Лоши банки - Добри банки - Страница 54 - Форум Инвестор.БГ
Четвъртък, 28 Юли 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
slavikd slavikd не е онлайн
04.01.2009, 20:18

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от споменЪ
Цитат:
Първоначално изпратено от proizvoditel
Нека и аз да отлича Прокредитбанк !

Много гъвкаво отношение към нуждите на клиента !

Банка различна от всички останали, които сякаш са правени по калъп!

Отлично подготвени служители!

Цитат:
Първоначално изпратено от Jay Gould
Цитат:
Първоначално изпратено от slavikd
...добри думи за Прокредит...
Те май бяха първата банка, която преди няколко години започна да отпуска кредити на външни хора, извън прителските кръгове. Сега нямам поглед как се развиват, но тогава доста пари направиха.
извинявам се предварително, но изобщо не мога да се съглася с мнението за Прокредитбанк. първо, тя наистина се различава доста от другите банки. за мен лично си заема едно междинно положение между банка и онез от джеф кредит и подобните финансови фирми. за отлично подготвените служители - това е банката с може би най-ниските трудови възнаграждения и с огромно текучество на персонала. само това, без да познавам лично много техни служители, е достатъчно човек сам да прецени кой кадърен ще се задържи при тях за повече от 6 месеца :-(
за лихвите, които цитирате от 7.5% в лева - честно, тва за тях не го вярвам. да бяхте казали за Райфата, те за допреди 3-4 месеца , за да отмъкнат някой клиент от друга банка и под 7% биха паднали за МСП в лева и затова сега са на тоз хал.
към момента най-зле на пазара според мен са Райфата и Пощенска. ако някой си спомня, точно тях двете споменах преди 5-6 месеца за безумната им политика на отпускане на необезпечени кредити и кредити с нулево сконто на обезпеченията и сега си патят.
най-добре към момента са Експресбанк, Булбанк, ДСК, за ОББ не съм чул нещо лошо и бих посочил в куп "българските банки", които сега се оказват в по-завидно положение от доскорошните "богопомазани" с банка-майка отвън.
за мен най-интересното е, че една бг банка , която си беше на практика фалирала заради един слух и дори Станишев без да назовава името й наскоро го призна, сега стои сякаш много по-добре от Райфата и Пощата, които си бяха помислили, че са хванали господ за шлифера.
Въпреки , че признавам , че прогнозите ти ми помогнаха още януари 2008 да се изтегля от БФБ ще кажа , че с мнението ти за Райфа съм напълно несъгласен.
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:16

Начално
Искам да добавя в списъка с измислените банки Експресбанк!!! Може да изтеглиш на ден максимум 3000 лв. Със заявка или без максимум 3000 лв. или 15 лв. такса!!! Побъркана работа!!! Това ли е хубава банка? Цяба седмица ходихме да теглим по 3000 лв. ама не им дадой и стотинка комисионна. Бати измислените герои. Мнението ми за ОББ е подобно , ако не теглиш на датата 15 лв. такса. Няма значение дали 100 лв. или 1000 лв. И там като в ДСК молби , обещания и колко са ни хубави депозитите. А за превод на 2 лв. ООБ взима 5 лв такса. Заедно с Булбанк и Райфа са "ВЪРЪТ" в банкирането.
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 20:15

Начално
Пеньо , да не са те изгонили от банката на която отваряше вратите , че така я плюеш ?
Отговори с цитат
споменЪ споменЪ не е онлайн
04.01.2009, 20:09

Начално
Цитат:

Цитат:
Цитат:
Те май бяха първата банка, която преди няколко години започна да отпуска кредити на външни хора, извън прителските кръгове. Сега нямам поглед как се развиват, но тогава доста пари направиха.
извинявам се предварително, но изобщо не мога да се съглася с мнението за Прокредитбанк. първо, тя наистина се различава доста от другите банки. за мен лично си заема едно междинно положение между банка и онез от джеф кредит и подобните финансови фирми. за отлично подготвените служители - това е банката с може би най-ниските трудови възнаграждения и с огромно текучество на персонала. само това, без да познавам лично много техни служители, е достатъчно човек сам да прецени кой кадърен ще се задържи при тях за повече от 6 месеца :-(
за лихвите, които цитирате от 7.5% в лева - честно, тва за тях не го вярвам. да бяхте казали за Райфата, те за допреди 3-4 месеца , за да отмъкнат някой клиент от друга банка и под 7% биха паднали за МСП в лева и затова сега са на тоз хал.
към момента най-зле на пазара според мен са Райфата и Пощенска. ако някой си спомня, точно тях двете споменах преди 5-6 месеца за безумната им политика на отпускане на необезпечени кредити и кредити с нулево сконто на обезпеченията и сега си патят.
най-добре към момента са Експресбанк, Булбанк, ДСК, за ОББ не съм чул нещо лошо и бих посочил в куп "българските банки", които сега се оказват в по-завидно положение от доскорошните "богопомазани" с банка-майка отвън.
за мен най-интересното е, че една бг банка , която си беше на практика фалирала заради един слух и дори Станишев без да назовава името й наскоро го призна, сега стои сякаш много по-добре от Райфата и Пощата, които си бяха помислили, че са хванали господ за шлифера.
Отговори с цитат
fantomas fantomas не е онлайн
04.01.2009, 19:38

