Как да създам фирма, какви са ми разходите? - Форум Инвестор.БГ
Четвъртък, 18 Декември 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
polina polina не е онлайн
30.11.2014, 10:32

Начално
не пръв поглед не изглежда скъпо.но трябва да имаш достатъчно след това за останалите ресурси.
Отговори с цитат
bahitti bahitti не е онлайн
18.11.2014, 23:29

Начално Сайт за регистрация на фирма
Или в този сайт си правиш документите и ти излиза всичко 119 лева - ето линк http://novafirma.bg/faq/show/#anchor_6

А сайтът - www.novafirma.bg
Отговори с цитат
dsx500 dsx500 не е онлайн
15.11.2014, 22:11

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
Здравейте от мен.
Имам въпрос - ако подам заявление за регистрация на ЕООД, но името, което съм избрал се окаже, че все пак е заето - какво следва след това? Избирам ново име и пак минавам цялата процедура или?
Провери дали не е заето, и дали не е прекалено близко до името на друга фирма, защото ще ти откажат регистрация и пак трябва да плащаш таксата и да подаваш документи наново.
15.11.2014, 21:47

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
Здравейте от мен.
Имам въпрос - ако подам заявление за регистрация на ЕООД, но името, което съм избрал се окаже, че все пак е заето - какво следва след това? Избирам ново име и пак минавам цялата процедура или?
ами ако сега е свободно , то вероятността през това време да го заемат е доста малка
Отговори с цитат
marto76 marto76 не е онлайн
24.10.2014, 23:48

Начално
Здравейте от мен.
Отговори с цитат
Avalaon Avalaon не е онлайн
03.10.2014, 19:44

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от bizneslady Разгледай мнение
Това ми го каза един счетоводител,който правил фирма Безплатно при подписване на едногодишен договор за работа с него.Но питам и други хора за да си проверявам информацията
Това лице едва ли е водило счетоводство на друг освен на себе си.

Относно казуса Ви - отидете при адвокат и се лишете от ненужни дилеми и проблеми.

Можете ли да се обосновете защо Ви е ЕТ ? Това е най-безсмисленото и неудачно формализиране за стопански субект !
bizneslady bizneslady не е онлайн
03.10.2014, 19:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
bizneslady ,

нито осигуровките на СОЛ са 110 , нито ЕТ има данък дивидент и т.н.

Това писание е лека боза , на принципа копи от тук от там и е станало голяма мешаница....
Това ми го каза един счетоводител,който правил фирма Безплатно при подписване на едногодишен договор за работа с него.Но питам и други хора за да си проверявам информацията
Отговори с цитат
markov markov е онлайн в момента
Заслужил
инвеститор
29.09.2014, 22:41

Начално
bizneslady ,

нито осигуровките на СОЛ са 110 , нито ЕТ има данък дивидент и т.н.

Това писание е лека боза , на принципа копи от тук от там и е станало голяма мешаница....
29.09.2014, 10:40

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borqna.nikolova Разгледай мнение
Принципно знам какви са практиките и какво следва, въпросът ми беше друг. Днес говорих със служител в банката. Той каза, че сметката се закрива автоматично и няма проблем. Това е отговора
Не разчитай на това, че се закрива автоматично ами иди и питай другата седмица дали е закрита и си подай едно заявление за закриване ако не е.
Служителя в банката може да е такъв лешпер, че бегай далече. От личен опит имах сметка, по която плащах ипотечен кредит. Погасих го и му викам на муадежа не трябва ли да закрием сметката? О не, тя автоматично. След месец два отивам да откривам разплащателна сметка в същата банка че ми трябваше.. ама тука има една сметка празна са се натрупали 5 лева такса за поддръжка...
Викам а да ви... ама нямам документ подписан от лешпера че се закрива автоматично
И ТЕ ТАКА!
Отговори с цитат
misanthrope misanthrope е онлайн в момента
29.09.2014, 10:35

