Коя е банката с най-евтин международен превод? - Страница 2 - Форум Инвестор.БГ
Събота, 24 Септември 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Jekata Jekata е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
20.05.2016, 12:01

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
днес се опитах да я ползвам въпросната услуга(за щастие не успях) и се оказа че за превод в $ до САЩ таксата е 10+20 евро, по спомен за подобен превод 2014 платих малко под 50лв
За Щатите Трансфъра.
Гледам Изипей са в колаборация с турци за преводи до комшиите.
Отговори с цитат
ceneto ceneto не е онлайн
19.05.2016, 18:38

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
прокредит гледам са сложили рекламен банер за валутни преводи от 10 евро,
но още не съм ползвал услугата и незнам дали няма някакви скрити такси
днес се опитах да я ползвам въпросната услуга(за щастие не успях) и се оказа че за превод в $ до САЩ таксата е 10+20 евро, по спомен за подобен превод 2014 платих малко под 50лв
05.05.2016, 10:09

Начално Горещо препоръчвам
Само да споделя. След като изчетох доста за тях из нет-а, реших че е достатъчно сигурно. Не видях нито един лош отзив.

Вчера пратих еквивалента на 3000 паунда от БГ сметка. Пратих ги след 15 часа БГ време. На другиа ден бяха в сметката в УК в паунди. Цена на трансфера - 1 лев ! Имах линк за безплатен пръв трансфер.

Ето ви един линк за безплатен първи превод :

https://transferwise.com/u/c2722d
Отговори с цитат
marto76 marto76 не е онлайн
06.04.2016, 19:07

Начално
Ако ще превеждате пари до Македония, Албания или Кипър - най-изгодно ще ви бъде през ПИБ.
От време на време използвам тяхните услуги за клона им в Кипър. По тарифа:
Вътрешнобанкови преводи към сметка на клиент на ПИБ-клон Кипър (без такса SWIFT, с вальор същия работен ден)
4.1. за суми до 1000 евро 2 евро
4.2. за суми от 1000 евро до 5000 евро 5 евро
4.3. за суми над 5000 евро 10 евро.
Дано да съм успял да бъда полезен!
Отговори с цитат
ceneto ceneto не е онлайн
06.04.2016, 18:30

Начално
прокредит гледам са сложили рекламен банер за валутни преводи от 10 евро,
но още не съм ползвал услугата и незнам дали няма някакви скрити такси
Заслужил
инвеститор
06.04.2016, 14:55

Начално
Гледам ДСК пускали с приложението превод с Мъниграм. На 1 000 лв. 57.60 гледам само за Мънито. Е с Трансфъра като няма и 10 лв. как да стане?!

По отношение на превода в една валута - тук сметка в евро примерно, в Италия пак такава ще да е, но от тук се превежда с карта по сметката им в Талин мисля беше.

Ето пак линк за безплатни преводи до 3 000 паунда:

https://transferwise.com/u/99b04
Отговори с цитат
Ferry Ferry не е онлайн
30.03.2016, 15:58

Начално
не е съвсем по темата, но пък е добре да се помни, за да се направи ново сравнение на есен:

От есента 2016 банките ще трябва да свалят таксите за основни услуги

БНБ ще прави регистър за сравнение на банкови такси

За последно променено от Ferry : 30.03.2016 в 16:01
Отговори с цитат
Ferry Ferry не е онлайн
30.03.2016, 14:21

Начално
Д-Банк АД

във всяка една банка на територията на БГ ще ви подтвърдят това.
такса превод по SWIFT(без него превод към европейска банка така или иначе няма) е 12 EUR!!! ако не ме лъже паметта лимита беше 1 - 1.5 милиона евро.

обирът в другите банки, наречен "такса за превод по SWIFT" тук не съществува, както и стеснени диапазони за преводната сума.

За последно променено от Ferry : 30.03.2016 в 14:25
Отговори с цитат
nacheff nacheff не е онлайн
30.03.2016, 11:05

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от за123456за Разгледай мнение
Може ли някой да ми каже по какъв начин мога да изпратя пари до друга държава във валутата в която изпращам да бъде получена същата такава в съответната страна?
Благодаря на всички за отделеното време
Ох, за123456за!

Прегледай темата надолу, после попитай пак.
Ама, моля те, по-конкретно.
Надявам се, че не искаш да пратиш пари от левова сметка на някоя студеНка в Лондон и тя да получи там пак лева.

