Златни монети - Страница 185 - Форум Инвестор.БГ
Петък, 29 Април 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Bobi75
17.02.2008, 09:52

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от monopola
Дупките е точно 16 грама. Имепраторе рагледах то монетите в фотофорумът - има интересни монети. Браво! Вики друг форум май няма. То и този не е за нумизматика, ама айде. Нумизматиката не е да купуваш монети, непиапни от човешка ръка и продавани в банка, като единствено гледаш да не свърши тиража.
Това дето ние ти го пишем е по скоро кой преваил, той заварил. Да знаеш от мен че съвремнните български монети, дори и най малотиражните могат да се използват само за допълване на колекция, да кажем "трета българска държава". Ако това ти стане интересно като хоби, ще видиш как съвсем скоро няма да те интересува много златния лев и т.н., а съвсем други парички
Поздрави

10 grama e
Отговори с цитат
monopola monopola не е онлайн
17.02.2008, 09:35

Начално
Дупките е точно 16 грама. Имепраторе рагледах то монетите в фотофорумът - има интересни монети. Браво! Вики друг форум май няма. То и този не е за нумизматика, ама айде. Нумизматиката не е да купуваш монети, непиапни от човешка ръка и продавани в банка, като единствено гледаш да не свърши тиража.
Това дето ние ти го пишем е по скоро кой преваил, той заварил. Да знаеш от мен че съвремнните български монети, дори и най малотиражните могат да се използват само за допълване на колекция, да кажем "трета българска държава". Ако това ти стане интересно като хоби, ще видиш как съвсем скоро няма да те интересува много златния лев и т.н., а съвсем други парички
Поздрави
Отговори с цитат
Императорът Императорът е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
17.02.2008, 09:29

Начално
То може да пише всичко, Вики, ама 10 грама са си 10 грама. Не мерил мисля лично, но е доста по-лека от другите ми - и по малка и по-тънка.
17.02.2008, 08:35

Начално
ИМПЕРАТОРЕ, благодаря ти от сърце, но виждам едно разминаване в един параметър. В сайта на БНБ пиши, че теглото на Новото хилядолетие, на монетката с три дупки, е 33,63 гр., а ти ми казваш, че е 10 гр. Как така? И да питам още - дайте ми и други форуми, в нета не успях да намеря никой друг. Ами чао, момчета, довечера пак ще вляза
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
16.02.2008, 21:57

Начално
И Монополов - ще си дам Златният Български кинт точното толкова доброволно, колкото Джаба би дал замразеният Хан Соло - можеш да ко изтръгнеш само от моите вкопчени в него и вкочанени и мъртви пръсти... ;-)
Просто аз Императорът - и 1700 кинта не значат за мен кой знае какво - поне сравнени с удоволствието да се кефя на Кинтът и да дъхам върху него и да гледам как дъхът ми се изпарява и да си го връткам по плотът на масата, слушайки с наслада мелодичният му звън... ;-)
Заслужил
инвеститор
16.02.2008, 21:49

Начално
Мале-мале - Валю - как така умрял и пак си се? Сериозно това ли и как така ?

Вики - ето ти пълните данни -
60 год. от спасяването на Българските евреи - диаметър 38.61мм, тегло 23.33 гр, проба 925, тираж 2 000
Златен Български лев - диаметър 24.5 мм, тегло 15.55 гр, проба 999, тираж 2000
Ново хилядолетие - диаметър 34 мм, тегло 10 гр, проба 925, тираж 6 000
Свети Георги Победоносец - диаметър 24 мм, тегло 8.64 гр, проба 999, тираж 1500.

Монополов - не това всички монети, които имам - виж профилът ми във Фотофорумът - имам много - общо може би към 40 сребърни и 10-тина златни. Имам си разбира се и малката Свети Георги - и Селянката с Лапето (пълната серия) и Двамата Братя и пълната серия Съкровищата на България и... бе не ми се изброяват всичките... :-)

Вики - ний в тоя форум не нумизмати, ний инвеститори. Дявол ги знай де се сбират нумизматите, ако се някъде - ний през 2-3 месеця се сбираме в някое заведение да похапнем, да се понасмучем с кой каквото обича да и да говорим за основно три неща - кинти, мангизи и инвестиции ;-)
16.02.2008, 21:37

