Златни монети - Страница 185 - Форум Инвестор.БГ
Вторник, 01 Септември 2015
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
AllTheWayAway AllTheWayAway не е онлайн
11.02.2008, 23:45

Начално
Някой да продава Маската на терес ?
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
11.02.2008, 23:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ivan_will
Имате ли информация за монета, на която е изобразено - някой от българските царе(1200-1396), държащ жезъл, а в другата си ръка има сфера с кръст отгоре. Отсрани него има надписи!
Моля ако се сещате за коя монета става жъпрос даите линк към нейна снимка и на колко горе-долу се оценява.
Този въпрос, е гатанка ли? Аз ,например се досещам,но за да е по-топло, ще предположа първо цената ;от 10 лв. до около 150 лв. и дори си я представям една тънка протрита и няма кой да даде 10 лв. А, дали не е пробита?!:-) Пич ,дай линк ти! Снимай я поне,може и да получиш коректен отговор.
Отговори с цитат
ivan_will ivan_will не е онлайн
11.02.2008, 21:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ivan_will
Имате ли информация за монета, на която е изобразено - някой от българските царе(1200-1396), държащ жезъл, а в другата си ръка има сфера с кръст отгоре. Отсрани него има надписи!
Моля ако се сещате за коя монета става жъпрос даите линк към нейна снимка и на колко горе-долу се оценява.
Отговори с цитат
Императорът Императорът е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
11.02.2008, 20:44

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от asterix.4
Цитат:
Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
И де и кога е това ".д"
Може би значи "д"алеч в миналото? Щото и аз съм си я купувал под 300 де... ;-)
11.02.2008, 20:42

Начално
Отговори с цитат
asterix.4 asterix.4 не е онлайн
11.02.2008, 20:19

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка
И де и кога е това ".д"
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
09.02.2008, 22:35

Начално
И де и кога я видя за под 300 - та да си взема още една?
09.02.2008, 22:22

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Императорът
Хе-хе - Дебняч - да съм казал, че цената е добра? Просто я видях и пуснах линкът, който иска да си прави изводи. Виждал съм доста по-безумни цени, но и доста добри в тоя сайт.
Иначе някакъв луд в коментарите пише, че не давал повече от 400 кинта - ама за толкова и Еврейската трудно ще си вземе.

И не разбирам в какво ме обвиняваш - в някакво мошеничество с комбина с някакви измамници в тоя сайт за аукциони?

А дали ми имаш доверие, това си е твоя работа и слабо ме интересува.
Не, не те обвинявам в мошеничество, далеч съм от мисълта, че си в някакви комбини. Казах ти wishful thinking е твойто. А коментарът на тоя е, че не дава над 400 над цената на златото - демек, около 900-1000 лв. А еврейската я виждах и за под 300.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
09.02.2008, 22:10

Начално
Хе-хе - Дебняч - да съм казал, че цената е добра? Просто я видях и пуснах линкът, който иска да си прави изводи. Виждал съм доста по-безумни цени, но и доста добри в тоя сайт.
Иначе някакъв луд в коментарите пише, че не давал повече от 400 кинта - ама за толкова и Еврейската трудно ще си вземе.

И не разбирам в какво ме обвиняваш - в някакво мошеничество с комбина с някакви измамници в тоя сайт за аукциони?

А дали ми имаш доверие, това си е твоя работа и слабо ме интересува.
09.02.2008, 21:39

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Императорът
http://auction.bg/item.php?id=89237

Който иска св. Георги - ето му я.
На най-безумната цена ever Преди няколко дена се случи продажба на 900 лв. А тоя мозък дето е пуснал аукциона си въобразява, че ще я продаде за 1600, защото преди това някакви лигльовци докараха аукцион за малкия и големия свети георги до 1800лв - естествено сделка не е имало - няма и как да има, никой не е луд да се мине толкова.

Цената на монетата е 950 точки МАКС - всичко друго е манипулация и wishful thinking... Ориентирайте се по коментарите отдолу. Да не говорим, че снимката е взета и редактирана от въпросния аукцион, който свърши при цена 902 лв. Няма да се учудя да е някаква далавера - пращаш паричките и си "чакаш" монетата до безкрай...

Импраторе, на теб специално ти имах някакво доверие и се съобразявах с това какво пишеш тук, но напоследък откакто се поинтересувах по-сериозно откривам, че просто си пишеш нещата както ти е кеф, гледайки от собствената си камбанария, а не както са на практика.

