Четвъртък, 02 Октомври 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
YNM YNM не е онлайн
20.02.2010, 14:10

Начално
http://www.vbox7.com/play:9db18121

и това е възможност
Заслужил
инвеститор
19.02.2010, 23:06

Начално
Кажи-речи на тия пари 10 хил. евро на година от лихвата. В чужденеция надали ще ги докараш толкова. Вече преценяваш риска.

Успех и по-добре с математиката!
Отговори с цитат
Murano Murano не е онлайн
19.02.2010, 19:39

Начално
А след като специално си ходил до Виена, за да си откриваш сметка, значи явно не живееш там.. За чий тогава си местиш парите? Нали тук защитиха депозитите до еди колко си? Правиш 3 и си готов.. Упражнения за луди.
Отговори с цитат
19.02.2010, 19:28

Начално
18000 евро комисионна :lol:

Аз мислех, че си се объркал с 1800 евро.. 180 евро си е съвсем в реда на нещата.
Отговори с цитат
radkoT radkoT не е онлайн
19.02.2010, 17:25

Начално Re: Трансфер на пари в чужбина
[quote="4i40"]
Цитат:
Първоначално изпратено от йосиф
Цитат:
Първоначално изпратено от pontus
Сумата е 120 хиляди евро. От софийския клон на Райфайзен банк ми искаха 0,15%
от сумата, за да пратя към виенския клон. Като го сметнах колко ми излиза...За мен не са малко пари...

Бах маа му....и българска работа....!!!
120К Е взел, а за 180 се цигани...
хаха е тоя пич верно изби рибата
типично Бай Ганъовска история
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.02.2010, 17:23

Начално
Последно..
Преди време изпращах пари в Европа.Отидох в БГ банката и ги питах - като сте дъщерна банка на съответната европейска банка и носите името й, имате ли междубанкова комисионна ??? Банката в БГ е отделно юридическо лице и трансфера е международен ...Питах в ЦКБ за банка кореспондент в съответната държава и си ги пуснах парите с по- ниска комисионна.
Затова, иди и питай в ЦКБ, ПИБ, ДСК и т.н. и УСПЕХ с харчлъка...
Отговори с цитат
pontus pontus не е онлайн
19.02.2010, 17:17

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от carrer
ОК, пич, грешка - човешка. Cheers! И умната с 120 К, ей!!!
Благодаря!
Добре, че има хора като вас тук!
Отговори с цитат
carrer carrer не е онлайн
19.02.2010, 17:13

Начално
ОК, пич, грешка - човешка. Cheers! И умната с 120 К, ей!!!
Отговори с цитат
19.02.2010, 17:13

Ами с една екскурзия до Виена става!
А за съвета си напълно прав.

Понтус, момче, тоя път послушай батко ти Йосиф.
Освен това ще ти препоръчам дори на няколко транша да прекараш парите. Дори и през няколко банки. Щото недай си боже някоя добричка служителка да обърка някоя нуличка и да ти засили "апартамента" на майната си, иди се оправяй.
И можеш ли да ме светнеш как си откри сметка в австрийска банка (ако няма клон тука де)[/quote]
Отговори с цитат
19.02.2010, 17:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от carrer
0.15% ??? И ни занимаваш с глупости? За 180 евро? Ти сигурно никога няма да видиш 120 К евро, сори, ама това е тотална простотия....да закрият темата ли??

Не, бе, човече, сбъркал съм в сметките. Калкулирал съм като за 15% - вината е моя, признавам, за което се извинявам на всички!
Отговори с цитат
carrer carrer не е онлайн
19.02.2010, 17:06

Начално
0.15% ??? И ни занимаваш с глупости? За 180 евро? Ти сигурно никога няма да видиш 120 К евро, сори, ама това е тотална простотия....да закрият темата ли??
Отговори с цитат
boogie boogie не е онлайн
19.02.2010, 17:05

Цитат:
Цитат:
от сумата, за да пратя към виенския клон. Като го сметнах колко ми излиза...За мен не са малко пари...
от мерак да спестиш 180 евро да не останеш без 120 000 евро..трябва да си луд да ги носиш кеш през граница тези пари.Ама много луд.Плати си "голямата комисионна" за да си рахат и не се ебавай като дребен шаран за 180 евро.И не слушай никакви други съвети ...за суми от този порядък по евтино от банков превод НЯМА.

Понтус, момче, тоя път послушай батко ти Йосиф.
Освен това ще ти препоръчам дори на няколко транша да прекараш парите. Дори и през няколко банки. Щото недай си боже някоя добричка служителка да обърка някоя нуличка и да ти засили "апартамента" на майната си, иди се оправяй.
И можеш ли да ме светнеш как си откри сметка в австрийска банка (ако няма клон тука де)
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.02.2010, 17:03

Цитат:
Цитат:
от мерак да спестиш 180 евро да не останеш без 120 000 евро..трябва да си луд да ги носиш кеш през граница тези пари.Ама много луд.Плати си "голямата комисионна" за да си рахат и не се ебавай като дребен шаран за 180 евро.И не слушай никакви други съвети ...за суми от този порядък по евтино от банков превод НЯМА.
Бах маа му....и българска работа....!!!
120К Е взел, а за 180 се цигани....Провери в ЦКБ тогава, може 175 да ти искат...
Човече ти за 10дни от лихвата в банката си избил половината комисионна...
Да се смееш или да плачеш, не знам...
Отговори с цитат
19.02.2010, 17:01

Уф, ама че съм уфцъ...
Изчислил съм в суматохата 0,15% като 15% и съм получил 18000 евро.
Разбира се, прав си напълно, ти и всички други тук!

