PDA

View Full Version : Лоши банки - Добри банки

Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Jay Gould
27.04.2007, 21:43
Чух за банка имаща 60 % лоши кредити.

В друга, "нередовен" кредит от 500 000 EUR e даден с рушвет (Твърде много ми напомня 90-те години) а щом има един, то има много.

Затова, имам идея в отделна тема, всеки да споделя, при желание, коя банка му вдъхва доверие и коя не.

В коя има служители и ръководни кадри работили в банковия сектор преди 98 г. и във фалирали институции и в коя има нови лица (естествено и откъде идват)?

Нека направим пресявка в банковия сектор!

Лично, нищо не разбирам от банково дело и ще следя с интерес нови мнения по темата.

just a trader
27.04.2007, 22:03
1. Raiffeisen
2. Eibank

onzi
27.04.2007, 22:09
Чух за банка имаща 60 % лоши кредити. Коя?

В друга, "нередовен" кредит от 500 000 EUR e даден с рушвет (Твърде много ми напомня 90-те години) а щом има един, то има много. Коя?

Alee
27.04.2007, 22:33
Abe mai sme dosta tia deto chuvame takiva neshta.
I az chuh za edna( dnes na opashkata za hliab) deto si prehvarlia loshite ipoteki na svarzani firmi i na firmi na Kovachki.
Edno e sigurno, zadlaznialostta raste, a s neia i procenta na loshite krediti. Spored men toi e veche poveche ot 10%, za celiat sector.

Jay Gould
28.04.2007, 00:31
Биохим

Стопанска и инвеcтиционна банка

krali_marko
28.04.2007, 00:35
обадете се на Бисер Манолов от Фонда за Гарантиране на Влоговете!!

Jay Gould
28.04.2007, 00:38
Abe mai sme dosta tia deto chuvame takiva neshta.
I az chuh za edna( dnes na opashkata za hliab) deto si prehvarlia loshite ipa celiat sektor.otechni krediti na svarzani firmi i na firmi na Kovachki.
Edno e sigurno, zadlaznialostta raste, a s neia i procenta na loshite krediti. Spored men toi e veche poveche ot 10%, za celiat sector.

И аз на опашката за хляб го чух :) Във секи случай, имаме ли банкова криза, ще има валутна, бордът ще отиде на кино и въобще в момента ситуацията твърде ми напомня на тази в Аржентина, преди ... Разбира се, без евтиното говеждо :)

Developer
29.04.2007, 15:23
Вие да не сте били на една и съща опашка :) За EI и аз чух нещо такова, но по-скоро беше свързано с поемане на риск, отколкото с рушвети и тн.

investment
01.05.2007, 09:06

В друга, "нередовен" кредит от 500 000 EUR e даден с рушвет (Твърде много ми напомня 90-те години) а щом има един, то има много.

Затова, имам идея в отделна тема, всеки да споделя, при желание, коя банка му вдъхва доверие и коя не.

В коя има служители и ръководни кадри работили в банковия сектор преди 98 г. и във фалирали институции и в коя има нови лица (естествено и откъде идват)?

Нека направим сеялка на банковия сектор!

Лично, нищо не разбирам от банково дело и ще следя с интерес нови мнения по темата.

Сеялка ли ще правим или ще пресявка /отсявка/ ? :)

ветерана
01.05.2007, 12:56
:-)
разликата между едните и другите е малка - въпрос на 20% от вложителите в един ден :-)
иначе

-Имате гаранции на влоговете до 20 000 евро,

-Има една мега банка "Уникредит - HVB" (Булбанк+Биохим + Хебросбанк) с 25% пазарен дял, но аз не съм там :-)

-Има достатъчно регулации в банковата система у нас, спете спокойно...
;-)

Jay Gould
01.05.2007, 21:50
:-)
разликата между едните и другите е малка - въпрос на 20% от вложителите в един ден :-)
иначе

-Имате гаранции на влоговете до 20 000 евро,

-Има една мега банка "Уникредит - HVB" (Булбанк+Биохим + Хебросбанк) с 25% пазарен дял, но аз не съм там :-)

-Има достатъчно регулации в банковата система у нас, спете спокойно...
;-)

Кое е мегата на тази банка щом Биохим е вътре?
Регулация имаше и в 95-97г. ;)

Jay Gould
01.05.2007, 21:53

Нека направим сеялка на банковия сектор!

Сеялка ли ще правим или ще пресявка /отсявка/ ? :)

Пресявка. Прав си!

Иво Орозов
01.05.2007, 22:42
Jay, каккъв е проблема с Биохим? Основната ми сметка е там и затова питам.

meto76
01.05.2007, 23:56
Всички са скапани с изключение на БАСК

Леонид
02.05.2007, 00:02
Хаиде стига сте психясвали,нищо им няма на банките.Какви са тези слухове?Аз на една опашка за банички чух че няма лоши банки,поне за сега.

02.05.2007, 10:58
Сега и аз да ви разкажа малко за обслужването на "великата банка" ДСК.
На 28.12.06 г. установихме, че от дебитната карта на майка ми, с издател Банка ДСК, са изтеглени на 2 пъти по 400 лв. След ходене по мъките се установи, че това е станало на 27 и 28.12 от банкомат също собственост на ДСК. Подали сме жалби в РПУ, Икономическа полиция и Софийска районна прокуратура. Веднага подадохме жалба и в ДСК с оспорване на двете транзакции и искане за възстановяване на средствата. Следствието върви бавно, тъй като на банкомата няма камера.
От тогава до днес си пишем с банката: ние три жалби и те три отговора. Ние се позоваваме на закона за платежните инструменти. Там е казано, че банката е длъжна да възстанови парите. Ако се усъмни, че картодържателя не е спазил задълженията си по договор или нещо друго, банката е длъжна да докаже тези обстоятелства и едва тогава има право да откаже обезщетение. Но не - в трите отговора от тях казват, че щом парите са изтеглени с верния пин код, това за тях е достатъчно и няма да възстановят парите. Тъй като ги питахме защо на въпросния банкомат няма видеонаблюдение, те отговориха че ДСК не е в състояние да контролира банкоматите си. И това го имам писмено, подписано от Виолина Маринова - Главен изп. директор. В момента сме подали жалба в помирителната комисия за платежни спорове. Димитър Ананиев - председател на тази комисия в свои изявление принципно потвърди правотата на претенцията ни. Т.е. ДСК нарушава законите на РБългария.
Ако Банка ДСК не приеме доброволно споразумение, ще ги съдим, но вече не само за 800 лв., а и за претърпени морални вреди.

Поради неволите ни, проучих как стоят нещата и в други банки по подобни случаи. Не искам да правя реклама, но фактите говорят.
ОББ и ПИБ възстановяват парите на клиентите си. За други банки се чува същото.
Моето семейство и всичките ми познати вече не сме клиенти на тази псевдо банка. Пазим се от нея като от дявола - литературно казано.

Пазете се и вие.

Jores
02.05.2007, 11:34
Maika mi prejivq sashtoto samo che s RAifaizen cqlata i zaplata pari ne vidq i q izkaraha luda bila si gi zabravila pri tegleneto ne mi se govori

Jores
02.05.2007, 11:37
I tova stava na mag. Billa s primka e nevazmojno ot tova koeto vidqh parite sa iztegleni s pomoshta na vatreshni hora garanciq ot togava jenata hodi i si tegli kesh na kasa vseki mesec ..........................

Stefanov
02.05.2007, 15:45
Аз съм крайно недоволен от Експресбанк. Много бавно обслужване , грешни преводи .... и всички възможни пречки. Вие какво мислите за тази банка ?

marry
02.05.2007, 16:35
az puk neka kaja,4e sym mnogo dovolna ot Postbank,byrzo i ka4estveno obslujvane!

lond2001
02.05.2007, 17:18
Сигурно е нормално един да е доволен от една банка, а друг да е недоволен от същата. Аз лично съм разочарован от Пощенска, но не от клона който посетих, а от централата в София, големи флегми.Чаках ПИН 2 месеца, казаха че са ми го пратили и най вероятно се е изгубил и щели да ми пратят нов, на другият ден получих първият. Сега мога да ползвам и двата, не ми стана ясно къде е сигурността в цялата работа, естествено си спрях картата и повече услуги оттам мерси.

Jay Gould
03.05.2007, 18:55
Сигурно е нормално един да е доволен от една банка, а друг да е недоволен от същата. Аз лично съм разочарован от Пощенска, но не от клона който посетих, а от централата в София, големи флегми.Чаках ПИН 2 месеца, казаха че са ми го пратили и най вероятно се е изгубил и щели да ми пратят нов, на другият ден получих първият. Сега мога да ползвам и двата, не ми стана ясно къде е сигурността в цялата работа, естествено си спрях картата и повече услуги оттам мерси.

Пощенска за съжаление, занижиха качеството на обслужване от няколко години, а бяха една от малкото оцелели банки от 90-те.

melon
03.05.2007, 18:58
Нали знаете вица: Какво е престъплението да ограбиш банка , сравнено с престъплението да я създадеш?
Т.е. няма добри банки :)

Jay Gould
03.05.2007, 19:17
Нали знаете вица: Какво е престъплението да ограбиш банка , сравнено с престъплението да я създадеш?
Т.е. няма добри банки :)

:) Не помня кой пруски министър бе казал:

Тези които искат да рискуват собствени пари се впускат в спекулации, а тези които искат да рискуват чужди пари, основават банка! :)

zlak
03.05.2007, 19:56
Позволете ми да насоча малко вниманието конкретно към две банки.
Какво ви е мнението за Първа инвестиционна банка и Корпоративна търговска банка.
Като съдя по рекламите на КТБ не е за всеки включително и за мене поне такова ми е усещането :)
Нека някои сподели за тях.
Аз ползвам Raiffizen и ОББ основно. Ползвал съм ДСК, доста са бавнички.

Jay Gould
03.05.2007, 20:07
Какво ви е мнението за Първа инвестиционна банка и Корпоративна търговска банка.
Като съдя по рекламите на КТБ не е за всеки включително и за мене поне такова ми е усещането :)

Не зная, но Корпоративна смятам да я поразчопля, защото един от брокерите натиска мой приятел да си купи акции, а му обещах да ги погледна.

FEST
28.05.2007, 22:01
НЕКА И АЗ ДА ИСКАЖА ОЩЕ ЕДНО НЕ МНОГО ЛАСКАВО МНЕНИЕ ЗА БАНКА ДСК. ПЪРВО ДА СПОМЕНА ЧЕ СЪМ СЛУЖИТЕЛ НА БАНКАТА ОТ ГОДИНА И 2 МЕС. И АЗ ПОДПИСАХ ТОЗИ ДОГОВОР ЗА 2-ТЕ ГОДИНИ НЯМАШЕ НА КЪДЕ АНО НЕ ПОДПИШЕШ СИ ПОДПИСВАШ ЗАПОВЕДТА ЗА УВОЛНЕНИЕ. ТОВА Е КАПАН. ПОВЕЧЕТО СЛУЖИТЕЛИ СА С КРЕДИТИ А СИ НАПУСНАЛ И ТИ ВДИГАТ ЛИХВАТА. НЕ СЪМ СИГУРНА ДАЛИ ТОЗИ ДОГОВОР Е ИЗДЪРЖАН В ПРАВНО ОТНОШЕНИЕ, НО АЗ ЛИЧНО НЯМАХ ВРЕМЕ ДА СЕ КОНСУЛТИРАМ ГРЕШКА ОТ МОЯ СТРАНА. ВЯРНО Е ЧЕ КОМПЮТЪРНАТА СИСТЕМА Е ТРОМАВА ТОВА МИ СЪЗДАВА ПРОБЛЕМИ ТЪЙ КАТО ГЛЕДАМ ДА ОБСЛУЖА КЛИЕНТА МАКСИМАЛНО БЪРЗО КАТО ИМА ПРЕД МЕН 3 МА ЧОВЕКА И СЕ ЗАДУШАВАМ ГЛЕДАМ ДА ДИШАМ СВЕЖ ВЪЗДУХ АМА ТОЙ НЕДОСТИГА КЛИМАТИЦИТЕ НЕ БАЧКАТ ДОРИ И ЛЯТОТО ВЪТРЕ Е НАД 35 ГРАДУСА НО СПОРЕД ЕТИЧНИЯ КОДЕКС НА БАНКАТА /И ТАКОЗ ЧУДО ПОДПИСАХМЕ/ ТРЯБВА ДА СЪМ ОБЛЕЧЕНА СЪС САКО И ПОДХОДЯЩА РИЗА ИЛИ БЛУЗА. А АЗ СЕ СВАРЯВАМ РАЗБИРАТЕ ЛИ МЕ? НО НАЛИ НА РЕГИОНАЛНИТЕ МЕНИДЖЪРИ ИМ Е ХЛАДНО РАЗБАЛИ ТЕ КАКВО Е ДА СИ ИЗПОТЕН САМО КАТ СТОИШ НА СТОЛА ОТДЕЛНО ОСНОВНИТЕ НИ КЛИЕНТИ СА ПЕНСИОНЕРИ И НЕГРАМОТНИ ЦИГАНИ КОИТО НЕ МОГАТ ДА СЕ ПОДПИШАТ КАМО ЛИ ДА ПОПЪЛНЯТ ВНОСНАТА СИ БЕЛЕЖКА ЗА ДЖЕТ КРЕДИТА А ПРИ ТОВА СА И МИРИЗЛИВИ НА ФОНА НА ТОВА КАТ ЗАБИЕ СИСТЕМАТА И МИ ИДЕ ДА РАБОТЯ С ПРОТИВОГАЗ. НЕ Е СМЕШНО!!! ЩОТО ЕДИН СВЕСТЕН КЛИЕНТ АКО ИМА ТОЙ СИ ЗАКРИВА ВСИЧКО И ADIO. ВЯРНО Е ЧЕ ЗАПЛАТИТЕ СА НИСКИ А ИЗИСКВАТ МНОГО ОТ НАС. ВЯРНО Е ЧЕ НИ ЗАДЪРЖАТ ДО 18 ЧАСА А ПОНЯКОГА И ДО ПО КЪСНО. ВЯРНО Е ЧЕ ИМА ГОЛЕМИ ОПАШКИ НО НЕВИНАГИ. ГОЛЕМИТЕ ОПАШКИ СА В ПОНЕДЕЛНИК ИЛИ В ПЪРВИ РАБОТЕН ДЕН СЛЕД ПРАЗНИЦИ СЛЕД ТОВА Е СПОКОЙНО. НО И КЛИЕНТИТЕ СА МНОГО НАГЛИ МЕКО КАЗАНО НЕ МОЖЕ СЛЕД КАТО СИ ПРИКЛЮЧИЛ РАБОТНИЯ ДЕН ДА ТИ СЕ МОЛЯТ КАТО НА ПОП ДА ГИ ОБСЛУЖИШ ЧЕ И СЕ КАРАТ ПОНЯКОГА. В ПОВЕЧЕТО ДНИ СЛЕД КАТО МИ СВЪРШИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ СЕ ЧУВСТВАМ ГУЗНА АКО СИ ТРЪГНА ПО СВЕТЛО ЗАЩОТО ВИНАГИ ЩЕ ТИ НАМЕРИЯТ КАКВО РАБОТА ЗА 2 ЧАСА ПОНЕ. В БАНКАТА МАЛКО ТРУДНО МОЖЕШ ДА ИМАШ ЛИЧЕН ЖИВОТ ЧУВСТВАП СЕ СКАПАНА СЛЕД РАБОТА АМИ АКО ИМАМ И СЕМЕЙСТВО???? СЛУЖИТЕЛ СЪМ НА БАНКА ДСК НО НИКОГА НЯМА ДА ДОПУСНА МОЙ БЛИЗЪК ИЛИ ПРИЯТЕЛ ДА ИМА ВЗЕМАНЕ ДАВАНЕ С ТАЗИ БАНКА А АЗ ЩЕ ГЛЕДАМ ДА ИЗТЪРПЯ ПОНЕ ОЩЕ ГОДИНА И 9 МЕС.

drememi
22.06.2007, 13:13

Не зная, но Корпоративна смятам да я поразчопля, защото един от брокерите натиска мой приятел да си купи акции, а му обещах да ги погледна.

КАКВО значи "натиска". Нима насила са го карали да купува???????

