Неделя, 21 Септември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси

Форум Инвестор.БГ > Други

Може ли да шофираме без да пием?

да има яки наказания за да се спазва правилника
77.19%

абе я си глей кефа и си поркай
22.81%

Гласували: 57
За да гласувате в анкетата, трябва да се логнете с потребителското си име
Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Автор Отговори
T.A.D. T.A.D. не е онлайн
29.08.2009, 15:58

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Вълчо-34
Нетуер, благодаря, аз също мисля в това направление.
Що се отнася до цвета - най-модерният в момента, може би най-купуваният, е сивото. А всъщност е най-трудно забележим. Психолозите пък казват, че червеното било за агресивни, пък е един от най-забележимите. И те така...
Това, като го чух за пръв път и аз се замислих, че не е логично - та червените коли са най забележими...?! Но статистиката на застрахователите в Кралството не лъже - просто са по-рискови тези шофьори и това е - трябва да платят по висока премия!
Отговори с цитат
29.08.2009, 15:53

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от netware5
Цитат:
Цитат:
Първоначално изпратено от T.A.D.
База данни в КАТ и обмен със ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ, които да наложат диференцирани ставки за ГО според цвят на колата, години опит и ПТП-та по вина на шофьора за предходната година (с геометрична прогресия), а също и затвор и отнемане на автомобил. Така правят в много от останалите държави.
Нещо се замислих...
Гражданската отговорност покрива щети нанесени от водача, от автомобила, или от водача точно с този автомобил?
Къде е логиката, да се определя ГО за собственика, а пък колата се кара от друг? Аз като я застраховам, а я кара юрнатия ми внук, той по-безопасен ли е? И обратно - случайно някой катастрофира с моята кола, по вина, е аз ли съм виновен? Че не съм преценил и затова цяла година ще ми е по-висока застраховката? Бре...
Не съм специалист, но дали няма да е по-логично, който иска да шофира, да си прави ГО, която вече наистина си е негова работа и ще съответства на цялата му история? В края на краищата автомобилът е опасен не сам по себе си, а само управляван и стопанисван от човек.
Вълчо, те хората са го измислили по света как се прави и то точно отговаряйки на твоите въпроси.... Една колежка емигрира преди 8 години в Канада и тая година си беше у нас и се жалеше за жестоките правила за ГО. Там като си правиш застраховката не ти гледат само колата, но и кой я кара. Нейният син навършил тая година 18 години и поискал да кара семейната кола. Да, ама не, не е толкова просто. За да има право да кара колата трябва ДА БЪДЕ ВПИСАН КАТО ВТОРИ ШОФЬОР В ПОЛИЦАТА!!! Иначе все едно колата няма ГО, ако той е бил зад волана! И когато колежката разбрала, че трябва да плати 5 (пет) пъти по-голяма премия заради 18-годишното пишлеме, направо му казала, че ще кара колата, когато почне да изкарва пари за да си позволи застраховката!
ЕУементарно Вълчо - хората по света са го измислили, не съм го развил в подробности, защото нито съм депутат, нито студент стажант в НС ( обикновено те се занимават с преписването и адаптацията на чуждите законодателства).
А Закона за движение по пътищата ни е толкова "бъгав", че ми се реве, ама нали няма пряка далавера - никой не си даде зор да го направи както трябва...
Отговори с цитат
badboy333 badboy333 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
29.08.2009, 15:23

Начално
КАМИКАДЗЕТА ЛИ ДВИЖАТ ПО ПЪТИЩАТА НА БЪЛГАРИЯ :

Само за една нощ два автомобила спряха движението на влаковете у нас

http://www.dnes.bg/stranata/2009/08/...te-u-nas.76781

Само за една нощ два автомобила преминаха неправилно жп прелези и бяха ударени от влак.

Лек автомобил спря движението на влака, пътуващ от София за Русе – 130 минути в предградието между РП Лесичери-гара Ресен и 21 минути на гара Ресен.

Инцидентът, станал тази нощ в 3.10 часа, когато колата преминала през жп съоръжението въпреки редовно задействаните бариери.

Шофьорът на лекия автомобил „Рено 19” е избягал, а по-късно е открит.

Жертви и пострадали няма, но влаковото движение по път 1 – направление София-Горна Оряховица бе временно спряно.

