Коя е банката с най-евтин международен превод? - Страница 2 - Форум Инвестор.БГ
Четвъртък, 05 Май 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
vstoykov vstoykov не е онлайн
12.11.2015, 12:42

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Shen Разгледай мнение
Трансферът ще се извърши през "TransferWise". Въпроса ми е в коя банка има най-малка такса за входящ превод в BGN?
Няма нито една българска банка, която да има такса при входящ левов превод!

Такса за входящ превод може да има само, ако валутата е различна от лева.

Някои банки нямат такса за входящ валутен превод при малки суми (вж. ПИБ), а други нямат такса превод и при големи (вж. ПроКредит Банк).

Някои банки нямат такса за входящ превод само при срочните депозити (вж. ЦКБ), а при разплащателни сметки имат.

Ако ползвате TransferWise (т.е. получавате левове в левова сметка!) няма да имате такса за входящ превод - може да ползвате всяка банка.

Имайте предвид, че може да си спестите плащане на месечна такса, като отворите сметка, за която няма месечна такса (в повечето случаи това е сметка с име, различно от „разплащателна сметка“, като някои банки, например Ти БИ Ай Банк, нямат месечна такса и за разплащателните сметки).

Дебитна карта + сметка без никакви месечни такси (и без такса теглене от банкомат на същата банка) предлага Алфа Банк, но трябва да имате 1000 лева за отваряне на такава сметка (после може да ги харчите от картата). Иначе в други банки таксите варират между 0,50 лв и 2 лв месечно, като има и по-високи.

(За юридически лица месечните такси са по-високи.)

За последно променено от vstoykov : 12.11.2015 в 12:46
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
12.11.2015, 12:27

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Shen Разгледай мнение
Здравейте,

Предстои ми да извърша превод от Англия (Lloyds) към една от нашите банки. Трансферът ще се извърши през "TransferWise". Въпроса ми е в коя банка има най-малка такса за входящ превод в BGN?

Благодаря!

Зависи от сумата. В ПИБ до 10 хиляди евро няма такса.После въпроса е да ги прехвърлиш вероятно в другата банка. Там обаче вероятно ще минеш на валутен превод, така че ще е по-добре пак през трансфъра, при който до 3 000 паунда няма такса за ПЪРВИЯ превод. За целта обаче е нужен реферал като този - https://transferwise.com/u/99b04. Ако пък ги обърнеш рискуваш пак дървен курс. Понеже сменям ПИБ-а за Пейпала след като въведоха красивата такса от 0.25 % на транзакция (Пейпал не ми взима такса...), та новата сметка е левова и се наложи да погледна курсовете на банките, освен еврото другото е куче влачи...В случая пак много зависи сумата за да сметнеш коя гимнастика е най-удачна.
Койоте, случил си на жена, но иначе на тоя етап трансфъра е алтернатива, при това безапелационна.Дали за Европа, дали за Щатите.
Тук някой почна ли да предлага SEPA? Обратното броене почна, по-мало от година!
Дотогава алтернативно.
Отговори с цитат
Shen Shen не е онлайн
10.11.2015, 00:02

Начално
Здравейте,

Предстои ми да извърша превод от Англия (Lloyds) към една от нашите банки. Трансферът ще се извърши през "TransferWise". Въпроса ми е в коя банка има най-малка такса за входящ превод в BGN?

Благодаря!
Отговори с цитат
Xman1 Xman1 е онлайн в момента
04.11.2015, 02:19

Начално
Нашите банки си живеят в каменната ера.

Просто нямам думи, не знам дали има изобщо смисъл да описвам глупостите с които се сблъсквам в нашите банки. Не знам до къде ще я докарат, но много лошо действат. Не може основния ти доход да е от разни таксички и комисионни, това просто не е банкиране, това си е чист рекет.

Но да оставим страна загубата на пари, загубата на време е още по съществена. Не искам да чувам за банка, неприятно ми е като ходя там. Все едно отивам на лекар или зъболекар. Знам, че ще загубия време и пари, но трябва да отида, защото нямам друг избор за сега. Вече има повече алтернативи от преди, но не е достатъчно.

Предполагам дори след като SEPA стане задължителна, пак ще измислят нещо, да събират таксички.
Отговори с цитат
vlado64 vlado64 не е онлайн
03.11.2015, 16:30

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Coyote Разгледай мнение
Аз се наших като спечелих аукцион за уредба от немския eBay без да видя, че продавачът не приема PayPal. Сега трябва да видя как да му преведа тези 37.99 евро, че да не ми излезе златна тази уредбичка.