Dundo1
22.06.2007, 13:30
Trqbva da se komentira i suotvetno celta zaradi koqto tursite banka. Az li4no sum bezkraino nedovolen ot obslujvaneto na DSK - tova e edna sme6na komunisti4eska banka s bezkraino neprofesionalno otno6enie kum klientite si, koeto rano ili kusno 6te gi iztlaska ot pazara.Ot druga strana imam izklu4itelno pozitivni vpe4atleniq ot Raiffaisen i CCB. Tam naistina znaqt kakvo e ka4estveno obslujvane i negovoto vliqnie vurhu bude6toto na bankata. No sprqmo kreditite nomer 1 sa SG.

KOSTJUMAR
22.06.2007, 15:53
Аз реших въпроса с банките по следния начин - имам почти пълна колекция от тези търгувани на БФБ. Няма начин да няма добри между тях и да компенсират лошите :).

Jay Gould
22.06.2007, 20:16

КАКВО значи "натиска". Нима насила са го карали да купува???????

Означава, че са офис до офис и брокерите мазмо - мазно всеки ден се опитват да му внушат да си купи това или онова и да го направят свой клиент :)

Какво значи банка която не е за всеки??? Да я ... и в банката, ако и кредити отпуска така и не си разпределя риска. Това за КТБ. Имат чудесни реклами, но останалото при тях е тъмна индия, поне за мен.

Jay Gould
22.06.2007, 20:52
Нищо не разбирам от банки и финанси, но за останалия банков сектор ме вълнува, банка по банка:

.... върху колко лица и фирми са пръснати кредитите?
Колко % са глътнали най-големите отпуснати кредити (ако над 10 -15 % от кредитите са в 1-2 % от фирмите и лицата, това за мен е лош знак ).
Колко % са лошите кредити, колко % са потребителските кредити и колко дадените за бизнес развитие.

Другото което ме притеснява в банковия сектор като цяло, е една проста сметка.
Много от кредитите са дългосрочни, а депозитите краткосрочни. Това е в разрез с най-елементарната банкерска логика и мерки за безопасност.

На БНБ и на резерва в случай на криза да се разчита е наивно. Историята ни погледната 100 години назад, никога не е показала справяне на централната ни банка с проблемите и адекватна монетарна политика.

Една банкова криза неминуемо ще повлече и валутна такава, и бай-бай борд, стабилен лев и растеж, а депресията след кризата, ако има такава криза въобще, ще е сериозна като тази в края на 90 те години.

Облагането на парите на моряците (повечето под флаг на някоя държава с либерално данъчно законодателство, а не под флага на държава членка на ЕС), бе много лош сигнал и за българите работещи в чужбина.
Имам съмнения, че голяма част от тях ще ограничат поточетата пари стичащи се досега насам и попълващи външно търговския ни дефицит и липсата на чужди инвестиции. Сега хора вкарващи в страната всяка година по 10-100 000 EUR биха се замислили, струва ли си да харчат парите си тук и да откриват депозити в български банки при условие, че още на влизане в България ще им се търси висок данък за 7 години назад.
От цялото това данъчно недомислие ще пострадат главно банкерите, но те са толкова самодоволни в момента, че не виждат по напред от носа си, и никой от тяхното лоби не възропта, сякаш потоците пари не ги касаят.

http://s0.imgsrc.ru/f/forex/3144512imf.jpg

Jay Gould
10.08.2007, 21:37
Аз реших въпроса с банките по следния начин - имам почти пълна колекция от тези търгувани на БФБ. Няма начин да няма добри между тях и да компенсират лошите :).

Научих лоши новини за ДСК, по-специално за клон в един от големите ни градове ... Яко се е бъркало в медеца там и то под шапката на босовете в София. Не зная какви печалби ще отчитат на книга, но определено са зле и то много.

nikrum
10.08.2007, 23:41
1.По отношение на злоупотребите с дебитни/кредитни карти на банкомат-моето мнение е че има в повечето случаи замесени вътрешни хора;не знам за банка в Б-я да е признала и изплатила на ощетен клиент сумата с която е ужилен;Дори в договорите има текст който е направо копи-пейст по всички банки че клиента е длъжен да покрие всички задължения възникнали по кредитната карта/подчертавам всички/
2.От банка получих фалшиви евро...след рекламация в същата банка ми ги прибраха за експертиза, чаках месец и ми ги конфискуваха защото наистина били много добър фалшификат не описан досега!3.Още съм клиент на тази банка защото обслужването е на ниво а и покрай проблема с парите ме уважават повече...
4.колкото се наведеш ,толкова ще те...
По скоро добри: ОББ/но бавни/,ЦКБ(!),ПИБ(=) по общи условия май и ING са добри.ДРУГИ:I bank,Евро-Пиреус,Пощата,ДСК,.
5. Мисля че HVBимат сериозен потенцял , но след време -как се интегрират три банки в нашите условия-по добре да не знам...

pnk
10.08.2007, 23:51
Една от причините да не харесвам ПИБ ... Имаше неоторизирани плащания от картата ми, но банката не си направи труда да проучи въпроса ... пих една студена вода ... сега ги избягвам! ... Язък за загубеното време по писане на молби, опровержения, обяснения

Anthony
07.12.2007, 16:00
Същото е и с ОББ. Големи нещастници са. Картите им нямат никаква защита. ПИБ поне сложиха чипове. На мене ми източиха от картата в ОББ 800 лева а съм теглил само от банкомати пред банки. Естествено ОББ нищо не ми върна.

Nia
07.12.2007, 18:41
Същото е и с ОББ. Големи нещастници са. Картите им нямат никаква защита. ПИБ поне сложиха чипове. На мене ми източиха от картата в ОББ 800 лева а съм теглил само от банкомати пред банки. Естествено ОББ нищо не ми върна.

OOOO :))))
Onia den me obuchiha kak debitna karta NE MOJE da se poluchi po-rano ot 10 rabotni dni sled zaiavkata hahahahha!!!!!
Ne sum si poluchila depozitarna razpiska ve4e 5 dni sled kato sum si podala zaiavkata! i kak im obiasniavah kakvo triabva da podpisvam, svruh nekompetentni ovce!
Maika mi e HR v OBB ne e istina kak i bucha vseki put kato si imam problemi s tiah.
Ama vie kakvo ochakvate kato im plashtat po 400 leva po klonovete, samo idioti se navivat da rabotiat...

запетайка
07.12.2007, 23:34
Преди време във в-к Сега излезе една статия "Как клиентът може да надвие банката" http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2637&sectionId=25&id=0002301

rezachka
07.12.2007, 23:55
Съвет - преди да говорите за стабилност на банки и споменаване на конкретни имена - прочетете някой и друг закон. Да си недоволен от обслужването е ок. Но да подлагаш на съмнение стабилността на банкова институция без да имаш доказателства за това (внушавайки възможност за проблеми, фалит и т.н) е нещо друго и малко наказуемо...

pesho777
08.12.2007, 00:21

OOOO :))))
Onia den me obuchiha kak debitna karta NE MOJE da se poluchi po-rano ot 10 rabotni dni sled zaiavkata hahahahha!!!!!
Ne sum si poluchila depozitarna razpiska ve4e 5 dni sled kato sum si podala zaiavkata! i kak im obiasniavah kakvo triabva da podpisvam, svruh nekompetentni ovce!
Maika mi e HR v OBB ne e istina kak i bucha vseki put kato si imam problemi s tiah.
Ama vie kakvo ochakvate kato im plashtat po 400 leva po klonovete, samo idioti se navivat da rabotiat...

az pak sam mnogo dovolen ot OBB , edinstveniq nedostatak na bankata e tova che vinagi ima opashki, sashtoto moga da kaja i za Poshtenska.
Spestovnata kasa nqma kakvo da qa komentirame, no iskam da spodelq neochakvanoto si i ogromno razocharovanie ot Korporativna banka, naistina nqma nikakvi opashki ,no personala na bankata kato cheli e sastaven ot pensioniranite slujitelki na DSK :). Samo babi kasierki (v centralniq klon), koito kato izteglish edna suma i posle si zakrih smetkata me gledaha vse edno sam parviq chovek izbqgal ot tqhnata banka . A da ne zabravq da otbeleja i hubavite vpechatleniq ot CCB koito imam, dobra banka s mlad i ambiciozen personal :) .

ne e preporaka za targoviq s akcii na vaprosnite banki !!!!!

Jay Gould
08.12.2007, 01:15
Съвет - преди да говорите за стабилност на банки и споменаване на конкретни имена - прочетете някой и друг закон. Да си недоволен от обслужването е ок. Но да подлагаш на съмнение стабилността на банкова институция без да имаш доказателства за това (внушавайки възможност за проблеми, фалит и т.н) е нещо друго и малко наказуемо...

Съвет! Преди да се отправят общи и безпочвени заплахи, да се прочетат законите. Тук в инвестор.бг някой бе пуснал една много добра препратка (към блога на едно момиче)

rezachka
08.12.2007, 07:17
Що не вземеш да прочетеш Закона за банките? Дразниш ме като се заяждаш ей така, на общо основание. Като не разбираш, трай си.

Jay Gould
08.12.2007, 18:52
Що не вземеш да прочетеш Закона за банките? Дразниш ме като се заяждаш ей така, на общо основание. Като не разбираш, трай си.

На някои хора май не им харесва да се разнищват и споделят бакиите по банки..
Законите се четат от адвокати! За справка, също към тях ...
Ето все пак да почетеш: http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/Laws_Banks/$FILE/Zakon%20za%20bankite.pdf

rezachka
09.12.2007, 00:01
Някои хора, а не някой хора братле!

ПИЧ
09.12.2007, 00:03
Една от причините да не харесвам ПИБ ... Имаше неоторизирани плащания от картата ми, но банката не си направи труда да проучи въпроса ... пих една студена вода ... сега ги избягвам! ... Язък за загубеното време по писане на молби, опровержения, обяснения

pnk, не с молби и обяснения до банката, а молба до градския съд - кой пипа по сметката ти и като не могат да докажат че си ти наредителят, ще бъдат осъдени да върнат парите със законната лихва.

peltekov
09.12.2007, 00:11

pnk, не с молби и обяснения до банката, а молба до градския съд - кой пипа по сметката ти и като не могат да докажат че си ти наредителят, ще бъдат осъдени да върнат парите със законната лихва.лихва.[/quote]
TAVA e loshata ni sadba i tui to bankite si praviat kvo si iskat a ne triabva da e taka eto vi primer.
Do 2006 jiviah v anglia i neznai si kak mi prashtat nova karta za da podmeniat starata obA4e ne ia izpratili na adresa mi v anglia a na tozi koito sam dal V BG i kartata taki i ne stiga do bg razbirase ami si e presvoiava niakoi drug i si vzima i pina i tui ne znam kak go e napravil i po4nal pi4a da si tegli pari4ki i v edin moment az sam s 2000 liri po lek i otivam v bankata i po4vam da se karam po na6emo obA4e horata vazpitani vzeha mi dannite i po4naha da razsledvat po zakon otidoh v poliaciata i si podadoh jalba otivah 2-3 pati da proveriavam kvo stava a te samo spoko 6te go re6im i sled 2 sedmici mi zvaniat da mi kajat 4e parite mi sa v smetkata i sa mi dali 50 liri otgore za neodobstvoto.

AMI KVO DA VI KAJA KOGA 6TE GI STIGNEM AAAAAAAA

Pacho
09.12.2007, 00:14
@ rezachka
Виж какво, тука не сме форум на даскалици по български и литература. Аз съм се уверил във възможностите и знанията на Jay.
Пък от твоите мнения , половината са на тема избори, другата половина са заяждания и глупави забележки. Ако имаш да казваш нещо смислено , моля. Ако не , по-добре си пиши някаде кадето ще се впечатлят повече от тебе( тука не правиш впечатление).

rezachka
09.12.2007, 00:28
Pacho, и аз като гледам на теб половината мнения са ти да даваш акъл на околните как да се държат. Какво, да не би вкъщи да не ти дават да говориш?

@ rezachka
Виж какво, тука не сме форум на даскалици по български и литература. Аз съм се уверил във възможностите и знанията на Jay.
Пък от твоите мнения , половината са на тема избори, другата половина са заяждания и глупави забележки. Ако имаш да казваш нещо смислено , моля. Ако не , по-добре си пиши някаде кадето ще се впечатлят повече от тебе( тука не правиш впечатление).

Pacho
09.12.2007, 00:42
о далеч си от истината. по един или друг начин си загубих ника. ама както и да е , да не се превръщаме в спамери. Факт е , че напоследък тука бъка от платени драскачи , рекламаджий, и разни индивиди , които искат да получат готови отговори без да си направят труда да прочетат или да потърсят две - три теми из форума , или из други форуми. Резултата е , че се разводняват много темите, губят се качествните мнения из многото плява, и т.н. И без това сме изнервени , няма смисъл да се нервим взаимно. За некадърност из банките мажем да говорим много. Факт е , че гледат като извънземни ако им зададеш въпрос различен от : "Искам Креди" или "Искам да си открия сметка". Добре , да кажа нещо по темата - работя с ЦКБ , ДСК , ОББ , Пиреос. От ЦКБ се отказах вече поради факта ,че през тях минават някакви суми за инвалиди или пенсионери, е вярно по дебитни карти , ама винаги е пълно с бабки и дедковци , които са си объркали киода на банкомата. ОББ - немам думи - непрофесионализъм отвсякаде. ДСК - хм , доволен съм , стига да улуча момента когато няма пенсионери. За пиреос - друг път , засега само мога да кажа , че нямаше човек в клона , който да знае що е това "репо"

Dimcho
09.12.2007, 00:53
Да знаеш, че няма банка в България, във всеки клон на която да има хора, знаещи що е това "репо". Некомпетентността по клоновете в българските банки е огромна. Казвам го не защото искам да очерням някого или конкретна банка, а по принцип и мисля, че важи наистина за всички банки в България - лично съм се сблъсквал с невероятни случаи и от други хора съм научавал такива. Също така съм разбрал, че ако по даден въпрос в един клон на банка могат компетентно да ти дадат обяснение, по същия въпрос в друг клон на същата банка или нищо не могат да ти кажат, или ти дават съвсем погрешно обяснение. И това е всеобщо проблем на нашите банки - при по-малките е в по-малка степен, но и там го има.

rezachka
09.12.2007, 00:57
Обяснението на некадърността е просто. Банките не могат да поддържат компетентен персонал по всеки въпрос във всеки клон. Затова и в клона в Горно Нанадолнище, например, няма служител, знаещ какво е репо. И то защото репата в този клон ще са 2 за три години. В София е същото. Една банка като има 20-30 клона в големия град има примерно 5, в които има специалист по репа. И когато попаднеш в клон, където не разбират по-важното е да те пратят в клон, в който разбират, а не сами да се опитат да те обслужат.

Dimcho
09.12.2007, 01:03
Обяснението на некадърността е просто. Банките не могат да поддържат компетентен персонал по всеки въпрос във всеки клон. Затова и в клона в Горно Нанадолнище, например, няма служител, знаещ какво е репо. И то защото репата в този клон ще са 2 за три години. В София е същото. Една банка като има 20-30 клона в големия град има примерно 5, в които има специалист по репа. И когато попаднеш в клон, където не разбират по-важното е да те пратят в клон, в който разбират, а не сами да се опитат да те обслужат.

Съгласен съм. Въпросът тогава може да се формулира така: наистина ли във всеки клон могат да те насочат към най-близкия клон, където реално могат адекватно да те обслужат? За мен отговорът, за голямо съжаление, е "не".

YNM
09.12.2007, 10:50
Вместо да обикаляш по клонове хората са дали тел. звъниш в централата и ще ти обяснят на момента или ще ти се обадят по късно .
На мен ми се обадиха като дори си направила труда жената да ми намери тел. защото аз не си го оставих .

dobi
09.12.2007, 21:07
И да добавя, като поиска човек да му открият кобос, му откриват брокерска сметка - за застрахователен брокер :-), гениално нали? Поне това ми разказа близък познат, едвам си я закрил човека да не го погне КФН

atwi
13.02.2008, 20:54
Toва е мейла, който току-що изпратих на Пощенска банка:

"Преглеждам си e-banking-a, на 13.2. последните данни са от 1.2 !

е-banking-a ви НЕ РАБОТИ! "СВЪРЖЕТЕ СЕ С НАС" също.
ЗАЩО СМЕ ВИ КЛИЕНТИ? ОПРАВЕТЕ ГО! Не ме интересуват причините и "трудностите" ви. Аз не ви обяснявам моите, когато изкарвам парите, с които ви плащам! Но когато няма за какво да плащам, скоро няма да съм ви клиент. И не само аз.

