PDA

View Full Version : Коя е най-сигурната банка?

Страници : [1] 2

интересуващ_се
25.02.2009, 17:18
Моля име и кратка обосновка защо

интересуващ_се
25.02.2009, 17:23
веднага ще спомена мое анализче за коя би била в най-сигурните
Алианц България
защото
- лихвите са ниски, явно не им трябват пари
- делът на кредити към депозити е сред най-добрите
- пенсионните им дружества (УПФ и ППФ)всеки месец получават кеш (и в най-лошата криза ще е така). От ДПФ вече се изтеглиха доста и едва ли може да има нова голяма вълна
- Застрахователните им компании са сред малкото печеливши от Гражданска отговорност и нямат риск
- тоест банката е стабилна в БГ и няма да допусне нестабилност на банката си
- банката не е участвала в агресивното кредитира, а сега не участва в агресивното търсене на депозити
- акциите на Алинац Германия, са се понижили с около 2/3, което е малко за финансова компания

Нека дискусията започне сега
С това не казвам, че другите банки са нестабилни
Напротив, но тази имам усещането, че е по-стабилна поради изброените по-горе факти

Нека не се счита за реклама на Алианц

нарочно не пускам анкета, за да не се започне с глупостите (отрицателен вот)

Цар Симеон
25.02.2009, 17:26
Може ли само да ми потвърдиш две неща:
1. Че името ти не започва с буквата "Г";
2. Че нямаш големи уши.

ssonyy
25.02.2009, 17:26
Съгласен съм с теб.И аз съм за Алианц.

Натрий
25.02.2009, 17:34
Споменатата банка може и да е добра в ритейла, но за корпоративни ме разочарова. Пък и я се опитай да си направиш справка за движението за 2007 например.

интересуващ_се
25.02.2009, 17:35
Може ли само да ми потвърдиш две неща:
1. Че името ти не започва с буквата "Г";
2. Че нямаш големи уши.

Не започвам с Г
и нямам големи уши

интересуващ_се
25.02.2009, 17:36
Споменатата банка може и да е добра в ритейла, но за корпоративни ме разочарова. Пък и я се опитай да си направиш справка за движението за 2007 например.

приятелю не говорим за обслужване
въпреки че като си откривах депозитче там (едно мъничко) бая внимание ми обърнаха и си личеше че клиента е на почит

Romeo_1978
25.02.2009, 17:39

въпреки че като си откривах депозитче там (едно мъничко) бая внимание ми обърнаха и си личеше че клиента е на почит

Гледам преместил си си парите от Пиреос в Алианц и следователно последната автоматично е станала за тебе най-сигурната банка?

интересуващ_се
25.02.2009, 17:41

Гледам преместил си си парите от Пиреос в Алианц и следователно последната автоматично е станала за тебе най-сигурната банка?

не съм ги преместил
само едно мъничко депозитче направих
другите са в Пиреос
и имам 1-2 седмици да избера нещо по-добро за основния си депозит
така че кажете в кои банки да ходя
кои са абсолютно сигурни

B.Graham
25.02.2009, 17:45
До 50 000 евро всички са сигурни.

Romeo_1978
25.02.2009, 17:45

не съм ги преместил
другите са в Пиреос
кои са абсолютно сигурни

За Пиреос мисля че си прочел какво ти написах. Прехвърли ги в ПИБ 3 мес. деп 8.75 на год.база До преди 1 седмица беше на 9.75 сега са го намалили с 1%, което определено е много добра новина всмисъл за състоянието на банката де за някой депозитен турист надали е толкова добра. Но определено ПИБ е най-добрата БГ банка независимо от многото недоброжелатели начело с Караиванов но дори и той си е напазарувал цени книжки :-)

А абсолютна сигурност нЕма такова животно. И в буркан да ги държиш пак може да ги изгубиш

KPAHK
25.02.2009, 17:46
....така че кажете в кои банки да ходя
кои са абсолютно сигурни

Ти шегуваш ли се??

Абсолютно сигурна е БУРКАН БАНК:-)

Lamer777
25.02.2009, 17:49
Банк ъф Хамерика.....хахахахаха :)

не е препоръка :)

интересуващ_се
25.02.2009, 17:52
....така че кажете в кои банки да ходя
кои са абсолютно сигурни

Ти шегуваш ли се??

Абсолютно сигурна е БУРКАН БАНК:-)

aaaa
бурканите се крадат лесно
някой влиза в мазето и вместо компот от череши, компот от пари и чао чао
а и в банката все пак дават лихва

polopot
25.02.2009, 17:55
Оная немската дето преведе 300 милиона евро на Лемън Брадърс в деня на фалита им.:)

luboil
25.02.2009, 17:58
Може ли с анкета?
Ще бъде интересно...

zelka
25.02.2009, 18:23
АЗ , съм за / ТБ Корпоративна търговска банка АД /

srs
25.02.2009, 18:32
+1

zloblivi_podhvurlqniq
25.02.2009, 18:36

не съм ги преместил
другите са в Пиреос
кои са абсолютно сигурни

За Пиреос мисля че си прочел какво ти написах. Прехвърли ги в ПИБ 3 мес. деп 8.75 на год.база До преди 1 седмица беше на 9.75 сега са го намалили с 1%, което определено е много добра новина всмисъл за състоянието на банката де за някой депозитен турист надали е толкова добра. Но определено ПИБ е най-добрата БГ банка независимо от многото недоброжелатели начело с Караиванов но дори и той си е напазарувал цени книжки :-)

А абсолютна сигурност нЕма такова животно. И в буркан да ги държиш пак може да ги изгубиш

а може ли да намаляват лихвата защото например парите за обслужването им
ве4е са ограни4ени(няма ги)
или не може,забраняваш
и бре,тъпи сте като зелки в тоя форум

Romeo_1978
25.02.2009, 18:42
или не може,забраняваш

Като увеличаваха лихвите песента беше, че нямат ресурс, сега като намаляват лихвите теорията изведнъж стана, че парите за облужването ги нямало ????!!!!! Гениален си къртиш мрака с тая теория.
и бре колко си умен на татко злобилчето

zloblivi_podhvurlqniq
25.02.2009, 18:46
или не може,забраняваш

Като увеличаваха лихвите песента беше, че нямат ресурс, сега като намаляват лихвите теорията изведнъж стана, че парите за облужването ги нямало ????!!!!! Гениален си къртиш мрака с тая теория.
и бре колко си умен на татко злобилчето

рибка си брато
няма какво да ти обяснявам

ssss
25.02.2009, 19:04
Ако ги вдигат лихвите имат нужда от пари
Ако ги свалят нямат пари???/ Е това е култово/
Ако не ги променят са пасивни спрямо пазара

"Кво и да праат па че ги мразим!"

zloblivi_podhvurlqniq
25.02.2009, 20:34

зна4и вашата логика е 4е преди като са вдигали лихвите нямаха пари
а сега когато ги свалят - значи имат
хахаахахха
и откъде ги проимаха тези пари
кога и как стана тоя номер след като няма кредит за бг банките вече
ще ме скъсате от смях

интересуващ_се
25.02.2009, 20:41

хахаахахха
ще ме скъсате от смях

ако са спряли фирменото кредитиране и са резнали овърдрафтите (каквито са огромната част от фирмените кредити), това означава яко върнати кинти
не случайно магазините напоследък са празни, празни

интересуващ_се
25.02.2009, 20:46
айде моля кажете има ли друга сигурна освен Алианц
а ония 300 млн. към Лимън, не бяха от Алианц Германия а от една държавна немска банка

дотук писаха КТБ, което ме кефи, защото Оман ако влезе вътре ще я направи стабилна, но арабелите са ултра зле с този петрол и тези недвижими имоти в Дубай
пък и дали фонда ще помага активно

мислех си за френските банки, защото Франция уж стоеше ок на кризата
но знае ли човек
е?
друга банка, която е ултра сигурна?

ssss
25.02.2009, 20:50

хахаахахха
ще ме скъсате от смях

Ти разбира се не си длъжен да разбираш, че големите банки имат сигурно по 40-50-60 милиона на месец погашения по кредити. По малко от половината се раздава като нови кредити/овърдрафти.
Отделно привлечени средства от клиенти /депозити и рзапл. сметки/
Имат нетен инфлоу. Ето от къде са събрали нова допълнителна ликвидност...
Но ти си Злобни подхвърляни а не умни такива. От теб толкова като интелектуален принос в икономически форум

ssonyy
25.02.2009, 20:57
но знае ли човек
е?
Като каза френските си мисля,че BNP Paribas също е стабилна банка и една от големите световни банки,които в по-малка степен са засегнати от кризата!

niki5
25.02.2009, 21:27
но знае ли човек
е?
Като каза френските си мисля,че BNP Paribas също е стабилна банка и една от големите световни банки,които в по-малка степен са засегнати от кризата!

samo ste kaga- ne se izkazvai nepodgotven :)

ina4e Soc Gen sa gazari :)

hah
25.02.2009, 21:29
"БНП Париба С. А. - клон София" ползва най-висок кредитен рейтинг от всички банки в България.

fantomas
25.02.2009, 21:33
Тези институции ,които не са лицензирани от БНБ: АЛФА БАНК, БНП Париба С. А. - клон София..и т.н.

Optic
25.02.2009, 23:13
АЗ , съм за / ТБ Корпоративна търговска банка АД /

И аз, банката на ДС никой не може да я пипне.

Optic
25.02.2009, 23:14
Оная немската дето преведе 300 милиона евро на Лемън Брадърс в деня на фалита им.:)

KfW

niki5
25.02.2009, 23:18

KfW

te sa sigurna banka, samo 4e ne obslugva retails :)

Alonso
25.02.2009, 23:34
За мене най-сигурна е Алианц, защото не е банка.

Mr_crash
25.02.2009, 23:51
ББББ У У РРРР К К А Н Н ББББ А Н Н К К
Б У У Р Р К К А А Н Н Б А А Н Н К К
ББББ У РРРР К К А А НННН ББББ А А НННН КК
Б Б У Р К К ААААА Н Н Б Б ААААА Н Н К К
ББББ У Р К К А А Н Н ББББ А А Н Н К К

Kilur
26.02.2009, 00:07
CCB,FIB

драги ми смехурко
26.02.2009, 01:27
Гледай кои банки ж момента пускат реклами за даване на кредити. Това би трябвало да зна4и, 4е имат пари, следователно са по-стабилни от другите, които пускат реклами само за депозити.

ssss
26.02.2009, 07:41
Гледай кои банки ж момента пускат реклами за даване на кредити. Това би трябвало да зна4и, 4е имат пари, следователно са по-стабилни от другите, които пускат реклами само за депозити.

Аз съм видял реклами на кредити на Райфайзен и ПИБ. А и Пощеснка но за кредини карти. Не се сещам за други кредитни реклами в момента

bobsan83
26.02.2009, 10:16
Може да погледнете финансовите резултати към края на 2008-ма година и да видите, че водещите банки нямат проблеми с ликвидността и спокойно можем да кажем, че са сигурни. Говоря за Банка ДСК, ПИБ, Уникредит, предполагам и Райфайзен. Дали рекламират или не кредитни продукти не мисля, че е критерий.

bertram
26.02.2009, 10:18
БурканБанк

niki5
26.02.2009, 11:07
За мене най-сигурна е Алианц, защото не е банка.

Ex-Tochter mit 6-Mrd.-Euro-Verlust
Dresdner-Desaster kostet Allianz 2,4 Milliarden
Die an die Commerzbank verkaufte Dresdner Bank hat den Versicherungsriesen Allianz bis zum Schluss belastet. Nach einem Rekordgewinn von 8 Mrd. Euro im Jahr zuvor steht nun ein Verlust von 2,4 Mrd. Euro in den Bьchern. Das Minus der Dresdner toppte alle Befьrchtungen.

Die mittlerweile an die Commerzbank verkaufte Dresdner Bank hat die Mьnchner Allianz bis zum Schluss belastet. Der Allianz-Verlust habe 2008 bei 2,44 Mrd. Euro gelegen, nach einem Rekordgewinn von 8 Mrd. im Jahr zuvor, teilte Europas grцЯter Versicherer am Donnerstag mit. Von der Nachrichtenagentur Reuters befragte Analysten hatten nur mit einem Verlust von 1,93 Mrd. gerechnet.

Hauptgrund fьr die tiefroten Zahlen des Versicherungskonzerns waren die Belastungen durch die Dresdner Bank, insgesamt 6,4 Mrd. Euro im Jahr 2008, allein knapp 3 Mrd. davon im vierten Quartal. In den anderen Sparten arbeitet die Allianz profitabel und kam 2008 auf einen Gewinn von rund 4 Mrd. Euro im fortzufьhrenden Geschдft.

Der Kern der neuen Allianz ist die Schaden- und Unfallversicherung. Daneben sind die Mьnchner in der Lebens- und Krankenversicherung sowie in der Vermцgensverwaltung aktiv. Hinzu kommen kleinere Randgeschдfte im Bankbereich und eine Beteiligung von knapp 14 Prozent an der Commerzbank. Die Dividende fьr 2008 kьrzt die Allianz auf 3,50 Euro je Aktie. Im Jahr zuvor waren es noch 5,50 Euro.

Kursinformationen + Charts

ALLIANZ SE VINK.NAMENS-AKTIEN O.N. COMMERZBANK AG INHABER-AKTIEN O.N.
54,07 EUR 10,01 % [4,92]

1T 5T 1M 3M 6M 1J 5J

ALLIANZ SE VIN.. 54,07 EUR 10,01 %
COMMERZBANK AG.. 2,84 EUR 1,94 %

Auch die Dresdner Bank hat im abgelaufenen Geschдftsjahr einen hohen Verlust verbucht: 6,3 Mrd. Euro. Die Bank sei massiv durch die Finanzkrise belastet worden, teilte der Vorstand auf Basis vorlдufiger Zahlen am Donnerstag in Frankfurt mit. Im Vorjahr hatte das Institut noch 410 Mio. Euro verdient. Alleine im Abschlussquartal 2008 fiel ein Verlust von 3,9 Mrd. Euro an.