Начално
Импе,

това ли са всички монети който имаш. Идеята на въпроса ми е - събираш ли всъщност монети или по скоро купуваш само най ценните. И айде дай го тоя златен лев! 1700 пъти номинала ти давам
Отговори с цитат
viktoria1 viktoria1 не е онлайн
16.02.2008, 21:29

Начално
ИМПЕРАТОРЕ, би ли ми казал какви са размерите, т.е. диаметрите на 4-те монети от твоята колекция. Не можах от никъде да ги разбера. Благодаря ти. Колекцията ти е супер. Аз съм от Варна, да ми кажете къде в София се събирате, къде има клубове на нумизмати и колекционери. Искам и да помоля, който желае да ми каже от кой град е.
Отговори с цитат
valentin milkov valentin milkov не е онлайн
16.02.2008, 15:05

Начално
ИМПЕРАТОРЕ, поздравявам те за личната ти колекция. Много е красива. Навремето и аз я имах, но след като умрях и отново се върнах в света на хората, реших да издам книга за това какво преживях и се наложи да си продам колекцията. Сега я събирам наново. Отново започвам от нулата. Аз не искам твоя Златен лев, той си е само твой. Офертата ми е към всички колеги - и инвеститори, и нумизмати. Все някой може да има в повече Златни лева или да е склонен да продава. А 1600 кинта си е прилична цена, отговаряща на търсенето на пазара. А и гръцката библия струва парички. 1600 лв.!!!
Отговори с цитат
ivan_will ivan_will не е онлайн
16.02.2008, 14:58

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от GALBA
Цитат:
Първоначално изпратено от ivan_will
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/thumb/8/80/IvanAsen2-pechat.png/118px-IvanAsen2-pechat.png

Някой знае ли повече за тази монета? Колко и е цената? Рядка ли е?
Цени ли се от колекционерите? ....

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...en2-pechat.png
Аз не познавам такава монета ,ако това е печат на Ivan Asen 2-,то това животно ще да е много скъпо и се намира вероятно в някоя частна колекция далеч от България, а ако е тук,да не би да е при теб?:-),щом носиш неговото име.:-)Надписът в ляво е (IW)на ИВАН АСЕН 2.В тази област не съм специалист.
Монетата(не печата) за която става въпрос е със същия лик както и печата! На гърба и има множество малки точки. тънка е колкото пендара!

Явно никой не знае за какво става дума или все още не се е появил компетентния колекционер, който да помогне
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
16.02.2008, 14:17

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от GALBA
Цитат:
Първоначално изпратено от Императорът
Така по съм съгласен - 1500 броя са си 1500 броя - ако ще колекционерите милионерини в светът да са 15 000 000 броя. ;-)

А Селянката с Лапето все още се намира в Бамката.
...и е тираж 2000бр.и ако не си колекционер, а само инвеститор просто ги изкупи :-)
Ще ми излезе много сосно, много трудоемко и много времеемко... ;-)
16.02.2008, 14:01

Начално
Цитат:
Така по съм съгласен - 1500 броя са си 1500 броя - ако ще колекционерите милионерини в светът да са 15 000 000 броя. ;-)

...и е тираж 2000бр.и ако не си колекционер, а само инвеститор просто ги изкупи :-)
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
16.02.2008, 13:57

Начално

16.02.2008, 13:54

Начално
Цитат:
Драги приятелю Галбов - забавно е, че наричаш монета, от която съществуват само 1500 или 2 000 броя в светът "достъпна за всеки".

Валю Милков - днес веч достатъчно ме изкушаваха - и на теб не си давам Легендарният Златен Кинт... ;-)

Така де - що за Император ще бъда без Златният си Кинт?

1000лв. майка с дете 16,88889г. AU 900 от 1981г. тираж 2000бр .все още можеш да намериш на прилична цена,ако е свършила в банката
за около750лв. можеш да намериш

Св.Георги 2007г. 8,64гр. AU 999 тираж 1500 намира се трудно на 1200лв.,но по-подходяща за подарък.

"достъпна за всеки".-пропуснал съм "колекционер който би желал да я има и има финасова възможност"
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
16.02.2008, 13:47

Начално
Ля-я-ля-ля-ля-я-я-ля... ;-);-);-)

Заслужил
инвеститор
16.02.2008, 13:33

Начално
Драги приятелю Галбов - забавно е, че наричаш монета, от която съществуват само 1500 или 2 000 броя в светът "достъпна за всеки".