Красимир Димитров"

За е-банкинга на ПИБ пък ходих 6 ! пъти до клонове.

За какво говорим!
Май ще връщаме Бурканбанк. Поне няма да ме разкарват!

Cleo
13.02.2008, 21:06
Аз лично се осмелявам само да ползвам пасивно интернет банкиране. Не се осмелявам на български кредитни карти, а по дебитната си сметка с карта, гледам да държа малко пари. Така че за всички транзакции имам документи и се застраховам максимално от злоупотреби (до колкото това е възможно)

atwi
21.02.2008, 17:43
Колеги, ГОЛЯМ майтап!
Не мога да си събера усмивката от Булбанк до офиса!
Вижте какво ми се случи:
Отивам в Булбанк и ги питам за заявление за интернет банкиране - да си гледам кредитната сметка. Девойката започва да ми казва "Най-евтино ще ви бъде..." Питам ама вие ми искате пари за интернет банкиране? Имали такса 4 лв. на месец, представете си !?! Банката не била дружество с идеална цел... Искрено се смях, те се стъписаха :) И правят разлика между левова и еврова сметка за интернет. СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ :) !
Казах им, че НЯМАТ интернет банкиране и тръгнах. Най-мразя банкови и кенефни такси! Ама банковите повече миришат... :(

Развеселиха ме за цял ден :) !

ORACLE
21.02.2008, 22:52
Ти си голям комплексар брато

Sisqou
21.02.2008, 23:06
Що? Ти за платеното банкиране ли си?

atwi
21.02.2008, 23:07

Може, ама обясни ми защо.

iv_cho
22.02.2008, 00:49
янво си доволен от Булбанк, щом още си им клиент, а такива като теб са на изчезване.По-кофти обслужване няма в друга банка, но за сметка на лошото обслужване ти взимат и такса за броене:)Колеги, ГОЛЯМ майтап!
Вижте какво ми се случи:
Отивам в Булбанк и ги питам за заявление за интернет банкиране - да си гледам кредитната сметка. Девойката започва да ми казва "Най-евтино ще ви бъде..." Питам ама вие ми искате пари за интернет банкиране? Имали такса 4 лв. на месец, представете си !?! Банката не била дружество с идеална цел... Искрено се смях, те се стъписаха :) И правят разлика между левова и еврова сметка за интернет. СМЯХ, СМЯХ, СМЯХ :) !
Казах им, че НЯМАТ интернет банкиране и тръгнах. Най-мразя банкови и кенефни такси! Ама банковите повече миришат... :(

riftwar
22.02.2008, 09:41
о далеч си от истината. по един или друг начин си загубих ника. ама както и да е , да не се превръщаме в спамери. Факт е , че напоследък тука бъка от платени драскачи , рекламаджий, и разни индивиди , които искат да получат готови отговори без да си направят труда да прочетат или да потърсят две - три теми из форума , или из други форуми. Резултата е , че се разводняват много темите, губят се качествните мнения из многото плява, и т.н. И без това сме изнервени , няма смисъл да се нервим взаимно. За некадърност из банките мажем да говорим много. Факт е , че гледат като извънземни ако им зададеш въпрос различен от : "Искам Креди" или "Искам да си открия сметка". Добре , да кажа нещо по темата - работя с ЦКБ , ДСК , ОББ , Пиреос. От ЦКБ се отказах вече поради факта ,че през тях минават някакви суми за инвалиди или пенсионери, е вярно по дебитни карти , ама винаги е пълно с бабки и дедковци , които са си объркали киода на банкомата. ОББ - немам думи - непрофесионализъм отвсякаде. ДСК - хм , доволен съм , стига да улуча момента когато няма пенсионери. За пиреос - друг път , засега само мога да кажа , че нямаше човек в клона , който да знае що е това "репо"

Е стига бе! Ти направо ме гръмна! Как така не знаят кво е "репо"? Това дето го казваш ако е истина ..... не знам направо и аз как да го коментирам. УЖАС! А по повод българските банки, наистина не искам да коментирам. Бил съм известно време в Щатите и там такова обслужване съм видял, че тук направо не ми се влиза в наша банка. Иначе съм сравнително доволен от Пиреос. Булбанк с техните 3 лв. комисионна за теглене от техен си банкомат с тяхна карта ...... също ме оставят меко казано смаян. Както и да е, дано се подобрят някой ден!!!

Малкия
22.02.2008, 09:55

На някои хора май не им харесва да се разнищват и споделят бакиите по банки..
Законите се четат от адвокати! За справка, също към тях ...
Ето все пак да почетеш: http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vPages/Laws_Banks/$FILE/Zakon%20za%20bankite.pdf

Ако не се лъжа Закона за банките вече не "върви". Има си Закон за кредитните институции

atwi
22.02.2008, 09:57
янво си доволен от Булбанк, щом още си им клиент, а такива като теб са на изчезване.По-кофти обслужване няма в друга банка, но за сметка на лошото обслужване ти взимат и такса за броене:)Колеги, ГОЛЯМ майтап!
Вижте какво ми се случи:

Казах ви, (май в друга тема за банките) че съм доволен от лихвата по кредита си, явно съм уцелил. Иначе за мен от години няма такава банка.

Ритвар, не се учудвай, че не знаят какво е репо. Скоро бях в Пощенска, "специалистът" им по инвестиране ми каза, че фонд България/Румъния/Сърбия бил нискорисков !? Дори да не си чувал за фондове, на третия ред в дипляната пише че е високорисков :)! Също ми каза, че нямало начин да изгубя!? Той гарантирал. Не можа да ми каже как...

Ако искате да се посмеете, ще ви кажа къде да отидете.

Мишок
22.02.2008, 10:19
Една черна точка за ДСК от мене-искам да си закрия дебитна виза електрон(1.25лв месечна такса за обслужване!!!), която е валидна да края на март. Издадена е в един клон, аз отивам в друг. Първо ми се наложи на три пъти да обяснявам защо я закривам(въпреки, че това си е лично моя работа, но просто не ми се разправяше...) и в крайна сметка се оказа, че не могат да я закрият в този клон, а само в издаващия, защото: "там може и да са издали новата карта(месец и осем дена предварително?!? и то точно ДСК, които предния път ми я преиздадоха с 10 дена закъснение и след 5(пет)ходения до клона...) и затова в този клон не можели да ми я закрият картата, а и нямало как да разберат дали новата е издадена...

monsy
22.02.2008, 10:22
Ооо, такса "броене" ми е любимата. Че, нали това им е точно работа - да броят пари /е, не само това де/.

stiff_bg
22.02.2008, 10:23
Вижте какво ми се случи:

Казах ви, (май в друга тема за банките) че съм доволен от лихвата по кредита си, явно съм уцелил. Иначе за мен от години няма такава банка.

Ритвар, не се учудвай, че не знаят какво е репо. Скоро бях в Пощенска, "специалистът" им по инвестиране ми каза, че фонд България/Румъния/Сърбия бил нискорисков !? Дори да не си чувал за фондове, на третия ред в дипляната пише че е високорисков :)! Също ми каза, че нямало начин да изгубя!? Той гарантирал. Не можа да ми каже как...

Тоя направо е за съд!

nassky
22.02.2008, 10:33
Мишок - яко те пързалят от ДСК, но ти това го знаеш. Моята карта изтича февруари и на 18 февруари отидох на Калоян , но ми казаха ,че картите пристигат след 20-то число и няколко дни ги описвали,разпределяли, така че да отида най-добре към 25 февруари. Пак ще губя време.

Мишок
22.02.2008, 10:46
А, тия дни ще видя кога мога да отида до клона-издател и смятам тогава всичките ми вземания-давания с пенсионерската банка да приключат...

atwi
22.02.2008, 11:08
А, тия дни ще видя кога мога да отида до клона-издател и смятам тогава всичките ми вземания-давания с пенсионерската банка да приключат...

Моите приключиха преди 2 г. пак с 4 ходения за закриване на карта.

Стиф, тоя е за съд, ама питай HR-а им защо го даържат и каква работа им върши, т.е. колко ще я оплеска. Нали се сещаш ако само 2-3-ма, които не разбират се хванат и си искат "гаранциите"? :)

riftwar
22.02.2008, 11:10
Вижте какво ми се случи:

Тоя направо е за съд!

Абе ужас, каква гаранция дава пък тоя. То нямаш гаранция дали като отидеш в магазина ще успееш да си купиш хляб под левче, а тоя ти гарантирал, че няма да загубиш пари в ДФ. ?!?!?!? Ми кажи, да знаем поне да не ходим там. Имам един приятел дето бачка в Пощенска сега ще го светна ... :D. Явно предлагат единствения безрисков фонд у нас!

atwi
22.02.2008, 11:18
Вижте какво ми се случи:

Тоя направо е за съд!

Абе ужас, каква гаранция дава пък тоя. То нямаш гаранция дали като отидеш в магазина ще успееш да си купиш хляб под левче, а тоя ти гарантирал, че няма да загубиш пари в ДФ. ?!?!?!? Ми кажи, да знаем поне да не ходим там. Имам един приятел дето бачка в Пощенска сега ще го светна ... :D. Явно предлагат единствения безрисков фонд у нас!

Как няма да ходите, ако искате да се смеете. Малко се чудя, ама какво пък - всичко е истина: Пошенска в Бургас, име и клон не казвам.
Те и фонд не предлагат, защото не могат да ми кажат къде има инфо за цени продава/изкупува. Сега внимавайте: да съм се обаждал по телефона всеки ден, те ще ми кажат!!!!???? :) :)

AllTheWayAway
28.02.2008, 21:17
Абе няма да коментирам, че не е професионално,
само още един цитат -

"след няколко месеца няма да има депозити, само ДФ"

по повод фондовака.

Main_Power
05.03.2008, 19:56
Обединена българска банка и ЦКБ

Daddy Yankee
07.03.2008, 18:02
... Скоро бях в Пощенска, "специалистът" им по инвестиране ми каза, че фонд България/Румъния/Сърбия бил нискорисков !? Дори да не си чувал за фондове, на третия ред в дипляната пише че е високорисков :)! Също ми каза, че нямало начин да изгубя!? Той гарантирал. Не можа да ми каже как...

Нема такъв олигофрен! Верно, кажи къде е тоя да отидем да се посмеем :) :) :)

ОПТИМИСТ
08.03.2008, 07:38
Препоръчвам ви банка ТОКУДА просто имам доверие на японците.

Cleo
08.03.2008, 11:17
Напоследък имаше новини, че Японски банки също са инвестирали в Американски дългови книжа...

fantomas
08.03.2008, 16:12
Темата е много добра, НО за що никой не казва и дума за ОТВРАТИТЕЛНОТО обслужване в..." РАЙФАЙЗЕНБАНК" !
В тази институция , която има наглост. да се нарича водеща ,
работят едни от НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ПРОФЕСИОНАЛНИ НЕКАДЪРНИЦИ , като
техните БЕЗДЕЙСТВИЯ пораждат много, много конфл. с хората имащи нерви със здравината на " корабни въжета"
ЗА 3- ГОДИНИ РАБОТА С ТАЗИ ИНСТИТУЦИЯ- 5 / пет/ грешки-
всичките за моя сметка/ това са тези, които съм видял- черно/бяло/
ТЕЖКО И ГОРКО НА ХОРАТА, КОИТО ВЗИМАТ ЗАЕМИ ОТ РАЙФАЙЗЕНБАНК!
АЗ си пазя всички документи- дебит/ кредит и МОГА да ВИ заявя, че
там няма НИКАКЪВ вътрешен контрол, че сторно операция се прави.....в ПРАГА-ЧЕХИЯ !
ПРОСТО се учудвам, че в " РАЙФАЙЗЕН АСЕТ МЕНИДЖ" се намират
ЕДНИ ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ АНАЛИЗАТОРИ, едни от най-добрите създадени в
НРБ-кадри за управл+ менидж.

atwi
09.03.2008, 21:31
... Скоро бях в Пощенска, "специалистът" им по инвестиране ми каза, че фонд България/Румъния/Сърбия бил нискорисков !? Дори да не си чувал за фондове, на третия ред в дипляната пише че е високорисков :)! Също ми каза, че нямало начин да изгубя!? Той гарантирал. Не можа да ми каже как...

В Бургас :)

wow5
10.03.2008, 14:45
недоволен бях от ЕКСПРЕС БАНК, когато отидох да си затворя сметката, ми взеха 20лв. + месечната такса 8лв. Мисля, че евтино се отървах.

Боримечката
10.03.2008, 14:47
недоволен бях от ЕКСПРЕС БАНК, когато отидох да си затворя сметката, ми взеха 20лв. + месечната такса 8лв. Мисля, че евтино се отървах.

бахти алчните френски г...ве - това не е нормално ?!?!?!

H.Markowitz
10.03.2008, 14:49
Напоследък имаше новини, че Японски банки също са инвестирали в Американски дългови книжа...

Япония традиционно е кредитор на САЩ, специално за ДЦК и то с доста голям процент, да не кажа най-голям от всички останали кредитори. Сега интереса се разделя между Япония и Китай.

Energy
25.03.2008, 00:55
Започва покачване на лихвите по кредитите

Оскъпяването, предизвикано от глобалната криза, ще важи и за нови, и за текущи заеми

от Валентина Илиева | valentinail@dnevnik.bg
http://pazari.dnevnik.bg/show/475568/

Вълната от оскъпяване на кредитите, предизвикана от глобалната финансова криза, стигна и до България. Почти по едно и също време няколко големи банки вдигат или планират да увеличат лихвите по заемите, предимно за ипотечните и потребителските. Засега отражението от оскъпения ресурс, който българските финансови институции ползват от компаниите майки в чужбина, при повечето банки ще е в рамките на 0.25-0.5% увеличение на лихвите за крайните клиенти, показа проучване на "Дневник".

От понеделник Юробанк И Еф Джи България (Пощенска банка и ДЗИ банк) увеличи с 0.25% лихвите по ипотечните жилищни кредити. Повишението следва стъпката на увеличение на базовия лихвен процент на банката и важи не само за нови, но и за текущи заеми. От 2 април лихвите ще увеличи и Банка ДСК. ОББ още на 1 март вдигна с 0.5 процента лихвите по потребителските и ипотечните кредити, стари и нови. Преразглеждане на условията по отпускане на заемите се очаква и от Банка Пиреос България, но оттам не се ангажираха с конкретни срокове. В момента, в който решим да предприемем подобна стъпка, всички заинтересувани страни ще бъдат уведомени, съобщиха от финансовата институция.

Прогнозите за преобръщане на лихвената политика на банките, които до миналата есен се конкурираха с все по-евтини заеми, зачестиха в края на 2007 и началото на 2008 г. Повечето банкери предупредиха, че оскъпеният външен ресурс ще се отрази върху лихвите в България и че банките у нас няма как да останат изолирани от общата тенденция в еврозоната. Индексът EURIBOR, който отчита цената на средствата, търгувани между банките в еврозоната, започна да се повишава още от август миналата година.

За друга част от българските банки поскъпването на кредитите е обвързано с покачването на индексите SOFIBOR (за левови кредити) и EURIBOR (за заеми в евро), които плюс определена надбавка формират крайната лихва за клиента. В договорите на тези финансови институции с клиентите присъства клауза, според която промяната на базовия лихвен процент се отразява в цената на заема. При Уникредит Булбанк например всяко увеличение на индексите с по 1% качва и лихвата по кредита с 1%. При нас няма кампанийно увеличение на лихвите по кредитите, но при всички случаи поскъпването на ресурса няма как да не се отрази на цената на заемите, каза пред "Дневник" главният изпълнителен директор на банката Левон Хампарцумян. "Палитрата ни от продукти е голяма, клиентите са много и всичко се определя в зависимост от конкретния случай", допълни той. Промяната в SOFIBOR и EURIBOR се отразява и в лихвите по ипотечните кредити на Прокредит банк, което също е залегнало като условие в договора за заем с клиента. От финансовата институция уточниха, че засега не планират друг вид поскъпване на заемите.

По принцип лихвите по повечето дългосрочни заеми, каквито са и ипотечните, са обвързани с движението на EURIBOR и SOFIBOR, за да отразяват промените в международните пазари, откъдето банките набират ресурси.

