PDA

View Full Version : Къща около София

stoil2
08.01.2008, 15:22
Къде е най-перспективно да си купя къща около София - до 20-30 км от центъра на София, с цел постоянно живеене и като инвестиция?

Боримечката
08.01.2008, 15:26
Къде е най-перспективно да си купя къща около София - до 20-30 км от центъра на София, с цел постоянно живеене и като инвестиция?

по мое мнение Лозен и Герман ...

най са ми легнали на сърцето (обиколих доста селца наоколо), но пустите лакоми собственици/брокери са плеснали едни цени които не ме кефят, затова аз лично изчаквам отрезвяването :):):)

Investorrr
08.01.2008, 15:30
Мислете и какви ще са ви разходите за транспорт, само след 2-3 години примерно - петролът няма да е вечно евтин, а вече нервността на пазара на петрол, показва, огромен потенциал за поскъпване в близките години :)) Райони, без достъп до метро, според мен, не би трябвало да са атрактивни, чак толкова :))

Dedoto
08.01.2008, 15:34
Аз ти препоръчвам Бистрица
И ако имаш парички за къща там цената на петрола на световните пазари не би трябвало да е твоя лична драма :)))

Играч с потенциал
08.01.2008, 15:34
Мислете и какви ще са ви разходите за транспорт, само след 2-3 години примерно - петролът няма да е вечно евтин, а вече нервността на пазара на петрол, показва, огромен потенциал за поскъпване в близките години :)) Райони, без достъп до метро, според мен, не би трябвало да са атрактивни, чак толкова :))
Много на място казано. Бих добавил и разходите във време. Предимство е по-здравословният начин на живот но пак зависи къде ще си.

Optic
08.01.2008, 15:38
Собствениците на къщи и ползващите метрото за придвижване рядко имат общ социален статус.

Боримечката
08.01.2008, 15:39

http://www.toyota.bg/cars/new_cars/prius/index.aspx

стъпка в правилната посока :):):)

Играч с потенциал
08.01.2008, 15:42
Собствениците на къщи и ползващите метрото за придвижване рядко имат общ социален статус.
Доста невярно твърдение. Порблемът не е в социалния статус, а в метрото. Доста често метрото няма алтернатива без значение от статуса.

Respect
08.01.2008, 15:47
Усещам как бандата от западните райони заформяме фен клуб на метрото!

stoil2
08.01.2008, 15:48
Трябваше да уточня - търя къща до 50-60 К евро. Бистрица не става.[

quote="Dedoto"]Аз ти препоръчвам Бистрица
И ако имаш парички за къща там цената на петрола на световните пазари не би трябвало да е твоя лична драма :)))[/quote]

Sisqou
08.01.2008, 15:51
Перник! :)

Respect
08.01.2008, 15:52
Перник! :)

Нали уж метрото щеха да го правят до Перник към 3000-та година май. Хайде и ти с нас в бандата!

Investorrr
08.01.2008, 15:54
Гледайте сега авиокомпаниите, какви затруднения изпитват в последните години от поскъпващия петрол - те, са първи, които го усещат, ще стават все по-зле, така ще са и всички, които си мислят, че явтиният петрол ще е поне следващите 20-30 години, както и си мислят, че ще отделят толкова малко пари, колкото отделят сега, за да се предвижват със собствен транспорт :))

franky4fingers
08.01.2008, 15:54
Pravetz /samo ne otgovarq na uslovieto za 20-30km ot centura na Sofia, no za smetka na tova putqt e magistrala/.

Pravetz-Sofia 15-20 min.

BobyB
08.01.2008, 15:55

И ако имаш парички за къща там цената на петрола на световните пазари не би трябвало да е твоя лична драма :)))[/quote]

За 50-60К евро много трудно ще намериш и парцел на 20-30 км, от центъра, камо ли прилична къща. Мисля че трябва да се отдалечиш повече - Сливница, Ихтиман, нещо около Перник (с идеята да минаваш по новата магистрала). За нещо близо до метрото за тия пари забрави.

Optic
08.01.2008, 15:57
Те и хеликоптерите поскъпнаха, ама какво да правиш... Щом трябва - ще плащаме повече.

Bobi75
08.01.2008, 15:59
един познат продава къща с малък басейн в едно село до Елин Пелин - 35 минути от центъра на София. пиши на лични, ако се интересуваш. Искаше май около 50К евро

stamby
08.01.2008, 15:59
Все още евтини къщи има в Искърското Дефиле - Владо Тричков, Луково, Реброво и т.н. Красива природа и влак. Друг вариант - селата в Пернишко около магистрала Люлин - като село Люлин например

franky4fingers
08.01.2008, 16:01
Kade go pratihte choveka v getoto ...

superlud
08.01.2008, 16:01
В селото Кремиковци може да се класира за прилична двуетажна къща с двор и отговаря на отстоянието от центъра 20-30 км.

emos
08.01.2008, 16:03

по мое мнение Лозен и Герман ...

най са ми легнали на сърцето (обиколих доста селца наоколо), но пустите лакоми собственици/брокери са плеснали едни цени които не ме кефят, затова аз лично изчаквам отрезвяването :):):) За съжаление ще си останеш само с чакането,от това чакане аз лично се натоварих с около 50% допълнително.Според мен единственото място с що годе поносими цени в момента е Костинброд но и там за една година увеличението е с около 20%.Около 12-14км до метрото,а и ако нямаш някакъв определен ангажимент може цял месец да не идваш в София,има няколко банки ,поликлиника,нотариус,съд и др. та дори и театър.Колкото до социалният статус на ползващите метрото,единствено комплексарщина може да те спре да го ползваш.Разликта м/у метрото и колата е най малко 1час спестено време и около100кг нерви.Хубави селца са също Локорско,Войняговци и Подгумер с добре уреден транспорт,но там селяните са извадили ятяганите още преди 2-3 години

Dedoto
08.01.2008, 16:08

Аха,
а басейн и голф-игрище на близо трябва ли ти???
Ако не държиш на голфа сигурно ще ти свалят 20-30К

хе хе

sarditko
08.01.2008, 16:08
В селищата в северната дъга все още се намират етажи от къщи на цени 25-30 хил. евро. Цяла къща зависи от общата квадратура и парцела, но със сигурност се влиза в границите 40-50 хил. евро. Просто трябва да се търсят директно собственици. Естествено, че агенциите за имоти са надули страхотно цените - нали комисионните им стават по-високи по-този начин.

Боримечката
08.01.2008, 16:16
За съжаление ще си останеш само с чакането,от това чакане аз лично се натоварих с около 50% допълнително.Според мен единственото място с що годе поносими цени в момента е Костинброд но и там за една година увеличението е с около 20%.Около 12-14км до метрото,а и ако нямаш някакъв определен ангажимент може цял месец да не идваш в София,има няколко банки ,поликлиника,нотариус,съд и др. та дори и театър.Колкото до социалният статус на ползващите метрото,единствено комплексарщина може да те спре да го ползваш.Разликта м/у метрото и колата е най малко 1час спестено време и около100кг нерви.Хубави селца са също Локорско,Войняговци и Подгумер с добре уреден транспорт,но там селяните са извадили ятяганите още преди 2-3 години

може и да си прав за чакането, но аз не бързам ...

пък селяните ятаганите както са ги извадили, така и ще ги завтъкнат обратно, както и строителите и брокерите

иначе от по-малко известните села в района който описваш най-много ме кефи Войнеговци и най-вече вилната зона :):):)
но там не е точно за постоянно живеене

emos
08.01.2008, 16:31
Прав си за вилната зона и там все още може да се намери нещо добро но за всеки член на фамилията по едно4х4 идва малко множко.Колко до селяните незнам но строителите със сигурност няма да свалят цените,просто не останаха читави строители.Аз успях на 39лв на квадрат,комшията след мен на 50 а в момента същите юнаци не искат да работят на56лв.Дано намериш по ниски но се съмнявам

mareq
08.01.2008, 16:36
Все още евтини къщи има в Искърското Дефиле - Владо Тричков, Луково, Реброво и т.н. Красива природа и влак. Друг вариант - селата в Пернишко около магистрала Люлин - като село Люлин например

съгласен! а край Вакарел как е?

BobyB
08.01.2008, 16:39
Прав си за вилната зона и там все още може да се намери нещо добро но за всеки член на фамилията по едно4х4 идва малко множко.Колко до селяните незнам но строителите със сигурност няма да свалят цените,просто не останаха читави строители.Аз успях на 39лв на квадрат,комшията след мен на 50 а в момента същите юнаци не искат да работят на56лв.Дано намериш по ниски но се съмнявам

Да. Последната година материалите като че ли спряха покачването си, но труда поскъпва много бързо и май няма да спре скоро.

BENCHA
08.01.2008, 16:41
pichove propuskate edin mnogo interesen raion kydeto nikoga niama mygla , a tova e pabcharevo /kokaliane....loshoto e che i cenite stanaha iakichki...

stamby
08.01.2008, 16:47

съгласен! а край Вакарел как е?

