Вторник, 23 Септември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Sami6 Sami6 не е онлайн
30.06.2014, 11:53

Начално
Да писахме и до Комисията за защита на потребителите, но те ни отговориха, че не се занимават със Софийска вода. Но ние имаме много добър резултат от нашите жалби. Пиша за да може повече хора да си търсят правата както правим ние. Жалбите си пишете винаги и до Софийска вода и копие до ДКЕВР. Софийска вода естествено ни отговориха, че спазвали Наредба №4 на МРРБ чл.39, ал.5 и начислявали на апартаментите, които не предоставят достъп на база по 5 кубика вода, но този член се отнася за тези които нямат монтирани водомери, но при нас случая не е такъв. Всички имат водомери но непредоставят достъп и тогава трябва да се прилага Наредбата за Общите условия чл. 22, ал.4 във връзка с чл. 46. Да не говорим, че Софийска вода не спазва от Наредба №4 на МРРБ чл. 39, ал.6, който гласи, че на всяко тримесичие определените по чл. 39, ал.5 количества вода на база трябва да се увеличават с по 1 кубик. Атакувахме ги точно по тази наредба и сега от ДКЕВР ще им правят цялостна проверка и като гледам каква документация им искат за периода от 2013 год до сега ще им се стъжни. Намерете тези Наредби и си търсете правата, колкото повече хора го правим толкова повече ще вземат да се съобразяват с нас тези монополисти.

За последно променено от Sami6 : 30.06.2014 в 11:56
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
13.06.2014, 18:11

Начално
Гледайте сега като влязат в комбина с крадливата Столична община Така де, гениите са измислили такса смет да се определя на база на консумираното количество вода
Отговори с цитат
Mirinda Mirinda не е онлайн
13.06.2014, 18:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Sami6 Разгледай мнение
Това с разпределянето на общо потребление на вода от Софийска вода е голям проблем. Ние вече втора жалба пращаме до ДКЕВР и до Софийска вода и за сега нищо. Продължават да ни начисляват обща вода и никакъв отговор от тях. Ние спряхме да плащаме, а те започнаха да ни начисляват лихва. Ако някой е успял да се пребори с това начисляване на общо потребление да сподели опит. Само да кажа, че в Общите условия за предоставяне на ВиК услуги на потребителите от ВиК оператор "Софийска вода" чл. 22 ал.4 има решение за тези, които не дават достъп до водомерите да се начислява на тях това потребление на обща вода но Софийска вода не иска да го прилага. На нея и е по лесно да го разпредели на всички. Трябва да спрем всички да плащаме и да пускаме жалби, че да обърнат внимание на проблема.
Айде и ние да се запишем като жалбоподаватели към СВ. От март месец пишем жалби, идват на проверки, повече от два месеца ги чакаме да отговорят официално и накрая някакъв абсолютно неадекватен отговор нямащ нищо общо с подадените възражения. Освен ДКЕВР, обръщали ли сте се към Комисия за защита на потребителите? И още един въпрос - към кого сте адресирали до сега жалбите си? - на нас ни отговарят от екип "Клиентски случаи", но са много некомпетентни.
Отговори с цитат
Sami6 Sami6 не е онлайн
21.05.2014, 18:38

Начално
Това с разпределянето на общо потребление на вода от Софийска вода е голям проблем. Ние вече втора жалба пращаме до ДКЕВР и до Софийска вода и за сега нищо. Продължават да ни начисляват обща вода и никакъв отговор от тях. Ние спряхме да плащаме, а те започнаха да ни начисляват лихва. Ако някой е успял да се пребори с това начисляване на общо потребление да сподели опит. Само да кажа, че в Общите условия за предоставяне на ВиК услуги на потребителите от ВиК оператор "Софийска вода" чл. 22 ал.4 има решение за тези, които не дават достъп до водомерите да се начислява на тях това потребление на обща вода но Софийска вода не иска да го прилага. На нея и е по лесно да го разпредели на всички. Трябва да спрем всички да плащаме и да пускаме жалби, че да обърнат внимание на проблема.