Начално
"..За мен най-скапаната банка е Пиреос, пръчки и в банкирането и в лихвите по депозити и кредити и обслужването освен в централата другаде е многозле. Препоръчвам малките банки там поне обслужването е добро..."
Банкирането на БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ АД е на НИВО , в сравнение с други
банкови институции-напр."РАЙФАЙЗЕНБАНК","Уникр дитбанк" АД,SG"Експесбанк"АД
и т.н., НО има тънкости в настройката.
Мога да констатирам, че заиграването с дадена банкова институция НЕ НОСИ
добро,ВОДИ до липса на поглед върху другите пазарни у-ци ит.н.
Отн."ПРОКРЕДИТБАНК" АД-редно е да се упомене и тяхното Удължено Работно време,
ниските такси-месечни,междубанковото плат.нареж. е 1,00/0,50 лв и не на последно
място -банкирането е повече от ДОБРО, НАДЕЖНО.
Не съм съгласен,що се касае до сметките-в предишни години ми ги "надписваха",
НО също така и бързо сторнираха след обаждането ми.
Най-некоректната банкова инст. за мен си е "РАЙФАЙЗЕНВАНК"АД- там работят
едни недоносени пумияри-за 3год- 5/пет/ доказани грешки-имам всичко
черно/бчло !
Отговори с цитат
04.01.2009, 18:57

Начално
Цитат:
Цитат:
Първоначално изпратено от PIMP
Цитат:
Мога да кажа само за банките с които съм работил и продължавам да работя , а това са КОРПА и СИБанк , че са изключително коректни и отзивчиви за клиентите си. Мога да кажа и добри думи за Прокредит където имах кредит и ,че таксите им в сравнение с тези на другите ГОЛЕМИ банки са направо смешно ниски.
slavikd, като изключем СИБанк, която много ме разочарова последнитге няколко дни, а съм и клиент от години съм съгласен с теб и наистнина Прокредит не са пипали лихвите по старите кредити, може би са единствените.
Не знам дали са единствени но-нашите левови кредити в Прокредит са още на 7,5% - дори необезпечени - срещу сериозно проучване на фирмата ни естествено!
Ми май и те са от малкото които имат кешове, а не "РАСТЯЩИ БУРКАНОВИ ДЕПОЗИТИ" или незнам си какви "РОЗОВИ" сънища.
Отговори с цитат
04.01.2009, 18:53

Начално
Аз ползувах кредит енергийна ефективност при тях. Нямаше огъвана не ръце , нямаше с тези фирми ще работиш иначе няма да стане. Коректни 10% твърда лихва на дължимата сума и само 0,5% за усвояване и управление и за всичко. Перфектни! Сега пак попитах в една фирма за климатици , но се оказа , че Прокредит вече не работят по тази програма. Само ОББ , Райфайзен и незнам си коя. При тез "ГОЛЕМИ" банки от такси и комисионни кредита излиза по скъп от колкото при лихвар на мафията в Л.А. Не знам кой въобще се нашива в тез банки да търси от тях услуги.
Отговори с цитат
proizvoditel proizvoditel не е онлайн
04.01.2009, 17:52

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от PIMP
Цитат:
Мога да кажа само за банките с които съм работил и продължавам да работя , а това са КОРПА и СИБанк , че са изключително коректни и отзивчиви за клиентите си. Мога да кажа и добри думи за Прокредит където имах кредит и ,че таксите им в сравнение с тези на другите ГОЛЕМИ банки са направо смешно ниски.
slavikd, като изключем СИБанк, която много ме разочарова последнитге няколко дни, а съм и клиент от години съм съгласен с теб и наистнина Прокредит не са пипали лихвите по старите кредити, може би са единствените.
Не знам дали са единствени но-нашите левови кредити в Прокредит са още на 7,5% - дори необезпечени - срещу сериозно проучване на фирмата ни естествено!
Отговори с цитат
proizvoditel proizvoditel не е онлайн
04.01.2009, 17:49

