Събота, 01 Ноември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
LANDLORD 31 LANDLORD 31 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
28.05.2014, 13:02

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
Ми да бе, инвестицията в жилище е баси далаверата .Друго е, ако купиш панеля кеш, ама пак доходността пак ще е 4-5% + ремонти + ядове покрай рентването.Има риск цените да паднат още и да се нахълмиш допълнително обаче.Да се качват шанс не виждам честно казано.Депозита е значително по-ликвидна инвестиция - до 1 ден си дръпнал парите + е гарантиран на теория от фондО + тези 5-6-7% (ако си бутнал в КТБ-то) лихва са си добре .

А относно ДСК - имам нещастието да работя с тях по стечение на обстоятелствата.Работя с клона на Попа.Ужасно е.От 7-8 гишета работят по 3-4.На половината има баби, които работят 3-5 пъти по-бавно от младите момичета.Има сериозно текучество на кадри, новоназначените няма как да са компетентни и става мазало на моменти.Моят съвет е бягайте на далеч от тази банка - още са в комунизма...
Ами като не е далавера, защо се облизвате като изгладнели котараци? След като не те интересува НИ като инвестиция, няма нужда да се излагаш тук, излагай се другаде.
От 1984г. насам се занимавам с това и знам на колко процента ми се е изплатил всеки имот, дори някои в пъти. А ГОВОРОНИТЕ И ПИСАРОНИТЕ може да си се надговаряте и надписвате...
Отговори с цитат
andy2000 andy2000 не е онлайн
28.05.2014, 11:46

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
когато масово се мисли че дадена инвестиция е много печеливша то няма как да е печеливша. пример е истерията 2007 -2008. секи зема имоти дава под наем чака да пораснат и не му се работи. ами то като всички са рентиери и спекуланти кои ще произвежда
Ясно, с ирония го казвам. Ако трябва да избирам между депозит и имот , със сходна доходност, съм с 2 ръце за първото

За последно променено от andy2000 : 28.05.2014 в 12:33
Отговори с цитат
nradev nradev не е онлайн
28.05.2014, 11:32

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от andy2000 Разгледай мнение
Ми да бе, инвестицията в жилище е баси далаверата .Друго е, ако купиш панеля кеш, ама пак доходността пак ще е 4-5% + ремонти + ядове покрай рентването.Има риск цените да паднат още и да се нахълмиш допълнително обаче.Да се качват шанс не виждам честно казано.Депозита е значително по-ликвидна инвестиция - до 1 ден си дръпнал парите + е гарантиран на теория от фондО + тези 5-6-7% (ако си бутнал в КТБ-то) лихва са си добре .

А относно ДСК - имам нещастието да работя с тях по стечение на обстоятелствата.Работя с клона на Попа.Ужасно е.От 7-8 гишета работят по 3-4.На половината има баби, които работят 3-5 пъти по-бавно от младите момичета.Има сериозно текучество на кадри, новоназначените няма как да са компетентни и става мазало на моменти.Моят съвет е бягайте на далеч от тази банка - още са в комунизма...

когато масово се мисли че дадена инвестиция е много печеливша то няма как да е печеливша. пример е истерията 2007 -2008. секи зема имоти дава под наем чака да пораснат и не му се работи. ами то като всички са рентиери и спекуланти кои ще произвежда
Отговори с цитат
andy2000 andy2000 не е онлайн
28.05.2014, 11:24

Начално
Цитат:
значи на безсрочен депозит да земаш 6.5% безрисково е булшит . а да си купиш панел с кредит на гпр 10% който носи доход от наем 4% е „инвестиция„да не говорим че като го изплатиш панела и требе да се бръкнеш още 2-3к да платиш да го съборят

За последно променено от andy2000 : 28.05.2014 в 11:27
Отговори с цитат
OMG OMG не е онлайн
28.05.2014, 11:23

