Лоши банки - Добри банки - Страница 54 - Форум Инвестор.БГ
Събота, 04 Юли 2015
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
pesho777 pesho777 не е онлайн
04.01.2009, 17:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jay Gould
Цитат:
Първоначално изпратено от slavikd
...добри думи за Прокредит...
Те май бяха първата банка, която преди няколко години започна да отпуска кредити на външни хора, извън прителските кръгове. Сега нямам поглед как се развиват, но тогава доста пари направиха.

az imam kredit pri tqh , ne sa mi vdignali lihvata i s edin lev .....
Отговори с цитат
Jay Gould Jay Gould не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 17:18

Начално
Цитат:
...добри думи за Прокредит...
Те май бяха първата банка, която преди няколко години започна да отпуска кредити на външни хора, извън прителските кръгове. Сега нямам поглед как се развиват, но тогава доста пари направиха.
04.01.2009, 16:46

Начално
Мога да кажа само за банките с които съм работил и продължавам да работя , а това са КОРПА и СИБанк , че са изключително коректни и отзивчиви за клиентите си. Мога да кажа и добри думи за Прокредит където имах кредит и ,че таксите им в сравнение с тези на другите ГОЛЕМИ банки са направо смешно ниски.
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 14:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borgir
Smo edna banka pravi takiva gluposti.
Кое по-точно - грешката във вноската, предсрочната изискуемост по редовни кредити или адекватната система при даване на информация ?
И коя банка понеже при мен са 2 различни
Отговори с цитат
Грую Груев Грую Груев е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
04.01.2009, 12:39

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borgir
и коя е тя?
Отговори с цитат
borgir borgir не е онлайн
04.01.2009, 11:54

Начално
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
31.12.2008, 10:09

Начално
Имам питане. Масова практика ли е ако имате кредити А и Б към банка Х и кредит А мине в просрочие наказателна лихва да се начислява и на кредит Б независимо от редовността на последния ?
Отделно, че при предсрочно изискуем кредит А автоматично превръщат кредит Б в такъв, независимо че си го плащаш.
Интересно ми е и при грешка от страна на банката във вноската, т.е. взима си по-малко пари, то ясно че след време би трябвало грешката да се поправи, но дали се олихвява невзетата навреме от банката сума?
Мерси предварително !
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
30.12.2008, 15:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Инертен
И сега? Всъщност доволен ли си или недоволен? Хем ти свършили работа - хем май се оплакваш?

Работата свършена, но какво ми обясняват, че не могли по телефона да ми го кажат като пак така стана. Тъпа система са си изградили просто. Като ги дават ей така защо още първия път не го дадоха ?
Отговори с цитат
Инертен Инертен не е онлайн
30.12.2008, 15:28

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Jekata
И пак в тоя ред на мисли. Наложи ми се да правя превод, но нямах IBAN-а. Звъннах да попитам за номера като имах всякакви данни необходими за това. Не ми го дадоха, понеже сметката е на жена и така ме "хванаха". Да се обадила жената. Е, обади се жена пак с всички данни и си го дадоха пак така по телефона.
Алгоритъма им е чудесен...
И сега? Всъщност доволен ли си или недоволен? Хем ти свършили работа - хем май се оплакваш?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
30.12.2008, 14:00

Начално
И пак в тоя ред на мисли. Наложи ми се да правя превод, но нямах IBAN-а. Звъннах да попитам за номера като имах всякакви данни необходими за това. Не ми го дадоха, понеже сметката е на жена и така ме "хванаха". Да се обадила жената. Е, обади се жена пак с всички данни и си го дадоха пак така по телефона.
Алгоритъма им е чудесен...
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
29.12.2008, 09:57

