PDA

View Full Version : Най-изгодното чейндж бюро в София

torbalan
05.01.2006, 11:43
Кое според вас е най-изгодното чейндж бюро в София, където без предварителни обаждания и препоръки човек може да отиде и намери най-добри курсове купува и продава?

Han Krum
05.01.2006, 11:45
Всеки го знае на магурата срешу НДК.

torbalan
05.01.2006, 11:56
Е, аз не го знам :) Как се казва, защото там има повече от едно бюра?

VNM
05.01.2006, 11:57
Здравейте и за много години на всички форумци.
Бюрата там се 2 едно до друго - верното се познава по опашката пред него. Пред другото хора не се събират:)

torbalan
05.01.2006, 12:28
А-ха, май се сещам! :)

looser
05.01.2006, 12:38
Сменял съм на онова до паркинга на НДК. Скоро като сменях видях, че са увеличили спреда. Онова другото един приятел сменя наскоро ама в неработен ден и спреда беше доста разширен (нормално е).
Това, което исках да кажа, че на Ботев по едно време спреда беше 0,4 стотинки за долар/лев и 0,2 стотнки за евро/лев. Там съм сменял най-много. Все още има 3 финансови къщи, които извършват обмяна на валута на тази улица с изгоден спред.

looser
05.01.2006, 12:58
torbalane, да кажа още, че ако искаш да сменяш повечко пари (кратни на 1000) можеш да го направиш на добър спред и през някой ИП, който предлага услугата реална доставка на валута. ДелтаСток го правят със сигурост. По този начин всичко минава по банков път. На електронната им платформа фиксираш курса (искат 10% налични обаче от стойността на сделката). Пращаш им парите на Виртуалния Клон (ПИБ) и те ти ги връщат в посочената сметка в исканата валута. Има такса превод от скоро към Юридеическо лице 0,2% май но пак е по-добрият вариант отколкото да търсиш котировки през банкови дилъри.

Успех :)

torbalan
05.01.2006, 12:59
Къде на Ботев, между пл. Македония и 5тте кьошета ли?

torbalan
05.01.2006, 13:01
Мерси, Лузър, но нуждите ми са по-скромни - суми кеш до 200-300 долара/евро или еквивалентно.

looser
05.01.2006, 13:10
Между Сливница и този новия булевард срещу бившия партиен дом :)(От 15 години живея в София и още съм супер зле с улиците) са и 3-те. Около нивото на Пиротска се падат всичките.

looser
05.01.2006, 13:16
От написаното не разбрах дали ще търсиш лева като крайна валута защото ако искаш да обмениш долари в евро или обратно те прекарват през лева като междинна валута и те набутват. За съжаление май не може директно през такива бюра. Поне така ми каза една от служителките ама те са супер зле та попитай ама някой дето разбира. Щото оная като й говорих и ме гледаше като полезно изкопаемо :)
Спомената операция съм правил точно чрез реална доставка на валута и там става перфектно :)

Боби
05.01.2006, 13:18
НИКАР - курсовете са добри и предлагат всички възможни валути. От години сменям само там. Едното бюро е на завоя на Раковска (в уличката, по едни стълби надолу), а другото е в нишата на Граф Ингатиев срещу Св. Седмочислениици.

torbalan
05.01.2006, 14:01
Сещам се горе долу къде са онези бюра, Лузър, мерси пак. Търся лева като крайна валута, да, или с левове да купя. Иначе знам че се прекарвам когато превъртам директно евро-долар примерно. Но няма как, сумите ми са малки.
Боби, да онези бюра са добри особено за по-екзотични валути. Не бях обаче сигурен дали непременно са добри и за основните.

netware5
05.01.2006, 16:14
На Цариградско шосе, спирката "Студентски общежития", посока центъра. Много съм доволен от тях от години.

