Водещите индекси на Wall Street финишираха близо до рекордно високи стойности, съобщава CNBC. Оживление на търговията донесе управителят на Федералния резерв Джанет Йелън. Тя подсказа, че институцията може да вдигне лихвите в САЩ през декември.
Това беше разчетено от инвеститорите като доказателство за доброто развитие на американската икономика.
Dow Jones записа ръст на стойността си от 0,19% до 18 903,82 пункта. На стойността на индекса натежа представянето на Wal-Mart. Финансовият отчет на компанията за последното тримесечие носи смесени данни - печалбата е над очакванията на пазара, но продажбите се оказаха по-слаби от прогнозата. Така акциите на компанията поевтиняха с 3,08% до 69,19 долара за брой.
Сред големите печеливши обаче се нареди Home Depot, чиито акции поскъпнаха с 2,87% до 128,93 долара за брой.
Широкият S&P 500 финишира на ниво от 2 187,12 пункта, което представлява увеличение от 0,47%. Технологичният Nasdaq се повиши с 0,74% и затвори търговията при 5 333,97 пункта.
Цената на петрола обърна своето движение. Пазарите още се надяват, че ОПЕК ще вземе решение за замразяване на добива по време на срещата си, планирана за 30 ноември във Виена. По-високата стойност на щатския долар обаче натежа на търговията.
Така лекият суров петрол отстъпи от достигнатите 46,58 долара за барел по време на търговията днес и затвори при 45,42 долара за барел. Това представлява понижение от 0,3% спрямо предходната сесия. Същото е процентното изменение и в цената на европейския Brent. Сортът достигна до цена от 46,49 долара за барел.
На валутните пазари щатският долар записва ръст на стойността си спрямо кошница от валути. Единната европейска валута се разменя при 1,062 долара.
Надеждата, че Федералният резерв ще повиши лихвените проценти в САЩ, доведоха и до спад в цената на златото. Ценният метал затвори на най-ниското ниво на цената си от юни насам - 1 216,90 долара за трой унция. Това представлява понижение от 0,6 на сто, изчислява Market Watch.


Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
НОИ одобри Бюджет 2026
Опозицията не хареса и обновения проект на Бюджет 2026
Тръмп иска Европа да поеме основната тежест в НАТО
„Ангели на пътя“ със скандален сигнал за КАТ - Варна (СНИМКИ)
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Възраждането на бойните кораби в Европа връща на мода британските корабостроители
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
В понеделник се очаква да започне евакуация на кораба "Кайрос" край Ахтопол
Проблемът със Закона за доброволчеството продължава да е голям
Симеонов: Тайничко и Борисов стиска палци на протеста
Защо Швеция може да построи модерна подводница, а Европа няма силен морски флот?
Рецептата Dnes: Запържени скариди със зеленчуци
преди 9 години Нали трябва рибите да скъсят и да им се внуши че дони е нещо лошо и трябва да се скъсява и вдигането на лихвите по същия начин та да може да ги порежат отговор Сигнализирай за неуместен коментар