ПИБ, СИБанк, МКБ Юнионбанк и Инвестбанк засега не планират повишение на лихвите. ПИБ бяха една от банките, които оскъпиха през септември отпусканите заеми, след като БНБ въведе по-високи задължителни минимални резерви. На този етап не предвиждаме корекция на лихвите си, тъй като ресурсът, който ползваме, не се набира от външните пазари, каза в понеделник Петър Андронов, главен изпълнителен директор на СИБанк. Той допълни, че и при този вариант собственикът на банката, белгийската KBC, има сравнително изгодни параметри на финансиране. Само при един от потребителските левови кредити на СИБанк лихвата е вдигната с по-малко от 0.5%, защото не е променяна от две години. От Инвестбанк уточниха, че макар да не планират поскъпване на ресурса, всичко зависи от състоянието на пазара и текущата оценка на риска.

Jekata
25.03.2008, 01:28
Лошо Гошо ...

КомБат
25.03.2008, 10:13

За гаранция може би става само инвестиционния отдел на Експрес банк, нарича се гаранция-Франция :)

Main_Power
04.04.2008, 20:02
Мишок - яко те пързалят от ДСК, но ти това го знаеш. Моята карта изтича февруари и на 18 февруари отидох на Калоян , но ми казаха ,че картите пристигат след 20-то число и няколко дни ги описвали,разпределяли, така че да отида най-добре към 25 февруари. Пак ще губя време.
Това не е нищо хората от Пиб какви са в един клон дето попълних искане за издаване на дебитна карта- отивам да си я искам и ми казват че я няма търсят я и не я намират звъня на картов отдел да питм защо се бави издаването -над10дни и те ми казват че картата е готова в клона -пратена всичко точно обаче касиерката неможе да я намери и се опитва по всякакви начини да ме изпързаля -оставете си телефон като видим къде е причината ще ви се обадим -а аз и казвам -излиза че вие нарочно не ми давате картата защото вашите колеги са я пратили и после половината служители се втурнаха да търсят какво е станало а то картата
била дадена да друг човек -открадната и ми предложиха в най-кратък срок да ми пратят нова ама аз не съм балама в банка дето вътре в нея стават шашми да си поверя парите

LEOPARD
04.04.2008, 22:22
Main_Power вЕрно си балама, първо мислиш, че банката я интересуват твоите 10 лв. в картата и второ мислиш, че служител на банката би дал твоята карта на друг клиент. 90 % от дохода на банката се прави от 10 % от клиентите, останалите просто си избиват комплексите...

RSG
04.04.2008, 22:33
Днес минавам покрай банкомат и решавам да видя какво има в картата. Огромната изненада беше че проверката ми костваше 3 лева!!!
Картатата е от същата банка на която е банкомата - нямам думи просто.

emos
04.04.2008, 22:36
Днес минавам покрай банкомат и решавам да видя какво има в картата. Огромната изненада беше че проверката ми костваше 3 лева!!!
Картатата е от същата банка на която е банкомата - нямам думи просто.Е според котето и ти си от баламите.

LEOPARD
04.04.2008, 22:48
Минимален неснижаем остатък 3 лева, с 99 % вероятност RSG е видял точно това , което съвсем не значи, че тези три лева не са негови. А може с остатъчният процент да греша аз :)

Jay Gould
04.04.2008, 22:50
Main_Power вЕрно си балама, първо мислиш, че банката я интересуват твоите 10 лв. в картата и второ мислиш, че служител на банката би дал твоята карта на друг клиент. 90 % от дохода на банката се прави от 10 % от клиентите, останалите просто си избиват комплексите...

По принцип е така, но щом е така, защо банките искат да приберат парите и на останалите 90%? Дали не е защото тези уж 10%, не са точно с най-големите и несъбираеми кредити, когато им наближи времето и разчитате на останалите 90% балами да покрият загубите?
Като знаем че 60% от кредитите са раздадени къде с обезпечение къде не, на 60 фирми, чудя се дали 10% от тези 60 % ще се съберат?

И последно джентълмени, какво става с птиченцето ПИБ? Ще прескочи ли трапа или не?

RSG
05.04.2008, 12:06
Минимален неснижаем остатък 3 лева, с 99 % вероятност RSG е видял точно това , което съвсем не значи, че тези три лева не са негови. А може с остатъчният процент да греша аз :)
Наличност на 4/4/2008 хх55.04
....
наличност след транзакцията хх52.04 лв.
Банката е Булбанк, банкомата е на Булбанк,
може и да съм от балъците но с тази карта не съм правил транзакции от месец насам.

ssss
05.04.2008, 12:18

По принцип е така, но щом е така, защо банките искат да приберат парите и на останалите 90%? Дали не е защото тези уж 10%, не са точно с най-големите и несъбираеми кредити, когато им наближи времето и разчитате на останалите 90% балами да покрият загубите?
Като знаем че 60% от кредитите са раздадени къде с обезпечение къде не, на 60 фирми, чудя се дали 10% от тези 60 % ще се съберат?

И последно джентълмени, какво става с птиченцето ПИБ? Ще прескочи ли трапа или не?

Ти май ще си поредното дупе което ще плаща актове за манипулации......

Или ти само си питаш нали?

slavikd
05.04.2008, 12:45

Za FIB ne chete li :):):) Tq veche FALIRA :):):) Razprodavat ofisite im :):):). Shto ne sprete da pishete GLUPOSTI i da shashkate balacite..???

kif
05.04.2008, 12:47
ssss, дори и да приемем че някоя банка наистина е закъсала, като гледам тук как се пише, спокойно може да направи добра доходност от разни дела и глоби (справка ЗБ, чл.99, ал.2 относно уронване доброто име и доверието към банката - глоба до 5 млн. лева) :))))

RSG, ако отидеш пак да си направиш справката ще ти пише същото, просто защото ти показва сумата която можеш да теглиш без споменатите вече 3 лв. неснижаем остатък.

ssss
05.04.2008, 12:54
ssss, дори и да приемем че някоя банка наистина е закъсала, като гледам тук как се пише, спокойно може да направи добра доходност от разни дела и глоби (справка ЗБ, чл.99, ал.2 относно уронване доброто име и доверието към банката - глоба до 5 млн. лева) :))))

RSG, ако отидеш пак да си направиш справката ще ти пише същото, просто защото ти показва сумата която можеш да теглиш без споменатите вече 3 лв. неснижаем остатък.

Крайно време е модератора да разкара всички манипулативни теми и и манипулативни изкавания от сорта
1. Добри банки лоши банки
2. Договорните фондове - новите пирамиди
3. Говори се че еди кой си е зле
4. Х ще фалира
5. Y има проблеми
6.....
7...
.
.
20....

Колкото повече такива теми/изказвания като горните има
толкова по-малко сериозни участници ще има и толкова повече сайта
започва да иглежда като в-к Шок, Контра и т.н.
Да не говорим че всичко това подлежи на сериозни санкции

Jay Gould
05.04.2008, 16:56

Za FIB ne chete li :):):) Tq veche FALIRA :):):) Razprodavat ofisite im :):):). Shto ne sprete da pishete GLUPOSTI i da shashkate balacite..???

Наистина не съм чел, а от доста време чувам това онова. Отделно в дир.бг виси тема за банката http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=finance&Number=1948652751&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
но сега като ви чета и като помисля, то няма как българска банка да фалира. Това никога не се е случвало няма да се случи, а слуховете са само една долна инсинуация. Разкайвам се!

ssss
05.04.2008, 17:22
"Чувам това онова" "Има тема в дир бг."
А весник Шок ;Трета възраст; Направи си сам
На такива като теб актове от комисията и БНБ, докато имаш пулс....

ssss
05.04.2008, 17:25
Модераторе, ти ако така триеше и манипулцациите кой фалира и кой не цена няма да имаш.
Но като наричам кретени кретените които "пишат" тука си първа писта....

ssss
05.04.2008, 17:28
Тоя кретен дори си пейства и "форуми" в които се разпространяват НЕПРОВЕРЕНИ И НЕПОДПЛАТЕНИ С НИЩО СЛУХОВЕ ЗА БАНКА- абсолютно си манипулира така да се каже но ти ми изтри моя пост...........

orchis
05.04.2008, 18:25
ssss, в рамките на 5 минути си пуснал 3 мнения. Не говори ли това за лека нервност? В крайна сметка, ако нищо и няма на банката защо са тези емоции?

ssss
05.04.2008, 18:34
ssss, в рамките на 5 минути си пуснал 3 мнения. Не говори ли това за лека нервност? В крайна сметка, ако нищо и няма на банката защо са тези емоции?

В крайна сметка ако се пускат перманентно слухове за някоя банка в България, а и по света и на тези слухове се дава трибуна в един от най-големите инвестиционни форуми и народа се юрне да тегли ти какво мислиш ще стане и с тази банка и с банковата система като цяло с бизнеса с цените и т.н.
Неслучайно в цял свят да се ебаваш с банки/слухове и т.н./ като правят кретенчетата тука/ е мноооого наказуемо!!!
Чудно ли ти е защо е толкова строго а не разсъждават "ако банката е добре кво като има слухове"

Mr_crash
05.04.2008, 18:54
Ако е ОК, защо има слухове?
И то за точно определена банка, а не
за банковата система в БГ или нещо друго.
Клиент съм на банката, до момента е супер!

ssss
05.04.2008, 19:03

За мен въпроса е не дали банката е супер или не а дали сме ОК като участници във форума да четем :

4. Х ще фалира
5. Y има проблеми
6.....
7...
.
.
20....

Ако ти мислиш че това е адекватно ниво за претнциите на форума то аз не мисля така. Много хора които искат да започнат да инвестират на борсата /така като и ние сме започвали на времето/ и прочетат тази
помия какво според теб ще направят.
Преди нямаше такива манипулации бе!

Mr_crash
05.04.2008, 19:12

За мен въпроса е не дали банката е супер или не а дали сме ОК като участници във форума да четем :

4. Х ще фалира
5. Y има проблеми
6.....
7...
.
.
20....

Ако ти мислиш че това е адекватно ниво за претнциите на форума то аз не мисля така. Много хора които искат да започнат да инвестират на борсата /така като и ние сме започвали на времето/ и прочетат тази
Не знам дали са манипулации, но форума е затова.
Въпроса е да отсееш истината от плявата, а това че
всеки може да се регистрира и да пише каквото си
иска е нормално, така трябва да бъде. Иначе се
връщаме 18 години назад.

ssss
05.04.2008, 19:17

4. Х ще фалира
5. Y има проблеми
6.....
7...
.
.
20....

Не знам дали са манипулации, но форума е затова.
Въпроса е да отсееш истината от плявата, а това че
всеки може да се регистрира и да пише каквото си
иска е нормално, така трябва да бъде. Иначе се
връщаме 18 години назад.

Чудно тогава зашо има огромни санкции в закона за кредитните институции за хора които пишат каквото си искат за банките. Както вече казах по цял свят всеки които пише каквото си иска за банка ще му скъсат гъза но в нашия форум вече е нормално. Ето това имах предвид като говорих за нивото.

slavikd
05.04.2008, 21:00
Ami v BG ima 4 banki koito sa balgarski...CCB-tq e na CHIMA-a tuk masova sa akcionerite tam :), CORP-ami tq e edinstvenata deto ima pologitelna razlika ot IPQ do sega...makar, 4e i tq e "PRED FALIT":):) spored palqchovci ot foruma, Investbank... nqma akcii, nqma interes ot "falit" i FIB...tuk ima ogromen broi akcii, spadat pod emisionnata stoinost, targuvat se golemi paketi, i t.n., i nai ve4e moge da se izlagat nqkoi ot drebnite ribi deto imat akciiki i da im se otmaknat na niski niva :)
Taka se ragdat sluxovete. Drebni du6i4ki deto iskat da precakat nqkogo na drebno. FIB e 6estata po golemina na BG pazara. Koga shte falirva...pi4 ti mai vaobshte ne si naqsno kade sme?? Prodalgavai da razprostranqva6 sluxove... DAVAI vse 6te ti se vargat , SHARANI BOLL :)

ssss
05.04.2008, 21:07
Ami v BG ima 4 banki koito sa balgarski...CCB-tq e na CHIMA-a tuk masova sa akcionerite tam :), CORP-ami tq e edinstvenata deto ima pologitelna razlika ot IPQ do sega...makar, 4e i tq e "PRED FALIT":):) spored palqchovci ot foruma, Investbank... nqma akcii, nqma interes ot "falit" i FIB...tuk ima ogromen broi akcii, spadat pod emisionnata stoinost, targuvat se golemi paketi, i t.n., i nai ve4e moge da se izlagat nqkoi ot drebnite ribi deto imat akciiki i da im se otmaknat na niski niva :)
Taka se ragdat sluxovete. Drebni du6i4ki deto iskat da precakat nqkogo na drebno. FIB e 6estata po golemina na BG pazara. Koga shte falirva...pi4 ti mai vaobshte ne si naqsno kade sme?? Prodalgavai da razprostranqva6 sluxove... DAVAI vse 6te ti se vargat , SHARANI BOLL :)

Прав си 100%.
Но аз като гледам не е само тук. Целия инвестор е залят от лайномети.
Когато печелеха ОК. Но когато се обърна тренда /както на повечето борси/ изведнъж за тях всички станаха мошеници, пирамиди, фалират и т.н.

slavikd
05.04.2008, 21:12
I psledno za6toto poveche nqmam namerenie da podargam tapite bezmisleni i manipulativni temi !!! Iskam da prikanq vsichki normalni xora tuk, da SPREM DA PISHEM V TQX!! Da ne obra6tame vnimanie na zlobni i gadni draskachi. Taka, che bai na tazi tema i na vsichki temi ot tozi sort. Uspex na vsichki koito sa investirali i prodalgavat da investirat na BFB!!!

slavikd
05.04.2008, 21:16

Прав си 100%.
Когато печелеха ОК. Но когато се обърна тренда /както на повечето борси/ изведнъж за тях всички станаха мошеници, пирамиди, фалират и т.н.

Samo edno shte ti kaga, greshkata e izcqlo nasha! Prekaleno mnogo vnimanie im otdelqme na tezi drebni chovecheta sas zlobni dushichki, deto sa pod masata ot strax za drebnite si levcheta. Neka se sreshtame v normalnite temi...za sagalenie i moderatora qvno ne gelae da spre balvocha s koito se palni foruma mu. Moga da ti preporacham Profit.bg i dir.bg...tuk vze da stava kato na sedqnka.

ssss
05.04.2008, 21:19

Прав си 100%.

Samo edno shte ti kaga, greshkata e izcqlo nasha! Prekaleno mnogo vnimanie im otdelqme na tezi drebni chovecheta sas zlobni dushichki, deto sa pod masata ot strax za drebnite si levcheta. Neka se sreshtame v normalnite temi...za sagalenie i moderatora qvno ne gelae da spre balvocha s koito se palni foruma mu. Moga da ti preporacham . i dir.bg...tuk vze da stava kato na sedqnka.

+1

Energy
12.04.2008, 11:11
Статия и графика от в. Капитал, 12.04.2008:
http://www.capital.bg/show.php?storyid=483692

Честита нова лихва
... или как финансовата криза промени цената на кредитите и депозитите

Две бурканчета с мед винаги са били по-хубави, отколкото само едно бурканче - и това го знае всяко мече. Всеки икономист и банкер пък знае, че когато си купуваш нещо на по-висока цена, трябва и да го продаваш по-скъпо. Затова колкото повече се оскъпява кредитният ресурс на банките (т.е. колкото по-дълго продължава световната финансова криза), толкова повече се увеличават изгледите за поскъпване на заемите, които те дават.

И се катери, и се катери...

"Банките или вдигат лихвените проценти, или увеличават таксите по кредитите", коментира Виолина Маринова, главен изпълнителен директор на Банка ДСК. Така постепенно почти всички местни финансови институции или вече вдигнаха лихвите, или им предстои да го направят. "Напълно справедливо е при едно значително повишаване на цената на кредитния ресурс една част от това нарастване да се прехвърли и върху крайните кредитополучатели. Банките не могат до безконечност да поемат негатива за собствена сметка", изтъква и изпълнителният директор на Пощенска банка Асен Ягодин.

"Има засилено търсене на левове и на ресурс изобщо", посочва Калин Клисаров, изпълнителен директор на Емпорики банк." Затова се наблюдава и силно раздвижване и по отношение на другия източник на средства за финансовите институции - депозитите. Това автоматично води и по-атрактивни оферти към спестителите. Статистиката на БНБ сочи, че в последните месеци лихвите по депозитите също като цяло се покачват. Това се отнася особено до левовите депозити, тъй като само от местния пазар може да се набавят левове, за които банките напоследък гладуват.