Край Вакарел - по-скъпо, зимата голям студ, по - кофти пътища из махалите.
Има и едно село до Кремиковци - Желява с по-евтини неща

stamby
08.01.2008, 16:50
http://www.imoti.net/nd/obqvi/obqvi_show.php?id=824531

Ето прясна обява за нещо около 60 000, сигурно може да се спазари на толкова.

stamby
08.01.2008, 16:52
Обзавеждането кърти....:-) Класика

vagabond
08.01.2008, 17:04
Аз търсих наскоро в Герман. Във вилната зона вече искат около 100Е. А няма нито ток, нито път, нито вода!!!

stamby
08.01.2008, 17:27
Аз търсих наскоро в Герман. Във вилната зона вече искат около 100Е. А няма нито ток, нито път, нито вода!!!

В Герман вилната зона до поделението бях намерил Ноември парцел 800 кв.м. за 9600 Евро. Продаваше го един пенсионер спешно

stoil2
08.01.2008, 17:29
А какво ще кажете за Рударци/Кладница/Драгичево?

Боримечката
08.01.2008, 17:59

В Герман вилната зона до поделението бях намерил Ноември парцел 800 кв.м. за 9600 Евро. Продаваше го един пенсионер спешно

и сега ми кажи, че си го купил и го продаваш със скромна надценка? :):):)

market
08.01.2008, 22:27
Преди 8 години станах жител на Равно поле, община Елин Пелин. Верно, че колегите от НСБОП ми обясниха, че там населението се дели на три части - едната е в пандиза, другата е в съда в посока на пандиза, а третата е на разпореждане за първите две места. Селото обаче е прекрасно има и голф клуб и СПА и всякакви екстри. Къщи май не се продават, но парцели има много, помисли и за такъв вариант.

Императорът
09.01.2008, 00:18
И аз мисля - дефилето. Природа секси, още се намират имоти на поносими цени. А и като избичат метрото до Надежда, човек ще може да си оставя там колата и да хваща същото.

Ку-Ку
09.01.2008, 01:17

За мен Кладница е най-доброто, което може да се намери покрай София на разумна цена. Успях да намеря имот на асфалтов път, водопровод, ток и канализация, със страхотен изглед към планината и гората за 35 евро на квадрат. Не е съвсем близо до София - около 20-25 мин с автомобил до Княжево, има марштрутки до Руски паметник и обществен транспорт - автобуси - до Перник. До селото се изгражда модерен жилищен комплекс - Делта Хил - но там цените са доста надути, а къщите ги строят почти залепени една за друга, което не отговаря на представата ми за самостоятелно жилище.

Рударци също не е зле, но е в по-ниското, по-скъпо и по-циганско е и вече се е напълнило с отвратителни нови сгради в стил мутробарок.

Драгичево си е обикновено голямо гадно българко село, лесно достъпно е, лично на мен не ми допада, но предполагам е практично човек да се засели там.

Друго много красиво и сравнително евтино място е село Боснек до магистрала Струма, но вече разстоянието до София е по-голямо и няма обществен транспорт. Най-красиво, чисто и още по-евтино е в Чуйпетльово (на десетина километра от Боснек навътре в планината), това ми е любимата част от Витоша. Там не става за целогодишно живеене, прекалено диво и недостъпно е, но е идеално за вила.

redman
09.01.2008, 10:15

http://www.toyota.bg/cars/new_cars/prius/index.aspx

стъпка в правилната посока :):):)
Само да добавя, че докато монтират компресори по бензиностанциите могат да се използват портативни компресори в гаража, зарежда се за 8 часа. Вече има прототипи. Освен това по тази кола почти няма кво да се чупи с изкл. на ходовата част.
http://greentech-bg.net/?p=223
Въздушната кола ще бъде реалност още тази година
януари 6, 2008 Френската компания MDI и най-големият индийски автомобилен производител Tata Motors са подписали договор за производството на автомобил задвижван изцяло от компресиран въздух. Автомобилът ще е дъстъпен на европейския и индийски пазар още през тази година като цената на най-евтиния модел ще е 3500 евро. И ако това звучи прекалено хубаво за да е истина, добрите новини не свършват само с това.

Въздушният автомобил ще е екологично чисто транспортно решение, защото няма да отделя никакви вредни газове в атмосферата. Двигателят използва изключително иновативна технология за работа, която е продукт на многогодишният опит на френската компания във Формула 1. С едно зареждане на цена 1.5 евро автомобилът постига 200км пробег. Това може да стане с помощта на стандартен въздушен компресор във всяка бензиностанция само за няколко минути.

От Tata Motors ше предлагат модели с допълнителен дизелов компресор, който при нужда може да увеличи пробега до 700км.

Новината от BBC:

melon
09.01.2008, 10:18
Eй наще дръвници ще турят акциз на въздуха!

feelgood
09.01.2008, 10:34

За мен Кладница е най-доброто, което може да се намери покрай София на разумна цена. Успях да намеря имот на асфалтов път, водопровод, ток и канализация, със страхотен изглед към планината и гората за 35 евро на квадрат. Не е съвсем близо до София - около 20-25 мин с автомобил до Княжево, има марштрутки до Руски паметник и обществен транспорт - автобуси - до Перник. До селото се изгражда модерен жилищен комплекс - Делта Хил - но там цените са доста надути, а къщите ги строят почти залепени една за друга, което не отговаря на представата ми за самостоятелно жилище.

Рударци също не е зле, но е в по-ниското, по-скъпо и по-циганско е и вече се е напълнило с отвратителни нови сгради в стил мутробарок.

Драгичево си е обикновено голямо гадно българко село, лесно достъпно е, лично на мен не ми допада, но предполагам е практично човек да се засели там.

Друго много красиво и сравнително евтино място е село Боснек до магистрала Струма, но вече разстоянието до София е по-голямо и няма обществен транспорт. Най-красиво, чисто и още по-евтино е в Чуйпетльово (на десетина километра от Боснек навътре в планината), това ми е любимата част от Витоша. Там не става за целогодишно живеене, прекалено диво и недостъпно е, но е идеално за вила.

В с.Боснек не е лошо, но е доста диво. Има два магазина и две кръчми, които побират не повече от 15 човека. Проблем е пускането на интернет ( за мен е голям недостатък ).

redman
09.01.2008, 10:42
Eй наще дръвници ще турят акциз на въздуха!

Не ми се мисли за кви задръствания ще става на въпрос в гъстонаселените части на София! След като тези коли станат достъпни и тук.

Negramoten
09.01.2008, 10:51
redman, а с тези колички и климатика ще ти е готов :) при изпускане на въздуха ще си имаш студ :)

redman
09.01.2008, 11:13
redman, а с тези колички и климатика ще ти е готов :) при изпускане на въздуха ще си имаш студ :)
И за това съм си мислил, ама отоплението ми е интересно, няква газова горелка може би... И дали скоростната кутия ще е 2-3 степенна ако въобще я има. Двигателя може да работи в много широк динамичен диапазон. Само колянно - мотовилковия механизъм е усложнен, но няма охлаждане за сметка на това. Бутилката е някакъв композитен материал дето не можел да експлодира, а най-много да се пукне. 300 атмосфери не е шега работа. Личното ми мнение е че тази технология ще остави в миналото традиционната кола както бензиновия двигател е изместил парния.

VD
09.01.2008, 12:49
Я се поразходете ако имате време до селата около Годеч... Малко по-далеч е - около 40 км

stamby
09.01.2008, 13:50

и сега ми кажи, че си го купил и го продаваш със скромна надценка? :):):)

Ами не:-) Купих си в Дефилето за 2 пъти по малко пари:-) В Герман имаше врътка с общината, трябваше да се капарира, човека да внесе пари в общината и да си вземе нот. акт за целия имот. Явно се е получило щото парцела се продаде.

stoil2
09.01.2008, 14:03
Доколкото съдя от обявите в Имот.бг в Рударци се предлагат повече и по-евтини къщи от Кладница. Колкото до парцелите за 35 евро на квадрат в Кладница се предлагат нерегулирани парцели. А в регулация отиват на 50 евро на квадрат...

netware5
09.01.2008, 14:17
А какво ще кажете за с. Габра? 36 километра, но 2/3 от тях са по магиострала Тракия. Както и малко по-далечното с. Крушовица.....

stamby
09.01.2008, 14:25
Крушовица всъщност е по-близо, то е следващото отдясно след Лозен. За съжаление малко имоти се продават там.

Negramoten
09.01.2008, 14:31
До габра има една мина, която е готвиха за нов Суходол :)

netware5
09.01.2008, 14:35

Е и? Мината е ПОД селото.

Negramoten
09.01.2008, 14:47

Е и? Мината е ПОД селото.

Ми ако направят бунище, не смятам, че ще е приятно да се живее/почива там.

