Лоши банки - Добри банки - Страница 54 - Форум Инвестор.БГ
Понеделник, 26 Септември 2016
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
Valuator Valuator не е онлайн
04.01.2009, 21:05

Начално
СпоменЪ, остави тая приказка "Един приятел ми каза за Райфайзен"
И кажи за кредитите на Пощенска банка - така от първа ръка
Отговори с цитат
споменЪ споменЪ не е онлайн
04.01.2009, 20:58

Начално
slavikd, ама това от кога е така? до преди 3-4 месеца те гледаха да "откраднат" клиент от друга банка дори при условия по кредит, който им покрива само разходите. това последното ми е разказано от може би най-добрия ми сега приятел от банката, който до преди половин година работеше при тях. сега ме караш да ти разкрия и някои "вътрешни" неща. имали са случаи, при които за да уредят някой клиент с ниска лихва, са вадили чрез приятел -колега от друга банка оферта (просто разпечатка - не официална оферта) на лихва примерно 7.5% в лева, 0,75% такса управление за МСП и само с едно телефонно обаждане до един изпълнителен директор се получавало одобрение за преференция, само и само да се лапне клиента, като веднага са предлагани по-изгодни условия. уверявам те, в другите банки, преференциални лихви се дават при далеч по-сложни и бавни процедури.
тоз пич доста предвидливо още тогава си е бил камшика от райфата. основния му довод беше: имахме голяма финансова мотивация да даваме кредити. при над 3-4 нови кредити на месец месечния бонус е почвал от 400-500лв. месечно, като нормално са вземали по 700-800лв. така един обикновен специалист МСП си е докарвал по 1500-1700 чисто на месец. и всичко това за сметка на ужасяващ по думите му портфейл от кредити. е, малко е кофти сега - той е зимал големите бонуси, а сега друг ще бачка без бонус щото новите им кредити на практика са спрени, а той на по-висока длъжност и заплата при нас, но който както се уреди :-)
полки, уж си учил психология, палячо ;-) ква психология бе смешен, като за всеки, който поне малко разбира от материята е ясно, че подобна омраза от твоя страна към мен , може да бъде породена само от адски силно набито его и самочувствие, и комплекси за малоценност, които през последната година съм ти докарал :-)
що за наглост е тва, човека, който две седмици преди върха на БФБ си признава, че е вкарал сериозна сума пари и че по -принцип е неудачник и всичко с което се захване се проваля, да тръгне да плюе и да осмива другите. и то кои други - тези които малко или много познават, за разлика от него самия :-)

PIMP, имам впредвид стабилни към момента банки, а Експреса към момента си дават кредити и доколкото знам нямат проблеми с ликвидността, което е сериозен проблем за някои.
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 20:40

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Valuator
Сигурно сега работи в Експресбанк
нова година - нов късмет

нова работа , но на село няма да се прибере

язък за хвалбите дето си прави - явно не са го оценили
Отговори с цитат
PIMP PIMP не е онлайн
04.01.2009, 20:40

Начално
Цитат:
Може да се е усетил на време, но дано му подновят договора след изпитателния срок, защото не съм оптимист. Въпреки, че ЕкспресБанк имат големи инвестиционни намерения.
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:37

Начално
Отговори с цитат
slavikd slavikd не е онлайн
04.01.2009, 20:32

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от PIMP
СпоменЪ, аз не съм съгласен, че Експресбанк е добра банка, опитах се да внеса с вносна бележка пари по сметка на един ИП и ми казаха, че нямам права да внасям, можело само с платежно нареждане. Не съм виждал друга такава банка в БГ, а работя с много банки.
Те са толкова смешни , че не виждам защо въобще ги споменаваме тук !
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 20:32

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от slavikd
Цитат:
Първоначално изпратено от споменЪ
slavikd, с кое по-точно не си съгласен? готов съм да споря аргументирано.
лузъра на годината, по коя банка съм плюл? за Райфата и Пощенска съм си казал мнението още преди повече от половин година. не съм плюл, а още тогава говорех за абсурдите в тези банки и те сега изплуваха на повърхността.
За лихвите в Райфа...не са ниски и са се компенсирали с убийствени такси за всичко за което си помисли човек...дари и за "добър ден".