Още едно произшествие стана тази сутрин в 5.25 часа.

Влакът по направление Кардам-София удря лек автомобил на жп прелез в междугарието Роман-Мездра изток.

Отново – колата преминава през жп съоръжението въпреки редовно задействани и спуснати бариерни греди.

В следствие на удара, влаковото движение по път 2 е временно преустановено до преместване на колата.

Изпратен е друг влак за превозване на пътниците до гара Мездра.

По първоначални данни няма човек на мястото на шофьора, но лекият автомобил е влязъл буквално под локомотива.

От началото на 2009 г. до днес по жп прелезите в България са станали над 22 инцидента. В тях жертвите са 2, а ранените – 10 души.
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
28.08.2009, 12:08

Начално
Така, така, някои пак ще го квалифицират като лов на вещици, но всичкото това схемаджии трябва да се очисти лека-полека.

Цитат:
Проверяват парите на богаташи, паркирали нагло
28 август 2009 / News.dir.bg
Всеки нагъл богаш, който е паркирал лимузината си на непозволено място в София, вече е застрашен от цялостна проверка за произход на парите му, това съобщава в. "24 часа", като се позовава на информация от МВР.
Според част от разпорежданията за нощните полицейски хайки пред най-лъскавите заведения на столицата всеки глобен собственик на тузарска кола, който се стори съмнителен на полицаите, ще бъде предаден на съответната данъчна служба. При подозрения за престъпление или нарушение на закона с добре облечените бизнесмени ще се заема и Икономическа полиция.
За последните 2 седмици бяха глобени над 110 столичани, зарязали джипове и коли за стотици хиляди левове насред улиците в центъра на София. Собственичка на фирма за имоти, шеф в дружество, което строи басейни и СПА центрове, и строителен бос са сред спипаните от началото на август да блокират с возилата си столицата, докато купонясват, сочи неофициалната информация от полицията. Сред най-нахалните шофьори са още мениджър на интернет компания, както и счетоводителка и строителна надзорничка от две големи фирми. Част от зарязаните возила пък били взети на лизинг и затова се водели на името на вносители на автомобили.
Акцията започна след шумния арест на собтвеника на порше Иво Петков-Боята, който не се подчини на полицаите, опита да блъсне единия от тях, а две от спътничките му псуваха и разкъсаха пагоните и жилетката на единия от тях. Онзи ден съдът остави Петков в ареста, а дамите бяха пуснати - едната с мярка "подписка", а другата под парична гаранция от 4000 лв.
Според справките на КАТ, глобените водачи най-често са се движели с нови аудита и мерцедеси. Освен бялото порше на Иво Петков сред най-луксозните коли били още шофираният от млада дама чисто нов "Мерцедес SLK" и произведен преди месеци "Мерцедес С320". Цените и на двата автомобила започват от 100 хил. лв. При нощните акции от последните две седмици били вдигнати няколко аудита А8, BMW 520i и Волво С30.
Отговори с цитат
Вълчо-34 Вълчо-34 не е онлайн
28.08.2009, 11:10

Начално
Нетуер, благодаря, аз също мисля в това направление.
Що се отнася до цвета - най-модерният в момента, може би най-купуваният, е сивото. А всъщност е най-трудно забележим. Психолозите пък казват, че червеното било за агресивни, пък е един от най-забележимите. И те така...
Отговори с цитат
netware5 netware5 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
28.08.2009, 10:52

