Албена Инвест Холдинг АД (5ALB / ALBHL) - Форум Инвестор.БГ
Вторник, 28 Юни 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Alonso Alonso е онлайн в момента
07.06.2016, 19:59

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
Както и да го въртим компанията струва дори МНОГО повече от 3 към 1 . Ако вземем в предвид реални пазарни цени за имоти като Фохар - 37 декара в Бояна в София! 37 ДЕКАРА в Бояна!
Като стана въпрос то и Идис във Варна е може би най-доброто място за офис сграда, само дето не е правен ремонт откакто е построена. Всъшност сега разбрах от къде тая любов. То не било любов! Както и да ги оценят май все ще се чувствам прецакан от цялата работа
07.06.2016, 12:37

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от BSEtrader Разгледай мнение
Според мен от операцията стойност печелят акционерите и на двете компании Даже лично съм обсъждал с тях въпроса защо не ги слеят, макар и да ми се губят подробности че беше преди 6-7 години.
Но без да задълбавам, без значение дали операцията оцени акциите на албхл на 9-10-12лв (за примера), акционерите ще имат значително повече отколкото беше преди няколко седмици на 6.50, а акционерите на алб ще получат допълнително стойност срещу акциите си. А и 20те% от акциите на Албена, които ще станат собственост на Албена трябва да се обезсилят, така че и това го имайте предвид в сметките.
Както и да го въртим компанията струва дори МНОГО повече от 3 към 1 . Ако вземем в предвид реални пазарни цени за имоти като Фохар - 37 декара в Бояна в София! 37 ДЕКАРА в Бояна!
Отговори с цитат
07.06.2016, 12:34

Начално
Цитат:
Алонсо недей така моля ти се
С тези примерни цени дето съм дал (може да нямат нищо общо с реалните) и с твоя отговор ... ако е 9лв, при предишна цена 6.50, това са ти дивидентите за следващите 12 години ако са по 20ст, а ако е другата измислена от мен цена 12, това са 27години дивидентите. Айде недей обяснява че искаш да се върнем на 2лева
Е той по принцип дивидента си е 40-50. Тази година е по-скоро изключение. Ама си прав. Сигурно се размеквам. Просто ми е първата акция на БФБ и имам някаква любов към нея Да дават по 15 лева и да изчезваме. Майната му на дивидента. Ще идем в брефа за дивиденти. Дано да паднат до тогава
07.06.2016, 12:20

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
Така погледнато си прав ако го гледаш през цена на акцията. Обаче въпросът е доста философски. Аз например досега съм имал тази акция заради дивидента. Не съм имал намерение да продавам. След сливането едва ли ще получавам подобен дивидент на този който съм получавал до сега. Та реално съм съгласен да се провалят намеренията им, цената да си върне ако иска на 2 лева но да продължава да си дава по 15-50 стотинки както си беше
Алонсо недей така моля ти се
С тези примерни цени дето съм дал (може да нямат нищо общо с реалните) и с твоя отговор ... ако е 9лв, при предишна цена 6.50, това са ти дивидентите за следващите 12 години ако са по 20ст, а ако е другата измислена от мен цена 12, това са 27години дивидентите. Айде недей обяснява че искаш да се върнем на 2лева
Отговори с цитат
07.06.2016, 12:14

Начално
Цитат:
Според мен от операцията стойност печелят акционерите и на двете компании Даже лично съм обсъждал с тях въпроса защо не ги слеят, макар и да ми се губят подробности че беше преди 6-7 години.
Но без да задълбавам, без значение дали операцията оцени акциите на албхл на 9-10-12лв (за примера), акционерите ще имат значително повече отколкото беше преди няколко седмици на 6.50, а акционерите на алб ще получат допълнително стойност срещу акциите си. А и 20те% от акциите на Албена, които ще станат собственост на Албена трябва да се обезсилят, така че и това го имайте предвид в сметките.
Така погледнато си прав ако го гледаш през цена на акцията. Обаче въпросът е доста философски. Аз например досега съм имал тази акция заради дивидента. Не съм имал намерение да продавам. След сливането едва ли ще получавам подобен дивидент на този който съм получавал до сега. Та реално съм съгласен да се провалят намеренията им, цената да си върне ако иска на 2 лева но да продължава да си дава по 15-50 стотинки както си беше
07.06.2016, 11:54