Negramoten
09.01.2008, 15:54
netware5, ако си решил да разглеждаш още по на изток, то до Костадинкино няма асфалтов път. Асфалта свършва малко след релсите. А Поповци нямат вода. Трябва да правиш сонда... Иначе от възела на Вакарел до околовръсното са 15 минути.

Мислил съм за купуване на по-голям парцел и изграждане на двуетажни къщи на калкан. Като при построяване на 100 къщички, то разходите за подобряване на инфраструктурата ще са поносими. А и всичко останало би било по-лесно, например транспорта :) А отоплението не е толкова голям проблем, специално при малко по-голяма инвестиция още в началото, то такава къщичка може да се отоплява със 150 лв./месец. Което е важно имайки предвид очакваното поскъпване на енергията. А на дърва да се топлиш не си е работа...

Императорът
09.01.2008, 19:01
Я се поразходете ако имате време до селата около Годеч... Малко по-далеч е - около 40 км

То и в самият Годеч има много евтини имоти, ама това е на майната си, а и близо до границата - вони на сърби като духне вятър...

Скоро гледах добра оферта в Лакатник...

sony
09.01.2008, 19:24

Тогава варианта е Княжево.
1. Единия от 3 - те лъча на Софийското метро е лъча:Подуяне- Княжево. Нали на перничани обещават, че този лъч ще им го продължат до тях, ако се съгласят да приемат .....завод за софийския боклук в Перник.....
При този вариант и Владая ще стане атрактивен вариант.
2. Само, че на Княжево южния склон - от към Люлин планина, защото е по-хубав от другия склон - северния склон на Княжево от към Витоша.
Всъщност на кой склон е въпрос и на личен избор на къде да ти е гледката:
- гледаш към Витоша телевионната кула
- или гледаш от Витоша северния склон към София?
Цените в Княжево са по-ниски доста от тези на дъгата Симеоново-Драгалевци-Бояна.

Императорът
09.01.2008, 21:04
Бе това за метрото до ПеУник аз го измислих преди повече от 3 месеца, ама Б.Б. или хората му явно четат форумите... чиста интелектуална кражба...

И аз мисля че имот в София извън цзентърът и от метрото далече, не чини.

Negramoten
09.01.2008, 21:51
Аз ще се осмеля да направя едно предложение. Предлагам да се съберем няколко по-платежоспособни българи и да си построим квартал в/около някое село на няколко километра от София близо до магистрала. Единственото което досега ме е спирало, да се махна от мръсната столица, това са съседите. Ако се съберем някоко десетки семейства от форума, като зарибим и по няколко приятелски семейства, може да се съберем около или над 500 семейства. Аз имам топлотехническа проектантска правоспособност и имам идеи за отопление по-евтино и по-чисто отопление от това на ТЕЦ, защото няма да е зависимо от цената на метана (за реализацията трябват поне 5 съседни къщи с двор). А като ни е по-висок стандарта, то няма да е проблем да си разрешаваме проблемите с инфраструктурата. Транспорта няма да е проблем, защото ако се съберем над 1000 души то един, два или повече буса могат непрекъснато да циркулират до някоя близка метростанция, например ако е на изток от София до пазара на Младост 1 или до Бизнес парка или до моста на Горубляне. Като това означава на взеки 10-20 мин. да има транспорт за зависимите от шофьор.

Плюсовете ще са:
+ чист въздух и чиста природа;
+ двор;
+ възможност за личен басейн;
+ възможност за барбекю;
+ възможност за сауна;
+ по-голяма жилищна площ;
+ тишина (липса на съседи, които се чуват, и трафик, а и повече от добра звукоизолация);
+ паркоместа и гаражи, за поне 3 коли на къща;
+ липса на наводнения от съседите над нас;
+ много евтино и здравословно отопление с възможност за включване чрез SMS;
+ изба и таван;
+ възможност за добри контакти;
+ все по-добри автомобили и нови алтернативни горива (до 10 години обещават да навлязат автомобили без шофьор);
+ приемлива цена (около сегашната цена на тристаен в София);
+ оставям на вас да се сетите за повече плюсове :) ;

Минусите ще са:
- трудно намиране на подходящ парцел;
- 15 допълнителни минути до метростанция или още 10-20 км извънградско шофиране;
- отдалечено здравно заведение (ако сме повече, то не пречи да си имаме медицински кабинет/клиника);
- отдалечени училища и детски градини (ако сме повече, то може да има детска градина и начално училище, а след това децата могат да пътуват до гимназията, а ако сме по-малко, то един бус може да води и взима децата от училище);
- по-проблемно прибиране с такси (но е възможно да им маршрутки през нощта на всеки час, а при услугата "не карай пил" няма проблем стига да си плащаш 1,70-2 лв/км);
- проблемно доставяне на храна по домовете;
- по-бавна бърза помощ (то и до сточна гара да си, по-добре не разчитай на тях, а сам заведи болния или докарай помощ);
- оставям на вас да се сетите за повече минуси :)

Ще се радвам дори да не сте съгласни с предложението ми, да го коментирате/критикувате;

Благодаря!

netware5
09.01.2008, 22:05
Negramoten,

Идеята е интересна. Заслужава си да се разработи. Само един проблем имам аз лично - не ща да съм съсед с Nikola :) Много го уважавам, ама е чалгаджия :):):) Кат почне да ми дъни чалга в "квартала на инвеститорите" и ще си дера ризата :):):)

investor4fun
09.01.2008, 22:09
Ще бъде почти като сериала "Кварталът на богатите".

Negramoten
09.01.2008, 22:12
netware5,

При топлоизолирането на къща е изгодно да се ползва минерална вата, която е отличен звукоизолатор, а при сегашните технологии е разумно да се сложи и вентилация/климатизация, така че никола може да си слуша чалгата, а аз и ти пърпъл, но да не се чуваме изобщо дори лятото. А доколкото забелязвам в квартали с къщи много радко се случва да се генерира шум като в блоковете в Младост, имам познат който живее в Симеоново и когато си празнува рожденния ден пита/съобщава на съседите през 4 къщи още седмица преди събитието.

Ти сега къде живееш, та си се отървал от съседи чалгари?

Negramoten
09.01.2008, 22:12
Честит ми 3000-ен пост! :)

Negramoten
09.01.2008, 22:13

Да, но не в стил мутробарок, а в стил "богат, но практично харчещ българин"

netware5
09.01.2008, 22:14

И на площадчето в центъра на квартала слагаме копие на статуята на бика плюс едно табло с тикери от БФБ, NYSЕ, Лондон, Франкфурт, Токио, Шанхай, форекс пазара и цените на доматите на Женския пазар :):):)

Ще си прокараме як Интернет от два или три независими доставчика за да не ни прекъсва връзката.....

Навит съм..., само Nikola да не дъни чалга :)

netware5
09.01.2008, 22:18
netware5,

При топлоизолирането на къща е изгодно да се ползва минерална вата, която е отличен звукоизолатор, а при сегашните технологии е разумно да се сложи и вентилация/климатизация, така че никола може да си слуша чалгата, а аз и ти пърпъл, но да не се чуваме изобщо дори лятото. А доколкото забелязвам в квартали с къщи много радко се случва да се генерира шум като в блоковете в Младост, имам познат който живее в Симеоново и когато си празнува рожденния ден пита/съобщава на съседите през 4 къщи още седмица преди събитието.

Ти сега къде живееш, та си се отървал от съседи чалгари?

В Мусагеница живея. Нямам тука чалгари, но затова пък си имам коне на горния етаж :):):) Не знам какво правят тия хора, но имам чувството, че всеки ден пети кавалерийски ескадрон прави учения на горния етаж. А когато конете почиват, хората местят мебели и пак е гадно.... :)

Negramoten
09.01.2008, 22:18
Навит съм..., само Nikola да не дъни чалга :)
Ако се навият достатъчно хора е добре да изготвя един идеен проект и да действаме :) Въпреки че звучи, като утопия, според мен е напълно възможно да се направи, като всички ще спечелим като си вдигнем стандарта на живот :)

BattleRoyal
09.01.2008, 22:19
Идеята е супер ! Аз неведнъж съм агитирал познати да заформиме нещо такова - е в по малки мащаби - 1-2 къщи с общ двор най-много (не се пиша сред много платежоспособните).
Тук в София нервите от откачените съседи и постоянната угроза от наводнения и какво ли не ще оправдаят нвестицията на време и средства за къща.
(имам си стерео чалга от съседите, а над мене едно девойче ходи като булдозер, нищо че е 1,60 м и се тресе тавана - въпреки 10 см вътрешна изолация по тавана и стените от минерална вата пак се чуват басовете...)

Основните плюсове, освен посочените, са:
-Проектирането на къщите ще е съобразно нуждите и изискванията на ползвателите - няма да е първата хрумнала недомислица на нечие синче призвано за архитект;
-Ще се предвиди адекватна инфраструктура;
-Добре премисления план, разположение ще осигурят оптимално използване на площите и ниски разходи;
-Контрола по качеството на използваните материали и строеж ще е налице - понеже ще строиме за нас си, а не за трети лица :)

-Може да се приемат някакви норми за шум, за партита, за ред някакъв и т.н. - и да се оформят юридически и да има санкции - да не се окаже някой ден че пак сме със същите съседи и безредие от които сме искали да избягаме...

