувам често...
Онзи чиновник от банката въобще не ме пита за минимален остатък (блокирана сума) и изобщо нищо не ми обясни.
Писна ми от тия банки, по зле са и от чиновниците в администрацията...

BGN
27.08.2007, 22:29
BGN,

Прочетох и още как...
Добре че ми ги казваш тия неща... Щото някой ден със сигурност щях да остана без пукнат лев. А пътувам често...
Онзи чиновник от банката въобще не ме пита за минимален остатък (блокирана сума) и изобщо нищо не ми обясни.

Извинявай, ако работиш в банка...

netware5
27.08.2007, 23:03
BGN,

Прочетох и още как...

Извинявай, ако работиш в банка...

Хи, хи, хи .... не работя в банка... Но работя в държавната администрация... Нищо свързано с финансите... :):):)

А сега сериозно: ПИБ е готина банка, но както вече съм казвал има проблеми с растежа... В много офиси назначават куцо и сакато, защото всичко по-свястно се издига нагоре и не смогват да ги обучат :) Мъчно ми е за теб ако си контактувал с някой от офис Народно събрание например... :) Както и да е, проблемите с растежа не им пречат да са пак от най-добрите... особено ако ги сравняваш с Булбанк, ОББ и ДСК....

Cheers!

AllTheWayAway
27.08.2007, 23:56
А сега сериозно: ПИБ е готина банка, но както вече съм казвал има проблеми с растежа... В много офиси назначават куцо и сакато, защото всичко по-свястно се издига нагоре и не смогват да ги обучат :) Мъчно ми е за теб ако си контактувал с някой от офис Народно събрание например... :) Както и да е, проблемите с растежа не им пречат да са пак от най-добрите... особено ако ги сравняваш с Булбанк, ОББ и ДСК....

Cheers!

True, true...

stelko
28.08.2007, 04:54
мисля че това което търсиш за преводи през банки, няма да намериш, до 1000 евро няма значение дали ще е банков превод или western union, таксите са горе долу еднкави, независимо от коя банка са. за изходящи валутни предоди таксите на всички банки са около 25-30 евро. за входящите е по различно, но мисля, че ОББ са най ниски за физически лица - 16 лева до 5000 евро. по кредитните карти пак се таксува като входящ валутен, така че няма как да се избегнат комисионните.

BGN
28.08.2007, 10:07
[quote="BGN"][quote="BGN"][quote=netware5]BGN,

Cheers!

В студентските ми години бях на стаж за кратко в тази банка и впечатленията ми бяха, че обслужването е на ниво. Става въпрос за русенския клон. Обаче тук в София са ужасни... Иначе въобще не може да се прави сравнение с Булбанк и ДСК..., ПИБ е на светлинни години.

otrovna
31.08.2007, 15:13
nasco_3 само 2 отметки за банкирането на ПроКредит:
1 - списъка ти е с 50 тан кода, всеки е уникален, но с един ТАН можеш да пуснеш до 100 платежни,т.е. ако днес имаш 10 транзакции спокойно можеш да си ги пуснеш с един код
2 - документите се съхраняват, дори и да нямаш пари по сметката, а когато има средства нареждането се изпълнява и аз ползвам интернет банкиране на Прокредит и съм много доволна,досега не е имало проблеми

givememore
03.09.2007, 11:11
Ще си позволя да се намеся в темата, защото това е доста болна тема.
Ще започна с това кои да Не са. Най-ужасния вариант е Райфайзен банк. Специално виртуалният им клон е под всякаква критика. В негативната класация са дори преди ОББ, която съм признала за най-размотаващата клиентите си банка.
Пощенка банка също не е препоръвам. Една идея по-добре са Булбанк, но наистина само една идея. Там някъде е и ДСК.

От тези, с които съм работила, най-добър е виртуалния клон на ПИБ. Netware5, не знам как са новите им служители, А сега сериозно: ПИБ е готина банка, но както вече съм казвал има проблеми с растежа... В много офиси назначават куцо и сакато, защото всичко по-свястно се издига нагоре и не смогват да ги обучат
но от всички банки те са най-експедитивни. Както отбеляза BGN те са на светлинни години пред другите банки в България.
Е-банкирането на ЦКБ също е ок, доволна съм била и от Прокредит, но да си призная не съм работила с тях от 1.5 години, така че сега не знам на какво ниво са.

YNM
03.09.2007, 11:24
Преди дни реших да си открия една сметка в ПИБ хвали се хвали викам си хайде да не изоставам .Изчетох всички условия такси тарифи и според мен са много по високи от много банки .Да ме забравят за сега като "спонсор"

ПИЧ
03.09.2007, 13:27
Най добро е интернет банкирането на ОББ, обаче там има друг проблем, ако искаш да теглиш пари от сметката си на каса имаш винаги 0.2% при мин.2 лв.
Пощенска, с които малко съм работил също са добри.

НЕСТОР
03.09.2007, 13:54
ПИЧ, извинявай но виждал ли си други интернет банкирания, това на ОББ е от ерата на Флинстоун, на човек му липсва само един по-големичък камък да вземе и да си представи, че това му е компютъра.

