Четвъртък, 24 Юли 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
14.01.2013, 22:41

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
И в още нещо грешиш, вторият и третият търг акциите бяха много по-евтини. Много от боновете бяха издумкани на първия. И хора и фондове стреляха като селски кметове. За втория хората почти нямаха, а фондовете...................... /няма да съм аз, който ще го каже/
В резултат имаше изключителни акции на добри цени.
Соди например бяха хартисали
Тотално вярно ...!!!!

Бяха ми артисали някакви дребни бонове...
На 3 търг дадох 17 бона за акция на КРЕМ и спечелих 30 акции.( тях ги продадох по 5 лв и ме беше много яд след 3 месеца..)....Артисаха някъде над милион акции....
Сега за фантазиите на борсата ...:
Ако бях играл с всичките си 50 + 50 К бона за КРЕМ и бях дал по 1 бон , щях да имам 100 000 акции на КРЕМ и да ги продам на 25 лв след време.....
Отговори с цитат
НАИВHИК НАИВHИК не е онлайн
Заслужил
инвеститор
14.01.2013, 21:20

Начално
И в още нещо грешиш, вторият и третият търг акциите бяха много по-евтини. Много от боновете бяха издумкани на първия. И хора и фондове стреляха като селски кметове. За втория хората почти нямаха, а фондовете...................... /няма да съм аз, който ще го каже/
В резултат имаше изключителни акции на добри цени.
Соди например бяха хартисали
Отговори с цитат
Poncho Poncho е онлайн в момента
14.01.2013, 21:13

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
Прав съм за себе си: в поста, който коментирам не става въпрос за определена компания. Назад не чета, защото не зная откъде почва спора.
Ами по-добре чети и после пиши, защото така наистина ще заблудиш някой.
Тава което си написал се отнася за индивидуалното участие в първата вълна на масова приватизация /и добре си го написал/, но не и за участие в/чрез приватизационен фонд.
Отговори с цитат
зарата зарата не е онлайн
14.01.2013, 21:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
Зара, преди деноминацията акциите са били с номинал 100 лева. Книжките, които съм виждал вкъщи са със записани 25 000 лева в тях, което прави по 250 акции на Мултигруп от книжка. След деноминацията, номинала им става 1000 пъти по-малък, т.е. 0.1лв. за акция. Правят сплит 10 за 1 и получаваш 10 пъти по-малко акции с номинал левче (общо 25). В момента за всяка такава акция ти дават 1.93лв. в Балкантурист Елит. Просветли ме, ако съм изпуснал нещо в сметките.
Мисля, че преди години, когато ги изкупуваха във Варна, цената беше /по памет/ около 11 лева, а това си беше още преди голямата инфлация.

Опааа, отново сгреших - ставаше въпрос за Гранд хотел Варна.
Оттеглям се от темата.
Поздрави!

За последно променено от зарата : 14.01.2013 в 21:12
Отговори с цитат
14.01.2013, 21:05

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
А, ти знаеш ли колко неща не знаеш, но въпреки това пишеш за тях?
И да, от една книжка вложена в бившия Мултигруп елит се "вадят" 25 парчета.

Прав съм за себе си: в поста, който коментирам не става въпрос за определена компания. Назад не чета, защото не зная откъде почва спора.

Другото - разбира се, че много неща не зная, но принципно мнение мога да имам.

Ето, след като ти направи уточнението си - истината възтържествува.

Поздрави! /разбира се, че ще пиша, ако не бях направил това, щях да подведа човека, а така съм спокоен, че нещата са на място/
Отговори с цитат
14.01.2013, 21:05

Начално
Цитат:
Зара, преди деноминацията акциите са били с номинал 100 лева. Книжките, които съм виждал вкъщи са със записани 25 000 лева в тях, което прави по 250 акции на Мултигруп от книжка. След деноминацията, номинала им става 1000 пъти по-малък, т.е. 0.1лв. за акция. Правят сплит 10 за 1 и получаваш 10 пъти по-малко акции с номинал левче (общо 25). В момента за всяка такава акция ти дават 1.93лв. в Балкантурист Елит. Просветли ме, ако съм изпуснал нещо в сметките.
Неточно е само, че си продаваш сега акциите. Те са придобити от мажоритаря преди години - при принудителното изкупуване. Сега бившите акционери отиват и само си получават парите.
Отговори с цитат
Lupus Lupus не е онлайн
14.01.2013, 21:00