Ако ми е според възможностите - включвам се :)

Negramoten
09.01.2008, 22:24
В Мусагеница живея. Нямам тука чалгари, но затова пък си имам коне на горния етаж :):):) Не знам какво правят тия хора, но имам чувството, че всеки ден пети кавалерийски ескадрон прави учения на горния етаж. А когато конете почиват, хората местят мебели и пак е гадно.... :)

Ако си в ЕПК е нормално да чуваш само конете и мебелите, ако си в панел си късметлия, че чуваш само това. Аз съм в Младост 1, точно от другата страна на Въртопо :) Но за жалост при мен чалгата не е изкоренена. Добре, че не я слушат до късно, но понякога лятото си затварям прозореца...

Negramoten
09.01.2008, 22:32
Идеята е супер ! Аз неведнъж съм агитирал познати да заформиме нещо такова - е в по малки мащаби - 1-2 къщи с общ двор най-много (не се пиша сред много платежоспособните).
Тук в София нервите от откачените съседи и постоянната угроза от наводнения и какво ли не ще оправдаят нвестицията на време и средства за къща.
(имам си стерео чалга от съседите, а над мене едно девойче ходи като булдозер, нищо че е 1,60 м и се тресе тавана - въпреки 10 см вътрешна изолация по тавана и стените от минерална вата пак се чуват басовете...)

Основните плюсове, освен посочените, са:
-Проектирането на къщите ще е съобразно нуждите и изискванията на ползвателите - няма да е първата хрумнала недомислица на нечие синче призвано за архитект;
-Ще се предвиди адекватна инфраструктура;
-Добре премисления план, разположение ще осигурят оптимално използване на площите и ниски разходи;
-Контрола по качеството на използваните материали и строеж ще е налице - понеже ще строиме за нас си, а не за трети лица :)

Ако ми е според възможностите - включвам се :)

В по малки мащаби е по-скъпо. Ако се съберем повече работещи хора, за който при нужда от подобрение/ремонт на инфраструктурата не е проблем да извадят 100 лв, то всичко ще е прекрасно. А относно плюсовете съм съгласен!

BattleRoyal
09.01.2008, 22:43
В по малки мащаби е по-скъпо. Ако се съберем повече работещи хора, за който при нужда от подобрение/ремонт на инфраструктурата не е проблем да извадят 100 лв, то всичко ще е прекрасно. А относно плюсовете съм съгласен!

Така си е при по голям мащаб стават по лесно нещата и инфраструктурата се прави по лесно. А и кой помогне с идея, кой с познанства... Но нямаше къде да намеря повече хора - още ги зарибявам де, та това ако почне да става ще привлека и други - на доста им е писнало да се разправят със съседи и да търсят по половин час къде да паркират и т.н. ;)

Бравo Negramoten че поде инициативата !
п.п. а и ми се чини че не ти пасва ника ;)

feelgood
09.01.2008, 22:47
Аз ще се осмеля да направя едно предложение. Предлагам да се съберем няколко по-платежоспособни българи и да си построим квартал в/около някое село на няколко километра от София близо до магистрала. Единственото което досега ме е спирало, да се махна от мръсната столица, това са съседите. Ако се съберем някоко десетки семейства от форума, като зарибим и по няколко приятелски семейства, може да се съберем около или над 500 семейства. Аз имам топлотехническа проектантска правоспособност и имам идеи за отопление по-евтино и по-чисто отопление от това на ТЕЦ, защото няма да е зависимо от цената на метана (за реализацията трябват поне 5 съседни къщи с двор). А като ни е по-висок стандарта, то няма да е проблем да си разрешаваме проблемите с инфраструктурата. Транспорта няма да е проблем, защото ако се съберем над 1000 души то един, два или повече буса могат непрекъснато да циркулират до някоя близка метростанция, например ако е на изток от София до пазара на Младост 1 или до Бизнес парка или до моста на Горубляне. Като това означава на взеки 10-20 мин. да има транспорт за зависимите от шофьор.

Плюсовете ще са:
+ двор;
+ възможност за барбекю;
+ възможност за сауна;
+ тишина (липса на съседи, които се чуват, и трафик, а и повече от добра звукоизолация);
+ изба и таван;
+ все по-добри автомобили и нови алтернативни горива (до 10 години обещават да навлязат автомобили без шофьор);

Минусите ще са:
- 15 допълнителни минути до метростанция или още 10-20 км извънградско шофиране;
- отдалечено здравно заведение (ако сме повече, то не пречи да си имаме медицински кабинет/клиника);
- отдалечени училища и детски градини (ако сме повече, то може да има детска градина и начално училище, а след това децата могат да пътуват до гимназията, а ако сме по-малко, то един бус може да води и взима децата от училище);
- по-проблемно прибиране с такси (но е възможно да им маршрутки през нощта на всеки час, а при услугата "не карай пил" няма проблем стига да си плащаш 1,70-2 лв/км);
- по-бавна бърза помощ (то и до сточна гара да си, по-добре не разчитай на тях, а сам заведи болния или докарай помощ);

Ще се радвам дори да не сте съгласни с предложението ми, да го коментирате/критикувате;

Благодаря!

tova seriozno li ili samo si lafite?

Negramoten
09.01.2008, 22:49

Аз съм сериозен. Струва ми се добра идея, ако се съберем повече хора не пречи поне да проучим :)

ради
09.01.2008, 22:50
Ако се навият достатъчно хора е добре да изготвя един идеен проект и да действаме :) Въпреки че звучи, като утопия, според мен е напълно възможно да се направи, като всички ще спечелим като си вдигнем стандарта на живот :)

ами сам за по-малко от половин час трезво си преценил, че е утопия
с което, впрочем, съм съгласен

feelgood
09.01.2008, 22:50

Аз съм сериозен. Струва ми се добра идея, ако се съберем повече хора не пречи поне да проучим :)

+1

Negramoten
09.01.2008, 22:55
Така си е при по голям мащаб стават по лесно нещата и инфраструктурата се прави по лесно. А и кой помогне с идея, кой с познанства... Но нямаше къде да намеря повече хора - още ги зарибявам де, та това ако почне да става ще привлека и други - на доста им е писнало да се разправят със съседи и да търсят по половин час къде да паркират и т.н. ;)

Бравo Negramoten че поде инициативата !
п.п. а и ми се чини че не ти пасва ника ;)

За ника - не съм икономист и допускам правописни грешки (въпреки старанието ми). Иначе в инженерните науки се самооценявам високо.
Дано се съберем повече хора и на пролет да задвижим нещата :)

Засега сме само
1) Ти
2) netware5
3) и аз :)

Negramoten
09.01.2008, 22:57
ами сам за по-малко от половин час трезво си преценил, че е утопия
с което, впрочем, съм съгласен

Звучи като утопия, но е реално постижимо.

Negramoten
09.01.2008, 23:01

Плюсовете ще са:
+ двор;
+ възможност за барбекю;
+ възможност за сауна;
+ изба и таван;
+ Проектирането на къщите ще е съобразно нуждите и изискванията на ползвателите - няма да е първата хрумнала недомислица на нечие синче призвано за архитект; (BattleRoyal)
+ Ще се предвиди адекватна инфраструктура; (BattleRoyal)
+ Добре премисления план, разположение ще осигурят оптимално използване на площите и ниски разходи; (BattleRoyal)
+ Контрола по качеството на използваните материали и строеж ще е налице - понеже ще строиме за нас си, а не за трети лица (BattleRoyal)

Минусите ще са:

Благодаря!

Засега сме само
1) BattleRoyal
2) netware5
3) feelgood
4) и аз

Georgi
09.01.2008, 23:02
Negramoten, проблема е че колкото повече съмишленици търсиш, толкова повече идеята става нереализуема. Всеки иска да наложи своите капризи и ... става манджа с гроде. Аз например си имам и селска къща. Със всички екстри. И какво мислиш? Отида събота сутрин, палим барбекюто. До 15,00 вече сме се наковали и преяли. И децата ме вдигат на балон - ..... да се прибираме в града щото дискотеката в 18,00 вече ще е препълнена!! На 31ви 12. бяхме. Същата история. На всичко отгоре един прозорец бе прострелян, навярно с въздушна пушка. Една малка кръгла дупчица, дето да ти развали настроението за целия ден, и да ти бръкне леко в джоба. Имот се купува само за постоянно живеене!! Това да го знаеш от мене! А ми е жал да е продавам. Много хамалогия съм хвърлил в нея.

Императорът
09.01.2008, 23:02
Честити 3 000, приятелю Неграмотников - винаги съм те ценял високо !!! Все така да ни ощастливяваш с интелигентни изказвания !!!

За инвеститорско село - аз предложих на колегите-фотографи да си направим такова близо до Мелник - и земя в регулация намерих на добра цена и строителен предприемач ни предложи секси оферта за груб строеж, ама те излязоха чекиджии и явно няма да стане нищо...