Към всички - Императора може да има много монети, но не взимайте на доверие нищо без самостоятелно да разучите нещата. Не се поддавайте на изказвания от рода - "ти си егати късметлията, че дори си я видял - купувай независимо от цената"

Айде със здраве
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
09.02.2008, 21:33

Начално
http://auction.bg/item.php?id=89237

Който иска св. Георги - ето му я.
09.02.2008, 17:18

Начално
Майтапиш се.
Отговори с цитат
wannarock wannarock не е онлайн
Заслужил
инвеститор
09.02.2008, 14:56

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от rumencho3
Галба, а случайно знаеш ли дали в България има място, където да си купиш стара монета с гаранция за качество.
илиянци
Отговори с цитат
rumencho3 rumencho3 не е онлайн
09.02.2008, 14:39

Начално
Галба, а случайно знаеш ли дали в България има място, където да си купиш стара монета с гаранция за качество.
Отговори с цитат
kalbureti kalbureti не е онлайн
09.02.2008, 10:45

Начално
http://numis.bg/cleaning-saving-coins.aspx
Отговори с цитат
09.02.2008, 09:28

Начално
Абе аз този сайт го знам. Но все пак има тънкости в занаята, които трябва да се научат от хора специалисти. Освен това сега се чудя има ли някаква качествена литература по темата и от къде мога да си я купя. Въпреки това благодаря feelgood.
Отговори с цитат
feelgood feelgood не е онлайн
09.02.2008, 09:12

Начално
[quote="rumencho3"]Добро утро на всички. Благодаря Галба. Не знам дали разсъждавам правилно, но ми се струва, че е крайно време да си избера период за колекциониране. Първите няколко месеца взимах всичко, което ми попаднеше, след това започнах да взимам монети само от преди ІІ - та световна война. Сега, като ли че започва да ме привлича целия римско - византийски период. Мисля, че е време да се съсредоточа върху монети само от този период. Освен това мисля да си понакупя и малко помощни аксесоари, за което пак ще ми е необходима вашата помощ. Имам предвид какви препарати за почистване да ползвам, къде да съхранявам монетите и от този род неща, които човек трябва да знае за да си поддържа добре колекцията.[/quote

numis.bg
Отговори с цитат
09.02.2008, 08:24

Начално
Добро утро на всички. Благодаря Галба. Не знам дали разсъждавам правилно, но ми се струва, че е крайно време да си избера период за колекциониране. Първите няколко месеца взимах всичко, което ми попаднеше, след това започнах да взимам монети само от преди ІІ - та световна война. Сега, като ли че започва да ме привлича целия римско - византийски период. Мисля, че е време да се съсредоточа върху монети само от този период. Освен това мисля да си понакупя и малко помощни аксесоари, за което пак ще ми е необходима вашата помощ. Имам предвид какви препарати за почистване да ползвам, къде да съхранявам монетите и от този род неща, които човек трябва да знае за да си поддържа добре колекцията.
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
08.02.2008, 23:23

Начално
Цитат:
Галба само още нещо ако не си легнал. Бях писал , че ми предлагат сребърни румънски леи за периода 1880 - 1915. интересува ме мнението ти дали си заслужава да ги взимам
Да ,но зависи от цената ! Румъния е интерсна за колекциониране ,но от значение е качеството. 5 LEI-1880,1881,1882,1883,1884,1885,1901,1906,има различни варианти по букви и особености и сами по себе си представляват тема за добра колекция.
Отговори с цитат
08.02.2008, 23:14

Начално
Галба само още нещо ако не си легнал. Бях писал , че ми предлагат сребърни румънски леи за периода 1880 - 1915. интересува ме мнението ти дали си заслужава да ги взимам
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
08.02.2008, 23:10

Начално
Цитат:
Галба тук си много прав. Без да имам претенции за твоите познания например за римския период, когато докосна една такава монета изпитвам някакво усещане /което е много трудно да се обясни/ за древност. По същия начин усещам дали една монета е златна или имитация на златото. Да го наречем инстинкт. И да не ми се подигравате.
На когото е приятно нека да се подиграва! Това е наистина инстинкт!
Отговори с цитат
08.02.2008, 23:03

Начално
Галба тук си много прав. Без да имам претенции за твоите познания например за римския период, когато докосна една такава монета изпитвам някакво усещане /което е много трудно да се обясни/ за древност. По същия начин усещам дали една монета е златна или имитация на златото. Да го наречем инстинкт. И да не ми се подигравате.
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
08.02.2008, 22:42

Начално
Цитат:
Жоре и как разбра, че е фалшива.
Съществуват копия и фалшификати! Копието си личи! Добрите фалси
са за добрите спец'и!:-)
Отговори с цитат
GALBA GALBA не е онлайн
08.02.2008, 22:38

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от TNN
Цитат:
Жоре и как разбра, че е фалшива.
И въобще някой има ли кураж да купи стара монета, освен ако не е от аукцион?
Често по аукционите има страхотни боклуци на страхотни цени!
Стара монета не купувам никога преди да я докосна!
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
31.08.2015 23:09 Златни монети 5051
25.08.2015 18:37 Къде да продам картини с маслени бои от художници? 55
17.08.2015 14:14 Стойност на бюфет 30
11.08.2015 15:03 Помощ за картина 6
23.07.2015 15:48 Christian Louboutin Outlet , Christian Louboutin Schoenen Uitverkoop Online 0

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 01:44.