IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли място за нов фонд със смесен портфейл от недвижими имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alzag Разгледай мнение

    Хубаво е да четеш преди да полюираш в пространството.
    Написано още в първия ми пост:
    Очаквана доходност от инвестициите - минимум 10 % на годишна база при продажби и минимум 5 % на годишна база от текущи доходи.
    Което означава, че когато започнат продажби ще се гони доходност от над 10 %, а докато няма продажби, а само наеми/лизинги ще се гони 5 % доходност. Като това са доходности на дружеството, а не дивидентна доходност.
    Ако ти не можеш да осигуриш такава доходност, това не значи, че друг не може да го постигне. А това дали аз мога може да се види в отчетите на 5BD за периода 2005-2013 - времена в които пазарът беше и нагоре и надолу, но дивидент имаше винаги и то приличен.
    Пич като фонда ще е с капитал 10М ти лично с колко ще влезеш. защото звучи несериозно да искаш 10М от инвеститорите а ти да не участваш. освен това 10М е много малко капитал за фонд. нема да можеш да покриеш разходите за управление освен ако не сложиш зверска така управление, ама тогава нема да има мераклии

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alzag Разгледай мнение

      Хубаво е да четеш преди да полюираш в пространството.
      Написано още в първия ми пост:
      Очаквана доходност от инвестициите - минимум 10 % на годишна база при продажби и минимум 5 % на годишна база от текущи доходи.
      Което означава, че когато започнат продажби ще се гони доходност от над 10 %, а докато няма продажби, а само наеми/лизинги ще се гони 5 % доходност. Като това са доходности на дружеството, а не дивидентна доходност.
      Ако ти не можеш да осигуриш такава доходност, това не значи, че друг не може да го постигне. А това дали аз мога може да се види в отчетите на 5BD за периода 2005-2013 - времена в които пазарът беше и нагоре и надолу, но дивидент имаше винаги и то приличен.
      10% на година от capiutal gain очакваш , ама другите едва ли очакват. при инфлация 1-2% кое ще движи ръста сека година с 10% . а 5% от наеми забрави.5% бруто е много а да не забравяме че има и разходи

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

        от разговора останах с впечатление че човека хабер си няма от имоти. и как го измисли това доходност 10% от наем е знам
        Хубаво е да четеш преди да полюираш в пространството.
        Написано още в първия ми пост:
        Очаквана доходност от инвестициите - минимум 10 % на годишна база при продажби и минимум 5 % на годишна база от текущи доходи.
        Което означава, че когато започнат продажби ще се гони доходност от над 10 %, а докато няма продажби, а само наеми/лизинги ще се гони 5 % доходност. Като това са доходности на дружеството, а не дивидентна доходност.
        Ако ти не можеш да осигуриш такава доходност, това не значи, че друг не може да го постигне. А това дали аз мога може да се види в отчетите на 5BD за периода 2005-2013 - времена в които пазарът беше и нагоре и надолу, но дивидент имаше винаги и то приличен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от alzag Разгледай мнение

          Смятам, но от прибързани и необмислени проекти полза няма, като с такива и доверие не се печели.
          А и ако не съм сигурен, че има интерес от повече от един човек (аз) - какъв е смисъла да го правя публично?
          До тук никой във форума не каза, че е готов да запише било то и 1 акция в подобен проект, така че защо да слагам каруцата пред магарето?
          Паралелните разговори също не се случват от днес за вчера.Такъв проект ще има, но е въпрос на време.
          Смятам да изчакам промените в регулацията, които се готвят в унисон с Дериктивата от ЕС, както и някои други формалности

          Ако имаш конкретно питане или предложение съм готов да го обсъдим
          дохода от наем е не повече от 4%, колко да е таксата управление та да се навие някой.или се надяваш на capital gain. ама то се наду балона сега следва спад

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
            Братчед, ти въобще смяташ ли да правиш нещо или просто си пишеш?
            от разговора останах с впечатление че човека хабер си няма от имоти. и как го измисли това доходност 10% от наем е знам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бик в атака Разгледай мнение
              Братчед, ти въобще смяташ ли да правиш нещо или просто си пишеш?
              Смятам, но от прибързани и необмислени проекти полза няма, като с такива и доверие не се печели.
              А и ако не съм сигурен, че има интерес от повече от един човек (аз) - какъв е смисъла да го правя публично?
              До тук никой във форума не каза, че е готов да запише било то и 1 акция в подобен проект, така че защо да слагам каруцата пред магарето?
              Паралелните разговори също не се случват от днес за вчера.Такъв проект ще има, но е въпрос на време.
              Смятам да изчакам промените в регулацията, които се готвят в унисон с Дериктивата от ЕС, както и някои други формалности

              Ако имаш конкретно питане или предложение съм готов да го обсъдим

              Коментар


              • Братчед, ти въобще смяташ ли да правиш нещо или просто си пишеш?
                Събитията не винаги отговарят на очакванията!