Усложнената обстановка в световен мащаб засега съвсем не се отразява на добрите финансови резултати на българските банки. Според данните от надзора към края на февруари 2008 г. общата им печалба възлиза на 227 млн. лв. Това е повишение с 30.8% спрямо същия период на 2007 г.

Резултатът от поскъпването на заемния ресурс се усеща от клиентите. Според проучване на пазара, направено от консултантската компания "Кредит център", около 70% от кредитополучателите ще бъдат засегнати от покачващите се лихви по заемите. Оскъпяването варира от 0.25 до 1.5 процентни пункта за левовите кредити (виж таблицата) и от 0.05 до 1 процентен пункт за тези в евро, посочва изпълнителният директор Тихомир Тошев. За доста от кредитополучателите това е второто повишаване на лихвените проценти за по-малко от година. "Има и клиенти, за които разликата между първоначалния лихвен процент и настоящия е над два процентни пункта", допълва Тошев. Сходно е и увеличението при потребителските кредити, но промяната не е толкова осезаема за клиентите, тъй като тези заеми обикновено са за по-малки суми.

Има и банки, които не са променили лихвените равнища по заемите, които отпускат. "В противовес на всеобщата тенденция на пазара ние не планираме увеличение на лихвите за съществуващите кредити", коментира Беноа Серпо, директор "Дребно банкиране" в Societe Generale Експресбанк. Засега няма да вдигаме лихвите, съобщиха и от пресцентровете на Банка Пиреос и Алианц банк България.

Като цяло хората с вече изтеглени заеми са в малко по-неблагоприятна позиция. Това е така, защото промоциите на банките по правило са насочени към привличането на допълнителна клиентска маса. Кредитополучателите с вече сключени договори обаче, дори и да поискат да предоговорят заемите си, в повечето случаи не получават лихвените условия, валидни за нови клиенти.

И докато банките си играят с процентите, БНБ започна да публикува много по-подробна лихвена статистика, в която ще се включват данни не само за новоотпуснатите, а и за старите (текущите) кредити. Част от новите показатели е и годишният процент на разходите по потребителските и по жилищните кредити. Той включва всички разноски по получаването на кредит от потребителя (лихви, такси, комисиони и други разходи) - т.е. дава представа за "реалната" цена на кредита.

Другите "бурканчета с мед"

Междувременно финансовите институции продължават да използват различни средства, с които да привлекат повече клиенти и да увеличат пазарния си дял. Особена роля в този процес играят рекламите, които обаче могат да бъдат всичко друго, но не и точен ориентир при избора на банков продукт. Съгласно нормативната уредба те дават информация за някои от най-съществените условия по предлаганите потребителски кредити. За депозитите обаче информацията е по-оскъдна.

"Има много фактори, които могат да оскъпят един кредит извън лихвените проценти и таксите", разказва Николай Прокопиев, прокурист на "Финсити" (консултантска компания в сферата на управлението на личните финанси, част от групата на "Икономедиа", която издава "Капитал"). Така например често срещано е обявяването на гратисен период, през който клиентът може да изплаща само лихви, без да прави вноски по главницата. В много случаи обаче това на практика оскъпява заема, тъй като го отлага по-назад във времето. Промоционалните лихви също могат да се окажат не толкова добро решение, понеже прилаганите след това лихви често са по-високи. Възможно е да се окаже, че кредитът ще е по-евтин, ако го изтеглите без промоционален период с по-ниска лихва, коментира Прокопиев. При жилищните заеми пък освен банковите такси клиентът трябва да заплати такси оценка на имота, както и за нотариалните такси, дължими при изповядването на сделката, следват задължителната застраховка "Имущество", а при някои - и "Живот".

С лихвите би трябвало да се внимава и по отношение на депозитите. Най-често в рекламите се посочва промоционална лихва за даден период, който обикновено е 3 или 6 месеца. В този случай обаче посоченият лихвен процент е на годишна база. На практика, за да се получат реалните лихвени условия, този процент трябва да се раздели на 12 и да се сметне само за броя месеци в промоционалния период, обяснява Николай Прокопиев.

С други думи, преди да се изкушите от някоя оферта, внимателно се запознайте с всички условия по въпросния продукт. Или както би казал Мечо Пух, може и да е така, а може и да не е - то с лихвените проценти никога не се знае.

Лихвената политика на Европейската централна банка (ЕЦБ) до голяма степен определя и тази на България. От една страна, това се дължи на валутния борд и фиксирания курс на лева към еврото. Влияние оказва и фактът, че при предлагането на кредити и депозити в евро банките обикновено използват индексa Euribor като база. Вече близо година ЕЦБ не е променяла основната си лихва, която в момента е на равнище 4% - най-високото за последните шест години. Институцията се намеси за последен път през миналия юни, когато повиши лихвата си с 0.25 процентни пункта до днешното й ниво. Банката следва далеч по-консервативна политика от американския Федерален резерв, който от началото на годината няколко пъти понижи лихвата си с общо 2 процентни пункта до 2.25% - най-ниското й равнище от края на 2004 г. Въпреки прословутия консерватизъм на ЕЦБ обаче тя не може безкрайно дълго да поддържа лихвите си над тези в САЩ, защото това оказва натиск нагоре върху курса на еврото спрямо долара, а с това и върху търговските баланси на страните в еврозоната. Намаляване се очаква обаче най-рано през септември.

http://images25.snimka.bg/005584704-big.jpg

ESE
22.04.2008, 15:00
не зная дали някой от настоящия форум може да ми отговори, но ако има някой, ще се радвам да получа отговор или линк за място където да получа съвет. Та казусът е следния: Имам ипотечен кредит от банка за период от 15 г.; кредитът е обезпечен с три имота- с обща ипотека; кредитът е в лева. - Въпросът ми е - 1.дали да предоговоря кредита в евро? и 2. дали да разделя ипотеката на три отделни ипотеки, или пък да съ събирам парите е евро и да ги оставя нещата както са в сегащното положение.
Много се надявам някой да даде съвет. Благодаря предварително. esebg@yahoo.com

трейс
10.05.2008, 10:35
Интересно четиво за Райфа

стр.4 на http://www.limona.bg/traffic/issues/Traffic_issue_16.pdf

Боримечката
10.05.2008, 10:59
ОББ днес ме загубиха като клиент! Взимат 0.2% от теглене на каса от сумата и това е ...

да не говорим, че при първото теглене не ме и уведомиха за таксите и после ги видях в електронното банкиране.

повечето наши банки все още не се усещат, че подобни услуги трябва да са абсолютно безплатни - ПИБ са добър пример в това отношение!

emos
10.05.2008, 14:57
ОББ днес ме загубиха като клиент! Взимат 0.2% от теглене на каса от сумата и това е ...

да не говорим, че при първото теглене не ме и уведомиха за таксите и после ги видях в електронното банкиране.

повечето наши банки все още не се усещат, че подобни услуги трябва да са абсолютно безплатни - ПИБ са добър пример в това отношение!Добре дошъл в клуба.Дори теглене на техен терминал от картова сметка го облагат 0,2%

nordic
10.05.2008, 15:44
Аз се почуствах като идиот, след като чаках 15 минути пред клона на ОББ в Скай в Гео Милев и се сблъсках с нелюбезна тетка зад гишето, която явно се беше преместила от структурите на БДЖ и за смешните 70 лв. превод до сметка в същата банка ми взе 4лв. комисионна.
На обратния полюс са ЦКБ. Почти без такси за касови операции до 10000лв. и се отнасят с уважение към клиентите. Абстрахирам се от предубеждения, които биха изникнали поради собствениците, просто не понасям обирджийските такси и грубите служители зад гише.
Боримечка, не знаех за ПИБ.

И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - не е съвет и нека всеки проверява таксите преди да решава каквото и да било.

kiro1234
10.05.2008, 16:12
Не зная какво протестирате - това си го пише в тарифата на Банката.
Просто четете по-внимателно.

Боримечката
10.05.2008, 17:01
Не зная какво протестирате - това си го пише в тарифата на Банката.
Просто четете по-внимателно.

Кирооо, аз имам сметки в 4 банки, ОББ-ската ми я отвориха на сила за да ми плащат там заплатата.

1) Нямам намерение да чета и да помня на 4 банки тарифите, че и да следя за промени

2) Подобни услуги трябва да са безплатни!

Нордик - с ЦКБ не съм имал много вземане-даване, но според мен там проблематичен (все още) е малкия брой клонове/банкомати,

а ПИБ наистина взимат много малко такси в сравнение с ОББ, EFG и Ко.

Само чета
19.08.2008, 15:05
...

индианеца
19.08.2008, 15:11

повечето наши банки все още не се усещат, че подобни услуги трябва да са абсолютно безплатни - ПИБ са добър пример в това отношение!
В ПИБ има такса за теглене над 5000 лв на каса.

Само чета
19.08.2008, 16:04
...

der_Ivo
19.08.2008, 17:09
Интересно четиво за Райфа

стр.4 на http://www.limona.bg/traffic/issues/Traffic_issue_16.pdf

Verno interesno:) 4e vaprosnite slujiteli na bankata nai-veroiatno sa pulni idioti i sa govorili gluposti moga da se suglasia, no vaprosnata "kaka" s taia neina tarifa na 4as ot "приблизително 1200 лв" napravo me zakla! :D :D Egati priblizitelno prostata sladurana :D

yonk
19.08.2008, 20:06
teglete si depozitite dokato e vreme che kat pochnat da falirat bankite she nastane xaos i golemi opaski kakto predi niakolko godini na imigrantite preporachvam da ne se lajat ot lixvite v bg. bg strana na bezzakonieto .ste pitate ot kade gi znam tez raboti.rabotia v bank of america i pitam kolegite za niakoi neshta

der_Ivo
19.08.2008, 22:11
teglete si depozitite dokato e vreme che kat pochnat da falirat bankite she nastane xaos i golemi opaski kakto predi niakolko godini na imigrantite preporachvam da ne se lajat ot lixvite v bg. bg strana na bezzakonieto .ste pitate ot kade gi znam tez raboti.rabotia v bank of america i pitam kolegite za niakoi neshta

Ti napravo ni 6a6na s taia informacia, mersi za cennia savet, otivame da teglime koi kakvoto ima :D Za6toto nie tyk ne rabotime v banki v Evropa, nito poznavame niakoi v bulgarskata bankovata sistema, nito niakoi v BNB! Triabva ni niakoia kasierka ot Bank of America da ni dade savet :D :D

der_Ivo
19.08.2008, 22:13

Ti napravo ni 6a6na s taia informacia, mersi za cennia savet, otivame da teglime koi kakvoto ima :D Za6toto nie tyk ne rabotime v banki v Evropa, nito poznavame niakoi v bulgarskata bankovata sistema, nito niakoi v BNB! Triabva ni niakoia kasierka ot Bank of America da ni dade savet da ke6irame "dokato e vreme" :D :D

yonk
20.08.2008, 00:50
abe sto da vi otvariam ochite stoite si na tamno (tam v tretia sviat )da vi e iasno

emos
20.08.2008, 06:00
abe sto da vi otvariam ochite stoite si na tamno (tam v tretia sviat )da vi e iasnoДа разбираме ли ,че ще фалира и държавата и няма да се излаща и гарантираните 40000.

NoLand
20.08.2008, 10:50

Няма нищо по-естествено от това банките да взимат такса за теглене в брой - първо, имат разходи, свързани с това, и второ - работата им е да стимулират безкасовите плащания, защото е по-изгодно за всички. Ако отидете в Европа и Америка, ще разберете какво е такса. Тук банките промотират продукти чрез премахването на такси или минимални такива, за да почнат хората да ги използват. На по-късен етап таксите ще бъдат постепенно увеличавани. Приходът от такси за една банка е от съществено значение за банката, нормалното съотношение е 30 % от такси и 70% лихвен приход - такъв е доходът на нормално рискова банка - колкото по-голям е лихвеният приход, толкова по-рискова е банката.

Мой приятел например, банкер във Франция на доста добра позиция, има само една кредитна карта, защото таксата за поддръжка е 20 евро месечно! Естествено, Франция е доста изостанала по отношение на кредитните карти в сравнение с Англия, но все пак е по-развита от БГ.
В Англия, например, таксата на Черната АМЕХ е 800 английски лири.

Но, както казваше един грък от консултанския бизнес преди 15 години, в Гърция никой не плаща за акъл!

С всички тези Европейски банки, които са тук в БГ, няма да чакаме дълго банковите услуги да стигнат Европейските нива.

Barky
20.08.2008, 11:27

Ей yonk, и ти ли с тези апокалиптични прогнози за сриване на банковата ни система?! Не зная от къде се появи, но много напомняш на друг „презокеански банков анализатор”, който освен да плюе и черни, друга функция в този форум няма. Къде казваш, че се намираш? В САЩ? И там колегите ти ги предсказват тези неща? Разбираш ли добре езика, нещо да не би да се е получило „Изгубени в превода”?

sentex
20.08.2008, 11:58

КЪДЕ , КЪДЕ РАБОТИШ? ТАЯ БАНКА ИЗМИСЛЕНАТА ТОЛКОВА Я Е ЗАКЪСАЛА , ЧЕ......ПИСНА МИ ОТ НЕЙНИТЕ ФАЛШИВИ ЧЕКОВЕ. ЦЯЛ ДЕН СЕ ЗАНИМАВАМ С ИЗМАМИ ТОЧНО ОТ ТАЯ БАНКА... СКАПАНАТА :(

Кисимов
20.08.2008, 12:26
ДИВИЯТ БАНКЕР

АМАДЕО ДЖАНИНИ СЪЗДАЛ "БЕНК ЪФ АМЕРИКА", ЗАПОЧВАЙКИ КАТО ТЪРГОВЕЦ НА КРУШИ

Неотдавна четвъртата по големина банка в света "Бенк ъф Америка" (Bank of
America) понесе силен удар. Наложи се нейни представители да признаят, че
са загубили компютърни записи на данни за сметки и транзакции за 1.2 млн.
американски държавни служители. Сред пострадалите се оказаха и половината
сенатори на САЩ. Впрочем това едва ли би смутило основателя на банката
Амадео Джанини. Когато бил на 15 години, Амадео зарязал училището, а след
още 15 години започнал да създава "банка за бедни". Докато конкурентите му
се разорявали, Джанини събирал стотинките на бедняците и в средата на ХХ
век създал най-голямата в света банкова империя.

Дивият Запад

През април 1906 г. в американския град Сан Франциско се случило страшно
земетресение. Градът бил разрушен почти изцяло. Катастрофата станала през
нощта, от руините избухнали многобройни пожари, които засилиха паниката.
Но управителят на местната "Бенк ъф Итали" (Bank of Italy) Амадео Джанини
не се объркал. Успял да се облече набързо и хукнал към банката си. Съвсем
сам Джанини измъкнал от разрушената сграда всички активи - злато, монети и
ценни книжа за 2 млн. долара (сега около 40 млн. долара). Страхувайки се
от крадци, Амадео нахвърлял ценностите в мръсна каруца, натрупал отгоре
портокали и ги откарал във вилата си. Два дни по-късно "Бенк ъф Итали"
първа в Сан Франциско подновила работата си.

Амадео Петер Джанини се родил на 6 май 1870 г. в хотела на градчето Сан
Хосе, разположено на около 50 мили от Сан Франциско. Родителите на Амадео
били италиански емигранти. Баща му пристигнал в Калифорния в разгара на
златната треска и дори успял да припечели нещо. Но парите стигнали
единствено за купуването на малка ферма. Когато Амадео навършил седем
години, баща му застрелял един от сезонните работници, който изчислил, че
са го ощетили с един долар. Западът наистина бил див...

Амадео напуснал училище на 15 години, завършил тримесечни счетоводни
курсове за шест седмици. По онова време италианските емигранти живеели
като като в голямо семейство и решавали проблемите си по семейному.

"Семейните" отношения въобще не били пречка търговските компании да не се
конкурират ожесточено помежду си. Веднъж когато Амадео отивал към една
ферма, чиято реколта смятал да купи, видял по пътя пред себе си конкурент.
Джанини минал напряко, прекосил с коня си една малка река и бързо стигнал
до фермата. Когато и конкурентът се добрал до нея, Амадео вече стискал
ръката на фермера за сключената сделка. Не след дълго Джанини станал
най-уважаваният търговец на продукти в Сан Франциско. На 17 години той
реализирал сделка за цена колкото тригодишната печалба на "Л.Скатена енд
Къмпани". След като изкупил тихомълком цялата реколта от круши в окръга,
той създал търговски дефицит, надул цените и сложил 50 хил. долара в джоба
си.

