Превод на пари от чужбина до БГ - Форум Инвестор.БГ
Неделя, 23 Ноември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Ve6ter Ve6ter не е онлайн
07.12.2012, 15:00

Начално
Препращам пани с ПИБ и съм ок. Другият вариант е наистина да се тегли от карта, но такситте са доста високи.
Отговори с цитат
galina i galina i не е онлайн
06.12.2012, 10:55

Начално
здравей,на FI BANK-банкомат пуска по 800 лв.
Отговори с цитат
2012 2012 не е онлайн
11.11.2012, 15:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
Яворе, всъщност по-скоро си прав.
Само за доизбистряне на картинката пиб, нека да внесем и някои детайли.
Дълго време бяха една доста "дружелюбна" за клиента банка. И маса неща излизаха "напълно безплатни". Крайно положително оценявам и факта, че чисто икономическата работа се върши отделно и дискретно от касовата и добре, че това поне продължава и досега.

Но! Времената са такива, че трябва да се събират пари. По всички възможни начини.

И при последната ми проверка се оказа, че за разплащателна с/ка се плаща завишена месечна такса от някакви странни 0,85 лв. (може и да бяха 0,95 ???
За разпл. картова са въвели 0,30 месец.
И с леко смущение в гласа ме уведомиха, че при получаване на суми над ??? 10 К (дано не се лъжа, не обърнах внимание, че не ме интересува), също започнали да събират таксичка.
Иначе, по-дребните суми влизали безплатно.
+ 2012

на мен като ми превеждат пари от чужбина в ПИб ми взимат 1% от получените средства, но не по-малко от 1 евро

или при получени суми до 100 евро ми взимат 1 евро

при сума от 1000 евро например ПИБ прибира 10 евро
nacheff nacheff не е онлайн
11.11.2012, 12:19

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
P.p.Prevodi po internet imam na predvit.
Яворе, всъщност по-скоро си прав.
Само за доизбистряне на картинката пиб, нека да внесем и някои детайли.
Дълго време бяха една доста "дружелюбна" за клиента банка. И маса неща излизаха "напълно безплатни". Крайно положително оценявам и факта, че чисто икономическата работа се върши отделно и дискретно от касовата и добре, че това поне продължава и досега.

Но! Времената са такива, че трябва да се събират пари. По всички възможни начини.

И при последната ми проверка се оказа, че за разплащателна с/ка се плаща завишена месечна такса от някакви странни 0,85 лв. (може и да бяха 0,95 ???
За разпл. картова са въвели 0,30 месец.
И с леко смущение в гласа ме уведомиха, че при получаване на суми над ??? 10 К (дано не се лъжа, не обърнах внимание, че не ме интересува), също започнали да събират таксичка.
Иначе, по-дребните суми влизали безплатно.
Отговори с цитат
Anisa Anisa не е онлайн
10.11.2012, 23:04

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
Благодаря
Отговори с цитат
javor javor не е онлайн
09.11.2012, 19:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Anisa Разгледай мнение
Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?

За последно променено от javor : 09.11.2012 в 19:38
Отговори с цитат
ludoed ludoed не е онлайн
09.11.2012, 19:20

Начално
Цитат:
Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?

Не ползвай тази банка за паричен превод от чужбина,таксите са им много високи! Казвам го от опит.Те са различна институция от банката, чието име носят и е известно по Европа!
Отговори с цитат
Anisa Anisa не е онлайн
09.11.2012, 18:04

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
По принцип винаги някой плаща
Това положение по никакъв начин не влиза в противоречие с факта, че на някои хора определени неща им излизат без пари. Това не значи, че те са напълно безплатни.
Може да значи (много вероятно е), че някой друг по някаква причина е платил.
Не познавам Райфайзенбанк.

Конкретно на въпроса ти, поне доколкото съм го разбрал.
Отишла си в банката с въпрос за откриване на сметка, по която да получиш пари.
Верните въпроси са (поне неизчерпателно):
- какво струва откриването на сметка, в частност на валутна с/ка, Питай по-конкретно за разплащателна. Има особености. Ти вече може да имаш с/ка, включително в различна валута от тази на превода, което да позволи да получиш пари по нея. Бях изненадан, че преди време в ПИБ ме увериха, че пари могат да се получат дори и при посочване на депозитна сметка (с разрешено довнасяне).
- има ли някаква месечна или друга такса за поддръжка на с/ката,
- има ли някаква такса за закриване на с/ката,
- има ли някаква такса за заверка на с/ката (когато ти си получател) Малко разяснения по тази точка. Банките имат различни политики. Едни нямат такса при заверка на сметката, други нямат, но само за малки суми, други пък имат малък фиксиран процент, други - някаква фиксирана такса плюс процент. Много е шарено.
Освен това, може да се разберете с изпращача на парите (наредителя по превода) да отбележи, че той поема изцяло за своя сметка и разходите и по получаването. Това става с маркиране на едно специално поле в ордера: our. Ако пък отбележи поле: sha - то тогава ще си "разделите" разноските, като всеки поеме тези, които възникват при него.
Ако ми изпратиш снимка на твоята приятелка, мога да опитам да разбера причините, поради които е получила парите напълно безплатно

