Сряда, 01 Октомври 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
ASTIN ASTIN не е онлайн
14.11.2010, 12:51

Начално
То хората така или иначе са в някой ПОФ така, че депозита при тях не съществува като алтернатива. Въпроса е къде е най-добрата доходност, т.е къде отрицателната величина на доходността е най-малка? Според мен в ING.
Отговори с цитат
Avalaon Avalaon не е онлайн
12.11.2010, 09:41

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
Някой може ли да даде линк към ресурс с доходността на пенсионните дружества, но дисконтирана с инфлацията ?
Преди бях намирал подобно инфо, но сега - греда
На моето въпросче, някой може ли да отговори ?
Отговори с цитат
voodooHunter voodooHunter не е онлайн
09.11.2010, 23:18

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
Германската Алианц въобще не стои зад ПОД Алианц. Тук собственик е Димитър Желев. Сами си преценявайте на кого залагате за пенсия.
Тезата за дългосрочностат на инвестицията и ниската момента доходност е пълна глупост. Както сега доходностат е ниска, няма причина за в бъдеще да е висока. Това зависи само от управлението на фондовете, а то не е никак добро.
Естествено, че стои! Как си я представяте тази работа?! Желев е миноритар. Стига с тези слухове нещастни. Току що поразгледах в публичния регистър и ми изглежда да е точно така.

Може да погледнете и тук:
https://www.allianz.com/en/about_all...dex.html?tab=1

За последно променено от voodooHunter : 09.11.2010 в 23:22
Отговори с цитат
bertram bertram не е онлайн
Заслужил
инвеститор
09.11.2010, 22:55

Начално
за изминалото десетилетие май най-добрия ПОФ е годишен депозит
09.11.2010, 22:22

Начално
Няма добър ПОФ на този етап.
Отговори с цитат
Avalaon Avalaon не е онлайн
09.11.2010, 13:26

Начално
Някой може ли да даде линк към ресурс с доходността на пенсионните дружества, но дисконтирана с инфлацията ?
Преди бях намирал подобно инфо, но сега - греда
Отговори с цитат
fortiss fortiss не е онлайн
06.11.2010, 09:11

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от dingilov Разгледай мнение
най-добре управляваните пари в тези фондове са от чужди ПОД-ове. Все пак винаги трябва да знаеш кой стои зад теб дали ПОД или застраховател. За мен лидер в осигуряването и застраховането си остава Алианц. Оцелели са във всякакви кризи, като се има в предвид, че са на 120 год. ПЛАЩАТ СИ ВИНАГИ!!! Във дългосрочен план не е важна моментната доходност, че както е рязко на горе така отива и рязко на долу. Както и в ДПО, там трябва да се вкарват резонно пари всеки месец, че като доиде една такава криза да не те заболи много. Единствените които "спечелиха"(не загубиха) в кризата са тези които внасяха по малко и посточно. Приятно пенсиониране

Германската Алианц въобще не стои зад ПОД Алианц. Тук собственик е Димитър Желев. Сами си преценявайте на кого залагате за пенсия.
Тезата за дългосрочностат на инвестицията и ниската момента доходност е пълна глупост. Както сега доходностат е ниска, няма причина за в бъдеще да е висока. Това зависи само от управлението на фондовете, а то не е никак добро.
Отговори с цитат
artinvest artinvest не е онлайн
06.11.2010, 09:00

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от voodooHunter Разгледай мнение
Аз съм в Алианц, ДЗПО фонда им вече е на плюс, имам съвсем малка загуба в ДДПО. За две години успяха да компенсират почти всичко. Иначе всеки е в правото си да си решава къде да си сложи парите. Ако не ги бях внасял тези пари щях да съм ги изхарчил. Ако ги бях управлявал аз на БФБ щях да съм загубил повече.
Факт е, че са най-губещият фонд
Отговори с цитат
voodooHunter voodooHunter не е онлайн
04.11.2010, 22:18

Начално
Аз съм в Алианц, ДЗПО фонда им вече е на плюс, имам съвсем малка загуба в ДДПО. За две години успяха да компенсират почти всичко. Иначе всеки е в правото си да си решава къде да си сложи парите. Ако не ги бях внасял тези пари щях да съм ги изхарчил. Ако ги бях управлявал аз на БФБ щях да съм загубил повече.
Отговори с цитат
dingilov dingilov не е онлайн
04.11.2010, 17:21

