Китайската икономика е нараснала през изминалата година с 6,7 на сто по оценки на държавни плановици. Това заявява директорът на Националната комисия за реформата и развитието (NDRC) Сю Шаошъ, цитиран от Ройтерс.
Правителството в Китай бе заложило като цел за 2016 г. увеличение на брутния вътрешен продукт (БВП) от 6,5 на сто до 7%.
Според Шаошъ рисковете за икономиката на Народната република през тази година са по-високи. Въпреки това той бил уверен, че разширяването на икономиката ще бъде „в разумни граници“ и през 2017 г.
„Китай няма да позволи дългът на нефинансовите предприятия да се повиши над сегашните нива“, заяви още ръководителят на държавната агенция по планиране. Корпоративният дълг на Китай се покачи до 169 на сто от БВП.
От известно време Поднебесната империя се опитва да се справи с охлаждащата се икономика. През последните години има все повече признаци, че втората по големина след американската икономика се стабилизира. Нарастващите държавни разходи и бумът на пазара на недвижими имоти причиняват и по-високо търсене на суровини. Това доведе до икономически растеж от 6,7 на сто за третото тримесечие, който се подкрепя и от пакетите на правителството за стимулиране на икономиката.


Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
НОИ одобри Бюджет 2026
Опозицията не хареса и обновения проект на Бюджет 2026
Тръмп иска Европа да поеме основната тежест в НАТО
„Ангели на пътя“ със скандален сигнал за КАТ - Варна (СНИМКИ)
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Възраждането на бойните кораби в Европа връща на мода британските корабостроители
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
В понеделник се очаква да започне евакуация на кораба "Кайрос" край Ахтопол
Проблемът със Закона за доброволчеството продължава да е голям
Симеонов: Тайничко и Борисов стиска палци на протеста
Защо Швеция може да построи модерна подводница, а Европа няма силен морски флот?
Рецептата Dnes: Запържени скариди със зеленчуци