ПИЧ
03.09.2007, 14:01
Виждал съм на 4 банки. Ако ОББ е в каменната ера на Флинстоун, ти какво препоръчваш ?

1anti
03.09.2007, 14:42
ing bank .

НЕСТОР
03.09.2007, 15:03
ПРОКРЕДИТ БАНК - няма подобно в никоя друга банка, ако то ти се стори нещо неудобно или не ти хареса, то по-добре на ръка. Имам четири интернет банкирания.
В ПРОКРЕДИТ БАНК е с тан кодове, да си инсталираш сертификати по браузърите е допотопна работа, представи си, че ти откраднат компютъра!?
Не само това е удобството, интерфейса е максимално опростен и най-зле подготвения би могъл да го използва, няма излишна бюрокрация , става бързо, когато стигнеш до половината с тан кодовете , вече са ти излезнали новите, можеш да плащаш от всеки един произволен компютър без да се налага да му инсталираш сертификати.
Спирам, за да не си помислиш , че съм манекен на тази банка, просто гледам къде ми е най-удобно. А за това къде е и най-евтино, ами пак в същата банка.

Успех!

dimitracis
05.09.2007, 10:55
netware5
имам въпрос към теб, виждам че си компетентен в е-банкирането. От няколко дни използвам е -банкирането на Пощенска банка, когато искам да направя превод системата изисква да потвърдя документа с подпис. Въпросът ми е какво представлява този подпис и откаде да се сдобия с него? Свързан ли е с е-подпис които се издава от АПИС?
Ще ви бъда исклучително благодарен ако ти или някои друг в форума ми окажите помощ. Благодаря ви!

netware5
05.09.2007, 11:03
netware5
имам въпрос към теб, виждам че си компетентен в е-банкирането. От няколко дни използвам е -банкирането на Пощенска банка, когато искам да направя превод системата изисква да потвърдя документа с подпис. Въпросът ми е какво представлява този подпис и откаде да се сдобия с него? Свързан ли е с е-подпис които се издава от АПИС?
Ще ви бъда исклучително благодарен ако ти или някои друг в форума ми окажите помощ. Благодаря ви!

Имаш късмет, защото освен основното (на ПИБ) ползвам от време на време и електронното банкиране на Пощенска. :) Когато системата ти иска "подпис", означава че трябва да подпишеш искането с частния си ключ от сертификата, предоставен ти от банката. Когато си се регистрирал, би трябвало банката да ти е дала сертификат. Този сертификат се импортира в браузера. За съжаление специално банкирането на Пощенска иска Internet Explorer и не работи с други браузери :( Освен това иска и един допълнителен DLL да се изтегли и инсталира на компютъра, мисля че се казваше CAPICOM.DLL, ама трябва да провериш. Най-добре звънни в банката на поддръжката - те ще ти обяснят какво да правиш.

YNM
05.09.2007, 11:04
netware5

не се изисква подпис ,да не ти иска потвърждение със сертификата ..........

dimitracis
05.09.2007, 11:15
Когато нареждането е готово за потвърждение попада в графа " за подпис и изпращане" точно тук възниква проблема

YNM
05.09.2007, 11:55
http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/bg-BG/e-postbank/
в дясно има ръководство за работа
не би трябвало да има проблем поставяш отметки йес йес и хайде готово
при мен се получи проблем с Мозила и Опера затова ползвам Internet Explorer при преводи

dimitracis
05.09.2007, 12:03
Благодаря ти много! Проблемат явно е в Internet Explorer защото когато потвърдя отметката ми излиза съобщението Microsoft Internet Explorer

sigmund
06.09.2007, 12:00
Банка Пиреос също имат добро банкиране (с малко неудобства, няма достъп до вашите депозити и кредити). разгледай www.piraeusbank.bg . без такси за регистрация, без месечна такса за поддръжка на услугата, няма такса за превод към трето лице в банката както и към ваша сметка. преводите стават в реално време в рамките на банката независимо къде е открита сметката/клон/

lawyer
06.09.2007, 14:14
Търговска банка Д (бивша Демирбанк) - срещу Руската църква. Онлайн банкирането е лесно и несъздава проблеми, най-вероятно защото са от типа "затворени" банки. След покупката на банката, от юни т.г. имат нови такси, които са по-ниски от средните в бранша.
Справка: http://www.dbank.bg/upload/documents/about/TARIFF%20June%202007.pdf

BankOfLame
11.09.2007, 14:41
Писа се много кой коя банка харесва, но бих искал малко да обобщим информацията с оглед да се разбере коя банка и електронно банкиране са най-добрите. Затова, моля посочете какви са таксите на вашата банка за:
-откриване на разплащателна сметка
-месечна такса /обслужване/ по разплащателна сметка
-закриване на разплащателна сметка
-минимален неснижаем остатък
-такса при входящи преводи
-такса при изходящи преводи
-такса за регистриране на електронно банкиране
-такса за месечна поддръжка на електронно банкиране
-необходимост от електронен подпис

Благодаря предварително на всички отговорили!

