Превод на пари от чужбина до БГ - Форум Инвестор.БГ
Петък, 26 Август 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Ricognito Ricognito не е онлайн
22.08.2016, 09:41

Начално
Dontletme,

няма нужда да си изкарваш дебитна карта. Можеш да дадеш Айбан и да ти пратят парите по твоята сметка. Ако тя не е в същата валута - парите ще се превалутират по курса на банката за същия ден и можеш да ги изтеглиш на каса.

Ако искаш да си останат в съответната валута - ще трябва да си направиш сметка, например в долари, ако ще ти рпащат долари или в евро, ако ще е евро и т.н.
Отговори с цитат
transinvestment transinvestment не е онлайн
19.08.2016, 14:24

Начално Перфектна алтернатива
виж:
www.transcard.bg
и услугата им global transfer
Ползването на техните кредитни и дебитни карти в чужбина е без такси и курсови разлики.
Отговори с цитат
Dontletme Dontletme не е онлайн
19.08.2016, 13:16

Начално Дебитна карта
Здравейте, искам да си изкарам дебитна карта, но не знам от коя банка ще е по добре, защото един приятел ще ми изпраща пари от чужбина. Аз мисля от ЦКВ или ФиБанк но не съм сигурен за това реших да попитам тук.
Отговори с цитат
redcretin redcretin не е онлайн
10.08.2016, 16:02

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
+ 2012

на мен като ми превеждат пари от чужбина в ПИб ми взимат 1% от получените средства, но не по-малко от 1 евро

или при получени суми до 100 евро ми взимат 1 евро

при сума от 1000 евро например ПИБ прибира 10 евро
Ако използваш еврови разплащания и еврова сметка - 0 евро
Отговори с цитат
vstoykov vstoykov не е онлайн
10.08.2016, 15:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
Здравейте,
имам едно въпросче, което е сходно с темата.

Ще пътувам в чужбина и се чудя, ако плащам с дебитна карта (Виза) има ли такси?
Същото се чудя, но ако го направя и в страни, които не са в ЕС, конкретно в Албания.

Някой има ли подобен опит?
Виж си тарифата на банката. Но дори и да няма такса те прецакват с около 3% при превалутирането (курсът им е с 3% отклонение (типично) от средния пазарен). Ако превалутират през две валути - става интересно (лев към евро, евро към нещо си там друго).
Отговори с цитат
mailoff mailoff не е онлайн
09.08.2016, 16:23

Начално
зависи от банката, Ricognito. Чекни си ги нещата
Отговори с цитат
Грую Груев Грую Груев е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
14.07.2016, 15:13

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Ricognito Разгледай мнение
Здравейте,

Същото се чудя, но ако го направя и в страни, които не са в ЕС, конкретно в Албания.

зависи в коя банка ти е картата - някои имат такса превалутиране за валути различн и от лев и евро, други нямат, така че без да си кажеш от коя банка ти е картата, няма как да ти се отговори има или няма такса
14.07.2016, 15:09

Начално
Здравейте,

Отговори с цитат
martin1 martin1 не е онлайн
17.03.2016, 09:07

Начално
Колеги, според мен е най-изгодно да се пращат пари с мъниграм. В Бг офисите са на всякъде
Отговори с цитат
Ve6ter Ve6ter не е онлайн
07.12.2012, 14:00

Начално
Препращам пани с ПИБ и съм ок. Другият вариант е наистина да се тегли от карта, но такситте са доста високи.
Отговори с цитат
galina i galina i не е онлайн
06.12.2012, 09:55

Начално
здравей,на FI BANK-банкомат пуска по 800 лв.
Отговори с цитат
2012 2012 не е онлайн
11.11.2012, 14:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
Яворе, всъщност по-скоро си прав.
Само за доизбистряне на картинката пиб, нека да внесем и някои детайли.
Дълго време бяха една доста "дружелюбна" за клиента банка. И маса неща излизаха "напълно безплатни". Крайно положително оценявам и факта, че чисто икономическата работа се върши отделно и дискретно от касовата и добре, че това поне продължава и досега.

Но! Времената са такива, че трябва да се събират пари. По всички възможни начини.