ради
09.01.2008, 23:03
хм, помниш ли неравенството на хайзенберг от квантовата механика?
е, то си важи за произволна двойка канонично спрегнати величини
в твоя случай като такива приеми реализируемостта на проекта (Е) и времето за реализацията й (t)

Negramoten
09.01.2008, 23:06
Negramoten, проблема е че колкото повече съмишленици търсиш, толкова повече идеята става нереализуема. Всеки иска да наложи своите капризи и ... става манджа с гроде. Аз например си имам и селска къща. Със всички екстри. И какво мислиш? Отида събота сутрин, палим барбекюто. До 15,00 вече сме се наковали и преяли. И децата ме вдигат на балон - ..... да се прибираме в града щото дискотеката в 18,00 вече ще е препълнена!! На 31ви 12. бяхме. Същата история. На всичко отгоре един прозорец бе прострелян, навярно с въздушна пушка. Една малка кръгла дупчица, дето да ти развали настроението за целия ден, и да ти бръкне леко в джоба. Имот се купува само за постоянно живеене!! Това да го знаеш от мене! А ми е жал да е продавам. Много хамалогия съм хвърлил в нея.

Аз за постоянно живеене говоря, да се махнем от мръсните презастроени "елитни" квартали и да живеем като бели хора. А ако всичко се организира добре, то отдалечения квартал ще се превърне на любим квартал и на децата ти :)

Negramoten
09.01.2008, 23:10
Честити 3 000, приятелю Неграмотников - винаги съм те ценял високо !!! Все така да ни ощастливяваш с интелигентни изказвания !!!

За инвеститорско село - аз предложих на колегите-фотографи да си направим такова близо до Мелник - и земя в регулация намерих на добра цена и строителен предприемач ни предложи секси оферта за груб строеж, ама те излязоха чекиджии и явно няма да стане нищо...

Далече е, ако ще купуваш отдалечен имот, за да живееш след като се пенсионираш - свалям ти шапка, но ако го взимаш за да го ползваш по седмица, две в годината, то по-добре парите ги сложи под дюшека и с тях всяка година ще почиваш по-добре и на различни места, отколкото само да ремонтираш къщата през отпуската си :)

ПП. мерси за поздравленията :)

Negramoten
09.01.2008, 23:17
в твоя случай като такива приеми реализируемостта на проекта (Е) и времето за реализацията й (t)

Ако се съберем достатъчно хора, то може да се измислят например 5-6 варианта на екстериор и интериор, като екстериора на всички да е подобен, така че квартала да има свой облик, а не да е поредното мутренско саревнование. Така при събиране на някаква сума от всеки желаещ ще може да се купи парцел и да се изготви проект. След това не е толкова сложно. Само желание се иска.

netware5
09.01.2008, 23:19
................ но ако го взимаш за да го ползваш по седмица, две в годината, то по-добре парите ги сложи под дюшека и с тях всяка година ще почиваш по-добре и на различни места, отколкото само да ремонтираш къщата през отпуската си :).........

По-добре не бих могъл да го кажа! Respect!

feelgood
09.01.2008, 23:23

Ако се съберем достатъчно хора, то може да се измислят например 5-6 варианта на екстериор и интериор, като екстериора на всички да е подобен, така че квартала да има свой облик, а не да е поредното мутренско саревнование. Така при събиране на някаква сума от всеки желаещ ще може да се купи парцел и да се изготви проект. След това не е толкова сложно. Само желание се иска.

a ako ne suberesh dostatuchno hora i se okaje che moje i 2 puti po-daleche ot 30 km. mi se obadi

Negramoten
09.01.2008, 23:24
По-добре не бих могъл да го кажа! Respect!
Мерси :)

Negramoten
09.01.2008, 23:30
a ako ne suberesh dostatuchno hora i se okaje che moje i 2 puti po-daleche ot 30 km. mi se obadi Това не го разбрах. До 30 км. ми се струва оптимално. Мисля че на изток е по-добре, защото София ако ще се разширява, то ще се разширява на там. Ако се съберем по-малко то за строеж няма да е голям проблем, но за инфраструктура и транспорт ще е.

feelgood
09.01.2008, 23:35
[quote=feelgood]a ako ne suberesh dostatuchno hora i se okaje che moje i 2 puti po-daleche ot 30 km. mi se obadi Това не го разбрах. До 30 км. ми се струва оптимално. Мисля че на изток е по-добре, защото София ако ще се разширява, то ще се разширява на там. Ако се съберем по-малко то за строеж няма да е голям проблем, но за инфраструктура и транспорт ще е.[/quote

imam zemq v tazi posoka

Negramoten
09.01.2008, 23:40
Ще го имам предвид, но 60 км са си много...

Med.sestra
09.01.2008, 23:43
Ааа неграмотен ако эа проекта намериш съмишленици ти пожелавам и эдрави нерви ще са ти необходими.Колкото са хората толкова и ще са раэличните желания.Успех!

оптимистка
09.01.2008, 23:52

интересно

feelgood
09.01.2008, 23:52
Ще го имам предвид, но 60 км са си много...

da znam i na men mi e malko daleche ( za sega ) nishto che polovinata put e magistralata za Plovdiv, a i e samo 4 dekara s RZP 1250 taka che ne e za poveche 8-10 choveka :) , po princip sum navit i moga da potursq parceli ako se namrqt seriozni jelaeshti

Negramoten
10.01.2008, 00:04
Ааа неграмотен ако эа проекта намериш съмишленици ти пожелавам и эдрави нерви ще са ти необходими.Колкото са хората толкова и ще са раэличните желания.Успех!
Понякога са и повече, защото и съпрузите са с различно мнение. Но ако има интерес все ще се постигне някакво решение. Аз съм оптимистично настроен, защото хората ще бягат от мръсотията, шума и пренаселените блокове, без залени площи, така че ако има няколко възможни комбинации, то всеки ще си избере една и това е. А ако мнозинството иска да си има парцел с петно и само да се поделят разходите за инфраструктура, то и това е възможно. Аз лично си го представям като къщи на калкан със стаи гледащи към двор на юг и вход гараж и бани гледащи на север. Като широчината на всяка къщичка е около 10-15 метра. Това разбира се предполага по тесни и дълги дворове :) А идеята ми е породена от икономия на топлина/студ, защото въпреки че между двете къщи ще има топло- и звукоизолация, то ще има 2 стени без загуби :) Но не съм архитект, така че това което ми е в главата надали ще е много удачно/красиво :)

Negramoten
10.01.2008, 00:06
da znam i na men mi e malko daleche ( za sega ) nishto che polovinata put e magistralata za Plovdiv, a i e samo 4 dekara s RZP 1250 taka che ne e za poveche 8-10 choveka :) , po princip sum navit i moga da potursq parceli ako se namrqt seriozni jelaeshti
Около Ихтиман ли е?

feelgood
10.01.2008, 00:16
Около Ихтиман ли е?

http://golfclubibar.com

Negramoten
10.01.2008, 02:04

Плюсовете ще са:
+ двор;
+ възможност за барбекю;
+ възможност за сауна;
+ изба и таван;
+ Проектирането на къщите ще е съобразно нуждите и изискванията на ползвателите - няма да е първата хрумнала недомислица на нечие синче призвано за архитект; (BattleRoyal)
+ Ще се предвиди адекватна инфраструктура; (BattleRoyal)
+ Добре премисления план, разположение ще осигурят оптимално използване на площите и ниски разходи; (BattleRoyal)
+ Контрола по качеството на използваните материали и строеж ще е налице - понеже ще строиме за нас си, а не за трети лица (BattleRoyal)

Минусите ще са:

Благодаря!

Засега сме само
1) BattleRoyal
2) netware5
3) feelgood
4) и аз

BattleRoyal
10.01.2008, 09:01
Средата за живеене ще е страхотна - особенно за децата - ще живеят сред интелигентни и културни хора, ще придобиват полезни навици от малки (да взимат обосновани инвестиционни решения например :)), за сигурността да не говориме и за решаването на битови проблеми като цяло - по принцип хората в България са свикнали да търпят и да си траят - и аз бях така до скоро - докато ми дойдоха новите съседи :)
Сега знам телефона на РПУ-то, знам кой е кварталния инспектор и как да подавам жалби като ми се качват на главата, имам застраховка на апартамента и живот и т.н. - та мисълта ми е една общност от по-интелигентни хора би могла много успешно да действа при проблем с инфраструктура, аварии (ВиК, ток и т.н.) - при добре преценен натиск шанса дадена институция да предпочете да си свърши работата вместо да обикаля съдилища и да отговаря на жалби е доста голям.
А за цената - доколкото знам груб строеж излиза по 150 евро на квадрат, луксозен - в смисъл качествени материали, изолации и т.н. около 350 евро - не може да се сравнява с 1000 евро за квадрат в апартамент в никакъв случай :)
Ако се измисли как да се рециклират отпадъците, как да се лепнат по покривите я фотоволтаици, я соларни панели да си генерираме поне част от тока сами - разходите по поддръжката лесно могат да се трансформират в приходи :)

North
10.01.2008, 09:25
Миналата година започнах да обмислям нещо такова и в крайна сметка... преминах към реализацията му. Купих около 4 дка земя, в момента преговарям за окрупняване чрез закупуване на приблизително още толкова. До средата на годината трябва да имам одобрен ПУП, така че да речем към есента да имам виза за проектиране. Иначе, имотът е на 45 мин. път от НДК (многократно измерено в делничен ден). Нямам все още ясна идея как да развивам това начинание впоследствие, но един от вариантите, който съм мислил, е търся съинвеститори...