10percent
11.09.2007, 14:49
FIB:

-откриване на разплащателна сметка - без такса
-месечна такса /обслужване/ по разплащателна сметка - без такса
-закриване на разплащателна сметка - без такса
-минимален неснижаем остатък - 0лв.
-такса при входящи преводи - без такса
-такса при изходящи преводи - 0,50лв.
-такса за регистриране на електронно банкиране - без такса
-такса за месечна поддръжка на електронно банкиране - без такса
-необходимост от електронен подпис - да

user2
14.09.2007, 13:16
а виждат ли се в електронното банкиране на ПИБ операциите и извлеченията по кредитни карти ?

индианец
14.09.2007, 13:59
а виждат ли се в електронното банкиране на ПИБ операциите и извлеченията по кредитни карти ?

Да

otrovna
14.09.2007, 14:05
ПРокредитбанк:

-откриване на разплащателна сметка -без такса
-месечна такса /обслужване/ по разплащателна сметка - 2 лв.
-минимален неснижаем остатък- 5лв.
-такса при входящи преводи - няма
-такса при изходящи преводи - 0,50лв.
-такса за регистриране на електронно банкиране-няма
-такса за месечна поддръжка на електронно банкиране-няма
-необходимост от електронен подпис-не е необходим, използват се ТАН кодове

Писа се много кой коя банка харесва, но бих искал малко да обобщим информацията с оглед да се разбере коя банка и електронно банкиране са най-добрите. Затова, моля посочете какви са таксите на вашата банка за:
-откриване на разплащателна сметка
-месечна такса /обслужване/ по разплащателна сметка
-минимален неснижаем остатък
-такса при входящи преводи
-такса при изходящи преводи
-такса за регистриране на електронно банкиране
-такса за месечна поддръжка на електронно банкиране
-необходимост от електронен подпис

Благодаря предварително на всички отговорили!

НЕСТОР
14.09.2007, 15:00
Мноооого правилно otrovna, много.
Ползвам услугите на тази банка от самото начало на електронното банкиране, ползвам и на още три банки. Като това обаче друга банка няма - най-удобното е.

GVM
14.09.2007, 15:24
Централна Кооперативна Банка АД:

- откриване на разплащателна сметка - без такса
- месечна такса /обслужване/ по разплащателна сметка на ФЛ - без такса
- закриване на разплащателна сметка - без такса
- минимален неснижаем остатък - 0 лв.
- такса при входящи преводи - без такса
- такса при изходящи преводи - 0,70лв.
- такса за регистриране на електронно банкиране - без такса
- такса за месечна поддръжка на електронно банкиране - без такса
- необходимост от електронен подпис - не, издава се безплатен цифров сертификат от банката.

otrovna
14.09.2007, 16:36
Мноооого правилно otrovna, много.
Ползвам услугите на тази банка от самото начало на електронното банкиране, ползвам и на още три банки. Като това обаче друга банка няма - най-удобното е.
а мен ми харесва това, че има ТАН кодове и че се работи много бързо и лесно с е-банкинг-а им. там следя и движение по дебитна карта, депозити и всякакъв вид сметки. кредитна карта тяхна нямам,но предполагам,че и нейното движение може да се следи.

НЕСТОР
14.09.2007, 17:14
Счетоводната кантора с която работа ползва, общо взето на всички банки електронните им банкирания и те са на мнение, че това на Прокредит е най-удобно и лесно, сигурно и не на последно место най-евтино.
Това , че няма сертификати най ме кефи. От който и компютър да влезеш можеш да си свършиш работа.

sigmund
14.09.2007, 18:40
Банка Пиреос България АД

-откриване на разплащателна сметка - няма
-месечна такса /обслужване/ по разплащателна сметка - 1 лв.
-закриване на разплащателна сметка - няма
-минимален неснижаем остатък - няма
-такса при входящи преводи - няма
-такса при изходящи преводи - 0.45 лв.
-такса за регистриране на електронно банкиране - няма
-такса за месечна поддръжка на електронно банкиране - няма
-необходимост от електронен подпис - няма

CSKAREV
15.09.2007, 09:36
2 корекции за ПроКредит банк:
-клиента може да избере месечно таксуване 2.50 или БЕЗ ТАКСА в зависимост от услугите, които иска да ползва. За интернет банкиране спокойно може да си изберете БЕЗ ТАКСА
-НЯМА минимално салдо - това изискване отпадна преди 2 месеца
Иначе, най-доброто Интернет банкиране в БГ! Готов съм да убедя всеки за това!

otrovna
15.09.2007, 10:54
2 корекции за ПроКредит банк:
-клиента може да избере месечно таксуване 2.50 или БЕЗ ТАКСА в зависимост от услугите, които иска да ползва. За интернет банкиране спокойно може да си изберете БЕЗ ТАКСА
-НЯМА минимално салдо - това изискване отпадна преди 2 месеца
Иначе, най-доброто Интернет банкиране в БГ! Готов съм да убедя всеки за това!
би ли ми обяснил това за БЕЗ ТАКСА и месечно 2.50 защото на мен ми го обясниха по следния начин:
вариант 1: с месечна такса
вариант 2: без месечна такса, ако не ползваш сметката, но всеки месец,когато я позваш, си плащаш месечна такса, т.е ако я ползвамвсеки месец не е едно и също?