За последно променено от Sami6 : 21.05.2014 в 18:45
Отговори с цитат
Belcho Belcho не е онлайн
20.11.2012, 16:22

Начално
Едни от най-големите измамници са тези от Софийска вода. Вчера четох как ще слагат глоби на тези, които разхищават водата. На тях трябва да им треснат една огрооооооооооомно глобичка.
Отговори с цитат
ivakaivaka ivakaivaka не е онлайн
19.11.2012, 20:22

Angry ЗА РАЗПРЕДЕЛЕНА ВОДА ОБЩ ВОДОМЕР
ДАМИ И ГОСПОДА,
СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ Е И ПРИ НАС В ДОБРИЧ. ОТЧИТАТ ТИ ВОДОМЕРА И % ТИ РАЗПРЕДЕЛЯТ РАЗЛИКАТА ОБЩ ВОДОМЕР/СУМА М3 ОТЧЕТЕНИ ДОМАШНИ ВОДОМЕРИ.ПРОБЛЕМА Е ЧЕ КОГАТО НЯКОЙ АБОНАТ ОТСЪСТВА-ВСИЧКИ ОТЧЕТЕНИ ПЛАЩАТ РАЗЛИКАТА. КОГАТО ГО НАМЕРЯТ-ТОЙ СИ ПЛАЩА И ТАКА ПЛАЩАМЕ 1м3 ВОДА 2 ПЪТИ.
ВЕЧЕ ПОДАДОХ ЖАЛБА В РЕГИОНАЛН. КЗП. ТЯ Я ПРЕПРАТИ В ДКВЕР А ТЯ В ВИК-ДОБРИЧ.
ЗА РЕЗУЛТАТА ЩЕ ПИША
АКО НЯКОЙ ИСКА ДА КОНТАКТУВА ЛИЧНО
MAIL: stanev_iv@abv.bg MOB 0888/609 932
КРАЙНО ВРЕМЕ Е ДА ГИ СТИСНЕМ ЗА ГУШАТА ТЕЗИ КОЖОДЕРИ
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.05.2012, 21:50

Начално
Е го бе, е го ключа от бараката. А ние се чудим кой какво краде и прави.
Проверка на 5 г. или база, е да, ама и след 30 г. няма база.
Евала бе, митница!

http://sofia.dir.bg/news.php?id=11079530

Цитат:
Домакинствата, които ползват неизправните водомери, плащат според отчитанията им, а не на база.
Отговори с цитат
marandi marandi е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
07.04.2012, 03:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
ами не че нещо, ама ние нямаме колективен договор със софийски говна и не сме комуналка тип панеляка по живково време, че да ми начисляват обща вода!?!?! Аз имам индивидуален водомер, който отчита нещои аз си го плащам - оттам нататък дали някой ги краде, разбъзикани са им водомерите или имат загуби по пътя, си е изцяло техен проблем. Не знам кога ще ми писне и ще хвана да ги осъдя - не съм им виновен, че са некадърни - нямам колективен, а индивидуален договор с тях и не съм длъжен да им плащам нещо, за което нямам никаква вина!!!!
Груйчи,

обади се кат' се наканиш да правиш упражнението, че ми е скука яко - та, белким се посмея с едно дело.
------------------------------------------------
Накратко е точно така, както хортуват колегите. От 1-2 години ми пращат една мацка, дет' ме гледа в "пакета" кат' й отворя вратата по слипове.

И вика всеки път: "Има 7 кубика на водомера в хапартаментя, но ще пиша 12. Питам я: "Защо?". Първо ми каза, че било от общия водомер на блокчето и да ги "изравняла" Общия водомер е заключен и тя няма достъп до там. Викам й: "А, бе мацко, общия водомер на блока е на "тапа" и е спрян от 10 години и сме го декларирали във фирмата ви. Общия водомер наистина е спрян и не се ползва обща вода.

Та, тогава смени лайсната и вика: "Ами, имаме много загуби по мрежата и затова надписваме, сметките." - на мИня ми стана смешно и викам: "60-70% не е ли малко множко за нещо, което не консумирам?" - хихи
Та, ако плеснеш жалбата до съда - метни копие само да го преработя и да ги подкарам и аз, че ми е скучно, а такива си плачат "Вкарай ми го в дупето."

Та, да им го подадем ин-витро, кат' са казали
Чиърс!