А според банката на продавача Sepa трябва да важи и у нас...
https://transferwise.com . Първият превод дори е без такса
Отговори с цитат
Coyote Coyote не е онлайн
03.11.2015, 13:56

Начално
Не съм сигурен доколко ще е полезно, понеже ходих до офис на Асет Банк и разбрах, че преводът струва 5 евро, само ако имаш сметка там. Иначе беше 30 ли беше, 60 евро ли беше... Нямаше смисъл.

В крайна сметка ги преведе жена ми, която като служител на банка се оказа, че няма такси за превода... Една от малкото й преференции
Отговори с цитат
marto76 marto76 не е онлайн
02.11.2015, 18:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Coyote Разгледай мнение
Аз се наших като спечелих аукцион за уредба от немския eBay без да видя, че продавачът не приема PayPal. Сега трябва да видя как да му преведа тези 37.99 евро, че да не ми излезе златна тази уредбичка.

Странно...
Пиши как си разрешил този казус за инфо - ще бъде полезно!
Отговори с цитат
Coyote Coyote не е онлайн
01.11.2015, 20:52

Начално

Отговори с цитат
бай Промо бай Промо не е онлайн
13.09.2015, 11:33

Начално Отн.: дребни хитринки
Цитат:
Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
Дребни хитринки, ама като знаем че те търгуват с пари и време, ето ти - доход.
Това не са 'дребни хитринки' - разместването на трансакцията във времето и подмяна на характера, както и начисляването на несъществуващи и недължими суапове за времето на трансакцията, особено ако не превиш никакъв чейдж, в ИКТ се нарича изкривяване на трансакцията. Предполагам, че и във финансите се нарича по същия начин.
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
12.09.2015, 13:35

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение
покажи ми ценоразпис на БГ банка дето предлага SEPA ?

Аз не съм виждал
Няма и да видиш до 16 октомври 2016 мисля че беше нещо различно от стандартната тарифа.
Това не означава, че не използват SEPA

http://epc.cbnet.info/content/adherence_database

тук гледаш, кой до къде го е добутал със сепата Вкл. в България
Отговори с цитат
markoci markoci не е онлайн
12.09.2015, 12:24

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
Това не е вярно
Банките ти пускат SEPA, а те чарджват за SWIFT
покажи ми ценоразпис на БГ банка дето предлага SEPA ?

Аз не съм виждал
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
12.09.2015, 11:31

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение

Просто хората вече ползват SEPA която е по-евтина , в БГ само SWIFT има
Това не е вярно
Банките ти пускат SEPA, а те чарджват за SWIFT
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
12.09.2015, 11:28

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
Защото го могат ... и защото няма кой да им набие канчето. По принцип трябва да си благодарен, че не ти начисляват и чейндж и суап когато им даваш пари в брой на каса.
Е, мноу трудно се изчислява, за това. По бесно си е - процент върху внесената сума
Отговори с цитат
markoci markoci не е онлайн
12.09.2015, 11:06

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от kaliniv Разгледай мнение
Не е вярно. Цената на SWIFT е супер ниска. Това е картелно споразомение на БГ банките. В чужбина международен превод във валута различна от Евро е на цена за краен клиент до 3 EUR за фирми с обеми може да падне до 1 EUR.

БГ банковата система е НАЙ НАЙ ужасно скъпата в Европа. Мерсим се с Турция само.
Грешиш , SWIFT си е скъпа система.

Просто хората вече ползват SEPA която е по-евтина , в БГ само SWIFT има
Отговори с цитат
ПИЧ ПИЧ не е онлайн
12.09.2015, 10:59

Начално
Друго неудобство при международни преводи (ако получателя е в България) са високите такси , удържани при получателя на превода.
Да не говорим, че му сервират превода 1-2 дни по клиентската сметка по-късно, а вече сметката на банката е заверена при кореспондента. Дребни хитринки, ама като знаем че те търгуват с пари и време, ето ти - доход.
Отговори с цитат
бай Промо бай Промо не е онлайн
12.09.2015, 10:56

Начално Отн.: ... принцип не мога да разбера
Цитат:
Не, по принцип не мога да разбера защо и за входящ превод събират пари
Защото го могат ... и защото няма кой да им набие канчето. По принцип трябва да си благодарен, че не ти начисляват и чейндж и суап когато им даваш пари в брой на каса.
Отговори с цитат
888 888 не е онлайн
12.09.2015, 10:43

Начално
Тази година ще има ли награда "Банка на годината"?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
03.09.2015, 08:35

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
Да, аз също съм пускала преводи през тях и нямам забележки. Другата седмица ми се налага да пусна един през ОББ, та ще ги тествам и те как са.
Трансфъра или ПИБ?
Отговори с цитат
Mammita Mammita не е онлайн
02.09.2015, 21:58