YNM
15.09.2007, 12:25
В Пощенска единственото което плащам е 0,50 лв при плащане ,при прехвърляне на суми между сметките ми не се взима нищо .Скоро ми се наложи да отида до банката и бях изненадан ,че за покупко /продажба на валута може би като техен клиент една стотинка такса не ми взеха .Какво по добро мога да желая ...

otrovna
15.09.2007, 12:38
В Пощенска единственото което плащам е 0,50 лв при плащане ,при прехвърляне на суми между сметките ми не се взима нищо .Скоро ми се наложи да отида до банката и бях изненадан ,че за покупко /продажба на валута може би като техен клиент една стотинка такса не ми взеха .Какво по добро мога да желая ...
аз пък ще ти кажа,че точно с Пощата такива проблеми съм имала и вече нестъпвам там....

CSKAREV
15.09.2007, 17:07
Otrovna,
Вариантите за таксуване на РС са 2:
1- нямаш месечна такса за обслужване. Имаш такса ако теглиш на банкомат на друга банка (ако разплащателната ти сметка е и картова), плюс това, ако ползваш фиксирани или комунални плащания ще ти се таксува всяка транзакция-0.25лв. за всяко комунално плащане и 0.50лв. за фиксирано (ако е между сметки в ПроКредит Банк няма такса)
2-имаш такса 2.50лв на месец-нямаш такса независимо на кой банкомат теглиш, нямаш такса за комунални и фиксирани плащания.
Иначе за Интернет банкиране - няма значние на кой таксов метод си, няма такса за регистрация и обслужване, безплатни вътрешни трансфери, 0.50лв. междубанков превод.
Още нещо за таксуването-ако си до 25год или на 65год. нямаш и тази такса 2.50лв.,т.е. абсолютно никакви такси за сметкат

otrovna
15.09.2007, 17:34
CSKAREV това ок, но ако използвам разплащателна сметка, която не е картова и я ползвам само за интернет банкиране и избера вариант без такса при междубанков превод ще ми взимат ли друга такса освен 0,50лв за превода.
аз когато питах доколкото разбрах варианта без такса е удобен ако примерно не ползваш слетките определени месеци. поправи ме ако греша.

CSKAREV
17.09.2007, 09:44
CSKAREV това ок, но ако използвам разплащателна сметка, която не е картова и я ползвам само за интернет банкиране и избера вариант без такса при междубанков превод ще ми взимат ли друга такса освен 0,50лв за превода.
аз когато питах доколкото разбрах варианта без такса е удобен ако примерно не ползваш слетките определени месеци. поправи ме ако греша.

Нямаш други такси освен тези 0.50лв. Варианта без такса е удобен, ако не ползваш много услуги на Банката (нямаш карта и не искаш да ти се плащат комуналните услуги примерно) и все пак искаш да имаш сметка, която да ползваш за преводи или погасяване на кредит примерно.

BankOfLame
26.09.2007, 14:05
Искам да благодаря на всички колеги, които препоръчаха услугите на интернет банкирането на ПроКредит банк. Сайтът e много интуитивен и предлагат доста предимства спрямо банките, които досега съм ползвал.

НЕСТОР
26.09.2007, 14:36
Искам да благодаря на всички колеги, които препоръчаха услугите на интернет банкирането на ПроКредит банк. Сайтът e много интуитивен и предлагат доста предимства спрямо банките, които досега съм ползвал.

Добра наблюдателност.

Успех!

atwi
21.02.2008, 17:42
Колеги, ГОЛЯМ майтап!
Не мога да си събера усмивката от Булбанк до офиса!
Вижте какво ми се случи:
Отивам в Булбанк и ги питам за заявление за интернет банкиране - да си гледам кредитната сметка. Девойката започва да ми казва "Най-евтино ще ви бъде..." Питам ама вие ми искате пари за интернет банкиране? Имали такса 4 лв. на месец, представете си !?! Банката не била дружество с идеална цел... Искрено се смях, те се стъписаха :) И правят разлика между левова и еврова сметка за интернет. СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ :) !
Казах им, че НЯМАТ интернет банкиране и тръгнах. Най-мразя банкови и кенефни такси! Ама банковите повече миришат... :(

Развеселиха ме за цял ден :) !

BankOfLame
21.02.2008, 22:03
Колеги, ГОЛЯМ майтап!
Вижте какво ми се случи:
Отивам в Булбанк и ги питам за заявление за интернет банкиране - да си гледам кредитната сметка. Девойката започва да ми казва "Най-евтино ще ви бъде..." Питам ама вие ми искате пари за интернет банкиране? Имали такса 4 лв. на месец, представете си !?! Банката не била дружество с идеална цел... Искрено се смях, те се стъписаха :) И правят разлика между левова и еврова сметка за интернет. СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ :) !
Казах им, че НЯМАТ интернет банкиране и тръгнах. Най-мразя банкови и кенефни такси! Ама банковите повече миришат... :(

Типична голяма и тромава корпоративна банка. Истината е няколко реда по-долу.

