Събота, 01 Ноември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
GALBA GALBA не е онлайн
07.12.2007, 10:26

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от joro lex-a
GALBA, така си и знаех - човек с този ник не може да няма толкова много денари :-)

За съжаление не е мое. Ауреуси нямам нито един :-(((( Имам 15тина денара на Северите. последно взех една Акуила Севера и много и се кефя :-) Но любим ми е Траян. Ако имаш нещо за трейдване, обади се.
Joro ,аз съм колекционер,рядко имам възможност да продавам обикновенно дълго подбирам това което търся.Интересува ме първи век,някои по-редки неща от втори-Didius Jlulianus,Clodius Albinus,Pescennius Niger,от последният нямам нито една монета цените ,на когото вероятно са идиотски.
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
07.12.2007, 10:13

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Ch_4
Във връзка с Династията на Септимий Север имам въпрос момчета:
Относно лицата на ауреуса: Mожем ли да приобщим и трети син MAUR или MAVR, че имам денар и с него и май и той е син на Септимий ?
А жена му я причисляваме по подразбиране
Това 'MAUR или MAVR' е може би LAUR.Ако можеш да разчетеш правилно, прати да видим!
Отговори с цитат
joro lex-a joro lex-a не е онлайн
07.12.2007, 10:02

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Ch_4
Относно лицата на ауреуса: Mожем ли да приобщим и трети син MAUR или MAVR, че имам денар и с него и май и той е син на Септимий ?
Не съм чувал за трети син на Септемий....

Може ли да покажеш снимка на денара?
Отговори с цитат
Ch_4 Ch_4 не е онлайн
07.12.2007, 08:43

Начално
Отговори с цитат
Ch_4 Ch_4 не е онлайн
07.12.2007, 08:43

Начално
Отговори с цитат
pnk pnk не е онлайн
07.12.2007, 08:05

Начално
фалшива трвога ... извинявам се !
Отговори с цитат
Императорът Императорът не е онлайн
Заслужил
инвеститор
07.12.2007, 01:18

Начално
ПНК - чакай сега - имаш ли или нямаш Маската на Терес? ако да и искаш да я шитнеш за един Ревлю, един наш колега - Зарко я търси...
06.12.2007, 23:38

Начално
GALBA, така си и знаех - човек с този ник не може да няма толкова много денари :-)

За съжаление не е мое. Ауреуси нямам нито един :-(((( Имам 15тина денара на Северите. последно взех една Акуила Севера и много и се кефя :-) Но любим ми е Траян. Ако имаш нещо за трейдване, обади се.
Отговори с цитат
pnk pnk не е онлайн
06.12.2007, 23:29

Начално
Намерих я ... много грозна монета ... ако на някой му трябва да пише на лични ... 100 BGN и е негова
Отговори с цитат
pnk pnk не е онлайн
06.12.2007, 23:22

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Императорът
Хе-хе - много ясно, хора, че всеки си има вкус към монетите... Оная с баровецът и двете лапета готина, ама си е стара, очукана, а не нова и лъскава... :-)
А сега сериозно - нумизматичната стойност на такива монети е несигурна - защото от някоя може да има познати 8 екземпляра да речем и затова да е много скъпа, ама я си представете, че другият месец някой намери две гърнета такива? Друго си е монета с ограничен и регламентиран тираж.

Алекс - къде има Тересовата маска на 135? Монетотърговецът ми рече, че под 200 трудно може да се намери...
Дайте повече подробности за тази монета. Коя година е издадена? Какъв тираж? Какъв е материала? ... не мога да я открия в каталога на БНБ. Как е точното име?
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
06.12.2007, 21:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от joro lex-a
Импе, ето ти един случайно избран ауреус - на Септемии Север, а на реверса с двамата му синове - бъдещите императори Каракала и Гета. Не е ли секси? А последната му цена на аукцион от тази година е 25 000 еврича. Секси,а?

[/img]

Това имаш ли го? Или само снимка? Имам 52 реверса денари на Септемий Север,но това съм виждал само на снимка.Ако е твое .....поздрави !
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.12.2007, 19:43

Начално
Ау-у-у - гледайте по Сървайвърът - награда 700 специално отсечени в Монетният двор сървайвърски монети... ако победителят ги продаде (а 100% ще ги) колко ли цената им ще стигне? По мои сметки всяка е по 11-12 грама... не знам точно по какъв курс са ги смятали тия 250 000
Заслужил
инвеститор
06.12.2007, 11:26

Начално
Тия от по 3 000 броя, дето още ги има в БНБ, са скъпички и златни - затова и ги. За Маската си прав - Съкровището от Летница, със същият тираж, се подмяташе бая време по касите, преди да свърши.
Тази която сега ще излезе (според монетотърговецът ми - на 12-тий) се казва Пегас от Вазово (дано не е свързана с оня тиквеник дядо Вазов) - пак от същата серия - Съкровищата на България.
06.12.2007, 11:20

Начално
otkrih " zlatnata maska ", simpatichna moneta, interesno kak moneti s tiraj ot 10 000 se izcherpvat vednaga, a takiva s tiraj ot 3 000 oshte gi ima v BNB... niama logika, kolkoto po-riadka tolkova po-cena triabva da e. A za antichnite, spored men trapkata e tova che niakoi ia e sekal predi 3 000 godini i tia e vidiala tolkova mnogo istoria i hora...ima mnogo romantika okolo takiva moneti + niama dve s dve ednakvi + namirat se trudno + malko sa kato kolichestvo.
Отговори с цитат
alex2511 alex2511 не е онлайн
06.12.2007, 11:06

Начално
Цитат:
Хе-хе - много ясно, хора, че всеки си има вкус към монетите... Оная с баровецът и двете лапета готина, ама си е стара, очукана, а не нова и лъскава... :-)
А сега сериозно - нумизматичната стойност на такива монети е несигурна - защото от някоя може да има познати 8 екземпляра да речем и затова да е много скъпа, ама я си представете, че другият месец някой намери две гърнета такива? Друго си е монета с ограничен и регламентиран тираж.

