Лоши банки - Добри банки - Страница 3 - Форум Инвестор.БГ
Събота, 29 Август 2015
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Вълчо-34 Вълчо-34 не е онлайн
28.07.2014, 19:57

Начално
Индианец, да питам, може и да бъркам, ама Европейско икон. пространство не е ли прилагащите евро и още няколко държави - Швейцария, Британия....?
28.07.2014, 11:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nstancheff Разгледай мнение
БНП Париба предлагат депозити за физически лица чрез клона клона си в БГ - www.deposits.bnpparibas.bg. Незнам дали това означава, че гаранцията на депозитите е от френската държава?
Аи така пише на сайта им / общи условия - задължително четиво.

Цитат:
8.2
Банката уведомява Клиента за приложимата система за гарантиране на депозити,
както следва. Депозитите в БНП Париба са гарантирани от Фонда за гарантиране на
депозити на Франция (Fonds de Garantie des Depots). Обект на гарантиране са паричните депозити (кредитни салда по сметки) на един клиент във всички клонове на БНП Париба във Франция и в клонове в страни в Европейското икономическо пространствo на обща сума до 100,000 (сто хиляди) евро, при условие че депозитите са деноминирани във валути на страните членки на Европейското икономическо пространство. Фондът плаща гарантирани суми в срок от двадесет работни дни от датата, на която Френската банкова комисия е поискала компенсиране на кредиторите. Подробна информация за приложимата система за гарантиране на влогове е публикувана на интернет страницата на Фонда www.garantiedesdepots.fr.
Отговори с цитат
Матю Стокс Матю Стокс не е онлайн
28.07.2014, 10:49

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nstancheff Разгледай мнение
БНП Париба предлагат депозити за физически лица чрез клона клона си в БГ. Незнам дали това означава, че гаранцията на депозитите е от френската държава?
Като не знаеш, колко му е да потърсиш закона.

Цитат:
ФГВБ гарантира влоговете във всички банки, лицензирани от Българската народна банка (БНБ) да приемат влогове, както и в клоновете на български банки в чужбина.
Влоговете в клонове на чуждестранни банки от държави, които не са членки на Европейския съюз, също се гарантират от ФГВБ, когато в съответната държава не се предоставя гарантиране на влоговете, не се гарантират влоговете в клона на банката в чужбина или се осигурява по-ниско покритие или обхват от това на ФГВБ. В последния случай гаранцията на ФГВБ покрива разликата между нивото на покритието и обхвата на гаранцията.
Влоговете в клонове на чуждестранни банки от държави-членки на Европейския съюз са защитени от съответната система за гарантиране на влоговете в тези държави и не се гарантират от ФГВБ.
Отговори с цитат
nstancheff nstancheff не е онлайн
28.07.2014, 09:02

Начално
БНП Париба предлагат депозити за физически лица чрез клона клона си в БГ - www.deposits.bnpparibas.bg. Незнам дали това означава, че гаранцията на депозитите е от френската държава?

P.S. Гледам доста хора са питали как да си отворят сметка в чужбина. Изглежда доста по-лесно откриването на сметка в клон на чужда банка в БГ. Вярно, че клоновете не са много.

За последно променено от nstancheff : 28.07.2014 в 09:10
Отговори с цитат
baba_meca baba_meca не е онлайн
16.07.2014, 21:25

Начално
някой може ли да препоръча добра банка в чужбина?
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
07.07.2014, 12:27

Начално
Ами, честно казано.... Ако по някаква причина би следвало борец да е собственик на банка, Вальо Йорданов е най-добрият възможен такъв
Отговори с цитат
Alee Alee не е онлайн
07.07.2014, 09:29

Начално
Валентин Йорданов държи 33% от банката на Маджо

http://www.blitz.bg/news/article/277470

No comment!!!
05.07.2014, 17:56

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Maria321 Разгледай мнение
ФГВБ ли? Имат 2.1 млрд. лева.
Но гаранцията не е ограничена до това
+1
Цитат:
(4) (Изм. - ДВ, бр. 109 от 2001 г.) При недостиг на средства фондът може да ползва заеми:
1. от български и чуждестранни банки, както и от други лица;
2. от държавния бюджет след съответно решение на Народното събрание.
Отговори с цитат
коки коки не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.07.2014, 18:33

Начално
Обир на 100 000 лв. от банка в столицата. Засега
04/07/2014 17:23:09
Сейфовете на двама столичани в обществен трезор на известна чуждестранна банка на столичния бул. "Черни връх" са били опразнени, научи Клуб Z от полицейски източници. Установените до момента щети - общо в пари и ценни книжа, са за над 100 000 лв.