Начално
Цитат:
само 115 лева лихва ли бе. то си бил сиромах
Пожелавам на Лорда в най-скоро време да ги направи 1515, за да е в крак с обстановката ...
28.05.2014, 11:16

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от rtf Разгледай мнение
Аз в Държавната Спестовна Каса не съм стъпвал от години, точно защото нивото им е като на Държавна Спестовна Каса. Още не мога да разбера тези хора защо не си смениха името на банката, поне да не се излагат. Хората които живееха при комунизъма и спестяваха вече са малцинство, скоро дори хич и няма да ги има. Отделно че е подвеждаща реклама, нищо държавно, спестовно или касово няма в тази банка.
Щом стана дума за ДСК ще споделя личен опит :
Имах един потребителски кредит към ДСК обезпечен със заплата – солидна разбира се
След като бях изплатил част от него на третата година отидох с питане мога ли да изтегля сумата , която съм изплатил като отделен кредит или да сключим нов договор или … с две думи исках малко кеш и чаках оферта.
Казаха ми, че трябва да си намеря поръчител.
Отговорих им – не ме устройва, нямам намерение да занимавам приятели или роднини с подобни простотии. Ще си търся друга банка …. Мълчание…… Разговора беше с шефа на офиса…
Отивам след 3-4 дена и казвам, че от SG и Райфайзен (също като ДСК) имат преференциални договори с работодателя ми и в случая ми предлагат дори по-добри условия. Но аз не искам да се занимавам независимо, че ще ми излезе малко по-изгодно– документи за доход, обикаля по офиси и т.н.….. Мълчание ?!
Не можех да повярвам – при условие, че са ми привеждали над 15 г. заплатата в ДСК и нямам нито една просрочена вноска по заема, нямам други кредити, имам собствено жилище ….
Реших, че шефчето е неадекватно или има лично отношение. Изкопах мейла на шефката отговаряща за банкиране на дребно (за цялата ДСК) и описах историята.
Познайте какво стана – получих отговор от нейната заместничка (шефката била по майчинство).
В него ми се обясняваше , че такава е политиката на банката и т.н.
В крайна сметка – седмица по късно рефинансирах с нов кредит от Райфайзен при супер условия, като за изминалите две години на два пъти ми намаляват лихвата ….
Докато при ДСК промяната беше само в посока нагоре.
28.05.2014, 11:00

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
Изводът ти е покъртителен колега! Аз даже се упреквам, че държа прекалено много на депозит, което е булшит инвестиция ако ме разбираш добре. Предполагам, че ме разбираш, защото при теб всичко е там.

значи на безсрочен депозит да земаш 6.5% безрисково е булшит . а да си купиш панел с кредит на гпр 10% който носи доход от наем 4% е „инвестиция„да не говорим че като го изплатиш панела и требе да се бръкнеш още 2-3к да платиш да го съборят
Отговори с цитат
rtf rtf не е онлайн
28.05.2014, 10:23

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Deniss Разгледай мнение
В ДСК редовно ми се налага да обяснявам на служителките какво е paypal
Аз в Държавната Спестовна Каса не съм стъпвал от години, точно защото нивото им е като на Държавна Спестовна Каса. Още не мога да разбера тези хора защо не си смениха името на банката, поне да не се излагат. Хората които живееха при комунизъма и спестяваха вече са малцинство, скоро дори хич и няма да ги има. Отделно че е подвеждаща реклама, нищо държавно, спестовно или касово няма в тази банка.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
28.05.2014, 04:21

Начално
Цитат:
Изводът ти е покъртителен колега! Аз даже се упреквам, че държа прекалено много на депозит, което е булшит инвестиция ако ме разбираш добре. Предполагам, че ме разбираш, защото при теб всичко е там.
Отговори с цитат
nradev nradev не е онлайн
25.05.2014, 14:19

Начално
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
15.05.2014, 11:06

Начално Лоши банки ей
Удържаха ми 11.50лв. данък лихва
Отговори с цитат
Deniss Deniss не е онлайн
11.05.2014, 02:42

