Лондон е лидер в класацията на консултантската компания Savills за най-добрите пазари на търговски площи в Европа за експанзия на ритейлърите.
Столицата на Великобритания продължава да привлича нови брандове заради стабилните си фундаменти и нарастващите туристически потоци, пише в доклада на компанията, цитиран от онлайн изданието property-magazine.eu.
Данни на Mastercard показват, че за периода 2015-2016 г. почти 20 млн. туристи са посетили Лондон и са похарчили 17,8 млн. евро. Разходите са с над 53% по-високи в сравнение с Париж – основният конкурент на британската столица на пазара на търговски площи.
Посетителите в Лондон освен това са склонни да отделят почти 47% от бюджета си за пазаруване, докато посетителите на Париж средно отделят почти 17% от разходите си за шопинг, показват данните.
Второто място в класацията е за столицата на Франция, която се оказва и малко по-скъп пазар за новонавлизащите търговци в сравнение с Лондон.
Британската столица получава и тласък заради обменния курс на паунда, който се срина след вота за Brexit, посочват експертите. Така луксозна кошница с покупки, която включва iPad, часовник Rolex и парфюм Chanel, в момента струва с 13% по-малко в сравнение с Париж, а в резултат продажбите на търговците в Уест Енд нарастват с 3% на годишна база след референдума за излизане от Европейския съюз (ЕС).
В класацията си Savills оценява възможностите на ритейлърите от гледна точка на наситеността с брандове, населението и туристите. Съпоставката показва, че въпреки че Лондон е пазарът с най-голямо проникване на международни брандове, конкуренцията е по-слабо изразена заради човекопотока.
Столицата на Великобритания е привлекателна и заради по-ниските разходи за труд, което пък увеличава маржа на печалбата на магазините, посочва се още в доклада.


Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
НОИ одобри Бюджет 2026
Опозицията не хареса и обновения проект на Бюджет 2026
Тръмп иска Европа да поеме основната тежест в НАТО
„Ангели на пътя“ със скандален сигнал за КАТ - Варна (СНИМКИ)
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Възраждането на бойните кораби в Европа връща на мода британските корабостроители
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
В понеделник се очаква да започне евакуация на кораба "Кайрос" край Ахтопол
Проблемът със Закона за доброволчеството продължава да е голям
Симеонов: Тайничко и Борисов стиска палци на протеста
Защо Швеция може да построи модерна подводница, а Европа няма силен морски флот?
Рецептата Dnes: Запържени скариди със зеленчуци