Боримечката
10.01.2008, 09:35
Неграмотен, идеята е страхотна, но трудноосъществима в тези мащаби

но ако свалите бройката на хората и се приближите до София (Герман, Лозен), аз съм твърдо за

... лично аз в момента се опитвам да навия някой добър приятел за близнак, но или нямат нужда, или пари, или не им се пътува :):)

Норт, къде е парцела ако не е тайна? ;)

Императорът
10.01.2008, 09:49
Неграмотен, София ще разширява най-вече на север, в моментът на картата градът ни мяза на сопол, увиснал на тел... :-)
Твоята идея тоже добра. На фотографите ни дадоха оферта от 250 кинта на метър груб строеж, тоест близко до твоята и дори по-изгодна. Но аз доста против типовата архитектура - калкан до калканът, но това без значение - всеки може да строи според вкусът си. За един дом стига парцелченце 500 метра даже - 100 за къщата, 400 градинка, ние инвеститори и няма да садим домати и компири. Мога да намеря хора за оформлението - имам приятелки, сестрички-архитектки - едната ланшафтен, другата - вътрешно оформление, а и аз имам някои идеи...

Мойта идея - бижу за ваканционен имот - място со секси климат - близо до Мелник, Сандански, Солун и бъдещата магистрала до София.

mareq
10.01.2008, 10:17
Засега сме само
1) BattleRoyal
2) netware5
3) feelgood
4) Negramoten
5) mareq (той)

пишете ме и мен тогава! за съжаление съм на борсата отскоро и нямам чак толкова много пари, но идеята е добра. и без друго сам търся имот край софия и съседите са едно от главните ми притеснения. а заем мога да взема достатъчно лесно.

investor4fun
10.01.2008, 10:21
Я помислете малко по-мащабно. Да спретнем един АДСИЦ. Ще си купим 300-500 декара земя и ще си направим малък град. Ние ще си купим нашите къщи и ще плащаме само общите разходи по поддръжката, но другите къщи под як наем за баровци. И така ще бъде не само разход за дом, ами и добра инвестиция. Апропо знам откъде може да се купят 350 декара отговарящи на условията и вече преотредени.

netware5
10.01.2008, 10:35
...........ние инвеститори и няма да садим домати и компири...........

А-а-а Ваше Императорско Величество, с риск да ме помислите за прост аз ще си бодна 3 колеца с домати, щото ми писна да си търся мезе за ракията! Известен съм по сички пазари в София, продавачите на домати кат ме видат и бегат надалече со люти псувни, щото съм много капризен клиент, все маана намирам и никои домати не ми харесват. От две години съм си намерил един чичо от с. Герман, чиито домати отговарят на високите ми изисквания, ама нищо сигурно няма...

Та искам да кажа, че моята представа за райски живот е да си седя со лаптопа в една беседка на двора или под асмата, да си връткам Кобоса и сайта на Инвестора и в същото време да слушам как растат доматите. Кат свърши сесията да ида да си откъсна един едър домат, още не червен а розов/оранжев, да го охладя в една кофа ледена вода, да си го нарежа у чинийката с малко козе сирене от тъщата и зехтин от о-в Тасос и да си наточа малко ракийка от дъбовото буренце. Мда-а-а ще садя домати и туй то! Ако щете ме изхвърлете от "квартала на инвеститорите" щот съм прост! :)

Sisqou
10.01.2008, 10:51

А-а-а Ваше Императорско Величество, с риск да ме помислите за прост аз ще си бодна 3 колеца с домати, щото ми писна да си търся мезе за ракията! Известен съм по сички пазари в София, продавачите на домати кат ме видат и бегат надалече со люти псувни, щото съм много капризен клиент, все маана намирам и никои домати не ми харесват. От две години съм си намерил един чичо от с. Герман, чиито домати отговарят на високите ми изисквания, ама нищо сигурно няма...

Та искам да кажа, че моята представа за райски живот е да си седя со лаптопа в една беседка на двора или под асмата, да си връткам Кобоса и сайта на Инвестора и в същото време да слушам как растат доматите. Кат свърши сесията да ида да си откъсна един едър домат, още не червен а розов/оранжев, да го охладя в една кофа ледена вода, да си го нарежа у чинийката с малко козе сирене от тъщата и зехтин от о-в Тасос и да си наточа малко ракийка от дъбовото буренце. Мда-а-а ще садя домати и туй то! Ако щете ме изхвърлете от "квартала на инвеститорите" щот съм прост! :)
Баси...Така ми потекоха лигите по клавиатурата че не моем да натискам бутоните, разбииш ли..

gavaga
10.01.2008, 11:05
Мамка му и аз взех да преглъщам като животно

Aquacool
10.01.2008, 11:33
[quote="mareq"]Засега сме само
1) BattleRoyal
2) netware5
3) feelgood
4) Negramoten
5) mareq (той)

пишете ме и мен тогава! за съжаление съм на борсата отскоро и нямам чак толкова много пари, но идеята е добра. и без друго сам търся имот край софия и съседите са едно от главните ми притеснения. а заем мога да взема достатъчно лесно.[/quote

Здравейте,
Идеятя е много добра!
Всъщност отдавна търся нещо такова, но все не стига до консенсус.
Ще се включа с удоволствие!
На мен лично ми харесват също местата около Доброславци и Балша.
На 30 - 40 км проблем ще е ток, вода, интернет.

BattleRoyal
10.01.2008, 11:34
За доматките сме +1 ;)
Наште построиха къщурка в Долни Лозен и какви домати и краставички и боб собствено производство правят малииии малко като количество обаче са едни такива... истински :)
Аз и като седнеш на масата в двора и си го гледаш... па фанеш го отрежеш и на салатка... мммм това с пари не може се купи... :)
Аз направо парник мисля да си направя - гледам един като отивам към тях в дворчето имат съседи - сега едни зелки огромниииии малиииии и то посред зима...
Ако има фенове - една хидропонна фермичка да спретнеме - 3-4 реколти на година поне дава в Китай здраво правят такива и японците.

ggg62
10.01.2008, 11:35
Я помислете малко по-мащабно. Да спретнем един АДСИЦ. Ще си купим 300-500 декара земя и ще си направим малък град. Ние ще си купим нашите къщи и ще плащаме само общите разходи по поддръжката, но другите къщи под як наем за баровци. И така ще бъде не само разход за дом, ами и добра инвестиция. Апропо знам откъде може да се купят 350 декара отговарящи на условията и вече преотредени.
Интересното е, че идеята ти не е нова. Бедо Доганян направи това през далечната 1998. Сега там е една приказка. И съседите са приказка - Левон Хампарцунян, Карабашев и др. Аз да се е... в инвеститора не се включих в групата тогава защото исках да си имам собствен двор с висока ограда .

BobyB
10.01.2008, 11:45
За доматките сме +1 ;)
Наште построиха къщурка в Долни Лозен и какви домати и краставички и боб собствено производство правят малииии малко като количество обаче са едни такива... истински :)
Аз и като седнеш на масата в двора и си го гледаш... па фанеш го отрежеш и на салатка... мммм това с пари не може се купи... :)
Аз направо парник мисля да си направя - гледам един като отивам към тях в дворчето имат съседи - сега едни зелки огромниииии малиииии и то посред зима...
Ако има фенове - една хидропонна фермичка да спретнеме - 3-4 реколти на година поне дава в Китай здраво правят такива и японците.

Е то ако ще правиш хидропонни гадости, можеш да си спестиш труда и да си купиш от пазара. Не е ли расло на слънце и в чернозем, не струва. Иначе и аз съм твърдо решен да си гледам това онова на двора. :)

tracy
10.01.2008, 12:11
I az iskam se vkliucha!
V momenta sam v chuzhbina, no iskam da se pribera po niakoe vreme.