In einer Pressemitteilung gab die Dresdner Bank ihre Kernkapitalquote mit 4,0 Prozent an - das ist das Minimun, das eine Bank vorweisen muss, um nicht von der Finanzaufsicht geschlossen zu werden.

Im Privat- und Firmenkundengeschдft konnte die Bank noch einen operativen Gewinn erzielen, das Investmentbanking rutschte indes tief in die roten Zahlen. Die Finanzkrise schlug insgesamt mit Belastungen von 6,2 Mrd. Euro zu Buche. Hinzu kamen Abschreibungen auf latente Steuern in Hцhe von rund 1,3 Mrd. Euro. Sie stehen im Zusammenhang mit der Ьbernahme durch die Commerzbank, die im Januar ьber die Bьhne ging. Im vergangenen Jahr gehцrte die Dresdner Bank noch komplett zur Allianz.

al64ad
26.02.2009, 11:51
Niki
знаеш че за масовия бгееец чуждия език е английският-няма ли го на такъвили поне кратко резюме

al64ad
26.02.2009, 11:57
Може да погледнете финансовите резултати към края на 2008-ма година и да видите, че водещите банки нямат проблеми с ликвидността и спокойно можем да кажем, че са сигурни. Говоря за Банка ДСК, ПИБ, Уникредит, предполагам и Райфайзен. Дали рекламират или не кредитни продукти не мисля, че е критерий.

Доста неподходящи примери с чужди банки си дал
1.като чета кви пари ще и трябват на ОТП в следващите 2 години
2.а другите 2 са от групата разпростряла се най-нашироко с проникването в ЦИЕ-те бяха част,от тези инициирали идеята за пакет за източна Европа -чак си впрегнаха политиците

Иначе са си мнооого стабилни......................

niki5
26.02.2009, 12:12
Niki
знаеш че за масовия бгееец чуждия език е английският-няма ли го на такъвили поне кратко резюме

UPDATE 2-Dresdner pulls Allianz into red as two part ways
Thu Feb 26, 2009 2:40am EST
* Insurer swings to worse-than-expected loss

* Writedowns from Dresdner Bank weigh

* Commerzbank vows to quickly right Dresdner Kleinwort

(Adds background, detail, share price indication)

By Jonathan Gould

MUNICH, Feb 26 (Reuters) - The extent of problems at Dresdner Bank became clear on Thursday as it pulled former parent Allianz (ALVG.DE: Quote, Profile, Research, Stock Buzz) into a worse-than-expected loss in 2008, its first in six years.

Europe's biggest insurer sold Dresdner to Commerzbank (CBKG.DE: Quote, Profile, Research, Stock Buzz) in a deal completed last month but not before writedowns linked to the sale dragged Allianz to a 2.4 billion euro ($3.1 billion) net loss.

The losses at Dresdner, which Allianz said amounted to 6.4 billion euros last year and nearly 3 billion in the fourth quarter alone, prompted the head of new owner Commerzbank to make a separate statement.

"The crisis persists and we still have a difficult road to travel, but we are sure the new Commerzbank will prevail as a growing and strongly profitable bank," said Commerzbank Chief Executive Martin Blessing, promising to deal quickly with Dresdner's wayward investment bank, Dresdner Kleinwort.

"Dresdner Bank's billions of losses over the past year distract from the fact that the private and corporate customers business and important parts of the investment banking activities of Dresdner Bank are fundamentally healthy," Blessing said.

Allianz struggled to manage Dresdner after buying it for 24 billion euros in 2001 in the hope of big gains from cross-selling insurance and banking services.

Investors are relieved its problem child has now found a new home.

Analysts on average had expected Europe's biggest insurer to report a net loss of 1.9 billion euros, after posting a record 8 billion euro profit in 2007.

Shares in Commerzbank were indicated 4 percent higher in premarket trading in Frankfurt while Allianz was expected to open slightly down.

Allianz's share has fallen by more than half over the last six months, slightly worse than peers in the DJ Stoxx European insurance index but faring better than the comparable European banks index , down more than 60 percent.

According to StarMine, which weights analysts' forecasts according to their track record, Allianz trades at 4.6 times 12-month forward earnings, a premium to rivals such as France's AXA (AXAF.PA: Quote, Profile, Research, Stock Buzz) and Dutch group ING (ING.AS: Quote, Profile, Research, Stock Buzz), which trade at a multiple of below 4.

Ivetka
26.02.2009, 12:22

2.а другите 2 са от групата разпростряла се най-нашироко с проникването в ЦИЕ-те бяха част,от тези инициирали идеята за пакет за източна Европа -чак си впрегнаха политиците

Поредният акционер на ПИБ...зашо от банките,които си изброил отсъстват 2 много по-големи банки от ПИБ???
Водещите банки в БГ са Уникредит, ДСК и ОББ

Romeo_1978
26.02.2009, 13:34

Поредният акционер на ПИБ...зашо от банките,които си изброил отсъстват 2 много по-големи банки от ПИБ???
Водещите банки в БГ са Уникредит, ДСК и ОББ

Иветке, никой не отрича кои са водещите банки в България, ама най-голяма не означава жадължително и най-сигурна.

nns
26.02.2009, 13:42
Алианц България
защото
- пенсионните им дружества (УПФ и ППФ)всеки месец получават кеш (и в най-лошата криза ще е така). От ДПФ вече се изтеглиха доста и едва ли може да има нова голяма вълна
- Застрахователните им компании са сред малкото печеливши от Гражданска отговорност и нямат риск
- банката не е участвала в агресивното кредитира, а сега не участва в агресивното търсене на депозити
- акциите на Алинац Германия, са се понижили с около 2/3, което е малко за финансова компания

Напротив, но тази имам усещането, че е по-стабилна поради изброените по-горе факти

Надявам се поне да си изкарал добри пари от тия ПР-щини , сосбено във връзка с днешните новини за загубите на истинския Алианц - явно са имали основание да се притесняват че вчера да те пришпорят с това изпълнение. Айде успехи и да не ги правиш за без пари тия работи ей!

bobsan83
26.02.2009, 13:46

Това което четеш за ОТП е с много въпросителни и към момента може да се окачестви само като слух. Гръцките банки не съм ги споменал поради редица съображения, но който ги харесва - няма лошо :)

интересуващ_се
26.02.2009, 14:33
Алианц България
защото

Надявам се поне да си изкарал добри пари от тия ПР-щини , сосбено във връзка с днешните новини за загубите на истинския Алианц - явно са имали основание да се притесняват че вчера да те пришпорят с това изпълнение. Айде успехи и да не ги правиш за без пари тия работи ей!

Днешната новина е че правилно са продали Дрезднербанк
по-хубаво от това накъде
а освен това да не забравяме, че не съм Платен ПР, а си питам и си обосновавам нещата
айде стига дебилни обвинения

nns
26.02.2009, 14:37
а освен това да не забравяме, че не съм Платен ПР, а си питам и си обосновавам нещата
айде стига дебилни обвинения
И всичко това БЕЗПЛАТО!!! Жалко наистина!Представям си ако ти бяха платили за какво щеше да става въпрос.

Phoenixheart
26.02.2009, 14:38
Бурканбанк

al64ad
26.02.2009, 15:16

Това което четеш за ОТП е с много въпросителни и към момента може да се окачестви само като слух. Гръцките банки не съм ги споменал поради редица съображения, но който ги харесва - няма лошо :)

Не знаех ,че Ситигруп разпространяват слухове,щот тогаз и анализа им за Бг ще трябва да го приема за слух.

fant0mas
26.02.2009, 15:20
Банковите тревоги потопиха борсите в региона

Росен БОЯДЖИЕВ

Тревогите около банките в Източна Европа потопиха индексите в региона през изминалата седмица след излизането на притеснителния доклад на рейтинговата агенция "Муудис" за евентуално понижаване на рейтинга на банките от Западна Европа с експозиции в региона.
Агенцията предупреди, че е притеснена от готовността на банките майки да помогнат на дъщерните си поделения в Източна Европа в условията на бързо влошаваща се икономическа криза. Агенцията посочи, че може да започне серийно да понижава рейтингите на западноевропейските банки с бизнес в района заради нестабилността на местните икономики и натрупващите се проблеми за локалните банки, повечето от които са притежавани от финансови институции в Западна Европа.
На седмична база фондовите пазари в региона последваха валутните и основните индекси се разделиха с между 7 и 14%. Показателен за силния ефект от коментарите за стабилността на локалните банки е спадът на общия за региона индекс Morgan Stanley MSCI EE, който се понижи с 14.47%. По над 10% от стойността си през миналата седмица загубиха руският MICEX (12.81%) и украинският PFTS (12.48%), като руският показател е единственият в региона, който отчита ръст 1.96% от началото на годината.
Хърватският Crobex пък се раздели с близо 9 на сто, а понижението на основния индекс в Букурещ стигна близо 8%. Подобно беше представянето и на показателите в Македония, Сърбия и Черна гора, а най-малко загуби широкият турски измерител ISE NAT 100 - 6.43%.
Понеже банките майки присъстват в няколко държави в региона, съдбата на всяко от поделенията им ще се решава според стратегическата им тежест, предишните инвестиции, очакваната доходност и външните рискове, обясняват от "Муудис".
"Въпреки че източноевропейските икономики се различават по степен на нестабилност, от страните с инвестиционен рейтинг най-застрашени са тези с голям бюджетен дефицит - балтийските страни, Унгария, Хърватия, Румъния и България", се казва в изявлението на агенцията. Икономиките на Украйна, Казахстан и Русия обаче също са в сериозен риск, въпреки че тези страни имат сравнително малък външен държавен дълг, коментират още от рейтинговата агенция.
Въпреки тревожните предупреждения ликвидността на регионалните пазари остава ниска, като оборотите продължават да се свиват до нива от едва 1-2 млн. евро, а някои страни и под 500 хил. евро.

стр. 29

в. Дневник 24.02.2009

Еми много ясно, че чисто българските банки ще са най-стабилни в момента. Арогантните и алчни инвестиционни банкери от запада ще го пoиздухат. А може ли изтока да отговори със своя криза!!? Най-накрая да ги изпрeварим по нещо важно ;)

bobsan83
26.02.2009, 15:57

Не знаех ,че Ситигруп разпространяват слухове,щот тогаз и анализа им за Бг ще трябва да го приема за слух.

Първо за протокола да кажем, че анализа не е направен от Ситигруп, а от Bank of America.

Ето и цитат от него:
Унгарската банка OTP Bank Nyrt. може да бъде изправена пред недостиг на капитал в размер на 1,2 млрд. евро в период от две години, се казва в анализ на Bank of America

За повече информация - http://www.investor.bg/?cat=6&id=76338

В него се казва: "може да бъде изправена пред недостиг".
Това НЕ означава, че е изправена пред недостиг, а че съществува такава вероятност за бъдещ период :)

B.Graham
26.02.2009, 16:02
BoA са много добри в анализа и оценката на риска.

bobsan83
26.02.2009, 16:11
BoA са много добри в анализа и оценката на риска.
+ 1

porsche
26.02.2009, 16:20
Може и да си прав за Алианц. Докато повечето банки гонят за депозити, онзи ден в клон на Алианц ме зарибяваха за кредитна карта за жена ми, имали някаква осмомартенска промоция без такси .... , като чета най-много лоши кредити има при ипотечни кредити и карти...незнам..

интересуващ_се"]веднага ще спомена мое анализче за коя би била в най-сигурните
Алианц България
защото

Днешната новина е че правилно са продали Дрезднербанк
по-хубаво от това накъде
айде стига дебилни обвинения[/quote]

mobiman
27.02.2009, 23:39
Аз държа моите спестявания в СИБанк. Основен акционер са KBC, при тях положението в момента не е никак добро, но СИБанк имат добри отчети (поне до септември 2008) и добър краткосрочен и дългосрочен рейтинг (ако може да се вярва на тези рейтинги). Освен това не кредитираха агресивно строителния сектор както гърците (освен разни изпълнения по Пампорово), не са и агресивни при лихвите по депозитите в момента. Кредитираха сериозно предприятията от производствения сектор (мисля, че това е плюс към настоящия момент). Петър Андронов (дойде от БНБ) е в управителния съвет на банката. KBC се държат изключително открито в този друден момент и това на мен ми допада. На СИБанк условията по всички продукти са ясни и липсват такива с дребен шрифт. Там където ги има таксите и комисионните са им ниски. Обвиняват ги, че са банката на кръга Орион (Костов и сие), но това по-скоро е минало, макар, че Цветелина Бориславова все още държи близо 23 % от банката. Сигурно могат да се изброят още доста плюсове и минуси, но аз за момента се сещам за тези.

feniks123
27.02.2009, 23:49
Три , четири .... Къде е най-добре ?
как къде ? Във ОББ !
ОББ ! ОББ ! ОББ !
там на парите им е добре !
има каки с очила и кок
яли , пили , абе носорог !
няма цици , няма пици
няма хубави крака
но нали е банка
и затова е то така !