Най-изгоден спред за евро обаче дават някои банки, но при обмяна на валута по сметки. Например ПИБ дава 1.946/1.959, а Пощенска трепе рибата с 1.952/1.957 притова и безкасово и касово. Само за касовата обмяна не знам дали има комисиона. За безкасовото няма със сигурност. Отваряш си две сметки във виртуалния клон на ПИБ или в Пощенска и си обменяш на воля...

rusi
23.03.2006, 03:56
Torbalane shte razqsnish li kakva e celta na zanqtieto :)

torbalan
23.03.2006, 14:03
Целта я обясних някъде в темата вече - редовно ми се налага да обменям по малко валута.
Посочените бюра наистина ми помогнаха - някои ги бях забравил, а други научих. Добри са.
Благодаря на включилите се.

rusi
23.03.2006, 18:11
A oki :) Az pitam zashtoto nqkoi si otvarqt po dve smetki v banka naprimer v EUR i BGN ili USD i BGN i imitirat turgoviq li ne znam i az kakva e dalaverata, ta zatova te pitam :)

ПИЧ
23.03.2006, 18:23
Едни от най добрите Ченч бюра са на бул Стамболийски (в началото). Едното е ченч ЛЕОН, до офиса на ПИБ, или до Върховния административен съд - което ви е по познато.
Срещу това бюро(през бул.Стамболийски) има още две бюра /те са на реда на офиса на Застрах.компания ОРЕЛ/
Много добри котировки, няма комисионни, няма измами.
Големи фирми дори правят сделки при тях.

B.Graham
23.03.2006, 18:23
A бюрото в подлеза на ЦУМ, онова дето логото му имитира това на Райфайзенбанк, не го ползвайте.Мошенници са.

Shockwave
23.03.2006, 18:53
Всеки го знае на магурата срешу НДК.

да, аз винаги там сменям т.нар. "Поли" заради покойният му собственик :)

tup, no uporit
25.03.2006, 20:04
На Цариградско шосе, спирката "Студентски общежития", посока центъра. Много съм доволен от тях от години.

Най-изгоден спред за евро обаче дават някои банки, но при обмяна на валута по сметки. Например ПИБ дава 1.946/1.959, а Пощенска трепе рибата с 1.952/1.957 притова и безкасово и касово. Само за касовата обмяна не знам дали има комисиона. За безкасовото няма със сигурност. Отваряш си две сметки във виртуалния клон на ПИБ или в Пощенска и си обменяш на воля...

Abe vijdal sum opashki tam, no maj znam edno po-izgodno MG se kazva, na krustovisteto pri sportnata palata, na pirkata na troleja, posoka Patriarha. Spreda e minimalen, no po prinzip, ako naistina stava vupros za po 200-300 USD spreda njama nikakvo zanchenie. Tva e ako obmenjash suma kratna na 1000

dara2
04.04.2006, 13:52
Не знам за тези бюра на Стамболийски но на бул.Витоша на паркинга на пилоните на НДК за мен е най-доброто валутно бюро винаги е спокойно работят отлично и курсовете им са перфектни правят се отстъпки и винаги има в наличност каквото ти трябва.Препоръчвам ви го.

Само чета
30.10.2006, 12:53
...

Fibo-fen©
31.10.2006, 11:01
bali,...maa mu,...probvali pri varchev ?

Fibo-fen©
31.10.2006, 11:02
bali,...maa mu,...probvali pri varchev ?

Само чета
31.10.2006, 17:25
...

T.A.D.
31.10.2006, 18:10
Торбалане, да ти кажа, че междубанковият, кешовият и форекса са различни пазари (понякога много различни). И понеже преполагам копетентност от твоя страна, трябва да уточниш какво значи "добри". Две от условията са да няма скрити комисионни и да са с тесни спредове, но понякога както някой е написал по долу за кипърските лири, може да намериш изгоден курс за теб и при висок спред, но в някой по-забутан чейндж. И може би, ако им обясняваш много, може(както май Лоозър) да те гледат като фосил. А по въпроса с обажданията да ти кажа-много е удобно. Ако си сериозен клиент и ти трябва сигурен курс е по добре да ти го обещаят веднага по телефона, защото докато стигнеш на място, може нещата да са се променили в лоша посока, но за това трябва да си се доказал, като сериозен клиент на ченчаджията. Моето предложение за най добро бюро е на ул.Гладстон и бул. Витоша на 10метра навътре по улицата към бул. Хр. Ботев ! Просто като минаваш отиди да видиш как и какво :) котират!

kukuvicata
30.11.2006, 13:42
Е, аз не го знам :) Как се казва, защото там има повече от едно бюра?