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Понеже вече редовно ползвам Трансфъра и ми се налага основно през ПИБ да се пускат преводи към Булбанкската им сметка тук, та на гишето изразих подобно съмнение - взимат пари по Суифт, а ги пускат по СЕПА. Момата някак лукаво се опита да отклони моето предположение, та се чудя доколко е възможно да го действат така?
Иначе системата им си бачка перфектно. Превод до Германия пусках миналата седмица, насрещната страна вика след 3-4 дни ще е тук и не вярваше, че на другата сутрин ще са по сметката му, както и стана, разбира се.
По-назад бях давал линк за безплатен първи превод до 3 000 паунда, ето го пак да не се рови - https://transferwise.com/u/99b04.
Да, аз също съм пускала преводи през тях и нямам забележки. Другата седмица ми се налага да пусна един през ОББ, та ще ги тествам и те как са.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
02.09.2015, 10:44

Начално
Цитат:
Важно е да се знае че само БГ банки не прилагат SEPA в Европа. Чехия, Полша и тн отдавна я пуснаха и намалиха цените. То не че БГ банките не я ползват но крият за да държат цените високи! Има картелно споразумение на БГ банките да не пускат СЕПА докато не дойде закона на вратата 2016!

ДСК обхожда през своята майка в Унгария. Взимат ви цена за SWIFT а те пускат през SEPA през Унгария. Да живее България...
Понеже вече редовно ползвам Трансфъра и ми се налага основно през ПИБ да се пускат преводи към Булбанкската им сметка тук, та на гишето изразих подобно съмнение - взимат пари по Суифт, а ги пускат по СЕПА. Момата някак лукаво се опита да отклони моето предположение, та се чудя доколко е възможно да го действат така?
Иначе системата им си бачка перфектно. Превод до Германия пусках миналата седмица, насрещната страна вика след 3-4 дни ще е тук и не вярваше, че на другата сутрин ще са по сметката му, както и стана, разбира се.
По-назад бях давал линк за безплатен първи превод до 3 000 паунда, ето го пак да не се рови - https://transferwise.com/u/99b04.
Отговори с цитат
mussi mussi не е онлайн
02.09.2015, 10:43

Начално
Цитат:
Важно е да се знае че само БГ банки не прилагат SEPA в Европа. Чехия, Полша и тн отдавна я пуснаха и намалиха цените. То не че БГ банките не я ползват но крият за да държат цените високи! Има картелно споразумение на БГ банките да не пускат СЕПА докато не дойде закона на вратата 2016!

ДСК обхожда през своята майка в Унгария. Взимат ви цена за SWIFT а те пускат през SEPA през Унгария. Да живее България...
SEPA ще влезе официално в сила в България на 31,10,2016г, когато е крайният срок поставен от ЕС за въвеждането й.
До тогава ще дерат както могат - само в България банките се издържат от такси и комисионни, а не от търговска дейност както се бият в гърдите, че са ...
02.09.2015, 10:40

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sauron Разгледай мнение
Asset bank-5 eur за суми до 1000,00 eur
Защо ги хвалите за такива цени? Евро превод навсякъде в европа стружа до 2 ЕВРО
Отговори с цитат
kaliniv kaliniv не е онлайн
02.09.2015, 10:39

Начално
Цитат:
Няма евтин превод. Няма мислеща банка. Няма СЕПА. Като се има предвид, че 90% от преводите са до 50К евро, първата която въведе нормален сепа трансфер ще избие рибата, ама - йок!!!

Отговори с цитат
kaliniv kaliniv не е онлайн
02.09.2015, 10:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
Банките няма как да слязат под 5 евро защото доколкото знам системата суифт им събира такса 5 евро на преводче.

Ако си голям клиент може да договоряш индивидуални тарифи но обикновенно са структурирани 5 евро твърда такса плюс процент от сумата за изходящ превод.

Всъщност договорките са за процентчето , колкото с по симпатичен толкова процента е по-малък.
Не е вярно. Цената на SWIFT е супер ниска. Това е картелно споразомение на БГ банките. В чужбина международен превод във валута различна от Евро е на цена за краен клиент до 3 EUR за фирми с обеми може да падне до 1 EUR.

БГ банковата система е НАЙ НАЙ ужасно скъпата в Европа. Мерсим се с Турция само.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
05.05.2016 03:09 Бързите кредити лъжат лекари полицай военни 33
01.05.2016 16:46 Bloomberg TV Bulgaria 134
30.04.2016 01:44 Разплащателна сметка - захранване в евро 8
24.04.2016 18:30 ИП Бенчмарк 160
08.04.2016 11:49 Уникредит Булбанк...?! 410

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 04:51.