Media Alliance, съвместно дружество на руската National Media Group и Discovery Communications Inc., е договорила излъчването на каналите на Turner Broadcasting System Inc. в страната, за да се изпълнят регулациите на местното законодателство, съобщава Bloomberg.
Media Alliance ще излъчва Cartoon Network, Boomerang и CNN в Русия, заяви компанията в съвместно изявление с Turner в сряда. Сделката трябва да бъде приключена през следващите седмици, допълват двете компании.
Президентът Владимир Путин въведе закон миналата година, който изисква чуждото участие в руските медии да бъде ограничено до 20% до 2016 г. заради политическите напрежения със САЩ и Европейския съюз. Discovery създаде дружество през август с National Media Group, подкрепена от милиардера и съюзник на Путин Юрий Ковалчук, за да може да разпространява каналите на Discovery в съответствие с новите закони.
Сделката с Turner „ще позволи да разширим нашите предложения на пазара за платени телевизионни услуги, както и да продължим да предлагаме достъп до висококачествено съдържание на руската публика“, каза Олга Паскина, главен изпълнителен директор на Media Alliance.
„Амбицията ни е да развием това ново партньорство още повече, за да можем да предложим най-доброто съдържание на нови аудитории“, каза Матиас Хайнце, вицепрезидент и генерален мениджър за Източна Европа в Turner.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Даниел Митов: Нямам намерение да подавам оставка
SENSHI 29 пощаза 12 зрелищни битки и много адреналин
Най-актуалните модели обеци, които да носите тази зима
Благомир Коцев: Свободата на духа и чистата съвест носят истинската свобода