Коя е банката с най-евтин международен превод? - Страница 2 - Форум Инвестор.БГ
Събота, 25 Април 2015
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
01.04.2015, 15:56

Начално
Така, превод си направих, вместо за 25 през ПИБ мина за 5 лв. както бях споменал.
Потвърждавам отново, че при регистрация през линк първия превод е безплатен, даже в един случай имаха объркване пуснаха и втори гратис. Освен това се оказа, че са стигнали регистрациите и нивото на плащания за бонуса, та и пускат реално кеш по сметките, при мен стигна днес.
Ето отново линк за безплатни преводи, ега не е реклама, освен че е пирон в ковчега на ползвателите на SEPA, а дерящи луди пари като че е 93-та година - https://transferwise.com/u/99b04
Отговори с цитат
marto76 marto76 не е онлайн
18.03.2015, 19:52

Начално
Определено не са Уникредит Булбанк!
Там вече се чудят за каква услуга да ти вдигнат още таксата - много съм разочарован от тяхното поведение!
Отговори с цитат
4i4o_Pay 4i4o_Pay не е онлайн
18.03.2015, 11:55

Начално BGN -> CHF
Трябва да направя превод от левова сметка в Бг, към сметка в шв. франкове на един приятел в Швейцария. Дайте акъл откъде освен сигурно е най-евтино.
Отговори с цитат
Forex Master Forex Master не е онлайн
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 20:54

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
До колкото знам един превод им струва 50 стотинки през Бисера7.
И това е страшно много. Колко струва изпращането на един имейл, което е много по-сложно нещо като технология?
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 19:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
Въпросът е друг! Въпросът е, защо банките и сега използват SEPA, но начисляват разноски за СУИФТ без да ползват СУИФТ?
Защото ги оставяме да си веят байрака.

До колкото знам един превод им струва 50 стотинки през Бисера7. Поправете ме, ако не е така
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 19:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи.

Нали всички сте абсолютно сигурни, че и последният превод на 30.10.2016, ще мине по сегашните тарифи на бамките, а не за няколко цента по SEPA?
Въпросът е друг! Въпросът е, защо банките и сега използват SEPA, но начисляват разноски за СУИФТ без да ползват СУИФТ?
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 19:05

Начално
Вчера пуснах левове от моята банка по обяд, минаха в Булбанк с обединява сетълмент и след час писаха, че парите са при тях. Днес след обяд получателя в Германия каза че са налични при него. На 500 евро 5 лв такса и лев и малко тук междубанковия, но тя се покрива от добрия курс - 1,956. Така превод за 6 лв. стигна за нула време вместо за 24 лв през ПИБ. Поствам реферал линк , с който първия превод при регистрация е безплатен до 3000 паунда.
https://transferwise.com/a/99b04, ако го изтрият пишете на лично.
Остава да видя дали работи при трима с превод над 200 паунда и дали връщат 100 паунда. Незнам как е въпроса ако се пращат само до мейла,. Долния сайт май няма превод от лева?
Отговори с цитат
Ку-Ку Ку-Ку не е онлайн
11.03.2015, 16:29

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Някой да е ползвал Transfewise?
Да, ползвам съм го и работи отлично. Currency Fair е друга подобна услуга, която ползвам интензивно, преводите излизат малко по-евтино от тези на Transferwise.

https://www.currencyfair.com
Отговори с цитат
4ervenasgan 4ervenasgan не е онлайн
11.03.2015, 16:24

Начално
Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи.

Нали всички сте абсолютно сигурни, че и последният превод на 30.10.2016, ще мине по сегашните тарифи на бамките, а не за няколко цента по SEPA?
Не?
Наивници.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 16:16

Начално
Някой да е ползвал Transfewise?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 15:07

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
Банките в БГ използват SEPA. Проблемът е, че крият това от клиентите си и ги дръстят все едно не използват SEPA а обичайните преводи през СУИФТ. Доводите, че БГ не била част от еврозоната са за офце, а не за нормално умствено развити хора... Крайно време е разните там организации на потребителите да се стегнат и да заведат едно дело срещу БНБ, защото това е работа на БНБ! България е част от споразумението за SEPA и трябва да изпълнява поетите задължения.
Да си стиснем веднъж ръцете с теб
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 15:07

Начално
Цитат:
Банките са ни шибалници. Иначе им ходим с фланелки аз "ЛОВЕ" шибаната банка. Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA
Банките в БГ използват SEPA. Проблемът е, че крият това от клиентите си и ги дръстят все едно не използват SEPA а обичайните преводи през СУИФТ. Доводите, че БГ не била част от еврозоната са за офце, а не за нормално умствено развити хора... Крайно време е разните там организации на потребителите да се стегнат и да заведат едно дело срещу БНБ, защото това е работа на БНБ! България е част от споразумението за SEPA и трябва да изпълнява поетите задължения.
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 12:47