Начално
Цитат:
Цитат:
База данни в КАТ и обмен със ЗАСТРАХОВАТЕЛИТЕ, които да наложат диференцирани ставки за ГО според цвят на колата, години опит и ПТП-та по вина на шофьора за предходната година (с геометрична прогресия), а също и затвор и отнемане на автомобил. Така правят в много от останалите държави.
Нещо се замислих...
Гражданската отговорност покрива щети нанесени от водача, от автомобила, или от водача точно с този автомобил?
Къде е логиката, да се определя ГО за собственика, а пък колата се кара от друг? Аз като я застраховам, а я кара юрнатия ми внук, той по-безопасен ли е? И обратно - случайно някой катастрофира с моята кола, по вина, е аз ли съм виновен? Че не съм преценил и затова цяла година ще ми е по-висока застраховката? Бре...
Не съм специалист, но дали няма да е по-логично, който иска да шофира, да си прави ГО, която вече наистина си е негова работа и ще съответства на цялата му история? В края на краищата автомобилът е опасен не сам по себе си, а само управляван и стопанисван от човек.
Вълчо, те хората са го измислили по света как се прави и то точно отговаряйки на твоите въпроси.... Една колежка емигрира преди 8 години в Канада и тая година си беше у нас и се жалеше за жестоките правила за ГО. Там като си правиш застраховката не ти гледат само колата, но и кой я кара. Нейният син навършил тая година 18 години и поискал да кара семейната кола. Да, ама не, не е толкова просто. За да има право да кара колата трябва ДА БЪДЕ ВПИСАН КАТО ВТОРИ ШОФЬОР В ПОЛИЦАТА!!! Иначе все едно колата няма ГО, ако той е бил зад волана! И когато колежката разбрала, че трябва да плати 5 (пет) пъти по-голяма премия заради 18-годишното пишлеме, направо му казала, че ще кара колата, когато почне да изкарва пари за да си позволи застраховката!
28.08.2009, 10:34

Начално
Цитат:
Нещо се замислих...
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
28.08.2009, 10:00

Начално
Класика, колите са паркирани на ъгъла на ул. "Радко Димитриев" и бул. "Съборни". Скоро имаше подобно изпълнение от водач на автомобил на КАТ Варна.

http://www.dnevnik.bg/mms_novini/200...ehodna_puteka/

Най-новото попълнение в автопарка на столичната полиция - чисто ново БМВ 3-та серия xDrive, е паркирало на ръба на закона на столичната улица "Раковски". Не е ясно към коя служба на полицията се води баварката, но ако се съди по мястото, използвано често за проверки от пътната полиция, вероятно колата е на КАТ. В случая обаче около БМВ-то не се виждаше полицай.

http://www.dnevnik.bg/mms_novini/200...uba_na_zakona/
Отговори с цитат
27.08.2009, 15:33

Начално
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
27.08.2009, 11:49

Начално
Докато не почнат да ги прибират в ареста докато излезе присъдата както е в Сърбия, оправия няма да има.

Цитат:
Задържаха пиян шофьор два пъти за една вечер
26 август 2009 / News.dir.bg
Русенските полицаи заловиха два пъти мъж да кара пиян снощи, съобщи Дарик.
Първата среща на униформените с пийналия водач е била в района до ДСК. Лекият автомобил БМВ, с русенска регистрация, управляван от 35-годишния Ш.И. от с. Смирненски, е бил спрян около в 00:40 часа. При проверката се оказало, че мъжът е седнал зад волана на превозното средство с концентрация 1.46 промила. След констатиране на концентрацията полицаите са му съставили акт, връчили са му талон за медицинско изследване и е закаран в болницата, където е дал кръв за химическа експертиза. Само час след това, около 01.42 часа, мъжът отново е хванат да кара колата. Зад волана на същия автамобил, той бил забелязан да се насочва в направлението от кръстовището „Скобелев” и „Муткурова”, в посока към гарата. Нарушителят не искал да не доближава сградата на МВР на Кръговото и се е опитал да заобиколи, но полицеският патрул го е открил и спрял. Този път дрегерът отчел концентрация 2.16 промила.
35-годишният е задържан и настанен в отрезвителя. Работата по случая продължава.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
23.08.2009, 14:13

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от badboy333
Дамата си бърка в чантата при тройно изпреварване
Няма такава малоумна твар...
Отговори с цитат
data data не е онлайн
22.08.2009, 22:43

Начално
Крайно време е да спрем да наричаме проблема с безчинствата по бългаските пътища с глупави обобщаващи фрази от типа "война по пътищата" . За това си има конкретни виновни с конкретни имена който в края на всеки месец се нареждат да си вземат заплатите това са - хората работещи в кат , началниците на РПУ който не осъществяват никакъв контрол върху подчиненитеси , та така до министерско кресло . Без персонална отговорност нищо няма да се постигне . В бизнеса като не си вършиш работата изхвърчаш на улицата , в КАТ дюмбелите се чудят кого да осучат . Писна ми да слушам колко им било тежко , като им е тежко да си сменят работат .
Отговори с цитат
bat_lyubo bat_lyubo не е онлайн
22.08.2009, 22:22

