От консорциума, съставен още от белгийската Fortis и испанската Santander, са планирали да предложат 30,40 евро в брой плюс 0,844 нови акции на RBS за всяка акция на ABN Amro.
Трите банки очакват след сливането да спестят разходи на стойност 4,23 млрд. евро до края на 2010 г.
Досега ръководството на ABN отхвърляше консорциума като кандидат-купувач. Холандската банка прие предложение за придобиване на всичките й акции от страна на британската Barclays, което в момента оценява ABN на 63 млрд. евро.
Предложението на консорциума не подлежи на никакви финансови условия, но зависи от гласуването на акционерите на ABN Amro срещу планираната продажба на щатското подразделение на банката LaSalle на Bank of America, уточняват от Fortis.
Консорциумът отправи официална оферта на ръководството на холандската банка, след като холандски съд реши, че ABN Amro не може да продаде LaSalle bank без решението да е гласувано от акционерите, и така се противопостави на плановете за придобиване на ABN Amro от страна на Barclays. В предложението за придобиване от страна на британската банка имаше условие да бъде продадено щатското подразделение.


Тежка катастрофа по пътя София-Варна днес
Над 20 автомобила спукаха гуми на родно шосе само за 24 часа
НОИ одобри Бюджет 2026
Опозицията не хареса и обновения проект на Бюджет 2026
Тръмп иска Европа да поеме основната тежест в НАТО
Мадуро знае, че Тръмп блъфира
Сигурността на Израел се нуждае от по-малко оръжие и повече диалог
Възраждането на бойните кораби в Европа връща на мода британските корабостроители
Нобеловият лауреат за мир може да получи награда си лично, но рискува много
JPMorgan: Европа има „реален проблем”
Кризата във VW зачеркна два основни модела
Десетте ветерана на европейските пазари
Кои китайски марки ще изчезнат от Eвропа?
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
Пострадали от наводнението в Бургаско: Причина са изсечените гори в Странджа
В понеделник се очаква да започне евакуация на кораба "Кайрос" край Ахтопол
Проблемът със Закона за доброволчеството продължава да е голям
Симеонов: Тайничко и Борисов стиска палци на протеста
Защо Швеция може да построи модерна подводница, а Европа няма силен морски флот?