Коя е банката с най-евтин международен превод? - Страница 2 - Форум Инвестор.БГ
Сряда, 10 Февруари 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
markoci markoci е онлайн в момента
12.09.2015, 13:24

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
Това не е вярно
Банките ти пускат SEPA, а те чарджват за SWIFT
покажи ми ценоразпис на БГ банка дето предлага SEPA ?

Аз не съм виждал
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
12.09.2015, 12:31

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение

Просто хората вече ползват SEPA която е по-евтина , в БГ само SWIFT има
Това не е вярно
Банките ти пускат SEPA, а те чарджват за SWIFT
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
12.09.2015, 12:28

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
Защото го могат ... и защото няма кой да им набие канчето. По принцип трябва да си благодарен, че не ти начисляват и чейндж и суап когато им даваш пари в брой на каса.
Е, мноу трудно се изчислява, за това. По бесно си е - процент върху внесената сума
Отговори с цитат
markoci markoci е онлайн в момента
12.09.2015, 12:06

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от kaliniv Разгледай мнение
Не е вярно. Цената на SWIFT е супер ниска. Това е картелно споразомение на БГ банките. В чужбина международен превод във валута различна от Евро е на цена за краен клиент до 3 EUR за фирми с обеми може да падне до 1 EUR.

БГ банковата система е НАЙ НАЙ ужасно скъпата в Европа. Мерсим се с Турция само.
Грешиш , SWIFT си е скъпа система.

Просто хората вече ползват SEPA която е по-евтина , в БГ само SWIFT има
Отговори с цитат
ПИЧ ПИЧ не е онлайн
12.09.2015, 11:59

Начално
Друго неудобство при международни преводи (ако получателя е в България) са високите такси , удържани при получателя на превода.
Да не говорим, че му сервират превода 1-2 дни по клиентската сметка по-късно, а вече сметката на банката е заверена при кореспондента. Дребни хитринки, ама като знаем че те търгуват с пари и време, ето ти - доход.
Отговори с цитат
бай Промо бай Промо не е онлайн
12.09.2015, 11:56

Начално Отн.: ... принцип не мога да разбера
Цитат:
Не, по принцип не мога да разбера защо и за входящ превод събират пари
Защото го могат ... и защото няма кой да им набие канчето. По принцип трябва да си благодарен, че не ти начисляват и чейндж и суап когато им даваш пари в брой на каса.
Отговори с цитат
888 888 не е онлайн
12.09.2015, 11:43

Начално
Тази година ще има ли награда "Банка на годината"?
Отговори с цитат
Jekata Jekata е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
03.09.2015, 09:35

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Mammita Разгледай мнение
Да, аз също съм пускала преводи през тях и нямам забележки. Другата седмица ми се налага да пусна един през ОББ, та ще ги тествам и те как са.
Трансфъра или ПИБ?
Отговори с цитат
Mammita Mammita не е онлайн
02.09.2015, 22:58

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
Понеже вече редовно ползвам Трансфъра и ми се налага основно през ПИБ да се пускат преводи към Булбанкската им сметка тук, та на гишето изразих подобно съмнение - взимат пари по Суифт, а ги пускат по СЕПА. Момата някак лукаво се опита да отклони моето предположение, та се чудя доколко е възможно да го действат така?
Иначе системата им си бачка перфектно. Превод до Германия пусках миналата седмица, насрещната страна вика след 3-4 дни ще е тук и не вярваше, че на другата сутрин ще са по сметката му, както и стана, разбира се.
По-назад бях давал линк за безплатен първи превод до 3 000 паунда, ето го пак да не се рови - https://transferwise.com/u/99b04.
Да, аз също съм пускала преводи през тях и нямам забележки. Другата седмица ми се налага да пусна един през ОББ, та ще ги тествам и те как са.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
02.09.2015, 11:44

Начално
Цитат:
Важно е да се знае че само БГ банки не прилагат SEPA в Европа. Чехия, Полша и тн отдавна я пуснаха и намалиха цените. То не че БГ банките не я ползват но крият за да държат цените високи! Има картелно споразумение на БГ банките да не пускат СЕПА докато не дойде закона на вратата 2016!

ДСК обхожда през своята майка в Унгария. Взимат ви цена за SWIFT а те пускат през SEPA през Унгария. Да живее България...
Понеже вече редовно ползвам Трансфъра и ми се налага основно през ПИБ да се пускат преводи към Булбанкската им сметка тук, та на гишето изразих подобно съмнение - взимат пари по Суифт, а ги пускат по СЕПА. Момата някак лукаво се опита да отклони моето предположение, та се чудя доколко е възможно да го действат така?
Иначе системата им си бачка перфектно. Превод до Германия пусках миналата седмица, насрещната страна вика след 3-4 дни ще е тук и не вярваше, че на другата сутрин ще са по сметката му, както и стана, разбира се.
По-назад бях давал линк за безплатен първи превод до 3 000 паунда, ето го пак да не се рови - https://transferwise.com/u/99b04.
Отговори с цитат
mussi mussi е онлайн в момента
02.09.2015, 11:43

Начално
Цитат:
Важно е да се знае че само БГ банки не прилагат SEPA в Европа. Чехия, Полша и тн отдавна я пуснаха и намалиха цените. То не че БГ банките не я ползват но крият за да държат цените високи! Има картелно споразумение на БГ банките да не пускат СЕПА докато не дойде закона на вратата 2016!