Първоначално един притежател на сейф се е оплакал, че му липсват 38 000 лв. и 9000 евро. После и втори клиент е установил, че трезорът му е опразнен. При оглед, направен от полицията, не е установено в банката да има взломяване или проникване през стена, или по друг начин. Засега криминалистите работят по версия, че е действано с подправен ключ.

От столичната полиция предполагат, че двамата подали жалби са само първите, а тепърва още хора ще установяват липси.

Опитите на Клуб Z да се свърже с официален представител на банката засега остават безрезултатни.
http://www.clubz.bg/5637-obir_na_100...olicata_zasega
01.07.2014, 21:23

Начално
как 2 млрд някъде излезе информация за 4
Отговори с цитат
Maria321 Maria321 не е онлайн
01.07.2014, 21:13

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
здравейте, някой може ли да даде линк за състоянието на фонда какво има в нали4ност, аз гледах на тяхната страница но няма ни6to
ФГВБ ли? Имат 2.1 млрд. лева.
Но гаранцията не е ограничена до това
Отговори с цитат
v_tin v_tin не е онлайн
01.07.2014, 21:05

Начално
здравейте, някой може ли да даде линк за състоянието на фонда какво има в нали4ност, аз гледах на тяхната страница но няма ни6to
Отговори с цитат
коки коки не е онлайн
Заслужил
инвеститор
01.07.2014, 19:17

Начално
Държавата осигури още 1,23 млрд. лева за защита на банките
01 юли 2014 в 19:51
Министерството на финансите е осигурило 1,23 млрд. лева, които ще бъдат използвани за намаляване на ефекта от нападенията срещу няколко български банки, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.

Парите са осигурени чрез пласиране на 5-месечни държавни ценни книжа.

Тези средства ще бъдат добавени към наличните бюджетни буфери за обезпечаване на ликвидността в българската банкова система с цел спокойно и гладко функциониране на сектора, посочиха от МС.

От Министерския съвет са категорични, че незабавните и добре координирани действия между правителството, БНБ и финансовата общност в страната са довели до отпор на всякакви безпочвени спекулации и инсинуации и са възстановили доверието на гражданите в системата.

ЕК вече одобри помощ от 3,3 млрд. лева за банковата ни система.
http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...B5_357486.html
27.06.2014, 18:05

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
Отлага се връчването на наградите "Банка на годината"
27 юни 2014 в 17:43
Асоциацията Банка на годината и Асоциацията на банките в България обявиха, че отлагат церемонията за връчване на наградите Банка на годината.

Тя ще се състои през октомври 2014 г.

Асоциациите посочват, че въпреки стабилността на банковата система и позицията на БНБ, ключови банки са били подложени на злонамерена атака и се е създала нездравословна среда от слухове и некомпетентни политически и институционални изказвания и действия.

"Считаме, че през октомври атаката срещу системно важните банки ще е овладяна, депозантите в тях ще бъдат спокойни, поради по-стабилната ситуация, навременни държавнически решения и по-спокойната бизнес среда", се посочва в съобщението.

Точната дата на церемонията ще бъде уточнена допълнително.
http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...B0_356110.html
Мдам представете си примерно, че ако сега връчат наградата на някоя банка и утре изпадне в ликвидна криза и хлопне кепенца, ще се получи доста неловко
Отговори с цитат
коки коки не е онлайн
Заслужил
инвеститор
27.06.2014, 17:32

Начално
Отлага се връчването на наградите "Банка на годината"
27 юни 2014 в 17:43
Асоциацията Банка на годината и Асоциацията на банките в България обявиха, че отлагат церемонията за връчване на наградите Банка на годината.