Tunderball
04.03.2009, 13:40
БНБ и още 4 банки възроптаха

News.dir.bg - 04 Март 2009, 12:11

Централните банки на страните от Цeнтрална и Източна Европа, членки на ЕС, са притеснени от заблуждаващите коментари за съществуващ риск в техните финансови сектори. Te смятат, че тoва може да удари икономиките и банките в региона. Това съобщава Дневник, позовавайки се на Ройтерс. Цитира се обща декларация на централните банки на Чехия, Словакия, Полша, Румъния и България. Декларацията на словашки е публикувана на сайта на тамошната централна банка, но може да се намери на сайта на Чешката народна банка на английски. Липсва публикация на сайта на БНБ.
Според декларацията публичните коментари и "инициативи" за бизнеса на западните банки и отношенията им с поделенията им в Източна Европа обезмислят услилията в тези страни да се поддържа стабилност.
"Публикуваната информация... често е прекалено наивна и заблуждаваща и може да окаже негативен ефект върху банките, които функционират в тези страни", се казва в коментар на сайта на централната банка на Словакия. Според петте банки Източна Европа ще продължи да бъде мотор на растежа и център на печалби за банковите групи от ЕС.
Ройтерс посочва, че в декларацията не се посочва какво се има предвид под "публични инициативи". Вероятно обаче става дума за поредица от мрачни прогнози на чуждестранни експерти, като професор Нуриел Рубини или традиционно песимистичните анализи на Данске банк.

nisa
20.03.2009, 12:58
и аз напоследък мисля над този въпрос.Основна част от парите ми са в Алфа банк сложих ги там защото
- имат сравнително високи лихвени проценти при депозитите
-гарантират до 100 000 евро и гаранцията не е от ФГВБ ами от страна на Гърция (не знам дали съм права ама нещо имам по голямо доверие в Гърция отколкото в България)
-имат по-добре развита клонова мрежа за разлика от Париба които извън София нямам и идея къде имат клон нов моя град нямат.
-при евенуален фалит на Алфа банк ще си получа парите в евро а не в лв както е при ФГВБ независимо в каква валута са били депозирани-това не съм сигурна че е така но предполагам че е така.
-рейтинга им в S&P засега е stable

това си е мое мнение не ангажирам никой с него.

Искам съвет обаче що се отнася до ДСК ,където също имам пари, гледам че собственик им е OTP и в предвид на това че са унгарци ми е малко притеснително какво ще кажете.

Superman
20.03.2009, 13:05
ЦКБ!

bobsan83
20.03.2009, 14:31
и аз напоследък мисля над този въпрос.Основна част от парите ми са в Алфа банк сложих ги там защото
-гарантират до 100 000 евро и гаранцията не е от ФГВБ ами от страна на Гърция (не знам дали съм права ама нещо имам по голямо доверие в Гърция отколкото в България)
-имат по-добре развита клонова мрежа за разлика от Париба които извън София нямам и идея къде имат клон нов моя град нямат.
-при евенуален фалит на Алфа банк ще си получа парите в евро а не в лв както е при ФГВБ независимо в каква валута са били депозирани-това не съм сигурна че е така но предполагам че е така.

Искам съвет обаче що се отнася до ДСК ,където също имам пари, гледам че собственик им е OTP и в предвид на това че са унгарци ми е малко притеснително какво ще кажете.

Отностно Банка ДСК може да си спокойна. Според отчетите една от най-ликвидните и стабилни банки в момента. Това че ОТП са унгарска банка също не бива да те тревожи - банката е една от най-големите и стабилни в Източна Европа и на няколко пъти отказаха държавна помощ което говори, че нямат ликвидни проблеми.

BGold
20.03.2009, 16:10
На твое място бих се притеснявал за Алфа

Бате Пешо
20.03.2009, 16:41
За банка Токуда какво ви е мнението?

драги ми смехурко
20.03.2009, 17:05
nisa написа:

Това което е си писал за АЛФА е така, но си изпуснал една малка подробност - срока в, който Гръцката държава трябва да ти изплати депозитите е 5 ГОДИНИ. И в допълнение скоро излезе съобщение, че Гръцката д-ва е наляла около 1 милиярд Е в Алфа, за българските клонове мога да ти кожа, че заеми не отпускат, при никакви условия, допреди година-година и половина само дето не дърпаха хората за ръкавите от улицата да им раздават кредити и условията им не бяха лоши - имаше едни с фиксирана лихва / наистина фиксирана, а не като останалите - "фиксирана" към Софибор или някъкъв друг индекс/. Друг клон на чужда банка е Бариба - отначало ще ти кажат, че обслужват само корпоративни клиенти, но ако депозита е над 50Ке, ще преглътнат това неудобство и обслужват и физически лица, за обслужване на касовите си операции ползват Прокредит, лихвите са им 0,8% за едномесечен на годишна база и стигат до 1,2 или 1,4% за едногодишен депозит. Друг клон на чужда банка в Б-я е ING, ако ги питаш и те ще ти кават, че работят само с корпоративни клиенти, но служителката във Варненския офис твърдеше, че депозитите в ИНГ не са гарантирани от Холандското правителство, а от Българското - не ми се спореше с нея и не съм ходил на място , но съм почти сигурен, че ще ти вземат парите нищо, че си физическо лице, а и особено ако за по-голяма сума.

the cat
20.03.2009, 19:09
Пълна глупост, че Алфата не отпускат кредити.....Бе на вас някой плаща ли ви да се правите на интересни.? Аз работя в по - малка банка но вчера си изтеглих 8000 евро от Алфа банк - Свищов . Одобрението стана за един ден!!!! Имам приятел ,който миналата седмица взе 6500 евро ,като одобрението му бе в рамките на 2 дни
Хайде бъдете честни и обективни.. каква е тая мания да плюете с повод и без повод

Pyramid
20.03.2009, 19:21
Коя е най-сигурната банка?
-Това ми напомня лафа за добрия индиянец :-)

the cat
20.03.2009, 19:30
Коя е най-сигурната банка?
-Това ми напомня лафа за добрия индиянец :-)

Така е , прав си ,но много се дразня когато се лъже откровенно тук.!

Pyramid
20.03.2009, 20:55
Тогава да почваме да лъжем лъжливо, а?
Ама-хА, откровено ще лъжат ! ;-)
Иначе, имам чувството, че незасегната банка и такава, която да не прилага трикове, за да си "извози" клиентите, сякаш няма.

supertrader
21.03.2009, 21:02
Глупости можеш да видиш дори в интернет как се развиха събитията тогава.Коя банка е сигурна и добра - тази която плаща или тази която не...Трябва да са сериозни банкери щом дни на ред плащаха на хората.Ако имаха вариант за източване на парите и бяха мошеници нали тогава щяха да врътнат кранчето и не да дават парите на хората а парите им да потекат нанякъде.Защото има такива банки и се вижда такова нещо в момента по света.Тъй че изпробвана банка е със сигурност.

INSIDER-A
21.03.2009, 21:21
Имам въпрос към по запознатите :

ПИБ сигурна банка ли е ? Един приятел ми каза че банката е в много лошо състояние затова предлагат депозити с толкова висока лихва .
И след онзи слух за банката че ще фалира и аз незнам на кой да вярвам .

Майко мила??? Ти сериозно ли питаш?

Мушо, ако имаш пари направи си труда да проучиш лихвите по всички банки. Ще останеш изненадан от това, което ще видиш ;-) Но щом "един приятел ти е казал" ... :D

MILOM
21.03.2009, 21:29
Имам сериозен кредидит в SG -никакво повишение на лихва,такси и т.н.,докато за други нещата са съвсем различи.

Cognus
21.03.2009, 22:34
Имам сериозен кредидит в SG -никакво повишение на лихва,такси и т.н.,докато за други нещата са съвсем различи.

Преди около месец CNBC бяха направили класация на top 50 safest banks in the world и от тези които оперират у нас само SG беше в списъка. Не стана ясно точно по какви критерии са класирали банките, но мислия че беше някъде около 30-то място.

ssss
22.03.2009, 08:25
Майко мила??? Ти сериозно ли питаш?

Мушо, ако имаш пари направи си труда да проучиш лихвите по всички банки. Ще останеш изненадан от това, което ще видиш ;-) Но щом "един приятел ти е казал" ... :D
Особенно " ниски" лихви имат:
Пиреус
Алфабанк
Пощенска
Райфаизен
Булбанк
ДСК
ОББ

Твоя приятел какво знае за тези банки с " ниските"лихви?

Остап Бендер
22.03.2009, 09:55
Не зная колко е сигурна но аз съм фен на ПИБ.

INSIDER-A
22.03.2009, 12:24

Яки пи.ки има там :-)

Остап Бендер
22.03.2009, 12:26

Много яки. За тва съм фен на банката.:)

ssonyy
22.03.2009, 12:32

Абе вярно ли е,че тая симпатяга Милица от Мюзик Айдъл и тя работела там :) ?

Остап Бендер
22.03.2009, 12:47

Абе вярно ли е,че тая симпатяга Милица от Мюзик Айдъл и тя работела там :) ?

Не гледам Мюзик айдъл но например в монтанският офис на ПИБ има страхотен рус спермояд. През септември случайно посетих този офис на път за Видин и като я скивах с едни къси панталонки направо забравих за какво бях влязъл в банката.:)
Всъщност мацката дойде в 10.30 когато се беше заформила цяла опашка и колежката и не смогваше да обслужва клиентите. Тресна чантата си на бюрото и отиде да пуши. Като се върна обслужи няколко човека и пак се запиля някъде. Явно прави яки смукалки на някой от шефовете в офиса щом са я оставили да идва на работа когато си иска и да не бачка почти нищо а другата мацка да изнемогва да върши и нейната работа. В същото време клиентите се редят на опашка и попържат банката.:)

Бате Пешо
22.03.2009, 15:07
За Токуда и ЦКБ никой не казва нищо.Това какво ли означава?

INSIDER-A
22.03.2009, 15:08

А за Д Комерс?

Бате Пешо
22.03.2009, 15:19

А за Д Комерс?
Това пък какво е?

INSIDER-A
22.03.2009, 15:49

А за Д Комерс?
Това пък какво е?

http://www.dbank.bg/

Остап Бендер
22.03.2009, 16:29
Най яки мацки обаче има в ПИБ. За това тази банка е най-яка.:)

RAZBIVA4A
22.03.2009, 17:02
Аз лично препоръчвам Токуда и Корпоративна-те са раздавали най малко кредити-особенно ипотечни а и имат добри ликвидни показатели(Това за банките гарантирани от нашия фонд)
Иначе Алфабанк наистина е гарантирана от Гръцкото правителство и то в евро и е добър избор на тоя етап.

markov
22.03.2009, 17:35
Мнението ми е че всички банки В БГ са относително сигурни, добре капитализирани и без големи рискове в балансите им. Благодарение най-вече на рестриктивната политика на БНБ през последните 12 години.

Лично аз съм доволен от обслужването на ЦКБ АД и ПИБ АД и работя с тях.
в ОББ таксите им са кожодерски , в Булбанк ми се струват някак тромави.

be_google
22.03.2009, 17:41

готините женички усещат, къде има много парички...! :)

за мен ПИБ е №1 ! като подгласници КОРП и ЦКБ - като услуги и освен това ПИБ са едниствената банка, която раздава 10 вида кибритчета за реклама :) ... гугъл никога не си тръгва от банка с празни ръце... или очи :)

нямам акции в никоя от банките

Остап Бендер
22.03.2009, 21:15
На първо място ПИБ.
Нямам акции в банката но ползвам услугите и.

aldim
23.03.2009, 17:50
Впечатления от банки /изложените по-долу впеч. не претендират за обективизъм, а аще по-малко за изчерпателност/.

Банка Положително ↑
Неутрално към положително ↙↗
Неутрално кам отрицателно ↔
Отрицателно ↓
Забележка

ПроКредитБанк ↑ Да се използва при добри оферти
Пощенска банка ↙↗ Да се използва при добри оферти, но да се следят внимателно условията и тарифата
Обединена Българска Банка ↔ Да се използва само при липса на други алтернативи
Първа Инвестиционна Банка ↑↑↑ Любима банка
Алфа банк ↓ Да не се използва повече
Банка ДСК ↙↗ Да се използва при добри оферти, но да се следят внимателно условията и тарифата

→ броя на стрелките показва колко пъти е използвана въпросната банка /касае само депозити/

Mr_crash
23.03.2009, 18:07
И какъв ти беше проблема ва Алфата?

stdmv
23.03.2009, 22:36
Моето впечатление е, че са малко бавнички. Самите процедури са тромави. Иначе служителките стават ;-).

И не използват е-подпис за електронното банкиране.

И какъв ти беше проблема ва Алфата?

stdmv
23.03.2009, 23:40
Но все пак по-голяма трагедия като обслужване от Булбанк едва ли има :-)

cdf
26.03.2009, 12:48
Ето че вече се появяват предложения депозити на 11% в лева и 9% в евро:
http://www.rbb.bg/Page/default.aspx?user_id=&session_id=&xml_id=/bg-BG/Private_Customers/02_money_market/07_3x3/
Вярно че еза 3+3 месеца, но можеш да довнесеш още толкова пари за второто тримесечи и да си докараш средно над 10% за лев и над 8% за евро.
Явно има още накъде да расте цената на капитала в БГ.

INSIDER-A
26.03.2009, 12:52
LEONIA СЕ ПОНИЖИ ДО НИВО ОТ 2.83%.
BGN: Рязкото понижение на цената на крактосрочния левов ресурс наблюдавано през последната седмица върна стойността на LEONIA на ниво от преди 2 месеца. Индексът, отчитащ цената на сключените необезпечени овърнайт депозити за 25.03, спадна с рекордните 32 базисни точки достигайки ниво от 2.83%. Това бе свързано с превишаващо търсенето на ресурс предлагане на левове и със значителен обем на сключените сделки. Статистиката на БНБ показва, че размерът на левовете в банковата система вчера се увеличава за пореден ден и достига рамер от 1 950 (+ 60) мил. лева. Лихвените котировки за по-дългосрочните левови депозити отново се понижават, като стойността им за едномесечния левов ресурс спада до нива между 4.02% "взима на заем" и 5.38% "дава на заем".

slabak
26.03.2009, 12:53
Не става над 10%, а е 9%.Сменти 7 и 9 и раздели на 2
Стига с тия остроумия, тоя депозит е от 4 месеца, а тебе сега те е претеснил

Поздрави

cdf
26.03.2009, 13:09

Поздрави
Я пак?
Прочети какво съм писала, т.е. това че можеш да довнесеш още толкова пари на края на първото тримесечие, т.е.:
Ако си внесъл 1000лв. след 1вото тримесечие са 1017.50лв., използваш правото си и довнасяш още 1000лв, на края на шестия месец имаш 2072.98лв. Т.е. лихвата за 3 тримесечни периода на 1000лв. е 72.98 лв.,т.е.вземаш 72.98лв. за 1000лв. за 9 месеца, което на година прави 97.31лв., или чиста лихва 9.73%.