ДСК обхожда през своята майка в Унгария. Взимат ви цена за SWIFT а те пускат през SEPA през Унгария. Да живее България...
SEPA ще влезе официално в сила в България на 31,10,2016г, когато е крайният срок поставен от ЕС за въвеждането й.
До тогава ще дерат както могат - само в България банките се издържат от такси и комисионни, а не от търговска дейност както се бият в гърдите, че са ...
02.09.2015, 11:40

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sauron Разгледай мнение
Asset bank-5 eur за суми до 1000,00 eur
Защо ги хвалите за такива цени? Евро превод навсякъде в европа стружа до 2 ЕВРО
Отговори с цитат
kaliniv kaliniv не е онлайн
02.09.2015, 11:39

Начално
Цитат:
Няма евтин превод. Няма мислеща банка. Няма СЕПА. Като се има предвид, че 90% от преводите са до 50К евро, първата която въведе нормален сепа трансфер ще избие рибата, ама - йок!!!

Отговори с цитат
kaliniv kaliniv не е онлайн
02.09.2015, 11:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
Банките няма как да слязат под 5 евро защото доколкото знам системата суифт им събира такса 5 евро на преводче.

Ако си голям клиент може да договоряш индивидуални тарифи но обикновенно са структурирани 5 евро твърда такса плюс процент от сумата за изходящ превод.

Всъщност договорките са за процентчето , колкото с по симпатичен толкова процента е по-малък.
Не е вярно. Цената на SWIFT е супер ниска. Това е картелно споразомение на БГ банките. В чужбина международен превод във валута различна от Евро е на цена за краен клиент до 3 EUR за фирми с обеми може да падне до 1 EUR.

БГ банковата система е НАЙ НАЙ ужасно скъпата в Европа. Мерсим се с Турция само.
Отговори с цитат
4i40 4i40 е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
16.07.2015, 14:19

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
Банките няма как да слязат под 5 евро защото доколкото знам системата суифт им събира такса 5 евро на преводче.

Ако си голям клиент може да договоряш индивидуални тарифи но обикновенно са структурирани 5 евро твърда такса плюс процент от сумата за изходящ превод.

Всъщност договорките са за процентчето , колкото с по симпатичен толкова процента е по-малък.
Ще чакаме руската система за преводи....
Отговори с цитат
markov markov не е онлайн
Заслужил
инвеститор
16.07.2015, 14:00

Начално

Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
16.07.2015, 13:36

Начално
Няма евтин превод. Няма мислеща банка. Няма СЕПА. Като се има предвид, че 90% от преводите са до 50К евро, първата която въведе нормален сепа трансфер ще избие рибата, ама - йок!!!
Отговори с цитат
sauron sauron не е онлайн
16.07.2015, 13:10

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Лозанова Разгледай мнение
И аз ще си позволява да похваля Тексим Банк за преводите - 9 eur
Asset bank-5 eur за суми до 1000,00 eur
16.07.2015, 12:52

Thumbs up
И аз ще си позволява да похваля Тексим Банк за преводите - 9 eur
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
13.05.2015, 10:38

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
Тексимбанк!
Аз съм много доволен, 9 ойро SHA превод, дадоха ми супер курс от 1.9568 за покупка на ойрота. След 2 дни вальор. Като цяло, тази банка ми направи доста добро впечатление.
Зависи и сумата предполагам, при тия курса е под фиксинга, .5113, за хиляда лева превод - 5 лв. Пускам пак линк за първи безплатен превод до към 8 хиляди лева - https://transferwise.com/u/99b04.
Отговори с цитат
polina polina не е онлайн
05.05.2015, 10:30

Начално
ами те не са ли таксите почти еднакви?
Отговори с цитат
XY XY не е онлайн
16.04.2015, 11:25

Начално
Тексимбанк!
Аз съм много доволен, 9 ойро SHA превод, дадоха ми супер курс от 1.9568 за покупка на ойрота. След 2 дни вальор. Като цяло, тази банка ми направи доста добро впечатление.

За последно променено от XY : 16.04.2015 в 11:27
Отговори с цитат
Lupus Lupus не е онлайн
15.04.2015, 10:55

Начално
На мен ми предстои превод на сума в САЩ и се чудя през коя банка ще излезе най-евтино.
Отговори с цитат
dobri dobri не е онлайн
02.04.2015, 19:44

Начално
Цитат:
Ще си позволя да добавя в темата и едно: Коя е банката с най евтин международен входящ превод?

Може с този проблем да не сте се срещали, но да знаете - съществува!!!!
http://www.procreditbank.bg/uploads/...te_clients.pdf

Прокредит няма такса за входящ превод нито при физически, нито при юридически лица. Линка е към тарифата за физически лица - страница 10.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
10.02.2016 17:27 БГ банка с електронно договаряне на валутен курс 0
10.02.2016 10:33 Пробвали ли сте някой немски ИП 7
09.02.2016 15:10 Пробвали ли сте някой немски ИП 0
09.02.2016 13:52 Bloomberg TV Bulgaria 108
04.02.2016 09:19 Фирмена сметка за преводи от чужбина 6

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 19:42.