Начално
най-добре управляваните пари в тези фондове са от чужди ПОД-ове. Все пак винаги трябва да знаеш кой стои зад теб дали ПОД или застраховател. За мен лидер в осигуряването и застраховането си остава Алианц. Оцелели са във всякакви кризи, като се има в предвид, че са на 120 год. ПЛАЩАТ СИ ВИНАГИ!!! Във дългосрочен план не е важна моментната доходност, че както е рязко на горе така отива и рязко на долу. Както и в ДПО, там трябва да се вкарват резонно пари всеки месец, че като доиде една такава криза да не те заболи много. Единствените които "спечелиха"(не загубиха) в кризата са тези които внасяха по малко и посточно. Приятно пенсиониране
Отговори с цитат
derk derk не е онлайн
02.11.2010, 19:47

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от elnet Разгледай мнение
За всичкото това време не получих отговор на въпроса - кой фонд най добре управлява парите ни! Дали сегашното положение не е усилие да се скрият злоупотребите с парите на осигуряващите се?
Злоупотреби с парите на осигуряващите се от страна на ПОД няма. Злоупотребите са в НАП (НОИ, там първо се привеждат от работодателите вноските за УПФ и ППФ), които бавят минимум 3 (три) месеца трансферите към ПОД. При съществуването на системи за разплащане в реално време (в банковата система), няколко пъти съм задавал въпроса защо софтуера на НАП е толкова бавен, че да са необходими месеци. Вноските в ДПФ се привеждат от работодателя (самоосигуряващия се) директно в ДПФ и там забавянето е часове (понякога минути). При 12% вноска за осигуряваните в ППФ (7% за втора категория) и 5 % за УПФ при среден осигурителен доход за август (бавния софтуер не е обработил данните за септември и октомври) - 559 лева и брой осигурявани в ППФ 110 000 е 7 378 800 лева.
2 900 000 осигурявани в УПФ прави 81 055 000 лева. Или за един месец вноските в УПФ И ППФ общо са 88 433 000 лева. При 3 % годишна лихва на месец при лихва 0,25% това прави 221 082 лева на месец.От документите, които съм чел не мога да схвана точно кога НОИ дължи лихва на ПОД, но много рядко и то в началото на годината има съвсем минимални трансфери към ПОД, като лихва за забавяне. Изводите си ги направи сам.

Колкото до първия въпрос се върни малко назад във форума и ще видиш кой ПФ е най-добър. Направи си една (за всеки фонд по една ) графика на база публикуваните резултати и проследи как расте стойността на един дял за период около 3 години и прочети какво казва Любомир Христов в Капитал за ПФ. А отрицателната доходност е нещо съвсем нормално по време на криза ( в основата на която беше финансовата криза). Както съм писал по-надолу една такава инвестиция е дългосрочна и за да има осезаем ефект са необходими поне 20 години.
Отговори с цитат
MarginCall MarginCall не е онлайн
02.11.2010, 10:37

Начално
Интересно, ако мъж си смени пола, дали ще важи за него възрастовата граница за пенсиониране на жените?
Да не стане в един момент всичкото мъж като наближи 50-така и да ляга под ножа. Дали е решено законово това?
Отговори с цитат
elnet elnet не е онлайн
27.10.2010, 16:13

Начално Темата пак стана актуална .... що ли?
За всичкото това време не получих отговор на въпроса - кой фонд най добре управлява парите ни! Дали сегашното положение не е усилие да се скрият злоупотребите с парите на осигуряващите се?
Отговори с цитат
toto toto не е онлайн
29.06.2009, 11:16

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ASTIN
Не е така! Никога не си имал възможност да теглиш от тези фондове.
Само от доброволен пенсионен фонд може да се тегли! Всичко е с отрицателна доходност. И взаимни и всякакви фондове. За период от 20-30 години тази криза няма да я усетиш защото преди са били с + 8, а след кризата ще бъдат. Така, че не се коси! Тук въпроса е коя ПОК ти управлява парите? Дали си избрал правилната?
Лек ден!
Е такива глупости дрънкат във всички фондове, а вие ги повтаряте като папагали!!

МОЖЕШ да ЗАГУБИШ и за период от 20 г. ДАЖЕ е МНОГО ПО_ВЕРОЯТНО от колкото за 3-5 години!!!

и на мен като ми казаха че не мога да загубя за 10 години нищо в такъв фонд им казах:

Я СЕГА ГО НАПИШИ ТОВА И МИ СЕ ПОДПИШИ!!!