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
Продължавам да мисля, че няма никакво значение какво е справедливо. За мен важните въпроси са три.
1. Защо го правят и какво съотношение искат да докарат?
2. Могат ли да го обосноват законово?
3. Имат ли ресурс да го прокарат?
За съжаление продължавам да нямам отговор на тези въпроси.
Отговори с цитат
07.06.2016, 11:50

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от hanabishi Разгледай мнение
Не може ли първо да се разпределят притежаваните акции на Албена АД на отделните акционери на АИХ? Балансовата им стойност да се извади и за остатъчния капитал да се издават нови акции на Албена АД. Така ще се намали разводняването. Просто разсъждавам.
То може и така ще е правилно ама така ще излезе на 3:1 а не 5:1 както
го смятат колегите

Цитат:
Продължавам да мисля, че няма никакво значение какво е справедливо. За мен важните въпроси са три.
Аз пък продължавам да мисля че няма никакво значение какво искат и как го искат. За да го мислят явно могат да го обосноват и сятат че имат ресурс да го прокарат. За мен важният въпрос остава само един. Ако ще го правят да е справедливо
07.06.2016, 11:41

Начално
Не може ли първо да се разпределят притежаваните акции на Албена АД на отделните акционери на АИХ? Балансовата им стойност да се извади и за остатъчния капитал да се издават нови акции на Албена АД. Така ще се намали разводняването. Просто разсъждавам.
Отговори с цитат
dddd dddd е онлайн в момента
07.06.2016, 10:57

Начално
Цитат:
Аха. И ще го закръглят на 5:1 че лесно се смята Това за мен си е крайно неправилно. Тази оценка се полага почти само от дела на АИХ в Албена. Да си ни върнат заемите тогава и да ни изкупят акциите от Албена. Пак ще вземем над 10 лева ама другото ще си ни остане! Ние със Сохо го изкарваме 3:1 да е справедливото.
Отговори с цитат
07.06.2016, 10:17

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
Ето какво си мисля:
За да стане обединението, приемащото дружество трябва да издаде нови акции, които да даде на акционерите на дружеството, което се влива.
Колко трябва да са тези акции?

По данни от консолидираните отчети към 31.03.2016 г.:

Дружество Брой акции Собствен капитал Счет. ст-ст
Албена АД | 4 273 126 | 400 886 000 | 93.82
Албена инвест | 5 500 000 | 95 615 000 | 17.38

След обединението Албена АД би трябвало да има същата счетоводна стойност за една акция. Акционерите на Албена инвест също би трябвало да получат същото БВ, което дават.
Следователно делим обединения собствен капитал на счетоводната стойност:

496 501 000 93.82

Получаваме 5 292 306 акции след обединението

Брой нови акции на Албена АД: 1 019 180

Съотношение 5.396 акции на Албена инвест за 1 на Албена АД

Има обаче два въпроса.
Как обратно изкупените акции на Албена АД ще се впишат в тази схема?
Акционерите от масовата приватизация имат стандартно по 25 акции.
Те могат да получат 4 акции на Албена АД, тъй като акциите са неделими.
25 / 5,396 = 4.633061527
Как ще бъдат компенсирани за разликата?

4.632635785 - 4 = 0.632635785 х 93,82 = 59.35 (теоретични) лева.

В изчисленията или логиката може да има грешка, така че си ги проверете.
Аха. И ще го закръглят на 5:1 че лесно се смята Това за мен си е крайно неправилно. Тази оценка се полага почти само от дела на АИХ в Албена. Да си ни върнат заемите тогава и да ни изкупят акциите от Албена. Пак ще вземем над 10 лева ама другото ще си ни остане! Ние със Сохо го изкарваме 3:1 да е справедливото.
07.06.2016, 09:27

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Стенли Разгледай мнение
Бързи сметки на салфетка - собствен капитал на Албена 402 052 000 лева, собствен капитал на Албена инвест холдинг 77 724 000 лева. Съвсем грубо казано за 5,22 акции на Албена инвест би следвало да се получава по 1 акция на Албена... Някои с други хипотези?
Ето какво си мисля:
За да стане обединението, приемащото дружество трябва да издаде нови акции, които да даде на акционерите на дружеството, което се влива.
Колко трябва да са тези акции?

