Понеделник, 21 Април 2014
България Свят Имоти Коментари Борса Forex Технологии Обучение Видео Style Автомобили Клуб Investor

Контролен панел Съобщения Потребители Блогове Търси
n1ki n1ki не е онлайн
18.03.2012, 23:07

Exclamation Отопление
наскоро намерили много евтини електрически котли http://teplotechnika.net/bg/produktsiya
може ли някой чувал за тази компания?
Отговори с цитат
atb atb не е онлайн
22.02.2012, 22:58

Начално
Преди време се интересувахме с колегата за това отопление. принципно, както сте и написали е, че отоплението е подобно на микровълновите печки. създава се същия ефект като този на слънцето. затопляне на тялото, без обаче температурата в стаята да се е променила. при постоянна работа това инфрачервено отопление затопля самите предмети и те впоследствие загряват и въздуха, а не обратното както е при климатици, конвектори, радиатори и тн. колко е безвредно не знам, но след като говорихме с представители, ни казаха, че за да се получи ефекта, трябва да имаш хубава изолация, дограма, и най-важното термо боя. тепърва си мисля, че ще навлизат, но както някой колеги си мислеха да таковат дявола във въздуха с ниска цена не се получи при крайните сметки за инвестицията. http://www.redwellbulgaria.com/ http://www.redsun.bg/
Заслужил
инвеститор
22.02.2012, 22:33

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
но с добра изолация на жилището. Добре е да се направи и вътрешна с термо тапет 4 мм.

лелче, ти да не слагаш тапети
Заслужил
инвеститор
22.02.2012, 18:15

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Дан Разгледай мнение
Инверторен климатик с коефициент на трансформация 5-6, за предпочитане японски.
Ако става въпрос за цяла къща - климатична термопомпена система с тръбен контур забит дълбоко в земята.
"Файдата" е голяма!
Теоретично.....Но и коефициент 3,5 - 4 пак е на сметка....но с добра изолация на жилището. Добре е да се направи и вътрешна с термо тапет 4 мм.
Отговори с цитат
art-lubitel art-lubitel не е онлайн
22.02.2012, 18:08

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от mysterious Разгледай мнение
Здравейте,

3 години след последното мнение, реших да пиша по тази тема. Искам да си сложа отоплителен уред в кухнята, но въпроса е, че нямам място ниско до пода и решението е стенен уред. Видях някакви предложения за инфрачервено отопление, но не разбирам докрай, как така ще се топля с уред, който загрява мен и мебелите?
Някой може ли да сподели опит ако има и евентуално да даде съвет.

Благодаря.
Аз от 3 години ползувам такива инфраред печки.
Честно казано има разлика от другите, загрява предметите пред печката, но не е чак толкова насочено колкото си мислех. Верно при по-ниска температура на въздуха я чустваш малко по-висока температурата. Харчи си ток, като цяло добре е, но не очаквай нищо кой знае какво изключително. На климатик ще е доста по-евтино.
Отговори с цитат
dosadnik dosadnik не е онлайн
22.02.2012, 16:06

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от blqblq Разгледай мнение
Не е точно по темата, но дайте мнение и за електродните котли. На хартия поне нещата звучат чудесно - ниски разходи, голяма ефективност, но до момента не съм срещал човек, който да е използвал подобно чудо и съответно съм леко скептичен. Ако някой може да сподели личен опит, ще съм много благодарен!
Пълна измама, не се занимавай. Няма никаква икономия - колкото с обикновен реутан, толкова и с това. Навремето съм участвал лично в разработките на тея чудеса, така че информацията ми е от първа ръка
Отговори с цитат
blqblq blqblq не е онлайн
22.02.2012, 15:43

Начално
Не е точно по темата, но дайте мнение и за електродните котли. На хартия поне нещата звучат чудесно - ниски разходи, голяма ефективност, но до момента не съм срещал човек, който да е използвал подобно чудо и съответно съм леко скептичен. Ако някой може да сподели личен опит, ще съм много благодарен!
Отговори с цитат
mysterious mysterious не е онлайн
22.02.2012, 14:47

Начално
Здравейте,

3 години след последното мнение, реших да пиша по тази тема. Искам да си сложа отоплителен уред в кухнята, но въпроса е, че нямам място ниско до пода и решението е стенен уред. Видях някакви предложения за инфрачервено отопление, но не разбирам докрай, как така ще се топля с уред, който загрява мен и мебелите?
Някой може ли да сподели опит ако има и евентуално да даде съвет.

