Българи-пазете се от Виваком - Форум Инвестор.БГ
Неделя, 05 Юли 2015
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Mammita Mammita не е онлайн
Вчера, 13:30

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от vesi97 Разгледай мнение
Колкото и да се блещя не откривам къде съм написал,че тролстваш или,че Виваком са най-красивите.Просто обяснявам,че като бивш клиент на прехваления от теб ментел съм убеден,че с нищо не са по добри,напротив по зле са от Виваком.
Мтел са адски зле. За съжаление и Виваком и Теленор не са по-добри. Така и не се създаде свободен пазар тук. И трите телекома наляха много пари за подкупи, така че да не се дават нови лицензи и да се бетонират на пазара. За каква пазарна икономика тогава си говорим и избор?
Отговори с цитат
vesi97 vesi97 не е онлайн
01.07.2015, 10:11

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от mmitev Разгледай мнение
Както вече казах-всеки си има право на мнение. Интересно защо в тема със заглавие "Българи - пазете се от Виваком" има толкова яростни привърженици на тази "прекрасна" компания. Човек се замисля каква е дефиницията за тролство?, тролстване?, тролизиране?, тролене?. Аз съм първия дето ще признае, че няма една компания, която да удовлетворява всичките ми изисквания и затова ги сменям и пробвам нови. Само че опита с телевизията от Виваком е толкова лош, че дълго след като си прекратя договора с тях ще ми държи влага. В крайна сметка качеството на телевизията е толкова долнопробно, че човек се чуди как изобщо имат и един клиент.
Колкото и да се блещя не откривам къде съм написал,че тролстваш или,че Виваком са най-красивите.Просто обяснявам,че като бивш клиент на прехваления от теб ментел съм убеден,че с нищо не са по добри,напротив по зле са от Виваком.
Отговори с цитат
andy2000 andy2000 не е онлайн
01.07.2015, 09:25

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от gabarduk Разгледай мнение
с телевизията нямам проблем.Проблема е с нета.Предлагат договор примерно с 20мб скорост а по изградената им мрежа не могат да доставят повече от 11-13мб.Защо го предлагат като знаят , че е неизпълнимо остава загадка.Да не говорим че с използването на IPTV тази скорост пада на 8мб а както е известно никога не поддържат макс скорост. И в крайна сметка какво? реално до потребителя стигат едни 5-6мб , и ако реши да тегли нещо ...приключихме
Извинявай, би ли уточнил за МЕГАБАЙТИ ли говорим или за МЕГАБИТИ ?
Отговори с цитат
gabarduk gabarduk не е онлайн
01.07.2015, 09:17

Начално
Цитат:
Както вече казах-всеки си има право на мнение. Интересно защо в тема със заглавие "Българи - пазете се от Виваком" има толкова яростни привърженици на тази "прекрасна" компания. Човек се замисля каква е дефиницията за тролство?, тролстване?, тролизиране?, тролене?. Аз съм първия дето ще признае, че няма една компания, която да удовлетворява всичките ми изисквания и затова ги сменям и пробвам нови. Само че опита с телевизията от Виваком е толкова лош, че дълго след като си прекратя договора с тях ще ми държи влага. В крайна сметка качеството на телевизията е толкова долнопробно, че човек се чуди как изобщо имат и един клиент.
с телевизията нямам проблем.Проблема е с нета.Предлагат договор примерно с 20мб скорост а по изградената им мрежа не могат да доставят повече от 11-13мб.Защо го предлагат като знаят , че е неизпълнимо остава загадка.Да не говорим че с използването на IPTV тази скорост пада на 8мб а както е известно никога не поддържат макс скорост. И в крайна сметка какво? реално до потребителя стигат едни 5-6мб , и ако реши да тегли нещо ...приключихме
Отговори с цитат
yavori yavori не е онлайн
01.07.2015, 08:52