Karen
10.01.2008, 12:13
Negramoten, идеята ти е страхотна, въпреки, че аз не бих се забила там. Мен нещо ме тегли към Родопите, ама това е друг въпрос.
А за къща - аз лично не бих купила. Без значение стара или нова - имам си нещо наум за новото строителство, а за старото- разходите за ремонти и подръжка са огромни .
Залагам на парцел + строителство на стопански принцип.

petia97
10.01.2008, 20:18
Имам идея за такова място, намира се на асфалтоф път на 7км от спирката на метрото на 17км от центара ,може да се направи затворен комплекс като инфра структората може да се реши с много съвременни решение максимум 35къщи

Императорът
10.01.2008, 23:39

Ехе-хе - то и аз ще си посадя лози, щото съм маниакален лозар... и мисля именно това ме направи и добър инвеститор. Майсторът умее да планира развитието на лозата поне за 3 години напред...

victress
11.01.2008, 10:03
разгледай варианта за с. Ярлово - голяма мизерия е но е част от природен парк Витоша - такава красота не съм веждала никъде другаде!ние тъкмо купихме един парцел там;дядото който ни го продаде е много читав - продава и доста големи масиви в околността. иначе селото е на 30-40 км до софия;за 30 мин сме до там;пък е и евтинджос...

Императорът
11.01.2008, 10:06
Пък аз вчера в Софийски имоти засякох много евтинки къщи в Панагюрище, Чипровци, Берковица, че и в Мелник - все красиви местенца...

Kosto
11.01.2008, 22:51
Само да ви кажа, че ако случайно търсите и за къща на морето: аз продавам този. http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=200277

trader1
11.01.2008, 23:23
Абе колкото и хубаво да звучи - помислете си какви са реалните шансове да излезе нещо от общото начинание... Колкото повече хора - толкова по-евтино - вярно до известна степен, но - толкова и различни мнения, интереси, желания... на един ще му изникнат проблеми със заема, на друг - със свободното време, на третия и четвъртия ще харесат един и същи парцел, петия ще е щастлив с всичко (той ще е по-скоро изключението) и т.н. ... аз съм го изпитвал само с още двама съдружници подобното начинание - трудна работа се оказа ...
Иначе живота извън големия град е чудно нещо, мога да се похваля, и наистина си струва усилието, ама е хубаво да се направи реална граница между наистина възможното и това дето става само за разтягане на локуми ... :))

Negramoten
12.01.2008, 16:59
Здравейте, поогледах се за подходящи места по магистрала Тракия. Около с.Нови Хан не ми харесва, заради радиоактивното гробище. Допадна ми с.Вакарел, като от пътния възел до околовръсното се стига за 12 мин. бавно каране (120), а от там до 7-ми км. (ХМС) са още 5 мин. със светофара на Горубляне. Има парцели за около 8-12е/м2.

Не ми харесва, че е доста далече, от ХМС са 30 км. Но като време не е много, аз за 15 мин. понякога немога от Верона-Младост да стигна до детелината... Разхода, въпреки че е извънградско тези 2х30км. се усещат.
- ако е на бензин е около 8 лв/ден
- ако е дизел - 5-6 лв
- ако е метан - 2-3 лв.

Изглежа ми чисто, и гледката не е лоша. Южен склон...

victress, там ми харесва, има и едно село Плана, което също ми допада, само че зимата пътя не е много приятен. Според мен е доста по-добре да си в Железница. Все пак идеята е да се живее там, а не да е вила за уикенда.

petia97, ще споделиш ли по-подробно?

Karen, нали това е идеята, да строим качествено за себе си.

Aquacool, Доброславци и Балша са добри предложения. А относно проблемите с вода, ток и Интернат, то смятам че са решими.

trader1, защо смяташ, че е невъзможно хора със сходни идеи/интереси да се съберат и да направят нещо заедно, дори е възможно да е малко по-мащабно, като се реализира и печалба.

petia97
12.01.2008, 17:32
Мястото се намира между с. Доброславци и с.Балша до шосето между двете села.Мястото е около 22 дка достатъчни за затворен комплекс с около 35 къщи.Захващането на канализацията да бъде с екостанции мисля, че когато се изгражда трафопост токът не е толкова голям проблем .Захранването с вода ще бъде с индивидуални сондажи, които освен за вода могат да се ползуват и за отопление с термопомпа.По този начин е решен и въпросът за отоплението.
Място се намира наистина на 7км от метростанция "Обеля" и 15км от центъра на София.До метростанция "Обеля" се стига са автобус №30 и маршрутка 5А.

investor4fun
12.01.2008, 17:47
Мястото се намира между с. Доброславци и с.Балша до шосето между двете села.Мястото е около 22 дка достатъчни за затворен комплекс с около 35 къщи.Захващането на канализацията да бъде с екостанции мисля, че когато се изгражда трафопост токът не е толкова голям проблем .Захранването с вода ще бъде с индивидуални сондажи, които освен за вода могат да се ползуват и за отопление с термопомпа.По този начин е решен и въпросът за отоплението.
Място се намира наистина на 7км от метростанция "Обеля" и 15км от центъра на София.До метростанция "Обеля" се стига са автобус №30 и маршрутка 5А.
Това ми харесва, а каква е цената на земята?

Negramoten
12.01.2008, 17:59
...каква е цената на земята?

petia97
12.01.2008, 20:10
Варира между 35 до 45 евро въпрос на пазарлък все пак сме в шопско където Вуте да е зле е по добре от Нане да е добре това е в кръга на шегата освен цената

emos
12.01.2008, 20:23
Абе колкото и хубаво да звучи - помислете си какви са реалните шансове да излезе нещо от общото начинание... Колкото повече хора - толкова по-евтино - вярно до известна степен, но - толкова и различни мнения, интереси, желания... на един ще му изникнат проблеми със заема, на друг - със свободното време, на третия и четвъртия ще харесат един и същи парцел, петия ще е щастлив с всичко (той ще е по-скоро изключението) и т.н. ... аз съм го изпитвал само с още двама съдружници подобното начинание - трудна работа се оказа ...
Иначе живота извън големия град е чудно нещо, мога да се похваля, и наистина си струва усилието, ама е хубаво да се направи реална граница между наистина възможното и това дето става само за разтягане на локуми ... :))Не си прав най доволен ще е тоя дето им отвърже земята.Като гледам тука вече се появиха десетина мераклии с големите ятагани.

AfterDark
12.01.2008, 20:24
Иначе живота извън големия град е чудно нещо, мога да се похваля, и наистина си струва усилието, ама е хубаво да се направи реална граница между наистина възможното и това дето става само за разтягане на локуми ... :))Не си прав най доволен ще е тоя дето им отвърже земята.Като гледам тука вече се появиха десетина мераклии с големите ятагани.

ХАХАХАХААХАХАХА!

А Неграмотника поне ще има какво да смята няколко години ...

Разчетите нали на него ще му ги оставите?

Bouns
12.01.2008, 20:28
Пишете си на лични че ако брокерите ви надушат земята ще скочи за броени дни :)

petia97
12.01.2008, 20:32
Идеята е 4_5 човека да поемат инициативата а другите да се включват когато са готови един вид ипо

emos
12.01.2008, 20:33
Пишете си на лични че ако брокерите ви надушат земята ще скочи за броени дни :)Какви дни те вече скочиха м/у 3 и 4 пъти за миг

petia97
12.01.2008, 20:56
Допълнение по коментарите по долу цената на земята е такава от година въпроса по който коментираме е къща около София който я иска я строи там където му е изгодно Богаташите в Бояна ,Драгалевци, Симеоново ,Средните около София говоря за район и за идея а не за конкретна земя въпреки че на мен ми харесва това

Императорът
12.01.2008, 22:06
Неграмотни приятелю - не убеден, че районите на югоизток и изток са най-секси - защото Пушлякът ги трови (а ако не го спрат още много време?) а и че, както чувам, местата гъмжат от омразните кафяви, които мародерстват на поразия. Освен да въдим бултериери, дого аржентиновци и всякакви други изродски кучета, ядящи съмнителни двукраки.

feelgood
12.01.2008, 22:11
Неграмотни приятелю - не убеден, че районите на югоизток и изток са най-секси - защото Пушлякът ги трови (а ако не го спрат още много време?) а и че, както чувам, местата гъмжат от омразните кафяви, които мародерстват на поразия. Освен да въдим бултериери, дого аржентиновци и всякакви други изродски кучета, ядящи съмнителни двукраки.

Impe, sega kuchetata li shte si obijdame :)

petia97
12.01.2008, 22:12
Явно не си в час

Negramoten
12.01.2008, 22:48
Кремиковци е доста по на север. И доколкото знам има някакъв вятър "кривяка" който периодично обгазява към с. Бусманци...
Незнам до Вакарел да стига, все пак там е и Средна гора...?

emos
12.01.2008, 22:50
Явно не си в часАбсолютно права си ,декларирам пред целият форум,че ако ти ми намериш клиент на тези цени съм готов да ти дам по 5евро на квадрат .А срещу 1000евро мога да ти предложа поне 5оферти м/у 10 и15 евро,в диапазон от 10 до 40декара.

trader1
13.01.2008, 06:07
trader1, защо смяташ, че е невъзможно хора със сходни идеи/интереси да се съберат и да направят нещо заедно, дори е възможно да е малко по-мащабно, като се реализира и печалба.