иди там и питай за бюрото на Поли Пантев - всеки ще ти го покаже :)

georgi.ivanov
03.03.2011, 12:42
Най доброто без спор е това на ъгъла на бл.Витоша 36 и ул.Гладстон 33 никар-2005 ...аз съм техен клиент и съм много доволен .Работят с всички видове валути на борсови цени ,което е уникално за Българсия пазар !

georgi.ivanov
03.03.2011, 15:12
А мнението ми за "Никар" се покрива едно към едно с това на marin1, напълно съм доволен от тях. Веднъж ми се наложи да пътувам до Малайзия и се учудих, че имат малайзийски рингити в наличност!!!

Аз лично вчера минах през графа курса им беше 0.0194 за сръбски динар а на другото място никар-2005 си ги взех на 0.01928 ?? кажи ми според теб не е ли по -добър курса?

miroslav71
03.03.2011, 15:23
Най доброто без спор е това на ъгъла на бл.Витоша 36 и ул.Гладстон 33 никар-2005 ...аз съм техен клиент и съм много доволен .Работят с всички видове валути на борсови цени ,което е уникално за Българсия пазар !

Аз също съм мноого доволен от тях ,говоря за тези на бл.ВИтоша ,хем работят с по-добри курсове хем в пъти по бързо от другите бюра,ходил съм и на това на Графа но винаги са били с по-лош курс(говоря за турски лири) и работят 3 пъти по бавно.Според мен лично никар-2005 на бл.ВИтоша са най добри !

misho81
04.03.2011, 10:54
[QUOTE=georgi.ivanov;1218143]

да не правите реклама....
поне вижте ккаво са изложили в интернет да не се излагате.......

http://nikar.net/index_files/Page303.htm

така като гледам май те се излагат ---вижте тука http://www.tavex.bg сссссссс наи яките

topgear
04.03.2011, 12:40
Здравейте, на следният интернет адрес бихте могли да намерите винаги актуалните валутни котировки на ТАВЕКС ЕООД: http://www.tavex.bg/index.php?main=5

Ние от ТАВЕКС ЕООД търгуваме с над 40 основни валути и винаги разполагаме с по-големи наличностти, независимо колко екзотична е валутата.

В ТАВЕКС търгуваме също така и с златни продукти, на следният адрес бихте могли да проверите продуктовата ни листа: http://www.tavex.bg/index.php?main=8

За допълнителна информация можете да се свържете с нас на 02/ 9 888 666 или 0878 86 11 80.

Весели празници!

desi..
04.03.2011, 12:45
[QUOTE=georgi.ivanov;1218143]

да не правите реклама....
поне вижте ккаво са изложили в интернет да не се излагате.......

http://nikar.net/index_files/Page303.htm

"Курсовете ни са само за информация.
Особено при по-големи суми цената ще
определяме от конкретната необходимост" ---STRASHNI IZMAMNICI !!! TOA PLE6IVIA PLUH NA SNIMKATA SI PRAVI TA6AK S HORATA.BE !!!!

Мажоритаря
04.03.2011, 18:34
[QUOTE=meche_cveti93;1218266]

"Курсовете ни са само за информация.
Особено при по-големи суми цената ще
определяме от конкретната необходимост" ---STRASHNI IZMAMNICI !!! TOA PLE6IVIA PLUH NA SNIMKATA SI PRAVI TA6AK S HORATA.BE !!!!

Ех.. Ама ти май си от конкуренцията. :D:D

"Никар" на Графа и "Бен Груп" до НДК са най-добрите чейдж бюра в София, а и сигурно в цяла България. ;) Тавекс също са добри, но има още да догонват. :cool:

JackDaniels
04.03.2011, 18:58
В ТАВЕКС търгуваме също така и с златни продукти, на следният адрес бихте могли да проверите продуктовата ни листа: http://www.tavex.bg/index.php?main=8

над 10% от курс купува до курс продава ................. не е малко множко ;)

XY
06.03.2011, 00:16
[QUOTE=desi..;1218427]

Ех.. Ама ти май си от конкуренцията. :D:D

"Никар" на Графа и "Бен Груп" до НДК са най-добрите чейдж бюра в София, а и сигурно в цяла България. ;) Тавекс също са добри, но има още да догонват. :cool:

+1

naynick
03.06.2013, 15:02
Искам да споделя, че няма друго обменно бюро в София или поне нямам информация за друго, което ти дава възможност да върнеш валута, която си купил от тях и то на същия курс, на който си я обменил!