И при последната ми проверка се оказа, че за разплащателна с/ка се плаща завишена месечна такса от някакви странни 0,85 лв. (може и да бяха 0,95 ???
За разпл. картова са въвели 0,30 месец.
И с леко смущение в гласа ме уведомиха, че при получаване на суми над ??? 10 К (дано не се лъжа, не обърнах внимание, че не ме интересува), също започнали да събират таксичка.
Иначе, по-дребните суми влизали безплатно.
+ 2012

на мен като ми превеждат пари от чужбина в ПИб ми взимат 1% от получените средства, но не по-малко от 1 евро

или при получени суми до 100 евро ми взимат 1 евро

при сума от 1000 евро например ПИБ прибира 10 евро
Отговори с цитат
nacheff nacheff не е онлайн
11.11.2012, 11:19

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
P.p.Prevodi po internet imam na predvit.
Яворе, всъщност по-скоро си прав.
Само за доизбистряне на картинката пиб, нека да внесем и някои детайли.
Дълго време бяха една доста "дружелюбна" за клиента банка. И маса неща излизаха "напълно безплатни". Крайно положително оценявам и факта, че чисто икономическата работа се върши отделно и дискретно от касовата и добре, че това поне продължава и досега.

Но! Времената са такива, че трябва да се събират пари. По всички възможни начини.

И при последната ми проверка се оказа, че за разплащателна с/ка се плаща завишена месечна такса от някакви странни 0,85 лв. (може и да бяха 0,95 ???
За разпл. картова са въвели 0,30 месец.
И с леко смущение в гласа ме уведомиха, че при получаване на суми над ??? 10 К (дано не се лъжа, не обърнах внимание, че не ме интересува), също започнали да събират таксичка.
Иначе, по-дребните суми влизали безплатно.
Отговори с цитат
Anisa Anisa не е онлайн
10.11.2012, 22:04

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от javor Разгледай мнение
Всеки месеz превеjдам пари oт Австрия в Бг и не плащам абсолутно нищо.Нито аз,нито в Бг,когато ги получават.В Австрия от повечето банки са безплатни преводите za EU ако имаш отворено конто при тях,но в Бг са малко банките в които не плащаш.Превеjдам ги ПИБ.Sorry,za loshiqt prevod
Благодаря
Отговори с цитат
javor javor не е онлайн
09.11.2012, 18:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Anisa Разгледай мнение
Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?

За последно променено от javor : 09.11.2012 в 18:38
Отговори с цитат
ludoed ludoed не е онлайн
09.11.2012, 18:20

Начално
Цитат:
Моля да ми помогнете-възможно ли е да се изпращат пари безплатно от чужбина по банкова сметка в България?Моя близка си откри сметка в Райфайзенбанк,и казва,че транзакцията е напълно безплатна!Да,но когато аз отидох да открия сметка ми обясниха,че всичко се заплаща...Каква е истината?

Не ползвай тази банка за паричен превод от чужбина,таксите са им много високи! Казвам го от опит.Те са различна институция от банката, чието име носят и е известно по Европа!
Отговори с цитат
Anisa Anisa не е онлайн
09.11.2012, 17:04

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nacheff Разгледай мнение
По принцип винаги някой плаща
Това положение по никакъв начин не влиза в противоречие с факта, че на някои хора определени неща им излизат без пари. Това не значи, че те са напълно безплатни.
Може да значи (много вероятно е), че някой друг по някаква причина е платил.
Не познавам Райфайзенбанк.

Конкретно на въпроса ти, поне доколкото съм го разбрал.
Отишла си в банката с въпрос за откриване на сметка, по която да получиш пари.
Верните въпроси са (поне неизчерпателно):
- какво струва откриването на сметка, в частност на валутна с/ка, Питай по-конкретно за разплащателна. Има особености. Ти вече може да имаш с/ка, включително в различна валута от тази на превода, което да позволи да получиш пари по нея. Бях изненадан, че преди време в ПИБ ме увериха, че пари могат да се получат дори и при посочване на депозитна сметка (с разрешено довнасяне).
- има ли някаква месечна или друга такса за поддръжка на с/ката,
- има ли някаква такса за закриване на с/ката,
- има ли някаква такса за заверка на с/ката (когато ти си получател) Малко разяснения по тази точка. Банките имат различни политики. Едни нямат такса при заверка на сметката, други нямат, но само за малки суми, други пък имат малък фиксиран процент, други - някаква фиксирана такса плюс процент. Много е шарено.
Освен това, може да се разберете с изпращача на парите (наредителя по превода) да отбележи, че той поема изцяло за своя сметка и разходите и по получаването. Това става с маркиране на едно специално поле в ордера: our. Ако пък отбележи поле: sha - то тогава ще си "разделите" разноските, като всеки поеме тези, които възникват при него.
Ако ми изпратиш снимка на твоята приятелка, мога да опитам да разбера причините, поради които е получила парите напълно безплатно