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sauron Разгледай мнение
най евтини са валутните преводи в INTERNATIONAL ASSET BANK AD според мен
Все още ли са ИА?
В ПИБ 2 евро и още 10 Суифт и става дявол на магаре...
Отговори с цитат
sauron sauron не е онлайн
17.12.2014, 15:25

Начално
най евтини са валутните преводи в INTERNATIONAL ASSET BANK AD според мен
17.12.2014, 09:52

Начално
Не съм особено вещ по банковите операции, но искам само да споделя, че до момента с тази платформа съм спестил 482 паунда за рамките на досегашните ми транзакции и нужди и повече няма да поглеждам назад
Отговори с цитат
Дебнем на замаушка Дебнем на замаушка не е онлайн
17.12.2014, 08:00

Начално
Има един проблем с transferwise, обаче - често, когато се прави превод за депозит в чужда банка или пък прехвърляне на сума към чужд посредник, има условие нареждането да се извършва от/към сметка, която е на името на титуляра. Което се оказва, че не е случая с transferwise. Излиза, че тransferwise е готино за търговия онлайн или размятане на кинти между приятели/роднини, но не и за истински превод...
Отговори с цитат
ukstudent ukstudent не е онлайн
17.12.2014, 07:55

Начално
Абсолютно съгласен за перфектната работа на платформата https://transferwise.com/u/1b05a Намерих я напук на всички банкови служители, които ми казваха че няма по-евтин трансфер на пари, от този който ми предлагат. Е не само, че има .. а става бързо и буквално за стотинки. Признавам, че бях скептично настроен в началото, но това беше преди да разговарям с поддръжката им, да попрочета във форумите за отзвивите и преди да прехвърля първата си сума. Оттогава съм им вечен фен
Отговори с цитат
asuras asuras не е онлайн
23.08.2014, 21:33

Начално
А защо трябва да е банка? TransferWise

The upper transaction limit for payments is 1 000 000 GBP or equivalent

http://www.investor.bg/web/456/a/ric...akcii-,173981/

Редовно го ползвам за малки суми, дори за поръчки онлайн. около 10 стотинки по-изгоден курс от пейпал (за GBP)
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
23.08.2014, 20:58

Начално
Тексим банк са пуснали промоция за преводи - 9 Е .......
Отговори с цитат
Deniss Deniss не е онлайн
23.08.2014, 20:34

Начално
Значи,мойте хубавци от 100 лева превод си удържат 10. Фиксирано,оказа се . Ами ,да речем че ми пратят 10, какво става тогава ? Какво излиза сега: аз вкарвам пари в банката и за това трябва да им дам 10 кинта ?
Отговори с цитат
michaelis
11.08.2014, 10:11

Начално
Цитат:
Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA
това важи във всички европейски банки, Европейски превод до 50 000К е без пари в която и да е европейска банка, само в нашите не важи, ебаси мурдерите ... за тва никво взимане даване с български банки, нито депозити нищо кешовица и само директна смяна иначе ньет ....
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
10.08.2014, 16:44

Начално
Банките са ни шибалници. Иначе им ходим с фланелки аз "ЛОВЕ" шибаната банка. Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA
Отговори с цитат
Xman1 Xman1 не е онлайн
10.08.2014, 15:02

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от opelcorsa Разгледай мнение
Доколкото разбрах от темата тук това не е такса на банката а за SWIFTa т.е не съм платила такса за превода за банката а за използването на посредника, което е идеята на Регламента да се избегне посредничеството и така да се намали бремето над клиента.Ако не съм доразбрала извинявам се.
А Тарифата -да, облягат се на нея, но доклко тя е законосъобразна това е друг въпрос. Освен това имаше и едно правило малко говоря наизуст де че всяка такса трябва да съответства на предоставената услуга и не тр да е прекомерна. Примерно ако аз плащам 10 евро за превод от 10 евро и пак 10 евро за превод до 5000 лв ми се струва че такстата не е достатъчно съобразена и оправдана. Но това вече е много субективно. Предварително ми е ясно за лобито на банките и как съдът им угажда затова знам че може би не е назрял момента, но пък има и съдии на другата страна, така че човек никога не знае.
преди малко просто си направих нова сметка в др. банка и ще закрия моята. ще получавам преводи от ЕС без такса, така ме увериха имам такса месечна за сметката, но е в пъти по-ниска от въпросните 20лева. Просто така изглежда да е по-лесно. Междувременно много ми е любопитно все пак старата ми банка какво ще ми отговори на писмото- в което изрично ги помолих да измислят вариант. После да се чуди човек защо били пред фалити.
Най вероятно нищо няма да ти отговорят или ще ти отговорят по шаблон... ти сериозно ли си мислиш, че някой ще ти обърне внимание в България за 50лв. ?! Те за къде по големи суми се правят на галфони...

