Четвъртък, 30 Октомври 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
otrovna otrovna не е онлайн
15.09.2007, 11:50

Начално
важно е наистина да се уточни какъв е договора,виждала съм подобни клаузи в граждански договор, но ако има предизвестие, няма ли и клауза по взаимно съгласие?

освен това 5 дни не са много като се замислиш.

по-важното при тези договори е да ти нанесат стажа в осигурителната книжка, да си получиш бележките за изплатени суми,които ще са нужни за данъчната декларация и да върнеш всички средства,които са ти предоставени за извършване на работата - компютър, телефон, кола.....
Отговори с цитат
preslavnedev preslavnedev не е онлайн
15.09.2007, 00:32

Начално
За какво се отнася този граждански договор? Например има случаи, когато може да се договори предизвестие при предсрочно прекратяване на договора - например при договори за наем, договор за влог, някакъв вид абонаментен договор и т.н.
Отговори с цитат
trendy trendy не е онлайн
05.07.2007, 17:42

Начално Re: Предизвестие по граждански договор?
Цитат:
Първоначално изпратено от cupcake_girl
Здравейте, някой от вас дали може да ми даде инфо по въпроса? Имам тука един граждански и пише, че се иска 5 дена предизвестие при напускане. Дали клаузата не е нищожна?
100 % нищожна
Отговори с цитат
forex_trader forex_trader не е онлайн
12.06.2007, 17:55

Начално
Предизвестие, напускане са термини от трудов д-р,
При гр. д-р няма напускане, з -то нямаш раб. място.
Гр. д-р е свързан с изработване на опр. работа-ако не я свършиш, не получаваш договореното. Тогава може да дължиш неустойка, ако го пише в д-ра.
Ако има преклузивен срок за прекратяването на гр. д-р , то той няма значение относно заплащането- важно е дали си свършила или не работата !
Ако не си я свършила, дори да им дадеш предупреждение за прекратяване на д-ра. може да поискат да я свъшиш, или д а им платиш неустойка. ако си я свършила, няма значение срока/
Отговори с цитат
cupcake_girl cupcake_girl не е онлайн
11.06.2007, 10:08

Начално Предизвестие по граждански договор?
Здравейте, някой от вас дали може да ми даде инфо по въпроса? Имам тука един граждански и пише, че се иска 5 дена предизвестие при напускане. Дали клаузата не е нищожна?
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
24.10.2014 23:48 Как да създам фирма, какви са ми разходите? 131
18.10.2014 15:06 Увеличение на капитала на АД на цена под 1 лв./акция ? 9
29.09.2014 16:41 Уеб услуги и фирма? 21
23.09.2014 18:37 Облагане с ДДС при „кражба” на стоки. 2
13.08.2014 13:00 Регистрация на фирма по ДДС в България 0

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 15:11.