Начално
Цитат:
Банка хвърля лични данни на боклука
29 декември 2008 / News.dir.bg
Млад столичанин видя копие от личната си карта в кошче за боклук в банката, на която е клиент.
Само благодарение на бързата му реакция - той заснел веднага ситуацията с мобилния си телефон, финансовата институция е наказана и нейни представители обещават повече да не постъпват така. Този въпрос повдига отново проблема защитени ли са личните ни данни в банките, които ксерокопират документите ни, когато им падне, и не ни съобщават какво правят с тях впоследствие, пише вестник "Труд".
Ивайло Аспарухов посетил клон на банката, за да провери колко пари има по разплащателната си сметка. Тъй като по нея нямало движение повече от година, тя била замразена. За да я “размрази”, Аспарухов подал молба, но непонятно защо не само му поискали личната карта, за да го идентифицират, а му ксерокопирали документа и го накарали да напише “Вярно с оригинала” и да се подпише върху копието. “Помолиха ме да изчакам няколко минути. Случайно погледнах към копирната машина и кошчето до нея, преливащо от хартия, а най-отгоре имаше лист с копие на лицевата страна на лична карта. Извадих мобилния си телефон и направих снимка, като реших да я пратя на ръководството на банката и да им направя забележка. Приближавайки се по-близо обаче, установих, че копието беше на собствената ми лична карта. В следващите три минути поне още три лични данни сполетяха съдбата на моите, като това се правеше от различни служители”, пише Ивайло Аспарухов в жалбата си до Комисията за защита на личните данни (КЗЛД).
В анализа на снимките чиновниците от КЗЛД констатират, че ако изхвърлянето на ксерокопието представлява унищожаване на лични данни, то администраторът (банката) трябва да го направи по начин, при който да предотврати попадането на информацията у трети лица. КЗЛД разглежда жалбата в открито заседание и решава да наложи административно наказание на банката.
От финансовата институция твърдят в писмо до комисията и Ивайло Аспарухов, че изхвърлените в кошчето за боклук копия на лични карти периодично се унищожават със специална машина. Но тъй като тя заемала място, а и вдигала много шум, била разположена на по-долен етаж в сградата. Банката обаче съобщава, че след жалбата машината за унищожаване на хартия е монтирана до ксерокса и всички ненужни документи отиват директно в нея.
Ивайло Аспарухов обаче не е съвсем доволен от КЗЛД. “Един от членовете на комисията ме попита защо съм снимал с мобилния телефон в банковия салон. По-късно проверих на сайта на КЗЛД и се оказа, че въпросната дама е работила в същата банка”, допълва пред “Труд” столичанинът.
Отговори с цитат
Barky Barky не е онлайн
23.12.2008, 15:16

Начално
Бързо проучване показа промяна на АТМ такса при Булбанк през октомври:

теглене с дебитна карта от АТМ на друга банка - от 0.55 на 0.70 лв.
теглене с кредитна карта от АТМ на друга банка - от 1% + 2 евро на 1% +2.5 евро

Райфайзен банк също вдига такса теглене с дебитна карта от АТМ на друга банка на 0.70 лв. - от началото на декември т.г.

Останалите - ОББ, ПИБ, ДСК, Пощенска, ЦКБ - изглеждат непроменени.
Отговори с цитат
fant0mas fant0mas не е онлайн
22.12.2008, 13:55

Начално
Казаха ми, че някои трезори са увеличили таксите за теглене от банкомат? Знае ли някой нещо? Кои са банките?
Отговори с цитат
Jay Gould Jay Gould не е онлайн
Заслужил
инвеститор
20.12.2008, 18:35

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от be_google
В скоро време ЕС ще се убеди, че Законите вече са по-добри от адвокатите!!!
Тази българка вероятно пък е добра майка и баба - нека я оставим без цинични коментари!