Perun
26.03.2009, 14:20

Поздрави
Я пак?
Прочети какво съм писала, т.е. това че можеш да довнесеш още толкова пари на края на първото тримесечие, т.е.:
Ако си внесъл 1000лв. след 1вото тримесечие са 1017.50лв., използваш правото си и довнасяш още 1000лв, на края на шестия месец имаш 2072.98лв. Т.е. лихвата за 3 тримесечни периода на 1000лв. е 72.98 лв.,т.е.вземаш 72.98лв. за 1000лв. за 9 месеца, което на година прави 97.31лв., или чиста лихва 9.73%.
Добра лихва, но има да ходиш до банката на всеки 3 месеца, не че е особен проблем де.
Явно разчитат че хората няма да довнасят, и може и такива да има, но май повечето ще използват момента.

bertram
26.03.2009, 14:24
КТБ :))

арабите ако имат излишък от нещо - това са долари и евро, които да инвестират на по-високи лихви от мизерните в момента в EU,SWISS i USA

като са дали 100милиона евро се предполага ,че и средства ще наливат,когато и ако е необходимо.

fant0mas
26.03.2009, 16:13
Аз лично препоръчвам Токуда и Корпоративна-те са раздавали най малко кредити-особенно ипотечни а и имат добри ликвидни показатели(Това за банките гарантирани от нашия фонд)
Иначе Алфабанк наистина е гарантирана от Гръцкото правителство и то в евро и е добър избор на тоя етап.

Хихихи - Токуда - к'во ще раздават - те нямат нищо?!
Ето кой е раздавал най-малко кредити

http://195.149.248.189:8080/2009-03-25/401d5edd2b7f99f78ecef16b94c8a440_424x233.jpg

al64ad
26.03.2009, 20:44

Първо за протокола да кажем, че анализа не е направен от Ситигруп, а от Bank of America.

Ето и цитат от него:
Унгарската банка OTP Bank Nyrt. може да бъде изправена пред недостиг на капитал в размер на 1,2 млрд. евро в период от две години, се казва в анализ на Bank of America

Това НЕ означава, че е изправена пред недостиг, а че съществува такава вероятност за бъдещ период :)

ЯЯЯ те ОТП кат каките ,за 1 месец от НЕ стана ДА
http://www.investor.bg/?cat=6&id=77744
е верно каките са по-бързи....

INSIDER-A
26.03.2009, 20:52

Ето и цитат от него:

ЯЯЯ те ОТП кат каките ,за 1 месец от НЕ стана ДА
http://www.investor.bg/?cat=6&id=77744
е верно каките са по-бързи....

По-важното е, че са намерили капитал и никакви апокалиптични катаклизми не предстоят. ;-)

Klemenza
26.03.2009, 21:03
Защо въобще броите ДСК за банка? Бабичките по гишетата и застарелите и некомпетентни служители на високи постове са всичко друго но не и банкови служители. В тази "банка" се опитват с пръдня, боя да правят. Единствено клоновата им мрежа е добра.

investmant
26.03.2009, 21:06
Най- добрата банка е ЦКБ.Много добро ослужване,българска банка и т.н!!!!!

sentex
27.03.2009, 11:00
+ 1

INSIDER-A
27.03.2009, 11:03
+ 1

"ВАЖНИЯТ СИ ТИ!"

Не се ослушвай и озъртай. За теб говоря ;-)

sentex
27.03.2009, 11:10
+ 1

"ВАЖНИЯТ СИ ТИ!"

Виж как ги разбираш работите :)

INSIDER-A
27.03.2009, 11:13
+ 1

"ВАЖНИЯТ СИ ТИ!"

Виж как ги разбираш работите :)

;-)

мечкарник
27.03.2009, 11:14
+ 1

"ВАЖНИЯТ СИ ТИ!"

а "клиентите са ни скъпи" за кого се отнася ? ;)

Вълчо-34
27.03.2009, 11:54
Мечкарник, Цецо е бил едно време в ЦКБ. Там се е учил на банкерство и ....
Аз мисля, че и двете стават, големите банки не ми харесват с агресията, просто си имам глава на рамене, туй-онуй в нея и не могат големите да ме спечелят с глупави рекламки, или резултати. Официални, де...

bobsan83
27.03.2009, 16:26
Защо въобще броите ДСК за банка? Бабичките по гишетата и застарелите и некомпетентни служители на високи постове са всичко друго но не и банкови служители. В тази "банка" се опитват с пръдня, боя да правят. Единствено клоновата им мрежа е добра.

Ти защо въобще коментираш :)
Само кирилицата ти е добра.

bobsan83
27.03.2009, 16:27

Хм... и ЦКБ откога е българска банка?

Вълчо-34
27.03.2009, 16:48

Хм... и ЦКБ откога е българска банка?

Май винаги е била, това че от време на време се хващаха някакви...
Или ще кажеш, че офшорките не са български... :-)

Shemata
27.03.2009, 17:34
Здравейте,

понеже днес твърдо реших, че изцяло приключвам с Пощенска Банка; затварям си всички сметки там (после ще напиша защо; може да е от полза за доста съфорумци) и бих искал да си отворя другаде сметки, първата ще ми е да имам Дебитна карта за най-елементарни нужди като теглене на пари от банкомат, разплащане в магазини и т.н. бих искал да ви питам:

Наистина ли ЦКБ е добра банка и каква сметка бихте ми препоръчали за горопосоченото???
*мерси предварително

sentex
27.03.2009, 17:44
Здравейте,

понеже днес твърдо реших, че изцяло приключвам с Пощенска Банка; затварям си всички сметки там (после ще напиша защо; може да е от полза за доста съфорумци) и бих искал да си отворя другаде сметки, първата ще ми е да имам Дебитна карта за най-елементарни нужди като теглене на пари от банкомат, разплащане в магазини и т.н. бих искал да ви питам:

Наистина ли ЦКБ е добра банка и каква сметка бихте ми препоръчали за горопосоченото???
*мерси предварително

VISA elektron....няма такси за откриване, закриване и т.н...таксата на банкомати и POS е 0.20ст. Става и за пазаруване в Internet....лимита ти на седмица е 4000. :)

Kilur
27.03.2009, 18:03
BACB

mysho
27.03.2009, 19:06
Коя банка е по сигурна и е с по добро обслужване

ЦКБ или ПИБ

ssss
27.03.2009, 19:34

ЦКБ или ПИБ

ПИБ е светлинни години напред във всяко отношение

daskal
27.03.2009, 19:59

ЦКБ или ПИБ

Айде бе.... ПИБ е толкова напред само в портфейла ти.

4i40
27.03.2009, 20:03
След толкова летеж , да не падне в някоя черна дупка...
Коя е по- добра ?
- която има по- малки такси и комисионни,- 6лв обслужване на фирми...
- която има по - добра клонова мрежа, - на всеки километър...
- която има по - добра информационна система за преводи( пример - пращам на майка ...лв, за 0.2 лв - след 20 мин , тя ги тегли от прованса..)
- която има по - добро отношение към клиентите ( като пример - правя превод към фирма (като физ.лице) и мацето ми казва - ако ги пусна така, 2лв такса, ако ги вкарам по сметката ти и оттам - 0,2лв....
- разнообразие от карти - зареждам тук, дечко харчи по света без такси - при покупки от магазини и супери
Абе да не съм ПР на банката.... но съм за ЦКБ ...

4i40
27.03.2009, 20:08
Ех, да бях като ВЪТРЕШНИЯ, да взема и аз някой лев за подръжка на позицията.....
Ама той, Цецо си е печен и си подбира хората, и си им плаща добре...

Mr_crash
27.03.2009, 20:09
Коя е по- добра ?
- която има по - добра информационна система за преводи( пример - пращам на майка ...лв, за 0.2 лв - след 20 мин , тя ги тегли от прованса..)
- която има по - добро отношение към клиентите ( като пример - правя превод към фирма (като физ.лице) и мацето ми казва - ако ги пусна така, 2лв такса, ако ги вкарам по сметката ти и оттам - 0,2лв....
- разнообразие от карти - зареждам тук, дечко харчи по света без такси - при покупки от магазини и супери
www.ccb.bg e номер Едно!

Shemata
27.03.2009, 20:09
Ок колебая се между ЦКБ и Булбанк Уникредит???

Mr_crash
27.03.2009, 20:13
Здравейте,

*мерси предварително

VISA elektron....няма такси за откриване, закриване и т.н...таксата на банкомати и POS е 0.20ст. Става и за пазаруване в Internet....лимита ти на седмица е 4000. :)
Правилно! Става и за Paypal !

fant0mas
30.03.2009, 14:51
Здравейте,

*мерси предварително

Пибските дебитни карти са супер - аз имам Маестро - в цял свят съм теглил и плащал - в Santa Monica - USA, Montreux -Swisse, естествено - Лондон Париж, Виена, Дубай - баз отказ!! По сметката си получавам 3 % лихва и теглене на техни банкомати е 0!!! Освен това картата е 3 годишна - няма забравяне за преиздаване всяка година. Имам си и 5 заплати овердрафт - перфектна е. Имам и една Златна Виза, която използвам само в чужбина - безотказна - имам смс за извършени плащания - сега почнаха да ми пращат и кога колко дължа по картата - така, че е идеална! Обслужването е перфектно - аз ходя на Стефан Караджа, че ми е близо - след работа около 6.30 - отворени са до 7.

marketleverage
30.03.2009, 15:11
Коя е по- добра ?
www.ccb.bg e номер Едно!

Дотук добре а попълват ли документи вместо теб и да ти ги дват само за подпис?

nns
30.03.2009, 15:57
Само се пазете от Райфайзен , че там таксичките са чудо и не само , направили неснижаемия остатък по валутна сметка на физическо лице 30 евро :) - ГОЛЕМИ ХИТРИ

VOIP
30.03.2009, 16:17
Има ли в БГ банка, която да няма "такса броене", че нещо много ме нерви тази такса като внасям пари. Не стига, че им давам пари, ами вземат и пари затова.

Anton Chigurh
30.03.2009, 16:21
Има ли в БГ банка, която да няма "такса броене", че нещо много ме нерви тази такса като внасям пари. Не стига, че им давам пари, ами вземат и пари затова.
Такса броене? :shock: Това пък къде е?

VOIP
30.03.2009, 17:46
RBB

sentex
01.04.2009, 16:43
Коя е по- добра ?
www.ccb.bg e номер Едно!

А искаш ли да ти ги донесат и до вас ;)

sagittarius
01.04.2009, 16:52
май всяка банка има такава. и мен ме дразни.
някъде бях проче следното:
"най мразя банкови и кенефни такси, ама банковите миришат повече!"

Сико
01.04.2009, 17:01
Коя е по- добра ?
www.ccb.bg e номер Едно!

Само подписваш.
В райфата и дск ми се стъжни, трите имена, адреси, сметки, малоумия до побъркване, и то за закриване на сметки...
И на всичкото отгоре имаше такси по закриване...

kirilab
01.04.2009, 18:04
май всяка банка има такава. и мен ме дразни.
някъде бях проче следното:
"най мразя банкови и кенефни такси, ама банковите миришат повече!"

Само да поясня нещо - за ВНАСЯНЕ на банкноти някои банки нямат такава такса (Булбанк, ДСК, ОББ, СИБанк, СЖ, Алфабанк, Алианц), има някои, които я взимат за внасяне над определена сума (РББ, ПИБ, Пощенска, Пиреос, ЦКБ, МКБ, КТБ), обикновено това е 0.1% за горницата...
За ВНАСЯНЕ на МОНЕТИ - почти винаги има, и то голяма такса - например 2-5%, мин 5лв
"Такса броене" обикновено се взима за ТЕГЛЕНЕ и то над определена сума и много често за теглене БЕЗ ПРЕДИЗВЕСТИЕ и НЕ НА ПАДЕЖ, което е много разбираемо - банките всякак искат да се предпазят и да не им се случва точно това събитие...

Van Basten
01.04.2009, 20:44

В Уникредит Булбанк няма такса при внасяне без значение на сумата...

Van Basten
01.04.2009, 20:47
Здравейте,

*мерси предварително

Я кажи за Пощенска, че ми стана любопитно... то често се чуват кофте неща за нея, така че ще сме благодарни да кажеш какво те е ядосало, че прозвуча доста тайнствено - "после ще напиша всичко..."

драги ми смехурко
01.04.2009, 21:07
Здравейте,

*мерси предварително

Я кажи за Пощенска, че ми стана любопитно... то често се чуват кофте неща за нея, така че ще сме благодарни да кажеш какво те е ядосало, че прозвуча доста тайнствено - "после ще напиша всичко..."

аз мога да ти споделя нещо: преди повече от 2 год имах депозити в пощенска - изтече им срока и изтеглих парите, пито-платено, но преди около 1 седмица ми се обадиха от Пащенска да ме канят в банката да съм се запознаел с новите им условия по депозитите. Изводите си ги прави сам. Аз за себе си съм решил-преди изборите всичко в сейф.

INSIDER-A
01.04.2009, 21:12
Здравейте,

*мерси предварително

аз мога да ти споделя нещо: преди повече от 2 год имах депозити в пощенска - изтече им срока и изтеглих парите, пито-платено, но преди около 1 седмица ми се обадиха от Пащенска да ме канят в банката да съм се запознаел с новите им условия по депозитите. Изводите си ги прави сам. Аз за себе си съм решил-преди изборите всичко в сейф.

В сейф е най-добре ;-) http://iexcess.org/wp-content/uploads/7534.jpg

panther
01.04.2009, 21:21

ЦКБ или ПИБ
Коя е по-сигурна един господ знае. Аз съм работил и с двете - не съм имал проблеми с обслужването.
Но ПИБ имат по-развита клонова мрежа.

NoLand
02.04.2009, 11:13

ЦКБ или ПИБ
Коя е по-сигурна един господ знае. Аз съм работил и с двете - не съм имал проблеми с обслужването.