Благодаря.
06.02.2009, 16:34

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Дан
Цецо!
Бих искал да ти помогна, след като казваш, че специализираш и правиш изследвания в областта. Най-добрата помощ е като се задават добри въпроси, макар и в случая да звучат малко като отговори:
1. Битовите помещения се обитават най-вече от хора и като такива те ДИШАТ ВЪЗДУХ. Не е все едно за устата,гърлото и носа какъв въздух дишат - 25 или 15 градуса! Да не говорим за деца, за бебета съвсем! Кое е комфорт - да си напечеш кожата, докато гърлото ти хваща ледени висулки????????!
2.Климатиците изсмукват част от влагата във въздуха, само когато са в режим на охлаждане, но ако са добре оразмерени и са ИНВЕРТОРНИ и това може да се избегне (мек режим на охлаждане без да се достига температура на кондезиране - т.нар. точка на росата). За лъчистите преобразуватели не знам как ще ги накарате да работят в режим на охлаждане
Не се сърди, че малко прекалих с метафорите, но на науката и трябва адреналин!
Успех !!
Дан, благодаря за дискусията
Относно първият ти въпрос - не би трябвало в жилищно помещение да има такава драстична разлика в температурите на въздухя и телата- този електромагнитен спектър влияе и загрява водните молекули - обикновенно въздуха в жилищните помещения съдържа влага - следователно също се загрява, освен това загретите предмети в помещението чрез конвективен топлообмен също загряват въздуха. Недей да сравняваш халета с височина 6м и жилищни помещения

по другите ти въпроси мисля е ясно - темата е за отопление, не за охлаждане. При климатиците в режим отопление също има известно изсушаване на въздуха. За домашни условия съм по-склонен да препоръчам естесвено инверторен климатик. Силата на тези модерни технологии - инфрачервено и индуктивно загряване са най-вече в промишленосста - за големи пещи за изпичане и т.н
06.02.2009, 14:20

Начално
Цецо!
Бих искал да ти помогна, след като казваш, че специализираш и правиш изследвания в областта. Най-добрата помощ е като се задават добри въпроси, макар и в случая да звучат малко като отговори:
1. Битовите помещения се обитават най-вече от хора и като такива те ДИШАТ ВЪЗДУХ. Не е все едно за устата,гърлото и носа какъв въздух дишат - 25 или 15 градуса! Да не говорим за деца, за бебета съвсем! Кое е комфорт - да си напечеш кожата, докато гърлото ти хваща ледени висулки????????!
2.Климатиците изсмукват част от влагата във въздуха, само когато са в режим на охлаждане, но ако са добре оразмерени и са ИНВЕРТОРНИ и това може да се избегне (мек режим на охлаждане без да се достига температура на кондезиране - т.нар. точка на росата). За лъчистите преобразуватели не знам как ще ги накарате да работят в режим на охлаждане
Не се сърди, че малко прекалих с метафорите, но на науката и трябва адреналин!
Успех !!
Отговори с цитат
newkid newkid не е онлайн
06.02.2009, 12:47

Начално
Не може ли като триете нечий коментар да му напишете на човек два реда
" Така и така, коментарът Ви беше изтрит и т.н."
Голяма сте работа, да знаете.
Отговори с цитат
ceco_de ceco_de не е онлайн
06.02.2009, 11:16

Начално
В момента съм на post-doc специализация в чужбина и работя по най-големият проект за енергийна ефективност в Европа. Изследваниата са ми конкретно в обласста на лъчистото загряване. Какви са неговите предимства за домашни услозия - първо имаме огромно кпд - на теория почти 100 процента от консумираната ел енергия се превръща в лъчисто поле най-често в областта на близкия инфрачервен спектърм тоест близко до естествената слънчева радиация, второ конвективния топлообмен е сведен до минимум - загряват се повърхностите на предметите в стаята , а не толкова въвдуха - по този начин се получава много еднородно топлинно поле - без особенна разлика по височина на помещението - и нещо много важно -може спокойно да си проветравате стаята без да се страхувате,че ще избяга топлият въздух. Трето - доказано е,че инфрачервения спектър влияе благотворно на човешкия организъм. В Европа има системии който се поставят на тавана на помещението и едновременно отопляват и осветяват тъй като електронагнитния спектър е близък до този на слънчевите лъчи.
Инверторните термопомпени климатици са друга бира - те се водят перпетуум мобиле от първи род - те са изсключително енергийно ефективни, защото използват енергията на околната среда. При тах проблема е че имаме най-вече конвективен топлообмен и затова е много важно помещението да е добре херметизирано, за да не излиза топлият въвдух. Освен това доста изсушават въздухам което лично при мен дразни очите
Заслужил
инвеститор
06.02.2009, 10:51

Начално
Цитат:
Нали сме инвеститори
Под файда имаш предвид, надявам се, да инвестираш и бързо да се изплати!
Сам смятай, ако дадеш 1300-1500лв. за добър климатик, който консумира 1kW и вкарва в стаята 5kW !!
Нещо такова. Не съм в час с климатиците, но като опре ще се търсим май