Начално
В ДСК редовно ми се налага да обяснявам на служителките какво е paypal
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
08.03.2014, 17:15

Начално
Хахахаха, най-после наглите банкери ще бъдат леко притеснени!

http://banks.dir.bg/2014/03/07/news16263983.html

Веднага ще ги накарам да рефинансират ипотеката и вноската ще им падне 150лв.
Отговори с цитат
ivasilev1 ivasilev1 не е онлайн
27.02.2014, 17:14

Начално Странно
това пък какво е?

Бомба! Бизнесменът Николай Филипов пред ПИК: Първа инвестиционна банка ме натиска чрез Валя Ахчиева, за да ми вземе пристанище Бургас!

http://pik.bg/бомба-бизнесменът-нико...ews151274.html

Отговори с цитат
коки коки е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
27.02.2014, 17:09

Начално
,,Казусът е твърде заплетен, тъй като в течение на разследването става ясно, че съществуват данни за извършени сериозни престъпления от всички замесени страни – от двете фирми-кредитополучатели, от поръчителя им и дори от самата банка.Прокуратурата разследва кредити за 46 млн. евро, отпуснати от ПИБ без "елементарна проверка Повече инфо на http://www.mediapool.bg/prokuraturat...ews217349.html
26.02.2014, 15:11

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
Те много са с три букви ....
На всички ни е ясно коя е тази банка с трите букви, може да са много, ама една е банката която винаги е банката. И не, не е ПЧБ, за младите колеги ПЧБ означава Първа Частна Банка, една от първите банки фалирала навремето у нас.
Отговори с цитат
коки коки е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
26.02.2014, 14:57

Начално
Цитат:
По повод банката с трите букви ,едно колажче > https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...71180413_n.jpg
Заслужил
инвеститор
25.02.2014, 22:44

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
С три букви ли е името й?
Те много са с три букви ....
25.02.2014, 22:23

Начално
С три букви ли е името й?
Отговори с цитат
Mr_crash Mr_crash не е онлайн
25.02.2014, 21:11

Начално
Цитат:
Ся ако кажа името ще имам проблем.
Ай сетете се сами....
Отговори с цитат
netware5 netware5 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
25.02.2014, 18:22

Начално
Вигенин предложи на Катар да купи банка в България

Коя ли ще е банката ???
15.02.2014, 18:29

Начално
А дали не е редно да се излезе с информация в специализираните сайтове?

Или ще чакаме да отидат на работа в понеделник?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
15.02.2014, 15:32

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Steel Разгледай мнение
Здравейте,

Имам проблем с отварянето на сайта на банка Алианц.
Само при мен ли е така.

Моля за инфо.

Поздрави!
Нещо им се бъгва сайта. Аз имам проблем с интернет банкирането. Не ми излиза погасителен план, съкратен вариант на движение по сметката и прочее. Интернет банкирането на ДСК е по-хубаво, макар че там забавяха актуализирането на данните.
Сега видях, че въобще не се влиза в сайта, много са смотани!
Отговори с цитат
Steel Steel не е онлайн
15.02.2014, 13:06

Начално Банка Алианц
Здравейте,

Имам проблем с отварянето на сайта на банка Алианц.
Само при мен ли е така.

Моля за инфо.

Поздрави!
Отговори с цитат
Sharper Sharper не е онлайн
15.02.2014, 05:31

Начално
Всицки са добри.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
01.11.2014 09:29 Уникредит Булбанк...?! 101
01.11.2014 06:28 Българска Народна Банка - независима ли е ? 60
01.11.2014 00:03 Банки с депозити,гарантирани от чужди ФГВ 46
01.11.2014 00:00 Kои банки в момента дават реално потребителски кредит при благоприятни условия? 35
31.10.2014 14:23 Как функционира процесът по създаване на нови пари в България? 9

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 11:32.