Nike отдавна работи в сегмент, в който е лидер, но по-младите ѝ конкуренти се опитват да наберат сили, пише Wall Street Journal.
В сряда Under Armour обяви, че очаква да увеличи два пъти приходите си през следващите три години до 7,5 млрд. долара. Skechers USA пък е оценявана като втория най-голям производител на спортни обувки в САЩ.
Nike генерира 30,6 млрд. долара продажби през последната фискална година, а позицията ѝ на най-голям търговец на спортни стоки и обувки е изправена пред предизвикателство, което означава, че тя трябва да защитава преднината си.
Във вторник компанията трябва да обяви финансовите си резултати за първото фискално тримесечие, а ръстът на продажбите ѝ ще се сблъска с тежкото сравнение с миналото лято, когато се проведе Световното първенство по футбол.
Анализаторите, запитани от FactSet, очакват приходи в размер на 8,2 млрд. долара и печалба от 1,19 долара на акция, което е повече от 7,9 млрд. долара приходи и 1,09 долара на акция година по-рано.
Доклад на Citigroup посочва, че в Северна Америка Nike е изправена пред най-тежкото си сравнение на резултати за тримесечието от юни 2012 г.
Преди година компанията отчете 15% ръст в бъдещите поръчки за региона, важен показател, който оценява растежа на поръчките на едро за следващите шест месеца. Той се смята за показател на търсенето на продуктите на Nike.
Citi твърди, че Nike трябва да поддържа прогнозирания двуцифрен темп на растеж на бъдещите поръчки, за да избегне срив в цената на акциите. Книжата на Nike поскъпнаха с 19% тази година, което ги направи вторите най-добре представили се в Dow Jones Industrial Average след тези на UnitedHealth Group.


Бръшлянът масово убива дървета във варненските паркове
Мъск зове: Европейският съюз да бъде премахнат!
Благомир Коцев даде първо интервю след ареста (ВИДЕО)
Евакуираха с вертолет трима от бедстващите моряци край Ахтопол
Кубратската „Коледна топлина“ организира детско парти в клиника във Варна
Бъдещето на AI звучи като ехо от миналото на железниците в Дивия Запад
Три години и 1 млн. долара приходи по-късно българската Team-GPT вече е Juma
Джей Ло се завръща в бившия СССР, след като Путин прогони звездите от Москва
Не можем да очакваме автоматични позитивни ефекти от еврозоната без усилия
Настоящият модел на поддържане на дефицити и дългове е към своя край
Ландо Норис е новият шампион във Формула 1
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Според първите екзитполове Чиприан Чуку ще е кмет на Букурещ
4 типа мъже, на които не може да вярвате
Даниел Митов: Нямам намерение да подавам оставка
SENSHI 29 пощаза 12 зрелищни битки и много адреналин