Не ми се сърди, но аз това разбрах
Отговори с цитат
за123456за за123456за не е онлайн
29.03.2016, 21:48

Начално Помощ
Цитат:
Първоначално изпратено от strahil123 Разгледай мнение
Мисля, че най-удачен вариант е да се превеждат пари през MoneyGram. Офисите им са на всякъде
Може ли някой да ми каже по какъв начин мога да изпратя пари до друга държава във валутата в която изпращам да бъде получена същата такава в съответната страна?
Благодаря на всички за отделеното време
Отговори с цитат
strahil123 strahil123 не е онлайн
07.03.2016, 08:20

Начално
Мисля, че най-удачен вариант е да се превеждат пари през MoneyGram. Офисите им са на всякъде
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
05.03.2016, 21:22

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от buda1986 Разгледай мнение
Нещо не мога да се оправя с трансфера.Имам сметка в райфаизен еврова и искам да изпратя пари на сметка на райфаизен пак еврова в Москва.Постоянно ми дава че не е този Bic и номер на сметка
На мен с норвежки бик ми се е разминавал, но се оказа, че е стар/алтернативен даден ми отсреща, превода мина ОК.
Отговори с цитат
buda1986 buda1986 не е онлайн
05.03.2016, 17:27

Начално
Нещо не мога да се оправя с трансфера.Имам сметка в райфаизен еврова и искам да изпратя пари на сметка на райфаизен пак еврова в Москва.Постоянно ми дава че не е този Bic и номер на сметка
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.01.2016, 19:59

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от innergy Разгледай мнение
Има си биткойн за тая работа. Купуваш го тук, пращаш го, продаваш го там..всичко за не повече от час..

Мда, ти не моЖ го накара по пейпал да му ги пратиш, ти за биткойна ми говориш...Все пак не говорим за сделки с наркотЕци, че да ползвам койна, като има и друга достъпна алтернатива.
Наивник, гледам вече и в Красна поляна са накачулили дърветата с пари.
Отговори с цитат
innergy innergy не е онлайн
06.01.2016, 17:59

Начално
Има си биткойн за тая работа. Купуваш го тук, пращаш го, продаваш го там..всичко за не повече от час..
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
06.01.2016, 16:53

Начално
У Люлин вече ходят да си берат пари
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.01.2016, 16:23

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Balcerovich Разгледай мнение
Jeka,

Пощенска банка и ОББ също имат такса от 0.25% за плащане в чужбина.
Машала, ще ги сменяме докато мърдат някои без такса.
Отговори с цитат
Balcerovich Balcerovich не е онлайн
06.01.2016, 13:13

Начално
Jeka,

Пощенска банка и ОББ също имат такса от 0.25% за плащане в чужбина.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.01.2016, 10:50