Exclamation ВИВАКОМ тормози свой лоялен клиент
УВАЖАЕМИ СЛУЖИТЕЛИ НА ВИВАКОМ,
НЯКОЙ ОТ ВАС /НЕИЗВЕСТНО МОЖЕ БИ И НА ВАС САМИТЕ КОЙ/ НАЧИСЛИ ЕДНА НЕРЕАЛИСТИЧНА СМЕТКА НА СВОЙ ЧЕСТЕН И ПОЧТЕН КЛИЕНТ С КЛИЕНТСКИ НОМЕР: 3922403. СМЕТКАТА Е 142,46 лв. ДО МОМЕНТА И ТО ЗА НЕЩО, ЗА КОЕТО КЛИЕНТЪТ НЯМА И ПРЕДСТАВА, НИТО ВИНА КАК Е СТАНАЛО!!!
МОЛЯ ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ТЕЗИ ВАШИ СЛУЖИТЕЛИ, КОИТО НЕ ВНИМАВАТ ПРИ ВНАСЯНЕ НА ДАННИ, НЕ СА КОРЕКТНИ, ДА НЕ КАЖА БЕЗОТГОВОРНИ. ПО СЛУЧАЯ ИМА ЕДНА ЖАЛБА И ЕДНО ВЪЗРАЖЕНИЕ.
МОЛЯ, НЕ ТРАВМИРАЙТЕ СВОИТЕ КЛИЕНТИ!!! БЪДЕТЕ И ВИЕ ЧЕСТНИ СПРЯМО ТЯХ! УМОЛЯВАМ ВИ!
Яв. НИКОЛОВА
01.07.2015 г.

За последно променено от yavori : 01.07.2015 в 08:54
Отговори с цитат
mmitev mmitev не е онлайн
13.06.2015, 14:10

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от vesi97 Разгледай мнение
Нееее,не тролстваш.Както казаха колегите просто случайно ни обясняваш колко красиви са ментел.Вземи сподели и колкоо процента от абонатите на другите два са избягали пациенти на красавците.Предполагам,че наглото надписване на сметки(не само по време на смяната на софтуера)също спада към подобряване на качеството
Отговори с цитат
vesi97 vesi97 не е онлайн
12.06.2015, 16:14

Начално
Цитат:
Аз пак ще взема да потролствам, щото всеки път като се вгледам в качеството на картината ми иде да се ритна отзад- след като знаех чия е компанията, що отидох да им дам парите си? Тия сигурно пестят от всичко - техническо оборудване, обучение на персонала, управленски кадри, за да има кинти за закуски на Пеевски. То и обслужването, ала женския пазар, трябваше да ми подскаже ама на... Близу имаше същото качество преди осем години, когато си купих първия елсиди телевизор- фигурата минава през екрана , а около нея се носи облак едър пикселаж като на 8 битов компютър. Оттогава качеството им постоянно и стабилно се подобряваше. А тия маймуни във Виваком май даже не са чували, че освен гаражи за сглобка на ментета, понастоящем в Китай има заводи, чиито иновации са на световно равнище. И за да не ме обвинят, че освен в полза на Близу и на Мтел, тролствам и в полза на Китай, ще кажа, че от десет години ползвам китайски телефони с два сима и видях МТК (производител на чипове) да се превръща от боклук във водещ производител. А да - картите, дето ползвам са на Мтел и боб- като абонат на Мтел (най-евтиния план) ползвам отстъпки в стационарната телефония и интернета, а от боб правя най-евтините разговори на пазара в момента. Преди боб имах глобул, но сега нямам нищо от тях. Не смея да включа мобилен интернет, щото с ръка на сърцето признавам, че зная че всички са маскари и ще пробват да ме изклатят с голям трафик.
Нееее,не тролстваш.Както казаха колегите просто случайно ни обясняваш колко красиви са ментел.Вземи сподели и колкоо процента от абонатите на другите два са избягали пациенти на красавците.Предполагам,че наглото надписване на сметки(не само по време на смяната на софтуера)също спада към подобряване на качеството
Отговори с цитат
12.06.2015, 12:48