За последно променено от marandi : 07.04.2012 в 03:53
Отговори с цитат
Abonat Abonat не е онлайн
07.04.2012, 01:05

Начално
Отговори с цитат:
"Здравйте, моят случай е следният: при средни месечни сметки за вода в рамките на 25-30лв +/-5 получавам изравнителни сметки от по 50 -55 лв , което завишение е следствие на разход "общо потребление". Във входа има 4 апартамента, които не осигуряват достъп за отчитане на водомери ( в 3 от апартаментите никой не живее, в 4тия - никой не отваря). Интересно ми е при това положение как се разпределя това "Общо потребление" пропорционално м/у абонатите и за какви пропорции може да иде реч..? Ако някой има сходен опит или просто има изградена теория как става това рапределение, ще се радвам да го сподели."

Здравейте, по моя казус продължават да изникват нови факти. Попаднах на фактура от апартамента отсреща, в който не само, че никой не живее, но и никой не пребивава временно, сиреч - не стъпва(говоря толкова уверено, защото вратата им е подлепена от кредитори.. или от някоя друга инстанция, която си търси задълженията, а лепенката така си и стои, непокътната). Та взимам аз тази фактура, отварям я, влизам в системата на софийска вода и гледам с 6 месечна давност, как се начисляват ежемесечно м/у 3 и 4, но не повече от 5 кубика(при положение,че в апартамента няма никой, който да се възползва от тези кубици).Също така се начислява и общо потребление.Чисто предположително и в другите апартаменти с липсващо присъствие - ситуацията е същата. Как ви се струва това? Да речем, че хората си плащат тези начислени кубици без възражения, то аз имам ли право да възразя против това явно неоснователно таксуване?
Питам, защото възнамерявам да подхвана една жалба, за това, че 2 поредни изчислителни периода разликата м/у общия за 2та входа водомер и потреблението от индивидуалните водомери(фактурираната консумация в етажната собственост) е над 20%, а нямаме известие. Та към жалбата може и този момент да вместя.
Исках да ви питам, какво става когато не те известят (не известят входа де) за това разминаване и нормално ли е по принцип тази разлика периодично да варира около 16%?? Разбирам, че може да има отклонения, може някой и друг теч да фигурира но за година назад тази разлика да е около 16% - нещата изглеждат по-скоро на фирмена политика, отколкото на реални показания.. При това положение и при горните изложени, за каква реалност на сметките за вода може да говорим?
Отговори с цитат
Грую Груев Грую Груев не е онлайн
Заслужил
инвеститор
11.02.2012, 17:26

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Не, че нещо, но доказването мисля беше регламентирано с наредба или закон.
Не, че са несъборяеми, ама...ако всичко е ок с общия водомер, вече въпроса е какъв е проблема между живущите.
ами не че нещо, ама ние нямаме колективен договор със софийски говна и не сме комуналка тип панеляка по живково време, че да ми начисляват обща вода!?!?! Аз имам индивидуален водомер, който отчита нещои аз си го плащам - оттам нататък дали някой ги краде, разбъзикани са им водомерите или имат загуби по пътя, си е изцяло техен проблем. Не знам кога ще ми писне и ще хвана да ги осъдя - не съм им виновен, че са некадърни - нямам колективен, а индивидуален договор с тях и не съм длъжен да им плащам нещо, за което нямам никаква вина!!!!
Заслужил
инвеститор
11.02.2012, 14:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
Значи има начин...
Плащаш си само твоите сметки, без изравнителните. По банков път, като в основанието пишеш точно, за какво са сумите. Нека да доказват в съд(едва ли ще се стигне), на каква точно база е разпределението и, че ти дължиш точно толкова допълнително разпределена вода.
Не, че нещо, но доказването мисля беше регламентирано с наредба или закон.
Не, че са несъборяеми, ама...ако всичко е ок с общия водомер, вече въпроса е какъв е проблема между живущите.
Отговори с цитат
melon melon не е онлайн
10.02.2012, 20:41

Начално
Значи има начин...
Плащаш си само твоите сметки, без изравнителните. По банков път, като в основанието пишеш точно, за какво са сумите. Нека да доказват в съд(едва ли ще се стигне), на каква точно база е разпределението и, че ти дължиш точно толкова допълнително разпределена вода.
Отговори с цитат
Императорът Императорът не е онлайн
Заслужил
инвеститор
10.02.2012, 20:29

Начално
Ха-ха - като ще оплакваш на ДКЕВР, оплачи и от сметките на сичкото хъхряк от гетата, и на гъзарските замъци от Подвитошието - които въобще нямат водомери, точат вода за световно, консумираното от тях го завеждат като "загуби по мрежата" и ни го турят на сметките на сички !!!