По данни от консолидираните отчети към 31.03.2016 г.:

Дружество Брой акции Собствен капитал Счет. ст-ст
Албена АД | 4 273 126 | 400 886 000 | 93.82
Албена инвест | 5 500 000 | 95 615 000 | 17.38

След обединението Албена АД би трябвало да има същата счетоводна стойност за една акция. Акционерите на Албена инвест също би трябвало да получат същото БВ, което дават.
Следователно делим обединения собствен капитал на счетоводната стойност:

496 501 000 93.82

Получаваме 5 292 306 акции след обединението

Брой нови акции на Албена АД: 1 019 180

Съотношение 5.396 акции на Албена инвест за 1 на Албена АД

Има обаче два въпроса.
Как обратно изкупените акции на Албена АД ще се впишат в тази схема?
Акционерите от масовата приватизация имат стандартно по 25 акции.
Те могат да получат 4 акции на Албена АД, тъй като акциите са неделими.
25 / 5,396 = 4.633061527
Как ще бъдат компенсирани за разликата?

4.632635785 - 4 = 0.632635785 х 93,82 = 59.35 (теоретични) лева.

В изчисленията или логиката може да има грешка, така че си ги проверете.
Отговори с цитат
Монти Монти е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
04.06.2016, 15:01

Начално
Цитат:
Относно зеленото: Имам нужда от тази привързаност към всяка акция която притежавам. Любовта дава вярата. А вярата е необходима за да се преодоляват неуспехите. Не знам как може да живее човек без вяра и как може да се постигне какъвто и да е успех без вяра. Ако приемем че трудоспособната възраст е 25-65 години, то аз се намирам точно в средата в момента с моите 45. Искам бурно развитие и иновации и се дразня от прекалената консервативност на 65 годишните като господин Станев, като едновременно с това осъзнавам че точно това консервативно управление е причината комплексът да оцелее и да раздава дивиденти толкова години при всичките катаклизми и промени за това време. Та уважението си остава а уважението поражда и вярата в акцията.
Относно синьото ще се самоцитирам чрез част от едно ЛС, което изпратих преди малко:
Точно тук нещо ми се губи.Аз не виждам връзка с Грозева. Сегашното ръководство обясняват че просто искат централизирано управление с цел спестяване на разходи, оптимизации и т.н. Вече виждаме желанието да се продадат някои активи с цел концентриране върху по-перспективните обекти, което на мен лично ми харесва. На практика собствеността в албена холдинг не ни касае като акционери, освен от гледна точка на това кой ще управлява албена ад и аих. За Албена холдинг няма разлика понеже има еднакъв дял в двете дружества и няма интерес да ощетява акционерите в албена или в аих. Не знам дали Албена холдинг като мажоритарни акционери и в двете дружества ще имат право на глас относно сливането, Мисля че няма да имат но вие кажете дали съм прав?

За червеното не знам как да се изразя по-тактично. Дори и да си го направил звучи смешно да се появяваш във всяка тема на акция която е направила някакво движение и да обясняваш как си купил евтино и си продал скъпо със стара дата. Вече не знам дали е останал човек в този форум който да ти вярва. А и на никой не му пука какво ще направиш, камо ли какво си направил вчера Единственото което представлява интерес за мен и другите участници във форума е какво мислиш по въпросите в синьо и зелено.

