Сам да си построиш къща? - Форум Инвестор.БГ
Сряда, 26 Ноември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси

Форум Инвестор.БГ > Недвижими имоти, ипотечни кредити, АДСИЦ

Предпочитате да живеете в ?

Апартамент
14.47%

Къща
85.53%

Гласували: 76
За да гласувате в анкетата, трябва да се логнете с потребителското си име
Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Автор Отговори
jimka jimka не е онлайн
25.02.2009, 15:40

Начално цени на дървени сглобяеми къщи
divak, що за въпрос Има значение квадратурата, дебелината на панела, дали е едно или двуетажна, колко прозореца имаш, всичко...

Моята пак казвам е строена преди 7-8 години и тогава излезна към 25 000 $. На 2 етажа с всичко дървено и от тях. 170кв. жилищна площ.
Звънни и питай...

Най-големите преимущества на тези къщи обаче са скоростта на строеж и изолацията спрямо монолитно жилище. Специалистите там казват, че даже да ти е външно изолирана монолитната къща, колоните провеждат студ от земята и трябва и вътрешно да се изолира. Тогава пък почва да се образува мухъл между стената и изолацията и т.н.
Този тип къщи са "дишащи". Практически е невъзможно задържането на влага и образуване на мухъл.
Отговори с цитат
joda joda не е онлайн
18.02.2009, 22:10
Местоположение: Мнението ми не е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа!

Начално Re: Сам да си построиш къща?
А бе ,тоя да не е оня дет разпитваше за черепа одеве?!?!? Той сигурно търси парцел за нов "блок" да построи...предния,разпродад ения и той сигурно е бил върху парцел от 200м2...
Цитат:
Първоначално изпратено от B.Graham
Цитат:
Първоначално изпратено от obi4am anita naneva
за парцела може да намериш и по-евтин гледам обявите в бояна беловодски път по 100 ,200,400 евро за м2 парцел е кой ги дава тези пари после в бг средната заплата била 500 лева за такива цени значи средната заплата в бг е 10 000 лева на месец а повече от 50 евро за м2 в околкостите на софия не давам даже и 50 евро са много и сега си търся 200 м2 парцел в регулация с 50% плътност на застрояване в бояна или беловодски път
Първо в състояние на депресия недей да купуваш имоти.Второ не знам как ще намериш парцел 200 кв.м.И трето ..... абе пич ти за точки и запетайки чувал ли си?
Отговори с цитат
divak divak не е онлайн
18.02.2009, 21:52

Начално
кажи колко пари излезе
Отговори с цитат
jimka jimka не е онлайн
18.02.2009, 11:57

Начално
Най-добрият и лесен начин да си построиш къща е: http://www.bialborad.com/
Живея в такава 7ма година. Изработиха ни архитектурен план по наша идея за около 2 седмици. Проект за около 2 седмици. Изработка на панелите - пак толкова и се оказа, че за 2 месеца имах къща от идеята до ключ. Цената е конкурентна на всичко останало на пазара, а качеството не е сравнимо. Без саниране и изолации се топлим с минимално вложени средства и енергия. Лятото е хладно..Абе изобщо - влезте и вижте.
Ако се насочите към такъв тип строителство внимавайте да не се хванете с фирми ментета, каквито са се навъдили много напоследък.
Отговори с цитат
Brute force Brute force не е онлайн
17.02.2009, 16:22

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от krasi0
Пичове, само, ако позволите, да вметна, че темата е от миналата година(не се подвеждайте по месеца - Февруари). Човекът сигурно отдавна си е построил къщата и вече си живее в нея. Така че цените тогава бяха едни(говори се за поскъпване на строителните материали), сега тенденцията е малко по-различна. Казвам само, за да не се хабите напразно.
Хах,прав си,имаше наскоро пак някой,който сам си възроди една стара своя тема и се забавляваше на out-of-date коментарите
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
17.02.2009, 16:22