И София пак добре - щото в някои градове (с гореми хъхряшки маали) тия загуби достигат 70% !!!
Заслужил
инвеститор
10.02.2012, 19:37

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
..:
Няма как без изравнителни сметки, защото винаги има малки разлики. Ако обаче нещата са наред, не само се доплаща, а може да се случи после да платиш и по-малко. Проблем е ако има големи разминавания.. Ти пак си добе.. Ама аз съм слизал в мръсния канал да отпушвам тръбата, защото заради ВИК и канализацията на кооперацията заминаваше на кино.
Заслужил
инвеститор
10.02.2012, 19:05

Начално
това с изравнителните сметки на Софийска вода е много голям шит - от топлофикацуия се откачих с местенето в ново жилище без парно и склимите плащам в пъти по-малка сметка, но от тези изедници няма отърване - изроди мръсни. Нашият водомер е пред блока в една шахта и изродите искат да им осигурявам достъп - ами има шахта, да си щя отварят и да влизат да си гледат. аз какво съм виновен, че са назначили неква хърбава лелка, дет не може да вдигне капака - осигурил ли съм достъп, осигурил съм, да се оправят. Еди път само дойде да ми реве и я разкарах на секунадат - ама щяла да ми пише, че не осигурявам достъп - ха да се пробва. Насра се и и збпга, дейш и тъпанката му.

Винаги, когато има монополи, стават такива селянии, щото нямаш избор
Заслужил
инвеститор
10.02.2012, 16:40

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от обзървър Разгледай мнение
Здравейте
в кооперацията ни, част от имотите не осигуряват достъп (8 имота от общо 15) и е констатирана разлика между общия водомер и отчетените индивидуални водомери от над 20% (в случая 23%).
Съответно лепят на моята сметка 1/10 от разликата между общия водомер и отчетените индивидуални водомери, защото делът ми във отчетените водомери е точно 10%.
Въпросът ми е ще ни възстановят ли платените суми, защото:
- според Софийска вода, ще ги възстановят, когато отчетат палавниците
- според инспектора, които взема показанията от водомерите - няма да ни ги приспаднат
- според един приятел няма да ни ги приспаднат
Чудя се дали да се обадя в ДКЕВР
Поздрави
Преди години с ВИК - Варна имахме същия проблем, но и тотален отказ да ни пломбират водомерите и да започнат по тях да водят отчетност. Отделно от строителя бе останала вода за плащане, която те искаха ние да платим и в същото време пък спукана тяхна тръба пред кооперацията ни 2 седмици всекидневно наводняваше мазето и се наложи да купим помпа която да работи по 20 часа на ден, за да не прелива водата през стълбището. Не само отказваха да си направят ремонт на тръбата, ами и за всичко останало, включително завеждане на партиди на водомерите ни която отказваха да направят, като искаха всички да плащаме вкупом и общо. Накрая, след много разправии и скандали ремонтираха тръбата (която след месец - пак се спука на същото място), но пък спряха водата в цялата кооперация за 2 седмици, от което ми изсъхнаха всички цветя по терасите. Наложиха се крути мерки, един съсед пусна дебели връзки, а аз изрових неприятни факти за шефът на ВИК - Варна и ги поразмахах леко, първо пред самия него, та дано се усети и не се надува толкова пред обикновените граждани като нас. Ползвайки и двата стимула - връзки и компромати, измолихме от ВИК да пуснат водата, не, че не останаха спорове още (много ме бе яд за цветята ми), но нещата започнаха да се изглаждат. След време смениха и директора им. За съжаление всичко в страната ни става не по най-лесния начин, а винаги по трудния и човек трябва да се зареди с търпение, малко нерви и спокойствие за да може да си уреди нещата.
Стискам палци да си решите проблемите и желая успех.
Цитат:
Първоначално изпратено от Abonat Разгледай мнение
Здравйте, моят случай е следният: при средни месечни сметки за вода в рамките на 25-30лв +/-5 получавам изравнителни сметки от по 50 -55 лв , което завишение е следствие на разход "общо потребление". Във входа има 4 апартамента, които не осигуряват достъп за отчитане на водомери ( в 3 от апартаментите никой не живее, в 4тия - никой не отваря). Интересно ми е при това положение как се разпределя това "Общо потребление" пропорционално м/у абонатите и за какви пропорции може да иде реч..? Ако някой има сходен опит или просто има изградена теория как става това рапределение, ще се радвам да го сподели.
В тези в които никой не живе, няма и разход на вода, а в този в който не ги пускат вероятно пишат същите кубици като при последното отчитане. Нормално е ако не могат да проверят, после да изравнят, като или намалят после кубиците или ги увеличат според показанията на водомера. Нормално е и да има малко разлика между общия и всички останали, особено ако са по стари. Не е обаче нормално да има голямо разминаване всеки месец, тогава нещо не е наред и или някой краде или нещо не се отчита.