Колкото е по голяма една банка толкова е по сигурна - презумпцията е, че е държавно гарантирана банка. Никое правителство няма да остави голяма ретейл банка да фалира защото ще има стотици недоволни. Малката банка не е такава грижа да държавата.
Основен принцип и при рейтиговането и при поемане на риск.

fant0mas
02.04.2009, 11:45

ЦКБ или ПИБ

Айде бе.... ПИБ е толкова напред само в портфейла ти.

А, даскал, недей така...не само портфейла; ssss е много прав!! Като имаме предвид че двете са търговски банки, ПИБ са верно много напред във всяко едно отношение.
Въобще незнам от къде на Мушо му дойде това сравнение Пиба е на светлинни години пред ЦКБ - не само по активи където разликата е огромна - Ноланд е прав, че колкото е по-голяма банката, толково е по-сигурно, че правителството ще я крепи. ЦКБ не са помирисвали еврооблигации, синдикирани заеми или какъвто и да е международен бизнес - незнам дали имат имеждународен рейтиг. Пиба има 2 рейтига, въобще те дръпнаха много по-бързо благодарение на международната си дейност и възможността да взимат дългосрочни кредити от чужбина.

ЦКБ или ПИБ

Oсвен по-развита клонова мрежа, това важи и за банкоматите, ПОС терминалите, служителите са добре обучени, предлагат по-изгодни и гъвкави карти и нови депозити постоянно.

al64ad
02.04.2009, 12:16
"колкото е по-голяма банката, толково е по-сигурно, че правителството ще я крепи."

С поне 1 уговорка:

дали ще може да задели правителството необходимият ресурс-презумпцията е по-голяма банка респективно по-голям необходим ресурс.Говоря конкретно за Бг.

mysho
03.04.2009, 22:32
Добре а ако имаш да избираш между ПИБ , Булбанк и Постбанк коя би избрал ??

Майната
03.04.2009, 22:36

бре как с ПИБ сложи и две от най-измислените .. Булбанк и Постбанк....... тия няма грам ресурс бре.. майките ги резнаха ... и сега се надцакват за депозити и предсрочни погасявания :))))))
и трите в момента не дават кредити .. :)))) ресурс нет :))

знаете ли кой дава... Алианса , ЦКБ, Алфата , ОББ и малко ДСК ..
всеки си прави изводите :)) кой как е с ресурса :)))

mysho
03.04.2009, 22:43
Добре а коя е най добрата банка за физически лица ? Като условия на депозити и кредитни и дебитни карти ??

4i40
03.04.2009, 23:07
[quote=Mr_crash][quote=4i40]След толкова летеж , да не падне в някоя черна дупка...
Коя е по- добра ?

А това е най - големият кеф - и платежните ми ги пишат.Изкарват от миналият месец справката или от сламката , която им давам - те ми пишат платежното и подпис, печат, чао

4i40
03.04.2009, 23:15
Сега за най- сигурната банка.
За мен показателя е - процента на кредитите спрямо депозитите.
Това е показател за сигурност и висока печалба.
Не може с привлечен ресурс от 7-8% да си на печалба при кредити10-12%(разходи, рискове, лоши кредити...)
Намерете и сравнете показателя

stdmv
04.04.2009, 00:33
Според тебе най-добре е банката само да събира депозити и да не дава никакви кредити. Значи тогава е супер.

Или да дава на депозити 3%, а да иска по кредити 15%.
В момента това правят УниКредит, Райфайзен, ДСК. Включително има случаи да редуцират вече одобрени кредити като режат оставащите траншове.
Уникално! Закони, разбира се, няма.

Сега за най- сигурната банка.
За мен показателя е - процента на кредитите спрямо депозитите.
Това е показател за сигурност и висока печалба.
Не може с привлечен ресурс от 7-8% да си на печалба при кредити10-12%(разходи, рискове, лоши кредити...)
Намерете и сравнете показателя

4i40
04.04.2009, 16:24
Не-не,
Разбира се ,че трябва да дава кредити - това формира основната част от печалбата на една банка( в БГ).
Става въпрос за следното - ако има привлечен ресурс от депозити 10млн, да не дава повече от 9млн кредити.
Ако имаш 1млн деп. , а даваш 9млн кредити, трябва да използваш скъпо кредитиране от междубанков пазар или банки - майки.Ама цицането в тази суша не върви - света има нужда от пари...А за тези банки , които цитираш , май точно това се случва.
3% депозит - 13% кредит - от тук ще следват големи изненади при отчетите за 1тримесечие.Ще зачудим света с банковата ни система...Но това го плащаме всички ние - вие със скъп кредит, аз със нисък депозит....

ssss
04.04.2009, 17:04
Не-не,
Разбира се ,че трябва да дава кредити - това формира основната част от печалбата на една банка( в БГ).
Става въпрос за следното - ако има привлечен ресурс от депозити 10млн, да не дава повече от 9млн кредити.
Ако имаш 1млн деп. , а даваш 9млн кредити, трябва да използваш скъпо кредитиране от междубанков пазар или банки - майки.Ама цицането в тази суша не върви - света има нужда от пари...А за тези банки , които цитираш , май точно това се случва.
3% депозит - 13% кредит - от тук ще следват големи изненади при отчетите за 1тримесечие.Ще зачудим света с банковата ни система...Но това го плащаме всички ние - вие със скъп кредит, аз със нисък депозит....

Къде ги видяхте тези 3% депозити?

stdmv
05.04.2009, 01:41
Има регулация за минимални задължителни резерви. И банките си ги спазват. Така че не могат да раздадат повече кредити отколко депозити минус резерви. Въпросът е, че изчезнаха свободните пари, тъй като повечето банки започнаха да покриват дупките при майките си.

Не-не,

споменЪ
05.04.2009, 13:13
Не-не,

чичо, бих се радвал ако беше прав, но уви - не си :-(
въпреки високите лихви по кредитите и вече леко намаляващите лихви по депозитите, банките няма да отчетат високи печалби. ти прочети ли с колко са скочили лошите кредити в последните месеци? всичко това води до заделяне на все повече провизии, а каква е тяхната връзка с печалбата, предполагам няма нужда да ти обеснявам.
според мен, ако кризата отшуми до края на годината, банките ще са в супер изгодно положение - лихвите по депозитите ще паднат чувствително, а лихвите по кредитите (по новите и увеличените лихви по старите) ще си стоят дълго време на високи нива. в момента там където лихвата се формира от EUROBOR, за да се компенсира драстичния му спад от 5 цяло и нещо до под 1.50% за няколко месеца, се увеличи хубаво надбавката. тази надбавка е константна величина и при скок отново на EUROBOR-а, ще доведо до ръст на общия лихвен процент при спадаща цена на ресурса, т.е. голямо плюскане ще пада за банките, защото не очаквам по тяхна инициатива да тръгнат бързо да предоговарят нови по-ниски лихви.
всичко това обаче са мои очаквания ако кризата на запад поотмине следващите няколко тримесечия и от догодина се прехвърли леко - полеко оживлението и при нас. ако се отежни положението или дори се запази, но се проточи дълго във времето, мнозина фирми и ЕГН та няма да издържат много. от там и банките могат сериозно да пострадат и накрая малцина от тях да се възползват от по-горния сценарий.

wannarock
05.04.2009, 14:01
http://money.ibox.bg/interview/id_1146208149

Cognus
15.04.2009, 22:34
Класацията на CNBC - The World's Safest Banks

http://www.cnbc.com/id/29511488?slide=19

The rankings were created through the comparison of long-term credit ratings (from Moody’s Standard & Poor’s and Fitch) and analysis of total assets owned by the 500 largest banks in the world.

BeBealBank
17.04.2009, 13:11
Здравейте,
тук се е заформила дискусия с интересни мнения за една толкова важна тема за банковата сигурност. Коментарите че ви харесва някоя банка заради яките служителки или добрите условия ги пропускам. Искам да попитам дали някоя банка дава допълнителна защита на управлението на парите ви. Освен лична карта да искат и електронен подпис (FIB) или спестовна книжка (ДСК). Експесбанк имат нещо подобно, но лично споделиха че дават достъп и само с лична карта. Нямам предвид електронно банкиране а достъпът до парите като отидете в офиса на банката.

kirilab
17.04.2009, 15:28
Здравейте,
тук се е заформила дискусия с интересни мнения за една толкова важна тема за банковата сигурност. Коментарите че ви харесва някоя банка заради яките служителки или добрите условия ги пропускам. Искам да попитам дали някоя банка дава допълнителна защита на управлението на парите ви. Освен лична карта да искат и електронен подпис (FIB) или спестовна книжка (ДСК). Експесбанк имат нещо подобно, но лично споделиха че дават достъп и само с лична карта. Нямам предвид електронно банкиране а достъпът до парите като отидете в офиса на банката.

Само 3 коментара:
а) електронният подпис май няма да свърши никаква работа в офиса на банката, той затова е електронен - за да се ползва дистанционно; в офиса си ползвате вашия собственоръчен
б) ако някой си е направил труда да фалшифицира личната ви карта и е готов да положи подписа ви, който е на спесимена - никаква спестовната книжка или липса на такава няма да ви предпази
в) защитеност и сигурност винаги са обратно пропорционални на удобството на ползване; винаги могат да се добавят още 10 нива на сигурност, просто това ще пречи на клиентите. Елементарен пример - дали или не да се иска оригиналът на договора за депозита при падеж - някои банки го искат и клиентите се дразнят, че не могат да си изтеглят парите, други не го искат, и други клиенти се дразнят, че парите им не са достатъчно защитени. Въпрос на баланс и преценка от страна на банката

Gudzila
17.04.2009, 17:00

бре как с ПИБ сложи и две от най-измислените .. Булбанк и Постбанк....... тия няма грам ресурс бре.. майките ги резнаха ... и сега се надцакват за депозити и предсрочни погасявания :))))))
и трите в момента не дават кредити .. :)))) ресурс нет :))

знаете ли кой дава... Алианса , ЦКБ, Алфата , ОББ и малко ДСК ..
всеки си прави изводите :)) кой как е с ресурса :)))

BeBealBank
17.04.2009, 17:35
Здравейте,

Само 3 коментара:
а) електронният подпис май няма да свърши никаква работа в офиса на банката, той затова е електронен - за да се ползва дистанционно; в офиса си ползвате вашия собственоръчен
б) ако някой си е направил труда да фалшифицира личната ви карта и е готов да положи подписа ви, който е на спесимена - никаква спестовната книжка или липса на такава няма да ви предпази
в) защитеност и сигурност винаги са обратно пропорционални на удобството на ползване; винаги могат да се добавят още 10 нива на сигурност, просто това ще пречи на клиентите. Елементарен пример - дали или не да се иска оригиналът на договора за депозита при падеж - някои банки го искат и клиентите се дразнят, че не могат да си изтеглят парите, други не го искат, и други клиенти се дразнят, че парите им не са достатъчно защитени. Въпрос на баланс и преценка от страна на банката
Я кажи коя банка не дава пари без оригинала на договора? Или без оригинала продедурата да е МАКСИМАЛНО усложнена. Аз съм от тия дето искат сигурност, а не удобство. "За останалото има Mastercard"

ssss
17.04.2009, 17:43
Здравейте,

Само 3 коментара:
Я кажи коя банка не дава пари без оригинала на договора? Или без оригинала продедурата да е МАКСИМАЛНО усложнена. Аз съм от тия дето искат сигурност, а не удобство. "За останалото има Mastercard"

Няма смисъл от диалози. Човека си е от Булбанк - какво да ти каже - че има и по-добри банки? Нали ще го уволнят.
Нека си плюе. Всеки има мисия

BeBealBank
17.04.2009, 17:52
Няма смисъл от диалози. Човека си е от Булбанк - какво да ти каже - че има и по-добри банки? Нали ще го уволнят.
Oт къде накъде реши така? Мисля че е принципно е така както казва. Тук съм за да питам за изключения от правилото, а не да търся конспирации, ще съм благодарен за всякакво инфо.

Кисимов
17.04.2009, 19:42
Ако искаш да си блокираш сам парите за да не могат други да ги теглят, подаваш дългосрочна поръчка за покупка на акции на по-ниска цена и я обновяваш при изтичане на срока. Съответно ако искаш да си блокираш акциите за да не ти ги откраднат - подаваш поръчка за продажба на високи нива и си следиш поръчките.
Най-добре в случая е да си заредиш сравнително ликвидни акции или такива с дивидент и да си точиш при нужда.

ssss
18.04.2009, 13:10
Oт къде накъде реши така? Мисля че е принципно е така както казва. Тук съм за да питам за изключения от правилото, а не да търся конспирации, ще съм благодарен за всякакво инфо.

Как съм решил че е от Булбанк? Ако следиш форума ше знаеш че сам си го каза!
А може и да му погледнеш профила.

mobiman
21.04.2009, 22:55
Добре а коя е най добрата банка за физически лица ? Като условия на депозити и кредитни и дебитни карти ??

СИБАНК

www.cibank.bg

Azis
22.04.2009, 08:44

СИБАНК

www.cibank.bg

:)))))

Tunderball
22.04.2009, 11:19

СИБАНК

www.cibank.bg

По-голяма смешка не съм чел. Мин. седмица изгубих 2 часа да намеря отговор на въпроса кой е суифт-кода им - немя го на сайта, звъня на някакъв телефон от сайта - онзи казва ми не знам - ще ви дам телефон на счетоводството и така, а насам, а натам. Като си получа парите - тегля ги и беж, лиске да бягаме в някоя банка, дето си знае суифта ;-)

fant0mas
22.04.2009, 11:39

За физически лица, облужване и клонова мрежа ако говорим, а даже и отношение на персонала към клиентите за мен са ПИБ. За картите, пак те - имат много гъвкави условия и картовия им център работи в реално време - издават карта за 3 дни без значение дебитна/кредитна; за депозити - имат нонстоп по 3-4 промо оферти!