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от bizneslady Разгледай мнение
Някой може ли да ми даде информация за консигнацията,за регистрацията на фирма доколкото си запознах това се извършва в Агенцията по вписванията http://brra.bg/
Във връзка с процедурата по регистрация на ЕТ се заплаща такса за вписване в търговския регистър в размер на 35 лв., а по заявление за запазване на фирма се събира такса в размер на 50 лв.
осигуровки 110 управител данък печалба 10% приходите-разходите
данък девидент 5%
20лв такса при годишен отчет ходи се в данъчното,статистиката,тър говския регистър.
Това което съм разбрала първо проверявам тук дали името което искам е свободно.
https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...OverCompany.ra
1. Първо трябва да избера име на фирмата, която ще регистрирам. Има законово изискване за наименованието на ЕТ-то. Фирмата трябва да съдържа без съкращения личното и фамилното или бащиното име на търговеца. Преди да започна попълването на документите за регистрация, трябва да проверя дали името, с което искам да се регистрирам като ЕТ, е свободно.
Ако държа, мога да си запазя име, но това удоволствие ще ми струва 50 лв. и е абсолютно незадължително.
2. Попълват се следните документи (може на място в Агенция по вписванията, но предварителната подготовка, разбира се, е за предпочитане):

Заявление за вписване на обстоятелствата относно ЕТ
file:///C:/Users/Vision/Downloads/A1%20(1).pdf
Заявлението, от което се нуждая като ЕТ, е А1. Мога да попълня заявлението както ръкописно, така и на компютър, след което да го занеса разпечатано и готово в Агенция по вписванията. Последните два листа от заявлението са “Указание за попълване”, което още повече улеснява запълването на празните полета.
Декларация по чл. 57 и чл. 58 от Търговския закон
Декларация по чл. 57, ал. 4 Търговския закон
Декларация за истинността на заявените от мен обстоятелства – това е декларация по чл. 13, ал. 4, ЗТР.
Образец от подписа на търговеца - т.н. спесимен. Този документ мога да си подготвя отново сам, но е необходимо – преди да отида в Агенция по вписвания – да го заверя нотариално. Нотариалната заверка ще ми струва 6 лв. Отделно трябва да си платя, разбира се, ако искам нотариалната кантора да ми подготви документа.
тук мога да проверя дали фирмата ми е регистрирана
https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...gistrations.ra
Разходи: 30 лв. държавна такса + 2 лв. банков превод + 6 лв. за нотариална заверка + около 1 лев за принтер = 39 лв. При онлайн регистрация държавната ми такса се намаля наполовина – за този вид регистрация обаче ми е необходим електронен подпис.
Дипломна работа ли пишеш или просто се бъзикаш? Хората ти казаха, има МНОГО фирми. Наемаш една, плащаш, фирмата ти се регистрира и ти поемат счетоводство и правно обслужване. Струва едни пари, да, обаче за тебе остава да си движиш бизнеса и да не се занимаваш. Ако решиш да си го правиш сам, с регистрацията, с много чакане и питане може и да се справиш, и после все ще оплетеш някъде конците с данъци, осигуровки, авансови, чудесии.. и ще отнесеш такива глоби че свят ще ти се завие. От друга страна, ако си се захванал бизнес да правиш а се чудиш от къде да изпилиш 6 лева разход... мани бегай, нищо нема да стане
Отговори с цитат
bizneslady bizneslady не е онлайн
29.09.2014, 10:28

Начално
Някой може ли да ми даде информация за консигнацията,за регистрацията на фирма доколкото си запознах това се извършва в Агенцията по вписванията http://brra.bg/
Във връзка с процедурата по регистрация на ЕТ се заплаща такса за вписване в търговския регистър в размер на 35 лв., а по заявление за запазване на фирма се събира такса в размер на 50 лв.
осигуровки 110 управител данък печалба 10% приходите-разходите
данък девидент 5%
20лв такса при годишен отчет ходи се в данъчното,статистиката,тър говския регистър.
Това което съм разбрала първо проверявам тук дали името което искам е свободно.
https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...OverCompany.ra
1. Първо трябва да избера име на фирмата, която ще регистрирам. Има законово изискване за наименованието на ЕТ-то. Фирмата трябва да съдържа без съкращения личното и фамилното или бащиното име на търговеца. Преди да започна попълването на документите за регистрация, трябва да проверя дали името, с което искам да се регистрирам като ЕТ, е свободно.
Ако държа, мога да си запазя име, но това удоволствие ще ми струва 50 лв. и е абсолютно незадължително.
2. Попълват се следните документи (може на място в Агенция по вписванията, но предварителната подготовка, разбира се, е за предпочитане):