какво мислите че стана? а? ... не чух?

е за това трябва задължително да уведомяват всеки преди да си вложи парите че МОЖЕ ДА ЗАГУБИ и нищо сигурно няма. Може и да спечели все пак
Отговори с цитат
derk derk не е онлайн
26.06.2009, 22:00

Начално Пенсионни фондова
В пенсионен фонд се правят дългосрочни инвестиции поне 20 години. За да получи действително натрупване на прилична сума по съответната партида са необходими три условия:
1. Да се правят редовни вноски;
2. Размера на тези вноски да е близо (процентно - 5 за универсален и 10 за доброволен) и не по-малък от средния осигурителен доход.
3. ПОД, което управлява партидите да е достатъчно професионално.
Колкото дo kony мога да добавя и Доверие.
Отговори с цитат
kony kony не е онлайн
26.06.2009, 21:29

Начално
ING и Алианц - и мисля, че изборът ми е добър.
Отговори с цитат
ASTIN ASTIN не е онлайн
26.06.2009, 13:38

Начално
Не е така! Никога не си имал възможност да теглиш от тези фондове.
Само от доброволен пенсионен фонд може да се тегли! Всичко е с отрицателна доходност. И взаимни и всякакви фондове. За период от 20-30 години тази криза няма да я усетиш защото преди са били с + 8, а след кризата ще бъдат. Така, че не се коси! Тук въпроса е коя ПОК ти управлява парите? Дали си избрал правилната?
Лек ден!
Отговори с цитат
kony kony не е онлайн
26.06.2009, 12:40

Начално
Наскоро получих извлечения от Универсалния, Професионалния и Доброволния задължителен пенсионни фондове в които се осигурявам и се втрещих - всичките са на загуба за 2008 г.! Освен това са променили Правилниците си и сега при навършване на пенсионна възраст, няма да ми изплатят натрупаните в индивидуалните ми партиди суми, а ще ми ги дават разсрочено (освен ако не съм трудоустроена над 71%). Мисля, че това е възмутително, в нормалните европейски страни и САЩ пенсионерите имат възможност да избират, парите са си техни и даже могат да ги изтеглят предварително, ако платят съответния данък на държавата. Какво може да се направи по въпроса и кой трябва да защити интересите на бъдещите пенсионери?
Отговори с цитат
toto toto не е онлайн
26.06.2009, 10:03

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от малката сестра
предлага се следната схема за плащане на дълга

Според дневния ред на събранието компанията предлага на облигационерите да отстрочи шест от бъдещите си девет плащания по главницата. В момента на всяко тримесечие компанията погасява 542 хил. евро от главницата, като предложението е отсрочката да е за периода от 30 юни 2009 г. до края на 2010 г. Идеята е след това всичко, дължимо по емисията, да се изплати през последните три тримесечия до падежа на равни вноски по 1.625 млн. евро. В буферния период компанията ще изплаща само дължимата лихва на тримесечие при актуализирана ставка от 9.95% на годишна база.

това е направо неплатежоспособност
накрая пак ще има или разсрочване или рефинансиране /ако някой се излъже да даде пари/
долу горе загубени пари за облигационерите
""Ален мак" издаде обезпечените си облигации в средата на 2006 г. и набра общо 6.5 млн. евро. Падежът им е на 30 юни 2011 г., като настоящите параметри по емисията са лихва от плаващ - EURIBOR плюс 4.75%, но не по-малка от 7.5%, изплащана на тримесечна база заедно с главницата. При първичното предлагане книжата бяха изкупени от дузина институционални инвеститора, сред които пенсионни фондове на "Доверие", "Съгласие" и"Родина".

Все отбор Юнаци....
Отговори с цитат
малката сестра малката сестра не е онлайн
25.06.2009, 21:25

Начално
предлага се следната схема за плащане на дълга

Според дневния ред на събранието компанията предлага на облигационерите да отстрочи шест от бъдещите си девет плащания по главницата. В момента на всяко тримесечие компанията погасява 542 хил. евро от главницата, като предложението е отсрочката да е за периода от 30 юни 2009 г. до края на 2010 г. Идеята е след това всичко, дължимо по емисията, да се изплати през последните три тримесечия до падежа на равни вноски по 1.625 млн. евро. В буферния период компанията ще изплаща само дължимата лихва на тримесечие при актуализирана ставка от 9.95% на годишна база.