Идеята ми в общи линии беше за най-евтино решение за отопление на апартамент.
Отговори с цитат
Дан Дан не е онлайн
06.02.2009, 10:43

Начално
Нали сме инвеститори
Под файда имаш предвид, надявам се, да инвестираш и бързо да се изплати!
Сам смятай, ако дадеш 1300-1500лв. за добър климатик, който консумира 1kW и вкарва в стаята 5kW !!
Отговори с цитат
Jekata Jekata не е онлайн
Заслужил
инвеститор
06.02.2009, 10:31

Начално
Цитат:
Ако става въпрос за цяла къща - климатична термопомпена система с тръбен контур забит дълбоко в земята.
"Файдата" е голяма!
Въпросът обаче е за какви пари говорим ?
Един комшия тотално е отсвирил Топлото - на бойлер и с климатици с тръби из къщата, нещо подобо.
Отговори с цитат
Дан Дан не е онлайн
06.02.2009, 10:29

Начално
"Файдата" е голяма!
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.02.2009, 10:15

Начално
Мерси за мнението. И аз мислех, че цялата мъгла идва, че нагряват предметите, а не въздуха. То така малко бош лаф работа ми се струва
Доизкажи се де, затова е тоя тип тема
Отговори с цитат
Дан Дан не е онлайн
06.02.2009, 10:09

Начално
Жека!
Нямам такова отопление, но съм присъствал на няколко презантации(разбирам, че искаш вода от извора).
Всичко това е измислено най-вече за ВИСОКИ производствени и търговски халета или обществени сгради. Там всъщност ефекта идва от това, че лъчистата енергия се превръща в топлина долу където са хората, а останалите 4-5метра нагоре няма нужда да се греят.Бяха дадени конкретни примери с локомотивно депо и цех със стругове - вътре в помещението беше към 12 градуса, но работниците се чувствали комфортно, поради факта, че лъчите директно загряват кожата и дрехите им, а също така и машините и инструментите с които са в съприкосновение.
Ако търсиш мнение дали има "файда" за домашна употреба - моето е - НЕ!!!
Ако търсиш мнение от какво има "файда" ще ти отговоря, но само ако те интересува, за да не излезе, че ти досаждам!
Отговори с цитат
Вълчо-34 Вълчо-34 не е онлайн
06.02.2009, 09:50

Начално
Мойте познания стигат до това, че топлия въздух се издига...
Не знам дали ще се намери по-удобно от равномерно подово отопление, стига да се приеме компромисът с подовата настилка.
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
06.02.2009, 09:31

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от be_google
Някой, ако го има, да сподели имали файда?
Аз се чудя за файдата да е на тавана, колкото и примитивно да звучи не ми е изгодно да топля съседа отгоре или да моля тоя под мен ( ако има такъв ) да си пусне отоплението.
Отговори с цитат
be_google be_google не е онлайн
Заслужил
инвеститор
06.02.2009, 02:30
Местоположение: не е препоръка за търговия с акции и др. инвестиционни решения!

Начално
Някой, ако го има, да сподели имали файда?
Отговори с цитат
trader1 trader1 не е онлайн
26.01.2009, 23:59

Начално
Всеки си има предпочитания. На мен специално този тип топлина не ми е "естествен" и го чувствам странно. Все едно да сравняваш infrared сауна с обикновена сауна... и в двете ще се изпотиш, ама по различен начин
Отговори с цитат
Заслужил
инвеститор
26.01.2009, 23:47

Начално
Цитат:
Първоначално изпратено от Империята
По тяхната собствена формула не излиза толкова,колкото са писали.....
Интересно ми е и как се разчита

1 цяло и 435 BGN или 1 435 BGN
Отговори с цитат
Империята Империята не е онлайн
26.01.2009, 23:13

Начално
По тяхната собствена формула не излиза толкова,колкото са писали.....
Отговори с цитат
Minavast Minavast не е онлайн
26.01.2009, 23:09

Начално
Почти всичко друго е вярно.С нагряване от "тавана" се получава добър температурен конфорт и икономии.Консерватизма сред архитекти обаче е забавил внедряването им.А и производителя е малка фирма и се опитва да се прави на "невидим";-)))
p.s Стари сгради в Германия имат подобно "таванно" с вградени тръби за топла вода
Отговори с цитат

Нов отговор

Принадлежности на темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Подробно търсене

Прескачане на форум

Последно мнение  Тема Брой мнения  
21.04.2014 08:58 Некоректен работодател 37
20.04.2014 12:43 Докога ще им търпим беззаконията 1265
20.04.2014 08:37 Забрана за БМВ и Мерцедес ! 377
18.04.2014 16:08 Икономиката на Русия или Алберто Томба в най-добрите си години 1
17.04.2014 22:30 Демографията е Фактор 283

Всички времена са по ГМТ +3.Времето сега е 10:20.