Ползваш интернет. Потърси тарифата на избраната от теб банка и се опитай да намериш отговори по горните въпроси. Консултирай "твоите" от говори със специалист в банката.
На този етап това е достатъчно, има и други особености според платежните системи, но те по-скоро няма да ти трябват.
Успех
Много благодаря!!!
Отговори с цитат
nacheff nacheff не е онлайн
09.11.2012, 17:19

Начално
Цитат:
По принцип винаги някой плаща
Това положение по никакъв начин не влиза в противоречие с факта, че на някои хора определени неща им излизат без пари. Това не значи, че те са напълно безплатни.
Може да значи (много вероятно е), че някой друг по някаква причина е платил.
Не познавам Райфайзенбанк.

Конкретно на въпроса ти, поне доколкото съм го разбрал.
Отишла си в банката с въпрос за откриване на сметка, по която да получиш пари.
Верните въпроси са (поне неизчерпателно):
- какво струва откриването на сметка, в частност на валутна с/ка, Питай по-конкретно за разплащателна. Има особености. Ти вече може да имаш с/ка, включително в различна валута от тази на превода, което да позволи да получиш пари по нея. Бях изненадан, че преди време в ПИБ ме увериха, че пари могат да се получат дори и при посочване на депозитна сметка (с разрешено довнасяне).
- има ли някаква месечна или друга такса за поддръжка на с/ката,
- има ли някаква такса за закриване на с/ката,
- има ли някаква такса за заверка на с/ката (когато ти си получател) Малко разяснения по тази точка. Банките имат различни политики. Едни нямат такса при заверка на сметката, други нямат, но само за малки суми, други пък имат малък фиксиран процент, други - някаква фиксирана такса плюс процент. Много е шарено.
Освен това, може да се разберете с изпращача на парите (наредителя по превода) да отбележи, че той поема изцяло за своя сметка и разходите и по получаването. Това става с маркиране на едно специално поле в ордера: our. Ако пък отбележи поле: sha - то тогава ще си "разделите" разноските, като всеки поеме тези, които възникват при него.
Ако ми изпратиш снимка на твоята приятелка, мога да опитам да разбера причините, поради които е получила парите напълно безплатно

Ползваш интернет. Потърси тарифата на избраната от теб банка и се опитай да намериш отговори по горните въпроси. Консултирай "твоите" от говори със специалист в банката.
На този етап това е достатъчно, има и други особености според платежните системи, но те по-скоро няма да ти трябват.
Успех
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
09.11.2012, 16:25

Начално
Цитат:
Явно твоята позната просто се е изгъбаркала с теб.Дори вътрешния банков превод не е безплатен.Побързай с превода докато не са сложили данък и на преводите.
09.11.2012, 14:33

Начално Пари от чужбина
Отговори с цитат
sonia.georgieva.750 sonia.georgieva.750 не е онлайн
21.06.2012, 14:33

Question
Цитат:
Първоначално изпратено от sonia.georgieva.750 Разгледай мнение
Имам въпрос?Как в ЕС от Германия за България ти трябва Задграничен паспорт за да изпратиш пари в БГ
ужаааааас
Отговори с цитат
mussi mussi не е онлайн
21.06.2012, 14:18

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sonia.georgieva.750 Разгледай мнение
Имам въпрос?Как в ЕС от Германия за България ти трябва Задграничен паспорт за да изпратиш пари в БГ
А ти с бележник от училище ли искаш?????????
Друг е въпроса,че никой не ебава нашите лични карти,особено старите...
21.06.2012, 13:53

Exclamation ужас
Отговори с цитат
P_Dakar P_Dakar не е онлайн
08.09.2007, 21:44

Начално
Според директива 2560/2001 на ЕС от 1 юли 2003 г., ако правите паричен превод в границите на ЕС, той не би трябвало да струва повече от стойността на вътрешнопаричен превод в страната, от която изпращате парите.