Sisqou
21.02.2008, 22:57
Колеги, ГОЛЯМ майтап!
Вижте какво ми се случи:

Както съм казвал не веднъж, най-скапаната банка на пазара.

bankite
23.04.2008, 18:20
От около 3 години използвам електронното банкитране на ОББ - за физически лица е доста удобно. След последните промени които направиха за да използвам банкирането за активни операции, т.е. левови или валутни преводи трябва да получа еднократен код на мобилния си телефон. Кода е използваем само за текущата сесия, за активни операции в следваща сесия трябва да получа следващ код. Всичко това е безплатно. Има добри справки. Единствен проблем е тромавата процедура по активирането на банкирането, където често пъти трябва да се свържеш със съпорта им за да се сетят да ти активират банкирането.

Спрете да търсите кредити, нека кредитите търсят Вас! (http://www.bgwebcredit.com)
Малко повече за кредитите и банките в България (http://bankite.blog.bg)

COBOSCHETO
23.04.2008, 18:52
А това че от всеки компютър може да се влезне в банкирането без сертификат не трябва да ви кефи а трябва да ви притеснява.Масово всички банки започнаха изискването на цифров подпис с цел по голяма защита от източвания на сметки и неоторизиран достъп !

Energy
23.04.2008, 19:22
От около 3 години използвам електронното банкитране на ОББ - за физически лица е доста удобно. След последните промени които направиха за да използвам банкирането за активни операции, т.е. левови или валутни преводи трябва да получа еднократен код на мобилния си телефон. Кода е използваем само за текущата сесия, за активни операции в следваща сесия трябва да получа следващ код. Всичко това е безплатно. Има добри справки. Единствен проблем е тромавата процедура по активирането на банкирането, където често пъти трябва да се свържеш със съпорта им за да се сетят да ти активират банкирането.

Спрете да търсите кредити, нека кредитите търсят Вас! (http://www.bgwebcredit.com)

Мога ли да попитам с кои банки работите, по какъв начин те ви възнаграждават за вашата работа?

ssss
23.04.2008, 20:05
[quote="Energy
Мога ли да попитам с кои банки работите, по какъв начин те ви възнаграждават за вашата работа?[/quote]

Те да ни възнаграждават???

zlak
23.04.2008, 20:22
На отпуснат кредит Енергия ;)
За различни нива различни проценти. Детайли от него само.

Energy
23.04.2008, 23:55
[quote="Energy
Мога ли да попитам с кои банки работите, по какъв начин те ви възнаграждават за вашата работа?

Те да ни възнаграждават???[/quote]

Не съм се изразил добре. bankite, рекламира уеб сайт - www.bgwebcredit.com , предположих че работи там (така изглежда от коментара му) и затова исках да попитам с кои банки работи и покакъв начин ги възнаграждават ако предложат даден кредит.

Optic
02.05.2008, 22:31

Вече трети ден чакам да се изпълни нареждането за "обмен на валута" от разплащателната към картовата ми сметка при ОББ. Поредната им мизерия, сигурно преди понеделник няма да стане. Отделно идиотщината със смс-а, който обаче не може да се изпраща на не-български номер, и съответно трябва някой в България да го получава докато съм в чужбина (предплатените сим-карти нямат роуминг). Най-лошото интернет банкиране, което съм ползвал!!! (спрямо български, немски и австрийски банки.)

НЕСТОР
02.05.2008, 22:49

Вече трети ден чакам да се изпълни нареждането за "обмен на валута" от разплащателната към картовата ми сметка при ОББ. Поредната им мизерия, сигурно преди понеделник няма да стане. Отделно идиотщината със смс-а, който обаче не може да се изпраща на не-български номер, и съответно трябва някой в България да го получава докато съм в чужбина (предплатените сим-карти нямат роуминг). Най-лошото интернет банкиране, което съм ползвал!!! (спрямо български, немски и австрийски банки.)

Колега, на ОББ е като " Първичен инстинкт " през каменната ера!

Optic
05.05.2008, 18:10

И в понеделник не става, чак в сряда! Е т'ва е, 7 дни един вътрешно-банков превод! Те да ги бяха напечатали и пратили с конен екипаж за това време :( Определено ще сменям банката.

satz
07.05.2008, 08:16
Айде да ви е честит новия виртуален клон на ПИБ :) интересно ми е само аз ли не разбирам защо го смениха ?

ssss
07.05.2008, 08:39
Айде да ви е честит новия виртуален клон на ПИБ :) интересно ми е само аз ли не разбирам защо го смениха ?

Да. Всички останали разбрахме, че минават на нова система :)

satz
07.05.2008, 09:36
ssss , за теб ще поясня, интересуват ме мнения на потребители как намират "новото" в виртуалния клон , щото за сега не виждам нищо ново, освен че ще се работи по бавно с него

Nick Leesоn
07.05.2008, 09:41

Новият виртуален клон на ПИБ за съжаление е много зле. Вчера дори при моите сметки виждах Visa картите на други клиенти. Сами си правете изводи за сигурността. Май дойде време да си търсим нова банка

Боримечката
07.05.2008, 10:01

Новият виртуален клон на ПИБ за съжаление е много зле. Вчера дори при моите сметки виждах Visa картите на други клиенти. Сами си правете изводи за сигурността. Май дойде време да си търсим нова банка

отвратително зле! много се дразня ... на мен пък системата ми казва, че трябвало да се authorize-на, невалидни парола/име и кво ли още не ... гати некадърното, само ми губят времето ...