Матю Стокс
22.04.2009, 15:04
За физически лица, облужване и клонова мрежа ако говорим, а даже и отношение на персонала към клиентите за мен са ПИБ. За картите, пак те - имат много гъвкави условия и картовия им център работи в реално време - издават карта за 3 дни без значение дебитна/кредитна; за депозити - имат нонстоп по 3-4 промо оферти!
Повлиян от подобни подвеждащи писания и аз реших преди време да си извадя дебитна карта от тази банка. Преди няколко месеца срокът изтече. Отидох в клона да си взема новата (както правят другите банки) изчаках си реда около 15 минути и научих, че ще си получа новата карта на касата. И там почаках 7-8 минути, но ми казаха, че новата ми карта е в картовия им център на Стамболийски. Ако искам да си я получа от клона, трябва да подам МОЛБА-!!! и след седмица (най-малко!) ще мога да си я получа. Естествено реших че е по-добре да отида в центъра - добре че работното време е до 5:30 рм. Влизам към 5:10 - около 15 души опашка. Охраната ми казва че имам късмет - към обяд опашката била до близката пешеходна пътека. На това му казват "гъвкави условия"

psycoholic
22.04.2009, 15:13
Повлиян от подобни подвеждащи писания и аз реших преди време да си извадя дебитна карта от тази банка. Преди няколко месеца срокът изтече. Отидох в клона да си взема новата (както правят другите банки) изчаках си реда около 15 минути и научих, че ще си получа новата карта на касата. И там почаках 7-8 минути, но ми казаха, че новата ми карта е в картовия им център на Стамболийски. Ако искам да си я получа от клона, трябва да подам МОЛБА-!!! и след седмица (най-малко!) ще мога да си я получа. Естествено реших че е по-добре да отида в центъра - добре че работното време е до 5:30 рм. Влизам към 5:10 - около 15 души опашка. Охраната ми казва че имам късмет - към обяд опашката била до близката пешеходна пътека. На това му казват "гъвкави условия"

Карти, мили мой, се дават на касата директно, няма нужда да се редиш на опашката - миналата седмица го пробвах и едно адски любезно маце ме оправи за 3 минути! ;-)
Разбира се, има малко вариране от офис на офис, примерно обслужването в новия им офис в Св. Троица най не ми хареса, ама може би, защото са новички още...

INSIDER-A
22.04.2009, 15:14

... едно адски любезно маце ме оправи за 3 минути! ;-)
....

Много си бърз за оправяне :-) :-) :-)

Оран Гутан
22.04.2009, 15:16
Ако искам да си я получа от клона, трябва да подам МОЛБА-!!! и след седмица (най-малко!) ще мога да си я получа.
Хм, приятелката ми я чака вече 3-та седмица да я придвижат пустата му карта ...
до клона на Витошка, срещу НДК

stdmv
22.04.2009, 15:54
Аз имам 4-5 карти от ПИБ. Нямам никакви проблеми. Вие какво се борите всеки път...? В София от доста време картите се предават на Стамболийски. Аз питам по телефона и ми казват преди да вися по опашки.

Ако не ви кефи, идете в Райфайзен. Там картите са без чип и не могат да се ползват в електронното банкиране, освен само за гледане. Също не носят и лихва.
Или идете в Булбанк, за да ви взимат такса за обслужване на картата и на сметката отделно.

Към момента не съм намерил по-добри условия от ПИБ...
(Чувал съм че на ЦКБ са аналогични)

Ако искам да си я получа от клона, трябва да подам МОЛБА-!!! и след седмица (най-малко!) ще мога да си я получа.

YNM
22.04.2009, 15:56
аз чаках близо месец това е най скапаната банка интернет банкирането им направо ме убива по лошо и аматьор не би го направил налага ми се да превеждав дадена сума в друга банка откъдето вече си правя преводи .Клиент съм им защото ми е много близо и на удобно място иначе им бия дуспата веднага .Много ме мъчи и нареждането на две места /в този живот ;) най мразя да чакам /....абе наистина е най лошата банка ...добре че ми се налага да ходя до нея 2-3 пъти в год...

Negramoten
22.04.2009, 16:00
аз чаках близо месец това е най скапаната банка интернет банкирането им направо ме убива по лошо и аматьор не би го направил налага ми се да превеждав дадена сума в друга банка откъдето вече си правя преводи .Клиент съм им защото ми е много близо и на удобно място иначе им бия дуспата веднага .Много ме мъчи и нареждането на две места /в този живот ;) най мразя да чакам /....абе наистина е най лошата банка ...добре че ми се налага да ходя до нея 2-3 пъти в год...

Бил ли си и в друга банка? Например в Уникредит и ООБ те карат да си попълваш нарежданията на ръка, а най-често и прав...

stdmv
22.04.2009, 16:01
Хаха. И на кого интернет банкирането е по-добро?

YNM
22.04.2009, 16:03
Postbank

bobsan83
22.04.2009, 16:08
На Банка ДСК - ДСК Директ!
Хаха. И на кого интернет банкирането е по-добро?

hah
22.04.2009, 16:08
Би ли ме светнал кои точно нареждания не попълваш на ръка в ПИБ? То и аз съм там и съм доволен, ама това с нарежданията не ми се е случвало. Като превеждам в друга банка винаги трябва чинно да си попълвам нареждането.

Бил ли си и в друга банка? Например в Уникредит и ООБ те карат да си попълваш нарежданията на ръка, а най-често и прав...

Иначе подмяната на картите в клона на Стамболийски поне е направена така, че дори не е нужно да си завършил четвърти клас за да се ориентираш и да не чакаш на опашка.

Negramoten
22.04.2009, 16:11
Би ли ме светнал кои точно нареждания не попълваш на ръка в ПИБ? То и аз съм там и съм доволен, ама това с нарежданията не ми се е случвало. Като превеждам в друга банка винаги трябва чинно да си попълвам нареждането

Прав си, в ПИБ също се попълва, в ЦКБ е готиното обслужване!

stdmv
22.04.2009, 16:12
За ЦКБ съм чувал че е добре, но нямам клон наблизо. А и работното време е по-кратко от ПИБ.

Би ли ме светнал кои точно нареждания не попълваш на ръка в ПИБ? То и аз съм там и съм доволен, ама това с нарежданията не ми се е случвало. Като превеждам в друга банка винаги трябва чинно да си попълвам нареждането

Negramoten
22.04.2009, 16:16
За ЦКБ съм чувал че е добре, но нямам клон наблизо. А и работното време е по-кратко от ПИБ.

Последно попълва ли се? Имам някакъв спомен, че не се... но hah ме вкара в размисли...

В ЦКБ 100% не се попълва на ръка, а работното време на доста офиси е до 19 часа...

stdmv
22.04.2009, 16:21
Не знам. Преводи правя през интернет само. В банката ходя за неща, които не стават в интернет. Може би се попълва лично. Иначе как ще знае банката име, сметка, основание и т.н.

Последно попълва ли се? Имам някакъв спомен, че не се... но hah ме вкара в размисли...

В ЦКБ 100% не се попълва на ръка, а работното време на доста офиси е до 19 часа...

YNM
22.04.2009, 16:27
Би ли ме светнал кои точно нареждания не попълваш на ръка в ПИБ? То и аз съм там и съм доволен, ама това с нарежданията не ми се е случвало. Като превеждам в друга банка винаги трябва чинно да си попълвам нареждането.

[.
това към мен ли е ,нещо не мога да вдяна

hah
22.04.2009, 16:43
Беше към неграмотен, но май най-вече към стдмв.
Просто за едни неща се попълва, за други не. За преводите, които на мен ми се налага да правя към други банки от време на време, се попълва на ръка. Когато питах, не може ли да се автоматизира някак си, казаха че единственото което може да се напрви е ако сумата е една и съща всеки месец, което не ме устройва. Другото е интернет банкирането, но за моите нужди не си струва капекса. Правя си разходка до клона, там опашки обикновено няма.

[.

stdmv
22.04.2009, 16:46
Ами прави са... как да знаят какво на кого и защо трябва да превеждаш.

Вземи си е-подпис. В най-новия виртуален клон платежното е както са истинските платежни - син формуляр

Беше към неграмотен, но май най-вече към стдмв.
Просто за едни неща се попълва, за други не. За преводите, които на мен ми се налага да правя към други банки от време на време, се попълва на ръка. Когато питах, не може ли да се автоматизира някак си, казаха че единственото което може да се напрви е ако сумата е една и съща всеки месец, което не ме устройва. Другото е интернет банкирането, но за моите нужди не си струва капекса. Правя си разходка до клона, там опашки обикновено няма.

[.

mobiman
22.04.2009, 20:04

СИБАНК

www.cibank.bg

По-голяма смешка не съм чел. Мин. седмица изгубих 2 часа да намеря отговор на въпроса кой е суифт-кода им - немя го на сайта, звъня на някакъв телефон от сайта - онзи казва ми не знам - ще ви дам телефон на счетоводството и така, а насам, а натам. Като си получа парите - тегля ги и беж, лиске да бягаме в някоя банка, дето си знае суифта ;-)

Смешен си ти. Ето това което търсиш. Отне ми 5 мин. да го намеря.

http://www.eibank.bg/php/content.php?id=58&parent=21&img_cont=11&curr_tit_id=423

kirilab
22.04.2009, 21:36

СИБАНК

www.cibank.bg

На мен ми отне 2 секунди и 1 цъкване върху КОНТАКТИ (където е и логично място за тази информация)
А все пак мисля, че хората в банката просто си го знаят като BIC, както е в платежните, а не като SWIFT.

stdmv
22.04.2009, 21:49
IBAN нали имаш...Къде точно търсиш SWIFT-a?

СИБАНК

www.cibank.bg

На мен ми отне 2 секунди и 1 цъкване върху КОНТАКТИ
А все пак мисля, че хората в банката просто си го знаят като BIC, както е в платежните, а не като SWIFT.

Матю Стокс
23.04.2009, 09:37
Аз имам 4-5 карти от ПИБ. Нямам никакви проблеми. Вие какво се борите всеки път...? В София от доста време картите се предават на Стамболийски. Аз питам по телефона и ми казват преди да вися по опашки.
Именно това е проблем на тая банка - голямата бюрокрация. И какво питаш по телефона, нали на картата ти пише кога изтича - в края на месеца. Впрочем сещаш ли се какво става, когато им позвъниш? Любезен глас с нотки на заплаха ти казва че този разговор може да бъде записан, след което слушаш повтаряща се до втръсване реклама и някъде между 3-та и 10та минута ти се обажда "компетентен" оператор.
Като знам колко почивни дни имате в началото на май любопитен съм да видя опашката на Стамболийски в първите работни дни следващия месец. Ама няма да съм тук, защото имам среща с Рубини и Бакер да ги питам къде са намерили разпилените листове на колежката Мери

stdmv
23.04.2009, 11:20
Ако картата ти изтича този месец, можеш да си я вземеш през целия месец. Не е нужно да чакаш 30 април.
Аз го направих миналия месец на Стамболийски. Не ми отне повече от 10 мин.

Ако си намериш по-добро и по-бързо обслужване, моля... Аз досега не съм намерил.

Именно това е проблем на тая банка - голямата бюрокрация. И какво питаш по телефона, нали на картата ти пише кога изтича - в края на месеца. Впрочем сещаш ли се какво става, когато им позвъниш? Любезен глас с нотки на заплаха ти казва че този разговор може да бъде записан, след което слушаш повтаряща се до втръсване реклама и някъде между 3-та и 10та минута ти се обажда "компетентен" оператор.
Като знам колко почивни дни имате в началото на май любопитен съм да видя опашката на Стамболийски в първите работни дни следващия месец. Ама няма да съм тук, защото имам среща с Рубини и Бакер да ги питам къде са намерили разпилените листове на колежката Мери

Матю Стокс
23.04.2009, 12:24
Ако картата ти изтича този месец, можеш да си я вземеш през целия месец. Не е нужно да чакаш 30 април.

Ако си намериш по-добро и по-бързо обслужване, моля... Аз досега не съм намерил.

И защо трябва да ходя до Стамболийски, след като клона, който ми е издал картата е отсреща? Такава глупост няма в другите банки. Имам сметки в 4 банки, в 3 от тях имам карти. Изобщо нямам впечатление, че в тази обслужването е по-добро и по-бързо. За електронното банкиране в ДСК направих едно единствено посещение. Служителят на гишето сам попълни електронната форма. А при тези попълваш 2 пъти форми и то с повтарящи се данни, 2 пъти им ходих до офиса и 2 пъти се редих на опашки.

stdmv
23.04.2009, 12:27
Щом не ти харесва, върни си картата, закрий си сметката и готово... Това става във всеки клон.

И защо трябва да ходя до Стамболийски, след като клона, който ми е издал картата е отсреща? Такава глупост няма в другите банки. Имам сметки в 4 банки, в 3 от тях имам карти. Изобщо нямам впечатление, че в тази обслужването е по-добро и по-бързо. За електронното банкиране в ДСК направих едно единствено посещение. Служителят на гишето сам попълни електронната форма. А при тези попълваш 2 пъти форми и то с повтарящи се данни, 2 пъти им ходих до офиса и 2 пъти се редих на опашки.

netware5
23.04.2009, 17:08

Я недей да лъжеш като дърт циганин! Никаква молба не ти трябва! Достатъчно е да звъннеш на 0800 11 011 (безплатно) и да кажеш къде си я искаш картата.

BeBealBank
23.04.2009, 17:26
Aма хора... вижте заглавието на темата... Тук получих някакво инфо за което съм благодарен... нов съм в този форум... ъъъ прощавайте... коя е най-СИГУРНАТА банка?

тема: Лоши банки - добри банки
http://forum.investor.bg/viewtopic.php?t=7830

Матю Стокс
23.04.2009, 17:28

Я недей да лъжеш като дърт циганин! Никаква молба не ти трябва! Достатъчно е да звъннеш на 0800 11 011 (безплатно) и да кажеш къде си я искаш картата.
Мооже и така да е, но сега го научавам. Когато отидох в близкия клон, изчаках 2 опашки и ми казаха ако искам да си получа картата тук, да подам МОЛБА!!! - щяли да я доставят най-малко до седмица. А в клона на ЦКБ картата ме чакаше там.

