Петък, 22 Август 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
borqna.nikolova borqna.nikolova не е онлайн
06.03.2014, 19:03

Начално
Принципно знам какви са практиките и какво следва, въпросът ми беше друг. Днес говорих със служител в банката. Той каза, че сметката се закрива автоматично и няма проблем. Това е отговора
Отговори с цитат
raduslaf raduslaf не е онлайн
06.03.2014, 14:39

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borqna.nikolova Разгледай мнение
Здравейте, имам бърз въпрос. До колкото знам всеки, който направи регистрация на фирма, открива набирателна сметка, за да може да бъде удостоверен капиталът на съответното дружество. От банката ми казаха, че за да закрия сметката ще ми трябва удостоверение от Търговския регистър за самата регистрация.
Въпросът ми е: мога ли да изтегля внесения капитал и да оставя сметката празна? Тя няма такси и комисионни и до колкото знам се спира след определен период от време. Така ли е ???
По принцип би следвало да закриете сметката и да откриете разплащателна такава на вече готовата фирма. Ваш избор е дали в нея да има, или да няма пари.
Отговори с цитат
borqna.nikolova borqna.nikolova не е онлайн
01.03.2014, 16:14

Начално Помощ!
Здравейте, имам бърз въпрос. До колкото знам всеки, който направи регистрация на фирма, открива набирателна сметка, за да може да бъде удостоверен капиталът на съответното дружество. От банката ми казаха, че за да закрия сметката ще ми трябва удостоверение от Търговския регистър за самата регистрация.
Въпросът ми е: мога ли да изтегля внесения капитал и да оставя сметката празна? Тя няма такси и комисионни и до колкото знам се спира след определен период от време. Така ли е ???

За последно променено от borqna.nikolova : 05.03.2014 в 21:56
Отговори с цитат
ukraina ukraina не е онлайн
14.02.2014, 00:37

Начално НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА*

1. Актуално състояние – изкарва се от агенция по вписванията;

2. Подаване на декларация за започване на дейност / Деларация за регистрация на самоосигуряващо се лице /;

3. Направа на печат *

Печат на фирмата се прави след нейната регистрация и цените започват от 19.60 лв. *;

4. Закриване на набирателна сметка;

5. Откриване на разплащателна сметка – не е задължително;

6. Регистрация в комисията за защита на личните данни – ако ще се назначава персонал или ще се обработват други лични данни / клиенти, картотеки и др. /;

7. Касов апарат – ако има плащания в брой;

8. Документ за експертиза и договор със служба по трудова медицина; - ако ще се назначава персонал /декл. Чл15/;

9. Ревизьонна книга – регистрация в Инспекцията по труда /само ако има назначен персонал/;

10. Купуване на книги */ регистри /: ревизьонна книга, книга за начален инструктаж, книга за периодичен инструктаж, книга за похвали и оплаквания, книга за рекламациите, кочан с фактури, касова книга, кочан с касови бележки, кочан с сторнировъчни бележки, книга за санитарното състояние, дневник за температура на хладилната система, дневник за поддържане на хигиенното състояние на обекта, дневник за личната хигиена на персонала, Книга за годността на хранителните продукти /дневник за входящия контрол на приетите храни и опаковъчни материали/ – за хранителни магазини и заведения за обществено хранене, дневник за бракуване на хранителни продукти, акт за бракуване на материални запаси, дневник за проведени ДДД мероприятия, Дневник за обучение на персонала по добри производствени и хигиенни практики, график за отпуски на персонала.

11. График за отпуските на работниците /служителите/

12. Регистрация по закон за мерките срещу изпирането на пари в ДАНС

За последно променено от X_Y : 14.02.2014 в 10:19
Отговори с цитат
bambi72 bambi72 не е онлайн
03.02.2014, 23:27

Smile
Да реклама е ама в това няма нищо лошо. Млади и амбициозни хора, които дават всичко от себе си за да успеят. Сайтът им е добър. Желая им успех в начинанието.
Отговори с цитат
markov markov не е онлайн
Заслужил
инвеститор
03.02.2014, 23:21

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от kateto87 Разгледай мнение
Споделям опит, та дори и правя препоръка. Вярвам това е идеята на темата и форума като цяло. По твоята логика по-долу всичко би трябвало да е реклама?
Първи пост от доволен клиентг , в него разбира се линк , където уж има безплатно ръководство , а всъщност става дума за платена регистрация на фирми ...... лошо няма но не го маскираите като доволни криенти а като РЕКЛАМА КАКВОТО СИ Е ВСЪЩНОСТ.
03.02.2014, 23:12

Начално просто препоръка
Споделям опит, та дори и правя препоръка. Вярвам това е идеята на темата и форума като цяло. По твоята логика по-долу всичко би трябвало да е реклама?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
03.02.2014, 23:03

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от kateto87 Разгледай мнение
Благодаря ти. Книгата беше ОК, но още по-полезно беше, че имах възможността да си задам въпросите на живо чрез онлайн чат. Стартирах регистрация на ЕООД
ТОВА В ГАРФАТА САМОРЕКЛАМА ЛИ ДА ГО ОТНЕСЕМ...ЩОТО МИ СЕ ЧИНИ ЧЕ Е ТАКОВА
03.02.2014, 00:41

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
Абе хора затова има счетоводители.
Върви плати си 50 лева за час консултация и ще ти обяснят всичко.
По форумите ще изчетете маса глуппости покраи верните неща.