защо да пиша за акция която , за мен е
архаична и е останала в миналото като повечето БФБ акции от рода синергон , индустриален холдинг , златни пясъци,слънчев бряг ,русалка и т.н.
Тя лежи на минали величия и на румънците ,всичко е старо запуснато и оставено на доизживяване...
Не съм от Варна ,но всяка година почивам в к.к. Константин и Елена и правя няколко тура до Златни пясъци ,Созопол ,Слънчев бряг, л и Албена....
същата лежерна обстановка и постепенно затихнали функции и закриване на обекти и мизерия в някой от хотелите ,но там от миналата година почнаха преустройства в Слънчев ден на гергов около три хотела...
Но само това в червеното ме интересува /купил и бързо продал с печалба и без печалба / А и Албена АД я купувам само защото някой продава на 45 а някой купува на 50...това съм правил поне 10 пъти/..а за к.к Албена и за румънците ,има румънци има Албена ,няма румънци........
Това е достатъчно според мен....Тя няма бъдеще с това ръководство според мен , то има цел да изсмуче всичко каквото може а след него и потоп.......
То няма да остави властта на някой с нови разбирания и нов менинджмънт ,така както е било в 80 години ,така ще бъде и в 2020 г-
А дали съм купил, ами купувам всякакви шитове който се качват и падат и затова и губя и печеля в дадени момента и затова ме пращат в Гагарин ,ОЦК , Петрол , БТХ и какво ли не и то по всяко време...защото пиша какво правя...а дали ми вярваш , ами не ми пука....
Прочетох във форума че има такова мериприятие от баларев и видях че спекулантите купуват и аз се включих,бях прочел малко за войната между двама мажовци , на 7 лв имаше доста предлагане и купих малко ама какво те интересува,по същата логика купих и от ССВ близо 5К и ги оставих на около лефче за продаване ,но сега ги дръпнах за по добри времена след тестовете ...
Не е препоръка...

За последно променено от Монти : 04.06.2016 в 15:16
Отговори с цитат
04.06.2016, 11:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
Здравей,
Нямам акции тук вече ...звучиш ми като императора с привързаността си към позицията ..
но никой нямаше да забележи тази позиция освен онези с боновите книжки който я продаваха по 25 акции на седмица...
Докато има война, ще има интерест ако се разберат, позицията ще се кротне пак на 5,6 лева а може и по малко ако печелившия е по лошия....
Сега е момента за вадене на печалби ако се оценяват кой даде повече ..
...
Вярно, аз прехвърлих малка сума от 7 и на 8 лв и за това си позволям това писание
Не е препоръка...
Поздрави!
Относно зеленото: Имам нужда от тази привързаност към всяка акция която притежавам. Любовта дава вярата. А вярата е необходима за да се преодоляват неуспехите. Не знам как може да живее човек без вяра и как може да се постигне какъвто и да е успех без вяра. Ако приемем че трудоспособната възраст е 25-65 години, то аз се намирам точно в средата в момента с моите 45. Искам бурно развитие и иновации и се дразня от прекалената консервативност на 65 годишните като господин Станев, като едновременно с това осъзнавам че точно това консервативно управление е причината комплексът да оцелее и да раздава дивиденти толкова години при всичките катаклизми и промени за това време. Та уважението си остава а уважението поражда и вярата в акцията.
Относно синьото ще се самоцитирам чрез част от едно ЛС, което изпратих преди малко:
Точно тук нещо ми се губи.Аз не виждам връзка с Грозева. Сегашното ръководство обясняват че просто искат централизирано управление с цел спестяване на разходи, оптимизации и т.н. Вече виждаме желанието да се продадат някои активи с цел концентриране върху по-перспективните обекти, което на мен лично ми харесва. На практика собствеността в албена холдинг не ни касае като акционери, освен от гледна точка на това кой ще управлява албена ад и аих. За Албена холдинг няма разлика понеже има еднакъв дял в двете дружества и няма интерес да ощетява акционерите в албена или в аих. Не знам дали Албена холдинг като мажоритарни акционери и в двете дружества ще имат право на глас относно сливането, Мисля че няма да имат но вие кажете дали съм прав?

За червеното не знам как да се изразя по-тактично. Дори и да си го направил звучи смешно да се появяваш във всяка тема на акция която е направила някакво движение и да обясняваш как си купил евтино и си продал скъпо със стара дата. Вече не знам дали е останал човек в този форум който да ти вярва. А и на никой не му пука какво ще направиш, камо ли какво си направил вчера Единственото което представлява интерес за мен и другите участници във форума е какво мислиш по въпросите в синьо и зелено.

