Доналд Тръмп е привърженик на мирното излизане от кризата в Близкия изток. Това е заявил днес старшият съветник в Белия дом и зет на президента Тръмп Джаред Къшнър на преговори в Йерусалим с израелския премиер Бенямин Нетаняху, предаде ТАСС.
Според Къшнър, цитиран от вестник "Джерусалем пост", Тръмп иска чрез мирни преговори да се постигне "благоденствие и мир за всички хора в региона". Съветникът добавил, че Вашингтон цени желанието на Нетяняху да работи в тази посока, както го е помолил американският президент.
Премиерът на Израел заявил, че посещението на американската делегация е символ на "великия съюз и на великите цели", към които се стремят двете страни. Нетаняху добавил, че има много теми за обсъждане със съветника на Тръмп.
Къшнър, американският пратеник за международните преговори Джейсън Грийнблат, и заместник-помощникът на президента по националната сигурност Дина Пауъл пристигнаха в Израел снощи. Очаква се по-късно днес Къшнър да се срещне с ръководителя на палестинската автономна власт Махмуд Абас.
Това е третото посещение на Къшнър в Израел в качеството на съветник на своя тъст.
Последните израелско-палестински преговори бяха прекъснати през април 2014 г. след деветмесечни безуспешни опити за сближаване на позициите. Предишният опит за постигане на окончателно мирно споразумение се провали през 2010 г, припомни ТАСС.
/БТА/


Младеж пусна кадри как се вози на покрива на автобус в София
Радев проговори дали и кога може да създаде партия
Полицията във Варна с важна информация за утрешния протест
Касите на БНБ ще работят извънредно две съботи заради еврото
Установиха 34 криминално проявени служители в заложни и финансови къщи
Защо Русия е във възторг от стратегията за национална сигурност на САЩ
Джейми Даймън каза, че Европа има реален проблем
Банковото кредитиране у нас ще продължи да нараства, лихвите ще останат ниски
Избрано от Bloomberg Tech Лондон 2025
Закхайм: По-добре е пазарът да се води от частния сектор, не от правителството
10 от най-великите творения на Zagato
Камионите Freightliner Cascadia ще виждат като хората
Вижте 128-годишната история на Rolls-Royce в 4-минутен клип
Без изненади - японски марки правят най-здравите нови автомобили
Създателят на Porsche Taycan поема Mercedes-AMG
Политолози: Контрапротестите показват, че ДПС-НН е партия, която управлява
Режим на политическо изчакване: Задават ли се нови избори?
Мелания чете приказкa на болни деца, но направи странен гаф