За последно променено от Jay Gould : 10.02.2012 в 16:48
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
09.02.2012, 23:23

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Abonat Разгледай мнение
Здравйте, моят случай е следният: при средни месечни сметки за вода в рамките на 25-30лв +/-5 получавам изравнителни сметки от по 50 -55 лв , което завишение е следствие на разход "общо потребление". Във входа има 4 апартамента, които не осигуряват достъп за отчитане на водомери ( в 3 от апартаментите никой не живее, в 4тия - никой не отваря). Интересно ми е при това положение как се разпределя това "Общо потребление" пропорционално м/у абонатите и за какви пропорции може да иде реч..? Ако някой има сходен опит или просто има изградена теория как става това рапределение, ще се радвам да го сподели.
Как, трите ако не живее никой и се приеме, че не влизат, кажи го че наистина не минава оттам вода.
В четвъртия обаче ако водят 1 човек на 2 кубика, а са 5 и ползват 10 кубика, разликата от 8 я плащате вие. Но пак някви луди кубици трябва да думкате.
В мазето си има общ водомер, имате индивидуални, разликата между тях я разпределят на всички. Длъжни са да ви уведомят когато разликата между общия и сбора от индивидуалните е над 20 %.
Отговори с цитат
Abonat Abonat не е онлайн
09.02.2012, 23:01

Начално Надписани сметки от "Софийска вода"
Отговори с цитат
lz1wkk lz1wkk не е онлайн
17.06.2011, 11:56

Начално
Обещавам да изложа и отговора по-нататък
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
17.06.2011, 11:56

Начално
Незная как ще проверят да речем 12 ап. с по 2 водомера - 24 бройки х 20 лв. пробата, близо 500 лв. Надали ще ги платите вие, както и Софийска вода.
Казуса обаче е повече от интересен и се надявам да пишете при развитието му.
Отговори с цитат
lz1wkk lz1wkk не е онлайн
17.06.2011, 11:50

Начално Отново за надписани сметки
Здравейте, роби на монополиста "Софийска вода" !
Подготвил съм за изпращане на любимия ни доставчик на питейна вода едно (поредно) сигналче, с което се надявам да размътя малко водата на монополиста. Как мислите, че ще реагира достопочтения?

Copyleft! Изрично разрешавам ползването (даже поощрявам) на посочения материал от всички заинтересовани !
СИГНАЛ
Считаме за наложително да ви уведомим за пореден път и най-настоятелно да изискаме от вас полагащото се сериозно отношение при разрешаване на залежалия във времето проблем с разминаването на отчета от общия за трите входа водомер и индивидуалните водомери.
В резултат на отправения от нас сигнал до „Софийска вода” АД от март 2009 г. относно абсурдния дисбаланс на консумирана/отчетена за минали периоди вода, в изравнителния период Април 2009 г. не беше отчетена никаква разлика между двете показания /или поне не беше регистрирана в съответните документи/. От следващия отчетен период – Юли месец 2009 г. всичко започна да се повтаря /аномалията продължи/. Далеч сме от мисълта за абсолютно точното съотношение отчетена/консумирана вода, но не можем да приемем фрапиращата разлика от 10, 15 та дори и до 20 % .