Начално
Да се включа и аз.
По отношение на Булбанк и еврова на трансфъра. Аз не мисля, че те имат такава тук. Те си имат левова в България, виждат си парите в нея и тогава пускат от немската си банка да речем. Бързината вече е пословична. В Германия преводите стигат в пъти по-бързо, отколкото между техни банки. Дадох пример и вчера...ПИБ влачат до третия сетълмент плащане, минава на другия ден, едва ли не те наказват, че ползваш услугите на Трансфъра. В 10 минават, в 11:30 пишат, че са ги получили, в 12 са на път, в 13:30 бяха в Румъния. А може и по-рано да са били, тогава каза получателя, че са налични.
Ако искате да получи точно 200 евро да речем, щото и там леко мръдват с курса нявга, то давате не на 400 лв. грубо да преведеш, а на долното поле - 200 евро. Тогава взимат и 3 % срещу флуктуации докато се конвертира превода. Рестото го връщат по сметката, от която е изпратен превода.Чудих им се веднъж 5-10 лв. ли ми върнаха, къде им е Киро на кирия, ама айде. Преди взимаха от XE.com, вече са от Ройтерс курсовете, че там имало повече цвят във валутите.
Правейки превода за Румъния погрешка пуснат от евро в леи. Накрая ми дава опции за плащане. Освен банков превод имаше плащане с дебитна/кредитна карта. Но превода беше към банка в Талин. И се светнах, че съм объркал валутите. Все пак някой с карта във валута може да ползва и тази опция, но имайте предвид, че хубостниците от ПИБ взимат 0.25 % за плащане в чужбина, вероятно е така и в други банки.
Грую, радвам се, че си свършил работа. Имат обаче един кофти момент, а именно идентификацията. Маса време съм се борил с тях в няколко случая за различни хора, като цяло неуспешно. Веднъж регистрирана жена с фамилията на съпруга си се оказва с име в банката моминско. Седмица вървя кореспонденция и накрая им се даде брачното. В друг случай погрешка пуснал, че е бизнес плащането и ново двайсе - идват от Иван в системата, но фирма ХХХ по банкова сметка. Дайте удостоверение за регистрация, акционери и такива. Не бяха много неща, ама...Казвам им вижте си ТР, всичко има там.Уви в тоя случай върнаха парите в сметката, та човека вече ги пусна като ФЛ без никакви проблеми. По отношение на Щатите обаче би ме учудило, че не са искали да те идентифицират с лична карта или друг личен документ. Пускахме към 4 хиляди долара до Щатите преди време - от воле емнаха човека за идентификация, че и данни за фактурата искаха.Отдадох го на лекия режим отвъд Голямата вода. За Европа за първи превод ако ти съвпадат имената май не е имало случай да искат идентификация, а смея да твърдя на доста хора съм го дал като вариант за плащане.
По отношение на идентификация на подателя - пишат си видно, че са Трансфър, но в полето за референция си се отбелязва за какво иде реч и мисля го показва на получателя.
Преди месец ми се случи след пуснат в петък превод, т.е. в понеделник да е наличен и отсреща да казват - парите ги няма, но след като им указах кога и какво да търсят си намериха грешката.
Като цяло са чук и гек, особено до края на октомври 2016, тогава мисля вече СЕПАта ще изправи кривиците на пазара у нас, освен ако не извъртят пак някоя гяволия.
Ей ви още един линк за безплатен първи превод, в случай, че някой му се появят няколко тежки суми и реши да спести.

https://transferwise.com/u/99b04.
Отговори с цитат
Грую Груев Грую Груев не е онлайн
Заслужил
инвеститор
06.01.2016, 10:10

Начално
Да го пусна и тук, че си е точно по темата, а и съм напълно доволен от тях:

За банковите преводи извън България и аз категорично препоръчвам Transferwise - проверени са на 100% и може да се разчита на тях - взеха ми само левче за превода от моята сметка до тяхната в Булбанк, а иначе изпратих 1000 долара на тъста в щатите от майка му и преводът пристигна за 2 дни. Ето и безплатен линк за пръв трансфер с моя референция, за който желае - https://transferwise.com/u/e1d33
Aз вече банки за международни преводи не ползвам, но всеки сам си знае - за подобен превод щяха да ми вземат около 30 долара, сега платих само левче
Заслужил
инвеститор
18.12.2015, 16:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Donatela9 Разгледай мнение
Здравейте,

Искам да изпратя малка сума в Холандия и се насочих към transfer wise, като смятах да използвам дебитната си карта за превода, но платформата изобщо не ми дава такава опция, а директно ме прехвърля към плащане по банков път. Така че трябва да направя превода от сметка в лева в бг банка към евровата сметка на transfer wise в евро в "Булбанк", но от там ми казаха, че чарджват за входящ превод от левова сметка в еврова при тях мин. 7 евро. Въпросът ми е - ако превода е от моя еврова сметка в еврова при тях безплатен ли ще ми е превода?
това, от страна на Бурканбанк, ми звучи като тотални глупости на търкалета - вчера ползвах трансферуайз точно със сметка с дебитна карта към нея, като преведох пари към УСА в долари. Да направим няколко важни разяснения:
- дебитната ти карта би следвало да има сметка към нея, ако имаш онлайн банкиране, просто превеждаш пари от тази сметка към сметката на Трансферуайз в България - не знам дали съм максимално ясен, питай, ако има нещо неясно
- сметката на Трансферуайз за България е в Уникредит Бурканбанк
- системата работи по следният начин - ти превеждаш пари от твоята сметка (без значение в коя банка в Бг ти е сметката) към сметката на Трансфер-а в Уникредитбурканбанк, а те оттам си вземат парите, след като се получат, и те уведомяват, че ще ги изпратят на желания от теб субект някъде си по света.
- таксите, които следва да платиш, ако имаш безплатен линк за първи превод (малко по-надолу има такъв) са само и единствено към твоята банка (банката, в която имаш сметка) съгласно нейната Тарифа. Няма други такси, осевн към твоята си банка по тарифа.
- давам пример със себе си от вчера - имам сметка в Райшайзен (левова), оттам наредих сума в лева, която те (трансферуайз) директно ми конвертираха в долари, като ми казаха колко ще получи реципиента. Наредих парите към сметката, която те ми дадоха в Уникредит Бурканбанк, моята банка (райшайзен) ме чарджи 1 леФче за превода и нищо друго. днес получих потвърждение от Трансферуайз, че парите са получени при тях и в понеделник трябва да са в УСА. Единственият минус, доколкото може да се нарече минус, тъй като не зависи от тях, е, че може да има разлика във влаутния курс от деня на подаването на трансфера от теб, до дена на получване на парите в сметка на Трансферуайз в Уникредит. При теб няма да има такъв проблем, тъй като лева е фиксиран към еврото.

