Сряда, 16 Април 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
fingerman fingerman не е онлайн
20.11.2012, 04:00

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
Тегли им една сложили са си такса.

Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
Много хубава тема, тъкмо търсих банка с ниски такси за преводи в чужбина. Не се надявах да намеря с под 10 -12 Евро, но ето че тая ИАБ се оказва с 5 Евро, поне на хартия и такса 1 лв за картова сметка, иначе няма такса за сметката. Живее се с тая такса, в Германия са ми взимали по 6.90 Евра на месец. Въпросът в тая банка обаче с онлайн банкирането не е уреден - може да се окаже по-висока таксичката. Цена - "по договаряне".

ЦКБ са с голямата брадва по всичко, най-неизгоден лихвен процент при кредити и т.н. 15 Евро е таксата през онлайн банкиране за обикновен превод в чужда банка -на касата повече. Обаче интернет банкирането им е още скъпо - искат електронен подпис, който е към 60 лв на година. ПИБ и ДСК нямат нужда от такъв, при ПИБ дават генераторче на кодове за около 10-15 лв, което е вечно.

Имам въпрос по една новост за мен. Каква е хватката при преводи по тая система RINGS - включва ли тя чуждестранни банки. ЦКБ и ПИБ взимат по 20 лв., ИАБ по 15?
Отговори с цитат
msimov msimov не е онлайн
14.09.2012, 12:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
На тях едното ЕГН и адрес им са достатъчни
От централна кооперативна съм доболен. Без изискване за наличност по сметката. Без месечна такса обслужване.

Но и те са хитри. Влиза един за обикновен превод между банки в страната няма сметка и го одраха с 3.50лв А ако си откриеш сметка е 1.50лв превода. Хитри са не му и казаха, че ако си открие сметка е два пъти по-евтино.
Заслужил
инвеститор
14.09.2012, 10:44

Начално
Цитат:

Виж как са в Централна кооперативна банка е там нямат месечна такса за поддръжка на сметката нито изискване да има 5 лева в нея.
На тях едното ЕГН и адрес им са достатъчни
Отговори с цитат
14.09.2012, 09:20

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Тегли им една сложили са си такса.

14.09.2012, 09:12

Начално
Цитат:
само по спестовен влог няма такса месечно обслужване като гледам, а за такива сезонни преводи е идеален
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 19:56

Начално
Цитат:
А не съм съгласен по мое време нямаше месечна такса за обслужване на сметката в Интернешанъл асет банк и не вярвам да има и сега.
http://www.iabank.bg/uploads/editor/...02011%20FL.pdf

Страница 4
Отговори с цитат
13.09.2012, 17:06

Начално
Цитат:
Предвид, че ще я ползвам "сезонно" ще стигна и до закриването.
Не ме кефят месечни такси, като забравиш за тая сметка и стане 100 лв. задължение да те търсят събирачи. В случая и там, както и навсякъде другаде има месечна такса за разплащателната.
Но странно как при други има по 10 евро Суифт, тука не.
Едни могат, други не.
А не съм съгласен по мое време нямаше месечна такса за обслужване на сметката в Интернешанъл асет банк и не вярвам да има и сега.
13.09.2012, 17:04

Начално
Цитат:
Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.
Преди години нямаше никакво изискване да има каквато и да било наличност в сметката. Ако има такова нещо значи са променили нещо.

Централна кооперативна банка е те нямат задължение да има каквото и да било в сметката и откриването на сметка е безплатно. Питай ги и тях.

Това са за мен двете банки само те които са най-изгодни поне за мен.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 17:03

Начално
Цитат:
Откриваш си сметка и никога не я закриваш. Аз имам сметки там кой знае от преди колко години всякаква валута няма почти нищо в сметките до 1 лев примерно.

5 Евро толкова.
Предвид, че ще я ползвам "сезонно" ще стигна и до закриването.
Не ме кефят месечни такси, като забравиш за тая сметка и стане 100 лв. задължение да те търсят събирачи. В случая и там, както и навсякъде другаде има месечна такса за разплащателната.
Но странно как при други има по 10 евро Суифт, тука не.
Едни могат, други не.
Отговори с цитат
13.09.2012, 16:59

Начално
Цитат:
Та така, звъннах им в централата, казаха 5 евро до 1 000 евро, но ако не си клиент още 20 евро. Гледам откриването безплатно, закриване до 12 месеца е 5 лв., за после не се види у тарифата и искат поне 5 единици налични.
Клоновата мрежа нещо не се намира в сайта, ама горе-долу се ориентирахме по телефона.
Откриваш си сметка и никога не я закриваш. Аз имам сметки там кой знае от преди колко години всякаква валута няма почти нищо в сметките до 1 лев примерно.

5 Евро толкова.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 16:56

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
Хора, не трябва да си клиент на банката 5 евро е таксата за физическо лице, с обикновен вальор - 2 работни дни, суифт не се плаща, отново казвам - това е до 1000 евро превод
Отговори с цитат
faberge faberge не е онлайн
13.09.2012, 14:16

Начално
Цитат:
Влизаш. Откриваш си сметка в съответната валута. попълваш там къде изпращаш с всички подробности. И да, не вярвам да ти вземат повече от 5 евро.

И наистина преди години имаха безплатно до 50$ превеждане в чужбина. Ама безплатно пише служителката и нито стотинка не взима за това. Сега не знам може да е отпаднало безплатното не мога да потвърдя.