N по ред По фактура за месец, година Период на общо потребление Консумация на приходен водомер, м3 Консумация на индивидуални водомери, м3 Разлика в показанията на приходен водомер и индивидуални водомери, м3 Съотношение на разлика/
реална консумация, %
1 Април 2009 г. -
2 Юли 2009 г. 27.03.2009 – 26.06.2009 2095 1917 178 9,3
3 Октомври 2009 г. 26.06.2009 – 14.10.2009 2386 2067 319 15,4
4 Януари 2010 г. 14.10.2009 – 15.01.2010 2069 1828 241 13,2
5 Април 2010 г. 15.01.2010 – 13.04.2010 1876 1637 239 14,6
6 Юли 2010 г. 13.04.2010 – 13.07.2010 2029 1804 225 12,5
7 Октомври 2010 г. 13.07.2010 – 13.10.2010 2019 1704 315 18,5
8 Януари 2011 г. 13.10.2010 – 13.01.2011 2090 1815 275 15,2
9 Април 2011 г. 13.01.2011 – 12.04.2011 1931 1639 292 17,8

Не се води редовно картона на общия водомер. Така например липсват показания за периода Юли 2009 г. – Април 2010 г., както и от последния отчетен период – Април 2011 г. /за справка - копие на картона на общия водомер/. В резултат на това възниква резонния въпрос от къде са взети данните, формиращи разликата за съответния период. Липсата на коректност в това отношение, както и немарливото водене на отчета за предходни периоди ни навежда на мисълта, че по същия начин се води и отчета на индивидуалните водомери!
Съгласно „Протокол за монтаж на водомер” с № 0001537/2006г., монтирания на 11.04.2006г. водомер със сериен номер 400388, следва да бъде проверен през 2011 г., но това все още не е направено.
Общия за трите входа отчетен водомер не е пломбиран и липсва каквато и да е информация за датата на проверка и датата на последваща такава. Имаме неофициална информация, че е технически възможно да се манипулира показанието на общия водомер и той да показва некоректна стойност, както и че некоректно показание може да се дължи на износване на механизма му. Понеже имаме подозрения в коректността на отчета, бихме искали да знаем къде се извършва проверката и дали съответната метрологична лаборатория е сертифицирана? Има ли изискване водомера да е нов, произведен например след 2005г., каквото изискване има за индивидуалните водомери?
Предвид факта, че всеки вход има обособена отделна етажна собственост със съответните органи за управление, настояваме за разделяне на партидите за консумираната питейна вода.
Предвид гореизложеното, бихме искали да ви поставим следните въпроси и изисквания за разглеждане и вземане на отношение от ваша страна:

- Входове В и Д да бъдат обособени с отделни общи водомери, одобрени от сертифицирана лаборатория и да им се открие отделна партида;
- Да бъде подменен общия водомер на вх. Г и да се предостави сертификат на метрологичната лаборатория, която е одобрила ползването на съответния измерителен уред. Подмяната да стане в присъствието на управителя на етажната собственост или някой от собствениците на имоти. При подмяната му текущото показанието да бъде засечено и да се има предвид при следващия отчет;
- При констатиране на нарушения в отчета, водещи до ощетяване на потребителите ползващи питейна вода, същите да бъдат възмездени за периода на нарушението;
- Ваши специалисти да проверят дали индивидуалните водомери са пломбирани и коректно свързани към водопроводната инсталация /чрез проверка при пускане на вода от всички смесителни батерии в съответния имот: кухните, баните, включително и тоалетните казанчета/. Да се извърши контрол дали водомерите са проверени за точност в метрологична лаборатория и ако не, да се предприемат съответните действия;
- При констатиране на нарушения по предходния пункт да се санкционира съответния собственик;

Като имаме предвид наличието на високо подготвени специалисти с които разполага „Софийска вода” АД, и разчитайки на сериозното отношение към поставения казус, ние и занапред залагаме на коректността във взаимоотношенията си при решаване на общите проблеми, гарантирайки пълно съдействие от наша страна.