Алекс - къде има Тересовата маска на 135? Монетотърговецът ми рече, че под 200 трудно може да се намери...
Преди месец купих 2 броя на 135 от тук но гледам сега я няма.
http://auction.bg/adsearch.php?fbc=&...tegory=423&txt[0]=1.%20Чисто%20ново,%20Минт&txt[1]=България&nnum[0][0]=&nnum[1][0]=&minprice=&maxprice=&title=&SortProperty=starts&g o=Търси%20>>&page=3&page=4
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.12.2007, 10:59

Начално

06.12.2007, 10:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от El Ivo
Mersi, otkrih gi,
shte se oglejdam po vnimatelno
Imash li predstava kakva emisia e dostatachno malka ( 3 000, 5 000, 10 000... broia ) za da ima po visoka investicionna stoinost monetata sled otsichaneto ii.
Естествено колкото по малко, толкова по добре, но пак зависи от монетата. Например маската на Терес е много готина, свърши бързо на касите и сега вече е на 135лв, пък тиража е 10000бр.
Отговори с цитат
El Ivo El Ivo не е онлайн
06.12.2007, 10:50

Начално
Mersi, otkrih gi,
shte se oglejdam po vnimatelno
Imash li predstava kakva emisia e dostatachno malka ( 3 000, 5 000, 10 000... broia ) za da ima po visoka investicionna stoinost monetata sled otsichaneto ii.
Отговори с цитат
06.12.2007, 10:43

Начално
Цитат:
Mersi za infoto,
no informaciata pri tiah ne e aktualna ( ili pone az ne namerih takava ), BNB saobshtavat kogato monetata veche e izliazla, a ako e s malak tiraj svarshva oshte sashtia den....
Има много инфо навсякаде преди да я пуснат на касите на БНБ. Във сайта на БНБ има предстоящи за 2007,2008,2009 и 2010,2011 какво ще пускат и тираж и т.н. Всяка една монета преди да бъде пусната,няколко дена по рано викат журналята да бъде представена за да се даде гласност и хората да знаят.Мисля че не е толкова трудно ако искаш да си купуваш готини монетки да го правиш.
Отговори с цитат
06.12.2007, 10:33

Начално
Mersi za infoto,
no informaciata pri tiah ne e aktualna ( ili pone az ne namerih takava ), BNB saobshtavat kogato monetata veche e izliazla, a ako e s malak tiraj svarshva oshte sashtia den....
Отговори с цитат
06.12.2007, 10:28

Начално
Цитат:
Zdraveyte,
nikoi znae li ot kade moga da poluchavam informacia za predstoiashtite emisii no novi moneti puskani ot BNB ( site, buletin, forum...)
Eто тук..... http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/fsWeb...l?OpenFrameset
Отговори с цитат
joro lex-a joro lex-a не е онлайн
06.12.2007, 10:22

Начално
Импе, ето ти един случайно избран ауреус - на Септемии Север, а на реверса с двамата му синове - бъдещите императори Каракала и Гета. Не е ли секси? А последната му цена на аукцион от тази година е 25 000 еврича. Секси,а?

[/img]
Отговори с цитат
06.12.2007, 09:26

Начално
Zdraveyte,
nikoi znae li ot kade moga da poluchavam informacia za predstoiashtite emisii no novi moneti puskani ot BNB ( site, buletin, forum...)
Отговори с цитат
Ch_4 Ch_4 не е онлайн
06.12.2007, 09:04

Начално
Добро утро, Импетаторе,

Съгласен съм, че техниката на Византийските майстори не е на ниво, но виж Рим е друга работа. Постигнали са хората добри резултати, пък и като вземеш в предвид "оръдията на труда" с които са разполагали, направо са супер в сравнение с днешните монети.
Всеки колекционер си има страст, импе ! Всеки го кефят различни неща, едни повече, други по-малко ...
Отговори с цитат
INOX INOX не е онлайн
05.12.2007, 17:51

Начално
Цитат:
Иноксов - ето някой я дава по-тънко - възползвай !!! :-)

Ch_4, надали някоя ромейска монета е по-секси от Златният кинт...
Императоров,
аз имам две от малката и проверявам цена, ако се наложи да продам . Обаче си бях и си оставам голяммераклия за голямата.Иде ми да си изям гъ..а от яд,че не ми стигнаха връзките,парите и времето да си купя поне една такава. И ей ся, гледай- 1100-1500 кинта,бах мааму с извинение, от 490лв-супер доходност,слага БФБто в джоба си.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
01.11.2014 00:20 1 стотинка от 1981г 47
28.10.2014 09:45 Купувам картички, картинки, албумчета и др. с кечисти 1
26.10.2014 09:21 Къде да продам картини с маслени бои от художници? 32
25.10.2014 00:01 Монети от 50 и 100 лв, 1930 г, с лика на Цар Борис 8
20.10.2014 20:02 Сребърни монети 4

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 05:48.