Събота, 26 Юли 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
LANDLORD 31 LANDLORD 31 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:41

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
Той е внимавал, но ти къде си блял...?
Ще ти подскажа как да се измъкнеш,,,,,"за отрицателно време са изкоренени 830 широколистни дървета" леска и джанка, които са паразитни за тази част от планината.
С тази благородна дейност бойковица запазва биологичните видове, характерни за тази климатична зона и допринася за запазването на вековните иглолистни гори.....
Не вярвам въобще в твоята версия за джанките, щото от тях правиш само шльокавица
Не съм блял, а къркам здраво и нищо не ме вълнува, камо ли бизнеса на тази пача Бориславова, който ще вземе някой като Г.Г. на почти толкова изгодна цена колкото 30-те процента от CBanc....

За последно променено от LANDLORD 31 : 19.12.2013 в 22:53
Отговори с цитат
Бате Пешо Бате Пешо е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:37

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
Ще ти подскажа как да се измъкнеш,,,,,"за отрицателно време са изкоренени 830 широколистни дървета" леска и джанка, които са паразитни за тази част от планината.
С тази благородна дейност бойковица запазва биологичните видове, характерни за тази климатична зона и допринася за запазването на вековните иглолистни гори.....
Тиквунявица мое да гризне дръвцето.Кадесарите като нищо ще и вземат лиценза на банката.....
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:32

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение

Приемам остроумната забележка! Цитирам обаче най-големия български вестник: бр.50 на Уикенд, стр. 46 "За отрицателно време са изкоренени 830 широколистни".
Благодаря, че си внимавал, виждаш ли нивото на журналята?
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:25

Начално
Цитат:

Приемам остроумната забележка! Цитирам обаче най-големия български вестник: бр.50 на Уикенд, стр. 46 "За отрицателно време са изкоренени 830 широколистни".
Аз бях сигурен, че няма, но за всеки случай пуснах стрийт вю на гуглето А журналята най-много ме кефят с цифрите
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:18

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
Алоооу, географе... Там няма широколистни бря

Отговори с цитат
polax polax не е онлайн
19.12.2013, 22:15

Начално
Цитат:

Тая мръсна вещица изсекла хиляди широколистни в района на Пампорово заради новата и тъпа инвестиция-кабинков лифт за соросоиди и прокопиеви президентски лайна!
Ще стана наемен убиец заради такива, повече ще ми е жал за мравка!
абе Лорде преди май беше привърженик на бойко, сега кво стана
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:12

Начално
Цитат:

Тая мръсна вещица изсекла хиляди широколистни в района на Пампорово заради новата и тъпа инвестиция-кабинков лифт за соросоиди и прокопиеви президентски лайна!
Алоооу, географе... Там няма широколистни бря
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:08

Thumbs up
Цитат:
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
Е па и она че оди у канало при тиквуняка

Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 22:01

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
Хахаха, какво общо има пък КБС, тя сега Цветелина е в БАКБ На този монтереец май вече са му изгорели бушоните.
Е па и она че оди у канало при тиквуняка
Отговори с цитат
ravnovesie ravnovesie не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 21:52

Начално
Цитат:
Приятен разговор вчера с бивш монтереец, леко дърт. Ако Държавата стъпи здраво и правителството издържи до май, Пампоровец и Кей би Си ша одат в ряката. А бОКО директно у канало....
Хахаха, какво общо има пък КБС, тя сега Цветелина е в БАКБ На този монтереец май вече са му изгорели бушоните.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 21:37

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
…и две три стигат … как издържаха до сега е чудно …

Приятен разговор вчера с бивш монтереец, леко дърт. Ако Държавата стъпи здраво и правителството издържи до май, Пампоровец и Кей би Си ша одат в ряката. А бОКО директно у канало....
Отговори с цитат
razbiratel razbiratel не е онлайн
19.12.2013, 18:17

Thumbs up
Цитат:
Първоначално изпратено от asde Разгледай мнение
Това отдавна е ясно че ще изгърмят всички БАМки и то много скоро
…и две три стигат … как издържаха до сега е чудно …
Отговори с цитат
paran paran не е онлайн
19.12.2013, 15:21

Начално
Според мен промените са в положителна посока, да се развържат малко ръцете на банките за да могат да работят, а не да им се налага да правят шашми за да отпускат кредити на офшорки за огромни суми над лимитите, както направи ПИБ за купуването на Кремиковци. И то тогава беше добре че надзора се направи че не вижда. Сега поне ще може да се работи спокойно.
Отговори с цитат
asde asde не е онлайн
19.12.2013, 15:01

Начално
Това отдавна е ясно че ще изгърмят всички БАМки и то много скоро
Отговори с цитат
andy2000 andy2000 не е онлайн
19.12.2013, 13:49

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
Вижте какво готвят!Чрез Grigor Lilov
преди 8 минути

ЩЕ СЪСИПЯТ ЛИ И ОГРАБЯТ БАНКИТЕ?
• Форсираха промени в Закона за кредитните институции.
• Въвежда се узаконен банков произвол. Хората с кредити дори нямат право на информация!