айде за електронния подпис го преживях, защото има логика, нали става по-сериозна защитата, ама това сега от кой зор!?!?!

morpheusm
07.05.2008, 10:25

И в понеделник не става, чак в сряда! Е т'ва е, 7 дни един вътрешно-банков превод! Те да ги бяха напечатали и пратили с конен екипаж за това време :( Определено ще сменям банката.

Колега това е така, защото счети системата им на datawarehouse-то след 18ч спира. Няма машина която да ти осчетоводи транзакцията. А тази система работи само през делнични дни и то от 8.30 до 18ч. И важи за почти всичко, включително и за справките. Пробвай да си направиш справка към 22ч за транзакциите си по кредитна карта. Ще направиш ама друг път. Виж обаже можеш да си направиш МОМЕНТАЛЕН превод към кредитната карта

Nick Leesоn
08.05.2008, 16:49
ПИБ анонсира новия си софтуер за онлайн банкиране още през последните месеци на миналата година. От тогава аз лично очаквам да видя, нова по-дорба платформа предразполагаща клиентите на online клона на банката към по-лесна и удобна работа.

През последните няколко празнични дни от ПИБ са решили, че ще бъде най-удачно да въведат новата система за онлайн банкиране. С радост при влизането ми днес виждам, че системата е сменена, но…

FLEXCUBE @ Net Banking Administration_1210244740683Още с първото влизане виждам, никак не потребителско ориентиран интерфейс, още преди да се логна. Сякаш ще влизам в сайт за изработка на ел. схеми.

Самото банкиране пък се отваря в pop-up прозорец. При първото влизане ме приканват да си сменя паролата, защото старата ми била изтекла, след което идва предложението за смяна на език.
Дотук всичко минава що годе добре, като изключим отвратителния интерфейс.

Меню_1210245202496 При първия ми опит да направя платежно нареждане не успях (Temporary Unavailable) и реших да опитам малко по-късно.

При второто ми влизане, отново ме приканват да си сменя езика за работа. Логично е щом веднъж съм го избрал, веднага след логването да ми излиза списъка със сметките или поне някаква информация, съобщения, бележки или дори новини, но не и при всяко влизане да ме приканва да си сменя езика. Супер объркващо дори и за мен, имайки предвид, че съм що годе компютърно грамотен.

Помислих си, какво пък, нека да видим сега дали ще успея да направя транзакцията, за която всъщност съм се пръкнал на сайта. След няколко опита не успях да направя нищо и реших, че просто системата им не работи и ще трябва да търся друг начин да направя плащането.

Разрових се малко и видях, че все пак от банката са решили да оставят старата версия на софтуера за банкиране, която беше в пъти по-добра. Още с влизането се оказа, че това е само привидно и всъщност е останала само страницата за логване, а всичко останало липсва.

След като и този вариант за осъществяване на транзакцията ми беше неуспешен, реших, че единственото нещо което ми остава е да направя нареждане през ePay. За мой късмет успях.

Новото е-банкиране на ПИБ:

* липсва каквато и да е било usability
* адски разхвърлено и неподредено, като че правено за няколко часа (абсолютен драфт)
* недобре подбрани шрифтове
* адски много правописни грешки
* различие в използването на терминолигията в различните секции на системата.
* липса на помощна информация и пояснителна такава за всяко от полетата, което би затруднило обикновените потребители да използват банкирането.
* грубо и недовършено.

@Kostadin Bashev

http://bashev.net/wp-content/uploads/live_writer/online_CA83/_1210245202496_thumb.png

vomitus
08.05.2008, 17:05
Новото е-банкиране на ПИБ:

* липсва каквато и да е било usability
* адски разхвърлено и неподредено, като че правено за няколко часа (абсолютен драфт)
* недобре подбрани шрифтове
* адски много правописни грешки
* различие в използването на терминолигията в различните секции на системата.
* липса на помощна информация и пояснителна такава за всяко от полетата, което би затруднило обикновените потребители да използват банкирането.
* грубо и недовършено.

100% съм съгласен. Аз даже им писах "благодарствено" писмо, много ме разочароваха....старата версия беше много добра, какво им стана, че изведнъж решиха това малоумие не знам.... :(

satz
09.05.2008, 09:05
някой да даде мнение за интернет клона на Алианц ?

Nick Leesоn
14.05.2008, 12:06
Работи ли ви е-банкирането на ПИБ в момент?

stdmv
14.05.2008, 18:17
От вчера не работи.

Ще търсим нова банка...

Работи ли ви е-банкирането на ПИБ в момент?

YNM
14.05.2008, 18:21
като гледам работи не ми се налага да правя превод само влязох и огледах

stdmv
14.05.2008, 19:02
Ей в тази държава всичко е с връзки :-)

При мен защо не тръгва днес (и в момента)?