Вторият му баща ценял високо деловите качества на заварения си син. Когато
Амадео навършил 19 години, станал пълноправен партньор, получавайки
половината от семейното предприятие.

Банка за италианци

Когато станал на 30 години, на Джанини му омръзнало да търгува с плодове и
зеленчуци. В края на 1900 г. той заявил на приятелите си, че възнамерява
да си намери друго поприще. Амадео продал дела си от компанията на втория
си баща на служителите на фирмата и се оттеглил в "заслужена почивка".
Всъщност кариерата му тепърва започвала.

През 1902 г. починал тъстът му, който притежавал дял в "Кълъмбъс Сейвинг
енд Лоун Съсайъти" (Columbus Savings & Loan Society) - скромна банка в
италианския район Сан Франциско. Семейството помолило Амадео да влезе в
съвета на директорите на "Кълъмбъс". Отначало Джанини посещавал формално
заседанията на съвета на директорите, но след това се увлякъл от банковата
дейност. И веднъж се решил да предложи на останалите банкери да разширят
работата си сред италианските работници - като им откриват сметки и
най-важното - като им отпускат кредити. "Дребният клиент е по-добър от
големия - твърдял Джанини. - Той започва с ваша помощ и остава с вас до
края, докато големият клиент зарязва банката веднага щом установи, че не
му е изгодно." Идеята му обаче била посрещната с насмешка."Кълъмбъс" се
придържала към основаната за онова време ориентация на американските банки
- към богата клиентела.

Амадео бил вбесен от реакцията на съвета на директори на "Кълъмбъс". Той
напуснал банката, на която бил и клиент, и шашнал вицепрезидента й, като
заявил: "Смятам да открия банка. Кажи ми как се прави това." Джанини
определено умеел да убеждава. Не след дълго състоятелните италианци в Сан
Франциско обсъждали идеята за създаване на банка. Необходимите за целта
150 хил. долара Амадео събрал с помощта на втория си баща и още десет
приятели на семейството му. На 5 октомври 1904 г. "Бенк ъф Итали"
започнала да работи. Тя се намирала в помещението на бивш бар срещу офиса
на "Кълъмбъс". Амадео направил бившия барман помощник касиер. В залата
имало три стола, сейф и сметачна машина.

Джанини обявил девиза на новата банка: "за да правиш пари - кредитирай
обикновения човек". Той не виждал принципна разлика между успешната
търговия с продукти и банковата дейност. Главното, според него, било
клиентите да гледат на банкера като на човек от своето семейство. "Бенк ъф
Итали" бързо се наредила сред водещите банки. Още през първата година
вложенията в нея надвишили 700 хил. долара (около 13.5 млн. долара по
днешния курс).

От японците до жените

Само нюхът обаче не е достатъчен, за да превърне някого в банкер. Преди
сто години, както и днес, банките фалирали и потъвали, заедно с надеждите
на своите вложители. Младата "Бенк ъф Итали" за първи път опитала риса да
изчезне завинаги по време на земетресението през април 1906 година. Само
два дни след трагедията Амадео открил временен офис на банката в двора на
местната корабостроителница. Всички документи се попълвали под открито
небе върху импровизирана маса от две бъчви. Там се раздавали кредити за
възстановяване на домовете, без да се представят някакви гаранции за
платежоспособността на клиентите.

Година по-късно, по време на банковата криза през 1907 г., Джанини се
оказал един от малкото банкери с достатъчно пари в брой, за да се разплати
с всички, които искали да изтеглят парите от сметките си. Така Джанини си
създал репутация на солиден банкер.

Докато колегите му продължавали да смятат, че навлизането в зоната на
влияние на друга банка е неетично, Джанини създал първата национална
банкова мрежа в Съединените щати. Първият клон на "Бенк ъф Итали се появил
в Сан Хосе, родния град на Амадео. Той бил разположен в същия хотел, в
който банкерът дошъл на бял свят. Новите клиенти на банката били японци,
китайци, мексиканци, славяни и евреи - все хора, които останалите банкери
смятали за недостойни за внимание. Джанини наемал чиновници, говорещи
различни езици, които да работят с тях, и организирал в банката редица
национални департаменти. Той обаче не спрял дотук. Не толкова отнемал
клиентите на конкурентните банки, колкото мобилизирал финансовите ресурси
на онези жители на страната, на които никой преди него не обръщал
внимание. "Бенк ъф Итали" например създала специални програми за
привличане на учениците и жените.

Едно отправилата, на които Джанини учел сътрудниците си, било, че
прекалено малки влогове не съществуват. Веднъж той дори уволнил показно
един чиновник, който отказал на клиент да му открие сметка за два долара.
За да привлекат в банката си работещите на редовна смяна през деня,
отделенията на "Бенк ъф Итали" затваряли в 20.00 ч. вечерта. Фермерите
можели да идват в града само в събота и в неделя, така че банката на
Джанини работела и през почивните дни. Към средата на 1920 г. "Бенк ъф
Итали" била вече третата по големина банка в страната.

Идеалният мениджър

Било очевидно, че една от най-големите банки в страна като САЩ не може да
продължава да се нарича "Банка на Италия". Джанини намерил изящно решение
и на този проблем. През 1928 г., той купил една от най-старите в Ню Йорк
"Бенк ъф Америка", изчакал три години и консолидирал под тази марка цялата
си империя, дотогава известна като "Бенк ъф Итали". Още преди
приключването на този процес обаче, Джанини, който навършил 60 години,
започнал да се чувства зле. През 1930 г. той тържествено се оттеглил и
заминал на лечение в Европа.

Но на бореца Джанини не му били писани спокойни старини. Това, което
окончателно го накарало да се върне на работа, били опитите на новото
ръководство на "Бенк Ъф Америка" да я продаде на по-голяма банка.
Проблемът бил в това, че през цялото време той бил обикновен наемен
мениджър и не притежава дори едни процент от своята банка. Болният Джанини
се върнал в Ню Йорк и казал всичко, което мисли за "новата политика" на
банката на заседание на съвета на директорите й. Присъстващите обаче не се
съгласили с мнението му. Джанини се вбесил и обявил война на съвета на
директорите. Амадео отново се почувствал млад, енергичен и непреклонен.
"Има две гледни точки - коментирал конфликта той. - Едната е моята, а
другата е грешна."

Основната битка се разгърнала още на следващото събрание на акционерите.
Мениджърите на банката заложили на седем хиляди големи акционери, а
Джанини се обърнал за подкрепа към 200 хиляди дребни собственици на
дялове. И спечелил. През 1932 г. здравият и енергичен Джанини отново
държал в ръце ръководството на "Бенк ъф Америка". Сега тя трябвало да бъде
спасявана. За да се пребори с последствията от спада на деловата
активност, Амадео пътувал из страната, давал интервюта и се срещал с
обикновени хора. Навсякъде той повтарял като заклинание думите: "Кризата е
следствие от страховете ни". Харизмата на Джанини направила невероятното.
В разгара на Голямата депресия в "Бенк ъф Америка" идвали по 30 хиляди
нови вносители на месец.

Всичко било наред, но победите започнали да главозамайват Джанини и с
течение на времето му започнало да става неадекватно. През 1937 г.
министърът на финансите Хенри Моргентау заявил, че "Бенк ъф Америка" е
отпуснала много рисковани земи и изплаща твърде щедри дивиденти. На
следващото заседание на съвета на директорите Джанини нарекъл това
поведение "работа на банда проклети евреи, които чрез машинации искат да
заграбят контрола върху банката". В следващия миг двамата водещи
холивудски продуценти Луис Майер и Йозеф Шенк, които били членове на
съвета на директорите на банката, напуснали залата. Не след дълго
министърът на финансите бил разбуден от телефонно позвъняване в три часа
през нощта от крясъка на Джанини: "Ще разкажа на целия свят какво
представляваш, еврейски негодник!" В резултат между финансовата
министерство и "Бенк ъф Америка" избухнала война, която продължила цел три
години, но завършила с това, че банката станала най-голямата в света с
активи от 7 млрд. долара.

Амадео Джанини починал на 3 юни 1949 г. на 79 години. При четене на
завещанието му станало ясно, че имуществото на най-големия банкер в САЩ
възлизало само на половин милион долара. Джанини прекарал целия си живот в
къщата, която купил на младини. Гардеробът му включвал само четири костюма
и три чифта обувки.
(Б)

javor
21.08.2008, 23:44

Ей yonk, и ти ли с тези апокалиптични прогнози за сриване на банковата ни система?! Не зная от къде се появи, но много напомняш на друг „презокеански банков анализатор”, който освен да плюе и черни, друга функция в този форум няма. Къде казваш, че се намираш? В САЩ? И там колегите ти ги предсказват тези неща? Разбираш ли добре езика, нещо да не би да се е получило „Изгубени в превода”?

US-Notenbank befьrchtet Bankensterben
US-Notenbank се опасява от умиране на банки.
Споменава се за към 600 банки
http://www.mmnews.de/index.php/20080820823/MM-News/US-Notenbank-befurchtet-Bankensterben.html

In den USA dreht sich die Abwдrtsspirale immer schneller. Fast alle Banken sind pleite.
В Америка се върти спиралата на долу все по -бързо.Повечето банки пред плайте.
http://www.mmnews.de/index.php/20080713612/MM-News/USA-Der-Untergang.html

US-Banken-Crash: Who`s next?
http://www.mmnews.de/index.php/20080819819/Borse/US-Banken-Crash-Whos-next.html#comments

Фалирали банки,през последните години
http://www.fdic.gov/bank/individual/failed/banklist.html

yonk
23.08.2008, 23:35
darjavata niama dostatachno pari da izplati vsichki depoziti za tolkova kratko vreme i ste abdikira kato obeshtae da gi izplasta po spisatzi godini nared kato prez tova vreme valytnia bord ste e snet i darjavata ste vi izplati stotinki zashtoto vsi4ko se izplasta v bg levove neshtata ot 1997g se povtariat no po dryg stzenarii. togava izsmykaxa parite na jiveeshtite v bg a sega sa se pritzelili v parite na bg imigrantite mislete s glavite si ne se ystaviaite na bg mafiata da vi izmami

psihiatura
24.08.2008, 09:13
darjavata niama dostatachno pari da izplati vsichki depoziti za tolkova kratko vreme i ste abdikira kato obeshtae da gi izplasta po spisatzi godini nared kato prez tova vreme valytnia bord ste e snet i darjavata ste vi izplati stotinki zashtoto vsi4ko se izplasta v bg levove neshtata ot 1997g se povtariat no po dryg stzenarii. togava izsmykaxa parite na jiveeshtite v bg a sega sa se pritzelili v parite na bg imigrantite mislete s glavite si ne se ystaviaite na bg mafiata da vi izmamiАбе я кажи къде си да пратя да те приберат момчетата,че обикалят от една седмица и не могат да те открият

javor
25.08.2008, 22:28
Безконтролна структура атакува пазара на кредити

http://dnevnik.bg/show/?storyid=542264

"Дубай инвестмънт" отблизо
http://dnevnik.bg/show/?storyid=542270

HuKu
26.08.2008, 11:57
Вижте тук има класация за харесвани и нехаресвани финансови институции
http://аllfinancebg.com/category/banks.html

mom4i
26.08.2008, 12:47
http://www.allfinancebg.com/category/banks.html

хехе голямо чъкане ще падне ама като гледам е добре работата точните места за точните компании

HuKu
26.08.2008, 20:25
незнам дали ще е кликане ама чесно някои банки си заслужават да ги хулиш и по скоро служителите им ...

Ilia_petrov
27.08.2008, 09:08

Това е интересна тема от няколко месеца я следя но не вземах участие. Българските банки няма какво да ги коментрирам има някои които са под всякакви критики като пример мога да ви посоча една която доскоро а незнам дали е фиксирано вече нямаха единна система за оперативната си дейснот и проверка на сметка и т.н. между отделните клонове беше невъзможно, но да не забравяме че все пак сме България :)

HuKu
27.08.2008, 13:05
Аз мисля , че се досещам за коя банка става на вапрос. Ще подскажа , че в моркста столица сградата изглежда малко като летяща чинийка. Ха сега :)

mom4i
27.08.2008, 17:33
Е то това май беше проблем които го отсраниха ако не се лъжа, но определено беше неудобно за финансова институция в 21 век

Това е интересна тема от няколко месеца я следя но не вземах участие. Българските банки няма какво да ги коментрирам има някои които са под всякакви критики като пример мога да ви посоча една която доскоро а незнам дали е фиксирано вече нямаха единна система за оперативната си дейснот и проверка на сметка и т.н. между отделните клонове беше невъзможно, но да не забравяме че все пак сме България :)

slavikd
27.08.2008, 18:52
40% от депозитите са гарантирани
Dnevnik.bg - 27 Август 2008, 17:16

Очаква се новата система за гарантиране на депозитите, при която вноските на банките във фонда за гарантиране на влоговете ще се определят според риска на всяка банка, да заработи през 2009 г. Това пише в годишния отчет за 2007 г. на фонда. За да се приложи, са необходими промени в закона за гарантиране на влоговете.
В момента проектът е в последния си етап - приключване на стрес теста на новия метод във всяка отделна банка и правната му обосновка. Амбицията на фонда е до края на 2008 г. да бъде внесено предложението за законова промяна в Министерството на финансите, пише още в отчета.
След обсъждания с банките, БНБ, Министерството на финансите е предпочетен комбиниран модел, използващ количествени и качествени показатели. В количествените влизат капиталовата адекватност, възвращаемостта на капитала, възвращаемостта на активите, коефициентът за ефективност, показателите за качество на активите и за ликвидност. Качествените критерии са надзорният рейтинг, определян от БНБ (CAMELS), и рейтинг, присъден от международна агенция. Всеки от показателите носи определен брой точки. Информацията няма да бъде публична.

HuKu
27.08.2008, 20:33
Е то това май беше проблем които го отсраниха ако не се лъжа, но определено беше неудобно за финансова институция в 21 век

банковите системи трябва да се безгрешни да са защитени и да няма ами неможем и такива неща за дадени услуги които се предлагат. е днес някаде четох че на 1млн души банковата информация е продадена през ebay това е безумие направо.

mom4i
28.08.2008, 08:40

банковите системи трябва да се безгрешни да са защитени и да няма ами неможем и такива неща за дадени услуги които се предлагат. е днес някаде четох че на 1млн души банковата информация е продадена през ebay това е безумие направо.

Това за Ebay и аз го четох мн кофти бих се почуствал да се сабудя сутринта и да не намеря пари по сметката си или да отида да плащам нещо в магазина и да ми кажат че нямам наличност.

Ilia_petrov
28.08.2008, 11:08

това с рейтинга е готено , но има недеоценени банки плачат за още НЕ :)

mom4i
28.08.2008, 14:35

http://brsm.bntu.by/images/Smile.jpg

HuKu
28.08.2008, 21:25

Следя аз класацията гледам Сосиететата впрегнаха каручката и от последните места сега са в челото интересно ще е :))

javor
28.08.2008, 22:25

Следя аз класацията гледам Сосиететата впрегнаха каручката и от последните места сега са в челото интересно ще е :))

Докато гледате класацията,ви препоръчвам да следите и новия филм"Тази банка вече фалира а другата по късно",като вече пуснаха първа серия"Края на началото"

Кредитната криза: краят на началото

МВФ нарекоха това, което се случва, най-големият финансов шок от времето на Голямата депресия - пише анализатор на The Independent.
Малко след тъжната първа годишнина на кредитната криза сме в състояние, което може да се определи като „краят на началото". Защото Кен Рогоф, бивш главен икономист на МВФ предупреди, че през следващите няколко месеца може да видим фалит на някоя наистина голяма банка
http://money.ibox.bg/news/id_594989673

HuKu
29.08.2008, 08:42

Докато гледате класацията,ви препоръчвам да следите и новия филм"Тази банка вече фалира а другата по късно",като вече пуснаха първа серия"Края на началото"

МВФ нарекоха това, което се случва, най-големият финансов шок от времето на Голямата депресия - пише анализатор на The Independent.
Малко след тъжната първа годишнина на кредитната криза сме в състояние, което може да се определи като „краят на началото". Защото Кен Рогоф, бивш главен икономист на МВФ предупреди, че през следващите няколко месеца може да видим фалит на някоя наистина голяма банка

Това определено трябва да се гледа ще има какво да се види :)

Ilia_petrov
29.08.2008, 10:49

Незная кои оценен и кои недооценен ама определено се раздвижват позициите явно не се харесва от някои така :)))

YNM
29.08.2008, 11:31
имал съм взимане даване със 7-8 банки в ОББ например ме накараха да изчакам зад едно въженце номерца раздали .....веднага им бих дуспата за такива дребни нещица съм сменял банки тази година си откривам сметка в ПИБ откъдето ме изумяват с некадърността си просто са уникални по лоша банка няма доброто при мен е че на са ми основната банка а просто са ми близо и на удобно място след като си подсигурих карти и инт. банкирането срещата ми с тях ще е 1-2 пъти в год.
житейски опит ;)

javor
30.08.2008, 11:23
Хайде и 10 тата Банка здаде по опис!
Wieder Bank pleite in den USA
Die Integrity Bank of Alpharetta in Atlanta im US Bundestaat Georgia ist hinьber.
http://www.mmnews.de/index.php/20080830913/MM-News/Wieder-Bank-pleite-in-den-USA.html

yonk
31.08.2008, 02:12
samo 1.7% ot depozitite sa garantirani ot darjavata.az pitam ako niakoi znae da mi otgovori. kak darjavata 6e izplati 32miliarda depoziti s 600 miliona fond ako sly4aino mi se sbadnat prognozite 4e y balgarskite vlojiteli skoro 6e nastapi panika

Tradanza
31.08.2008, 09:23
samo 1.7% ot depozitite sa garantirani ot darjavata.az pitam ako niakoi znae da mi otgovori. kak darjavata 6e izplati 32miliarda depoziti s 600 miliona fond ako sly4aino mi se sbadnat prognozite 4e y balgarskite vlojiteli skoro 6e nastapi panika

Фондът гарантира депозити до 40000 лв. или равностойността им във валута.