Начално
До арогантният селянин с бленувани 200Е на м2.
Ако бе продал на 50Е преди 5г и инвестирал в себе си и децата си , щеше да има полза от имота на бащинията ти.
Простотията ти и недоносено финансоФо състояние те води до алкохолизъм и хронична омраза към хората.
Сега ще плачеш и рИвеш до бога за пропуснатия и бленуван стандарт...
Като пример:
В болница съм през лятото.До мен стареца се хвали, че има 40-50 дкр след Владая...Предлагат му маса пари..Иска още, бащиния му била..
Изписват го и лекарят препоръчва лекарства - от 50-80 лв, според качеството.
МАЛИИИИИИ, жена му като тегли ред сълзи, ред сополи - били БЕДНИ....драйфа ми се...
Хич не искам да се "БЪТАМ във висшата класа на селяните"....
Отговори с цитат
joun joun не е онлайн
17.02.2009, 16:21

Начално
абе пичове тази тема нарочно я зачекнах ( http://forum.investor.bg/viewtopic.p...=desc&start=25 в средата на темата) за да питам дали цените са актуални
Отговори с цитат
krasi0 krasi0 не е онлайн
17.02.2009, 16:16

Начално
Пичове, само, ако позволите, да вметна, че темата е от миналата година(не се подвеждайте по месеца - Февруари). Човекът сигурно отдавна си е построил къщата и вече си живее в нея. Така че цените тогава бяха едни(говори се за поскъпване на строителните материали), сега тенденцията е малко по-различна. Казвам само, за да не се хабите напразно.
Отговори с цитат
nns nns не е онлайн
17.02.2009, 15:55

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от iat
Чувал е, разбира се ! Човекът даже е употребил 2 запетайки :-) А иначе парцела от 200 квадрата, при това в регулация, ще е нещо уникално :-)
По принцип само по изключение може да има под 350кв.м. и под 14м. лице към улица , но някои общини особено в миналото са правили такива дивотии , в Бургас по продължение на голяма транспортна улица парцелите са по 200кв.м. всичките с по над 2 собственика в Приморско има цяла зона с парцели по 1 дка с по 10м. лице )))))
Отговори с цитат
Brute force Brute force не е онлайн
17.02.2009, 15:22

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Dundo1
Цитат:
Първоначално изпратено от rtstan
Цитат:
Боби е прав, тия смешници така са изстреляли цените на парцелите около София, че аз след неколкомесечно разузнаване теглих една майна на всички селяни, брокери и прочие тъпаци и зачеркнах идеята от плановете си ...

пак хвърлям по едно око за парцели, но ...

квадратен метър в Герман например за 120 евро? НЕ, мерси
Кой е длъжен да се съобразява с теб и финансофото ти състояние, като не ти изнасят нито цените на апартаментите нито на земята си се връщай в провинцията, никому не си притрябвал.Какво си заревал като бита лисица.Е такива като тебе дето ми се правчт на много ''Хай'' не определят кой за колко пари ще си даде бащинията.Ти твойта си гледай първо. Да не мислиш че някой ти е длъжен да доидеш и на готово да живееш като бял човек..Трябва да си платиш..А ако не можеш ще мълчиш.Много чсно, че е супер да се живее в на спокойствие в къщичка и едновременно с това да си с осигурена кариера ..Това си е стандарт на живот и за да можеш да си го позволиш ще платиш 120 150 200 евро...Ако не минаваш на дръг стандарт, който е по евтин..Апартамент.!!! Нещо са ви объркани представите ...Апартамента е по ниско иво в иерархията...Така че не се бътайте във висшата класа на ''селяните''..
Kolegi tipi4en primer za selqnin s dve nivi, koito o6te ne prodava i se naduhva, 4e cenite 6te ska4at do bezkrai. E, uvi.....ama nqma da e taka. Shte si prodadete jalkite ku6ti4ki na nqkoi barovec ))))))kato men i posle 6te si kupite po edna BMW M6, 6te se naduhvate o6te 5 godini i decata vi 6te u4at v Elin Pelin ili nqkude tam.
A ako me pita6 za6to taka ti pi6a- ne mi haresa otno6enieto ti i tona ti kum drug forumec. A i moje s udovolstvie da tvurdq, 4e i ti u4il v Elin Pelin kato gledam pravopisa i na4ina ti na izrazqvane.
Tova v momenta e paradoks v BG - tolkova selqnduri da imat takiva koli i da jiveqt v razko6 bez da imat IQ > dvucifreno 4islo.
I tova 6te se korigira do 10 godini - na vsi4ko ima krai
+10