това е направо неплатежоспособност
накрая пак ще има или разсрочване или рефинансиране /ако някой се излъже да даде пари/
долу горе загубени пари за облигационерите
Отговори с цитат
growth growth не е онлайн
25.06.2009, 19:13

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от toto
Цитат:
Първоначално изпратено от dragoki
Цитат:
Цитат:
Цитат:
Мои познати на доброволно осигуряване в различни фондове (те не са мнаого 5-6)

последната година са на МИНУС 15-20% ?!?!?

единия от тях излезе в пенсионна възраст и Очудо! за една година НЯКОЛКО хилки НАЗАД!

Ся ме питиа какво да правел - тегли му викам и Бегай! Ма на загуба бил ... не може да схване че утре миоже да няма нищо ...
Toto, Абе според моите скромни зичисления, за да е няколко хиляди назад, то твоя приятел трябва да е набутал поне 10 хил. А всички знаем че ако сега вкараш 10 бона в пенсионно, няма шанс да спечелиш след 1 година. Аз на такива им казвам лакоми гъзове, които си заслужават наказанието. Защото, той е видял голямата доходност от 2007-8 година, подлъгал се е че ще изкара 15-19 % лихва и дай да праим пари, това същото като голямия дето го ядоха същите тия хора на борсата. Ако се осигуряваш на реална заплата и си достатъчно добре полатен, мисля че ще се натрупа една добра сума след 20-30 годинки
Пич в конкретния случай не става дума за 2-3 години дори ... освен това ако искаше доходност съответния човек щеше да ги вложи другаде...

и трето никъде в пенсионните дружества НЕ ТИ казват че можеш ДА ЗАГУБИШ както при акциите - а точно това стана.
Всички са си мислили че просто парите са им в Банката ... не че банките са цъфнали де

аде не се изказвай щото ства дума за възрастни хора - излъгани и подведени по най-балъшки начин
Според мен заблуден може да си помисли, че няма разлика между банка и пенсионна компания. За годините ми е ясно, че не може да има повече от 10 години, а и да ти кажа, според мен това е точно вкарване на много пари от ламтеж, той по колко е вкарвал по 100 лева на месец ли си е правил допълнително осигуряване, за да говорим за загуби от хиляди левове? Ако се е осигурявал 10 години по 100 лева на месец го приема, ама иначе, ли той те врътка яко, или се е натрясъл като трабант в стена от лакомия. Когато почнеш да влагаш пари някъде според мен е умно или да не кажа задължително да попиташ за всичко. Не може да отидеш и да дадеш 10 хил и да не питаш за рисковете. Та по колко пари е вкарвал на месец твоя човек? Или отвори страницата на кфн, там поне всичко е обяснено, и написано, ако имаш калкулатор (щото иначе не знам дали можеш на лист) ще сметнеш, колко месеца е вкарвал, при каква цена на дялове и сега колко има, така че честито ти, или само говориш да не заспиш, ли премълчаваш нещо, или са те взели за шаран.
Да само дето докато си говорим - попълних молбата за теглене с въпросната сума и я занесохме в дружеството.

Еле човека разбра за какво става дума.

. В България няма истински портфейлни инвеститори, има разни спекулантчета. Поведението на пенсиите е меко казано не адекватно. Виждал съм и крайности. Няма специалисти и това си е, менят си оценките за компаниите през пет минути и то в огромни стойности, кво да ви кажа.
Отговори с цитат
toto toto не е онлайн
25.06.2009, 17:16

Начално
Цитат:
Цитат:
Цитат:
Цитат:

единия от тях излезе в пенсионна възраст и Очудо! за една година НЯКОЛКО хилки НАЗАД!

Ся ме питиа какво да правел - тегли му викам и Бегай! Ма на загуба бил ... не може да схване че утре миоже да няма нищо ...
Toto, Абе според моите скромни зичисления, за да е няколко хиляди назад, то твоя приятел трябва да е набутал поне 10 хил. А всички знаем че ако сега вкараш 10 бона в пенсионно, няма шанс да спечелиш след 1 година. Аз на такива им казвам лакоми гъзове, които си заслужават наказанието. Защото, той е видял голямата доходност от 2007-8 година, подлъгал се е че ще изкара 15-19 % лихва и дай да праим пари, това същото като голямия дето го ядоха същите тия хора на борсата. Ако се осигуряваш на реална заплата и си достатъчно добре полатен, мисля че ще се натрупа една добра сума след 20-30 годинки
Пич в конкретния случай не става дума за 2-3 години дори ... освен това ако искаше доходност съответния човек щеше да ги вложи другаде...