Начално
Аз пак ще взема да потролствам, щото всеки път като се вгледам в качеството на картината ми иде да се ритна отзад- след като знаех чия е компанията, що отидох да им дам парите си? Тия сигурно пестят от всичко - техническо оборудване, обучение на персонала, управленски кадри, за да има кинти за закуски на Пеевски. То и обслужването, ала женския пазар, трябваше да ми подскаже ама на... Близу имаше същото качество преди осем години, когато си купих първия елсиди телевизор- фигурата минава през екрана , а около нея се носи облак едър пикселаж като на 8 битов компютър. Оттогава качеството им постоянно и стабилно се подобряваше. А тия маймуни във Виваком май даже не са чували, че освен гаражи за сглобка на ментета, понастоящем в Китай има заводи, чиито иновации са на световно равнище. И за да не ме обвинят, че освен в полза на Близу и на Мтел, тролствам и в полза на Китай, ще кажа, че от десет години ползвам китайски телефони с два сима и видях МТК (производител на чипове) да се превръща от боклук във водещ производител. А да - картите, дето ползвам са на Мтел и боб- като абонат на Мтел (най-евтиния план) ползвам отстъпки в стационарната телефония и интернета, а от боб правя най-евтините разговори на пазара в момента. Преди боб имах глобул, но сега нямам нищо от тях. Не смея да включа мобилен интернет, щото с ръка на сърцето признавам, че зная че всички са маскари и ще пробват да ме изклатят с голям трафик.
Отговори с цитат
2012 2012 не е онлайн
11.06.2015, 23:26

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
Едно време БТК беше стратегическа компания за държавата! Дори след продажбата й, държавата си запази една златна акция за да не могат престъпници като Василев да правят с БТК каквото си поискат, но дойде Царчето и държавата тихомълком се отказа без пари от златната си акция... оттогава компанията попадна в лоши ръце и започнаха далаверите. Така че вземете се оплачете на Царят Ви Симеончо!

някои все още помним, че именно Царчето продаде БТК за без пари, а от златна акция се отказа кабинета на олигарски преди 2 години
psihiatura psihiatura не е онлайн
11.06.2015, 19:23

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Бедният landlord Разгледай мнение
Виваком са пълни помияри!
Преди две седмици ми се обади някаква за поредни договор от разстояние. Каза ми, че предлагат телевизия екстра пакет за цена 6,80лв. за редовни клиенти.
На уречената дата никой не ми се обади и не дойде на адреса който бях посочил.
Два - три дни след това отивам в техен офис, където никой от служителите им не е чувал за подобна оферта, а и казаха, че нямат връзка с тези дето предлагат оферти по телефона:eek :
Седмица след това ми се обажда друга канафка да ме зарибява с оферта за интернет за 15 , 80лв. на месец, като ми предлага и някакъв таблет. Таблетът изобщо не ме интересуваше, но и напомних да се обади на колежките и да ми кажат какво става с телевизията.
След 15м. ми се обажда поредната кифла, която ми казва, че предлагат телевизия на 9,90лв. месечно. Аз и казах, че са ми предложили друга оферта, на което тя ми каза я чакайте да видим имаме на 8,90лв. КАТО НА ЖЕНСКИЯ ПАЗАР!!!!!!!!!!! Отрязах ги рязко и ако ми се обадят пак, само "хранене"
Тия ще да са били от някоя разузнавателна агеция за наеми,решили са тихомъком да вдигат цената
Отговори с цитат
Бедният landlord Бедният landlord не е онлайн
11.06.2015, 18:44

Начално
Виваком са пълни помияри!
Преди две седмици ми се обади някаква за поредни договор от разстояние. Каза ми, че предлагат телевизия екстра пакет за цена 6,80лв. за редовни клиенти.
На уречената дата никой не ми се обади и не дойде на адреса който бях посочил.
Два - три дни след това отивам в техен офис, където никой от служителите им не е чувал за подобна оферта, а и казаха, че нямат връзка с тези дето предлагат оферти по телефона:eek :
Седмица след това ми се обажда друга канафка да ме зарибява с оферта за интернет за 15 , 80лв. на месец, като ми предлага и някакъв таблет. Таблетът изобщо не ме интересуваше, но и напомних да се обади на колежките и да ми кажат какво става с телевизията.
След 15м. ми се обажда поредната кифла, която ми казва, че предлагат телевизия на 9,90лв. месечно. Аз и казах, че са ми предложили друга оферта, на което тя ми каза я чакайте да видим имаме на 8,90лв. КАТО НА ЖЕНСКИЯ ПАЗАР!!!!!!!!!!! Отрязах ги рязко и ако ми се обадят пак, само "хранене"
11.06.2015, 17:18