Освен това,rtstan, не зная защо поставяш апартамента на по-ниско ниво в йерархията...от апартамент до апартамент има разлика,колкото оттук до небето...добавяме и инфраструктурата,близост до болници,училища..няма да изреждам..А,и ето ти малко четиво за забавление.Може да се окажем с прадядовци съседи,кой знае
Според сведения от църковни списъци до Освободителната война през 1877-1878 г. в София е имало 1022 християнски къщи с 1150 семейства. Ако се приеме предложената от нашия изтъкнат географ проф. А. Иширков средна численост на едно тогавашно семейство 5 души, излиза, че българите християни в София са били към 6000 души. Първото преброяване на населението в Княжество България е извършено на 31. 12. 1880 г. Според него, София е наброявала 20 501 жители, от които само родените в града са били 11 395, а останалите 9106 са дошли отвън. Или от Освобождението до първото преброяване София като столица вече е нараснала значително. Въпреки това, тя не е била най-големият град в страната.

http://sofia.bg/history.asp?lines=316&nxt=1&update=all
Отговори с цитат
iat iat не е онлайн
17.02.2009, 15:22

Начално
Чувал е, разбира се ! Човекът даже е употребил 2 запетайки :-) А иначе парцела от 200 квадрата, при това в регулация, ще е нещо уникално :-)
Отговори с цитат
B.Graham B.Graham не е онлайн
Заслужил
инвеститор
17.02.2009, 15:05

Цитат:
за парцела може да намериш и по-евтин гледам обявите в бояна беловодски път по 100 ,200,400 евро за м2 парцел е кой ги дава тези пари после в бг средната заплата била 500 лева за такива цени значи средната заплата в бг е 10 000 лева на месец а повече от 50 евро за м2 в околкостите на софия не давам даже и 50 евро са много и сега си търся 200 м2 парцел в регулация с 50% плътност на застрояване в бояна или беловодски път
Първо в състояние на депресия недей да купуваш имоти.Второ не знам как ще намериш парцел 200 кв.м.И трето ..... абе пич ти за точки и запетайки чувал ли си?
Отговори с цитат
kaloian kaloian не е онлайн
17.02.2009, 14:56

Цитат:

ти нямаше ли по различни планове тая година защо парцели търсиш
Отговори с цитат
obi4am anita naneva obi4am anita naneva не е онлайн
17.02.2009, 14:39

.....
Отговори с цитат
master of the seven seas master of the seven seas не е онлайн
Аватара на master of the seven seas
17.02.2009, 13:44

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от bate Goiko
Цитат:
Първоначално изпратено от TNN
Цитат:
Negramoten и emos благодаря ви като построя къщата ще черпя
Мисля, че Ви подвеждат, грубият строеж на еднофамилна къща е поне 250 Е / м2. Особено скъпи са едноетажни разлети сгради, които имат големи основи и покриви, спрямо жилищната площ. А стойността е голяма, защото цените на строителните материали скочиха дори със 100 % :изолации (производни на нефта), арматурата също, защото на времето от Украйна пристигаше евтина, но след това всичко тръгна към Китай за олимпиадата и т.н.
Аз мисля къщата да бъде на 2 етажа,около 200 кв.м. ще строя в Бистрица.
250 евро не е ли скъпичко става дума без шпакловка и замазка ?Ама като построя ще ви кажа
Бате Гойко, мазата е около 30% от цената на къщата. Ако имаш място и ти трябва построй я извън къщата. А иначе цената е 250 ЛВ/м2(но без разрешителните и ПУП-а).
Със здраве и много поздрави на Поразяващата ръка.
Отговори с цитат
Credit Card Credit Card не е онлайн
09.02.2008, 23:21