Приложение:
1. Копие на картон на общия водомер за входове В, Г и Д на бл.38.
2. Копие на „Протокол за монтаж на водомер” № 0001537.
Отговори с цитат
mpy_yordanov mpy_yordanov не е онлайн
13.05.2011, 13:53

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
Няма хора, които да не дават да се отчете водомера. Водомерчика залепил бележка - понеделник 10,30 ч. И какво, аз съм длъжен да се съобразявам с неговия график. Така ли? Значи той е най-важният човек на планетата. А, аз каква работа имам и къде трябва да съм по това време - няма значение!
Аз съм длъжен да си бъда в къщи /моите деяния нямат значение/ и да осигуря достъп на "великият" специалист по засичане на водомери. Ама няма значение по кое време е това. Това се прави в удобно време на "специалиста" и ти просто си длъжен да си там. Ако не си на мястото си - получаваш глоба за недопускане , демек - ти си крадец! И те така..., ходи доказвай обратното. Та - ние просто сме длъжни и нищо друго. Това е...
Е има и опция да подадете самоотчет на сайта им, но тази опция не се съобщава в бележката на входната врата и никой не я ползва ....
Отговори с цитат
dikobraz dikobraz не е онлайн
13.05.2011, 10:10

Начално
Цитат:
Здравейте

в кооперацията ни, част от имотите не осигуряват достъп (8 имота от общо 15) и е констатирана разлика между общия водомер и отчетените индивидуални водомери от над 20% (в случая 23%).

Съответно лепят на моята сметка 1/10 от разликата между общия водомер и отчетените индивидуални водомери, защото делът ми във отчетените водомери е точно 10%.

- според инспектора, които взема показанията от водомерите - няма да ни ги приспаднат

Поздрави
Ако може един уточняващ въпрос?
- на тези 8 апартамента написали ли са някакви кубици вода за отчетния период или сметките им са на нула?

Хипотетично - ако и останалите 7 потребителя на следващо отчитане не осигурят достъп? Тогава на кой и как ще разпределят водата?
Отговори с цитат
Jay Gould Jay Gould не е онлайн
Заслужил
инвеститор
12.05.2011, 23:13

Начално
Цитат:
Здравейте

Поздрави
Би следвало както правят тук да пишат на тези които не могат да отчетат консумацията от последния месец в който са отчели освен ако собственикът не си е сложил бележка с данните на вратата. Поне така правят ВИК - Варна. Ако има разлика, собственикът на апартамента или я доплаща в мига в който пак отчетат водомера апартамента, или му отчитат по-малко вода, ако е имало по-малка консумация в месеците в които не са имали достъп до водомера.
Да се взема обаче от общия водомер си е малко нагло. Един вид, прехвърлят своята работа, за която получават пари, върху вас от които вземат пари. Пускай жалба, а ако се сетиш и за други инстанции пускай и до там.

За последно променено от Jay Gould : 12.05.2011 в 23:17
Отговори с цитат
gigow gigow не е онлайн
Заслужил
инвеститор
12.05.2011, 23:06

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Djoro Разгледай мнение
Няма хора, които да не дават да се отчете водомера. Водомерчика залепил бележка - понеделник 10,30 ч. И какво, аз съм длъжен да се съобразявам с неговия график. Така ли? Значи той е най-важният човек на планетата. А, аз каква работа имам и къде трябва да съм по това време - няма значение!
Аз съм длъжен да си бъда в къщи /моите деяния нямат значение/ и да осигуря достъп на "великият" специалист по засичане на водомери. Ама няма значение по кое време е това. Това се прави в удобно време на "специалиста" и ти просто си длъжен да си там. Ако не си на мястото си - получаваш глоба за недопускане , демек - ти си крадец! И те така..., ходи доказвай обратното. Та - ние просто сме длъжни и нищо друго. Това е...
По стар обичай ако ме няма, залепвам една бележка с показанията на водомера на вратата.
Ако пък съм забравил инкасаторката ми пише нещо средно от последните три месеца. И няма проблем. Никога не са ми надписвали повече от един-два кубика. После се уравнява.
При нас така процедират. Ама с тези, които си плащат и поне от време на време им проверяват показанията.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
22.09.2014 23:32 За цената на електроенергията? 58
21.09.2014 23:03 Кирил Домусчиев 2
21.09.2014 21:46 Докога ще им търпим беззаконията 1725
19.09.2014 11:22 Полицаите ни 3 пъти повече като % от населението от Румъния 428
17.09.2014 20:45 Геополитика 43

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 05:15.