Според разчетите на Мтел ръстът на фиксирания броудбанд (широколентов достъп до интернет) в България до 2019 г. може да бъде 85%, съобщи главният изпълнителен директор на Мобител Андреас Майерхофер пред журналисти по време на отбелязването днес на 15-годишнината на компанията у нас.
От компанията прогнозираха също увеличение на абонатите на комбинирани услуги до 2 млн. през 2019 г., като дотогава нивото на проникване на IP телевизията у нас може да достигне 32%.
От ръководството на компанията посочиха, че през следващите години ще се фокусират върху развитие на броудбанд магистрали в страната и предоставяне на комбинирани услуги с високо качество. „Фиброоптиката е основната технология, която ще развиваме, следвана от мобилните услуги, и те могат перфектно да се комбинират“, отбеляза Майерхофер.
По последни данни на Мобилтел към август тази година клиентите на компанията са достигнали 5,2 млн. На ден компанията обслужва средно около 23 хил. клиенти чрез кол център, а за осемте месеца на годината трафикът й е 4,15 млрд. минути. Компанията има към момента 186 магазина в страната.
По време на днешната пресконференция беше обявено и предстоящото придобиване от страна на австрийския собственик на Мтел Telekom Austria AG на кабелните оператори Мегалан и Спектрум Нет.


Вече 3 месеца неизвестен стрелец се прицелва в търговски обекти и сгради във Варна
Пенсиите да се вдигнат със 7,8% по швейцарското правило от 1 юли, обсъжда НОИ
Пет години от катастрофата на МиГ-29 край Шабла, при която загина Валентин Терзиев
Общински съветници отново алармираха за незаконен строеж в Морската градина
Обрат с Васил Панайотов - може да остане в Черно море
Й. Чуклев: Далеч сме от AI зима, по-скоро сме още в пролетта
Китай увеличава износа на алуминий заради недостига на глобалния пазар
BNP Paribas: ЕЦБ ще вдигне лихвите най-малко 2 пъти
Новините в развитие
Gol.bg стартира специална секция за Световното първенство по футбол 2026
Трик за 17 евро прави улиците 100% безопасни
Следващият Opel Astra става кросоувър
Toyota направи Camry с два двигателя и 700 конски сили
Peugeot E-208 GTi: 276 к.с. и 350 км пробег с едно зареждане
Mercedes за 2 милиона евро бе открит в изоставен склад
КФН отне лиценза на "ДаллБогг: Живот и здраве"
Еди Рама провокира инфлуенсърите, пусна видео по минижуп и бюстие
Доцова: Отпадането на визите е ключово за баланса в отношенията ни със САЩ
Всички пенсии, отпуснати до края на 2025 г., ще бъдат увеличени със 7,8%
преди 15 години Ясно, журналистическото бъркане на хиляди, милиони, милиарди върви с пълна сила и при телефонните разговори. Ако разговорите са наистина само 23000 на ден, то средната им продължителност трябва да е 752 минути на разговор, за да направят 4.15 млрд. минути за 8 месеца. Common sense anyone? отговор Сигнализирай за неуместен коментар