Примерно в долния пост т.12 регистрацията в ДАНС ............. тя е за обслужващия те счетоводител не за фирмата клиент.

Той отдавна трябва да е изготвил и подал в ДАНС вътрешни правила според които ако види съмнителни транзакции
в свои клиент трябва да докладва на органите.
+1
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
03.02.2014, 00:38

Начално
Абе хора затова има счетоводители.
Върви плати си 50 лева за час консултация и ще ти обяснят всичко.
По форумите ще изчетете маса глуппости покраи верните неща.

Примерно в долния пост т.12 регистрацията в ДАНС ............. тя е за обслужващия те счетоводител не за фирмата клиент.

Той отдавна трябва да е изготвил и подал в ДАНС вътрешни правила според които ако види съмнителни транзакции
в свои клиент трябва да докладва на органите.
24.01.2014, 12:35

Начално
Да речем , че имам фирмата ... не можах да разбера това ... ако съм ЕТ имам ли месечни задължения освен това за осигуровки .... колко се плаща на месец на счетоводител ... а в началото нужен ли ми е счетоводител ... искам да попитам още нещо ... 5 работни дни чакам да имам фирма , а ако помещението което наема е с нужните документи за баничарница ... нужно ли е да ходя в хеи ... понеже такова помещение ще търсим ... да е бивша баничарница с нужното оборудване
Отговори с цитат
bambi84 bambi84 не е онлайн
14.01.2014, 16:32

Начално
Да, наясно съм и именно за това не бързам да подавам тази декларация до НОИ, като в момента правя всички фирмени разходи като физическо лице...
Отговори с цитат
bpst bpst не е онлайн
14.01.2014, 16:29

След регистрацията около 100 лв./мес. за осигуровки, 100 лв./год. за счетоводния отчет и 50 лв. (25 ако е по електронен път) за Търговския регистър. По-малко от това не може.
Отговори с цитат
Protokol Protokol не е онлайн
23.11.2013, 11:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
Фирма се създава за 96 лв., 1 литър бензин, 2 часа писане и сканиране и 5 работни дена чакане.
Горе-долу е така.... В случай, че си запознат с детайлите можеш да напишеш няколко реда с посочени линкове - вместо няколко поста .... и ще бъдеш много по-полезен
Отговори с цитат
falafel falafel не е онлайн
21.11.2013, 13:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от firma3000 Разгледай мнение
Може да си рег фирма за 210 лева пък и ти правят отстъпка за счетоводството ако останеш при тях. Горе - долу плащаш само държавната такса. Конкуренцията явно ги кара и правят отстъпки.
Два коментара, рекламиращи услуга, от хора, на които това им е първото мнение.

Поне си дайте труда да се рекламирате правилно... Пределно ясно е, че коментарите са правени от свързани с фирмата лица
Отговори с цитат
simeonmarinov simeonmarinov не е онлайн
18.11.2013, 12:14

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от FlaviOn Разгледай мнение
Здравейте, необходима ми е информация как да създам фирма и какви ще са ми разходите по тази новосъздадена фирма след това. Става въпрос за малък бизнес, който обаче вече изисква да имам регистрирана фирма. Общо печалбата на месец ми възлиза на около средно 500 лева. Та въпроса ми е какви ще са разходите по фирмата, след като я направя. В смисъл нали трябва да има осигурено лице или може и без това? Трябва да се плаща на счетоводител, как става месечно или може веднъж годишно, за да ми оправи документите, тъй като няма да е голяма дейността, както казах.

Ще съм ви благодарен, ако някой се заеме да ме светне в тези неща, защото съм изклчително назад с фирмите.
Здравейте,
Имах доста главоблъскания с регистрация на фирмата ми, дори някои такси платих по два пъти. Накрая един приятел ми каза за една фирма която можела да ми помогне www.firma-bg.com . Хората излезнаха много читави и коректни. Регистрираха фирмата ми без да си мръдна праста, а сега и счетоводството ми водят.Много съм доволен. http://firma-bg.com/
Отговори с цитат
skorpio skorpio не е онлайн
02.11.2013, 16:57

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от dosadnik_3 Разгледай мнение
Отваряй го без фирма, щото червените кхмери ще ти съдерат г*за от данъци и проверки. Като нямаш фирма, нищо не могат да ти направят реално
Реално,ще му съдерат задника с и без фирма. Без фирма ще го атакува икономическа полиция /гестапо/ ,ще му конфискуват стоката и ще го подведат под съдебна отговорност. С фирма ще го доят до трето коляно и ако реше да се самоубие, ще погнат децата му. Варианта е някво ООД с капитал от 2 лв и като разбере каква брадва му точат НАП,БОБ,ДС,ДАНС,ЦК .... фалит и на аерогарата с еднопосочен билет.
dosadnik_3 dosadnik_3 не е онлайн
02.11.2013, 16:38