Състав на Софийски градски съд (СГС) осъди днес Бистра Димитрова - бивш председател на ДСК, на 8 години лишаване от свобода при първоначален строг режим.
Бистра Димитрова беше подсъдима за това, че като председател на ДСК в периода 19 май 1995-15 юли 1996 година не е положила достатъчно грижи за ръководенето, управлението и стопанисването на повереното й имущество и без надлежна проверка е сключила необезпечени договори с Първа частна банка АД, Агробизнесбанк, Бизнесбанк, Туристспортбанк и Добруджанска търговска банка.
В резултат на това е разпиляно имущество на ДСК за стойност 12 942 000 000 неденоминирани лева, равняващи се днес на 12 942 000 лева. По обвинението за сключване на неизгодни сделки с Фикс плюс – финансова къща АД като председател на ДСК Бистра Димитрова също беше призната за виновна за продажба на държавни дългосрочни облигации емисия 94/97, в резултат на което е настъпила загуба от 2 669 296 лева.
.. от 96 година , чак сега и то още делото не е обжалвано be_google наистина ли смяташ западняците (тях най-вече) за толкова наивни, че да се хванат на подобни кьорфишеци, които даже не са минали някое от хилядите обжалвания. В ЕС знаят с кого е делила парите Димитрова и кой е лапал покрай нея. Знаят и че никога няма да я вкарат в затвора, защото ако си отвори устата лошо ще стане.
А това обвинение - Бистра Димитрова също беше призната за виновна за продажба на държавни дългосрочни облигации емисия 94/97, в резултат на което е настъпила загуба от 2 669 296 лева. въобще не го виждам.
20.12.2008, 18:17

Начално
Цитат:
Място за поредната реклама на ПИБ. Но какви са условията по текущите депозити и как стои въпроса ако искаш да изтеглиш без предизвестие примерно 10-15 000 лв.... ?! Интересувам се за да стана евентуален клиент ... след толкова хвалби. В КОРПА е 5% ама винаги ти дават парите без глупости по заявки и др.
За корпа и аз мога да го потвърдя -но за това си има и обяснение.А за ПИБ имам свободен депозит в евро -често ми се налага да тегля лимита без предупреждение в края на работното време в различни клонове -никакви проблеми -ЗАСЕГА.лимита е 2000
Отговори с цитат
be_google be_google не е онлайн
Заслужил
инвеститор
20.12.2008, 18:13
Местоположение: не е препоръка за търговия с акции и др. инвестиционни решения!

Начално
В скоро време ЕС ще се убеди, че Законите вече са по-добри от адвокатите!!!
Тази българка вероятно пък е добра майка и баба - нека я оставим без цинични коментари!

Състав на Софийски градски съд (СГС) осъди днес Бистра Димитрова - бивш председател на ДСК, на 8 години лишаване от свобода при първоначален строг режим.
Бистра Димитрова беше подсъдима за това, че като председател на ДСК в периода 19 май 1995-15 юли 1996 година не е положила достатъчно грижи за ръководенето, управлението и стопанисването на повереното й имущество и без надлежна проверка е сключила необезпечени договори с Първа частна банка АД, Агробизнесбанк, Бизнесбанк, Туристспортбанк и Добруджанска търговска банка.
В резултат на това е разпиляно имущество на ДСК за стойност 12 942 000 000 неденоминирани лева, равняващи се днес на 12 942 000 лева. По обвинението за сключване на неизгодни сделки с Фикс плюс – финансова къща АД като председател на ДСК Бистра Димитрова също беше призната за виновна за продажба на държавни дългосрочни облигации емисия 94/97, в резултат на което е настъпила загуба от 2 669 296 лева.
Отговори с цитат
slavikd slavikd не е онлайн
20.12.2008, 17:23

Начално
Място за поредната реклама на ПИБ. Но какви са условията по текущите депозити и как стои въпроса ако искаш да изтеглиш без предизвестие примерно 10-15 000 лв.... ?! Интересувам се за да стана евентуален клиент ... след толкова хвалби. В КОРПА е 5% ама винаги ти дават парите без глупости по заявки и др.
Отговори с цитат
20.12.2008, 17:11

Начално
Най-добрата банка!

http://news.expert.bg/n208982/

ПИБ грабна "Оскар" за картов продукт

Първа инвестиционна банка получи изключително престижна награда, по време на връчването на OSCARDS Awards 2008 на 17 декември в Париж, за своя продукт ко-брандирана кредитна карта VISA vivatel-ПИБ в категория Лоялност (Европа).