Тя ще се състои през октомври 2014 г.

Асоциациите посочват, че въпреки стабилността на банковата система и позицията на БНБ, ключови банки са били подложени на злонамерена атака и се е създала нездравословна среда от слухове и некомпетентни политически и институционални изказвания и действия.

"Считаме, че през октомври атаката срещу системно важните банки ще е овладяна, депозантите в тях ще бъдат спокойни, поради по-стабилната ситуация, навременни държавнически решения и по-спокойната бизнес среда", се посочва в съобщението.

Точната дата на церемонията ще бъде уточнена допълнително.
http://offnews.bg/news/%D0%98%D0%BA%...B0_356110.html
20.06.2014, 20:43

Начално Симеон Дянков Велики
Ще ме търсите да ви "оправя" ама ще дойда когато всеки един комунист плюл по името ми, под строй ми врътне по една свирка.
09.11.2013, 22:27

Жан Виденов
Много банки започнаха да закриват офиси. Съвсем скоро ОББ закри офис и то в данъчната служба.

Румен Гечев: 8 банки са в лошо състояние
За който не знае: при фалит на банки, влоговете в чужда валута се изплащат от гаранционният фонд само и единствено в лева.

За последно променено от 4ono : 20.06.2014 в 21:01
Отговори с цитат
Legioner Legioner не е онлайн
01.06.2014, 19:00

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Deniss Разгледай мнение
В ДСК редовно ми се налага да обяснявам на служителките какво е paypal
За мен така е в целия финансов сектор. Работата е предимно техническа и се назначават хора и без висше образование. Изисква се да работят машинално едно и също, като някакви странични неща като paypal, ЦК, нормативна уредба и др. са табу. А това някой да се размърда и се самообразова е немислимо.
Отговори с цитат
nradev nradev е онлайн в момента
28.05.2014, 16:23

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
Ами като не е далавера, защо се облизвате като изгладнели котараци? След като не те интересува НИ като инвестиция, няма нужда да се излагаш тук, излагай се другаде.
От 1984г. насам се занимавам с това и знам на колко процента ми се е изплатил всеки имот, дори някои в пъти. А ГОВОРОНИТЕ И ПИСАРОНИТЕ може да си се надговаряте и надписвате...
един така викаше аз от 1984 играм бридж ти ли ще ме биеш. след 2 часа му бех зел всичките пари
Отговори с цитат
toto 2 toto 2 не е онлайн
28.05.2014, 15:53

Начално
ДСК ,е само абревиатура ,Казва се ДСКбанк ..При условие ,че им носи пари защо да не го запазят . А за да са толкова" утрепана " банка имат вина тез които влизат в нея ... За да е втора по печалба и по Активи значи са доста тези които се лъжат... Ако никой не влиза тогава ,със сигурност нещо ще се подобри

Нямам вземане даване с ДСК от момента ,когато ми поискаха такса за да се пусне пачката пред мен на броячната машина за парите които стояха при тях и си ги тегля на падеж...Ама това трябва да е било доста отдавна ,помня че банкнотите бяха с още 3 нули
Цитат:
Първоначално изпратено от rtf Разгледай мнение
Аз в Държавната Спестовна Каса не съм стъпвал от години, точно защото нивото им е като на Държавна Спестовна Каса. Още не мога да разбера тези хора защо не си смениха името на банката, поне да не се излагат. Хората които живееха при комунизъма и спестяваха вече са малцинство, скоро дори хич и няма да ги има. Отделно че е подвеждаща реклама, нищо държавно, спестовно или касово няма в тази банка.
Отговори с цитат
andy2000 andy2000 не е онлайн
28.05.2014, 13:22