За последно променено от Alonso : 04.06.2016 в 11:12
Отговори с цитат
Монти Монти е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
04.06.2016, 10:09

Начално
Цитат:
Вчера прескочих до ОСА. Малко инцидентно стана. Сетих се половин час преди него, ама за късмет живея на 5 минути от Албена Господин Станев беше доста отзивчив. Обсъдихме въпроса и по време на ОСА и след него. Не знам какво имам право да споделям и какво нямам затова ще кажа само че се чувствам много по-спокоен Все пак се надявам КФН да спре процедурата по някакъв начин. АИХ ми е малка част от портфейла но имам особена привързаност към нея. Почти съм си избил инвестицията от дивиденти и се надаявах до живот да си ги имам тези акции.
Здравей,
Нямам акции тук вече ...звучиш ми като императора с привързаността си към позицията ..
но никой нямаше да забележи тази позиция освен онези с боновите книжки който я продаваха по 25 акции на седмица...
Докато има война, ще има интерест ако се разберат, позицията ще се кротне пак на 5,6 лева а може и по малко ако печелившия е по лошия....
Сега е момента за вадене на печалби ако се оценяват кой даде повече .....
Вярно, аз прехвърлих малка сума от 7 и на 8 лв и за това си позволям това писание
Не е препоръка...
Поздрави!
Отговори с цитат
04.06.2016, 07:59

Начално
Вчера прескочих до ОСА. Малко инцидентно стана. Сетих се половин час преди него, ама за късмет живея на 5 минути от Албена Господин Станев беше доста отзивчив. Обсъдихме въпроса и по време на ОСА и след него. Не знам какво имам право да споделям и какво нямам затова ще кажа само че се чувствам много по-спокоен Все пак се надявам КФН да спре процедурата по някакъв начин. АИХ ми е малка част от портфейла но имам особена привързаност към нея. Почти съм си избил инвестицията от дивиденти и се надаявах до живот да си ги имам тези акции.
03.06.2016, 14:49

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от SoHo Разгледай мнение
Чичото тогава си ни прецака доволно при Севто после пък и фармата се катурна (който ги обърна във фармата) но аз поне успях да изляза на време. Що са такива мизерници и аз не знам - толкова много пари имат но явно не им стигат. Сега пак имам при чичото доста пък да видим
Щото милиционера колкото и пари да има си остава милиционер. Чичото, Пъпката, Софиянски и Дионисиев какво направиха с общинското дружество "Софийски аптеки". Взаха ги без пари, аптеките на най-хубавите места, например пл. "Света Неделя", пл. "Славейков" и още десетки, веднага станаха офиси на банки и мобилни оператори, прибраха се едни пари, а след години ще развиваме мрежа от аптеки. Ела ме ритни.
Отговори с цитат
SoHo SoHo не е онлайн
03.06.2016, 12:17

Начално
Много спокойно днес привидно или ...... ?
Отговори с цитат
SoHo SoHo не е онлайн
03.06.2016, 07:59

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
Кой ще ИП ще фабрикува сливането?!? Може чичото да предложи Елана.)))))) Коеф. 044-мизерници ))))
Чичото тогава си ни прецака доволно при Севто после пък и фармата се катурна (който ги обърна във фармата) но аз поне успях да изляза на време. Що са такива мизерници и аз не знам - толкова много пари имат но явно не им стигат. Сега пак имам при чичото доста пък да видим
Отговори с цитат
precakanoto precakanoto не е онлайн
Заслужил
инвеститор
02.06.2016, 21:05

Начално
Кой ще ИП ще фабрикува сливането?!? Може чичото да предложи Елана.)))))) Коеф. 044-мизерници ))))
02.06.2016, 15:20

