Високите инвестиции за приложения, както и в разширяването на предложенията вкараха най-голямата европейска компания за онлайн продажби на дребно на обувки и модни стоки Zalando в зоната на загубите през третото тримесечие.
Преди данъци, такси и лихви загубата възлиза на 23,5 млн. евро, обяви германската компания. Година по-рано Zalando отчете печалба от 3,8 млн. евро. Председателят на Борда на директорите Рубин Ритер заяви, че е готов „да преглътне краткосрочни загуби по отношение на възвращаемостта, за да ускорим ръста и пазарните дялове“.
И това сякаш се изплаща – приходите в периода между юли и края на септември скачат значително от 501 млн. до 713 млн. евро. С това данните са над предварителните очаквания, които Zalando публикува в средата на октомври и малко по-добри от очакванията на анализаторите.
За цялата година Zalando очаква приходи от около 3 млрд. евро, което би било ръст от една трета. За първите девет месеца те скочиха вече до 2,1 млрд. евро от 1,5 млрд. евро година по-рано. Четвъртото тримесечие, което включва и Коледа, е традиционно най-силно за компанията.
В последните месеци Zalando инвестира не само в нови приложения, но и увеличи предложенията си до над 1500 марки и назначи нови служители. Освен това модният търговец тества в Берлин и Кьолн възможността за доставка на поръчката в деня на поръчката. „Това са истински инвестиции“, поясни Ритер.


Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Спартак загуби от Левски с 1:3 под дъжда на "Коритото"
Читалище "Васил Левски 1945 г." ще зарадва варненци с безплатен коледен спектакъл
Какво време ни очаква за студентския празник?
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Нобелов лауреат за мир: Иран използва екзекуциите като „инструмент за репресии“
Фирми от САЩ разграбват редкоземните елементи, нужни на Европа за превъоръжаване
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Левски с убедителна победа като гост на Спартак Варна
Трима души са евакуирани от танкера “Кайрос”
Наводнение в Лувъра е нанесло щети на документи и архиви
Зеленски призова съюзниците да увеличат подкрепата си за Украйна
МОСВ предприе спешен мониторинг на морските води заради танкера "Кайрос"