Mr_crash
31.08.2008, 09:47

Верваме ти!

Tradanza
31.08.2008, 10:27

Верваме ти!

Е па ако искате :D

HuKu
31.08.2008, 15:13
Хехе днес идва края на месеца гледам ПИБ са парви в тази класация да видим кой ще издържи явно са си спретнали отбор по кликане ;)

yonk
31.08.2008, 22:51
fonda garantira. to i az moga da garantiram. v tozi fond ima 600 miliona kajete mi kak s tezi sredstva 6e se izplatiat 32 miliarda depoziti koito ve4e sa vlojeni 4rez texni xora v imoti edna banka da falira i balgarite 6e se panikiosat i togaz i az 6e vi garantiram 4e koito ima depozit v bankata 6e izdyxa sypata

Jaya
01.09.2008, 01:12
Така е - една банка подхлъзне ли се, всички падат.
Но няма опасност засега :-)

А парите наистоина са гарантирани - до 40к. Да му мислят тези, които имат повече и ги спестяват, а не инвестират ;-)

Ilia_petrov
01.09.2008, 10:28
Гледам отбора на ПИБ е спечелил :) добре добре :) дано и на пазара да спечели :)

Petronius
01.09.2008, 15:24
Заслужено най-добрата банка! Аз съм с много добро впечатление от обслужването в ПИБ, а пък като ги сравня с другите банки, направо са върха.

mom4i
01.09.2008, 16:11
И другите участници са с добро обслужване но в ПИБ е доста на ниво. Гласувах ЗА :)

HuKu
02.09.2008, 07:05
ПИБ :)))))

Ilia_petrov
02.09.2008, 11:37
Всеки с предпочитанията си :)

YNM
02.09.2008, 12:07
Заслужено най-добрата банка! Аз съм с много добро впечатление от обслужването в ПИБ, а пък като ги сравня с другите банки, направо са върха.

ако реденето на две места / внасяне-теглене/ за теб е супер за мен това е губене на време ,от интер. банкирането определено съм недоволен не е направено за мое удобство и лесно ориентиране ,служителките са вежливи имат желание да угодят на клиента но трябва да съм подготвен и да им казвам какви изисквания имам единственното им ценно качество е че са хубавки ;)
абе стават ама чак пък най добрите айде сега

пример с др банка
влизам отивам на касата подавам лична карта казвам по коя от сметките ми да се преведат парите които внасям и си излизам /5мин/ най много
за какво говорим

HuKu
02.09.2008, 13:23
Гледам отбора на ПИБ е спечелил :) добре добре :) дано и на пазара да спечели :)

Пиб с това ново интернет банкиране малко се поизложиха никакъв дизайн, не че не върши работа ама все пак

Ilia_petrov
03.09.2008, 08:38

Пиб с това ново интернет банкиране малко се поизложиха никакъв дизайн, не че не върши работа ама все пак

Това с банкирането съм съгласен. малко дискомфортно се чуствам с него с него :)

Anton Chigurh
03.09.2008, 08:54
Не мога да разбера какво толкова не ви харесва в интернет банкирането на ПИБ-а. Не му ли свикнахте вече? Според мен си е много добро.

Bully
03.09.2008, 09:43

ако реденето на две места / внасяне-теглене/ за теб е супер за мен това е губене на време ,от интер. банкирането определено съм недоволен не е направено за мое удобство и лесно ориентиране ,служителките са вежливи имат желание да угодят на клиента но трябва да съм подготвен и да им казвам какви изисквания имам единственното им ценно качество е че са хубавки ;)
абе стават ама чак пък най добрите айде сега

пример с др банка
влизам отивам на касата подавам лична карта казвам по коя от сметките ми да се преведат парите които внасям и си излизам /5мин/ най много
за какво говорим

да не говорим за лихвените проценти по кредити, че тогава направо се чудя как са в 10-ката...

mom4i
03.09.2008, 12:04
явно пр си върши работата все пак са на първо място, иначе за лихвите и критериите за кредити и аз се чудя как са в десетката

HuKu
03.09.2008, 16:27

Ами интернет банкирането на Пиб-а е странно като web приложение от 18век е малко дизай може би ще помогне :)

skip
03.09.2008, 16:44
Около ПИБ предстоят още "изненадващи" новини и действия които ще ги бетонират на №1!;-)
Само късогледите и слух' вярващите ще вият и ще се бият по челата!:-)

Банката не е спряла да се развива и да инвестира в модерна клонова мрежа и персонал!

п.с - Мислете!!!

YNM
03.09.2008, 18:07
Около ПИБ предстоят още "изненадващи" новини и действия които ще ги бетонират на №1!;-)

Банката не е спряла да се развива и да инвестира в модерна клонова мрежа и персонал!

п.с - Мислете!!!

ами мисля и докато мисля гледам баланса по сметка който си стои от 31.08 2008 г не са отразени тегления 1-3 .09
и това чудо не бях виждал за малко де се заблудя- какви ли изненади може да направят ....................ще се оправят :lol:

HuKu
04.09.2008, 08:30
е то това си е система и си има някаква рутина мен това ми харесва, че системата им е единна не е като борика само няколко пъти през деня да има сетълмент

Ilia_petrov
04.09.2008, 12:31
Абе незная допада ми КТБ на мен няма ласкави офиси но обслужването е ок което е важно и банкирането е добре , ще гледам да си гласувам за тях пък и инвестиралите в нея ще се радват ако е добре оценена от клиентите

Bully
04.09.2008, 12:45

п.с - Мислете!!!

да ти имам мисленето - щом за теб една банка е само и единствено модерна клонова мрежа и персонал, айде няма нужда. Личи от далече, че нямаш взимане/даване с кредитирането на ПИБ, а всичко останало за мен е бошлаф (да, може би лихвите по депозити са от изключителна важност за теб, но не и за мен)... и ПИБа са гола вода в това отношение, направо се чудя как не ви е срам вас платените клакьори да се обаждата във форум, който все пак е финансов и мнозинството са наясна с "качествата" и пазарните позиции на банки като ПИБ.

Barky
05.09.2008, 11:05
Bully, а ти да не си от платените клакьори, които плюят. Да, наистина този сайт е финансов и следва да се включват професионалисти, които да посочват източниците си на информация, но що глупости и помия е излята точно в този сайт, трудно ще намериш другаде.

stdmv
05.09.2008, 11:09
Булбанк спряха от вчера електронното банкиране... Ама това е Булбанк... там всеки гаф е допустим :-)

HuKu
05.09.2008, 15:34
ами не се чудя защо са последни в
тази класация (http://www.allfinancebg.com/category/banks.html)[/url]

Ilia_petrov
08.09.2008, 09:04
Голяма банка мн проблеми :)))

skip
08.09.2008, 09:20

п.с - Мислете!!!

да ти имам мисленето - щом за теб една банка е само и единствено модерна клонова мрежа и персонал, айде няма нужда. Личи от далече, че нямаш взимане/даване с кредитирането на ПИБ, а всичко останало за мен е бошлаф (да, може би лихвите по депозити са от изключителна важност за теб, но не и за мен)... и ПИБа са гола вода в това отношение, направо се чудя как не ви е срам вас платените клакьори да се обаждата във форум, който все пак е финансов и мнозинството са наясна с "качествата" и пазарните позиции на банки като ПИБ.
Пич, ако не не си мислех, че си сърдит сигурно щях да ти кажа, че си прост!
Докато писането ти върви пред мисълта трудно ще отсееш "зърното от плявата"!

п.с - Ако ти си от мнозинството - закъсали сме го!

mom4i
08.09.2008, 10:17
абе пиб-а е пушка добра нямам акции там но в момента ми се струват , че отчетите на всички банкови институции в страната ще бъдат ок без да се наемам с конкретно мнение. А пак и пиб гледам предния месец бе класирана на първо място според този сайт, а и ктб публикуваха съобщение за ръст ще видим в крайна сметка какво ще излезне .

Bully
08.09.2008, 10:20

п.с - Мислете!!!

Пич, ако не не си мислех, че си сърдит сигурно щях да ти кажа, че си прост!
Докато писането ти върви пред мисълта трудно ще отсееш "зърното от плявата"!

п.с - Ако ти си от мнозинството - закъсали сме го!

не те чух да казваш нещо по въпроса за кредитните им условия... ???

Director
08.09.2008, 10:48

Вече май не са последни ;)

mom4i
08.09.2008, 12:35
сигурно са впрегнали екипа за бързо реагиране :)

betty
08.09.2008, 13:34
Имам един въпрос не знам до колко се вписва в темата, предстои ми ипотечен кредит и се чудя между две банки ПИБ или Райфайзен, във втората ми предлагат изненадващо ниска лихва. Моля ако някой е запознат с условията във втората банка, за съвет.

Тъпо парче
08.09.2008, 13:37
Райфа ще ти я вдигнат след 2 месеца (уж СБР-то се покачило...)

betty
08.09.2008, 13:52
Казаха ми че са си вдигнали лихвения процент както и навсякъде но при еврото не било осезаемо, притеснява ме че ми споменаха процент много под тези които знам за някои банки.

betty
08.09.2008, 14:04
Привеждат ми заплатата в нея дали това може да смъкне толкова процента

kiro1234
08.09.2008, 14:50
Условията ги има на сайта им. Иди и ги прочети. Процента при тях се определя от СБР+надбавка (както при всички).

betty
08.09.2008, 14:54
Благодаря аз отдавна съм ги разгледала притеснението ми беше че разликата с останалите е осезаема и дали там след време няма да ми излезе по-"солено", мерси все пак каквато информация мога събирам.

Ilia_petrov
09.09.2008, 09:58

Страшна банка са Direktor направо избягах от тях :)

Daddy Yankee
09.09.2008, 10:00

Е, има някои, които не бягат ;)

Ilia_petrov
09.09.2008, 12:07

Е, има някои, които не бягат ;)

e ако има някои интересна промоциика като сделки без комисионна или преводи без такса бих се върнал :p

betty
09.09.2008, 12:37
Продължавам да се лутам сред ипотечните кредити в ДСК май се оказва че не могат да ми дадат нужната ми сума и работят само с техен оценител. Колкото повече информация получавам по-трудно ми става да си избера банка.

Director
09.09.2008, 12:45
Продължавам да се лутам сред ипотечните кредити в ДСК май се оказва че не могат да ми дадат нужната ми сума и работят само с техен оценител. Колкото повече информация получавам по-трудно ми става да си избера банка.

Ами тогава иди при посредник - ще те посъветва, ще ти помогне с формалностите, ще ти прекара по-лесно кредита и накрая ще ти излезе същото, защото повечето си получават комисионите от страната на банките.

HuKu
09.09.2008, 15:56
betty, Director е прав а и отношението е съвсем друго там все пак заплатите им зависят от това а в банките ако не ти следващия :)

mom4i
09.09.2008, 17:08
HuKu , правси за тях имал съм работа с един от тях помагах на приятел за кредит мн добре се отнасяше човека а и имам чуството , че по бързо стана всичко :)
btw отбора на пиб пак поведе :))))

Jaya
09.09.2008, 23:47

Betty, моят ипотечен е от ДСК. Но ползвах частен банкер там, защото нямах време за губене, лутайки се в безкрайни изисквания и непълни обяснения.

комбайнер
10.09.2008, 01:04
тексим банк не беше ли фалирвала с първата вълна - странно - гледам пак е на пазара?!

HuKu
10.09.2008, 07:34
Ами не са имат едно офисюе от Принцес към Халите като тръгнеш ако не се лъжа, а явно не са щом не са последни като гледам накрая се нареждат жабарчетата ;))

Ilia_petrov
10.09.2008, 11:00
работи си банката нищо и няма :) имат офис май Huku лъдето казва като гледам са я подкрепили клиенти или служители :))))

betty
10.09.2008, 13:03
Благодаря за отзивите вече сънувам проценти, засега най-изгодни са ми условията в Райфайзен, но чух от няколко места че е "скъпа" банка. За ДСК още не съм решила кредита ми много зависи и от оценката, разбира се.

YNM
10.09.2008, 14:36
с ПИБ опрравяне няма,
до този момент не ми се беше налагало да правя от тях превод днес се наложи и ми разказаха играта , по калпави от тях съм убеден че не може да има .
Някой би ли ми казъл как да направя превод от виртулният им клон веднага , из безсмислените им писаници ме изписва - Бенефициент проверен - не
че преди малко увиках един олигофрен по тел.
аман от калпазани едно нещо както трябва не се прави в тази държава

mom4i
10.09.2008, 15:26
с ПИБ опрравяне няма,
до този момент не ми се беше налагало да правя от тях превод днес се наложи и ми разказаха играта , по калпави от тях съм убеден че не може да има .
Някой би ли ми казъл как да направя превод от виртулният им клон веднага , из безсмислените им писаници ме изписва - Бенефициент проверен - не
че преди малко увиках един олигофрен по тел.
аман от калпазани едно нещо както трябва не се прави в тази държава

интернет банкирането е ..... давай против тогава в онази класациика :)

Ilia_petrov
10.09.2008, 18:07
абе незнам за пиб-а ама това SG какво прави на първо място аз мисля че нямат толкова клиенти явно пр-четата яко кликат :) да показват резултата на топ мениджмънта :)))

HuKu
10.09.2008, 21:17
абе незнач за SG ама ми е интересно как големи банки като дск са едни от последните явно колкото по големи толкова повече клиенти толкова повече проблеми а пак SG имат нужда от популярност нещо остават назад направиха една рекламка с онази дето дупето и е в Севлиево и голяма работа др колко наливат за реклама бедна им е фантазииката и явно кликат като луди самите те :)))))))

Barky
10.09.2008, 22:44
YNM, има ли тема, в която не си плюл по пиб? Че интернет банкирането не е много юзър-френдли, не е, ама всички свикнахме с него вече. Аз отблизо ги следя - казаха, че до Нова година ще го оправят съвсем и ако не са - пръв ще ги наплюя.

mom4i
11.09.2008, 13:14
дано да го коригират малко наложително е иначе важното е че бачка :)

YNM
11.09.2008, 17:49
YNM, има ли тема, в която не си плюл по пиб? Че интернет банкирането не е много юзър-френдли, не е, ама всички свикнахме с него вече. Аз отблизо ги следя - казаха, че до Нова година ще го оправят съвсем и ако не са - пръв ще ги наплюя.

това което пиша е самата истина ,работя с две банки но от другата имам съвсем дребна забележцица .Аз не следя не чакам, искам като се каже или напише нещо хората да държат на него .За мен утре е късно .........да не става дума за някоя девойка че да я чакам да стане пълнолетна .

Barky
12.09.2008, 09:27
YNM, ОК съм с това, което казваш. Само че за мен това, че един-два пъти съм си скъсал нервите с електронното банкирането на ПИБ не е достатъчно основание да скъсам с банката, с която съм от години, и да я плюя. Имам горчив опит с други банки, но не ми се говори за това.

