До края на годината трябва да бъдат приети плановете за управление на риска от наводнения и за управление на речните басейни в Черноморския басейнов район. Това съобщи във Варна директорът на Басейновата дирекция "Черноморски район" Десислава Консулова, предаде БТА.
Проектът на план за управление на риска от наводнения за Черноморския район е на финалния етап и е изпратено искане за становище по екологичната оценка до министъра на околната среда и водите. След това предстои разглеждането му на консултативен съвет, висш екологичен съвет по водите и приемане от Министерски съвет.
В плана за управление на риска от наводнения са разгледани районите с риск и са изготвени карти на заплахата, както и програма от мерки.
Програма е изготвена и за плана за управление на речните басейни в Черноморския район.
Стойността от програмата от мерки за управление на речните басейни е около 800 млн. лева, като от тях приблизително 500 млн. лева са предназначени за ВиК сектора - за изграждане на пречиствателни и канализационни системи.
Стойността на програмата за управление на риска от наводнения е около 240 млн. лева, като част от средствата ще дойдат от оперативната програма "Околна среда".
Ако до края на годината тези планове не бъдат приети, има вероятност да бъдат спрени евросредствата за екология.


Вдигат учителските заплати с 10 процента
Николай Младенов ще управлява изпълнителния комитет за Газа
Зверско убийство на сина на зам.-кмета на Харков във Виена
Тарикати продават стартови пакети евро от по 20 лева за 50
Мъж е в кома след тежък побой пред магазин
И. Шнабел от ЕЦБ подкрепя прогнозите за повишение на лихвите
САЩ създадоха новия си план за национална сигурност спрямо капризите на Тръмп
Deutsche Bank: Бумът на AI продължава, няма балон
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 3
Посланик Пъздър за глобите на ЕС, енергетиката и AI, част 2
Пет от най-странните жабки в серийни автомобили
Първото BMW M се продава
Опасно ли е поставянето на калъфи върху седалки с подгрев
Volkswagen вкарва три модела в сервизите заради проблеми с безопасността
Hyundai възражда един от най-забавните си модели
Размяна на "любезности" между Мъск и ЕС заради глоба от 120 млн. евро
Франция представи мощна нова система за борба с дронове
Откриха нови доказателства за селективен канибализъм сред неандерталците в Европа
Мутация на грипа във Великобритания може скоро да дойде у нас