Обади им се и ги питай колко им е таксата но мисля, че е това 5 евро всичко.
Хора, не трябва да си клиент на банката 5 евро е таксата за физическо лице, с обикновен вальор - 2 работни дни, суифт не се плаща, отново казвам - това е до 1000 евро превод
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 14:14

Начално
Да де, това и реших да им звънна.
Мерси за съдействието!
Отговори с цитат
13.09.2012, 14:11

Начално
Цитат:
Де факто влизам в клона, казвам им че искам да пращам кинти, взимат всичко на всичко 5 евро и дим да ме няма?
Влизаш. Откриваш си сметка в съответната валута. попълваш там къде изпращаш с всички подробности. И да, не вярвам да ти вземат повече от 5 евро.

И наистина преди години имаха безплатно до 50$ превеждане в чужбина. Ама безплатно пише служителката и нито стотинка не взима за това. Сега не знам може да е отпаднало безплатното не мога да потвърдя.

Обади им се и ги питай колко им е таксата но мисля, че е това 5 евро всичко.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 14:06

Начално
Цитат:
Няма такса за да им станеш клиент. Нито сметка в лева нито във валута трябва да има минимален остатък в нея няма и такса поддържане месечна на сметките.
Де факто влизам в клона, казвам им че искам да пращам кинти, взимат всичко на всичко 5 евро и дим да ме няма?
Отговори с цитат
13.09.2012, 13:31

Начално
Цитат:
Проблемът е, че вероятно трябва да си им клиент?
Отделно предполагам не са самаряни като онова ИП де поема комисиони и 10 евро Суифт си е отделно от 5 евро?
Няма такса за да им станеш клиент. Нито сметка в лева нито във валута трябва да има минимален остатък в нея няма и такса поддържане месечна на сметките.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 13:24

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от faberge Разгледай мнение
беше, сега до 1000 евро - таксата е 5Е
Проблемът е, че вероятно трябва да си им клиент?
Отделно предполагам не са самаряни като онова ИП де поема комисиони и 10 евро Суифт си е отделно от 5 евро?
Отговори с цитат
faberge faberge не е онлайн
13.09.2012, 13:08

Начално
Цитат:
Каквито и операции за превод да правиш се съмнявам, че ще намериш по добре от Интернешънъл Асет Банк

До определена сума 50$ или 50 евро мисля, че ги изпращат безплатно. Преди години изморих една служителка пусках по 3 превода по 50$ всяка седмица.
беше, сега до 1000 евро - таксата е 5Е
Отговори с цитат
13.09.2012, 13:02

Начално
Цитат:
Някой с оптимален вариант за превод/захранване в ИНГ в Холандия?
Каквито и операции за превод да правиш се съмнявам, че ще намериш по добре от Интернешънъл Асет Банк

До определена сума 50$ или 50 евро мисля, че ги изпращат безплатно. Преди години изморих една служителка пусках по 3 превода по 50$ всяка седмица.
Заслужил
инвеститор
13.09.2012, 12:55

Начално
Някой с оптимален вариант за превод/захранване в ИНГ в Холандия?
Отговори с цитат
Стари 13.06.2012, 02:28
JackDaniels
Това съобщение беше изтрито от Nikola. Причина: Състоянието на потребителя се влошава. :(
Стари 13.06.2012, 00:29
ImBe
Това съобщение беше изтрито от Nikola.
Стари 11.06.2012, 20:59
syn4y1
Това съобщение беше изтрито от Andi11.
Стари 11.06.2012, 20:42
SunOfSky
Това съобщение беше изтрито от ivandavidov. Причина: Този потребител прави спам!!!
marin1 marin1 не е онлайн
11.06.2012, 20:22

Exclamation Кореспондентни банки
Цитат:
Първоначално изпратено от nisa Разгледай мнение
не става въпрос за физическо лице а за фирма и ясно че няма да е безплатно просто търся каде са най добри условията. В Райфайзен ми казаха 0.07% мин 5 евро което излиза че е по евтино от Алфата.
Виж коя банка в БГ е кореспондент на банката на твоите партньори в Китай
Но трябва да питаш ниво - над фронт деск - в смисъл девойките дето са по гишетата ако им зададеш такъв въпрос ще мигат на парцали .................
Имал съм случаи, при този въпрос, и на доста по-високо ниво пак да са мигали на парцали
Отговори с цитат
nisa nisa не е онлайн
11.06.2012, 20:10

Начално
не става въпрос за физическо лице а за фирма и ясно че няма да е безплатно просто търся къде са най добри условията. В Райфайзен ми казаха 0.07% мин 5 евро което излиза че е по евтино от Алфата.

За последно променено от nisa : 12.06.2012 в 01:02
Отговори с цитат
Kiro Kiro не е онлайн
Заслужил
инвеститор
11.06.2012, 19:43

Начално
Това за Алфа банк е интересно, но как е въпроса от нея към чужда банка.
Отговори с цитат
spas65 spas65 не е онлайн
11.06.2012, 19:38

Начално
Истината е в Алфабанк,до 100 евро няма никъкви такси.Можете всеки ден да превеждате по 100 евро и няма да ви обложат с никъкви такси а над 100 до 10000 е 10 евро ако получаваш от чужбина
Отговори с цитат
investor4fun investor4fun не е онлайн
11.06.2012, 19:07

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nisa Разгледай мнение
не разбирам за какви илиенци или пране на пари говорим така че моля сериозно работя с една китайска фирма и трябва да си открия сметка за да ми плащат но не мога да се ориентирам в морето от банки и тарифи
Ако е за физическо лице ЦКБ или ПИБ. За фирми мисля, че няма безплатни входящи преводи.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
11.04.2014 16:44 Мнения и впечатления КТБ и предлаганите депозити 256
31.03.2014 21:37 Затъване със задължения към 2 банки 79
31.03.2014 19:54 Заем без трудов договор ? 18
27.03.2014 14:33 Продажба на задължения 0
27.03.2014 14:25 Продажба на задължения 0

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 07:15.