Начално
То нали затова е плурализъм - да се обвиняваме в тролстване. Истината обаче е на екрана на телевизора- от това няма отърване.
Отговори с цитат
Protokol Protokol не е онлайн
11.06.2015, 16:15

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
За всичко ти вярваме, ама за тия със супер офертите,кажи на шефовете,че пак си разкрит
Много си лош колега, уби на трола всичките мечти
Първо да направи 1К коментара а после да се нахъсва по същество
11.06.2015, 15:58

Начално
Цитат:
През декември станах абонат на цифрова телевизия на Виваком- тотална грешка. Най-важното е, че качеството е отчайващо в сравнение с Близу и М-тел (фактор, който не отчетох в търсенето на оферта) и освен това изглежда служители на компанията са професионално задължени да спестяват на клиентите подробностите около промоциите, неустойките и останалите условия. Така че съм вързан, заради безумните условия за прекратяване за срок от две години да гледам тая помия, но след това и кракът ми няма да стъпи повече там. Изглежда, че наръчникът за търговските практики на тая банда са списвани от корифеи в областта като Пеевски и Василев. За сравнение трябва да кажа, че въпреки че имат трески за дялане, понастоящем Мел, където съм абонат на телефония и интернет постоянно се опитват да ме зарибят с по-изгодни условия по договорите, обаждат ми се по телефона с оферти и всячески се опитват да ме убедят, че работят единствено в моя полза - спестяване от такси и по-качествени услуги. Единствения отговор, който получавам като питам дали мога да се възползвам от нови оферти на Виваком е, че договорът ми не е изтекъл. Имам чувството че гледат на мене само като на джоб, в който вече са пъхнали ръка и не виждат причина да ме баламосват със сладки приказки. Малко като циганите на централния пазар - набутали са ми скапаните домати, взели са парите и знаят, че няма да се върна, но не им пука- балъци много...
За всичко ти вярваме, ама за тия със супер офертите,кажи на шефовете,че пак си разкрит
11.06.2015, 13:38

Начално
Аз пък съм доволен от мобилните услуги и от IPTV само имам забележки относно интернета. Бавничък е
Отговори с цитат
11.06.2015, 13:34

Начално Пълна драма
През декември станах абонат на цифрова телевизия на Виваком- тотална грешка. Най-важното е, че качеството е отчайващо в сравнение с Близу и М-тел (фактор, който не отчетох в търсенето на оферта) и освен това изглежда служители на компанията са професионално задължени да спестяват на клиентите подробностите около промоциите, неустойките и останалите условия. Така че съм вързан, заради безумните условия за прекратяване за срок от две години да гледам тая помия, но след това и кракът ми няма да стъпи повече там. Изглежда, че наръчникът за търговските практики на тая банда са списвани от корифеи в областта като Пеевски и Василев. За сравнение трябва да кажа, че въпреки че имат трески за дялане, понастоящем Мел, където съм абонат на телефония и интернет постоянно се опитват да ме зарибят с по-изгодни условия по договорите, обаждат ми се по телефона с оферти и всячески се опитват да ме убедят, че работят единствено в моя полза - спестяване от такси и по-качествени услуги. Единствения отговор, който получавам като питам дали мога да се възползвам от нови оферти на Виваком е, че договорът ми не е изтекъл. Имам чувството че гледат на мене само като на джоб, в който вече са пъхнали ръка и не виждат причина да ме баламосват със сладки приказки. Малко като циганите на централния пазар - набутали са ми скапаните домати, взели са парите и знаят, че няма да се върна, но не им пука- балъци много...
Отговори с цитат
marto76 marto76 не е онлайн
21.04.2015, 21:12