Начално

Цитат:
Цитат:
Отговори с цитат
PIMP PIMP не е онлайн
04.01.2009, 17:44

Начално
За мен най-скапаната банка е пиреос, пръчки и в банкирането и в лихвите по депозити и кредити и обслужването освен в централата другаде е многозле. Препоръчвам малките банки там поне обслужването е добро.
Отговори с цитат
PIMP PIMP не е онлайн
04.01.2009, 17:41

Начално
Цитат:
Отговори с цитат
pesho777 pesho777 не е онлайн
04.01.2009, 17:34

Начално
Цитат:
Цитат:

az imam kredit pri tqh , ne sa mi vdignali lihvata i s edin lev .....
Отговори с цитат
Jay Gould Jay Gould не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 17:18

Начално
Цитат:
04.01.2009, 16:46

Начално
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 14:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borgir
Smo edna banka pravi takiva gluposti.
Кое по-точно - грешката във вноската, предсрочната изискуемост по редовни кредити или адекватната система при даване на информация ?
И коя банка понеже при мен са 2 различни
Отговори с цитат
Грую Груев Грую Груев не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 12:39

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borgir
и коя е тя?
Отговори с цитат
borgir borgir не е онлайн
04.01.2009, 11:54

Начално
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
31.12.2008, 10:09

Начално
Имам питане. Масова практика ли е ако имате кредити А и Б към банка Х и кредит А мине в просрочие наказателна лихва да се начислява и на кредит Б независимо от редовността на последния ?
Отделно, че при предсрочно изискуем кредит А автоматично превръщат кредит Б в такъв, независимо че си го плащаш.
Интересно ми е и при грешка от страна на банката във вноската, т.е. взима си по-малко пари, то ясно че след време би трябвало грешката да се поправи, но дали се олихвява невзетата навреме от банката сума?
Мерси предварително !
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
30.12.2008, 15:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Инертен
И сега? Всъщност доволен ли си или недоволен? Хем ти свършили работа - хем май се оплакваш?

Работата свършена, но какво ми обясняват, че не могли по телефона да ми го кажат като пак така стана. Тъпа система са си изградили просто. Като ги дават ей така защо още първия път не го дадоха ?
Отговори с цитат
Инертен Инертен не е онлайн
30.12.2008, 15:28

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata
И пак в тоя ред на мисли. Наложи ми се да правя превод, но нямах IBAN-а. Звъннах да попитам за номера като имах всякакви данни необходими за това. Не ми го дадоха, понеже сметката е на жена и така ме "хванаха". Да се обадила жената. Е, обади се жена пак с всички данни и си го дадоха пак така по телефона.
Алгоритъма им е чудесен...
И сега? Всъщност доволен ли си или недоволен? Хем ти свършили работа - хем май се оплакваш?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
30.12.2008, 14:00

Начално
И пак в тоя ред на мисли. Наложи ми се да правя превод, но нямах IBAN-а. Звъннах да попитам за номера като имах всякакви данни необходими за това. Не ми го дадоха, понеже сметката е на жена и така ме "хванаха". Да се обадила жената. Е, обади се жена пак с всички данни и си го дадоха пак така по телефона.
Алгоритъма им е чудесен...
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
29.12.2008, 09:57