Начално Документи за строителство
Здравейте,
Виждам, че доста от вас взели участие в тази тема имат опит в строителството на къща. Използвам темата да попитам какви са нужните документи(разрешителни) за да започне строителство на къща. Става въпрос за строителство в землището на Панчарево, но парцела се води земеделска земя. Приблизително, колко ще струват тези разрешителни и най-важното, колко време ще отнеме ?
Предварително благодаря за помощта.
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
09.02.2008, 00:32

Начално
колкото до труда абсолютно вярно при мен работиха на 39лв кв.м +2600основи +36лв кв.м.покрив.В момента същите работят при комшията на 50лв,като непрекъснато се врънкат за 55лв
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
09.02.2008, 00:27

Начално
Нямам намерение да заблуждавам никого ,някой да е прочел да пише за шпаклока,замазка и изолация.333кв.м. =89700лв Колкото до цените от 09.05.2007 до 30.11.2007.бетона мръдна с около15лв,хоросана с 9лв и дървения с около 20лв.Относно цените на излацията имам договорка за 57лв на квадрат 8см xsp.замазките и довършителните работи не ги коментирам тъй като дупе знае 2 и 200
Отговори с цитат
BobyB BobyB е онлайн в момента
08.02.2008, 23:50

Начално
Цитат:
Цитат:
Мисля, че Ви подвеждат, грубият строеж на еднофамилна къща е поне 250 Е / м2. Особено скъпи са едноетажни разлети сгради, които имат големи основи и покриви, спрямо жилищната площ. А стойността е голяма, защото цените на строителните материали скочиха дори със 100 % :изолации (производни на нефта), арматурата също, защото на времето от Украйна пристигаше евтина, но след това всичко тръгна към Китай за олимпиадата и т.н.
Абе точно изолациите не мръднаха особено, освен ватите струва ми се, но при желязо, бетон, тухли, хидроизолации, керемиди... - майката си трака! За последните няколко години средно 2 до 3 пъти поскъпване. Те материалите като че ли спряха да скачат, но за сметка на това труда напоследък наваксва бясно...
Отговори с цитат
bate Goiko bate Goiko е онлайн в момента
08.02.2008, 23:50

Начално
Цитат:
Цитат:
Аз мисля къщата да бъде на 2 етажа,около 200 кв.м. ще строя в Бистрица.
250 евро не е ли скъпичко става дума без шпакловка и замазка ?Ама като построя ще ви кажа
Отговори с цитат
BobyB BobyB е онлайн в момента
08.02.2008, 23:45

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Negramoten
Цитат:
Цитат:
Цитат:
Момчета май много се вдълбочихте в правописа и се отклонихте от темата.Според мен в този форум по-важно от правилното писане е правилното инвестиране
По темата мисля ,че най-хубаво е да имаш и къща и апартамент
Аз мисля лятото да започна да строя къща имате ли представа колко излиза груб строеж на кв.м. горе-долу ?
100-150Е, зависи как и къде строиш.
До София тухлена къща с колони.
Около 110 Е/м2 , това за всичко, изба, етажи и покрив. Ако има проблеми с отводняването, за избата отиват повечко. Ако нямаш поне 150 не те съветвам да започваш. Най-евтино е на един етаж да строиш, ако е еднофамилна къща. Иначе заравяш страшно моного пари за основи и по-си струва да направиш и изба... разликата е малка.