Наложи ми се да пътувам спешно и тъй като не изхарчих всичко, след това си върнах левове и не загубих нищо. Бюрото се намира на Александър Батенберг 10, точно до Коста кафе, казва се ФАКТОР И.Н. Имат и сайт и си качват курсовете: www.factorin-bg.com

Дано ви е полезна тази информация!

playmen
03.06.2013, 15:53
НИКАР - курсовете са добри и предлагат всички възможни валути. От години сменям само там. Едното бюро е на завоя на Раковска (в уличката, по едни стълби надолу), а другото е в нишата на Граф Ингатиев срещу Св. Седмочислениици.

Познаваш ли Боби дъ Валчер?:D....или както там беше!:D

ttodorov75
03.06.2013, 17:15
Искам да споделя, че няма друго обменно бюро в София или поне нямам информация за друго, което ти дава възможност да върнеш валута, която си купил от тях и то на същия курс, на който си я обменил!

Наложи ми се да пътувам спешно и тъй като не изхарчих всичко, след това си върнах левове и не загубих нищо. Бюрото се намира на Александър Батенберг 10, точно до Коста кафе, казва се ФАКТОР И.Н. Имат и сайт и си качват курсовете: www.factorin-bg.com

Дано ви е полезна тази информация!

Явно работиш за тази компания и като си почнал дай повече инфо.На пример купувам си долари на 1.51 и след една седмица когато вече спот курса е 1.45 ти ги връщам.Какво ще ги прави компанията ти?

Наивник
03.06.2013, 17:18
Явно работиш за тази компания и като си почнал дай повече инфо.На пример купувам си долари на 1.51 и след една седмица когато вече спот курса е 1.45 ти ги връщам.Какво ще ги прави компанията ти?

:D:D:D:D
А ако е 1,60 прайш едни бързи кинти. Ебаси якото:D:D:D

naynick
03.06.2013, 17:23

Не работя в тази компания, защо веднага трябва някой да реагира така, споделям какво ми се случи - не знам какво ги правят парите, но на мен ми се случи така, казаха ми го на касата, когато си сменях парите. Честно казано това, което ме питаш не ме интересува, аз си взех същите пари, които бях сменил. Пиша за да ви дам съвет къде да ходите и да не ви лъжат. Пише им го и на сайта: http://factorin-bg.com/bg_BG/currency/

ПС: Аз не съм сменял долари, а китайски юан, може при по-масовите валути да не е така, не знам!

ВутеТо
04.06.2013, 09:01
Като сме тръгнали да правим реклами :
гр.София бул. "Хр,Ботев" 147 ВКВ ФИНАНС
:D

naynick
04.06.2013, 09:09
Ехххх, нямаше да е лошо и да ми плащат затова ;-)

emos
04.06.2013, 09:29
Ехххх, нямаше да е лошо и да ми плащат затова ;-)

Това което си написал е истина,само си пропуснал да споменеш,че се отнася за цветно и за суми до 1200-1300 лева.Същата опция я ползват и Никар.Дори и да е реклама след като е положителна,лошо няма

naynick
04.06.2013, 10:38
Това което си написал е истина,само си пропуснал да споменеш,че се отнася за цветно и за суми до 1200-1300 лева.Същата опция я ползват и Никар.Дори и да е реклама след като е положителна,лошо няма

Не знаех, че и в Никар го правят, не ми е попадало като информация

Bango
04.06.2013, 11:04
http://www.currencycenter.eu/page2.html

Jekata
04.06.2013, 14:57
Сутринта им гледах новата визия и си рекох да им видя сайта, та сте вдигнали и темата с него.
Незнам дали друг е видял, че предлагат репа. :D
Интересна ми е ситуацията, ако има някой инфо - да я сподели.

http://www.factorin-bg.com/bg_BG/repo/

naynick
05.06.2013, 09:55
Сутринта им гледах новата визия и си рекох да им видя сайта, та сте вдигнали и темата с него.
Незнам дали друг е видял, че предлагат репа. :D
Интересна ми е ситуацията, ако има някой инфо - да я сподели.

http://www.factorin-bg.com/bg_BG/repo/

Да, това е доста интересно, но е по-скоро за определен тип хора, които разбират от тази материя. Тази фирма всъщност не е само обменно бюро, те са и представители на тези бързите парични преводи Мъни Грам. Тъй като се заговорихме на касата, тяхна служителка ми каза, че всяка една от услугите им, може да я предлагаш и ти, нещо като техен представител. Аз се занимавам с други дейности, но Мъни Грам ми стана интересно и очаквам оферта от тях.