Начално
badboy333 моля те стига си следвал примера на медиите като облъчваш народа с такива случки. По-добре давай примери как се кара разумно.
Моите 2 цента за инициативата, която според мен не трябва да гласи "как да спрем войната на пътищата", а "как да караме разумно и да стигнем целта си по план"
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
22.08.2009, 19:36

Начално
КОЙ БИ ТРЯБВАЛО ДА Е С ПРЕДИМСТВО СЪГЛАСНО ЗДП?- Шофьора на Мерцедеса да се научи за другия път да дава предимство на МПС със специален режим на движение !!!

http://www.dnes.bg/crime/2009/08/22/...sa-dobre.76440

Линейка с родилка катастрофира - и майката, и бебето са добре
22.08.2009 18:00
Линейката се сблъска с Мерцедес в Пловдив; жената роди със секцио

24-годишната жена, която на път за болницата в Пловдив днес претърпя катастрофа, е родила преди броени минути, съобщи Дарик радио.

Раждането е станало със секцио. И майката, и бебето са в добро здравословно състояние, съобщиха от УМБАЛ "Св. Георги".

Dnes.bg припомня, че малко след обяд днес стана тежка катастрофа на кръстовището на булевардите "Мария Луиза" и "Източен" в Пловдив.

Сблъскаха се челно линейка на "Бърза помощ" и лек автомобил Мерцедес, след като се опитали да преминат на жълто.

Шофьорът на Мерцедеса е с комоцио и сериозни наранявания в областта на главата, но без опасност за живота.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
22.08.2009, 17:42

Начално
http://www.dnes.bg/crime/2009/08/22/...-balchik.76424

Автобус отнесе кола на семейство англичани на пътя за Балчик

22.08.2009 10:00

Родителите и едното от децата им починаха, 10-годишно момче е в болница с фрактури

От телефон 112 в 21:10 часа снощи е получен сигнал за катастрофа на пътя от Аксаково към Балчик, на разклона за село Долище, съобщиха от Гражданска защита.

Лекотоварен автомобил с чуждестранна регистрация отнема предимството на автобус на фирма „Албена автотранс”.

Автобусът блъска колата, в която е имало английско семейство с все още неустановена самоличност с две деца на 10 и 12 години.

Родителите са загинали намясто.

Двете деца са транспортирани в критично състояние към МПБАЛ „Св. Ана” - Варна, където почина 12-годишният син на двамата англичани.

Това съобщи доцент Лидия Петкова, изпълнителен директор на болницата, предаде БНР.

Момчето е било с тежка черепно-мозъчна травма.

Неговият брат - на 10 години, е с фрактури, но в съзнание и остава под лекарско наблюдение.

Спасителна група към Гражданска защита – Варна е помогнала за изваждането на телата на загиналите, затиснати в премазаната кола.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
22.08.2009, 00:23

Начално
http://www.standartnews.com/news/det...5%D0%B3%D0%B0-

Шофьорка смъкна кожата на колега

Дамата си бърка в чантата при тройно изпреварване

четвъртък, 20 август 2009 Перник

Шофьорка удари колега, слязъл от камиона си и го, навря под возилото. Тежката катастрофа стана днес следобед в пернишкия квартал "Иван Пашов" до сградата на Стоматологична поликлиника.

Водачът на товарната кола слязъл да си провери гумата, когато върху му налетял лек автомобил "Алфа Ромео", зад чийто волан била 29-годишната Весела Илиева. Според очевидци тя тръгнала на тройно изпреварване, но се обърнала да вземе чантата си от задната седалка, загубила контрол над колата и навлязла в насрещното движение.

При вида на връхлитащото ромео шофьорът на камиона се опитал да отскочи, но бил завлечен от колата, която се ударила със страшна сила в спрелия тежкотоварен автомобил.

Пострадали са и тримата участника в ПТП-то. В най-тежко състояние и с опасност за живота е шофьорът на камиона - Стоян Стоянов на 42 години. Веднага след катастрофата той е вкаран в операционната на пернишката болница с множество наранявания и в тежък травматичен шок.

Според лекари състоянието му е критично, тъй като от удара била смъкната и част от кожата му. С травми са и Весела Илиева и спътникът й Иван Петков на 33 години.