Валю Милков - днес веч достатъчно ме изкушаваха - и на теб не си давам Легендарният Златен Кинт... ;-)

Така де - що за Император ще бъда без Златният си Кинт?
16.02.2008, 13:05

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от valentin milkov
Здравейте, колеги. Купувам най-известната монета на планетата Земя - Златния лев. Давам 1600 лв. Мисля, че това е съвсем реална и човешка цена. Всичко над тази цена е истерия и надежди, че един ден ще продадеш тази монета на известен европейски колекционер и ще си купиш кола, както писа Виктория. Ако някой реши да продава да ми пише на мейла voi.2002@abv.bg Като бонус получава и една библия на гръцки език от 1902 год. джобен формат, 430 стр., доста ценна.
Надявам се понеделник ,вторник да имаш отговор.
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
16.02.2008, 12:50

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ivan_will
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/thumb/8/80/IvanAsen2-pechat.png/118px-IvanAsen2-pechat.png

Аз не познавам такава монета ,ако това е печат на Ivan Asen 2-,то това животно ще да е много скъпо и се намира вероятно в някоя частна колекция далеч от България, а ако е тук,да не би да е при теб?:-),щом носиш неговото име.:-)Надписът в ляво е (IW)на ИВАН АСЕН 2.В тази област не съм специалист.
Отговори с цитат
valentin milkov valentin milkov не е онлайн
16.02.2008, 12:48

Начално
Здравейте, колеги. Купувам най-известната монета на планетата Земя - Златния лев. Давам 1600 лв. Мисля, че това е съвсем реална и човешка цена. Всичко над тази цена е истерия и надежди, че един ден ще продадеш тази монета на известен европейски колекционер и ще си купиш кола, както писа Виктория. Ако някой реши да продава да ми пише на мейла voi.2002@abv.bg Като бонус получава и една библия на гръцки език от 1902 год. джобен формат, 430 стр., доста ценна.
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
16.02.2008, 12:14

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от rumencho3
Здравейте. Ти Галба по повод моето питане писа, че си готов на такава размяна. Аз обаче се отказах да взимам двадесетолевката на тази цена защото е в отвратително състояние. Освен това искам да питам за монети от времето на Франц-Йосиф. Днес отивам на среща където ще ми предлагат такива монети. Така, че пак моля за Вашите мнения. Особено на твоето Галба.
Какво за Франц-Йосиф. Нещо по конкретно,злато ,сребро ,номинал ,година?
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
16.02.2008, 12:12

Начално
Цитат:
Вики - ами точно - щом сега, когато само ний си ги знаем, толкова скъпи са Златният кинт и св. Георги - каква цена ще стигнат, когато станат известни сред европейските нумизмати и следователно търсенето им стане десетки пъти по-голямо?

Казано на инвеститорски - те имат много по-голям потенциал за поскъпване от известните на всички европейски монети !!!

Галбов - не разбрах какво искаш да речеш - че от Селянката с лапето, Братята и Вождът са фабрикувани допълнителни бройки? Ами може - за тях Бамката не е поемала ангажимент да са точно определен брой, както го поема за новите... макар че не виждам логика - за тях би било много по-изгодно да фабрикуват нови и малкотиражни... дори да претопят някои от сребърните от комунистическо време, фабрикувани в огромни тиражи...
Имп.когато имаше Желязна завеса нашите монети бяха екзотика и значително по-търсени.Сега са достъпни за всеки и колекционерите които се интересуват от България вече вероятно си ги имат.Надеждата ,че ще станат много по-скъпи прави много търговци да задържат количества.
Доколкото ми е известно тези специално не са препечарвани.Тиражите на българските монети са високи за нуждите на колекционерите.
Отговори с цитат
16.02.2008, 11:42

Начално

Отговори с цитат
rumencho3 rumencho3 не е онлайн
16.02.2008, 11:16

Начално
До всички. Предполагам, че някои от Вас имат монети които са им в повече или просто искат да ги продадат или разменят. Защо не отворим тема в която да се правят само такива предложения?
Отговори с цитат
16.02.2008, 10:34

Начално

Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
25.04.2016 10:52 Златни монети 5135
09.04.2016 12:14 Стари пари 19
02.04.2016 23:36 Златен пендар 46
01.04.2016 10:51 Сребърни монети 25
01.04.2016 01:39 продавам монети 0

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 10:03.