IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агрия Груп Холдинг (AGH / AGR)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
    Според мен нищо не е натегнато. Виж само колко пшеница виси по складове в БГ и няма кораби. Не само тук е така. Чакам ръст на цените, но не нещо фрапиращо.
    БГ макар и голям произодител,не е никакъв фактор.
    А пшеницата пада вече 60% от върха,а като време 2 години !
    Нищо не може да пада вечно и завинаги !
    Особедно по време на война и нови такива на хоризонта.
    Еле пък храна !
    Ластика е натегнат изкуствено заради руснаците ,но никой не може да изкривява фундаментите за дълго време.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
      Ластика е много натегнат и на пшеницата в момента и трябва да мине над 600$/бушел (547 момента) и ще изригне.
      Гледам снощното напрежение около Иран е причина за спаик нагоре,което говори ,че при един конфликт много бързо пшеницата може да атакува 800$

      Ако тръгне да слиза надолу,макс 470-480$ и давам преди да обърне и да изригне.Ако слезе до долу,изригването ще е още по- масивно,защото ще изпънат ластика още по-силно.

      Общо взето 15% може да слезе макс,а нагоре аз лично очаквам 70-80% ПОНЕ следващите 12м.
      Това е за пшеницата,как и какви % ще сложи акцията,предстои да видим
      Според мен нищо не е натегнато. Виж само колко пшеница виси по складове в БГ и няма кораби. Не само тук е така. Чакам ръст на цените, но не нещо фрапиращо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
        покрай Алмагаст, не е ли царевицата по-важна тук? някой правил ли е сметки (че ме мързи)?
        И в царевицата и в соята е същата картина,те се движат в синхрон.
        Даже там е още по-натегнат ластика.
        Last edited by danetha; Днес, 09:21.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение
          Ластика е много натегнат и на пшеницата в момента и трябва да мине над 600$/бушел (547 момента) и ще изригне.
          Гледам снощното напрежение около Иран е причина за спаик нагоре,което говори ,че при един конфликт много бързо пшеницата може да атакува 800$

          Ако тръгне да слиза надолу,макс 470-480$ и давам преди да обърне и да изригне.Ако слезе до долу,изригването ще е още по- масивно,защото ще изпънат ластика още по-силно.

          Общо взето 15% може да слезе макс,а нагоре аз лично очаквам 70-80% ПОНЕ следващите 12м.
          Това е за пшеницата,как и какви % ще сложи акцията,предстои да видим
          покрай Алмагаст, не е ли царевицата по-важна тук? някой правил ли е сметки (че ме мързи)?
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Ластика е много натегнат и на пшеницата в момента и трябва да мине над 600$/бушел (547 момента) и ще изригне.
            Гледам снощното напрежение около Иран е причина за спаик нагоре,което говори ,че при един конфликт много бързо пшеницата може да атакува 800$

            Ако тръгне да слиза надолу,макс 470-480$ и давам преди да обърне и да изригне.Ако слезе до долу,изригването ще е още по- масивно,защото ще изпънат ластика още по-силно.

            Общо взето 15% може да слезе макс,а нагоре аз лично очаквам 70-80% ПОНЕ следващите 12м.
            Това е за пшеницата,как и какви % ще сложи акцията,предстои да видим
            Last edited by danetha; Днес, 08:46.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

              има някакви проблеми в аржентина чета

              https://www.reuters.com/markets/comm...ad-2024-04-17/
              Проблемите не са фрапиращи. Очакват реколта 50.5 млн. тона при 36 млн. тона през 2023г!!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                Е баш сега нЕма да стане. Днес залозите за намаляване на лихвите отидоха в киреча, а и продукцията се въргаля нон-стоп по някакви дъна. Доооооста лошо за компания набълбукана с кредити и с излишък от стока!
                Имам
                има някакви проблеми в аржентина чета

                https://www.reuters.com/markets/comm...ad-2024-04-17/
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15- Разгледай мнение

                  Е баш сега нЕма да стане. Днес залозите за намаляване на лихвите отидоха в киреча, а и продукцията се въргаля нон-стоп по някакви дъна. Доооооста лошо за компания набълбукана с кредити и с излишък от стока!
                  Имам

                  Е па мое и да стане, ако така вървиии;-
                  лънчоглед - 44-9-2 810.00 лв/мт
                  Пшеница MATIF 205.75 €/мт

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                    Според мен е време за 20+ тука
                    Е баш сега нЕма да стане. Днес залозите за намаляване на лихвите отидоха в киреча, а и продукцията се въргаля нон-стоп по някакви дъна. Доооооста лошо за компания набълбукана с кредити и с излишък от стока!
                    Имам

                    Коментар


                    • Според мен е време за 20+ тука

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от maradona Разгледай мнение
                        ЕС забрани вноса на зърнени храни от Украйна без мита. Идват по-добри времена за аграрните фирми.... очаквам увеличение на печалбата тък прес тази година!!!
                        чети малко

                        https://www.france24.com/en/europe/2...s-from-ukraine

                        "No cap was applied to wheat, which countries such as France and Poland had initially argued for."

                        "Diplomats had previously said the caps would trim around 240 million euros ($260 million) from the amount Ukrainian farm products earn in the EU, compared with 2023."
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
                          Въпреки мн лошата минала година нещата не са много зле. Изключваме прехвърляне на дялове и преоценки и пак е ок. За 2024г ще видим значително подобрение. Моето виждане е, че трябва да задържат пристанището и други някакви инвестиции. Трябва да си повишат собствения оборотен капитал до около 50% от ползвания. Тогава ще диктуват повече офертите от банките и оценката ще нарасне. Виждам го това за 2-3 години. След това пристанище, а и до тогава масления завод ще заработи.
                          И аз разсъждавам в същата посока. Който има търпение ще спечели! Надявам се да се видим на общото събрание .

                          Коментар


                          • ЕС забрани вноса на зърнени храни от Украйна без мита. Идват по-добри времена за аграрните фирми.... очаквам увеличение на печалбата тък прес тази година!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                              Да не се забравя, че се стартира 96-97 год. от нищото ;-)
                              Да, точно по това време всички са започнали от "тоталната нула" в Северо-изтока. Нали знаете, че на изток България граничи с Красимир Премянов, по спомен от едно клипче...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss. Разгледай мнение
                                Въпреки мн лошата минала година нещата не са много зле. Изключваме прехвърляне на дялове и преоценки и пак е ок. За 2024г ще видим значително подобрение. Моето виждане е, че трябва да задържат пристанището и други някакви инвестиции. Трябва да си повишат собствения оборотен капитал до около 50% от ползвания. Тогава ще диктуват повече офертите от банките и оценката ще нарасне. Виждам го това за 2-3 години. След това пристанище, а и до тогава масления завод ще заработи.
                                Да не се забравя, че се стартира 96-97 год. от нищото ;-)

                                Коментар

                                Working...
                                X