Коя е банката с най-евтин международен превод? - Страница 2 - Форум Инвестор.БГ
Четвъртък, 30 Юли 2015
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Грую Груев Грую Груев е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
02.04.2015, 13:18

Thumbs up
Мерси, Жека, много полезен линк, ще го пробвам при следващ повод.
Заслужил
инвеститор
02.04.2015, 13:15

Начално
В ПИБ до 10 хиляди евро няма такса при получаване, малко ли им е от курса да прибират.
Отговори с цитат
vstoykov vstoykov не е онлайн
02.04.2015, 13:05

Начално
Цветан Василев беше писал, че банките прехвърлят своята неефективност на клиентите си. Тоест клиентът плаща за това, че банковите чиновници не искат да намерят начин как да подобрят ефективността на банката (и на банковата система като цяло).

Цитат:
Първоначално изпратено от Цветан Василев
Нашите административно-управленски разходи бяха по-ниски с около два процента от тези за банковата система. Крайният разход за банката се формира от платената лихва плюс разходите за заплати на персонала и издръжката на централата и клоновете. С 600 човека ние управлявахме близо 8 милиарда лева активи. С близо 4 хиляди души една ДСК например управлява 11 милиарда. Ами направете сметка. Аз многократно съм го казвал, но никой не иска да го разбере и да го възприеме това нещо, че тези банки с тромави клонови структури прехвърлят собствената си неефективност върху вложителите си.
Иначе по темата: не знам за изпращане, обаче за получаване разбрах, че ЦКБ дават възможност да си направите сметка в долари (ако ще получавате долари) и да не плащате банкова такса при получаване. Това важи ако сметката е депозитна - при разплащателни сметки има такса. Например правите си едномесечен депозит, получавате по него превод и на датата на падеж теглите доларите без такса на каса. След това ги обменяте в обменно бюро, което ви дава добър курс (ако не ви харесва курса, който ви предлага ЦКБ) за да не се налага да обменяте при неизгоден курс.

За евро е аналогично - правите си депозитна сметка в евро и получавате по нея евро.

Мисля, че ако изтеглите парите преди датата на падеж пак няма такса (но няма и лихва). Прочетете тарифата на банката. И други банки предлагат подобни условия. Четете тарифите и мислете! Много банки предлагат възможност да имате сметки без месечни такси. Но сметката не се казва "разплащателна сметка", въпреки че може да се ползва за нареждане и получаване на преводи (т.е. де факто си е разплащателна сметка). Безплатните сметки са само за физически лица - фирмите винаги си плащат месечните такси.

Не съм го пробвал още, но следващия път мисля да се възползвам.

Един път направих грешка да ползвам левова депозитна сметка в ПроКредит Банк за получаване на долари. Не помислих, че курсът при банката не е най-изгодния. Не платих такса за получаване (някои банки нямат такса за получаване когато получавате преводи по депозитни сметки), обаче ми обмениха доларите в левове по техния курс (а на пазара има по-добри възможности).

За последно променено от vstoykov : 02.04.2015 в 13:16
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
01.04.2015, 21:31

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
Не знам е ли е демоде - ама връши работа.
Прибират 3 процента отгоре и няма превод към сметка.
Това и за 300 хиляди лв ако щеш става.
Отговори с цитат
nasco_3 nasco_3 не е онлайн
01.04.2015, 21:24

Начално
Някой да каже за трансвери над 30 000 лв,то за дребни суми ясно
Отговори с цитат
Императорът Императорът е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
01.04.2015, 19:06

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Пейпал вече е демоде май пред тия.
Не знам е ли е демоде - ама връши работа.
Заслужил
инвеститор
01.04.2015, 18:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
Манете ги тия бамки: умните хора са измислили Пейпалът.
Пейпал вече е демоде май пред тия.
Отговори с цитат
Императорът Императорът е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
01.04.2015, 17:38

Начално
Манете ги тия бамки: умните хора са измислили Пейпалът.
Заслужил
инвеститор
01.04.2015, 15:56

Начално
Така, превод си направих, вместо за 25 през ПИБ мина за 5 лв. както бях споменал.
Потвърждавам отново, че при регистрация през линк първия превод е безплатен, даже в един случай имаха объркване пуснаха и втори гратис. Освен това се оказа, че са стигнали регистрациите и нивото на плащания за бонуса, та и пускат реално кеш по сметките, при мен стигна днес.
Ето отново линк за безплатни преводи, ега не е реклама, освен че е пирон в ковчега на ползвателите на SEPA, а дерящи луди пари като че е 93-та година - https://transferwise.com/u/99b04
Отговори с цитат
marto76 marto76 не е онлайн
18.03.2015, 19:52

Начално
Определено не са Уникредит Булбанк!
Там вече се чудят за каква услуга да ти вдигнат още таксата - много съм разочарован от тяхното поведение!
Отговори с цитат
4i4o_Pay 4i4o_Pay не е онлайн
18.03.2015, 11:55

Начално BGN -> CHF
Трябва да направя превод от левова сметка в Бг, към сметка в шв. франкове на един приятел в Швейцария. Дайте акъл откъде освен сигурно е най-евтино.
Отговори с цитат
Forex Master Forex Master не е онлайн
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 20:54

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
До колкото знам един превод им струва 50 стотинки през Бисера7.
И това е страшно много. Колко струва изпращането на един имейл, което е много по-сложно нещо като технология?
Наивник Наивник е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 19:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
Въпросът е друг! Въпросът е, защо банките и сега използват SEPA, но начисляват разноски за СУИФТ без да ползват СУИФТ?
Защото ги оставяме да си веят байрака.

До колкото знам един превод им струва 50 стотинки през Бисера7. Поправете ме, ако не е така
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 19:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи.