[/quote]
от мерак да спестиш 180 евро да не останеш без 120 000 евро..трябва да си луд да ги носиш кеш през граница тези пари.Ама много луд.Плати си "голямата комисионна" за да си рахат и не се ебавай като дребен шаран за 180 евро.И не слушай никакви други съвети ...за суми от този порядък по евтино от банков превод НЯМА.[/quote]
Отговори с цитат
ТРОЛ ТРОЛ не е онлайн
19.02.2010, 16:58

Цитат:
Цитат:
Ако все пак решиш да ги пренасяш "на ръка" пусни първо едно съобщение тук по кой път ще минаваш и кога, в каква кола и колко човека.....за да ти стискаме палци не за друго :lol:
Отговори с цитат
йосиф йосиф не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.02.2010, 16:32

Цитат:
Отговори с цитат
19.02.2010, 16:29

Начално
Благодаря!
Да разбирам ли, че с банкомат-карта на Прокредит ще мога да тегля от Австрия без никакви такси?!

-карта виза електрон в евро от Прокредит -има само такса от банкомат,не и при плащане на пос ,но има ограничение за сумата на ден/

В общи линии избора ти зависи от това дали ще искаш да разполагаш с цялата сума на деня или не бързаш.

А това с кеша си е меко казано глупост![/quote]
Отговори с цитат
йосиф йосиф не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.02.2010, 16:28

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от diletant
Не си ли мислил за електронно банкиране, за пренос в карта и т.н. Начини, колкото искаш.
каква е разликата м/е ел.банкиране и обикновенно банкиране при превод на пари и кой банкомат ще му изплати голяма сума ако е с карта...
Отговори с цитат
19.02.2010, 16:24

Е колко пък пари ще пращаш, че ти искат процент? Тия нещо се ебават с теб.. От коя към коя банка е това? До 10 000 евро не трябва да ги декларираш, другите трябва, но това едва ли е проблем, ако продадеш имота на реалната цена и можеш да докажеш произхода на парите.[/quote]
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
18.02.2010, 22:08

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от polki
иначе съм пращал евро от германия по сметката ми в България и са ми взимали 1% комисионна
Има и места без комисиона, до 10 000 лв мисля че беше, та на няколко транша.

За износа...ако всичко е редовно при продажбата декларираш ги, май се искаше и справка някаква да си изкараш от БНБ, но виж закона.

За износ над 10 хил. евро НА ЧОВЕК няма смисъл. Само гърмежи. Вече ако сте 5 човека рода на излизане е друго.
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
18.02.2010, 21:59

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от radkoT
Цитат:
да сложиш парите в дебитна карта и да си ги теглиш от банкомат в австрия, но трябва да провериш от коя банка ще ти взимаат най-малък % при теглене в чужбина

Ще го съдерат от такси ......тва е наи неизгодния вариант
всеки сам си преценя - както вече казах, има известни рискове и понякога по-скъпото излиза по-евтино

иначе съм пращал евро от германия по сметката ми в България и са ми взимали 1% комисионна
18.02.2010, 21:40

Начално
Значи 2 варианта
-банков превод -търсиш в Бг банка която работи с банката която си си избрал в Австрия/естествено проверяваш тарифата за превода има твърда такса за суифта+процент от сумата,отделно май имаше и за бнб справка над определено число
-карта виза електрон в евро от Прокредит -има само такса от банкомат,не и при плащане на пос ,но има ограничение за сумата на ден/

В общи линии избора ти зависи от това дали ще искаш да разполагаш с цялата сума на деня или не бързаш.

А това с кеша си е меко казано глупост!
Отговори с цитат
18.02.2010, 20:50

Цитат:
Здравейте!

Продавам си един имот и искам да си преведа парите от продажбата от София в една австрийска банка. Оказа се, че от българската банка искат процент за услугата. Сумата за превод е доста голяма и искам да си спестя тази такса.

Замислям се да пренеса парите през границата, но знам, че максималната разрешена сума е 5000 лева, а при мен сумата е значително повече.

Какъв е според вас риска да ме хванат?
Какво бихте ме посъветвали да направя?

Благодаря Ви предварително за всеки сериозен съвет!
Е колко пък пари ще пращаш, че ти искат процент? Тия нещо се ебават с теб.. От коя към коя банка е това? До 10 000 евро не трябва да ги декларираш, другите трябва, но това едва ли е проблем, ако продадеш имота на реалната цена и можеш да докажеш произхода на парите.
Отговори с цитат
radkoT radkoT не е онлайн
18.02.2010, 20:43

Начално
Цитат:
да сложиш парите в дебитна карта и да си ги теглиш от банкомат в австрия, но трябва да провериш от коя банка ще ти взимаат най-малък % при теглене в чужбина

Ще го съдерат от такси ......тва е наи неизгодния вариант
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
18.02.2010, 20:30

Начално
както берта е написала най-добре е райфайзен понеже еврото ще ти трябва в австрия

ако ти се вижда дебела комисионната, тогава може да сложиш парите в дебитна карта и да си ги теглиш от банкомат в австрия, но трябва да провериш от коя банка ще ти взимаат най-малък % при теглене в чужбина

безплатно няма да стане - - имай го на предвид и претегли рисковете при всеки един вариант

успех

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
01.10.2014 14:41 Академия за инвестиции на looser 400
30.09.2014 22:48 Продавам книги 31
30.09.2014 22:35 "Управление на портфейла" на Пламен Пътев 52
30.09.2014 16:59 Въпрос за КТБ 0
30.09.2014 13:51 Търся "Production and Operations Analysis" 0

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 03:19.