Начално
Цитат:
Alonso, сметките ти са логични, но аз си спомням един много неприятен прецедент от преди десетина години. Имах много малко акции на Напредък холдинг. Борсата беше вече добре надута и там сякаш излизаше сметката да се направят доста добри пари. Бях си сметнал какво притежава и си купувах някоя друга акция. Един слънчев ден се появи търгово предлагане, което беше направено въз основа на оценката в неконсолидиран баланс. По памет там Хювефарм се водеше за 61 хиляди лева. Та така. Търговото мина за без пари. Хубаво си правиш сметката за реалната стойност на активите, но тук въпроса е как ще бъдат оценени. За да разберем как ще ги оценят е добре да се замислим защо го правят. Определено има някаква цел, която трябва да бъде постигната. Та каква е целта? Аз си нямам и идея.
Защо го правят и аз не знам. Но има логика в думите на колегата, че така ще падне процента на миноритарните акционери в общото дружество. Примерно аз ако имам 5% в АИХ и мога да правя там някакви мизерии в новото дружество ще имам вече само например 2% и няма да имам правата на акционерите с 5%
Относно другото не знам.Аз само казах че за мен баланса си е реален.
ОБЩО АКТИВИ (А + Б): 78 879
А. СОБСТВЕН КАПИТАЛ 76 427
Това как могат да го променят? Чрез обезценки ли? Най-малкото как могат да скрият собствените акции от Албена на АИХ. Грубо казано всеки 6 акции на АИХ притежават по една от Албена АД. За тези случки за които разправяте не съм запознат но въпросът ми е защо ако сте били акционери сте си мълчали а не сте пускали жалби и т.н Иначе мен събитията с АИХ не ме кефят. Бях си свикнал толкова години да си вземам заплата от тях а те сега ще ми развалят хатъра. Ако се опитат и да ме прецакат при сливането съвсем няма да съм хепи Нека да видим какво ще предложат и тогава да мислим дали е честно или не и какво да предприемаме.
02.06.2016, 14:46

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от cam Разгледай мнение
Aлбена АД си продадоха дела на Донев за 6,53 или колкото беше....
Едва ли ще са се минали много...
Хм... че то само дела на холдинга в Албена е за към 8 лева на акция..........
Отговори с цитат
cam cam не е онлайн
02.06.2016, 14:42

Начално
Aлбена АД си продадоха дела на Донев за 6,53 или колкото беше....
Едва ли ще са се минали много...
Отговори с цитат
ATILA ATILA е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
02.06.2016, 14:26

Angry
Цитат:
Alonso, сметките ти са логични, но аз си спомням един много неприятен прецедент от преди десетина години. Имах много малко акции на Напредък холдинг. Борсата беше вече добре надута и там сякаш излизаше сметката да се направят доста добри пари. Бях си сметнал какво притежава и си купувах някоя друга акция. Един слънчев ден се появи търгово предлагане, което беше направено въз основа на оценката в неконсолидиран баланс. По памет там Хювефарм се водеше за 61 хиляди лева. Та така. Търговото мина за без пари. Хубаво си правиш сметката за реалната стойност на активите, но тук въпроса е как ще бъдат оценени. За да разберем как ще ги оценят е добре да се замислим защо го правят. Определено има някаква цел, която трябва да бъде постигната. Та каква е целта? Аз си нямам и идея.
Ето и по-пресен случай от преди 2-3 години:
Индустриална Холдингова Компания (HIK) - 38 лева ликвидационна стойност по баланс. И изведнъж, след "оценките" - ликвидираха на 5.30 лв на кация... Майстори!!
Отговори с цитат
SoHo SoHo не е онлайн
02.06.2016, 14:14

Начално
Цитат:
Прав си тук е борба за контрол над Албена и има риск оценката да не е толкова справедлива. Алонсо е споделял че има голям пакет от около 3 лв та риска му е малък но ако вземеш на 8 лв е друго нещо Успех ! Не е препоръка!
Отговори с цитат
padre Bonaventura padre Bonaventura не е онлайн
02.06.2016, 13:51

Начално
Цитат:
Потвърждавам, имаше достатъчно примери на изиграни акционери правейки си сметките "на ангро " по баланс, счетоводна стойност и т.н. В сметките на Стенли не видях дали се отчитат броя емитирани акции от двете дружества, освен собств. капитал. По-логично е да се балансират по p/b, а не само по b, но не се знае как ще се оценява бизнеса на двете дружества, а там може да има интерпретации. Както спомена и знаещ, доста се напатихме, моят пример е при севтополис (и на някои приятели също) . Там също беше грозно и брутално. Не е препоръка
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
28.06.2016 20:03 Евроинс (5IC / EURINS) 5750
28.06.2016 20:00 Оптимизъм на БФБ (2) 12650
28.06.2016 19:55 Химимпорт АД (6C4 / CHIM и 6C4P- привилегировани) 6051
28.06.2016 19:05 Свилоза АД (3MZ / SVIL) 2246
28.06.2016 12:57 ТБ Първа инвестиционна банка (5F4 / FIB) 5503

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 20:36.