като гледам работи не ми се налага да правя превод само влязох и огледах

Optic
14.05.2008, 19:11

Колега това е така, защото счети системата им на datawarehouse-то след 18ч спира. Няма машина която да ти осчетоводи транзакцията. А тази система работи само през делнични дни и то от 8.30 до 18ч. И важи за почти всичко, включително и за справките. Пробвай да си направиш справка към 22ч за транзакциите си по кредитна карта. Ще направиш ама друг път. Виж обаже можеш да си направиш МОМЕНТАЛЕН превод към кредитната карта

Честно казано, не ме интересува "защо". Интересува ме да работи. Факт е, че си ги изтеглих чак в сряда. Такива забавяния с немските и австрийските интернет-банкирания не съм имал. При ОББ това е една услуга, която както се видя, понякога не работи. Цяла седмица. През 2008 година. На такава система (според мен) просто не може да се разчита.

stdmv
14.05.2008, 19:26
Има и по-неприятни моменти - както виждаш някой електронни банкирания работят, когато си искат.

Честно казано, не ме интересува "защо". Интересува ме да работи. Факт е, че си ги изтеглих чак в сряда. Такива забавяния с немските и австрийските интернет-банкирания не съм имал. При ОББ това е една услуга, която както се видя, понякога не работи. Цяла седмица. През 2008 година. На такава система (според мен) просто не може да се разчита.

The Economist
20.08.2008, 15:49
Кажете едно нормално интернет банкиране. Условията са ми
- без месечна такса
- без е-подпис
- най-важното да работи без да ми се налага да губя 1 час за глупости

Dinosaur
20.08.2008, 15:52
- без месечна такса
- без е-подпис

Прокредит банк.

sentex
20.08.2008, 15:54
АЗ ИМАМ БАНКИРАНЕ В ЦКБ, КОЕТО НЕ РАБОТИ :( И ЕЛЕКТРОНЕН ПОДПИС ПАК ПРИ ТЯХ. ЛОШОТО Е, ЧЕ НИКОЙ НИЩО НЕ ТИ ОБЕСНЯВА И ЗВЪНИШ КАТО ЛУД ПО ВСИЧКИ ИНСТАНЦИИ. НЯКОЙ ИМА ЛИ ИДЕЯ КАК СТАВА САМОТО ПОДПИСВАНЕ, ЗАЩОТО НИКОЙ ОТ БАНКАТА НЕМОЖЕ ДА МИ ОБЯСНИ? :(

boshko
20.08.2008, 15:59
ПИБ имаха добро интеренет банкиране, а "новото" все едно е правено от студент първи курс. :(

Боримечката
20.08.2008, 16:00
за интернет банкирането на ТБ Алианц нищо лошо не мога да кажа ...

имам интернет банкиране при тях, ОББ, ПИБ, а служебно и при SG и Пощата и Алианц определено са най-добрите!

Аз лично всичките (без ОББ) ги ползвам с електронен подпис, защото това си и допълнителна защита, но доколкото знам Алианц може и без ...

- без месечна такса
- без е-подпис

sentex
20.08.2008, 16:02
[quote="Боримечката"]за интернет банкирането на ТБ Алианц нищо лошо не мога да кажа ...

имам интернет банкиране при тях, ОББ, ПИБ, а служебно и при SG и Пощата и Алианц определено са най-добрите!

Аз лично всичките (без ОББ) ги ползвам с електронен подпис, защото това си и допълнителна защита, но доколкото знам Алианц може и без ...

Е КАЖИ КАК СЕ ПОДПИСВАШ ДЕ ?

HuKu
20.08.2008, 16:06
Eto tuk ima info za bankiraneto na DSK
тук (http://www.allfinancebg.com/view_company/17/1/1)

jikev
20.08.2008, 16:08
- без месечна такса
- без е-подпис
ЦКБ е отговора!
Ползвам ги от как са го въвели. Не съм имал проблеми.
Възникнаха затруднения след като пуснаха е-подпис февруари. Наистина беше голям зор да се подкара и от банката с нищо не могат да ти помогнат. Затрудненията бяха само с е-подписа, иначе си ползвах банкирането всеки ден без прекъсване, но със сертификата само.
Подкарахме тоя е-подпис с фирмата която им поддържа тая услуга, Инфонатари, май беше...

Та за теб, щом искаш "без е-подпис" ти я препоръчвам! Няма да имаш проблеми.
Допълнителните екстри са:
1.Без такси са всички платежни в ЦКБ.
2.Без такси получаваш пари от чужбина по депозитни сметки (срочни депозити)
3.Има и други, но тия са ми най-сладки...

The Economist
20.08.2008, 16:09
Някоя от долните банки блокира ли наличността по Visa Electron или е разполагаема през е-клона?

jikev
20.08.2008, 16:16
Някоя от долните банки блокира ли наличността по Visa Electron или е разполагаема през е-клона?
Разбира се че е блокирана сумата за картови операции! Предварително заявяваш сумите които ще са за картови операции и сумите които са над тях са за некартови. Ако не си заявил сума за картови операции по подразбиране цялата наличност остава блокирана- само за карт. операции!
Винаги можеш да сменяш лимитите срещу 1 левче и ден-два време.