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от zuto Разгледай мнение
Здравейте, искам да направя свой бизнес и да си отворя магазин за дрехи и "всичко по 1 лв", нямам фирма, моля кажете ми стъпките които трябва да направя? Благодаря предварително
Отваряй го без фирма, щото червените кхмери ще ти съдерат г*за от данъци и проверки. Като нямаш фирма, нищо не могат да ти направят реално
Отговори с цитат
zuto zuto не е онлайн
02.11.2013, 16:09

Начално
Здравейте, искам да направя свой бизнес и да си отворя магазин за дрехи и "всичко по 1 лв", нямам фирма, моля кажете ми стъпките които трябва да направя? Благодаря предварително
Отговори с цитат
falafel falafel не е онлайн
23.09.2013, 17:09

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
Ми то тогава и касов апарат не му трябва
Касовият апарат е задължителен, ако продаваш на крайни клиенти и прибираш пари в брой. За да нямаш касов апарат, трябва всичките ти разплащания да минават през банка.
Отговори с цитат
4i40 4i40 не е онлайн
Заслужил
инвеститор
23.09.2013, 17:07

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Tedi_17 Разгледай мнение
Благодаря за съветите! Но искам да попитам възможно ли е при регистрацията на фирмата да не я пиша веднага по ДДС, а да започна бизнеса без да съм по ДДС и по-нататък, ако размисля, да се регистрирам и по ДДС?
Това е нормалното поведение.
Ако си по ДДС задължително трябва да имаш счети....Аз имах по едно време две фирми, само и само да не влизам в ДДС регистрацията.Плащах си данъците с кеф и 18 г не са ме проверявали......Винаги декларирай печалба и плащай по малко....Ще работиш спокойно...
ДДС регистрация само ако се занимаваш с търговия.....Но търговски обект сега е равно на бърз фалит.......
Успех !
Отговори с цитат
Наивник Наивник не е онлайн
Заслужил
инвеститор
23.09.2013, 16:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Tedi_17 Разгледай мнение
Благодаря за съветите! Но искам да попитам възможно ли е при регистрацията на фирмата да не я пиша веднага по ДДС, а да започна бизнеса без да съм по ДДС и по-нататък, ако размисля, да се регистрирам и по ДДС?
Да
Отговори с цитат
Tedi_17 Tedi_17 не е онлайн
23.09.2013, 16:32

Начално
Отговори с цитат
Дан Дан не е онлайн
23.09.2013, 11:34

Начално
Теди, ако продаваш цялата си продукция на крайни клиенти (т.е. на дребно, а не на дистрибутори) и твърдо си на светло ( т.е. отчиташ всяка продажба с касовия апарат и не ползваш измислени разходни фактури) може би наистина регистрация по ДДС става по-неизгоден вариант. Има значение, ако купуваш оборудването, можеш ли да го купиш без ДДС, или ако ползваш под наем - той със ДДС ли ще бъде или не !!
Внимавай да наемеш помещение, което по документи е предназначено за производство на храни(най-добре направо баничарница), защото иначе с агенцията по храните възниква почти неразрешим проблем.
Отговори с цитат
toto 2 toto 2 не е онлайн
23.09.2013, 11:09

Начално
Ми то тогава и касов апарат не му трябва
Цитат:
Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
Искам да разясня малко нещата с ДДС-то, често то е напълно неразбрано като концепция от стартиращите бизнеса.

Нека разгледаме пример с правене на баници.

Ако една фирма не е регистрирана по ДДС (стандартно положение за нова фирма), тя не слага 20% данък върху продукта или услугата си. Това означава, че ако се сравни с една фирма, която е регистрирана по ДДС (ще я нарека Фирма 2), тя има предимство, защото ако цената на баничката е 1.20 и в двете фирми, при първата фирма цялото е приход, а при втората - 1 лв. е приход, а 20 ст. се дължат на държавата.

Недостатъкът е в това, че когато фирмата закупува суровини - например брашно, тя го купува по-скъпо. Защо - ако брашното струва 1.20 за килограм, при Фирма 1 това е разход. При Фирма 2 разходът е 1 лв., а тези 20 ст. ДДС тя трябва да си ги вземе от държавата.

Накрая на месеца Фирма ще направи сметка и ще види, че има да дава 1000 лв. ДДС на държавата (това, което се е натрупало от продажбата на банички - примерно 5000 банички по 20 ст. данък на баничка = 1000 лв.), НО, има да взима 500 лв. ДДС от брашното (например 2500 кг. брашно по 20 ст. на килограм). Тоест, крайния резултат е, че Фирма 2 ще даде на държавата 500 лв.

При същия пример, Фирма 1 няма да даде нищо на държавата и ще е спечелила с 500 лв. повече.
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
13.08.2014 13:00 Регистрация на фирма по ДДС в България 0
27.07.2014 11:47 За декларацията за осигурителен доход 5
06.06.2014 16:25 Счетоводна задача 22
04.05.2014 19:00 Частен монетен Двор - Възможно ли е? 2
25.04.2014 21:15 Фалшиви фактури 18

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 06:55.