Заявление за вписване на обстоятелствата относно ЕТ
file:///C:/Users/Vision/Downloads/A1%20(1).pdf
Заявлението, от което се нуждая като ЕТ, е А1. Мога да попълня заявлението както ръкописно, така и на компютър, след което да го занеса разпечатано и готово в Агенция по вписванията. Последните два листа от заявлението са “Указание за попълване”, което още повече улеснява запълването на празните полета.
Декларация по чл. 57 и чл. 58 от Търговския закон
Декларация по чл. 57, ал. 4 Търговския закон
Декларация за истинността на заявените от мен обстоятелства – това е декларация по чл. 13, ал. 4, ЗТР.
Образец от подписа на търговеца - т.н. спесимен. Този документ мога да си подготвя отново сам, но е необходимо – преди да отида в Агенция по вписвания – да го заверя нотариално. Нотариалната заверка ще ми струва 6 лв. Отделно трябва да си платя, разбира се, ако искам нотариалната кантора да ми подготви документа.
тук мога да проверя дали фирмата ми е регистрирана
https://public.brra.bg/CheckUps/Veri...gistrations.ra
Разходи: 30 лв. държавна такса + 2 лв. банков превод + 6 лв. за нотариална заверка + около 1 лев за принтер = 39 лв. При онлайн регистрация държавната ми такса се намаля наполовина – за този вид регистрация обаче ми е необходим електронен подпис.
Отговори с цитат
borqna.nikolova borqna.nikolova не е онлайн
06.03.2014, 19:03

Начално
Принципно знам какви са практиките и какво следва, въпросът ми беше друг. Днес говорих със служител в банката. Той каза, че сметката се закрива автоматично и няма проблем. Това е отговора
Отговори с цитат
raduslaf raduslaf не е онлайн
06.03.2014, 14:39

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от borqna.nikolova Разгледай мнение
Здравейте, имам бърз въпрос. До колкото знам всеки, който направи регистрация на фирма, открива набирателна сметка, за да може да бъде удостоверен капиталът на съответното дружество. От банката ми казаха, че за да закрия сметката ще ми трябва удостоверение от Търговския регистър за самата регистрация.
Въпросът ми е: мога ли да изтегля внесения капитал и да оставя сметката празна? Тя няма такси и комисионни и до колкото знам се спира след определен период от време. Така ли е ???
По принцип би следвало да закриете сметката и да откриете разплащателна такава на вече готовата фирма. Ваш избор е дали в нея да има, или да няма пари.
Отговори с цитат
borqna.nikolova borqna.nikolova не е онлайн
01.03.2014, 16:14

Начално Помощ!
Здравейте, имам бърз въпрос. До колкото знам всеки, който направи регистрация на фирма, открива набирателна сметка, за да може да бъде удостоверен капиталът на съответното дружество. От банката ми казаха, че за да закрия сметката ще ми трябва удостоверение от Търговския регистър за самата регистрация.
Въпросът ми е: мога ли да изтегля внесения капитал и да оставя сметката празна? Тя няма такси и комисионни и до колкото знам се спира след определен период от време. Така ли е ???

За последно променено от borqna.nikolova : 05.03.2014 в 21:56
Отговори с цитат
ukraina ukraina не е онлайн
14.02.2014, 00:37

Начално НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ НА ФИРМА*

1. Актуално състояние – изкарва се от агенция по вписванията;

2. Подаване на декларация за започване на дейност / Деларация за регистрация на самоосигуряващо се лице /;

3. Направа на печат *

Печат на фирмата се прави след нейната регистрация и цените започват от 19.60 лв. *;

4. Закриване на набирателна сметка;

5. Откриване на разплащателна сметка – не е задължително;

6. Регистрация в комисията за защита на личните данни – ако ще се назначава персонал или ще се обработват други лични данни / клиенти, картотеки и др. /;

7. Касов апарат – ако има плащания в брой;

8. Документ за експертиза и договор със служба по трудова медицина; - ако ще се назначава персонал /декл. Чл15/;

9. Ревизьонна книга – регистрация в Инспекцията по труда /само ако има назначен персонал/;

10. Купуване на книги */ регистри /: ревизьонна книга, книга за начален инструктаж, книга за периодичен инструктаж, книга за похвали и оплаквания, книга за рекламациите, кочан с фактури, касова книга, кочан с касови бележки, кочан с сторнировъчни бележки, книга за санитарното състояние, дневник за температура на хладилната система, дневник за поддържане на хигиенното състояние на обекта, дневник за личната хигиена на персонала, Книга за годността на хранителните продукти /дневник за входящия контрол на приетите храни и опаковъчни материали/ – за хранителни магазини и заведения за обществено хранене, дневник за бракуване на хранителни продукти, акт за бракуване на материални запаси, дневник за проведени ДДД мероприятия, Дневник за обучение на персонала по добри производствени и хигиенни практики, график за отпуски на персонала.