                Коментар


                • Днес бях на "Шума на парите" и едно младо момче зададе въпрос за дружества за секюритизацията на имоти. Полина Стойкова даде толкова неадекватен отговор (макар предните й изказвания да бяха на ниво), а Антон Андонов и Страхил Иванов (които знаят какво е АДСИЦ) отговориха неподготвено и неточно. Та, мисълта ми е, че има интерес към подобни проекти - въпросът наистина е в първоначалното набиране на капитал и неговото инвестиране, което да породи доверие за следващите увеличения. Страхил Иванов каза, че всички такива дружества са свързани с една или друга фирма/структура, което е вярно, но е точно това от което бягам като идея за подобно АД.

                  Коментар


                  • Понеже чета много гласове "ЗА" Актив, ще коментирам част от дневния ред за ОСА другата седмица:
                    т.12: Решения за възнагражденията: Вече няма да има тантиема 0,25% от капитала или близо 50К/годишно, а само 13 МРЗ/месечно или почти 6К/мес при около 1К средно за отрасъл Операции с недвижими имоти
                    което пък ме връща на т.5: ... загуба в размер на 274 152,62 лв ...
                    Това някакси ме подсеща за 6bma и мисля отговаря на въпроса за доверието и подценената акция
                    Last edited by alzag; 25.05.2017, 23:19.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                      Не мисля че това е офтопик. Как да повярваме на нов фонд, като повечето стари ни излъгаха? Върнахме се там откъдето тръгнахме значи. Аз ако направя фонд бих давал отчети не всеки ден но всяка седмица задължително. На всяка сделка бих давал точните параметри, Купих еди си какво за толкова пари с такъв данък и такъв наем и т.н. Доверието е най-важно, а проверката е висша форма на доверие.
                      Значи има все пак място за нови начинания на борсата, стига да има наистина добро корпоративно управление. Първите 10 милиона обаче трябва да си ги осигури предприемачът, очевидно не през БФБ.

                      Разбира се, че не сме офтопик. Въпросът има ли място за нов фонд включва цялостното настроение на таргет групата, а не само дали има ниши в пазара на недвижими имоти.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                        "ERFOLG hat drei Buchstaben: T U N "– Johann Wolfgang von Goethe

                        А Гьоте е казал,как се постига успеха:"Успехът има(се състои) от три букви:TUN(действай,свърши го,направи го) Е,на български буквите са повече от три и се губи малко силата на израза,но мисля - посланието,смисълът е ясен....
                        Много яко е това. Благодаря. Със сигурност ще го запомня. И все пак.... За яйцето и кокошката да кажа Кое би ни спряло да действаме, да го свършим и да го направим това в България да имаме нормална борса? Не е ли точно липсата на вяра в резултата? Колегата поне това дава като доводи, че нямало да стане заради държавата, съдебната система и т.н. На другите борси също изобилства от измамници, а и в другите държави също има постоянно случаи на корупция. Логиката е че вероятно там народа мисли повече за думите на Гьоте, отколкото за държавата и съдебната и система Точно защото всеки там е възпитан да се бори за правата си, за труда си и за парите си завеждат дело за всяко нещо което не им хареса. Не мисля че това е офтопик. Как да повярваме на нов фонд, като повечето стари ни излъгаха? Върнахме се там откъдето тръгнахме значи. Аз ако направя фонд бих давал отчети не всеки ден но всяка седмица задължително. На всяка сделка бих давал точните параметри, Купих еди си какво за толкова пари с такъв данък и такъв наем и т.н. Доверието е най-важно, а проверката е висша форма на доверие.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                          В този свят няма нищо сигурно. Дори и смъртта и данъците не са сигурни бих казал. Просто така е устроен света. Той затова е интересен. Това обаче по никакъв начин не трябва да означава че не трябва да опитваме. Не съм правил статистика но по това което съм следил като случаи, почти винаги съдебните дела са имали справедлив край. Да не говорим че има достатъчно примери на успели хора в тази държава. Ако те бяха разсъждавали, че в тази държава нищо не става надали щяха да са успели.
                          Защо няма желание за промяна според теб?
                          Имаше тука един Ив Макс. Жалко че не пише вече. Та той викаше, че вярата е всичко. Склонен съм да му вярвам. Точно вярата в успеха, би породила желанието за промяна. Не мислиш ли?
                          "ERFOLG hat drei Buchstaben: T U N "– Johann Wolfgang von Goethe

