Петък, 29 Август 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Big Stan Big Stan не е онлайн
13.03.2013, 11:54

Начално
Да включват и суифта, но неприятното е, че не можеш да си го разпечаташ от банкирането, а трябва да ти го пращат по e-mail или да си ги взимаш на хартия от клона. За разходите на получателя незнам как стоят нещата, плащам си колкото е сумата по инвойс, а колко получават контрагентите и дали им удържат нещо не мога да кажа.
Ей тва е Таргет 2 http://en.wikipedia.org/wiki/TARGET2
Отговори с цитат
simo.smo simo.smo не е онлайн
13.03.2013, 11:41

Начално
Благодаря за отговорите. Да днес ще ги питам точно колко е са разходите на отсрещната банка и дали могат да ми покажат документ. Аз и по телефона питах, за какво са тия разходи и отговора беше в стил - Ами не знам, тука пише само: "Bank of ... expenses ...". Та сигурно пак ще ме пратят в 10-та глуха

Но пак да попитам, значи от вашия опит и през други банки като правите преводи, пак се начисляват разходи и за получателя така ли?

ДБанк - 7 евро, освен swift-a (който е 8 евро Райфайзен), включва ли и разходи за получателя?

Какво е Таргет 2?
Отговори с цитат
marin1 marin1 не е онлайн
13.03.2013, 11:28

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Big Stan Разгледай мнение
Айде малко инфо и от мен. Понеже доставчиците ми са от ЕС, имам наблюдения само върху тези преводи. Най евтиното до сега, което съм открил е в ДБанк - 7 евро по ТАРГЕТ 2, без ограничение на сумата. Парите се получават още същия ден.
Благодарско за инфото
ДБанк - не съм запознат - макар че от 5-6 месеца ми се въртеше в главата да проверя.
Тези 7 евро - включват ли и суифта? Защото повечето банки искат около 5 евро само за суифт?
Отговори с цитат
nacheff nacheff не е онлайн
13.03.2013, 11:24

Начално
Обичайно е да има и разноски при получаването на парите. Не е задължително, но се практикува доволно често.

По тази причина, при нареждането на превода винаги се поставя и въпрос за това, кой ще поеме тези разходи.
Вариантите са три, наредител, бенефициент или споделени.
Най-масовият случай е, всеки си плаща това, което му иска неговата банка. Тоест - споделено.
Вярно, че реален платец може да се окаже едно и също лице.
Когато стои и от двете страни и просто захранва своя сметка.
Няма нищо извънредно да се поиска информация.

В твоя случай гледам субективно на ситуацията по следния начин.
Сайтът ти е дал номер на сметка, по която да преведеш. Ти я възприемаш като твоя сметка. По-скоро става дума за някаква твоя партида, която е в рамките на една обща сметка, която обслужва сайта.
Тези 2-3 евро, които са ти съобщили от сайта е такса за административно обслужване на партидата ти (операцията) и това са пари, които прибира самата компания, която стои зад този сайт.

Нещото, което вероятно са премълчала, че в цялата операция има отделно и банка, в която е самата сметка. Банката и тя иска своето.
За заверка на сметки при трансгранични преводи се събира такса (почти винаги).
Поинтересувай се за тарифата на тази банка и колко е таксата за заверка на сметка.
Ако откриеш нещо различно от това, което са ти снесли - 19 евро., тогава може и да те изработват.

Успех!
Отговори с цитат
Big Stan Big Stan не е онлайн
13.03.2013, 11:16

Начално
Айде малко инфо и от мен. Понеже доставчиците ми са от ЕС, имам наблюдения само върху тези преводи. Най евтиното до сега, което съм открил е в ДБанк - 7 евро по ТАРГЕТ 2, без ограничение на сумата. Парите се получават още същия ден.
Отговори с цитат
marin1 marin1 не е онлайн
13.03.2013, 10:59

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
Да се включа и аз по темата. Прочетох тук, че ИАБ е най-добре за преводи в чужбина и отидох на място да се ориентирам. В началото всичко беше супер - само 5 евро за преводи до 1000 евро. Препоръчват ти да си отвариш сметка депозит тъй като е без такса, а обикновенната разплащателна сметка има такса обслужване. То било едно и също ако ще правиш преводи. Абе с 2 думи на пръв поглед излиза, че наистина 5 евро е превода и само толкова.