дано съм помогнал, аз повече Бг банкова система за трансфери в чужбина няма да ползвам - успех

П.С. И благодаря на Жеката, че ме открехна на схемата
18.12.2015, 13:23

Начално превод на пари от България с Transfer Wise
Здравейте,

Искам да изпратя малка сума в Холандия и се насочих към transfer wise, като смятах да използвам дебитната си карта за превода, но платформата изобщо не ми дава такава опция, а директно ме прехвърля към плащане по банков път. Така че трябва да направя превода от сметка в лева в бг банка към евровата сметка на transfer wise в евро в "Булбанк", но от там ми казаха, че чарджват за входящ превод от левова сметка в еврова при тях мин. 7 евро. Въпросът ми е - ако превода е от моя еврова сметка в еврова при тях безплатен ли ще ми е превода?
Отговори с цитат
alligator_29 alligator_29 не е онлайн
14.12.2015, 12:21

Начално Превод на пари от UK в БГ (GBP - EUR)
Здравейте съфорумци. Бях направил малко проучване коя услуга ще е най-бърза при най-добър курс м/у TransferWise и CurrencyFair при превод на 50 GBP от UK в БГ (EUR сметка). Преводите ги направих по едно и също време в петък(11.12.2015) преди Cut OFF time (събота и неделя - неработни). Прилагам снимка от "Отчети по сметки" кога са пристигнали преводите и как изглежда получения превод и от двете услуги.
Дължа да отбележа, че нямам такса за входящи преводи в БГ банка, затова сумите които съм получил са същите които са ми били обявени от Transferwise и CurrencyFair още преди да направя превод.
*Пояснение - CurrencyFair LTD не прави преводи в BGN (лв)

[IMG][/IMG]

За последно променено от alligator_29 : 14.12.2015 в 13:12
Отговори с цитат
MZ/X MZ/X не е онлайн
10.12.2015, 11:10

Начално
[QUOTE=jikev;1059917216]
Цитат:
аз пробвах с 264,80 лв., т.е. около 100-ина паунда[/QUOTE

Тия са ти дали и 5 лева горница, бре!!!

Кви са тия глупости дето пишеш, или си го копнал от нейде от лани?
Колкото и да е странно някой път се случва да ти обменят парите дори и по изгодно от централния курс. Причината е, че Transferwise нетира входящите и изходящите трансфери и обменя и превежда само разликата. Облагодетелствани от гледна точка на курса са тези, които превеждат в нетипична посока. Вероятно много повече българи превеждат пари от Великобритания към България и тези които правят превод в обратната посока печелят.

Някой превеждал ли е на собствена сметка? Кой излиза като подател на трансфера в банковото извлечение? Ако излиза Transferwise, някъде другаде излиза ли автоматично името на реалния подавател на парите?

До сега съм превеждал няколко пъти, но само на фирми, като в рубриката за основание на превода пиша номера на фактурата, която плащам.
Отговори с цитат
jikev jikev не е онлайн
10.12.2015, 10:55

Начално
[QUOTE]аз пробвах с 264,80 лв., т.е. около 100-ина паунда[/QUOTE
Цитат:
Курс купува2.68440 BGN
Курс продава2.71880 BGN
Фиксинг на БНБ2.69732 BGN
Тия са ти дали и 5 лева горница, бре!!!

Кви са тия глупости дето пишеш, или си го копнал от нейде от лани?
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
19.09.2016 14:08 IUVO group - мнение 11
18.09.2016 11:21 Обща финансова и кредтна култура 27
15.09.2016 12:18 Кредитни карти 12
15.09.2016 11:46 Какви са заплатите във фирми за бързи кредити? 37
14.09.2016 21:51 Инвестиции Peer to Peer 6

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 22:52.