Славчо , посочи ми кое мнение на Пеньо ти помогна да се изтеглиш от БФБ през януари 2008
Отговори с цитат
PIMP PIMP не е онлайн
04.01.2009, 20:30

Начално
СпоменЪ, аз не съм съгласен, че Експресбанк е добра банка, опитах се да внеса с вносна бележка пари по сметка на един ИП и ми казаха, че нямам права да внасям, можело само с платежно нареждане. Не съм виждал друга такава банка в БГ, а работя с много банки.
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:30

Начално
Цитат:
лузъра на годината, по коя банка съм плюл? за Райфата и Пощенска съм си казал мнението още преди повече от половин година. не съм плюл, а още тогава говорех за абсурдите в тези банки и те сега изплуваха на повърхността.
За лихвите в Райфа...не са ниски и са се компенсирали с убийствени такси за всичко за което си помисли човек...дари и за "добър ден".
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:23

Начално
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 20:22

Начално
Цитат:
СпамерЪ, нали ти одобряваше кредитите в Пощенска банка - сега какво не ти харесва
изгониха го

вече не отваря вратите
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:21

Начално
СпамерЪ, нали ти одобряваше кредитите в Пощенска банка - сега какво не ти харесва
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 20:20

Начално
Цитат:
Цитат:
Цитат:
Първоначално изпратено от proizvoditel
Нека и аз да отлича Прокредитбанк !

Много гъвкаво отношение към нуждите на клиента !

Банка различна от всички останали, които сякаш са правени по калъп!

Отлично подготвени служители!

Цитат:
Първоначално изпратено от Jay Gould
Цитат:
...добри думи за Прокредит...
Те май бяха първата банка, която преди няколко години започна да отпуска кредити на външни хора, извън прителските кръгове. Сега нямам поглед как се развиват, но тогава доста пари направиха.
извинявам се предварително, но изобщо не мога да се съглася с мнението за Прокредитбанк. първо, тя наистина се различава доста от другите банки. за мен лично си заема едно междинно положение между банка и онез от джеф кредит и подобните финансови фирми. за отлично подготвените служители - това е банката с може би най-ниските трудови възнаграждения и с огромно текучество на персонала. само това, без да познавам лично много техни служители, е достатъчно човек сам да прецени кой кадърен ще се задържи при тях за повече от 6 месеца :-(
за лихвите, които цитирате от 7.5% в лева - честно, тва за тях не го вярвам. да бяхте казали за Райфата, те за допреди 3-4 месеца , за да отмъкнат някой клиент от друга банка и под 7% биха паднали за МСП в лева и затова сега са на тоз хал.
към момента най-зле на пазара според мен са Райфата и Пощенска. ако някой си спомня, точно тях двете споменах преди 5-6 месеца за безумната им политика на отпускане на необезпечени кредити и кредити с нулево сконто на обезпеченията и сега си патят.
най-добре към момента са Експресбанк, Булбанк, ДСК, за ОББ не съм чул нещо лошо и бих посочил в куп "българските банки", които сега се оказват в по-завидно положение от доскорошните "богопомазани" с банка-майка отвън.
за мен най-интересното е, че една бг банка , която си беше на практика фалирала заради един слух и дори Станишев без да назовава името й наскоро го призна, сега стои сякаш много по-добре от Райфата и Пощата, които си бяха помислили, че са хванали господ за шлифера.
Въпреки , че признавам , че прогнозите ти ми помогнаха още януари 2008 да се изтегля от БФБ ще кажа , че с мнението ти за Райфа съм напълно несъгласен.

Славчо , ами Пеньо се появи в средата на март 2008 година

Как ти помогна на тебе през януари , бе , момко ????????

