IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на строителството за къща в София в момента?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

    Ако дадеш толкова за груб строеж, до ключ ще стигне 400К евро поне. Това си е прекалено за такава малка къща.
    Но поне 1000Е на м2 трябват, и то доста икономично и пресметнато. Всичко бая поскъпна напоследък.
    Като поскъпнат сега и парите и ще си дойде всичко на мястото

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
      Прясна оферта за груб строеж - сто хиляди евро за 180 квадрата РЗП на 20 км от София. УжасТ!
      Ако дадеш толкова за груб строеж, до ключ ще стигне 400К евро поне. Това си е прекалено за такава малка къща.
      Но поне 1000Е на м2 трябват, и то доста икономично и пресметнато. Всичко бая поскъпна напоследък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
        Прясна оферта за груб строеж - сто хиляди евро за 180 квадрата РЗП на 20 км от София. УжасТ!
        не е никъФ ужасТ
        щом строиш къща сега, значи имаш мноооооого пари (... и - ако искаш...)
        ТОЛКОЗ...
        Написаното по-горе е единствено и само лично мнение.

        Коментар


        • Прясна оферта за груб строеж - сто хиляди евро за 180 квадрата РЗП на 20 км от София. УжасТ!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
            В зависимост от материалите, можеш да го докараш и до 2000-3000 Евро на квадрат, че и повече....

            Медни покриви, стени облицовани с естествен камък от Бразилия, Глиц от естествен камък, бани от мрамор с имрегнации, махагонови или тикови дървени обшивки и т.н.....

            Или с други думи задаваш грешния въпрос....

            Правилното е... Имам Х пари... Какво бих могъл да построя с тях...

            и тва тоя лудия го е писал 2015та година, с камъните от Бразилия щот ние камънье не сме виждале ..... от тогаа насам с камъните от Пакистан сигур е 15 000 квадрата вече ....

            Коментар


            • Да споделя и аз актуална информация. Запитване до няколко строителни фирми за груб строеж на двуетажна къща, проектът е без мазе и към 200 кв.м. РЗП. Оферта под двеста евро на квадрат НЯМА, като има и доста над 300.
              Last edited by BONI; 08.05.2019, 14:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
                Какво ви е мнението за сглобяемите къщи? Цените им в момента са доста високи.
                При цените на тухлените в България ми се струва и без това грешно насочването към тях.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от flashman Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Следващата седмица ще купувам парцел в една от покрайнините на София (дай боже да мине всичко добре) и понеже парцела е с готов проект и виза за строеж (което е доста рядко чудо) и дори проекта ми хареса (РЗП 300кв) - ще търся строителна фирма да изпълни къщурката.
                  Изчетох всичките постове по темата и добих представа за цените на грубия строеж..но това което ме притеснява е че сега (2019та) в София толкова яко се строи, че се притеснявам как изобщо ще намеря фирма която да се заеме в близкия 1-2 месеца.

                  Звъннах на една фирма и човека ми каза че 2019-та им е запълнена.
                  Та.. някой може ли да ми прати мнение (може на лично) от фирма която е добра и ще може да започне по-скоро?

                  Видях из постовете на задните страници една фирма, която обезателно ще питам за оферта другата седмица, но искам да събера и още идеи.

                  И последен въпрос: Някой наясно ли е ако искам да променя одобрения проект и да добавя една тераса на 2рия етаж, колко време ще се чака в общината за одобрение на новодобавената тераса?

                  Благодаря!
                  Никой няма да ти гледа измененията по балконите. Казваш на майстора "Искам това" и не ти трябват никакви разрешения. Но колко други проблеми ще имаш за които не знаеш,...
                  Цената на довършителните работи е доста по-висока реално, а не както гледах табличката по-долу. Много внимавай, пълно е с лъжци и измамници - ще ти кажат, че най-скъпо е да излезат от земята например, ще ти вземат половината пари и си заминават. Тия знаят 1001-на измами. В съседната тема писах за тока - това, че минават жици на два метра от парцела не значи, че има ток за тебе. Дори само купуването на парцел е много сложно - парцели с много ниски и атрактивни цени са страшно подозрителни ... толкова от мене тук .. а трябва да изчетеш 1000 пъти по това което съм ти дал.

                  Коментар


                  • Какво ви е мнението за сглобяемите къщи? Цените им в момента са доста високи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от хамстер Разгледай мнение

                      саче, ма верно ли от слама ги правят?
                      това да не са трите прасенца?
                      Сачо, явно имаше предвид тези от глина с вложена слама, ама той за по-тънко, като продаде подаръка в Св. Троица, може от сламените купчета по нивите да изгради нещо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от flashman Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Следващата седмица ще купувам парцел в една от покрайнините на София (дай боже да мине всичко добре) и понеже парцела е с готов проект и виза за строеж (което е доста рядко чудо) и дори проекта ми хареса (РЗП 300кв) - ще търся строителна фирма да изпълни къщурката.
                        Изчетох всичките постове по темата и добих представа за цените на грубия строеж..но това което ме притеснява е че сега (2019та) в София толкова яко се строи, че се притеснявам как изобщо ще намеря фирма която да се заеме в близкия 1-2 месеца.

                        Звъннах на една фирма и човека ми каза че 2019-та им е запълнена.
                        Та.. някой може ли да ми прати мнение (може на лично) от фирма която е добра и ще може да започне по-скоро?

                        Видях из постовете на задните страници една фирма, която обезателно ще питам за оферта другата седмица, но искам да събера и още идеи.

                        И последен въпрос: Някой наясно ли е ако искам да променя одобрения проект и да добавя една тераса на 2рия етаж, колко време ще се чака в общината за одобрение на новодобавената тераса?

                        Благодаря!

                        Коментар


                        • В цял свят къщи се строят от слама. В България също има доста. Това е едно от най-качествените строителства.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бай Сачо Разгледай мнение
                            Не се занимавай с груб строеж. Разгледай фирмите, които изграждат къщи от масивно дърво и слама.
                            саче, ма верно ли от слама ги правят?
                            това да не са трите прасенца?

                            Коментар


                            • Не се занимавай с груб строеж. Разгледай фирмите, които изграждат къщи от масивно дърво и слама.

                              Коментар


                              • Здравейте,

                                Следващата седмица ще купувам парцел в една от покрайнините на София (дай боже да мине всичко добре) и понеже парцела е с готов проект и виза за строеж (което е доста рядко чудо) и дори проекта ми хареса (РЗП 300кв) - ще търся строителна фирма да изпълни къщурката.
                                Изчетох всичките постове по темата и добих представа за цените на грубия строеж..но това което ме притеснява е че сега (2019та) в София толкова яко се строи, че се притеснявам как изобщо ще намеря фирма която да се заеме в близкия 1-2 месеца.

                                Звъннах на една фирма и човека ми каза че 2019-та им е запълнена.
                                Та.. някой може ли да ми прати мнение (може на лично) от фирма която е добра и ще може да започне по-скоро?

                                Видях из постовете на задните страници една фирма, която обезателно ще питам за оферта другата седмица, но искам да събера и още идеи.

                                И последен въпрос: Някой наясно ли е ако искам да променя одобрения проект и да добавя една тераса на 2рия етаж, колко време ще се чака в общината за одобрение на новодобавената тераса?

                                Благодаря!
                                Last edited by X_Y; 07.04.2019, 23:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X