Начално
Отговори с цитат
14.01.2013, 20:58

Начално
Цитат:
Откъде си сигурен, че "се вадят" точно 25 броя /"парчета" - според теб/?
Отчиташ ли, примерно, че купувачите може да са подали оферти за по-голям брой от предложените на търга акции? А дали всички купувачи са подали поръчките си по номинал, известно ли ти е, за да се запази това "вадене на 25 парчета"?
Знаеш ли, примерно, че останаха много неизползвани бонове по причината, че тръжната цена беше нецяло число, а в следващата вълна от мас.приватизация цените бяха доста високи, защото доста хора се ориентираха в начина на търгуване?
Знаеш ли, че за някои предприятия с 1 книжка можеш да платиш 2-3 акции, а в други не можеш дори една акция да заплатиш?
Да не идваш от друга планета, където от една книжка друго не може да се "извади", освен тия 25 "парчета"?
Поздрави!
А, ти знаеш ли колко неща не знаеш, но въпреки това пишеш за тях?
И да, от една книжка вложена в бившия Мултигруп елит се "вадят" 25 парчета.

За справка какво се случи::
http://www.investor.bg/forum/showthread.php?t=5359

За последно променено от Poncho : 14.01.2013 в 21:01
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
14.01.2013, 20:44

Начално
Цитат:
Отчиташ ли, примерно, че купувачите може да са подали оферти за по-голям брой от предложените на търга акции? А дали всички купувачи са подали поръчките си по номинал, известно ли ти е, за да се запази това "вадене на 25 парчета"?
Знаеш ли, примерно, че останаха много неизползвани бонове по причината, че тръжната цена беше нецяло число, а в следващата вълна от мас.приватизация цените бяха доста високи, защото доста хора се ориентираха в начина на търгуване?
Знаеш ли, че за някои предприятия с 1 книжка можеш да платиш 2-3 акции, а в други не можеш дори една акция да заплатиш?
Да не идваш от друга планета, където от една книжка друго не може да се "извади", освен тия 25 "парчета"?
Поздрави!
Тук нещо грешиш
Отговори с цитат
14.01.2013, 20:40

Начално
Цитат:
За сплит не съм разбрал, но предположих. Акциите са с номинал 1 лев. От една книжка се вадят 25 парчета.
Поздрави!
Отговори с цитат
Lupus Lupus не е онлайн
14.01.2013, 19:53

Начално
За сплит не съм разбрал, но предположих. Акциите са с номинал 1 лев. От една книжка се вадят 25 парчета.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
14.01.2013, 17:53

Начално
Че те мултаците май имаха първоначално номинал 10 стинки. После правиха някакъв сплит. Харна цена е за бонова книжка, ако са 250 или повече акции
Отговори с цитат
pipbel pipbel е онлайн в момента
14.01.2013, 17:41

Начално
Цитат:
Акции в бившия Мултигруп се изкупуват от Балкантурист Елит. Проверено е преди няколко часа. Цена на акция - 1.93. За повече информация, тук.
Забелязаха ни
Нови новенички

Тъй се почва то, абе имаше едни тука разписки...па после - буфф на БФБ.
Едва след това вече е реда на вуйчото таксиджия ....
Отговори с цитат
Lupus Lupus не е онлайн
14.01.2013, 17:29

Начално
Акции в бившия Мултигруп се изкупуват от Балкантурист Елит. Проверено е преди няколко часа. Цена на акция - 1.93. За повече информация, тук.
Отговори с цитат
cokrat1 cokrat1 не е онлайн
19.11.2012, 19:56

Начално
Разписката е документ за собственост на акции....намираш фирмите и нататък "каквото сабя покаже"...имам предвид ако са публични е добре на първо четене...ако не са не е добре на първо четене...и т.н каквото се прави със собственост...
Отговори с цитат
Императорът Императорът не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.11.2012, 19:52

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от gKo Разгледай мнение
Здравейте, открих няколко депозитарни разписки още от времето на масовата приватизация. Накой може ли да ми каже какво мога да направя с тях?
Зависи какво пише на тях.
19.11.2012, 19:21

Начално ??
Здравейте, открих няколко депозитарни разписки още от времето на масовата приватизация. Накой може ли да ми каже какво мога да направя с тях?
Отговори с цитат
Hakkinen Hakkinen не е онлайн
Заслужил
инвеститор
05.03.2012, 09:24

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от popich Разгледай мнение
Здравейте,
къде мога да получа информация за това дали се търгуват:
ЕМ ДЖИ ЕЛИТ ХОЛДИНГ АД- имам Депозитарна разписка ,
ПФ ОРЕЛ ИНВЕСТ АД -имам поименно удостоверение за 50 акции.
Най-вероятно имат нови имена ако съществуват.
Благодаря предварително.
Лека и спорна седмица!
Ето тук има информация за бившите приватизационни фондове.

