Вторник, 21 Октомври 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
kiss123 kiss123 не е онлайн
23.07.2008, 16:19

Начално
фирмата е строителскво-к.
апартаменът е в студ.град.
а добре, нали в предвар. договор си има срокове за акт15,16.. и ако се нарущат- обезщетение? не свърши ли времто с тези фирми от близкоот минало, които вземта и бягат.
сега доколкото разбирам пробелемите са истинската квадратура(респективно цената) и качество на изпъление?
със сигурност ще ползвам адвокат за предварит. идр.договори, но за предварителни проучвания?не съм чувала да правят.... а колко ще излезе?
Отговори с цитат
be_google be_google не е онлайн
Заслужил
инвеститор
23.07.2008, 13:57
Местоположение: не е препоръка за търговия с акции и др. инвестиционни решения!

Начално Re: как да проверя фирмата и харесания имот?
Цитат:
Първоначално изпратено от kiss123
Здравейте, може би ще прозвучи идиотски, но наистина моля за насока?
харесах си апарамент в строеж, почти акт 15- като цена, големина, срок ...и сега накъде? преди да подпишем Предварителен доовор- какво да проверя?
1. искам да проверя фирмата строител-как става това? да отида в др. сгради, които са строили и да питам ?как да проверя дали купувачи са били измамени от тях? къде има такъв регистър? брокерите казват - голяма фирма, с итория, не се притеснявай, но знаете какви саборкерите... искат си %..
2. как да проверя самата сграда и място дали отговяраят на съществуващото?(намира се в студ.град?)в студентска община? Искам да знам, че е заложена тази грдаа, това разпределнеия на апартамента, и какви са земите наоколо- кои какво ще строи, ако са купени?самите размери на апратамента?

Брокерът казва,че след предв.договор- всичко щели да проверят, да ам аз искам сега да знам че всичко е наред, че ми продават имота, който съм видяла и харесала?

А след това, какво следва след подписване на предварит. Договор и плащане на 10% от сумата при положние че 90% ще е с ипотека?
За да ми отпуснат ипотека ми трябва нотариален акт нали така? А акт 15 ще им до месец-два, а акт 16 – март 2009, т.е мога ли да изкарат нотариален акт сега и валиден ли е той?
благодаря

преди време имах работа с майстори и никога няма да забравя думите на Бай Иван : "В строителството се лъже повече отколкото в любовта!!!"
и ти го имай впреднид - и ползвай и адвокат, на тях това им е ежедневието!
желая ти успех!
Отговори с цитат
КомБат КомБат не е онлайн
23.07.2008, 12:32

Начално
Най-добре се обърнете към адвокат за предварително проучване и после при всеки подпис върху документ!
Отговори с цитат
stdmv stdmv не е онлайн
23.07.2008, 12:32

Начално
Връщам се на това което написах - в Агенцията по вписванията се отразяват тежестите. Или отиваш сама, или брокерите да го свършат. Ако ще им плащаш, накарай тях.

Останалото също написах - инфраструктурата я виждаш, транспорт и т.н. Няма универсална рецепта за информация.

Затова те питах коя е фирмата, тъй като може някой да е има вземане-даване и да сподели.

Цитат:
аз го видях, както писах , ходих и го харесах-като етаж, цена, големина. харесах самия апратмент.
въпросът е, че преди да се пристъпи към закупуване- искам да съм сигурна че всичко е ок с него и фирмата строител, понеже чух много разопосочни мнения за нея...и не искам да се окаже че има проблем след предв.договор и да си троша главата....
исках да видя освен самия апратмента дали и останалите условия ме задоволяват-като инфарструктура, сгради около нея
а за брокерите- те есетсвено: Всичко е идеално. ние работим само с доверени фирми", но въобще не вярвам, те си искат %-та..
та, понеже за първи път съм пред подобно нещо(покупка на имот) питам какво да гледам:
-дали има тежести,
-каква е фирмата(в др.сгради да питам),
-дали има някакви жалби срещу тази фирма(може би КЗК да проверя?),
- да видя дали схемата на фирмата отговаря на регистрите в общината..(мога ли), да няма измама с общината-после нас, собствениците, да съдят...
и друго? въобще не се сещам....
Отговори с цитат
23.07.2008, 09:16