Аз изобщо гледам по възможност да избягвам наши банки... лошо и нагло отношение към клиентите, служителите им не разбират въпросите които им задаваш и ти подават листчета с рекламни брошурки вместо отговор, абсолютна неизаинтересовност към работата (т.е. просто се намират на работа за да си взимат заплатите, не за да работят с клиентите)... и тн. и тн. е има и изключения, но аз говоря за общия случай.
Отговори с цитат
stat counter stat counter не е онлайн
10.08.2014, 12:39

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от opelcorsa Разгледай мнение
Здравейте, приятно ми беше да изчета темата.
Мога да помогна с проблема от юридическа гледна точка,но икономическата нещо не я разбирам.
Проблемът ми за тия такси при международни преводи възникна тази година котаго трябваше да внеса пари за една почивка, изчетох темите които намерих и почнах да обикалям банките в търсене на най ниската такса Не намерих под въпросните 25лв и когато се бях отчаяла влязох в една банка която се оказа че е собстевност на банката в която пращах парите и ми взеха точно 6лева за превода което ме зарадваа и отказа да пиша жалби до където и да било. Този месец обаче имах да получа превод от чужбина, сметака ми е еврова преводът е от Германия по тази сметка години наред 2007, 2008 съм получавала преводи без ад ми се вземе и стотинка.
Дори и не очаквах да ми вземат нещо, е да аама не от 2012 били променили тарифатаси и ми вземат 20лв такса.
Написах писмо до банката ще споделя отговора когато го получа, като оспорих таксата заявих че никой не ми е връчвал тарифата им, но се сетих че преди месеци май ме накараха да подпиша нов договор за сметката и може и да съм разписала че съм запозната с тарифата, така или иначе не ми е връчена и дадена да я прочета.
Обясних че съм ползвала 2007 и 2008 сметката и не съм палтила такса за текущите преводи. Ама да ви кажа не вярвам да има полза.
от тук каква ми е идеята, остава Комисия за защита на потребителя, не че ще има полза, но защо да не се опита, първо може да се твърди че тарифата е в противоречие с регламента, ако някой се навие може и да се обжалва Тарифата мисля с 10лв такса пред съда но пък ще е чудо съдът да я отмени, ще се позоват точно на препоръчителността на срока и на въпросната 2016год, и после което е по силен аргумент да се посочи с копие от Германия че фирмата е заплатила и поела всички такси по превода, така ме увериха и че банката ми събира неправомерно такса.
Не съм дорасла да водя такова дело тчоно поради това че икономически имам много въпросителни, но пък не ми се дават всеки месец по 20 лева от скромните ми заработени 50 евро.
Ами пращай през pay pal или други такива. Пак ще има такса, но по-малка
Отговори с цитат
opelcorsa opelcorsa не е онлайн
08.08.2014, 07:06

Smile
Цитат:
Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
За входящи валутни преводи повечето банки имат такса, независимо дали превода е от чужбина или от българска банка. Такава такса нямат ПИБ и ДСК (но май за по-малки суми, трябва да се пита).

Мен Булбанк ме изненада с такса от 4 евро като изпратих пари от моя валутна сметка към друга сметка отново в Булбанк Ако превода беше до друга българска банка, таксата щеше а е 0.6 евро, но за вътрешнобанков превод - 4 евро Идиоти. Ама го пише в тарифата им и няма какво да им кажеш.
Доколкото разбрах от темата тук това не е такса на банката а за SWIFTa т.е не съм платила такса за превода за банката а за използването на посредника, което е идеята на Регламента да се избегне посредничеството и така да се намали бремето над клиента.Ако не съм доразбрала извинявам се.
А Тарифата -да, облягат се на нея, но доклко тя е законосъобразна това е друг въпрос. Освен това имаше и едно правило малко говоря наизуст де че всяка такса трябва да съответства на предоставената услуга и не тр да е прекомерна. Примерно ако аз плащам 10 евро за превод от 10 евро и пак 10 евро за превод до 5000 лв ми се струва че такстата не е достатъчно съобразена и оправдана. Но това вече е много субективно. Предварително ми е ясно за лобито на банките и как съдът им угажда затова знам че може би не е назрял момента, но пък има и съдии на другата страна, така че човек никога не знае.
преди малко просто си направих нова сметка в др. банка и ще закрия моята. ще получавам преводи от ЕС без такса, така ме увериха имам такса месечна за сметката, но е в пъти по-ниска от въпросните 20лева. Просто така изглежда да е по-лесно. Междувременно много ми е любопитно все пак старата ми банка какво ще ми отговори на писмото- в което изрично ги помолих да измислят вариант. После да се чуди човек защо били пред фалити.

За последно променено от opelcorsa : 08.08.2014 в 12:00
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
16.04.2015 16:09 Ипотечен кредит с отрицателна лихва - реалност или лудост? 20
16.04.2015 11:25 Коя е банката с най-евтин международен превод? 127
15.04.2015 22:21 Рефинансиране 17
11.04.2015 19:23 Вярно ли една банка намалила персонала от 1500 на 500 55
08.04.2015 20:56 Уникредит Булбанк...?! 363

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 16:24.