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
Ами като не е далавера, защо се облизвате като изгладнели котараци? След като не те интересува НИ като инвестиция, няма нужда да се излагаш тук, излагай се другаде.
От 1984г. насам се занимавам с това и знам на колко процента ми се е изплатил всеки имот, дори някои в пъти. А ГОВОРОНИТЕ И ПИСАРОНИТЕ може да си се надговаряте и надписвате...
Приятелче, това е свободен форум и всеки може свободно да си изразява мнението по каквито и да е въпроси. Моето просто е по-различно от твоето.Интелигентният човек приема и уважава и чуждото мнение, простият едно си знае,едно си бае...Не визирам теб.
84г. казваш?Това са 360 наема, нормално е да си напред, няма нищо странно и феноменално.В момента както и да въртиш и сучеш депозитът е по-добрият вариант.Като се сринат депозитите до средноевропейските нива около 2-3,5% имотите ще са по-оферта. Спирам по тази тема, защото вървим към спам.Поздрави
Отговори с цитат
LANDLORD 31 LANDLORD 31 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
28.05.2014, 12:02

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
Ми да бе, инвестицията в жилище е баси далаверата .Друго е, ако купиш панеля кеш, ама пак доходността пак ще е 4-5% + ремонти + ядове покрай рентването.Има риск цените да паднат още и да се нахълмиш допълнително обаче.Да се качват шанс не виждам честно казано.Депозита е значително по-ликвидна инвестиция - до 1 ден си дръпнал парите + е гарантиран на теория от фондО + тези 5-6-7% (ако си бутнал в КТБ-то) лихва са си добре .

А относно ДСК - имам нещастието да работя с тях по стечение на обстоятелствата.Работя с клона на Попа.Ужасно е.От 7-8 гишета работят по 3-4.На половината има баби, които работят 3-5 пъти по-бавно от младите момичета.Има сериозно текучество на кадри, новоназначените няма как да са компетентни и става мазало на моменти.Моят съвет е бягайте на далеч от тази банка - още са в комунизма...
Отговори с цитат
28.05.2014, 10:46

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
когато масово се мисли че дадена инвестиция е много печеливша то няма как да е печеливша. пример е истерията 2007 -2008. секи зема имоти дава под наем чака да пораснат и не му се работи. ами то като всички са рентиери и спекуланти кои ще произвежда
Ясно, с ирония го казвам. Ако трябва да избирам между депозит и имот , със сходна доходност, съм с 2 ръце за първото

За последно променено от andy2000 : 28.05.2014 в 11:33
Отговори с цитат
nradev nradev е онлайн в момента
28.05.2014, 10:32

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
Ми да бе, инвестицията в жилище е баси далаверата .Друго е, ако купиш панеля кеш, ама пак доходността пак ще е 4-5% + ремонти + ядове покрай рентването.Има риск цените да паднат още и да се нахълмиш допълнително обаче.Да се качват шанс не виждам честно казано.Депозита е значително по-ликвидна инвестиция - до 1 ден си дръпнал парите + е гарантиран на теория от фондО + тези 5-6-7% (ако си бутнал в КТБ-то) лихва са си добре .

А относно ДСК - имам нещастието да работя с тях по стечение на обстоятелствата.Работя с клона на Попа.Ужасно е.От 7-8 гишета работят по 3-4.На половината има баби, които работят 3-5 пъти по-бавно от младите момичета.Има сериозно текучество на кадри, новоназначените няма как да са компетентни и става мазало на моменти.Моят съвет е бягайте на далеч от тази банка - още са в комунизма...

когато масово се мисли че дадена инвестиция е много печеливша то няма как да е печеливша. пример е истерията 2007 -2008. секи зема имоти дава под наем чака да пораснат и не му се работи. ами то като всички са рентиери и спекуланти кои ще произвежда
Отговори с цитат
28.05.2014, 10:24

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
значи на безсрочен депозит да земаш 6.5% безрисково е булшит . а да си купиш панел с кредит на гпр 10% който носи доход от наем 4% е „инвестиция„да не говорим че като го изплатиш панела и требе да се бръкнеш още 2-3к да платиш да го съборят

За последно променено от andy2000 : 28.05.2014 в 10:27
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
26.08.2015 21:33 ОББ+Пощенска=ВЛ? 33
20.08.2015 15:35 Търся спешно кредит от частно лице 23
05.08.2015 12:39 Нови форми за капиталова адекватност на ИП 1
01.08.2015 22:38 Интернет банкиране - коя банка да избера ? 231
01.08.2015 22:20 Анкета финансова грамотност 17

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 02:15.