Ако ще строиш на няколко етажа, то като ти проектират основите кажи да ти ги преоразмерят за поне още един етаж. След време, ако се наложи ще го вдигнеш, а разликта е няколко хиляди лв.

Ако сториш сам, трябва да внимаваш да не те лъжат в материалите, ако е със фирма, то да не те лъже фирмата. Във всеки случай проверявай добре и използвай връзки.
110 евро вече е абсолютно невъзможна цена, освен ако не строиш в дълбоката провинция на принципа - аз, баджанака, двамата комшии и селския пияница. Ако някой може да докара цена под 150 евро в София в момента и то с бригади, трябва да е мистер Сенко.
За основи така и така ще дадеш доста, особено в Софийското поле дето често трябва да копаеш на 1.60 и надолу до твърдо, да слагаш дренаж и изолации срещу високи води и прочие, така че ако няма мазе най много да ти скочи цената на доста над 200 евро съотнесена на квадрат. При такива дълбоки основи, и ако строиш на примерно 200 м2 един етаж с целия покрив отгоре, цялата икономия отива по дяволите, защото покрива ще иде на 300 м2, а основите са си 200 м2. Това са най-скъпите части от строежа, голям праз че няма плоча над първия етаж...
Абе като цяло ако ще строиш приготви се да бъдеш дран жестоко, да ти отидат всички предварителни сметки по дяволите и сума ти нерви по изпълнители и неразбории... Но в крайна сметка си заслужава, стига наистина да го искаш!
Успех!
Отговори с цитат
TNN TNN не е онлайн
08.02.2008, 23:42

Начално
Цитат:
Отговори с цитат
bate Goiko bate Goiko е онлайн в момента
08.02.2008, 23:28

Начално
Отговори с цитат
emos emos не е онлайн
08.02.2008, 23:21

Начално
[quote="bate Goiko"]
Цитат:
Първоначално изпратено от emos
Покрива включително обкова и улуците.Начина на строеж е наемаш майстори и снадбяването е от теб,но не включва проекта и всички останали разрешителни и дребни рекети от общината
Благодаря [/quote Може да спестиш около 10евро при положение ,че правиш компромиси с качеството на материалите,но ако строиш за теб по добре не го прави.Това са цени от ноември последна керемида
Отговори с цитат
Negramoten
08.02.2008, 23:12

Начално
Цитат:
Цитат:
Цитат:
Момчета май много се вдълбочихте в правописа и се отклонихте от темата.Според мен в този форум по-важно от правилното писане е правилното инвестиране
По темата мисля ,че най-хубаво е да имаш и къща и апартамент
Аз мисля лятото да започна да строя къща имате ли представа колко излиза груб строеж на кв.м. горе-долу ?
100-150Е, зависи как и къде строиш.
До София тухлена къща с колони.
Около 110 Е/м2 , това за всичко, изба, етажи и покрив. Ако има проблеми с отводняването, за избата отиват повечко. Ако нямаш поне 150 не те съветвам да започваш. Най-евтино е на един етаж да строиш, ако е еднофамилна къща. Иначе заравяш страшно моного пари за основи и по-си струва да направиш и изба... разликата е малка.

Ако ще строиш на няколко етажа, то като ти проектират основите кажи да ти ги преоразмерят за поне още един етаж. След време, ако се наложи ще го вдигнеш, а разликта е няколко хиляди лв.

Ако сториш сам, трябва да внимаваш да не те лъжат в материалите, ако е със фирма, то да не те лъже фирмата. Във всеки случай проверявай добре и използвай връзки.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
26.11.2014 18:54 Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти? 2882
26.11.2014 06:32 Адванс Терафонд АДСИЦ (6A6 / ATERA) 6905
23.11.2014 14:33 Вярно ли ако някои ти обработва земята 10 г., става негова? 87
21.11.2014 12:24 Некоректни фирми за недвижими имоти и строители 144
20.11.2014 11:25 Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF) 2159

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 19:13.