Не казвам че е невъзможно. Просто давам леко предупреждение за тези, които ще се ентусиазират твърде много - че не всичко е така лесно както изглежда на пръв поглед, и че понякога на пръв поглед малки проблеми могат да прерастнат в по-големи ... Но наистина усещането да си на по-широко и по-чисто е супер, а за тези с малки деца - просто цена няма...
Интересно мие как в Бг се решава въпроса с канализацията и отоплението на подобни отдалечени места - при нас ми е ясно, но тук е по-уредено и до всяка макар и малка ферма стига газова тръба за отопление, но как е в Бг? (не че за въпросната газова тръба не ми поискаха 5К, но това едруг въпрос... :))
Абе интересна тема , любопитен съм дали и какво ще излезе ...

Negramoten
13.01.2008, 11:50

Не казвам че е невъзможно. Просто давам леко предупреждение за тези, които ще се ентусиазират твърде много - че не всичко е така лесно както изглежда на пръв поглед, и че понякога на пръв поглед малки проблеми могат да прерастнат в по-големи ... Но наистина усещането да си на по-широко и по-чисто е супер, а за тези с малки деца - просто цена няма...
Интересно мие как в Бг се решава въпроса с канализацията и отоплението на подобни отдалечени места - при нас ми е ясно, но тук е по-уредено и до всяка макар и малка ферма стига газова тръба за отопление, но как е в Бг? (не че за въпросната газова тръба не ми поискаха 5К, но това едруг въпрос... :))
Абе интересна тема , любопитен съм дали и какво ще излезе ...

Не е лесно, съгласен съм :). А в сравнение с Канада е в пъти по-трудно :). Ако няма канализация, то пробема се решава или чрез септична яма (3 разновидности), или чрез еднофамилна пречиствателна станция, или в близкото дере (Симеоново и Драгалевци са на канализация "Дере").
Природен газ е докаран в няколко квартала на София. При парцела ми в Горна Баня има, като за да те включат трябва да платиш около 5000 лв. Но на повечето места няма газ и затова хората се отопляват на или на ток или на твърдо гориво, сега масово навлизат термопомпите. Много хора си слагат по климатик във всяка стая, а ако сега строят, то правят водно подово отопление и централна термопомпа, която ползва или вода от сондаж или е със заровени на 1,5-2 м тръби. У нас е доста добре да се инвестира и в слънчев колектор, все пак сме доста на юг :), като над 6 месеца в годината сметките за БВГ се намалят с над 50%.

От кога не си се прибирал в България?

trader1
14.01.2008, 07:42
Заминал съм 94-та, идвал съм си няколко пъти за по 2-4 седмици ваканция, но тогава те интересуват море и приятели, а не въпросите за газификацията на парцелите в покрайнините :) Както и да е, понеже и аз все още работя по новата си къща, която е в подобна крайградска зона - ми е интересна темата и ми е любопитно кое как се прави в Бг.. Успехи!

beinsa
16.01.2008, 02:10
S ogled na novite aglomeracii v BG, kashta v neq, na malko otstoqnie ot grada, stava vse po-na dalavera.

Агломерациите по брой на населението в България са:

1. София 1 353 906 жители
2. Пловдив 575 297 жители
3. Варна 416 603 жители
4. Бургас 318 226 жители
5. Стара Загора 213 434 жители
6. Плевен 211 255 жители
7. Хасково 184 731 жители
8. Русе 175 935 жители
9. Сливен 173 722 жители

ИЗТОЧНИК:

МРРБ- Министерство на регионалната политика и благоустройството на Република България

Страница 29

http://www.eufunds.bg/docs/OPRD_230307_bg_FINAL.pdf

petia97
16.01.2008, 20:01
Магистрала ТРАКИЯ ще минава между с Мрамор и с Доброславци

Aquacool
16.01.2008, 21:35
Това май не е много добре за къщичките? Но от друга страна ще е добър подход към София??[/img]

rtstan
21.01.2008, 15:51
:)

6te si kupite ....6te si napravite kvartal4e ...6te si pome4taete o6te ...

ne ste li se zamislili 4e vmesto da si davate parite i nervite mojete prosto da si dadete samo parite, i da si kupite gotovo novopostroeno jili6te ..imate li ideq kak se stroi ?
imperatori , kralici na mraka sekvi tuka nenormalnici tedo kato mi6oci po cfql den se rovqt in neta za da mogat posle da se pravqt na veliki ...
ko gi slu6ate ....ku6ta na 35 40 km ot sofia..mi az jiveq v ku6ta na 8 km ot centara na sofia i mi trqbvat kum 40 min za da se pridvija do rabota primerno.
na 40 km ot sofia 6te si patuva6 okolo 4as i polovina . 6to ne se osuznaete.
nekoi tuka kazva 4e ako imalo dostatu4no platejosposobni infrastrukturata namalo da mu e problem ako si postroqt kvartal
- mi brato ti ako moje6 da izvadi6 300 000 K euro 6te si kupi6 ku6tle v nqkoi ot novite kvartal4eta (v mladost pri kambanite napr.). i nqma da se zatormozqva6 s mislene.
ama tuka ste samo durdorkovci bez pokritie i si 4e6ete ezicite .
ME4TAITE SI ..po dobre si mislete kak da si zemete jili6te bilo to i boksoniera ,za6toto sled nqkoq druga godina i naema ve4e nqma da mojete da si pla6tate.

i ne rumjete po horata koito iskat pari za imotite si....6toto vie ste opreli do tqh ..te si imat...ne tursqt. Ako iskam 100 euro kv m za zemqta mi si e moe pravo ..az si opredelqm cenata i ne nqkoi broker ili nqkoi kupuva4, deto iska s parite ot durjavnata panelka da se prevurne v bql 4ovek i da jivee kato men...E MNOGO ISKATE .. sadete si domati na balkona i mul4ete ...i kogato govorite za 6opsko geto se setete 4e vie se borite da se priob6tite kum nego ...getoto ne vi iska ...

6te pomolq nikoi da ne se zaqjda i da ne obijda ...ako nqkoi naistina ima pari i misli da investira ili da si gradi jivota v sofia ili okolo sofia ili kudeto i da e edva li tuk e mqstoto kudeto 6et polu4i adekvatna informaciq .. SORY 4E VI GO KAZVAM AMA STE GO OBURNALI NA MERENE NA PI6KI...
100 4OVEKA ...100 TEMI...I VSEKI RAZBIRA OT VSI4KO.
edinq den na borsata na sledva6tiq den ve4e stroi kvartali zatvoren tip ..e zamislete se malko...az li4no mislq 4e vsi4kite ste edni me4tateli ...i malkoto hora koito naistina sa s akula si samo vi se prismivat otstrani.

danjo pone ciganite sprat da idvat 4e te mogat i 4 000 000 da napravqt stolicata za 5 godini.

petia97
30.01.2008, 22:47
borsata ste se opravi .nie da stroim

Бате Пешо
09.02.2008, 15:53

Ехе-хе - то и аз ще си посадя лози, щото съм маниакален лозар... и мисля именно това ме направи и добър инвеститор. Майсторът умее да планира развитието на лозата поне за 3 години напред...0000

naughty
12.02.2008, 09:29
Харесал съм една виличка до с. Вакарел, не е много скъпа и има дворче приятно. Какво мислите за района, има ли преспективи? На мен лично ми трябва да си въртя пържолките там през уикендите. Ходих на оглед и до там се стига за 30 мин, нищо не е.

tikvenik yade tutmanik
14.02.2008, 14:31
Мина времето за покупки на къща около София , до 20 км, до 50-60 К...
Гледай на къде ще расте София , къде са подценени имотите и действай-скоро брокерите ще засилят пазара на къщи около София-апартаменти не продават вече.
иначе къща на цените на апартамент трудно ще намериш -
евтини къщи около София-рефрен от преди 3-4 години!
кашкавала от 3.50 е 13.00 , бензина,.......тока
читав парцел под 45-50 евра/кв няма да намериш
като сметнеш и задължителното МПС 4Х4 (поне едно)............
все още не си закъснял , но с тези разсъждения ще изпуснеш влака
.................................................. .....................
докато "умните" умуват-лудите скачат

be_google
14.02.2008, 15:35

Ехе-хе - то и аз ще си посадя лози, щото съм маниакален лозар... и мисля именно това ме направи и добър инвеститор. Майсторът умее да планира развитието на лозата поне за 3 години напред...Браво бе юнак.Аз съм го докарал твоя рай само дето сиренето от тъщата е смес крава коза и овца от тетевенско и ракията ми не в дъбово буренце а в старовремска дамаджана.Сенкята ми е смесена от астмата и една кайсия саморасляк обаче страхотна.Имам си и куче каракачанка което като се прибера от реката и ме види прави задно салто от кеф а щерката така го е дресирала че постоянно с нея седи.Имам и надуваем басейн но съм се замислил да си направя истински.Брато ние сме инвеститори с цървули

абе ти с каракачанката да не си Бат Бойко, прикрит като дребен инвеститор близо до народа?