За телефона:
Впрочем сещаш ли се какво става, когато им позвъниш? Любезен глас с нотки на заплаха ти казва че този разговор може да бъде записан, след което слушаш повтаряща се до втръсване реклама и някъде между 3-та и 10та минута ти се обажда "компетентен" оператор.

netware5
23.04.2009, 17:41

Мооже и така да е, но сега го научавам. Когато отидох в близкия клон, изчаках 2 опашки и ми казаха ако искам да си получа картата тук, да подам МОЛБА!!! - щяли да я доставят най-малко до седмица. А в клона на ЦКБ картата ме чакаше там.

Напиши в блога на банката кой е бил тоя клон и на коя дата, та да насметат служителите. Аз лично миналия месец си свърших работата по телефона, като слушах записания глас само около минута и после си получих картат аслед 3 дни в желания клон.

Инертен
23.04.2009, 17:42
Прочетох доста положителни и обосновани коментари за обсъжданата ПИБ, повечето от които подкрепям. Против нея единствено не се харесва подновяването на дебитните карти - и аз имам карта и едно девойче любезно ми обясни ситуацията - всичките им карти с чип се произведоха по едно и също време и логично изтичат в един месец. Имахме цял месец да ги сменим, ако не знаете ПИБ са първи в картите на БГ пазара, обособяват централен картов офис и там всички отиват за смяна - представете си обема на подновените карти. На Стамболийски като бях явно съм хванал доста бърз момент но беше преди 15ти април. Ако не - в офиса в който си ходите искате пренасочване и става за 3 дни...некви частни случаи забавени по обективни причини дават ненужен негативизъм. Посочихте няколко банки за най-клиентски ориентирани, но май бързо отпада всичко и се обсъжда само ПИБа..еми все ще му се намери кусурче, ама айде кажете обосновано коя банка е по-добра в комплексна услуга за клиента, та ако щете и услуга по услуга..и виртуалния вече го ъпгрейднаха за 21ви век...та по-добре на хората в устата отколкото в краката, значи със сигурност е силно конкуретна ;)

fant0mas
23.04.2009, 17:50

За телефона:
Впрочем сещаш ли се какво става, когато им позвъниш? Любезен глас с нотки на заплаха ти казва че този разговор може да бъде записан, след което слушаш повтаряща се до втръсване реклама и някъде между 3-та и 10та минута ти се обажда "компетентен" оператор.

Абе, ти и в БТК като се обадиш ти казват, че разговорът се записва - та камо ли в банка, където нещатат са доста по-лични - така контролират първо нивата на обслужване и второ, предпазват от измами - на съвсем нормално европейско ниво им е кол центърът.

Barky
23.04.2009, 18:10
Aма хора... вижте заглавието на темата... Тук получих някакво инфо за което съм благодарен... нов съм в този форум... ъъъ прощавайте... коя е най-СИГУРНАТА банка?

Ти какво искаш да прочетеш - че е Булбанк - е няма да ти се уреди въпроса! Цялата банкова система е стабилна и всички банки са стабилни, това вече и ПК го проумя.

Tunderball
23.04.2009, 18:18

СИБАНК

www.cibank.bg

Ами на мен ми отне 2 часа. Освен това моя приятел дето ще ми праща парите ми каза да питам за суифт кода. То добре, че служителите си го знаят като BIC, ама аз откъде да знам, че ТОВА е правилният въпрос, който трябва да задам, че да получа търсения отговор - аз НЕ съм техен служител. Аз съм обикновен клиент, който иска да получи там пари поради някакво стечение на обстоятелствата и ми казват - дай IBAN, дай суифт.

stdmv
23.04.2009, 23:24
Принципно си прав - следва да е указан BIC/SWIFT. Според мен най-логично е да е на страницата с контактите.
Просто при логиката на IBAN-a у нас e, че SWIFT-а заложен в него.

СИБАНК

www.cibank.bg

Ами на мен ми отне 2 часа. Освен това моя приятел дето ще ми праща парите ми каза да питам за суифт кода. То добре, че служителите си го знаят като BIC, ама аз откъде да знам, че ТОВА е правилният въпрос, който трябва да задам, че да получа търсения отговор - аз НЕ съм техен служител. Аз съм обикновен клиент, който иска да получи там пари поради някакво стечение на обстоятелствата и ми казват - дай IBAN, дай суифт.

stdmv
23.04.2009, 23:28
И на мен ми харесва виртуалния клон на ПИБ. Най-много ми допада, че постоянно го оправят, защото всички правят грешки, но малко ги оправят и работят.

Колкото до картите, таксите са най-ниски, ако въобще ги има.

Чувал съм, че и ЦКБ са ориентирани към клиента. Просто клоновете им са по-малко и не са ми удобни. Иначе предполагам, че добрите отзиви и за тях са обосновани.

Прочетох доста положителни и обосновани коментари за обсъжданата ПИБ, повечето от които подкрепям. Против нея единствено не се харесва подновяването на дебитните карти - и аз имам карта и едно девойче любезно ми обясни ситуацията - всичките им карти с чип се произведоха по едно и също време и логично изтичат в един месец. Имахме цял месец да ги сменим, ако не знаете ПИБ са първи в картите на БГ пазара, обособяват централен картов офис и там всички отиват за смяна - представете си обема на подновените карти. На Стамболийски като бях явно съм хванал доста бърз момент но беше преди 15ти април. Ако не - в офиса в който си ходите искате пренасочване и става за 3 дни...некви частни случаи забавени по обективни причини дават ненужен негативизъм. Посочихте няколко банки за най-клиентски ориентирани, но май бързо отпада всичко и се обсъжда само ПИБа..еми все ще му се намери кусурче, ама айде кажете обосновано коя банка е по-добра в комплексна услуга за клиента, та ако щете и услуга по услуга..и виртуалния вече го ъпгрейднаха за 21ви век...та по-добре на хората в устата отколкото в краката, значи със сигурност е силно конкуретна ;)

BeBealBank
24.04.2009, 13:13

Ти какво искаш да прочетеш - че е Булбанк - е няма да ти се уреди въпроса! Цялата банкова система е стабилна и всички банки са стабилни, това вече и ПК го проумя.
Човек, няма такова кофти обслужване като Булбанк. Наскоро си закрих сметките там. Това няма общо със сигурността. Има тема - добри банки - лоши банки, пуснах и линк към нея - още е на тази страница. Има си кредитни консултанти дето им е това работата - да те насочат към това което търсиш. Има и сайтове посветени на това.
Темата за "сигурната банка" няма кой да ти я даде наготово. Трябва да се чете между редовете, а обикновено публичната информация е манипулирана като със случая с Lehman. Barky, ако няма какво да коментираш по въпроса ми моля те не ми отговаряй. Ако питаш какво мисля аз - ами сега проучвам как са сейфовете, ама и там работата смърди. И дай Боже всички банки да са стабилни, ако банковата система поддаде 99 % от хората ще са губещи.

Ташунко със сапа
24.04.2009, 18:42

А ако се смени фиксирания курс на еврото спрямо лева как ще ти ги изплатят :) В евро или левове по курса в който си направил депозита :):) ?

драги ми смехурко
24.04.2009, 21:55

А ако се смени фиксирания курс на еврото спрямо лева как ще ти ги изплатят :) В евро или левове по курса в който си направил депозита :):) ?
Парите ти в Алфа са гарантирани от гръцкото правителство, банката е клон на гръцката Алфабанк и не е отделен субект и ако с банката стане нещо възстановяването на депозитите ще става от това правителство - ако депозита ти е бил в евро ще се плаща пак в евро, ако е бил в лева-незнам /би трябвало да ти го плащат пак в лева/. Така е с всички клонове - Париба-гаранцията е на френското правителство, ING - гаранцията е на Холандското правителство, а на Корпоративна и Токуда - гаранцията е на българското правителсто - и депозитите ще се изплащат в лева, независимо в каква балута депозит си имал

драги ми смехурко
24.04.2009, 22:11

Парите ти в Алфа са гарантирани от гръцкото правителство, банката е клон на гръцката Алфабанк и не е отделен субект и ако с банката стане нещо възстановяването на депозитите ще става от това правителство - ако депозита ти е бил в евро ще се плаща пак в евро, ако е бил в лева-незнам /би трябвало да ти го плащат пак в лева/. Така е с всички клонове - Париба-гаранцията е на френското правителство, ING - гаранцията е на Холандското правителство, а на Корпоративна и Токуда - гаранцията е на българското правителсто - и депозитите ще се изплащат в лева, независимо в каква балута депозит си имал
Забравих само да допълня, че срока, в който трябва да ти се изплатят депозитите от Гръцкото правителство е 5 год. , гаранцията е до 100 к е, като гаранцията е за всеки депозит, ако имаш 5 депозита, всеки един от тях е гарантиран до 100 к е

Jekata
25.04.2009, 00:10
Забравих само да допълня, че срока, в който трябва да ти се изплатят депозитите от Гръцкото правителство е 5 год.

А тук май беше до 45 дни ? :)

pesho777
25.04.2009, 00:22
Забравих само да допълня, че срока, в който трябва да ти се изплатят депозитите от Гръцкото правителство е 5 год.

с новите промени е 30 дни ;)

Jekata
25.04.2009, 00:33

По-добре от 5 г. :) . Поне на книга де, да не се налага обаче :)

драги ми смехурко
25.04.2009, 12:15

По-добре от 5 г. :) . Поне на книга де, да не се налага обаче :)
Вярно, че 30/45 дни/ е много по-добре от 5 години, аз честно казано залагам на това, че нито холандското, нито френското, нито гръцкото правителство ще позволят фалит на банка, те са е еврозоната и имат печатница и ще печатат толкова, колкото трябва, но банка няма да позволят да фалира - фактите го потвърждават - преди около 2-3 месеца гръцкото правителство наля около 900 милиона Е в Алфа, скоро имаше новина, че Френското правителство е станало акционер в Париба /май беше най-големия акционер/ т.е. правят всичко но да фалира тяхна банка няма да позволят. Ние нямаме печатница, а валутен борд, така, че ако ножа опре до кокъла не се знае какво точно ще се случи. Понякога предпочитам 5 год. срок на изплащане с идеята, че вероятността да настъпи събитието е много по-малка, отколкото 30/45/ дни, при положение, че вероатността да се случи е по-голяма. Ама всеки си преценява сам.

s3
27.04.2009, 15:28
Ето нов депозит първенец:

http://www.dnevnik.bg/pazari/2009/04/27/711286_purva_investicionna_banka_s_nov_depoziten_p rodukt/

Първа инвестиционна банка с нов депозитен продукт
От Дневник
Последна промяна в 15:20 на 27 апр 2009, 25 прочитания, 2 коментара

Първа инвестиционна банка пуска нов депозит "Гергьовден", съобщиха от банката. Той е тримесечен с годишна лихва от 9.75% и за левове, и за евро.
Няма изискване за минимална сума за откриване, може да се довнасят средства по депозита по всяко време от периода му. Промоцията е до 31 май 2009 г.
При откриване на влог "Гергьовден" в размер на или над 100 000 лв. или равностойността им в евро, ПИБ подарява сребърно кюлче-медальон "Св. Георги" с проба 999.

pernik
27.04.2009, 15:47
Ето нов депозит първенец:

http://www.dnevnik.bg/pazari/2009/04/27/711286_purva_investicionna_banka_s_nov_depoziten_p rodukt/

Първа инвестиционна банка с нов депозитен продукт
От Дневник
Последна промяна в 15:20 на 27 апр 2009, 25 прочитания, 2 коментара

Първа инвестиционна банка пуска нов депозит "Гергьовден", съобщиха от банката. Той е тримесечен с годишна лихва от 9.75% и за левове, и за евро.
Няма изискване за минимална сума за откриване, може да се довнасят средства по депозита по всяко време от периода му. Промоцията е до 31 май 2009 г.
При откриване на влог "Гергьовден" в размер на или над 100 000 лв. или равностойността им в евро, ПИБ подарява сребърно кюлче-медальон "Св. Георги" с проба 999.
Браво, 9.75% за евро е много добра лихва.
Да видим кой пръв ще се престраши да дане нещо над 10% за лихва.

wannarock
27.04.2009, 16:00
става сериозно

INSIDER-A
27.04.2009, 18:29
Супер! Тамън единия от депозитите ми падежира! :-)

Optic
27.04.2009, 18:34

Купи си акции на Roche докато не е свършила истерията с прасешкия грип :)

INSIDER-A
27.04.2009, 18:36

Следва крокодилския, лъвския и слонския грип :-)

Optic
27.04.2009, 18:39

Следва крокодилския, лъвския и слонския грип :-)

Важното е, да не е нещо, което го ядат евреите... :)

драги ми смехурко
27.04.2009, 18:50
Соред мен е по-логично да се страхуваш отколкото да се радваш - банка да дава 10 % год. лихва в евро, ми то преди 10 тина год и пирамидите във Варна даваха големи лихви. А аз съм се редил на опашка пред банка и може да ми вярваш, че усещането не е от най-приятните.

al64ad
27.04.2009, 19:04
Соред мен е по-логично да се страхуваш отколкото да се радваш - банка да дава 10 % год. лихва в евро, ми то преди 10 тина год и пирамидите във Варна даваха големи лихви. А аз съм се редил на опашка пред банка и може да ми вярваш, че усещането не е от най-приятните.

Инсайдър отговори нещо оптимистично- ,като" 15 % налято ,и 30 наесен и всичко ще е песен".
Само не мога да разбера едно- що като пада борсата си на тема" лихви и падежи" а ,до преди 4 дни беше на акции... или лаф да става.