Ем Джи Елит го отписаха преди 2-3 години, а ПФ Орел Инвест АД е преобразуван в Орел Инвест АД и в момента е листнат на борсата с код 5O2.

Успех!
05.03.2012, 08:57

Начално
Здравейте,
къде мога да получа информация за това дали се търгуват:
ЕМ ДЖИ ЕЛИТ ХОЛДИНГ АД- имам Депозитарна разписка ,
ПФ ОРЕЛ ИНВЕСТ АД -имам поименно удостоверение за 50 акции.
Най-вероятно имат нови имена ако съществуват.
Благодаря предварително.
Лека и спорна седмица!
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
11.11.2011, 18:46

Начално
НЕ..!!!
Отговори с цитат
kamperidis@mail.bg kamperidis@mail.bg не е онлайн
11.11.2011, 16:19

Начално разпродадени активи и останали само няколко машини
Здравейте! Моля за коментарии по следния въпрос;Има фалирало дружество и разпродадени активи и останали само няколко машини .Въпроса е ;Можели да се вземат машини със акциите които претижяват работниците на това дружество ?
Отговори с цитат
nikolov nikolov не е онлайн
08.11.2011, 22:20

Начално
БЪЛГАРО-ХОЛАНДСКИ, ХОЛФ1, "БЪЛГАРСКА ХОЛДИНГОВА КОМПАНИЯ" АД - София, ул. "Незабравка" - парк-хотел "Москва", тел. 971-23-91, 944-18-98

повече информация тук
Отговори с цитат
NYSERookie NYSERookie е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
12.09.2011, 15:05

Начално
ваща е малко , сетила се мара да се побара
вижте за коя година иде реч
Заслужил
инвеститор
12.09.2011, 13:04

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nabludatel63 Разгледай мнение
Източени са милиони от “Енергоинвест”
С пълномощно от покойник бившата синя депутатка Вержиния Велчева разпродава холдинга