Като тръгнахме да описваме превода обаче и банковата служителка ме пита - а таксите за отсрещната страна кой ще ги поеме? И аз мигам насреща и - кви такси за отсрещната страна, нали аз пращам парите и аз плащам? Ами има такси и за отсрещната - може да ги сложим, че те ще си ги поемат.

Значи превода беше за захранване на моя сметка в чужд сайт, така че на мен ми беше ясно, че всякакъв вид разходи ще са за моя сметка. За това и казах да ги пише за моя сметка разходите и я питах колко горе долу ще са тия разходи. Насреща ми се казва - ами не знам . Шах с пешката. Почнахме да обсъждаме и понеже на чуждия сайт беше написано, че при банкови преводи таксата, която те си отдържат е 1,5 евро, аз предположих, че това е тази такса. Викам и - сигурно това е същата такса, може би ще е около 2-3 евро ще е. Та ми вика - ами не знам, сигурно.

Та написахме за моя сметка да са всички такси, за всеки случай. Все пак в бланката за превода пишеше, че ако реша да откажа превода поради някаква грешка в последствие, всички разходи по връщането на парите са си за моя сметка. Предположих, че ако отсреща ми откажат да приемат превода заради 2-3 евро такси, пак разходите ще са за моя страна, така че реших да играя на сигурно.

Днес ми звънят от банката и ми казват - правихте превод, бяхте оставили допълнително пари за разходите на отсрещната страна, но те не стигат. Разходите са 19 евро и нещо . Изненадааа ))

Та така на практика превода ми през ИАБ излезе около 25 евро, колкото и по другите банки. Ще ми е интересно някой ако е правил превод в чужбина през друга банка да ми каже, има ли такова понятие като "разходи на отсрещната страна"? Започвам да си мисля, че тия ИАБ пишат, че превода е 5 евро, но реално просто разбиват разходите на 2 части - 5 евро за българската страна и 20 евро за отсрещната. Та ако някой има опит с други банки или пък с ИАБ ще се радвам да напише колко са му разходите накрая за превода - с всякакъв вид такси

П.С. Да отбележа, че от отсрещния сайт отделно си удържаха 1,5 евро, както бяха написали хората )))

Има Разходи и за "отсрещната страна" , Нооооооо .......
Поискай от ИАБ да ти дадата документ който да показва че наистина са направили такъв разход
Не че ще имаш някакъв успех - но ще видиш Шаш и Паника в офиса им
....... Този път съм го извървял още 2007 г. - всички банки в БГ са един дол дренки и всички спекулират с тези разходи на "отсрещната страна" - примерно ако реално са 2-3 Евро - те си ги пишат на твоя сметка само че и с някаква печалба ..... и така стават 10, 15 или 20 ...........
Това което съм намерил като най-евтино за превод (щото правя ПОНЕ по един всеки месец) е 20 Евро при превод до 10.000 Евро (това включва всичко, такси, суифт и т.н.) ПО ЕВТИНО от това - поне аз не съм чувал
Поздрави и Успех
Отговори с цитат
simo.smo simo.smo не е онлайн
13.03.2013, 10:52

Начално
Да се включа и аз по темата. Прочетох тук, че ИАБ е най-добре за преводи в чужбина и отидох на място да се ориентирам. В началото всичко беше супер - само 5 евро за преводи до 1000 евро. Препоръчват ти да си отвариш сметка депозит тъй като е без такса, а обикновенната разплащателна сметка има такса обслужване. То било едно и също ако ще правиш преводи. Абе с 2 думи на пръв поглед излиза, че наистина 5 евро е превода и само толкова.

Като тръгнахме да описваме превода обаче и банковата служителка ме пита - а таксите за отсрещната страна кой ще ги поеме? И аз мигам насреща и - кви такси за отсрещната страна, нали аз пращам парите и аз плащам? Ами има такси и за отсрещната - може да ги сложим, че те ще си ги поемат.

Значи превода беше за захранване на моя сметка в чужд сайт, така че на мен ми беше ясно, че всякакъв вид разходи ще са за моя сметка. За това и казах да ги пише за моя сметка разходите и я питах колко горе долу ще са тия разходи. Насреща ми се казва - ами не знам . Шах с пешката. Почнахме да обсъждаме и понеже на чуждия сайт беше написано, че при банкови преводи таксата, която те си отдържат е 1,5 евро, аз предположих, че това е тази такса. Викам и - сигурно това е същата такса, може би ще е около 2-3 евро ще е. Та ми вика - ами не знам, сигурно.