Ще ме скъсате от смях
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:18

Начално
Цитат:
Цитат:

Цитат:
Цитат:
Те май бяха първата банка, която преди няколко години започна да отпуска кредити на външни хора, извън прителските кръгове. Сега нямам поглед как се развиват, но тогава доста пари направиха.
извинявам се предварително, но изобщо не мога да се съглася с мнението за Прокредитбанк. първо, тя наистина се различава доста от другите банки. за мен лично си заема едно междинно положение между банка и онез от джеф кредит и подобните финансови фирми. за отлично подготвените служители - това е банката с може би най-ниските трудови възнаграждения и с огромно текучество на персонала. само това, без да познавам лично много техни служители, е достатъчно човек сам да прецени кой кадърен ще се задържи при тях за повече от 6 месеца :-(
за лихвите, които цитирате от 7.5% в лева - честно, тва за тях не го вярвам. да бяхте казали за Райфата, те за допреди 3-4 месеца , за да отмъкнат някой клиент от друга банка и под 7% биха паднали за МСП в лева и затова сега са на тоз хал.
към момента най-зле на пазара според мен са Райфата и Пощенска. ако някой си спомня, точно тях двете споменах преди 5-6 месеца за безумната им политика на отпускане на необезпечени кредити и кредити с нулево сконто на обезпеченията и сега си патят.
най-добре към момента са Експресбанк, Булбанк, ДСК, за ОББ не съм чул нещо лошо и бих посочил в куп "българските банки", които сега се оказват в по-завидно положение от доскорошните "богопомазани" с банка-майка отвън.
за мен най-интересното е, че една бг банка , която си беше на практика фалирала заради един слух и дори Станишев без да назовава името й наскоро го призна, сега стои сякаш много по-добре от Райфата и Пощата, които си бяха помислили, че са хванали господ за шлифера.
Въпреки , че признавам , че прогнозите ти ми помогнаха още януари 2008 да се изтегля от БФБ ще кажа , че с мнението ти за Райфа съм напълно несъгласен.
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:16

Начално
Искам да добавя в списъка с измислените банки Експресбанк!!! Може да изтеглиш на ден максимум 3000 лв. Със заявка или без максимум 3000 лв. или 15 лв. такса!!! Побъркана работа!!! Това ли е хубава банка? Цяба седмица ходихме да теглим по 3000 лв. ама не им дадой и стотинка комисионна. Бати измислените герои. Мнението ми за ОББ е подобно , ако не теглиш на датата 15 лв. такса. Няма значение дали 100 лв. или 1000 лв. И там като в ДСК молби , обещания и колко са ни хубави депозитите. А за превод на 2 лв. ООБ взима 5 лв такса. Заедно с Булбанк и Райфа са "ВЪРЪТ" в банкирането.
Отговори с цитат
polki polki не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 20:15

Начално
Пеньо , да не са те изгонили от банката на която отваряше вратите , че така я плюеш ?
Отговори с цитат
04.01.2009, 20:09

Начално
Цитат:

Цитат:
Цитат:
Отговори с цитат
fantomas fantomas не е онлайн
04.01.2009, 19:38

Начално
"..За мен най-скапаната банка е Пиреос, пръчки и в банкирането и в лихвите по депозити и кредити и обслужването освен в централата другаде е многозле. Препоръчвам малките банки там поне обслужването е добро..."
Банкирането на БАНКА ПИРЕОС БЪЛГАРИЯ АД е на НИВО , в сравнение с други
банкови институции-напр."РАЙФАЙЗЕНБАНК","Уникр дитбанк" АД,SG"Експесбанк"АД
и т.н., НО има тънкости в настройката.
Мога да констатирам, че заиграването с дадена банкова институция НЕ НОСИ
добро,ВОДИ до липса на поглед върху другите пазарни у-ци ит.н.
Отн."ПРОКРЕДИТБАНК" АД-редно е да се упомене и тяхното Удължено Работно време,
ниските такси-месечни,междубанковото плат.нареж. е 1,00/0,50 лв и не на последно
място -банкирането е повече от ДОБРО, НАДЕЖНО.
Не съм съгласен,що се касае до сметките-в предишни години ми ги "надписваха",
НО също така и бързо сторнираха след обаждането ми.
Най-некоректната банкова инст. за мен си е "РАЙФАЙЗЕНВАНК"АД- там работят
едни недоносени пумияри-за 3год- 5/пет/ доказани грешки-имам всичко
черно/бчло !
Отговори с цитат
04.01.2009, 18:57