За първи път българска банка е отличена с награда за картов продукт на толкова висок форум. Оскарите в областта на картовия бизнес се раздават в следните категории - лоялност и предимства, качество на услугата, дизайн и форма, предплатени карти и технологични възможности.

В категорията Лоялност (Европа) ПИБ директно се съревноваваше с още 5 картови продукта на гиганти като BarclayCard (Великобритания), MBNA (Великобритания), Banesto (Испания), Bank Asya (Турция) и Unicre Distribution Card (Потругалия).

По време на церемонията по връчване на наградите OSCARDS Awards 2008 членовете на журито похвалиха представителите на ПИБ Никола Бакалов, директор"Картови разплащания" и Анелия Мирчева, директор "Маркетинг, реклама и ПР" за изключителния продукт.

Журито отбеляза, че продуктът печели заради ясната връзка между картата и телекомуникационната услуга във всеки свой елемент, като се започне от дизайна наподобящ телефон, натрупването на допълнителни минути за телефония в зависимост от ползването на картата, както и международната застраховка, която се активира с използаване на картата или телефона в чужбина.

Беше обърнато специално внимание, че това е първият и единствен продукт с вертикален дизайн и специално разположение на името на картодържателя и номера на картата.

В тазгодишното трето издание на OSCARDS Awards бяха връчени общо 16 награди за иновативни банкови карти, като победителите бяха разделени в три категории: Международна категория, категория Европа и категория Франция. Шестнайсетте победителя в световен мащаб са определени от 54 финалисти, от общо над 500 банкови карти, участвали в конкурса. Сред останалите победители в категория Европа се нареждат: Royal Bank of Scotland - в категорията услуги, HSBC - Турция - за форма и дизайн, KBC - Белгия - за предплатени карти, Caixa Geral de Depositos - Португалия и Altair - Обединено кралство - за технологии.

OSCARDS Awards 2008 за иновативни карти се организира от Publi-News с цел да отличи креативността и новаторството в картовия банков сектор. Предварителният подбор е поверен на Publi-News и на Altenor Consulting - консултантска компания, специализирана в областта на картови стратегии. Двете компании оценяват картови продукти на банки от целия свят и избират най-добрите във всяка категория. През ноември, когато беше финалният кръг, експертно жури от международни банкови специалисти определи победителите във всяка категория. Церемонията по награждаване се състоя на 18 декември 2008 г. в Париж, Франция, а главен спонсор беше Visa Europe чрез Carte Bleue (Франция).

Ко-брандираната кредитна карта vivatel-ПИБ е резултат от отличното сътрудничество между най-голямата телекомуникационна компания в България - БТК и ПИБ. Тя бе представена на българския пазар през първата половина на декември 2007 г. за пълнолетните лоялни клиенти на vivatel, които използват абонаментни услуги на телекома. Картодържателите на такава карта могат да плащат без такса на ПОС терминали и в интернет или да теглят кеш от банкомати. Клиентът може да получи до 100 безплатни минути в мрежата на vivatel в зависимост от оборота натрупан за покупки чрез картата.

Ко-брандираните карти vivatel-ПИБ се издават с висок кредитен лимит (до 10 000 лв.) и имат дълъг гратисен период (до 60 дни). Ако клиентът погаси изцяло своето задължение в рамките на гратисния период, не се начислява лихва, което означава предоставен безлихвен кредит. През първата година картата няма годишна такса за поддръжка, а от втората тя е по-малка от тази на традиционните кредитни карти Visa.