Та написахме за моя сметка да са всички такси, за всеки случай. Все пак в бланката за превода пишеше, че ако реша да откажа превода поради някаква грешка в последствие, всички разходи по връщането на парите са си за моя сметка. Предположих, че ако отсреща ми откажат да приемат превода заради 2-3 евро такси, пак разходите ще са за моя страна, така че реших да играя на сигурно.

Днес ми звънят от банката и ми казват - правихте превод, бяхте оставили допълнително пари за разходите на отсрещната страна, но те не стигат. Разходите са 19 евро и нещо. Изненадааа ))

Та така на практика превода ми през ИАБ излезе около 25 евро, колкото и по другите банки. Ще ми е интересно някой ако е правил превод в чужбина през друга банка да ми каже, има ли такова понятие като "разходи на отсрещната страна"? Започвам да си мисля, че тия ИАБ пишат, че превода е 5 евро, но реално просто разбиват разходите на 2 части - 5 евро за българската страна и 20 евро за отсрещната. Та ако някой има опит с други банки или пък с ИАБ ще се радвам да напише колко са му разходите накрая за превода - с всякакъв вид такси

П.С. Да отбележа, че от отсрещния сайт отделно си удържаха 1,5 евро, както бяха написали хората )))

За последно променено от simo.smo : 13.03.2013 в 10:55
Отговори с цитат
_1912_ _1912_ не е онлайн
20.11.2012, 17:11

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
Белчо,а бе за теб има ли тема,по която да нямаш мнение??!От чисто любопитство си питам,щото те срещнах в поне двадесетина теми за последния половин час.
белчо търси сивушка ........................ ако някой е срещал сивушка нека пише на лични на белчо...
20.11.2012, 17:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
Белчо,а бе за теб има ли тема,по която да нямаш мнение??!От чисто любопитство си питам,щото те срещнах в поне двадесетина теми за последния половин час.
Пиша, пиша....... днес ми дойде много добре
Отговори с цитат
retro_69 retro_69 е онлайн в момента
20.11.2012, 16:52

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение
ЦКБ е една от "най-скъпите" банки. Със сигурност това Не е банката
Отговори с цитат
Belcho Belcho не е онлайн
20.11.2012, 16:44

Начално
ЦКБ е една от "най-скъпите" банки. Със сигурност това Не е банката
Отговори с цитат
fingerman fingerman не е онлайн
20.11.2012, 04:00

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
Тегли им една сложили са си такса.

Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
Много хубава тема, тъкмо търсих банка с ниски такси за преводи в чужбина. Не се надявах да намеря с под 10 -12 Евро, но ето че тая ИАБ се оказва с 5 Евро, поне на хартия и такса 1 лв за картова сметка, иначе няма такса за сметката. Живее се с тая такса, в Германия са ми взимали по 6.90 Евра на месец. Въпросът в тая банка обаче с онлайн банкирането не е уреден - може да се окаже по-висока таксичката. Цена - "по договаряне".

ЦКБ са с голямата брадва по всичко, най-неизгоден лихвен процент при кредити и т.н. 15 Евро е таксата през онлайн банкиране за обикновен превод в чужда банка -на касата повече. Обаче интернет банкирането им е още скъпо - искат електронен подпис, който е към 60 лв на година. ПИБ и ДСК нямат нужда от такъв, при ПИБ дават генераторче на кодове за около 10-15 лв, което е вечно.

Имам въпрос по една новост за мен. Каква е хватката при преводи по тая система RINGS - включва ли тя чуждестранни банки. ЦКБ и ПИБ взимат по 20 лв., ИАБ по 15?
Отговори с цитат
msimov msimov е онлайн в момента
14.09.2012, 12:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
На тях едното ЕГН и адрес им са достатъчни
От централна кооперативна съм доболен. Без изискване за наличност по сметката. Без месечна такса обслужване.

Но и те са хитри. Влиза един за обикновен превод между банки в страната няма сметка и го одраха с 3.50лв А ако си откриеш сметка е 1.50лв превода. Хитри са не му и казаха, че ако си открие сметка е два пъти по-евтино.
Заслужил
инвеститор
14.09.2012, 10:44

Начално
Цитат:

Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
На тях едното ЕГН и адрес им са достатъчни
Отговори с цитат
14.09.2012, 09:20

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Тегли им една сложили са си такса.