                          А Гьоте е казал,как се постига успеха:"Успехът има(се състои) от три букви:TUN(действай,свърши го,направи го) Е,на български буквите са повече от три и се губи малко силата на израза,но мисля - посланието,смисълът е ясен....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                            В този свят няма нищо сигурно. Дори и смъртта и данъците не са сигурни бих казал. Просто така е устроен света. Той затова е интересен. Това обаче по никакъв начин не трябва да означава че не трябва да опитваме. Не съм правил статистика но по това което съм следил като случаи, почти винаги съдебните дела са имали справедлив край. Да не говорим че има достатъчно примери на успели хора в тази държава. Ако те бяха разсъждавали, че в тази държава нищо не става надали щяха да са успели.
                            Защо няма желание за промяна според теб?
                            Имаше тука един Ив Макс. Жалко че не пише вече. Та той викаше, че вярата е всичко. Склонен съм да му вярвам. Точно вярата в успеха, би породила желанието за промяна. Не мислиш ли?
                            Желание за промяна няма, защото на повечето хора по върховете на управлението на държавата така им харесва. Да могат да си правят далаверките и да се точат всички видове фондове/ европейски,здравни,пътни и каквито други се сетиш/. Да могат да си дават държавни поръчки от типа ти на мене аз на тебе. А иначе желание за промяна има, но точно заради бедността и неграмотността на хората е трудно. Та само с вяра не става, иначе надявам се всички я имаме. Аз също вярвам, че и над България един ден ще изгрее слънце и нещата ще се наредят и оправят. Именно добрите примери на хора успели и тук дават надежди. Аз също съм си инвестирал средствата в България, а не някъде навън. Но е и факт, че средата тук е отровена и затова трудно привличаме чужди инвеститори, а да не говорим, че и наши си български капитали бягат навън. Докато има модели като " Кой, батко и братко " и др., докато няма един по върховете осъден за корупция няма как да дръпнем напред. С поръчково правосъдие и прокуратура няма как да стане.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                              И дори да има съдебно дело някой гарантира ли ти, че правата ти ще бъдат защитени ? Нещата са комплексни мисля, ако сме бедни и прости не е защото сме се родили такива нали, а защото средата е такава ! А най лошото е, че няма желание да се промени нещо ! Те в държавата ни много неща звучат смешно, но са истина !
                              В този свят няма нищо сигурно. Дори и смъртта и данъците не са сигурни бих казал. Просто така е устроен света. Той затова е интересен. Това обаче по никакъв начин не трябва да означава че не трябва да опитваме. Не съм правил статистика но по това което съм следил като случаи, почти винаги съдебните дела са имали справедлив край. Да не говорим че има достатъчно примери на успели хора в тази държава. Ако те бяха разсъждавали, че в тази държава нищо не става надали щяха да са успели.
                              Защо няма желание за промяна според теб?
                              Имаше тука един Ив Макс. Жалко че не пише вече. Та той викаше, че вярата е всичко. Склонен съм да му вярвам. Точно вярата в успеха, би породила желанието за промяна. Не мислиш ли?
                              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                                Айде сега. Съдебната система била виновна. Колко дела има заведени според теб, за да обвиняваме съдебната система, че не си е свършила работата? Виновен е българският инвеститор. Бедни сме защото сме прости а не обратното.
                                Последния случай с Албена беше много показателен. Все едно аз сега да ти кажа, че ти купувам жилището за 5 лева без даже да ти предоставя оценка а ти да си принуден да ми го продадеш на цената която аз съм определил и дори и без да заведеш дело срещу мен да обвиняваш съдебната система. Извинявайте ама звучи смешно.
                                И дори да има съдебно дело някой гарантира ли ти, че правата ти ще бъдат защитени ? Нещата са комплексни мисля, ако сме бедни и прости не е защото сме се родили такива нали, а защото средата е такава ! А най лошото е, че няма желание да се промени нещо ! Те в държавата ни много неща звучат смешно, но са истина !

                                Коментар

                                Working...
                                X