Начално
Едно време БТК беше стратегическа компания за държавата! Дори след продажбата й, държавата си запази една златна акция за да не могат престъпници като Василев да правят с БТК каквото си поискат, но дойде Царчето и държавата тихомълком се отказа без пари от златната си акция... оттогава компанията попадна в лоши ръце и започнаха далаверите. Така че вземете се оплачете на Царят Ви Симеончо!
Отговори с цитат
Jay Gould Jay Gould не е онлайн
Заслужил
инвеститор
18.04.2015, 18:05

Начално
Виваком = КТБ

Един скандал с майка ми чиито подпис бяха фалшифицирали от Виваком през октомври 2013 г. ме накара да търся връзка кой стои зад компанията за да пусна жалба. Оказа се, че във Виваком няма на кого. Потърсих компанията майка и стигнах до КТБ и понеже не можах да се свържа с Василев (между подчинените и началниците няма никаква връзка, или ме излъгаха - което пак говори лошо за банката и компанията) реших да се заровя в делата освен на Виваком и на Корпоративна Банка като компания майка. Тогава и видях, че банката е сдухана, че акциите на КТБ и са пред срив и че кучета я яли, а отчетите и са напудрени. Банката фалира само броени месеци по-късно! С измама може и да окрадеш тоз, оня, но компания не се гради!

Реноме се гради с години - но българския посерко така и не разбра, че се скапва за броени минути, а после един хубав ден следва и фалит!

За последно променено от Jay Gould : 18.04.2015 в 18:11
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
18.04.2015, 11:22

Начално
Абонат съм на Виваком от4-5 години и до сега никога не съм имал проблеми с тях като изключим опитите за пускане по пързалката от нахъсаните девойки в офисите.Но то човек за това има глава на раменете си.В същото време за простотиите с останалите два оператора, мога да напиша роман.Бих искал да попитам платените плювачи с по 1-2 поста,с кого да заменим Виваком ?Също така нека останалите нормални потребители да се замислят,докъде щеше да стигне наглоста на останалите два оператора и най вече ментел ако не бяха се появили Виваком
18.04.2015, 08:46

Начално
Някой получавал ли е сметка със включени 69 лв за "Корекции, лизинг-месечни вноски без лихви, дарения и
услуги от партньори" без да е ползвал лизинг или каквото и да е?
17.04.2015, 17:44

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от derk Разгледай мнение
Какво означава затваря?

Не вдига, прекъсва връзката и отказва разговора или най-точно натиска червената слушалка

За последно променено от sisuna : 17.04.2015 в 17:50
Отговори с цитат
derk derk не е онлайн
17.04.2015, 16:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sisuna Разгледай мнение
Здравейте, ще напиша на кратко моя проблем с Виваком . набирам номер на австрийски оператор, човекът ми затваря, ........
Какво означава затваря?
Отговори с цитат
sisuna sisuna не е онлайн
17.04.2015, 14:56

Начално
Здравейте, ще напиша на кратко моя проблем с Виваком . набирам номер на австрийски оператор, човекът ми затваря, но виваком ми отчитат разговор .Пуснах оплакване как става този филм , и получих отговор цитирам:,,Моля имайте предвид, че при международните разговори, когато от другата страна прекъснат връзката това се отчита, като проведен разговор." В общите условия на измамниците пише:
,, Принципите на таксуване на услугите, предоставяни на Абонати/Потребители,
са както следва:
115.1 БТК ще таксува всяко успешно повикване, съгласно Ценовата листа, от
момента на установяване на връзка - приемане на повикването от търсения абонат."

Моля кажете, някой имал ли е подобен проблем и има ли смисъл да подавам жалба
Отговори с цитат
admi admi не е онлайн
07.04.2015, 13:29

Начално
След писанията на новият ни читател ip259, трябва да констатираме, колко умно е постъпил някой служител от маркетинг звеното на Мтел, като е измислил да продават част от услугите си под марката Боб.

ip259, БОБ=МТЕЛ!
Това беше известно (изписано многократно из нета) още когато почнаха кампанията с човечетата, дето се разхождаха в цветни костюми из центъра.