14.09.2012, 09:12

Начално
Цитат:
само по спестовен влог няма такса месечно обслужване като гледам, а за такива сезонни преводи е идеален
Отговори с цитат
Jekata Jekata е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 19:56

Начално
Цитат:
А не съм съгласен по мое време нямаше месечна такса за обслужване на сметката в Интернешанъл асет банк и не вярвам да има и сега.
http://www.iabank.bg/uploads/editor/...02011%20FL.pdf

Страница 4
Отговори с цитат
13.09.2012, 17:06

Начално
Цитат:
Предвид, че ще я ползвам "сезонно" ще стигна и до закриването.
Не ме кефят месечни такси, като забравиш за тая сметка и стане 100 лв. задължение да те търсят събирачи. В случая и там, както и навсякъде другаде има месечна такса за разплащателната.
Но странно как при други има по 10 евро Суифт, тука не.
Едни могат, други не.
А не съм съгласен по мое време нямаше месечна такса за обслужване на сметката в Интернешанъл асет банк и не вярвам да има и сега.
13.09.2012, 17:04

Начално
Цитат:
Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.
Преди години нямаше никакво изискване да има каквато и да било наличност в сметката. Ако има такова нещо значи са променили нещо.

Централна кооперативна банка е те нямат задължение да има каквото и да било в сметката и откриването на сметка е безплатно. Питай ги и тях.

Това са за мен двете банки само те които са най-изгодни поне за мен.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 17:03

Начално
Цитат:
Откриваш си сметка и никога не я закриваш. Аз имам сметки там кой знае от преди колко години всякаква валута няма почти нищо в сметките до 1 лев примерно.

5 Евро толкова.
Предвид, че ще я ползвам "сезонно" ще стигна и до закриването.
Не ме кефят месечни такси, като забравиш за тая сметка и стане 100 лв. задължение да те търсят събирачи. В случая и там, както и навсякъде другаде има месечна такса за разплащателната.
Но странно как при други има по 10 евро Суифт, тука не.
Едни могат, други не.
Отговори с цитат
13.09.2012, 16:59

Начално
Цитат:
Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.
Откриваш си сметка и никога не я закриваш. Аз имам сметки там кой знае от преди колко години всякаква валута няма почти нищо в сметките до 1 лев примерно.

5 Евро толкова.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 16:56

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
Хора, не трябва да си клиент на банката 5 евро е таксата за физическо лице, с обикновен вальор - 2 работни дни, суифт не се плаща, отново казвам - това е до 1000 евро превод
Отговори с цитат
faberge faberge не е онлайн
13.09.2012, 14:16

Начално
Цитат:
Влизаш. Откриваш си сметка в съответната валута. попълваш там къде изпращаш с всички подробности. И да, не вярвам да ти вземат повече от 5 евро.

И наистина преди години имаха безплатно до 50$ превеждане в чужбина. Ама безплатно пише служителката и нито стотинка не взима за това. Сега не знам може да е отпаднало безплатното не мога да потвърдя.

Обади им се и ги питай колко им е таксата но мисля, че е това 5 евро всичко.
Хора, не трябва да си клиент на банката 5 евро е таксата за физическо лице, с обикновен вальор - 2 работни дни, суифт не се плаща, отново казвам - това е до 1000 евро превод
Отговори с цитат
Jekata Jekata е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 14:14

Начално
Да де, това и реших да им звънна.
Мерси за съдействието!
Отговори с цитат
13.09.2012, 14:11

Начално
Цитат:
Де факто влизам в клона, казвам им че искам да пращам кинти, взимат всичко на всичко 5 евро и дим да ме няма?
Влизаш. Откриваш си сметка в съответната валута. попълваш там къде изпращаш с всички подробности. И да, не вярвам да ти вземат повече от 5 евро.

И наистина преди години имаха безплатно до 50$ превеждане в чужбина. Ама безплатно пише служителката и нито стотинка не взима за това. Сега не знам може да е отпаднало безплатното не мога да потвърдя.

Обади им се и ги питай колко им е таксата но мисля, че е това 5 евро всичко.

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
29.08.2014 21:27 Лоши банки - Добри банки 1957
29.08.2014 14:09 Българска Народна Банка - независима ли е ? 50
26.08.2014 23:43 БНП ПАРИБА клон София - Депозит 7
23.08.2014 22:33 Коя е банката с най-евтин международен превод? 85
18.08.2014 19:14 ДСК Кредитна карта 2

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 23:20.