Ползваш интернет. Потърси тарифата на избраната от теб банка и се опитай да намериш отговори по горните въпроси. Консултирай "твоите" от говори със специалист в банката.
На този етап това е достатъчно, има и други особености според платежните системи, но те по-скоро няма да ти трябват.
Успех
Много благодаря!!!
Отговори с цитат
nacheff nacheff не е онлайн
09.11.2012, 16:19

Начално
Цитат:
По принцип винаги някой плаща
Това положение по никакъв начин не влиза в противоречие с факта, че на някои хора определени неща им излизат без пари. Това не значи, че те са напълно безплатни.
Може да значи (много вероятно е), че някой друг по някаква причина е платил.
Не познавам Райфайзенбанк.

Конкретно на въпроса ти, поне доколкото съм го разбрал.
Отишла си в банката с въпрос за откриване на сметка, по която да получиш пари.
Верните въпроси са (поне неизчерпателно):
- какво струва откриването на сметка, в частност на валутна с/ка, Питай по-конкретно за разплащателна. Има особености. Ти вече може да имаш с/ка, включително в различна валута от тази на превода, което да позволи да получиш пари по нея. Бях изненадан, че преди време в ПИБ ме увериха, че пари могат да се получат дори и при посочване на депозитна сметка (с разрешено довнасяне).
- има ли някаква месечна или друга такса за поддръжка на с/ката,
- има ли някаква такса за закриване на с/ката,
- има ли някаква такса за заверка на с/ката (когато ти си получател) Малко разяснения по тази точка. Банките имат различни политики. Едни нямат такса при заверка на сметката, други нямат, но само за малки суми, други пък имат малък фиксиран процент, други - някаква фиксирана такса плюс процент. Много е шарено.
Освен това, може да се разберете с изпращача на парите (наредителя по превода) да отбележи, че той поема изцяло за своя сметка и разходите и по получаването. Това става с маркиране на едно специално поле в ордера: our. Ако пък отбележи поле: sha - то тогава ще си "разделите" разноските, като всеки поеме тези, които възникват при него.
Ако ми изпратиш снимка на твоята приятелка, мога да опитам да разбера причините, поради които е получила парите напълно безплатно

Ползваш интернет. Потърси тарифата на избраната от теб банка и се опитай да намериш отговори по горните въпроси. Консултирай "твоите" от говори със специалист в банката.
На този етап това е достатъчно, има и други особености според платежните системи, но те по-скоро няма да ти трябват.
Успех
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
09.11.2012, 15:25

Начално
Цитат:
Явно твоята позната просто се е изгъбаркала с теб.Дори вътрешния банков превод не е безплатен.Побързай с превода докато не са сложили данък и на преводите.
09.11.2012, 13:33

Начално Пари от чужбина
Отговори с цитат
sonia.georgieva.750 sonia.georgieva.750 не е онлайн
21.06.2012, 13:33

Question
Цитат:
Първоначално изпратено от sonia.georgieva.750 Разгледай мнение
Имам въпрос?Как в ЕС от Германия за България ти трябва Задграничен паспорт за да изпратиш пари в БГ
ужаааааас
Отговори с цитат
mussi mussi не е онлайн
21.06.2012, 13:18

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sonia.georgieva.750 Разгледай мнение
Имам въпрос?Как в ЕС от Германия за България ти трябва Задграничен паспорт за да изпратиш пари в БГ
А ти с бележник от училище ли искаш?????????
Друг е въпроса,че никой не ебава нашите лични карти,особено старите...
21.06.2012, 12:53

Exclamation ужас
Отговори с цитат
P_Dakar P_Dakar не е онлайн
08.09.2007, 20:44

Начално
Според директива 2560/2001 на ЕС от 1 юли 2003 г., ако правите паричен превод в границите на ЕС, той не би трябвало да струва повече от стойността на вътрешнопаричен превод в страната, от която изпращате парите.

Конкретен пример:
Изпращам месечно пари от Германия (Deutsche Bank) до БГ в размер на 300-600 евро. Сметката на получателя е в Първа инвестиционна банка и такси не сам плащал нито в Германия, нито в БГ. Проучете на страниците на БГ банки, дали самите те ударжат комисионни, тъй като съм попадал на доста фрапантни случаи.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
26.08.2016 11:17 Интервюта с активни участници във форума 384
22.08.2016 10:41 Превод на пари от чужбина до БГ 36
16.08.2016 16:31 Day Trading съвети 3
09.08.2016 22:46 CFA 475
20.07.2016 11:16 Помощ за задачка по корпоративни финанси. 35

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 10:35.