За твое сведение ФРОГ=Глобул (Телемор) и т.н.
07.04.2015, 12:37

Начално
Като чета вашите оплаквания, чак се чудя да се смея ли, да плача ли, след като аз нямах никакви проблеми с Виваком. Първо бях на 'Ментел' - по-големи тъпаци от тях няма. Още след първата фактура съжалих, че съм на тях. Таксуваха ми разговорите с хората, които бях включила в семейство и приятели, след като пишеше ясно в договора, че имам по 2000 минути към всеки номер в семейство и приятели. Но те пак си ме таксуваха. После пък майка ми писа жалба, защото й бяха надчислили 5 смс-а (всеки по 4,80) за някаква игра и като разбраха за жалбата й спряха картата. И гледайте сега: не стига, че 2 месеца подред тя плащаше по 15 лв. такса тарифен план и не го ползваше и си издаде друга карта на Виваком,ами и на третия месец й бяха надчислили 248лв. сметка. Та, изтече ми договора и понеже нямах друг избор - взех си една карта на Боб за разговори (1000 мин. и 500 смс) и карта на Виваком за мобилен интернет. Във Виваком ме обслужиха перфектно, взех си телефон - Nokia Xl Dual, към картата на Виваком, който ми прилягаше перфектно. Интернета на Виваком си беше цвете, всичко зареждаше бързо. Плащах общо 27 лв. за двете карти. 15лв. бобската и 12лв. вивакомската (1500mb на месец). И в последния месец на договора към Виваком(т.е. Март месец), получих смс с оферта от Боб, в който пишеше, че за 14,99лв. ще получавам 1000мин. и 2000mb, ако си сменя тарифатта, и то без такса 9,99лв. за смяна на тарифен план. На мен ми звучеше доста изгодно, понеже нямах никакви оплаквания към Боб и реших да спра договора към Виваком и да сменя тарифния план на боб. Като дойде време да ме занулят и да влезе в сила новият план, останах крайно разочарована. Звъннах на оператор да ми се изпратят настройки за активация на интернета, и не стига, че таксуват 0,18ст. на разговор, ами чаках 34 минути някой да ми вдигне. Изпратиха ми настройките. (След 12 часа, естествено.). Заминах си на село преди 2 дни и реших да го пробвам, понеже до сега нямах време. Интернетът се оказа доста бавен. Една страница ми зарежда 5 минути и като гледам с каква скорост е в момента, не ми се мисли с каква ще е като си изхабя mb. Съжалих веднага, че спрях договора към Виваком. Обадих се на оператор, вдигнаха ми след 15 минути (Рекорд!!) и ми обясниха, че използват мрежата на Ментел и не могат нищо да направят по въпроса. Като чух чия мрежа използват и съжалих още повече. Добре, пе поне Боб не те държат за някакъв договор. И според мен, най-читавият оператор са Виваком. Поне АЗ не съм имала проблеми с тях, нито пък родителите ми. За Боб доброто ми мнение се развали, заради интернета. Но ако търсите да говорите изгодно, само Боб са читави. Единствено това, че за 1 сек. разговор ти вземат цяла минута, ама това не е само при тях. Ментел не искам да ги коментирам даже. Глобул, така де, Теленор ме привлякоха с тези планове 1000 мин. и 4000mb за 15лв. , ама като знам, че ще ме вържат за някой договор..... Ако някой е пробвал интернета, който предлагат, ще се радвам да сподели.

За последно променено от ip259 : 07.04.2015 в 12:44
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
05.07.2015 07:00 Подценена или надценена е дадена акция 3
05.07.2015 00:59 Лошо изложение ли е северозапад за апартамент? 1
04.07.2015 14:30 Българи-пазете се от Виваком 329
03.07.2015 20:05 Докога ще търпим беззаконията??? - 2 1062
02.07.2015 11:16 Наистина лесни пари от интернет (без бъзици) 1

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 06:06.