Тежкораненият мъж, работи като монтьор и шофьор в пернишката фирма "Лео". Инцидентът е станал около 16 ч. в непосредствена близост до оживено кръстовище. Стоян е баща на три деца, има и внуци. Семейството живее в кв. Рудничар.

Елена Ангелова
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
22.08.2009, 00:07

Начално
http://www.standartnews.com/news/det...E%D1%84%D0%B0-

Петима ранени в тежка катастрофа
БМВ завъртя камион на 90 градуса

петък, 21 август 2009 Пловдив

Петима души пострадаха в катастрофа между БМВ и сметосъбиращ камион на „Чистота” миналата нощ на кръстовището на "Цариградско шосе" и "Освобождение" в Пловдив.

От полицията съобщиха, че причината е в 21-годишния водач на леката кола, който е бил неправоспособен. Той е с контузни рани по главата, спътникът му В.А. е настанен в болница с рана на шията и с опасност за живота. Още двама пътника в БМВ-то са с наранявания.

Пострадал е и водачът на камионът "Мерцедес", който е с контузии по главата. От полицията обясниха, че ударът е бил толкова силен, че тежкият камион се е завъртял на 90 градуса.
Ели Куманова
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
21.08.2009, 13:25

Начално
http://vbox7.com/play:7e4edd2c - Войната По Пътищата
http://vbox7.com/play:4c3a688a&al=1&vid=203832 - Войната По Пътищата
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
20.08.2009, 16:15

Начално
http://www.dnes.bg/crime/2009/08/20/...o-zagina.76338

Деца се метнаха с кола в канавка, едното загина

14-годишно момче загина, а други две са ранени след автомобилна катастрофа в Силистренско, съобщиха от МВР.

Тежкият инцидент е станал снощи около 21.00 ч между селата Брадвари и Водно в община Дулово.

Загиналото момче е било в лек автомобил "Мерцедес" заедно със свой връстник и друго с17-годишно момче, всички от с.Водно.

Все още се изяснява кой от тримата е бил зад волана на колата,
която вследствие на несъобразена скорост се е преобърнала в канавка край пътя.

Другите две деца настанени в силистренската болница с различни наранявания, но без опасност за живота.

По случая е образувано досъдебно производство.
Отговори с цитат
Dreamer Dreamer не е онлайн
20.08.2009, 15:26

Начално
По интересен е надписа на портала им:

Нека заедно да спрем пандемията по пътищата!
Пътни хулигани, Дарихте ли органите си?!
Отговори с цитат
Бате Пешо Бате Пешо не е онлайн
Заслужил
инвеститор
18.08.2009, 13:45

Начално
Цитат:
Ама ти знаеш ли кои са Иво, Ива и Мариана, знаеш ли кой познават те...? Ей сега ще звъннат на един номер и знаеш ли какво ще стане?... Ей в такива "отворени дупета" отидоха парите - жалко. (Можете да пренебрегнете кавичките.)
Ама изобщо не ме интересува кои са тея самозабравили се боклуци и смятащи се за голяма работа.Даже полицаите е трябвало да ги застрелят при самоотбрана.И незнам дали от панделата може да се звъни.А тая дрогирана курва като има малко дете самолетоносач ли търси в 5 сутринта в дискотеката?Браво и на съда така трябва оттук нататък. И лекарите с фалшивите медицински да подхванат.Това е най корумпираното и крадливо съсловие в България.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
18.08.2009, 13:26

Начално

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=290246

Бръмбари за подкупни катаджии
Не може да се изнудват хората за 10 лева, категоричен е Бойко Борисов