Jaya
20.08.2008, 23:36
ПИБ имаха добро интеренет банкиране, а "новото" все едно е правено от студент първи курс. :(

Чак пък толкова ...
Аз от година и половина ползвам е-банкирането им.
Вярно, бях свикнала със старото и в началото доста се изнервях на новата версия, но не може да отречеш, че оправиха някакви бъгове.
Някъде в този форум - май беше - четох, че до края на годината ще сменят интерфейса и ще има подобрения. Ще видим.

Някой се оплака от кол центъра на друга БГ банка. В ПИБ поне попаднах на комптентни момичета.

Barky
21.08.2008, 10:22
Какво ви е мнението за интернет банкирането на Булбанк?

stdmv
21.08.2008, 18:37
Интернет банкирането става, банката много не става...

Какво ви е мнението за интернет банкирането на Булбанк?

stdmv
21.08.2008, 18:38
Не е правено от студент 1ви курс, но има сериозни пропуски спрямо старата система. И аз се разочаровах като го смениха. Преди можеше да си откриваш сам сметки, депозити... Сега не става

Чак пък толкова ...
Аз от година и половина ползвам е-банкирането им.
Вярно, бях свикнала със старото и в началото доста се изнервях на новата версия, но не може да отречеш, че оправиха някакви бъгове.
Някъде в този форум - май беше - четох, че до края на годината ще сменят интерфейса и ще има подобрения. Ще видим.

Някой се оплака от кол центъра на друга БГ банка. В ПИБ поне попаднах на комптентни момичета.

punch
22.08.2008, 18:37
Някой ползва ли още и-банкирането на ПИБ, че да попитам за един проблем:

Тоя черешовия депозит - промоционалния: "Свободен депозит" - трябва на крака да се ходи да се създава. Служителката се кълне, че ще има достъп до него през и-банкирането.

Да ама не. Сметката я няма в профила.
Има ли някой и-банкиране в ПИБ и "Свободен депозит" да каже как е при него, или пак трябва да се ходи на крака и да се закрива тая череша?
Питам тука защото нивото в повечето банки е много ниско и търся по-компетентна помощ в форума.

rururu
22.08.2008, 18:46
Да ама не. Сметката я няма в профила.

Мисля, че за да я има сметката в профила, трябва изрично да се заяви такова желание и съответно да бъде включена към списъка от сметки.
Аз поне така направих при откриването на депозита и имам достъп до тази сметка през виртуалния клон.

Loner
22.08.2008, 22:05
Проблемът е, че уж всички банки в България се имат за много големи, а не вземат да дадът 300-400 хиляди евро за готова система за интернет банкиране, която е тествана и работила дълги години, а избират варианта със смешните български псевдопрограмисти.

alex1001111
23.08.2008, 00:31
Ползвам интернет банкиране от Прокредит и е удобно.

Damodaran
18.10.2010, 12:55
това е стара тема, излиза напред в резултатите, а наскоро се задълбах по въпроса за интернет банкирането в БГ и ще ви помоля да попълните една анкета относно уеб банкирането - http://anketa.pambi.net

Най - доброто интернет банкиране в момента е на Банка ДСК!

MRP
18.10.2010, 14:19
Като физ. лице ползвам на Булбанк. Много е добро. Каквото и да избирате задължително с електронен подпис. Махайте тия сертификати и кодове.

Noize
18.10.2010, 17:03
Електронен подпис = цифров сертификат. За криптирането се използват ключове (кодове).

XY
19.10.2010, 10:37
Като физ. лице ползвам на Булбанк. Много е добро. Каквото и да избирате задължително с електронен подпис. Махайте тия сертификати и кодове.

Глупости! Електронният подпис е напълно излише. Дори и като юридическо лице не го ползвам (за бамкови сметки де)

XY
19.10.2010, 10:38
ПИБ! От тях съм доста доволен.

bobsan83
19.10.2010, 12:27
Използвам услугите на Банка ДСК и съм много доволен от интернет банкирането им!

User4o
19.10.2010, 12:33
Глупости! Електронният подпис е напълно излише. Дори и като юридическо лице не го ползвам (за бамкови сметки де)

Удобно е че с един подпис може да си оправяш всички дела, но май всеки както си е свикнал. Аз ползвам на ДСК и ПИБ банкирането и от гледна точка на ползваемост (usability), ПИБ са много по-добри. Не ангажирам никой с мнението си.

bobsan83
19.10.2010, 12:52
Удобно е че с един подпис може да си оправяш всички дела, но май всеки както си е свикнал. Аз ползвам на ДСК и ПИБ банкирането и от гледна точка на ползваемост (usability), ПИБ са много по-добри. Не ангажирам никой с мнението си.
Чрез електронен сертификат и смс потвърждение мога да превеждам пари от сметката си, както и да плащам всички сметки и да превеждам средства между сметките си (дори и без сертификат)

marinbg
19.10.2010, 15:18

-1

lareman
19.10.2010, 18:09
++1