и трето никъде в пенсионните дружества НЕ ТИ казват че можеш ДА ЗАГУБИШ както при акциите - а точно това стана.
Всички са си мислили че просто парите са им в Банката ... не че банките са цъфнали де

аде не се изказвай щото ства дума за възрастни хора - излъгани и подведени по най-балъшки начин
Според мен заблуден може да си помисли, че няма разлика между банка и пенсионна компания. За годините ми е ясно, че не може да има повече от 10 години, а и да ти кажа, според мен това е точно вкарване на много пари от ламтеж, той по колко е вкарвал по 100 лева на месец ли си е правил допълнително осигуряване, за да говорим за загуби от хиляди левове? Ако се е осигурявал 10 години по 100 лева на месец го приема, ама иначе, ли той те врътка яко, или се е натрясъл като трабант в стена от лакомия. Когато почнеш да влагаш пари някъде според мен е умно или да не кажа задължително да попиташ за всичко. Не може да отидеш и да дадеш 10 хил и да не питаш за рисковете. Та по колко пари е вкарвал на месец твоя човек? Или отвори страницата на кфн, там поне всичко е обяснено, и написано, ако имаш калкулатор (щото иначе не знам дали можеш на лист) ще сметнеш, колко месеца е вкарвал, при каква цена на дялове и сега колко има, така че честито ти, или само говориш да не заспиш, ли премълчаваш нещо, или са те взели за шаран.
Да само дето докато си говорим - попълних молбата за теглене с въпросната сума и я занесохме в дружеството.

Еле човека разбра за какво става дума.
Отговори с цитат
toto toto не е онлайн
25.06.2009, 17:09

Начално
Драгоки айде без много умозаключения.

Мойте хора са вкарвали по 500 лв. от време на време вместо в банка в Доброволен фонд. Ако ме бях питали по-рано щех да им обясня че е рисково, ама не са ме питали.... Проблема е че никой от пенсионния (УМИШЛЕНО) не е счел за неохобходимо да ги УВЕДОМИ че може и да загубят пари ... нали е пенсионно - значи е сигурно. Не ства дума за взаимни фондове дори.
Ства дума че под прикритието на Пенсионен фонд част от парите са Загубени на Акции, друга част са набити в Имоти където ще отчетат огромни загуби в края на таз година

аре да не защитаваме пенсионните че ми приличат на Приватизационните фондове

и аз имам няколко хилки по задължителното и ме е яд да ги гледам като са на загуба, макар че докато навърша пенсионна възраст има още доста време!
Що трябва да рискуват по борсите КАЖИ МИ? Нито съм им ги дал на доверително нито нищо. Държавата им ги превежда и това е!

ШИИ .. и Пенсионите ШИИ... !!!

P.S. виж дядото се пенсионра преди 2 години и си ГИ издърпа за 12 м. - шапка му свалям. Там тяхното Доброволно си беше почти задължително
Отговори с цитат
Радо 78
25.06.2009, 16:55

Начално Re: Пенсионни фондове
Цитат:
Първоначално изпратено от derk
Вижте един добър анализ според мен за пенсионните фондове. Мисля, че почти всичко е казано.
http://www.capital.bg/show.php?storyid=723430
http://www.poc-doverie.bg/files/Resu...F_31.12.08.pdf
Честно казано не виждам много на борй "малки" компании... Виждам нормални компании за БГ стандартите. Автора ги е изчислил на 10%, което трябва да е 2,789 мил. (към датата на публикуването на таблицата)
Отделен е въпроса на какви нива са ги купували, особено "големите"
Аз лично ги следя от време на време, по една столевка всеки месец прехвърча при тях от мен, но на повечето хора не им пука

Редакция: Е той човека писал за ДПФ, но и там е подобна фигурата
Отговори с цитат
toto toto не е онлайн
25.06.2009, 15:37

Начално
Цитат:
Цитат:

Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
24.09.2014 12:06 Препоръчайте изгоден застраховател за застраховка живот 1160
15.09.2014 17:44 Лоши застрахователи - Добри застрахователи 57
09.09.2014 22:52 Измамата – задължителни „частни пенсионни фондове“ и „конституционния съд“ 2391
21.07.2014 11:46 Имуществено застраховане 69
02.06.2014 11:12 Боже какво име ЗОФ Даллбогг: Живот и Здраве ЕАД 40

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 02:55.