Корупцията в КАТ ще бъде атакувана със СРС-та. Ще бъдат използвани всякакви технически и разузнавателни средства срещу рушветчиите на пътя, закани се премиерът Бойко Борисов вчера. "Трябва веднага да се удари корупцията при тези катаджии, които не само ни срамят, но и се пазарят и изнудват хората за по 5-10 лева", категоричен бе той.
Вчера в МВР Борисов представи официално новите зам. вътрешни министри Павлин Димитров и Веселин Вучков, както и генералния комисар на ведомството Калин Георгиев.
За да се вдигнат заплатите на полицаите, те първо трябва да си ги заслужат и да имат авторитет пред обществото. А за да стане това, трябва да се увеличат приходите в хазната от данъци и акцизи, заяви Борисов.
Няколко работни групи вече обмислят законодателни промени, които да улеснят работата на МВР. Мой и на парламента ангажимент е промените да станат реалност и системата да заработи максимално ефективно, изтъкна премиерът. Той обясни още, че е крайно време СИМ картите за мобилни телефони да се продават само срещу лични данни. Вече има такава поправка в закона. Гратисният период на операторите изтича и те ще трябва да започнат продажбите срещу документ. Освен това с решение на съдия операторите ще могат да бъдат задължавани да правят и разпечатки на разговорите от СИМ карта.
"Каква демокрация е това краден телефон да го заложиш без документ за собственост? Ще има проверки и по заложните къщи", предупреди още премиерът. Той бе категоричен и че във всеки квартал хората познават наркодилърите и е време полицията да ги разчисти.
Засега има добро сработване между специалните групи на МВР с ДАНС и на МВР с прокуратурата, каза още Борисов. Той се надява спецзвената да ударят здраво незаконния внос и търговия с горива, плодове и зеленчуци, както и да стане по-ефективна борбата с корупцията и дрогата. Всички, които си вършат добре работата в МВР, да бъдат спокойни, чистки няма да има, зарече се премиерът.
Александра НИКОВА

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=290244

Най-много гинат заради скорост
Алекси Стратиев
шеф на КАТ

- Господин Стратиев, тази година глобените шофьори са с 30 000 повече в сравнение с миналата. На какво се дължи тази активност?
- Опитваме се да сложим ред по пътищата. Наистина за първите 7 месеца на 2008-ма глобените са 571 000, а тази - 606 000. Най-много усилия хвърляме в залавяне на шофьори, които карат с превишена скорост. Затова и по този показател скокът е най-сериозен. Причината е, че най-много хора умират именно заради неразумно поведение на пътя.
- Глобите обаче не се ли дължат и на неправилно поставени знаци? Например след ремонт на дадено трасе, знакът, ограничаващ скоростта, продължава да стои.
- Не бих казал. Действително имали сме и такива сигнали. Последният е от пролетта. От Ловеч ни казаха, че на пътя София - Велико Търново има неправилно поставен знак. Свързахме се с фирмата, която е ремонтирала пътя, и знакът беше махнат. Всички такива знаци се поставят от стопаните на пътя.
- Каква е статистиката за загиналите?
- Обнадеждаваща. Във Варна са загинали 10 човека по-малко тази година, в Сливен - 14. В Пазарджик само има увеличение - с 13 повече. За цялата страна жертвите за изминалите 7 месеца са с 92 по-малко.

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=290247

Масово нарушават правилата за движение

През лятото движението във Варна е ад, оплакват се жителите на морската столица. Паркира се на всяко свободно място, а забранителните знаци, където все още ги има, масово се нарушават. Не помагат вече и "паяците", които едва смогват да обслужват многобройните сигнали на граждани. Наскоро тесните улички станаха еднопосочни, но веднага след това бяха изпокрадени регулиращите знаци. Други пък бяха преместени, за да може в забранената улица да се влиза и в двете посоки. Слава Богу, закърпиха дупките, радваха се варненци. Това обаче стана, след като общината беше осъдена на два пъти от застрахователни дружества да плати щетите на скъпи автомобили, разбити от необозначени дупки по пътя. Вчера 33-годишна варненка едва не се потроши, след като пропадна с колата си в улична шахта без капак на една от централните улици "Братя Миладинови".

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=290248

Спряха смяната на уличните табели

Заради липса на пари спря поставянето на новите цветни табели с имена на улиците в София. "За смяната им само в центъра трябват 10 млн. лв. Надявам се догодина да се предвидят средства в бюджета", коментира Красимир Крачунов от транспортната дирекция на общината. Подмяната на старите табели започна преди три месеца, но бързо спря. В града те са над 200 000.
В същото време за празника си на 6 септември Пловдив ще има нови пътни знаци. За целта общината е заделила 200 000 лева, а процедурата по избор на изпълнител е на финала. Фаворит е столичната "Пътностроителна техника". Ще бъдат поставени пътни знаци, мантинели и огради. В момента се пише и генералният план за организация на движението в Пловдив, който ще бъде готов до месец-два.