Клиентите на ПИБ и vivatel, които са картодържатели на ко-брандираната карта получават и много допълнителни бонуси - автоматично месечно погасяване на сметката към vivatel без такса, безплатно SMS известяване в реално време за всяка транзакция направена с картата и безплатна международна медицинска застраховка, която се активира при използване на картата или роуминг извън страната.
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
18.12.2008, 11:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Mr_crash
Цитат:
Първоначално изпратено от Alee
Някой има ли впечатление от Алфа банк? Как е при тях?
Условията са дървени, но персонала прави компромиси,
като например зявка за теглене със задна дата
Това или е някакво изключение или скрита реклама.При падеж на депозит,при направена заявка(която не е нужна,но за всеки случай),след сериозен скандал си получавате парите след около 2часа.Аргументите бяха още по скандални,ако ми изплатели сумата ,клона щял да остане без пари или ако може да отида до централата.Случаят не е единичен.?
Отговори с цитат
18.12.2008, 11:24

Начално
Цитат:
Тук единственото за което се пише е ПИБ. Как е ? Добре ли е ? Колко е велика и стабилна... аз искам да кажа само , че съм МНОГО доволен от работата с КОРПОРАТИВНА БАНКА!!! Няма заявки , няма комисионни и разни там мошенгии. Теглиш и внасяш колкото душа ти иска и разбира се имаш. Ако някой ми каже дали без заявка може да отиде в някоя от банките и да изтегли ей така 15 000 долара , пез стотинка комисионна и без предизвестие ще го изслушам. Освен в КОРП никъде другаде такова нещо не ми се е случвало, а нека всички други банки нямат НИКАКВИ проблеми.
Аз си имам любима банка и си пиша за нея.Спечелили са ме от тая институция, лоялни са с мен и аз съм лоялен с тях - на това се казва win-win situation. На никой не му е забранено да похвали добър негов партньор...пишете бе хора...акциите ще си ги чакам, сигурен съм в мойте хора!
Отговори с цитат
Mr_crash Mr_crash не е онлайн
18.12.2008, 08:01

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Alee
Условията са дървени, но персонала прави компромиси,
като например зявка за теглене със задна дата
Отговори с цитат
kiro1234 kiro1234 не е онлайн
18.12.2008, 07:51

Начално
за тегленето без предизвестие най-добри са Корпоративна. Там не ти правят проблеми с заяввки и комисионни. Знам го от личен опит.

Повечето банки са си наслагали едни такси за над 2000 лева и направи режат глави.
Отговори с цитат
iv_cho iv_cho не е онлайн
18.12.2008, 07:43

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от sentex
Цитат:
Тук единственото за което се пише е ПИБ. Как е ? Добре ли е ? Колко е велика и стабилна... аз искам да кажа само , че съм МНОГО доволен от работата с КОРПОРАТИВНА БАНКА!!! Няма заявки , няма комисионни и разни там мошенгии. Теглиш и внасяш колкото душа ти иска и разбира се имаш. Ако някой ми каже дали без заявка може да отиде в някоя от банките и да изтегли ей така 15 000 долара , пез стотинка комисионна и без предизвестие ще го изслушам. Освен в КОРП никъде другаде такова нещо не ми се е случвало, а нека всички други банки нямат НИКАКВИ проблеми.
ЦКБ
Piraeus Bank
18.12.2008, 07:37

Начално
Отговори с цитат
sentex sentex не е онлайн
18.12.2008, 07:29

Начално
Цитат:
ЦКБ
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
03.07.2015 23:59 Запор банкова сметка - въпрос 3
03.07.2015 23:52 Бавни SWIFT преводи на USD 11
03.07.2015 23:39 Анкета финансова грамотност 15
29.06.2015 23:31 ОББ+Пощенска=ВЛ? 23
29.06.2015 12:54 Пиреос банк 9

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 12:07.