Начално
Цитат:
Банка хвърля лични данни на боклука
29 декември 2008 / News.dir.bg
Млад столичанин видя копие от личната си карта в кошче за боклук в банката, на която е клиент.
Само благодарение на бързата му реакция - той заснел веднага ситуацията с мобилния си телефон, финансовата институция е наказана и нейни представители обещават повече да не постъпват така. Този въпрос повдига отново проблема защитени ли са личните ни данни в банките, които ксерокопират документите ни, когато им падне, и не ни съобщават какво правят с тях впоследствие, пише вестник "Труд".
Ивайло Аспарухов посетил клон на банката, за да провери колко пари има по разплащателната си сметка. Тъй като по нея нямало движение повече от година, тя била замразена. За да я “размрази”, Аспарухов подал молба, но непонятно защо не само му поискали личната карта, за да го идентифицират, а му ксерокопирали документа и го накарали да напише “Вярно с оригинала” и да се подпише върху копието. “Помолиха ме да изчакам няколко минути. Случайно погледнах към копирната машина и кошчето до нея, преливащо от хартия, а най-отгоре имаше лист с копие на лицевата страна на лична карта. Извадих мобилния си телефон и направих снимка, като реших да я пратя на ръководството на банката и да им направя забележка. Приближавайки се по-близо обаче, установих, че копието беше на собствената ми лична карта. В следващите три минути поне още три лични данни сполетяха съдбата на моите, като това се правеше от различни служители”, пише Ивайло Аспарухов в жалбата си до Комисията за защита на личните данни (КЗЛД).
В анализа на снимките чиновниците от КЗЛД констатират, че ако изхвърлянето на ксерокопието представлява унищожаване на лични данни, то администраторът (банката) трябва да го направи по начин, при който да предотврати попадането на информацията у трети лица. КЗЛД разглежда жалбата в открито заседание и решава да наложи административно наказание на банката.
От финансовата институция твърдят в писмо до комисията и Ивайло Аспарухов, че изхвърлените в кошчето за боклук копия на лични карти периодично се унищожават със специална машина. Но тъй като тя заемала място, а и вдигала много шум, била разположена на по-долен етаж в сградата. Банката обаче съобщава, че след жалбата машината за унищожаване на хартия е монтирана до ксерокса и всички ненужни документи отиват директно в нея.
Ивайло Аспарухов обаче не е съвсем доволен от КЗЛД. “Един от членовете на комисията ме попита защо съм снимал с мобилния телефон в банковия салон. По-късно проверих на сайта на КЗЛД и се оказа, че въпросната дама е работила в същата банка”, допълва пред “Труд” столичанинът.
Отговори с цитат
Barky Barky не е онлайн
23.12.2008, 15:16

Начално
Бързо проучване показа промяна на АТМ такса при Булбанк през октомври:

теглене с дебитна карта от АТМ на друга банка - от 0.55 на 0.70 лв.
теглене с кредитна карта от АТМ на друга банка - от 1% + 2 евро на 1% +2.5 евро

Райфайзен банк също вдига такса теглене с дебитна карта от АТМ на друга банка на 0.70 лв. - от началото на декември т.г.

Останалите - ОББ, ПИБ, ДСК, Пощенска, ЦКБ - изглеждат непроменени.
Отговори с цитат
fant0mas fant0mas не е онлайн
22.12.2008, 13:55

Начално
Казаха ми, че някои трезори са увеличили таксите за теглене от банкомат? Знае ли някой нещо? Кои са банките?
Отговори с цитат
Jay Gould Jay Gould не е онлайн
Заслужил
инвеститор
20.12.2008, 18:35

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от be_google
В скоро време ЕС ще се убеди, че Законите вече са по-добри от адвокатите!!!
Тази българка вероятно пък е добра майка и баба - нека я оставим без цинични коментари!

Състав на Софийски градски съд (СГС) осъди днес Бистра Димитрова - бивш председател на ДСК, на 8 години лишаване от свобода при първоначален строг режим.
Бистра Димитрова беше подсъдима за това, че като председател на ДСК в периода 19 май 1995-15 юли 1996 година не е положила достатъчно грижи за ръководенето, управлението и стопанисването на повереното й имущество и без надлежна проверка е сключила необезпечени договори с Първа частна банка АД, Агробизнесбанк, Бизнесбанк, Туристспортбанк и Добруджанска търговска банка.
В резултат на това е разпиляно имущество на ДСК за стойност 12 942 000 000 неденоминирани лева, равняващи се днес на 12 942 000 лева. По обвинението за сключване на неизгодни сделки с Фикс плюс – финансова къща АД като председател на ДСК Бистра Димитрова също беше призната за виновна за продажба на държавни дългосрочни облигации емисия 94/97, в резултат на което е настъпила загуба от 2 669 296 лева.
.. от 96 година , чак сега и то още делото не е обжалвано be_google наистина ли смяташ западняците (тях най-вече) за толкова наивни, че да се хванат на подобни кьорфишеци, които даже не са минали някое от хилядите обжалвания. В ЕС знаят с кого е делила парите Димитрова и кой е лапал покрай нея. Знаят и че никога няма да я вкарат в затвора, защото ако си отвори устата лошо ще стане.
А това обвинение - Бистра Димитрова също беше призната за виновна за продажба на държавни дългосрочни облигации емисия 94/97, в резултат на което е настъпила загуба от 2 669 296 лева. въобще не го виждам.

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
22.07.2016 09:03 FOREX акаунт Англия или България 7
21.07.2016 00:41 ИП Бенчмарк 167
20.07.2016 20:35 Лоши банки - Добри банки 1998
20.07.2016 10:35 Захранване на студентска сметка във Великобритания 12
15.07.2016 10:48 Уникредит Булбанк...?! 438

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 06:41.