Нали всички сте абсолютно сигурни, че и последният превод на 30.10.2016, ще мине по сегашните тарифи на бамките, а не за няколко цента по SEPA?
Въпросът е друг! Въпросът е, защо банките и сега използват SEPA, но начисляват разноски за СУИФТ без да ползват СУИФТ?
Заслужил
инвеститор
13.03.2015, 19:05

Начално
Вчера пуснах левове от моята банка по обяд, минаха в Булбанк с обединява сетълмент и след час писаха, че парите са при тях. Днес след обяд получателя в Германия каза че са налични при него. На 500 евро 5 лв такса и лев и малко тук междубанковия, но тя се покрива от добрия курс - 1,956. Така превод за 6 лв. стигна за нула време вместо за 24 лв през ПИБ. Поствам реферал линк , с който първия превод при регистрация е безплатен до 3000 паунда.
https://transferwise.com/a/99b04, ако го изтрият пишете на лично.
Остава да видя дали работи при трима с превод над 200 паунда и дали връщат 100 паунда. Незнам как е въпроса ако се пращат само до мейла,. Долния сайт май няма превод от лева?
Отговори с цитат
Ку-Ку Ку-Ку не е онлайн
11.03.2015, 16:29

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Някой да е ползвал Transfewise?
Да, ползвам съм го и работи отлично. Currency Fair е друга подобна услуга, която ползвам интензивно, преводите излизат малко по-евтино от тези на Transferwise.

https://www.currencyfair.com
Отговори с цитат
4ervenasgan 4ervenasgan не е онлайн
11.03.2015, 16:24

Начално
Крайният срок за страните от еврозоната за изпълнение на кредитните преводи и директни дебити в съответствие с определените в Регламента изисквания е най-късно от 1 февруари 2014 г., а за държавите извън еврозоната - най-късно от 31 октомври 2016 г. или до една година след приемането на еврото, ако това стане преди тази дата. След тези дати съществуващите национални схеми за кредитни преводи и директни дебити в евро ще бъдат заменени от техните SEPA алтернативи.

Нали всички сте абсолютно сигурни, че и последният превод на 30.10.2016, ще мине по сегашните тарифи на бамките, а не за няколко цента по SEPA?
Не?
Наивници.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 16:16

Начално
Някой да е ползвал Transfewise?
Отговори с цитат
Наивник Наивник е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 15:07

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
Банките в БГ използват SEPA. Проблемът е, че крият това от клиентите си и ги дръстят все едно не използват SEPA а обичайните преводи през СУИФТ. Доводите, че БГ не била част от еврозоната са за офце, а не за нормално умствено развити хора... Крайно време е разните там организации на потребителите да се стегнат и да заведат едно дело срещу БНБ, защото това е работа на БНБ! България е част от споразумението за SEPA и трябва да изпълнява поетите задължения.
Да си стиснем веднъж ръцете с теб
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 15:07

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
Банките са ни шибалници. Иначе им ходим с фланелки аз "ЛОВЕ" шибаната банка. Как пък никоя банка не се сети да си помисли по сериозно за SEPA
Банките в БГ използват SEPA. Проблемът е, че крият това от клиентите си и ги дръстят все едно не използват SEPA а обичайните преводи през СУИФТ. Доводите, че БГ не била част от еврозоната са за офце, а не за нормално умствено развити хора... Крайно време е разните там организации на потребителите да се стегнат и да заведат едно дело срещу БНБ, защото това е работа на БНБ! България е част от споразумението за SEPA и трябва да изпълнява поетите задължения.
Заслужил
инвеститор
11.03.2015, 12:47

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sauron Разгледай мнение
най евтини са валутните преводи в INTERNATIONAL ASSET BANK AD според мен
Все още ли са ИА?
В ПИБ 2 евро и още 10 Суифт и става дявол на магаре...
Отговори с цитат
sauron sauron не е онлайн
17.12.2014, 15:25

Начално
най евтини са валутните преводи в INTERNATIONAL ASSET BANK AD според мен
17.12.2014, 09:52

Начално
Не съм особено вещ по банковите операции, но искам само да споделя, че до момента с тази платформа съм спестил 482 паунда за рамките на досегашните ми транзакции и нужди и повече няма да поглеждам назад
Отговори с цитат
Дебнем на замаушка Дебнем на замаушка не е онлайн
17.12.2014, 08:00

Начално
Има един проблем с transferwise, обаче - често, когато се прави превод за депозит в чужда банка или пък прехвърляне на сума към чужд посредник, има условие нареждането да се извършва от/към сметка, която е на името на титуляра. Което се оказва, че не е случая с transferwise. Излиза, че тransferwise е готино за търговия онлайн или размятане на кинти между приятели/роднини, но не и за истински превод...
Отговори с цитат
ukstudent ukstudent не е онлайн
17.12.2014, 07:55

Начално
Абсолютно съгласен за перфектната работа на платформата https://transferwise.com/u/1b05a Намерих я напук на всички банкови служители, които ми казваха че няма по-евтин трансфер на пари, от този който ми предлагат. Е не само, че има .. а става бързо и буквално за стотинки. Признавам, че бях скептично настроен в началото, но това беше преди да разговарям с поддръжката им, да попрочета във форумите за отзвивите и преди да прехвърля първата си сума. Оттогава съм им вечен фен
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
23.07.2015 15:52 een lange Sohne horloges 0
17.07.2015 22:15 ОББ+Пощенска=ВЛ? 29
16.07.2015 22:37 Коя е банката с най-евтин международен превод? 135
16.07.2015 19:02 Интернет банкиране - коя банка да избера ? 228
11.07.2015 21:45 Забрана на кеша 36

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 20:07.