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=290245

На опасни участъци няма сигнализация

Шофьорите в цяла Югозападна България масово се жалват от ненужни знаци. "Не е нормално на прави участъци и при перфектна видимост да слагат ограничение до 50 или 60 километра в час. Някъде дори ни карат да пълзим с 40, оплакват се стотици водачи в областта. При влизането в Благоевград от София в продължение на един километър има ограничение 60 км. От другата страна пък има бензиностанция, но колите, които пътуват към Петрич, няма как да завият към нея, защото има мантинела. Отгоре на всичко КАТ сложи там и видеокамера, за да изкарват пари от фишове и актове, нареждат шофьорите. Подобни ограничения има и на правия участък преди Разлог. Нелогично е, когато имаш видимост и няма завои на главен път, да се слага подобно ограничение, категорични са водачите. Според тях парадокс е, че в същото време на някои наистина опасни участъци няма табели за намаляване на скоростта.
Владимир Симеонов
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
18.08.2009, 13:14

Начално

http://paper.standartnews.com/bg/art...article=290243

Пътна полиция отчита:
Бум на глобите
Шофьори на бунт срещу безумните знаци по шосетата

КАТ взе да глобява като за световно. От началото на годината до края на юли с различни суми олекнаха над 600 000 шофьори. Това е с 30 000 повече в сравнение със същия период на миналата година.
Най-много са глобените за превишена скорост. Има и много спипани изтребители на пътя, които карат пияни или без книжки. Действията на КАТ дават резултат, защото загиналите при катастрофи за 7-те месеца са с близо 100 по-малко в сравнение с 2008 г., а ранените - с над 600.
В същото време обаче хиляди шофьори се жалват от купища ненужни, а на места и откровено безумни знаци и маркировки по пътищата в цялата страна, които също са причина за масовите глоби. Масова практика е след като приключи ремонтът на дадена отсечка, знакът за ограничение на скоростта да продължава да си стои там с месеци. "В София на "Ботевградско шосе", ако пътувате към града, преди отбивката за околовръстното има знак, че пътят е в ремонт, и ограничение от 40 км в час. Ремонт обаче там няма", потвърди пред "Стандарт" Цветелина Орошкова от Българския автомобилен съюз. Жалбите до сдружението само за няколко месеца са стотици и продължават да валят всеки ден. Затова то се е обърнало за помощ към националния омбудсман Гиньо Ганев.
Орошкова обясни, че дори пред столичния КАТ има неправилно поставени знаци. Първият е на входа на самия КАТ - там е забранено влизането. Въпреки това всеки ден оттам минават не само патрулките, но и полицаите с личните си коли. Вторият знак е неправилно поставен СТОП пак на входа на КАТ. "Целта му е гражданите, влизащи там, да пропуснат патрулните автомобили, ако има такива. Знакът обаче е поставен много ниско и трудно се вижда", обясни още Орошкова. Третият знак пред столичния КАТ даже не е и застопорен в бетонна конструкция. Той се намира на самата улица, преносим е и забранява престоя и паркирането.
Като най-фрапиращ обаче организацията определя случая с шофьор на име Юлиан от Монтана. На една от улиците в града е било въведено временно ограничение на скоростта от 40 км заради неравности по пътя. Платното вече е ремонтирано и ограничението трябва да отпадне, но не би. И полицаите издебнали Юлиан с радар и му взели книжката.
Въпросът с неправилно поставените знаци и глобените шофьори е доста щекотлив, тъй като след като има ограничение на пътя, то следва да бъде спазвано, коментират от КАТ.
Единственото, което шофьорите могат да направят, е да обжалват написания акт, а ако не спечелят в съда, да заведат граждански иск срещу съответната община.
Десислава ГЕОРГИЕВА
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
21.09.2014 08:21 Докога ще им търпим беззаконията 1724
19.09.2014 11:22 Полицаите ни 3 пъти повече като % от населението от Румъния 428
17.09.2014 20:45 Геополитика 43
17.09.2014 13:19 Телефонни обаждания от Инвесторс ЕООД 24
17.09.2014 11:14 Да приемаме ли бежанци ? 695

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 15:05.