А това е самият проектозакон:
http://parliament.bg/bills/42/302-01-44.pdf

Това ако наистина се приеме може да значи само едно - че скоро ще изгърми някоя българска банка ...... Предложенията са направо абсурдни и очевидно това се прави с цел, изключвам вариант да са толкова малоумни....
Отговори с цитат
коки коки не е онлайн
Заслужил
инвеститор
19.12.2013, 12:07

Начално
Добра новина > http://www.mediapool.bg/evropeiskiya...ews214870.html ЕС взима правомощия над "слабите" банки.Целта на мярката е да предпази данъкоплатците от това да плащат за спасяването на банки. Това е вторият стълб от банков съюз за предотвратяване на кризи, който се смята за ключов за възстановяването на доверието в еврозоната
Заслужил
инвеститор
17.12.2013, 22:36

Начално
Вижте какво готвят!Чрез Grigor Lilov
преди 8 минути

ЩЕ СЪСИПЯТ ЛИ И ОГРАБЯТ БАНКИТЕ?
• Форсираха промени в Закона за кредитните институции.
• Въвежда се узаконен банков произвол. Хората с кредити дори нямат право на информация!

На 20 ноември правителството прие промени в Закона за кредитните институции и ги внесе в парламента за гласуване.
Връх на наглостта е следното, записано в мотивите на кабинета на Орешарски:
„в случая на България процесът води до либерализиране на някои пруденциални разпоредби спрямо установеното досега по-консервативно местно надзорно третиране на банките от страна на БНБ”.
Накратко – контролът върху банковата система, гаранциите срещу риск и ликвидни кризи, срещу фалит и т.н. вместо да бъдат запазени - ще бъдат намалени или елиминирани.
Наглостта е, че европейското законодателство въобще не изисква подобни мерки, както твърди правителството. Родните управници се аргументират чрез Директива 2013/36/ЕС на Брюксел. Който се интересува, може да я прочете оттук – от официалния вестник на Европейския съюз:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...436%3ABG%3APDF

В резюме аз ще анализирам специфичния й „прочит” у нас. Ето казва се казва например в директивата:
„Настоящата директива следва да се чете заедно с Регламент (ЕС) № 575/2013 и заедно с него следва да образуват правната рамка, уреждаща банковите дейности, надзорната рамка и пруденциалните правила за кредитните институции и инвестиционните посредници”.

Но в решението на родния кабинет обаче го няма регламент ЕС 575/2013, с който задължително и съвместно директивата се прилага + измененията в регламент 648/2012/ЕС за капиталовите изисквания. Тук-там само се споменава регламент 575 и то като рядко изключение - например при придобиване на наша банка от чужда и при процедури за надзор или отнемане на лиценз.
Липсват и др. атрибути на европейското законодателство, с което по същество „траспонирането” (въвеждането) на европейското законодателство у нас е опорочено и изкривено до неузнаваемост.

Какво се променя:

1. Хората, взели пари като кредит от банките, остават без всякаква защита, а банките ще могат да си правят с тях каквото си искат (далеч повече, отколкото го правят сега)
Със законопроекта на правителството отпадат членове, които задължаваха финансовите институции да предоставят предварителна и последваща информация за условията по кредитите, за общо дължимата сума за целия им период, за начина на формиране на лихвите, кога се променят и т.н. Давам пример – отпада чл. 58, където те са формирани, а в алинеите на чл. 59, където се казва, че банките публично обявяват условията по депозитите и кредитите, правят го ясно и разбрано и при поискване дават допълнителна информация, навсякъде отпада израза «и за кредитите». И т.н., и т.н.

2. Отваря са пролука за нахлуване на всякакви «калинки» в управлението на банките: например чрез новия член 10а, алинея 5: «в състава на Управителния съвет (Съвета на Директорите) и на Надзорния съвет се включват лица с РАЗНООБРАЗНА квалификация и професионален опит, съответстващи на спецификата на осъществяваните дейности и основните рискове...».
Например се включва поредния Ицо Салфетката (келнерът Христо Александров от фалиралата навремето Агробизнесбанк), понеже банката е кредитирала заведения за хранене или пък има ведомствен стол за персонала си.

3. Либерализират се правилата за собствен капитал и капиталови буфери. Отпадат понятия като кредитен, позиционен, валутен риск,, риск по сетълмента, операционен и т.н. Отпада изискването да поддържат поне 10 млн. лв. акционерен или собствен капитал.
Накратко – сегашните нормативи, на които трябва да отговарят финансовите институции, значително се либерализират или премахват въобще

4. Отпада изискването в чл. 43 (той се отменя изцяло) за формиране на провизии по обезценките и лошите кредити.
Официално това се обяснява с различни буфери, но те съществуваха и досега, при това в по-голям обем, отколкото ще бъдат в бъдеще. Т.е при лошо развитие банката ще има по-малки възможности да се спаси и да запази парите на клиентите си.

5. Досегашните забрани или разрешителни режими за голяма експозиция (отпускане на даден кредит, който надвишава например 10 или 15% от капитала на банката) изчезват или просто се размиват
Т.е. ръководството на банката с единодушие може да гласува и кредит в размер на 100% от капитала й за лицето Х, което им е приближено.