Начално
Цитат:
Цитат:
Цитат:
Мога да кажа само за банките с които съм работил и продължавам да работя , а това са КОРПА и СИБанк , че са изключително коректни и отзивчиви за клиентите си. Мога да кажа и добри думи за Прокредит където имах кредит и ,че таксите им в сравнение с тези на другите ГОЛЕМИ банки са направо смешно ниски.
slavikd, като изключем СИБанк, която много ме разочарова последнитге няколко дни, а съм и клиент от години съм съгласен с теб и наистнина Прокредит не са пипали лихвите по старите кредити, може би са единствените.
Не знам дали са единствени но-нашите левови кредити в Прокредит са още на 7,5% - дори необезпечени - срещу сериозно проучване на фирмата ни естествено!
Ми май и те са от малкото които имат кешове, а не "РАСТЯЩИ БУРКАНОВИ ДЕПОЗИТИ" или незнам си какви "РОЗОВИ" сънища.
Отговори с цитат
04.01.2009, 18:53

Начално
Аз ползувах кредит енергийна ефективност при тях. Нямаше огъвана не ръце , нямаше с тези фирми ще работиш иначе няма да стане. Коректни 10% твърда лихва на дължимата сума и само 0,5% за усвояване и управление и за всичко. Перфектни! Сега пак попитах в една фирма за климатици , но се оказа , че Прокредит вече не работят по тази програма. Само ОББ , Райфайзен и незнам си коя. При тез "ГОЛЕМИ" банки от такси и комисионни кредита излиза по скъп от колкото при лихвар на мафията в Л.А. Не знам кой въобще се нашива в тез банки да търси от тях услуги.
Отговори с цитат
proizvoditel proizvoditel не е онлайн
04.01.2009, 17:52

Начално
Цитат:
Цитат:
Мога да кажа само за банките с които съм работил и продължавам да работя , а това са КОРПА и СИБанк , че са изключително коректни и отзивчиви за клиентите си. Мога да кажа и добри думи за Прокредит където имах кредит и ,че таксите им в сравнение с тези на другите ГОЛЕМИ банки са направо смешно ниски.
slavikd, като изключем СИБанк, която много ме разочарова последнитге няколко дни, а съм и клиент от години съм съгласен с теб и наистнина Прокредит не са пипали лихвите по старите кредити, може би са единствените.
Не знам дали са единствени но-нашите левови кредити в Прокредит са още на 7,5% - дори необезпечени - срещу сериозно проучване на фирмата ни естествено!
Отговори с цитат
proizvoditel proizvoditel не е онлайн
04.01.2009, 17:49

Начално

Цитат:
Цитат:
Отговори с цитат
PIMP PIMP не е онлайн
04.01.2009, 17:44

Начално
За мен най-скапаната банка е пиреос, пръчки и в банкирането и в лихвите по депозити и кредити и обслужването освен в централата другаде е многозле. Препоръчвам малките банки там поне обслужването е добро.
Отговори с цитат
PIMP PIMP не е онлайн
04.01.2009, 17:41

Начално
Цитат:
Отговори с цитат
pesho777 pesho777 не е онлайн
04.01.2009, 17:34

Начално
Цитат:
Цитат:

az imam kredit pri tqh , ne sa mi vdignali lihvata i s edin lev .....
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
25.09.2016 16:25 Инвестиции Peer to Peer 7
19.09.2016 14:08 IUVO group - мнение 11
18.09.2016 11:21 Обща финансова и кредтна култура 27
15.09.2016 12:18 Кредитни карти 12
15.09.2016 11:46 Какви са заплатите във фирми за бързи кредити? 37

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 14:06.