Бившият приватизационен фонд, а сега холдинг, "Енергоинвест" е пред ликвидация, научи "Стандарт". Това е може би първият случай на източване на такъв фонд у нас. Става дума за огромна далавера с приватизационните бонове на 18 500 акционери в "Енергоинвест". Всички те са се включили заради имената на видни наши енергетици като Никита Шервашидзе, Дянко Добрев и др. Никой не е предполагал, че един ден с акциите им ще се разпорежда бившата синя депутатка Вержиния Велчева. В 38-о НС тя бе началник на кабинета на парламентарни шеф Йордан Соколов. Благодарение на нея мощният до неотдавна холдинг вече няма дори офис. Само за последните шест месеца, от април до септември 2001 г., акциите на контролираните от холдинга предприятия са разпродадени на безценица. За половин година приходите на "Енергоинвест" са намалели 14 пъти. Загубите вече възлизат на 121 000 лв., а задълженията са набъбнали до 474 000 лв. Схемата на разграбването е много проста. Сключва се договор с инвестиционен посредник. Той може да оперира с акциите на контролираните от холдинга предприятия по свое усмотрение, без да определя минимална цена и без да съгласува сделките. Посредникът пуска на борсата малка емисия, от която никой реален купувач не се интересува. Тогава подставени лица предлагат нищожна стойност за акциите. Образува се т. нар. борсова цена, на която се продава целият пакет, без знанието на акционерите. В случая с "Енергоинвест" сценарият е разигран от Вержиния Велчева. На 10 април т. г. при доста странни обстоятелства тя става прокурист на холдинга. Договорът е сключен между нея и изпълнителния директор на "Енергоинвест" Дянко Добрев в отделението по хематология на Медицинска академия. По това време Добрев е в болницата заради тежка левкемия, от която страда близо година. Според негови приятели той е имал психически отклонения в резултат на болестта. Още през ноември 2000 г. председателят на Съвета на директорите на "Енергоинвест" Никита Шервашидзе предлага Добрев да бъде сменен. Това не е прието. Тогава оставка подава Шервашидзе. На 26 април 2001 г., пак в хематологията, Дянко Добрев упълномощава Вержиния Велчева да управлява и представлява холдинга, да извършва всички действия и сделки, да сключва и прекратява договорите със служителите, да плаща и подписва фактури, да открива и закрива банкови сметки. Два дни по-късно, на 28 април Добрев умира. И Велчева започва да действа с пълномощно от покойник. Още на 2 май във фирменото отделение на Софийския градски съд са направени промени в регистрацията на "Енергоинвест". В съдебното решение е записано: "Дружеството ще се управлява от изпълнителния директор Дянко Добрев и от прокуриста Вержиния Велчева". Как един мъртвец може да бъде директор не е ясно. Всъщност управлява само Велчева. На 3 май тя сключва договор с инвестиционния посредник "Юнити инвест-99" АД. Шеф на дружеството е Весела Акабалиева от Русе. Оттам е и Дянко Добрев. Говори се, че двамата са били близки приятели. Договорът е за управление на индивидуален портфейл от ценни книжа по собствена преценка без специални нареждания от клиента - "Енергоинвест". Няма никакви ограничения. В чл. 5, ал. 1 на документа е записано, че "инвестиционните цели на клиента са реализиране на максимални печалби от управлението на акциите. Срокът е 2 май 2002 г. Посочени са 42 680 акции с номинал 1 лв. На 31 май т. г. на два пъти са продадени всички ценни книжа на "Труд-Енергоинвест" АД-Русе. Това е най-големият завод за огнеупорни материали у нас. Собственият капитал на дружеството е 2,074 млн. лв., от които "Енергоинвест" притежава 1,057 млн. лв. Тези акции са изтъргувани по 0,14 лв. всяка, за по-малко от 6000 лв. или 165 пъти по-евтино. Под носа на холдинга и неговите акционери, на Централния депозитар и принципала на завода. Промишленото министерство има около 25% участие. Подобно е положението и със "Строителна компания" АД-Враца, чиито ценни книжа са продадени само за 510 лв. Не е ясна съдбата на друго предприятие от холдинга - "Ремко" АД-Враца. За неговите акции също има договор с посредника "Юнити инвест". Накрая, на 20 август Вержиния Велчева лишава "Енергоинвест" и от собствения му офис на ул. "Цар Симеон" 57 в София. Апартаментът от 7 стаи, кухня, вестибюл и сервизни помещения с обща площ 264,08 кв. м е предоставен на "ИТС-Перфект" ЕООД срещу $ 300 месечен наем. Фирмата се представлява от Стоянка Семерджиева, съпруга на бившия здравен министър Илко Семерджиев. Договорът е сключен за 10 години. Наемателят е платил авансово 3300 лв. до февруари 2002 г. И има право да преотдава жилището на трети лица
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...=9&part=3&vc=1
Не моем се запра :

За милиони откраднати нема закони, а за кокошките нема прошка.

потърпевш съм от въпросната далавера, но какво от това
12.09.2011, 12:43

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от валя Разгледай мнение
някой можели да ми каже какво става с акците от масовата приватизация на Енергоинвест Холдинг АД ЕНГФ-1

Източени са милиони от “Енергоинвест”
С пълномощно от покойник бившата синя депутатка Вержиния Велчева разпродава холдинга