INSIDER-A
27.04.2009, 19:33

Аз мога и сам да си управлявам парите. Ако слушах такива стресирани съветници като теб вече 1,5 години да си спях с парите. Изгони стреса. И не се реди на опашки повече. Смени банката :-)

INSIDER-A
27.04.2009, 19:33

Инсайдър отговори нещо оптимистично- ,като" 15 % налято ,и 30 наесен и всичко ще е песен".
Само не мога да разбера едно- що като пада борсата си на тема" лихви и падежи" а ,до преди 4 дни беше на акции... или лаф да става.

Инсайдера никога не държи всички яйчица в една кошница. Нали не смяташ, че гърмян зеак като мен е вложил 100% в акции или 100% депозити? :-)

INSIDER-A
27.04.2009, 19:38
Между другото 9,75% в евро взех и по Коледа :-) Още харча лихвите. На когото не му харесва има и алтернативи. Казвал съм ви - матрак банк, дюшек банк и буркан банк! Няма лихви, но гоните депресията :-)

ssss
27.04.2009, 20:08

За ПИБ е все тая как се финансира- в лева или в евро.
За банките с чужди собственици не е така защото финансиранията от майките /огромна част от пасивите/ са в евро. Те дават по ниска лихва защото не искатдопълнително да скъсяват позицията в евра./currency board concerns/
ПИБ няма изобщо такъв голям дял на чуждо финансиране в евро което ми говори че са дълги в евра и могат да си позволят редукция на дългата позиция. Да така е проверх в отчета от сайта 28,056 хил. дълги в евро
Това е обяснеието смехурко но друго си да ни разказваш за детските ти неприятно усещания

INSIDER-A
27.04.2009, 20:41
http://www.bgfactor.org/img/lead/2008/10/16746.jpg

ИЛИ

http://www.novinar.net/data/2008-12-22/20081221_0473_d.jpg

4i40
27.04.2009, 20:51
Между другото 9,75% в евро взех и по Коледа :-) Още харча лихвите. На когото не му харесва има и алтернативи. Казвал съм ви - матрак банк, дюшек банк и буркан банк! Няма лихви, но гоните депресията :-)
ВЪТРЕШНИЯ, да не си аскет, че преживяваш с лихвите...- вариант 1
Надявам се да си :вариант 2 - при 500 000 евра на годишна 9,75 , едни 12000 са добри джобни за твоя стандарт.....дотук.
За лятото повече...

INSIDER-A
27.04.2009, 20:58
ВЪТРЕШНИЯ, да не си аскет, че преживяваш с лихвите...- вариант 1
Надявам се да си :вариант 2 - при 500 000 евра на годишна 9,75 , едни 12000 са добри джобни за твоя стандарт.....дотук.
За лятото повече...

Привет Чичка. Вариант 3: Нищо не преживявам. Просто си ги харча :-)

драги ми смехурко
27.04.2009, 22:40

За банките с чужди собственици не е така защото финансиранията от майките /огромна част от пасивите/ са в евро. Те дават по ниска лихва защото не искатдопълнително да скъсяват позицията в евра./currency board concerns/
ПИБ няма изобщо такъв голям дял на чуждо финансиране в евро което ми говори че са дълги в евра и могат да си позволят редукция на дългата позиция. Да така е проверх в отчета от сайта 28,056 хил. дълги в евро
Това е обяснеието смехурко но друго си да ни разказваш за детските ти неприятно усещания
Аз от счетоводство и отчети съм на ниво "дал Коьо - взел Кольо", ама с простата си кратуна се чудя щом по еврови депозити дават 10%, колко искат по евровите си кредити и колко още ще издържат длужниците им. Иначе няма нищо лошо във високите лихви - стига да си получиш и лихвите и главницата.

INSIDER-A
27.04.2009, 22:47

Аз от счетоводство и отчети съм на ниво "дал Коьо - взел Кольо", ама с простата си кратуна се чудя щом по еврови депозити дават 10%, колко искат по евровите си кредити и колко още ще издържат длужниците им. Иначе няма нищо лошо във високите лихви - стига да си получиш и лихвите и главницата.

Смехурко, гордей се със себе си. Ти си една крачка напред, щом си осъзнал, че нищо не разбираш. Нали знаеш сентенцията " Аз знам, че нищо не знам, но другите и това не знаят".

Апропо, освен от секс и футбол, оказа се че 98% от българите разбират от финанси :-)

драги ми смехурко
27.04.2009, 22:53

Смехурко, гордей се със себе си. Ти си една крачка напред, щом си осъзнал, че нищо не разбираш. Нали знаеш сентенцията " Аз знам, че нищо не знам, но другите и това не знаят".

Апропо, освен от секс и футбол, оказа се че 98% от българите разбират от финанси :-)

Пожелавам ти освен лихвите да си прибереш и главниците от депозитите ти. Пилците ще ги броим на зима. Да не се окаже, че тези дето не разбират са били доста по-добре подготвени от разбирачите.

al64ad
27.04.2009, 22:54

Инсайдера никога не държи всички яйчица в една кошница. Нали не смяташ, че гърмян зеак като мен е вложил 100% в акции или 100% депозити? :-)

аа трябва да се диверсифицира- и в моркови и в зеле и в зайкини...

и само това ли са вариантите за диверсификация?

INSIDER-A
27.04.2009, 22:55

аа трябва да се диверсифицира- и в моркови и в зеле и в зайкини...

и само това ли са вариантите за диверсификация?

Вложих и в прасета ама ги удари грипа :-)

INSIDER-A
27.04.2009, 23:02

Пожелавам ти освен лихвите да си прибереш и главниците от депозитите ти. Пилците ще ги броим на зима. Да не се окаже, че тези дето не разбират са били доста по-добре подготвени от разбирачите.

Драги ми драги смехурко, благодаря за загрижеността. Преброй пилците и дано да са много. Даже ти пожелавам пилците да са порастнали в кокошчици. Не съжалявай, когато разбереш, че си сбъркал - това е в интерес на всички българи. Пожелавам ти здрави буркани, без мухъл и дебели дюшеци без влага :-)

драги ми смехурко
27.04.2009, 23:10

Драги ми драги смехурко, благодаря за загрижеността. Преброй пилците и дано да са много. Даже ти пожелавам пилците да са порастнали в кокошчици. Не съжалявай, когато разбереш, че си сбъркал - това е в интерес на всички българи. Пожелавам ти здрави буркани, без мухъл и дебели дюшеци без влага :-)
Ни буркани ползвам, ни дюшеци-банкови сейфове по-може, ама още не са ми нужни - виж, след изборите ще сум много много внимателен, та тогав може да потрябват /сейфовете де/

Barky
29.04.2009, 10:49

Драги ми смехурко, това преди време го пишеше един виден разбирач с кодово име ПеКа - ти да нямаш нещо общо с него. Подреждаш се до него в класацияцията за разбирачи и познавачи. И един съвет - стига мътил водата. Ако някой ти плаща предизборно да се правиш на отворен - прави се, но в друг форум. Айде, със здраве.

Инертен
29.04.2009, 10:52
Ни буркани ползвам, ни дюшеци-банкови сейфове по-може, ама още не са ми нужни - виж, след изборите ще сум много много внимателен, та тогав може да потрябват /сейфовете де/

А сейфовете - колко са сигурни, можеш да питаш приятелите си от Булбанк - скоро те имаха "приятни" изненади.

fant0mas
29.04.2009, 11:23
Ето и Райфата предлагат 11% за лева и 9% за евро:
Срок - 3+3 (общо 6) месеца
Валута - лева, евро
Минимална сума за откриване - 500 лева, 250 евро
Лихва - фиксирана за първите два тримесечни периода
Голяма част от пазара е на тези нива..драги ми смехурко дали според теб лихвите на повечето банки са показателни за апокалипсис на есен..просто такива са икономическите механизми в момента, ама сам казваш колко разбираш, не че аз съм голям спец но картината се гледа под всички ъгли ;)

Tunderball
29.04.2009, 11:34
Вижте тук какво събрах (конкуренцията е огромна):

ДСК Палитра
Период: 4,5,6 / BGN : 8,60 ; 9,80 ; 11,30 / EUR : 6,60 ; 7,50 ; 8,50

Пиреус депозит 10
Нарастваща лихва: Лихвата достига до 12,60% за лева или 9,98% за евро като нараства всеки месец до 12-ти с 10% от базовата лихва;

Депозит растяща лихва от Булбанк:
1М, 2М, 3М / BGN: 7,75%; 8,00 %; 12,00% / EUR: 3,60%, 3,70%, 7,00%

al64ad
29.04.2009, 11:37

А сейфовете - колко са сигурни, можеш да питаш приятелите си от Булбанк - скоро те имаха "приятни" изненади.

Освен обира преди години на клона на Биохим и двата случая на отваряне с копия на ключовете ,какво съм пропуснал специално за Булбанк?

art-lubitel
29.04.2009, 11:39
Едно въпросче към знаещите - малко встрани от темата
При евентуално превалутиране (промяна на курса евро-лев) ако имаме депозит в Евро или Долари се изплащат в Левове или ?
Това се случва само при фалит на банка или и в други случаи?
Сори ако звучи тъпо въпроса

al64ad
29.04.2009, 11:40

ДСК Палитра

Пиреус депозит 10
Нарастваща лихва: Лихвата достига до 12,60% за лева или 9,98% за евро като нараства всеки месец до 12-ти с 10% от базовата лихва;

включи и Пиб -без нея списъка не е пълен.

al64ad
29.04.2009, 11:41
Едно въпросче към знаещите - малко встрани от темата
При евентуално превалутиране (промяна на курса евро-лев) ако имаме депозит в Евро или Долари се изплащат в Левове или ?
Това се случва само при фалит на банка или и в други случаи?
Сори ако звучи тъпо въпроса

Нали имаш договор -чети.

pana_bg
29.04.2009, 11:44
Най-сигурната банка е тая дето си има достатъчно кеш! (А да не я посочваме коя е, че ще мине за препоръка) И не е нужно да се прави на маймуна да врънка и мами с измислено високи краткосрочни лихви по депозитите масовия планктон...

Tunderball
29.04.2009, 13:58

ДСК Палитра

Пиреус депозит 10

включи и Пиб -без нея списъка не е пълен.

Сорри - ПИБа в момента са с 9.75% в лева и евро, а в долари 5.5% за 3М депозити.

Инертен
29.04.2009, 14:04

Освен обира преди години на клона на Биохим и двата случая на отваряне с копия на ключовете ,какво съм пропуснал специално за Булбанк?

Ами нали им думнаха някакви сейф със 700 хиляди преди половин година - в Сандански ли беше или в Благоевград - не помня точно. Клиентите не са потърпевши, ама толкоз за сигурността на сейфовете.

Barky
29.04.2009, 14:19
Най-сигурната банка е тая дето си има достатъчно кеш! (А да не я посочваме коя е, че ще мине за препоръка) И не е нужно да се прави на маймуна да врънка и мами с измислено високи краткосрочни лихви по депозитите масовия планктон...
Айде, кажи де! Коя е тая, дето си има достатъчно кеш?

NoLand
29.04.2009, 14:28
В момента всички банки в БГ са с висока ликвидност - това е целта на тези депозити - ликвидност и капиталова адекватност - това са двете най важни неща в момента на криза - а нашите банки, колкото и да не им се вярва на скептицити по тези два показателя са по-добри от много ААА рейтинговани банки в чужбина.
Депозитите са краткосрочни защото повечето от клиентите предпочитат да са затворени парите им за кратък срок - това е традиционно за БГ, по време на криза и банките предпочитат да дават високи лихви по краткосрочни депозити - това ги прави по-гъвкави.
Печалба, нарастване на активи, нарастване на кредитен порфейл, пазарни дялове - всичко това остава на заден план за всички банки.

hah
29.04.2009, 14:36
Изброй ми няколко Ааа търговски банки отчужбина ;)
- а нашите банки, колкото и да не им се вярва на скептицити по тези два показателя са по-добри от много ААА рейтинговани банки в чужбина.
А че им е по-висока капиталовата адекватност на нашите, това е така само заради по-високото изискване на БНБ, което е логично като знаем в коя държава сме.

al64ad
29.04.2009, 16:35

Ами нали им думнаха някакви сейф със 700 хиляди преди половин година - в Сандански ли беше или в Благоевград - не помня точно. Клиентите не са потърпевши, ама толкоз за сигурността на сейфовете.

а нощния ,това е нещо мноого различно,няма нищо общо с касетите.Освен това не съм сигурен дали клиентите не са потърпевши.

debitor
29.04.2009, 19:28
В момента всички банки в БГ са с висока ликвидност - това е целта на тези депозити - ликвидност и капиталова адекватност - това са двете най важни неща в момента на криза - а нашите банки, колкото и да не им се вярва на скептицити по тези два показателя са по-добри от много ААА рейтинговани банки в чужбина.
Депозитите са краткосрочни защото повечето от клиентите предпочитат да са затворени парите им за кратък срок - това е традиционно за БГ, по време на криза и банките предпочитат да дават високи лихви по краткосрочни депозити - това ги прави по-гъвкави.
Печалба, нарастване на активи, нарастване на кредитен порфейл, пазарни дялове - всичко това остава на заден план за всички банки.

Всичко това води и до нещо друго - рязко снижаване на рентабилността или dori загуби или нашите банки са от друга планета.

драги ми смехурко
29.04.2009, 20:02

а нощния ,това е нещо мноого различно,няма нищо общо с касетите.Освен това не съм сигурен дали клиентите не са потърпевши.Всяка банкова касета е застрахована за съдържанието и до 10 К Е, ако искаш може да си доплатиш и да я застраховаш за сумата, която слагаш вътре.

al64ad
29.04.2009, 23:16

а нощния ,това е нещо мноого различно,няма нищо общо с касетите.Освен това не съм сигурен дали клиентите не са потърпевши.Всяка банкова касета е застрахована за съдържанието и до 10 К Е, ако искаш може да си доплатиш и да я застраховаш за сумата, която слагаш вътре.

Повече инфо за застраховката + /какво друго може да се застрахова като съдържание/.мерси