HuKu
15.09.2008, 12:22
еха като гледам какво става навън кога ще дойде времето и при нас да видим окрупняване и такива сделки в банковия сектор, които го мачкат днес

IVO_
19.09.2008, 00:04
Какво ви е мнението за Булбанк ?
През декември 2007 г. си открих левова сметка към тях и се регистрирах за интернет банкиране ! Служителката любезно ми предложи , че имам право и на сметка в евро ! Реших , че е удобство и приех ! Не работя с евро и тази сметка никога не съм я ползвал ! Каква беше изненадата ми , когато от банката скоро ми казаха , че евро сметката ми е на минус 11 евро !?! Банкирането в къщи ми показва , че съм на нула ! Имало такса за управление на сметката и независимо , че не я ползвам тя си трупа загуба ! Отделно всеки месец ми одържат 4 лв. за банкирането ! И това ако не е обир ?

yonk
20.09.2008, 06:12
Първа инвестиционна банка (ПИБ) купува най-луксозния самолет в България. Мажоритарните собственици на трезора Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев броили $60 млн. за суперлуксозния джет за трансконтинентални полети "Гълфстрийм G550 . . opi4aite si akala .faraonite kypyvat s prite na vlojitelite

HuKu
20.09.2008, 09:28
През декември 2007 г. си открих левова сметка към тях и се регистрирах за интернет банкиране ! Служителката любезно ми предложи , че имам право и на сметка в евро ! Реших , че е удобство и приех ! Не работя с евро и тази сметка никога не съм я ползвал ! Каква беше изненадата ми , когато от банката скоро ми казаха , че евро сметката ми е на минус 11 евро !?! Банкирането в къщи ми показва , че съм на нула ! Имало такса за управление на сметката и независимо , че не я ползвам тя си трупа загуба ! Отделно всеки месец ми одържат 4 лв. за банкирането ! И това ако не е обир ?

батка не се и чудя защо са толкова нехаресвани тези от булбанката и като цяло самата институция, някои по долу беше поустнал една класациика те никога не са излизали от дъното май като гледам :)

stdmv
20.09.2008, 10:21
И чети тарифите преди да влезеш в банка. Вярно е, че е трябвало да ти обяснят какви са таксите, но не разчитай да ти ги кажат сами...

батка не се и чудя защо са толкова нехаресвани тези от булбанката и като цяло самата институция, някои по долу беше поустнал една класациика те никога не са излизали от дъното май като гледам :)

DeBeers
20.09.2008, 11:07
Първа инвестиционна банка (ПИБ) купува най-луксозния самолет в България. Мажоритарните собственици на трезора Цеко Минев и Ивайло Мутафчиев броили $60 млн. за суперлуксозния джет за трансконтинентални полети "Гълфстрийм G550 . . opi4aite si akala .faraonite kypyvat s prite na vlojitelite

Подготвят се да бягат на друг континент :)

javor
20.09.2008, 21:22

Това определено трябва да се гледа ще има какво да се види :)
Е,кво ще кажеш за последната серийка?Хареса ли ти?
Опитват да спрат сериала,но невярвам,че ще успеят.Хайде приятно гледане,че се очаква новата серия!

HuKu
26.09.2008, 12:47
:) към него можем да добавим и Hustle мн як за едни мошенници

drememi
26.09.2008, 17:20
Аз съм доволен
но явно стават грешки щом така се е случило с теб

Jay Gould
26.09.2008, 17:30

Това са долни инсинуации (няма самолети) и зловредни слухове (хорицата се возат в автобус, за да спестят пари на акционерите), пускани за банката, с цел разбиване на банковата система. ;)
Пускачите на подобни слухове, тярбва да се дадат на ДАНС и да се съдят по бързата процедура, за уронване доверието в бадата, опс-пардон, в банката! ;)

IVO_
26.09.2008, 20:29
Аз гласувам вот на недоверие на Пощенска банка и ПИБ ! В друга вече съм описал как по неясни причини ми изчезнаха 200 лв. от сметката ! Сега двете банки си прехвърлят вината , а аз си чакам парите ! По мои наблюдения това си е човешка грешка , която обаче умело прикриват зад дебелите стени на банките ! Ами ако не бяха 200 лв. , а повече ? Независимо , че не съм в цветущо финансово състояние мога да ги прежаля , но защо ?
Двете банки явно доста се мразят , това не остана скрито за мен ! Но какво ме грее ! Скапана държава сме и това си е ! За първи път го казвам , но за съжаление се убедих лично , че е така ! Ако забавя вноска 200 лв. по заем ще ме скъсат от лихви , такси и заплашителни обаждания , но когато повече от три седмици неправомерно се разпореждат с мои 200 лв. - е трай коню за зелена трева !

stdmv
26.09.2008, 21:04
А, иначе аз съм доволен от ПИБ. Допуснали са грешка, но имат добри условия и са по-бързи и по-любезни от другите.

Аз гласувам вот на недоверие на Пощенска банка и ПИБ ! В друга вече съм описал как по неясни причини ми изчезнаха 200 лв. от сметката ! Сега двете банки си прехвърлят вината , а аз си чакам парите ! По мои наблюдения това си е човешка грешка , която обаче умело прикриват зад дебелите стени на банките ! Ами ако не бяха 200 лв. , а повече ? Независимо , че не съм в цветущо финансово състояние мога да ги прежаля , но защо ?
Двете банки явно доста се мразят , това не остана скрито за мен ! Но какво ме грее ! Скапана държава сме и това си е ! За първи път го казвам , но за съжаление се убедих лично , че е така ! Ако забавя вноска 200 лв. по заем ще ме скъсат от лихви , такси и заплашителни обаждания , но когато повече от три седмици неправомерно се разпореждат с мои 200 лв. - е трай коню за зелена трева !

stdmv
26.09.2008, 21:06
УниКредит - добро електронно банкиране (може би най-доброто), най-високите такси на банковия пазар и трагично обслужване по клоновете.

Аз съм доволен
но явно стават грешки щом така се е случило с теб

IVO_
26.09.2008, 21:20
Да ! Любезни са , но когато стане грешка няма ясна процедура за изчистването !
Хубаво беше да има срок , в който да ми върнат парите или служба , която да приеме жалбата ми ! А не да ме гледат като престъпник и да ми казват , че проблема не е при тях ! Невъзможно е един обикновен човек да се изправи срещу една институция , дори когато е прав ! Неуредена държава сме и това си е !

ssss
28.09.2008, 18:56
Kakvo e v Hong Kong onoshenieto kam razprostraniavane na "novini" za banki...

http://edition.cnn.com/2008/BUSINESS/09/28/hk.bank.arrest.ap/index.html

Ilia_petrov
29.09.2008, 11:46
eheeeeeeeeee te pak :)

HuKu
29.09.2008, 15:28
Парична глоба стига чак пак арести ама държава комисии те си решават :)

IVO_
29.09.2008, 15:45
ПИБ били допуснали грешка ? Добре ,случва се , но сега като им помогнах да си видят грешката , защо не реагират ? Правят се на ударени и си измиват ръцете с други банки ! Знаят , че един човек не е способен да мине през дебелите им стени и да получи справедливост ! Забравят , че има господ и всичко рано или късно се наказва ! Мижитурки !

IVO_
29.09.2008, 16:16
Акциите на UniCredit изтеглени от борсата
29 септември 2008 / Money.Bg
В понеделник акциите на италианския банков консорциум UniCredit бяха изтеглени от продажба от борсата в Милано заради рязък спад на стойността им (минус 8.8%).
Банката бе най-големият потърпевш от фалита на белгийската Fortis и в 10:40 часа сутринта акциите се бяха понижили с 5.70% до 3.125 евро за 1 акция.
От Merrill Lynch тогава бе потвърдена препоръката „купувай“ за ценните книжа на UniCredit, но целевата стойност на акциите бе понижена от 5.4 евро на 4 евро.

Без коментар ! Аз имам 20 лв. при тях и отивам да си ги изтегля !

GenCho
29.09.2008, 16:18
...абе не знам добри ли са лоши ли са банките, ама да не се изпадне пак в истерия след тази новина:

http://dnes.dir.bg/2008/09/29/news3422176.html

HuKu
30.09.2008, 15:59
те само уникредит да бяха ако одобрят плана гледай какъв уп тик ще видим за щатските акциики

punch
01.10.2008, 00:41
В околността половината банкомата (2 - 3) не работят вече 4-ти ден - вижте пратете екипа да ги зареди, че са усилни времена на обороти...

HuKu
01.10.2008, 16:38
В околността половината банкомата (2 - 3) не работят вече 4-ти ден - вижте пратете екипа да ги зареди, че са усилни времена на обороти...

за уникредит ли говориш?!

punch
01.10.2008, 16:59
Говоря за банкомати - те са с различни етикети - не знам кой им е собственика. Ама да ги зареждат по-редовно - не им ли бибитка там като не работят.

HuKu
01.10.2008, 22:33
Бате Пешо не се притеснявай такива работи няма да има и ако случайно стане ти си клиент може би на бг клона т.е. това си е отделно звено на банката и на дали ще има някакви последствия пък и виж вярват и на твойта банка еи тука (http://allfinancebg.com/2008/9/banks.html)

Ilia_petrov
02.10.2008, 15:41
Абе депозитете са гарантирани до 40 000 лв ако имаш повече цепи ги на 2ма души и си ок :)

punch
02.10.2008, 21:41
Един близък имаше 50 USD в Балканбанк и пи студена вода. (той живееше на етажа над нейн клон)

Едва ли в сбърканата държава точно закона за защита на депозитите ще е рaботещ и ще се спазва. :)

Една весела случка: Тази вечер в супера две усмихнати момичета рекламират сокове и приканват да си купиш. Разгледах продукта и се сетих за един паралел с ипотечните реклами от тези дни.

Приликата между едното и другото беше рекламата и изтеклия срок на годност на продукта :)

В случая соковете им изтичаше срока на 01.10.2008...

Ilia_petrov
03.10.2008, 11:34
не се притеснявайте за уникредито толкова много активи имат в страната ни

HuKu
03.10.2008, 16:52
и аз съм съгласен за активите на уникредит в страната мисля, че място за упасение няма

Ilia_petrov
06.10.2008, 09:18
не се притеснявайте няма да има нужда някои да дава др да взема пари поне по изказвания и по слухове вс си е ок в банковата ни система

Varnenec
08.10.2008, 09:31
Скоро съм чел договор за кредит :

Условия за предсрочна изискуемост:
Всяко от следните събития и случаи преставлява Условие за предсрочна изискуемост по съответния Договор за Кредит:
1. Кредитополучателят или поръчителят по настоящия договор не изплатят на падежа каквато и да е дължима от него сума по Договора за кредит.
2. .......

Няма нужда банката да е пред фалит. Едно предсрочие стига за банката за предсрочна изискуемост.

Не съм подписал договора разбира се. Но колко такиви договори са подписани?

Не тука в БГ хората се радват, че са могли да теглят кредит. Почерват се когато са успяли да "излъжат" банката те да им разрежат кредита.

Наздраве на всички Кредитополучатели!

Също онези който имат "фиксирана лихва" за определен период, и сега трябва да плащат по-големи вноски, понеже "фиксираната лихва" са дига.

Euribor за 2 седмици са качи с повече от 40 базови точки, т.е. с повече от 0,4% процент се дига лихвата. При заем 50.000 Еуро, вноските със 30 лева на месец на горе. Изравнителни вноски от горе.

13-ти месец в запада е чудесно, понеже това значи една заплата като бонус. Тука 13-ти месец от употеката значи заради "такса управление", че дължиш почти 2 вноски. Един месец на фотосинтеза за семейството!

netware5
08.10.2008, 16:02
......... но как си представяш майката, която е една от водещите банки в Европа, да изчезне, а инжИнера Левон да продължи да си свирка тук?

Абе то не е хубаво да се говори така, и то във време на криза.... ама специално за голЕмата банка с арменеца много ще се изкефя! Тоя мръсник цяла година се опитва да лови риба в мътна вода, приказва разни неща, дето в нормална държава щеше да отнесе най-малкото солидна глоба..... опита се през май да обезчести най-убавата булка на пазара..... сега много ще се изкефя да му се върне! Който нож вади - от нож умира!

HuKu
09.10.2008, 12:27
еее да не злорадстваме сега ще поживеем и ще видим

Viper
09.10.2008, 14:56
От скромния си опит едно съм научил излезе ли управителя публично да пропагандира всичко е наред, явно НЕ е, примери няма да цитира всеки от вас е свидетел на това.
Интересно ми е само защо след Левон се произнесе с подобно изказване и Маринова, като според мен единствения начин да има ликвидна криза БАНКА ДСК е някой да напише статия в трета възраст, че са открили и друга банка в България :) е тогава няма спасение :).

HuKu
09.10.2008, 15:37
От скромния си опит едно съм научил излезе ли управителя публично да пропагандира всичко е наред, явно НЕ е, примери няма да цитира всеки от вас е свидетел на това.
Интересно ми е само защо след Левон се произнесе с подобно изказване и Маринова, като според мен единствения начин да има ликвидна криза БАНКА ДСК е някой да напише статия в трета възраст, че са открили и друга банка в България :) е тогава няма спасение :).

Напълно със съгласен с това

Cave Man
09.10.2008, 21:36
Някой знае ли в случай на фалит на Уникредит кой ще обезщетява хората които имат депозити нашия български фонд за защита на влоговете или подобната структура в Италия ако има такава.В случая обезщетенията по нашето или италианското законодателство ще бъдат? Моля ако някой знае да обясни

При фалит на Уникредит, при 99% от случаите Уникредит Булбанк ще си е напълно добре и незасегната - освен ако не е държала собствени ликвидни средства в Уникредит (майката), което може да и донесе капиталови загуби. Депозитите в Уникредит Булбанк могат да бъдат засегнати само ако фалира Уникредит Булбанк (а не Уникредит) и тогава важи БГ законодателството. Важното от това което казвам е, че няма 100% пряка зависимост между евентуални проблеми в Уникредит и на здравето дъщерната и Уникредит Булбанк.
Представи си че имаш огромен склад за краставици и решаваш да откриеш едино магазинче, ако склада фалира, какво става с магазинчето, отиваш на пазара купуваш краставици, зареждаш го и то процъфтява така ли.
Ако уникредит фалира, каде отива персонала, ръководството, собствениците, какво става с тяхните задължения, може би си живеят живота управляват си печалившата булбанк и празнуват няма я губещата уникредит, печалбите нарастват, акциите и те логично.
А бе булбанк е желязна, ако я нямаше уникредит да я дърпа надуло, ще ше да е номер 1 в европа :).

Уникредит холдинг е 95% акционер в Булбанк. В хипотетичен свят (където хората, не четат вестници и БГ е изолиран остров и няма да има паника) ако уникредит фалира, то за Булбанк означава само, че един от акционерите и е фалирал. Самата Булбанк си е самостоятелна и си остава същата Булбанк със същата капиталова структура и ликвидна адекватност спрямо изискванията на БНБ (които от 1.5 до 2 пъти по-стриктни от тези на ЕЦБ и ще има 0 (натъртвам НУЛА) промяна в обстоятелствата на Булбанк. Дори и Булбанк да дължи пари на уникредит, това не е проблем. Ако това не го разбереш, отказвам се да обяснявам.......

В този хипотетичен свят, проблем за Булбанк има само ако тя е дала заем на уникредит холдинг и ще трябва да го отпише, което ще и смъкне капиталовата база. Нямаме факт все още, че това е направено!!!

В реален свят обаче, най-вероятно ще стане run-on-the-bank и ликвидно напрежение около Булбанк заради депозанти искащи си парите и липса на институции, които да дадат заем на Булбанк. По-лошия изход е, че Булбанк става държавна банка отново, а по-ведрия вариант е, че друга банка купува Булбанк в този и вид и тя вече няма да се казва Уникредит Булбанк, а например XYZ Булбанк. Има и един най-лош вариант, но не мисля, че той е на дневен ред (отредил съм му 1% шанс от кумова срама в предния си пост).

Не знам тези краставици откъде ги измисли - но това си простата истина и важи за която и да е дъщерна банка в БГ. Виж ако Булбанк беше клон на Уникредит, тогава проблема е голям....

Jekata
09.10.2008, 22:54
Интересно ми е само защо след Левон се произнесе с подобно изказване и Маринова

Във връзка с ОТП.

mom4i
10.10.2008, 12:31
аз очаквам всички да се изкажят сега по темата