Конкретен пример:
Изпращам месечно пари от Германия (Deutsche Bank) до БГ в размер на 300-600 евро. Сметката на получателя е в Първа инвестиционна банка и такси не сам плащал нито в Германия, нито в БГ. Проучете на страниците на БГ банки, дали самите те ударжат комисионни, тъй като съм попадал на доста фрапантни случаи.
Отговори с цитат
Peter(Petar) Peter(Petar) не е онлайн
22.08.2007, 16:35

Начално Re: Превод на пари от чужбина до БГ
Цитат:
Първоначално изпратено от pips_hunter
Zdraveite,

moje li nqkoi da mi pomogne za slednoto:
tursq nai eftinia na4in da prehvurliam vseki mesetz okolo 300 EUR v BG. Za sega tova koeto pravq e da gi teglq ot bankomat s Visa card... No v BG bankomatite imat limit - 400 lv (nqkoi moje bi znae bankomat koito puska po pove4e )

Blagodarq
Bobi
Подобни теми винаги са ме изумявали. Човекът не може да си опише проблема, а вие бързате със съветите??!!!
Къде му е проблема на човека - в прехвърлянето на парите или в тегленето им??!!
Отговори с цитат
onzi onzi не е онлайн
22.08.2007, 16:12

Начално Re: Преводи от чужбина
Цитат:
Първоначално изпратено от pupsf
Цитат:
Първоначално изпратено от nevermind
Цитат:
Чета във форума, че търсите информация как да си превеждате пари от чужбина. Мога да ви обясня за Централна Кооперативна Банка понеже съм запознат. Имате няколко варианта за преводи: Уестърн Юнион, Мъни Грам и Суифт валутни преводи. Най добре е да си разкриете валутни сметки там, които са безплатни и да си превеждате парите.
t.k. sum polzval purvite 2, ste poqsnq, 4e pri Western Union i Money Gram NE E neobhodimo da se otkriva kakvato i da bilo smetka!

novacite da 4etat vnimatelno!
Не ми харесва тона ти колега, ужасно прав си за бързите парични преводи, но комисионните по тях съвсем не са безобидни! Сметка е необходима за обикновен, значително по евтин валутен превод.
Мисля, че нещо друго се е опитал да каже на "новаците"
Отговори с цитат
pupsf pupsf не е онлайн
22.08.2007, 16:10

Цитат:
Първоначално изпратено от nevermind
Цитат:
Чета във форума, че търсите информация как да си превеждате пари от чужбина. Мога да ви обясня за Централна Кооперативна Банка понеже съм запознат. Имате няколко варианта за преводи: Уестърн Юнион, Мъни Грам и Суифт валутни преводи. Най добре е да си разкриете валутни сметки там, които са безплатни и да си превеждате парите.
t.k. sum polzval purvite 2, ste poqsnq, 4e pri Western Union i Money Gram NE E neobhodimo da se otkriva kakvato i da bilo smetka!

Не ми харесва тона ти колега, ужасно прав си за бързите парични преводи, но комисионните по тях съвсем не са безобидни! Сметка е необходима за обикновен, значително по евтин валутен превод.
Отговори с цитат
pupsf pupsf не е онлайн
22.08.2007, 16:05

Начално Re: Превод на пари от чужбина до БГ
Цитат:
Първоначално изпратено от pips_hunter
Zdraveite,

moje li nqkoi da mi pomogne za slednoto:
tursq nai eftinia na4in da prehvurliam vseki mesetz okolo 300 EUR v BG. Za sega tova koeto pravq e da gi teglq ot bankomat s Visa card... No v BG bankomatite imat limit - 400 lv (nqkoi moje bi znae bankomat koito puska po pove4e )

Blagodarq
Bobi
Това, че в България банкоматите имат лимит 400лв са пълни глупости! Лимитирани са картите на различните банки издатели на дебитни карти и Маестро картите! Виза картите позволяват да се тегли до 10х400лв
Отговори с цитат
nevermind
22.08.2007, 15:59

Цитат:

Отговори с цитат
pupsf pupsf не е онлайн
22.08.2007, 15:56

Начално Преводи от чужбина
Отговори с цитат
M&A M&A не е онлайн
25.04.2007, 09:29

Начално
E всеки на ДСК но сметката и картата трябва да ти е в ДСК. Питай ги от ДСК имат Call Center.
Отговори с цитат
pips_hunter pips_hunter не е онлайн
25.04.2007, 09:21

Начално
Merci mnogo za tova info, chte probvam da vidq dali stava. Po Pirncip parite sa v Societe Generale, France. A slucaino da znaesh nqkoi takuv bankomat koito puska po pove4e, nqkude v tzentura na Sofia (da ne gi obikalqm vsickite )

Tks
Отговори с цитат
M&A M&A не е онлайн
25.04.2007, 09:05

Начално
Банкоматите на Банка ДСК пускат по 800лв. на ден, защото имат собствен авторизационен център и не са директно към БОРИКА.

И много зависи от къде чакаш пари, от коя държава и коя банка. Повечето български банки имат специфични споразумения с чуждите.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
16.11.2014 20:25 Как научавате децата си да използват парите? 30
16.11.2014 17:22 Как да напиша бизнес план? 47
16.11.2014 17:11 Докторантура в България 1
08.11.2014 10:25 Лични финанси 390
05.11.2014 22:35 Кагато парите ви станат много повече от финансовия ви акъл.... 79

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 02:41.