6. Маха се забраната банката да влага повече от 10% от капитала си в някое дъщерно дружество или общо до 50% от капитала в няколко такива фирми.
Това е пряка и прекрасна възможност при нашите условия за източване на финансовите институции и преливането на парите им във фирми на „свои хора”.

7. Когато банка е част от група или финансов холдинг, тя дава информация за
настъпилите в тях променив срок до 30 дни след края на календарната година.
По този начин може да се укрият промени върху собствеността на банката (настъпили например в началото на годината, които ще се обявят чак следващата година), които влияят на нейната надеждност. Кому е нужна старата информация, когато би било и вече късно за реакция??!!! Това крие риск и за депозантите, сложили там парите си на влог. Отпадането/влизането на нов ключов за групата и структурата акционер е гобална смяна в структурата на собствеността и крие голям риск.

А това е самият проектозакон:
http://parliament.bg/bills/42/302-01-44.pdf

Заслужил
инвеститор
14.12.2013, 20:12

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
Аз също имах сериозни проблеми с ЦКБ. По тяхно желание искаха да ми сменят кредитната карта и ме разкарваха като ненормална напред назад. Беше егати и безумието.
нещата са съвсем прости обикновено - където са ти издали първата карта, в същия офис отиваш да ти преиздадат и новата карта ....................... но ти иначе може да си обикаляш по всичко останали офиси на банката щом ти харесва да се правиш на интересна
14.12.2013, 10:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Vladoo88 Разгледай мнение
Най-недоволен съм от ДСК и ЦКБ. .
Аз също имах сериозни проблеми с ЦКБ. По тяхно желание искаха да ми сменят кредитната карта и ме разкарваха като ненормална напред назад. Беше егати и безумието.
Заслужил
инвеститор
13.12.2013, 19:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
Ми къф ти е проблема поеми и ти кредита
Бате Пешо, пак мислиш егоистично, аз съм готов да предложа такава мярка която ще изведе България на челните места в Европа по стандарт само за ради 3-4 подобни мерки!
Иначе малко ми приличаш на Каролев, дето насърчава единствено собствените усилия на индивида и благата са следствие от тези усилия.
Ами ако бате разболееш от тежка болест? Ами ако останеш без крайник, не дай Боже!
Тогава към кого ще се обърнеш, ако близките са като теб и са обърнали гръб и не са солидарни? Държавата? или греша.......
Отговори с цитат
Матю Стокс Матю Стокс не е онлайн
12.12.2013, 10:12

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Vladoo88 Разгледай мнение
Най-недоволен съм от ДСК и ЦКБ. Поне в клоновете из София, в които съм бил аз - никакво уважение към клиента. И там служителките не ти споменават всичко такси и хитрини по договора. Трябва да си мним във всичко и да четеш с лупа.
Доволен съм от ПИБ .... засега, макар финансово да чувам, че не е от най-стабилните. От познати добри отзиви има за ProCredit Bank, но аз не открих там депозит заради по-лошите условия.
Ами като искаш "отношение към клиента" тогава иди в булбамк - ще ти свалят звезди от небето... и ризата от гърба
Първо гледам такси и комисионни и тогава питам дали съм хубав
Отговори с цитат
Vladoo88 Vladoo88 не е онлайн
11.12.2013, 15:07

Начално Моите наблюдения за банките
Най-недоволен съм от ДСК и ЦКБ. Поне в клоновете из София, в които съм бил аз - никакво уважение към клиента. И там служителките не ти споменават всичко такси и хитрини по договора. Трябва да си мним във всичко и да четеш с лупа.
Доволен съм от ПИБ .... засега, макар финансово да чувам, че не е от най-стабилните. От познати добри отзиви има за ProCredit Bank, но аз не открих там депозит заради по-лошите условия.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
02.12.2013, 23:00

Начално
Цитат:
Лесна мярка за справяне с демографската криза ми хрумна след по-долната статия! Майка с висше образование и над 3 деца, опрощаване на всички кредити!

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2513884
Ми къф ти е проблема поеми и ти кредита
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
02.12.2013, 22:53

Начално
Лесна мярка за справяне с демографската криза ми хрумна след по-долната статия! Майка с висше образование и над 3 деца, опрощаване на всички кредити!

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=2513884
Отговори с цитат
razbiratel razbiratel не е онлайн
27.11.2013, 19:46

Talking
Цитат:
Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
Гледате ли Левон?
Маааалко ми наглее на мен
Не го гледах, ама ми е любопитно, ...за какво става дума ( стига да не те мързи в обясненията)
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
22.07.2014 12:08 Мнения и впечатления КТБ и предлаганите депозити 1016
19.07.2014 18:22 Мога ли да отворя сметка в чужбина от България? 39
16.07.2014 22:25 Лоши банки - Добри банки 1935
10.07.2014 14:32 Депозити и други инструменти с фиксирана доходност в чужбина 33
08.07.2014 15:59 МВФ - статистика - пояснение 0

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 06:05.