11. График за отпуските на работниците /служителите/

12. Регистрация по закон за мерките срещу изпирането на пари в ДАНС

За последно променено от X_Y : 14.02.2014 в 10:19
Отговори с цитат
bambi72 bambi72 не е онлайн
03.02.2014, 23:27

Smile
Да реклама е ама в това няма нищо лошо. Млади и амбициозни хора, които дават всичко от себе си за да успеят. Сайтът им е добър. Желая им успех в начинанието.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
03.02.2014, 23:21

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от kateto87 Разгледай мнение
Споделям опит, та дори и правя препоръка. Вярвам това е идеята на темата и форума като цяло. По твоята логика по-долу всичко би трябвало да е реклама?
Първи пост от доволен клиентг , в него разбира се линк , където уж има безплатно ръководство , а всъщност става дума за платена регистрация на фирми ...... лошо няма но не го маскираите като доволни криенти а като РЕКЛАМА КАКВОТО СИ Е ВСЪЩНОСТ.
03.02.2014, 23:12

Начално просто препоръка
Споделям опит, та дори и правя препоръка. Вярвам това е идеята на темата и форума като цяло. По твоята логика по-долу всичко би трябвало да е реклама?
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
03.02.2014, 23:03

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от kateto87 Разгледай мнение
Благодаря ти. Книгата беше ОК, но още по-полезно беше, че имах възможността да си задам въпросите на живо чрез онлайн чат. Стартирах регистрация на ЕООД
ТОВА В ГАРФАТА САМОРЕКЛАМА ЛИ ДА ГО ОТНЕСЕМ...ЩОТО МИ СЕ ЧИНИ ЧЕ Е ТАКОВА
03.02.2014, 00:41

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
Абе хора затова има счетоводители.
Върви плати си 50 лева за час консултация и ще ти обяснят всичко.
По форумите ще изчетете маса глуппости покраи верните неща.

Примерно в долния пост т.12 регистрацията в ДАНС ............. тя е за обслужващия те счетоводител не за фирмата клиент.

Той отдавна трябва да е изготвил и подал в ДАНС вътрешни правила според които ако види съмнителни транзакции
в свои клиент трябва да докладва на органите.
+1
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
03.02.2014, 00:38

Начално
Абе хора затова има счетоводители.
Върви плати си 50 лева за час консултация и ще ти обяснят всичко.
По форумите ще изчетете маса глуппости покраи верните неща.

Примерно в долния пост т.12 регистрацията в ДАНС ............. тя е за обслужващия те счетоводител не за фирмата клиент.

Той отдавна трябва да е изготвил и подал в ДАНС вътрешни правила според които ако види съмнителни транзакции
в свои клиент трябва да докладва на органите.
24.01.2014, 12:35

Начално
Да речем , че имам фирмата ... не можах да разбера това ... ако съм ЕТ имам ли месечни задължения освен това за осигуровки .... колко се плаща на месец на счетоводител ... а в началото нужен ли ми е счетоводител ... искам да попитам още нещо ... 5 работни дни чакам да имам фирма , а ако помещението което наема е с нужните документи за баничарница ... нужно ли е да ходя в хеи ... понеже такова помещение ще търсим ... да е бивша баничарница с нужното оборудване
Отговори с цитат
bambi84 bambi84 не е онлайн
14.01.2014, 16:32

Начално
Да, наясно съм и именно за това не бързам да подавам тази декларация до НОИ, като в момента правя всички фирмени разходи като физическо лице...
Отговори с цитат
bpst bpst е онлайн в момента
14.01.2014, 16:29

След регистрацията около 100 лв./мес. за осигуровки, 100 лв./год. за счетоводния отчет и 50 лв. (25 ако е по електронен път) за Търговския регистър. По-малко от това не може.
Отговори с цитат
Protokol Protokol е онлайн в момента
23.11.2013, 11:36

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от ivancholak Разгледай мнение
Фирма се създава за 96 лв., 1 литър бензин, 2 часа писане и сканиране и 5 работни дена чакане.
Горе-долу е така.... В случай, че си запознат с детайлите можеш да напишеш няколко реда с посочени линкове - вместо няколко поста .... и ще бъдеш много по-полезен
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
07.12.2014 12:53 Каква фирма ми трябва 29
30.11.2014 10:32 Как да създам фирма, какви са ми разходите? 135
19.11.2014 15:26 Съвет за ООД и малко въпроси 15
19.11.2014 00:27 Данъчна главоблъсканица 11
18.10.2014 15:06 Увеличение на капитала на АД на цена под 1 лв./акция ? 9

Всички времена са по ГМТ +2.Времето сега е 12:33.