Бившият приватизационен фонд, а сега холдинг, "Енергоинвест" е пред ликвидация, научи "Стандарт". Това е може би първият случай на източване на такъв фонд у нас. Става дума за огромна далавера с приватизационните бонове на 18 500 акционери в "Енергоинвест". Всички те са се включили заради имената на видни наши енергетици като Никита Шервашидзе, Дянко Добрев и др. Никой не е предполагал, че един ден с акциите им ще се разпорежда бившата синя депутатка Вержиния Велчева. В 38-о НС тя бе началник на кабинета на парламентарни шеф Йордан Соколов. Благодарение на нея мощният до неотдавна холдинг вече няма дори офис. Само за последните шест месеца, от април до септември 2001 г., акциите на контролираните от холдинга предприятия са разпродадени на безценица. За половин година приходите на "Енергоинвест" са намалели 14 пъти. Загубите вече възлизат на 121 000 лв., а задълженията са набъбнали до 474 000 лв. Схемата на разграбването е много проста. Сключва се договор с инвестиционен посредник. Той може да оперира с акциите на контролираните от холдинга предприятия по свое усмотрение, без да определя минимална цена и без да съгласува сделките. Посредникът пуска на борсата малка емисия, от която никой реален купувач не се интересува. Тогава подставени лица предлагат нищожна стойност за акциите. Образува се т. нар. борсова цена, на която се продава целият пакет, без знанието на акционерите. В случая с "Енергоинвест" сценарият е разигран от Вержиния Велчева. На 10 април т. г. при доста странни обстоятелства тя става прокурист на холдинга. Договорът е сключен между нея и изпълнителния директор на "Енергоинвест" Дянко Добрев в отделението по хематология на Медицинска академия. По това време Добрев е в болницата заради тежка левкемия, от която страда близо година. Според негови приятели той е имал психически отклонения в резултат на болестта. Още през ноември 2000 г. председателят на Съвета на директорите на "Енергоинвест" Никита Шервашидзе предлага Добрев да бъде сменен. Това не е прието. Тогава оставка подава Шервашидзе. На 26 април 2001 г., пак в хематологията, Дянко Добрев упълномощава Вержиния Велчева да управлява и представлява холдинга, да извършва всички действия и сделки, да сключва и прекратява договорите със служителите, да плаща и подписва фактури, да открива и закрива банкови сметки. Два дни по-късно, на 28 април Добрев умира. И Велчева започва да действа с пълномощно от покойник. Още на 2 май във фирменото отделение на Софийския градски съд са направени промени в регистрацията на "Енергоинвест". В съдебното решение е записано: "Дружеството ще се управлява от изпълнителния директор Дянко Добрев и от прокуриста Вержиния Велчева". Как един мъртвец може да бъде директор не е ясно. Всъщност управлява само Велчева. На 3 май тя сключва договор с инвестиционния посредник "Юнити инвест-99" АД. Шеф на дружеството е Весела Акабалиева от Русе. Оттам е и Дянко Добрев. Говори се, че двамата са били близки приятели. Договорът е за управление на индивидуален портфейл от ценни книжа по собствена преценка без специални нареждания от клиента - "Енергоинвест". Няма никакви ограничения. В чл. 5, ал. 1 на документа е записано, че "инвестиционните цели на клиента са реализиране на максимални печалби от управлението на акциите. Срокът е 2 май 2002 г. Посочени са 42 680 акции с номинал 1 лв. На 31 май т. г. на два пъти са продадени всички ценни книжа на "Труд-Енергоинвест" АД-Русе. Това е най-големият завод за огнеупорни материали у нас. Собственият капитал на дружеството е 2,074 млн. лв., от които "Енергоинвест" притежава 1,057 млн. лв. Тези акции са изтъргувани по 0,14 лв. всяка, за по-малко от 6000 лв. или 165 пъти по-евтино. Под носа на холдинга и неговите акционери, на Централния депозитар и принципала на завода. Промишленото министерство има около 25% участие. Подобно е положението и със "Строителна компания" АД-Враца, чиито ценни книжа са продадени само за 510 лв. Не е ясна съдбата на друго предприятие от холдинга - "Ремко" АД-Враца. За неговите акции също има договор с посредника "Юнити инвест". Накрая, на 20 август Вержиния Велчева лишава "Енергоинвест" и от собствения му офис на ул. "Цар Симеон" 57 в София. Апартаментът от 7 стаи, кухня, вестибюл и сервизни помещения с обща площ 264,08 кв. м е предоставен на "ИТС-Перфект" ЕООД срещу $ 300 месечен наем. Фирмата се представлява от Стоянка Семерджиева, съпруга на бившия здравен министър Илко Семерджиев. Договорът е сключен за 10 години. Наемателят е платил авансово 3300 лв. до февруари 2002 г. И има право да преотдава жилището на трети лица
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Boa...=9&part=3&vc=1
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
24.07.2014 15:59 Корпоративна ТБ (6C9 / CORP) 8907
24.07.2014 15:34 Петрол АД (5PET / PET) 4516
24.07.2014 15:33 Оптимизъм на БФБ !!! 18842
24.07.2014 14:51 Енергони АД (2EL/2EL) 679
24.07.2014 14:11 Алкомет АД (6AM / ALUM) 1388

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 15:59.