Начално
аз го видях, както писах , ходих и го харесах-като етаж, цена, големина. харесах самия апратмент.
въпросът е, че преди да се пристъпи към закупуване- искам да съм сигурна че всичко е ок с него и фирмата строител, понеже чух много разопосочни мнения за нея...и не искам да се окаже че има проблем след предв.договор и да си троша главата....
исках да видя освен самия апратмента дали и останалите условия ме задоволяват-като инфарструктура, сгради около нея
а за брокерите- те есетсвено: Всичко е идеално. ние работим само с доверени фирми", но въобще не вярвам, те си искат %-та..
та, понеже за първи път съм пред подобно нещо(покупка на имот) питам какво да гледам:
-дали има тежести,
-каква е фирмата(в др.сгради да питам),
-дали има някакви жалби срещу тази фирма(може би КЗК да проверя?),
- да видя дали схемата на фирмата отговаря на регистрите в общината..(мога ли), да няма измама с общината-после нас, собствениците, да съдят...
и друго? въобще не се сещам....
Отговори с цитат
stdmv stdmv не е онлайн
22.07.2008, 22:43

Начално Re: как да проверя фирмата и харесания имот?
1. Коя е фирмата? Ако можеш виж другите й строежи.
Земята обикновено ще ти се прехвърли като собственост като идеална част от терена или като право на строеж. За околните терени едва ли ще получиш данни. И да не са застроени, гаранция няма. Ако има Акт 15, трябва да си виждаш апартамента, стаи и т.н. Акт 15 е приемане от собственика (т.е. реална сграда завършена).

2. В Агенция по вписванията (бившия норатиат в София) се водят ипотеките. Ако са ипотекирали строежа, може и да ти дадат инфо.
Ако можеш, накарай брокерите да ти извадят това (поне да свършат някаква работа)

3. Какво купуваш следва да пише в предварителния договор (изчерпателно). Предварителният договор и Нотариалният акт по съдържание не следва да се различават (все пак нот. акт си е окончателния документ)

Все пак ми е интересно, какво си избрала, ако не си видяла разпределение, етаж и т.н.

Цитат:
харесах си апарамент в строеж, почти акт 15- като цена, големина, срок ...и сега накъде? преди да подпишем Предварителен доовор- какво да проверя?
1. искам да проверя фирмата строител-как става това? да отида в др. сгради, които са строили и да питам ?как да проверя дали купувачи са били измамени от тях? къде има такъв регистър? брокерите казват - голяма фирма, с итория, не се притеснявай, но знаете какви саборкерите... искат си %..
2. как да проверя самата сграда и място дали отговяраят на съществуващото?(намира се в студ.град?)в студентска община? Искам да знам, че е заложена тази грдаа, това разпределнеия на апартамента, и какви са земите наоколо- кои какво ще строи, ако са купени?самите размери на апратамента?

Брокерът казва,че след предв.договор- всичко щели да проверят, да ам аз искам сега да знам че всичко е наред, че ми продават имота, който съм видяла и харесала?

А след това, какво следва след подписване на предварит. Договор и плащане на 10% от сумата при положние че 90% ще е с ипотека?
За да ми отпуснат ипотека ми трябва нотариален акт нали така? А акт 15 ще им до месец-два, а акт 16 – март 2009, т.е мога ли да изкарат нотариален акт сега и валиден ли е той?
благодаря
Отговори с цитат
22.07.2008, 12:07

Начално Как да проверя фирмата и харесания имот?

благодаря
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
21.10.2014 00:38 Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF) 2132
19.10.2014 19:29 Какво понижение очаквате на жилищните имоти? 7043
18.10.2014 19:53 Адванс Терафонд АДСИЦ (6A6 / ATERA) 6814
15.10.2014 17:43 Предизвикателство - прогноза на резултатите на АДСИЦ 4
12.10.2014 21:38 Наемите в София 127

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 10:02.