Новата седмица идва със серия от макроикономически данни, някои от които са ключови за централните банки. В петък ще бъде публикуван докладът за заетостта в САЩ през февруари. Очакват се и редица данни на частната изследователска компания Markit за активността в различни сектори на икономиката. Няма редовни заседания на централни банки
В понеделник, 29 февруари, ще има данни за продажбите на дребно в Япония и в Германия.
Евростат публикува предварителни данни за инфлацията.
Във вторник, 1 март, ще има ключови данни за активността в производствения сектор в Китай. Докладите са два – на правителството и съвместен на частните изследователски компании Markit и Caixin.
Изявление ще има Уилям Дъдли, председател на Федералния резерв на САЩ за Ню Йорк. Изказванията на членовете на комисията по парична политика са важни, защото може да подскажат какви са нагласите по отношение на повишаването на лихвените проценти през 2016 г.
Markit ще публикува индекс за активността в производствения сектор (PMI) и във Великобритания
Евростат ще публикува информация за безработицата в еврозоната, отделни данни за трудовия пазар ще има и от германската статистическа служба Destatis.
Канада публикува данни за ръста на БВП през декември.
В сряда, 2 март, Австралия ще обяви изменението в БВП през последното тримесечие на 2015 г.
Markit публикува PMI индекса за активността в строителството във Великобритания
В САЩ излиза ключовият доклад на частната компания ADP за новите работни места в частния сектор и извън земеделието.
Администрацията за енергийна информация традиционно публикува седмичния си доклад за ръста на петролните резерви в САЩ.
В четвъртък, 3 март, ще има данни за активността в услугите в Обединеното кралство, публикувани от Markit.
В петък, 4 март, Министерството на труда в САЩ ще публикува ключовия си доклад за заетостта през февруари, който внимателно се следи от Федералния резерв на САЩ. През последните месеци имаше стабилен ръст на новите назначения, което даде основание на Фед да вдигне лихвените проценти през декември.
Данни за търговския баланс ще има от САЩ и Канада.


Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Левски с убедителна победа като гост на Спартак Варна
Трима души са евакуирани от танкера “Кайрос”
Наводнение в Лувъра е нанесло щети на документи и архиви
Зеленски призова съюзниците да увеличат подкрепата си за Украйна